PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efsane ve 4. Büyük

Ahmet AYDIN-28
16.12.2005, 15:23
Bu iki kavram Trabzonsporla ilgili sikça kullanilmaktadir ve bence yanlistir. Neden mi?

Türk Dil Kurumuna göre;
efsane
isim, edebiyat (efsa:ne) Farsça efs¥ne <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
<DIV align=center>
<TABLE =Ms&#111;normalTable style="BORDER-RIGHT: lightblue 1pt outset; BORDER-TOP: lightblue 1pt outset; BORDER-LEFT: lightblue 1pt outset; WIDTH: 80%; BORDER-BOTTOM: lightblue 1pt outset; mso-cellspacing: .7pt; mso-border-alt: outset lightblue .75pt" cellSpacing=1 cellPadding=0 width="80%" border=1>
<T>
<TR style="mso-yfti-irow: 0">
<TD style="BORDER-RIGHT: lightblue 1pt inset; PADDING-RIGHT: 0.75pt; BORDER-TOP: lightblue 1pt inset; PADDING-LEFT: 0.75pt; PADDING-BOTTOM: 0.75pt; BORDER-LEFT: lightblue 1pt inset; PADDING-TOP: 0.75pt; BORDER-BOTTOM: lightblue 1pt inset; : transparent; mso-border-alt: inset lightblue .75pt">
1 . Eski çaglardan beri söylenegelen, olaganüstü varliklari, olaylari konu edinen hayalî hikâye, söylence.</TD></TR>
<TR style="mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes">
<TD style="BORDER-RIGHT: lightblue 1pt inset; PADDING-RIGHT: 0.75pt; BORDER-TOP: lightblue 1pt inset; PADDING-LEFT: 0.75pt; PADDING-BOTTOM: 0.75pt; BORDER-LEFT: lightblue 1pt inset; PADDING-TOP: 0.75pt; BORDER-BOTTOM: lightblue 1pt inset; : transparent; mso-border-alt: inset lightblue .75pt">
2 . mecazGerçege dayanmayan, asilsiz söz, hikâye vb:
"Hamdi'nin hayatina dair uydurulmus efsanelerden birisi de, onun müthis bir ask yüzünden bu hâle geldigidir."- Y. K. Karaosmanoglu.</TD></TR></T></TABLE></DIV>
<DIV align=left>seklinde tanimlanmaktadir. Bence Trabzonspor efsanesi yoktur. Olsa olsa TRABZONSPOR DESTANI vardir.</DIV>
<DIV align=left>
destan
isim, edebiyat Farsça dest¥n
<DIV align=center>
<TABLE =Ms&#111;normalTable style="BORDER-RIGHT: lightblue 1pt outset; BORDER-TOP: lightblue 1pt outset; BORDER-LEFT: lightblue 1pt outset; WIDTH: 80%; BORDER-BOTTOM: lightblue 1pt outset; mso-cellspacing: .7pt; mso-border-alt: outset lightblue .75pt" cellSpacing=1 cellPadding=0 width="80%" border=1>
<T>
<TR style="mso-yfti-irow: 0">
1 . Tarih öncesi tanri, tanriça, yari tanri ve kahramanlarla ilgili olaganüstü olaylari konu alan siir, epope.</TD></TR>
<TR style="mso-yfti-irow: 1">
2 . Bir kahramanlik hikâyesini veya bir olayi anlatan, kosma biçiminde, ölçüsü on bir hece olan halk siiri.</TD></TR>
<TR style="mso-yfti-irow: 2; mso-yfti-lastrow: yes">
3 . Çagdas Türk edebiyatinda biçim ve içerik yönünden, geleneksel destanlardan ayrilik gösteren uzun kahramanlik siiri.</TD></TR></T></TABLE></DIV></DIV>

Ayrica Trabzonspor'u 4. büyük olarak nitelendirmek, Trabzonspordan daha büyük 3 takim oldugunu kabul etmek olur ki bu çok yanlistir.
TRABZONSPOR TEK BÜYÜKTÜR.

