PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'a Gelen Yabancı Turiste 5 Euro'luk Tsclup ürünü alma zorunluluğu getirilsin

LazAnisT
29.12.2010, 18:23
Kim ne düşünür bilmiyorum ama bence Trabzonspor olmasaydı Trabzon şehri sıradan bir anadolu şehrinden farksız olurdu.Onun için bizlere ve yetkililere düşen bu değeri korumaktır.Yıllardır yöneticilerimiz kalıcı ve sürekli gelir kaynağı bulmalıyız diye söylenir durur.Hatta onun için derelerimizin içine etmekte bile bir mahsur görmemişlerdir.

Doğru olup olmadığını bilmiyorum ama bir yerden duymuştum.Barcelona'ya giden her Turist 5 euro'luk kulüp ürünü almak zorundaymış.Bu formulü Trabzonspor içinde uygulamalıyız.

Trabzon şehrine gelen her yabancı tursit 5 euroluk Tsclup ürünü almak zorunda olsun.

Mutlaka yasal olarak bazı düzenlemeler geriyor ama orası bizim işimiz değil.

Not: Sadece Sümela Manastırına Yıllık 100 binden fazla yabancı Turist geliyor.

Cengiz Çubukcu
29.12.2010, 18:30
Süleyman başlığı görünce gülesim geldi ama senin açtığını görünce birden ciddileştim ...böyle bir zorunluluk getirilebilir mi? Barcelona bunu nasıl başarmış? biz yapabilirsek müthiş bir iş başarmış oluruz... olmadı turistlerden 5 euro Trabzonspor payı kesilsin :)

Kazım Uzunboy
29.12.2010, 18:32
Fikir kesinlikle mükemmel.

Ürün zenginliğinin üst seviyede olmasını gerektiren bu fikir bize kazandırırken, gelen turistlere de bir şey kaybettirmez. Öyle ya taa Trabzon'a gezmeye gelen turist için 5 euro nedir ki? :) Uygulumaya geçebileceğini düşününce mutlu oldum gerçekten.

bekir61
29.12.2010, 18:43
ozaman sümela manastırına ts club Tırını cekmek lazim

Fatih Özkan
29.12.2010, 18:43
Fikir güzel...
5 Euro da fazla bişe değil...
Neden olmasın ?
Araştırmak gerek...

mehmets61
29.12.2010, 18:56
bence saçma tsclub kendi taraftarına ürün üretemiyor yabancılara mı hitap edecek. barcelona da olur çünkü orda mutlaka işinize yarayacak bir şey bulursunuz...

Mehmet Ç.
29.12.2010, 18:59
5 euro icin simdi turistin ahini almaya gerek yok :)

mehmet yıldırım
29.12.2010, 19:03
buna fikir demek bile abes

Murat'
29.12.2010, 19:05
Arkadaşlar 5 Euro bişey değil gibi düşünmeyin bence.

Fikir de bana acayip ütopik geldi.

Bu takıma lira vermeyen taraftar var yahu.

Adem Erdoğan
29.12.2010, 19:07
Barça dünyanın en iyi futbolcularını barındıran en büyük klübü. Zorunluluk koymalarına bile gerek yok yani.
Hem 100bin turist 5 euroluk ürün alsa 500bin euro ediyor maksimum. Biraz gerçekçi olmak lazım.

Ahmet Başkaya
29.12.2010, 19:09
Doğru bulmuyorum .

volkan_627
29.12.2010, 19:11
önemli olan 3-5 değil. aynı şey kendinize yapılsa. istanbula her gelen 5 liralık feneriudan alış veriş yapmak zorunda olsa. nasıl düşünürsünüz. adamlar trabzon agezip görmeye geliyorlar. böyle bir mecburiyet tepki çekebilir....

zafer6161
29.12.2010, 19:11
almıyorum zorlanmı...dicek,

bangkook_61
29.12.2010, 19:13
Buna faşizm denir. Barca da yapıyorsa faşizmdir.

leavemealone
29.12.2010, 19:16
Reklam yaparsin turistleri cekmeye calisirsin ama böyle muhtac kalmis gibi turistleri bir mecburiyete sokmak bence dogru degil..

Ahmet Başkaya
29.12.2010, 19:18
Barca'nın da mantıklı bir şey yapacağını düşünmüyordum zaten :)

Trabzon'a gelip de bir şey almayan Turist maldır zaten :)

Zorla yapmak yerine sırf Turistler için bir ürün hazırlanabilir mesela .

faik celikoflu
29.12.2010, 19:24
Doğru olup olmadığını bilmiyorum ama bir yerden duymuştum.Barcelona'ya giden her Turist 5 euro'luk kulüp ürünü almak zorundaymış.Bu formulü Trabzonspor içinde uygulamalıyız.

Trabzon şehrine gelen her yabancı tursit 5 euroluk Tsclup ürünü almak zorunda olsun.

Bence çok da hoş birşey değil. Bir nevi haraç gibi birşey olur diye düşünüyorum.

İngilterede Portsmouth FC nin lisanslı satış mağazasına girdim, hiçbirşey alasım gelmedi, zorla olsaydı, alacak olsam da almazdım :)

Başka çözümler arasak :)

bodozlama
29.12.2010, 19:26
Ben Barcelona`ya giderim 5 kurusluk Barca malzemesi almadan da geri donerim.Boyle sacma sey olmaz. keyfim bilir ister alirim ister almam.oyle bir yasa da olmaz.
Ama su sekilde bir arastirma olabilir Barcelona`ya giden turistlerin ortalama 5 euro Barca malzemesi aldigi belirlenmistir. Bu da mantikli sonucta Barcelona`nin simgesi.
Sadede gelirsek boyle bir hem sacmaliktir hem de yasal olarak olanaksizdir. yapilmasi gereken Barcelona gibi sehrinin simgesi olan Trabzonspor`un sehre gelen her ziyaretcinin ortalama 5 TL harcamasini saglayacak pazarlama faaliyetlerinde bulunmasidir.

UmutBaykan
29.12.2010, 19:29
Trabzonspor yöreye has ürünler üretebilir mesela,turistlerin ilgisini çekebilecek birşeyler.Ancak böyle olur başka türlü olmaz sanırım.

sametaydin
29.12.2010, 19:31
Yok daha neler.

Muhammet_61
29.12.2010, 19:34
Hukuki açıdan mümkün değil. Ancak turların promosyonlarında veya tarifelerinde bir Trabzonspor ürünü verilerek 5 euro daha fazla alınabilir fakat bunun da organizaysonu oldukça zordur. Veyahut, Sümela yakınlarında, turistlerin dinlendiği, yemek yediği vs. yerlerde TS Club'ın satışa sunacağı Türkiye ve Trabzon temalı, yabancı dil ile yazılmış ve Trabzonspor motifli ufak hatıra eşyalarının üretilmesi ve satışa sunulması akılcı olabilir..

Canberk
29.12.2010, 19:35
Ben Barcelona`ya giderim 5 kurusluk Barca malzemesi almadan da geri donerim.Boyle sacma sey olmaz. keyfim bilir ister alirim ister almam.oyle bir yasa da olmaz.
Ama su sekilde bir arastirma olabilir Barcelona`ya giden turistlerin ortalama 5 euro Barca malzemesi aldigi belirlenmistir. Bu da mantikli sonucta Barcelona`nin simgesi.
Sadede gelirsek boyle bir hem sacmaliktir hem de yasal olarak olanaksizdir. yapilmasi gereken Barcelona gibi sehrinin simgesi olan Trabzonspor`un sehre gelen her ziyaretcinin ortalama 5 TL harcamasini saglayacak pazarlama faaliyetlerinde bulunmasidir.

Klüp daha yurtiçine doğru düzgün pazarlama faaliyeti yapamıyor.
İşin özü koyu kısımda zaten mantıklı şeyler yaparlarsa turist 5€ değil hesaplayamayacağımız paralar bırakır.

LazAnisT
29.12.2010, 19:44
Trabzona gelmenin bence bir bedeli olmalı.Buna ister faşitslik deyin isyerseniz başka birşey.

Ahmet Başkaya
29.12.2010, 19:46
Trabzona gelmenin bence bir bedeli olmalı.Buna ister faşitslik deyin isyerseniz başka birşey.

Peki almak istemeyen birine bir ürün aldırmak onun arkadaşlarına vereceği referans notunu düşürür ve 1 kişiyi bile Trabzon'a gelmekten vazgeçirirse bu eminim 5€dan daha zararlı olur. Trabzon için .

Adem Erdoğan
29.12.2010, 19:50
Korsan ürünler ortalıkta cirit atarken, turiste orijinal ürün dayatmak tam bir çelişki olur.

Harun-61
29.12.2010, 20:01
Fikir güzel de, yarin Azize abla da cikip Kadiköy'e gelen x yabanci 1 € verme zorunda dese ne olur ?

crazyman_61
29.12.2010, 20:04
gelen turistlerde iyi bi izlenim bırakacağını sanmıyorum

TraBz1o61
29.12.2010, 20:12
kusura bakma ama ben sana bu konuda katılmıyorum tamam trabzonsporun şehre bir çok artısı var sürekli basında bulunduğundan dolayı popülariteside hayli fazla lakin ts yi ts yapan trabzondur trabzon 100 sene öncede seçilmişlerin şehriydi şimdide öle çok şehir gezdim nerde trabzonluym desem insanlar bi başka bakıyordu gerçekten trabzon şehri kendini aşmış değerli bir kent onun için ne diyoruz bize her yer TRABZON (kocaeli)

Kazım Uzunboy
29.12.2010, 20:13
Çoğunluk bunu doğru bulmamış. O zaman şöyle söyleyelim. Turistlerin gittiği yerlere özel ürünleri Ts Club üretsin, güzelce yerlere satış için mekanlar açsın veya standlar.. E bu turistler geldikleri yerden elleri boş dönecek değiller ya. En azından harcamaları Ts Club'a gelir olur.

Onur
29.12.2010, 20:19
almıyorum zorlanmı...dicek,

Aynen böyle diyecek...

TSelif
29.12.2010, 20:25
Çaykarada Uzungolde bizim bir müşterimiz var. Oranın Tsclup bayisi. Bu yaz dedi hayatımın satışını yaptım . Elimde ürün olsaydı bi o kadar daha yapardım.
Yani diyeceğim şudur bence de bu tür mekanlara Tscluplar ya da resmi ürün satışı yapan yerler açılmalı :)

Emre B.
29.12.2010, 20:30
Turistik yerlere TS Club açılırsa, zaten turistler şehirden bir hatıra almak isteyecektir.

