PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş: ''Sakın oyunlara gelmeyin''

Gökhan KAN
17.12.2010, 22:52
Bize karşı kampanayalar olacaktır ve oluyor. Bu başarıyı ve oynanan futbol sonrası alınan galibiyetleri hakemlere ve başka yönlere çekenler var ama biz bunlara aldırış etmiyoruz. Oyuncularıma ve taraftarımıza söylüyorum bu oyunlara sakın gelmeyin biz bu işin içinde yokuz. Biz İstanbul B.B maçında da zorlandık ve her maçta zorlanacağız. Biz mükemmel değiliz ama giderek iyiye gidiyoruz. Bize önce iyi diyip sona kötü diye ortaya koyanlara söylüyorum biz o işte yokuz.."

Bu konu çok önemli arkadaşlar. Hocamızın dediği gibi oyunlara gelmeyelim..

TSelif
17.12.2010, 22:53
Bu akşam mı söyledi bunu hoca ?

Yiğit SARI
17.12.2010, 22:54
Şenol Güneş'in maçın ardından yapıtığı açıklamalardan Ajansspor'un derledikleri;
"İlk önce Rakibimizi kutluyorum. İkinci ligten çıkıpta aldığı puanlara bakılırsa çok iyiler, Hocaları, futbolcu ve camia olarak çok iyi işler yapıyorlar. İlk yarıda pas yüzdesi ve tempo bakımından sıkıntılar yaşadık, istediğimiz yapamadık. İkinci yarıda ise bunaları iyi yapınca goller geldi. İkinci yarı golün geç gelmesi taraftarı ve oyuncuları sıkıntıya sokmuş olabilir ama bizim sabırlı olmamız gerekiyor. Bizim sabır ve desteğe ihiyacımız var ve tarftarımız bunları yaptı."

"Bizde bütün oyuncular önemli ama hiç bir zaman vaz geçilmez değil. Yetenekli ve iyi Oyuncularımız var bunları sahada görürsek çok iyi ama sadece yenetek hiç birşey değildir.."

"Biz 2010 yılını çok iyi geçirdik ve kendimizi geliştirmeyede devam ediyoruz. Saha içinde keyifle oynarken saha dışında tribünlerde keyif içinde izlemeliydi ve bunuda başarıyoruz. Mükemmelmiyiz ? Hayır değiliz. Ama her geçen gün iyiye gidiyoruz. İlk yarıda aldığımız sonuç ve oyunlara bakınca hak ettiğimiz yerdeyiz. Oyunumuzu geliştirmek zorundayız. Bize karşı kampanayalar olacaktır ve oluyor. Bu başarıyı ve oynanan futbol sonrası alınan galibiyetleri hakemlere ve başka yönlere çekenler var ama biz bunlara aldırış etmiyoruz. Oyuncularıma ve taraftarımıza söylüyorum bu oyunlara sakın gelmeyin biz bu işin içinde yokuz. Biz İstanbul B.B maçında da zorlandık ve her maçta zorlanacağız. Biz mükemmel değiliz ama giderek iyiye gidiyoruz. Bize önce iyi diyip sona kötü diye ortaya koyanlara söylüyorum biz o işte yokuz.."

Bu akşam mı söyledi bunu hoca ?

Evet

Keleşoğlu
17.12.2010, 22:55
evet maçtan sonra

metehan
17.12.2010, 22:59
Arkadaşlar, İstanbul takımlarının taktiğidir bu. İşler kötü gittiğinde taraftarın öfkesini takım, yönetim ve teknik heyetin üzerinden alıp başka bir yöne kanalize ederler hemen. Bugünkü Aykut Kocaman röportajının nedeni de bu. Bu yıllardır izlediğimiz senaryolardır. Bugün hakemler için "iyi gidyorlar" diyen Demirören'in ilerleyen zamanlarda işler daha da kötüye giderse takımı sahaya çıkarmayacağı zamanlar yine gelecektir, emin olabilirsiniz.

Şenol hoca çok güzel bir açıklama yapmış. Başlangıçta TS'u övenler, şimdi iş ciddiye binince kulp takmaya çalışıyorlar. Elbette bir takımda performans değişkenlik gösterecektir, robot değil ki bunlar. Önemli olan mücadeleyi bırakmayıp kazanmayı başarabilmek. Zaman zaman elbette kayıplar olacak, bunlar normal.

Bu tür karalamalara hazırlıklı ve dirençli olmalıyız. Hakemlere güvendiğimizi söyleyip işimize bakalım. Onların demesi ile hakemler dönmez. İkinci yarıya da iyi bir başlangıç yapıp bu çizgiyi bir süre daha sürdürebilirsek, tüm kamuoyu desteğini arkamıza alacağımızdan eminim.

Şimdi biraz dinlenelim bence, ruhen çok yorulduk :)

Mustafa YILMAZ
17.12.2010, 23:00
tam zamanında öyle bir konuştu ki yine şenol hocam öyle böyle değil yılın kapağını yapıştırdı.

Selçuk Aydın61
17.12.2010, 23:02
hepimize nasıhat etmiş resmen hocamız

bizler biliyoruzki ve inanıyoruzkı aldıgımız her puan helalır bize...

metehan
17.12.2010, 23:07
Karabük'ün kaptanı maçtan sonra "İnşallah TS hedefine ulaşır" dedi, yaktı bizi :). Şimdi "Karabük maçı sattı" yorumlarına hazırlıklı olalım :D

Arif Timurcioğlu
17.12.2010, 23:07
İyi laf koydu istanbul medyasına sinan engine kapak olmuştur.

Mert67
17.12.2010, 23:09
Aykut Kocaman'a da bir gönderme olabilir.

Gökhan KAN
17.12.2010, 23:11
Muhatap olmuyoruz senle Aykut efendi.. Sen şimdiden ayarla yeni takımını..

macka61
17.12.2010, 23:12
çok güzel konuşmuş hocam bizde aynı senin gibi düşünüyoruz hocam ve istanbulluların oyununa gelmeyeceğiz bu sefer

ağasarlı
17.12.2010, 23:12
evet arkadaşlar... bundan sonra çok dikkatli ve soğukkkanlı olmalıyız.. artık2. yarı yapacağımız maçlarda başarıyı: %50 si takım oyunu ile geri kalanı ise psikoliji ile kazanılacaktır..

zafercalikoglu
17.12.2010, 23:15
hocamız cok güzel konustu,özellikle iç saha maclarında ne olursa olsun takımı motivesini bozacak bir davranışta bulunmayalım bulunanlarıda uyaralım..artık 2.yarı medya ve yazARLAR saldırmaya başlayacaktır.onun için hocamızın sözüne büyük önem verme zamanı yolu yarıladık ama daha yolun sonu görünmedi,

Alibeyoglu
17.12.2010, 23:17
ikinci yari ile birlikde üzerimizde daha fazla bizans oyunlari oynanmaya baslayacakdir

berke_arda
17.12.2010, 23:18
şenol hoca aynı zamanda flozofluğa başlamış senol hocama hayranlığım her gecen gün biraz daha artıyor

mda61
17.12.2010, 23:22
Hoca budur abi.

Tangerine Dream
17.12.2010, 23:22
Cyzio hocanın imzasını değiştirme vakti geldi.

Mahmut Baran
17.12.2010, 23:26
Şenol Hocanın sanki içine doğdu , o esnada Depar programında Sinan Engin , Bülent Korkmaz ve Altan Tanrıkulu üçlü şebek tayfası atıp tutuyorlardı resmen çıldırdım. Program sonunda Melih Gümüşbıçak dayanamadı söyledi ''En iyi Hoca onlarda , En iyi oynayan takım bunlar, açık ara liderler ve şampiyonluğa en yakın taraf '' diyerek resmen sitem etti bu sebeklere. tebrikler Melih Gümüşbıçak .

ugurozturk
17.12.2010, 23:29
lig tv'de deparda altan tanrikulu ve mustafa denizli bu muhabbetleri cok yapiyor.. trabzon eskiden daha iyi futbol oynuyormus; futbolu kotuye gidiyormus; kapanan takimlari acamiyormus; bu futbolla sampiyonlar liginde gruptan cikamazmis.. geysede pinto 86da kacirmis; niang bos kaleye atamamismis; belediye macinda penalti penaltimiymis; trabzonun sans yaninda oldugu icin su anda lidermis..

ulan 1) sampiyon olduk sampiyonlar ligi kaldi.... once sampiyon olalim sen sampiyonlar ligini oynaycak kadroyu o zaman gorursun.

ulan 2) oynadigimiz futbol ile diger 4unun oynadigi futbol ortadayken; liderligimizi sansla izah etmeye kalkmak edepsizlik..

Depar sunucusu Melihe Altan 3buyukkuluna patladigi icin tesekkur ediyorum..

ugurozturk
17.12.2010, 23:31
Şenol Hocanın sanki içine doğdu , o esnada Depar programında Sinan Engin , Bülent Korkmaz ve Altan Tanrıkulu üçlü şebek tayfası atıp tutuyorlardı resmen çıldırdım. Program sonunda Melih Gümüşbıçak dayanamadı söyledi ''En iyi Hoca onlarda , En iyi oynayan takım bunlar, açık ara liderler ve şampiyonluğa en yakın taraf '' diyerek resmen sitem etti bu sebeklere. tebrikler Melih Gümüşbıçak .

benden once yazmissin. agzina saglik.. :alkış:

Alibeyoglu
17.12.2010, 23:37
TecrÜbe konusuyor

Özge
17.12.2010, 23:48
Filozof filozof;)

Nihal Ayvaz
17.12.2010, 23:50
Aykut Kocaman'a da bir gönderme olabilir.

aykut ve türevlerine gelsin...

SDanışmaz
17.12.2010, 23:53
Hoca farkı..

Ilelioglu
17.12.2010, 23:53
Bende bunu söylüyorum, bosverin bizim hakkimizda yapilan yorumlari...

Onlarin tek amaci bizi karistirmak...

Sakin olalim güzelce yolumuza devam edelim..

:);)

Çağdaş DENİZ
17.12.2010, 23:58
lig tv'de deparda altan tanrikulu ve mustafa denizli bu muhabbetleri cok yapiyor.. trabzon eskiden daha iyi futbol oynuyormus; futbolu kotuye gidiyormus; kapanan takimlari acamiyormus; bu futbolla sampiyonlar liginde gruptan cikamazmis.. geysede pinto 86da kacirmis; niang bos kaleye atamamismis; belediye macinda penalti penaltimiymis; trabzonun sans yaninda oldugu icin su anda lidermis..

ulan 1) sampiyon olduk sampiyonlar ligi kaldi.... once sampiyon olalim sen sampiyonlar ligini oynaycak kadroyu o zaman gorursun.

ulan 2) oynadigimiz futbol ile diger 4unun oynadigi futbol ortadayken; liderligimizi sansla izah etmeye kalkmak edepsizlik..

