PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Şubesine Sahip Çıkalım

Oğuz ZEYTİN
17.12.2010, 00:45
Değerli Trabzonsporlular,

Başkanımız Sayın Sadri Şener'in son günlerde çeşitli basın-yayın organlarındaki mesajlarını ilgiyle izliyor, dinliyor, okuyoruz. Kongre öncesinde, futbol takımımızın sergilediği başarılı performansında etkisiyle her şey yolunda görünüyor. Seçime de rakipsiz gireceği gözlenen sayın Sadri Şener'den, Trabzonspor camiası için küçük, basketbol şubesi için büyük bir yardım talebinde bulunmak istiyorum -bir taraftar olarak-.

Sayın Saner Ayar ve bir grup fedakar insanın çabasıyla kurulan, sponsor destekleriyle ayakta kalmaya çalışan basketbol şubemizin başta eski oyuncuları, hocası ve mevcut oyuncularına borçlu olduğunu duyuyoruz (asparagas değil, bilgi). Büyük Trabzonspor'un adını taşıyan, Avrupa'nın sayılı liglerinden Beko Basketobol Ligi'nde mücadele eden MP Trabzonspor takımı bu hafta yaşadığı baş antrenör değişikliğiyle yeni bir döneme başlıyor. Bizlerin dileği, saha dışı problemlerden arınmış, parkede ise TRABZONSPOR adına layık mücadele eden bir takım seyretmek. Fakat kabul etmeliyiz ki, ücretlerini alamayan profesyonellerin performanslarında azalmalar olur.

Geçtiğimiz hafta Sayın Sadri Şener'in basına yansıyan bir demecinde "basketbolcular gelip benden para istiyor. Sene sonunda onları bünyemize katıp, bütçelerini azaltacağız" diyordu. Sayın başkana şunu belirtmek isterim ki, "yarın geç olabilir. Gelin, camiamızın birlik olduğu şu günlerde basketbol takımına sahip çıkın." Sayın Başkanımızın demeçlerinden anlaşıldığına göre, kasamıza futbol takımımızın ligdeki bir galibiyetinin karşılığında federasyondan-yayın gelirlerinden 750 bin TL civarında para giriyor. Basketbol takımımızın yıllık bütçesi ise 3,5 - 4 milyon TL.

Kısacası futbol takımının tek bir galibiyetiyle elde edilen gelirin yarısıyla basketbol şubesinin mevcut borçları büyük oranda ödenebilir. Böylece daha dün doğmuş bebek gibi emeklemeye çalışan basketbol şubemiz, koca çınar Trabzonspor'un baba şefkatini hissedecektir. Onun izinden, başarılara yelken açacaktır.

Hukuki yapıları gereği birbirinden farklı yönetimlere sahip olan bu iki organizasyonun birbirine maddi transferin yolu da ;

- Bağış / yardım

- Sponsor geliri şeklinde olabilir.

Belki basketbolu gereksiz görenleriniz olabilir. Hatırlatmak isterim ki, İdmanocağı - İdmangücü rekabeti sadece toprak sahada yaşanmamış. Trabzon şehrinin damarlarındaki SPOR sevgisinin kollarından sadece bir tanesidir, basketbol.

Biz ona geç kavuştuk, inşallah erken yitirmeyiz.

Özet: Futbol takımının (çok değil) tek bir (1) galibiyet gelirinin yarısı basketbol şubesine aktarılsın!

Saygılarımla

Cagdas Topal
17.12.2010, 01:14
Mantıklı aslında .

SDanışmaz
17.12.2010, 02:16
Basket takımımız 1. lige çıkmışken ve yeni spor salonumuz yapılmışken takımın ligde tutulması lazım.
Sonradan başımızı duvarlara vurabiliriz..

Bıyıklıoğlu
17.12.2010, 02:43
Trabzonspor Kulübünün isminin geçtiği bir takıma sahip çıkılması şart.

Çok büyük meblağlar değil sonuçta bu takımı düzlüğe çıkaracak paralar.

Yarın bu takım olası bir başarısızlıkta yardım edilmediğinde 2.lige düştüğünde bunun hesabı dernek yönetimine değil,Trabzonspor kulübüne sorulacaktır.

Bir iki sponsor yada denildiği gibi kulüpten bir miktar yardım yapılsa basketbol şubemizde kendine gelecektir.

Emre EFENDİOGLU
17.12.2010, 02:50
İsmi Trabzonspor olduktan sonra isterse bocce takımı olsun, en üst ligde olmalıdır. Takıma gerçekten sahip çıkmak gerekiyorda, basketbol kültürünün Trabzonda yer etmesi zaman alacak gibi. Trabzonspor için 750.000 liranın basketbol takımına aktarılması ise çok ufak bir rakamdır, istenilirse hemen yapılabilecek bir şey.

Cengiz Çubukcu
17.12.2010, 07:52
çok güzel bir öneri Oğuz. bu saatten sonra geri dönüş yok arkadaşlar , Trabzonspor gibi bir kulüp her zaman takım sporlarında en üst seviyede mücadele etmeli bu yüzden basketbol takımımızdaki maddi sıkıntılar kamuoyunu meşgul etmemeli.

Emre Dumangöz
17.12.2010, 10:10
bencede basketbola destek daha çok artmalı şu yeni salon bitse oranın atmosferiyle daha farklı olurdu :(

Murat'
17.12.2010, 10:19
Oguz o kadar guzel bir noktaya deginmissin ki, kalemine saglik.

2 sene onceki oyuncularimiza bile halen borcumuz var maalesef, kimi oyuncularla basketbol kulubu mahkemelik.

Bu sorunu cozse cozse Sadri Sener cozer, cok degil be baskan senede su kulube 1 trilyon bagis yapsan bu takim ayakta durur.

Gerci surasi da ayri bir muamma, cok degil bir iki ay once 150 bin lirayi cok gormustuler.

Nytre
17.12.2010, 10:22
basketbolun trabzonda en ust seviyede temsil edilmesini her zaman isteyenlerden biriyim. Bizim kadar başkaları da istemiyor mu ki 3.5-4 milyon dolarlık bir bütçe onlara fazla geliyor ?
madem bizim koca basketbol kulübünün yıllık maliyeti iki futbolcunun maliyetine eş değer , bu kulübün bütçesi basketbol için bu ayrımcılığı yapmamalı.

Uğurtan
17.12.2010, 10:26
Şu seneyi sağ salim atlatalım daha ayakları yere sağlam basan bir yapı olacaktır diye bekliyorum..

TheRapZoNe
17.12.2010, 10:49
Trabzonspor yönetiminin basketbol şubesini kendi başına bırakmasını ve hiç ilgilenmemesini yadırgıyorum

SDanışmaz
17.12.2010, 11:05
Şu seneyi sağ salim atlatalım daha ayakları yere sağlam basan bir yapı olacaktır diye bekliyorum..

Uğurtan öyle diyorsun da takımın hali ortada. Bu seneyi atlatamayacak gibi :(

OLCAY ÇAKIR
17.12.2010, 12:29
Oğuz tebrik ederim.

Uzaktan, ama bir o kadar da yakından takip ediyorum savaşınızı...

Tebrikler kardeşim...

ilhan
17.12.2010, 13:07
Hem futbol altyapısına hem de basketbol altyapısına gereken yatırımı yapmalıyız. Bir futbolcu alacaklarına o parayı ikiye bölüp altyapıya ayırsalar daha hayırlı bir iş yapacaklar. Bu ülkede sayılı futbolcular yetiştiren Trabzon şehri eminimki basketbol içinde çok iyi isimler yetiştirecektir. Tabii birazcık "yatırım" yapabilirsek.

Emre B.
17.12.2010, 13:36
Bir Teofilo parasına basketbol şubemiz borçlarından kurtulabilir.

Cengiz Çubukcu
17.12.2010, 13:38
yarın kongre var bundan daha büyük fırsat mı olur, mutlaka gündemde basketbol şubesinin kulübe devredilmesi olmalıdır, başka ihtimal kalmamıştır çünkü...

Erdal
17.12.2010, 13:41
Basketbolu sevmem....Aslında futbol dışında diğer tüm sporlar seyirlik değil yapımlıktır benim için :)....Ama başlanmış bir hadise yarım bırakılmamalı...Üstelik bence camiada ciddi bir potansiyel de var...

mashal61
17.12.2010, 13:53
Basketbol şubesi futbol şubesine yük olmamalıdır. Kendi kendini idare edemiyorsa basketbol şubesi kurulması baştan bir hatadır. Bunu kabul etmek gerekir.
Mesela Futbol Gündemi programında başkan dedi ki TS tv zarar eder. Bu yüzden açmadık. Voleybol şubesi açılmıyor. Çünkü kendi kendine yetmeyeceği söylendi.

Cengiz Çubukcu
17.12.2010, 13:58
Basketbol şubesi futbol şubesine yük olmamalıdır. Kendi kendini idare edemiyorsa basketbol şubesi kurulması baştan bir hatadır. Bunu kabul etmek gerekir.
Mesela Futbol Gündemi programında başkan dedi ki TS tv zarar eder. Bu yüzden açmadık. Voleybol şubesi açılmıyor. Çünkü kendi kendine yetmeyeceği söylendi.

futbol şubesi kar mı ediyor? ne demek basketbol şubesi futbola yük olmamalıdır.. takımımızın adı Trabzonspor , Trabzonfutbol değil ... bilahare voleybol şubesi de ivedi olarak açılmalıdır ama nerdeeeee!!!

