PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üye profilimiz belli oldu

Berberoğlu
12.12.2005, 17:06
Üye profilimiz belli oldu</font>

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/logo2.gifKulübümüz
Üye Iliskileri Departmani?nin yaptigi arastirmaya göre üyelerimizin
yerlesim yerlerine göre dagilimi belli oldu. Yurt içinde toplam 12 bin
359 üyesi bulunan kulübümüzün bu üyeler arasindaki en büyük bölümünü
Trabzon?da oturanlar ( 7 bin 635 üye) olusturdu.

<div align="center">http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</div>

Trabzon?u 2 bin 691 üyeyle Istanbul, 631 üyeyle de Ankara takip etti. Üyelerin illere göre dagilimi söyle siralandi: Rize:169, Samsun: 137, Bursa: 127, Kocaeli: 120, Izmir: 107, Zonguldak: 73, Antalya: 46, Manisa: 38, Adapazari: 35, Mugla: 33, Sakarya: 33, Tekirdag: 33, Giresun: 27, Erzurum 19, Eskisehir 19, Mersin: 18, Konya: 17, Gümüshane: 16, Balikesir: 16, Kirikkale: 15, Ordu: 14, Adana:10, Aydin: 10, Diger: 270

Yurt disinda da toplam bin 106 üyeyi bünyesinde barindiran
Trabzonspor Kulübü?nde sinir ötesi üyelik bazinda Almanya 767 üyeyle
ilk sirada yer aldi. Bu ülkeyi 111 üyeyle Hollanda izlerken, Fransa: 34, Avusturya: 25, Belçika: 24, ABD: 20, Ingiltere: 15, KKTC: 13, Diger: 28 olarak siralandilar.

Arastirmada üyelik sayisinda son 5 yillik artis ise söyle olustu: 2000 yili: 415, 2001 yili: bin 753, 2002 yili: 151, 2003 yili: 591, 2004 yili: 4 bin 264, 2005 yili: bin 276.

Bu rakamlarla kulübümüzün toplam üye sayisi 16 bin 424?ü bulurken, faal üye sayisi 13 bin 434 olarak kesinlesti.

17-18 Aralik 2005 tarihinde yapilacak Olagan Genel Kurul?da oy kullanacak üye sayisi da 3 bin 520 olarak açiklandi.

<div align="right"> 12.12.2005 15:55:00</div>

#10 Fietra
12.12.2005, 17:31
Güzel bi arastirma ama hedef sayimizdan çok geri.

dosteyevski
12.12.2005, 17:50
YAZIK BU TAKIMA

cIlgInIm
12.12.2005, 17:51
hedef tabi düsük olur.. saha sonuclari etkiliyor.. bu yil bende 400 milyon aylikla calisan biri oldugum halde trabzosnspor kazansin diye ben bile uye olmayi düsünürken ama birde ne gördük ki sahada oynayanlar o uye paralrinin pesinde paranin pesinde olmasida önemlü degil aldigi paranin hakkini veren yokki bunlara parami verecem yakarim daha iyi.. mucadellelerini adam gibi yapsinlar yenilsinler önemli degil ama bu kadar basit mac kaybetmek olmaz o yuzden bu takima ne biri üye olur ne de üye olanlar aidatlari öder..

Esfaneyi geri dndürsünler o zaman 100 000 ide gecer bu bir kesin.

dosteyevski
12.12.2005, 17:51
NE OLUYOR BIZE KANSER OLACAM YAW...

dosteyevski
12.12.2005, 17:53
HALILOZIÇ KALMALI MUHAHAKKAK KALMALI O BIZIM IÇIN BIR SANS..

pacos_bill
12.12.2005, 17:57
Insanlarimizin her konuda elestiri yapmasi ama sorumluluk almaya yanasmamasi 100,000 üye kampanyasinda da kendini göstermis.Sorumluluk alip sorunlari düzeltme firsati ayagimiza serilmisken biz yine kahve köselerinde, dost sohbetlerinde veyahutinternette "Ne olacak bu Trabzonspor'un hali?" muhabbetiçevirmeyi seçtik. Kampanyanin adi ile elde eliden sayi arasinda uçurumlar var. Tanitim eksikligi gerekçe olarak gösterilebilir ama bence bir bahane degil. BMN de bilmeyen kalmis midir bu kampanyayi? Zannetmiyorum. Kaç kulüp üyemiz var bunca aktif site üyesinin arasindan, orani ne? Ki burada internet erisimi imkani olan bir kesimden bahsediyoruz, yani maddi sorunlari istisnalar olsa da nispeten daha az olan. Trabzonspor'da Istanbul takimlari gibi Bin Liralar istemiyor zaten, BMN olarak bu olaya önayak olmamiz gerekirdi.