Murat'
16.12.2005, 15:28
güzel bir arastirma

Hekimoğlu
16.12.2005, 15:43
trabzon bir sevda trabzonspor bir destandir.smileys/smiley2.gif

Nytre
16.12.2005, 15:46
ben bu topicin altinda trabzonsporun 4.büyük olduguna dair yazilar bekliordum ki kizacaktim bu nasil bir topic diye.. çünkü benim de anladigim kardesimizin yazdigi gibidir. yani trabzonspor 4.büyük falan degildir..

biz 4.büyük isek ki degiliz diger 3 takimin siralamasi nasil merak ediyorum? istanbul medyasi böyle bir siralama yapsin o zaman...

4büyükler kavrami dogru olanidir.. çünkü burada bir siralama söz konusu degildir..

sbay
16.12.2005, 16:19
beyler bu 4. büyük nerden cikti ya 1. büyük kim 2. büyük kim 3.büyük kim biz böle yaparsak istanbul napsin benim bildigim 4 büyük takim var ve biz 4. büyük falan degiliz 4 büyük takimdan biriyiz

halil ibo
16.12.2005, 16:22
4 büyüklerden biri oldugumuz kesin.Ayrica kimse efsane olmadigimizi inkar edemez.Firtina,ihtilal ve efsane...

eren_61
16.12.2005, 16:23
elbette biz 4 büyük takimdan en asiliyiz biz TRABZONSPOR uz

Mayls
16.12.2005, 16:32
bence kendimizi istanbul takimlariyla ayni kefeye koymayalim biz bi anadolu takimiyiz ve türkiyenin en büyügüyüz

Schoulzen'TS
16.12.2005, 16:34
Bizim renklerimiz yetmez mi?

coach
16.12.2005, 16:34
helal sana kardes,güzel etüt etmisin,o 4.büyük kelimesinide ben hiç kullanmam

Bülent Bayraktar
16.12.2005, 17:09
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

güzel olmus

</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

oumaer61
16.12.2005, 17:50
kardes dogru söylemissin gerçektende 4. büyük kavrami saçmasmileys/smiley32.gif sanki böyle bir siralama yapilmis gibi 1. 2. kim o zamansmileys/smiley7.gif

BDiler61
16.12.2005, 17:58
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

güzel arastirma

Emre B.
16.12.2005, 18:09
Bende TRABZONSPORUN 4. büyük oldugunu yaziliyo sandim kizdim.Ama güzel bir arastirma

61 TS 1967
16.12.2005, 18:17
Çok güzel bi noktaya degindin usta efsane olmadigimizi belirterek.. +. büyük kavramini ise sadece bizi sevmeyen futbol adamlari 3 büyük diyemedikleri zaman kullaniyorlar..

l-m
16.12.2005, 18:21
Ne dört büyük ne dördüncü büyük hiçbirini sahsen kabul etmiyorum. 4. büyük lafi zaten yeterince asagilayici, 4 büyük lafi ise onur kirici.bahsedilen 3 takim gibi birbüyüklükse sözü edilen hakaret olarak kabul ederim. Basari anlamindazaten olamaz, üç büyügün(!) saha disi basarisindan baska birbasari göremedik ki. Neden bi grupta yer almak gerek onu da anlamadim, Anadolu temsilcisi diyorlar bazen, ne alakasi var, Anadolu takimlarina -tesbihtehata olmaz- kemik atar gibi ligtv yayin geliri verilirken bizim baskanimiz arkasini 3 büyüge(!) dayamadi mi, kulüp çikari için olur böyle seyler(!). Trabzonspor Trabzonspor'dur,sözde büyük olmaya ihtiyaci yoktur, büyüklügü kisilikli durusu ve futboluyla olur,taraftar sayisi ya da kasasindaki kagitlarla degil..

61_dnc_TS
16.12.2005, 18:24
1.

selcjK
16.12.2005, 18:25
sen uefayi super kupayi almis 15-16 kez sampiyon olmus takimlara sadece 6 sampiyonlugum var ama en büyügüm dersen sadece kendini kandirirsin.

l-m
16.12.2005, 18:58
sen uefayi super kupayi almis 15-16 kez sampiyon olmus takimlara sadece 6 sampiyonlugum var ama en büyügüm dersen sadece kendini kandirirsin.

Bu söylediginiz özelliklere haiz kaç tane takim var ki takimlar demissiniz. Hadi bir tanesini ben biliyorum da büyüklük için bu yeterli mi, büyüklük güzel bir ölçüt ama kisiye göre degisiyor, deger yargilarina göre..

