PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merdivenleri çıkarken selam vererek çıkalım

Etem Güner
16.12.2010, 20:14
Arkadaşlar trabzonsporumuzsun yülselişe geçtiği şampiyonluğa yavaş yavaş emin adımlarla çıktığı şu günlerde yönetim,futbolcular,trabzonspor yazarları ve en önemlisi biz taraftarlara büyük görevler düşmekte takımı içerde dışarda desteklemek ve en önemlisi bu güzel yolda şampiyonluğu arzulayan ve şu an şampiyonluktan umudunu kesmiş,diğer büyüktakım taraftarlarını dışlayarak, aşağılayarak bu yolda ilerlemek olmaz tersine onların sevgi ve saygısını kazanarak ilerlemeliyiz anadolu takımlarını herzaman överek taraftarlarını alkışlayarak sevgi,sempati ve ayrıca taraftar kazanarak ilerlemeliyiz bu konuda anadalonun centilmen sevecen ve fedakar biz trabzonspor taraftarına büyük iş düşüyor yoksa sonumuz şu an itici durumda olan bursaspor ve sivasspor takımı ve taraftarları gibi olur

onurts61
16.12.2010, 20:18
Fikirlerine katılıyorum ama Trabzonspor un t si küçük yazılmaz ...

ibrahim
16.12.2010, 20:23
Yüzde yüz katiliyorum. :alkış::alkış::alkış:

Adil ÖZGÜR
16.12.2010, 20:25
anadolu takımlarını herzaman överek taraftarlarını alkışlayarak sevgi,sempati ve ayrıca taraftar kazanarak ilerlemeliyiz bu konuda anadalonun centilmen sevecen ve fedakar biz trabzonspor taraftarına büyük iş düşüyor yoksa sonumuz şu an itici durumda olan bursaspor ve sivasspor takımı ve taraftarları gibi olur
Heç öle sanmıyorum. Biz ne Bursayız, ne de Sivas. Asaletimizin Rüşt'ü onaylanmıştır.
Mahallemin münibüscüsü Oktay Sivas'lı, o dedim ki, hani üle 4.Böyyük sizmişsiniz, ne oldu BÖYYÜKLÜĞÜNÜZE.
Cevap; Abi defansı dağıttılar, takım dağıldı.

Trabzonspor defansa çakılı takım değildir.:)

Ağır ağır, sağı solu kollayarak,
Basamaklarını bir bir atlayarak,
Kemençenin yayını kıvratarak,
Gideriz bir de KOLBASTI oynarak.

Sertan Danışer
16.12.2010, 20:34
yazının yazılış amacı güzel ama içeriği pek olmamış gibi yani sonumuzun sivas vaya bursa gibi olma ihtimali cümlesi nedir bi kere?

Etem Güner
16.12.2010, 20:36
benim demek istediğimi elbette arkadaşlarım anlıyor niyetim veya amacım takımızı herkese sevdirerek ,saygı duymasını sağlıyarak ilerlemek tabiki trabzonspor taraftarını hiç bir takım taraftarıyla kıyaslayamam biz ezelden ebede efendiliğimizle herkese örnek olacak taraftarız bunu herkes biliyor

Etem Güner
16.12.2010, 20:39
yazının yazılış amacı güzel ama içeriği pek olmamış gibi yani sonumuzun sivas vaya bursa gibi olma ihtimali cümlesi nedir bi kere?
yani şuan senin için bursa ve sivasspor taraftarı nasıl az başı dikildi bize düşman oldular şampiyon yaptık bize sövdüler sana şuan bursa ve sivas taraftarı neyi anımsatıyor bana itici ,sevimsiz geliyorlar amacım takımımızın gerilemesi manası değil

Selçuk Aydın61
16.12.2010, 20:52
sivas için bişey diyemem ama bursada sonradan görme problemi oldugu kesin..

trabzon halkının veya trabzonspor umuzun yada trabzonspor traftarının sevimli görünme gibi bir misyomu yok

biz hani istanbula baş kadırışın senboluyduk....şimdi başkaları yapamadı biz yakalık yapalım ben böle yorumladım .... :( :(

anadolu takumları ve traftarlarına zaten hiç kin gütmedik ama istanbuldedinmi yılllarca yapılan haksızlık hiç aklımdan çıkmıyor...