Depar sunucusu Melihe Altan 3buyukkuluna patladigi icin tesekkur ediyorum..

uğur genel olarak yorumlarını çok beğeniyorum kardeşim bravo...bu arada mynet bi haber yapmış federasyon trabzonsporu kolluyo diye neymiş genç oyuncu oynatmıyomuşuz.şenol hoca süperrrr konuştu valla:D:alkış::alkış::alkış::alkış:

volkan_627
18.12.2010, 01:00
sadece sahada oynanacak oyun, taktik, oyuncu seçimi, oyunu okuma değil olay. işte böyle saha dışı etkenleri de ortadan kaldırman lazım şampiyon olmak için. bu sezon şenol hoca herşeyi hesaplamış. oluşabilecek bütün olumsuzluklara hazırlıklı. bu sene şampiyonluk bu beyanattan sonra daha da yakın bize...

bordolumavi
18.12.2010, 01:11
senol hoca tehlıkeyı gordugu ıcın dıkkatımızı bu konuya cektı,bende ozellıkle son bır haftadır heryerde trabzon sampıyon oldu dıye laflar duyuyorum,hatta bugun tv lardakı su evlendırme programlarından bırınde ordakı sucunu bıle bu sene karadenız takımları sampıyon olacak dıyor,ıkıncı lıgde rız bırıncı lıgde bız olacakmısız...heryerde takımımızın konusması guzel ama daha lıgın ılk yarısı bıttı ve bızı sampıyon gıbı gostrmelerı cok buyuk bır tehlıke,bugun bızı sampıyon yapoanlar ıkı maglubıyet aldıgımızda ya zaten trabzon ısın sonunu getıremezdı bu bellıydı dıye atıp tutacaklar....korkuyorumkı erken havaya gırıp sonra uzulmeyelım takım uzerındekı sampıyon olduk havasınıda kaldıralım...son uc mactırda rahat bır galıbıyet alamadık gordugumuz gıbı

magicyattara
18.12.2010, 01:16
Şimdi biraz dinlenelim bence, ruhen çok yorulduk :)

Bence de..:)

Samet Yildirim
18.12.2010, 01:18
Mac sonrasi basin toplantisi...

Güneş, Fenerbahçe (http://www.sporx.com/futbol/superlig/fenerbahce/) Teknik Direktörü Aykut Kocaman (http://www.sporx.com/aykut-kocaman/)'ın 'Trabzonspor'un penaltıları irdelenmeli' şeklindeki açıklamalarına ilişkin bir soru üzerine de "Bu Aykut (http://www.sporx.com/aykut/)'un değil genel bir anlayıştır ama doğaldır. Önde giden takımın saha içinde değil saha dışında geri çekme anlayışıdır. Biz futbol olarak rakiplere karşı iyiyiz ve bunu da sürdürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

pReN@_61
18.12.2010, 01:21
A.Kocaman neden boş işlerle uğraşırsın ki?

el_conquistador
18.12.2010, 01:31

Melih Sendil'di o:). Ama kesinlikle katiliyorum, sonunda patladi ve hakliydida. Fener'li enistem bile televizyon'un basinda kudurdu, bu asalaklar ne zirvaliyor diye...

el_conquistador
18.12.2010, 01:33
A.Kocaman neden boş işlerle uğraşırsın ki?

Diger baslik'ta yazmistim, burdada tekrarliyorum. Aykut hoca'nin böyle birsey dedigine kesinlikle inanmiyorum, medya sözlerini carpitiyordur yine.

faysal
18.12.2010, 03:20
Yüreğine sağlık şenol hocam yine çok güzel konuştun maçtan sonra :)

10-61
18.12.2010, 03:40
FB'li Beyaz bile prograın açılışında bizden bahsetti,güzel maçtı falan dedi,ula şaka maka geliyoruz haaa.

Sefaenes
18.12.2010, 04:25
2 yari medya ve hakem oyunlarina dikkat etmeliyiz oyuna gelmemeliyzi heleki fb macinda orada hatamizi bulup sahamizi kapatmak icin firsat ararlar

uzunismail
18.12.2010, 05:22
Aykut Kocamanı Türk Teknik Direktör diye her ortamda destekledim.. Bu demecinden sonra Allah huzurunda hakkımı helal etmiyorum ona.Demekki yerli yabancı farketmiyor önce adam olacak, Şenol Hoca bu alanda tek kaldı rakipsiz gidiyor..

uzunismail
18.12.2010, 05:36
Bu saatten sonra birdaha mynet ile işim kalmadı arkadaşlar.Trabzona yapılan saldırı bana yapılmıştır.. Karadeniz düşmanı portal mynettir. Asparagas haberlerle trabzonsporumun hakkına resmen saldırılmıştır.. Üyeliğim bitmiştir mynette...

POYRAZ
18.12.2010, 06:26
Aman oyun ve senaryolara dikkat.

mehmet83
18.12.2010, 07:08
Gunaydin futbol diye bir program var Lig tv'de. Turkiye saatiyle saat 7'de basliyor. Sali ya da carsamba gunu oluyor herhalde. Tam emin degilim. Herneyse bu Altan Tanrikulu denen dingil var o programda. Sabah 7'de oldugu icin mail atan fazla olmuyor. Yani mail atarsaniz programi sunan bayan yazdiginiz maili direk okuyor. Gecen kazandigimiz penaltilar hakkinda konusuyodu yine ve neden verilmeyen penaltilarimizdan bahsetmiyorsunuz dedim ve kivirmaya basladi.Ben 3 defa mail attim hepsini okudu. Eger Altan'a soru sorup onu terletmeyi istiyorsaniz bu program kacmaz. Bunun gibilere firsat vermeyeceksin.

SAMSUNLU60
18.12.2010, 07:41
Biraz önce bunu mail olarak Altan Tanrıkulu'ya gönderdim arkadaşlar!

Sayın Tanrıkulu,
sizi yakından takip eden Trabzonsporlu bır okurunuz olarak yazıyorum. Sizin gibi futbol bilgisine güvendiğim yazar, neden son zamanlarda bu denli art niyetli demeçler verir ve elde edilen başarıları karalamaya çalısır anlamıyorum.
Dün akşam izledim ama hayretle, nerdeyse Trabzonspor'un oynamış olduğu her maçı izlemesem, düşme potasında olan bir takımdan bahsediyorsunuy zannedeceğim. Niang boş kaleye atmamış, Pino şu pozisyonu kaçırmış, bilmem şu hakem şu penaltıyı vermiş.
Neden bu denli bir öfke ve kin var Trabzonspor böyle güzel giderken? Aradaki puan farkı mı endişelendiriyor sizi, yoksa başka nedenler mi? Açıklarsanız sevinirim, netice de bir yorumcu/gazeteci olarak sizlerin objektiv olmasını bekleyebiliriz.

Almanya'da hakem olan çok yakın bir arkadaşıma sırf şu penaltı muhabbetleri dolayısıyla pozisyonları gösterdim ve aldığım cevap hiç de sizlerin söylediklerine eşdeğer değildi. Buca macı dışındakiler net oalrak penaltı demişti kendisi bana ve öncesinde hangi takımı desteklediğimi söylememiş olmama rağmen, objektif kalmasını sağlamak adına bunu yapmıştım.

Bu denli mi hazmedemiyorsunuz Trabzonspor'u?
Tamam, bir iki haftadır iyi oyun ortaya koymuyoruz, doğrudur! Ama galip geliyoruz, özel oyuncularımızla, takımın mücadele gücüyle ve doğrusunu isterseniz, keşke bizim takımızın yaptığının yarısını Galatasaray yapsa veya Fenerli oyuncular. Tebrik ederim, helal olsun derim ancak Fenerbahçe de takımının biraz ilerlemesini sağlayan adam Alex ve Emre, onun dışında da oynayan yok takım için, eh Galatsaray'dan bahsetmeye gerek bile yok, çünkü onlarda hiç Ruh yok.

Biraz olsun sindirin bence takımımızı, unutmayın, Anadolu olmazsa Istanbul bir hiçtir, Trabzon'da Anadolu'nun lokomotifi olduğuna göre de, bunu aklınızdan çıkarmayın!

ozturk
18.12.2010, 08:59
Tebrikler Şenol Hocam..

Burak
18.12.2010, 09:02
Seninle herşeye varız hocam.

61yusuf
18.12.2010, 09:31
Bu ve buna benzer durumlar biz zirvedeyken sürekli dile getirilecektir.
Bunlara aldırış etmememiz lazım.

peker61
18.12.2010, 10:22
Bravo Şenol hocama camiayada dersler veriyor sakin olmamız lazım bu sene o sene ..

Mesut
18.12.2010, 10:25
tamam hocam gelmeyız oyunlara :)

Sami Kuk
18.12.2010, 10:26
Ezik fb lıler dalga gecmek ıcın yok sabrının günlüğü yok susterın günlüğü falan dıye baslık acarlar dalga gecerler.Şenol Günesede acmıslar ama yazabıldıklerı tek sey adam gıbı adam helal olsun flan coguda konuyu kapatın demıs:) Bu ülkede en cok sevılen Sadri Baskan ve Şenol Günes ne güzel beaa

Ömür Karadeniz
18.12.2010, 10:37
Bir tarafta Şenol Güneş diğer tarafta aykut,hagi vs.Krizlerin üstesinden kolayca gelen ve takımı liderliğe taşıyan bir hoca, diğerlerinde orda bulunmak için olan hocalar.Kalite denen şey Şenol hocamızda fazlasıyla var.

arifberkay
18.12.2010, 10:57
Biz önümüze bakalım onlar dalgalarına baksınlar....

Alperen Çakıroğlu
18.12.2010, 11:00
Tam lig tv programının üstüne öyle bir konuşma yaptı ki hocamız onun yüreğine sağlık hoca budur ve Şenol Hoca'ya sevgim kat kat arttı budan sonra da artacak sen teksin hocam merak etme biz oyuna gelmicez hatta onların oyunlarını başlarına yıkıcaz..

Eren Karaahmetoğlu
18.12.2010, 11:00
Şenol Hocam harikasın.

Sen o sahada yoksan ben de yokum. :D

Mustafa Yılmaz.20
18.12.2010, 11:02
Geçen hafta bu 5 haftalık aranın kötü olduğunu düşünüyordum ama tam zamanındaymış. Biraz kafa olarak rahatlayalım, ikinci yarı işimiz daha zor.

Travelair
18.12.2010, 11:17
Oyuna gelmeyeceğiz ama özellikle medyada ağırlığımızı hissettirmek zorundayız. Köşe yazarlarımız, televizyon yorumcularımız kulüp haklıysa onu müdafaa etmesini bilmeliler ve böylece bu kirli kampanyalara set çekmeliler

volkan_627
18.12.2010, 13:15
Şampiyon Olmamız Engellenemez...

Turgay Atalay
18.12.2010, 13:19
STSL 17. Hafta Trabzonspor - Karabükspor (17 Aralık Cuma saat 20:00)

Şampiyon olabilmemiz için benim tek ümidim TS taraftarı..

Bizi şampiyon yaparsa onlar yapar..

Bu adamlarda yıllardır birikmiş bir stres var‚ TS içeride üst üstte 2 maçta puan kaybetsin 3 maçta TS seyircisi ya tesisleri basar yada sahada oyuncuları ıslıklarb

Maçtan sonra daa Şenol Güneş‚ homurdanmaya gerek yok‚ sonuna kadar destek verin mealinde bir açıklama yapmış.. "

antu dan bir fenerlinin yorumu.

