PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRT Tarafsız KAL !

Sayfa : [1] 2

umitçebi
21.12.2010, 20:22
Arkadaşlar Allah aşkına şu TRT yönetiminde Trabzonsporumuzun hakkını savuncak bir yönetici yokmudur?
Lig lideri olan bizim maçımız TRT haber de lig 3.sü fenerbahçenin maçı şuan TRT 1 de...

Misina
21.12.2010, 20:25
Maçımızı yayınladıklarına şükredin.Geçen seneyi unutmadık !

diplomat61
21.12.2010, 20:26
Trabzondüşmanı Radyo Televizyonu [Erdoğan Arıkan Hariç :) ] !!!!!!

umitçebi
21.12.2010, 20:26
Az la yetinmek bizim düsturumuzda olsaydı TRABZONSPOR olamazdık..

bkandil
21.12.2010, 20:31
Bu kadar takmayın kafanıza herşeyi,
-TRT maçı yayınladı mı?
Evet, yayınladı.

Maçı herkes izleyebildi mi?
Televizyonu ve zamanı olan herkes izledi.

Kanal şifreli miydi?
(Bunun cevabını bilmiyorum...)

SEDAT
21.12.2010, 20:35
- Trt 'mi oda ne :) Şimdi ağzımı açıcam ama konu dağılır

Celil Köse
21.12.2010, 21:02
Yahu ne farkeder ki ikisi de devletin kanalı..

Herşeye takıyoruz yav..:D

umitçebi
21.12.2010, 21:06
Yahu ne farkeder ki ikisi de devletin kanalı..

Herşeye takıyoruz yav..:D
güzel kardeşim burda söylemek istediğimiz reyting bakımından trt 1 le trt haberin bir olmadığıdır..
trt 6 da devletin kanalı orda başka bi dilde izleyelim maçı ne farkeder o zaman..
lütfen rica ediyorum başka yerlere çekmeyin...

Lokman
21.12.2010, 21:07
Ne oluyor? arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim nedir bu gerilim? ya neden mutlu olmamız gereken anlarda kendimizi üzecek sıkacak sinire kesecek birşeyler arar ve buluruz? Yapmayın ALLAH aşkına yapmayın bırakın yayınlansa ne yayınlanmasa ne bunları tartışıp ne demeye sinirimizi bozuyoruz. Sezon başında adımızı anmayan spor programları bangır bangır bizi konuşuyor. Biz kazanmaya devam edelim ligi alıp götürelim bunklarda düzelecek. Lütfen herkes sağduyulu davransın.

seyyah61
21.12.2010, 21:12
güzel kardeşim burda söylemek istediğimiz reyting bakımından trt 1 le trt haberin bir olmadığıdır..
trt 6 da devletin kanalı orda başka bi dilde izleyelim maçı ne farkeder o zaman..
lütfen rica ediyorum başka yerlere çekmeyin...
Trt haber'in bu maci degisik ülkelerde ve diger dillerde de yayinladigini biliyor musun?

unique
21.12.2010, 21:17
Bence de maçı verdikten sonra çok önemli değil.

.....
21.12.2010, 21:17
Yahu bunları aşalım artık lütfen.

Maçımızı yayınlasınlarda nerde yayınlarsa yayınlasınlar.

Onlar bizi ne kadar yok sayarsa saysınlar Allahın izniyle gümbür gümbür geliyoruz.

Gözlerinin içine soka soka geliyoruz!

Erdem Koltuk
21.12.2010, 21:20
Zavallı, çağın gerisinde kalmış insanların ve makinaların oluşturduğu bir kurum bana ayıp etse ne olur etmese ne olur?Zaten sene boyunca en fazla 90 dakikalık 6-7 maç izlerim.İsterse vermesin maçımızı o derece ciddiye almıyorum trtyi.Küfür bile etmem.

umitçebi
21.12.2010, 21:21
Trt haber'in bu maci degisik ülkelerde ve diger dillerde de yayinladigini biliyor musun?
Maç öncesi sorsalar trt 1 değil trt haberi isterdin yani..
trt haber için yapıyorsa bunu trt 1 için de yapıyordur..
AYRICA emini trabzonsporun maçını tüm dünya ülkeleri kendi dilinden izlesin diye trt haberde vermiştir maçı trt..
benim söylediğim çok açık..neden anlamamakta ısrar ediyorsunuz anlamıyorum..

Cengiz Çubukcu
21.12.2010, 21:23
bu ruh halinden kurtulmamız lazım, kurtulamıyorsak tatile çıkmalıyız :)

umitçebi
21.12.2010, 21:25
Zavallı, çağın gerisinde kalmış insanların ve makinaların oluşturduğu bir kurum bana ayıp etse ne olur etmese ne olur?Zaten sene boyunca en fazla 90 dakikalık 6-7 maç izlerim.İsterse vermesin maçımızı o derece ciddiye almıyorum trtyi.Küfür bile etmem.
tabiki küfür etmeyelim.bize yakışmaz.
ama en azından bi mail atmak takımımızın arkasında durmak adına onlara trabzonspor taraftarının heran herşeyi takip ettiği takımının arkasında durduğu adına fikir verir düşüncesindeyim..
saygılar..

Lokman
21.12.2010, 21:43
tabiki küfür etmeyelim.bize yakışmaz.
ama en azından bi mail atmak takımımızın arkasında durmak adına onlara trabzonspor taraftarının heran herşeyi takip ettiği takımının arkasında durduğu adına fikir verir düşüncesindeyim..
saygılar..

Olur olmaz herşeye mail atmakta tepkinin ciddiyetini düşürür, birsüre sonrada hiç ciddiye alınmaz olur.

EROS87
21.12.2010, 21:46
rezillik bir durum yok ortada.
tabi bizim hoşnut olmamamız doğal karşılanabilir. ancak kabul edelim türkiyenin bazı gerçekleri var.

devletin kanalıda olsa asıl öncelikleri rating olan kurumlardır televizyonlar. ve kabul edelim ki fb gs nin de şartlar ne olursa olsun büyük bir izleyici kitlesi var. trt de bundan faydalanmak istiyor. bu düzeni yıkmak kolay olmayacak.
bizim, sevmesekte bursa gibi takımların, çoğalması lazım.

umitçebi
21.12.2010, 21:56
rezillik bir durum yok ortada.
tabi bizim hoşnut olmamamız doğal karşılanabilir. ancak kabul edelim türkiyenin bazı gerçekleri var.

devletin kanalıda olsa asıl öncelikleri rating olan kurumlardır televizyonlar. ve kabul edelim ki fb gs nin de şartlar ne olursa olsun büyük bir izleyici kitlesi var. trt de bundan faydalanmak istiyor. bu düzeni yıkmak kolay olmayacak.
bizim, sevmesekte bursa gibi takımların, çoğalması lazım.
o zaman lig tv nin yaptıklarını sineye çekelim..
fb gs bjk gerçeği var bu ülkede abi ben özür dilerim..
hepinize iyi akşamlar ne kadar sağ duyulu sakin mulis bir taraftarımız..
nekadar cici bir trt miz varmış..
tekrar özür dilerim..bu kadar işim gücüm arasında canımdan çok sevdiğim trabzonsporumun hakkını savunmak için bir mail değilde toplu bir şey yapalım diye düşündüğü için...
HEPİNİZE İYİ AKŞAMLAR...

Külünkoğlu
13.01.2011, 09:59
Zamanında Ümit bu başlığı açtığı için eleştirilmişti ama...

Takımımızın Konya Torku Şekerspor ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçını TRT Haber kanalından hem de çok kalitesiz bir şekilde yayınlayan TRT televizyonu, bu akşam Beşiktaş ile Manisaspor arasında oynan kupa maçını hem TRT1 hem de TRT HD kanalından yayınlamıştır. Bu bir çifte standarttır.

Aynı TRT televizyonunun hafta sonu takımımızın Manisaspor ile oynayacağı karşılaşmayı da TRT Haber kanalından yayınlayacağı ilgili kanalın yayın akışından görülmektedir. TRT'nin yaptığı sizce nedir ?

Dursun Kaplan
13.01.2011, 10:04
Erdoğan Arıkan'ı seven ve efendiliğini takdir edenlerden birisiyim.

Ama dün akşam Bjk'yi abarta abarta anlatmasına, yeni oyuncuların normal paslaşmalarını bile göklere çıkararak, gol olduğunda gırtlağını yırtarcasına gooooollll diye bağırmasına anlam veremedim.

Cengiz Çubukcu
13.01.2011, 10:05
bu ruh halinden kurtulmamız lazım, kurtulamıyorsak tatile çıkmalıyız :)

Trt'nin de bu ayrımcılıktan kurtulması lazım , ilk defa dün akşam Erdoğan Arıkan'ın maç anlatımını sempatik bulmadım...

Süleyman Eruyar
13.01.2011, 10:06
TRT HABER, bizim üzerimizden prestij arttırdığını düşünüyormuş,

Yerle bir oldular gözümde, haberleri varmı acaba..

Tangerine Dream
13.01.2011, 10:08
Ligin lideri ve son kupa sahibi olarak bizim de maçlarımızın TRT 1 ve TRT HD'den yayınlanmasını istemek en doğal hakkımız. TRT, ne yazık ki tarafsızlık ilkesine yakışmayacak şekilde bir çifte standardın altına imza atıyor.

ozturk
13.01.2011, 10:10
bu yayın politikasını anlamak cidden mümkün değil. Bizim maçları trt habere veriyorlar ama uydu anteni olmayan hala çanak anteni olanlar vs. nasıl seyredecek maçı?

bence çok takmayalım. Allahın izniyle şampiyon olalım da..

Tangerine Dream
13.01.2011, 10:15
Adem, TRT Haber yeni bir kanal değil, TRT 2'nin ismi TRT Haber olarak değiştrildi, uydu anteniye veya Türkiye'nin her yerinde çatı anteniyle izlenebilen bir kanal. Ama konumuz diğer takımların maçları TRT 1 ve özellikle TRT HD'den yayınlanırken sadece bizim maçımızın TRT Haber kanalından yayınlanması.

Haber kanalında futbol maçı biraz tuhaf oluyor. Sıcak bir son dakika gelişmesi olursa maç yayını kesilip habere mi bağlanılacak?

Şahinoğlu
13.01.2011, 10:18
Trabzonspor'u kırmadan millete nasıl unuttururuz derdindeler , trt 1 i kumandası olan ev halkından bir her zaman zaplarken trt haberi ben hiç zaplarken trthaber diye bir kanalın hangi kanalda olduğunu bile bilmem, üç takım trt 1 de biz trt haberde biz lideriz ya sanırsın bize farklı uygulama yapılıyor ama yine bizi ezmeye çalışıyorlar, Erdoğan Arıkan'da Bjk maçında gözümden düşmüştür mükemmel hareketler demeler bağırmalar, bizim bizden başka dostumuz yok ihtiyacımızda yok .

Külünkoğlu
13.01.2011, 10:23

Takımımızın Konya Torku Şekerspor ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçını TRT Haber kanalından hem de çok kalitesiz bir şekilde yayınlayan TRT televizyonu, bu akşam Beşiktaş ile Manisaspor arasında oynan kupa maçını hem TRT1 hem de TRT HD kanalından yayınlamıştır. Bu bir çifte standarttır.

Aynı TRT televizyonunun hafta sonu takımımızın Manisaspor ile oynayacağı karşılaşmayı da TRT Haber kanalından yayınlayacağı ilgili kanalın yayın akışından görülmektedir. TRT'nin yaptığı sizce nedir ?

Bence ayıptır, ayrımcılıktır. Devlet kurumu olan TRT'nin böyle bir ayrım yapması kanunlara da aykırı olması lazım.

Kubilay ŞAHİN
13.01.2011, 10:25
Arkadaşlar.. İstanbul meyilli bir kanal sonuçta..

Ne bekliyorsunuz.. Biz anadoluyuz biz vatan hayiniyiz.. !

Ve böyle olması bana daha çok mutluluk veriyor..

DNA-TS
13.01.2011, 10:29
geçen senede aynısı oldu meclis tv den hareket çektiler bize ama sonunda kupayı aldık , boşverin istedikleri gibi yayınlasınlar sonuçta kazanan taraf biz olalım yeter.

Ali Yerlikaya
13.01.2011, 10:30
Cok büyük terbiyesizlik acikcasi...

Erdogan Arikaninda Trabzonsporun popularitesini kullanip TRT HABER icin reklam yapiyoz bahaneside cok komik acikcasi...
2 mactir cok iyi tanidik TRT HABER´i Trabzonsporlular olarak hep bize torpil gecilmesin canim eziklerde tanisin su güzide kanali niye hep bize torpil yaparlarki anlamam caniiiimm...

Son maci TRT HABER mi verir Uzay TV mi verir bilmem ama o maci kesinlikle HD verilmeli ilk 2 macimizda saha kosullari ve ilceleri göz önünde tutarsa göz yumarim ama Trabzonada HD kamerlarini getirtemicekseniz bu isi birakin...

Ya suc bizde hele bi sampiyon olalim Trabzon il sinirini sokmamak lazim böyle cifte standart yapan kanallari devlet kanalida olda...

Tolunay Abdioğlu
13.01.2011, 10:34
Devlet Televizyonundan yapılan ayrımcılık,diğer televizyon kanallarının iştahını kabartır.Diğer televizyon kanallarının sahipleri,

''Ulan,Devlet Televizyonu doğru dürüst,adaletli şekilde Trabzonspor'a zaman ayırmıyor,ben mi ayırıcam,banane.''der.

Galatasaray'ın oynadığı maçta yorumcular tarafından söylenen sözler kanımı dondurdu resmen.

Hakan Şükür: Bu staddan buruk ayrılsaydık hiç iyi olmazdı.
Yanında ki kişi: Galatasaray bu staddan yenik ayrılsaydı gönlümüz el vermezdi.

Be arkadaş sizene.Sen yorumculuğunu yap,maçını anlat.Onu bile doğru,düzgün yapamıyorsun,bari adaletli şekilde işini yap.

Ben tekrar ve tekrar söylüyorum.TRT 100 yıl Spor yayıncılığı yapsa,LİGTV ve NtvSpor kalitesine erişemez.Maalesef bu durum açık ve net bu şekilde.

Onur
13.01.2011, 10:35
Dün kü maçta bilmiyorum dikkatinizi çektimi;

Sağdan orta geldi, Almeida kafayı vurdu kalecide kaldı.
İnanın daha top Almeida'nın kafasına gelmeden -hani çok sevdiğimiz bir spiker arkadaşımız var ya işte o- bir bağırdı "AAAALLLMEEEYYYYDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA" diye sandım dünya kupasını getiren golü attı(!). Sonra pür dikkat izledim posizyonu dedim herhalde başka bir maçı anlatıyor. Sadece bu posizyon değil daha bir çok posizyonda bir taraflarını yırta yırta bjk li futbolcuların ismini söylemesine bir anlam veremedim.

