PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efsaneler Soyunma Odasına

Külünkoğlu
03.01.2011, 08:46
Değerli arkadaşlar
Hepinizin bildiği ve tahmin ettiği gibi ikinci yarı ilk yarıdan çok daha zor geçecek.

Takıma olan inancı güveni belirtmek için bizler taraftar olarak elimizden geleni var gücümüzle yapmalıyız ve yapacağızda.

Trabzonsporumuzun şampiyonluklarında forma giyen büyüklerimizden bir ricamız olsa ?

Şöyle ki,

İkinci yarının ilk maçı olan Ankaragücü maçında Efsane futbolcularımız soyunma odasına inse ve hangi mevkide oynuyorlarsa o mevkide oynayan futbolculara giyecekleri formaları kendi elleriyle verseler. Şampiyonluğa olan inaçlarını mühürleseler. Futbolcularımızın sırtlarını da sıvazlayıp başarılar dileseler nasıl olur ?

Cengiz Çubukcu
03.01.2011, 08:53
Metin Abi orjinal fikir diye bazen kendimi yırtıyorum ama hiç böylesi aklıma gelmiyor :) müthiş ötesi bir şey olur ....

Kaya
03.01.2011, 08:54
Bence de çok hoş bir düşünce...

Şampiyonluğa olan inancın göstergesi olacaktır...

Rakipleri endişeye düşürecektir bu inanç!

Yapmalıyız, yapılması için taraftar olarak taleplerimizi ilgili birimlere göndermeliyiz...

onurts61
03.01.2011, 08:56
Harika düşünülmüş bir fikir , yapılması da çok zor değil ,Ali Kemal in Burak 'a , Necmi Perekli 'nin Umut a formayı vermesi onları motive etmesi çok güzel olur ayrıca dışarı ya karşıda ne kadar motive olduğumuzun korkusunu salabiliriz , tek sorun Serdar Bali onun mevki si Colman yada Selçuk olduğuna göre , onlara formayı verirken Trabzon 'lu değiller diye yüz buruşturmasında korkarım)))::

Semih
03.01.2011, 09:02
Muhteşem, muhteşem, muhteşem !

Serdar Ersoy
03.01.2011, 09:11
Gerçekten çok güzel bir fikir, gerçekleştirildiği takdirde rakip takımlar bizden daha fazla çekinecekleri ve takımımıza ekstra artı güç olacağından şüphem yok.

Erdal
03.01.2011, 09:20
Kesinlikle harika olur :)

Burhan61
03.01.2011, 09:27
Olsa harika olur ama olacağına dair pek ümidim yok.

Emrullah
03.01.2011, 09:36
Vaauv! Harika ve orjinal fikir olduğu gibi bir o kadar da anlamlı bir fikir. İnşallah burayı mutmelen takip eden eski futbolcularımız ve yetkililer bu fikri gerçekleştirir.

İsmail Çavuşoğlu
03.01.2011, 09:37
Harika bir fikir Metin tebrik ediyorum.gerçekten böyle bir şey olursa müthiş olur.

KUTADGU
03.01.2011, 09:44
Fikrin orjinalliğinden ve samimiyetinden hiç şüphem yok.

Lakin böyle bir organizasyonu için şu an erken diye düşünüyorum.

Zira belli belirsiz olumsuz etkilerin olması muhtemeldir.

Belki ligde sona yaklaşırken ve şampiyonluk garantiyken bu halef-selef olayı canlandırılabilir.

ancak savaşın korakor başlayacağı ikinci devrede en çok bizlerin steril bir ortam sağlaması lazım.

Hazar_
03.01.2011, 09:47
Harika bir düşünce uygulansa ağlarım ben heralde.

barisb
03.01.2011, 09:51
Süper fikir ama malum bir atımlık barut gibi. Bence o barut da Fener maçı öncesi kullanılmalı.

İlyas BAHADIR
03.01.2011, 09:57
gözümde canlandırdım da, ağladım be :( harika düşünce, uygulanmalı.

T.B_1461
03.01.2011, 09:58
Düşüncesi bile insanın tüylerini diken diken ediyor.

zafer6161
03.01.2011, 10:00
düşünsenize ,serdar bali engin baytara nasihatta bulunuyor ve sırtını sıvazlıyor,

bence güzel düşünce,

Tangerine Dream
03.01.2011, 10:00
Uygulandığı zaman ortaya göze hoş gelen görüntüler çıkacaktır elbette, ancak sessiz ve derinden gitmekte fayda var. Böyle bir jestin yokuşlar çıkılıp düzlüğe erişilince yapılması daha uygun olmaz mı?

Tatar Kemal
03.01.2011, 10:08
çok güzel bir fikir. mutlaka uygulanmalı.

Emirhan Uludüz
03.01.2011, 10:15
Fikir mükemmel ama Ankaragücü maçında değilde 25-26. haftalarda olsa daha iyi olur sanki.

Şahinoğlu
03.01.2011, 10:18
Çok güzel bir fikir ama bunun için bende erken olduğunu düşünüyorum , bursa maçında olabilir maçın önemi ve ikinci yarı bir tek bursanın sahamıza geleceğini düşünürsek.

Tayfun
03.01.2011, 10:19
Bence ilk hafta değilde şöyle son haftalara doğru yapılsa cuk diye oturur.

a f s
03.01.2011, 10:30
Serdar Bali hariç olur.

Emre GÜRDAL
03.01.2011, 10:30
ne desemki kelimelerle tarif edemiyorum... hanı olsa hanı olsada olsa:)

Ali Özcan
03.01.2011, 10:34
Süper olur ama erken olur...ilk 5 maçı 13 puanla atlatalım, sonra yapalım bunu :)

Hüseyin Bağdat
03.01.2011, 10:41
Çok güzel bir fikir. Uygulanması dileğiyle...

UğuR
03.01.2011, 10:42
Çok güzel bir fikir ....
Niye son haftalarda olsun ki ....
Bundan sonra her maçımız bir final havasında çıkmamız lazım ...

Onur
03.01.2011, 10:46
Çok güzel sahneler yaşanabilir. Fakat bunun oyuncular üzeindeki baskıyı arttıracağını düşünüyorum. Tıpkı taraftarın üzerindekini arttıracağı gibi.

