PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbol Federasyonu Baskanlik Seçimleri

Emir BAYRAK
09.12.2005, 18:17
Futbol Federasyonu'nun bugün yaptigi olaganüstü toplantidan kongre karari çikti.. Federasyon yönetimi 19-20 Ocak 2006 tarihlerinde yapilacak olaganüstü kongreye kadar görevine devam edecek..

Toplanti sonrasi açiklama yapan Federasyon Baskani Levent Biçakçi, 19-20 Ocak 2006 tarihlerinde kongre karar aldiklarini ancak istifa etmediklerini ve görevlerini sürdüreceklerini belirtirken, kongre de aday olacagini da dile dile getirdi...

Emir BAYRAK
09.12.2005, 18:18
Trabzonspordan sonra bir guzel haber daha geldi...

Mollasalihoğlu
09.12.2005, 18:18
Allahim su Biçakçi denen adamdan kurtar bizi...

gerçekefsane
09.12.2005, 18:19
Federasyon kongreye gidiyor

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=250>http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/4169bicakci.jpg</TD>
<TD vAlign=top width=220>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220>
<T>
<TR>
<TD =txtKucuk>09 Aralik 2005 17:17

</TD></TR>
<TR>
<TD =hSpot>Türkiye Futbol Federasyonu Olaganüstü Kongre karari aldi. Federasyon'dan yapilan açiklamaya göre Olaganüstü Kongre 19-20 Ocak tarihleri arasinda yapilacak</TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD background=img/menuarka.gif colSpan=2>http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif</TD></TR>
<TR>
<TD =txt colSpan=2>

Futbol Federasyon güven tazelemek için seçime gidiyor. Futbol Federasyonu, Biçakci baskanligindaki yönetim kurulu üyeleri Beylerbeyi Tesisleri'nde 14:30'da toplandi.

Futbol Federasyonu Baskan vekili Sekip Mosturoglu'nun istifasindan sonra bosalan koltuga gelecek kisiyi belirlemek için toplanan yönetim kurulu toplantisinda sok bir karar çikti.

Elestirilerle yipranan yönetim Kurulu bir nevi güven tazeleme amaciyla 19.20 Ocak tarihleri arasinda olagan genel kurul toplantisi yapma karari aldi.

Bu sok gelismeden sonra Sekip Mosturoglu'nun yerine kimin seçilecegi konusuda gündemden düstü. Artik herkes olaganüstü kongreye kilitlenmis durumda.

Biçakçi toplanti sonrasi basin açiklamasi yapti. Biçakci sunlari söyledi:

"Bastan beri seffafligi ilke edinen federasyon güven gereksinimi duymustur. Bi nedenle olaganüstü kongre karari aldik. Kisisel ikbal pesinde kosmayan yönetim kurulu üyeleri Türk futbolunu herseyden önde tutmustur."

internetspor.com</TD></TR></T></TABLE>Edited by: gerçekefsane

61 TS 1967
09.12.2005, 18:25
Allah'im sana çok sükür.. Yarabbim sana çok sükür.. Kaybolun gidin bea... Nihayet Trabzonsporumuzun önü açiliyor..

Hayirlara vesile olmasi dileklerimizle..

lazutlarlivera
09.12.2005, 18:27
Kayserispor ve k.erciyesspor dogru 2 lige bye byeeeeee

gerçekefsane
09.12.2005, 18:29
güle güle diyoruz.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifEdited by: gerçekefsane

Mollasalihoğlu
evet çok dogru.

bu haysiyet düskünü insan yeniden seçilmezse ne olacak bu 2 güzide kayseri takiminin durumu??

üzülürüm onlara bise olursa...ulan bu biçakçi yüzünden gicik olduk haa adamlara.severdim eskiden kayserispor'u.

lazutlarlivera
Ve su dakika itibariyle yeni federasyon baskani belli oldu arkadaslar.Kim oldugunu herkes biliyo ama ben bi kere daha söylüyeyim MEHMET ALI YILMAZ

coach
09.12.2005, 18:35
federasyon baskani :mehmet ali yilmaz

trabzonspor baskani: nuri albayrak uploads/coach/2005-12-09_183545_keyif_sigarasi.gif

Erbay
09.12.2005, 18:36
OOOlllleeey be.Sonunda anladilar islerin böyle yürümeyecegini

lazutlarlivera
09.12.2005, 18:39

trabzonspor baskani: nuri albayrak uploads/coach/2005-12-09_183545_keyif_sigarasi.gif

Ayni fikirdeyim kardes seninle.Insallah diledigimiz gibi olur

eys_61
09.12.2005, 18:39
inanmiyorum.ahahaha günün en güzel haberi smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

uquR Ayaz
09.12.2005, 18:40
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bugün aldigim en güzel haber...</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Emir BAYRAK
09.12.2005, 18:51

ins dedigin gibi olurr...

Burçak
09.12.2005, 19:28
bu nezaman belli oldu. ilk defa simdi burada okuyorum ve çok sevindim. geçte olsa akillari baslarina geldi.

mini FaNaTiK
09.12.2005, 19:34
çok hos bir haber ama gelen de giden de aynismileys/smiley2.gif

Burçak
09.12.2005, 19:36
nasil ayni gelen daha belli degilki. hem muhtemelen mehmet ali yilmaz gelecek. aziz yildivim ondan hakem isteyebilirmi sizce smileys/smiley36.gif

uslanmazlaz
09.12.2005, 20:27
sonunda dogru yolu buldular herkese duyrulur

trabzonla ugrasmayin haliniz duman olur

lazutlarlivera
09.12.2005, 20:49
alin size TRABZONSPOR lobisinin ne kadar güçlü oldugunun bi isbati.MEHMET ALI YILMAZ a da ayni sekilde atip tut bakalim da sana "DELIKANLI"diyelim azize.Bakalim boyun yetcek mi.

Gözünaydin TÜRKIYEM futbolun temizlendi artik.adam gibi adam geliyo federasyonun basina.Öyle bi federasyon ki bu federasyonda elle gol atmak yok,90+3 te penalti yok,forvetsiz kalinca cezali forvetinin cezasini indirmek yok,maçlari kazanincaya kadar tekrar ettirmek yok....

yiyosa bunlari teklif edersin MEHMET ALI YILMAZ a.O da seni kesin umursar ve baya dikkate alirhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

onurkaradeniz
09.12.2005, 20:57
müthis ama geç kalinmis bi habersmileys/smiley32.gif

sanatik
09.12.2005, 21:06
Istifa etmek icin yüz ne arar sizde ?

immortal_TS
09.12.2005, 21:53
Hiiiiiiii biçakçi gidecekmi vay anam ne üzüldüm gayserililere yihh yihhh yihhhsmileys/smiley36.gifTopaç baskan güle güle bi daha görmeyelim seni buradasmileys/smiley4.gif

My
09.12.2005, 22:04
Hele sükür... Hele sükür...

Recep Çaltepe
09.12.2005, 22:09
adamlar kongre karari aldi, kayserispor tökezlemeye basladi. demek tamamen gitseler iki kayseri takimi da ligden düsecek.

#10 Fietra
09.12.2005, 22:16
Güle güle oh besmileys/smiley1.gif

zafer6161
09.12.2005, 22:17
arkadaslar may ile nuri albayrakin arasi nasil ösümer gibi degil dimi bilen varmi

selcjK
09.12.2005, 22:46
mali gelsede sampiyon yapsa, çok konusuyodu ben olsam ts böyle olmazdi felan görücez hadi bakalim

kutoz
09.12.2005, 23:28
Seçim sonrasi yazacagim görüslerimi. Bu karari almasi sevindirdi ama asil dügünü arkalarindan yapacagim.

Tunga
09.12.2005, 23:37
Fenerasyonu o kadar elestirdik, onlara karsi yürüyüsler yaptik sesimizi yükselttik ve bugün kongre yapacaklarini ögrendik.

Ama ben buna sevinemedim; sebebini açiklayayim:

Bu Federasyonu hükümetin bizzat "atadigini" hatta yönetim kurululistesinin bizzat Basbakan tarafindan hazirlandigini sagir sultan bile duydu. Hasan Dogan federasyonun AKP kanadi diyorlar ama zamaninda AKP Sakarya Teskilatinin basinda olan ve bugün Sakarya Milletvekili Saban DISLI'nin kardesi Davut DISLI'yi hesaba katmiyorlar.

Bu organizasyonu ortaya çikaracaksin, en partizan ve fanatik adamlari yönetime koyacak ve ülke futbolunun içine edeceksin, sonra federasyonun yildizi sönünce onlari ilk satan sen olacaksin.

Bu ülke bu sark kurnazlari tarafindan yönetilmeyi hakediyor mu bilemem. Bakanin sikayetçi oldugu tüm federasyonlarin bizzat kendileri tarafindan is-bilmez kadrolardan olusturuldugunu bilmiyoruz mu zannediyorlar? Ama biliyoruz. Ve bu nedenle ben oynanan bu oyunun bu ikinci perdesinden de memnun degilim.

Nuri Albayrak da gelir, tüm futbol camiasi da, kalan son muhalif kalesi de dahil olmak üzere hükümetimizin eline geçer. Olmadi gene çikar kendi yönetimlerini halka sikayet eder, onu da degistirirler. Nasil olsa hesap soran yok.

Dikkatinizi çekerim; ne zaman ki fenerbahçe federasyonla ters düstü (son 1,5 ay), federasyon seçim karari aldi. Ben hayra yoramiyorum.

gerçekefsane
10.12.2005, 00:05
Haluk Ulusoy, Ata Aksu ve M.Ali Yilmaz adayliklarini açiklamis

Haluk Ulusoy'un aday olmasi çok zor. Yüksekögrenim sarti var.Edited by: gerçekefsane

ozcilingir
10.12.2005, 09:18
mali gelsede sampiyon yapsa, çok konusuyodu ben olsam ts böyle olmazdi felan görücez hadi bakalim

Bakan oldugu zaman sahamizi 2 maç kapattilar ! Biraz düsünün MAY kendini düsünür.

Tansu Onur Erdoğan
10.12.2005, 09:35
arkadaslar mehmet ali yilmaz ne mezunu?

Onur
10.12.2005, 11:01
Böyle olacagi belliydi. Birde ne diyor; " Güven tazelemek için seçime gidiyoruz..."

Iste buna gülünürsmileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Berberoğlu
10.12.2005, 11:12
bu isin içinde bir is var ama hayirlisi.

kokusu federasyon kongresinde çikar.

belki biçakçi yeniden seçilir. ya da yeni baskan da hükümet ve fener yanlisi olursa sasirmayin derim.

Oruç
10.12.2005, 12:08
Haluk Ulusoy görevdeyken ''yüksekokul'' mezunu adamlara ihtiyacimiz var diyordu serefli (!) basinimiz.Ne oldu...?