BMN Profili:

Toplam üye sayisi: 6628
5 ya da daha fazla gönderisi olan üye sayisi: 1211
50 ya da daha fazla gönderisi olan üye: 540
Trabzonspor Kulübü üyesi: 77Edited by: pacos_bill

61 TS 1967
12.12.2005, 18:19
18 ysindan küçükler üye olabiliyor mu??smileys/smiley9.gif

#10 Fietra
12.12.2005, 18:22
18 ysindan küçükler üye olabiliyor mu??smileys/smiley9.gif

Evet.Ben mesela Genç üyeyim.Ancak 17 yasinda olmaman lazim ve Genç üye formunu doldurman lazim.

http://www.trabzonspor.org.tr/bolum.asp?MainID=448&amp;PID=4 (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/bolum.asp?MainID=448&amp;PID=482&amp;HaberID=27644) 82&amp;HaberID=27644

Burada Genç Üye bölümü var oradan bilgi alabilirsin.Form'da asagida link olarak verilmis.

Cengiz Çubukcu
12.12.2005, 18:28
bu rakamlara inanamiyor ve yuh olsun diyorum...üye sayisinin artmamasisadece kampanyanin basarisiz olmasina bagli olamaz...ben sürekli laf üretip fanatiklikten bahseden ama hala üye olmamis kisilerin bos konustugunu, gerçek taraftar olamadiklarini ve ayni zamanda bmn'de de yerlerinin olmadigini düsünüyorum...

1.500 civarinda aktif olmak üzere 1000 civarinda üyesi olan bmn'de nasil olurda insanlar kulübe üye olmazlar..derhal ts'ye üye olma kampanyasi açilmali..

2. ben de suçluyum çünkü daha bir kisiyi bile kulübe üye yapmadim...50.000 nüfusu olan yasadigim yerde bir tek benim üye olmam çok üzücü...

#10 Fietra
12.12.2005, 18:32
cengizc üyeyim diyorsun ama profilinde yazmiyor Hedef 100.000 üye konusuna girip üye numarani yazarsan iyi olur.

Duman
12.12.2005, 18:40
BMN de bilmeyen kalmis midir bu kampanyayi? Zannetmiyorum. Kaç kulüp üyemiz var bunca aktif site üyesinin arasindan, orani ne? Ki burada internet erisimi imkani olan bir kesimden bahsediyoruz, yani maddi sorunlari istisnalar olsa da nispeten daha az olan. Trabzonspor'da Istanbul takimlari gibi Bin Liralar istemiyor zaten, BMN olarak bu olaya önayak olmamiz gerekirdi.

BMN Profili:

5 ya da daha fazla gönderisi olan üye sayisi: 1211
50 ya da daha fazla gönderisi olan üye: 540
Trabzonspor Kulübü üyesi: 77

Bu konuda BMN yonetimine buyuk gorev dusuyor.Ic cekismelerin yerine,ses getiren organizasyonlara enerjimizi harcamaliydik. Yapilanlarida yok sayamayiz,ama 7000 e yakin uyesi olan(verilerin silinmesinden once bu sayi daha da fazlaydi),Trabzonspor'uninternet uzerinden kurulan ilk ve en buyuk taraftar olusumu olan,hepimizin gozbebegi BMN'nin sadece 77 uyesinin( yaklasik %1inin) Trabzonspor uyesi olmasi hos bir durum degildir.