Hekimoğlu
03.01.2011, 10:52
Şenol Güneş yapıyor bunu. :)

sametaydin
03.01.2011, 10:57
İyi de bizim futbolcular nerden tanısın onları? Zaten çoğu trabzonlu değil, tanımaz etmezler. Yani fikir çok güzel ama oyuncularımız geçmişte şampiyon olan takımdaki oyuncuları idol olarak görüyorlarmı? Bunlar önemli bence.

OLCAY ÇAKIR
03.01.2011, 10:58
Yeni yılın ilk fikri, tebrikler Metin.

Destekliyorum.:)

magicyattara
03.01.2011, 11:02
Serdar Bali hariç olur.

Neden..

Açıkçası başlık açıldığında bir şeyler yazacaktım ama yazmadım..Metin'in fikri güzel bir fikir tabii ki ama aklıma daha önce burada efsane futbolcularımız hakkında yazılanlar geldi..biraz sitem edecektim..vazgeçtim yazmadım ama sizin mesajınızı görünce bir şeyler karalıyayım dedim..

Gecekondu deniliyor efsanelerin maç izlediği yere..altı üstü 6 şampiyonluk kazandırmışlar..4 kere de 2. olmuşlar..stadın fiziki yapısının müsaitliğinden olsa gerek,kullanılmayan boş bir köşeye bir dernek binası yapmışlar..
biz ne diyoruz o binaya;gecekondu..
kimler maç izliyor orda;efsaneler..

Serdar Bali de bu isimlerden biri mi;evet..

Ek:1980-81 sezonundan önce,takımdan ayrılıp bjk'nin yolunu tutan Mehmet Ekşi ve Nejdet,gs'nin yolunu tutan Orhan'la birlikte kendisine de uçuk bir teklif gelmesine rağmen bjk'nin teklifini kabul etmeyen ve takımda kalman gerekir denilince oturup imza atan Serdar Bali bu..o sezonu 5. kez şampiyon bitirmiştik ve bu 5 şampiyonlukta Serdar Bali forma giymişti..

Külünkoğlu
03.01.2011, 11:06
Bu fikri Serdar Bali tartışmasına çevirmeyelim.
Lütfen...

UğuR
03.01.2011, 11:06
İnşallah camiada beliren şampiyonluk havası futbolcularımıza baskı yaratmaz. Her konuda güvendiğimiz Şenol Güneş bu konuda da başarılı hamleler yaparak bu sıkıntıyı doğmadan bertaraf eder.

bluedark
03.01.2011, 11:13
efsane isimlerden kasıt ,şampiyonluklarımızda oynayan kişilermi olacak acaba.

Hekimoğlu
03.01.2011, 11:16
Neden..

Açıkçası başlık açıldığında bir şeyler yazacaktım ama yazmadım..Metin'in fikri güzel bir fikir tabii ki ama aklıma daha önce burada efsane futbolcularımız hakkında yazılanlar geldi..biraz sitem edecektim..vazgeçtim yazmadım ama sizin mesajınızı görünce bir şeyler karalıyayım dedim..

Gecekondu deniliyor efsanelerin maç izlediği yere..altı üstü 6 şampiyonluk kazandırmışlar..4 kere de 2. olmuşlar..stadın fiziki yapısının müsaitliğinden olsa gerek,kullanılmayan boş bir köşeye bir dernek binası yapmışlar..
biz ne diyoruz o binaya;gecekondu..
kimler maç izliyor orda;efsaneler..

Serdar Bali de bu isimlerden biri mi;evet..

Ek:1980-81 sezonundan önce,takımdan ayrılıp bjk'nin yolunu tutan Mehmet Ekşi ve Nejdet,gs'nin yolunu tutan Orhan'la birlikte kendisine de uçuk bir teklif gelmesine rağmen bjk'nin teklifini kabul etmeyen ve takımda kalman gerekir denilince oturup imza atan Serdar Bali bu..o sezonu 5. kez şampiyon bitirmiştik ve bu 5 şampiyonlukta Serdar Bali forma giymişti..O gecekonduda sadece maç seyretmiyorlar bazıları iyi de kuyu kazıyor ayrıca çok çirkin bir yapı.Yerlinin yerlisi teranesi Ersun Yanal'a yapılanlar o gecekonduda filizlenmiştir.Fatih Tekke yönetime salladığı konuşmasını orda yaptı doğru haklı orasına girmiyorum ama orası o amaçla kullanılırsa sıkıntı çıkar.

Şampiyon kadrodaki oyuncular tabiki önemlidir ama bu onların yanlışlarının üzerini örtmez elma ile armutu karıştırmayalım.

Halil Atalay
03.01.2011, 11:20
metin abi çok güzel bir proje gerekli yerlere ulaştırılması lazım

magicyattara
03.01.2011, 11:35
Burda dikkat çekmek istediğim konu taraftarımızın efsanelere olan bakış açısıydı..görüldüğü üzre aynen devam ediyor bu bakış..

Futbolcularımızın ise böyle düşünmediğini zannediyorum..efsanelerin onlara forma vermesi onları onore edecektir..fikri destekliyorum..

Hekimoğlu
03.01.2011, 11:56
Futbolcular öyle düşünmüyordur elbette çoğu tanımıyor zaten.

Canberk
03.01.2011, 11:58
Metin abi aklına sağlık uygulanırsa olumlu sonuçlar alabiliriz.

Turgay Şen
03.01.2011, 12:02
metin muhteşem bir fikir

fındıkoğlu
03.01.2011, 12:04
Düşünce ve fikir çok güzel fakat bu tip gaz verici hamlelerin maçı olarak ankaragücü maçını görmüyorum.böylesine galibiyet yüzdemizin fazla olduğu bir maçta taraftarlarımız ve futbolcularımızın iş birliği ile sonuca gidebileceğimizi düşünüyorum....:cool:

Emirhan Makul
03.01.2011, 12:05
Hayal Gücümüz aynı tabi ki çok güzel olur , ruha ruh katar.

magicyattara
03.01.2011, 12:06
Futbolcular öyle düşünmüyordur elbette çoğu tanımıyor zaten.
Gerçekten mi..bak bunu bilmiyordum..o halde sallasınlar gitsin..:)

ertan arikan
03.01.2011, 12:14
Güzel bir fikir oyuncular içinde iyi bir motivasyon olur.