FANATIK61
29.12.2010, 20:50
Fikir güzel ama uygulamasi yanlis. Trabzonspor Turistlere 5 Euro'luk indirim kuponu versin Sümela veya Uzungöle bilet aldigi zaman. Bakin simdi 5 Euro bile birsey degil diyebiliriz cünkü turistler hem Trabzonsporu tanimis olur hemde TSClub'a gidip begendigi esyalardan alir. 80 TL forma 75 TL alirsa Turist bundan Trabzonspor daha cok seyler kazanmis olur. Bu durumda alan degil veren el olman lazim.

evrents
29.12.2010, 21:02
Turistik yerlere TS Club açılırsa, zaten turistler şehirden bir hatıra almak isteyecektir.

Çoğunluk bunu doğru bulmamış. O zaman şöyle söyleyelim. Turistlerin gittiği yerlere özel ürünleri Ts Club üretsin, güzelce yerlere satış için mekanlar açsın veya standlar.. E bu turistler geldikleri yerden elleri boş dönecek değiller ya. En azından harcamaları Ts Club'a gelir olur.
Aynen katılıyorum böyle olmalı.Bu konuyu yönetime iletmeliyiz yönetim bunu düşünür ve uygularsa trabzonspor'a çok büyük paralar gelir.

TSezgin61
29.12.2010, 21:07
bence zorunluluk getirelecegine, TSclup resmi ürün olarak turistler icin hatira anlamli birseyler üretsin...

mesela Trabzon sehrinin manzarasi olan, Trabzonspor logolu bir t-shirt.

yada ingilizce Trabzonla ve Trabzonsporla alakali bir atki...
ozaman adamlar hatira niyetine "Trabzonada gitmistik" diyebilecegi seyi alir.
yada duvara asilacak seyler. illa Trabzonsporla alakali olmasi sart degil. Sehirle alakali olsun yeter. sonucta TSclup resmi ürünü. Kulübe getirisi oluyor.

bunuda her turistik mekanda satisa sunacak bayilikler...

böyle daha mantikli olur. diger türlü adam niye alsinki Trabzonspor ürünü... cok iticide bulanlar olacaktir.

danger00
29.12.2010, 21:19
trabzonun en çok turist çeken mekanları uzungöl ve sümela manastırına tsclup stantları açılsa bile kafidir.

KemalEROĞLU5961
29.12.2010, 21:24
Fikir güzel ama uygulamasi yanlis. Trabzonspor Turistlere 5 Euro'luk indirim kuponu versin Sümela veya Uzungöle bilet aldigi zaman. Bakin simdi 5 Euro bile birsey degil diyebiliriz cünkü turistler hem Trabzonsporu tanimis olur hemde TSClub'a gidip begendigi esyalardan alir. 80 TL forma 75 TL alirsa Turist bundan Trabzonspor daha cok seyler kazanmis olur. Bu durumda alan degil veren el olman lazim.

İyi bir öneri, şöyle de yapılabilir; tur şirketlerine verilecek %5'lik indirim kuponlarının gelen turistlere dağıtılıp, turistlerin bir şekilde TS Club mağazalarına yönlendirilmesiyle satışlar yapılabilir. Özellikle futbolsever turistlerin ilgisini çekebilir böyle şeyler. Kendi adıma düşündüğümde gittiğim bir şehrin takımının en azından bir atkısına sahip olmak isterdim doğrusu.

lazzz61
29.12.2010, 21:30
zorunluluk mu :SS:s:S ısteyen alır kardesım olur mu öle sacmalık

SEDAT
29.12.2010, 21:33
- Aslında güzel fikir , yanlız zorla değilde hatıra şeklinde olsun mesela , turist almayınca eksiklik olucağını hissetsin :)

LazAnisT
29.12.2010, 21:44
Arkadaşlar bu sadece bir fikir.Elbette geliştirilebilir ve düzenlemeler yapılabilir.

Ben bir Turist olsam ve yabancı bir ülkeye gitsem gittiğim ülkenin bir şehrinde böyle bir teklifle karşılaşsam hoşuma gider.

Adamlar takımlarına destek oluyor 5 euroda ben vereyim nedirki diye düşünürüm.Bir çoğunuzda öyle düşünür.

Ürünler şimdiki gibi olmayacak tabi.Turistlere hitap eden ürünler olacak.

Ayrıca sırf bu dayatma bile merak konusu olup tursit çekebilir.

İstanbul takımlarıyla kıyaslama lütfen yapmayın.Farklı şeyler konuşuyoruz.

İlklerin takımızyız diyoruz bence buda bir ilk olabilir.Bunu bu ülkede yapabilecek tek şehir Trabzon'dur.

5

Ceyhun Dündar
29.12.2010, 21:54
Abi sen acınca bu konuyu sasırdım ama su barcellona işi yanlış bilgi ben gittim hec bişe almadım...

Ilelioglu
29.12.2010, 22:32
Özgürlük bunun neresinde kaliyor?

:cool:

Oğuz B.
29.12.2010, 22:35
Trabzon'a gelen turistlerin bir çoğunun Trabzonspor'dan yeteri kadar haberdar edildiğini zannetmiyorum..
Gelen insanlara bir şeyleri zorla pazarlamak olmaz fakat gerekli ve güzel şekilde tanıtımı yapılırsa o insanların bir çoğu kayıtsız kalmaz..
Turistik yerlerde açılacak tırları ve kafilelere yapılacak tanıtımı önemsiyorum..

Selçuk Aydın61
29.12.2010, 22:47
ayak bastı parası alalım....haraçda kesebiliriz...

erolizmts
29.12.2010, 23:02
Böyle bir zorunluluk isteniyorsa, Trabzonspor'un da Barcelona gibi dünyanın zirvesinde bir takım olması gerekir. Ve Trabzon şehrininde Barcelona gibi dünyanın sayılı turizm merkezlerinden birisi olması gerekir. Yani dünyanın heryerinden turistler Barcelona'ya o takımı izlemek için gidiyor. O takımın maç yaptığı stadyumu görmek için gidiyor, o takımın bir futbolcusunu görmek, onunla fotoğraf çekilebilmek için antrenman çıkışlarında saatlerce bekliyor. O şehir ayrıca dünya jet sosyetesininde bol bol uğradığı bir şehir. O yüzden bana Barcelona örneği ile bu düşünceyi ortaya koymak biraz olumsuz geldi.

Bu zorunluluk yerine gönüllülük bağlamında olabilir. Yani insanlardan zorla para istemek gibi birşey. Ki Trabzon'a gelen turistler benim bildiğim genelde tur ile geliyorlar. Yani İstanbul'dan başlıyor, Trabzon'a kadar otobüslerle tarihi ve doğal güzellikleri görüyorlar. Şimdi tur otobüsünü durdurup kişi başına 5 euro istenebilirmi. Veya o tur şirketine, getireceğin her otobüs için şu kadar para istiyorum denebilirmi? Bence biraz zor. Tabi burada fikir alışverişi yapılıyor. Herkes farklı fikirler ortaya koyabilir. Ama bu para, zorunlu olarak alınmak yerine, insanların o parayı kendi gönüllerince ödeyebileceği bir şekilde alınabilir.

Bence bu başlık değiştirilip, fikir alışverişi yapılabilecek bir başlığa dönüştürülebilir. Zorunlu olmadan nasıl gelir elde edilebilir bu tartışılmalı. Güzel de bir başlık olabilir.

Cenkhan
29.12.2010, 23:35
Tamam memleket sarp bir yamaçta da.. Eşkıyalığıa gerek yok. Kupon verirsin, müzeyi gezilebilecek bir yer haline getirirsin, TsClub'ta "hediyelik" ürün yelpazesini genişletirsin vs. Mantığı dışarıda bırakmaya gerek yok.

Tayfun Aydın
29.12.2010, 23:39
Valla babam Barcelona ya gitti maça da gitti ama öyle bir zorunluluktan bahsetmedi. Bir tane atkı alıp bana getirdi.

servet nuh
29.12.2010, 23:42
...ya bu başlığa inanamıyorum...forum şakası mı bu ???...millet memleketime turist gelsin diye nerdeyse turisti sırtında taşıycak,biz zorla 5 euro luk mal satacaz ....vıyyyyyyyyyyyyyy....bu önerinin tartışması dahi olmaz...yani her gelen turiste 5 euro verelim dense mantığı var,hani turist çekmek için...

cahoe
29.12.2010, 23:47
Barcelona ya gittim sölenen gibi bir zorunluluk yok. Zorunluluğu siz kendiniz hissedip birşey almadan dönmüyorsunuz.Önemli olan insanlara o duyguyu yaşatabilmek.Yoksa böle bir kural konulması saçmalıktan öteye gidemez.

Misina
29.12.2010, 23:49
Zorunluluk değilse bile tur organizasyonu yapanlarla anlaşılabilir.Tur programına Trabzonspor müzesi ve ts club eklenirse gelen her turist 5 eurodan daha fazlasını bırakır.

Alibeyoglu
29.12.2010, 23:50
olmayacak bisey anlamlida bulmuyorum

bordo61
29.12.2010, 23:53
Önemli olan zorunluluk değil , alma ihtiyacı yaratmadır bana göre

İstediğiniz kadar kural koyun . Nasıl denetleyeceksiniz.

Tsclup şehre özgü ürünler çıkarılıp , onu turistik mekanlarda sergileyebilir bu mantıklı bence ama , adama zorla ürün aldırmak çok saçma geldi bana , uygulanması da bence imkansıza yakın.

Barcelona 'da da böyle bir kural olduğuna inanmıyorum . Bunun dünyanın hiç bir medeni ülkesinde uygulanabileceğini düşünmüyorum.

servet nuh
30.12.2010, 00:03
ilk yarıyı lider bitirdik ve hakkaten uçtuk...

Ibrahim Gaygusuz
30.12.2010, 00:09
Ts vergisi :)

Ayaklarimiz yere bassin henuz Barcelona olmadik :) basari olduktan sonra adamlar kendi alir

cahoe
30.12.2010, 00:09
ilk yarıyı lider bitirdik ve hakkaten uçtuk...

Şampiyon olursak sehire girişler de paralı olsun önerileri bekliyorum :)

Ibrahim Gaygusuz
30.12.2010, 00:24
Editttt.......

