PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rezillik | Nereye gidiyoruz ?

bordo61
30.12.2010, 23:33
İstiklal Marşını bile bilmeyen millet olduk.

Yazıklar olsun.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1660052415050&comments&ref=mf

Facebook hesabı olmayanlar için

http://www.timsah.com/Istiklal-Marsimizi-Ne-Kadar-Biliyoruz/N0MdM6qO34E

Cengiz Çubukcu
30.12.2010, 23:36
5 kişiden sonrasını izleyemedim, durum bu kadar vahimmiymiş?

bordo61
30.12.2010, 23:37
Hala izliyorum.

Daha düzgün cevap veren birine rastlayamadım.

Uğurtan
30.12.2010, 23:38
Ben şaşırmadım...

Gayet açık bir durum!

Anlayana..

Özkan
30.12.2010, 23:39
Videoyu izleyebilsek iyi olurdu.

Bıyıklıoğlu
30.12.2010, 23:39
Yapmayın şunu özellikle mi çıktı bu video bu günlerde...

Yahu adama saygımız olsun bari...

Andığımız şu günlerde ayıptır yahu ayıp...

Emirhan Makul
30.12.2010, 23:42
Şaşırılmayacak bir durum.

Deniz Tosunoğlu
30.12.2010, 23:42
valla size bisey anlatayim:
bizim okulda gecen hollandali bir ogretmen fena kizmisti. Ulkesini feci bir sekilde seviyor ama hollandalilar pek kendi ulkelerini sevmiyor. Sevecek birsey de yok aslinda ama genede bazi insanlar baya seviyor ulkeyi. Neyse konuya gecelim. Simdi dersteydik ve ogretmen bize dedi ki: ''hepiniz 3 ay sonra ulusal marsimizi bileceksiniz, yoksa sinavda puan vermem''. Bazi hollandali ogrenciler buna itiraz etti:
Ögrenciler: ''ben kendimi hollandali hissetmiyorumki, hollandali oldugum halde''.
Ögretmen: ''ögreneceksiniz, bak baska ülkelere, herkes marsini biliyor''
Ögrenciler: ''biz neyimizle gurur duyalimki?''
Ben: ''ya siz Hollanda milli takimi finale yukserken hic gururlanmadinizmi?'

bordo61
30.12.2010, 23:44
Videoyu izleyebilsek iyi olurdu.

http://www.timsah.com/Istiklal-Marsimizi-Ne-Kadar-Biliyoruz/N0MdM6qO34E

Murat'
30.12.2010, 23:45
Dünyanın neresine giderseniz gidin bu şekilde kendi ülkesinden kendi benliğinden bihaber yaşayan insanlara rastlarsınız.

Ve bunu haber yapmak isterseniz de bir güzel yaparsınız.

Bir de videodakilerin ortalama yaşının 40-45 olduğunu düşünürsek 30-35 sene öncekilere güzel bir selam ediyorum taaa 2010 yılının son günlerinden.

Özkan
30.12.2010, 23:50
Bu videonun montaj hilesi olduğunu umuyorum. İnşallah bunlar yalnızca üç beş dangalaktan ibarettir ve toplumun çoğunluğunu oluşturmuyordur.

SDanışmaz
30.12.2010, 23:51
1 dk'dan sonrasına izlemeye kalbim dayanmadı..

Çok pis sövesim geldi!

Murat'
30.12.2010, 23:51
Bu videonun montaj hilesi olduğunu umuyorum. İnşallah bunlar yalnızca üç beş dangalaktan ibarettir ve toplumun çoğunluğunu oluşturmuyordur.

Tabi ki toplumun genelini yansıtmıyor bu durum, sokağa çıkılıp herhangi bir konuda haber yapılmak istenirse yapılır, örnekte açıkça görüldüğü gibi.

mashal61
30.12.2010, 23:57
Şaşıracak şey değil. İstiklal marşını bilmeyen cahilleri toplayıp bir video yapmışlar.

Bu biraz bir forvetin kaçırdığı golleri toplayıp, bakın ne kötü forvet demeye benzemiş. Haberin kasıtlı olduğu ortada.

Murat'
31.12.2010, 00:02
Başlık da biraz anlamsız olmuş, nereye gidiyoruz değil de nerden geldik olmalıydı bence.

Sonuçta bu adamlar daha dün mezun olmadı okuldan.Birileri de kafalarına vura vura unutturmadı.