Hekimoğlu
03.01.2011, 12:15
Gerçekten mi..bak bunu bilmiyordum..o halde sallasınlar gitsin..:)Yok bence pek sallamazlar.

Tangerine Dream
03.01.2011, 12:37
Olayı Şenol Hoca açısından düşünelim. O böyle bir projeye nasıl bakar? Bana göre takımda disipline ve konsantrasyona son derece önem veren Şenol Hoca şampiyonluğun henüz garantilenmediği şu aşamada içinde medyanın magazinleştirme tehlikesini de barındıran böyle bir uyglamaya izin vermez.

TameRHan
03.01.2011, 12:38
yazılı ve görsel medya,rakip kulüpler apansızca üzerimize saldırırken biz birlik olup kenetlenmeliyiz.bu doğrultuda düşünülmüş bu düşünce fena değil aslında.umarım yapılır

İskender Çakmak
03.01.2011, 12:38
Super bir fikir sadece dusunulmesi bile insanin tuylerini diken diken ediyor

volkan_627
03.01.2011, 12:39
düşünce olarak mükemmel fakat bu durumun motive edebilmesi için takım içinde trabzon lu yncuların olması lazım. jaja nın bu durumdan fazla etkileneceğini sanmıyorum. dam kampa gelmiyor. ama selçuk için onur için serkan için egemen için vs vs artı bir motivasyon olabilir...

oflubektas
03.01.2011, 12:45
Özellikle yerli oyuncular için oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. Maça kısa süre kala soyunma odası olmasa bile kamp ziyareti, yemek vb. bir buluşma olabilir. Ancak bizim Jaja'nın karşısına Pele'yi getir yine de iplemez gibi duruyor :)

Fatih Özkan
03.01.2011, 12:50
Yazıyı okuyunca tüylerim diken diken oldu...
Şahane bir fikir...

Hazar_
03.01.2011, 12:52
Bana başta çok mantıklı ve güzel gelmişti bu fikir ama daha sonra arkadaşların yazdıklarını görünce haksız olduğumu anladım.Tangerine Dream arkadaşımızın yazdığı sebep çok mantıklı geldi bana..

Külünkoğlu
03.01.2011, 13:24
Bir kaç farklı düşünce var. Bunlar,

- Şampiyonluk için erken, konsantrasyon bozulabilir.
- Şenol hocanın izin vermeyeceği.
- Futbolcular açısından etkileşimlerinin derecesi.

“Şampiyonluk için erken, konsantrasyon bozulabilir.”

Şampiyonluk kelimesinden bu kadar çekinmemizi gerekçelerini özellikle benim jenerasyonuma bakınca anlayabiliyorum. Bir çok met cezirler yaşanmıştır doğrudur. Fakat bu endişe sürekli dile getirildiği vakit asıl konstrasyonsuzluk o zaman başlayacak. Takımın en önemli oyuncularından birisi “fal bakmayın kolbastı öğrenin” diyorsa ve futbolcularımız ne kadar inandığını belirtiyorsa bu söylemlere “acaba?” diye mi yaklaşacağız ? Kusura bakmayın da bu sorumluluktan kaçmak oluyor. 2. yarı bizleri nelerin beklediğini biliyoruz. Bu mücadelede her alanda olacak. Acabalarla bu mücadele olmaz. Özeti “sopayla süngü savaşı yapılmaz”

Erken diyenlere de bir sözüm olacak. Ne zaman yapılacak bu onur verici hamle ? şampiyonluk maçına çıkmadan mı ? Ankaragücü ve Fenerbahçe maçları arasında puan olarak ne fark var ? Kaldı ki şampiyonluk maçına kalınca asıl göstermelik medyatiklik o zaman başlar ki Şenol hocamızında buna izin vereceğini hiç sanmıyorum.

“Şenol hocanın izin vermeyeceği”

Son söz tabiki hocamızın. Sürekli birlik ve beraberlikten söz eden sürekli olumlu bakış açısını sadece Trabzonspor’a değil bütün futbol kamuoyuna en etkili biçimde sunan Şenol Güneş ve Sadri Şener başkanın buna izin vermeyeceğine ben şahsen ihtimal vermiyorum. Fakat olurda izin vermedi “mutlaka bir bildiği vardır” deriz saygı duyarız.

“Futbolcular açısından etkileşimlerinin derecesi.”

Bir futbolcu bir kulüpte futbol oynuyorsa ve o kulübün tarihinde şampiyonluk yaşamış hem de kendi mevkisinde, o insan karşılaştırılıp uygun bir biçimde tanıtılırsa buna duyarsız kalacak ruhsuz bir futbolcu olacağını düşünemiyorum. En azından böyle bir ruhsuzluk ilk yarıyı lider kapatamazdı.

İlk haftaların krtikliğini de düşünürsek tam zamanı diye düşünüyorum.

İlker Akçay
03.01.2011, 13:24
Fikir Muhteşem,Özellikle yerli oyunculara büyük etki yapacaktır...

Yunus Emre SEYHAN
03.01.2011, 13:27
Bu fikir Fb maçından hemen önce gerçekleşirse doping etkisi yaratır :)

KUTADGU
03.01.2011, 13:37

Şampiyonluk kelimesinden bu kadar çekinmemizi gerekçelerini özellikle benim jenerasyonuma bakınca anlayabiliyorum. Bir çok met cezirler yaşanmıştır doğrudur. Fakat bu endişe sürekli dile getirildiği vakit asıl konstrasyonsuzluk o zaman başlayacak. Takımın en önemli oyuncularından birisi “fal bakmayın kolbastı öğrenin” diyorsa ve futbolcularımız ne kadar inandığını belirtiyorsa bu söylemlere “acaba?” diye mi yaklaşacağız ? Kusura bakmayın da bu sorumluluktan kaçmak oluyor. 2. yarı bizleri nelerin beklediğini biliyoruz. Bu mücadelede her alanda olacak. Acabalarla bu mücadele olmaz. Özeti “sopayla süngü savaşı yapılmaz”

Erken diyenlere de bir sözüm olacak. Ne zaman yapılacak bu onur verici hamle ? şampiyonluk maçına çıkmadan mı ? Ankaragücü ve Fenerbahçe maçları arasında puan olarak ne fark var ? Kaldı ki şampiyonluk maçına kalınca asıl göstermelik medyatiklik o zaman başlar ki Şenol hocamızında buna izin vereceğini hiç sanmıyorum.