Ayrıca takımımızın Konya Şeker ile yaptığı maçın TRT HD de verilmemesi -işin teknik kısmını bilemem- onlara yakışmayan bir hareketti. Bakalım Trabzon'daki maçı HD verecekler mi?

Tolunay Abdioğlu
13.01.2011, 10:37
Dün kü maçta bilmiyorum dikkatinizi çektimi;

Sağdan orta geldi, Almeida kafayı vurdu kalecide kaldı.
İnanın daha top Almeida'nın kafasına gelmeden -hani çok sevdiğimiz bir spiker arkadaşımız var ya işte o- bir bağırdı "AAAALLLMEEEYYYYDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAA" diye sandım dünya kupasını getiren golü attı(!). Sonra pür dikkat izledim posizyonu dedim herhalde başka bir maçı anlatıyor. Sadece bu posizyon değil daha bir çok posizyonda bir taraflarını yırta yırta bjk li futbolcuların ismini söylemesine bir anlam veremedim.

Ayrıca takımımızın Konya Şeker ile yaptığı maçın TRT HD de verilmemesi -işin teknik kısmını bilemem- onlara yakışmayan bir hareketti. Bakalım Trabzon'daki maçı HD verecekler mi?

Manisaspor maçımız Trt Haber kanalından yayınlanacak,büyük ihtimal de HD olarak izlenemeyecek.

http://www.trt.net.tr/televizyon/#yayin_akis_trt

Kubilay ŞAHİN
13.01.2011, 10:42
Bunlara gerekli tepkiyi yerel medyanın göstermesi gerekir ama yerel medyanın bize saygısı yokki istanbulun olsun..

Oğuz ZEYTİN
13.01.2011, 10:44
TRT'nin yaptıklarını eleştiriyoruz, son derece de haklıyız. Ama biraz geriye dönelim? Biz değil miydik Erdoğan Arıkan'ı yere göğe sığdıramayan? Biz değil miydik, bizden bahsedecek diye Stadyum'u merakla bekleyen?

Biz gol atınca, "Umuuutttt" diye bağırınca "canım cicim" olan Erdoğan Arıkan'ı şimdi Guti-Nobre dedi diye eleştirmek bence doğru değil.

Yapmamız gereken, sevgimizin, saygımızın seviyesini ayarlamak; insanları bir gün başımıza taç edip ertesi gün yerden yere vurmamaktır.

Aynısını Mehmet Demrikol, Rıdvan Dilmen ve Sergen Yalçın için de zaman zaman yaptık. Fakat Erdoğan Arıkan'ın yeri bizler (çoğumuz) için farklı olduğu için bu özeleştiriyi yapma gereği duydum.

Dilerim kendimizi, duruşumuzu gözden geçirmek için faydalı olur.

Mustafa
13.01.2011, 10:47
TRT Haberden yayınlanmasını HD ne işe yarar bilmiyorum ama o şekilde yayınlanmamsını her türlü eleştirelim ama bence Erdoğan Arıkan'ı eleştirmek boşuna.Beşiktaşlı futbolcuların ismini bağırdığı gibi bizim maçı sunup aynı şekilde yapmış olsa eleştirecek miydin aslan kaplan mı diyecektik.

A.Gökhan AKIN
13.01.2011, 10:48
Bu başlğın açılması ciddi manaoda güzel olmuş zira belkide bir kaç sezondur izlediğim enkötü yayındı konya torku maçımındaki yayın izleyesim bile gelmedi. TRT' nin yaptığı kesinlikle çifte standart ki bunu medya kuruluşları yıllardır yapıyorlar ama TRT yi bir medya kuruluşu olarak görmek gibi bir lüksü yok kimsenin.TRT halkın kanalıdır ve kamuya hizmet etmek zorundadır.

Kamuya hizmet ederkende kesinlike taraf gözetmeden yansız yayın yapmak durumda olmakla birlikte Bunu da hiç kimse hatırlatmak zorunda değildir TRT'ye ama gerekirsede buna birilerini kesinlikle tepki göstermesi gerekir ki bu tepkiyi gösterecek olanda herzamanki gibi bordomavi.net'den başkası değil buda ayrı bir konu.

En ufak yaprak kıpırdamasında sesini yükselten yandaş (gibi görünen) medyanın her ne hikmetse böyle bir durumdan beslenmek hiç aklıına gelmiyor. Onlara da bir kaç çift söz söylemek gerek. zira zaman tepki zamanı ,konuşma zamanı, susma zamanı değil.

Onur
13.01.2011, 11:01
"Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler" misali bizimkisi. -en azından benim için- Gol atan oyuncunun ismini bağırmasından bahsetmediğimi anlatamadım. Golle uzaktan yakından ilgisi olmayan, orta saha mücadelesi vs. gibi posizyonlarda ki yırtınışından bahsediyorum.

Haa derseniz Erdoğan Arıkan eleştiri üstü bir şahsiyet kişiliktir o zaman söyleyecek söz kalmaz bizlere.

İslam Sezer
13.01.2011, 11:05
erdoğan arıkan dünkü maç anlatımıyla gözümde tükendi bitti,yakıştıramadım,utandım onun adına,adalet adına,manisa adına...

Onur
13.01.2011, 11:15
http://img403.imageshack.us/img403/3105/ekranalntsjm.jpg

TRT HD de Almanya Lig maçı var.

Külünkoğlu
13.01.2011, 11:19
Haa derseniz Erdoğan Arıkan eleştiri üstü bir şahsiyet kişiliktir o zaman söyleyecek söz kalmaz bizlere.
Dünya yüzeyinde yaşayıp da eleştirilmeyen insan olmuş mudur ?
Yazdıklarınıza ilk önce kendiniz inanın...

Mustafa Yüksek
13.01.2011, 11:25
Erdoğan Arıkan, büyük ihtimalle kendine tembih edileni yaptı. Bunca transferden sonra, bir hayli Bjk'li izleyecekti maçı ve iyi bir sunum lazımdı. Ama gene de içime sinmedi, bir türlü yakıştıramadım. Çünkü o bağırmalar samimi değildi, yapmacıktı.

KUTADGU
13.01.2011, 11:26
TRT tarafsız falan olmasın. Ben istemiyorum arkadaş bu tarafsız yayın safsatalarını. Biliyoruz ki değilsiniz.
Tamamen raiting amaçlı bir anlayışa gömüldüğünüzü de biliyoruz. Tamam bu da normal.
Daha fazla nasıl reklam alırız derdindesiniz. Eyvallah.

O zaman...

Ödediğimiz TRT bandrolü vergilerini bir zahmet almayın.
Ben neden sana vergi ödeyeceğim ulan TRT?
Ben neden Hakan Şükür'ün ya da türevlerinin maaşını ödeyeceğim?

Bizim televiyonumuz değilsiniz biliyoruz.
Para toplamaya gelince herkesten para alıyorsunuz ama.

TRT Özel Tv anlayışına yayın politikası ile tam olarak geçmiştir.
O zaman gereğini yapın ve çekin pis ellerinizi vergilerimizden.

Ayhan Yüksek
13.01.2011, 11:27
Trt nin çifte standardı gün gibi ortada, trt ye mail atacağım Trabzonspor-bjk kupa maçınıda Trt Haberden verin diye muhtemelen o maçı trt1 verecek ,gıcıklık yapalım madem şimdiye kadar trt haber verdi maçlarımızı o maçıda aynısı versin.

SEDAT
13.01.2011, 11:28
- Şu TRT'ye kesilen paralarım Haram zıkkım olsun inşallah :) oh be ...

Gökhan KAN
13.01.2011, 11:31
Almeydaaaaaaaaa.. Hiç aklımdan çıkmayacak buna eminim. Birde Elanooooooooooooooooo..

kamilsan61
13.01.2011, 11:31
TRT'nin yaptıklarını eleştiriyoruz, son derece de haklıyız. Ama biraz geriye dönelim? Biz değil miydik Erdoğan Arıkan'ı yere göğe sığdıramayan? Biz değil miydik, bizden bahsedecek diye Stadyum'u merakla bekleyen?

Biz gol atınca, "Umuuutttt" diye bağırınca "canım cicim" olan Erdoğan Arıkan'ı şimdi Guti-Nobre dedi diye eleştirmek bence doğru değil.

Yapmamız gereken, sevgimizin, saygımızın seviyesini ayarlamak; insanları bir gün başımıza taç edip ertesi gün yerden yere vurmamaktır.

Aynısını Mehmet Demrikol, Rıdvan Dilmen ve Sergen Yalçın için de zaman zaman yaptık. Fakat Erdoğan Arıkan'ın yeri bizler (çoğumuz) için farklı olduğu için bu özeleştiriyi yapma gereği duydum.

Dilerim kendimizi, duruşumuzu gözden geçirmek için faydalı olur.

Bencede burda eleştiri yapacağımız kişi Erdoğan Arıkan değil.TRT kurumudur.

Külünkoğlu
13.01.2011, 11:34
Bencede burda eleştiri yapacağımız kişi Erdoğan Arıkan değil.TRT kurumudur.
+
Doğru yapılanın hakkını verdiğimiz gibi yapılan yanlışlığı söylemek davranış bozukluğu değil bilakis dik duruştur.

Hasan Habip Özbay
13.01.2011, 11:35
bu ne hayasızlık çekemezlik anlayın dostlar kendimiz kendimize yeteriz başka dost yok

SEDAT
13.01.2011, 11:36
- Birde bu Ömer Üründül ısrarı nedir hiç anlamıyorum , sanki yeryüzünde bir tek o kalmış gibi...

Doğan Şahin
13.01.2011, 11:42
Maç öncesi yayın politikası da müthiş.
20 dk. kala güya maç öncesi programı var. Zaten o da reklamlardan ibaret.
Son saniyede maça bağlanıyor.

LigTv'nin onda biri kadar kaliteli yayın olsa gam yemeyeceğiz.
Radyo yayıncılığı havasında televizyonda spor yayıncılığını sürdürmeye çalışmaları tam bir rezalet.

Spiker konusuna katılmıyorum.
Kendi takımım dışında işini yapmaya çalışan bir spikerin nasıl anlatım yaptığı beni ilgilendirmemeli.

Necmettin ALTUNTAŞ
13.01.2011, 11:42
Bu spiker ve kanallar istanbulun himetindedirler.Hemen hepsinin spor müdürleri üç eziklerin ya fanatik taraftarıdırlar ya da kongre üyesidirler.Kafalarındaki Trabzon düşmanlığı asla yok olmaz.

Turgay Atalay
13.01.2011, 11:46
Erdoğan ARIKAN ı çok severim ama neden bu kadar "haykırdı(aslında başka birşey diyecektim de neyse)" maç esnasında anlam veremedim. Şimdi ne oldu Okay karacan asalağından bir farkı kaldı mı?

Reytingi artsın diye takımımızın kupa maçlarının trt haberden yayınlandığı beyanı, tam bir züğürt tesellisidir, kıvırmadır, yalandır...

Sana olan saygımı birkez daha gözden geçireceğim arıkan bey

Mustafa
13.01.2011, 11:48
Bizim derdimiz Erdoğan Arıkan'ın bjk maçındaki anlatımı mı yoksa TRT nin bizim maç yayınına özen göstermemesi mi.Sapla samanı karıştırıyor gibiyiz.

Süleyman Eruyar
13.01.2011, 11:54
Bizim derdimiz Erdoğan Arıkan'ın bjk maçındaki anlatımı mı yoksa TRT nin bizim maç yayınına özen göstermemesi mi.Sapla samanı karıştırıyor gibiyiz.

Erdoğan Arıkan'ın maç sunumunda bir sorun görmüyorum,

Bağırdı çağırdı da Manisaspor için bağırmadı mı?

Son dakikada Kahe'nin pozisyonu için çıkarttığı sesi duymadık mı?

Trabzonspor maçı olsa, adam Manisaspor'u tutuyor derdik,

Sorun TRT HABER, Tepkim buna..

Emrullah
13.01.2011, 11:55
- Birde bu Ömer Üründül ısrarı nedir hiç anlamıyorum , sanki yeryüzünde bir tek o kalmış gibi...

Ömer üründül beleş nede olsa. Ben de TRT'de yönetici olsam Ömer Üründül'de ısrar ederdim. :)

Murat Altun
Eziklerin maçlarında spikerler gol istanbul takımı gol atınca yada pozisyona girince çok böğürüyorlar Bunu reytingi düşünerek yapıyorlar ama bilmiyorlarki o an istanbul takımının taraftarı dışındaki olan bütün izleyiciler O spikerlerin sallamadığı ANADOLU takımını tutuyor Ve spikerin bu hayasız haykırışları milyonları irrite ediyor

Birde cinconun maçında buruk veda olmasınmış cincon kazansınmış bu yorumu hem şabandan hemde spikerden defalrca duyduk Karşılarında onalr mutlu olsun diye oyanayan ermeni takımı filan mı vardı

Mustafa
Erdoğan Arıkan'ın maç sunumunda bir sorun görmüyorum,

Bağırdı çağırdı da Manisaspor için bağırmadı mı?

Son dakikada Kahe'nin pozisyonu için çıkarttığı sesi duymadık mı?

Trabzonspor maçı olsa, adam Manisaspor'u tutuyor derdik,

Sorun TRT HABER, Tepkim buna..

Ben de aynı şeyden bahsediyorum :)

Süleyman Eruyar
Ben de aynı şeyden bahsediyorum :)

Bende seni destekledim :)

Gurpas
13.01.2011, 12:12
TRT bu ülkenin resmi televizyon kanalıdır ama politik olarak özel kanallarla aynı yolu izlemeye çalışıyor, taklit ediyor desek yeridir ama gel görki eline yüzüne bulaştırıyor. Yukarıda bazı arkadaşların belirttiği gibi bizim maçı TRT Haberden yayınlayıp üstünede utanmadan yeni bir kanaldır reytinglerini arttırmak için ordan yayınlıyoruz yalanını bizlere yedirdiğini zanneden bu zihniyeti kınıyorum. Madem reyting meselesi madem tanıtım meselesi o zaman neden Fenerin, cinconun, karganın maçını TRT haberden yayınlamıyorsunuz.

Anıl Kadir
13.01.2011, 12:48
ya arkadaşlar, ufak bir varsayımla yaklaşalım bu olaya... diyelim kayseri lig lideri, biz de 4.yüz... iki takımın da kupa maçı var... iki takım da bank asya'dan takımlarla maç yapacak ve aynı saatte maçlar... şimdi gidip kayseri lig lideri diye, kayserinin maçını mı trt-1'e koyacaklar... hayır; tabi ki bizimkini koyacaklar... burada anlık olarak bakılmaz olaylara... belirli bir taraftar kitlesine sahipsen her türlü üsttesindir... bugün niye bejeke'ye gs'ye febe'ye fanatikte 2'şer 3'er sayfa ayrılırken bize 1 sayfa ayrılıyor (lider olmamıza rağmen)?? veya niye hala bursaya 1 sayfa bile ayrılmıyo... taraftar kitlesi çok önemli... 3 yıl şampiyon olalım, taraftar sayımız çıksın 2-3 katına, o zaman zaten otomatik olarak böyle yayın durumları vs. gelişecektir bizim açımızdan... çok kafaya takmaya gerek yok bence...!

bASTURk
13.01.2011, 12:52
Maç öncesi yayın politikası da müthiş.
20 dk. kala güya maç öncesi programı var. Zaten o da reklamlardan ibaret.
Son saniyede maça bağlanıyor.

