PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversitenin ilk senesinde Öss sınavına girmek

.....
10.01.2011, 14:12
Ben bu sene Üniversiteye yeterleştim. Yani ilk senem.

Ama sınava bir daha girmek istiyorum. Benden ne kadar puan kesecekler tam olarak bilemiyorum ?

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba ?

.....
10.01.2011, 14:16
2010-ÖSYS puani; veya özel yetenek sinavi; sonucu ile bir yükseköğretim programina yerleştirilen adaylar 2011-ÖSYS puanlari; ile bir yükseköğretim programina
yerleştirilirken Ağrılıklı Ortaöğretim başarı puanına uygulanacak katsayilar yariya düşürülecektir.

Böyle bir şey buldum ama tam anlayamadım ?

Okul puanı yarıya iniyor başka ne yarıya iniyor ?

İdris Toksoy
10.01.2011, 14:21
'öss sınavı' anlatım bozukluğu olmuş.düzeltilmeli üstad.

.....
10.01.2011, 14:23
Başlığı düzeltemiyorum ama haklısın :)

Soruma cevap yok mu ? :)

bASTURk
Adaşım sadece orta öğretim puanı yarıya iniyor.Eğer kazandığın bölüm açıköğretim ise hiç düşmüyor.

Biliyorsun ortaöğretim puanının katkısı %15-17 idi.Eğer notun çok yüksek değilse bence gir ya da bölümünü sevmeye çalış.Genelde şehir dışına çıkan arkadaşlar ilk başta pişman oluyorlar ama alışıyorlar.:)

Yatay geçiş hakkın da var bunu da düşünebilirsin.

Süleyman Eruyar
Yeni kazanan her üniversitelinin düşündüğü şeydir,

Şubat ayında yavaş yavaş alışır,

Bir kız sever , sınava girmekten vazgeçersin :)

Olan verdiğin sınava giriş parasına olur.

Ömer ilk sene ciddi bir puan kaybına uğrandığını biliyorum, okuduğun bölümden daha düşük puanlı bir yer ise tercihin olabilir, ancak buna denk yada daha fazla bir puanlı bir yerse tercihin çok çalışman gerekecek,
bu sınava zaman harcamanda bu seneni tehlikeyede atabilir. Okulun bu sene yüzünde uzayabilir, daha iyi düşünmek gerek.

Başarılar.

.....
10.01.2011, 14:29
Adaşım sadece orta öğretim puanı yarıya iniyor.Eğer kazandığın bölüm açıköğretim ise hiç düşmüyor.

Biliyorsun ortaöğretim puanının katkısı %15-17 idi.Eğer notun çok yüksek değilse bence gir ya da bölümünü sevmeye çalış.Genelde şehir dışına çıkan arkadaşlar ilk başta pişman oluyorlar ama alışıyorlar.:)

Yatay geçiş hakkın da var bunu da düşünebilirsin.

Saü Fen Bilgisi öğretmenliği okuyorum. Zihin Engelliler öğretmenliği düşünüyorum. Onun puanı 420 lerde.

İlk bölümle alıyor benim ilk bölüm iyi sayılır sosyal çalışırsam olabilir. O yüzden net olarak bilmem lazım ne kadar kesildiğini. Sadece okul puanının yarısı mı emin misin ? başka bi şey yok dimi :)

Yeni kazanan her üniversitelinin düşündüğü şeydir,

Şubat ayında yavaş yavaş alışır,

Bir kız sever , sınava girmekten vazgeçersin :)

Olan verdiğin sınava giriş parasına olur.

Ömer ilk sene ciddi bir puan kaybına uğrandığını biliyorum, okuduğun bölümden daha düşük puanlı bir yer ise tercihin olabilir, ancak buna denk yada daha fazla bir puanlı bir yerse tercihin çok çalışman gerekecek,
bu sınava zaman harcamanda bu seneni tehlikeyede atabilir. Okulun bu sene yüzünde uzayabilir, daha iyi düşünmek gerek.

Başarılar.

Sadece ilk sınava gireceğim pek çalışmam ilk bölüm iyi sayılır benim abi o yüzden soruyorum net olarak ne kadar puan kesiliyor diye.

bASTURk
10.01.2011, 14:34
Ömer başka kesecek bir şey yok ki:)

Şimdi finallere çalışıyorum akşam bu başlıkta ikinci kez girişle ilgili yönergeyi bulursam koyarım için rahat olur tamam:D

Bölümün iyiymiş ama sen bilirsin tabii

.....
10.01.2011, 14:37
Ömer başka kesecek bir şey yok ki:)

Şimdi finallere çalışıyorum akşam bu başlıkta ikinci kez girişle ilgili yönergeyi bulursam koyarım için rahat olur tamam:D

Bölümün iyiymiş ama sen bilirsin tabii

Tamam sağolasın :)

Kaya
10.01.2011, 14:47
Sınav başvuruları başladı mı?