The Londoner
16.12.2005, 19:31
Bazi kelime ve kavramlarzaman icerisinde anlam kaymasina ya da anlam genislemesine ugrarlar.

Efsane kelimesinin bizim kullandigimiz sekilde (olumlu anlamiyla) kullanilmasi baska dillerde de mevcuttur. Mesela Ingilizce`deki Legend (efsane) ve Legendary (efsanevi) kelimeleri futbolcular ve futbol takimlari icin yaygin olarak kullanilir.

eys_61
16.12.2005, 19:36

katilmiyorum

büyüklük=sampiyonluk (?)

61-firtina
16.12.2005, 19:38
4 büyük kavrami yanlis tek büyük var oda TRABZONSPOR benim için tek büyük TRABZONSPORDUR

selcjK
16.12.2005, 19:43

katilmiyorum

büyüklük=sampiyonluk (?)

sampiyonluklarla büyük takim olursun, biz en büyük takim olmayabiliriz ama en büyük camia oldugumuza inaniyorum özellikle 200.000 kisilik bir kent oldugunu düsünürsek dogru, yalniz büyüklük=sampiyonluk demissin, evt aynen öyle, neden biz büyük diger anadolu klüplerine anadolu klüpleri deniyor çünkü biz sampiyon olduk, büyük olmayi bilmeyen sampiyon olamaz net, bu arada elimde 80lerden kalma gazete/dergi türünden birsey vardi amcamdan almistim, bizim efsane maçlarimiz yaziyordu liverpool maçlari olayi çikarip avrupadan ihraç edildigimiz zamanlar vs. orda ilk sampiyonlugumuz için söyle söyleniyordu "Trabzonspor sampiyon olarak Fenerbahçe,Galatasaray ve Besiktastan sonra bunu ilk basaran takim olmustur, ve ülkemizin 4. büyük takimi olmustur. o zamanlar böyle denmis 4. büyük 4 büyükler olarak kalmis vs.

ShadoW
16.12.2005, 19:46

Sadece düsünmek yeterli bu durumda; 1967 nereee.. 1900ler nere...

eys_61
16.12.2005, 20:03

katilmiyorum

büyüklük=sampiyonluk (?)

sampiyonluklarla büyük takim olursun, biz en büyük takim olmayabiliriz ama en büyük camia oldugumuza inaniyorum özellikle 200.000 kisilik bir kent oldugunu düsünürsek dogru, yalniz büyüklük=sampiyonluk demissin, evt aynen öyle, neden biz büyük diger anadolu klüplerine anadolu klüpleri deniyor çünkü biz sampiyon olduk, büyük olmayi bilmeyen sampiyon olamaz net, bu arada elimde 80lerden kalma gazete/dergi türünden birsey vardi amcamdan almistim, bizim efsane maçlarimiz yaziyordu liverpool maçlari olayi çikarip avrupadan ihraç edildigimiz zamanlar vs. orda ilk sampiyonlugumuz için söyle söyleniyordu "Trabzonspor sampiyon olarak Fenerbahçe,Galatasaray ve Besiktastan sonra bunu ilk basaran takim olmustur, ve ülkemizin 4. büyük takimi olmustur. o zamanlar böyle denmis 4. büyük 4 büyükler olarak kalmis vs.

pek de ikna edici degil.sampiyonluklarin baz alinmasinin Türkiye liglerinde ne kadar dogru(!) bir yaklasim oldugu ortada.kaldi ki bahsettigimiz takimlardan 3 tanesi yaklasik 100 yillik digeri ise yalniz 35 yillik bir geçmise sahip.

basariyi zamana oranlarsak (ki bu da pek gerçekçi degildir kanimca) Trabzonspor un yeri digerlerinden çok ayridir.

3 istanbul takimi büyük(!) olmakiçin anadolu kulüplerini sömürme yoluna gitmistir.(bkz.yillarca alinan farkli galibiyetler,kaçirilan futbolcular vs vs)

TRABZONSPOR un büyüklügü ise istanbul takimlarini EZMESINDEN kaynaklanmaktadir.