LigTv'nin onda biri kadar kaliteli yayın olsa gam yemeyeceğiz.
Radyo yayıncılığı havasında televizyonda spor yayıncılığını sürdürmeye çalışmaları tam bir rezalet.

Spiker konusuna katılmıyorum.
Kendi takımım dışında işini yapmaya çalışan bir spikerin nasıl anlatım yaptığı beni ilgilendirmemeli.
Bunlar doğru.Ne istediğimizi iyi bilmeliyiz,üzerimize vazife olmayan konuları dillendirirsek asıl derdimiz gölgede kalabilir.

Onur Akyüz
13.01.2011, 12:53
Arıkan her iki taraf içinde eşit bağırmıştır..muhabbete bak:)

Mustafa SAYAR
13.01.2011, 12:55
Arkadaşlar yine TRT den iyisi yok bence.En çok bizi konuşanlarda onlar.Siz asıl samonyolunun spor programınına bakın.Geşmiş 3 takımın taraf yorumcusu anlamış değilim.Hele o Aykut Kocamının konuşmalarıyla ilgili yorumlarını bir seyretseydiniz delirirdiniz...

SDanışmaz
13.01.2011, 13:03

Para almadığı için her maçta ona yorumculuk yaptırıyorlar.
Gerçi söylediği cümleler hep aynı ama idare ediyor işte yöneticileri..

Gökçebey
13.01.2011, 13:05
Adam Guti için "futbolu biliyor" dedi. :)

Erdem Koltuk
13.01.2011, 13:09
Trt ye mesaj atsan sana küfür etme hakları var günümüz şartlarında.O zavallılarla muhattap olup sonra katil mi olalım?Ben maçları bile midem bulanarak izliyorum o kanalda.Naparlarsa yapsınlar.İsterlerse maçı vermesinler bile.Adam yerine koyup tepki dahi verilecek durumları yok.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/346621/1/Gundem

Emin Danışmaz
13.01.2011, 13:11
Artık bu tarz söylem,hareket,anlatım tarzı v.s ne var ise bana/bize,gelebilen/gelecek hiçbirine takılmıyorum.İstedikleri gibi yanlı taraflı olsun istedikleri kadar yalamalık yapsınlar umrumda değiller.

Ne imiş efendim ARIKAN bizim kitabımızı öve öve bitirememiş,yok efendim fb,gs,ve bjk'li yorumcular bizi öve öve bitiremiyorlar demek oluyor ki yolumuz doğru övgüyü hak ediyor ama o/onlar bizim gözümüzde yücelmemeli bunlar gibileri çünkü onların karın ağrısı bizleriz onların kovanına çomak soktuk.

BENİM TÜM DOSTUM TRABZONSPOR'lulardır.Kimse bizim ağzımıza bal çalmasın o balı onların boğazına dizerim.

CAFER ÖZER
13.01.2011, 13:21
Bana göre TRT nin Trabzonspor maçını TRT 1 den değilde başka kanalalrdan yayınlaması,Trabzonspora karşı yapılmış bir terbiyesizliktir.
İstanbul Takımlarının sırdan maçlarını Hem TRT 1 den Hemde HD kanaldan vereceksin.
Trabzonspora karşı sırf maçı vermiş olmak için vereceksin yok öyle yağma.
Maç yayınında ölçü nedir.
Neden İstanbul Takımları Hem HD KANALDA HEM TRT 1 de
Eğer Büyüklük ölçüsü maç yayınlama ölçüsü şampiyonluktan geçiyorsa Şampiyon olmuşuz.
Eğer Şu andaki Sırlamaya göre ise Ligde Lideriz,Kupada iddialıyız,
GS küme Düşme hattı üzerinde,FB kupadan büyük bir ihtimalle elendi.o ölçüde uymuyor
Eğer KUPADA büyüklüğe göre ise GS dan sonra en fazla bu kupayı,BJK ile beraber 8 kez kazanan takımız,FB 4 Kez kazanmış buda ölçü olamaz.
Son Kupa Şampiyonuna Öncelik verilecekse biz son şampiyonuz demekki ölçü buda değil.
O zaman geriye tek şey kalıyor Tabzonspor Düşmanlığı.
Şimdi bu Dşmanlığa Şirretliğe sessizmi kalalım,
Adamlar bizi takım yerine Koymasın,Biz sesimizi Çıkarmayalım,Erdoğan Arıkana Ödül vermeye devam edelim.
Maç yayınlansında nerden yayınlanırsa yayınlansın diyoruz ya
Bankasya takımlarının maçlarıda yayınlanıyor,
Kupada 2.ligde oynayan takımların maçlarıda veriliyor.

Bana göre TRT nin yaptığı Terbiyesizliktir.
Tepki gösterilmeside gayet doğaldır.

Erdem Keser
13.01.2011, 13:24
Adam Guti için "futbolu biliyor" dedi. :)
Kuran çarpsın ki bunu dedi:D

Bu arada Erdoğan Arıkan enaz Beşiktaş gollerinde haykırdığı kadar Manisa'nın gollerinde de çığlık attı.Ne olursa olsun böyle heyecanlı maç anlatan adamları seviyorum:)

CAFER ÖZER
13.01.2011, 13:26
Aslında Bu TRT gibi kanallara yapılacak en güzel Protosto Gruplardan çıkarsak,Maçları yayınlatmamak,Finale kalırsan Final Maçını yayınlatmamak,
FB lileri bir konuda tebrik ediyorum Lig Tv nin kablolarını kesip Lig tv ye haddini bildirmişlerdi.
Hemde Bizim kadar haksızlığa uğramadıkları halde,Eğer Bize yapılanların %10 u FB yeyapılsa o kuruluşlar FB nin uzağıdan yakınından geçemez.

Badaloğlu
13.01.2011, 13:47
Evet arkadaşlar konuşuyoruz konuşuyoruz ama ben hala daha bu konuştuklarımızın muhatabı TRT'yi protesto etmek için mail adreslerinin buraya koyduğunuzu göremedim...

Hani nerde protesto linkimiz? :(

Bizim karşı olduğumuz Erdoğan Arıkanın Almeydaaaaaaa diye yırtınmasına değil, TRT'nin çifte standardınadır.

fındıkoğlu
13.01.2011, 13:49
Bana göre TRT nin Trabzonspor maçını TRT 1 den değilde başka kanalalrdan yayınlaması,Trabzonspora karşı yapılmış bir terbiyesizliktir.
İstanbul Takımlarının sırdan maçlarını Hem TRT 1 den Hemde HD kanaldan vereceksin.
Trabzonspora karşı sırf maçı vermiş olmak için vereceksin yok öyle yağma.
Maç yayınında ölçü nedir.
Neden İstanbul Takımları Hem HD KANALDA HEM TRT 1 de
Eğer Büyüklük ölçüsü maç yayınlama ölçüsü şampiyonluktan geçiyorsa Şampiyon olmuşuz.
Eğer Şu andaki Sırlamaya göre ise Ligde Lideriz,Kupada iddialıyız,
GS küme Düşme hattı üzerinde,FB kupadan büyük bir ihtimalle elendi.o ölçüde uymuyor
Eğer KUPADA büyüklüğe göre ise GS dan sonra en fazla bu kupayı,BJK ile beraber 8 kez kazanan takımız,FB 4 Kez kazanmış buda ölçü olamaz.
Son Kupa Şampiyonuna Öncelik verilecekse biz son şampiyonuz demekki ölçü buda değil.
O zaman geriye tek şey kalıyor Tabzonspor Düşmanlığı.
Şimdi bu Dşmanlığa Şirretliğe sessizmi kalalım,
Adamlar bizi takım yerine Koymasın,Biz sesimizi Çıkarmayalım,Erdoğan Arıkana Ödül vermeye devam edelim.
Maç yayınlansında nerden yayınlanırsa yayınlansın diyoruz ya
Bankasya takımlarının maçlarıda yayınlanıyor,
Kupada 2.ligde oynayan takımların maçlarıda veriliyor.

Bana göre TRT nin yaptığı Terbiyesizliktir.
Tepki gösterilmeside gayet doğaldır.

Cafer abi ellerinde tek koz olarak taraftar sayısı kaldı.. Arz talep meselesi diyip çıkıyolar işin içinden...
Yapmamız gereken tekşey taraftar olarak herkezi bilinçlendirmek istanbul takımlarının oynadığı maçları tv den canlı olarak izlememek... Aslına bakarsak bizde istemeden de olsa onların ekmeğine yağ sürüyoruz izlemeyiz olur biter...
Dedimya arz talep dengesi....:cool:

Barış Burak
13.01.2011, 13:58
bunlara hiç ses çıkarmamamız lazım bence.şimdilik.

Allah izin verirde zirvede bitirirsek lig ,bunların acısını tek tek çıkarmak lazım.Çünkü ne yaparsak yapalım hep aynı şeyi ypamaya devam ediyorlar.Ama hayırlısıyla zirvede bitirirsek o zaman zorunlu olarakı bizi verecekler.onlar bize canlı bağlanırken bizde o kanalların kendi canlı yayınlarında canlarını çıkartacağız inşaallah.

mashal61
13.01.2011, 14:02
Normalde trt'ye bakış açım değişti Trabzonspor yüzünden. Geçen sene Trabzonspor'un maçını kesen kanal yine çifte standarda devam ediyor.

Aslında Bu TRT gibi kanallara yapılacak en güzel Protosto Gruplardan çıkarsak,Maçları yayınlatmamak,Finale kalırsan Final Maçını yayınlatmamak,
FB lileri bir konuda tebrik ediyorum Lig Tv nin kablolarını kesip Lig tv ye haddini bildirmişlerdi.
Hemde Bizim kadar haksızlığa uğramadıkları halde,Eğer Bize yapılanların %10 u FB yeyapılsa o kuruluşlar FB nin uzağıdan yakınından geçemez.
Bu yorum hoşuma gitti.:alkış: Yasal değil belki, ama en etkili protesto gibi görünüyor. Daha önceden örneği de var. Finale kalmamız durumunda düşünülebilir bence.

Samet Türkmen
13.01.2011, 14:05
Şartları zorlaştıralım TRT için Avni Aker'de bundan sonra. Hizmet kötü verilsin, kurallar daha katı uygulansın TRT için. Madem böyle saçmalıklar yapılıyor.

28TS61
13.01.2011, 14:06
hadi bjk-ts macini trt haberde yayinlasinlar bakalim

Süleyman50
13.01.2011, 14:08
bende sinir oldum gs ve bjk maçındaki spikerlere, biri yok gs ali samiyenden buruk ayrılmamalıymış der diğeri normal bir pozisyonda bile avazı çıktığı kadar bağırır...

Selçuk Demircioğlu
13.01.2011, 14:13
Hatırladığım kadarıyla burdan bir arkadaş panele gelen Erdoğan Arıkan bey e bizim maçımızın neden trt haberden yayınlandığını sormuştu...
O da yine hatırladığım kadarıyla trt haberin yeni bir kanal olduğunu daha çok tanınması için de Trabzonsporun maçlarını ordan yayınlayacaklarını arkadaşımıza söylemişlerdi..

Tabiki bu bir bahane...Gs ,bjk ya da fener ile mi daha büyük tanıtım olur yoksa bizimle mi...
Ayrıca Trt haberi tanıtsan ne olacak tanıtmasan ne olacak...
Trt zaten geçen sene 2. devre bağlandığı maçımızdan rengini belli etmişti...

Bir de bu kadar eleştirdiğimiz kuruma her yıl ödül veriyoruz galiba yanlış bilmiyorsam..Bu da bir çelişki olsa gerek...

Şahinoğlu
13.01.2011, 14:15
Stadyum programında üç istanbul takımları zirevedeyken o takımların puf topları hep dekoru oluştururdu ,sıralamaya göre koyulurdu güya zaten zirve istanbul takımlarınındı nasılsa, e ne oldu geçen seneden beri toplar yok neden acaba !

Kader KORELİ
13.01.2011, 14:17
Bence önce bir oturup nasıl taraftar potansiyelimizi kullanıp söz geçiren bir birliktelik oluştururuz onu düşünmemiz lazım. Bunu düşünmezsek biz daha çok böyle haksızlıklara uğrarız. E-postalarla olacak iş değil bu.

Spikerlere gelince: Bence bunlardan bir tek bizler değil, tüm Türkiye şikayetci.
Organize bir şekilde bu spikerlere karşı bir protesto kampanyası düzenlersek futbolseverler olarak, ancak o zaman belki kurtulabiliriz bunlardan. Kötü bir laf söylemek istemiyorum, ama adamlar o kadar aptalca cümleler kuruyorlarki, o kadar rezilce maç anlatıyorlarki millet bunlara nasıl bu kadar dayanabildi şimdiye kadar şaşırıyorum. Yani bundan kötüsü olamaz, ama adamlar hala görevlerindeler. Başka bir ülkede olsa çoktan alınırlardı görevlerinden, çünkü bu işi BECEREMİYORLAR.

Samet Türkmen
13.01.2011, 14:20
Şu ülkeye dijital yayınlarda spiker kapatma seçeneği ne zaman gelecek merak ediyorum. Nasıl bir filmi orijinal veya Türkçe dublajlı olarak seçebiliyorsak.

bordo08
13.01.2011, 14:38
Ülkede hangi kurumda tarafsızlık ve adalet duygusu yer etmişki.Ya bitaraf olursun ya betaraf ederiz anlayışı hakim alıştık artık.

evrents
13.01.2011, 15:46
Ben ilk kupa maçlarında yazdım kanala niye bizim maçlar trt haber'de öbür maçlar trt1'de diye.Ama kaale almadılar herhalde :)..Bizim maçlarımızın trt1'de yayınlanması gerekir ve dün akşamki bjk maçındaki spiker almeida'ya top gelince çok fena bağırıyordu artık ne oluyorsa.

Tayfun
13.01.2011, 15:47
Onlar tarafsız kalamazlar onlar taraflar, İstanbul takımlarına köpek olmuşlar köpek !