Etem Güner
16.12.2010, 20:55
sivas için bişey diyemem ama bursada sonradan görme problemi oldugu kesin..

trabzon halkının veya trabzonspor umuzun yada trabzonspor traftarının sevimli görünme gibi bir misyomu yok

biz hani istanbula baş kadırışın senboluyduk....şimdi başkaları yapamadı biz yakalık yapalım ben böle yorumladım .... :( :(

anadolu takumları ve traftarlarına zaten hiç kin gütmedik ama istanbuldedinmi yılllarca yapılan haksızlık hiç aklımdan çıkmıyor...
yorumunuza saygı duyuyorum renktaş tabiki bu gönül işi herkes aklından ve gönlünden geçeni yazacak bende senin gibi haykırmak istiyorum ama şu anki benim görüşüm ağırbaşlı olarak ilerlemek

Murat Hızal
16.12.2010, 21:06
Trabzonspor'u Sivas ve Bursa ile aynı kefeye koymaya kimsenin gücü yetmez.

Trabzonspor'un kimseye bir şey ispatlama sorunu olamaz.

Biz yıllardır eğilip bükülmedik, merak etmeyin bundan sonra da eğilip bükülmeyiz.

Etem Güner
16.12.2010, 21:30
Trabzonspor'u Sivas ve Bursa ile aynı kefeye koymaya kimsenin gücü yetmez.

Trabzonspor'un kimseye bir şey ispatlama sorunu olamaz.

Biz yıllardır eğilip bükülmedik, merak etmeyin bundan sonra da eğilip bükülmeyiz.
eğilmek ,takla atmak hakem satın almak trabzonsporun ve taraftarının bilmediği ve yapmadığı tek şeydir saygı duyarım yorumuna renktaş

Mustafa ÖZDEMİR
16.12.2010, 21:32
30 . haftaya kadar rakiplere saygı gösteririz.ondan sonra herkesi düşman yaparız kendimize...

Etem Güner
16.12.2010, 21:35
30 . haftaya kadar rakiplere saygı gösteririz.ondan sonra herkesi düşman yaparız kendimize...
imşallah ozaman şampiyonluk ilan edilmiş olur rektaş

bangkook_61
16.12.2010, 22:14
Niyetini anlasamda içerik anlamsız. Sivas ve Bursa ben oldum havalarına girdiler. Sivas ın problemi genelde büyük ölçüde bizle. Bursa ya gelirsek onların iyi olduğu bir tribün yok. Yani şampiyon olmadan önce Bursaspor un bir dünya düşmanı vardı. Şampiyon olunca dikkat çektiler o kadar. Bizim bize salça olanlar dışında kimle sorun yarattık ? Dolayısıyla antipatik gelecek değiliz. Kilit.

Emrullah
16.12.2010, 22:25
Türkiye'nin ve Trabzonspor'un "T" si büyük harfle yazılmalı. Bu konudaki yorumum budur.

Etem Güner
16.12.2010, 22:29
Türkiye'nin ve Trabzonspor'un "T" si büyük harfle yazılmalı. Bu konudaki yorumum budur.
ok emrullah T ler büyük yazılacak

bordoylamavi
16.12.2010, 22:41
evet havaya girmememliyiz kimseyi küçümsememliyiz. ama bursa ve sivas ile kıyaslanmak gerçekten çok büyük haksızlık. ben 40 yaşındayım trabzon son şampiyon olduğunda ortaokuldaydım.35 seneye yakındır bu takımın taraftarıyım rezil günler de gördük güzel günler de ama hiçbir zaman bir sivas bir bursa gibi olmadık taraftar olarak. en kötü zamanımızda bile gururla tuttuğumuz takımı söyledik hemde göğsümüzü gere gere. o yüz<den çok yanlış bir tespit olmuş bu bence bunu düzeltin

Emirhan Makul
16.12.2010, 22:48
İnerken selam verilir benim bildiğim çıkan birşey demez.