Cengiz Çubukcu
17.12.2010, 14:00
Basketbolu sevmem....Aslında futbol dışında diğer tüm sporlar seyirlik değil yapımlıktır benim için :)....Ama başlanmış bir hadise yarım bırakılmamalı...Üstelik bence camiada ciddi bir potansiyel de var...

Erdal Hocam seni eleştireceğim kusura bakma :) 2,5 senedir bir türlü sevemedin basketbolu , üstelik spor basınında haklı yer edinmen için futbol değil spor adamı olman için daha fazla yazmalı ve ilgilenmelisin...destek bizden söz :)

mashal61
17.12.2010, 14:18
futbol şubesi kar mı ediyor? ne demek basketbol şubesi futbola yük olmamalıdır.. takımımızın adı Trabzonspor , Trabzonfutbol değil ... bilahare voleybol şubesi de ivedi olarak açılmalıdır ama nerdeeeee!!!
Ben kar ettiğini söylemedim. Ama futbol şubesinin basketbolcuların maaşlarını alamamasından sorumlu olmaması gerekir.

pazarkapılı
17.12.2010, 14:38
top çizgiyi su günlerde futbolda gectigi için umursamaz,ilgilenmez oluyoruz....top çemberden gecmeye baslayınca orada da meraklıları ilgilenmişleri çıkacaktır elbette....ancak daha kücücük cocuklar ve zor ayakta duran kimlik kavgası bu mücadeleyi tek basına sırtlayamıyor sorun bu herhalde....

Badaloğlu
17.12.2010, 17:57
Futbol maçında alınan galibiyetlerle basketbol şubesinin borçları döndürmenize imkan yok. Zira taşıma suyla değirmen dönmez. Sırf borç ödemekse amaç, bu basketbol şubesi için kesin çözüm olmaz. Bence Sadri Şener, basketbol şubesini bünyesine alıp takımın bütçesini küçülteceğine yeni yönetiminde sırf bu işle meşgul olabilecek para babası birini basketbol için yönetime almasını beklemek daha mantıklı değilmidir?

Sadri Şener, basketboldan anlayan, basketbolu seven paralı bir yönetici bulması çok zor olmasa gerek. O yüzden bugün basketbolun borcunu futbol müsabakalarından kazanılan parayla ödeme düşüncesindeki arkadaşlarım, aynı teklifi kapatılan atıcılık takımı içinde yaparlar mı? Hemde çok komik paralar için kapatılan atıcılık takımından bahsediyoruz. Daha sonrasında hentbol takımınıda bir el etalım mı?

Bunun yanında basketbol takımı yaşatılmalı, sahip çıkılmalı... Trabzon'da yapılan 7.500 kişili spor salonuyla, basketbol bu şehirde oynanmayı hak ediyor.

Qarizma_miraç
17.12.2010, 18:30
@1 adam haklı beyler

Samet Yildirim
17.12.2010, 18:34
Basketbol takimi kesinlikle heycan verici...Gerekilen destek verilmeli...Zaten oradaki bütceler cok abartili degil ki...

Ayhan Çolak
17.12.2010, 18:42
bir maç değil, şampiyonluk garanti olduktan sonra kalan 5 maçın galibiyet primi verilsin.(bana göre 5 hafta kala şampiyon oluruz)

Travelair
17.12.2010, 19:38
Sadri Başkan son demecinde "Transferde bazı arkadaşlarımız 500-600 daha nasıl indiririzin hesabını yapıyorlar, ben o kadar bakmam, alacağım futbolcunun kalitesi varsa o zaten o açığı kapatır" şeklinde mesaj veriyordu. Fakat işte o paraların önemi buralarda ortaya çıkıyor. Öte yandan basketbola ilgi ve sponsor katkılarının artması şart gözüküyor

Ilelioglu
17.12.2010, 19:41
Futbolun yaninda Basktebol'da ayri bir heyecan veriyor, bence kesinlikle sahip cikilmali...

Sonucta bir "Spor" Kulübünden bahsediyoruz...

:);)

Oğuz ZEYTİN
17.12.2010, 21:13
Öncelikle herkese görüşlerini paylaştığı için teşekkür ederim.

Bazı noktaları tam olarak açıklayamadığımı düşünüyorum:

"Basketbol takımı harcasın, futbol takımı ödesin" demiyorum. Bugünlük var olan sıkıntıları halletmek için, bir seferlik yardım edilemez mi? Çok mu büyük gediktir Trabzonspor'un bütçesinde?

Unutmayın ki Sayın Sadri Şener önce Doğan Hakyemez'in takıma katıldığı imza töreninde yer almıştı. Ardından Ersin, Wright ve Evren'in imza töreninde gördük kendisini. Kısacası kameralar karşısında camianın imajına katkı verilecekken başkanımız basketbolcuların yanındaydı. Dileğimiz odur ki, Trabzonspor'un büyükklüğünden kaybettirmeyecek küçük bir yardımla o şubenin mevcut sorunları çözülebilir; kapatmasa da yama olur.

Basketbolda ana sponsor desteği çok önemli. İkinci ligden yeni çıkmış, mazisi 2 yıl olan bir takıma 3-4 milyonluk destek veren sponsorumuz var. Yani, geçmişin açıkları kapatılırsa (inanın çok büyük meblağ değil) gelecek daha sağlıklı kurulacaktır.

*

Bizim sesimiz bu kadarcık çıkıyor. Belki bir kar tanesi, zamanla büyür çığ etkisi yapar. Amacımız yıkmak da değil, aksine kutsal bildiğimiz Trabzonspor'un sağlıklı geleceğiin inşaasında küçük bir parça olmak.

NOT: Atıcılık takımına dair detaylı bilgim olsa onun için de çabalarım. Eğer söz konusu uyarıyı yapan arkadaşımızın sözü banaysa; kimsenin uğramadığı atıcılık-hentbol-judo sayfalarındaki yorumlarıma göz atabilir.

Futbol lokomotifse, diğer branşlar vagondur. Lokomotif çekmezse, vagonlar yolda kalır.

Ayrı gayrı olmasın, kazanan Trabzonspor olsun...

Deniz Telci
17.12.2010, 21:56
bence de Trabzonspor sadece futbol değil, basketbol'a da taraftar göndermeli..

pazarkapılı
18.12.2010, 17:17
tasıma suyla degirmen dönmüyorsa önerilen yöntem ile sağlanacak kimlik; kurumsal alanda bizim sakıncalı saydıgımız, idari anlamda olabilirliği yönetimler acısından uygun düsücek yaklasım tarzı denilebilecek olsada varolma asamasında birilerinin eline teslim edilmişlik mi yoksa tasıma su mu derseniz ikincisini ezeli ve ebedi olarak tercih edecegimiz acıktır....

yalnız burada ilk tercihte teslim olmak yada boyun egmek olarak görecegimiz pozisyonda düsünsel taraftarlık acısından bakarsak;süregelen yöntemi yeğ tutmak kulupsel cıkar acısından abest kacmaz yalnız dayatılması düsündürücü olabilir o kadar....zira buradaki sorgulanması gerekli sorun yönetimsel bazda taraftara yada kitlesel olarak tüm gündeme hitap etme arzusuyla yanıp tutusan popülizmdir,imgelemdir....

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 12:33
Oğuz Abi haklısın

Bence de gereken destek verilmeli.Basketbol takımımız destek olunduğunu anladı mı daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum :)

magicyattara
19.12.2010, 12:49
Daha önce yine Oğuz'un salsabasket'ten paylaştığı bir yazıda,Trabzonspor basketbol takımının menejerlerin oyuncağı olduğu yönünde bir yorum okumuştum..
Alt yapısı olmayan,toplama oyuncularla oluşturulmuş bu takımın,alınan her başarısız sonucun ardından yeni bir transfer yapması haberi doğrular nitelikte bence..
Basketbol şubemizde maddi açıdan bir kara delik oluşmuş gibi..belki de Sadri Şener bu yüzden basketbola mesafeli duruyordur..

Oğuz ZEYTİN
19.12.2010, 13:00
Daha önce yine Oğuz'un salsabasket'ten paylaştığı bir yazıda,Trabzonspor basketbol takımının menejerlerin oyuncağı olduğu yönünde bir yorum okumuştum..
Alt yapısı olmayan,toplama oyuncularla oluşturulmuş bu takımın,alınan her başarısız sonucun ardından yeni bir transfer yapması haberi doğrular nitelikte bence..
Basketbol şubemizde maddi açıdan bir kara delik oluşmuş gibi..belki de Sadri Şener bu yüzden basketbola mesafeli duruyordur..

Abi,

Olay şu: İkinci ligde mütevazi bir bütçeyle başarılı olundu. Buna paralel olarak gerekli altyapı yatırımları gerçekleştirilemedi (bence). Sözde kaldı her plan...

Bu sene ise sponsorların desteğiyle ayaktayız. Önceden oluşan borçlar var. Özellikle eski oyuncularımıza olanlar bize yakışmıyor. Bundan ötürü yönetimi yıpratmak, şubeyi gereksiz görmek yanlış.