Geçen günlerde de aynı kanal wikileaks nedir diye sormuştu.

bordo61
31.12.2010, 00:05
Başlık da biraz anlamsız olmuş, nereye gidiyoruz değil de nerden geldik olmalıydı bence.

Sonuçta bu adamlar daha dün mezun olmadı okuldan.Birileri de kafalarına vura vura unutturmadı.

Geçen günlerde de aynı kanal wikileaks nedir diye sormuştu.

Başlık biraz dikkat çekilmesi için öyle yazdım.

Wikileaks 'ı takip etmeyen bilmez.

Ama İstiklal Marşı ya , İstiklal Marşı

Benim canımı sıkıyor bu görüntüler , sizin sıkmıyorsa o başka.

Kerimcan Yıldırım
31.12.2010, 00:08
Fatih Sultan Mehmet yazmış:)

Bu millet çok "cool" takılıyor yahu!

Murat'
31.12.2010, 00:10
Başlık biraz dikkat çekilmesi için öyle yazdım.

Wikileaks 'ı takip etmeyen bilmez.

Ama İstiklal Marşı ya , İstiklal Marşı

Benim canımı sıkıyor bu görüntüler , sizin sıkmıyorsa o başka.

Benim canımı neden sıksın ki Giray, sokağa çıktığımızda böyle insanlar görmüyor muyuz hiç, ben sana söyleyeyim ben her gün onlarca kişi görüyorum böyle, böyle insanların varolduğundan bugün haberdar olmadım o yüzden şaşırmadım da.

Canını sıkması gerekenler varsa onlar da bu halka düzgün bir eğitim vermesini beceremeyenlerdir.

Başlıkla ilgili sorun yok, sadece ben de geriye doğru dikkat etmek için öyle söyledim.

Ne yalan söyleyeyim adamın birisi bana mikrofonu uzatıp istiklal marşını okur musunuz deseydi cevabım git başımdan olurdu.

Bu şekilde cevap vermeyenleri de bir güzel toplayıp güzelce bir haber yapmışlar.

Ben kısa bir süreliğine Amerika'da da bulundum, vallahi orda daha çok var böyle tipler.

Böyle şeyler ancak Türkiye'de olur derler ya sık sıkö yok öyle birşey.

Cem Balcı
31.12.2010, 00:11
kemiklerin sızlıyor Ulu Üstad!

Bıyıklıoğlu
31.12.2010, 00:13
"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın..." Mehmet Akif Ersoy

eminbayram
31.12.2010, 00:14
Sahipsiz bir vatanın batması haktır,sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.

M.Akif ERSOY

bordo61
31.12.2010, 00:18
Benim canımı neden sıksın ki Giray, sokağa çıktığımızda böyle insanlar görmüyor muyuz hiç, ben sana söyleyeyim ben her gün onlarca kişi görüyorum böyle, böyle insanların varolduğundan bugün haberdar olmadım o yüzden şaşırmadım da.

Canını sıkması gerekenler varsa onlar da bu halka düzgün bir eğitim vermesini beceremeyenlerdir.

Başlıkla ilgili sorun yok, sadece ben de geriye doğru dikkat etmek için öyle söyledim.

Ne yalan söyleyeyim adamın birisi bana mikrofonu uzatıp istiklal marşını okur musunuz deseydi cevabım git başımdan olurdu.

Bu şekilde cevap vermeyenleri de bir güzel toplayıp güzelce bir haber yapmışlar.

Ben kısa bir süreliğine Amerika'da da bulundum, vallahi orda daha çok var böyle tipler.

Böyle şeyler ancak Türkiye'de olur derler ya sık sıkö yok öyle birşey.

Şaşırmayla alakalı değil aslında , benim hoşuma gitmiyor.

Diğer ülkelerde zati vatan , millet olgusunun olduğunu düşünmüyorum ondan onları yadırgamam.

Bilemeyenlerin Kolajı olduğu elbette belli ama , benim hoşuma gitmiyor kısacası.

Aslında bu başlık iyi oldu , bazı şeyleri hatırlasak fena olmaz.

Bu tip paylaşımları yapabiliriz bu başlıkta.

Hem unuttuğumuz şeyleri hatırlarız.