Güle güle yavrum güle güle,güle güle sana güle güle....smileys/smiley4.gif

May gelsin deniliyor.Bu adam TS baskaniyken bizi sampiyon yapmadi.Nerde kaldi TFF baskaniyken sampiyon yapmak...!

DeliKadir_61
10.12.2005, 14:50
ya ben su bicakciyi hic sevmiyorum ya acayip uyuz biri ya

gerçekefsane
10.12.2005, 15:21
kulislerde konusulan son adaylar Cemal Aydin, Celal Dogan Ve S.Erzik Edited by: gerçekefsane

TSelif
14.12.2005, 12:01
Son yönetimde "Hakem hatalari hep bir takimin lehine" diyen Dogan'a Sekip Mosturoglu sordu: "Bu hatalar kasitli mi Hasan abi?" Cevap çok net: "Evet, Sekip'cigim.".. Vatan Gazetesi'nden Tayfun Bayindir'in haberi..

ajansspor dan

buyrun burdan yakinsmileys/smiley5.gif

TSelif
14.12.2005, 12:02
aksam haberlerde duydum..ilerleyen günlerde alinan bu kongre kararindan vazgeçebilirmis...saygideger!!!! biçakçi!!!smileys/smiley7.gif

Ayşe Aygün
14.12.2005, 12:53
Bunlarin bir dedigi digerini tutmuyo. Vazgeçebilir bu köpekler ama insallah seçim olUrda gider BIÇAKCI....

Emorfo
28.12.2005, 16:41
Federasyon seçimleri yaklasiyor kimsenin umrunda degil galiba,Biçakci herkesi tüketti galiba bunun için mi o kadar yürüdük. Trabzonspor MAY'i destekliyor. Ayrica bir aday daha çikti Ayhan Bermek....

TRABZONSPOR, TFF GENEL KURULU'NDA MEHMET ALI YILMAZ'I DESTEKLEYECEK...

Trabzonspor Kulübü Baskan Yardimcisi Ibrahim Haciosmanoglu, Türk futbolunun basinda yönetilenlerin degil, yönetenlerin olmasini istediklerini belirterek, Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda adaylarinin Mehmet Ali Yilmaz oldugunu söyledi.
Transferde Trabzonspor'a yakisacak isimler alacaklarini ifade eden Haciosmanoglu, transfer yapma adina amatör bir düsünceyle hareket etmeyeceklerini belirtti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Kurulu'nda adaylarinin Mehmet Ali Yilmaz oldugunu belirten Haciosmanoglu, "Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde bizim adayimiz Mehmet Ali Yilmaz'dir. Bizim de içinde bulundugumuz Türk futbolunda, futbolun basinda yönetilenlerin degil, yönetenlerin olmasini istiyoruz. Türk futbolunu yönetenler kukla olmasin. Sahsi çikarlari ugruna Türk futbolunu karanliga gömmesinler, futbolda adeletin saglanamasi için de Trabzonspor yönetimi olarak haksizliklara müsaade etmemiz söz konusu olamaz" dedi.
Trabzonspor'un hakkini ne futbolun üstündeki insanlara ne de altindaki insanlara yedirtmeyeceklerini ifade eden Haciosmanoglu, "Trabzonspor'un hakkini kimseye yedirtmeyiz. Trabzonspor'un hakkini yemeyi düsünenler bunu akillarindan bile geçirmesin. Trabzonspor'un hakkini yemeyi bile düsünemeyecekler. Biz ne kendimize haksizlik yapilsin istiyoruz, ne de baskalarina, haksiz kazanci kesinlikle istemiyoruz. Buna ihtiyacimiz yok. Biz Trabzonspor'un haklarini savunurken, Türk futbolunu da güzellikler katarak, yüksek hedeflerde yol almasini saglayacagiz" diye konustu.
Trabzonspor'un menfaatlerini koruyan herkesle birlikte yürüyeceklerini kaydeden Haciosmanoglu, "Trabzonspor'un emegine, hakkina sahip çikan herkesle birlikte yürüyecegiz. Ama Trabzonspor'dan menfaat saglamaya çalisanlari kulübün etrafina bile yanastirmayiz. Biz Trabzonspor için canimizi, emegimizi, herseyimizi vermeye haziriz. Genel kurulda delegelerimiz bize görev verdi ve bu görevi en iyi sekilde yerine getirecegiz. Biz hizmet adamiyiz. Benim bir sloganim var. 'Trabzon insani birbirine üstünlük saglama adina harcayacak yarim saniyesi bile yoktur' Biz önümüze büyük hedefler koyduk. Bu hedeflere giderken önümüze çikacak olan kilitleri birlikte asmaliyiz" dedi.

Federasyon seçimlerinde oy kullanacak olan Trabzonsporlu delegeler söyle;

Trabzonspor: Nuri Albayrak, Hasim Sayitoglu, Ethem Haciosmanoglu, Ugur Zihni, Kahraman Altintas, Sedat Akçay, Ibrahim Cevahir

Futbol Federasyonu seçimleri 19-20 Ocak'ta yapilacak...

Seçimde oy kullanacak olan delegelerinlistesi...

http://www.ajansspor.com/haber/131160Edited by: Emorfo

tigin
28.12.2005, 17:31
yukari...

Murat'
28.12.2005, 17:46
walla ben mayin kazanmasi zorrr

Salih Yazıcı
29.12.2005, 22:21
may baskan olmali

Henry Mancini
29.12.2005, 22:34
Cemal Aydin aday olmus,su anda en iyisi o gibi görünüyor.

Salih Kara
30.12.2005, 04:16
sonuna kadar may ne de olsa trabzonlu bakan oldugu zaman kazandirdiklari da ortada federasyona özerkligi getirmisti bence en iyisi

Onur
30.12.2005, 11:29
Hiç birine güvenim yoksmileys/smiley11.gif

gurbetçi 61
30.12.2005, 13:09
HALUK ULUSOYDAN BASKASI BECEREMEZ BU ISI,

Salih Yazıcı
30.12.2005, 17:19
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=515>
<T>
<TR>
<TD =news_er width=511 height=5>ULUSOY'UN KADERI 5 OCAK'TA BELLI OLUYOR... </TD>
<TD width=2 bgColor=#e80000></TD></TR>
<TR>
<TD width=2 bgColor=#e80000></TD>
<TD =news_detail_date width=511 height=5>30
f_write_month(12)
Aralik 2005 15:44</TD>
<TR>
<TD width=511>
Futbol Federasyonu eski baskanlarindan Haluk Ulusoy'un adayligini önleyen, "Federasyon baskanlari üniversite mezunu olmalidir" seklindeki kanunun iptali için CHP'nin yaptigi itirazi Anayasa Mahkemesi'nin 5 Ocak'ta görüsme karari aldigi ögrenildi...
Bu son derece önemli gelisme futbol gündemine bomba gibi düstü. Eger Anayasa Mahkemesi yürütmeyi durdurma karari verirse Haluk Ulusoy 19-20 Ocak'ta yapilacak federasyon seçimlerinde aday olabilecek. Bu da tüm dengeleri alt-üst edebilir. Çünkü bugüne kadar yapilan yorumlarda, "Haluk Ulusoy kendi aday olursa kazanir ama destekledigi adayin kazanmasini saglayamaz" deniliyordu... Anayasa Mahkemesi'nin kararindan sonra Haluk Ulusoy'a adaylik yolu açilirsa federasyon seçimlerinin bambaska bir havaya bürünecegi kesin gibi görünüyor... Gelismeler Maraton.Com.Tr'de olacak. </TD>
<TR>
<TD align=middle width=511></TD>
<TR>
<TD width=2 bgColor=#e80000></TD></TR></T></TABLE>

lovehakan
30.12.2005, 21:53
ne ulusoyu yaaa adam olsaydi memleketinin takimini tutardi o.mehmet ali yilmaz olsunda görelim oda çok çabaliyor hayirlisi neyse o olur insallah

61_dnc_TS
30.12.2005, 23:40
atay aktug

Emorfo
31.12.2005, 11:20
Dün aksam Baskanimiz Nuri Albayrak Mehmet Ali Yilmaz'la biraraya geldi. Federasyon seçimleri ile alakali bir görüsme yaptilar. Bir diger önemli gelisme ise Mehmet Ali Yilmaz dün aksam Haluk Ulusoy'u ziyaret etti. Federasyonseçimleri için ortak hareket etme karari aldilar. Haluk Ulusoy'un önündeki engel kalkarsa Mehmet Ali Yilmaz adayliktan çekilecek Haluk Ulusoy'u destekleyecek. Yargitay'dan Haluk Ulusoy ile alakali olumsuz bir karar çikarsa Haluk Ulusoy Mehmet Ali Yilmaz'i destekleyecek...

Mehmet Ali Yilmaz bir tv programinda basbakana ve hükümete sarf ettigi sözler gerçekten her babagidin harci degil. Siyasiler ve Erdogan isine baksin geçen seçimde futbola bulastilar Biçakci'yi atadilar neler yasandi gördük dedi. Bu açiklamalari ile hükümeti karsisina aldi.

Seçimle ilgili bir tahmin yaparsak, Anadolu'yu yanina alan bu seçimi kazanir. Bu nedenle Haluk Ulusoy'un engeli kalkarsa kesin kazanir, aksi taktirde Mehmet Ali Yilmaz'in sansi Ulusoy'a göre biraz daha düsük. Ancak geçen seçimde siyasilerin destegi ile seçilen Biçakci federasyonun icraatlari tamamen feneri sampiyon yapmaya dayali oldugu için bu gören delegeler Biçakci yönetimim bir kopyasi olan Biçakci yönetimindeki bir çok ismi listesine alan Ayhan Bermek'e fazla sans taniyacaklarini sanmiyorum.... Türk futbolunu rezil kepaze eden adamlari listesine alan Ayhan Bermek'e delegeler umarim haddini bildirir.

Murat'
31.12.2005, 13:13
walla bu haluk ulusoy neden bu kadar dertli anlamadim gitmeseydi o zamn

ozcan_asanoglu
31.12.2005, 14:32
geçen seçimde iki günde adayligini koyup 8 oy farkla kaybeden mehmet ali yilmaz bu seçimi rahat almali...tabi eger anadolu kulüpleri siyasi baskilara maruz kalmazsa...

haluk ulusoy katilir ve mehmet ali girmezse o zamanda insallah haluk ulusoy kazanir...mevcut adaylar içinde bizim ve türk futbolu için en iyisi o gibi...