Ana yazıda da belirttiğim gibi Sayın Sadri Şener'in demecinden yola çıkarak bir Karabük galibiyetinin federasyondan sağlanan geliri 750 bin. Bunun yarısı bile ilaç olur şubemize.

Alışkanlık haline gelmeyecek, yani bir seferlik. Şu buhranlı dönemi atlatmak için abisinden bir yardım...

Basketbol takımının başarıları fazlasıyla kazandıracaktır camiamıza...

bordo61
19.12.2010, 13:31
Bence Trabzoncell ve Trabzonnet sponsorlukları devreye sokulmalı .

Az olsada Takım rahatlatılmalı hem yeni firmalarımız reklam vermiş olur.

Hem takımımızın maddi yükü hafifler.

Oğuz ZEYTİN
19.12.2010, 23:29
...Hukuki yapıları gereği birbirinden farklı yönetimlere sahip olan bu iki organizasyonun birbirine maddi transferin yolu da ;

- Bağış / yardım

- Sponsor geliri şeklinde olabilir.

Bence Trabzoncell ve Trabzonnet sponsorlukları devreye sokulmalı .

Az olsada Takım rahatlatılmalı hem yeni firmalarımız reklam vermiş olur.

Hem takımımızın maddi yükü hafifler.

Giray,

Kastettiğim de bu ve bunun gibi projeler... Tavsiyen çok güzel. Teşekkürler.

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 17:50
Olmuyor. Acemilik çekeceğiz dedik ama rezillikleri görmeye tahammülümüz yok.

Rakiplere saygılıyız fakat Olin'den, Antalya'dan fark yemek miydi bizim hayalimiz?

Diyorlar ki: "Trabzon şehri ve sponsorlar başarısızlığı istemediği için bütçemizi 2'den 4,5 milona çıkardık"

Bu mu başarı?

Fikstür dediniz, peki dedik!

Sakatlık dediniz, eyvallah dedik!

Zaman dediniz, ligin yarısı geldi!

Ayıptır, günahtır. 4 milyona kurulan kadro bu olamaz!

Sırbistan'da forvet arayanlar da sırt çevirmemeli, bu tabloya! Sırbistan'dan alınacak tek şey (basketbol için) plandır, programdır.

Cleo için Partizan'la görüşürken, 3,5 milyon dolara nasıl Euroleague Final Four'u oynanır, bunu soralım.

Ilelioglu
25.12.2010, 18:02
Benim anlamadigim bizim Kadro diger takimlarin sahip oldugunu Kadro'dan daha mi kötü...? Yada ne kadar daha kötü?

Sorun nerde cözebilmis degilim...:cool:

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 18:04
Benim anlamadigim bizim Kadro diger takimlarin sahip oldugunu Kadro'dan daha mi kötü...?

Sorun nerde cözebilmis degilim...:cool:

Kadro iyi mi kötü mi bilmiyorum ama dengesiz! Bu başlıkta detaylarına girmek istemiyorum.

Murat'
25.12.2010, 18:31
Başkan para bulsam futbolcu alırım demişti o yüzden fazla birşey beklemiyorum ben Sadri Şener'den.Hele ki şimdiki asbaşkan Nevzat Şakar kemer sıkma politikalarıyla tanınan birisi.

Bu tablo varken kulübün basketbol takımına kaynak aktaracağına inanmıyorum ben.

Cengiz Çubukcu
25.12.2010, 18:55
Kadro iyi mi kötü mi bilmiyorum ama dengesiz! Bu başlıkta detaylarına girmek istemiyorum.

buna kimya diyorlar herhalde...

Tolunay Abdioğlu
25.12.2010, 18:57
Sahip çık da nereye kadar sahip çık.

Güvendiğim,genç bir yönetim var.Doğan Hakyemez gibi basketbol bilgisi ve geçmişi muhteşem olan bir insan var.4 Milyon'a kurulan bir takım var.Ama sonuç yok.

Cengiz Çubukcu
25.12.2010, 18:58
Başkan para bulsam futbolcu alırım demişti o yüzden fazla birşey beklemiyorum ben Sadri Şener'den.Hele ki şimdiki asbaşkan Nevzat Şakar kemer sıkma politikalarıyla tanınan birisi.

Bu tablo varken kulübün basketbol takımına kaynak aktaracağına inanmıyorum ben.

Murat para haricinde kaynak aktarsınlar bari ..örneğin: planlama, organizasyon ..yani kaba olacak ama akıl..

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 19:04
Sahip çık da nereye kadar sahip çık.

Güvendiğim,genç bir yönetim var.Doğan Hakyemez gibi basketbol bilgisi ve geçmişi muhteşem olan bir insan var.4 Milyon'a kurulan bir takım var.Ama sonuç yok.

Sen de haklısın. Zaten sorumluluk sahibi olanlar senin benim kadar üzülseler şu sonuçlara belki bir şey yaparlar.

Sorumluluk sahibi olanlardan kastım gayet açık: Başta başkanı, takımı tanımayan yönetimi, genel menajeri, teknik kadrosu ve oyuncular...

21 22 23
25.12.2010, 19:04
Ben kar ettiğini söylemedim. Ama futbol şubesinin basketbolcuların maaşlarını alamamasından sorumlu olmaması gerekir.
Futbolcular çalışıp maç kazanacak,basketçilerin parası mı ödenecek?
Ne kadar saçma.Bilmem kaç maç 30+ fark yiyorlar.Biraz oturup düşünsünler.

Tüm bunların yanı sıra basketbolun Trabzon'da ilerlemesini çok isterim.Altyapı vs konularda diğer arkadaşların söylediklerine katılıyorum.

Tolunay Abdioğlu
25.12.2010, 19:07
Sen de haklısın. Zaten sorumluluk sahibi olanlar senin benim kadar üzülseler şu sonuçlara belki bir şey yaparlar.

Sorumluluk sahibi olanlardan kastım gayet açık: Başta başkanı, takımı tanımayan yönetimi, genel menajeri, teknik kadrosu ve oyuncular...

Abi biz de bir yerde kızıyoruz,isyan ediyoruz.Bu yaptıklarımız o renkleri karşılıksız,ölesiye sevmemizden kaynaklanıyor.

Yoksa ben ister miyim böyle olmasını?

Her şeye rağmen,o arma nerde mücadele ediyorsa ben arkasındayım!

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 19:09
Futbolcular çalışıp maç kazanacak,basketçilerin parası mı ödenecek?
Ne kadar saçma.Bilmem kaç maç 30+ fark yiyorlar.Biraz oturup düşünsünler.

Tüm bunların yanı sıra basketbolun Trabzon'da ilerlemesini çok isterim.Altyapı vs konularda diğer arkadaşların söylediklerine katılıyorum.

Meseleyi anlamadan sapla samanı karıştırmadan tepki vermek lazım.

Herkesin emeği ve bu emeği doğrultusunda kazancına saygımız sonsuz.

Benimkisi bir teklif: Bir maçlık futbol maçının geliri 750 binmiş (kaynak başkanın medyadaki açıklamaları).

Basketbol takımı ise kabul edelim, iki yıllık (bana göre bir yıllık) maziye sahip. Bu sürede Trabzonspor yönetiminin maddi herhangi bir desteği olmamış.

Şimdi basketbol takımının ödeme sorunları var. Yani Sadri Şener yönetimi çıkıp dese ki; "alın size 250 bin. Bir açığınızı kapatın."

Kötü mü olur? Bunun karşılığı da reklam olabilir: TScell gibi...

Sonuçta mağlubiyetine üzüldüğümüz basket takımı da bizim. Kazandıklarında sevindiğimizi de unutmayalım...

21 22 23
25.12.2010, 19:12
Siz basketbola daha yakın insanlarsınız.Sizin düşünceleriniz daha kıymetli dolayısıyla.Ben kuru bir bakış açısıyla yüzeysel değerlendirdim sadece. =)

Harun-61
25.12.2010, 19:15
tek sorunun para oldugunu zannetmiyorum...

baska sorunlar var gibi, yoksa bu kadro her maglubiyet de bu kadar fark yemez!?

.

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 19:19
Siz basketbola daha yakın insanlarsınız.Sizin düşünceleriniz daha kıymetli dolayısıyla.Ben kuru bir bakış açısıyla yüzeysel değerlendirdim sadece. =)

Estağfirullah, sizin de bahsettiğiniz 30 fark yenilmesinde oyuncuların parasının ödenememesinin etkisi olamaz mı? Sonuçta bu insanlar profesyonel. Bizler gibi dünyaya gözlerini Bordo-Mavi açmadılar.

Partizan'dan gelen Rasic'e bu durumu nasıl anlatırsınız? O ki böyle bir yıldızı getirebilmişiz, işlerimiz yolunda gitse, takımda tutabilsek.

Michael Wright gibi bir oyuncu yarın "param ödenmedi, ben gidiyorum" derse, bu takımı unutun!

Kara bir tablo çizmiyorum: Durum böyle.

Maddi olmasa da şubeye moral aşılayacak manevi bir destek de göremedik sene başından beri.

Kısacası yapmak istediğimiz, sinerji yaratmaktı. Ama forumumuzda bile yeterli etkiyi yaratamadı; Trabzonspor'u benim kadar düşünmeyen adı yönetici olan insanları nasıl etkilesin?