Son söz tabiki hocamızın. Sürekli birlik ve beraberlikten söz eden sürekli olumlu bakış açısını sadece Trabzonspor’a değil bütün futbol kamuoyuna en etkili biçimde sunan Şenol Güneş ve Sadri Şener başkanın buna izin vermeyeceğine ben şahsen ihtimal vermiyorum. Fakat olurda izin vermedi “mutlaka bir bildiği vardır” deriz saygı duyarız.

Bir futbolcu bir kulüpte futbol oynuyorsa ve o kulübün tarihinde şampiyonluk yaşamış hem de kendi mevkisinde, o insan karşılaştırılıp uygun bir biçimde tanıtılırsa buna duyarsız kalacak ruhsuz bir futbolcu olacağını düşünemiyorum. En azından böyle bir ruhsuzluk ilk yarıyı lider kapatamazdı.

Ben şahsen projenin iş yapmayacak bir proje olmadığını düşünüyorum.

Oldukça samimi olduğunu da düşünüyorum.

Ama dediğim gibi takımın ekstra bir "yükle" donatılmasını ben şahsım olarak şu aşamada çok faydalı bulmuyorum.

Olay biter. Şampiyonluk kazanılır.
Ondan sonra efsane kadronun elinden forma alan yeni efsaneler kutlanır.

Açık konuşmak gerekirse "Türk futbolcu kafayapısının" bunu kaldıracak düzeyde olmadığını düşünüyorum.

Zaten Şenol Güneş'in de eleştirdiği ve gelişmeye çalıştığı yönlerden birisi de budur.

10-61
03.01.2011, 13:44
İkinci yarıya böyle bir motivasyonla girmek harika olur,yokuşlardan düze indikten sonra zaten gerek yok böyle hareketlere,o zaman yapılırsa sadece şov amaçlı olur ama şimdi daha hiçbir şey belli değilken bunu yapar ve sezon sonunda da şampiyon olursak şampiyonluk hikayesinin en güzel anılarından bir olacaktır diye düşünüyorum ve böyle bir jestin futbolcular da strese sokacağına falan inanmıyorum.stress hakkında mourinho'nun sözlerini hatırlamakta fayda var.

Mehmet S. Pervan
03.01.2011, 15:03
Çok güzel bir düşünce ama bunu yapmak için aramızdan bu işi üstlenecek ve bu sorumluluğu kaldırabilecek, gidip efsanelerimizle konuşabilecek onları bir araya getirip bu işi organize edebilecek kişiler çıkması lazım.

Var mı gönüllü olan ?

bilgehan83
03.01.2011, 15:13
akredite kartı olmayan soyunma odasına giremiyor ne yazık ki; 1. bundan olmaz ikincisi de bu 33. haftaki ve şampiyonluğu garantilemiş (inşallah) olduğumuz ibb maçında olursa daha şık olur.

SDanışmaz
03.01.2011, 15:14
Bu yapılırsa camianın gerçekten birlik bütünlük içinde olduğu görülür :)

Ahmet Başkaya
03.01.2011, 15:21
Bence harika bir şey olur .

Gökhan ARSLAN
03.01.2011, 15:25
Okurken bile etkilendim..
O futbolcuların bundan olumsuz yönde etkilenmesi imkansız bence...
Müthiş bir fikir, bu uygulama gerçekleşirse çok güzel bir mesaj vermiş oluruz diye düşünüyorum..
Tabi Şenol hocanın kararınada saygı duyarım her zaman..

Adil ÖZGÜR
03.01.2011, 15:26
Çok güzel olur, tam motivasyonu sağlar bence.
Hem böyle olunca takımda birlik ve beraberlik birçok futbolcularımızıda örnek olur.
Hiyerarşik şekilde olması gerek, sadece futbolcularmı inecek soyunma odasına,
Bence önce ÖZYAZICI önde olmalı,
Arkasında SÜMER olmalı,Gelirmi dersin:), Sonra sıra Şenol Hocaya gelecek :)

Bekir BARÇIN formasını Engin BAYTAR'a giydirsin :):D
Şenol Hocam, geleceğin büyük kalecisi Onur Recep KIVRAK'a,
Necati de YUMLU'ya giydirsin. O yedekti değilmi.:)

Serdar Bali hariç olur.

Son zamanlarda bali kendine törbü attığına şahit oluyorum, (Diline bir iblik bağlayarak soyunma odasına insin.)

Bu fikri Serdar Bali tartışmasına çevirmeyelim.
Lütfen...

Haklısın Metin.

Celal Demir
03.01.2011, 15:31
bencede çok güzel bir fikir mutlaka uygulanmalı...

TSezgin61
03.01.2011, 16:15
harika bir fikir. ben okudugumda etkilendim futbolcular aglar heralde...:)

insallah uygulanir...

Gökçebey
03.01.2011, 16:23
Bu olaydan sonra futbolcuların bacakları titremesin sahada? Şampiyonluk yaşamış sadece birkaç futbolcularımız var.

Ahh ahh son birkaç hafta kala şampiyonluğumuz garanti olsa. O deplasman senin bu deplasman benim takımımızın peşine gitsek. Konvoylarla, türkülerle, horonlarla, bayraklarla. Çok şey istemiyoruz yahu. Hiç mi hak etmedik bunu?

Ha gayret uşaklar. Bu sene o sene inşallah.

Hüseyin Bağdat
03.01.2011, 16:34
Bu olaydan sonra futbolcuların bacakları titremesin sahada? Şampiyonluk yaşamış sadece birkaç futbolcularımız var.

Ahh ahh son birkaç hafta kala şampiyonluğumuz garanti olsa. O deplasman senin bu deplasman benim takımımızın peşine gitsek. Konvoylarla, türkülerle, horonlarla, bayraklarla. Çok şey istemiyoruz yahu. Hiç mi hak etmedik bunu?

