PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskıya Boyun Eğmek(!), Oyuna Gelmek...

SEDER
29.12.2010, 11:24
aziz yıldırım açık açık hakemlere meydan okuyup, hekemleri baskı altında tutarken, bizim sesimizin çıkmamasını hazmedemiyorum.baskıya mı boyun eğiyoruz yoksa "hem suçlu hem güçlü" dedirtmemeye mi çalışıyoruz. ezikbahçenin sitelerinde şenol güneşin çene ishali gibi aşağlıkça bir başlık açılıp altında onlarca aşağlık yorum yapılırken, üstüne hergün yenileri açılırken, patronları açık açık hakemleri tehdit ederken, yönetimimizin topu şenol güneşe atması ve bmn site yönetiminin konuyla ilgili açılan her başlığı kapatmasını anlamaymıyorum..bunu yaparak nasıl bir oyunu bozduğumuzu anlayamıyorum..lütfen biri bana bizim düşünüp fenerin düşünemediği bu oyunu anlatıversin.yoksa fener kendi ayağına kurşun mu sıkıyor. hiç sanmam hep yaptıklarını yapıyorlar..95-96 da ali şen atv ekranlarından dönemin başbakanı mesut yılmaz'ı açık açık tehdit ederken oyuna mı gelmiş oldu, yada 2005-2006 da aynısını yapan ve bize cem papila vakasını yaşatan fener yönetimi oyuna mı gelmiş oldu..şampiyonluğa giderken ezeli rakipleri gsnin avni akerde bize diş geçirmesini sağlamak için olmaz baskılar yaparak bunu başaran ve o yılın şampiyonu olan fener oyuna mı gelmiş oldu.bjk şampiyonluğun en güçlü adayı iken ikinci yarının ilk maçında 5 kırmızı kart görüp şampiyonluğu fenere hediye etmesi oyuna geldiğini mi gösteriyor.
arkadaşlar fener bunu hep yapıyor, aslında bence oyuna gelmek baskıya boyun eğmektir...

ozturk
29.12.2010, 11:25
Bence baskılara boyun eğmiyoruz..

"İt ürür kervan yürür" ü oynuyoruz..

Kale almayalım biz işimize bakalım..

Eğer hakemler gerçekten bu açıklamalardan etkilenip çirkefliğe başvurursa o zaman çook sert tepki gösteririz.

Berberoğlu
29.12.2010, 11:26
Şerefsizlerin seviyesine inmeyeceğiz dedik ya.

O KADAR....

SEDER
29.12.2010, 11:27
Bence baskılara boyun eğmiyoruz..

"İt ürür kervan yürür" ü oynuyoruz..

Kale almayalım biz işimize bakalım..

Eğer hakemler gerçekten bu açıklamalardan etkilenip çirkefliğe başvurursa o zaman çook sert tepki gösteririz.

cem paila yada tepki göstermiştik. göstereceğimize eminim, ama bence iş işten geçtikten sonra göstereceğimiz tepkinin anlamı olmaz

Uğurtan
29.12.2010, 11:29
Sürekli aynı başlığı açmak size ne kazandırıyor?

Bizim böyle konularla zaman kaybetmememiz gerekirken üstelik...

Külünkoğlu
29.12.2010, 11:31
bmn site yönetiminin konuyla ilgili açılan her başlığı kapatmasını anlamaymıyorum..bunu yaparak nasıl bir oyunu bozduğumuzu anlayamıyorum..lütfen biri bana bizim düşünüp fenerin düşünemediği bu oyunu anlatıversin.
BMN Yönetimi Türk Futbol tarihinin en başarılı teknik adamlarından biri olan ve tartışmasız Trabzonspor'un yetiştirdiği en büyük değer olan Şenol Güneş'e sonsuz güveniyor. Ve onun ağzından çıkacak kelimeleri çok önemsiyor.

Onun gibi bir tecrübe bu süreçte ne diyorsa o olacak.

