PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.DEVREye hazırlık çalışmaları ve TARAFTAR

ziyaretci
07.01.2011, 16:51
27 yıllık hasrete son vermek için iyi bir kamp dönemi geçiren teknik ekip 2.DEVRE maçlarda yaşanılacak zorlukları da göz önüne alarak çalışmala devam ediyor..

Yönetimde 2. yarı için Şenol Hoca ile birlikte gerekenler için elinden geleni yapıyor.

Peki ya bizler!!! Taraftar olarak 2. Devreye hazırmıyız.. Muhtemel bi Şampiyonluk için Taraftar olarak bizim de bi katkımız olması için hiç bir çalışma yapıyormuyuz?

* Olası bi 90dk lık mac esnasında geride götürdüğümüz maçta takımımıza nasıl destek olacağımız

*Bu olası terslikte dk 88 dahi olsa yine nasıl bir tepki vereceğimiz

* Olası bir maç kaybı sırasında maç sonu futbolculara verecek olduğumuz tepki

*olası 3 4 haftalık kotu perfonmans sergilenmesi ve kaybedilen puanlar sonrasında verilecek taraftar tepkileri

ya da başkaları...

Ya da futbolcular sahaya çıkana kadar şhow yapıp maç başladığında sessizliğe mı bürüneceğiz. Attığımız golle coşup yenilen gol sonrası sessizlik... dk 61 de coşan 1 2 dklık trıbun sonrası yine galibiyet golü sonrası coşan seyirciyimi oynamaya devam edeceğiz YOKSA!!!!

sizcede bizimde ikinci devreye hazırlanmamız bunları GÜZELCE ve BİRBİRİMİZİ KIRMADAN maclar başlamadan tartışmamız gerekmiyor mu??

Tolunay Abdioğlu
07.01.2011, 16:55
Avni Aker'in çoğu olumsuz olayları aştığını düşünüyorum.Ama taraftarlık konusunda,Avni Aker'de herşeyini ortaya koyan,hayatlarını bir tarafa bırakan insanlar da olsa çoğu kişi oturmak için ordalar.Takımın içerde oynayacağı 8 maç da büyük bir desteğe ihtiyacı var.Özellikle tribüne gelip de sadece oturan kendi yaş grubumu ve genç arkadaşları görünce içim burkuluyor.

Herşeyin hayırlısı.

Ümit Tekşan
07.01.2011, 17:14
Doğru tesbitler, fakat önemli olan uygulamaya geçmesi taraftarlarımıza bu konuda hakikaten çok iş düşüyor. İnşallah gerekli desteği son dakika son saniyeye kadar veriller hatta beraber yada mağlup olduğumuz maçlarda bile takımımızı tirübüne çağırıp onlara moral vermesi lazım diye düşünüyorum. Hayırlısı diyelim inşallah bu sene yüzümüz gülecek.

ozturk
07.01.2011, 17:24
Güzel ve samimi düşüncelerle açılmış bir başlık ancak maalesef avni akerdeki taraftarlardan pek fazla ümitli olmamak lazım..

ziyaretci
07.01.2011, 17:33
Güzel ve samimi düşüncelerle açılmış bir başlık ancak maalesef avni akerdeki taraftarlardan pek fazla ümitli olmamak lazım..

Amacım oradakı insanları kırmak değil.. sene boyunca maç kaçırmadan yağmurlu hava demeden maça gidiyor insanlar..

Ancak şimdiden bazı şeyleri düşünmek gerekir.. Sonucta biziz elimizdeki 3 puan ı 91.dk da sahaya girerek rakip takıma veren..

Sonucta dikkatli olmalıyız.. En kötü bir hatada sahamız kapansa bile bu Şampiyonluk yolunda (-) etki yapar... Aklıma gelmiyor mesela BURSA maçı..

Eminimki gelecekler ve olay çıkaracaklar şehrimizde bizlerse bi deli spikerin gazına gelip o gün yapacağımız en basit hata yine bi darbedir Şampiyonluk yolumuza..

96 yı unutmayalım... Şenol hocayı suçladık... Kalecımizi suçladık... Osmanı suçladık.. kimse o maça gelen takım otobüsüne taş atan taraftaımızı eleştirdi mi???

Selçuk un atmadığı imza sonrası olası kötü bir gününde tribünden gelecek tepkinin (( bknz. 2 ay önceki CEYHUN )) daha sonraki maçlarda takıma nasıl yansıyacağı...