Ha gayret uşaklar. Bu sene o sene inşallah.

Gökçe,şampiyonluk garanti olmasa bile bu takımın peşinden sonuna kadar gidilir. Yolun sonu Trabzon'da şölen nasıl olsa:D

Ali Şahin
03.01.2011, 16:55
harika fikir.belki bir iki maç baskı olabilir sonra bağışıklık yapar

Tunga
03.01.2011, 17:14
İstenirse olmayacak bir şey yok. Görülen tek sorun akreditasyon kartı gibi olsa da, siz yeter ki isteyin. Kafile tesislerden çıkmadan da olsa yapılır. Siz yeter ki isteyin.

HArika be Metin. Kaç zamandır bize söyleyip duruyordun. Sonunda dayanamamış açmışsın başlığı. Artık kamuya mal oldu :)

Cihan-Ucar
03.01.2011, 17:47
güzel bi fikir !!

Ama simdi ben sport 1(carsamba ve cuma güne bizim hazirlik maci verecek kanal, alman kanal) actim orda halisaha maci var eski topcular icin...
Türkiyeden Galatasaray var ve iste alman takimlar
Galatasaray da kim oyniyor inanmasiniz hemde 61 numarayla HAMI MANDIRALI
spiker diyor aslinda trabzonsporlu felan gs schalkeye karsi oyniyordu hami gol atti sevinmedi spiker diyor eski takimina gol atti ondan sevinmiyor..

Arkadaslar kusura bakmayin buraya yazdim icin ve türkcem de iyi degil ondan kusura bakmayin berlin´den saygi ve selamlar

Mert67
03.01.2011, 17:57
Forma vermeseler bile hiç olmazsa bir antranman öncesi veya bir yemek de buluşturulabilirler.

Uğurtan
03.01.2011, 18:00
Harika fikir Metin abi.

Destekliyorum.

Farkımızı farkettirelim. ;)

okg_53
03.01.2011, 18:26
O odada Kozmoz Engin de olacakmı :) ?

Şeref
03.01.2011, 18:53
abi güzelde efsane kadronun yarısı teknik direktör :)

Yiğit SARI
03.01.2011, 18:53
Orjinalin orjinali

Selim Turan
03.01.2011, 18:56
Müthiş Bir Fikir Metin Abi, derhal Kulüp ile bu fikir paylaşılmalı...

Bilal Baştan
03.01.2011, 19:12
Çok güzel bir fikir motivasyon açısından son derece iyi olur.

sessizkral_1
03.01.2011, 19:45
serdar bali engine formayı verir...başlar konuşmaya sen trabzonlusun bu takımın lideri sensin.. :) enginde alır gazı ve sahaya öyle çıkar sonrasını düşünemiyorum artık hakemlerimi döver şenol hocayamı saldırır.....taraftaramı saldırır kale direklerine kafamı atar.. :)yok şaka bir tarafa duyduğum en güzel fikirlerden birisi gerçektende..mükemmel bir fikir....

TS-FAN
03.01.2011, 19:51
İkinci yarının ilk maçı olan Ankaragücü maçında Efsane futbolcularımız soyunma odasına inse ve hangi mevkide oynuyorlarsa o mevkide oynayan futbolculara giyecekleri formaları kendi elleriyle verseler. Şampiyonluğa olan inaçlarını mühürleseler. Futbolcularımızın sırtlarını da sıvazlayıp başarılar dileseler nasıl olur ?

Harika olur..Sıradışı ve bir o kadar da etkili bir uygulama olur.:alkış:

Bıyıklıoğlu
03.01.2011, 20:04
Süper bir fikir bu :)

diplomat61
03.01.2011, 20:08
Çok Güzel Bir Fikir Fakat Trabzonlu Olmayan oyuncular Hadi Trabzonumzu Geçtik Türk Olamayanlar Bunu Nasıl Hissedecek ki...

EmreYavuz61
03.01.2011, 20:18
Müthiş bir fikir...Mutlaka uygulanmalı...

Ayrıca 96da kaybettiğimiz, Mehmet'in hikayesi ve Papila katliamından sonraki 30bin kişilik yürüyüş en azından yabancı futbolculara gösterilsin...2 kat performansla oynamaya başlamazlarsa bende Emre değilim :)

Murat'
03.01.2011, 20:25
Serdar Bali'nin falan soyunma odasına girdiğini düşünemiyorum.

Serdær
03.01.2011, 21:12
Çok güzel fikir fakat bence erken.

Oyuncular iyice strese girebilirler ..

MehmeTS_ADANA
03.01.2011, 21:15
böyle bişey olsa takımı en az 17 maç daha götürür.hayali bile insanın tüylerini diken diken ediyor

Sefa
03.01.2011, 21:16
Süper fikir lakin aklıma Serdar Bali gelince soğudum olaydan..

Serdar Bali olmadan halledersek çok güzel olur..

Bir de şu var bu olay futbolcularda ekstra baskı yaratmaz mı ? Kimisi için çok iyi gelecek ama baskıya da dönüşebilir bu olay..

robinhood61
03.01.2011, 21:37
arkadaşlar bence fazla abartmayalım ya görmemişin şampiyonluğu olmuş derler

Adil ÖZGÜR
03.01.2011, 21:49
İstenirse olmayacak bir şey yok. Görülen tek sorun akreditasyon kartı gibi olsa da, siz yeter ki isteyin. Kafile tesislerden çıkmadan da olsa yapılır. Siz yeter ki isteyin.

HArika be Metin. Kaç zamandır bize söyleyip duruyordun. Sonunda dayanamamış açmışsın başlığı. Artık kamuya mal oldu :)

Eğer bütün maçlarda 61.dakika uygulaması gibi yapılırsa mükemmel olur.
Türübünde taraftar 61.dakika,
Soyunma odasında efsanelerin fırtınası.

Tayfun Aydın
03.01.2011, 22:06
Aşırı motivasyon da kötü ama şampiyon olunursa mutlaka ilk şampiyon olan kadroyla bir organizasyon yapılmalı.