Onlar da gidip Brezilya'da Kolombiya'da futbolcu arasınlar. Milyon dolarları kaçıp gidecek adamlara versinler her sene...

Ne de olsa biz her durumda seviyoruz. Karda kışta peşlerinden gidiyoruz...

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 19:22
tek sorunun para oldugunu zannetmiyorum...

baska sorunlar var gibi, yoksa bu kadro her maglubiyet de bu kadar fark yemez!?

.

Bir örnek: Bu hafta takım İstanbul'da çalıştı. Neden? Çünkü, Trabzon'daki salonda güreş turnuvası varmış. Düşünün yani, memleketimiz diye toz kondurmadığımız Trabzon'un sportif altyapısını, tesislerini...

eraytaskin61
25.12.2010, 19:25
toplama takımdan ne bekliyodunuz anlamıyorum ki zaman lazım birazda sponsor takviyesi,alt yapıda iyi organize olursa bir kaç seneye futboldaki gücümüzü gösteririz ancak

Oğuz ZEYTİN
25.12.2010, 19:33
toplama takımdan ne bekliyodunuz anlamıyorum ki zaman lazım birazda sponsor takviyesi,alt yapıda iyi organize olursa bir kaç seneye futboldaki gücümüzü gösteririz ancak

Efes-Fb Ülker, Banvit vs. geçtim.

Gs Ct toplama takım değil mi? Bu takım nasıl çatır çatır oynuyor. Bizim beklentimiz Euroleague sertliği değil, parkeden farklı galibiyetle ayrılmak da değil.

Geleceğin doğru inşaası adına sağlıklı planlama.

LazAnisT
25.12.2010, 21:28
Oğuzun söylemlerini ciddiye alalım.Takım elden gitti Beko'danda gitmesin

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 19:30
*Digiturk'e gönderdiğim e-posta*

Sayın Yetkili,

Kasım ayında oynanan Bjk Cola Turka maçının üstünden geçen altı haftada MP Trabzonspor basketbol takımının hiç bir maçını yayınlamadınız.

Türk sporunun çınarı Trabzonspor camiasının basketbol ligindeki ilk senesinde, takımına kavuşmasına aracılık etmiyorsunuz. Milyonlarca taraftarının aynı zamanda Digiturk üyesi olduğunu göz önünde bulundurmanızı ve artık Mp Trabzonspor'a maç takviminde yer vermenizi bekliyoruz.

Gelecek hafta İzmir'de oynanacak Aliağa Petkim - MP Trabzonspor karşılaşmasıyla bu gidişe dur demenizi umut ediyoruz.

Saygılarımla.

Trabzonspor taraftarı ve Digiturk üyesi

Oğuz ZEYTİN

MP Trabzonspor'un TV yayınları 3.- 7. haftalar arasında gerçekleşti. Bunlar da İstanbul takımlarına karşıydı. Daha sonra Spormax bizi bir kenara attı, diğer çoğu takım gibi.

Ligin ilk yarısı bitmeden takımımızı seyretmek istiyoruz.

Çoğu Trabzonsporlunun evinde Digi kutu zaten var (futboldan ötürü). Basketbol takımını ise merak eden, "bizim takım ne alemde" diye soranların sayısı hiç de az değil.

Yönetimimiz bu konularda "tıp" oynadığı için ses çıkarmıyor. Siz de, basketbol camiasının gözü-kalbi olduğunuzdan sesimizi yetkililere iletmede yardımcı olur musunuz?

İsteğimiz; Aliağa Petkim maçında Geral Fitch, K. Kambala, M. Wright, A. Rasic gibi değerli oyuncuları seyretmek.

Her hafta Ogilvy (Bjk), Roschestie(Gs), Wisniewski (Efes), Greer (Fb) izlemekten sıkıldık.

Asi Çaykaralı61
03.01.2011, 20:36
Basketbol maçlarımızın yayınlamasını istiyoruz Oğuz Abi maçların yayınlaması için geçen emeklerin için çok teşekkürler abi

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 20:41
Basketbol maçlarımızın yayınlamasını istiyoruz Oğuz Abi maçların yayınlaması için geçen emeklerin için çok teşekkürler abi

Estağfirullah. Yayınlanmıyor zaten. Devre bitti bitecek, biz hala Wisniewski'yi seyrediyoruz. Hadi bizi geçtim; Banvit, Olin, Telekom, Antalya gibi takımları da seyredemiyoruz.

Birlikte yapabilirsek, başarırız inşallah. Ulaşabildiğim her yere haber verdim bugün. Bakalım bazı şeyler değişecek mi?

Asi Çaykaralı61
03.01.2011, 20:44
Estağfirullah. Yayınlanmıyor zaten. Devre bitti bitecek, biz hala Wisniewski'yi seyrediyoruz. Hadi bizi geçtim; Banvit, Olin, Telekom, Antalya gibi takımları da seyredemiyoruz.

Birlikte yapabilirsek, başarırız inşallah. Ulaşabildiğim her yere haber verdim bugün. Bakalım bazı şeyler değişecek mi?

İNŞALLAH maçlarımıza yayınlanır Oğuz Abi.Ama bir gerçek var ki o da birlik.Ne kadar çoğunluk maçların yayınlanmasını isterse o kadar çok maçlarımızı izleme şansımız olur.Bizler maçlarımızın yayınlamasını istiyoruz İNŞALLAH yayınlanır maçlarımız :)

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 20:52
İNŞALLAH maçlarımıza yayınlanır Oğuz Abi.Ama bir gerçek var ki o da birlik.Ne kadar çoğunluk maçların yayınlanmasını isterse o kadar çok maçlarımızı izleme şansımız olur.Bizler maçlarımızın yayınlamasını istiyoruz İNŞALLAH yayınlanır maçlarımız :)

Açıkçası bizler bir yere kadar direnebiliriz. Gerçekler biraz acı:

Mesela Iverson olduğu sürece Bjk maçları yayınlanacak. Haliyle Gs ve Fb maçlarını da yayınlıyorlar. Birbirleriyle oynamadıkları sürece ülkenin en büyük basketbol markası Efes Pilsen'i dahi yayın programına almıyorlar.

Bizim kozumuz, Spormax'in sadece Digiturk platformunda yer alması. Yani Digiturk üyelerinin çoğunluğu Lig Tv kullanmak amacını taşıdığından ve bu grupta Trabzonsporlular'ın yeri yadsınamayacağından, bu kozumuzu kullanmalıyız.

Cengiz Çubukcu
03.01.2011, 21:00
Oğuz biraz seni yanlız bırakır gibi olduk ama hemen telafi edebiliriz :) ben de e-mail atıyorum...

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 21:07
Oğuz biraz seni yanlız bırakır gibi olduk ama hemen telafi edebiliriz :) ben de e-mail atıyorum...

Estağfirullah abi. Bilmiyorum etkisi olur mu ama denemekte fayda var.

socrates
05.01.2011, 15:17
taraftar olarak tam destek ama aman başka bişeye karışmayalım

ne güzel kendi yönetim çatıları altında doğru adımlar atmaktalar, hiç çomak sokmayalım :cool:

edit: bağımsızlığını ilan etmelerini kastetmiyorum tabii ki :eek:
TS ismi altında ve kulüp yönetim prensipleri dahilinde sağlıklı özerk bi yapıyı sürdürmeliler

Bıyıklıoğlu
05.01.2011, 19:59
Trabzonspor'un isminin geçtiği her spor dalına kulüp yardım etmek zorunda diye düşünüyorum.

Sonuçta Trabzonspor...

Ve kesinlikle bu işe ticari boyuttan bakılmamalı.Kar-Zarar hesabı yapılmadan basketbola para aktarılmalı.

61kralfatih
06.01.2011, 02:29
Trabzonspor'un isminin geçtiği her spor dalına kulüp yardım etmek zorunda diye düşünüyorum.

Sonuçta Trabzonspor...

Ve kesinlikle bu işe ticari boyuttan bakılmamalı.Kar-Zarar hesabı yapılmadan basketbola para aktarılmalı.

sana katiliyorum ben aziz yıldırımın bu tarafını seviyorum spor kulubunun tek futbolla olmadığını her branşta göstermeye çalişiyor bizimde böle olmamız lazım

Oğuz ZEYTİN
24.01.2011, 23:50
Takım kazanmaya başladı. Dört maçlık galibiyet serisi rahatlıkla altıya çıkabilir. Rakiplerin durumu göz önünde bulundurulursa istikrarlı gidişimizin sonucu ilk yılımızda play-off olabilir.

Fakat!

Bu bir anlık başarıdan nemalanmaya çalışanların sayısı artar,

Malum sorunlar halı altına süpürülür,

Kenetlenme yerine ayrılık yaşanırsa kaybeden Trabzonspor olur, Trabzon olur!

*

Akil adamlara ihtiyacımız var! Verdiği sözü tutacak yöneticilere ihtiyacımız var!

Şu güzel havayı bozan, her kim olursa olsun büyük hata yapar!

ozturk
25.01.2011, 11:28
Yıldızlara büyük onur

Beko Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden Trabzon Basket Takımı’nın iki yıldızı Ali Karadeniz ve Rasic, gelecek hafta Ankara’daki All-Star karşılaşması için ‘yabancılar takımına’ çağrılarak büyük onur yaşadı. Bordo-Mavili takımın bu sezon sırtlayan Ali Karadeniz ve Rasic, Cumartesi günkü Tofaş maçı sonrası Ankara’ya geçerek, basketbolun en büyük şovunda sahne alacaklar.