Geçen yıl ZTK galatasarayın bir maçı vardı,spikerin yırtınışı kulaklarımda hala...

pReN@_61
13.01.2011, 15:47
Keşke 1 hafta bizi nasıl Trt habere koydularsa diğer hafta da ist. takımlarından birinin maçını haber kanalına koysalardı.Böylesi iyi olurdu elbet..

sessizkral_1
13.01.2011, 15:52
arkadaşlar fb ts gs ve bjk bu sektörde bir mal...ve bu mallarında alıcıları yani müşterileri var.....ve bu pastada en çok müşteri fb gs ve bjk nin var sonra biz geliyoruz zaten..o yüzdende adamlarda müşterisi kimin fazlaysa ona yaklaşıyorlar normal olarak..yani bu bir ticari bakış açısı...gerçek bu malesef arz talep meselesi..yani ülkemizde çoğunluk istanbul takımlarını desteklediği için bütün kanallarda onları yayınlayıp onları ön plana çıkarıyor...tabiki bu demek değilki hakkımızı yedirelim yada hakkımız yendiğinde sesimiz çıkmasın..tabiki sesimiz çıkacak ve tabiki hakkımızı arayacağımız..ama kızarken kurumlara yada kişilere değilde önce insanlara kızmamız gerekiyor...eğer herkes kendi şehrinin yada yöresinin atkımını desteklese herşey eşit olur..ama bu sadece bizim ülkemizde böyle değil..hemen hemen her ülkede bu böyle ..hatta bazı liglere göre bizim ülkemizde şampiyonluk adayı daha fazla...ve inşallah dahada fazlalaşacak ve pastadan aldıkları pay azalacak istanbul takımlarının böylece anadolu güçlenecek başarı gelecek ve taraftarı çoğalacak...ama bunlar zamanla olacak şeyler......biz şampiyon olduğumuz zaman inşallah bazı şeylerin değişeceğine inanıyorum

bahadır2561
13.01.2011, 15:56
helal olsun Erdoğan Arıkan. .

Manisasporda bu ülkenin takımı sanki avrupa maçı anlatıyor mübarek.

kulağını çok çınlattık haberin olsun

bu yırtınarak bağırmalar yalakalık vari sözler benzetmeler kimseye bişey kazandırmaz

tıpkı sana bişey kazandırmadıgı gibi

herkes işini düzgün yapsın Trt'yi de Allah'a havale ediyorum.

Cemalettin Taşkın
13.01.2011, 16:00
ortak bir metin oluşturalım ve herkes trt ye mail atsın.

zaten mailde demiyorlar elektronik poste diyorlar :)

manisa maçımızda trthaberden mi verilecek yoksa hiç mi verilmeyecek?

TSelif
13.01.2011, 16:03
İlk stadyum programında okkalı mailler atmalıyız.
Maçımızın haber kanalından yayınlanması!!
Spikerlerin rezilliği !!!

Yazıktır günahtır ayıptır ayıp !!

muribbi
13.01.2011, 16:23
devlet kanalımızdan utanıyorum. beşiktaşlılar maçları hd izlerken trabzonun içerde oynadığı maçlar bile sd. ama ne sd. sanki el kameralarıyla çekiliyor. bu kadar kalitesiz yayın olabilirmi?

Tolunay Abdioğlu
13.01.2011, 16:42
devlet kanalımızdan utanıyorum. beşiktaşlılar maçları hd izlerken trabzonun içerde oynadığı maçlar bile sd. ama ne sd. sanki el kameralarıyla çekiliyor. bu kadar kalitesiz yayın olabilirmi?

Aynen öyle.

Şu görüntüden iyi diyebilir miyiz,Trt'nin yayınına.

''Taraftar el kamerası.''

http://www.youtube.com/watch?v=t11N3PqkJCI

TS57
13.01.2011, 16:44
Bu forumda erdoğan arıkan ı savunan çok insan oldu bende savundum ama kerem öncel diyorki bu stattan buruk ayrılsa çok üzülecekmiş arkadaş sanane ya sen maçını anlat arkadaş kimse kusura bakmasın lig tv ye kızıyoruz birde ya bu devlet kanalı yahu tarafsız olman lazım lig tv özel kanal ya kimse lig tv ye kızmasın trt ve erdoğan arıkan da yunanistan türkiye maçını anlatıyor sanki yazıklar olsun sizlere bakalım trt yönetimi beşiktaş trabzonspor maçını trt haberden verebilecekmi

ozturk
13.01.2011, 16:45
Stadyum programında üç istanbul takımları zirevedeyken o takımların puf topları hep dekoru oluştururdu ,sıralamaya göre koyulurdu güya zaten zirve istanbul takımlarınındı nasılsa, e ne oldu geçen seneden beri toplar yok neden acaba !

cidden ya..

Devrim Arslan
13.01.2011, 16:48
kargaların gol atması için çok ıkındı uyuz oldum !!

Y.Çuvalcı61
13.01.2011, 16:59
dün akşam beşiktaşın maçında bi tarafını yırtarcasına bağırıyordu spiker beşiktaşın her pozisyonunda
bunlardan mı tarafsızlık bekliyorsunuz
utanmazlar bizim maçları 1. kanallarından vermeye dahi tenezzül etmiyor
haram olsun aldıkları vergiler

Sadık Bıyık
13.01.2011, 17:53
bir pozisyonda serbest atış kullanılırken bile adam daha topa vurmadan gutiiiiiiiiiii diye heycanlı bağırdı, resmen rezillik yahu

samway
13.01.2011, 18:04
bızım ulkemızde maalesef taraflı yayıncılık var gecende efes fener basket macını ızlıyorum pardon EFES PİLSEN !!! fener macını. adam resmen sporx de kı spıker EFES PİLSEN için onların hucumunda dıye hıtab ettı yanı bunlar her yerde aynı

Çakıroğlu İhsan
13.01.2011, 18:19
Aynen öyle.

Şu görüntüden iyi diyebilir miyiz,Trt'nin yayınına.

''Taraftar el kamerası.''

http://www.youtube.com/watch?v=t11N3PqkJCI

Bu nasıl 1 el kamerası :D

Mehmet S. Pervan
13.01.2011, 18:21
TRT hiç bir konuda adil değil ki bu konuda adil davransınlar. Siyasetten tutun da spora varan bütün konularda taraflılar ...

metinbay61
13.01.2011, 18:27
ilk maçımızı trt haberde verdiler ve açıklama şuydu sanırım trthaber yeni bir kanal ve en iyi tanıtımını yapacağımız takım Trabzonspor olduğu için trt haber veriyor maçı...bu bana pek inandırıcı gelmedi ve bütün maçlarımızı trthaber kanalı verecek gibi duruyor...

bu bence her açıdan taraflı bir davranış ve maç yayınlarının kalitesi arasında dağlar kadar fark oluyor...

ozturk
13.01.2011, 18:35
burada önemli olan konulardan biri de şu:

gs fb bjk dışındaki diğer takımların aralarındaki maçları mı trt haber veriyor?

yani örneğin kayseri - g.antep maçını yayınlıyorlar mı? yayınlıyorlarsa hangi kanalda?

bilgisi olan var mı?

TraBz1o61
13.01.2011, 18:37
mad3em ikiside devletin kanalıysa fenerin maçınıda trt habere versinler bakalım bunların allah belasını versin haysiyetsiz<ler

ikurban
13.01.2011, 18:57
bursanın maçını da trt 1 veriyor!...

Fanatik34
13.01.2011, 19:01
Trt nin çifte standardı gün gibi ortada, trt ye mail atacağım Trabzonspor-bjk kupa maçınıda Trt Haberden verin diye muhtemelen o maçı trt1 verecek ,gıcıklık yapalım madem şimdiye kadar trt haber verdi maçlarımızı o maçıda aynısı versin.Cok güzel fikir..bende bu dönemin transfer sampiyonu ile ligin acikara lider ve en iyi takimiyla oynanacak Kupa macinin TRTHaber icin bulunmaz bir reklam firsati olacagini, dolayisiyla onlarin Trabzonspor´u bu düsünce icinde gördükleri icin tesekkürü bir borc bilecegimi yazacagim.
Ama yayin eger TRT1´de gerceklesirse bunun bize Trabzonspor taraftarina en agir hakaret olacagini da ekleyecegim

Emin Danışmaz
13.01.2011, 19:18
Evet arkadaşlar konuşuyoruz konuşuyoruz ama ben hala daha bu konuştuklarımızın muhatabı TRT'yi protesto etmek için mail adreslerinin buraya koyduğunuzu göremedim...

Hani nerde protesto linkimiz? :(

Bizim karşı olduğumuz Erdoğan Arıkanın Almeydaaaaaaa diye yırtınmasına değil, TRT'nin çifte standardınadır.

Badaloğlu ben yine söylüyorum bunlar bizi bir programda alır baştacı yaparlar bizler yine yelkenleri suya indiririz.

Yahu bu adamlar değilmi ki bizim ORDUSPOR maçını vermekten aciz olanlar neyi konuşuyoruz ki.

Bunlardan dost most olmaz benim en iyi dostum TRABZONSPOR'lu olandır.Gerisi fasa fiso.

M.Kılıç50
13.01.2011, 19:29
ligin bilmem kacincisi Besiktas ´in maci trt 1 ve trt HD´de yayinlaniyor...
Lider Takimin maci trt Haber´de.... :mad:
Yakismadi!!!

evrents
13.01.2011, 19:38
ortak bir metin oluşturalım ve herkes trt ye mail atsın.

zaten mailde demiyorlar elektronik poste diyorlar :)

manisa maçımızda trthaberden mi verilecek yoksa hiç mi verilmeyecek?
Evet abi ortak bir mail oluşturalım herkes atsın.

evrents
13.01.2011, 19:57
Arkdaşlar buraya tepkilerimizi yazsak kaale alırlar mı acaba?Yani yazsak boşuna mı uğraşmış oluruz. http://www.trt.net.tr/Kurumsal/AktifHat.aspx

28TS61
13.01.2011, 20:36
malatya-fb macini izlerken allta reklam cikti.

bursaspor-ibb maci cumartesi trt 1 de diye

volkan_627
13.01.2011, 20:55
ya bırakın nerden verirlerse versinler. aslında bu tarz olaylar hoşuma gidiyor. ne kadar çekemeyenimiz olursa o kadar acı koyar şampiyonluğumuz...

ozturk
13.01.2011, 21:00
Arkdaşlar buraya tepkilerimizi yazsak kaale alırlar mı acaba?Yani yazsak boşuna mı uğraşmış oluruz. http://www.trt.net.tr/Kurumsal/AktifHat.aspx

bence stadyuma da bildirebiliriz tepkimizi..

stadyum@trt.net.tr

Orhan Aydın
13.01.2011, 21:20
Israrla yapıyorlar. Bir de devletin kanalı

kaan aydın
13.01.2011, 21:36
Protesto için e-mail atmak,ilgili telefonları kitlemek doğrudur daha önceden de yapılmıştır yine yapılacaktır fakat en etkili çözüm organize bir taraftar grubu ile ilk maçta "Trt Dışarı" vb. tezahüratlar ile stadı inletmektir.İşte bunu göze alamazlar işte bunun yüzündendir ki organize bir taraftar grubu olan takıma bize yaptıklarını asla yapamayacaklardır.

Bu meselenin maalesef organize taraftar grubumuzun olmayışından bu denli uzamıştır...
Ben her zaman bu konuda ısrarcıyım öncelikli hedefimiz bu taraftar gruplarımızın birleştirilmesi ve tek ses olmaları göreceksiniz bize yamuk yapmayı düşünemeyeceklerdir bile.
Öyle oraganize olmuş bir tribünü Trabzon'da görmek en az şampiyonluk kadar hayalimdir.

servet nuh
13.01.2011, 21:42
bize herkes düşman,tüm kanallar,tüm yazarlar...o yana bu yana tepki maili atmaktan bıkmadıkmı ya...ben Trt yi gayet başarılı ve bizden en çok bahseden kanal olarak görüyorum...hataları olabilir,münasip bir dille,yetkililer ağzıyla söylenebilir...eskiden maçlarımızn gollerini izlemek için gece saat 1-2 leri beklediğimiz günleri unuttunuz mu ?

snn61
13.01.2011, 21:47
galatasaray beypazarı maçında gs ikinci golü atınca spiker galatasaray burdan buruk ayrılsaydı, üzülürdük dedi! Bu lafı sölemek ona düşüyo sanki lavot herif!!!

Şahinoğlu
13.01.2011, 21:48
bursanın maçını da trt 1 veriyor!...

Bu kadarda pişkinlik olmaz , Erdoğan Arıkan efendide bizi saf yerine koymasın artık verdiği şirin cevaplarla, bursanın maçını bile trt1 veriyor resmen bizi dışlıyor devletimin televizyonu ne olacak ülkemde heryerde olduğu gibi burjuvalara dalkavukluk edenlerle dolu bir kurum haline geldi ne yazıkki, ama biz hep burada karşınızda olacağız şampiyonluk kutlamalarını Trt 1 den zorunuza gitsede mecbur vereceksiniz.

Kubilay ŞAHİN
13.01.2011, 21:59
Yayınlasınlar Sevdikleri fenerbahçelerini şimdi hem HD Hemde 1ci kanaldan..

DeAgLeMaNyAq
13.01.2011, 22:02
FB maçı TRT HD'de yayınlanacağı duyurulmuştu ama HD yayınlanadı. Bursa'nın TRT 1'deki maçı da HD yayınlanmaz bence. Ancak bizim BJK maçını TRT 1 ve HD'den yayınlarlar...

Hürgün Aygün
13.01.2011, 22:05
Erdoğan Arıkan dün beni de çok şaşırttı baya heyecanlı gördüm.

*
Bizim maçın da neden TRT Haber'de olduğuna anlam veremiyorum saat 14:00'da başka maç yok...

Murat Altun
13.01.2011, 22:11
Ben yeni malatya fenev macinda bizim mactan daha cok keyif aldim trt biliyor zevkli maclari :D

MehmeTS_ADANA
13.01.2011, 22:16
ben yeni malatya fenev macinda bizim mactan daha cok keyif aldim trt biliyor zevkli maclari :d
:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

odyseuys
13.01.2011, 22:19
yeni malatyanın golleri irdelensin :D

SEDAT
13.01.2011, 22:19
- Bu Trt adam olmaz...

Ceyhun Dündar
13.01.2011, 23:40
Biz sampıyon olalım da bunlara kapak olsun da gerekırse hıcbırmacı ızlemem sorun degıl...
Bizim trabzonspor olmamızın nedenı bu degıl mı her turlu zorluga karsı kmoymak sahada her işe cevap vermek,saha dısında olmamak...

ramazan-54
13.01.2011, 23:57
içim rahat son maç kesin trt 1 de :D

CAFER ÖZER
14.01.2011, 08:51
TRT 1 de FB nin ezikliğini izlemekte bir başka oluyor,
Aykut Kocaman açıklama yapsaydı
"Trabzonsporun kazandığı penaltılar irdelenmeli,Trabzonspor psikolojimizi bozdu,Onların kazandığı puanlar bizim malup olmamıza neden oldu,Aziz beyinde Maç yerine Topuk yaylasına Topuklayıp Kaçması yenilgiyi hazırladı."
Bu gidişle Aykut Bizim maçtan sonra gider.
Biz BJK yı yenelim eleyelim,FB zaten elendi TRT de HD kanal ve TRT1 de verecek maç bulamayacak,
o zaman mailler atalım TRT maçımızı TRT HABERDE ver diye.