İnanınki bunlar önemli. Şampiyonluk ne JAJA'ya ne Şenol Hoca'ya ne SADRİ Başkan'a ne de Taraftara bağlı..

birinde sıkıntı olursa hepsini etkiler.. Bizlerinde bu zincirde çok önemli bir halka olduğumuzu unutmayalım renkdaşlar

ö.saral
09.01.2011, 01:36
BURDA BİRKEZ DAHA SÖYLÜYORUM kimse gücenmesin.. Trabzondaki taraftarımızla oynadığımız maçlarda takım maçı kazanabiliyorsa ne mutlu,çok bile o 3lü çektirmeler kolbastılar inanınki !

memmedaga
09.01.2011, 04:19
Amacım oradakı insanları kırmak değil.. sene boyunca maç kaçırmadan yağmurlu hava demeden maça gidiyor insanlar..

Ancak şimdiden bazı şeyleri düşünmek gerekir.. Sonucta biziz elimizdeki 3 puan ı 91.dk da sahaya girerek rakip takıma veren..

Sonucta dikkatli olmalıyız.. En kötü bir hatada sahamız kapansa bile bu Şampiyonluk yolunda (-) etki yapar... Aklıma gelmiyor mesela BURSA maçı..

Eminimki gelecekler ve olay çıkaracaklar şehrimizde bizlerse bi deli spikerin gazına gelip o gün yapacağımız en basit hata yine bi darbedir Şampiyonluk yolumuza..

96 yı unutmayalım... Şenol hocayı suçladık... Kalecımizi suçladık... Osmanı suçladık.. kimse o maça gelen takım otobüsüne taş atan taraftaımızı eleştirdi mi???

Selçuk un atmadığı imza sonrası olası kötü bir gününde tribünden gelecek tepkinin (( bknz. 2 ay önceki CEYHUN )) daha sonraki maçlarda takıma nasıl yansıyacağı...

İnanınki bunlar önemli. Şampiyonluk ne JAJA'ya ne Şenol Hoca'ya ne SADRİ Başkan'a ne de Taraftara bağlı..

birinde sıkıntı olursa hepsini etkiler.. Bizlerinde bu zincirde çok önemli bir halka olduğumuzu unutmayalım renkdaşlar

Ah gardasim, o kadar dogru ki soylediklerin ama ne yazikki Trabzonun havasindanmidir bilmem mantik hemen devre disi kaliyor en ufak olumsuz bi durumda,tribunde en ufak hatada kufur edenler,bu topcu degil demeler bilmem neler saymakla bitmez,mesela en garibi sudur maratonda ayakta tezahurat yapmaya calisirken "otur la assagi" diyen ellerinde cekirdek agzinda kufur olan efendiler, goremiyor ya sahayi,oraya ona buna Ana Baba tanimadan kufretmeye geliyorlar, her defasinda midem bulanmistir Avni Aker'de 7'den 70'e herkes hemen hemen herkes kufur eder...

Kimse bu yazdiklarimdan bana kizmasin bunlar gercekler ,oraya takimi 90 dk desteklemek icin giden taraftari tenzih ederim ama ne yazikki azinliktalar...

En son IBB macinda istanbuldaki taraftar profili cok degisikti Trabzon' dakine gore mesela.

Size cok basit bir soru sorayim, Senol Gunes'in 96 sezonu takimda kalmasi saglansaydi simdi birakin 7. sampiyonlugu 10.ya kosuyor olmazmiydik?

Ispat etmek cok kolay ; En son 96'da simdiki istatistiklere yakin istatistiklerle oynamis takimimiz...

Sizce neden kalmadi Senol Gunes?

Ben kahveye mac izlemeye gittigimde sorardim eski kusaklara,ve ekseriyetinden Senol Gunes hakkinda neler isitmezdim, bir kac kusuru yuzundenn onu tamamen silmek ve suclamak halbuki takimi Sampiyonlugun esigine getirende Senol Gunesten baskasi degildir 96'da...

Uğur Tüysüzoğlu
09.01.2011, 04:59
Maç yorumundan vs anlamam ancak iş trübün diyince bizde karayalım dedik bişeyler.

Kimse bu konuda objektifim demesin grublar ve sosyal platformlar ve kişiler olarak,
Yeri geldiğinde herkez eleştirmesini biliyor ancak kimse elini taşın altına koymuyor,

Bilinçli taraftar dediğimiz kesim bile, istemeden elinden gelmeyen sebeblerlerden alet oluyor bu ayrı grub oluşum naralarına,
Birliğin oluşması Avniaker'in cehennem olabilmesi için kibiri,gururu ve ben düşüncelerini bırakmak gerek
Bir büyüğün ''Başkan'' da olabilir ... birleşim çağrışımları yapmalı .