Ahmet Başkaya
31.12.2010, 00:40
Videodan utanmakla beraber bir yandan da Murat'ın dediklerine çok paralel düşünüyorum . Ek olarak vatan sevgisini içinde bulundurmak için illa yazanı bilmeye gerek yok evet bilmeli bencede ama bu sadece eğitimsizliktir başka bir açıklaması yok .

Vatan nedir bilmeyen 5 yaşındaki çocuk şakır şakır bilirken , benim anneme sorsanız belki istiklal marşını tam okuyamaz hatta büyük ihtimal okuyamaz. 2 kıtasından bahsediyorum .

Ama ülke sevgisinden zerre şüphem yok yine Murat'ın dediğine geliyorum bu eğitimsizliğe geliyor ve özellikle 35-40 yaşındakilerin soruyu cevaplayamamasından anlaşılıyor . Bu konuda daha iyiye gittiğimizi söyleyebilirim . Bundan dolayı başlık adına kattılmıyorum .

Ha bir de şöyle bir durum var . Böyle habercilik yapmaya da çok karşıyım uzat mikrofonu sor 200 kişiye sonra seç 20 sini ayıkla . Çok saçma .

28TS61
31.12.2010, 08:22
sasirmamak lazim bence.

sabah tv yi acinca aksama kadar gereksiz yayinlar var.
dedikodu programlari, yok orda olmadi burda evlenek, tel ac para kazan, 1 saat icinde en az 35 dakika reklam yayinlari vs vs.

haberi yapanlar dizilerden veya diger programlardan bir soru sorsalardi kesin net bir cevap alirlardi.
yaprak dökümününde su oldu keske bitmeseydi vs vs konu uzar giderdi.

tv lerimizde egitici hic bir sey yok malesef.

Hüseyin Bağdat
31.12.2010, 08:37
Bence normal. Ve bu durum ülke genelini yansıtımadığını düşünüyorum. Okumayan insanlardan ne bekleyebiliriz. Şu an ülkenin cumhurbaşkanını bilemeyecek insanların olduğuna inanıyorum...

Ve bu durum sadece bize özgü değil, bunuda belirteyim...

Külünkoğlu
31.12.2010, 08:43
Yazıklar Olsun !
Yazıklar Olsun !
Yazıklar Olsun !
Yazıklar Olsun !
Yazıklar Olsun !

SEDAT
31.12.2010, 09:13
- Spiker " İstiklal Marşı'nın Şairi Kimdir ?"
- Vatandaş " Fatih Sultan Mehmet " evet gerçekten böyle söyledi , vallaha yuh ya

- İşte memleketimizde son durum böyle , yazıklar olsun...

fındıkoğlu
31.12.2010, 09:41
Nedendirki çok manidar şu günlerde:cool:

Gökçebey
31.12.2010, 09:56
Nedense şaşırmadım. Kamera karşısında pat diye bir soru sorulunca insan panikler şaşırır vb fakat gazeteci ilk mısraları hatırlattıktan sonra bile sonuç fiyasko.

İstiklal marşının Milli marşımız olduğundan bile bihaber milletimiz. Bir insan sallar da, Fatih Sultan Mehmet dedi birisi yahu. Hayatlarında hiç kitap kapağı açmamış milyonlarca insanımız var. Malesef Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı var fakat eğitim kalmamış. Eğitim öğretim gitmiş, ezber öğretim kalmış. İş çıkışı eve yürürken meslek lisesinin önünden geçiyorum. Öğrencilerin yanından geçişim 5 saniye dahi sürerken gelecek adına kaygı duyuyorum. Ne örf anane kalmış, ne vatan memleket bilgisi. Anca kız peşinde geziyorlar. Hey gidi benim yalnız ve güzel ülkem.

Kana kırmızı rengini veren nedir? sorusuna "vişne suyu" cevabı verilen bir memlekette yaşıyoruz...

Murat'
31.12.2010, 11:56
- Spiker " İstiklal Marşı'nın Şairi Kimdir ?"
- Vatandaş " Fatih Sultan Mehmet " evet gerçekten böyle söyledi , vallaha yuh ya

- İşte memleketimizde son durum böyle , yazıklar olsun...

Ben bunu memleketimizin son durumu ile ilişkilendiremedim abi.Bu adamlar dün mü mezun oldular okullarından ?