Cemalettin Taşkın
14.01.2011, 08:55
manisa maçı da trthaber deymiş.

teşekkürler trt !!!

zafer6161
14.01.2011, 09:15
trt haber

normal anten ile izlenmiyor
digitürk ile izlenmiyor

maçı neredeyse kimse izleyemeyecek

mehmet yıldırım
14.01.2011, 09:37
trt haber

normal anten ile izlenmiyor
digitürk ile izlenmiyor

maçı neredeyse kimse izleyemeyecek
trt haber
normal anten İle İzlenİyor...

DİgİtÜrk İle de İzlenİyor...

Ben trt kanalini tÜrkİyede bİze en fazla yer veren kanal olarak gÖrÜyorum...

Emin Danışmaz
14.01.2011, 09:44
maçlarımızı TRT ARAPÇA kanalı versin.

http://www.youtube.com/watch?v=A3KwuQtBykk

zafer6161
14.01.2011, 11:15
trt haber
normal anten İle İzlenİyor...

DİgİtÜrk İle de İzlenİyor...

Ben trt kanalini tÜrkİyede bİze en fazla yer veren kanal olarak gÖrÜyorum...

bende digitürk var trt kanalalrının hepsi var ama trt haber yok:o
normal anteni bilmiyordum,

Turgay Atalay
14.01.2011, 11:25
Bizde ki digitürkte Trt Haber var ama

azelea
14.01.2011, 11:27
bunların trabzonspor için yapacakları en büyük şey "YALAKALIK"tan başka birşey olmaz. Trabzonspor'a yalakalanırlar ondan sonra gider yine kendi eziklerine geri dönerler.

TUNCAY HİÇYILMAZ
14.01.2011, 11:35

Digiturk 55. kanala bi bakın isterseniz.

Tolunay Abdioğlu
14.01.2011, 11:37

39.kanal olması lazım Zafer abi. :)

Emrullah
14.01.2011, 11:48
Trabzonspor maçlarındaki her pozisyon, her an haber niteliği taşıdığı için TRT Haber kanalına vermişlerdir. İçiniz fesat sizin. :)

Tayfun
14.01.2011, 12:27
Trabzonspor maçlarındaki her pozisyon, her an haber niteliği taşıdığı için TRT Haber kanalına vermişlerdir. İçiniz fesat sizin. :)

Fenerbahçe maçlarını Trt-Belgesel kanalında vermeliydiler, bir hasretin devamı :)

mehmet yıldırım
14.01.2011, 12:33
Fenerbahçe maçlarını Trt-Belgesel kanalında vermeliydiler, bir hasretin devamı :)
...forumun en kral yorumu olmaya aday :):alkış:

Oğuz B.
14.01.2011, 12:54
Trt'nin 3 istanbul takımının maçlarını Trt1'den verip bizim maçları başka bir kanalından vermesi en basit terimiyle terbiyesizliktir.Gerisi hikayedir.

hüseyin toraman
14.01.2011, 12:56
................. ?

evrents
14.01.2011, 12:57
39.kanal olması lazım Zafer abi. :)
Digiturk'te trt haber 55'de çıkıyor.

lazibere
14.01.2011, 13:01
Bu yalakalığı ne zaman bırakacak bu medya maymunları, gerçekten çok merak ediyorum. Bizden korkmasalar yemin ederim lafımızı bile etmyecekler.. Devlet kanalı bile Reyting kaygısı gütmeye başlarsa, ne diyim artık

Tunay ERDEM
14.01.2011, 13:52
ben anlamiyorum, mac frekansi degisik olunca sonuc farkli mi oluyor?

Cemalettin Taşkın
14.01.2011, 13:57
digitürke kızıyoruz bizim maçları gündüz öğlene koyuyor diye ama trt nerdeyse hiç vermeyecek ki geçen sezonda orduspor maçımızı vermemişlerdi. maçımızı trthaberde vermek sizi kaale almıyoruz demektir bence.

bursa-istanbul belediye trt1 de mesela.

DeAgLeMaNyAq
14.01.2011, 13:58
Trt'nin 3 istanbul takımının maçlarını Trt1'den verip bizim maçları başka bir kanalından vermesi en basit terimiyle terbiyesizliktir.Gerisi hikayedir.

Bursa maçını TRT 1 vermeseydi bende bu söylemlere katılıyordum. Ancak Erdoğan Arıkan'ın maçlarımızın neden TRT Haber'den verildiğine dair söyledikleri de doğruymuş gibime geliyor. Son kupa şampiyonu ve hali hazırdaki lig liderinin maçlarını, henüz 1.yılını doldurmamış bir kanalın prestijini arttırma çabası olarak yorumlamak mümkün. Tabii BJK maçını ister istemez TRT 1'den yayınlayacaklardır. HD verilmedikten sonra TRT 1 veya TRT Haber farketmiyor. Nihayetinde TRT Haber'e de yerel bir kanal muamelesi yapmamak lazım. Her türlü platformda (Digitürk-D-Smart-Türksat Uydu-Kablo TV,Teledünya,Çanak,Tivibu vs.) kolayca izlenebiliyor...

Mustafa Yüksek
14.01.2011, 14:04
Bursa maçını TRT 1 vermeseydi bende bu söylemlere katılıyordum. Ancak Erdoğan Arıkan'ın maçlarımızın neden TRT Haber'den verildiğine dair söyledikleri de doğruymuş gibime geliyor. Son kupa şampiyonu ve hali hazırdaki lig liderinin maçlarını, henüz 1.yılını doldurmamış bir kanalın prestijini arttırma çabası olarak yorumlamak mümkün. Tabii BJK maçını ister istemez TRT 1'den yayınlayacaklardır. HD verilmedikten sonra TRT 1 veya TRT Haber farketmiyor. Nihayetinde TRT Haber'e de yerel bir kanal muamelesi yapmamak lazım. Her türlü platformda (Digitürk-D-Smart-Türksat Uydu-Kablo TV,Teledünya,Çanak,Tivibu vs.) kolayca izlenebiliyor...

Abi yalan dolan. Nasıl inanayım? Bjk-Manisa maçı mı daha çok izlenmiştir, yoksa Torku-Trabzonspor maçı mı? Gerçekten amaç tanıtımsa, Bjk-Trabzon maçını da Trt_haber'den verecek kadar delikanlı olsunlar. Yok veremiyorlarsa, hem yalancı hem terbiyesizlerdirler.

Selçuk Aydın61
14.01.2011, 14:11
ben trt 1 2 3 4 5 haber belgesel miş takılmıyorum spikerlere ayar oluyorum bu kadar niyetbelli edilmezki uyuzediyorlar beni...

Alihan Ertürk
14.01.2011, 14:15
TRT Haber'in reklamını en iyi bizimle yapabilirlermiş.. Yapmayın kardeşim, bizim aracılığımızla hiçbir şey kazanmayın !..

Selçuk Aydın61
14.01.2011, 14:21
TRT Haber'in reklamını en iyi bizimle yapabilirlermiş.. Yapmayın kardeşim, bizim aracılığımızla hiçbir şey kazanmayın !..

rezilbahçeyi koysalar dahaçok izlenir tüm ülke olarak ailece izler eylenirdik...

Alihan Ertürk
14.01.2011, 14:37
Bir de şu var;

TRT Haber'in yayın kalitesi çok düşük.. Stadyum kapkara gözüküyor.. TRT 1'de böyle birşey yok. Antep Belediye maçında berbattı, umarım Manisa maçında aynı şekilde olmaz.

evrents
14.01.2011, 14:45
Pazar günkü maçımız trt1'de mi trthaber'de mi?

evrents
14.01.2011, 14:50
Trt hatasını düzeltmek için üstüne üstlük bir hata daha yapıyor yalan yanlış şeyler söylüyor.Madem amaç trthaber'in tanıtımı ts-bjk maçını da trthaber'den vericekler mi?Yazıklar olsun trt'ye.

Cemalettin Taşkın
14.01.2011, 15:02
Pazar günkü maçımız trt1'de mi trthaber'de mi?

maç trthaber de

trt1 de maç saatinde film var.

Serdar A
14.01.2011, 17:08
Bir de şu var;

TRT Haber'in yayın kalitesi çok düşük.. Stadyum kapkara gözüküyor.. TRT 1'de böyle birşey yok. Antep Belediye maçında berbattı, umarım Manisa maçında aynı şekilde olmaz.

Bunun kanalın frekansı ile ilgisi olduğunu sanmıyorum .

Çekim yapılan kameralar çok eski teknoloji ve ışık verimli çekim yapamıyorlar .

Bu çok teknik bir konu ve bilgi sahibi arkadaşlar varsa ayrıntılı açıklayabilir .

Benim aklıma gelen ilk problem şu ; evinizdeki amatör kamera ve fotoğraf makinalarının lens kısmını incelediğinizde f-stop şeklinde basılı bir veri göreceksiniz . İşte bu değer lensin ışık toplama kabiliyetini ifade eder . Genel olarak , basılı rakam ne kadar küçük bir değer ise o kadar çok ışık geçirir . Çok sık rastlanılan fstop değerleri 4-5 civarındadır ancak bu değerlede bir lens ile profesyonel çekimler yapmak oldukça zordur .

Elbette kontrastı/odak uzaklığı kalitesini etkileyen pek çok faktör daha vardır . Ancak bilmemiz gereken her kameranın hareketli dış mekan çekimlerine uygun olmadığıdır .

Ilelioglu
14.01.2011, 17:36
Aradaki farki anlayamadim, sonucta macimiz yayinlandi mi?

Yayinlandi. Benim icin hangi kanal fark etmez.

:)

61kralfatih
14.01.2011, 19:00
ya macı versinlerde gerisi bizim takım anlatır onlara

Rdinh0
14.01.2011, 20:52
Arkadaslar, benim de agrima gideyor, cumartesi bursanin maci trt1'de bizim mac trt haberde?

trabzonu cekemiyorlar iste, insallah bu sene hem kupayi aliriz hem sampiyon oluruz

cyberentalpi
15.01.2011, 00:37
cok acikca soyleyeyim.
Bizim maci trt haber yerine
trt 6 yada trt arapca kanalından versinler.
trt 6 dan verseler guneydogu ve doguda sempatimiz artar. arapcadan verseler suriye ırakta felan artar.
Bu trt haber denen aptal kanal da neyin nesi.

Ts buyuk takımdır. bu kadar ayrımcılık olmaz. trt 1 vermiyorsa trt 6 versin hemde kürtçe cok ciddiyim
bu kadar sahsiyetsiz rezil bir devlet tv si olamaz. mudur kadrosu da sanırım amasyalı felanlar.

CAFER ÖZER
15.01.2011, 09:40
http://www.trt.net.tr/televizyon/#yayin_akis_trt
Trabzonsporun maçı TRT Haberde TRT taraf tutuyor,
Trabzonspora özel kanal tahsis etmiş.TRT haber
Yakında böyle derlerse şaşırmayın.

Hüseyin İlkin
15.01.2011, 09:56
Bugün Bursa'nın maçı da Trt1'deymiş.

Bizi istisnasız Trt Haber'e verenler, diğer takımları yayın akışına bakmaksızın Trt 1'e koyuyorlar.

SEDAT
15.01.2011, 10:00
- Merak etme Trt sen ne kadar uğraşsanda Trt Trabzon adında kanalı kurdurucaz sana az kaldı ...

Tolunay Abdioğlu
15.01.2011, 10:41
Bugün Bursa'nın maçı da Trt1'deymiş.

Bizi istisnasız Trt Haber'e verenler, diğer takımları yayın akışına bakmaksızın Trt 1'e koyuyorlar.

Bu kadarı da terbiyesizlik!

Yeter artık!

En fazla 100.000 kişinin izleyeceği Bursa maçı Trt1'de,Yurt içi ve yurt dışı milyonlarca kişinin izleyeceği Trabzonspor maçı TrtHaber'de.

Ya bu yayın programını hazırlayan insanlar,iş bilmez.Ya da sabote ediliyoruz!

Kaliteli,dürüst ve adaletli yayın yapmak bu kadar mı zor?

Bu zamana kadar hep Ligtv,Ntvspor gibi kanallara tepki gösterdik.Ama en büyük tepkiyi hakeden taraf,TRT'ymiş meğer!

Tolunay Abdioğlu
15.01.2011, 10:44
Pazar günü saat 20.00'da bir film gözüküyor TRT 1'in yayın akışında.Sadece ve sadece sıradan bir yabancı film.

Kamil Çakmak
15.01.2011, 10:58
7 sayfa ve 165 mesaj atılmış, ne bir protesto nede tepki link i görebildim. Anca burda yazıp yazıp okuyoruz.
Ben daha caydırıcı bir güç olduğumuzu biliyordum ama.

ismail tüfekçi
15.01.2011, 11:13
şampiyonluklar almadıkça taraftarımız artmaz lobimiz artmaz gücümüz artmaz sesimiz artmaz 27 yıl yan gelip yatan takıma da bi bursa vi antep muamelesi yaparlar allahtan kalıplaşmış bi taraftarımız varda bize antep muamelesi yapmıyorlar taraftarımızın sesinden çekinmeseler bu yıl hariç maçlarımız bile naklen verilmezdi ya güçlü olacaksın yada sistem seni yutar

Oemer61
15.01.2011, 13:35
Tarafsiz KAL mi??? Kalmalari icin önce bir kez olsun olmus olmalari gerekiyor!!!

Cüneyt Canlıca
15.01.2011, 13:56
Ne farkederki Trt1 veya Trt Haber.. Reyting meselesi ise zaten Trt nin hiç bir kanalının reytingi yok.. Trt 1 in çektiği her yerde Trt Haber çekiyor... Fazla alınganız gibi geliyor...

Kaan
15.01.2011, 14:33
Bir de şu var;

Kanalla alakası yok yayın kalitesinin Alihan. Tamamen stada giden kameralarla alakalı. :)

Alihan Ertürk
15.01.2011, 14:49
Kanalla alakası yok yayın kalitesinin Alihan. Tamamen stada giden kameralarla alakalı. :)

TRT 1'in yayınlayacağı maçlara daha iyi kamera gönderiyorlar, TRT Haber'inkine daha kötü o zaman.

Sonuçta yayın kalitesi farkediyor ikisi arasında.. :)

Emre GÜRDAL
15.01.2011, 16:03
hee bide şöle bişe var bizim maçı neden erdogan arıkan anlatmıyo gol olunca gol dıye bagıran bır spiker lazım bize...

Tangerine Dream
15.01.2011, 16:04
TRT 1'in yayınlayacağı maçlara daha iyi kamera gönderiyorlar, TRT Haber'inkine daha kötü o zaman.

