PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tehlikenin Farkında mısınız?

verep
29.12.2010, 20:34
Aslında bunu kaç gündür yazmayı düşünüyordum.Aslında Aykut Kocaman'ın konuşması kendi isteği ile değildi.Onu Aziz Yıldırım Konuşturdu.Amaç bizim maça kadar ortamı sertleştirmek.Onlar şunu iyi biliyor.Karadeniz insanı tez canlıdır.Alınan bir kaç başarısız sonuçtan sonra taraftarlar tersine döner.Aynen yapılmak istenen Yıllar önce BJK'ya yapılan.Samsun maçında hakem hiç kimseye hissettirmeden BJK'ya doğradı.Sonuçta 5 futbolcunun atılması doğruydu.Bütün iş burada sinirlerimize hakim olmak.Benim bildiğim Trabzon ilk defa bu kadar kenetlendi.
Bütün spor programlarında konuşulan Trabzon kendi sahasında zorlanıyor.Deplasmanda daha iyi oynuyor.Sonra da deniyor ki Trabzon 2. yarı derbileri deplasmanda oynayacağı için kötü.Tezatı görüyor musunuz.İlk yarı kendi sahasında en iyi kim Fenerbahçe .Fenerbahçe sahasında kimlerle oynamış.Ligin sondan 10 takımıyla tezata bakın.Hiç kimse Fenerbahçe'nin GS ve Bjk deplasmanına gideceğini yazmıyor.sanki BJK ve Gs bize deplasman Fenere değil.

Spor programlarında bunları insanların bilinç altına işlemeye çalışıyorlar.Buna en güzel cevabı lig tv spikeri verdi.
Trabzon insanı aynı çamurda iki defa yıkanmaz.Biz o çamurda 96'da yıkandık.

verep
29.12.2010, 20:36
Haftanın değerlendirmesini yapan Hıncal Uluç, Trabzonspor’un hakemler dolayısıyla şampiyon olamayacağını iddia etti. İşte Uluç’un Trabzonspor değerlendirmesi;

"Gazeteleri dehşet içinde okudum. Sadri Şener’e, Şenol Güneş’e Trabzonlu futbolculara ve Trabzonlu taraftarlara şimdiden söylüyorum: Şampiyonluk onlara hayal. Bu sene şampiyonluğu Trabzon’a yedirmeyecekler. Açık açık söyledi Aziz Yıldırım. Bütün gazeteler de manşetti. “Ben ikinci devre hakemlerin canına okuyacağım. Sadece okumakla da kalmayacağım.” Yani itiraflara bak ya!.. “Ben susuyorum diye onlar da susuyordu.” Kankaları ya! “Onlar da konuşacak artık” dedi ve ertesi gün Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı ve Asbaşkan Serdal Adalı hemen destek verdi.

İkinci devre Türkiye ligini yönetecek bütün hakemler şiddetli bir baskı altında olacaklar ve Trabzonspor’u bitirecekler. O 9 puan farka kimse güvenmesin. 19 puan gerideki Galatasaray’ı bile yetiştirebilirler. Bu kadar açık. Bu kadar net konuşuyorum. Çünkü Aziz Yıldırım bu açıklama yaptı, günlerce gazetelerde yer aldı. Bugün günlerde salı; Merkez Hakem Komitesi Başkanı Oğuz Sarvan’ın ‘gık’ dediğini duyan oldu mu? Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener kardeşimin ‘gık’ dediğini duyan oldu mu? Herhangi bir gazetede veya herhangi bir köşe yazısı okudun mu ‘Aziz efendi ne yapıyorsun sen?’ diye... Trabzonluların sesi çıkmadı ya! Hayret ediyorum ya! Ben Sadri Şener’in yerinde olsam ‘İkinci yarı başlayana kadar Aziz Yıldırım bu lafların hesabını vermezse ben takımımı ligden çekiyorum’ diye açıklardım. Böyle şey olur mu?

Trabzon bütün enerjisini Aykut Kocaman’a harcadı sanırım! Yıldırım’ın sözleri Trabzon üstünde bir etki yaratmadı.