servet nuh
16.12.2010, 22:49
KESİNLİKLE KATILIRIM tebrikler

Etem Güner
16.12.2010, 23:16
evet havaya girmememliyiz kimseyi küçümsememliyiz. ama bursa ve sivas ile kıyaslanmak gerçekten çok büyük haksızlık. ben 40 yaşındayım trabzon son şampiyon olduğunda ortaokuldaydım.35 seneye yakındır bu takımın taraftarıyım rezil günler de gördük güzel günler de ama hiçbir zaman bir sivas bir bursa gibi olmadık taraftar olarak. en kötü zamanımızda bile gururla tuttuğumuz takımı söyledik hemde göğsümüzü gere gere. o yüz<den çok yanlış bir tespit olmuş bu bence bunu düzeltin
fikirlerinize saygılıyım ama ben Trabzonsporu onlarla kıyaslamadım onların ayakları yere basmadan uçmak istediler biz emeklemeyide,yürümeyide,koşmayıda ,uçmayıda biliriz basın onları abarttığında neoldum dediler ne olacam demediler renktaş yoksa bence Trabzonsporla kıyaslanacak takım yok o kesin benim demem herkesin helal olsun şımarmadan alınların teriyle şampiyon oldular ya artık bende trabzonsporu destekliyorum desinler birazda hevesim taraftarlaımız ve sevenlerimiz artsın

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2010, 23:31
Arkadaşlar trabzonsporumuzsun yülselişe geçtiği şampiyonluğa yavaş yavaş emin adımlarla çıktığı şu günlerde yönetim,futbolcular,trabzonspor yazarları ve en önemlisi biz taraftarlara büyük görevler düşmekte takımı içerde dışarda desteklemek ve en önemlisi bu güzel yolda şampiyonluğu arzulayan ve şu an şampiyonluktan umudunu kesmiş,diğer büyüktakım taraftarlarını dışlayarak, aşağılayarak bu yolda ilerlemek olmaz tersine onların sevgi ve saygısını kazanarak ilerlemeliyiz anadolu takımlarını herzaman överek taraftarlarını alkışlayarak sevgi,sempati ve ayrıca taraftar kazanarak ilerlemeliyiz bu konuda anadalonun centilmen sevecen ve fedakar biz trabzonspor taraftarına büyük iş düşüyor yoksa sonumuz şu an itici durumda olan bursaspor ve sivasspor takımı ve taraftarları gibi olur

Tebrikler. Aynı fikir ve düşüncedeyim.

magicyattara
16.12.2010, 23:36
Rakip takımların forumlarında Trabzonspor ile ilgili açılmış başlıkları okuyorum da;büyüklük iddiasını her zaman ağızlarına dolayan,başarılı geçirdikleri bir iki sezondan sonra bizi özellikle hedef alıp "siz de kimsiniz" edasına bürünen onlar..

Bizim taraftarımız gerçekten takımına bağlı ve rakibine saygılı..içi temiz bizim çocukların..

Çıktığımız merdivenlerde hep selam vermişiz ama maalesef bir türlü kabul edilmeyen Trabzonspor gerçeği var Anadolu'da..Anadolu'nun ilk hedefi maalesef ve maalesef ki Trabzonspor..biti biraz kanlananın ilk yıkmak istediği kale Trabzonspor kalesi..

Herkese saygılı olalım yeter..kimseyle kanka olmak zorunda değiliz bence..:)

Ahmet Başkaya
16.12.2010, 23:41
Sevgi bizden , Saygı onlardan :cool:

Etem Güner
17.12.2010, 01:06
Sizlere çok basit bir örnek vermek istiyorum balıkesirde kendisi tonyalı trabzonspor taraftarı bir arkadaşımız var bu arkadaşım talebe okuyor yanında kalan arkadaşlarından biri bjk li her zaman onunla bjk konusunda sataşmalar yaşanıyor abi bana ben Trabzonsporu çok seviyordum bjk li olarak ama bunun yüzünden artık nefret ediyorum dedi niye dedim abi iyiki şampiyonluğa uynuyorsunuz abi bu kadar yapılırmı bize diyor bakın sadece kişisel olarak şurada bi,rkişinin nefretini kazanmış durumdayız oysa her taraftar bir görevmiş gibi Trabzonu ve Trabzonsporumuzu herkese anlatıp sevdirmeliyiz yıllarca bizlere sevimli görünüpte binlerce taraftarımızı kandırdılar cimbom başı çekmekte neden bizde şu güzelliği kendi lehimize çeviripte taraftar kazanmıyoruz değilmi

ziyaretci
17.12.2010, 01:10
Rakip takımların forumlarında Trabzonspor ile ilgili açılmış başlıkları okuyorum da;büyüklük iddiasını her zaman ağızlarına dolayan,başarılı geçirdikleri bir iki sezondan sonra bizi özellikle hedef alıp "siz de kimsiniz" edasına bürünen onlar..

Bizim taraftarımız gerçekten takımına bağlı ve rakibine saygılı..içi temiz bizim çocukların..