Çok doğru bir noktaya parmak başmış.Avni Akere giden taraftarımıza sesleniyorum "Artık hata yapma lüksümüz yok. Çekirdek çitleyip her kaçan pozisyondan sonra homurdanmak yerine, maçtan önce şovlar yapıp,maç başlayınca pısmak yerine, bu takıma destek verin. Maraton tribünü her görüşümde içimden küfür etmek geliyor,ruhsuzlar resmen. Gol atınca bende bağırıyorum evde, bütün apartmanı kaldıracak kadar, önemli olan stresli ortamda ve hazır futbolcular gözünüzün önündeyken onlara Trabzonsporumuzun büyüklüğünü hissettirmek,homurdanmak değil, yalnız olmadıklarını bilsinler, ateşleyin onları.
Şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken bir travma daha kaldıramaz ne Trabzon şehri ne de biz taraftarları

EmreYavuz61
18.12.2010, 13:20
Müthiş konuşma...

Türkiye'nin belkide en çabuk tahrike gelen taraftar topluluğu olarak kulaklarımı tıkamalıyız , Şenol Hocamız gereken cevapları yeri geldiğinde verecektir...

Murat Altun
18.12.2010, 13:36
Dün maçtan sonra konuşmalrını dinlerken Bir kez daha helal olsun bu adamı çok seviyoum ben yaaaaaaaa diye etrafımdakileri dürtüyordum :)

mourner
18.12.2010, 13:39
dün sadri şenerin ligtv ye verdiği ayarı da ayrıca tebrik ediyorum bu vesileyle..helal olsun başkan..

Selim Turan
18.12.2010, 13:39
Maraton Tribünü'ne Çıt Çıt sponsor olsun iyi hemde ülke gündemine oturur yi reklam yapmışolurlar :)

orhan42
18.12.2010, 21:49
Bravo hocam bravo..Ellerinden öperim...

GULER
18.12.2010, 21:57
Mevcut sartlar altinda Turkiyede Trabzonsporumuzu sampiyon yapabilecek tek kisi SENOL GUNES HOCAMIZDIR. HEP DESTEK TAM DESTEK.

Tolga Okumuş
18.12.2010, 23:31
Sinan Engin o kadar değilde, Altan Tanrıkulu tamamen abarttı o gece.

Fener ikinci yarı tek kale oynamış.Niang boş kaleye kaçırmış.

Gs'de Servet hata yapmış,Pino boş kaleye atamamış.

BJk'de Tabata vurmuşta Ceyhun çizgiden almış.

Trabzonspor şampiyonlar liginde bir şey yapamazmış.

Maçları izlemesem acaba diyeceğim ama,maçları izledim,gözlerim görüyor ve akıl sağlığımda gayet yerinde.

Fener maçının ikinci yarısında Teofilo boş kaleye atamadı,penaltı kaçtı.Bunlar gol olsa skor 5-2.Ondan sonrası farka gider.

Gs'de Servet hata yaptı da "alın topu size vereyim gidin gol atın" mı dedi?Bastık aldık topu.

Onur çıkan topu içeri atmasa BJK'nin öyle bir pozisyonundan bile bahsetmeyecektik.

Hele bir yer var ki orda yok artık dedim Altan Tanrıkulu'na.Gençlerbirliği GS maçında Hurşut gol atana kadar kar yağmış top yerden sekmiş gol olmuş,ondan sonra hooop kar kesmiş.Bak sen Allah'ın işine.Yahu demezler mi Tanrıkulu GS o maçı alsa ne olacak verse ne olacak?

Son olarak eğer Trabzonspor'da Avrupa'da bir şey yapamayacaksa Türkiye Avrupa'ya takım göndermesin!!!

Ezikliğinde bu kadarı.

orhan42
19.12.2010, 09:08
Sinan Engin o kadar değilde, Altan Tanrıkulu tamamen abarttı o gece.

Fener ikinci yarı tek kale oynamış.Niang boş kaleye kaçırmış.

Gs'de Servet hata yapmış,Pino boş kaleye atamamış.

BJk'de Tabata vurmuşta Ceyhun çizgiden almış.

Trabzonspor şampiyonlar liginde bir şey yapamazmış.

Maçları izlemesem acaba diyeceğim ama,maçları izledim,gözlerim görüyor ve akıl sağlığımda gayet yerinde.

Fener maçının ikinci yarısında Teofilo boş kaleye atamadı,penaltı kaçtı.Bunlar gol olsa skor 5-2.Ondan sonrası farka gider.

Gs'de Servet hata yaptı da "alın topu size vereyim gidin gol atın" mı dedi?Bastık aldık topu.

Onur çıkan topu içeri atmasa BJK'nin öyle bir pozisyonundan bile bahsetmeyecektik.

Hele bir yer var ki orda yok artık dedim Altan Tanrıkulu'na.Gençlerbirliği GS maçında Hurşut gol atana kadar kar yağmış top yerden sekmiş gol olmuş,ondan sonra hooop kar kesmiş.Bak sen Allah'ın işine.Yahu demezler mi Tanrıkulu GS o maçı alsa ne olacak verse ne olacak?

Son olarak eğer Trabzonspor'da Avrupa'da bir şey yapamayacaksa Türkiye Avrupa'ya takım göndermesin!!!

Ezikliğinde bu kadarı.
Kardeşim bunları hepsi şerefli insanlar(!)..Ne deseler şaşırmam...

TameRHan
19.12.2010, 09:32
maalesef malum oyunlar bu sezon erken başladı çünkü Trabzonspor o malum kişilerin planlarını erken bozdu,farkı açtı ve yoluna devam ediyor.
benim en çok dikkatimi çeken şey, eskiden görev yaptıkları dönemde Trabzonspor düşmanı olarak bilinen hakemlerin şimdilerde yazılı ve görsel basında Trabzonspor'un maçlarını yöneten hakemleri sürekli olarak eleştirmeleri.bir nevi Trabzonspor hakemlerle kazanıyormuş izlenimi vermek istiyorlar.milleti etkilemek istiyorlar.güya kendileride o işin ehli,eski hakemler ya...

Tatar Kemal
19.12.2010, 10:34
sen ne emredersen başımız üstüne hocam. sen ne dersen o. sen yeterki emret.

talsuv61
19.12.2010, 10:47
Ertuğrul sağlanda bize niye hiç penaltı verilmiyor diye soruyor. Buna mı efendi adam diyorlardı ?

DNA-TS
19.12.2010, 11:41
onlar hiçbir zaman Trabzonsporun açık ara lider olmasın istemezler , onlar Trabzonsporun sadece lige renk katmasını isterler aksi olursa lig bordo mavi olur hepten oda zorlarına gider.şenol hoca haklı biz her maçı final olarak görüp türlü ayak oyunlarına gelmeden takımımızı desteklemeliyiz.kaldı 17 maç.

macuka
19.12.2010, 12:20
Sistematik bir TS propagandasi, birisinin dugmeye basmasi, ile basladi. Su an da onde olan takimimiz ilk hedef, bizi becerip indirebilirlerse Bursa ya sira gelecek.
Devre arasinda futbolcularin da kafalarini karistirmak icin devamli " Trabzon icerde stresli oynuyor" havasi vereceklerdir, burda is Senol hocaya dusuyor, bu oyunu o engelleyecek, biz ise Trabzondaki maclarda sonuna kadar destek olup takima en kotu halinda bile destek verecegiz... orta olcek stresli olacaklar yani, ne cok rahat, ne cok stresli..

Şeref
19.12.2010, 12:46
abi adamların beraberliğe bile tahammülleri yok bu ezikleri hep böyle görürürz inşalllah

Burçak
19.12.2010, 17:55
geçen sene bursa için bu şekilde probaganda yapmamışlardı. çünkü nasılsa takılır diye düşündüler. sonrasında iş işten geçmişti.
ama lider Trabzonspor olunca ve puan farkı atmaya başlayınca erkenden başladılar masa başı oyunlarına..

Barış Burak
19.12.2010, 18:12
ertuğrul sağlam nie beleş gelen puanları düşünmüyor.

İnşaallah şampiyon olacağız.Dualarımız hep bu yönde.İsteklerimiz,umutlarımız.

en korktuğum şey ise,Allah göstermesin bir sorun olursa (bunu demeye bile korkuyorum) en sevmediğim iki takımın olma ihtimali.Kayseri olsa sesimi bile çıkarmam.

Emirhan Uludüz
19.12.2010, 18:36
Şu Ertuğrul Sağlam ile Aykut Kocaman karşıma gelse yüzlerine kusarım..Bunların yüzlerini gördükçe dahada sinirleniyorum..Seve seve değil .... .... şampiyon olacaz o kadar..

Çağdaş DENİZ
19.12.2010, 18:37
şenol güneşşşşşşşşşşş veeee sadri şenerrrrrrrrrrr 1 numarasınız 1... lig tv ye ve medyaya ayarınız mübarek uydu gibi oldu

SILENT06
19.12.2010, 18:41
Hocam bu taraftar artık akıllandı.Hep aynı senaryolar.Hocam taraftar olarak bizler de bu oyunda yokuz.Yemezler...

Emin Danışmaz
19.12.2010, 18:46
Maalesef lig tv ve benzeri kanallarda takip ettiğimiz programlarda bizi strese sokmak için ellerinden geleni yapmya son sürat devam ediyorlar.Bunlara hazırlıklı olmalıyız özellikle TRABZON'da buluna renkdaşlar size çok büyük görevler düşüyor sizlere,son KARABÜK maçında gördük ki son 10 dk'ya kadar bu takım gol atamazsa dahi desteğinizi 90+ kadar devam ettirin biz içeride fire vermez isek dışarıda ALLAHIn izni ile işi bitiririz.
Merak ediyorum dün FB nin oynadığı oyunu şişirenler ve şampiyonluk için en iddialı takım demecini verenler TRABZONSPOR'un haftalarca oynadığı güzel futbolu görmemezlikten gelerek bir iki maçlık çıkış yapan ezikleri hemen ön plana çıkarmaya başlıyorlar.

İkinci yarı işimiz geröekten zor.

BİZ TRABZON ve TRABZONSPOR isek bunlara HER YERİN NE OLDUĞUNU HATIRLATACAĞIZ.

Barış Burak
19.12.2010, 18:51
Mustafa denizlide kehanetini yapmış.Fener şampiyon olurmuş.

Allahım inşaallah zafere ulaşırızda bu ağızları bi daha böyle açmak için 2 defa düşünürler.

SILENT06
19.12.2010, 18:57
Mustafa denizlide kehanetini yapmış.Fener şampiyon olurmuş.

Allahım inşaallah zafere ulaşırızda bu ağızları bi daha böyle açmak için 2 defa düşünürler.

Orada FB'nin ligin ilk yarısında son 7 sırasında yer alan takımları yendiğinden bahis açıldı.Denizli de bunun tam tersi olmalı dedi.Ve ekledi.FB 2. devrede ligin ilk 7 sırasındaki takımları yensin şampiyon olur dedi.Öyle birşey mümkünmü sence ççççççççç

Barış Burak
19.12.2010, 18:59
Orada FB'nin ligin ilk yarısında son 7 sırasında yer alan takımları yendiğinden bahis açıldı.Denizli de bunun tam tersi olmalı dedi.Ve ekledi.FB 2. devrede ligin ilk 7 sırasındaki takımları yensin şampiyon olur dedi.Öyle birşey mümkünmü sence ççççççççç

cem papilalar çıkarsa neden olmasın.inş olmaz öyle birşey.