(ve bu tartisma böyle gider...diyecegim odur ki TRABZONSPOR EN BÜYÜKTÜR ve öyle kalacaktir)

falcon61
16.12.2005, 20:17

katilmiyorum

büyüklük=sampiyonluk (?)

pek de ikna edici degil.sampiyonluklarin baz alinmasinin Türkiye liglerinde ne kadar dogru(!) bir yaklasim oldugu ortada.kaldi ki bahsettigimiz takimlardan 3 tanesi yaklasik 100 yillik digeri ise yalniz 35 yillik bir geçmise sahip.

basariyi zamana oranlarsak (ki bu da pek gerçekçi degildir kanimca) Trabzonspor un yeri digerlerinden çok ayridir.

3 istanbul takimi büyük(!) olmakiçin anadolu kulüplerini sömürme yoluna gitmistir.(bkz.yillarca alinan farkli galibiyetler,kaçirilan futbolcular vs vs)

TRABZONSPOR un büyüklügü ise istanbul takimlarini EZMESINDEN kaynaklanmaktadir.

(ve bu tartisma böyle gider...diyecegim odur ki TRABZONSPOR EN BÜYÜKTÜR ve öyle kalacaktir)

selcjk arkdasim senin mantiginla ingilterede kaç bügyük çikar biliyomusun?

Büyüklük sadece sampoiyonluk degildir alt yapisiyla tarihiyle taraftariyla yönetimiyle futbolcusuyla basarilariyla istikrariylabüyük olunur her sampiyon olanda büyük degildir.....

Salih61
16.12.2005, 21:00
Arkadaslar ben 4 büyükler diye bir tanim tanimiyorum benim için tek büyük vardir...Onun için bütün malvarligimdan vazgeçebilecegim onurum ve serefim olan TRABZONSPORUMDUR...Biz Esas adamiz digerleri figüran olabilirler ancak...

Bayburttan Sevgilerimle...

kerimof61
16.12.2005, 21:02
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

4. luk nedir ya TRABZON SPOR için 4. lük diye bir kavramyoktur

TRABZON SPOR number one............. o kadar</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

onurkaradeniz
16.12.2005, 21:07
tek büyük
trabzonspor
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Onur
16.12.2005, 21:17
4. büyük müs...

yapmayin arkadaslar, o 3 istanbul artigi takimla ayni kefeye koymayintakiminizi....http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

LIG in tek varligi

TRABZONSPOR!!!

Beytullah
16.12.2005, 22:10
trabzon herzaman destanlar yazmistir zaten..bu alemde tek kral var o da trabzonum

CaMoKa
17.12.2005, 12:31
Ihtilalle dogan firtinanin ogluyuz

CaMoKa
17.12.2005, 12:33

katilmiyorum

büyüklük=sampiyonluk (?)

basariya göre oran kuracak olursak kurulus ve olusum sonucuna göre ele alalim ozaman onlar 100 senede o kardar basari kazanmis biz 38 senede ilk okul matematigi bile yeter bunu oranlamaya sonucunda esit sartlarda kim daha basarili görürüz

sbay
17.12.2005, 14:05
bi arkadas 15-16 defa sampiyonluktan bahsediyo ama bu sampiyonluklarinin yarisindan çogunun masa basinda alindiginin farkinda diil herhalde smileys/smiley32.gif

Hasan Cubukcu
17.12.2005, 14:58
Bizim büyüklügmüzserefsizlere karsi verdigmiz mücadeleden geliyor !!!!

Istanbul takimlari oldugu sürec türkiye futbolu ilerlemez!!!!!!!!!

İslam Sezer
17.12.2005, 15:36
bu konuda söyle bir gerçek daha var ki taraftarlik duygusalliktir.yani bir eskisehir,göztepe ve bursaspor taraftari hatta gebzesporlu dahi takimini cok büyük ve yegane olarak görür.senin sevdigin kizi düsün.o tektir.ne yani medya maymunu boyali güzellerden (mankenler-film aktristleri)daha asagi midir kalbimizdeki leylamiz.bu örnekten yola çikarsak,saf,katiksiz,saibesiz,dogal yollarla olusmus firtinamiz bize Allahin bir armaganidir ve tek büyüktür.onu degil bu asagilik istanbul takimlari,real madridlerle bile kiyaslamam.bize en yakin barcelona var.o da renklerin yakinligi...smileys/smiley2.gif

zanoylu
17.12.2005, 15:46
Efsanenin bugünkü söylenis sekli ile edebi anlamdaki karsiliginini arasinda fark vardir.Hemen her büyük kendine bu yakistirmayi yapmaktadir buradan kasit hikaye,masal,gerçekle alakasi olmayan mi kastediliyor tabiki hayir....Ona bakarsaniz bugün kullanilipta anlatmak istedigimiz seyle alakasi olmayan bir yigin kelime vardir.Tutupta bunlari siralamanin alemide yok.....