Çıktığımız merdivenlerde hep selam vermişiz ama maalesef bir türlü kabul edilmeyen Trabzonspor gerçeği var Anadolu'da..Anadolu'nun ilk hedefi maalesef ve maalesef ki Trabzonspor..biti biraz kanlananın ilk yıkmak istediği kale Trabzonspor kalesi..

Herkese saygılı olalım yeter..kimseyle kanka olmak zorunda değiliz bence..:)

ne rakip i ya? barca Arsenal Milan dan mi bahsediyorsun? onlarmi forumlarda bize karsi basliklar acmiss
:D:D:D:D:D:D

Emre EFENDİOGLU
17.12.2010, 01:17
Bende katılıyorum, antipati kazanmak kimsenin yararını değil. Başlığı açan demiyor ki, yalakalık yapalım, sadece saygılı olalım. Fenerbahçe Denizli'de şampiyonluğu kaybettiği sene diğer takımların Fenerbahçeye bakışını hatırlamıyor musunuz? Tüm takım taraftarları Fener'e düşmandı, sonra ne oldu peki? Beşiktaş Gs maçında yattı, Denizli son maç yırtındı ve Fener şampiyon olamadı.

Etem Güner
17.12.2010, 01:21
sen nefenersin ne başka ezik sen Trabzonsporsun yalakalık falan bunlar hoş değil sadece antipatik olmayalımdedim diğerleri gibi herkesin yorumuna düşüncesine saygılıyım renktaş

ziyaretci
17.12.2010, 01:23
yok onlar 96 yilinda VAN spor un yaptigini gormeyen o izdirabi yasamayanlar!!
ister sevin ister sevmeyin buligde antipati kazananlar sampiyon olamio son 5 6 yildir

SEDAT
17.12.2010, 01:27
- İş ciddiye binince çamur atmalar başladı , bizi övenler şimdi penaltıspor diyorlar , hele bakıyorumda bjk ve gs'lilerin karın ağrısı daha fazla.
- Zaten bu tür esprileri anlayışlı rakip taraftarlarla yaparım , gerekene ağzının payını veriyorum , lider olsakta olmasakta.

Etem Güner
17.12.2010, 01:33
yok onlar 96 yilinda VAN spor un yaptigini gormeyen o izdirabi yasamayanlar!!
ister sevin ister sevmeyin buligde antipati kazananlar sampiyon olamio son 5 6 yildir
96 yılında van sporlu yönetici diyorki bizim ozamanki başkan yardımcısına abi trabzonspor büyük takım bizim durumumuzu biliyorsunuz bizim yolmasraflarımız karşılayında biz formaliteden çıkalım maça tabi bizim yönetici: sen ne diyorsun biz trabzonsporuz istesek sizi 80 sıfır yeneriz diyor sonra o yöneticiyi ali şen arıyor canınızı dişinize takın Trabzonu yenin diyor ve izmirden van sporun hesabına büyük para yatıyor sonuç ne vanspor :1 tarbzonspor:0 ve şampiyonluk gidiyor sonra 4 tane trabzonspor taraftaı intahar ediyor ne oldu adama yol parası verseydik sonra rahim,erkan bjk ye transfer oldular bunları birdaha yaşamayalım arkadaşlar kimseye yalakalık yapalım ve şampiyon olalım demedim sadece bizlere sempati ve sevgi duysunalr istedim

SEDAT
17.12.2010, 01:39
- Hocam herkesi mutlu edemezsin malesef , mesela maç izlerken kendi takımı öndeyken dahil kalecisinden , Hocasına her ufak hatada ana avrat küfür eden adamlardan çok var , e bunlarında diğer takım taraftarlarına ne söyleyeceğini var sen düşün işte :)

10-61
17.12.2010, 01:58
Gayet güzel bir yaklaşım,beğenmeyenler neyini eleştiriyor anlamış değilim,tamam şampiyonluk mücadelesi veriyoruz ve sonuna kadar da bu yola başımızı koyduk ama bunu yaparken diğer takım taraftarlarını da aşağılamanın küçümsemenin bir mantığı yok,biz böyle mi yapıyoruz?tabii büyük çoğunluk makul düşünüyor ve mantıklı davransa da aramızdan bazıları takımımıza antipati duyulmasına sebeb olabilir,başlığı açan kardeşimizin de endişesi bu anladığım kadarıyla.Bu kimseye yalakalık yapmak demek değildir sadece adamlığımızın gereğidir ve bizler her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek olmalıyız.