İnşaallah bu sene mutlu sona biz ulaşırız

SILENT06
19.12.2010, 19:01
cem papilalar çıkarsa neden olmasın.inş olmaz öyle birşey.

İnşaallah bu sene mutlu sona biz ulaşırız

Valla bu sezon hakemler bile bizi durduramaz bence :D:D:D

Hamdi Karamahmutoğlu
19.12.2010, 19:01
Çok net.
Bizim şampiyonluğumuz kimsenin işine gelmiyor.
Bu yüzden bizimle uğraşan çok olacak.
Dikkatli olmalıyız.
Gaza gelmeyelim, kumpasa düşmeyelim.

Tolga Kurt
19.12.2010, 19:03
Herkes haddini bilsin yeter biz şampiyon oluruz.

SILENT06
19.12.2010, 19:07
Bu taraftar artık akıllandı.Biz bu sezon kendimize öyle bir dünya yarattık ki, dışarıdan gelen sinek vızıltılarını duyamıyoruz.Bizi bir tek hakemle etkileyebilirler artık.Dikkat etmemiz gereken tek konu bu.Şampiyonluk hasreti o kadar canımıza tak etti ki, kocaman aykutlar sinan enginler ve bunlara benzeyen entel liboşlar bizim bu birlikteliğimizi bozamaz...

Travelair
19.12.2010, 19:48
Aykut hoca penaltılar diyor, hakemlere sığınıyoruz diyor ertesi maçta yumruk yiyen yediğiyle kalıyor kart yok. Oyuna gelmemeliyiz ama tedbirli ve dikkatli olmalıyız

İdris Toksoy
19.12.2010, 19:51
şenol hocayla her şey kontrol altında.dediğinden dışarı çıkılmamalı.

ozturk
19.12.2010, 19:52
2. yarı çok çetin geçecek.. 35 puan alırsak Allahın izniyle iddialı oluruz..

vaslat
19.12.2010, 21:02
telegolün iddası federasiyon lig şampiyonunu belirlemiş bakalım kimmiş ortalığı karıştırmaya başladılar

atomania
19.12.2010, 21:25
telegolda bize karsi kampanya baslamis. bir yönetici baglanmasi lazim. gökmen de basladi. su an cildiriyom

Tunay ERDEM
19.12.2010, 21:58
telegolda bize karsi kampanya baslamis. bir yönetici baglanmasi lazim. gökmen de basladi. su an cildiriyom

aykutu eleştiriyorlar.

2011sampiyonuz
20.12.2010, 04:14
Iki hafta üst üste hakemlere ragmen kazandik maclari. Bunda futbolcularin basarilari vardi.

Hakemler bizim futbolculara cok cabuk kart gösterebiliyorlar. Rakip takima kirmizi kartlari bile es geciyorlar. Istanbul takimlarina karsi korkuyorlar kart göstermeye! Burda taraftarlara büyük isler düsüyor!!!

Son iki haftaya baktigimda, Trabzonspor yönetiminin hakemler icin tedbir almasi gerektigini düsünüyorum.

2011 yilinda Trabzonspor un sampiyonlugunu Allah tan baska kimse engelleyemez!!!

Çağdaş DENİZ
20.12.2010, 04:44
arkadaşlar şenol hocanın seulden ayrılışı çok duygulandım ya...http://www.youtube.com/watch?v=3Rqijr_xDGc&feature=related

sametaydin
20.12.2010, 04:55
Bakın arkadaşlar düşünün bi devre arası yapılacak 2 sağlam transfer. Takım güçlenecek. Bana göre çok ekstrem durumlarla karşılaşmazsak şampiyon olacağız. Bu trabzonspor şampiyon olduğu zaman bu takımı biraz zor durdururlar bundan sonra. Maddi anlamda güçleneceğiz. Belki de tüm borçlarımızı kapatıp tam bir avrupa kulübü gibi yönetileceğiz. Şampiyonlar ligine gideceğimiz zaman bu takıma 2 veya 3 tane daha çok sağlam takviye yapmamız halinde bu ligin çok üstünde bir takım yaratacağımızı düşünüyorum. Kısacası bu yıl şampiyon olursak ondan sonrası daha kolay gibi duruyor.

Deniz Telci
20.12.2010, 06:21
adam haklı ağabeyler, oyunlara gelmeyelim :cool:

Gökçebey
20.12.2010, 08:46
Oyunlara gelmeyelim. Hele ki gaza hiç gelmeyelim. Yok Kadıköy'de fbye 5 atalım, yok o maçı kazanalım bu maçı kazanalım. Aklı selim olalım yeter. 96 yılındaki maçta da hara güre saldırdık. Biraz ders alalım.

Medyada daha şimdiden şampiyonluğumuza gölge düşürülme çalışmaları başlandı. Takmayalım. Gergin bir ortama sokulmaya çalışılıyoruz. İşimize bakalım. Biz vurdukça onlar kuduracak, onlar kudurdukça biz sakin sakin vuracağız. En zevklisi de bu olacak. :)

bangkook_61
20.12.2010, 09:29
Bakın arkadaşlar düşünün bi devre arası yapılacak 2 sağlam transfer. Takım güçlenecek. Bana göre çok ekstrem durumlarla karşılaşmazsak şampiyon olacağız. Bu trabzonspor şampiyon olduğu zaman bu takımı biraz zor durdururlar bundan sonra. Maddi anlamda güçleneceğiz. Belki de tüm borçlarımızı kapatıp tam bir avrupa kulübü gibi yönetileceğiz. Şampiyonlar ligine gideceğimiz zaman bu takıma 2 veya 3 tane daha çok sağlam takviye yapmamız halinde bu ligin çok üstünde bir takım yaratacağımızı düşünüyorum. Kısacası bu yıl şampiyon olursak ondan sonrası daha kolay gibi duruyor.

Şu borç olayınıda bir anlayamadık. Gelen paralarla tüm borçlarımızı kapatıp bir Avrupa kulübü gibi yönetiliriz son derece yanlış. Hangi Avrupa kulübü borçsuz ? Hepsinin yüzmilyonlarca dolar borcu var. Şampiyon olursak gelen paralarla az ve öz transfer ve altyapı yatırımı önemlidir.

Gökhan KAN
20.12.2010, 18:31
Sakin olalım. Gereken cevap puan tablosunda verilmiştir zaten. Bu güzel günlerin tadını çıkaralım. Yapılacak transferlere yoğunlaşalım.

Emrullah
20.12.2010, 18:44
Şenol Hoca'nın isim vermeden Aykut hakkında söyledikleri:

"Ben Fenerbahçe maçına gittim, bir yıl önce şampiyonluğu kaybeden taraftar bana sevgi gösterdi. Hiç olumsuzluk olmadı. Benim rakip takımım için bunları söylüyorum. Aynı rakip takımın antrenörü böyle beyanat kullanıyorsa ya antrenörde bir yanlışlık var ya bu düzende bir yanlışlık var. Fırsatçılık olmamalı. Fenerbahçe'nin büyüklüğü, genç bir antrenörün geleceğini karartma adına, günü kurtarmak için yaptığı ifadeler üzerinden olmamalı. O ifadelerle büyümeyeceğini o da bilmeli. Bir büyük olarak tavsiyem, biraz daha dikkatli konuşsunlar. Bu, ülke futboluna zarar verir. Onun geleceğini karartır, benim geleceğim yok artık."
----------------------------------------------------------------------------------------

Şenol Hoca'nın bu sözleri üzerine internet ve ulusal medyanın manşetleri. Dikkat edin sadece bu laflar üzerine bu manşetler atıldı.

İnternetspor: "Güneş'ten Kocaman'a ağır sözler!"

Milliyet: "Şenol Güneş'in Kocaman'a öfkesi dinmiyor."

Emrullah
20.12.2010, 18:46
Bu oyunları düzenleyen, fitne-fesatlık yapan hep medya. Bu milliyet denen haysiyetsiz gazete ve ona benzer birçok gazetenin attıkları manşetlere bakar mısınız? Zorunuz ne? Kulüpleri karşı karşıya getirdiğinizde elinize ne geçecek?

Gökhan KAN
20.12.2010, 18:52
Emrullah abi hiç gerek bu mesajları buraya koymaya. Az önce diğer başlık bu yüzden kapandı. Hemen Aykut Kocamana ve medyaya cevaplar gidecek şimdi. Bu başlıkta oyunlara gelmemek için birbirimizi kontrol ve sakin olmamızı sağlayacak mesajlara yer verelim.

Emrah Akcagöz
20.12.2010, 19:00
Kendileri elle gol atarlar konuşmazlar, rakip futbolcunun ayağını kırarcasına sert müdahalenin es geçilmesini ve bu hareketi yapan futbolcunun 2 hafta tek başına maç kazandırmasını konuşmazlar, yıllarca ligi hakemlerle sömürdüklerini konuşmazlar neymiş efendim Trabzonspor 3 maç peşpeşe penaltı kullanmışmış bunların araştırılması gerekirmiş. Ulan araştır bak bakalım o maçlara eğer 3 penaltıda penaltı değilse o zaman ne diyeceksin eğer o maçlarda bizim verilmeyen penaltılarımız varsa onlara ne diyeceksin bu kadar ahlaksızlık, bu kadar terbiyesizlik, bu kadar adilik ancak sizin gibi şerefsizlerden beklenir. Konuşun bakalım boş boş ikinci yarı alayınızı kendi evlerinizde dağıtacağız..

Çok doluyum yazmak istemiyordum ama dayanamadım hoş bunlara az bile bu yazdıklarım ama neyse..

Gökhan KAN
20.12.2010, 19:13
Emrah sen oyuna gelmişsin. Demekki hocamız boşa konuşuyor.

Yöneticiler başlığı kapatırsa iyi olur. Oyuna gelenler en azından yazacak yer bulamasın.

Erdem Keser
20.12.2010, 19:22
Şenol hoca için, o başlığı açan babası belirsiz pislik herifin düşüncelerini onaylayan bir dünya beyinsiz Fenerbahçe taraftarının bugünkü yorumlarını okuduktan sonra bu adamlara zerre saygım yok bundan sonra.Alayı soysuz.

Emrullah
20.12.2010, 19:55
Beyler sıkıntı FB taraftarı veya camiasında değil sıkıntı medyada. Zaten birçoğu okumadan, dinlemeden sırf başlığa bakarak yorum yapmış.

Bu kadar ahlaksız bir medya olabilir mi? Medya Türkiye'de fitne ve fesatın önderidir. Medyadaki bu ahlaksızlık devam ettiği sürece her yönüyle çok gerilerde kalırız. Bu tarz haberleri yapanlar gazeteci olamayacağı gibi zerre kadar vicdan sahibi değillerdir. Allah hepsinin belasını versin.

Biz eğer birilerine tepki göstereceksek bu ne Aykut, ne FB taraftarı ne de FB camiasıdır. Bu ülkede her yönüyle en büyük haysiyetsilik medyada olduğu için tepkiler medyaya kanalize edilmelidir. Hem de her iki camiya da. Bunu başarırsak belki kendine gelir bu düzenbazlar.

batugol
20.12.2010, 22:42
adamlar okumuyor
okusalar anlamıyor
boş tencereden çok ses geliyor
medya hedefine ulaşıyor
en iyi cevap sahada
19. hafta fb için lig bitecek

Emrah Akcagöz
20.12.2010, 23:12
Emrah sen oyuna gelmişsin. Demekki hocamız boşa konuşuyor.