Gökhan ARSLAN
30.12.2010, 00:52
Bizim açımızdan güzel bir fikir ama;
Karşı tarafın bakış açısınıda düşünmek gerekir burda (:
Alışverişte her iki tarafında memnun kalması önemli dimidir :)
Almak istemeyene zorla aldırmak gibi birşey olmaz olamaz da!
Hangi devirde yaşıyoruz (:
Ama sırf onların dikkatini çekecek,ilgilenecekleri ürünler sunmak daha uygun bir çözüm olabilir diye düşünüyorum..

yattarinho61
30.12.2010, 01:08
düsünce biraz sacma geldi bana..

boztepeli61
30.12.2010, 01:15
Bende her arabaya amblem düşünmüştüm camına yapıştırmayana cezaya kadar gitsin hatta çok güzel bi gelir olur bence.Muayene de falan eksik olunca ceza yazsınlar falan filan ama yasal olarak ne denir bilmiyorum

Devrim Arslan
30.12.2010, 01:50
önemli olan alınmasını sağlamak turistik hediye şeklinde güzel olur katkı sağlar ama zorla alacaksın demek yakışır mı bize :D

Ekrem D.
30.12.2010, 02:00
Sümela Manastırı gibi tarihi alanlar "Dünya'nın Ortak Mirasları" adı altında Unesco tarafından korunur. Türkiye'de Unesco ile bir antlaşma imzalamıştır. Bu alanlar "Dünya Miras Fonu" tarafından desteklenir, ve her bir ülke vatandaşının bu eserleri görebilme hakkı vardır. Aynen ünlü ressamların tablolarına sahip zenginlerin onları belirli süre aralıklarında sergiye açıp halka göstermek zorunda oldukları gibi. Bu nedenle, hiçbir turisti sırf Trabzon'a geliyor diye TsClub'dan birşey almaya zorlayamayız. Bence asıl olması gereken, onları almaya özendirip, onların kendi istekleriyle almalarını sağlamaktır.

Hekimoğlu
30.12.2010, 08:59
Zorla güzellik olmaz biz alırız ürünleri.

Gökçebey
30.12.2010, 09:06
İstanbul'a giden herkesten 3 İstanbul cücüğüne 1 lira kesilse, Kocaeli'ne bile gitmem. :D

Fikir enteresan ama bizim memlekette zor. Biz kendi taraftarımıza ürün aldıramıyorken elin turistine zorla satmak daha zor.

ozturk
30.12.2010, 09:12
olmayacak bisey anlamlida bulmuyorum

.....................................

Gökhan Döner
30.12.2010, 09:35
Fikir güzel bir fikir ama çok boşluklar var.
Öncelikle Ts cluptaki ürün eksikliği mağazaya giriyorsun alacak bir şey bulamadan
dışarı çıkıyorsun ( rakiplerin mağazalarına girince insan şaşırıyor tabii bolluktan.)
Bir diğer husus turistlerden önce bence Trabzonda yaşayan aileleri mecbur tutacaksın.
Bir araaştırma yapılsa %60 ında hiç Ts clup ürünü yoktur.(bence)

Fatih Yücel
30.12.2010, 09:38
Süper fikir bence 5 az 20 olsun nasıl olsa para harcamaya geliyolar :D

SEDAT
30.12.2010, 09:39
Fikir güzel bir fikir ama çok boşluklar var.
Öncelikle Ts cluptaki ürün eksikliği mağazaya giriyorsun alacak bir şey bulamadan
dışarı çıkıyorsun ( rakiplerin mağazalarına girince insan şaşırıyor tabii bolluktan.)
Bir diğer husus turistlerden önce bence Trabzonda yaşayan aileleri mecbur tutacaksın.
Bir araaştırma yapılsa %60 ında hiç Ts clup ürünü yoktur.(bence)

- Çok güzel söyledin abi , bizim ürün çeşitliliği sıfır resmen , sıradan bir eşofmana 170tl istiyorlar fiyatlarda fahiş , klübümüz bu konuda çok ama çok kötü...

Hüseyin Çümen
30.12.2010, 09:55
Barcelona dediğimiz şehir dünyada birkısım insanın gitmek için can attığı yapılarıyla kimisinin gözünü kamaştırdığı bir şehir ayrıca barça takımınında durumu açık dünyanın tartışmasız en iyi takımı. Futboldan anlamayan insanlar bile bu takıma hayran olabiliyorlar.
Trabzona turist çekmek için kıvranırken birde onlara 5 euroluk ürün alma zorunluluğu bence çelişki

Travelair
30.12.2010, 10:08
Neden 5 Euro ile yetiniyoruz ki? :p

Mustafa
30.12.2010, 10:10
Biraz güzel ürünler yapmayı denese Ts Club gelen yabancı turistler bile hayran kalıp 50 euroluk alışveriş yapsalar.

BALKAN 06
30.12.2010, 10:11
başlığı açan abimizin kütük kesin trabzondur:)

Ömer SEVİNÇ
30.12.2010, 10:15
Önce bi kendi taraftarımız 5 euroluk birşeyler alsın da sonra sıra turistlere gelir bence :)

Mesut
30.12.2010, 10:16
psikolojik olarak insanlara zorla bişe yaptırmaya kalkıştığınızda alası varsada almaz.zorlamak yerine ilgi çekici ürünler üretilmeli

zafer6161
30.12.2010, 10:27
şimdi şu var,barcelona ile trabzonu bir tutamassınız,barcelona ya dünyanın her yerinde sempati var,siz barceloanaya gitseniz,stad müze ve ürünlerinin satıldığı mağazaya gitmezmisiniz,illaki gidersiniz,gitseniz bile zaten onlar demeden siz çoktan alırsınız,ama trabzon öyle değil,elin turisti neden tc clup mağazasını neden avni akeri neden stadı gezsinki,çünkü bizim takım turistlerin gözünde sıradan bir kent takımı,barca ise bir dünya takımı

Recep Alkan
30.12.2010, 10:32
Uygulanabilirliği ve doğruluğu çok tartışılacak bir fikir. Daha kendi taraftarımıza bile hitap edemiyorken elin turistine nasıl hitap edeceğiz bilinmez.

Turistler için 10 lira birşey değil, ama adam almak istemezse de zorla satamazsınız. Kaldı ki bu şekil bir uygulamadan sonra o insanların kendi ülkelerinde bırkaın Trabzon'u Türkiye'yi nasıl anlatacakları da ayrı bir sorun.

Bu kadar kesin uygulamalar yapılacağına, turistlerin en çok ziyaret ettiği alanlara küçük dükkanlar şeklinde memleketimizi anlatan mekanlar açılsa, satılan ürünlere ufak tefek borda mavi renkler konsa, bazılarına amblem yapıştırılsa satış ile bu insanlara ulaşılmaya çalışılsa bin kat daha düzgün ve gelir getirici bir iş olur diye düşünüyorum. Tam bir TSClup değil, örneğin güğümlerin, keşanların, yöresel kıyafetlerin, kısacası bize özel eşyaların satıldığı küçük dükkanlar.

Geliri Trabzonspor'a ait olmak üzere...

Bu dükkanlardan, bir tane Sultanmurat Yaylasına, bir tane Sümela Manastırına, bir tane de Uzungöle açtın mı akmasa da damlar diye düşünüyorum.

Ama her gelenden 5 euro kesmek, haraç gibi oluyor yahu...

Badaloğlu
30.12.2010, 11:19
Süleyman'ın fikri ilk bakışta bazı arkadaşları ürkütmüş olabilir ama biraz düşünürseniz bu ana düşünceyi alıp biraz yoğurduğunuzda ortaya değişik fikirler çıktığını göreceksiniz.
Bu konuda benim düşüncem ise, öncelikle TURSAB yani seyahat acenraları birliği ile Trabzonspor'un kesinlikle bir anlaşması lazım. Neden? Çünkü Tursab'a bağlı yüzlerce tur şirketi Doğu Karadeniz turu adı altında Trabzon ve Karadeniz'in bir çok iline her yıl binlerce turist taşımaktadırlar. Tabi taşımasına taşıyorlar ama gittikleri, ziyaret ettikleri yerler arasında Trabzonspor ile ilgili bir birim yok. Sümela, yaylalar, fırtına vadisi, Akçaabat'ta köfte yemek bile bu tur şirketlerinin listesinde olan bir aktivite v.s...

Şimdi diyebilirsinizki tur şirketleri neden Trabzonspor'u bu turlara dahil etsinler ki? Sonuçta Trabzonspor bir futbol takımı... Dünya'nın her yerinde olanlarından... İşte burada binlerce turisti Trabzonspor'u ziyaret etmelerini sağlamak için onlara bir çekim merkezi oluşturmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu çekim merkezimizin adı ''Trabzonspor müzesi'' olmalıdır. Ama bu öyle böyle bir müze olmamalıdır. Şu anki haliyle bir okul müzesi görünümünden çıkarıp çok daha modern bir binada ve teknolojinin büyün nimetlerinden istifade edilen bir şey olmalı. Gerekirse 5 boyutlu tribünlerde efsanevi maçları yaşamak için teknoloji kullanılmalıdır.Biz Barcelona olmadığımıza göre insanlar kulübümüzü ziyaret etmeleri için bu ortam kesinlikle hazırlanmalıdır.Trabzonspor'la ilgisi olmayan insanlar neden kulübümüze ziyarete gelsinler ki?

Trabzon'un ve Türkiye'nin kendi dalında en büyük spor müzesini bu şehirde kuracaksın. Kurulacak bu müzede her şey olacak, dünyanın en ünlü futbolcularının formalarının sergilenmesinden tutunda, Dünya, Avrupa ya da Güney Amerika'da unutulmaz final maçlarında oynayan oyuncuların formalarını sergileceksin... Spor malzemeleri satış alanları oluşturacaksın v.s... Bunu istediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz. Bence yeni yapılacak olan stadın yanında, ya da oralarda bir yerde bu hayal gerçekleştirilebilir.

Tabi Trabzonspor ile ilgili efsanevi maçların görüntülerini müzenin içindeki tribünlerde (staddaymışsınız gibi) oturarak izleyeceksiniz. Taraftarların tezahüratları eşliğinde müzeye gelen turistleri kendinden geçirip hipnoz polmuş bir halde ülkelerine göndereceksiniz. Bu sayede bırakın 5 avro'yu, 100 ya da fazla para kazanma imkanına kavuşursunuz.

İşte Süleyman'ın düşüncesinden yola çıkıp olayı buraya kadar getirdim.Artık bundan sonrasını sizde hayal edebilirsiniz.

