PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Rumların" Karşıyaka'ya Gaz Bombası, Taş ve Sopalarla Saldırısı!

Kaya
22.12.2010, 20:08
Yine yanıltmadılar ve ne derece pislik olduklarını herkese tekrar hatırlattılar ve kanıtladılar...

İzmir'de "adamlık" dersi verilecek!

Bekliyoruz Rum pisliklerini...

-

Basketbolda‚ FIBA Erkekler EuroChallenge Kupası (G) Grubu´nda Kıbrıs Rum Kesimi´nde oynanan Apoel-Pınar Karşıyaka maçının ardından olayların çıktığı bildirildi.

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Nihat Mala‚ AA muhabirine yaptığı açıklamada‚ Nicosia Spor Salonu´nda oynanan maçın bitimiyle taraftarların saldırısına uğradıklarını‚ soyunma odası koridorlarında da devam eden olaylar sırasında gaz bombası atıldığını‚ taş ve sopalarla saldırıldığını söyledi.

Emirhan Makul
22.12.2010, 20:14
Kötülüğüe Kötülükle Karşılık vermek ne Irk'ımıza ne İnançlarımıza Sığar.

Rum Özel isimdir büyük harfle yazılması gerekir.

Böyle kavgalar olabilir normaldir adamlar bizi sevmiyor.

pReN@_61
22.12.2010, 20:15
Adamlar koridorlarda(soyunma odaları) sopalarla beklemişler Karşıyaka'lıları.Bu nasıl bir güvenliktir nasıl bir önlemdir.Resmen planlanmış arkadaş!Resmen!..

Basketbolculara geçmiş olsun bu arada.

Kaya
22.12.2010, 20:17
Kötülüğüe Kötülükle Karşılık vermek ne Irk'ımıza ne İnançlarımıza Sığar.

Rum Özel isimdir büyük harfle yazılması gerekir.

Böyle kavgalar olabilir normaldir adamlar bizi sevmiyor.

Kötülüğe kötülük ile karşılık verilmeyecek, "adamlık" dersi verilecektir İzmirliler'ce...

Cengiz Çubukcu
22.12.2010, 20:35
Kaya bu başlığı açtığın için sana teşekkür ederim ...sabah haberi okur okumaz kan beynime sıçradı, şimdi buraya gelirken zaten lobi oluşturup bir sürü emniyet tedbiri aldıracaklar....
bu konuda kesnlikle şiddetten yanayım kimse kusura bakmasın, yapılacak en doğru şey ise ülke olarak kıbrıs rum kesimini protesto edip müsabakalara gitmeden önce ortalığı ayağa kaldırmalıyız..

Mesut
22.12.2010, 20:38
Kötülüğe kötülük ile karşılık verilmeyecek, "adamlık" dersi verilecektir İzmirliler'ce...
güzel diyorsunda abi adamlığı kavrayacak kapasitede zaten değiller.bilmıyorum sessiz kalınmamalı

Murat'
22.12.2010, 20:52
Rum pisliklerini bekliyoruz demişsiniz ama Aris İzmir'deki maçını coktan oynadı.

Özge
22.12.2010, 21:25
Haberi dün gece görmüştüm.Büyük korku yaşadı hepsi.Geçmiş olsun öncelikle.Ne olduklarını tekrar gösterdi Rumlar.

Semih58
22.12.2010, 21:47
armut dibine düşer,

Barbarian Greek

Bıyıklıoğlu
22.12.2010, 22:33
TBF'den Karşıyaka Açıklaması

Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada, maçın bitiş düdüğü ile birlikte Rum taraftarların Pınar Karşıyaka oyuncularına ve teknik/idari heyetine taş ve gaz bombaları atmalarının, sahaya girerek cana kastedecek nitelikte fiziksel saldırıya kalkışmalarının spor ahlakına uymadığı ve asla kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Açıklamada, ''Pınar Karşıyaka kafilesine geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, güvenliği sağlayamayan ve olaylara sebebiyet veren kişi ve grupların gerekli cezayı alması için, Pınar Karşıyaka Kulübünün başvurusu eşliğinde, FIBA nezdinde girişimlerimizi kararlılıkla devam ettireceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız'' ifadesi kullanıldı.

pReN@_61
22.12.2010, 22:50
Bakalım FIBA'nın kararı ne olacak..

Samet Türkmen
22.12.2010, 23:22
Maçın rövanşı var mı ki ? Karşıyaka tur atladı, yamyamlar elendi diye biliyorum.