Yöneticiler başlığı kapatırsa iyi olur. Oyuna gelenler en azından yazacak yer bulamasın.
Gökhan öyle yorumlar dönüyorki dayanamıyorum sanki bu takım top oynamıyor sanki bu futbolcular mücadele etmiyor da her maç hakemleri aldatarak maç kazanıyor yazıktır günahtır herşeyden önce emeğe saygı olsun..

serkanholep
20.12.2010, 23:20
reha tam bir şerefsiz gazetecidir

bütün soruları kışkırtma amaçlıydı ama şenol hoca çok iyi cevapladı

hiç umursamıcan bu medyayı

gülüp geçecen

Gökhan KAN
20.12.2010, 23:29
Gökhan öyle yorumlar dönüyorki dayanamıyorum sanki bu takım top oynamıyor sanki bu futbolcular mücadele etmiyor da her maç hakemleri aldatarak maç kazanıyor yazıktır günahtır herşeyden önce emeğe saygı olsun..
Sakin ol Emrah. Emeğe ilk defa saygısızlık edilmiyor ki. Boşver gitsin. Yeteri kadar cevap verildi zaten. Artık sahada verme zamanı..

SEDAT
20.12.2010, 23:40
Şenol hoca için, o başlığı açan babası belirsiz pislik herifin düşüncelerini onaylayan bir dünya beyinsiz Fenerbahçe taraftarının bugünkü yorumlarını okuduktan sonra bu adamlara zerre saygım yok bundan sonra.Alayı soysuz.

- +1967 , Gelicez lan kadıköye , yine ağlatıcaz sizi ...

pReN@_61
20.12.2010, 23:45
"Cezanız Hazır..."

hababam sınıfından ;)

Berat
20.12.2010, 23:51
Camia olarak saflar zaten sıkıydı,daha da sıklaştı. Araya şeytan giremez artık. Teşekkürler Aykut Kocaman.

TSercaN
20.12.2010, 23:55
TV8 de soyle bir baslik var:

Gunes ten aykut kocaman a buyuk tepki:

" Ya antrenorde Ya duzende yalnislik var" boyle dedi mi hocamiz?

Ilelioglu
20.12.2010, 23:59

Herseye ragmen bos ver ve keyfini cikar bu gidisatin...;):)

Kadir Aydın
20.12.2010, 23:59
İstedikleri kıvama getirmeye çalışıyorlar sizi.

Koz vermeyin, gülün geçin.

Ilelioglu
21.12.2010, 00:01
TV8 de soyle bir baslik var:

Gunes ten aykut kocaman a buyuk tepki:

" Ya antrenorde Ya duzende yalnislik var" boyle dedi mi hocamiz?

Antrenörde yanlislik var demedi...orasi kesin...:cool:

Oyunlar basladi iste ama ne demisti Senol Hoca: "Oyuna gelmeyin!" nokta.

:)

Emrah Akcagöz
21.12.2010, 00:04
Sakin ol Emrah. Emeğe ilk defa saygısızlık edilmiyor ki. Boşver gitsin. Yeteri kadar cevap verildi zaten. Artık sahada verme zamanı..

Herseye ragmen bos ver ve keyfini cikar bu gidisatin...;):)
Öyle yapmaya çalışacağım artık ne yapalım Şenol hocamın açıklamalarını da dinledim iyi geldi. Evet cevabı sahada vereceğiz biz bu durumun keyfini çıkaralım..:)

Fatih Özkan
21.12.2010, 00:05
Adamlar salya sümük yorumlar yapıyorlar TV'de...
O kadar hoşuma gidiyor ki (:

Selçuk Aydın61
21.12.2010, 00:06
tv 8 de başkanın ve şenol hocanın dedşklerini çaptırıp yorumluyorlar ağaoglu deniyor yanlış yorumluyorsunuz...,,

fener neden geriye düştüyü deil trabzon nasıl ileri çıktıyı konuşun

ağaoglu neden konuşuyorlar sussunlar diyor yazık.....başkana hocaya...

TSercaN
21.12.2010, 00:17
birakin su angut kocakafayi

TSezgin61
21.12.2010, 01:47
19. hafta fener macinin havasini gerginlestirmek istiyorlar... bizm futbolcularin maca gergin cikmasini istiyorlar. cünkü aksi halde o maci hayatta yenilmeyiz.

moralimizi bozup yerlerde sürünen 3 eziklerden en azindan birini (bu durumda feneri) yarisa dahil etme amacindalar...

olay cok basit. suanda 3 eziklerden ekmek yok. hepsi zararda... ortam gerilsin, Trabzonlularin hastaligi tekrar ortaya ciksin ve fenere kadiköyde yenilip sampiyonluga ortak etsin...

bu sefer olmayacak...

ama bizden birilerinin cikip "herkes sussun" demesi lazim medyaya...

Fanatik34
21.12.2010, 01:57
Bunlar susmaz beyler..o yüzden bunlari seyredip sinirlerinizi bozuyorsaniz, "oyuna gelmissiniz" demektir.

Ali Sen´in 96´da yaptiklarinin ta aynisini yapmaya calisiyorlar..burda kurbani oynayan Aykut Kocaman! Öyle yapida bir adam olmadigini herkes biliyor ama iste...

FB 96´ya kadar 7 yil sampiyon olamamisti, simdi de sene sonu bu 4 yil olacak.

FB´yi hic takmayin, asil rakibimiz Bursaspor beyler...aslinda konusulmasi gereken takim Bursaspor. Bunu Medya araciligiyla yapabilmeliyiz cünkü arkalarinda büyük destek, Federasyon!!!

CAFER ÖZER
21.12.2010, 09:40
Bizde Oyunlara gememek için tedbir alalım diyoruz.
Herkes 96 yılında Kaçan Şampiyonlukta büyük çoğunluk Şenol Güneşe suç bulurken,Hala Şenol Güneş suçlanırken ben Israrla Okaçan Şampiyonluğun FB nin Başkan ve yöneticilerinin yaptığı çirkeflik sonucu biz Soktukları Psikolojik savaşın içinde alt ederek Şampiyon olduklarını savunuyordum,Bu gün hala aynı şeyleri söylüyorum,7 yıl Şampiyon olamamış FB o senede Şampiyon olamasa en az 10-15 yıl Şampiyon olamayan bir takım olacaktı.
Neticede o zaman yaşananları biliyoruz.
Ali Şen Kendiside canlı yayınlarda değişik platformlarda açıkladı.
"Aygünün Kafasını sarmasaydım şampiyon olamazdık" diye,
Aykut Kocaman Bugün Aygünün kafasını sarma değil başka bir şekilde Psikolojik savaş başlattı.
Hakemlerin etki altında kalarak Trabzonspor lehine olan kararları vermemesi,
Kendi lehlerine ucuz kararlar verilmesini.
Şimdi 17 haftaya dönüp baktığımızda Trabzonsporun hakemin etkisi ile kazandığı tek maç gösteremeyiz,Sadece Kayseri maçında kayserinin verilmeyen nizamai golü,O maçta bizim lehimize verilmeyen bir penaltı.
Onun haricinde aleyhimize o kadar çok ucuz fauller ve kartlar çıktıki,Buna rağmen sesimizi çıkarmadık.
Hatta Şenol Güneş bir maç sonrası
"Elimde yetki olsa,ben Bu hakemin lisansını yırtarım." diyerek hakemin bize karşı sertliğe nasıl göz yumduğunu anlattı.
FB ye baktığımızda en az 10-15 tane oyuncusu Kırmızı kart görmekten kurtulmuş ve son 2 maçta görmedikleri Kırmızı kartlar yüzünden galip gelen bir takım olmuş Ve hala Utanmadan Konuşuyorlarsa,
Bunlar bize zarar verecekse bunun önlemini almak zorundayız.
96 yılında Ali Şenin oynadığı Ali Cengiz Oyunlarını bozabilseydik,Bunlar başımıza gelmeyecekti.
Tamam oyuna gelmeyelim ama bize karşı oynanan oyunlarda tepkisiz ve sessiz kalmayalım.
El birliği ile kenetlenerek Bu zorlukları aşalım.
Başkanın dediği gibi GOLLERİMİZİ PENALTI OLMADAN ATALIM.
Oyuna gelmeyelim,Bize karşı oynanan oyunlarıda hep beraber bozalım.

Mert M.
21.12.2010, 09:50
İzlemeyin arkadaş!!!
İzlemeyin bu kadar basit. Keza ben izlemiyorum. Siz de o programlara seyirci olmayın eğer asabınızı bozan oluyorsa. Tepkiyi ilgili merciler mutlaka verir. Artık herkes daha bilinçli çünkü. Yapılan yanlışlar yapılmayacaktır. Sizin de tepkiniz izlememek üzerine olsun.

Emrah Akcagöz
21.12.2010, 09:57
Gerginde olsak sinirden kudursakda 19. haftada fbden kadıköyde puan almasını biliriz..

Oğuz ZEYTİN
21.12.2010, 12:31
Başkanımız ve hocamızın rahat, kendinden emin tavırları, kolay kolay tahrik olmamaları büyük bir güvenin işareti. Ben de onların bu güvenine, güveniyorum. Dolayısıyla içim rahat.

Yine de bizimle uğraşanlarla uğraşmadan edemiyorum.

Saldırılar klişe bir hal aldı:

- Haksız penaltı
- İkinci yarı üç İstanbul deplasmanı
- İç sahada zorlanırmışız
- Kadro yetersizliği
- Teo, Jaja ve Engin'in davranışları

Gel de gülme. Sanki diğerleri dört dörtlük, bir biz kusurlu. Neyse efendim uzatmadan asıl konuya geçeyim.

Sevgili SILA'nın son albümündeki parçaları çok beğendim. Özellikle bazı söleri var ki, sanki Aykut Kocaman, Sinan Engin, Rıdvan Dilmen ve ahalisine yazmış canım.

Ne mi diyor?

Mesela:

Yetti bu vicdan muhasebesi
Oldu olmadı muhakemesi
Geçtik iyisinden vasatından

Aaa düpedüz mahalle baskısı
Bitmedi gitti it dalaşı
Sıyırttık aklımızın çeperinden
Büyüdü çocuk döndü devran
İlla diyosan hodri meydan
Ben hazırım yok korkum senden
Paşam artık kork benden

Napıyomuşuz bi daha yapmıyomuşuz
Sağ gösterip sol vurmuyomuşuz
O şutu çekip golü atamıyorsak
Öyle oturduğumuz yerden konuşmuyomuşuz

Sıska mı kalsın hayallerimiz
Ne münasebet tabi yapabiliriz
Tutma beni kolumdan yolumdan

Eskiden olsa farklı düşünürdüm
Derdime eklerdim üzülürdüm
Oh be günaydın hadi marş marş
Büyüdü çocuk döndü devran
İlla diyosan hodri meydan
Ben hazırım yok korkum senden
Koçum artık kork benden

Napıyomuşuz bi daha yapmıyomuşuz
Sağ gösterip sol vurmuyomuşuz
O şutu çekip golü atamıyorsak
Öyle oturduğumuz yerden konuşmuyomuşuz

*

Bir diğerinde ise noktayı koyuyor Sıla:

Herkes geçiyor aynı yollardan
Tanıdığımız yok yukarılardan
İnatla sarılacaksın sabredecek yaşayacaksın
Herkes geçiyor aynı yollardan
Tanıdığımız yok yukarılardan
HAZ-ME-DE-CEK-SİN HAZ-ME-DE-CEK-SİN!!!