Oğuz ZEYTİN
25.01.2011, 11:31
Yıldızlara büyük onur

Beko Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden Trabzon Basket Takımı’nın iki yıldızı Ali Karadeniz ve Rasic, gelecek hafta Ankara’daki All-Star karşılaşması için ‘yabancılar takımına’ çağrılarak büyük onur yaşadı. Bordo-Mavili takımın bu sezon sırtlayan Ali Karadeniz ve Rasic, Cumartesi günkü Tofaş maçı sonrası Ankara’ya geçerek, basketbolun en büyük şovunda sahne alacaklar.

Çelişki ve hatalarla dolu bir haberimsi!

1) Ali, yerli oyuncular listesinde.

2) Oylama devam ediyor.

3) Henüz böyle bir açıklama yapılmadı.

Kaynak belirtir misiniz lütfen?

Mehmet Ç.
25.01.2011, 11:44
Yıldızlara büyük onur

Imkansiz. Ali yerli.

ozturk
25.01.2011, 11:48
kaynak: ilklerin sitesi medyatrabzon:D

Oğuz ZEYTİN
25.01.2011, 11:57
Oylama 31 Ocak'da sona erecek. Yukarıda da belirttim, Ali yerli oyuncular listesinde.

Lütfen böyle "uydurmalara" kulak asmayalım.

Murat'
25.01.2011, 12:36
Yıldızlara büyük onur

Bu haberi hangi site vermiş çok merak ediyorum.

Birincisi All Star oyuncuları oy ile belirleniyor.

İkincisi Wright'ı yerli kadrosuna almışlar.

İnsanlaı yanlış yönlendirmekten başka birşey yapmıyorlar, bu haerin yerine oylama başladı oyuncularımıza destek olalım gibi bir haber beklerdim ben.

exuu
25.01.2011, 23:19
Haberle alakasız, oylamayla belirlenen sadece ilk 5'ler deilmi?

Harun-61
29.03.2011, 16:25
BEKO Basketbol Ligi’nde son haftalarda kötü sonuçlar alan Medical Park Trabzonspor’da oyuncular uzun zamandır paralarını alamadıkları gerekçesiyle idmana çıkmadı.

Biriken alacaklarının ödenmesini isteyen oyuncuların bu tutumu karşısında yönetim kurulu da çaresiz kaldı. Medical Park Trabzonspor’un Başkanı Saner Ayar’ın oyuncuların parasını ödemek için çare aradığı öğrenilirken, koç Dragan Sakota da oyuncuların bu kararına saygı gösterdi.

Öte yandan bordo – mavili takımın Sırp guardı Alexsandar Rasic’in de hafta sonu oynanacak olan Olin Edirne maçından sonra Litvanya’nın Lietuvos Rytas takımına transfer olacağı öğrenildi. Medical Park Trabzonspor’un en değerli oyuncusu konumunda olan Rasic’in gidişinin takımı olumsuz yönde etkileyebileceği belirtildi.

.

Travelair
29.03.2011, 16:42
Hani sponsor parası yetiyordu neden yetmedi?

Taner Uykuçeken
29.03.2011, 17:44
Hani sponsor parası yetiyordu neden yetmedi?

Doğru soru,
Medical Park'tan gelen para ne kadardı ve ne kadarı Basketbol şubesine bırakıldı???????????????....
şeklinde olmalı

Enes Yılmaz
29.03.2011, 18:28
Kötü olmuş, umarım düzelir.

DeAgLeMaNyAq
29.03.2011, 18:36
Amatör şubelerde bu tür krizler zaman zaman oluyor. Ama bakalım yönetim bu işin üstünden kalkabilecek mi? Saner Ayar bu iş olmuyor diye kendini geri çekerse bu takım biter...

Misina
29.03.2011, 18:45
Futbol takımı şampiyonluğa koşarken pilot takım düşmemek için çırpınıyor basketbol takımı krizle boğuşuyor ilginç

Murat'
29.03.2011, 21:29
Bu işin tek çaresi var o da Trabzonspor'un basketbol şubesini bünyesine katıp, doğru bir yapılanma ile yoluna devam etmesidir.

Cengiz Çubukcu
29.03.2011, 23:00
haber hemen her yerde çıktı, artık Trabzonspor yönetiminin ve Saner Ayar'ın bir toplantı yapması şart.. Saner ayar diyorum çünkü basketbol şubesinin sahibi gibi kendisi...

pReN@_61
30.03.2011, 00:03
Durum vahim..Adamlar antrenmana çıkmamış.

Yaşar
30.03.2011, 00:45
3 büyük takımın isimleri önce sponsorları sonra yazılıp, söylenirken, bizim ismimizden önce sponsor isminin söylenmesi bir an önce düzeltilmelidir. Ben rahatsız oluyorum. bkz: Beşiktaş Cola Turka, Galatasaray Cafe Crown, Fb Ülker, Medical Park Trabzonspor.

mancester
30.03.2011, 11:43
Gecen sene sponsor yokkende vardi bu sorun hala devam ediyor demekki gecen sene sampiyon olan kadroya paralari odenmedi mahkemelik oldugumuz basketciler oldugunu biliyorum yazik bir takim ancak bu kadar kotu yonetilir ...

Murat'
30.03.2011, 11:47
Takım maddi kriz içerisinde biz bunu tartışacağımıza sponsor ismi neden takım isminin önünde gibi abuk sabuk sorular soruyoruz.

Helal olsun bizlere.

macuka
30.03.2011, 11:54
Bu kadar cabuk bir sekilde hizli hamlelerle, para icin gelen oyuncularla bu ligde bu kadar mucadele edilebilirdi. Adamlarin parasina dokunursan, oda hakli olarak oynamak istemez.
Karadeniz bolgesinde cok yetenekli cocuklar var, bu cocuklari bulmak ve onlari bu kadronun icine sokmak lazim. Yani futbol takiminin 1976 da yaptigi hareketi, basketbol dada yapmak imkansiz degil diye dusunuyorum.

Cengiz Çubukcu
30.03.2011, 13:17
öğleden sonra toplantı var , inşallah Trabzonspor kulübü yönetimi devralır ...ama onlar da isteksizmiş...

Murat'
30.03.2011, 15:08
Sadri Şener'den bu konuya bakış açısı belli maalesef, ''para bulsam futbolcu alırım''

bordo61
30.03.2011, 15:23
Ayağını yorganına göre uzatmak diye bir deyim vardır.

Ama nedense , baştan yaptılar yaptılar harcamaları şimdi para bile ödeyemeyecek noktaya geldiler.

Tam bir yönetim zafiyeti

crazyman_61
30.03.2011, 16:07
basketbol takımını kimler nasıl yönetiyor ilk seneden kapatıcaklar mı

Oğuz ZEYTİN
30.03.2011, 16:44
Neredeyse 3 ay önce açılmış bu başlık. Fakat yönetim bazında ileriye doğru atılmış bir adım yok. Yeni krizler, yeni sorunlar...

Kabul etmeliyiz ki parkedeki mücadele bunun aksini söylüyordu. Kupada ve ligde sergilenen mücadele (dönem dönem de olsa) tatmin ediciydi. Ya son periyot ya da son dakika hatalarıyla kaybediyordu takım.

Asıl kayıp ise YÖNETİMİNDİR!

Trabzonspor adına sahip çıkamayanlar kaybetmiştir!

Camianın en üst noktasındaki sayın Sadri Şener, basketbol takımının başkanı Saner Ayar milyonlarca Trabzonspor taraftarına gelinen noktayı izah etmelidir.

Bizler, Medical Park ile yapılan anlaşma törenindeki gülen yüzleri yeniden görmek istiyoruz.

Birlik beraberlik söylemleri havada kalmıştır.

Doğan Hakyemez'in projeleri hayal olmuştur. Ona göre şehir destek vermemiştir. Kısmen haklıdır. Şehir de takıma layıkıyla destek olamamıştır. Peki takım kendini şehre ne kadar açmıştır?

Kısır döngü...

f1bekir
30.03.2011, 17:32
Doğan Hakyemez destekten bahsederken tam olarak neyi kastediyor acaba?

f1bekir
30.03.2011, 17:40
Trabzonspor gibi bir ismin avantajını kullanarak bu takımın giderlerini karşılayabilecek parayı bulamayanlar hatayı kimde aramalı?

Basketbolun kurumsal yapısından hiç haberi olmayan biri olarak merak ediyorum; Olin Edirne diye bir takım nasıl Trabzonspor'un üstünde olabiliyor, çok mu paraları var?

Bütçeler şeffaf mı?

Samet Yildirim
30.03.2011, 17:52
Trabzon Potada Krizi Aştı!

Medical Park Trabzonspor'da maddi kriz aşılarak takımın dağılması önlendi.

Basketbol Kulübündeki hafta başından beri devam eden ve bugün doruğa ulaşan maddi kriz aşılarak, takımının dağılması son anda önlendi.