Sizin görüdüğünüzü Şenol hoca veya BMN Yönetimi görmüyor mu sanıyorsunuz ?

İster sansür isterse katı kurallar deyin. Bu durum Şenol hocamız aksini işaret edene kadar değişmeyecek.

Başlık bir süre sonra silinecektir.

SEDER
29.12.2010, 11:35
BMN Yönetimi Türk Futbol tarihinin en başarılı teknik adamlarından biri olan ve tartışmasız Trabzonspor'un yetiştirdiği en büyük değer olan Şenol Güneş'e sonsuz güveniyor. Ve onun ağzından çıkacak kelimeleri çok önemsiyor.

Onun gibi bir tecrübe bu süreçte ne diyorsa o olacak.

Sizin görüdüğünüzü Şenol hoca veya BMN Yönetimi görmüyor mu sanıyorsunuz ?

İster sansür isterse katı kurallar deyin. Bu durum Şenol hocamız aksini işaret edene kadar değişmeyecek.

Başlık bir süre sonra silinecektir.

iyide o zaman biz şenol hocayı fener kamuoyu önünde yanlız bırakmış olmuyomuyuz? her baskıya şenol hocamı göğüs gerecek? bizlerinde elinden geleni yapması gerekmezmi?

Külünkoğlu
29.12.2010, 11:38
iyide o zaman biz şenol hocayı fener kamuoyu önünde yanlız bırakmış olmuyomuyuz? her baskıya şenol hocamı göğüs gerecek? bizlerinde elinden geleni yapması gerekmezmi?
Aksine Şenol hoca arkasında büyük bir gücün olduğunu biliyor ve bu gücü ekonomik olarak kullanmak isteyecektir.

Ayrıca ulu orta bir çok insanın konuşacağı kakafoninin olacağı yerde tek ses olarak Şenol Güneş'in konuşması kadar doğru başka birşey yoktur.

Armağan Dere
29.12.2010, 11:41
Hıncal Uluç Şampiyonluğu Trabzon'a yedirmeyecekler demişti..ve bunu da Bursa geçen sene şampiyon oldu diyerek yapacaklar ve en tehlikeli senaryo da bu...ligin 2.yarısı futbol dışı dinamikler de devreye gireceğinden Allah yardımcımız olsun

Oğuz ZEYTİN
29.12.2010, 11:43
İddia edilen olgu, baskı ise; merak edilmesin: Her Trabzonsporlu günlük yaşantısında hak edenlere gerekli cevabı veriyordur. Ama bunu bir tahrik unsuru görüp kendi kendimize propaganda yapmanın faydasını göremiyorum. Aksine birbirimizi doldurup geriyoruz.

Daha neşeli konuları konuşalım. Unutmayalım ki, önde olan biziz! En büyük rakibimiz STRES - GERGİNLİK!

Rahat olalım!

NOT: Cem Papila'yı protesto ettik, sonuç değişti mi? Gönüllerin şampiyonu değil, gerçek şampiyon olmak istiyorum. Onu bunu protesto edeceğime takımıma sahip çıkmalıyım. Kısacası önüme bakmalıyım. Direnmeliyim. Güçlüysem,üstesinden gelmeliyim. Çelik gibi olmalı iradem. Ben Trabzonsporluysam, bunu başarmalıyım.

SEDER
peki öyle diyosanız öyle olsun.ama bence bu tutum yanlış. yönetim bile topu şenol güneşe atarken, hıncal uluçun yazısını bile kilitlemek çok doğru değil kanımca. yeni cem papila vakalarının kapımızda olduğunu görmemek için ya çok cesur olmak, yada çılgın olmak gerek..neyse zaman gösterecek doğru yada yanlış yaptığımızı...saygılar

TSelif
ALLAHım sen bize bu yolda güç ver sabır ver no'lur :)

zekeriyya
29.12.2010, 11:45
bencede bu gibi şeyleri kaale almamamız gerekir.
bir söze bakalım birde söyleyene

SEDAT
29.12.2010, 11:49
- Şahsım adına bu konunun kapanmaması iyi olur , tamam dikkatimizi takıma vermeliyiz ama Aziz Yıldırım'ın tehditleri etkili olucaktır.
- En azından bu konuları konuşalım.