61kralfatih
04.01.2011, 01:02
allaaaaah derim:)

ali+61+26
04.01.2011, 01:37
bence oyuncularda çok büyük bir baskı oluşturur... motivasyonlarını iyide etkileyebilir kötüde.. bence riske girmeye gerek yok:)

61kralfatih
04.01.2011, 01:45
riske alışsınlar hocam sende

GULER
04.01.2011, 01:52
Sahane bir fikir. (Turk) Oyuncularimiza bir ekstra motivasyon olur.

Burçak
04.01.2011, 01:57
birde eski taraftar gelse bizim tribünleri motive etse tam olacak :)

Şahin_53
04.01.2011, 12:57
Güzel bir fikir umarım sadece başlık olarak kalmaz...Bence on numara motive olur futbolcularımız ve camiamız..

iso_4939
04.01.2011, 13:11
sonlara dogru mukemmel olur guzel bır dusunce helal....

zafercalikoglu
04.01.2011, 14:28
bence ilk maçtan baskı altına almaya gerek yok,ilerleyen maclarda değerlendirilebilir,

Erdal
04.01.2011, 14:29
Bu fikri bir yazıda kullanmak lazım...Yayılmalı...

Külünkoğlu
04.01.2011, 14:31
bence ilk maçtan baskı altına almaya gerek yok,ilerleyen maclarda değerlendirilebilir,
Acelemiz yok, elimiz ayağımıza dolaştığında veya Allah korusun şampiyonluk kaçtığında motive olmaya çalışırız...

Ömer TOPAL
04.01.2011, 14:32
ilk yarı baktınkı sıkıntılı skor var veya maç sıkıntılı geçiyor...insinler soyunma odasına sırtlarındaki teri silsinler... şahsen o eskilerden biri ben olsam çoraplarını bile giydiririm :) şaka bir yanada süper fikir...

Travelair
04.01.2011, 14:32
Bence soyunma odasına inmek yerine idmana gelip izlemeleri, futbolcularla tanışmaları ve sohbet havasında geçmişten, gelecekten, Trabzonspor'un kendine has ilkelerinden, bir saat kadar toplantı yapmaları daha faydalı olur. Soyunma odasına inerlerse konsantrasyon bozabilir

srdr
05.01.2011, 11:48
Çok güzel bir fikir ama bunun için bende erken olduğunu düşünüyorum , bursa maçında olabilir maçın önemi ve ikinci yarı bir tek bursanın sahamıza geleceğini düşünürsek.

Aynen katılıyorum...

Tangerine Dream
05.01.2011, 12:12
Futbolcularımızın böyle bir jeste daha tarihinde Avni Aker'de üç puanla tanışamamış ve son on yıldaki ilk puanını ancak geçen sene alabilmiş Bursaspor maçından önce mi ihtiyacı var?

Daha önce böyle bir olayın şampiyonluğu garantilemiş olarak çıkacağımız ilk maçta gerçekleşmesini düşünüyordum. Ancak şimdi fikrim bu uygulamanın ligin son maçına çıkılırken yapılmasıdır. Bana göre uygunu budur. Hem bu şekilde efsane futbolcularımız şimdiki futbolcularımızı bir nevi onore etmiş olacaklardır.

Külünkoğlu
05.01.2011, 13:18
Görüşlerimde değişen bir şey yok.

Hazar_
05.01.2011, 13:25
Metin abi çoğunluk olumlu düşünceler söyler vu bu fikrin kabul görürse,fikrini birinci ağızlara iletecek misin?

Külünkoğlu
05.01.2011, 13:28
Metin abi çoğunluk olumlu düşünceler söyler vu bu fikrin kabul görürse,fikrini birinci ağızlara iletecek misin?
İleteceğimden emin olabilirsiniz kardeşim.

socrates
05.01.2011, 14:31
anlamlı ve önemli bir katkı olur. destekliyorum :alkış:

bunun yapılacağı zaman çok önemli ve ankaragücü maçı öncesi bence doğru tespit
çünkü soyunma odası profesyonel olarak nefes alınıp verilen bir yer ve motivasyon da bir bilim sonuçta

ikinci devre ilk maç öncesinde bunun tüm camianın ihtiras ile istediği şampiyonluğun takımın gözünde somutlaştırılmasına yardımcı bir motivasyon olabileceğine inanıyorum
güzel bir besmele olabilir bu yolculuk için :meşale2:

kaan aydın
05.01.2011, 18:38
Özgüvenli,inanmışlığın göstergesi tamamen gösterişten uzak mükemmel bir fikir.

Trabzonsporun şampiyonlukları hep böyle kazanılmış biz ne zaman eskisi gibi kendimize güvenirsek fenerin değil liverpoolun bile kafasını ezeriz.Kafasını ezeriz diyorum üzerine basa basa.
Eleştirme işi bitmiştir sadece ve sadece destek.
Bu fikrede sonuna kadar destek veriyorum...

pReN@_61
05.01.2011, 19:27
Olabilir güzel düşünce.

Ayhan Çolak
05.01.2011, 23:13
şenol hoca buna hayır demez bence çok iyi bir fikir.

Mehmet
06.01.2011, 00:14
Şu ilk devrenin ilk maçını hakikaten çok ama çok merak ve heycanla bekliyorum, bu ilk maçı ben kendi adıma kendi düşünceme göre çok ama çok önemsiyorum, çünkü nasıl başlarsak öyle devam ederiz, her şey için fırsat ve ipler elimizde, bu fırsat bir daha bu şekilde hiç ama hiç de kolay yakalanamaz bir daha, bu fırsatı bu şansı çok iyi değerlendirmeliyiz, Metin Bey kardeşimize Allah fikir açıklığı vermiş, fikri çok güzel bir düşünce aklına sağlık. Valla süper bir moral ve motivasyon olur. Birliktelik kenetlenme böyle olsa gerek.

Kubilay ŞAHİN
06.01.2011, 00:29
Serdar Bali Engin'e forma verirse olmaz..:D Maç öncesi kavga çıkar..:D:D

Barış Burak
06.01.2011, 15:46
abi kendimi oyuncunun yerine koydum,çok pis stres yaparım öyle birşey olsa.bence hiç gerek yok.