Recep Çaltepe
02.01.2006, 13:29
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>2006?nin ilk bombasi </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Futbol Federasyonu Baskanligi?na adayligini koymak için 5 Ocak?i bekleyen Haluk Ulusoy?un Mustafa Denizli ile bir görüsme yaptigi ve ?Baskan olursam, Milli Takimin basina seni getirecegim? dedigi ögrenildi </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE =PX11000000 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>02.01.2006</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Geri sayim hizlandi
19-20 Ocak tarihlerinde yapilacak Futbol Federasyonu seçimleri için geri sayim tüm hiziyla devam ederken, yeni yilin en çarpici haberi Haluk Ulusoy cephesinden geldi. Baskan adayligini açiklamak için Anayasa Mahkemesi?nin 5 Ocak?ta verecegi karari bekleyen Ulusoy?un teknik direktörünü simdiden belirledigi ögrenildi.

?Benden haber bekle?
Mahkemeden, ?Üniversite mezunu olmayanlar da federasyon baskani seçilebilir? kararinin çikmasi halinde yarisa girecek olan Ulusoy?un halen Iran?da çalisan Mustafa Denizli ile bir görüsme yapip, ?Beni bekle. Yarisa girer ve seçilirsem Milli Takimin basina seni getirecegim? mesajini verdigi bildirildi.

kaynak: http://www.e-kolay.net/fanatik/FutbolHaber.asp?PID=346&amp;H (http://www.e-kolay.net/fanatik/FutbolHaber.asp?PID=346&amp;HID=11&amp;HaberID=346690) ID=11&amp;HaberID=346690

ozcan_asanoglu
02.01.2006, 14:06
Mehmet Ali Yilmaz, CNN Türk'te yayinlanan FutbolMania programinda sok açiklamalar yapti !..

Futbol Federasyonu'nun 19-20 Ocak tarihlerinde yapilacak olaganüstü genel kurulunda baskanlik için aday olan Mehmet Ali Yilmaz "Seçilirsem Fatih Terim ile devam etmeyecegim" dedi.

Daha önce Spordan Sorumlu Devlet Bakanligi yapmis olan ve Trabzonspor'un eski baskani Mehmet Ali Yilmaz çarpici açiklamalarda bulundu.

Fatih Terim'i Isviçre maçlarinda yasanan olaylar nedeniyle suçlu buldugunu dile getiren Mehmet Ali Yilmaz, "Fatih Terim dönemini tamamlamistir. Baskan seçilirsem kendisi ile devam etmeyecegim. Bana göre Isviçre maçindaki olaylarda suçlu. Türkiye'nin itibari sarsildi" diye konustu.

Mehmet Ali Yilmaz, Fatih Terim'in geçmisteki basarilarini göz ardi etmedigini ve kimsenin de edemeyecegini belirterek, "O Türk futboluna büyük katkilar sagladi. Ama Isviçre maçinda hataliydi. Bence Milli takim için kan degisimi sart" diyerek sözlerini tamamladi.

Yilmaz ayrica yabanci sayisinin artmasindan yana oldugunu söylerken; hakem atamalarinin da yeniden kura sistemiyle yapilacagini söyledi..

---------------------------------------------

bence de gerekli...bravo Baskan...

Burçak
03.01.2006, 10:34
birileri tarafindan ayhan bermek e destek olundugu asikar. bence baskanlik için ayhan bermek baska biriyle çekisir. bu kisi kim olur henüz belli dgeil. haluk ulusoyun aday olup olamama durumuna göre degisir hersey.Edited by: forever61

Emir BAYRAK
03.01.2006, 19:30
Ulusoyun önü açilirsa Ulusoy olucak eger o olamazsa MAY secilecek...

Dursun Ali Bahçekapılı
05.01.2006, 18:27
Ulusoyun önü acildi beyler.Anayasa mahkemesi oybirligi aldigi karara göre Haluk Ulusoy aday olabiliyor.Hayirlisi olsun

gurbetçi 61
05.01.2006, 19:02
HAYIRLI OLSUN,ULUSOY BASKAN OLUR ARTIK

bodozlama
05.01.2006, 19:30
ULUSOY olsun fenerlier kudursun....

Emorfo
07.01.2006, 14:55
Ulusoy artik Federasyon baskani gibi birsey..

Umarim yeni dönemde Ulusoy'un Gs yalakaligi devam etmez...

Basarilar.

61_dnc_TS
07.01.2006, 15:38
smileys/smiley1.gif

ts-saral-of
08.01.2006, 12:10
ilk defa bukdar karadenizlinin birbini destekledigini goruyom hayirlsi

ulusoyla GS basarilar nediyem baska TS bi kiyagi olamdi ki

gurbetçi 61
13.01.2006, 23:58
biz bize kiyak yapacak baskan istemiyoruz,adam gibi adaletli olsun yeter,biz bütün tapulari bilegimizin gücü ile yikariz zaten,

mini FaNaTiK
14.01.2006, 12:09
Ulusoy kesinlesti gibi zaten en önemli 2 kurum arkasinda devlet kudursun dursun burda kendi adamlari olmayacak!!

agahozlu
14.01.2006, 12:32
ulusoy olsunda aziz kudursun.ne diyelim baska

Emorfo
14.01.2006, 18:03
Arkadaslar yaniliyorsunuz. Haluk Ulusoy basbakani bagladi... Basbakanin destegini aldi... Bunu bu günki açiklamalarindan anlayabilirsiniz. Mehmet Ali Yilmaz bu olaylara bozuldugu için adayligi geri çekmiyor. Yilmaz geçen seçimlere müdahele eden siyasileri bu seçimde de daha önce engelledikleri insani desteklemeri bu camianin nasil degisken oldugunu gösterdi. dedi. Haluk Ulusoy için çok fazla yalakalik yapti. 8 sene baskanlik yapmissin hala bu istek neden... Su andaki bu karmasa futbola zarar verir dedi. Daha bir çok açiklama yapti. Kisa süre sonra okursunuz açiklamalarini. Karisik bir durum söz konusu... Haluk Ulusoy korkutuyor beni, su sartlarda Mehmet Ali Yilmaz'in seçilmesi Trabzonspor ve türk futbolu için daha hayirli gibi...

ancibranoz
15.01.2006, 01:42
ulusoy baskan Ofsporda 4 senede UEFA kupasinda insallah smileys/smiley4.gif

yakutlu61
15.01.2006, 16:53
arkadaslar ulusoy ne yazikki dunku basin toplantisinda yalama operasyonuna basladi sanirim hakkindaki yolsuzlik dosylarina karsi oda basbakanin ve iktidarin emirlerine boyun egmeyi kabul etti.ne diyelim ezik bahceli basbakanin emrinde bi federasyon baskani olacak.

eziklerin sampiyonlugu garantilenmis oldu.

kutoz
15.01.2006, 17:05
TFF seçimlerinde akil almaz olaylar yasanmaya basladi. Daha önceleri Ulusoy varsa ben yokum diyen MAY, bugün Ulusoy'un hükümet destekli açiklamasindan sonra aday olacagini deklere etti.

Isin ilginç yani, baskanimizin basbakanla istanbul'a görüsüp Ulusoy'un adayligini kabul etmeleridir. Ulusoy'un seçim için önü kapali oldugunda, MAY'i destekleyecegini açiklayan yönetimimizin bu iki aday arasinda kimi destekleyecegi konusunda Trabzonspor'u zor durumda birakacagidir. Gelinen noktada, destegin Ulusoy'a kaydigi asikardir. Ama olayin sekli, arzulandigi gibi, bize yakisir sekilde gelismedigidir. Bakalim, Türkiye'de futbol daha ne tür iliskileri gün yüzüne serecek.

metehan
16.01.2006, 12:49
Federasyon baskanligi için bir seçim yapilacak ama olaya müdahale etmeyen kalmadi. Sanirim en son söz hakki, seçimlerde oy kullanacak delegelerin olacak, yani olmasi gerekenin tam tersi.

Bütün bu olaylar, futbolun nasil saha disina kaydiginin göstergesi. Hatta saha içinde pek birsey kalmadi da diyebiliriz. Hükümetin olaya bu kadar müdahil olmasi da çok yanlis.

MAY'in tavrini biraz tutarsiz buldugumu söylemeliyim. Ulusoy'un hükümetten icazet alip adayligini açiklamasina kizmistir tabi de karar degisikliginin bu oldugunu sanmiyorum zira, geçen hafta Star'da katildigi programda da artik Ulusoy ile birlikte hareket etmeyecegini, klüpler birliginin bir adayi desteklemesine kizdigini söylemisti. Yani MAY'in karari son olayla degismedi, daha önce degismisti. Peki madem böyle olacakti, neden daha önceki açiklamayi yapti? "Ulusoy'u nasilsa aday yapmazlar, böylece O'nun destegi de benim olur" diye düsündüyse bugün silahin ters teptigi ortada.

Bakalim neler olur? Daha 2 gün var, çok seyler degisebilir smileys/smiley1.gif

Emorfo
16.01.2006, 17:55
2 gün içinde çok seyler degisebilir dedi seçukabi...

Mehmet Ali Yilmaz adayliktan çekildi. Gerekçe ise son günlerde yasanan olumsuz olaylar...

corleone
16.01.2006, 18:00
mali nin çekilecegi belliydi zaten, o kaybedecegini anladigi hiçbir seçime katilmaz...

metehan
16.01.2006, 21:54
Hükümeti kutlamak lazim. MAY'in çekilmesi ve Ulusoy hakkinda bakanin bugün yaptigi açiklamalardan sonra su an en sansli durumda olan Ayhan Bermek. Yine FB'ye en yakin adayin önünü açtilar, bravo dogrusu, herkes bu beceriyi gösteremez !!!

kutoz
16.01.2006, 22:29
Onursal baskanimizin dün yaptigi açiklamalarda, Ulusoy'a yüklenmisti. O açiklamalar da, bir bakima bugünkü kararinda etkili oldu. Dolayisiyla MAY'in adayliktan çekilmesi, bir bakima kötü oldu. En azindan, Mehmet Ali Sahin'in bugün yaptigi açiklamadan sonra, Ulusoy'un tavrini beklemeliydi. Yani direnmeliydi.... Gelinen noktada, Ulusoy'un da çekilmesi muhtemel görünüyor.

Talih kusuda uçtu uçtu, Bermek'in kafasina kondu... Sayet o seçilirse, bizim basimizi da konsa konsa karga konar.

kutoz
16.01.2006, 22:35
<T>
<TR>
<TD =hBaslik colSpan=2>Ibre Ayhan Bermek'e döndü</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=250>http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/4344bermek.jpg</TD>
<TD vAlign=top width=220>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=4 width=220>
<T>
<TR>
<TD =txtKucuk>16 Ocak 2006 13:30

</TD></TR>
<TR>
<TD =hSpot>Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesi dengeler her gün alt-üst oluyor. Dün aksam itibariyle çok önemli gelismeler oldu ve kimsenin sans vermedigi Ayhan öne geçti.</TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD background=img/menuarka.gif colSpan=2>http://www.internetspor.com/v3/img/1x1.gif</TD></TR>
<TR>
<TD =txt colSpan=2>

Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesi dengeler her gün alt-üst oluyor. Dün aksam itibariyle çok önemli gelismeler oldu ve kimsenin sans vermedigi Ayhan Bermek inanilmaz bir hizla yükselise geçti.