Konuyla ilgili yarın Trabzon'da Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Basketbol Kulübü Başkanı Saner Ayar ve Medical Park'ın katılımıyla bir basın toplantısı düzenleneceği ve konuyla ilgili kamuoyuna detaylı bilgi verileceği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: trabzonbasket

Murat'
30.03.2011, 17:53
Basketbol şubesini Trabzonspor'un bünyesine katması mı söz konusu acaba, dilerim öyle olur.

f1bekir
30.03.2011, 17:54
İnşallah.

Bişey istemiyoruz ya, şu takımı ligde tutun yeter.

Çok şey mi bu?

f1bekir
30.03.2011, 18:00
Basketbol şubesini Trabzonspor'un bünyesine katması mı söz konusu acaba, dilerim öyle olur.

Açıkçası ben bu görüşe katılmıyorum. Bence yönetimler ayrı olmalı ve her şube kendi olanaklarıyla gelişebilmeli. Zaten Trabzonspor gibi bir marka değerine sahibiz, bunu kullanarak yarışmacı takımlar ortaya çıkartabiliriz.

Diğer şubeleri futbol şubesi altında toplamak diğer şubelerin verimiliğini azaltır diye düşünüyorum. Bir nevi hazırcılığa alıştırır yani.

Her şube kendi ayakları üzerinde durabilmeli.

Şahsi görüşüm tabi, yanlış da düşünüyor olabilirim.

Cengiz Çubukcu
30.03.2011, 18:55
benim tahminim sezon sonuna kadar para bulup zaman kazanmışlardır, önümüzdeki sezonun ne olacağını merak ediyoruz esas...

Hürgün Aygün
30.03.2011, 20:23
İşler bir haftadır çok kötü gidiyor inşallah tamamen çözülür şu konu artık.

Cengiz Çubukcu
30.03.2011, 20:54
az önce ismail abiyle konuştum, gündüz aradığımda asbaşkan Nevzat Şakar'ın yanındaydılar...kendisiyle fikir alış verişinde bulunduklarını basketbolu Trabzonda nasıl bir yerlere getirebileceklerini konuştuklarını söyledi... bu sene iyi kötü bitecek seneye ise allah kerim :)

Murat'
30.03.2011, 20:58
Bunlar geçici çözümler maalesef, yarın bugün yine aynı şeyler yaşanacaktır.

İçimde o kadar çok şey var ki ama buraya yazmak istemiyorum inanın ki, bu süreç taaa sezon başından belliydi, fakat her kulüpte yaşananabilecek sıkıntılar diyerek geçiştirildi maalesef.

f1bekir
30.03.2011, 21:44
Bunlar geçici çözümler maalesef, yarın bugün yine aynı şeyler yaşanacaktır.

İçimde o kadar çok şey var ki ama buraya yazmak istemiyorum inanın ki, bu süreç taaa sezon başından belliydi, fakat her kulüpte yaşananabilecek sıkıntılar diyerek geçiştirildi maalesef.

Murat bence yazmalısın. Ben basketbola uzak birisi olarak ne olup bittiğini anlamak istiyorum mesela. Küme düşüp düşmeyeceğini tartıştığımız bir takımda maddi sıkıntı yaşanıyorsa basitçe çok pahalıya kalitesiz oyuncular alınmış demektir.

İşin aslı böyle değilse, benim anlayamadığım başka sebepler varsa lütfen basketbola daha yakın olan sizler beni ve benim gibileri aydınlatın lütfen.

Oğuz ZEYTİN
01.04.2011, 08:05
Öğrendiğime göre, Wright'la ilgili sorun yok, diğer oyuncuların alacakları varmış.

Bu arada yönetim saçmalamaya devam ediyor. Şimdi Rasic'i kalmaya ikna etmeye çalışıyorlarmış.

Rytas sitesindeki Rasic haberleri için: http://bc.lrytas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1725%3Alietuvos-rytq-papild-serbijos-rinktins-aidjas-2-video&catid=1%3Apaskutins-naujienos&Itemid=11&lang=en

(Bunun İngilizce versiyonu yok) http://bc.lrytas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1726%3Aarasiius-lietuvos-rytoq-komanda-visada-kaunasi-dl-titul&catid=1%3Apaskutins-naujienos&Itemid=11&lang=en

Bu arada gelecek yıl planlaması yapılmış geçen günkü toplantıda.

Oğuz ZEYTİN
01.04.2011, 12:41
Gelen haberlere göre, Medical Park gelecek iki yıl için vereceği desteği artıracakmış. Şu andaki borçları da Medical Park üstlenmiş.

* Sponsorluk anlaşması açıklandığında 2010-11 ve 2011-12 sezonları içindi. Son söylenenlere bakılırsa 2012-13 de Medical Park'la geçecek.

* Ligimizdeki hemen hemen her takımın yaşadığı sıkıntılar üç aşağı beş yukarı benzer. Burada yapılması gereken şu: Genel tahmini bütçe (yıllık) planlamasını "gerçekçi" yapmak gerekiyor.

Trabzonspor Basketbol'un bu yaz yapması gereken ilk iş, önceki borçları temizlemek! (Bunu geçen yaz da ısrarla vurgulamıştık).

Ardından yeni sezon kadrosu 4 olmaz da 3 milyon olur, 3 olmaz da 2,5 milyona kurulur. Erdemir, Antalya, Olin vb. takımların bütçesi maksimum 2 milyon dolar.

Evet, onlar da bir Rasic ve bir Wright yok. Ama şu da gerçekçi onlar takım olmuşken biz bu iki oyuncuya yıktık her şeyi. Onlara ödeme yaptık, diğer oyuncuları görmezden geldik. Haliyle sistem işlemedi.

Yeni sezon kadro planlaması için etkenler

1) Wright'ın kalıp kalmaması (Türk statüsünde oynadığı için çok önemli)

- Kalacaksa tecrübeli yerli gard ve forvet (ve hatta bir de pivot - kadro derinliği ve antrenman dengesi için)

- Kalmayacaksa yukarıdakilere ilaveten bir de dört numara

Yani ciddi süre alabilecek en az 4 yerli oyuncu

2) Genç-ümit milli takım seviyelerinde, gelecek için yatırım yapılabilecek 1-2 genç oyuncu

3) (Varsa) Altyapı çalışmalarının sonuncunda bu seviyede oynayabilecek 12. oyuncu

4) Yerli tercihlerinin boş kalan pozisyonlara nokta yabancı oyuncular (Genel eğilim 3 oyuncu)

Açıklama: Wright kalırsa yanına Avrupalı sert savunma tarafı güçlü bir uzun.

Wright kalmazsa, dominant bir uzun.

Diğer yerli tercihlerine göre boş pozisyonlara takımı sırtlayabilecek iki yabancı daha (bir gard, bir forvet)

5) Eğer 4 ve 5 yabancı hakkını kullanacaksak ve bunları kenardan getireceksek Kolej ligi veya Geliştirme Ligi'ndeki düşük maliyetli oyuncular değerlendirilmeli. (1 veya 2 yabancı daha)

*

anakonda09
01.04.2011, 13:25
Gelen haberlere göre, Medical Park gelecek iki yıl için vereceği desteği artıracakmış. Şu andaki borçları da Medical Park üstlenmiş.

* Sponsorluk anlaşması açıklandığında 2010-11 ve 2011-12 sezonları içindi. Son söylenenlere bakılırsa 2012-13 de Medical Park'la geçecek.

* Ligimizdeki hemen hemen her takımın yaşadığı sıkıntılar üç aşağı beş yukarı benzer. Burada yapılması gereken şu: Genel tahmini bütçe (yıllık) planlamasını "gerçekçi" yapmak gerekiyor.

Trabzonspor Basketbol'un bu yaz yapması gereken ilk iş, önceki borçları temizlemek! (Bunu geçen yaz da ısrarla vurgulamıştık).

Ardından yeni sezon kadrosu 4 olmaz da 3 milyon olur, 3 olmaz da 2,5 milyona kurulur. Erdemir, Antalya, Olin vb. takımların bütçesi maksimum 2 milyon dolar.

Evet, onlar da bir Rasic ve bir Wright yok. Ama şu da gerçekçi onlar takım olmuşken biz bu iki oyuncuya yıktık her şeyi. Onlara ödeme yaptık, diğer oyuncuları görmezden geldik. Haliyle sistem işlemedi.

Yeni sezon kadro planlaması için etkenler

1) Wright'ın kalıp kalmaması (Türk statüsünde oynadığı için çok önemli)

- Kalacaksa tecrübeli yerli gard ve forvet (ve hatta bir de pivot - kadro derinliği ve antrenman dengesi için)

- Kalmayacaksa yukarıdakilere ilaveten bir de dört numara

Yani ciddi süre alabilecek en az 4 yerli oyuncu

2) Genç-ümit milli takım seviyelerinde, gelecek için yatırım yapılabilecek 1-2 genç oyuncu

3) (Varsa) Altyapı çalışmalarının sonuncunda bu seviyede oynayabilecek 12. oyuncu

4) Yerli tercihlerinin boş kalan pozisyonlara nokta yabancı oyuncular (Genel eğilim 3 oyuncu)

Açıklama: Wright kalırsa yanına Avrupalı sert savunma tarafı güçlü bir uzun.

Wright kalmazsa, dominant bir uzun.