Çünkü Allah göstermesin,gol bulamadığımız zamanda daha çok stres olur bizim uşaklar.

bASTURk
10.01.2011, 22:00
Güncel.

Belki soyunma odası olmaz,çıkış koridorunda bir şeyler yapılır vs. farketmez.Önemli olan bir şekilde efsane oyuncuları sahaya indirmek.

Adil ÖZGÜR
13.01.2011, 23:34
bu konu gerilerde kaldı,

Taner Gündoğdu
17.01.2011, 13:01
vakit yaklaştıkça yorumlar azaldı. netice nedir Metin abi, yönetime bu fikir sunulacak mı?

Külünkoğlu
17.01.2011, 13:03
vakit yaklaştıkça yorumlar azaldı. netice nedir Metin abi, yönetime bu fikir sunulacak mı?
Sunulacak Taner. Son söz onların tabiki.

Taner Gündoğdu
17.01.2011, 13:28
düşününce insanın tüyleri diken diken oluyor onların yerinde olmak isterdim, inşallah yönetim de olaya sıcak bakar

.....
17.01.2011, 13:34
İnşallah gerçekleşir çok güzel bir düşünce.

ilhan
19.01.2011, 14:56
Çok güzel düşünülmüş ve umarım uygulanabilir. :)

TheCrow
19.01.2011, 15:14
Fikrin orjinalliğinden ve samimiyetinden hiç şüphem yok.

Lakin böyle bir organizasyonu için şu an erken diye düşünüyorum.

Zira belli belirsiz olumsuz etkilerin olması muhtemeldir.

Belki ligde sona yaklaşırken ve şampiyonluk garantiyken bu halef-selef olayı canlandırılabilir.

ancak savaşın korakor başlayacağı ikinci devrede en çok bizlerin steril bir ortam sağlaması lazım.

Benzer bir şeyler yazacaktım, benden önce yazan varsa diye önce her mesajı okuyayım dedim. Cihan ile aynı görüşteyim.

Aşırı motivasyon ters tepmesin, şampiyonluğu -en azından sürekli- telaffuz etmeyelim şu aşamada. Hedefe iyice yaklaştığımızda ise böyle bir organizasyon muhteşem olur.

a f s
20.01.2011, 14:22
Efsane kadronun en etkilisi en olması gereken sürekli giriyor zaten.

Mert67
31.01.2011, 17:17
Bir sonuç çıkmadı mı?

bangkook_61
31.01.2011, 17:36
Daha önce sıcak bakmıyordum ama şimdi bu işin tam sırası. Ben de en ufak coşku heyecan eksilmesi yok ama hepimiz biliyoruz ki çoğunluk homurdanmaya hazırlanıyor. Kaybolan havayı yeniden yakalamak lazım.

Chiko
31.01.2011, 17:41
Artik tam zamani..

Canİlker
31.01.2011, 18:09
bence en mantıklısı şampiyon takım futbolcularının resimlerini pankart halinde yaptırıp tribünde açmak. tabi yanındada uşaklara olan inancımızın göstrergesi bi pankart. acayip gaza gelirler gibi geliyor.

mda61
31.01.2011, 18:29
bence en mantıklısı şampiyon takım futbolcularının resimlerini pankart halinde yaptırıp tribünde açmak. tabi yanındada uşaklara olan inancımızın göstrergesi bi pankart. acayip gaza gelirler gibi geliyor.

Bu fikirde güzel. Ayrı bir pankarta gerek yok aslında, şampiyon takım futbolcularını gösteren pankartın tam yanına bizim oyuncularında resmi konulsa ve altına '' tarih yazacak sizi '' gibi bir laf yazılsa hoş olabilir

Tunga
04.02.2011, 13:25
Yorumsuz...

Muhteşem buluşma

Fenerbahçe’nin eski sporcuları dün Samandıra’ya giderek Teknik Direktör Kocaman ve futbolculara moral aşıladı. Başkan Yıldırım, “Buraya gelen isimlerin hepsi efsane. Başarı birlik ve beraberlikten geçer” dedi

http://spor.milliyet.com.tr/muhtesem-bulusma/spor/spordetay/04.02.2011/1348070/default.htm

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2011/02/04/muhtesem-bulusma-1128741.Jpeg

Ah be Metin. Senin 2-3 senelik hayalinin FB tarafından Trabzonspor'a karşı gerçekleştirileceğini tahmin eder miydin?

Çağatay_
04.02.2011, 13:43
Desene biz dedik onlar yaptı..

a f s
04.02.2011, 14:00
Allah'tan her hafta en olması gereken iki tanesi giriyor o soyunma odasına.

.....
04.02.2011, 14:09
Trabzoncell fikrini de biz bulduk ama ilk fenerliler yapmıştı :(

Miraç Atalay Çiftçi
04.02.2011, 14:12
Yorumsuz...

Muhteşem buluşma

Fenerbahçe’nin eski sporcuları dün Samandıra’ya giderek Teknik Direktör Kocaman ve futbolculara moral aşıladı. Başkan Yıldırım, “Buraya gelen isimlerin hepsi efsane. Başarı birlik ve beraberlikten geçer” dedi

http://spor.milliyet.com.tr/muhtesem-bulusma/spor/spordetay/04.02.2011/1348070/default.htm

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2011/02/04/muhtesem-bulusma-1128741.Jpeg

Ah be Metin. Senin 2-3 senelik hayalinin FB tarafından Trabzonspor'a karşı gerçekleştirileceğini tahmin eder miydin?

Sabah bu haberi SporServisi'nde gördüm. ;(
Su an taraftar bütünlüğü ve dış etmenlerden gelecek pozitif enerji konusunda basarisiziz. Fb'nin bu hamleleri çok ama çok önemli.
Futbol sahada oynanıyor ama sahadakilerde insan!

Ozan Gözaçan
04.02.2011, 19:45
Değerli arkadaşlar
Hepinizin bildiği ve tahmin ettiği gibi ikinci yarı ilk yarıdan çok daha zor geçecek.

Takıma olan inancı güveni belirtmek için bizler taraftar olarak elimizden geleni var gücümüzle yapmalıyız ve yapacağızda.

Trabzonsporumuzun şampiyonluklarında forma giyen büyüklerimizden bir ricamız olsa ?