TRABZONSPOR....Bir destandir,Bir efsanedir,Bir ihtilalin soyutlanmis halidir....

Nytre
17.12.2005, 16:06
büyüklük kavraminin kriterleri vardir.. neye gore secioruz büyüklügü stat kapasitesine göremi kasasindaki parasina göremi futbolcularinin toplam degerlerine goremi geçmisteki kupa sayisina göremi taraftarinin çokluguna göremi taraftarinin sadakatina göremi ?????????? böyle yüzlerce soru sorulabilir..

eger trabzonspor benim için büyükse ve türkiyede 4büyükler kavramini olusturmayi basarmissa gerisi öenmli degil..

o arkadasa diyorum ki bir kupa bile alamayan kulupler kendilerini büyük ilan ediyorlar asil komik olan odur!...

trabzonsporun yakaladigi sampionluklar hayal degildir gerçektir!...

U.Sadıkoğlu
17.12.2005, 16:07
4 büyük kavrami yanlis tek büyük var oda TRABZONSPOR benim için tek büyük TRABZONSPORDUR herkes içinsmileys/smiley32.gif

DKaraduman
17.12.2005, 23:43
arkadaslar bizim kurulus tarihimiz(1967) ve kazandigimiz kupalarla fener in kurulus tarihi(1907) ile kazandigi kupalari tarihlere gore oranlayinca ayni cikioruz yani Süper Lig kupasini en cok fener aldigina göre biz gs ve bjk den daha buyuguz (eger kupalara gore bakilirsa) yani Turkiye de en buyuk 2 takimdan biriyiz diger 3 ve 4 nerden cikti???

TSezgin61
18.12.2005, 15:32
bikere nasil TRABZONUMU o siralamaya koyuyorlar anlamadim. söyle geriye bakalim.

Bizim 30 yillik 1.lig tarihimiz var. 30 yilda 6 sampiyonluk ve okadar kupalar. avrupada ilkler. bukadar kücük bir sehirden okadar taraftar ve trabzonun bir takimi tutan tek sehir oldugunuda unutmayalim.

peki istnbul takimlari napti, 30 yillarina bir bakin, gs 4 sampiyonluk, fb 6 mi 7 mi ne. bjk yi bosverin. ya öbür kupalardan hic oldumu bakalim....

Bülent Bayraktar
19.12.2005, 15:32
bir kere biz 4. büyük degiliz biz 1. we tek büyügüz bunu artik herkes kafasina koysun artik.

Edited by: lazikopat61

Vektra58
19.12.2005, 16:25
Bizim büyüklügmüzserefsizlere karsi verdigmiz mücadeleden geliyor !!!!

Istanbul takimlari oldugu sürec türkiye futbolu ilerlemez!!!!!!!!!

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

İHSAN
19.12.2005, 16:32
trabzon bir sevda trabzonspor bir destandir.smileys/smiley2.gif fazla söze gerek yok..

rigormortis
19.12.2005, 22:42
tek büyük TRABZONSPORUM

Önder28
19.12.2005, 23:12
4 ncü büyük degiliz tabiki 4 büyük klüpten biriyiz. Bize 4 ncü büyük diyenler;TRABZONSPOR'UNBÜYÜKLÜGÜNÜiçlerine sindiremeyenküçük kafali insanlardir.Efsane konusuna gelince bence mecaz anlamda kullanilirsa anlam kazanir kelime anlami ile düsünülür ise yanlis olur.

Biz büyügüz, efsaneyiziste, Allah Allah yaaaa kim karisir.