Sonuçta yayın kalitesi farkediyor ikisi arasında.. :)

Ya da merkezdeki kameraları taşradakilerinden daha kaliteli.:)

Selçuk Aydın61
15.01.2011, 20:18
bursa ibb izlesin turkiye.....

haiiit
15.01.2011, 20:28
trt haberdeki spor haberine gore macimiz trt1 ve trthd den verilecek

kapça_61
15.01.2011, 21:05
baslık hosuma gitmedi... tarafsız kalması için tarafsız olması lazım.. trt tarafsız ol demek daha dogru olur gibime gelio...

Rdinh0
16.01.2011, 02:02
Arkadaslar, sadece burada mesaj yaziyoruz. Birsery yapalim, mesela herkez ayni dakikada trtin sitesine gidip f5 tusuna basalim, site coksun bir kac dakika icin, nebilim boyle bisey olsunki anlasinlar bunlar.

cok agrima gitti yahu

Kubilay ŞAHİN
16.01.2011, 02:46
Arkadaslar, sadece burada mesaj yaziyoruz. Birsery yapalim, mesela herkez ayni dakikada trtin sitesine gidip f5 tusuna basalim, site coksun bir kac dakika icin, nebilim boyle bisey olsunki anlasinlar bunlar.

cok agrima gitti yahu

İyi akşamlar..

Hürgün Aygün
16.01.2011, 12:08
Her sene forumda aynı başlıkla konu açılıyor...

talsuv61
16.01.2011, 12:54
Trt'de sürüyle kanal var. Lig maçlarını Türkiye kupasını bank asya maçlarını sen veriyorsun. Bri kanalı spor kanalı yapsan ya da bi kanal daha açsan da, maç hangi kanalda sıkıntısı olmasa. Sporla alakalı tüm programlar orda olsa güzel olurdu.

winner
16.01.2011, 13:39
Maçları HD izleme imkanım var ama TRT HD bizim maçı vermiyor.

Kendi taraftarlarının bile artık maçlarını izlemediği 3 İstanbul takımının mçları orada ama.

halbuki şu anda reytingi en yüksek takım Trabzonspor.

Bu sene ve devamında gelecek şampiyonluklarla ezberleri bozmak şart oldu.

Ahmet Başkaya
16.01.2011, 14:08
İyi akşamlar..

Kubilay cansın :)

Emre ÖZTÜRK
16.01.2011, 14:09
Böyle bir olay yok.Trt 1 dün Bursa İbb maçını veriyor ama bugün bizim maçımızı vermiyor.Maç yerine kıytırık bir film koymuşlar.Allah sizi nasıl bilioyrsa öyle yapsın.

tarsus
16.01.2011, 14:15
eyy TRT yönetimi kafana göre takıl,istanbula yapabildiğin kadar yalakalık yap ama final maçına kadar zamanın var.final macını essekler gibi trt1de vereceksin ve tüm türkiye trabzonsporumu izleyecek.

M.Kılıç50
16.01.2011, 14:17
Ben Takimimi HD kalitesinde izlemek istiyorum arkadas...

belgeselleri bi kenara koyun 2 saatligine macimi verin... :mad:

ozturk
16.01.2011, 14:47
Uydu için şifre koyuyorlar mı?

Mehmet Ç.
16.01.2011, 14:50
güya trt haber'in tanitimini yapiyorlar.

trt hd'de yeni. onu tanitin. bütün gün ot böcük gösteriyorlar. hosuma gitmiyor degil, ama bundesliga yi görünce hd'den aglayasim geliyor :)

Ömür Karadeniz
16.01.2011, 16:04
Maçımızı trt1de değilde trt haberde verdikleri zaman ne farkediyor.Daha azmı kamera var veya kameraların çözünürlüğümü düşük.Herşeye tepki tepki bıkmadıkmı artık.

Oemer61
16.01.2011, 16:05
Arkadaslar TRT'nin kupa sayfasinin arka plan resmine bir bakin isterseniz. 8tas, 6s, fenev ve seftalispor'un futbolcularinin sifatlarini göreceksiniz, TS'li birisini görebilen varsa beri gelsin. BUDA TESADÜF degilmi serefsiz trt?

http://www.trt.net.tr/trtziraatturkiyekupasi2010/

evrents
16.01.2011, 16:21
Maçımızı trt1de değilde trt haberde verdikleri zaman ne farkediyor.Daha azmı kamera var veya kameraların çözünürlüğümü düşük.Herşeye tepki tepki bıkmadıkmı artık.
Trt1'in vermesi daha iyi çünkü kimse trthaber'e bakmaz ne var ne yok diye herkesin evinde genelde 1. kanal trt1'dir.Geçen bizim maçtan sonra dershanede arkadaşım demiştiki sizin maçı neden yayınlamadı trt izleyemedim diye halbuki maç trthaber'den yayınlanmıştı kimsenin haberi yok.Trt1'in potansiyeli daha fazla.Bütün maçlar trt1'de yayınlanırken bizimkisi trthaber'de yayınlanması sizcede anormal değil mi?

savas avci
16.01.2011, 18:06
Arkadaslar TRT'nin kupa sayfasinin arka plan resmine bir bakin isterseniz. 8tas, 6s, fenev ve seftalispor'un futbolcularinin sifatlarini göreceksiniz, TS'li birisini görebilen varsa beri gelsin. BUDA TESADÜF degilmi serefsiz trt?

6s li futbolcularda yok orada

Emin Danışmaz
16.01.2011, 18:12
Trt1'in vermesi daha iyi çünkü kimse trthaber'e bakmaz ne var ne yok diye herkesin evinde genelde 1. kanal trt1'dir.Geçen bizim maçtan sonra dershanede arkadaşım demiştiki sizin maçı neden yayınlamadı trt izleyemedim diye halbuki maç trthaber'den yayınlanmıştı kimsenin haberi yok.Trt1'in potansiyeli daha fazla.Bütün maçlar trt1'de yayınlanırken bizimkisi trthaber'de yayınlanması sizcede anormal değil mi?

bence trt arapça versin,benim uydu kanallarımda ilk sırada ntvspor var :)))) bu tepkileride anlamsız buluyorum cancağızım

Reha Demirbaş
16.01.2011, 19:26
Kur kendi kanalını TRT'ye muhtaç kalma. :)

umitçebi
16.01.2011, 21:11

METİN ABİCİM ÖNCE TEŞEKKÜR EDERİM...
O zaman bana tepki gösteren verdi ya nolacak kardeşim diyenlerin şimdi trt ye saymasını görünce şaşırdım.En azından trt ye karşı dik duruşun oluşması hoşuma gitti.
TRT NİN BU YAPTIĞI ÇİFTE STANDARDIN TAA KENDİSİDİR.BUNU OZMANDA SÖYLEMİŞTİM ŞİMDİDE SEN SORDUĞUN İÇİN TEKRAR SÖYLÜYORUM.
bu ülkede gs fb bjk gerçeği var diyen arkadaşlara söylüyorum.biz o gerçeği kabul etseydik şu an çaykur rizeden veya batman petrolden bi farkımız kalmazdı..TRABZONSPOR markası için elimizden geleni sonuna kadar yapmak dusturumuz olmalı her zaman..
SAYGILARIMLA..

Şahin_53
16.01.2011, 22:20
Trt'nin kanalına bir şey demiyorum yeterki bizim maçımızı yayınlasınlar..Bu 1. kanal olmuş ya da 2. kanal farketmiyor aynı şey... Ancak adam gibi sunan spiker koysunlar yayına.

Şahin_53
16.01.2011, 22:23
METİN ABİCİM ÖNCE TEŞEKKÜR EDERİM...
O zaman bana tepki gösteren verdi ya nolacak kardeşim diyenlerin şimdi trt ye saymasını görünce şaşırdım.En azından trt ye karşı dik duruşun oluşması hoşuma gitti.
TRT NİN BU YAPTIĞI ÇİFTE STANDARDIN TAA KENDİSİDİR.BUNU OZMANDA SÖYLEMİŞTİM ŞİMDİDE SEN SORDUĞUN İÇİN TEKRAR SÖYLÜYORUM.
bu ülkede gs fb bjk gerçeği var diyen arkadaşlara söylüyorum.biz o gerçeği kabul etseydik şu an çaykur rizeden veya batman petrolden bi farkımız kalmazdı..TRABZONSPOR markası için elimizden geleni sonuna kadar yapmak dusturumuz olmalı her zaman..
SAYGILARIMLA..

OOoooo bakıyorumda Rize'ye ilişmeden geçmemişsin...Bir tarafı yapayım derken bir tarafı bozmayın ''ALLAH'' aşkına yahu.

Bülent Bayraktar
16.01.2011, 23:33
Trt de maç izlemek işkence spikerler dedemin zamanından kalma artık maç anlatamaz duruma gelmişler ..

Steril61
17.01.2011, 00:54

En kısa ifadeyle adaletsizliktir. Türkiye'de yönetimsel açıdan adilane biçimde yönetilen kaç kurum var ki zaten? Devletin televizyonu TRT de adaletten yana değil de çıkardan yana tavır alıyor maalesef. Kokuşmuş bir kurum işte. Tıpkı birilerine kısa zamanda Arena, bize de yıllardır konuşulmasına rağmen bir levha diken insanların mantığı gibi işliyor. "O" insanlara ne kadar "yüz" verirsek Trabzon'u ve Trabzonporu o kadar ikinci plana atıyorlar. Bir hadisi şerifti sanırım: "NASIL YÖNETİLMEYİ HAK EDİYORSANIZ, ÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ." Bizim durumumuzun özeti de budur.

Söylemeden geçemeyeceğim. Devletin son zamanlarda Güney Doğu Anadaoluya yaptığı yatırım kadar Karadeniz'e yatırım yapılsaydı birçok alanda atılım gerçekleştirmiştik. Yeni stadımız da omuştu. Karadenizden göçler de büyük oranda engellenirdi. Gel gör ki karadenizli ikinci sınıf vatandaştır. Ancak devletini çok sever. Ufak bir parayla geçmini sağlasa, bazen aç kalsa bile birileri gibi dağa da çıkmaz. Sesini çıkarmaz. İşte bu gerçeğin, ta devletin en başından TRT'ye yansımasıdır tartışılan durum. Onun için ne diyoruz "BALIK BAŞTAN KOKAR." "Baştaki insan" sana ne kadar değer veriyor ki TRT versin... Altı üstü bir karadeniz kentinin maçı işte. Nerde istersen yayınla. Nasıl olsa isyan eden yok. Tabelayı da çaktık mı Akyazı'ya bir on yıl daha idare ederiz bu Milleti. Öyle ya... GAP Arena varken ne hacet Trabzon'a...

Gece gece daha fazla sayıp da kendi moral bozmak istemiyorum. Gerçek budur dostlar. Görmek istemeyen görmez.

mehmet yıldırım
17.01.2011, 01:49
En kısa ifadeyle adaletsizliktir. Türkiye'de yönetimsel açıdan adilane biçimde yönetilen kaç kurum var ki zaten? Devletin televizyonu TRT de adaletten yana değil de çıkardan yana tavır alıyor maalesef. Kokuşmuş bir kurum işte. Tıpkı birilerine kısa zamanda Arena, bize de yıllardır konuşulmasına rağmen bir levha diken insanların mantığı gibi işliyor. "O" insanlara ne kadar "yüz" verirsek Trabzon'u ve Trabzonporu o kadar ikinci plana atıyorlar. Bir hadisi şerifti sanırım: "NASIL YÖNETİLMEYİ HAK EDİYORSANIZ, ÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ." Bizim durumumuzun özeti de budur.

Söylemeden geçemeyeceğim. Devletin son zamanlarda Güney Doğu Anadaoluya yaptığı yatırım kadar Karadeniz'e yatırım yapılsaydı birçok alanda atılım gerçekleştirmiştik. Yeni stadımız da omuştu. Karadenizden göçler de büyük oranda engellenirdi. Gel gör ki karadenizli ikinci sınıf vatandaştır. Ancak devletini çok sever. Ufak bir parayla geçmini sağlasa, bazen aç kalsa bile birileri gibi dağa da çıkmaz. Sesini çıkarmaz. İşte bu gerçeğin, ta devletin en başından TRT'ye yansımasıdır tartışılan durum. Onun için ne diyoruz "BALIK BAŞTAN KOKAR." "Baştaki insan" sana ne kadar değer veriyor ki TRT versin... Altı üstü bir karadeniz kentinin maçı işte. Nerde istersen yayınla. Nasıl olsa isyan eden yok. Tabelayı da çaktık mı Akyazı'ya bir on yıl daha idare ederiz bu Milleti. Öyle ya... GAP Arena varken ne hacet Trabzon'a...

Gece gece daha fazla sayıp da kendi moral bozmak istemiyorum. Gerçek budur dostlar. Görmek istemeyen görmez.
...arkadaşım başbakanı ve partisini sevmediğin belli ama burada bunu belirtmen hiç şık değil...ayrıca TRabzona aktarılan kaynak dudak uçuklatan cinsten bir kaynaktır...araştır bence...TRT diyerek Başbakana hakaret etmen çirkin

Mustafa Önder
17.01.2011, 01:52

Şerefsiz TRT?
Yaptıkları yanlış kanal seçiminden dolayı hemen şerefsiz damgasını basmak ve bütün bir kurumu damgalamak ne kadar mantıklı?
Lütfen yorumlarımızda dozu kaçırmayalım.
Sonuç da devletin resmi kanalı.
Yayın politikasını beğenmeseniz de edep dışı sözcükler kullanmak son derece gereksiz.
Lütfen!

mehmet yıldırım
17.01.2011, 02:02
Şerefsiz TRT?
Yaptıkları yanlış kanal seçiminden dolayı hemen şerefsiz damgasını basmak ve bütün bir kurumu damgalamak ne kadar mantıklı?
Lütfen yorumlarımızda dozu kaçırmayalım.
Sonuç da devletin resmi kanalı.
Yayın politikasını beğenmeseniz de edep dışı sözcükler kullanmak son derece gereksiz.
Lütfen!
...Trt tüm kanallar içinde bize en çok yer veren kanaldır...hataları da olabilir..ama burada trt ye aşırı tepki var...bunların bir kısmının amacı belli...hiç oralara girmeyeyim en iyisi...Türkiye kupası Urfa ya verilince burada hakaretler yağdıranların amacı da aynıydı....
---Urfa açılıma alet olmakmış
---Trt şerefsizmiş
---akyazı siyasi oy içinmiş
....vesaire vesaire
bütün dünya bize düşman

Emre Çömez
17.01.2011, 02:06
Engin 3lü çektiriyor trt golleri gösteriyor aptallar :@

demir
17.01.2011, 03:47
Engin 3lü çektiriyor trt golleri gösteriyor aptallar :@

alıskanlık oldu engınde ondandır :D ibb macından beri bi kıl oldular bu duruma :D

Oğuz ZEYTİN
17.01.2011, 09:44
http://www.trt.net.tr/OnDemand/Medya.aspx?GaleriResimKodu=fa2dde2b-1544-4b4d-90fc-98dd172699ef&MedyaKodu=afb953ab-7817-4d8c-ad94-dfc1701062b0

Trabzonspor 3 - Manisaspor 2?

