PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Finansal Raporlama Standartları-Muhasebe ödevi

Bekir
03.01.2011, 21:11
Gelecekte Turkiye Finansal Raporlama Standartları Uygulanmasına geçilmesi ile finansal raporlamada bir iyileşme beklenmeli midir?
Nedenleri ile açıklayınız..

Biliyorum böyle bir başlık açmak yasak Ama acil yardıma ihtiyacım var,Google'da araştırdım ama fazla bir bilgi bulamadım...
Yardım gelene kadar başlık açık kalırsa sevinirim :)

Yardımcı olabilicek arkadaşlar Birkaç cümle ile yardımcı olurlarsa sevinirim..

Bekir
03.01.2011, 23:00
Yok mudur yardımcı olabilicek birileri :)

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 23:04
Kerem hoca'nın ödevi mi bu?

Muhasebe-Finans katında İlker Hoca'yı bul, ona danış. O yardımcı olur. :)

Yarın okuldayım, yardımcı olurum sana...

Bekir
03.01.2011, 23:06
Evet Kerem Hoca'nın ödevi de Yarın teslim etmem gerekiyor:)

Bi Hocanın ödevini diğer Hocaya sorarsam sorun çıkmaz mı:D

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 23:28
Sorun olmaz. Dersin saat kaçta?

Ben saat 13:00'da Üretim katındayım.

* Soruna naçizane cevap vereyim:

Milli Finansal Raporlama Standartları, UFRS ve ülkemiz mevzuatıyla çelişkili olmadığı sürece faydalı olacaktır. Sermaye piyasaları başta olmak üzere mali tablolardaki çeşitliliğe engel olacaktır. Kavram kargaşasını önleyecektir.

Türkiye’de halen uygulanmakta olan Tekdüzen Muhasebe Sistemi her ne kadar yeterli değilse de günün şartlarına büyük ölçüde faydalı olduğu kanısındayım. Vergi yasalarında sık sık yapılan değişiklikler takibi zorlaştırdığı için sorun olarak karşımıza çıkabiliyor.

Uygulanmakta olan mevzuatların daha açık, net ve kalıcılığının daha uzun süreli olması bence faydalı olur.

Türkiye Muhasebe Standartlarının doğru ve düzgün olması, işletmelerin finansal yapılarıyla doğrudan alakalı olup finansal raporlara ışık tutmaktadır. Finansal raporlarında işletmelerin verimli olacağına inanmaktayım. Her iki birim de birbirlerine yön vermekte ve birbirlerinin olmazsa olmazlarıdır

Bekir
03.01.2011, 23:30
Ben yarın 12'den 2'ye kadar okuldayım ve Muhasebe dersinde bu saatlerde yani 12'de teslim etmem gerek..

Bu cevap benim için yeterli zaten,Başka ödevler de vardı bu sadece Devede kulak bu kadarı fazla bile:)

Çok teşekkür ederim:)

Bekir
03.01.2011, 23:41
Sorun çözülmüştür...

Başlık kilitlenebilir,Teşekkürler...

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 23:42
Rica ederim.

Seni hep aşk meşk sayfalarında görüyorum, ders çalış! :) :)

Kolay gelsin... :)

Cafer KILIÇSOY
03.01.2011, 23:51
Sorun çözüldüğüne göre başlık kilitlenmiştir:)