Çakır
19.12.2005, 23:30
Tek büyük, tek gerçek... Hatta tek "gerçek efsane" smileys/smiley2.gif

onurkaradeniz
19.12.2005, 23:36
bu konuda yorum bile yapmamsmileys/smiley32.gif

Muhammet Ali Senocak
20.12.2005, 13:25
trabzon 4. büyükj deiL tek büyük cekemeyenLer kiskansin bizi bosferin bu takimin neLer basardiqini herkes biLir avrupada ne destanLar yazdi bu takim 4. büyük deiL tek büyükdür

cakal 61
23.12.2005, 14:12
4. BUYUK DIYE BIR SEY YOK O ZAMAN LIGDEN DUSMUS GOZTEPE DERKI BENDE7. BUYUKUM DIYERI 9 10 5 BOYLE SACMA BIRSEY YOK TRABZON BENIM GOZUMDE YOKTAN VAR EDEN GERCEK BIR EFSANE LAFLA DEGIL smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Mollasalihoğlu
23.12.2005, 14:15
diger 3 takimin renklerinden baska birbirlerinden ne farklari var??

TRABZONSPOR bir futbol takimi degildir,bir yasama biçimidir...

Faik Yılmaz
23.12.2005, 14:19
sevgili arkadaslar laf degil icraat zamani. büyügüz diyorsak buraya gelenlerin ayagi titremeli birakin gol atmayi korner kullandiginda bile bunu basari saymalilar. bize laf edenin lafi bitmeden sesini kesebilmeyi bilmeliyiz.hakemler puanlarimizi gasp ederken dünyayi baslarina geçirmelizki bi daha cüret edemesinler. takimimizi her sart altinda desteklemeliyiz.her gittigi yerde takimimiz kendisini destekleyen insanlar bulmali. yenilirken bile galibiyeti hak ederek yenilmeliyiz. düsmanlarimiz bile bizi alkislamali.

büyüklük bir günde olmaz bir gündede yokolmaz ama devamliligini da saglamak lazim.kurt kocayinca köpeklere maskara olurmus. o yüzden hep genç kalmaliyiz.

Burçak
23.12.2005, 14:38
4. büyüklük gibi bi tartismaya girmemiz bile yanlisdir. herkes kimin ne oldugunu biliyor aslinda. bu sekilde polemiklere girmeyin kimseyle muhatap olmayin derim ben. 9 yilda 6 sampiyonluk deyin geçin.

zisinoli
23.12.2005, 17:15
Birisi su basligi hemen degistirmeli. 4. büyük ne demek?

Besiktas piyangodan aldigi sampiyonluklarla mi bizim önümüzde ya da fenerbahçe istanbulun mahalle takimlarini( sariyer-pendik-karagümrük-vefa vs)yenerek mi bizim önümüzde ya da papilalarin elinden hediye olarak aldigi onursuz sampiyonluklarla mi? Yapmayin lütfen arkadaslar ve basligi degistirin.

Üç büyük yok-tek büyük var-O da TRABZONSPORUMDUR..

Berat
23.12.2005, 17:19

Besiktas piyangodan aldigi sampiyonluklarla mi bizim önümüzde ya da fenerbahçe istanbulun mahalle takimlarini( sariyer-pendik-karagümrük-vefa vs)yenerek mi bizim önümüzde ya da papilalarin elinden hediye olarak aldigi onursuz sampiyonluklarla mi? Yapmayin lütfen arkadaslar ve basligi degistirin.

Konu basliginin içergine (1. mesaja) bir bak istersen..senin bahsettigin seylerden bahsetmis arkadassmileys/smiley2.gif

cIlgInIm
23.12.2005, 17:29
cekemeyenler catlasin kardesim... biz takimimizin büyklügünü iyi biliyoruz.. baskasinin bunu övmesine gerek yok.. sessizligin sesiyiz biz..bizim adimizi onlar agzina bile alamaz.. büyüklük gössteri yapmaya gerek yok... herkesin bir büyügü vardir bizim kide Trabzonspor.. 4. büyükmüs..3. kim 2. kim 1. kim bunlari bilmiyoruz 4. olacaz daha neler..

hep destek tam destek.. tek büyük hep büyük

zisinoli
24.12.2005, 14:52

Konu basliginin içergine (1. mesaja) bir bak istersen..senin bahsettigin seylerden bahsetmis arkadassmileys/smiley2.gif

No problem... Tatmine devam...