Bugün Messi sadece oynadığı futboldan dolayı mı seviliyor sizce?sizi bilmem ama ben adamın işini mükemmel yapmasının yanında hiçbir şımarıklığının olmamasına hasta oluyorum,O'nun bir bacağı bile olmayacak adamların küstahça davranışlarını görünce bir kez daha hayranlığım artıyor.

Takım olarak biz de hem sahadaki mücadelemizle hem de saha dışındaki olgun davranışlarımızla herkesin gıpta edeceği bir takım olmalıyız.

Etem Güner
17.12.2010, 02:12
Gayet güzel bir yaklaşım,beğenmeyenler neyini eleştiriyor anlamış değilim,tamam şampiyonluk mücadelesi veriyoruz ve sonuna kadar da bu yola başımızı koyduk ama bunu yaparken diğer takım taraftarlarını da aşağılamanın küçümsemenin bir mantığı yok,biz böyle mi yapıyoruz?tabii büyük çoğunluk makul düşünüyor ve mantıklı davransa da aramızdan bazıları takımımıza antipati duyulmasına sebeb olabilir,başlığı açan kardeşimizin de endişesi bu anladığım kadarıyla.Bu kimseye yalakalık yapmak demek değildir sadece adamlığımızın gereğidir ve bizler her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek olmalıyız.

Bugün Messi sadece oynadığı futboldan dolayı mı seviliyor sizce?sizi bilmem ama ben adamın işini mükemmel yapmasının yanında hiçbir şımarıklığının olmamasına hasta oluyorum,O'nun bir bacağı bile olmayacak adamların küstahça davranışlarını görünce bir kez daha hayranlığım artıyor.

Takım olarak biz de hem sahadaki mücadelemizle hem de saha dışındaki olgun davranışlarımızla herkesin gıpta edeceği bir takım olmalıyız.
teşekkür edrim saygılar

Taner Gündoğdu
17.12.2010, 08:12
kimsenin sempatisini kazanmak yada dost olmak bizim derdimiz olmamalı düşman kazanmayalım yeter...

Recep Alkan
17.12.2010, 09:46
Ethem abiyi, düşüncelerini ve anlatmak istediklerini çok iyi biliyorum. Ama bu durum her zaman karşı çıktığım bir durumdur benim. Biz kimseye selam verme yada kendimizi sevdirme çabası içinde olmamalıyız.

- Trabzonspor taraftarı gittiği hiçbir deplasmanda ne şehre, ne insanlarına, nede herhangi bir yapısına zarar vermemiştir, vermez de...

- Trabzonspor taraftarı kendisine adice bulaşılmadığı sürece asla ve asla kavga dövüşün içinde olmamıştır,

- Trabzonspor taraftarı hiçbir zaman bir takıma, değerlerine statlarında asla 90 dakika boyunca sövmemiştir (Son Bursa olayları hariç)

- Trabzonspor kulübü ve taraftarları öyle yada böyle başarı sağlamış bir takımın maçları için, elde ettiği başarıları için orda burda beyanat vererek kendi kabahatini kapatmaya çalışmamıştır.

- Trabzonspor taraftarı herkesin sırt döndüğü Diyarbakır taraftarlarını evlerinde ağırlamıştır.

Bu ve bunlar gibi örnekleri çoğaltmak mümkün.

Peki Trabzonspor bunun karşılığında ne görmüştür ?

- Bursa da yaşanılanları anlatmaya gerek yok,

- Antep'in sahasında 90 dakika ağır hakaretler işitmiştir,

- Sivas bloglarında ve maçlarında yerden yere vurulmuştur,

- Daha ligin ilk yarısı bitmeden kendisi hakkında çemkirmeler başlamıştır.

Bu örnekleri de çoğaltmak mümkündür ...

Peki bu tarz bir ortamda biz neden birilerine selam veriyoruz ? Hele ki selam verdiğimizin bir daha ki sene bizi tanımadığını bildiğimiz halde...

Geçen sene Bursa'ya bir kıyak yaptık sonucu ortada....

Ben bu yandaş bulma, kardeş takım arama çabalarına çok uyuz oluyorum.

Bırakın arkadaş, ne kardeşi, ne yandaşı. Hepsi biraz palazlanınca ilk saldırdığı bizler oluyoruz.

Kısacası herkes köprüyü geçene kadar dayı diyor....

bangkook_61
17.12.2010, 09:49
Ethem abiyi, düşüncelerini ve anlatmak istediklerini çok iyi biliyorum. Ama bu durum her zaman karşı çıktığım bir durumdur benim. Biz kimseye selam verme yada kendimizi sevdirme çabası içinde olmamalıyız.