Bu öyle bir yükselis ki Kulüpler Birligi toplantisinda hiç bir kulüp Ayhan Bermek ismini telaffuz etmezken bu sabahtan itibaren Kayserispor, Kayseri Erciyesspor, Rizespor, Vestel Manisaspor ve Konyaspor Kulüpleri, Ayhan Bermek'i destekleyeceklerini bizzat Bermek'e bildirdiler. Bu kulüplerin günün ilerleyen saatlerinde resmi açiklama yapmalari bekleniyor...

Kulüplerin tavrinin degismesinde "Hakkinda bu kadar dosya ve iddia bulunan birine futbol emanet edilemez" diyerek dügmeye basan Spordan Sorumlu Devlet Bakani Mehmet Ali Sahin'in etkili oldugu ileri sürülüyor...

Ilk günden itibaren "Kulüplerin tavrina göre hareket ederim" diyen Hasan Dogan da yeniden Ayhan Bermek'le birlikte çalismalara basladi... (Kyn;internetspor)

---------------------------

Kulüpler birligi, Ulusoy'u destekledigini deklere etmisti. Ama bugün Kayseri takimlari, Bermek demeye basladi. Futbolun da içine ettiler. Saksi mi düstü bunlarin kafasina da karar degistirdiler. O sihirli kelimeyi kullanmayacagim, ama iste o kelime ugruna iki kurusluk futbol keyfimizi de kaçirdilar...
</TD></TR></T></TABLE>

ozcan_asanoglu
17.01.2006, 09:14
TRABZON'DAN SERT TAVIR !..

Hasan Dogan'a yaylim atesi !.. Trabzonspor yönetimi, seçimi kaybetme noktasina gelen Ulusoy'a destek verirken; Ayhan Bermek'in kurmayi Hasan Dogan'a oldukça sert bir tepki gösterdi..

Habertürk TV'deki Seref Tribünü programina baglanan Trabzonspor 2. Baskani Ibrahim Haciosmanoglu, Hasan Dogan'i isim vermeden oldukça sert biçimde elestirdi !..

Bu arada Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak da kulübün resmi sitesinden yaptigi açiklamada seçimde Haluk Ulusoy'u destekleyeceklerini açikladi..

Iste Ibrahim Haciosmanoglu ve Nuri Albayrak'in açiklamalari:

HACIOSMANOGLU'NDAN DOGAN'A SERT TEPKI !..
Ayhan Bermek'in kurmayi Hasan Dogan'i suçlayan Trabzonspor 2. Baskani Ibrahim Haciosmanoglu, "Açiklamalari hayretle izliyorum.. Kendi kendini inkar eden insanlari hayretle karsiliyorum.. Türk futbolu dibe vurmus durumda ve bunu yapan insanlar uzaydan gelmis gibi konusuyorlar.. Bu insanlara sormak lazim, siz bu federasyonun 2. baskani degil miydiniz ?.. Hatta bir rivayete göre 1. baskandi o da ayri zaten.. Bizim bir futbolcumuz bir hata yapmis.. Düsrüstlükten dem vuran bu arkadas bunu milli maça götürüyor, çesitli seyler söylüyor.. Gökdeniz'in suçu sabitlenmisse bunu niye milli maça götürüyorsunuz.." dedi..

Haciosmanoglu, seçimde kimi destekleyecekleri yönündeki soruya ise "Kesinlikle degisim söz konusu degil.. Biz biliyorsunuz Mehmet Ali Bey'e destek veriyorduk.. Mehmet Ali Bey Haluk Ulusoy'un aday olmasi durumunda Ulusoy'u destekleyecegini söylemisti.. Yilmaz adayliktan çekildigine göre biz de Haluk Bey'in arkasindayiz. Baskan yarin bunu deklare edecek.." cevabini verdi..

Haciosmanoglu, "Ama Mehmet Ali Yilmaz artik Ayhan Bermek'i destekliyor.. Siz hala Ulusoy'u desteklemeye devam edecek misiniz?" sorusuna ise "Bu onun takdiridir.. Biz Ulusoy'u destekliyoruz.." seklinde net bir cevap verdi..

Ayhan Bermek'i de yine isim vermeden elestiren Trabzonspor 2. Baskani Ibrahim Haciosmanoglu, "Türk futbolunda bir aliskanlik var.. Türk futboluna yöneten insan lazim.. Türk futbolunu, yönetilen insanlara yönetirirseniz Türk futbolu daha da kötüye gidecektir.." dedi..

BASKAN ALBAYRAK: "ULUSOY'UN ARKASINDAYIZ"
Bu arada Trabzonspor'un resmi internet sitesinde de gece saat 00:55'te yani Mehmet Ali Yilmaz'in Ayhan Bermek'e destek verdigini söyledigi dakikalarda resmi açiklama yapildi..

Baskan Nuri Albayrak, ??Adaylik konusuna tüm gücümüzle Haluk Ulusoy?un arkasindayiz?? dedi..

Kulüp olarak son günlerde yasanan tüm gelismeleri büyük hassasiyetle takip ettiklerinin altini çizen Albayrak, ??Artik net kararimizi vermis durumdayiz. Buna göre tavrimiz Haluk Ulusoy?dan yanadir. Gerek kulüp olarak, gerekse de yan desteklerimiz adina tüm gücümüzü Ulusoy?a verecegimizin futbol kamuoyunca bilinmesini isteriz?? görüsünü seslendirdi.

-------------------------------------------------

kalan adaylar içinde, kötülerin en iyisi olan ulusoy seçilemezse gene hasan doganin etkin oldugu federasyonla basbasa kalacaz...

tam bir trabzon düsmani olan biçakçi dönemindeki trabzon aleyhtari her hareketin mimari olan bu adam gene basimiza bela olacak...

mehmet ali yilmaz maalesef gene sen-ben kavgasina girerek dengesiz davrandi, ulusoy varsa ben yokum noktasindan ulusoy varsa da destegim bermek-hasan dogan'a noktasina geldi...yazik...çok yazik...

trabzonspor yönetimi rize, gençler gibi bir günde çark etmeyerek ulusoyu destekleyecegini resmen açikladi...seçilir seçilmez o ayri kararli ve tutarli durusunu devam ettirdi...bermek'e destek verecek kulüplere de yaziklar olsun..ne degisti...ikinci adam hasan dogan, yaninda davut disli..biçakçi gitti, bermek geldi....turp sikayim bunlarin akillarina..takildilar kayseri takimlarinin pesine...

ama bu sefer karsilarinda çok güçlü trabzon yönetimi var o kadar hakkini yiyemeyecekler...

Atalay
17.01.2006, 10:41
siyaset futbolun içine kanina tüm iliklerine girdi hayirli olsun!!!!!!!!!!

Emorfo
17.01.2006, 11:26
Basbakan "Futbol Federasyon'u seçimlerine hükümet olarak her hangi bir etkimiz söz konusu olamaz"

Mehmet Ali Sahin "Ulusoy önce aklasin sonra aday olsun"

------------------------------------------------------------ ----

Bu nasil çeliski böyle... Mehmet Ali Sahin'in bu açiklamalari daha sonra Ulusoy baskan olmamali vb sözlere döndü...

Simdi sormak gerek dokunulmazliklari kaldirin, hakkinda sorusturma olan Erdogan ve diger bakanlarin yargilanmasina devam edilsin...

Kulüpler birligi bir karar aliyor bu kadar kolay mi yan çizmek... Alayi kolpaci bunlarin..

Ya Mehmet Ali Yilmaz'a ne denir. Tam bir fiyasko dün dedigi bu günü tutmuyor...

Su durumda Ulusoy'un kazanmasi bizim ve Türk futbolu için en hayirlisi...

Baskan yardimcimiz Haciosmanoglu'nun su açiklamasi çok yerinde olmus: "Türk futbolunu, yönetilen insanlara yönetirirseniz Türk futbolu daha da kötüye gidecektir."

Baskanimiz ve yönetimimiz bu konuda üstüne düseni yapmali özellikle Bermek'e destek olacagini açiklayan Rizespor ikna edilmelidir. Karadeniz takimlari Ulusoy'a tam destek verirse çok rahat Ulusoy bu seçimi kazanir...

Artik gerçekten midemiz bulandi... Çigersiz onursuz insanlarin Federasyon seçimlerinde bu derece gündeme gelmeri, sen ben kavgasi yapmalari niyetlerinin iyi olmadigini gösteriyor. Pasta büyük herkes nasiplenmek istyor... Türk fuybolunun gelecegini düsünen yok. Bir çok camianin ve ya kisilerin biraz sahtekar biraz onursuz biraz da dönek olduklarina sahit oluyoruz...

Allah Türk futbolunu korusun ne diyelim baska...

gurbetçi 61
17.01.2006, 12:41
HÜKÜMET TFF SEÇIMLERINE KARISMASA DAHA IYI OLMAZMI,BIÇAKÇIYI GETIRDILERDE NE OLDU?FUTBOL BITTI,BU KADAR KILIBIK BIR YÖNETIM GÖRMEDIM,ADAM GIBI BIR BASKAN GELMELI,

selçukabi
17.01.2006, 14:33
Lan bu kadar dönme olunur daha geçen gün kulüpler birligi açiklamasinda Özhan Canaydinlinin arkasindaduran soysuz dönmeleri simdi de Hasan Dogan güdümlü Ayhan Bermeke destekverdiklerini tek tek açikliyorlar yaziklar olsun yaziklar...

Can basten
17.01.2006, 14:36
TFF'nin özerk yapisina karsin, adaylardan birinin hükümet tarafindan siddetlereddedilmesi, digerinin ise desteklenmesiyle seçimler artik tamamen siyasete bulasmis,açikçasi tam bir rezalete dönüsmüstür.. Ulusoy'a basta verilen büyük destege ragmen, Kulüpler Birligi'nin dahi Ayhan Bermek'i desteklemeye baslamasi yukaridan gelen bir yaptirimdan baska sey degildir... Bu gelismelerden sonra Bermek'in yeni Federasyon baskani olacagini tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok... Tabi o da kendisini o mevkiyegetirenleri de unutmayacaktir...

Türk Futboluna hayirli olsun(!)...