Süleyman ve faşistlik :)

zekeriyya
30.12.2010, 12:02
günde 5 lira sigaraya verip
hayatında toplam 5 liralık ürün almamış trabzonspor lular tanıdığım için çok utanıyorum
sen gel turist ten 5 yuro al
sonra sana yüro ya kulum derler :)
işin güzel tarafı güzel fikirlerde yok diğil

apachi61
30.12.2010, 12:07
trabzona ayak bastı parası almak daha mantıklı :D ne de olsa kutsal toprak sayılır :D :D

Atalay
30.12.2010, 12:49
Süleyman ben Barcelonaya giden birisi olarak söyleyeyim...

Her turistin alma zorunluluğu yok ama herkes 5 eurodan fazla alışveriş yapıyor barcelona kulübüne...

fakat adamlar pazarlama işini öyle yapıyorlarki aklın mantığın durur...

senin bu işlere kafa yoran bir tane yöneticin vede çalışanın varmı??

Bence sorun bu mantıkta...!!

izzet
30.12.2010, 12:52
Trabzona gelen her yabanci Futbolcuya 5 dakika icinde Tesislerde olma zorunlulugu getirilsin

Tolunay Abdioğlu
30.12.2010, 13:06
5 Euro az olmuş.

Mal varlığını kulübe teslim edip öyle gitsin şehirden.

Adil ÖZGÜR
30.12.2010, 13:06
Nasıl yapalım şimdi?
Bize Her Yer Trabzon diyoruz,
İstanbul basınına malzeme olur bence,
Kötü manada kullanılırsa turizme aykırı olur.
İyi manada kullanılırsa turizme katkı olur,
Katkı olması içinde 5 Avroyu Bordo-Mavi'ye haklı edim yapmak lazım.
Zorla olmaz, devlet politikalarına dahi aykırı,
Devlet politikalarına uyarlandımı;
Bazıları faşizm yakıştırması yaptı.
Diğerleri komünizm yakıştırması yapacak.

Turist gezdiği yerde ne ister?
Trabzonspor formasımı ister, hayır istemez.
Turist gezdiği yerde hizmet ister, etkinlik ister.
Çok kolay, Valilik, Belediye ve Kulüp el ele verirse,
Turizme ait hizmet ve etkinliklerde 5 avro cazip hale getirilerek ARZ ve TALEP ortamı yaratmak lazım.
Olurmu olur. (Birileri sahip çıkması lazım)
Bu konu başı boş bırakılırsa ULİFE'ye dönüşür.
O zaman kesinlikle hem kulübümüze, hem Trabzona, hem Türkiyeye ciddi manada sorun olur.

oflubektas
30.12.2010, 13:12
Pazarlama,reklam,kampanya derseniz tamam da bu "zorunluluk" nedir? Almayana ne yapacaz? Pasaportlarına vize kaşesi mi vurmalı? Bu zorunluluk bana getirilirse ben bile almam. Barcelona'da da böyle bir mecburiyet yok. Kuzey Kore'de bile olamaz.

Ha derseniz almazlarsa uşakları salarız üstüne, o başka tabi :) Neyse, Süleyman Ağabeyimiz'in "iyi saatte olsunlarına" denk gelmiş anlaşılan.

Külünkoğlu
30.12.2010, 13:19
Trabzon'a gelen yabancı sayısı nedir ?

Zorlama ile birşey olur mu ? olmaz.

Fakat Trabzonspor kulübü turizm şirketleri ile beraber çeşitli pazarlama tekniklerini kullanırsa olmaz diye birşey yok. Ama o da bir kapasite meselesi... Biz kendimize ürün bulamazken durduk yerde ülkemizden iyi dileklerle ayrılması gereken turistlere de sebeb olmayalım.

macuka
30.12.2010, 13:25
Suleyman, biri hesabini mi caldi? :)

krdnz
30.12.2010, 13:32
Önce Trabzonlular lisanlı ürün alsa, Trabzoncelle geçse sonra yabancı turistlere baksak!

Tolunay Abdioğlu
30.12.2010, 13:35
Önce Trabzonlular lisanlı ürün alsa, Trabzoncelle geçse sonra yabancı turistlere baksak!

:alkış::alkış::alkış:

Aynen öyle.

Ayrıca biz istediğimiz ürünleri bulamıyoruz TsClup'tan.Turist'lere gelene kadar.

ihsan candas
30.12.2010, 13:38
siz türkler ne diyorrr ? haa dağ başımı burası..!

Dursun Kaplan
30.12.2010, 13:45
Edit. :)

Ts Club'tan daha zeki olan korsan ürün tedarikçileri ilede görüşme yapılabilir. :)

Napoli
30.12.2010, 13:46
Abi kim dedi sana bilmyiorum ama,Barcelonaya devamli giden birisi olarak boyle birsey yok..He insanlar zaten gidip aliyor ayri mesela.. Sadece Cam Nou ya turist ziyareti yeter

Tunga
30.12.2010, 14:18
Barcelona'da böyle bir şey yok Süleyman. Küçüklüğümden beri Barcelona'dan hiç hazetmem ve Barcelona'ya 3 defa gittim; böyle bir zorunluluğa şahit olmadım.

Eğer gelen turiste ürününüzü iyi sunarsanız, o turist emin olabilirsin ki, 400-500 Euro'luk satış yaparsın. Ama gelen turist, hele ki Sümela'yı gezen bir turist geldiğinde, Sümela'nın duvarlarındaki tahribatı gördüğünde, o tahribata sebep olanların veya tahribata ses çıkarmayanların ürününü alır mı?

Trabzon ve Trabzonspor bu işten çok karlı çıkabilir; ama bunun için "mecburiyet" gibi itici şeyler yerine, tüm şehrin bu işe organize olması gerekiyor. Bir de tursit deyip yabancı turist anlamamak lazım. Kente gelen yerli turistler de TS Club ürünü alabilir. Zira bir fenerliye, galatasaraylıya beşiktaşlıya Trabzonspor ürünü çok koymuyor. Hatta tereyağımız gibi, ekmeğimiz gibi, bakır ürünlerimiz gibi, TS CLub ürünleri de yöresel ürün sayılıyor. Bu durumu özellikle İstanbul'daki TS Club mağazalarına soracak olursanız, oradan sadece Trabzonsporlular'ın alışveriş yapmadığını teyit edeceklerdir.

Özetle, TS Club mağazaları ve ürünlerimizi doğru pazarlayacak olursak, mecburiyet olmaksızın bu dediğin satışlar olur.

Bir de Ali Fuat'ın proje yarışmasını kazanan projesi içinde bir açık hava müzesi projesi vardı. Böyle bir şey yapılması (o sanırım havalimanında gelen yolcuların içinden geçeceği bir panolu tanıtım önermişti) bu işe çok katkı yapar.

iso_4939
30.12.2010, 14:25
Aynen sacma olur....

Mehmet S. Pervan
30.12.2010, 14:40
Seviyorum Karadeniz aklını ya :D

BiZe HeR YeR 61
30.12.2010, 14:47
.............

Selimag
30.12.2010, 15:02
liverpool maçı için bu yaz trabzon'a gittiğimde bir Litvanyalı ile karşılaştım. Gazeteciymiş ve Şota hayranı imiş, Şota ile ilgili birşeyler aradık beraber, Ts clublar'da zaten yoktu, sonra bir saat filan gezdik çarşıda da hiç bir yerde kartpostal dahil hiçbirşey bulamadık. Aslında bu tür ürünler bulunmalı turistler için, zamanında oynamış veya şimdi oynayan ünlü oyuncular ile ilgili hediyelik eşyalar olmalı.

bu başlık için uygun yer değil belki buraya yazmak ama görünce ve aklıma gelmişken yazayım dedim. Okuyan bir değerlendiren olursa ne ala.

İlyas Özdemir
30.12.2010, 15:07
valla ben Barcelonaya gitsem zorlamayla 5 kuruş harcamam ama gönüllü olarak 100 lerce avro harcayabilirim en kötü bir Barca kaşkolu yada forması alsam en az 100 avro tutar milletten zorla para alma projesi bana Zihni Sinir projesi gibi geldi ama çok kaliteli ürünler üretilse insanlar gönüllü olarak daha fazla harcama yapar diye düşünüyorum

maxim
30.12.2010, 15:14
Malesef bu konuda Şenol Hocanın hatası var futbolcuya fazla yüz vermeyeceksin.!

Hangi konuda ?? :confused:

Napoli
30.12.2010, 15:23
Barcelonaya giden zaten Espanyollu olur.Eskiden azda olsa birazcik severdim, ama simdi Barcelona halkinin ukala ve herseyi biz biliriz tavirlarindan dolayi nefretim bir kat daha arrti

a f s
30.12.2010, 16:09
TS Club kalite ve marka anlayışını gözden geçirse de insanları mecbur etmeden isteyerek ürün almaya sevk etsek?

Üstelik bunu yapmak için Trabzon'a bile gitmeye gerek yok. İnternet sitemiz bu anlamda hiç efektif kullanılmıyor.

Trabzon'u veya Trabzonspor'u sevmeyen birine bile ürün satabilme hedefimiz olmalı.

Pazarlama ve ürün estetiğimiz yeterli düzeyde değil. Türkiye'de ve avrupada yaşayan Trabzonsporluların potansiyeli yeterince değerlendirilemiyor. Olimpiyattaki maçlarda bile yaşadıklarımız ortada.

Yönetim her sorunu Şenol Hoca'ya havale etmeye alışkanlık haline getirdi. Şenol Hocanın bu konulara da el atmasını bekliyoruz.

Mecburiyet olarak değil, -2011'de olimpiyatlar Trabzon'da mesela- gerçekten sahip olmak istediği için satılacak ürünler çıkarmalıyız.

Zor mu, bana göre hiç zor değil, yeter ki olaya doğru yaklaşılsın.

Resmi yiyeceğimiz Finduk tam da bu amacı hedefleyen bir öneriydi.

mehmet yıldırım
30.12.2010, 16:27
5 euro ts ye ve ayrıca

en az ;
100 gr fındık
yarım kilo ızgara hamsi
3 baş yerli kivi
200 gr köfte
az tereyağlı vakfikebir ekmeği
laz böreği
...yenme şartı da getirilmeli...aksi takdirde bu şehre ayak basamazlar....

a f s
30.12.2010, 16:42
Çorum Çorum'da bile üretilmeyen leblebiyi Çorum Leblebisi diye marka yaptı ve her gelen geçene satıyor.