Hazmedemezseniz de sorun değil... :)

Murat Altun
21.12.2010, 12:44
Trabzonspor iç sahada zorlanır diyorlar tek tutundukları medet umdukları o kaldı Neymiş kümeye oyanayn takımlar iç sahda bizden puan alırlarmış Ulan yüreğiniz yetmiyor yemiyor diyemiyorsunuz sizi istanbulda yeneriz vs Umudunuzu bağlamışsınız başka takımalra
İç sahda puan versek bile İstanbuldan çuvalla puan alacağız nasılsa Sizin ne kadar zorunuza gitsede bu böyle İstanbul yalakaları amigoları
Oyuna gelmeyelim ama hakkımızıda yedirmeyelim buarada

Ahmet Başkaya
21.12.2010, 14:28
Güldüm geçtim :)

Hatta şu an çok umursamazım :)

erolizmts
21.12.2010, 14:53
Son günlerde fazlaca Aykut'un sözlerine takılmış durumdayız. Yani taraftar oyunlara gelmesin derken, yönetenlerin de belki biraz suskun olması gerekiyor. Yani illa ki cevap verme mecburiyeti duymamalıyız. İstedikleri şey zaten bu. Bundan sonra umarım Trabzonspor hakkında ileri geri konuşanlara cevap verme gereği duymayız. Bırakalım çatlasınlar. Sessizlik bence bize daha faydalı olacak önümüzdeki dönemde.

ozturk
21.12.2010, 15:09
Son günlerde fazlaca Aykut'un sözlerine takılmış durumdayız. Yani taraftar oyunlara gelmesin derken, yönetenlerin de belki biraz suskun olması gerekiyor. Yani illa ki cevap verme mecburiyeti duymamalıyız. İstedikleri şey zaten bu. Bundan sonra umarım Trabzonspor hakkında ileri geri konuşanlara cevap verme gereği duymayız. Bırakalım çatlasınlar. Sessizlik bence bize daha faydalı olacak önümüzdeki dönemde.

aynen katılıyorum..

Tunga
21.12.2010, 17:11
FB Ülker'e baskette çaktı bu hafta Pınar KSK. Bunun üzerine FB'den açıklama geldi: "Hakemlere güvenimiz sarsılıyor" diye.

Ula tek bildiğiniz bu ha!

fteotdgs
21.12.2010, 18:47
Hakikaten cirkefe hic bulasmamak lazim. Senol Gunes'in son aciklamalari bu acidan gereksiz ve yanlisti bence. Aman hocam senin de dedigin gibi biz isimize bakalim, ne olur.

CAFER ÖZER
22.12.2010, 08:15
Buca Sporun FB yi yenmesini irdelemek lazım.
16 Yaşında Çocuklar neden FB yi yendi.
Bucasporun FB yi yenmesinin tek sorumlusu var Trabzonspor,
FB li oyuncu ve Futbolcuların Psikolojiini bozdu.

EMiRHAN61
22.12.2010, 08:20
Buca Sporun FB yi yenmesini irdelemek lazım.
Bucasporun FB yi yenmesinin tek sorumlusu var Trabzonspor,

bu çözümlemeyi beğendim :D

Ünal Cumhur
22.12.2010, 08:23
trabzonsporlugun beraberliği fbyi etkiledi ve bucaya kaybetti.bunu aykut hocanın irdelemesi lazım :D

EMiRHAN61
22.12.2010, 08:25
FB Ülker'e baskette çaktı bu hafta Pınar KSK. Bunun üzerine FB'den açıklama geldi: "Hakemlere güvenimiz sarsılıyor" diye.

Ula tek bildiğiniz bu ha!

Özellikle son 3 haftada MP Trabzonspor a verilen serbest atışların irdelenmesi gerek :)

zahido
22.12.2010, 08:38
Aykut ne dedigini biliyormus..

Bre adam madem bi halt yedin bari uste cikmaya calisma..

Biz sanki senin ne demek istedigini anlamadik, biz safiz ya!!

Hem 9 puan ilerindeki takimin kazandigi penaltilarin irdelenmesi gerektigini soyluyorsun..

Hemde ben ne dedigimi biliyorum diyorsun.. Bilmeseydin nolucakti acaba?

Bence Senol hocanin - he canim oyle oyle deyip gecistirmesi lazim bu konuyu artik..

mahmuter61
22.12.2010, 10:00
Aykutun psikolojisini ve kimyasını bozmuşuz belli.Aslında şuandan sonra hiç ciddiye alıpta cevap bile vermemeliyiz bu sefer inanıyorumki istifa edip bizim türübin liderliğine soyunur ve "neden beni ciddiye almıyorsunuz"diye haykırır.E her afkurana mama verirsek kendi işimizi yapamayız arkadaşlar!!!

Hekimoğlu
22.12.2010, 10:25
Aykut uzatmaları oynuyorsun bizim maçta postalanacağını düşünüyordum ama Antalya senin fişini çekecek gibi.

bariskaratas
22.12.2010, 10:40
Şenol Hocanın daha artık cevap vermemesi lazım.
Zaten cevap verecek biri de değil.
Aykut artık uzatmalarda

Hüseyin Çümen
22.12.2010, 10:42
Aykut demekki Trabzonsporu kastettmedin ha? peki hercümlende geçen takımın ismi hangisiydi? hangi takımın penaltıları irdelenmeli demiştin?? Tüm takımlar mı yoksa Trabzonspormuydu?

Nediyim Trabzonsporu kastetmemiştin öylemi yalancının Allah belasını versin

DNA-TS
22.12.2010, 10:43
ben az önce dinledim aykut un açıklamalarını tamamen uzatmaları oynuyor.şenol hocaya karşı duyduğu sempatiyi kaybetmiş.yazık sana aykut.

SILENT06
22.12.2010, 10:50
Hıncal Uluç verdiği röportajında Aykut Kocaman’ın Trabzonspor hakkında yaptığı göndermeleri yorumladı. İşte Uluç’un röportajından kesitler;
Şimdi gülüyorum tabi. Fenerbahçe bu hafta Alex’in golü ile kazandıktan sonra, Türk spor basınının yine bütün yorumları değişti. Bizim tabelacılar tabelada ne yazıyorsa ona göre yazıyorlar. Geçen hafta bütün medya” Aykut Kocaman’ın Alex’e bu kadar uzun tahammül etmesine şaşırdık”. Oysa ben tam tersi fikirdeyim. “Alex’i niye çıkardı?” diye kızdım ben Aykut’a. Çünkü Fenerbahçe hiçbir şey oynamıyor. Futbolun “f”sini oynamıyor. Futbol oynamadığın zaman bir anlık hareketlerle gol yaratabilecek adamlara ihtiyacın var. Alex de bu konuda bir virtüöz. Bir duran top, bir asist, 18’in içinde bir ayağına ya da kafasına gelen bir topun çok doğru kullanılması skoru değiştirir. Fenerbahçe’ye maçı kazandırır.
**
Benim sezon başından beri, geçen seneden beri, 10 seneden beri söylediğim bir şey var; İyi hakem düdük çalarak ve kart göstererek takım tutmaz. İyi hakem çalmayarak ve göstermeyerek takım tutar. Çünkü çaldığın ve gösterdiğin kart bu televizyon çağında belgelenir. İki tane arka arkaya niyetin ortaya çıkar. Bir şey de diyemezsin. Ama çalmadığın ve göstermediklerin hiçbir zaman tartışılmaz. Dünyanın hiçbir yerinde tartışılmaz. Türkiye’de hiç tartışılmaz. Aykut cinlik yapıyor.
**
Dünya üzerinde tartışılmayan penaltı kararı var mı? Bana “En net en kesin penaltı” dediği görüntüleri getirsin Aykut, kendi seçsin getirsin. Ben onunla da tartışırım. Görecek nasıl tartıştığımı. Çünkü penaltı cezasında bütün cezalarda olduğu gibi bir kasıt unsuru var. Adamın ayağı kırılmış ve ambulansla hastaneye kaldırılmış dahi olsa (18’in içindeki tekmeden dolayı), ben kasıt olmadığını iddia edebilirim. Ya da tam tersini yapabilirim. Normal bir ikili mücadele içinde rakibin yere düşmesi üzerine ben savunma oyuncusunun kasıtlı olarak onu düşürdüğünü iddia edebilirim. Ayağı kıran tekmeye “Penaltı yok” diyebilirim, omuz omuza bir itişmede yere düşmeyi ki nizami şarjın tarifidir o omuz omuza itişme. Hayır, kasıtlı bu hareket. Çünkü omuz omuza nizamidir ama ölçülü olmak kaydıyla. Bunun itişi ölçüsüz. Ölçüyü kim koyacak? Benim yorumum. Senin yorumuna göre ölçülüdür, benim yorumuma göre ölçüsüz. İşte sana tartışma. Bütün penaltılar tartışılır. Onun için Aykut ondan yana söyledi.
**
Peki, her Fenerbahçe maçında Fenerbahçelilere çalınmayan düdükler ve gösterilmeyen kartlardan niye laf etmiyor? Fenerbahçe birinci yarıda 17 tane maç oynadı. Kaçında oynadı Emre bilmiyorum. En az 15’inde oynamıştır. Bu 15 maçtan hepsinin videolarını bir torbaya atalım, rastgele bir tanesini seçelim. Ben Aykut kardeşime Emre’nin o maçtan oyundan atılması gereken sarı kartları görmediğini kanıtlayacağım. Bak tartışmayacağım, kanıtlayacağım. Niye mesela Trabzon’un üç penaltısı tartışmalı derken, hakemleri eleştirirken “Bizim Emre de mesela her maçı 90 dakika tamamladı. Nasıl oldu bu iş?” demiyor. Neden? Bekliyor ki onu da Şenol desin. “Vay Şenol öyle dedi” “Aykut Kocaman böyle dedi” durduk yerde.
**
Sen eğer hakemleri eleştiriyorsan Aykut Kocaman olarak hem de böyle tarafsız havası vermiş bir futbol yöneticisi olarak hava atmak istiyorsan Fenerbahçe’yi de örnek göster. “Trabzon’un penaltısını veriyorlar bol keseden ama bizim Emre’ye de kart çıkartmıyorlar. Hakemler büyük takımlardan korkuyor” dersin ben de gider alnından öperim. Hakemlerin çalınan düdüklerinden bir sonuca varılmaz. Bunu Aykut çok iyi bilir. Ama şimdi kendi kellesini kurtarmak için Trabzon’a çamur atıyor. Bu hafta Trabzon’da Engin kırmızı kartla atılmalıydı, ama Fenerbahçe’de Mehmet Topuz da atılmalıydı. İki kırmızı kartın gösterilmeyişi iki maçın sonucunu büyük ölçüde değiştirdi. 10 kişi kalsaydı Trabzon, 10 kişi kalsaydı Fenerbahçe o maçlar nasıl biterdi bilemiyoruz. Ama hakemler açık seçik, net kırmızı kartları göstermeye cesaret edemedi. Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a, Galatasaray’a gösteremiyorlar. O yüzden Trabzon’a da gösteremiyorlar. “Efendim, Loric Cana’ya son dakikada…” Geçiniz. Bana masal anlatmasın kimse. 90+3. dakikada çıkan kart ile hakemlik olmaz. Üçüncü dakikada gösterebiliyor musun?