Yıllardan beri gelen bir sorunumuz var, maalesef eğitim ve öğretim cumhuriyetin ilk yıllarından beri doğru düzgün yapılamamış, yeni kurulan bir devlet türlü sorunlarla boğuşurken eğitime yeteri kadar önem verememiştir, daha doğrusu verememiştir.

macuka
31.12.2010, 12:21
askere gitmeyen bilmez, Turkiye gercegi askerde gordugunuz insanlarin egitim seviyesi ile esdegerdir... eger bir istatistik yapilacaksa, alacaksiniz askerdeki butun er leri... o zaman Turkiye egitim gercegini goreceksiniz... Haa askerdekilere istiklal marsi sormak abes kacar, cunku bilmeyeni yamulturlar orda:)

ilhan
31.12.2010, 12:28
Doğup büyüdüğü topraklarda milli marşını, yazarını bilmeyen insanlar elbette dünyanın her yerinde "haber" niteliği taşımaktadır. Sokakta çıkın sorun bakalım kaç kişi biliyor, kaç kişi bilmiyor. Kimseyi tutmanıza, para vermenize de gerek yok. Her adımda karşınıza bir tanesi mutlaka çıkar. Ne bir tanesi, on tane rahat çıkar.

Gökçebey
31.12.2010, 12:56
Amerika'da çekilmiş benzer bir haber vardı. Spiker vatandaşlara içinde U harfi geçen bir ülke söylemelerini istiyordu. Hiçbiri Amerika diyemedi. :) (United States of America).

Canberk
31.12.2010, 13:04
Yazık gerçekten...

Canberk
31.12.2010, 13:05
Amerika'da çekilmiş benzer bir haber vardı. Spiker vatandaşlara içinde U harfi geçen bir ülke söylemelerini istiyordu. Hiçbiri Amerika diyemedi. :) (United States of America).

Abi öyle bir yazı vardı internette işte %bilmem kaçı başka ülke olduğunu bilmiyor kalanlar başka KITA olduğunu bilmiyor ama bu aynı şey değil ya :confused:

Cafer KILIÇSOY
31.12.2010, 13:20
Geçen Samanyolu televizyonunda bir program vardı. İTÜ'nün önünde "Türkiye'nin kaç bölgesi var" diye soru yöneltildi insanlara. On kişiden bir tane doğru cevap çıkmadı. Üç diyen mi ararsın, beşe bölen mi ararsın!!

Adama "Şuan hangi bölgedeyiz" diye soruyor spiker; Cevap içler acısı "Neydi yaa... Biliyordum da unuttum şimdi... İstanbul mu?"!!

Murat Erdem
31.12.2010, 13:28
İki gün önce ana haberin birinde izledim, üniversite kampüsünde gelip geçen öğrencileri durdurup sordular "genel seçim yaklaşıyor, oyunuzu XXX'a mı verceksiniz, Adnan Menderes'e mi" diye...bir tanesi de çıkıp A.Menderes hayatda değil demedi. Kimi XXX dedi, kimisi A.Menderes.
Bahsedilen kişiler üniversite öğrencisi, sıradan yaşını başını almış vatandaşlar nasıl bir cehaletin için de varın siz hesap edin.

Murat'
31.12.2010, 13:28
Konu başka yere gidiyor birazcık.

ilhan
31.12.2010, 13:31
Türkiye haritası, coğrafya bilgileri kısaca coğrafya orta okul ve lisede öğretilen temel derslerdir. Hatta ilkokulda başlanır öğretilmeye. Üniversiteler bölüm ve alanlarına göre bu dersleri vermek zorunda değillerdir diyerek noktalıyayım. Bunları bilmemek cehalet midir? Kısmen. Ama coğrafi konumları bilmemek ile istiklal marşını bilmemek aynı cümlede kullanılacak utanç hadiseleri değildir.

Gökçebey
31.12.2010, 13:32
İki gün önce ana haberin birinde izledim, üniversite kampüsünde gelip geçen öğrencileri durdurup sordular "genel seçim yaklaşıyor, oyunuzu R.T.Erdoğan'a mı verceksiniz, Adnan Menderes'e mi" diye...bir tanesi de çıkıp A.Menderes hayatda değil demedi. Kimi R.T.E dedi, kimisi A.Menderes.
Bahsedilen kişiler üniversite öğrencisi, sıradan yaşını başını almış vatandaşlar nasıl bir cehaletin için de varın siz hesap edin.