Çözümün Parçası isimli Taraftar Projesinde yer alan öneri:

http://img201.imageshack.us/img201/5420/findik.png

http://medya.zaman.com.tr/2009/02/26/ym_finduk_k.jpg

Trabzonspor markasına değer katmak değil ondan yararlanmayı seçmek kolayına geliyor çoğu insanın.

Trabzon ve Trabzonspor markasının güçlenmesi için projeler geliştirmek lazım.
Geçen yıl ne güzel fındık uygulaması vardı bu sene hiç yapılmadı. Aynı şekilde "Resmi yiyeceğimiz Hamsi" vurgusu da yapılmadı.

İnsanların gönlünü çelebileceğimiz çok şeyimiz var ama...

http://img18.imageshack.us/img18/3618/cayts.jpg

sahtepass
30.12.2010, 16:47
Nasıl bir fikir bu arkadaşlar . Gerçi fikir denilebilir mi oda tartışılır. Diyelim yaptınız bunu 5 eurodan 100 000 kişiye sattınız 500 000 euro yapar. Bu takım turiste zorla satılan bu parayla bir yerlere gelecekse gelmesin daha iyi.

Ayrıca zorla bişeyler yaptırarak sadece düşman kazanırsınız . Ama bu 5 euroluk ürünleri hediye verseniz 100 000 kişiden 500 000 euro kazanmazsınız ama 100 000 tane Trabzonspor hayranı kazanırsınız.

a f s
30.12.2010, 16:48
Bu da Taraftar Projesinden yer alan eski önerilerden biri:

Keşke Rize de süper ligde olup kendi çayının reklamını yapabilse, fakat bu misyon şu an Trabzonspor'un üzerinde. Ülkemizde bu tür orijinal uygulamaları en iyi yapabilecek takım biziz.

Fikir çok ama önemli olan pratik:

http://img147.imageshack.us/img147/513/afs146.jpg

Her gün sadece hava yolu ile Trabzon'a gelen veya Trabzon'dan gidenleri düşünelim. Trabzon'dan gelirken bol fındıklı Trabzon veya Trabzonspor çikolatası iyi bir hediye olmaz mı?

ummufarah
30.12.2010, 16:56
Yabancı bir şehre gidince oranın takımı için 5 Euro alsalar ne düşünürüz?

izzet
30.12.2010, 17:19
Türk Cikolatasiyla Turist etkilenmez :)

ApoCaN28
30.12.2010, 17:42
Ali Fuat abimin düşüncelerine kesinlikle katılıyorum . Gerçekten çok iyi şeyler yapabilir ek gelir elde edebiliriz ama doğru düzgün ürün bile çıkartamıyoruz ki bunlar olsun =(

Sinan SARI
30.12.2010, 18:05
Fikir güzel ama uygulamada geliştirmek lazım, zorla mal aldırma dayatılırsa ters tepki doğurabilir.Bunun yerine turistik yerlerde acentaların sistemi uygulanmalı; turist kafileleri tarihi yerleri gezdirilirken bir ayağındada muhakkak stad ve tsclub'ta gezdirilmeli ve alışverişe teşvik sağlanmalı.

Ahmet Başkaya
30.12.2010, 18:08
İşte Ali Fuat Abi'nin dediği gibi olmalı sistem zorunluluğu sen değil adam kendine vermeli .

a f s
30.12.2010, 18:24
Yurtdışında müzeler ücretsiz, ama her müzenin mutlaka o müzede yer alan eserlerin uygulandığı ürünler satan mağazaları var. Ve buralardan ciddi gelir elde ediyorlar.

Mesele fındık üretmek değil fındığı ve fındık ürünlerinden marka ürünler çıkarmak. Biz patates mısır üretiyoruz adamlar cipse dönüştürüp bize geri satıyorlar.

apachi61
30.12.2010, 20:20
Türk Cikolatasiyla Turist etkilenmez :)

turisti geç yerliyi bile etkiliyemezsin anca hiç yememiş bi insan etkilenir türk çikolatasından :D

bu arada benim fikriminde üstünde durulmasını istiyorum 'ayak bastı parası' daha mantıklı fikrime saygı pls :D

Mustafa ÖZDEMİR
30.12.2010, 21:47
güzel fikir...

fındıkoğlu
31.12.2010, 09:24
Valla kimseye böyle bir koşul getirilebileceğini zannetmiyorum... Önemli olan oralara turisti daha fazla nasıl çekebiliriz onun derdinde olmak lazım. Turist sayısını arttırdığımız takdirde bu otomatikmen külübede yansıyacak.... Süleyman abi bende yanlış bilmiyosam barcelona da böyle bir zorunluluk yok kaldıki oraya giden insanlar zaten otomatikmen barcelonanın ürününe rağbet gösteriyo.. Önemli olan ürünü iyi pazarlayabilmekte diye düşünüyorum:cool:

galyanlim
31.12.2010, 10:42
Borzek'ten de alun

ismail tüfekçi
31.12.2010, 11:38
bence mantıklı değil turistlerin parası çok değerlidir kanunende mümkün olamaz

Murat Altun
31.12.2010, 12:09
Çocukluğum Kütahya da geçti İlk öğrendiğim küfürler büyüklerimizin kütahyaspora küfürleriydi Şu şekildeydi olay kömür almak için belediyeye para yatırıdın kömür gelirdi eve Kömür ücretini yatırıken eline birde makbuz tutuşturudular kütahyaspor a yardım makbuzu Emri vaki ile bunu ödeyenlerde basarlardı küfürü :D

Murat Altun
31.12.2010, 12:10
Borzek'ten de alun

Hangisinden? :D

TSelif
31.12.2010, 12:13
Trabzoncell'e geçiş yaptığım zaman şık bir kutunun içinde iki renkli üzerinde TRABZONSPOR ( bordo mavi renk ile) yazılı bir çikolata sunuyolardı . Ben yiyemedim o çikolatayı o kadar güzel görünüyordu :D saklıyom çekmecemde kimse görmesin diye ççç

bordoylamavi
31.12.2010, 14:04
dayatma olmasa iyi olur. düşünün aynı şeyin bize yapıldığını. misal leverkusen şehrine gelmişiz. gierişte bize zorla leverkusen bayrağı aldırıyorlar. napardınız

A.Gökhan AKIN
31.12.2010, 16:28
Arkadaşlar bunun en basit örneğini çaykur rizespor ürün alma zorunlulğu şeklinde değil de. Mesela sümela manastırını gezmeye gelen yerli yabancı tursitlerden 10 lira giriş ücreti yanında 2 lirada Trabzonspor'a katkı payı aldında bir miktar para alınabilir. Örnek Çaykur Rizespor çay müstahsillerinden yıllarca para alındı rize spora yardım başlığı adı altında halen alınıyor mu bilmiyorum ama böyleydi bir rizeli olarak bunu çok iyi hatırlıyorum.

cyberentalpi
31.12.2010, 17:04
Trabzona daha fazla turist gelsin once.
Ts daha iyi bir marka olsun once.
Ts Trabzon icin iyi ama lux bir markadir.
5 ero zorunlu olmasın. sen rehberlere Ts den bahsetme zorunlulugu getir once.

Barca icin ise onlar dunyanın en iyisi. eminim zorla degil isteyerek alıyordur herkes.

LazAnisT
01.01.2011, 00:39
Hatta ekleyebiliriz

Antremanlara giriş ücretli olsun.

Antreman bitttikten sonra ücretini ödeyen taraftar futbolcularla resim çekilebilsin

Mehmet Zeki
01.01.2011, 01:24
Hatta ekleyebiliriz

Antremanlara giriş ücretli olsun.

Antreman bitttikten sonra ücretini ödeyen taraftar futbolcularla resim çekilebilsin

Olabilir. Ben futbolculari gormek icin tesislere 5 kere gittim. Bir dahada gitmem o ayri dava. :o

61kralfatih
01.01.2011, 23:23
Korsan ürünler ortalıkta cirit atarken, turiste orijinal ürün dayatmak tam bir çelişki olur.
:D etkili doğru diyosun

unbounded
02.01.2011, 00:10
"Zorunluluk."

Biz Trabzonsporu niye tutuyoruz? İnsanların birilerine 3 takımı tutmaktan başka bir seçenek sunmadığı, neredeyse üç istanbul kızını tutmak zorunda bıraktığı bir yerde tepkimiz değil mi, isyanımız değil mi Trabzonspor?

Trabzonspor'un adının geçtiği yerde zorlamadan nasıl bahsedilir? Anlamak mümkün değil.

memmedaga
02.01.2011, 00:28
Nasıl bir fikir bu arkadaşlar . Gerçi fikir denilebilir mi oda tartışılır. Diyelim yaptınız bunu 5 eurodan 100 000 kişiye sattınız 500 000 euro yapar. Bu takım turiste zorla satılan bu parayla bir yerlere gelecekse gelmesin daha iyi.

Ayrıca zorla bişeyler yaptırarak sadece düşman kazanırsınız . Ama bu 5 euroluk ürünleri hediye verseniz 100 000 kişiden 500 000 euro kazanmazsınız ama 100 000 tane Trabzonspor hayranı kazanırsınız.

Aynen katiliyorum. Bu arada burada muthis fikirler var,bu baslik kilit ister ,bu fikirler ise baska bir baslik altinda toplanip icinden en az bir Bmn organizasyonu cikar derim abilerimize duyurulur:D

memmedaga
02.01.2011, 00:31
"Zorunluluk."

Biz Trabzonsporu niye tutuyoruz? İnsanların birilerine 3 takımı tutmaktan başka bir seçenek sunmadığı, neredeyse üç istanbul kızını tutmak zorunda bıraktığı bir yerde tepkimiz değil mi, isyanımız değil mi Trabzonspor?

Trabzonspor'un adının geçtiği yerde zorlamadan nasıl bahsedilir? Anlamak mümkün değil.

"Yes" , "DA" , "JA" , "NA'AM" ,"HA", "HE" ,"Si" yani evet iste budur cok guzel aciklamissiniz vesselam...

serkansdkasma
02.01.2011, 14:49
başlığın kitlenmemesi şaka gibi belkide forum tarihindeki en saçma başlık

Ali Bektaş
02.01.2011, 15:11
Biz böyle bir projeyi geçekleştirirsek sanırım antalyaspor euro milyarderi olur

ESER
02.01.2011, 15:21
nufus tabelasinin girisine soyle cabbar genclerden kurulu bir ekip dikelim delidumrul hesabi.. , gelenden gidenden harac alsin.. vermeyeni de soyle 5 euroluk dovsun bi guzel. oyle ya canim bu sehre gelmenin bir bedeli olmali, para ile odemezsen dayak ile odersin :) :)
6 dunya kupasi gordum boyle sacma bir baslik gormedim:D

61kralfatih
02.01.2011, 16:07
Bu da Taraftar Projesinden yer alan eski önerilerden biri:

Keşke Rize de süper ligde olup kendi çayının reklamını yapabilse, fakat bu misyon şu an Trabzonspor'un üzerinde. Ülkemizde bu tür orijinal uygulamaları en iyi yapabilecek takım biziz.