TRABZONLU_TS
17.01.2006, 14:37
Geldik eziklerin oyununa. suraya bak koskoca forumda. Türk futbolunun gelecegi hakkinda 5 sayfa yazi var . olacak sey degil. bu kadarmi biz uzagiz bu secimlere...

ancibranoz
17.01.2006, 14:43
<T>
<TR>
<TD>Ve Yilmaz çekildi... </TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD>Futbol Federasyonu Baskanligi için adayligini açiklayan ilk isim olan Mehmet Ali Yilmaz çekildi </TD></TR></T></TABLE>

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=488>
<T>
<TR>
<TD width=12></TD>
<TD vAlign=top width=464>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=464 align=center>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>
<T>
<TR>
<TD>O cepten bu cebe </TD></TR>
<TR>
<TR>
<TD>6 Ocak?ta Haluk Ulusoy?a destek verecegini deklare eden Kulüpler Birligi?nin 10 üyesi, 10 gün sonra karar degistirdi ve Ayhan Bermek?i destekleme karari aldi. Daha önce ?Girmem? diyen Hasan Dogan da listeye girecek!</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>Yilmaz, Bakan?a ?Istifa? deyince!
Basbakan Recep ............ Erdogan 4 gün önce, ?Federasyonu kulüpler ve delegeler seçsin. Siyaset hiçbir sekilde müdahil olmayacak? dese de, Mehmet Ali Yilmaz?in, ?Bakan, Haluk Ulusoy?un aday olmamasi gerektigini söylüyor ve Ulusoy buna ragmen aday olabiliyorsa bakanimiz Mehmet Ali Sahin?in istifa etmesi gerekir? demeci siyasete yakin çevreleri harekete geçirdi. Ve ibre, 6 Ocak?taki Kulüpler Birligi ve Taban Birlikleri?nin Ulusoy?a destek kararindan sonra sansi azalan Bermek?e döndü...
</TD></TR></T></TABLE>

ihsanbayram
17.01.2006, 20:24
TÜRKIYEDE HERKES TEMIZ HALUK ULUSOY MU KIRLI ???

ASSINLAR HALUK ULUSOYUDA RAHAT ETSINLER.

MEHMET ALI YILMAZINDA AYHAN BERMEK I DESTEKLEMESI COK AYIP HEMSEHRISI DURURKEN YAPTIGINA BAK YAZIKLAR OLSUN ,SU TRABZONSPOR CAMIASINDA AKLI BASINDA KONUSMASINI BILEN SÖZÜ DINLENEN BIRI CIKMIYOR ONA YANIYORUM .

ATAY AKTUG TAKIMI LIGIN DIBINE VURDURDU SONRA DIYORKI TRABZONSPORA SIYASET GIRDI,ONADA YAZIKLAR OLSUN .

ONUR BASKANIMIZ M.A. YILMAZ SANADA YAZIKLAR OLSUN .NE OLDU ADAY OLDUN NE OLDU ADAYLIKTAN CEKILDIN NE OLDUDA DOGANIN BERMEKIN ELLERINI HAYAYA KALDIRDIN ,YUH BE BÖYLE ADAMIN NE TESISISINI NEDE ONURSALLIGINI ISTEMIYURM.

HALUK ULUSOY 4/4 BIRI OLMAYABILIR AMA BUNLARIN HEPSINDEN DAHA ADAMDIR.m.a. sahin,bermek ,dogan ,m.a. yilmaz hepsinin cani cehenneme .............ede sempatim vardi ,onada yaziklar olsun ,önce FB ligini trabzonspora karsi kullandi ,sonra haluk ulusoyu bitirdi ,yuuuh .

Emorfo
18.01.2006, 02:21
Ibrahim Haciosmanoglu'na binlerce tesekkür... Bu açiklamalar gerçekten çok yerinde ve müthis açiklamalar...

KARADENIZ FIRTINASI !!!

Trabzonspor'da öfke dinmiyor !.. 2. Baskan Ibrahim Haciosmanoglu Radyospor'da sert açiklamalar yapti.. Bakan Sahin ve Hasan Dogan'i hedef alan Haciosmanoglu, "TFF'deki koltuklar stajyer koltugu degildir. Sabrimizi zorlamasinlar. Kulüp Baskanlari dik dursun" dedi..

Trabzonspor Ikinci Baskani Ibrahim Haciosmanoglu Radyospor?da yayinlanan Bülent Yüksel Ile Imza programinda Federasyon seçimleri dolayisiyla sert açiklamalarda bulundu.

Haciosmanoglu, futbol dünyasindaki ??kaygan zemin?? yakistirmalarini yorumladi: "Insanlar ilkeleriyle yasamak, dik durmak zorunda. Ulu Önder Atatürk, ismini lider olarak dünya tarihine yazdirirken, durusu hep dikti. Insanlar hakkaniyet dogrultusunda, etkilenmeden yolunda ilerlemek zorunda. Bizim ömrümüz böyle geçti, böyle devam edecek."

TOP YUVARLAK DIYE BIZ DE BERABER YUVARLANMAMALIYIZ!
"Top yuvarlak bir top. Biz de bu yuvarlak topun etrafinda toplandik, ülkeye hizmet ediyoruz." diyen Haciosmanoglu, "Top yuvarlak diye bizde onla beraber yuvarlanmamaliyiz. Yani top hakkaniyet çerçevesinde nasil yuvarlanir onun çalismasini yapmaliyiz. Biz bu vesile ile yönetimiz, baskanimiz ve Trabzonspor camiasi olarak, tarihte yolunu bu ilkeleriyle almis bir toplumuz. Ben temenni ederdim ki, mevcut federasyon yönetim kurulu basina hiçbir olumsuzluk gelmeden yoluna devam etseydi, ama bu bilgi, beceri, birikim ve dik durma isidir." seklinde konustu.

OYNUYORLAR...
"Sizi birileri o göreve atiyorsa, orda basarili olma sansi yoktur. Görev verilmez alinir!" ifadelerini kullanan Trabzonspor ikinci baskani yönetim kurulunu yererken Levent Biçakçi?yi övdü. Saitoglu söyle konustu; "Görev alan arkadaslarin Türk futbolunu tasidiklari nokta ortadadir. Türk futbolu hem sportif manada hem de ahlaki manada hiç bu kadar dibe vurmamisti. Simdi bu sorumluluktan kaçip da hala Türk futboluna nasil yön verirz demek ikiyüzlülüktür. Insanlar önce sapkalarini önlerine koyup, dogru zamanda dogru yerde dogru isler yapmak zorundadir. Simdi bu dibe vurmus federasyonun yetkililerine bakiyorsunuz, bu dibe vurmus federasyonun olusmasinda arkadan destek olmus kisilere bakiyorsunuz, sanki uzaydan yeni gelmisler gibi futbolu kurtarma adina mücadele veriyor. Soruyorum; Levent Biçakçi miydi bu federasyonun yegane suçlusu? Cevabini da veriyorum; içlerinde en günahsiz olani Levent Biçakçi?ydi. O?nu zaten bulup, bu olusumun basina koydular. Bu olusumun aktörlerine bakiyorsunuz, güçlerini nereden aliyorlarsa, hala daha Türk Futbolunu nasil düzeltirizi oynuyorlar?

HASAN DOGAN?A: BU KOLTUK STAJYER KOLTUGU DEGIL!
Hasan Dogan?a sert elestiriler yönelten Ibrahim Haciosmanoglu, su ifadeleri kullandi;"O?nu hayretle izliyorum; burada siz ikinci, bir rivayete göre de birinci adamsiniz, son dönemde yasanan olumsuzluklarin yegane sorumlularimdan birisiniz, programlarda soru soran arkadaslar dahi kandisine bir muhalefet lideriymis gibi davraniyorlar. Bu insana, Türk futbolunun nasil bu hale geldigini soracaksiniz. Mali genel kurula seçimli genel kurul maddesini koyan bu arkadaslar, hakem kararlarinin Fenerbahçe lehine ve kasti verildigini beyan etmistir. Ama diyor ki ben bunu kameralar önünde deklare etmedim, yönetim kurulunda söyledim? Ben farki anlayamiyorum. Önemli olan adaletsizligin ortaya çikmasidir. Ve siz bundan sonra seçime gidiyorsaniz yapacak tek bir sey vardir: Bu isin basina geçtiniz basarisiz oldunuz! TFF Baskanligi ve yönetim kurulu üyelerinin oturdugu koltuk stajyer koltugu degildir. Stajyerlik yapacaksaniz da amatör ya da profesyonel, bir kulüpte görev alir, yükselirsiniz... Günes dogudan yükselir, batidan dogarsa orada bir felaket olacagini herkes bilmeli..."

BAKAN SAHIN?IN AÇIKLAMALARI YERSIZ
Haluk Ulusoy hakkinda bu tür iddialar vardiysa, teftis kurulu raporlari tekrar federasyona ulastiysa, bunlarin neden takibi yapilmadi, neden zamaninda isleme konulmadi? O zaman ben bu durumu ??Elimizde koz olarak bulunduralim, Ulusoy aday olursa bak elimde bu sopa var deriz?? seklinde algilarim. Sayin Bakan Türkiye Cumhuriti?ndeki tüm sahislarin, hepimizin bakanidir. Sahislar gelip geçici makamlar kalicidir. O makam biziz orada bizler temsil ediliyoruz. O makama kimsenin saygisizlik yapmaya hakki yok. Ama ben Sayin Bakan?in açiklamalarini, yersiz ve zamansiz buluyorum..

TRABZONSPOR CAMIASINI HAFIFE ALAN YANLIS YAPAR!
Bakan Sahin?in sampiyonluk Fenerbahçe?ye yakisir açiklamalarini da hatirlatan Haciosmanoglu, Trabzonspor?un hafife alinacak bir camia olmadiginin alatini çizdi. Haciosmanoglu sözlerine söyle devam etti:
"Sayin bakana sormak lazim o zaman. Tarafsiz olmasi gereken yegane kisi kendisi olmasi gerekirken, geçtigimiz senelerde iki güzide kulübümüz sampiyonluk yarisindayken, bu sampiyonlukta yarisan Trabzonspor?a iki dönemde gönüllerin sampiyonu ünvani verilirken ve Trabzonspor?un sampiyonluklari elinden alinirken tarafsiz olmasi gereken kisinin, ??Sampiyonluk Fenerbahçeye yakisiyor. Fenerbahçe bizi Sampiyonlar Ligi?nde daha iyi temsil eder?? deyip de Trabzonspor?un sampiyonlugunun elinden alindigi zamanla, simdiki zaman arasinda bir fark görmüyorum.

Bugün insanlar Trabzonspor camiasini hafife aliyorlarsa cok büyük yalis yapiyorlar demektir. Kim seçilirse seçilsin adaletin pesinde olacagiz. Birakin Trabzonspor alehinde karar vermeyi bir baska takim alehinede karar verilirse bunun atesle karsisinda olacagiz. Bizim için oradaki kisinin kimin adami oldugu da önemli degil. Art niyetli gelmiyorsa her türlü destegi veririz."