- Trabzonspor taraftarı gittiği hiçbir deplasmanda ne şehre, ne insanlarına, nede herhangi bir yapısına zarar vermemiştir, vermez de...

- Trabzonspor taraftarı kendisine adice bulaşılmadığı sürece asla ve asla kavga dövüşün içinde olmamıştır,

- Trabzonspor taraftarı hiçbir zaman bir takıma, değerlerine statlarında asla 90 dakika boyunca sövmemiştir (Son Bursa olayları hariç)

- Trabzonspor kulübü ve taraftarları öyle yada böyle başarı sağlamış bir takımın maçları için, elde ettiği başarıları için orda burda beyanat vererek kendi kabahatini kapatmaya çalışmamıştır.

- Trabzonspor taraftarı herkesin sırt döndüğü Diyarbakır taraftarlarını evlerinde ağırlamıştır.

Bu ve bunlar gibi örnekleri çoğaltmak mümkün.

Peki Trabzonspor bunun karşılığında ne görmüştür ?

- Bursa da yaşanılanları anlatmaya gerek yok,

- Antep'in sahasında 90 dakika ağır hakaretler işitmiştir,

- Sivas bloglarında ve maçlarında yerden yere vurulmuştur,

- Daha ligin ilk yarısı bitmeden kendisi hakkında çemkirmeler başlamıştır.

Bu örnekleri de çoğaltmak mümkündür ...

Peki bu tarz bir ortamda biz neden birilerine selam veriyoruz ? Hele ki selam verdiğimizin bir daha ki sene bizi tanımadığını bildiğimiz halde...

Geçen sene Bursa'ya bir kıyak yaptık sonucu ortada....

Ben bu yandaş bulma, kardeş takım arama çabalarına çok uyuz oluyorum.

Bırakın arkadaş, ne kardeşi, ne yandaşı. Hepsi biraz palazlanınca ilk saldırdığı bizler oluyoruz.

Kısacası herkes köprüyü geçene kadar dayı diyor....

Recep abi harika anlatmış olayı. Artık bu kadar saf olmaya gerek yok. Anadolu dan ilk kıpırdanan bize yamuk yapıyor. Biz İstanbul'u Anadolu bizi yıkmaya çalışıyor.

İdris Toksoy
17.12.2010, 10:48
4 hafta kala ilan mı edecez diyosun şampiyonluğu yoksa :)

Guroni
17.12.2010, 12:30
96 yılında van sporlu yönetici diyorki bizim ozamanki başkan yardımcısına abi trabzonspor büyük takım bizim durumumuzu biliyorsunuz bizim yolmasraflarımız karşılayında biz formaliteden çıkalım maça tabi bizim yönetici: sen ne diyorsun biz trabzonsporuz istesek sizi 80 sıfır yeneriz diyor sonra o yöneticiyi ali şen arıyor canınızı dişinize takın Trabzonu yenin diyor ve izmirden van sporun hesabına büyük para yatıyor sonuç ne vanspor :1 tarbzonspor:0 ve şampiyonluk gidiyor sonra 4 tane trabzonspor taraftaı intahar ediyor ne oldu adama yol parası verseydik sonra rahim,erkan bjk ye transfer oldular bunları birdaha yaşamayalım arkadaşlar kimseye yalakalık yapalım ve şampiyon olalım demedim sadece bizlere sempati ve sevgi duysunalr istedim

TRABZONSPOR için ilk yazdığın ve belirttiğin düşünce mantıklı ama zaten biz bunu yapıyorduk. Bursaya gittim maça Önümde bir Erzurumlu üç zıra arkamda bir Muşlu vardı. Eğer biz bursanın ve sivasın sonradan görme işlerini yapsaydık o adamlar memleketlerinden kalkıp oraya gelmezdi.

İkinci söylediğin yol parası mevzusu konusunda yöneticinin yaptığı yanlış ama eğer senin dediğin gibi yaparak şampiyon olacaksak hiç olmayalım.
Orda yöneticinin yapacağı tek şey vardı. "Yol masraflarınızı ligin başında olsa seve seve veririm. Ama şu an bu süreçte bu mümkün değil şampiyonluğumuza leke sürecek olaylardan kaçınıyoruz.Siz çıkın kıran kırana bizle mücadele edin" diyebilirdi.