Fikir çok ama önemli olan pratik:

http://img147.imageshack.us/img147/513/afs146.jpg

Her gün sadece hava yolu ile Trabzon'a gelen veya Trabzon'dan gidenleri düşünelim. Trabzon'dan gelirken bol fındıklı Trabzon veya Trabzonspor çikolatası iyi bir hediye olmaz mı?

çikolataklarda güzelmiş ::D canım cekti valla:d

Vkgz
02.01.2011, 16:25
ya abi olurmu böyle şey.
futbolla alakası olmayabilir bir insanın neden bosuna alsın Ts ürününü.
Bence futbolu bukadar hayatın göbeğine koymamalıyız.

albaTraS
02.01.2011, 18:35
Kim ne düşünür bilmiyorum ama bence Trabzonspor olmasaydı Trabzon şehri sıradan bir anadolu şehrinden farksız olurdu.Onun için bizlere ve yetkililere düşen bu değeri korumaktır.Yıllardır yöneticilerimiz kalıcı ve sürekli gelir kaynağı bulmalıyız diye söylenir durur.Hatta onun için derelerimizin içine etmekte bile bir mahsur görmemişlerdir.

Bu söylediğinizin hukuki düzenlemeyle yasallaşmasının imkanı yok. Zorla kimseye TSClub ürünü aldırmak imkansız. Yapabileceğiniz tek şey, turistlerin bol olduğu mahallerde TSClub standı falan açıp, ürünleri rızaya dayalı olarak satmak olacaktır. O yüzden forumda bu başlığın bir anlam ifade etmediği görüşündeyim.

Ayrıca araştırmalarıma göre bahsettiğiniz Barcelona olayı tamamen efsanelere dayanmaktadır.

İyi akşamlar

28TS61
02.01.2011, 19:20
başlığın kitlenmemesi şaka gibi belkide forum tarihindeki en saçma başlık

katiliyorum :alkış:

Özkan
02.01.2011, 23:05
başlığın kitlenmemesi şaka gibi belkide forum tarihindeki en saçma başlıkBaşlığı açan kıymetli abimiz Lazanist başka birşey anlatmaya çalışıyor ama çözemedim. Sonunda abimizi bir kere daha takdir edeceğiz.

Bazı insanlar saçmalamaz, ne yaptıklarını anlamayız.

servet nuh
02.01.2011, 23:21
şu başlığı kaldırın,ömrümde bu kadar komik başlık görmedim...yahudiler gibi kendimizi üstün ırk görmeyelim arkaadaşlar....konununn tartışılacak hiçbir tarafı yok...olsa olsa 1 nisanda açılabilecek bir başlık....Trabzona türist geleceksen 10 tl vereceksin ??????!!!!!!...millet türist gelsin diye 40 takla atıyor yav....

Cengiz Çubukcu
02.01.2011, 23:25
Başlığı açan kıymetli abimiz Lazanist başka birşey anlatmaya çalışıyor ama çözemedim. Sonunda abimizi bir kere daha takdir edeceğiz.

Bazı insanlar saçmalamaz, ne yaptıklarını anlamayız.

Trabzon ve Trabzonspor üzerine Lazanist'in düşündüğünün milyonda birini düşünemeyen dolayısıyla üretemeyen insanların bunu saçma bulması çok normaldir, buna ben de dahilim yanlış anlaşılmasın !!! dediğin gibi Özkan, onu anlamak için çok çalışmalıyız...

Gökçebey
02.01.2011, 23:36
Ne insanlar var yahu.

Süleyman Özcan
02.01.2011, 23:39
17 EURO karşılığında Barcelona stadını ve müzesini gezebiliyorsunuz. Öyle bir yol izlemişler ki, stada giriş yapıyorsun, müzeyi geziyorsun ve izlemen gereken bir yol var. Bu şerit çekerler ya o yöntem ile belli bir istikamet belirlemişler ve bu yol en son Barcelona ürünlerinin satıldığı Store olan bölüme çıkıyor. Statın güzelliği, müze görkemi vb. etkleyici birçok yol ile kişi ürünlerin satıldığı yere gelince birşeyler almak istiyor. Adamlar bunu becermişler ve iyi pazarlıyorlar. Süleyman abiyi tanımam, forumda yer alan ve aktif olan birçok kişi gibi onuda izlerim, görürüm. Ama böyle bir başlık açtığı için teşekkür ediyorum kendisine. Bazı fikirlerin sunulmasına, bilinmeyen şeylerin öğrenilmesine ve belkide somut birşeylerin yapılmasına vesile olabilecek bir başlık olarak görüyorum.

Vural Kuyumcu
02.01.2011, 23:41
zorunluluk degilde 5 tl hediye kuponu versinler ....niye derseniz o turist gelcek Ts_Clupa 5 tl harcamak icin ama orda zaten bi ürün aldimi 5 tl den daha fazla alisveris yapacak böylelikle turistleri daha kolayca ve güzelce cekmis oluruz 5 euro sorunluluk olmaz bence ....bi turist 5 tl hediye ceki elinde oldumu seve seve gelir ve daha da cok para birakir 5 eurodansa :)

Arslanp61
02.01.2011, 23:48
Olacak is mi Arkadaslar,
biz her gittigimiz sehirde 5 euro vermek zorunda kalsak hos mu olur?
barcelona daha ilk kez resmi olarak para karsiligi reklam almistir.
Bu 5 Eurolara ihtiyaci olsaydi yillardan beri neden Reklam parasi almamis???
Ama en azindan Trabzonspor icin fikir üretmeniz ve düsünmeniz bile yeterli.
saygilar selamlar

agahozlu
02.01.2011, 23:49
Bu olayı bir zorunluluktan ziyade bir gelenek haline getirmek için kafa yormalıyız diye düşünüyorum. Zorunlu olan her şeye insanoğlu genelde önyargılı yaklaşır.

Düşünsenize Türkiye'den kalkıp Boston'a gidiyorsunuz sizden girişte NBA desteği için "temsili" ücret alınıyor. Mecburen vereceksiniz fakat oraya bir daha gider misiniz?

Fakat bu düşünceyi bir gelenek haline getirebilirsek, yani Trabzon'a gidildiğinde ne yapılır? sorusunun cevabını Trabzonspor için temsili bir yardımda bulunulur, cümlesi ile verebilirsek bu iş olur. Aksi takdirde hoş karşılanmaz diye düşünüyorum. Yukarıdaki soru ve cevabı uluslararası olsun veya ulusal olsun gezi kitaplarına sokmamız gerekmektedir.

Nasıl 61 bizimle özdeşleştiyse yani 58 de Sivaslıların kutlama yapması bir şey ifade etmiyorsa Süleyman abinin fikride bu hale sokulmalıdır.

servet nuh
02.01.2011, 23:56
Trabzon ve Trabzonspor üzerine Lazanist'in düşündüğünün milyonda birini düşünemeyen dolayısıyla üretemeyen insanların bunu saçma bulması çok normaldir, buna ben de dahilim yanlış anlaşılmasın !!! dediğin gibi Özkan, onu anlamak için çok çalışmalıyız...
yapma ya...sen neymişsin böyle...demek ben o arkadaşın milyonda birini düşünemeyen ve üretemeyen biriyim ha....kültür müdürlüğüne gidin ve teklifinizi anlatın,sizin dehanızdan ülkemizi mahrum bırakmayın...

Cengiz Çubukcu
03.01.2011, 00:00
yapma ya...sen neymişsin böyle...demek ben o arkadaşın milyonda birini düşünemeyen ve üretemeyen biriyim ha....kültür müdürlüğüne gidin ve teklifinizi anlatın,sizin dehanızdan ülkemizi mahrum bırakmayın...

sözüm size değildi zaten , niye alındınız ? üstelik cevap vermeyin diye kendimi de koydum işin içine !! bunu yazarken kimseye laf çarpıtmak değildi amacım , zaten tarzım değildir... derdim Süleymanın anlatmak istediğinin ıskalanmasıdır ..iyi geceler.... son olarak bir şey daha eklemek istiyorum tam 3 kere bu başlığa girip olumsuz eleştiride bulunmuşsunuz ama başlık hala yerinde :)

Hasan ZAİMOĞLU
03.01.2011, 00:05
barcelona özerk bir bölgede değil mi istediğini yapar iç işleri onu ilgilendirir. ama biz böyle bir şey yaparsak 7 bölge 81 il yerinden oynar .

el_conquistador
03.01.2011, 00:06
Benim iki arkadasim gecen sene Barcelona'ya tatile gitti ve birisi bir kac ay sonra hatta tekrar gitmisti. Ben ikisine bir sorayim böyle birsey varmiymis ama dogrusunu söylemek gerekirse pek inandirici gelmedi...

TSercaN
03.01.2011, 00:10
Cenzig abi,

anlatmak istedigi olayi iskalamamiz cok normal.

Suleyman abi zorunluluk kelimesini kullaniyor ve o kelime yuzunden anlayamazsin bu konuyu.

Baska bir kelime kullansaydi, ya da bizim urunleri nasil satabiliriz turistlere, nasil begenirler ve Trabzonsporu turistler sayesinde daha cok insan nasil taniyabilirdi gibi yaklasim olsaydi cok farkli olurdu baslik ve bir cok fikir ortaya cikardi diye dusunuyorum.

Cengiz Çubukcu
03.01.2011, 00:12
Cenzig abi,

anlatmak istedigi olayi iskalamamiz cok normal.

Suleyman abi zorunluluk kelimesini kullaniyor ve o kelime yuzunden anlayamazsin bu konuyu.