SABRIMIZI ZORLAMASINLAR!
Karanediz insaninin üzerine oyun oynamaya kimsenin cüreti ve hakki olmadigini vurgulayan Ibrahim Haciosmanoglu, "Birilerine hizmet için yola çikanlar varsa da bunlari önümüzdeki süreçte hayallerini kursaklarinda birakiriz! Hiç kimse Trabzonlu?nun sabrini bu kadar zorlamasin! Karadeniz?de sarp kayalar var, dalgalar o kayalara hergün vuruyor. O dalgalarin bir amaci var, kayalari asip Akdeniz?e inmek? Eger siz bu insanlarin sabrini zorlarsaniz, dalgalar kayalari asarsa kimse durduramaz, bunu herkesin böyle bilmesini istiyorum!" seklinde sert ifadeler kullandi.

KULÜP BASKANLARINA: DIK DURUN!
Levent Biçakçi seçim ertelensin teklifini kabul etmemekle çok dogru yaptigini sözlerine ekleyen Trabzonspor Ikinci Baskani kulüplere de seslenerek ??Tek hakli benim, haksizlar altimdaki insanlardir bu tezgahi kuranlardir??dedi. Haciosmanoglu kulüp yöneticilerinden dik durmalarini isteyerek, aksi takdirde her zaman egilmeye mahkum olacaklari uyarisinda bulundu.

Naim
18.01.2006, 11:16
Düsünüyorumda Biz albayraki asiyorduk basbakanin Adami diye siyaset bulasacak Trabzona diye
ama baskan dik durdu M.Ali dedi(istemesemde) o gidince O zaman Ulusoy dedi
bizim baskan Basbakanin adami ise nasil oluyorda H.dogana karsi bakanin karsi çiktigi adayi destekliyor
umarim bu islerden Trabzonspor Zarar görmez
Kaybeden Ata Oynamayiz yine

Faik Yılmaz
18.01.2006, 11:20
BASBAKAN BERMEK I ISTIYOR....

ÇÜNKÜ ULUSOY GALATASARAYLI.....

BERMEKSE FENERLIKI BASBAKAN ONU DESTEKLIYOR...

DOLAYISIYLA O KAZANACAK....

Faik Yılmaz
18.01.2006, 11:22
Kim kime oy verecek?

Federasyon baskani yarin ve öbür gün yapilacak seçimlerde belli olacak.. Bizim spor servisinin müdürü Serdar Ali Çelikler'le hangi kulübün kime oy verecegini masaya yatirdik. Serdar kulislerin tam göbeginde...
Kulüplerin büyük çogunlugu ikili oynuyorlar. 4 büyüklerin 7'ser oyu var seçimde. Diger süper lig kulüplerinin 5'er...
Birazdan hangi kulüp, kime ne verecek hepsini söyleyecegim. Ama kulisten bir bilgi aktarayim.. Pazarliklar son sürat devam ediyor.
Kulüp temsilcileri adaylara söyle söylüyor:
"2 oyumu diger adaya vermek zorundayim. Ama 3 oyum söz sana."
Bu seçimleri yönetici olarak yasadim..
Kulüplerin çok azi, tam anlamiyla bir adayi desteklerler. Yarin öteki seçilirse durum aleyhime olur diye, ikili politika güderler çogunlukla. Kulüplerin bölünmesinin bir nedeni de futbol dünyasinin dogasindan kaynaklanir.
Futbol dünyasinin insanlari, çok degisik biçimlerde birbirlerine baglidirlar.
Hemsehrilik, ekip, takimdaslik, arkadaslik, akrabalik ve ahbap-çavus iliskileri girla gider futbolda.
Örnegin Besiktas Kulübü'nün Baskani Yildirim Demirören'in esi Revna, Haluk Ulusoy'un birinci dereceden kuzenidir. Yildirim Demirören akrabasina yakin durur seçimlerde.
Buna karsin Recep ............ Erdogan'in toplantisina katilacak kadar ona yakin olan Içisleri Bakani Abdülkadir Aksu'nun oglu Besiktas'in Ikinci Baskani Murat Aksu'nun ibresi, siyasi tercihe göre, Ayhan Bermek'e kayar.
Besiktas'in 'baskani' baska adayi, 'ikinci baskani' baska adayi destekler.
Gelelim, hangi kulübün kaç üyesi, kime oy verecek hesabina... Bu su andaki durumdur, pazarliklar devam etmektedir...
Besiktas: 7 üyeden en az 5'inin oyu seçime girmesi halinde Haluk Ulusoy'a gider. 2 oy Ayhan Bermek'e kayar.
Fenerbahçe: Hasan Dogan'in oldugu listeye oy atmaz. Dolayisiyla su an itibariyle Ayhan Bermek'in oy almasi pek mümkün degil. Fenerbahçe'nin handikapi, bir zamanlar istifasini istedigi, Haluk Ulusoy'u destekliyor görünmek istememesi. Son gelen haberler, Fenerbahçe'nin Hasan Dogan'in listeye girmemesi için Ayhan Bermek'e rest çektigi yolunda. "Bu durumda oylamaya gitmeyiz" dedigi seklinde. Ama bu rest kimseyi aldatmasin. F.Bahçe böyle yaparsa, siyaseti karsisina almadan Haluk Ulusoy'a da oy atmamis olacak. Böyle olursa bu durum Bermek'e yarar.
Galatasaray: 4'e 3 bölünecek. Haluk Ulusoy'a da Ayhan Bermek'e de çikacak. 'Ne sis yansin ne kebap' politikasi geçerli olacak.
Trabzonspor: Haluk Ulusoy, Trabzonlu olmasi dolayisiyla avantajli. Ama oylarin ikiye bölünmesi büyük ihtimal. Siyaseti bütünüyle karsisina almayacaklar. Bu dört takimdan sonra, baskanlari itibariyle Fenerbahçe baskanina yakin 4 kulübe gelelim. Bu kulüpler Ankaragücü, Ç.Rizespor, Malatyaspor ve Sivasspor.
Ankaragücü: Baskani Cemal Aydin zaten Haluk Ulusoy lehine yaristan çekildi.
5 oy Ulusoy'a çikar Ankaragücü'nden...
Rizespor: Baskan Ekrem Cengiz'in agabeyi Mehmet Cengiz, Basbakan'a çok yakin. Ayrica Basbakan da Rizeli. Ayhan Bermek, Rizespor'da etkili.. 3 ya da 4 oydan az çikmaz Bermek'e...
Malatyaspor: Kararsiz... Baskani Ulusoy'a atsa da, Malatya'dan Bermek'e de oy çikacak.
Sivasspor: Silme Ulusoy'cu görünmesine ragmen, Abdüllatif Sener etkisi kendisini gösterecek. Oylar 3-2 bölünür iki adaya...
Baskanlarinin iliskilerinden dolayi F.Bahçe'ye daha yakin görünen bu kulüplerden sonra Kulüpler Birligi'nin diger üyelerinin durumu söyle:
Konyaspor: Ulusoycu idiler simdi Bermek'e oy verirler. 4-1 Bermek olur.
Gençlerbirligi: Ayhan Bermek'in tulum çikarmasi bekleniyor Gençler'de...
Denizlispor: Baskan Ali Ipek daha önce, Haluk Ulusoy yönetiminde görev yapti. Onun oyu Ulusoy'a gider, diger üyeler Bermek'e verir.
Gaziantepspor: Ulusoy'a yakindi. Ama ......'li belediye baskaninin etkisiyle oylar bölünür. 3-2 veya 4-1 Ayhan Bermek çikar.
Diyarbakirspor: 3-2 veya 4-1 Bermek çikar.
Samsunspor: Ulusoy tulum çikarir. Ayhan Bermek Samsunlu olmasina ragmen, kulüple Bermek arasindaki anlasmazliktan dolayi oylar Ulusoy'a gider.
Manisaspor: TBMM Baskani Bülent Arinç'in memleketi Manisa'dan 5 oy da tulum Ayhan Bermek'e..
Ankaraspor: En kritik kulüplerden biri... Melih Gökçek Ulusoy'cu. Bermek'e karsi degil. Gökçek'in derdi Hasan Dogan'la... Hasan Dogan'in oldugu Ayhan Bermek listesine eli kolay gitmez. Basbakan'in talimatini es geçemez. 3-2 Ulusoy görünüyor.
Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor: Iki kulübün toplam 11 temsilcisi var seçimlerde... 11'de 11 Ayhan Bermek'e gider.
Simdi toparlayalim...
Ayhan Bermek'in karargahinda seçimler kazanilmis gibi.
Haluk Ulusoy'un karargahinda ise oylar birbirine yakin. Onlarin hesaplarina göre, halen kalan 24 kararsiz oyun rengi seçim sonuçlarini belirleyecek.
Seçimleri kazanmaya yakin aday Ayhan Bermek.
Senes Erzik ihtimali hiçbir zaman gözden irak tutulmamali."

İskender66
18.01.2006, 12:22
2 gün önce Ayhan Bermek'i Tvde canli yayinda bir prpgramda izledim. Çok mantikli, dogru ve güzel seyler söyledi. Bütün kulüplere esit olacam. Tahkime ve fedarasyon kuruluna hiçbir kulüptentemsilci giremeyecek. Bence bu çok iyi olur. Insalah bunu yapar. Bu bile seçilmesini istememiziçin yeterli bir sebep bence.

Ayrica FB henüz tarafsiz. Bence Bermek'in tarafinda olmaliyiz. Kazanacak gibi gözüküyo. Ulusoy aklanmali. Ondan sonra adayligini koymali. Hem Ulusoy kazansa bile M.Ali Sahin "tekrar seçim olur. Bu hakkimi kullanirim" dedi. O zaman futbol iyice kaosa sürüklenir. Bence Ulusoy çekilmeli. Ortami germemeli. Bu kimseye fayda getirmez. Hem kendisi, hem ülke futbolumuz büyük zarar görür.

Benim tercihim Senes Erzikten yana. 2. tercihim Ayhan Bermek. Ulusoy'un aklanmadan aday olmasina karsiyim. Hakinda bir sürü dosya var. Önce onlarin hesabini versin. Eger aklanirsa aday olsun. O zaman rahatlikla kazanir. Simdi degil...

Tunga
18.01.2006, 17:13
Ayhan Bermek'e hiçbir antipatim yoktu, ta ki Hasan Dogan destegine ve Bakan Sahin'in açiklamalarina kadar. Öyle ki Bermek en zor durumda kaldigi anlarda bile bazilari gibi çekilmemis ve dik durabilmistir.

Oysa ki simdi kendi listesini bile kendisi hazirlayamiyor. Epeydir hiç dogru bulmadigim Ulusoy'u ister oldum. Bu bir.