Şöyle ki,

abi be nasıl buluyosunuz bu fikirleri hangi ruh haline bürünüyosunuz yada abi ne kullanıyosunuz söleyin bende kullanacam ... :))

şaka bi yana abi harika fikirmiş ya ...

Hazar_
06.02.2011, 19:43
Metin abi;
Artık bunun için tam zamanı.Efsaneler soyunma odasına olmasa bile antrenmana.Gövde gösterisi yapılmalı.Efsanelerimiz futbolcuların arkasında olmalı.Elaleme bu işi bırakmadık denilmeli.

Herkes ama herkes orada olmalı.

Külünkoğlu
07.02.2011, 09:31
Ah be Tunga onlar yapınca, " büyük camia, kenetlendiler, onlar yapar" olur.
Gariban Metin teklif edince "sırası mı şimdi, gerek yok" olur.

Ankaragücü ile Fenerbahçe maçı arasında puan olarak hiçbir fark yok dedik. Aynı öneme sahip diye bas bas bağırdık. Neymiş takım zora düşünce yapılmalıymış.

Buyrun, biz söyleriz itibar edilmez elinoğlu yapar sizde bakarsınız şimdi.

Artık iyiden iyiye inanmaya başladım. Adamlar bizim forumu takip edip fikirlerimizi çalıyorlar. Çok ciddiyim. Bu kaçıncı yahu.

metehan
07.02.2011, 09:56
Düşünce çok güzel tabi de olup bitenlere bakınca hakikaten üzülüyorum. Dünkü maçtan önce Ogün Temizkanoğlu yorum yapıyor. "Camia içinde TS'un şampiyonluk mücadelesinden uzaklaşmasını isteyenler var" diyor ve onları eleştiriyor. TS'un kritik bir maçı öncesi biz bunlarla uğraşıyoruz. Sonra dönüp sezon başını düşünüyorum, işler iyi gitmezken yine aynı Ogün'ün yaptığı yorumlar aklıma geliyor. O yorumları şimdi izlese ne der acaba? Neyse daha fazla uzatıp bozuk olan moralimizi daha da bozmayalım.

FB bunu yaptı, artık tekrarı taklit gibi olur. Ama efsaneler de dahil "TSluyum" diyen herkes bu işe destek vermeli.

onur-ts
07.02.2011, 09:59
dün ikinci lig maçında dikkatimi çekti.galiba samsunspordu.trafik kazasında takımlarını kaybetmişlerdi.dünkü maçta onların dev bir posteri stada asılmış.altına da "onlar inanmıştı..." yazmışlardı...aynı şekilde biz de şampiyon takımın dev bir resmini stada asıp sahadaki futbolculara bir mesaj verebiliriz.

Külünkoğlu
07.02.2011, 10:05
Aynı şekilde düşünüyorum Metehan, kendi fikrim dahi olsa bundan sonra yapılması komik bir taklitten öteye geçmez.
Geçmiş olsun.

Kaya
07.02.2011, 10:36
Artık iyiden iyiye inanmaya başladım. Adamlar bizim forumu takip edip fikirlerimizi çalıyorlar. Çok ciddiyim. Bu kaçıncı yahu.

İnanmak hafif kalır Metin abi...

Kesin olarak forum rakiplerce takip edilmektedir. Anormal değil zaten bu durum.

Olması gereken burada üretilen fikirlerin kendi camiamız içinde hızlı bir şekilde yapılandırılmasıdır...

Trabzon ufak şehir. 1 saat için 20 efsaneyi toplarsın.

İş işten geçi artık. Geçmiş olsun.

Cengiz Çubukcu
07.02.2011, 10:43
bu saatten sonra hiç bir şey yapılmamalı diye düşünüyorum, takıma ne yaparsak olmuyor ...kızsan olmuyor, sevsen olmuyor , olmuyor olmuyor olmuyor... takımı kendi haline bıraksak belki düzelirler.... :)

Hazar_
07.02.2011, 17:16
Metin abi toplat şu efsaneleri gözünü seveyim.Efendim Ogün Trabzonsporun sampiyonlugunu istemeyenler var demiş miş.O zaman oraya gelmeyenler istemeyenlerdir deriz.Neyin ne olduğunu anlarız.Televizyonlardan bas bas bağırarak "yaaavv" , "abi" , "baba" , gibi kahve ağızıyla konuşulacağına şu işe öncü olsun başkanlar.

Külünkoğlu
07.02.2011, 17:46
Metin abi toplat şu efsaneleri gözünü seveyim.Efendim Ogün Trabzonsporun sampiyonlugunu istemeyenler var demiş miş.O zaman oraya gelmeyenler istemeyenlerdir deriz.Neyin ne olduğunu anlarız.Televizyonlardan bas bas bağırarak "yaaavv" , "abi" , "baba" , gibi kahve ağızıyla konuşulacağına şu işe öncü olsun başkanlar.

Güzel kardeşim artık bu bir hayal, hatta başlığın kitlenmesi gerekiyor.

Hiçbir anlamı kalmadı...

Böyle bir şeyi yapsak bile taklitten öteye geçmeyecek.

Dediğimiz gibi biz söylersek yaparsak olmaz, fenerbahçeliler yapınca onlar yapar onlar büyük camia sözlerini duyar gibiyim.

Bize büyük camia şerefini kanıtlayacak mühür vuracak özellikle Trabzonspor'u yerenlere mesaj verecek organizasyona izin verilmemesi yeterince yaraladı beni.

Trabzonsporlular olarak kendi fikrimizle golü atacakken, kendi ayağımızla kalemize golü atıp topu da ağlardan çıkarmak zorunda kaldık.

Bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum.

İlker Akçay
09.02.2011, 13:44
Şamil Ekinci Trabzon'a geldi
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6492-7X4J6T7V.jpg

Efsane Başkanımız Şamil Ekinci Trabzon'a geldi.

Oğlu Alihan Ekinci ile birlikte bugün öğle saatlerinde Trabzon'a gelen Şamil Ekinci'yi Yönetim Kurulu Üyemiz Ömürden Yavuz çiçekle karşıladı. Ekinci, bugün 16.00'da müzemizin açılışına katılacak.