Benzer bir soruyu da başka bir zaman sormuşlardı. İsmet İnönü CHP'deki tek adamlılığa karşı yeni bir karşı oluşum başlattı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Cevaplar: Gayet yerinde olmuş. Katılıyorum. Bence de doğrusu olmuş. vb vb vb.

Tolunay Abdioğlu
31.12.2010, 13:37
Bence normal. Ve bu durum ülke genelini yansıtımadığını düşünüyorum. Okumayan insanlardan ne bekleyebiliriz. Şu an ülkenin cumhurbaşkanını bilemeyecek insanların olduğuna inanıyorum...

Ve bu durum sadece bize özgü değil, bunuda belirteyim...

Okumayan insanların hepsini bu konuda genellemek ne kadar doğru?

Cagdas Topal
31.12.2010, 14:16
Spiker : Milli marşımızın ilk mısrasını hatırlıyormusunuz ?

Vatandaş : Türküm , doğruyum mu ?

Yasin Altuntas
31.12.2010, 14:30
Spiker. Istiklal marsini kim yazdi ?
vatandas: Arif.... Arif ibi birseydi ??

yorumsuz

Cafer KILIÇSOY
31.12.2010, 14:37
Hiç kimse ana kuçağından geçiş yapmıyor üniversiteye. Bu işin ilkokulu var ortaokulu var lisesi var diyerek bitiriyorum bende.

hatice_61
31.12.2010, 14:45
inanmıyorum yaaaaa..

Semih Aydın
31.12.2010, 15:09
3:16'daki adam kanser etti beni. ççç

bordo61
31.12.2010, 15:30
Coğrafi bölgeler , wikileas gibi sorularla bu soru bence mukayese bile edilemez.

Bunu bilmemek büyük ayıptır.

(Bana göre )

EmreYavuz61
31.12.2010, 17:44
Yazık çok yazık...

SEDAT
31.12.2010, 17:51
- Ben insanların Mısra olarak okumamasına kızmıyorum çünkü adam 30 sene olmuş okumayalı , birde mikrofon uzatmışlar heyecanda oluyor.
- Ama abi hani bilmiyorum dersin onada tamam , ama gidipte Fatih Sultan Mehmet'de denmezki ya :D

Keramettin
31.12.2010, 18:06
Bu kadar güzel bi marşımız,bu kadar güzel bi bayrağımız varken biz bilmiyoruz . Yemin ediyorum gavurun çocukları bizden daha iyi biliyor,ayıptır rezilliktir .

Hiç bilmiyorum diyor ya :mad: Onu kurtaran,onun vatanını kurtaran bir kahramanın soyadını getiremiyor ya adam . Mustafa Kemal ondan sonra ıhh ıkk .....

Tabii adam daha tarihini bilmiyor ! Nasıl ne koşullarda kazanıldı bu topraklar hiç bilgileri yok . Bu kadar gerizekalıyı nerde toplamışlar bilemiyorum yani .

Misina
31.12.2010, 18:34
İstiklal marşını kaldırmak isteyen milli eğitim bakanının istediği mili ruh kitle bu.

irfanb
31.12.2010, 18:52
İstiklal marşını kaldırmak isteyen milli eğitim bakanının istediği mili ruh kitle bu.

Milli Egitim Bakanimizin Istiklal marsini kaldirmak isteyip istemediginden emin degilim ancak emin oldugum tek sey yapilan röportajlardaki vatandaslarin hemen hemen hepsinin 15 yas üzerinde oldugudur.Sadece son bölümde bir ögrenci okudu o kadar.
Simdiki Milli Egitim Bakanimiza laf dokunduracaginiza,20-30 yil geriye gidin bu vatandaslara Milli marsimizi ögretemeyenlere dokundurun.
Daha gercekci olursunuz.

TSezgin61
31.12.2010, 19:00
Allah cezalarini versin...

yaslarindanda utanmiyorlar. "insan bazen unutabiliyor" mus (!)... ben utandim yaa

irfanb
31.12.2010, 19:03
İstiklal marşını unutanlara :

dSZXemOndbQ

leavemealone
31.12.2010, 19:13
Hadi marsin tamamini bilmeyebilirsin veya unutmus olabilirsin ama en azindan kim yazmis ismi ne dir bil be kardesim..
Yazik ya..