Maç sonucunu dahi yanlış yazmışlar. Resmi yayıncı, hem de devlet kanalı...

Eleştirince de "bunların (eleştirenlerin) amacı belli" derler. Savunulacak nesi var?

Benim-senin vergini Gülben Ergen'e, Hakan Şükür'e vs. saçan bu adamlar işte.

Tayfun
17.01.2011, 09:49
Trt, Bjk- Trabzonspor maçını Trt Haberde versene !

Adem Erdoğan
17.01.2011, 09:58
TRT Haber'de maç izlerken sanki maçın tekrarını izliyorum gibi hissediyorum.

Süleyman Eruyar
17.01.2011, 10:05
Savunulacak bir taraftaları yok derkende abartmayın,

Yine paşa paşa TRT ye oy verecesiniz !!!

winner
17.01.2011, 10:17
Trt aynı saatte Bundesliga maçını HD verdi.

Bizim günahımız ne? Neden Türkiye Kupası maçlarımızı HD izleyemiyoruz?

bordo61
17.01.2011, 10:28
Trabzonspor forumunda bile aman bişey demeyin kızarlar diyenler varsa daha çok yapacakları var bize.

bordo61
17.01.2011, 10:31
http://www.trt.net.tr/OnDemand/Medya.aspx?GaleriResimKodu=fa2dde2b-1544-4b4d-90fc-98dd172699ef&MedyaKodu=afb953ab-7817-4d8c-ad94-dfc1701062b0

Trabzonspor 3 - Manisaspor 2?

Maç sonucunu dahi yanlış yazmışlar. Resmi yayıncı, hem de devlet kanalı...

Eleştirince de "bunların (eleştirenlerin) amacı belli" derler. Savunulacak nesi var?

Benim-senin vergini Gülben Ergen'e, Hakan Şükür'e vs. saçan bu adamlar işte.

Hala değişmemişler.

Ama sus Oğuz abi , aman kızmasın paşalar :D

http://www.trt.net.tr/trtziraatturkiyekupasi2010/images/bg.jpg

Mesut
17.01.2011, 10:35
Beşiktaş-Trabzonspor maçını TRT HABERde istiyoruz
Derbi maç bundan ala tanıtım olmaz:cool:

Bakanay61
17.01.2011, 10:46
Akşam bizim uşaklar iyiydide TRT'de yayın çamur gibiydi.Jaja'yla Umut'u ayırt etmekte bile zorlanıyordu insan...

Trabzon34
17.01.2011, 11:00
Sadece bizim maçımızın TRT Haber de yayınlanmasında art niyet arıyorum. Bursa - belediye maçını bile TRT 1 verdi bizi neden vermiyor? "TRT haber in reklamını yapmak istedik" diye bir açıklama gelmiş TRT den sanırım..
E diğer büyüklerin de birinin falan maçını verin.. Ya da madem öyle bjk maçını da TRT Haber versin..

Tangerine Dream
17.01.2011, 11:19
TRT'yi topyekün mü kınıyoruz yoksa TRT'nin kupa maçlarının yayınında bize uyguladığı çifte standardı mı eleştiriyoruz önce buna karar verelim. Mesela ben maçlarımızın TRT HD kanalında yayınlanmamasına tepkili olduğum kadar TRT Anadolu ve TRT Belgesel kanallarının bir takipçisi olarak Trabzon ve Karadeniz Bölgesi'ne verdiği önemden ötürü TRT'ye teşekkürü bir borç biliyorum.

Yoksa Trabzon'u özel kanallardan tanımak istesek trenle gidilen bir şehir olduğunu sanacağız.:)

volkan_627
17.01.2011, 13:24
bu işin çözümlenmesi için yapılacak tek şey var. o da her taraftarın BJK TS maçının TRT Haber Kanalında verilmesi için mail atması. atacağımız mail şu şekilde olabilir.

Devletimizin Yayıncı Kuruluşu TRT;

Daha önce Trabzonspor umuzun Ziraat Türkiye Kupası maçlarını TRT Haber kanalında yayınladınız. Süper Lig lideri olarak, bizim maçlarımız trt haber kanalında yayınlanırken diğer takımların maçları nedense! Türkiye nin 1. kanalı diye reklamlarını yaptığınız TRT 1 kanalında yayınlandı. bu durumdan duyduğumuz rahatsızlığı size ilettiğimizde bizlere verdiğiniz cevap TRT Haber kanalının yeni bir kanal olduğu ve tanıtımını yapabilecek en büyük takımın Trabzonspor olabileceği idi. şimdi sizden isteğimiz Ziraat türkiye Kupasında oynanacak BJK_TS maçını da aynı mantıkla TRT haber kanalında vermeniz. Aksi takdirde samimiyetinizden şüphe duyacak ve Devletin kanalı olan trt yi protesto etmek için elimizden geleni yapmaya çekinmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

SAYGILARIMLA

TRABZONSPOR TARAFTARI...

BU MAİL DEĞİŞİK ŞEKİLLERDE DÜZELTİLİP GÖNDERİLEBİLİR. sadece forumda konuşmamız bir anlam taşımayacağı için bu mail olayına girmemiz lazım...

bahadır2561
17.01.2011, 13:29
Finale çıktıgımızda final maçını da sıkıyorsa Trt Haber'den yayınla !

azelea
17.01.2011, 13:35

ya gerçekten, bende de psikolojik olarak sanki 2.Lig maçı izliyormuş gibi oluyor. Maç zevkli ve heyecanlı bile olsa hiç bakasım gelmiyor.

Dursun Kaplan
17.01.2011, 13:39
İğrenç bir yayın kalitesi var. Ofsayt çizgisi bile belirlemekten aciz bir teknik ekibi var TRT'nin. Bir de lig maçlarının yayın hakkı için aday olmaya kalkıyorlar. Bu amatör yayıncılıkla anca halı saha maçlarını yayınlarsınız.

muribbi
17.01.2011, 14:10
90'lardan kalma teknolojiyle mi çekiyorlar yayını? dikkatli baktınmı futbolcularla saha zemini arasında siyah pikseller görünüyor gölge gibi.

KUTADGU
17.01.2011, 14:13
Fotoğrafa dikkatli bakın.

Fenerbahçeli Lugano,
Galatasaraylı Arda,
Bursasporlu Mustafa Keçeli,
Beşiktaşılı Yusuf ve Ernst.

Bu dört takımında maçları TRT1 de yayınlanıyor.

Geçen sezonki Türkiye Kupası şampiyonu Trabzonspor resimde yok.
Maçları TRT Haber kanalından ve kalitesiz olarak yayınlanıyor.

Kim savunuyor hala bu TRT'yi?

Steril61
17.01.2011, 14:16

...arkadaşım başbakanı ve partisini sevmediğin belli ama burada bunu belirtmen hiç şık değil...ayrıca TRabzona aktarılan kaynak dudak uçuklatan cinsten bir kaynaktır...araştır bence...TRT diyerek Başbakana hakaret etmen çirkin

Tabi ya Trabzon'a öyle bir kaynak ayrılmış ki geçen yaz şehirde dolaştığımda kendi kendime sordum: "Bu Milletin dudağı niye uçuklamış" :) diye... Ne çok seviyorsunuz ideolojiniz adına kendi kendinizi kandırmayı... Akyazı projesi kaç yıldır gündemde ve kaç seçimdir kullanılıyor? Şu ana kadar ne kadar yol alındı? Yani artık bu durum espri konusu olmaya da başladı. "Stadımızın temeline bir taş da siz koyun" konu başlığında "herkesin bir çakıl taşı atması"ndan filan bahsediliyor. O kadar ikinci plana atılmış durumdayız ki, deniz dolgusu için "her taraftarın taş atması" fikri bile çıktı sonunda. Belki protesto olarak ilgi çeker de yıllardan beri ancak bir levha dikilebilen yere stad yapımına başlanır diye...

Şunu da sormadan geçemeyeceğim sana... Yazımın neresinde hakaret buldun? Anlamadım gerçekten. İsim vermeden yaptığım haklı eleştirilerimden rahatsızlık duyuyorsan, bu senin ideolojik saplantılarının olduğunu ortaya koyar. Ucu sizin seçtiklerinize dokunsa da biraz eleştiriye açık olun. Ancak bu şekilde gelişim gösterebiliriz.

zafer6161
17.01.2011, 14:52

aynı olay bendede yaşandı,sanki tekrarını ve dünyada sanki sadece ben izliyormuşum gibi bi hava yarattı :D

Erdem Koltuk
17.01.2011, 16:06
Forumda bazı insanlar trtyi koruma hevesinde.Tabi aslında neyi korumak istedikleri çok açık ve net.Steril61 isimli arkadaş gayet güzel yazmış ama verilen cevaba bak.

Ahmet AYDIN-28
17.01.2011, 16:50
bjk maçını da TRT Haber'de istiyoruz!!!

evrents
17.01.2011, 17:17
bence trt arapça versin,benim uydu kanallarımda ilk sırada ntvspor var :)))) bu tepkileride anlamsız buluyorum cancağızım
Tamam abi siz haklısınız isterse hiç göstermesin.Bizim tepkilerimiz çok anlamsız doğru diyorsunuz(!).

Serdar A
17.01.2011, 17:23
Şikayetçi olunması gereken asıl bahis maç yayını kalitesi . Bir değil iki değil , sürekli olarak Trabzonspor'un yayınlarını , günümüz broadcast standartlarının dışında kalan teknik ekipman ile sağlıyorlar . Teknisyen-kameramanların ne derece kötü spor çekimi yaptığına girmiyorum dahi .

Trt'nin malzeme mezarlığı depolarını biliyoruz da aynı zamanda pek çok kurumun elinde bulunmayan ekipmaları tedarik ettiklerini de iyi biliyoruz . Ancak milyon dolarlık malzemelerin organizasyonundan sorumlu adamları ve o cihazlardan sorumlu teknikerler memur zihniyetinde olunca işte ligin en değerli takımının marka değerine böyle zarar veriliyor . Devlet kafasıyla bu kadar spor yayıncılığı oluyor . Maalesef .

Mehmet Ç.
17.01.2011, 17:23
TRT bjk macini TRT Haber'den yayinlamazsan xxxsin !!

Alihan Ertürk
17.01.2011, 19:20
Bu akşam Ankaragücü-Buca maçı TRT Anadolu'da yayınlanacak.

Bilginiz olsun. :)

jako13
18.01.2011, 23:02
Takım, manisayla oynarken maç TRT-1 de...! Ama BJK ile oynayacağı maç HD kalitesinde...!! Bu TRT değilmiydi Ordu kupa maçımızı katleden..!!! Biz feneri de,beşiktaşıda,gs yide, hakemi de,medyayı da yenerek geçen sene kupayı aldık..Bu sene bunların yanına trt yide koyarak kupaları alacağız...!! Az kaldı az kaldı,,,çok az kaldı...!!!

ozturk
20.01.2011, 13:49
bjk maçı neden trt 1 de?

bir sürü dünya yıldızı var? trt habr versin. güzel bir tanıtım olur..!

talsuv61
20.01.2011, 14:15
Trt habere ne oldu da bizim maçımızı trt1e aldı ..........

Oğuz B.
27.01.2011, 14:01
Beşiktaş-Trabzonspor maçında beşiktaşlılığı ile bilinen bir yorumcuyu görevlendirmek acaba hangi hipper zeka yöneticinin fikridir?

Sahada 6 yabancı varken 1 yerli çıkarıp 1 yabancı alınamayacağının farkında olmayan bir şahıs bu ülkede "futbol" yorumcusu ünvanıyla devlet kanalında nasıl para kazanabilmektedir?

Beşiktaşın yıldız muhabbetini internet aleminde beşiktaş taraftarlarının yapmasını anlayabiliyorum.Fakat Trt spikerlerininde (anlattıkları son 2 maçta da) bir taraftar gibi maç anlatmalarının "sağlıklı" bir izahı var mıdır?

Bir kez daha sınıfta kaldın Trt.
Şaşırdım(k) mı? Hayır.
Ama sizin bu iş bilmez ve taraflı yayıncılığınızdan dolayı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun telafuzu bizler de kocaman bir TıRT oldu.

Hüseyin Gündoğdu
27.01.2011, 14:06
yazıklar olsun TRT.
hiç değilse sergen'in yanına serdar bali'yi falan alsaydın.
bu ne tarafgirlik böyle.
sen devlet kanalısın.
bjk tv değilsin.

GERONIMO35
27.01.2011, 14:15
Trabzon atak yapıyor heyecandan ayağa kalkıyorum ana top ve futbolcu yok görünmüyorlar neden fenev gençler maçının reklamı var
Gol yediğimizde o spikerin sesi taa neresinden çıktı onu hiç söylemiyorumzaten

Erdinç Dilek
27.01.2011, 14:38
Şikayetçi olunması gereken asıl bahis maç yayını kalitesi . Bir değil iki değil , sürekli olarak Trabzonspor'un yayınlarını , günümüz broadcast standartlarının dışında kalan teknik ekipman ile sağlıyorlar . Teknisyen-kameramanların ne derece kötü spor çekimi yaptığına girmiyorum dahi .

Trt'nin malzeme mezarlığı depolarını biliyoruz da aynı zamanda pek çok kurumun elinde bulunmayan ekipmaları tedarik ettiklerini de iyi biliyoruz . Ancak milyon dolarlık malzemelerin organizasyonundan sorumlu adamları ve o cihazlardan sorumlu teknikerler memur zihniyetinde olunca işte ligin en değerli takımının marka değerine böyle zarar veriliyor . Devlet kafasıyla bu kadar spor yayıncılığı oluyor . Maalesef .
"Memur zihniyeti" kelimenden dolayı seni kınıyorum renktaşım, yorum yaparken imalı değil direkt ne söyleyeceksen onu yaz türkçede anlatmak istediğini yansıtacağın bir sürü kelime var böyle yazıpta bir kesime çamur atmış oluyorsun, bende memurum ve çalışıyorum eskiden nasıldı bilmiyorummemurluk ama şu anda benim müdürlüğümdeki tüm memurlar işini layıkıyla yapıyor- mesai saatindeyken nasıl buraya girip yazıyorsun kaytarıyorsun gibi bir polemiğe gireceğini yada düşünce hasıl olacağını düşünerekte bırakta azcuk mola verelum da diyorum-

Özkan
27.01.2011, 15:01
TRT Trabzonspor'a ecnebi takımı muamelesi yapmayı bıraksın. Spiker olacak şahsın bir maç sonu sahada üçlü çektirmediği kaldı. Efendiler, bu ne kindir. Golleri atan da bu ülkenin takımı, yiyen de. Neden birisinin gollerini büyük bir coşku ve heyecanla anlatırken diğerinin golünü dünya başınıza yıkılmış gibi anlatırsınız? Trabzonspor'dan nefret eden Kerem Öncel ve Sergen Yalçın gibi şahıslar Trabzonsporluların vergileriyle beslenmemelidir.