TuAF2007
22.12.2010, 10:50
ben aykut İrdele aykut :)

SILENT06
22.12.2010, 10:51
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman Buca yenilgisini değerlendirirken, Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş'e de cevap verdi.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bucaspor karşısında aldıkları 3-2 mağlubiyetin ardından düzenlediği basın toplantısında kötü bir oyunla, kötü bir sonuç aldıklarını ifade ederek, "Grupta ilk maçı da kaybetmiştik. Çok fazla söylenecek bir şey yok. İlk yarıda ilk 15 dakikadan sonra takım istop etti. Ondan sonra daha fazla Bucaspor oyununu seyretmek zorunda kaldık. İkinci golü yedikten sonra, bu skoru ikinci yarı bu takımın temizlemesi gerekiyordu. Bu inançla çıktık. İlk 15 dakika iyi bir periyottu. Baskımızı artıracağımız anda kalemize gelen top gol oldu. Geriye düşünce son 10-15 dakika uzun toplar, şuursuz bir baskının olduğu bir maç oldu. Kayıplardan ve kötü oyunlardan sonra yapılan çoğu iş son derece olumsuz olarak addedilir. Bu maçı seyrettikten sonra ne kadar, nerelerde hata yaptığımızı göreceğiz" dedi.
BU KADAR KİN TUTACAĞINI BEKLEMEZDİM
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine ise Kocaman, "Şenol hoca benim değer verdiğim ve sempati biriktirdiğim bir insandı. Ama bu kadar zaman boyunca bana bu kadar kin biriktirdiğini açıkçası düşünmemiştim. Şahsıma yönelik, çok aşağılayıcı dille yaptığı açıklamalar beni çok yaraladı. Ağır da olsa eleştiriler, çok fazla önem vermem genelde. O aşağılayıcı dil beni çok yaraladı. Bu nedenle ona yanıt vermek çok fazla istemiyorum. Söylediklerimin ne olduğunun farkındayım. Bunun içine Trabzonspor'u asla sokmamıştım. Hakemlerin standardının düzelmesi adına söylemiştim. Şenol hoca, başkanları ve Trabzonlular üzerine alınmasın. Biraz da rahatsız olduklarını gösteriyor, bu bir tarafıyla" diye konuştu.

mda61
22.12.2010, 10:51
Şenol Hoca'nın cevabı, Şükrü Saraçoğlu'nda vermesi gerektiğini düşünüyorum.

SILENT06
22.12.2010, 10:53
Aykut madem hakemlerin standardı olması gerektiğini anlatmaya çalıştın, bunu neden kendi takımının üzerinden değil de, lider üzerinden yaptın diye sorarlar adama.

Ayrıca Şenol Hoca bu açıklamaya cevap vermez.Aykut Buca yenilgisinden sonra iyice köşeye sıkıştı.Zaten FB tarafı yeterince üstüne gidiyor Aykut'un.Şenol Hoca açıklamasıyla tek vuruşta indirdi Aykut'u zaten.Şimdi FB nin taraftarı,yöneticisi indirir :) Daha önceki bir yazımda Aykut Şenol Hocamızın bu açıklamasına cevap vermeye kalkarsa ancak saçmalar, daha kötü duruma düşer demiştim, nitekim de öyle oldu :)

Bir de bu sezon tek rakibimiz Bursa olacaktır.FB'yi çok kaale almamak lazım.Şenol Hoca rakibimiz Bursa diyorsa, ben buna inanırım.Birşey görmese bunu demezdi.FB ile uğraşırken Bursacıkları unutmayalım :):):)

metehan
22.12.2010, 11:07
... Bunun içine Trabzonspor'u asla sokmamıştım. Hakemlerin standardının düzelmesi adına söylemiştim. .

"O sözler bana ait" diyen Aykut Kocaman'dan sözlerinin arkasında "anlam karmaşası" yaratmadan durmasını beklerdim. 5 yaşındaki bir çocuğa sorsan, o sözlerin ne anlama geldiğini söyler. İnsanları aptal yerine koymaya çalışmak, o sözleri sarfetmekten çok daha vahim ! Benim için bu tartışma bitmiştir, olay netleşti .

SILENT06
22.12.2010, 11:08
"O sözler bana ait" diyen Aykut Kocaman'dan sözlerinin arkasında "anlam karmaşası" yaratmadan durmasını beklerdim. 5 yaşındaki bir çocuğa sorsan, o sözlerin ne anlama geldiğini söyler. İnsanları aptal yerine koymaya çalışmak, o sözleri sarfetmekten çok daha vahim !

Ya insanları aptal yerine koyamaz zaten abicim.Kendi düştüğü durum hepsinden vahim...

SILENT06
22.12.2010, 11:15
Fenerbahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbah%C3%A7e/)'nin taraftar sitesi antu.com, maç sonrasında teknik direktör Aykut Kocaman'ın hedef alan bir resim yayınladı. Maç sırasında da oyunculara "Siz gidin sarı melekler gelsin" tezahüratları yapıldı.

Hüseyin Çümen
22.12.2010, 11:21
mehmet demirkol:güneş in uslubu ağır kaçtığı doğrudur ama aykut direk trabzonu hedef gösterdi trabzonun 3 penaltısı irdelenmeli dedi biz mi yanlış duyduk? Şenol güneş in uslubu ağır kaçsada içerik olarak kesinlikle katılıyorum dedi şimdi

SILENT06
22.12.2010, 11:27
mehmet demirkol:güneş in uslubu ağır kaçtığı doğrudur ama aykut direk trabzonu hedef gösterdi trabzonun 3 penaltısı irdelenmeli dedi biz mi yanlış duyduk? Şenol güneş in uslubu ağır kaçsada içerik olarak kesinlikle katılıyorum dedi şimdi

Bülent bunu beğendi :)

SILENT06
22.12.2010, 11:32
Takıma uyum sağlayacak bir isim alacaklarını ifade eden Şener, ''Hoca isterse kampa da bu transferi yetiştirmeye çalışacağız. Liverpool'un sırp forvet oyuncusu Jovanovic ile ilgilendik. Ama Türkiye'ye gelmek istemediğini, İngiltere'de futbol hayatını sürdürmek istediğini söyledi. Kaliteli bir oyuncu. Alacağımız oyuncu da o kalitede olacak. O tipte oyuncu alırsak faydalı olur. İnşallah böyle bir transfer gerçekleştiririz'' diye konuştu.

lazibere
22.12.2010, 12:05
BÜTÜN PENALTILAR TARTIŞILIR
_Aykut Kocaman, "Trabzonspor'un son üç maçında verilen penaltıları kimse konuşmuyor. Bunlar incelenmeli" dedi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Benim sezon başından beri, geçen seneden beri, 10 seneden beri söylediğim bir şey var: İyi hakem düdük çalarak ve kart göstererek takım tutmaz. İyi hakem çalmayarak ve göstermeyerek takım tutar. Çünkü çaldığın ve gösterdiğin kart bu televizyon çağında belgelenir.

İki tane arka arkaya niyetin ortaya çıkar. Bir şey de diyemezsin. Ama çalmadığın ve göstermediklerin hiçbir zaman tartışılmaz. Dünyanın hiçbir yerinde tartışılmaz. Türkiye'de hiç tartışılmaz. Aykut cinlik yapıyor.
Dünya üzerinde tartışılmayan penaltı kararı var mı? Bana "En net en kesin penaltı" dediği görüntüleri getirsin Aykut, kendi seçsin getirsin.
Ben onunla da tartışırım. Görecek nasıl tartıştığımı. Çünkü penaltı cezasında bütün cezalarda olduğu gibi bir kasıt unsuru var. Adamın ayağı kırılmış ve ambulansla hastaneye kaldırılmış dahi olsa (18'in içindeki tekmeden dolayı), ben kasıt olmadığını iddia edebilirim. Ya da tam tersini yapabilirim.
Normal bir ikili mücadele içinde rakibin yere düşmesi üzerine ben savunma oyuncusunun kasıtlı olarak onu düşürdüğünü iddia edebilirim. Ayağı kıran tekmeye "Penaltı yok" diyebilirim, omuz omuza bir itişmede yere düşmeyi ki nizami şarjın tarifidir o omuz omuza itişme.
Hayır, kasıtlı bu hareket. Çünkü omuz omuza nizamidir ama ölçülü olmak kaydıyla. Bunun itişi ölçüsüz.
Ölçüyü kim koyacak? Benim yorumum. Senin yorumuna göre ölçülüdür, benim yorumuma göre ölçüsüz.
İşte sana tartışma. Bütün penaltılar tartışılır. Onun için Aykut ondan yana söyledi.

GİDER ALNINDAN ÖPERİM
Peki, her Fenerbahçe maçında Fenerbahçelilere çalınmayan düdükler ve gösterilmeyen kartlardan niye laf etmiyor? Fenerbahçe birinci yarıda 17 tane maç oynadı.
Kaçında oynadı Emre bilmiyorum. En az 15'inde oynamıştır.
Bu 15 maçtan hepsinin videolarını bir torbaya atalım, rastgele bir tanesini seçelim. Ben Aykut kardeşime Emre'nin o maçtan oyundan atılması gereken sarı kartları görmediğini kanıtlayacağım. Bak tartışmayacağım, kanıtlayacağım. Niye mesela Trabzon'un üç penaltısı tartışmalı derken, hakemleri eleştirirken "Bizim Emre de mesela her maçı 90 dakika tamamladı. Nasıl oldu bu iş?" demiyor. Neden? Bekliyor ki onu da Şenol desin. "Vay Şenol öyle dedi", "Aykut Kocaman böyle dedi" durduk yerde. Sen eğer hakemleri eleştiriyorsan Aykut Kocaman olarak hem de böyle tarafsız havası vermiş bir futbol yöneticisi olarak hava atmak istiyorsan Fenerbahçe'yi de örnek göster. "Trabzon'un penaltısını veriyorlar bol keseden ama bizim Emre'ye de kart çıkartmıyorlar.
Hakemler büyük takımlardan korkuyor" dersin ben de gider alnından öperim.
Hakemlerin çalınan düdüklerinden bir sonuca varılmaz.

Bunu Aykut çok iyi bilir. Ama şimdi kendi kellesini kurtarmak için Trabzon'a çamur atıyor. Bu hafta Trabzon'da Engin kırmızı kartla atılmalıydı, ama Fenerbahçe'de Mehmet Topuz da atılmalıydı. İki kırmızı kartın gösterilmeyişi iki maçın sonucunu büyük ölçüde değiştirdi.
10 kişi kalsaydı Trabzon, 10 kişi kalsaydı Fenerbahçe o maçlar nasıl biterdi bilemiyoruz. Ama hakemler açık seçik, net kırmızı kartları göstermeye cesaret edemedi.
Fenerbahçe'ye, Beşiktaş'a, Galatasaray'a gösteremiyorlar.
O yüzden Trabzon'a da gösteremiyorlar. "Efendim, Cana'ya son dakikada..." Geçiniz. Bana masal anlatmasın kimse. 90+3. dakikada çıkan kart ile hakemlik olmaz.
Üçüncü dakikada gösterebiliyor musun?