Diğer yerli tercihlerine göre boş pozisyonlara takımı sırtlayabilecek iki yabancı daha (bir gard, bir forvet)

5) Eğer 4 ve 5 yabancı hakkını kullanacaksak ve bunları kenardan getireceksek Kolej ligi veya Geliştirme Ligi'ndeki düşük maliyetli oyuncular değerlendirilmeli. (1 veya 2 yabancı daha)

*

Ya oğuz kardeş senin tespitlerin çok doğru ve yerinde bende acizane bir şeyler eklemek isterim.

1-Ali KARADENİZ kesinlikle kalmalı (Türk statüsünde ve kaliteli olduğu için)

2-İgor Miloseviç kalmalı (iyi ve kaliteli ayrıca takım sıkıştığında içeriye drive ları ve hızı gayet güzel)

3-Derrick OBASOHAN kalmalı (iyi şutör,savunması zayıf ama gerekli)

4-Hadi ÖZDEMİR,M.Ersin GÖRKEM kalmalı (Hadi kendini geliştirdi,ersin tecrübeli)

5-Alwin Snow Jr. üzerinde iyi düşünülmeli (iki tarafı keskin bıçak rakibide kesebilir bizide :)...)

6-Bir tane avrupalı sağlam uzun veya Amerikalı atletik özellikleri olan uzun alınmalı

7-En za 1 tane savunma tarafıda güçlü şutör özelliğide olan forvet (sırp,karadağ,hırvat olması lazım) çok gezmeye gerek yok Partizan veya kızılyıldız'dan bulabiliriz.

8-2 veye 3 tane genç millli pozisyonunda 2 tane de tecrübeli olan yerli

Ayrıca Takımımızın genel özelliği savunma yapamaması.Savunma özelliği dikkat edilerek oyuncular seçilirse iyi olacağı kanaatindeyim.Basketbol camiasını genel kanaati de TAKIMIMIZIN HÜCUM GÜCÜ YETERLİ SAVUNMA ZAYIF...

SAYGILAR...

Oğuz ZEYTİN
01.04.2011, 14:11
Ya oğuz kardeş senin tespitlerin çok doğru ve yerinde bende acizane bir şeyler eklemek isterim.

1-Ali KARADENİZ kesinlikle kalmalı (Türk statüsünde ve kaliteli olduğu için)

2-İgor Miloseviç kalmalı (iyi ve kaliteli ayrıca takım sıkıştığında içeriye drive ları ve hızı gayet güzel)

3-Derrick OBASOHAN kalmalı (iyi şutör,savunması zayıf ama gerekli)

4-Hadi ÖZDEMİR,M.Ersin GÖRKEM kalmalı (Hadi kendini geliştirdi,ersin tecrübeli)

5-Alwin Snow Jr. üzerinde iyi düşünülmeli (iki tarafı keskin bıçak rakibide kesebilir bizide :)...)

6-Bir tane avrupalı sağlam uzun veya Amerikalı atletik özellikleri olan uzun alınmalı

7-En za 1 tane savunma tarafıda güçlü şutör özelliğide olan forvet (sırp,karadağ,hırvat olması lazım) çok gezmeye gerek yok Partizan veya kızılyıldız'dan bulabiliriz.

8-2 veye 3 tane genç millli pozisyonunda 2 tane de tecrübeli olan yerli

Ayrıca Takımımızın genel özelliği savunma yapamaması.Savunma özelliği dikkat edilerek oyuncular seçilirse iyi olacağı kanaatindeyim.Basketbol camiasını genel kanaati de TAKIMIMIZIN HÜCUM GÜCÜ YETERLİ SAVUNMA ZAYIF...

SAYGILAR...

Aslında mesajın ilk bölümündeki haberi paylaşmıştım, onun içinde gelecek yıl planlarının konuşulduğu geçiyordu. Bu planlardan biri de kadro yapısı ile ilgili. Ona istinaden çok detaya girmeden görüşlerimi belirttim.

Wright dışındaki diğer oyuncularımızla ilgili görüşlerimi sene sonuna bırakıyorum.

Sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum, özellikle savunma konusunda. Savunma, karakter meselesi. Birey bazında ne kadar iyi savunmacı da olsanız parke üzerindeki beşlinin anlaşamama ve/veya birbirini tamamlayamama sorunu varsa ortaya iyi bir ürün çıkmaz. Sezon öncesi hazırlık süreci önem kazanıyor bu noktada. Tüm bu etkenleri topladığımızda çalışmaların tez elden, titizlikle başlaması gerekiyor.

(Saygılar)

Oğuz ZEYTİN
01.04.2011, 21:28
Öğrendiğime göre, Wright'la ilgili sorun yok, diğer oyuncuların alacakları varmış.

Bu arada yönetim saçmalamaya devam ediyor. Şimdi Rasic'i kalmaya ikna etmeye çalışıyorlarmış.

Rytas sitesindeki Rasic haberleri için: http://bc.lrytas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1725%3Alietuvos-rytq-papild-serbijos-rinktins-aidjas-2-video&catid=1%3Apaskutins-naujienos&Itemid=11&lang=en

(Bunun İngilizce versiyonu yok) http://bc.lrytas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1726%3Aarasiius-lietuvos-rytoq-komanda-visada-kaunasi-dl-titul&catid=1%3Apaskutins-naujienos&Itemid=11&lang=en

Bu arada gelecek yıl planlaması yapılmış geçen günkü toplantıda.

"ALEKSANDAR RASIC, member of Serbian national team, signed contract with BC Lietuvos Rytas till the end of 2011/2012."

(Menajerinden)

Bizimkiler de Rasic'i ikna etmeye çalışsınlar, adam gitti!

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 02:19
"Trabzonspor’un ana sponsoru olan Medical Park Sistemi kontrolü altına alarak, Basketbol Kulübü’nün mevcut oyuncularına olan sezon sonuna kadarki tüm alacaklarını ve eski oyuncularımız dahil geçen yıldan beri olan yaklaşık 3,8 milyon liralık borcun/ödemenin tamamını üstlendiği gibi, önümüzdeki sezondan itibaren basketbola yaptığı yatırımın vitesini arttırarak öncelikle Banvit tarzı, sonrasında ise şampiyonluğa oynayacak bir yapılanmaya gitme kararı aldı."

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=26&Syz=22625

Olmuşla ölmüşe çare yok ama insan sormadan edemiyor: Bu kadar borç bir günde olmadığına göre aklınız başınıza şimdi mi geldi? Bu görüşmeler, toplantılar daha önce yapılsa, tedbirler daha erken alınsa, tüm bu olumsuzluklar dışarıya yansımasa daha güzel olmaz mıydı?

SİSTEMSİZLİK! Başka bir şey değil...

bordo61
02.04.2011, 10:41
"Trabzonspor’un ana sponsoru olan Medical Park Sistemi kontrolü altına alarak, Basketbol Kulübü’nün mevcut oyuncularına olan sezon sonuna kadarki tüm alacaklarını ve eski oyuncularımız dahil geçen yıldan beri olan yaklaşık 3,8 milyon liralık borcun/ödemenin tamamını üstlendiği gibi, önümüzdeki sezondan itibaren basketbola yaptığı yatırımın vitesini arttırarak öncelikle Banvit tarzı, sonrasında ise şampiyonluğa oynayacak bir yapılanmaya gitme kararı aldı."

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=26&Syz=22625

Olmuşla ölmüşe çare yok ama insan sormadan edemiyor: Bu kadar borç bir günde olmadığına göre aklınız başınıza şimdi mi geldi? Bu görüşmeler, toplantılar daha önce yapılsa, tedbirler daha erken alınsa, tüm bu olumsuzluklar dışarıya yansımasa daha güzel olmaz mıydı?

SİSTEMSİZLİK! Başka bir şey değil...

Bunları en baştan yapmak zor muydu.

Onu anlayamadım ben ,

Cengiz Çubukcu
02.04.2011, 10:52
Saner Ayar devre dışı kalmış görünüyor, kendisine emeklerinden dolayı teşkkür ederiz....bir de seneye umarım sakota transfer işini Doğan Hakyemeze bırakmaz ...

f1bekir
02.04.2011, 10:56
Diyecek söz bulamıyorum.

Seneye, yeni salonumuzda, herşey bambaşka olur inşallah...

Murat'
02.04.2011, 10:57
Şeffaf olsunlar arkadaş, sponsorlardan şu kadar para alıyoruz, oyunculara şu kadar para veriyoruz desinler lütfen, lafla peynir gemisi yürümez, Saner Ayar'ın bu takımda çok ama çok emeği var, yönetim falan hikaye, bazı şeyleri hep tek yapmaya çalıştı.Basketbol takımı Trabzonspor'un bünyesine katılsa bile Saner Ayar'ın takım ile ilişkili olması lazım.

Cengiz Çubukcu
02.04.2011, 11:02
Şeffaf olsunlar arkadaş, sponsorlardan şu kadar para alıyoruz, oyunculara şu kadar para veriyoruz desinler lütfen, lafla peynir gemisi yürümez, Saner Ayar'ın bu takımda çok ama çok emeği var, yönetim falan hikaye, bazı şeyleri hep tek yapmaya çalıştı.Basketbol takımı Trabzonspor'un bünyesine katılsa bile Saner Ayar'ın takım ile ilişkili olması lazım.

sorun da orda zaten Murat, bazı şeyleri tek başına yapmaya çalışmamalıydı...yönetimi kendi seçmişti zaten...