Ikincisi de Trabzonspor'un "onurlu tavri". Trabzonspor'un Ulusoy'u desteklemesini dogru bulsaniz da, bulmasaniz da, kiblesini oynatmamistir. Hatta hatta, önce çekimser kalip ardindan renk veren, önce Ulusoy deyip sonra çarkeden diger "küçük" Anadolu Kulüplerine inat, menfaati degil, dogru bildigini uygulamistir.

Helal olsun Trabzonspor ve onun "DiK, ONURLU DURUSU"

Anadolu kulüpleri artik hiç risk almadan, kral çiplak demeden, tasin altina elini koymadan "gerçek büyük" olamayacaklarini anlamislardir herhalde.

Ulusoy'u Bakana sikayet edip, sonra aday olunca destek veren, yukaridan sinyal gelince nefis bir kalça hareketiyle yön degistiren, sonra da "futbolda adalet, esitlik, PARA isteyen" ve böylece Anadolu takimlarini sömüren zihniyetler defolup gitmedikçe, Türk futbolu iyiye gitmeyecektir.

Öyle görünmektedir ki, Anadolu Ihtilali daha uzun yillar Trabzonspor ile sinirli kalacaktir.

FANATIK61
18.01.2006, 18:00
Futbol Federasyonu'nun yarin Ankara'da yapilacak Olaganüstü Genel Kurulu'na siyaset karistirildigini öne süren avukat Mustafa Bakraç, Uluslararasi Futbol Federasyonlari Birligi'ne (FIFA) sikayette bulundu.

Isviçre'de yasayan avukat Bakraç, FIFA Baskani Joseph Blatter'e gönderdigi sikayet dilekçesinde, Türkiye'de futbolda en zor seçimin olacagini ve bunun sebebinin de seçimlere siyasetin karismasindan kaynaklandigini ifade ederek, federasyon delegelerine baski yapildigini, bunun da hukuk devletine karsi, demokrasi ve FIFA kurallarina aykiri bir seçim olacagi görüslerine yer verdi.

Bakraç, siyasilerin, Haluk Ulusoy'un seçimi kazanmasini engellemek için delegeleri üstü kapali olarak tehdit ettiklerini ve ilk kez genel kurulun açik oylamayla yapilmasinin söz konusu oldugunu ileri sürdü.

<LABEL style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: #ab0707">FIFA'nin Türk Futbolunu Incelemeye Alabilir </LABEL>
Avukat Mustafa Bakraç'in, FIFA'ya yaptigi bu sikayetten sonra en son Yunanistan ve Portekiz'de oldugu gibi FIFA'nin Türk futbolunu incelemeye alabilecegi ifade edildi. FIFA'nin yarinki genel kurulda, zamanin az olmasi nedeniyle UEFA Asbaskani Senes Erzik'i gayri resmi gözlemci olarak görevlendirebilecegi öne sürüldü.

Genel Kurul'daki incelemeden sonra futbola siyasetin karistiginin belirlenmesi halinde sirasiyla uyari, üyeligi askiya alma ve üyelikten atma seklinde müeyyideler uygulanabilecegi kaydedildi.

mosmanoglu
18.01.2006, 18:25
insallah ulusoy olur siyaset fazla olmaz belki futbolda

ozcan_asanoglu
19.01.2006, 10:59
çildirmamak elde degil...

bu federasyon yönetimi neden seçime gitmek istedi; basarisiz bulundugu için...

bermek'in listesinde kimler var; eski yönetimden hasan dogan ve davut disli basta olmak üzere en az 5 kisi...bu kisilerin yönettigi federasyon basarili idiyse o zaman neden seçime gidiliyor..

kendilerini anadolu kulübü adini veren ama dönek ve iki yüzlü davranislariyla "anadolu" adini lekeleyen kulüpler madem eski adamlara oy vereceklerdi neden genel kurul istediler...

böyle rezalet görülmedi...

ayhan bermek seçilirsesonu biçakçi gibi olacak...

Faik Yılmaz
19.01.2006, 11:02
çildirmamak elde degil...

bu federasyon yönetimi neden seçime gitmek istedi; basarisiz bulundugu için...

bermek'in listesinde kimler var; eski yönetimden hasan dogan ve davut disli basta olmak üzere en az 5 kisi...bu kisilerin yönettigi federasyon basarili idiyse o zaman neden seçime gidiliyor..

kendilerini anadolu kulübü adini veren ama dönek ve iki yüzlü davranislariyla "anadolu" adini lekeleyen kulüpler madem eski adamlara oy vereceklerdi neden genel kurul istediler...

böyle rezalet görülmedi...

ayhan bermek seçilirsesonu biçakçi gibi olacak...

FENERE TERÖRIST BILE DIYEN g. birligi

fenerin adayini destekliyor....

bizde bi laf var

domuz domuzun b... nu yemez. diye....

tam onlara göre

İskender66
19.01.2006, 13:22
Ben Ayhan Bermek'in denenmesinden yanayim. Trabzonspor önce M.A.Y yi destekledi. Sonra Ulusoy dedi. Oysa M.A.Y Bermek'i destekledigini açikladi

Faik Yılmaz
19.01.2006, 13:35
Ben Ayhan Bermek'in denenmesinden yanayim. Trabzonspor önce M.A.Y yi destekledi. Sonra Ulusoy dedi. Oysa M.A.Y Bermek'i destekledigini açikladi

sevgili arkadasim. herhalde ayhan bermek denilen sahis ben fener taraftariyim onu sampiyon yapacagim demesini beklemiyordun. bunu levent biçakcida söyleme zama yaptiklari ortada

rte biçakçiyi kazandirdi bize yapilanlar ortada....

simdide bermegi istiyor.....

hani mehmet akif diyorya geçmisten ders alsak tarih tekerrür edermiydi diye tam o hesap iste.

Tunga
19.01.2006, 14:32
HALUK ULUSOY HAYIRLI OLSUN!!!!

Oy sayimi devam ediyor ama baskan belli oldu...

Emorfo
19.01.2006, 14:34
Evet hayirli ugurlu olsun...

El salla el salla Mehmet Ali Sahin el salla....

smileys/smiley4.gif

Faik Yılmaz
19.01.2006, 14:38
KIM KAZANDI ARKADASLAR BELLI OLDUMU.....

Tunga
19.01.2006, 14:40
Haluk Ulusoy 109 oy

Ayham Bermek 102 oy, oy oy..!

Destekledigi adami satmayan, kiblesini sabit tutan yönetimimize de HELAL OLSUN!

Dursun Ali Bahçekapılı
19.01.2006, 14:44
Haluk Ulusoy 109 Ayhan Bermek 102 Baskan Haluk Ulusoy hayirlisi olsun

Sandiklar

ulusoy bermek

1. 20 28

2. 16 23

3.22 13

4. 11 17

5. 19 14

6. 21 7

Son sandiga 7 sayi geride giren Ulusoy son sandiktaki 3.lig ve taban birliklerininden aldigi destekle son sandikta 21e 7 alarak, 7 sayi farki kapatarak 7 sayi öne geçti

Ayşe Aygün
19.01.2006, 14:45
Hayirli olsun. BIçakci ............i gitti ya yeter bana. Ama sayin bakanimiz Mehmet Ali Sahin çok üzülmüstür.Ama bu isler secimle oluyo sayin bakanim bunu anlamissinizdir.

Taner Uykuçeken
19.01.2006, 14:46
Sadece 7 oy fark var yani oy kullanan delege sayimiz kadar bir anlamda seçimi biz belirledik hükümete ragmenbütün oylari ulusoya verdigimiz için

Faik Yılmaz
19.01.2006, 14:46
Haluk Ulusoy 109 oy

Ayham Bermek 102 oy, oy oy..!

Destekledigi adami satmayan, kiblesini sabit tutan yönetimimize de HELAL OLSUN!

basbakanimiz çok ÜZÜLMÜSTÜR

TABI M .ALI SAHINDE......

saglam
19.01.2006, 14:47
Açikçasi Bermek çikar diye bekliyordum, üstelik farkla... Ama Ulusoy'undestekçilerinin hiç de yabana atilmayacak güçte oldugu çikti ortaya.

Emorfo
19.01.2006, 14:49
Trabzonspor olarak çok güçlü durduk helal olsun yönetime...

Haluk Ulusoy bu gün seçildiyse bunu baskanimiza borçlu. Baskanimiz Haluk Uluyosoy'un Trabzonspor ve bütün yan güçlerimizle yanindayiz derken. Bu gün baskanligini yaptigi Istanbul Büyük Sehir belediyesi olsun istanbuldaki diger takimlar olsun Akçaabat Sebatspor olsun... Lobicilik budur is bitirmek budur... Bundan sonrasi için önümüz açik...

Çok güzel günler hem Trabzonspor hemde Türk futbolu için çok yakinda...

uquR Ayaz
19.01.2006, 14:50
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

ya ne ilginçtir, azizi yildirim açik açik attigi oyu ayhan bermeke kullandigini belli etmis, fakat simdi tvlerde seçimi ulusoya fenerbahçenin kazandirdigini söylüyolar...bu kadar rezalet olmaz senin baskanin oyunu bermeke veriyo ama sen seçimi ulusoya kazandiriyosun...

at yalani seveyim inanani....</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

kuzey_lee
19.01.2006, 14:53
hükümete vurulan tokattin ardindan 1 saat sonraki sinavima nasil mutlu girecegim bilemezsiniz.burnunu heryere sokmakta olan sayin siyasetçilerimiz akillanmistir umarim.yeni yönetimimizi de bu seçimlerdeki kararliligindan dolayi tebrik ederim.

haluk ulusoy dün bastirdigi kitapda projelerini anlatirken ''eskisehir-trabzon ve diyarbakir'in pilot bölge seçilerek futbol alt yapi çalismalarinin bu bölgelerde odaklanacagini söyuledi''

uquR Ayaz
19.01.2006, 14:59
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">sadece trabzon, sebat ve ibb degildir tahminimce. ofspor arakli arsin ve degirmendere de desteklemistir die düsünüyorum</TD></TR>

Faik Yılmaz
19.01.2006, 15:00
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

ya ne ilginçtir, azizi yildirim açik açik attigi oyu ayhan bermeke kullandigini belli etmis, fakat simdi tvlerde seçimi ulusoya fenerbahçenin kazandirdigini söylüyolar...bu kadar rezalet olmaz senin baskanin oyunu bermeke veriyo ama sen seçimi ulusoya kazandiriyosun...

at yalani seveyim inanani....</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

ASLINDA DOGRUDUR ONUN BERMEKI DESTEKLEDIGINI DUYANLAR ULUSOYA VERMISTIR...