Mustafa ÖZDEMİR
18.12.2010, 00:32
selamlar olsun rakiplere:D...

Tunga
18.12.2010, 02:00
Gerek konu başlığı ve gerekse de ilk mesajdaki içeriğe katılıyorum. Zaten Trabzonsporluluk'un hamurunda bunun olduğunu düşünüyorum. Bunun adı yalakalık değildir.

Sivas ile Bursa'nın düştüğü haller ise gerçekten de dersliktir. Bizde bir de "büyürken küçülmek" diye bir tabir vardır. İşte bence yapılması gereken budur. Buna örnek olarak sadece Sivas ve Bursa'yı vermek ise yeterli değildir bence. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe de büyürken küçülebilmeyi becerememişlerdir. Geçen senenin son maçını düşünün.

Fenerbahçeliler kendilerini şampiyon zannettiklerinde ilk yaptıkları iş timsah yürüyüşü yapmak oldu. Yani o güne kadar hiç bir rekabeti olmamış Bursaspor ile dalga geçmeye başladılar. Allah'ın sopası yok! Çok acı, tarihe geçecek bir karşılık aldılar.

O Bursaspor, ligin son maçında şampiyon olmasına vesile olan Trabzonsporla karşılaştığı ilk maçta "Liverpool" diye tezahürat yaptı. Allah'ın sopası yok! Şampiyonlar Ligi'nde madara oldu.

Zaten Trabzonspor'un hamurunda rakibe 'ne olursa olsun' saygı vardır. Hatta katliam gibi yaşadığımız o meşhur Sivas maçında bile, kendi oyuncularına tekme tokat girişen Sivasspor'a bile bir husumet duymamıştır, hatta alkışlamıştır.

Bu başlıkta ve ilk mesajdaki vurgunun da bu konu üzerine olduğunu düşündüğüm için aynen katılıyorum. Bu bence sadece Trabzonspor menfaati açısından değil, bizlerin taşıdığı insani ve ahlaki değerler açısından da önemli ve gereklidir.

Merdivenleri çıkarken, inenlere veya duraklayanlara selam vermek bize kaybettirmez; ancak bizi yüceltir.

Etem arkadaşımıza bu Trabzonsporluluk Erdemi'ni vurguladığı için kendi adıma teşekkür ediyorum.

Adil ÖZGÜR
18.12.2010, 02:35
Fair Flay bizim idolümüz.
Bu kavram son bir iki yıl içinde kayıp edildi manasını kimse çıkartamaz.
Benim gördüğüm Trabzonspor yıllar yılı Anadoluya, İstanbul'a ve Avrupa'ya bu çizgide örnek olmuş ve kimliğini kabul ettirmiş bir takımdır.
Bu yıl da hiçbir takıma kaş üstü bakmamıştır.
Böyle bir tavır bize tezat zaten.
Timsahların idolü varmı bilmem, ikinci ligden iki sene önce süper lige bir şekilde çıktılar.
Trabzonsporun VAKUR ve MÜŞVİK bakışı altında şampiyon oldular.
Sivasspor Yiğidoları bana göre ligde olduğu günden bu güne Fenerbahçe vitrinine oynamıştır ve de oynuyorlar. Tarihsel bağlantıları var.
Biz ise Trabzonsporuz, bir kaplan gibi, kendi avını kendi yakalar, asla önüne bırakılan, avlanmış avı avlamaz.

Etem Güner
18.12.2010, 02:48
Gerek konu başlığı ve gerekse de ilk mesajdaki içeriğe katılıyorum. Zaten Trabzonsporluluk'un hamurunda bunun olduğunu düşünüyorum. Bunun adı yalakalık değildir.

Sivas ile Bursa'nın düştüğü haller ise gerçekten de dersliktir. Bizde bir de "büyürken küçülmek" diye bir tabir vardır. İşte bence yapılması gereken budur. Buna örnek olarak sadece Sivas ve Bursa'yı vermek ise yeterli değildir bence. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe de büyürken küçülebilmeyi becerememişlerdir. Geçen senenin son maçını düşünün.

Fenerbahçeliler kendilerini şampiyon zannettiklerinde ilk yaptıkları iş timsah yürüyüşü yapmak oldu. Yani o güne kadar hiç bir rekabeti olmamış Bursaspor ile dalga geçmeye başladılar. Allah'ın sopası yok! Çok acı, tarihe geçecek bir karşılık aldılar.