Baska bir kelime kullansaydi, ya da bizim urunleri nasil satabiliriz turistlere, nasil begenirler ve Trabzonsporu turistler sayesinde daha cok insan nasil taniyabilirdi gibi yaklasim olsaydi cok farkli olurdu baslik ve bir cok fikir ortaya cikardi diye dusunuyorum.

eğer zorunluluk kelimesini kullanmasaydı başlık en fazla 2 sayfa giderdi ya da gitmezdi, öyle düşünün lütfen :) ben öyle düşünüyorum :)

servet nuh
03.01.2011, 00:16
zorunluluk degilde 5 tl hediye kuponu versinler ....niye derseniz o turist gelcek Ts_Clupa 5 tl harcamak icin ama orda zaten bi ürün aldimi 5 tl den daha fazla alisveris yapacak böylelikle turistleri daha kolayca ve güzelce cekmis oluruz 5 euro sorunluluk olmaz bence ....bi turist 5 tl hediye ceki elinde oldumu seve seve gelir ve daha da cok para birakir 5 eurodansa :)
...buna evet denir işte...

servet nuh
03.01.2011, 00:18

sözüm size değildi zaten , niye alındınız ? üstelik cevap vermeyin diye kendimi de koydum işin içine !! bunu yazarken kimseye laf çarpıtmak değildi amacım , zaten tarzım değildir... derdim Süleymanın anlatmak istediğinin ıskalanmasıdır ..iyi geceler.... son olarak bir şey daha eklemek istiyorum tam 3 kere bu başlığa girip olumsuz eleştiride bulunmuşsunuz ama başlık hala yerinde :)
...kardeş açık açık bize beyinsiz dedin...öenmli değil ama lafın bu fikri saçma bulanlara idi...neyse her fikre saygı duyalım,napalım...

TSercaN
03.01.2011, 00:21
eğer zorunluluk kelimesini kullanmasaydı başlık en fazla 2 sayfa giderdi ya da gitmezdi, öyle düşünün lütfen :) ben öyle düşünüyorum :)

Dusuncene saygi duyuyorum ama katilmiyorum...

Cunku Trabzonspor sevdalisi cok kisi var ve Trabzonsporun bu sayede taninmasi soz konusu olunca eminim ki cok fikir uretilirdi yine de...

Bu baslik bu kelime yuzunden bu sayfaya kadar gelmis olabilir fakat cogu yorumlarin icerigi de anlamsiz bu baslikta...

Bence bir soru niteliginde olsa idi daha fazla katki saglanmis olurdu

agahozlu
03.01.2011, 00:22

Çok güzel bir öneri ama dediğiniz olayın ikinci kısmının yani turistin Ts clubtan ürün alabilmesi için, Ts Clubun kendini ciddi anlamda yenilemesi gerekmektedir.

TSercaN
03.01.2011, 00:26
Vural in soyledigi kisim cok guzel tebrik ediyorum..

Yalniz bu olayi daha guzel bir hale getirmek icin bence boyle bir fikir ortaya atilmali..

Benim onerim de soyle olacak:

Biletini Trabzona alan kisilere (ajentalar dan) 5 veya 10 tl lik hediye ceki vermeliyiz otomatik olarak (bunu ajenta yapabilir)...

Eger bu 10 tl ve uzeri olur ise ozaman soyle bir oneri de olabilir...
50 tl ve uzeri alisveris yapan kisi kullanabilir bunu ...

Bu sadece bir ornek... tutar mi tutmaz mi... uygulanmasi kolay mi degil mi bilmiyorum....

Sadece tahmin ettigim birsey var.. Capitalizm of football sehri olarak yazarsan cekin ustune iste ozaman adamin dikkatini daha cok ceker diye dusunuyorum ...

oflubektas
03.01.2011, 10:33

Cengiz Abi "kimin" söylediğine değil de, "ne" söylendiğine baksak ? Eminim ki bu başlığı 18 yaşında yüreği heyecandan kıpır kıpır olan bir kardeşimiz açsa hem esaslı bir dalga geçilir, hem de anında kilitlenirdi. "O diyorsa doğrudur" , "hikmetinden sual olunmaz" mantığıyla hareket etmemeliyiz bana kalırsa. Valla düşünce yanlış olsun, babam olsa tanımam. Bilenler bilir, tecrübeyle de sabittir. Süleyman Abi'nin değerli ve esaslı bir Trabzonsporlu olması ayrı şey, yanlışa yanlış demek ayrı şey...

Bdeniz_61
03.01.2011, 11:36
Turiste böyle bir zorunluluk getirtemezsin veya gezinti için bundan böyle bir para alamazsın.

Ama Trabzonu'u gezerken Trabzonspor kulübüne getirirsin ve burda gezerken beğendiği birşey olursa alır.Bunun için de ürün zenginliği olması gerekir.

Atalay
03.01.2011, 11:46
17 EURO karşılığında Barcelona stadını ve müzesini gezebiliyorsunuz. Öyle bir yol izlemişler ki, stada giriş yapıyorsun, müzeyi geziyorsun ve izlemen gereken bir yol var. Bu şerit çekerler ya o yöntem ile belli bir istikamet belirlemişler ve bu yol en son Barcelona ürünlerinin satıldığı Store olan bölüme çıkıyor. Statın güzelliği, müze görkemi vb. etkleyici birçok yol ile kişi ürünlerin satıldığı yere gelince birşeyler almak istiyor. Adamlar bunu becermişler ve iyi pazarlıyorlar. Süleyman abiyi tanımam, forumda yer alan ve aktif olan birçok kişi gibi onuda izlerim, görürüm. Ama böyle bir başlık açtığı için teşekkür ediyorum kendisine. Bazı fikirlerin sunulmasına, bilinmeyen şeylerin öğrenilmesine ve belkide somut birşeylerin yapılmasına vesile olabilecek bir başlık olarak görüyorum.

Bende o şeritli yollardan gecenlerden birisiyim...

O ortamı gördükten ve burdaki yorumları okuduktan sonra bir 100 yıl geride olduğumuzu hissediyorum...

Süleyman bize beyin cimnastiği yaptırıyor kendisine teşekkür ediyorum...

Mesela Havaalanında hala bir Ts club mağazamız yok..

Varsada standı filan vardır..!!

Berberoğlu
03.01.2011, 11:50
Bende o şeritli yollardan gecenlerden birisiyim...

O ortamı gördükten ve burdaki yorumları okuduktan sonra bir 100 yıl geride olduğumuzu hissediyorum...

Süleyman bize beyin cimnastiği yaptırıyor kendisine teşekkür ediyorum...

Mesela Havaalanında hala bir Ts club mağazamız yok..

Varsada standı filan vardır..!!

Bir aralar havaalanında vardı TS Club, pek büyük değildi ama en azından vardı, kaldırıldı mı ki?

TameRHan
03.01.2011, 12:43
Trabzon Havalimanında TsClub mağazası veya standı yok.

LazAnisT
03.01.2011, 13:13
Başlığa kilit vurmak için yetkili arkadaşlar var onlar sebebini izah edip açıkladıktan sonra bir sıkıntı olmaz.Fakat üzülerek görüyorumki burada yazılan onlarca mesajı okumadan (Bu mesajlar içerisinde benim önerimden çok daha güzel önerilerde var)ilk kelimesi ''bu nasıl bir başlık'' diyen arkadaşlara sadece tebessüm ediyorum.

Burada amaç (forumlardaki bütün konularda olması gerektiği gibi)bu düşünce üzerinden fikir jimlastiği yapmaktır.Sizden ricam başlığın ismine takılıp kalmayın.Siz farklı düşünebilirsiniz sizin farklı düşünmeniz benim bu konudaki düşüncemi değiştirmez

Trabzonspor konusunda biraz faşizan düşündüğüm doğrudur bunun sebebini açıklamaya gerek yok herhalde.

Önceki sayfalarda yazmıştım yine yazıyorum Kulübün yerinde olsam hemen yarın antrenmanları izlemeyide ücretli yaparım.Fakat bunu yaparken karşığını vermeli.İsteyen istediği futbolcuyla fotoğraf çekilebilmeli gerekirse sohbet vs edebilmeli.Takımla şehir ve dışarıdaki taraftar bütünleşmeli.Bu düşünceyede hayır diyecek olanlar olacaktır ama bundada beni ikna etmesi mümkün değildir.

Faşistlik böyle birişey işte...

Vural Kuyumcu
04.01.2011, 02:37
Başlığa kilit vurmak için yetkili arkadaşlar var onlar sebebini izah edip açıkladıktan sonra bir sıkıntı olmaz.Fakat üzülerek görüyorumki burada yazılan onlarca mesajı okumadan (Bu mesajlar içerisinde benim önerimden çok daha güzel önerilerde var)ilk kelimesi ''bu nasıl bir başlık'' diyen arkadaşlara sadece tebessüm ediyorum.

Burada amaç (forumlardaki bütün konularda olması gerektiği gibi)bu düşünce üzerinden fikir jimlastiği yapmaktır.Sizden ricam başlığın ismine takılıp kalmayın.Siz farklı düşünebilirsiniz sizin farklı düşünmeniz benim bu konudaki düşüncemi değiştirmez

Trabzonspor konusunda biraz faşizan düşündüğüm doğrudur bunun sebebini açıklamaya gerek yok herhalde.

Önceki sayfalarda yazmıştım yine yazıyorum Kulübün yerinde olsam hemen yarın antrenmanları izlemeyide ücretli yaparım.Fakat bunu yaparken karşığını vermeli.İsteyen istediği futbolcuyla fotoğraf çekilebilmeli gerekirse sohbet vs edebilmeli.Takımla şehir ve dışarıdaki taraftar bütünleşmeli.Bu düşünceyede hayır diyecek olanlar olacaktır ama bundada beni ikna etmesi mümkün değildir.

iyi ki acmisin bu konuyu süleyman abi :) bence turiste 5 tl hedi ceki versen ve o turist gelip daha cok para birakir :)

Vural Kuyumcu
04.01.2011, 02:38
Çok güzel bir öneri ama dediğiniz olayın ikinci kısmının yani turistin Ts clubtan ürün alabilmesi için, Ts Clubun kendini ciddi anlamda yenilemesi gerekmektedir.
oda olur insallah :)

albaTraS
04.01.2011, 12:56
Madem ortaya bir fikir atıldı, zorla para almak yerine, Trabzonspor'u turistlere iyi pazarlamak gerekiyor bence. Turistten zorla 5 euro almak yerine, turist kendi gelsin 5 euro vermeye. Ne bileyim, Trabzon'a gelen turistlerin Trabzonspor'a bir şekilde para kazandırabilmesi için bazı yöntemler olabilir. Mesela stadyum gezdirilebilir hafta içleri. Trabzonspor'un zamanında Liverpool ile, Blackburn ile, Barcelona ile yaptıkları maçlar iyi bir pazarlama yöntemi olabilir. Bunun için bir çok yöntem düşünülebilir. Yeter ki üzerinde belli başlı oturulup düşünülsün.