Sezon sonunda Trabzon ligi 5. bitirince ‘Vay, Hıncal haklıymış’ diyecekler. Ne işe yarayacak! Geçmiş ola... Hafta sonu Aziz Yıldırım kaynaklı o haberlerin bir tek anlamı var: ‘Bu ligi Trabzon’a yedirmeyeceğiz. Ben ve arkadaşlarım. Yani Beşiktaş ve Galatasaraylı yöneticiler. Bitmiştir.

Sahada hiç bir şey olmasa ve Trabzon da şampiyonluğa ulaşamaza bu laflar kafa karıştıracak aslında...

Ben bu lafların etkisinde kalmayacak hakem düşünemiyorum. Çünkü adam resmen meydan okudu. Tekrar söylüyorum; Merkez Hakem Komitesi savunmadı hakemleri, federasyon savunmadı hakemleri, medya savunmadı hakemleri, Trabzon da bir şey demedi! Şampiyonluğuna göz dikilen Trabzon bir şey demedi!

Hakemin bir buçuk saatlik bir maçta aldığı para bu ülkenin birinci derecede memur maaşı. Genel müdür maaşı yani. Bir devlet dairesinin genel müdürünün bir ayda kazandığını bir buçuk saatte kazanıyor. Bunu riske etmek ister mi hakem? Niye etsin!

Kendisini kimsenin savunmadığı bir ortamda niye etsin? ‘Aziz’in istediği düdüğü çalar sefamı sürerim.’ Bundan sonra penaltılar Fener’e, görünmeyen penaltılar Trabzon’un. Bu kadar basit. Üç tane Trabzon’un aleyhine penaltı verdin mi? Trabzonlular itiraz eder etmez kırmızıları da suratlarına çarptın mı; Trabzon biter. İkinci yarının 5. haftasında Trabzon biter. 9 puan falan kalmaz. Açıkça onu ilan etti adam ya."

mda61
29.12.2010, 20:39
Bence bu konuları tekrar tekrar gündeme getirmenin bir mantığı yok. Aklımızdan çıkmaması gereken tek sözü, Şenol Hocam sarfetmiştir '' Oyunlara gelmeyelim. ''

Hıncal Uluç, aklı sıra bizi gaza getiricek. Sonra bir yenilgiden sonra başlayacaz yine hakemlere sallamaya. Hakemler gayet iyi. Yeter ki biz takımımıza destek olalım, onlar her maçı da alacak güce sahip.

apachi61
29.12.2010, 20:42
istanbul medyasının masabaşı oyunları bunlar futbolcular tam tatildeyken normal böyle şeylerle akıllarını kurcalamak burda esas görev taraftara düşüyor bu tarz haberlere itibar etmeyeceğiz hıncal kendi takımını yerden yere vursun bırakın trabzon hakkında yazı yazmayı düşünmesin bile bizim takımımızı onun ne yazılarına ne de fikirlerine ihtiyacımız var ayrıca ne dedi şenol hoca oyunlara gelmeyelim bu da o oyunun bi parçası daha gereksiz yere yazmanın bi anlamı yok bence bu konu hakkında

Miraç Atalay Çiftçi
29.12.2010, 20:43
Bütün bunlar yerine çok daha önemli konulara değinmeliyiz.
Enerjimizi kulaktan dolma bilgiler ya da safsatalar yerine, daha net şeylere harcamalıyız.
Kim ne kadar önümüzü kesmek istese de oynadığımız sürece kazanan biz olacağiz.
Ve bizim için önemli olan şu anda kazanan takımımızı tribünde ve dışarıda desteklemek.

Bu ve benzer konuları yukarıdaki maddelerin ortak düşüncesi ışığında kapalı tutuyoruz. Şu an odaklanmamız gereken çok daha önemli şeyler var.

Ayrıca bu kadar korkmayın yahu.
Tüm bunlar geçen sene Bursa'ya da yapıldı.
Sonuç ortada.

Oynayan daima kazanır.