* * *
H. ULUÇ..

Ona ettiğim küfürleriduydu sanırım , adam gibi yazdı:)

lazibere
22.12.2010, 12:08
KILAVUZU KARGA OLANIN......
Başlıkta yarım kalan cümlenin devamını biliyor musun Aykut Hoca?!
Fenerbahçe bu değil. Formasına bakıyorum, renkleri hiç değil... Bucaspor’a bakıyorum. Fener’in ilk forması gibi, sarı-beyaz. Oyuna bakıyorum, Fenerbahçe’yi yeni bir santrfor transfer etmiş gibi görüyorum. Ama Manucho bu, bizden değil! Bucaspor’danmış! Nereden bileyim, forması benziyor diye Fenerli zannettim!
Bizim Fener’in bahçesindeki futbolculara söylenecek lafım yok. Onlar da “kılavuzu karga olanlar” misali, yol almaya çalışıyorlar! Bilmem nereye kadar?
Fenerbahçe’nin eksiklerine kimse sığınmasın, olması gerektiği gibi bir kadroyla sahadaydı. Gol atan Lugano... Helal olsun ama, kendi kalende görülen goller sırasında neredesin acaba?
Ben böyle bir Fenerbahçe’yi, ne formasıyla, ne futboluyla seyretmeyi asla ve asla kabullenemiyorum. Zaten Saracoğlu’ndaki seyirci sayısı da neyin ne olduğunu ortaya koyuyor. Fenerbahçe, takım olarak da futbolcu olarak da yönetim olarak da alakart yemek yer. Tabldotlara takılarak, sefer tasından yiyenlerden oluşan bir kadro varsa, futbol anlayışı da bu olursa, o zaman “Bu Fenerbahçe nereye gidiyor Aykut Hoca?” diye sormak lazım...
Teknik analiz filan yapmak istemiyorum. Aykut Hoca’ya soruyorum: Verilmeyen penaltın var mı? Penaltıyı zorlayan bir pozisyon üretimin var mı? Senin oyununu bozabilecek, çirkinleştiren bir Buca karşında var mı? Hiçbiri yok. Çünkü, Fenerbahçe dün takım olarak sahada yok!
Bu bir utanç tablosu mudur acaba, bilemem. Ama ben, eski bir Fenerbahçeli olarak, sokağa çıkmaya utanır olmaya başladım. Kendi kabahatlerimden dolayı değil. Şu anki Fenerbahçe’nin görüntüsünden... “Ne olacak bu Fener’in hali?” sorularıyla karşılaşmamak için...

ZİYA ŞENGÜL...

Ziya abi, gel doğru yolu bul:)

BiZe HeR YeR 61
22.12.2010, 13:15
Sana en güzel cevabı 1,5 ay sonra vereceğiz.
Fenerden 2. kez kovulmanı zevkle izleyeceğim.

Travelair
22.12.2010, 13:23
-''ŞENOL HOCANIN AÇIKLAMALARI BENİ ÇOK YARALADI''-

Aykut Kocaman, Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine ise şunları söyledi:

''Şenol hoca benim değer verdiğim ve sempati biriktirdiğim bir insandı. Ama bu kadar zaman boyunca bana bu kadar kin biriktirdiğini açıkçası düşünmemiştim. Şahsıma yönelik, çok aşağılayıcı dille yaptığı açıklamalar beni çok yaraladı. Ağır da olsa eleştiriler, çok fazla önem vermem genelde. O aşağılayıcı dil beni çok yaraladı. Bu nedenle ona yanıt vermek çok fazla istemiyorum. Söylediklerimin ne olduğunun farkındayım. Bunun içine Trabzonspor'u asla sokmamıştım. Hakemlerin standardının düzelmesi adına söylemiştim. Şenol hoca, başkanları ve Trabzonlular üzerine alınmasın. Biraz da rahatsız olduklarını gösteriyor, bu bir tarafıyla.''

http://www.maraton.com.tr/Sampiyon-olacagimiza-inaniyorum_127088.html

Hüseyin Çümen
22.12.2010, 13:39
Şenol hoca bi insandı adamdı ve hep öyle kalacak. Sen ise aykut kocaman asla adam olamadı. Trabzona salladın penaltılar irdelensin dedin sonrada adam olmadığını kanıtladın ve ben trabzona demedim dedin. Şenol hoca senin gibi haksız demeçlerle ortaya çıkmış birisine cevap vermeyecekmiydi yok yaa!! Ve güzel ağzının payını verdi açıkçası seni oturtttu!! Sözle oturturda sahada oturtmazmı az bekle 2. hafta bişey kalmadı seni o takımdan da göndereceğiz. VE inşallah aykut istifa seslerini canlı şahit olacağım saraçoğlunda

metehan
22.12.2010, 14:05
Elbetteki Şenol hoca, buna cevap vermeden veya daha yumuşak bir ifade ile olayı geçiştirse daha iyi olurdu ama bu cevabı verdiği için de suçlanamaz. Aykut Kocaman'ın söylediklerini bir kez daha düşünürseniz, ne kadar insafsız ve haksız olduğunu görürsünüz. Antep maçında çalınan penaltıyı da dahil edip bir 3'lü grup oluşturmak hiçbir vicdana sığmaz. İnsanların, hele de takımın başındaki bir insanın buna sinirlenmesi kadar doğal birşey olamaz. Kaldı ki, Aykut Kocaman'ın dün akşamki "Bunun içine TS'u asla sokmamıştım" ifadesi de söylediklerinin yanlışlığını ve haksızlığını gösteriyor, kendisi de yaptığı yanlışı anladı. Böyle bir ayıba, Şenol hocanın (her ne kadar sert de olsa) verdiği tepki asla yadırganamaz.

SILENT06
22.12.2010, 14:10
Medyanın bu aykut olayını kapatmaya niyeti yok anlaşılan.Şimdi de fanatikte Şenol Güneş'in tepkisi ağırmıydı? diye anket başlamış.İlla tutacaklar bi tarafından...Alem bunlar ya...çççççç

Hayır dedim.Yanına da not ekledim.Az bile yapmış diye :D:D

Külünkoğlu
22.12.2010, 14:11
İlk önce,
"Trabzonspor'a verilen 3 penaltı iredelenmeli"
Sonra,
"Kıvırmanın manası yok evet bu sözleri söyledim" dedi.

Bu sözlerin Trabzonspor'la ilgili olduğu çok açık.

Şenol hocadan azarı işitince de baktın çap da fazla geliyor, "Trabzonspor'u bu işin içine katmamıştım" diyorsun. Kimi kattın ? Kasımpaşa'yı mı ?

Kıvırma Aykut, kıvırmaa...

Murat Altun
22.12.2010, 14:24
Aykut ikinci haftaya kadar dayanabilsede kalsa bari fenevin başında Gider ayak iyi bir ders daha alır Birşeyler daha öğrenir Şenol Hocasından
Yazık ama onada tutunacak dalı kalmadı napsın Trabzonspor umuza Şenol Hocamıza laf ederek günü kurtarmaya çalışıyor Üzüldüm adma bak şimdi .D

Gümüshane
22.12.2010, 15:31
http://fanatik.ekolay.net/Default.aspx?aType=AnketMerkeziDetay&SurveyID=2328&ItemCount=10&y=1&Page=1

yorumlara bakin..

winner
22.12.2010, 15:35
İlk önce,
"Trabzonspor'a verilen 3 penaltı iredelenmeli"
Sonra,
"Kıvırmanın manası yok evet bu sözleri söyledim" dedi.

Bu sözlerin Trabzonspor'la ilgili olduğu çok açık.

Şenol hocadan azarı işitince de baktın çap da fazla geliyor, "Trabzonspor'u bu işin içine katmamıştım" diyorsun. Kimi kattın ? Kasımpaşa'yı mı ?

Kıvırma Aykut, kıvırmaa...

Şimdi ben yazıcaktım önce davrandınız.

"Basına yansıyan sözler bana aittir" dedi, Sivas maçından sonra açıkça, şimdi de özel olarak Trabzonspor'u kastetmemiştim, penaltı standardı konusunda genelleme yapmıştım dedi.

Dik dur Aykutcum dik dur...

ISTS
22.12.2010, 15:51
Şenol hoca bi insandı adamdı ve hep öyle kalacak. Sen ise aykut kocaman asla adam olamadı. Trabzona salladın penaltılar irdelensin dedin sonrada adam olmadığını kanıtladın ve ben trabzona demedim dedin. Şenol hoca senin gibi haksız demeçlerle ortaya çıkmış birisine cevap vermeyecekmiydi yok yaa!! Ve güzel ağzının payını verdi açıkçası seni oturtttu!! Sözle oturturda sahada oturtmazmı az bekle 2. hafta bişey kalmadı seni o takımdan da göndereceğiz. VE inşallah aykut istifa seslerini canlı şahit olacağım saraçoğlunda

Aykut fenerde kalmalı. Uzun yıllar hizmet etmeli hatta.:)

Tolunay Abdioğlu
22.12.2010, 15:57
Yaptığı şeyi,yapmadığını iddaa eden bir insan için fazla yorum yapmaya gerek yok.

Ilelioglu
22.12.2010, 17:51
Senol Hoca tavsiyede bulundu aslinda, birde su Aykut'un yaptigi aciklamaya bak...:mad:

Hem suclu hem güclü, suna bakarmisiniz...:cool:

pReN@_61
22.12.2010, 17:54
Ulan hem "Ts'nin penaltıları irdelensin" diyorsun.Sonra çıkıp "Ben Ts'yi kastetmedim ki" diyorsun.

Ayküt ne yapmaya çalışıyorsun?

socrates
22.12.2010, 17:58
i couldn' t kocaman :)

LazAnisT
22.12.2010, 18:04
Bu başlık aktif olduğu sürece bu oyuna geldiğimizin bir göstergesi olmuyormu.

Türkiye kupasındanda büyük bir mucize olmadıktan sonra elendiler

Tek tutunacak dalları bizimle yapacakları maç kaldı.

Sabah radyolarda fenerli yoruncular ne yapıp edip bu maçı almamız lazım tarzında laflar söylemeye başladılar.

Bence şu saat itibariyle yapmamız gereken kendilerinin söylediklerine kendilerinin cevap vermesini beklemek.

Ciddiye alınmadıklarını hissettikleri anda hepten kontrolden çıkıp daha çok hata yapacaklardır.

Onun için 2. haftaya kadar ''sessizlik'' diyorum

Ilelioglu
22.12.2010, 18:17
Tam destek veriyorum...

"Sessizlik"...

:)

Muhalif
22.12.2010, 18:22
Hocam sen de gelme gaza bu arada. Kanal kanal gezip Aykut'a cevap vermek senin işin olmamalı... Bize derken senin 96 psikolojisinden kurtulamadığını düşündürüyorsun kamuoyuna... Boşver:)

Badaloğlu
22.12.2010, 19:01
Aykut Kocaman geri vites yaptığına göre bize de Şenol hocanın dediğini uygulamak kalıyor... Oyuna gelmiyoruz ve Aykut'u attığı iftirayla başbaşa bırakıyoruz.

ÇİLİT