Kader KORELİ
04.01.2011, 14:18
Zorunlu olarak ürün almaları çok saçma olur. Ama örneğin turistlere TS Club'dan aldıkları ürünler için 5 veya 10 TL'lik indirim kartı verilebilir.

Trabzon havaalanında her gelen turiste bu kartlardan verilse, bu turistlerin büyük bir bölümü hem bu indirimden yararlanmak için hemde hatıra veya hediye olarak bir ürün almak için TS Club'lara uğrayacaktır ve bu indirim miktarının çok üzerinde para haryacaktır TS Club'larda.

Emorfo
04.01.2011, 15:04
Barcelona örneği bize uymaz. Herşeyden önce turiste böyle bir zorunluluk getirilemez bunun içinde kanuni olarak da sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Sorarlar "hey kardeşim özerklik tartışmaları sizin için değildi, gelenden haraç mı alıyorsunuz" diye :)

Lazman
04.01.2011, 16:05
Basari geldikce bu isler duzelir ;-)) (Bakiniz:ben :)) ) gecen yaz ilk defa izinde tsclubten incik cincik aldim

Boyle dalaverali islere gerek yok.

memmedaga
05.01.2011, 02:32

Has Karadeniz zekasi...basligin amaci sizi buraya cekmek ve ortaya cikan fikirleri derleyip belkide bir organizasyonun olusmasina vesile olmak.(basta bende kilit istedim ama yazinizi gorunce insafa geldim :) )

Bu noktada benim aklima bir nokta takildi.Bu forumda neredeyse her baslikta bir fikir olusuyor,bu fikirlerin uygunabilmesi icin TS yonetimine bir sekilde ulasmak gerekiyor,BMN yonetici abilerimizin gerekli kisilere bu projeleri fikirleri anlatma ve en azindan bazilarin gercege donusturulmesine vesile olma sansi varmi?
Yani fikir uretmek guzel ama bu fikirlerin uygulamansini saglayabilmek daha onemli degilmi?
Eger TS yonetimine ulasamiyorsak bizler BMN olarak birseyler yapmaliyiz gerektigi yerde maddi destek cikmaliyiz,bence BMN projeleri icin bir paypal destek hatti acilabilir mesela 30 bin kusur uye var galiba yalnis hatirlamiyorsam herbirimiz 1euro versek?,bu da bir fikir o yuzden herhangi bir yalnis iceriyorsa kusura bakmayin...

socrates
05.01.2011, 14:54
bu olamaz çözüm ama konu hk duyarlılık göstermeniz takdire şayan tabii

:)

Ilelioglu
05.01.2011, 14:57
Bu Baslik halen duruyormu?

:D

Furkan
05.01.2011, 15:00
bunun yerine yeni yapılacak müzeye giriş için ts cluptan belli bir alışveriş zorunluluğu getirilsin ve müzeye öyle girilsin...

halukozcelik
13.04.2011, 11:28
önce trabznspor tv yapalımda adamlar varlığımızdan haberdar olsun yada dünyanın neresinde olduğumuzu bilsinler...

tsburak08
13.04.2011, 19:27
Yenılıklere açık olmak gerekır çok güzel düşünülmüş bır fıkır.

Asi Çaykaralı61
13.04.2011, 21:11
Bende Trabzonspor Tv'nin olmasını çok isteyenlerdenim :)

Barış Burak
13.04.2011, 21:30
Trabzonspor Tv gereksiz bir hamle...Türkiye gibiyiz yahu,icat yok taklit çok...

başka yenilikler bulmalıyız,mesela Süleyman Abinin fikri gibi...yeni birşey olmalı;hani herkesin aklına gelen ama hayata geçirilmeyen birşey.şu anda aklıma gelmiyor,vizeler beni bitirdi.

işte eğitim sistemi böyle birşey...

selcuk
13.04.2011, 21:37
bende sasiyorum bu topigin dahada yasamasina

söyle hotel odasina felan 5 lira ts vergisi alsan anliyacagimda
turiste zorla istemedigi biseyi aldirmak onun insan haklarina karsi bi hareket olmasi gerek

28TS61
14.04.2011, 01:35
böyle bir sey asla mümkün olmaz olamazda.

o zaman kimse sikayette bulunmasin uzungöle giden arabalardan para alinacak dediklerinde

bu baslik kitlense iyi olur

Uğurtan
14.04.2011, 07:20
Ben şahsen Süleyman abiye katılıyorum. Fikir olarak güzel üzerinde düşünülüp geliştirilebilir.

dumanpub
14.04.2011, 08:33
başlık neden durmasın ki ? gayet mantıklı akıl dolu bir baslık, bu durumu nasıl geliştirebiliriz onu düşünmeliyiz,

Emre Dumangöz
14.04.2011, 10:55
bence gayet güzl bir fikir :) espirili şekilde yapılabilir bu iş dayatma ile deilde :)

Ceyhun Öncü
14.04.2011, 15:36
Yalniz Barcelonada mecburi ürün alma diye bir sey yok =)
haberiniz olsun

chener
15.04.2011, 16:23
italyada hem roma hem de milanın roma ve milanoda(romada lazıo milanoda da inter üvey gibi) turistlerin yoğun gezdiği sokaklarda magazaları bulunmakta.ferrari de aynı şekilde yol izlemiş.bizim sıkıntımız turların turistlere trabzonda serbest zaman gezecek fırsat yaratmaması.uçak-otel-ayasofya-manastır-yayla-uçak.o yüzden bizimkilerinde bu güzergahta mağaza açmaları gerekir.örneğin ayasofya çok uygun bu iş için.(mahallem diye demiyorum)şehirin içi.ambiyansı yaşatan bir yer.

anderr
15.04.2011, 16:26
arkadaşalar merhaba ben trabzonsporumuza oyunca arastıran bir taraftarım burdan nasıl ulasa bilirim

Efendioglu
15.04.2011, 16:58
Fikir güzel fakat geliştirilmeli dünyanın herhangi bir yerinde böyle bir uygulama varmı ? bilen söylesin.Benim fikrim buraya gelecek olan turistlere tercümanlar ve rehberler trabzonspor takımınıda anlatarak bu turistleri herhangi bir tsclub'e götürerek Trabzon hatırası anlamında aynı zamanda trabzonsporda içeren ürünler aldırmak olabilir.

Fatih Öztürk
15.04.2011, 17:05
Trabzonspor olmasaydı Trabzon şehri sıradan bir anadolu şehri olurdu lafı hiç uygun değil.

Trabzon tarihi ve doğasıyla Türkiyenin en güzel 2 şehrinden biridir.diğeride Rize'dir.

kampanya mantıklıdır.hayata geçirebilmesi ise çok zordur.

tamuğ yamtar
15.04.2011, 17:35
Trabzonspor olmasaydı Trabzon şehri sıradan bir anadolu şehri olurdu lafı hiç uygun değil.

Trabzon tarihi ve doğasıyla Türkiyenin en güzel 2 şehrinden biridir.diğeride Rize'dir.

kampanya mantıklıdır.hayata geçirebilmesi ise çok zordur.

Birçok arkadaşım Trabzon'a gittiklerinde hiç de hayal ettikleri gibi bir şehir olmadığını söylüyorlar.

Beğeni açısından sorun yok, ancak düşündüklerinden çok daha küçük bir şehir olduğundan bahsediyor insanlar.

Trabzonspor'un yarattığı hava, Onların hayalinde inanılmaz büyük bir kent havası oluşturuyor.

Bunu inkar etmek imkansız.

Emirhan Uludüz
15.04.2011, 17:41
Onun yerine turistlere hitab eden hediyelik TS ürünleri çıkartsak?

Mesut
15.04.2011, 17:45
Evet bu maçlık uygulayalım Bursaspor yabancı Trabzon dışında 10 otobüs gelecekler 40 kişi olsa 5 liradan 2.000 lira eder kısa günün kari :D

Fatih Öztürk
15.04.2011, 17:57
Birçok arkadaşım Trabzon'a gittiklerinde hiç de hayal ettikleri gibi bir şehir olmadığını söylüyorlar.

Beğeni açısından sorun yok, ancak düşündüklerinden çok daha küçük bir şehir olduğundan bahsediyor insanlar.

Trabzonspor'un yarattığı hava, Onların hayalinde inanılmaz büyük bir kent havası oluşturuyor.

Bunu inkar etmek imkansız.

şehir derken,yüksek katlı binalardan barlar pavyonlardansa kasıt hiç gelmesinler.

Trabzon, tonya maçka şalpazarından başla ofun çaykaranın cennetten vadileriyle dolu yayla turizmine acık.yağmurun başkenti.yolları tarihi mekanları ve tasvip etmesemde inanc turizmindede Türkiyede 1 numara. balta girmemiş bir yığın ormanı olan memleket.

hoş istanbul koca şehirde noluyorki?

kani6161
15.04.2011, 19:10
burak.yilmaz@hepsiburada.com'dan ulaşabilirsin.

ya da direkt başkan'ın mailini vereyim

sadri.reis@gmail.co.uk

iyilik etmek için böyle bir şey yazmış. biraz dalgaya aldın gibi geldi bana

Kaan
15.04.2011, 19:13
iyilik etmek için böyle bir şey yazmış. biraz dalgaya aldın gibi geldi bana

Profesyonel çalışan kulübe nasıl, ne şekilde ulaşacağını bilir. Kendisinin burada "Kulübe nasıl ulaşabilirim?" demesi saçma değil mi sence? :)

kani6161
15.04.2011, 19:26
Profesyonel çalışan kulübe nasıl, ne şekilde ulaşacağını bilir. Kendisinin burada "Kulübe nasıl ulaşabilirim?" demesi saçma değil mi sence? :)

profosyenel değildir olsa idi dediğiniz gibi zaten burada sormazdı.kolbasti28 arkadaş" boş yere önerme , ilgilenmezler" deseydi iyi olurdu diye düşünüyorum(ben arkadaş iyi niyetle yazmış diye düşünüyorum)

Efendioglu
15.04.2011, 19:56
Bazı arkadaşlar bu oyuncu önerme işlerini kolay sanıyor 1 futbolcu için ortalama 700-800€'luk seyahatlar gerçekleşiyor(G.Amerika).Ayrıca her takımın bir izleme komitesi var bunu bilmeyen yoktur yani bu işler klübü arayayım Makoune Kubone çok iyi bunu alalım demekle olmuyor... :)