28TS61
23.12.2010, 05:28
cezaya bak cay demle. umarim bu ceza dogru degildir. resmen ödül vermisler
http://www.ajansspor.com/basketbol/Eurochallenge/h/20101223/apoelin_cezasi_belli_oldu.html#yorumlaroku

İlker Akçay
23.12.2010, 17:17
Bize barbar diyenlere de bakın bir hele...Terbiyesiz insan toplululuğu gerçi insan kısmı da baya bir irdelenir ama neyse...

Yanındayız Kaf-Kaf..

SEDAT
23.12.2010, 17:23
- Valla ben bu yaratıklara anladıkları dilden konuşma taraftarıyım , öyle yok kibar olalım felan çok bunlara...

Kubilay ŞAHİN
23.12.2010, 18:34
Biz bunlara 5 sene önce eğitim vermemişmiydik..

Akıllanmamışlar.. Demekki illede sopa istiyorlar..

EmreYavuz61
23.12.2010, 19:28
En az 1 sene Avrupa'dan men cezası olmalıydı cezaları , ama zaten ben bunu bekliyordum ne beklenirdi ki yazık...

Since1912KsK
23.12.2010, 19:42
Almış oldukları ceza az ama yunanlıların lobisi sağlam şaşırmamak lazım. elbet yine eşleşiriz bir gün ;)

Alibeyoglu
23.12.2010, 20:14
baslikda rum var iste herseyi anladiyor

mehmets61
23.12.2010, 20:17
aynı şeyi yap alacagın ceza belli işte!!!

Mustafa ÖZDEMİR
23.12.2010, 21:22
aynı şeyi yap alacagın ceza belli işte!!!
bize farklı ceza olacağına eminim...

Nytre
24.12.2010, 00:34
onların yaptıklarının aynısını yaparsak acaba onlara verılen cezanın aynısını mı alırız ? hiç sanmıyorum..

ama bu işin cezasını çekeceklerdir saha içinde olmasa da saha dısında.

Nytre
24.12.2010, 00:40
bu arada başlıkta adı geçmişken bir konu hakkında bilgilendırme yapma gereği hissettiğim için bağışlayın beni.

rum kelimesi yunanlıların uydurduğu gibi yunanlılara denmez. rum kelimesinin kökeni bir çok kaynakların ortak görüşü olan aşağıdaki gibidir:

"Rum" etimolojik ve tarihsel kullanılışıyla Roma'dan kaynaklanmıştır. Bu sözcükle "Roma İmparatorluğu", "Roma İmparatorluğu'nda yaşayan kimse", "Romalı", "Arap ilinden başka ilden olan kimse", "Anadolulu", "Osmanlı" gibi anlamların karşılığıdır.Eski Türkçe'de Anadolu'ya Diyar-ı-Rum;yani Roma Ülkesi denirdi. Örneğin Celalleddin-i-Rumi, Romalı/Anadolulu Celaleddin demekti."Rum Selçukluları (Anadolu Selçukluları)" ve "Rumeli (Osmanlı Devleti'nin Avrupa'daki toprakları)" gibi. Rumluk ırki birlikten yoksundur. Çeşitli kavimler dinleri bakımından "Rum" adıyla anılmışlardır. Mezhep bakımından Sırplar, Bulgarlar ve Ulahlar Ortodoks olduklarından Rum Cemaati (Rum Milleti) kabul edilmişlerdir. Onların yaşadığı Balkan toprakları da Türkler tarafından "Rumeli" olarak adlandırılmıştır."Yunan olmak" ve "Rumluk" aynı şey değildir. Yunanlık Kuzey Yunanistan ve Mora çevresiyle sınırlıdır. Buna karşın daha geniş bir anlamı olan Rumluk, bir toplum ve ülkeler anlayışını ifade eder. Batı Anadolu, Adalar-Kıbrıs dahil ve Rumeli Yarımadası gibi daha geniş bir alan, Rumlukla ilgilidir.

Rumlar; Anadolu'daki Bizans (Doğu Roma) egemenliğinden sonra,Yunan dilini ve ortodoks hristiyanlığı benimsemiş eski Anadolu uygarlıklarının kalıntıları olan çeşitli halklardan meydana gelmektedir.

( eğer rum=yunan olsaydı mevlana celaleddin rum-i de yunan sayılırdı)

lazrail8989
24.12.2010, 01:56
beşiktaşlılar rumları çok severler Türkiye ye geldiklerinde yanlarında bulunan tek taraftar grubu olacak !!!