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 14:56
ne güzel bölümün var boşver zihinsel engelli işini yeni maceralara yelken açma ne gerek var ? :)

.....
10.01.2011, 14:59
Sınav başvuruları başladı mı?

Evet abi başladı.

ne güzel bölümün var boşver zihinsel engelli işini yeni maceralara yelken açma ne gerek var ? :)

Dışardan güzel gibi gelebilir ama kpss denilen illet şimdiden beni sardı :)

SDanışmaz
10.01.2011, 16:08
Başvuru ücreti ne kadar? Fazla değilse bende girmeyi düşünüyorum :)

.....
10.01.2011, 16:16
35 TL

Yatırdım şuan internet üzerinden kayıt oluyorum :)

Kaya
10.01.2011, 16:21
Ömer son gün ne zaman?

Teşekkürler bilgi için...

Burak DERELİ
10.01.2011, 16:25
19 Ocak ygs başvuruları için son gün

.....
10.01.2011, 16:40
Ömer son gün ne zaman?

Teşekkürler bilgi için...

Başvuru Tarihleri 3 Ocak – 19 Ocak 2011

Burak Kardeşiminde dediği gibi abi :)

.....
11.01.2011, 16:01
Yalan mı oldu başlık yani ? :)

mavituğ
11.01.2011, 16:33
Okul puanının yarısı kesiliyor diye biliyorum.Eski sistemde okul puanı yüksekti kayıp puanda fazla oluyordu haliyle,şuanki sistemde okul puanları düştü sanırım, buna bağlı olarak kesilen puanın da eski önemi yok sanırım.

Muhammet*
11.01.2011, 16:43
35 TL

Yatırdım şuan internet üzerinden kayıt oluyorum :)

İnternetten nasıl kayıt olunuyor?

.....
11.01.2011, 16:45
İnternetten nasıl kayıt olunuyor?

http://ais.osym.gov.tr/

bu siteye giriyorsun TC Numaran ile birlikte şifreni. Bu şifreyi ilk defa sınava giriyorsan okuldan alıyorsun. Ben çok girdiğim için artık aklımda :D

Muhammet*
11.01.2011, 16:50

bu siteye giriyorsun TC Numaran ile birlikte şifreni. Bu şifreyi ilk defa sınava giriyorsan okuldan alıyorsun. Ben çok girdiğim için artık aklımda :D

Benim hiç şifrem olmadı :D Herhangi bir okul olur mu acaba illa ki kendi okulumuzdan mı almak lazım?

evrents
11.01.2011, 20:30
Atıyorum geçen yıl okuldan sana 70 puan geldiyse,bu yıl 35(yarısı) puan gelir çok basit :).

Muhammed
11.01.2011, 21:17
Bende sınava tekrar gireceğim. Mersin'den kurtulmam lazım. Umarım gereken puanı alabilirim sınavdan. Sana da başarılar Ömer kardeşim bu arada :D

Armağan Dere
12.01.2011, 02:02
Bizim zamanımızda 0,8 ile çarpılan okul puanı 0,2 ile çarpılıyordu yanlış hatırlamıyorsam..bir de son girdiğin seneye göre(yani senin mezun olduğun lisenin mezuniyet derecene göre) sana vereceği puan değişebileceğinden son puan*0,2 olması lazım

.....
13.01.2011, 02:15
Bende sınava tekrar gireceğim. Mersin'den kurtulmam lazım. Umarım gereken puanı alabilirim sınavdan. Sana da başarılar Ömer kardeşim bu arada :D

Eyvallah kardeşim bütün renkdaşlara başarılar :)

omer61
13.01.2011, 20:34
"öss sınavı" yazmış olmana mı takılayım, öss diye bir sınavın artık olmadığına mı takılayım bilemedim. :)

.....
14.01.2011, 10:15
Cevaba takılsan daha iyi olur adaş :)

Muhammed
14.01.2011, 13:01

Ben sınava 2 sene önce girmiştim. Biz bu şifreyi ne zaman aldık? Biz mi seçmiştik bu şifreyi? Bir de şifremi unuttuma bastım bilgileri doldurdum ardından güvenlik sorusu geldi. İlkokuldaki en iyi arkadaşım diye bir soru çıktı. Ben bunu hiçbir zaman cevaplamadım ki?

.....
15.01.2011, 20:23
Ben sınava 2 sene önce girmiştim. Biz bu şifreyi ne zaman aldık? Biz mi seçmiştik bu şifreyi? Bir de şifremi unuttuma bastım bilgileri doldurdum ardından güvenlik sorusu geldi. İlkokuldaki en iyi arkadaşım diye bir soru çıktı. Ben bunu hiçbir zaman cevaplamadım ki?

2 yıl önce bende girdim bu sınava. O fotokipi şeklinde çıktı verdiler ya altta yazıyor olması lazımdı. Diyelimki onu kaybettin git bir okula yeni şifre al.

Benim bu 3. senem olduğu için tecrübelendim :D