KUTADGU
29.12.2010, 11:51
BMN Yönetimin bu tür konularla ilgili uyguladığı yaptırımı doğru, geçerli, adilane ve hedefe yönelik buluyorum.

"Çok fazla arkasına bakan sonunda o tarafa yürümek zorunda kalır"

Öncelikli olarak bizim neler yapabildğimiz ve yapabileceklerimiz konuşulmalı, kanımca.

SEDER
29.12.2010, 11:58
BMN Yönetimin bu tür konularla ilgili uyguladığı yaptırımı doğru, geçerli, adilane ve hedefe yönelik buluyorum.

"Çok fazla arkasına bakan sonunda o tarafa yürümek zorunda kalır"

Öncelikli olarak bizim neler yapabildğimiz ve yapabileceklerimiz konuşulmalı, kanımca.

şöylede diyebiliriz, arkasını, geçmişini unutmak veya görmezden gelmek geçmişin tekrarına sebep verebilir. arkamıza bakmayalım tamam ama karşımızdakilere kamuoyunca "şikebahçe" yakıştırmasının yapıldığını unutmayalım.bence geçmişimizi sorgulayarak, daha sağlam adımlar atabiliriz.

Sezgin Öztürk
29.12.2010, 12:02
Kulüpler birliği başkanı olan biri hangi sıfatla hakem odasına gidip kfürler yağdırabilir? Adam resmen tehdit ediyor hakemleri hangi hakem fener maçlarında rahat düdük çalacak ? Ayaklarını denk alsınlar falan türü ifadeler kullanıyor kimse ses çıkarmıyor hemen arkasından Serdar adalı bey hakemler yıldızları korumalı diyor yani bizim oyunculara dokunulmasın diyor 8taş başkanı çıkıp Real Barcayı 5-0 yeniyor Messiye bir tane faul yapılmıyor örneği veriyor bunlara sesimizi yükseltmeliyiz meydanı boş buldular heralde...

TSelif
29.12.2010, 12:03
2. hafta fb maçından sonra umarım 100 bin kişi ile yürümek zorunda kalmayız !!!
O maça hiç güvenmiyorum rüyalarıma giriyor !

Tunga
29.12.2010, 12:04
Bunu çok defalar söyledim; yine söylüyorum:

"Trabzonspor'u şampiyon yapmazlar" demek Trabzonspor Tarihi'ne hakarettir. Trabzonspor'u şampiyon yapmıyorlar; Trabzonspor şampiyon "oluyor".

Bunu söylerken ne kadar samimi bir tedirginlik duyduğunuzu anlıyorum; ancak bir delinin kuyuya attığı taşı çıkaracağız diye dert etmeye gerek yok. Geçen sezon da tüm sene boyunca "Bursa'yı yapmazlar" dendi; ama Bursa şampiyon oldu.

Fenerbahçe, durumunun aksine çok iyi bir kadroya, çok kötü bir yönetime sahip. Elbette ikinci yarı bize rakiptir. Ama artık Aziz Yıldırım'ın ne yapmaya çalıştığını herkes anlıyor ve açıklamaları etkili değil.

Aykut Kocaman gibi futbol camiası içinde sevilen bir adam bile yaptığı çocukça açıklamalardan sonra çok tepki aldı.

Artık hiç bir şey o kadar kolay değil. Trabzonspor şampiyonluğu ilk yarıdaki gibi isterse, şampiyon olacaktır.

Külünkoğlu
29.12.2010, 12:09
http://img821.imageshack.us/img821/7715/bmnforummutlu.jpg