Misina
31.12.2010, 21:14
Milli Egitim Bakanimizin Istiklal marsini kaldirmak isteyip istemediginden emin degilim ancak emin oldugum tek sey yapilan röportajlardaki vatandaslarin hemen hemen hepsinin 15 yas üzerinde oldugudur.Sadece son bölümde bir ögrenci okudu o kadar.
Simdiki Milli Egitim Bakanimiza laf dokunduracaginiza,20-30 yil geriye gidin bu vatandaslara Milli marsimizi ögretemeyenlere dokundurun.
Daha gercekci olursunuz.

Milli marş havuz problemi değildir öğrenmek için formül değil okumayı bilmek yeterlidir.

Milli marşın kaldırılmasını istemek milli iradeye vurulacak en büyük darbedir.

Nytre
01.01.2011, 20:41
toplum mühendisliği denen bir uzmanlık var. buna sosyologlar da dahil oluyor.
bu tür insanların önderliğinde medyanın yardımıyla bir toplumu deli gibi okuyan tartışan düşünen bir toplum da yapabilirsiniz , okumayan bilmeyen cahil günlük olaylarla oyalanan fikir üretmeyen tartışmayan bir toplum da yapabilirsiniz.
ama ilk söylediğim toplumu yönetmeniz belki zor olur ama diğer toplumun özellikleri tam da yöneticilerin istediği bir toplum ;)

ESER
01.01.2011, 22:45
Istiklal marsimizi bilmeyenler oldugu kadar bilip de siir formatinda soylerken karistiranlarda vardi o roportajda gordugum kadariyla. bunun da sebebi bence belli , milli marsimizin sozleri cok guzel ve anlamli olmasina ragmen sozler gufteye sigmiyor yada tam anlamiyla oturmuyor. hal boyle olunca da duz yazi yada siir gibi okunurken baska, soylenirken baskaymis hissi uyandiriyor ve insanlarin karistirmasi da bu yuzden bence,,okulda marsimizi sikca soyleyen ilkogretim ogrencisinin bu konuda idmanli olmasi onu bilincli bir vatandas gibi gostermis olsa da okulu bittikten 10 yil sonra kendisine mikrofon uzatilirsa onun da tekleyecegine eminim :) mars olarak soylendigininde o roportajda tekleyen bircok kisinin bunu otomatik olarak soyleyecegine de eminim. marsimizin yazarinin ismini bilmemek bir ayip, mars olarak soylerken soyleyememek de ayip bir vatandas olarak ama siir seklinde okunurken insanlarin teklemesi anlasilir bir durum,.

Mustafa ÖZDEMİR
01.01.2011, 23:26
hakikaten rezillik...

Murat'
01.01.2011, 23:34
Istiklal marsimizi bilmeyenler oldugu kadar bilip de siir formatinda soylerken karistiranlarda vardi o roportajda gordugum kadariyla. bunun da sebebi bence belli , milli marsimizin sozleri cok guzel ve anlamli olmasina ragmen sozler gufteye sigmiyor yada tam anlamiyla oturmuyor. hal boyle olunca da duz yazi yada siir gibi okunurken baska, soylenirken baskaymis hissi uyandiriyor ve insanlarin karistirmasi da bu yuzden bence,,okulda marsimizi sikca soyleyen ilkogretim ogrencisinin bu konuda idmanli olmasi onu bilincli bir vatandas gibi gostermis olsa da okulu bittikten 10 yil sonra kendisine mikrofon uzatilirsa onun da tekleyecegine eminim :) mars olarak soylendigininde o roportajda tekleyen bircok kisinin bunu otomatik olarak soyleyecegine de eminim. marsimizin yazarinin ismini bilmemek bir ayip, mars olarak soylerken soyleyememek de ayip bir vatandas olarak ama siir seklinde okunurken insanlarin teklemesi anlasilir bir durum,.

Prozodi hatalarıyla dolu bir milli marşımız var maalesef, sizin de söylediğiniz gibi sanki şiir halindeki marşımız başka beste halindeki marşımız başka.Sanki iki tane istiklal marşımız var gibi şiir hali sözleriyle gerçekten de enfes ama beste açısından aynı şeyi söylemek çok zor.

Sakın kızmayın marşımızı kötülediğim falan yok.

Beste halinde aynen şöyle

Korkma sönmez bu şafak
larda yüzden al sancak
sönmeden yurdumun üstünde
tüten en son ocak o benim milletimin
yıldızıdır ancak o benim
dir o benim milletimindir ancak

Bana mikrfon uzatsalar çek git derim valla.:)