Bana gore de bu sayinin artmasi icin BMN de gerekli gayret sarf edilmemistir.Bu konuda tum imkanlarini sarf eden eski bir BMN yoneticimiz de ne yazik ki kusturulmustur.Umarim bundan sonra Trabzonspor'a uye olma konusunda site olarak daha fazla efor sarfederiz,ozlenen rakamlari yakalariz...

murat
12.12.2005, 18:41
cengizc üyeyim diyorsun ama profilinde yazmiyor Hedef 100.000 üye konusuna girip üye numarani yazarsan iyi olur.

Osman, benim gibiüye numarasini bilmiyorsa ne yapmali smileys/smiley4.gif

9 aydir üyeyim henüz üyelik kartim gelmedi...

onurkaradeniz
12.12.2005, 19:04
100.000 üyemiz olsa çok müthis olur yaww

zafer6161
12.12.2005, 23:31
lafla peynir gemisi yürümüyor iste

koskoca 3,5 milyonluk izmirden 100 tane üye cikmis

pacos_bill
12.12.2005, 23:43
100.000 üyemiz olsa çok müthis olur yaww

Evet müthis olur, sen de üye ol 1 kisi daha yaklasalim hedefe.

lafla peynir gemisi yürümüyor iste

koskoca 3,5 milyonluk izmirden 100 tane üye cikmis

Haklisin lafla peynir gemisi yürümez.Sen Trabzon'dan üye ol Izmir'den az olsun varsin.

zafer6161
12.12.2005, 23:46
benim üye olmadigimi nerden biliyon

pacos_bill
12.12.2005, 23:52
benim üye olmadigimi nerden biliyon

üyeyim diyorsun ama profilinde yazmiyor Hedef 100.000 üye konusuna girip üye numarani yazarsan iyi olur.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=12&am (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=12&amp;PN=1&amp;TPN=31) p;PN=1&amp;TPN=31

Üyelik karti gelmediyse o baska tabi.

Nytre
12.12.2005, 23:56
bu üye profili falan degil ki..

üye profilinde üyelerin yas ortalamasi egitim durumlari meslekleri falan yer alir burada sadece yerlerden bahsedilmis.

zafer6161
12.12.2005, 23:58
3 ay önce internet üzerinden üye oldumsmileys/smiley1.gif

Berberoğlu
13.12.2005, 09:00
bu üye profili falan degil ki..

üye profilinde üyelerin yas ortalamasi egitim durumlari meslekleri falan yer alir burada sadece yerlerden bahsedilmis.

aslinda haklisin.

resmi sitede basligi görünce ben de öyle zannetmistim.

ama haberi açinca bunlar çikti. ben de paylasayim istedim.

benim bu verilerden çikardigim sonuç ise;

- Giresun, Ordu gibi komsu illerde üye sayimiz çok az.

- 2000, 2002, 2003 yillarinda çok az kisi üye olmus

- 2004 yilinda bir siçrama olmus ama 2005 yilinda yavaslamis.

ama ne olursa olsun bundan sonraki kongreden itibaren artik çok
daha genis kitleler oy kullanma hakkina sahip olacaklar. O zaman öyle
her isteyen elini kolunu sallaya sallaya yönetime giremeyecek.
Birilerinin belirledigi siraya göre baskan olunmayacak. en azindan
böyle ümit ediyorum.

Ve bundan sonraki kongrelerde oy kullanacak kisilerden birisi
oldugum için çok mutluyum. bu zevkten kendinizi mahrum etmeyin derim...</span>

Edited by: memopad

zafercalikoglu
13.12.2005, 09:47
eee herseyi devletten beklememek lazzim,bence tanitim organizsyonu

hiç de iyii degildi,mahalle baslarina bile dikersin bi adam,hafta sonlari uye toplarsin ,korsun pos cihazini bolersin taksitlere,bui isler boyle eminki su an uye sayisi 15 bin ise kesin 50 binleri gecmistik,

ama reklam lazim ,

Yattara61
13.12.2005, 10:52
ben anladim bukadar proje filan yapildi,100.000 uye kampanyasi filan,12 bin kusur uyemiz mi oldu??bu kampanyalar olmasaydi kac kisi olacaktiki?yanlis mi anladim okudugumu 12 bin uyemiz mi varmis yurt içinde???