Bizler her grub ve oluşum malesef kendisinden vazgeçmiyor bir adım atınca alttan alınca aşşağalınıyor hissediyor kendini sanki,
Oysa bizler değilmiyiz 27 senedir kupa hasreti çeken,
Bize Her Yer Trabzon diye avaz avaz bağıranlar ...

Vazgeçin lafım her gruba her oluşuma ''ben'' değil biz olalım bordo mavi yürekler olsun Allah aşkına...

Uğur Tüysüzoğlu
09.01.2011, 05:07
Ah gardasim, o kadar dogru ki soylediklerin ama ne yazikki Trabzonun havasindanmidir bilmem mantik hemen devre disi kaliyor en ufak olumsuz bi durumda,tribunde en ufak hatada kufur edenler,bu topcu degil demeler bilmem neler saymakla bitmez,mesela en garibi sudur maratonda ayakta tezahurat yapmaya calisirken "otur la assagi" diyen ellerinde cekirdek agzinda kufur olan efendiler, goremiyor ya sahayi,oraya ona buna Ana Baba tanimadan kufretmeye geliyorlar, her defasinda midem bulanmistir Avni Aker'de 7'den 70'e herkes hemen hemen herkes kufur eder...

Kimse bu yazdiklarimdan bana kizmasin bunlar gercekler ,oraya takimi 90 dk desteklemek icin giden taraftari tenzih ederim ama ne yazikki azinliktalar...

En son IBB macinda istanbuldaki taraftar profili cok degisikti Trabzon' dakine gore mesela.

Size cok basit bir soru sorayim, Senol Gunes'in 96 sezonu takimda kalmasi saglansaydi simdi birakin 7. sampiyonlugu 10.ya kosuyor olmazmiydik?

Ispat etmek cok kolay ; En son 96'da simdiki istatistiklere yakin istatistiklerle oynamis takimimiz...

Sizce neden kalmadi Senol Gunes?

Ben kahveye mac izlemeye gittigimde sorardim eski kusaklara,ve ekseriyetinden Senol Gunes hakkinda neler isitmezdim, bir kac kusuru yuzundenn onu tamamen silmek ve suclamak halbuki takimi Sampiyonlugun esigine getirende Senol Gunesten baskasi degildir 96'da...

Mesajınızın bazı bölümlerine katılmadığımı belirmetiyim bir anda havasındanmıdır nedir demişsiniz mantık kaybediliyor demissinizde,

Sizlere,bizlere göre burasıda nezih, taraftar platformu dimi,

Aç bak eğer öyleyse transfer formunu kötü oynayan bir topcumuzun o maçdan sonraki yorumları,

Bu sadece Trabzonda' ki taraftarda yok genel profilde maç anı çok önemlidir.

Sadık Bıyık
09.01.2011, 19:39
sanırım biz takımına bağlılığı daha fazla olan bir taraftar kesimiyiz. bizim için bu takım bir onur gurur meselesi. yani diğer takım taraftarı arasındada böyle olan vardır belki ama bizde çoğunluk trabzonu bir memleket meselesi onur mücadelesi olarak görüyor. işte bu noktadada bunun taraftarlık (tezahürat, destekleme felan) bazında dezavantajlarını yaşıyoruz.
misal geçen babamla konuşuyorumda bana diyorki ; radyodan dinlerken trabzon 3-0 önde maçta bitmek üzere ama ben rakip takım oyuncusu topu ayana aldığı anda canım daralıyor.
ibb maçında trübündeydim, o muhteşem atmosferde gözüm gönlüm sahada benim maç hala daha 1-1 ve ibb mutlak bir pozisyona giriyor. ruhum sanki bedenimden çıktı tekrar geri girdi. hemen lavobalara kaçtım (kendimce bir totem yaptım). bizde takımı desteklemek için bir profosyonel personeller grubu oluşturulmalı. eğitimli duygusal manada sahadan etkilenmiyen hatta gerekirse maaşlı kişiler tutulmalı. ancak bu iş bu şekilde çözülebilir bence

Çağdaş DENİZ
09.01.2011, 20:05
kardeşim hep tarftar şöyle olsun böyle olsun biz daha ne yapalım ya...
maça başlamadan bir bayrak bile dağıtılmıyo 6 defa olimpitay stadına gittim istanbulda başkan gelin gelin diyo ama en azından ücretsiz taşıma bile sağlanmıyo stada kadar rezillik...