Tunga
27.01.2011, 15:06
Kupadan elenmenin bir hayrı da TRT'den kurtulmak oldu herhalde.

Emin Danışmaz
27.01.2011, 15:12
Trt'den kurtulmak demeyelim yine kumanda da ilk sırada :)

Her zaman söylemeye çalışıyorum bu ülkenin topraklarında varolan TRABZON'lu demiyorum TRABZONSPOR'lu kardeşlerimizden başkası bizim dostumuz değildir.Ulusal medya bizi övmeye başladığı zaman korkun derim çünkü yavaş yavaş irtiba kaybı başladığında içlerinde ki nefret tohumlarını nasıl kustuklarının şahidi olduk.

#DcK``
27.01.2011, 15:16
. . . . Turkiyede Trabzona destEK veren Takımmı var... sadece Sunucu war . .

vivanet
27.01.2011, 15:29
yahu takmışsınız trt ye sizene arkadaşım trt lig tv filan..adamlar çokmu takıyor bu konuştuklarınızı...şu boş muhabbetler eminim bir tek bizim forumda vardır..azcık futbol konuşun kanallar bu takıma kupa vermiyor..

Steril61
27.01.2011, 16:38
Kupa maçında TRT'nin ekranının bir siyah-beyaz olmadığı kaldı... Yorumların çoğu hakem gibi bjk taraftarlığı kokuyordu. İlk yarıda Alanzinho'nun yatarak rakipten temiz aldığı bir topa faul çalınması, ikinci yarıda Toraman'ın kendini yere atarken Mustafa Yumlu'nun dizine darbe vurarak düştüğü pozisyonda yine bjk lehine faul çalınması ve daha niceleri... Kısacası hakemin taraflı maç yönetmesine Sergen ve sunucu çok iyi eşlik ettiler. Kendilerini "kutluyoruz!!!" TRT'yi de ekran rengini siyah-beyaza çevirmesini tavsiye ediyoruz. Çok yakışır.

maratbilgin
27.01.2011, 17:28
Kupa maçında TRT'nin ekranının bir siyah-beyaz olmadığı kaldı... Yorumların çoğu hakem gibi bjk taraftarlığı kokuyordu. İlk yarıda Alanzinho'nun yatarak rakipten temiz aldığı bir topa faul çalınması, ikinci yarıda Toraman'ın kendini yere atarken Mustafa Yumlu'nun dizine darbe vurarak düştüğü pozisyonda yine bjk lehine faul çalınması ve daha niceleri... Kısacası hakemin taraflı maç yönetmesine Sergen ve sunucu çok iyi eşlik ettiler. Kendilerini "kutluyoruz!!!" TRT'yi de ekran rengini siyah-beyaza çevirmesini tavsiye ediyoruz. Çok yakışır.

Belirttiğin konulardan özellikle alanzinho ve ibrahim toraman pozisyonları konusunda hem fikirim... Tv nin sesini kapatarak izlemiş olsaydım bu kadar sinir küpü olmazdım... Bi ara acaba bu yayın bjktv de yayınlanmış olsaydı bu kadar taraf tutulur muydu? diye düşündüm... Ama bu kadar yanlı olacaklarını sanmam... hatta ikinci yarı başlar başlamaz bizimkiler gölü atıp daha sonra atak üzerine atak yapınca ne spikerden ne de sergen yalçından bir ses çıkmaması ne kadar taraf olduklarını bariz bir şekilde ortaya koydu... Bu zamana kadar TRT yi bu kadar yanlı görmedim....

Sami Kuk
27.01.2011, 17:31
Bırde bızım pozisyonlarımızı gostermedı trt faul olması gerekenlerı

İlyas Onat
27.01.2011, 17:33
TRT iyiden iyiye ya lelli havasına döndü.

Tebrikler Sayın Şahin!

Keleşoğlu
27.01.2011, 17:34
bjk nin ilk golünde kerem öncel in çıkardığı almeida sesine dikkatinizi çekerim. o sesin ağızdan çıktığıyla ilgili ciddi şüphelerim var!
Trt de bunu yaparsa özel televizyonlar neden tarafsız kalsın ki ?

Emre Dumangöz
27.01.2011, 17:40
burda forumlardan istedin kadar protesto et stadda boy boy statükocu trt vs vs benzer şeylerle yamalayın trt bakın ondan sonra siz görün portakalın rengini o pankartlar maçlarda ampul gibi gözksun ozmn çark ederler burdan olmaz o işler.

Trt = Tutumsuz reating trendi vs :)

Trt = Taraflı Rejim Tutumu

gibi =)

Steril61
27.01.2011, 17:43
Arkadaşlar bu yazıyı "Türkiye-Güney Kore maçı" konusunda da yazdım. TRT'yi ve kupa maçının hakemi cüneyt çakır ı bu maçta protesto edebiliriz.

Bildiğim kadrıyla Güney Kore maçını TRT verecek. Trabzonspor taraftarları olarak TRT'ye olan tepkimizi aksettirmek için bence önemli bir fırsat Güney Kore maçı. Şimdiden pankart filan hazırlanabilir. Tabi bu pankartları gösterecek yürekleri olamayacağından aleyhte tezahüratlar daha etkili olacaktır. En azından TRT aleyhine ne gibi tezahüratlarda bulunulabilir bunları düşünmek lazım. TRT'ye olan tepkimizi aynı kanal aracılığı ile geniş kitlelere duyurmak bence etkili olacaktır.

TRT'ye yönelik tepkimizi ne şekilde yönelteceğimiz konusunda şimdiden fikirler üretelim arkadaşlar.

Mesela ben örnek olsun diye söylemek isterim. Güney Kore maçının ilk beş dakikası taraftar sahaya arkasını dönecek ve sessizce bekleyecek. Bu sırada bir grup Maraton tribününde büyük bir pankartla protestonun kısa mesajını verecek yazıyı gösterecek. Ardından TRT aleyhine yoğun tezahüratta bulunulacak... Çok dikkat çekici olur herhalde.

Hazırlanması muhtemel pankarttaki yazı ne olabilir??? Bu konuda fikir üretelim derim ben. "TARAFSIZ KAL TRT", "TARAF OLMA TRT", "SİYAH-BEYAZ SANA YAKIŞMIYOR TRT", "TRT KİME HİZMET EDİYOR", "TRT DIŞARI", "MAÇ TRT'DE İZLENMEZ", "ÇİFTE STANDART TRT'DE İZLENİR", "TRT-HAKEM EL ELE, TÜRK FUTBOLU NEREYE" ve sair sözlerin yer aldığı bir pankart hazırlanabilir. Yine bu tür sloganlarla maç içerisinde TRT'ye hak ettiği tepki gösterilebilir. Umarım TRT'yi protesto için etkili sloganlar çıkar ortaya.

salihismet
27.01.2011, 17:47
trt her konuda oldugu gibi spordada tarafli yayin yapmaya devam ediyor, bjk Trabzon macinin spikeri gs- xamax macini
anlatan spikerin gs nin 4. golünden sonra aglamasini hatirliyorum, dünkü spikerin tek aglamasi eksiti, yirtinarak bagirmalari
ayniydi.

Bir amcadan dinledim, almanyadan izine gidiyor, ve Ts- fb macina denk geliyor, mac Ts nin yenilmesiyle sonunclaninca
gencler mactan sonra saga sola saldiriyorlar, ve bu saldirida trt nin yayin aracinada bir kac tas isabet ediyor. O amaca
genclere diyorki; cocuklar yapmayin, trt bu araci sizin babalarinizin verdigi paralarla aldi. Gencler kisa cevap veriyor:
Niye babalarimiz trt ye para veriyorlar ki, bize versinler?

Malisef verdigimiz vergilerin hesabinida soramiyoruz, hos sorsakta cevap veren yok zaten.

SDinc
27.01.2011, 17:59
Arkadaşlar bu yazıyı "Türkiye-Güney Kore maçı" konusunda da yazdım. TRT'yi ve kupa maçının hakemi cüneyt çakır ı bu maçta protesto edebiliriz.

Bildiğim kadrıyla Güney Kore maçını TRT verecek. Trabzonspor taraftarları olarak TRT'ye olan tepkimizi aksettirmek için bence önemli bir fırsat Güney Kore maçı. Şimdiden pankart filan hazırlanabilir. Tabi bu pankartları gösterecek yürekleri olamayacağından aleyhte tezahüratlar daha etkili olacaktır. En azından TRT aleyhine ne gibi tezahüratlarda bulunulabilir bunları düşünmek lazım. TRT'ye olan tepkimizi aynı kanal aracılığı ile geniş kitlelere duyurmak bence etkili olacaktır.

TRT'ye yönelik tepkimizi ne şekilde yönelteceğimiz konusunda şimdiden fikirler üretelim arkadaşlar.

Mesela ben örnek olsun diye söylemek isterim. Güney Kore maçının ilk beş dakikası taraftar sahaya arkasını dönecek ve sessizce bekleyecek. Bu sırada bir grup Maraton tribününde büyük bir pankartla protestonun kısa mesajını verecek yazıyı gösterecek. Ardından TRT aleyhine yoğun tezahüratta bulunulacak... Çok dikkat çekici olur herhalde.

Hazırlanması muhtemel pankarttaki yazı ne olabilir??? Bu konuda fikir üretelim derim ben. "TARAFSIZ KAL TRT", "TARAF OLMA TRT", "SİYAH-BEYAZ SANA YAKIŞMIYOR TRT", "TRT KİME HİZMET EDİYOR", "TRT DIŞARI", "MAÇ TRT'DE İZLENMEZ", "ÇİFTE STANDART TRT'DE İZLENİR", "TRT-HAKEM EL ELE, TÜRK FUTBOLU NEREYE" ve sair sözlerin yer aldığı bir pankart hazırlanabilir. Yine bu tür sloganlarla maç içerisinde TRT'ye hak ettiği tepki gösterilebilir. Umarım TRT'yi protesto için etkili sloganlar çıkar ortaya.

Oldu.
Milli maçları ne zannediyorsunuz siz ?
Neymiş efendim Milli maçta dünyanın en iyi hakemlerinden Cüneyt Çakır'ı protesto edecekmişiz , Trt'yi protesto edecekmişiz.
Böyle şeyler olursa bir dahada Trabzonda maç oynatmamalılar zaten. Malum Gürcistan maçı üzerine bu olaylar milli maçları Trabzon'a vermeyenleri haklı kılar.

evrents
27.01.2011, 18:11
Arkadaşlar kerem öncel kendi sitesinden yazmış.
Sizi kırdıysam üzgünüm…

Oca 27th, 2011 | By Kerem (http://www.keremoncel.com/author/kerem/) | Category: Manşet (http://www.keremoncel.com/category/manset/)Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan maçı TRT 1 ekranlarından sizlere tarafsız olarak, sahadaki heyecanı olabildiğince yansıtmaya çalıştım. Ancak devlerin maçında Beşiktaş’ın (aynı zamanda maçın) ilk golündeki anlatımım Trabzonsporlu dostları kırmış. Bu konuda çok sayıda eleştiri mesajı aldım. Onlara kendimi iyi ifade edemediğimi düşündüm ve gerçekten çok üzüldüm.
Eleştirileriniz için öncelikle teşekkür ederim. Ama bilirsiniz ki, bir spikerin asıl görevi maçın heyecanını elden geldiğince iyi yansıtmak, güzel futbol sergileyenin de (maçın önüne geçmeden) hakkını vermektir.
Maçın ilk yarısında Beşiktaş çok yüksek tempolu ve Trabzonspor’a göre çok daha etkili bir futbol sergiledi. Golün oluşumu, Simao’nun dar alanı iyi kullanışı, Almeida’nın son vuruşu futbol adına gerçekten de güzel hamlelerdi. Bu önemli maçın ilk golü olması da beni heyecanlandırmış olmalı. Eğer anlatımımla bunu abartarak sizlere aksettirdiysem bundan büyük üzüntü duyarım. Trabzonspor, hem benim için hem Türk futbolu için çok önemli. Üstelik de onur üyesi olduğum ve çok sevdiğim bir camiayı kesinlikle üzmek değildir niyetim.
Ben bir profesyonelim ve anlatım kulübesine girdiğimde mikrofonun önüne geçtiğimde renkler, camialar ve kulüpler benim için önemini yitirir. Kim iyi oynarsa benim anlatımımda kendiliğinde o takım ön plana çıkar. Asla maçın önüne geçmeye çalışmam. Ben maç anlatırken kim iyi oynarsa o hakkını alır ancak. Kaygım ne Beşiktaş’ı yüceltmektir, ne de anamın doğduğu şehir olan Trabzonspor’u yermektir. Eleştirilere sonsuz saygım var. Maçın ilk yarısını tekrar izlemedim ama ilk golün anlatımı biraz abartılı olmuşsa eğer, bundan da üzüntü duyarım.
Maçla ilgili izlenimlerimi de paylaşmak isterim. Brozek kardeşler başta olmak üzere Alanzinho, Yattara, Sezer, Tayfun, Ferhat hatta tandemde oynayan Glowacki ve Giray’ın ilk kez birarada oynamalarının ortaya çıkardığı uyumsuzluk, ilk yarıda sahaya net bir şekilde yansıdı. Buraksız, Umutsuz Jajasız, Selçuksuz, Polmansız, Serkansız oynayan Trabzonspor, sahadaki uyumsuz futbolcularıyla toplama takım görüntüsündeydi ilk yarıda. Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir. Ligi düşünerek kupayı gözden çıkaran Trabzonspor’un sahadaki dizilişiyle Beşiktaş karşısında sıkıntı yaşayacağı da gün gibi aşikârdı.
Öte yandan genç Mustafa Yumlu ileride müthiş bir oyuncu olacak. Dün akşam kısa sürede sergilediği futbol son derece olumluydu. Pawel Brozek, forvet hattında Umut’la iyi bir ikili oluşturacak gibi gözüküyor. Trabzonspor büyük camia, şampiyonluğun da en güçlü adayı. Belli ki bu yolda da sonuna kadar yürüyecek.
Son söz olarak, çok keyifle yaptığım bir mesleğim var. Hayatımda ne amigoluk yaptım ne de bir takımı tutarak maç anlattım. Aksi olmaması için de maçlardan önce çok çalışır, futbolseverlere keyifli bir maç izletmeyi – dinletmeyi - düstur edinmişimdir. ‘Trabzonlu dostlarım bunu aslında çok iyi bilirler’ diye düşünürken, gelen bu mesajlar beni gerçekten çok üzdü. Bir kaç cümle ile kendimi ifade etmek istedim.
Sevgilerimle…
K.Ö.

http://www.keremoncel.com/2011/01/27/sizi-kirdiysam-uzgunum/