My
13.12.2005, 11:04
Çok çok kötü bi tablo. Halk takimiyiz biz, gücümüzü halktan aliriz diyoruz ama yanlis hatirlamiyorsam BJK'nin bile gerisindeyiz. Türlü türlü bahaneler uydurmak mümkün ama bu bahanelerin arkasina saklanmamaliyiz. Insanin içi aciyor.

Maalesef ve maalesef taraftarimiz takima endeksli. Etrafimda o kadar çok insan varki bu sekilde olan. Adama yalvar yakar gel üye yapalim seni abi diyorum adam nuh diyor peygamber demiyor. Sebepler ise hep ayni. Bu takimin nesine üye olucam yada sampiyon olsunlar canimi veriim. Mesela en taze örnei bu sabah geldi basima. Yaka paça üye yaptiim bi abim sabah beni görür görmez basti kalayi. Ariicam üyeliimi iptal ettiricem diye baarina çaarina tuttu ofisinin yolunu. Yaptii doorumu? Tabii ki diil ama saha sonuçlari, takimin basarisizlii, yönetimlerimizin vizyonsuzluu, büyük hedefleri düsünmekten korkmalari/güvensizlikleri, taraftara güven verememesi gibi konular taraftari takimindan uzak tutuyor. Hatirliyorumda 95-96 senelerinde takimin muhtesem performasindan sonra nereye baksam bi Trabzon bayraa görürdüm.Herkesin takima destei ayni diil. Kimisi fanatik kimisi diil.Vermeden almak Allah'a mahsus. Sen futbolcu alacaksin, basarili olacaksin, taraftarinin basini dik tutacaksin, hatta sampiyon olacaksin (kiminizi duyar gibiyim, böyle taraftarlik mi olur diye smileys/smiley9.gifama maalesef bunlari bekleyenler de var aramizda) sonrasi zaten kendiliinden gelirdiye düsünüyorum.

oflum61
13.12.2005, 12:16
BU ÜYELIK PROFILI PEL DOGRU DEGIL GALIBA.

SADECEBIZIM KASABASDA (ALMANYA)10 ARKADASIZ! ALMAYA GENELINDE DAHA BASKA YOKMU KI LISTEYE ALMANYA GIREMEDI?

AMA YINE DE AZ ÜYEMIZ VAR VE DAHA YAYGIN OLMASI LAZIM!

Berberoğlu
13.12.2005, 13:15
BU ÜYELIK PROFILI PEL DOGRU DEGIL GALIBA.

SADECEBIZIM KASABASDA (ALMANYA)10 ARKADASIZ! ALMAYA GENELINDE DAHA BASKA YOKMU KI LISTEYE ALMANYA GIREMEDI?

AMA YINE DE AZ ÜYEMIZ VAR VE DAHA YAYGIN OLMASI LAZIM!

haberde;

Yurt disinda da toplam bin 106 üyeyi bünyesinde barindiran
Trabzonspor Kulübü?nde sinir ötesi üyelik bazinda Almanya 767</span> üyeyle
ilk sirada yer aldi. Bu ülkeyi 111 üyeyle Hollanda izlerken, Fransa: 34, Avusturya: 25, Belçika: 24, ABD: 20, Ingiltere: 15, KKTC: 13, Diger: 28 olarak siralandilar.

seklinde yurtdisindaki üye sayilari verilmis...

Nytre
13.12.2005, 16:54
normalde 16bin küsür üye var.. çünkü benim üye numaram 15730...

burada bazi nedenlerden dolayi herhalde yeni üyelerin hepsi dahil edilmemis.

saglam
13.12.2005, 22:09
smileys/smiley2.gif

Osman, benim gibiüye numarasini bilmiyorsa ne yapmali smileys/smiley4.gif

9 aydir üyeyim henüz üyelik kartim gelmedi...

Telefonla, üye numarani ögrenebilirsinsmileys/smiley2.gif

Tunga
13.12.2005, 22:53
@Nytre

Üye profilimiz çikti deyince ben de merakla beklemistim ne sonuç çikti diye ama maalesef bos çikti umutlarim. Halbuki üyelik formlarinda detay bilgiler mevcut.

pacos_bill

hassasiyetine diyebilecegim hiçbirsey yok. Aslinda bayildim. Ama bir de üye olup da oraya bunu girmeyenler var (mesela ben). Ama bu sayi 77 degil de 770 bile olsa az, bu dogru.