O Bursaspor, ligin son maçında şampiyon olmasına vesile olan Trabzonsporla karşılaştığı ilk maçta "Liverpool" diye tezahürat yaptı. Allah'ın sopası yok! Şampiyonlar Ligi'nde madara oldu.

Zaten Trabzonspor'un hamurunda rakibe 'ne olursa olsun' saygı vardır. Hatta katliam gibi yaşadığımız o meşhur Sivas maçında bile, kendi oyuncularına tekme tokat girişen Sivasspor'a bile bir husumet duymamıştır, hatta alkışlamıştır.

Bu başlıkta ve ilk mesajdaki vurgunun da bu konu üzerine olduğunu düşündüğüm için aynen katılıyorum. Bu bence sadece Trabzonspor menfaati açısından değil, bizlerin taşıdığı insani ve ahlaki değerler açısından da önemli ve gereklidir.

Merdivenleri çıkarken, inenlere veya duraklayanlara selam vermek bize kaybettirmez; ancak bizi yüceltir.

Etem arkadaşımıza bu Trabzonsporluluk Erdemi'ni vurguladığı için kendi adıma teşekkür ediyorum.
Renktaş bütün taraftarlarımzın beni anladığını biliyorum olabilir aynı koldan 5 parmak çıkıyorda parmakların beşide bir değil ben bütün arkadaşlarıma yorumları için çok teşekkür ederim yine yanlış anlaşılmasın ama büyüklerimiz bize böyle öğrettiler oğul el öpmekle dudak aşınmaz derlerdi saygı göstermek taraftarları alkışlamak bunlar evet kimimize göre belki zor geliyor ama bize selam vermek yakışır kolay değil 17 takımın hedefi olan şampiyonluğu ellerinden almak üzeresin biz antipatik olarak şampiyonluğa gitmeyelim herkesin teprik ettiği,saygı duyduğu bir takım olarak sezonu tamamlayalım inşallah

Adil ÖZGÜR
18.12.2010, 11:19
Renktaş bütün taraftarlarımzın beni anladığını biliyorum olabilir aynı koldan 5 parmak çıkıyorda parmakların beşide bir değil ben bütün arkadaşlarıma yorumları için çok teşekkür ederim yine yanlış anlaşılmasın ama büyüklerimiz bize böyle öğrettiler oğul el öpmekle dudak aşınmaz derlerdi saygı göstermek taraftarları alkışlamak bunlar evet kimimize göre belki zor geliyor ama bize selam vermek yakışır kolay değil 17 takımın hedefi olan şampiyonluğu ellerinden almak üzeresin biz antipatik olarak şampiyonluğa gitmeyelim herkesin teprik ettiği,saygı duyduğu bir takım olarak sezonu tamamlayalım inşallah
http://us1.harunyahya.com/Image/makaleler/imagesCAOGA8D0.jpgEtemgüner seni anlıyorum ya hu. Bende demek istiyorum ki, evvelden beri bizler müşvik insanlarız, sevgi ve saygı çizgisinden hiç ayrılmadık, ayrılamayız.:)

Cengiz Çubukcu
18.12.2010, 12:46
Etem Güner arkadaşım sağduyulu mesajın için sana teşekkür ederim ben de :) kimseye sempatik görünme gibi bir çabamız olmadan ki zaten bu bizim doğal halimiz aynı zamanda mütevaziliği elden bırakmadan davranışlarımıza dikkat etmeliyiz..kendi adıma ben öyle yapıyorum :)

deneme61
18.12.2010, 13:02
başkalarına selam vermek demek kardeş arkadaş aramak demek değildir. tabii ki selam verip büyüklüğümüzü göstereceğiz.. kimsenin dostluğuna ihtiyacımız yok.dast aramamız düşmanlarımızdan korktuğumuz için değildir. büyüklüğümüzden dir. düşmanlığın da en iyisini yapabileceğimizi herkes bilir

Ozan Yazıcı
18.12.2010, 13:13
Kibir iyi değildir, eyvallah. Ama şampiyonluk sürecinde biraz da pislik olmak lazım. Çamur deryasına beyaz elbiseyle girmenin alemi yok. Çamura çamur, çirkefe çirkef.
Ben tabiri caizse 2. yarı karşılaşacağımız türlü rezillikler karşısında biraz da amiyane tabiriyle "piçlik" yapmak gerektiğini düşünüyorum. Sağlam yüklenecekler, sağlam durmak ve hatta etkiye tepki göstermek lazım. Ama öfkelenerek değil, bunlarla dalga geçerek.