Murat'
02.04.2011, 11:12
Cengiz abi gerçekçi olalım Saner Ayar olmasaydı bizim takım muhtemelen hala bölgesel ligden ikinci lige çıkmak için mücadele ediyor olurduk, Saner Ayar olmazsa da muhtemelen düşmemek için mücadele edeceğiz.Şimdi gelelim bu 3.8 milyon liralık borç meselesine, bu borcu güya Medical Park üstlenmiş, açıkçası inanıdırıcı bulmadım, zira yönetim kurlumuzda bulunan Muharrem Usta hem Trabzonlu hem de Medical Park hastanelerinin yönetim kurulu başkanı, Muharrem beyin bu borçtan hiç mi haberi yoktu Allah aşkına, bu sorun gün yüzüne çıkıp elalemin maskarası olunca mı akılları başlarına geldi.Ben bundan zerre kadar bir şey anladıysam ne olayım, anlayan varsa bana da anlatsın.

Eski oyunculaırımızın borçlarını da üstlenmiş Medical Park, birkaç gün sonra eski basketbolcularımızla iletişime geçeceğim, bakalım söz verdikleri gibi onlarla da iletişime geçip borçlarını ödeyecekler mi, gelişmeleri burdan paylaşırım.

Oğuz ZEYTİN
02.04.2011, 11:23
Bir teklif, üzerine düşünelim:

"...Değişim zamanı gelmiştir. Şimdilik aşıldığı söylenen krizin ileride hortlamaması için kalıcı tedbirler alınmalıdır. İlk olarak, iki başlılık sona ermeli, kulüp içinde kulüp olma garipliği son bulmalıdır. Yani yuva, çatı… vs. ne derseniz deyin ayrı bir basketbol takımı değil Trabzon”SPOR” Kulübü’ne ait basketbol şubesi oluşturulmalıdır.

İşte bu şube, yönetim kurulunda yer alan bir idareci tarafından temsil edilmelidir. Fakat basketbolu bilen bir profesyonel tarafından sportif işleri yürütülmelidir. Bu şubenin sponsorluk ve diğer gelirleri basketbola aktarılmalı, basketbol için harcanmalı."

Murat'
02.04.2011, 11:29
Oğuz güzelce anlatmış bu işin nasıl çözümleneceğini, bu işin tek çaresi budur.Bir de unutmadan Sadri Şener'in de para bulsam futbolcu alırım mantalitesinden kurtulması lazım.Trabzon için spor şehri diyor bazı renktaşlarımız ama alakası bile yok bence, kocaman Trabzonspor kulübü her sene bir iki fiyasko transfere 2-3 milyon euro harcayabiliyor ama basketbol takımına 2-3 milyon lirayı veremiyor, sonra da Trabzon spor şehridir diyoruz, güldürmeyin beni.

evrents
03.04.2011, 14:02
Sadri Şener geçen haftalarda ekonomik açıdan iyi durumdayız demişti.Koskoca Trabzonspor kulübü olarak bu sıkıntıları yaşıyorsak gerçekten çok yazık.Futbolda o kadar para kazanılıyor bu paralarla geçici olarak basketbol kulübü de beslenemez mi?Daha sonra başarılar geldikçe basketbol kulübü de illaki kara geçicektir.

Travelair
04.04.2011, 11:33

"...Değişim zamanı gelmiştir. Şimdilik aşıldığı söylenen krizin ileride hortlamaması için kalıcı tedbirler alınmalıdır. İlk olarak, iki başlılık sona ermeli, kulüp içinde kulüp olma garipliği son bulmalıdır. Yani yuva, çatı… vs. ne derseniz deyin ayrı bir basketbol takımı değil Trabzon”SPOR” Kulübü’ne ait basketbol şubesi oluşturulmalıdır.

İşte bu şube, yönetim kurulunda yer alan bir idareci tarafından temsil edilmelidir. Fakat basketbolu bilen bir profesyonel tarafından sportif işleri yürütülmelidir. Bu şubenin sponsorluk ve diğer gelirleri basketbola aktarılmalı, basketbol için harcanmalı."

Katılıyorum kulüp bünyesine geçmeli fakat bizim başkan bu konuda görüş belirtse de gideri olan bu işleme sıcak bakar mı?

Bir de haberde şuna dikkat edin:

"Trabzonspor’un ana sponsoru olan Medical Park Sistemi kontrolü altına alarak"

Ne demek sistemi kontrolü altına alarak? Bu cümle açıklığa kavuşturulmalı

En son da bu kadar borç nasıl yapıldı kulüp ödeyemeyecek duruma geldi onun açıklamasını yönetenlerden almak isterdim

Oğuz ZEYTİN
04.04.2011, 15:10
Katılıyorum kulüp bünyesine geçmeli fakat bizim başkan bu konuda görüş belirtse de gideri olan bu işleme sıcak bakar mı?

Bir de haberde şuna dikkat edin:

"Trabzonspor’un ana sponsoru olan Medical Park Sistemi kontrolü altına alarak"

Ne demek sistemi kontrolü altına alarak? Bu cümle açıklığa kavuşturulmalı

En son da bu kadar borç nasıl yapıldı kulüp ödeyemeyecek duruma geldi onun açıklamasını yönetenlerden almak isterdim

Mevcut yönetime baktığımızda taşın altına elini koyan Saner Ayar vardı. Maddi yük ise Medical Park'da yani başkan yardımcısı Sayın Usta'da idi.

Şimdi adamlar diyor ki:"Artık vereceğimiz parayı harcarken bana izah edeceksiniz"

Değişen bir şey yok kısacası.

*

Bir de takıldığım bir konu var. Bizim idarecilerimizin basketbolu bilmediklerinin de kanıtıdır bu (tıpkı son dönem Efes'indeki Özerhun mantalitesi gibi).

Demişler ki; "seneye bütçe artıracağız".

Herhalde şöyle sanıyorlar: "Daha fazla para harcarsak play-of yaparız".

Sen önce kıt kaynaklarını etkin kullan nasıl mı?

1) Hazır borçlarını ödeyecek kaynak sağlamışsın, ne yap et, seneye sıfır borçla gir (vadelendirilmişler de dahil, özellikle personele olanlar).

2) Dünyaya bak, Avrupa'ya bak. Bilmiyorsan bilenden sor, öğren. Duymadıysan aç kulağını, dinle. Sakota'ya sor, anlatsın. Zeleznik, Partizan, Kızılyıldız, Zadar, Zagrebler... vs., Fransız takımları ne kadar bütçeyle neleri başarıyorlar? Erman Kunter bir telefon uzakta...

3) Avrupa'nın en tanınmış gardlarından birini getirdin. Bütçe artırmak demek senin için daha meşhurunu getirmek demek. Heyecanlandım; Rubio mu geliyor yoksa(!)

4) 3,5 Milyon dolara Euroleagu dörtlü finali oynayan Partizan'ın sistemini öğrenmek için Rasic'e sordular mı acaba? Altyapı nedir?

5) Yine 2 sayı 0 ribaund yapacak oyunculara kimse teklifte bulunmazken 300 bin mi verilecek?

6) Ve sonra kasım ayı gelince maaşlar mı birikecek?

**

"Medical Park sistemi kontrol edecek..."

Son zamanda yazdığım yorumlarda üzerinde durduğum kavram "sistem(sizlik)" idi. Hayret, sistem varmış. Demek biz görememişiz, pardon...

NOT: #Travelair#, yorumumun ikinci kısmında, ikinci tekil emir kipi ağırlıklı. Ama size karşı "oku, sor..." vs. demedim. Yanlış anlamazsınız umarım.

Yiğit SARI
04.04.2011, 15:58
Sadri başkan basket maçındaydı bu arada onu da yazayım.

Oğuz ZEYTİN
05.06.2012, 15:24

Trabzonspor, basketbol için bir şey yapmak istiyorsa, önce yukarıdakini yapmalıdır.

Bu adım atılmadan yapılacak her hamle güdük kalacaktır. Daha önceki dönemlerde öngördüğümüz gibi kemik sorunların sonu gelmeyecektir.

O nedenle, bir tüzük değişikliği mi gerekir, devir mi olur hukuki detaylarını bilemiyorum. Ancak şu anki görünüm başlı başına sorundur.

pazarkapılı
27.07.2012, 18:22
yukardaki arkadasımın yazdıklarına katılmıyorum....

eger basketbol fikri varsa önce bu yapılmalı....nitekim önermenin sonuclarını gördük....bir basketbol takımının altyapısı seyircisi kendien ait bir sembolu hevesi yoksa ne yaparsanız yapın olmuyor....

bir teklif;

hadi arkadaslarımızın söyleyemedigini biz söyleyelim.....trabzonspor küçülmeye gitmeli....bir sehirde fabrika yoksa sanat yoksa mimari yoksa sehrin gündeme düsen insanları olumsuz ise klup sehir icin yasamalı ozaman.....sehirin klup icin yasması bir noktada tıkanıklık cözümsüzlük yaratıyor....bunun cözümü arkadasımızın önerisi olamaz....

Faruk BERBER
27.07.2012, 18:40
2.ligde Ankara deplasmanı var mı takımın ?

Batuhan
27.07.2012, 18:47
2.ligde Ankara deplasmanı var mı takımın ?

Maliye Milli Piyango, Başkent Gençlik, Ormanspor, Söğütsen Seramik; 4 tane.