Bence bu tablonun en üzücü tarafi Istanbul üyeleri. Istanbul'daki üye sayisinin Trabzon'un iki - üç kati olmasi gerekirdi diye düsünüyorum. Ankara da bir baska hayal kirikligi.

61_dnc_TS
13.12.2005, 23:56
ist den daha çok çikacagini bekliyodum

SDanışmaz
14.12.2005, 18:55
Beni en çok ZonguLdak üzdü.Çünkü burda oturamLarin yarisi nerdeyse TrabzonLu.Ama bunLarin yarisi da baska takimLari tutuyor diger yarisida maddi durumLari iyi oLdugu haLde kLübe üye oLmuyor nedense (OnLara sorsam kLübLerini çok severLer.Üye oL dedigim zaman susarLar...)

Vehbi Sancak
14.12.2005, 22:23
sadece üye olmak yetmez, her üye en az 3 kisiyi daha üye yapmaya çalissin

trabzonspor'lu olmanin birinci sarti kulübe üye olmak

ikincisi dergiye abone olmak

üçüncüsü her yil lisansli ürünlerden bir forma ve bir atki almak

üyelik için çalisalim, abonelik içinçalisalim, resmi ürün içinçalisalim

bu arada parasi var ahkam kesiyor demeyin devletin verecegi issizlik parasini bekliyorum,

yoluna nettigimin bürokrasisi yilbasindan sonra vereceklermis parayi, yilbasi bileti sayisinive zengin olma ihtimalimi azaltmis oldu

UğuR
15.12.2005, 08:44
Varmi böyle bir sey,internet üzerinden klübe üye olmak istedim.e-mail adresim 37 karakter oldugu için [en fazla 32 olabilirmis ] gerçeklesmedi.Koskoca Trabzon Spor un resmi sitesini nasil hazirlamislar.BMN den örnek alsinlar. Uyuz oldum iyimi.

atagulep34
15.12.2005, 21:19
ARKADSLAR BENDE KULÜBÜME ÜYE DEGILIM, ÖGRENCIYIMFAKAT BENDE KULÜBÜME DESTEGIMI ÜYE OLARAK DEGILDE KULÜBÜMÜN FORMASINI ALARAK KATKI SAGLIYORUM. YANI DEMEK ISTEDIGIM SU "BIRILERININ DUASI BIRILERININDE PARASI"ILLAKI KULÜBEFAYDA SAGLAMAK AÇISINDANÜYELIK GEREKIYOR AMA ÜYE OLAMIYORSANDA LÜTFEN TAKIMINA VE KULÜBÜNE SAHIP ÇIKMAK IÇIN FORMANI AL

ISTANBUL'DA TRABZONSPOR'UMUN FORMASINIMAGAZADAN ALMADIGIMDA MAGAZA SAHIBI BANA SUNU SÖYLEDI: "SIZ TRABZONSPORLULARIN 100 KISIDE 1 I BIRI ALIYOR FAKAT FENERBEHÇELILERIN 100 DE 90 I ALIYOR" DEDI. SONRA DÜSÜNDÜM KI BIZ KULÜBÜMÜZE KATKI SAGLAMADIGIMIZDAN TRANSFERDE GERI KALIYORUZ. BIZLEREN AZINDAN KULÜBE ÜYE OLAMAYANLARFENERBAHÇE TARAFTARINI ÖRNEK ALMALIDIRLAR.. ÜYE KONUSUYLA ALAKALI TARTISAN TAKIMDAS ARKADASLARIMA DUYURULUR..

Ustaalioğlu
18.12.2005, 01:17
Ben gecenlerde klube uye olabildim ancak ve uyelik kimligimibu izinde gidip aldim. Yahu plastik kart bu kadar mi kalitesiz olur, yanimda bile tasimiyorum, burda santiyede iscilere ayakustu yaptigimiz kimlik kartlari dahi daha kaliteli...