BU YÖNDE HIZMETI OLMUSTUR.smileys/smiley36.gif

kuzey_lee
19.01.2006, 15:02
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">sadece trabzon, sebat ve ibb degildir tahminimce. ofspor arakli arsin ve degirmendere de desteklemistir die düsünüyorum</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

bildigim kadariyla o gruptan sadece arsinspor'dan 1 delege oy kullanabiliyordu seçimde

CAFER ÖZER
19.01.2006, 15:04
HAYIRLI olsun bu Trabzonspprun da zaferdir Trabzonsporun dik durusu Kongreyi Ulusoya kazandirmistir. Bu kongre Trabzonspora siyset bulasti diyenlerede güzel bir cevap olmustur.

Habr turk te kongre sonrasi canli yayinda Baskanimiz konustu.Ulusoya destek veren Trabzonspor baskani yanimizda Ulusoyda yanimizda Trabzonspor baskani ayni zamanda Basbakan ERDOGAN in yakin adami diye tanitiyorken BASKAN ARAYA GIRDI.LÜTFEN o kelimeyi kullanmayin dedi.Sunucuda Peki efendim dedi.Bence Trabzonspor a siyaset bulasti olayina bu seçim noktayi koymali.Edited by: CAFER52

Naim
19.01.2006, 15:16
Düsünüyorumda Biz albayraki asiyorduk basbakanin Adami diye siyaset bulasacak Trabzona diye
ama baskan dik durdu M.Ali dedi(istemesemde) o gidince O zaman Ulusoy dedi
bizim baskan Basbakanin adami ise nasil oluyorda H.dogana karsi bakanin karsi çiktigi adayi destekliyor
umarim bu islerden Trabzonspor Zarar görmez
Kaybeden Ata Oynamayiz yine
kaybeden Ata oynadigimizi Düsünüyorduk fakat gördüki baskanimiz entrikalarinda en babasini biliyormus
valla ilk defa takdir ettim Trabzonsporun ve Karadenizin güçünüde gösterdigi için ayrietten takdir ettim
umarim ulusoy tarafsiz bir yönetim gösterir

CAFER ÖZER
19.01.2006, 15:17
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=515>
<T>
<TR>
<TD =news_er width=511 height=5>ALBAYRAK: ''ILKELI OLANLAR KAZANDI'' </TD>
<TR>
<TD =news_detail_date width=511 height=5>19
f_write_month(1)
Ocak 2006 15:05</TD>
<TR>
<TD width=511>http://www.marat&#111;n.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/5149_1_060119150517.jpg

Futbol Federasyonu Olaganüstü Genel Kurulu'nda baskanlik seçiminin ardindan görüslerini açiklayan
Trabzonspor Kulübü Baskani Nuri Albayrak, ''Ilkeli olanlar kazandi'' dedi.

Albayrak, ''Biz Kulüpler Birligi olarak toplandik ve bir ilke karari aldik. (Haluk Ulusoy'u destekleyecegiz) dedik. Daha sonra bu karardan dönenler oldu. Fakat biz sözümüzün arkasinda durduk. Hersey ilkelerle yapilir. Sirket yönetiminde de devlet yönetiminde de kulüp yönetiminde de ilkeli olmak zorundasiniz. Federasyon Baskanligi Sayin Ulusoy'a hayirli olsun'' diye konustu.
Trabzonspor'un kongrede kilit takim olarak gösterilmesinin dogru bir yorum olmadigini ifade eden Albayrak, ''Bizim 7 degil, 25 oyumuz var'' dedi. </TD></TR></T></TABLE>

oflum61
19.01.2006, 15:23
HELAL OLSUN ULUSOY!
SECIMDEN ÖNCE PEK ILGILENMIYORDUM YANI KIM SECILIRSE SECILSIN TRABZONSPOR ICIN PEK FAZLA BIR SEY DEGISMEYECEGINI DÜSÜNÜYORDUM AMAAAAAAAAAAAAAAA
SECIMDEN ÖNCEHATIRLIYORSUNUZCAKALLAR ORTAYA CIKDI ADAMI LINC ETMEGE CALISTILAR! KIMLER NE DEMEDIKI! HASAN DOGANDAN HELE HELE O MOSTUROGLUNA KADAR!
HERSEYE ANLAYIS GÖSTEREBILIRSINIZ AMAAAAAAAAAAAAAAA!
"BASKANLIGA BIR OFLUNUN GELMESINI ENGELEYECEKLER DEMELERINE!!!"

ASLA!!!!!!!!!

M.A. SAHIN EFENDIYE ILK DARBEYI BIR OFLU VURDU. SIMDI KENDINE SORSUN BAKALIM KIM NEREYE YAKISIYOR! ISTIFAYA DAVET EDIYORUM......

Edited by: tigin

oflum61
19.01.2006, 15:30
AZ ÖNCE CNN TÜRKTE HALUK ULUSOY SUNU SÖYLEDI:

"BEN TRABZONLUYUM-BENIM MEMLEKETIM TRABZON! EGER TRABZONSPOR BIZ HALUK ULUSOYU DESTEKLEMIYORUZ DESEYDI BEN KESINLIKLE ADAY OLMAYACAKTIM. INSAN ILKÖNCE KENDI EVINDE KABUL GÖRMESI LAZIM SONRA DIGER ......"

BASKA SÖZE GEREK VARMI???

Mert Pasa
19.01.2006, 15:38
Gercekten buyuk basari oldu,bakalim MAli Sahin el cekecekmi?

U.Sadıkoğlu
19.01.2006, 15:40
Evet hayirli ugurlu olsun...

El salla el salla Mehmet Ali Sahin el salla....

smileys/smiley4.gif hehehehttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

uquR Ayaz
19.01.2006, 15:41
<T>

fatihcigim ne önemi var artik gereken yerlere gereken cevap tokat gibi verilmistir...

sayin albayraki da son ana kadar kararliligindan dolayi tebrik ediyorum</TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=9f8787f5>

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T>
<T>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></TABLE>

bildigim kadariyla o gruptan sadece arsinspor'dan 1 delege oy kullanabiliyordu seçimde </BLOCKQUOTE>

KaiserSoza
19.01.2006, 15:54
Bu seçim burda bitmedi,su andan itibaren2.Olaganüstü seçim için çalismalar baslamistir bile.Kaos hepimize hayirli olsun...

TRABZONLU_TS
19.01.2006, 15:55

"BEN TRABZONLUYUM-BENIM MEMLEKETIM TRABZON! EGER TRABZONSPOR BIZ HALUK ULUSOYU DESTEKLEMIYORUZ DESEYDI BEN KESINLIKLE ADAY OLMAYACAKTIM. INSAN ILKÖNCE KENDI EVINDE KABUL GÖRMESI LAZIM SONRA DIGER ......"</font>

baska söze gerek yok. ben acikcasi kendi acimdan mesleyi namus meselesi gibi gördüm. ve gözüm tv de kaldi.

az önce bakan konsutu. acik acik tehtit etti ve dediki raporlar elime gelsin hemen olaganüstü kongre karari alacagim.yani
bir kez daha rezil olmak istiyor anlasilan. Alsin kongre karari. Ulusoy
daha farkli kazanarak yine baskan olur diye düsünüyom.
Edited by: TRABZONLU_TS

Naim
19.01.2006, 16:02
Eger M.A.Sahin Böyle bir hata yaparsa türk futbolu muhtesem bir kaosun içine sürüklenir
Fifa bu olayin pesini birakmaz
Yunanistan ve Portekizin basina gelenler herkesçe malum
kaldiki zaten fifayla bu siralar davalik olan türk futbolu olacagindan daha rezil bir duruma getirtilirEdited by: ironmaster

Hekimoğlu
19.01.2006, 16:02
simdi bakanin bir yerlerinden ates çiktigini görür gibiyim.

Faik Yılmaz
19.01.2006, 16:05

"BEN TRABZONLUYUM-BENIM MEMLEKETIM TRABZON! EGER TRABZONSPOR BIZ HALUK ULUSOYU DESTEKLEMIYORUZ DESEYDI BEN KESINLIKLE ADAY OLMAYACAKTIM. INSAN ILKÖNCE KENDI EVINDE KABUL GÖRMESI LAZIM SONRA DIGER ......"

baska söze gerek yok. ben acikcasi kendi acimdan mesleyi namus meselesi gibi gördüm. ve gözüm tv de kaldi.

az önce bakan konsutu. acik acik tehtit etti ve dediki raporlar elime gelsin hemen olaganüstü kongre karari alacagim.

yani bir kez daha rezil olmak istiyor anlasilan. Alsin kongre karari. Ulusoy daha farkli kazanarak yine baskan olur diye düsünüyom.

sayin bakaninda hazimsizlik problemi var anlasilan. kendileri seçimle geldiler herkes onlara saygi duyuyor.....

onlarinda saygi duymasi lazim.....

Dursun Ali Bahçekapılı
19.01.2006, 16:07
Mehmet Ali Sahin'in televizyondan izledigim aciklamasinda,Teftis Kurulunun raporunu bekleyecegini,Kuruldan Haluk Ulusoyaleyhineolumsuz bir rapor cikmasi durumunda Türkiye Futbol Federasyonunu Olaganüstü genel secime götürecegini söyledi

Hala bu isle ugrasmasini acikcasi yadirgadim

TSunami
19.01.2006, 16:21
Albayragin kehaneti tuttu !

Ankara'da Genel Kurul'da oy kullanma islemi baslamadan kisa süre önce Ajansspor.com Genel Yayin Yönetmeni Cem Kurel ile sohpet eden Nuri Albayrak kimin, nasil kazanacagini açikladi ve Albayrak'in söyledigi çikti !

Nuri Albayrak oy kullanma isleminde kisa süre önce ANkara'da TFF Genel Kurul'unun yapildigi otelde sohpet etiigi Ajansspor.com Genel Yayin Yönetmeni Cem Kurel'e "Sn. Haluk Ulusoy 110 oy civarinda alir ve seçimi kazanir, Sn. Bermek ise 100 oy civarinda alir" dedi..

Böylece Nuri Albayrak'in kehaneti tuttu !..

OmeR.
19.01.2006, 16:27
Helal olsun ve hayirli ugurlu olsun...

Bakan M.A.S bunlari söyleyip tehditler savuruyor ama Basbakan bu seçime sebeppartisinin yipranmasina izin verirmi merak ediyorum. O da arada kalacak. Kisaca asagi tükürsen sakal, yukari tükürsen biyik. Bakalim neler bekliyor bizi...

Selam ve SevgiyleEdited by: OmeR

TRABZONLU_TS
19.01.2006, 16:28

Ankara'da Genel Kurul'da oy kullanma islemi baslamadan kisa süre önce Ajansspor.com Genel Yayin Yönetmeni Cem Kurel ile sohpet eden Nuri Albayrak kimin, nasil kazanacagini açikladi ve Albayrak'in söyledigi çikti !

Nuri Albayrak oy kullanma isleminde kisa süre önce ANkara'da TFF Genel Kurul'unun yapildigi otelde sohpet etiigi Ajansspor.com Genel Yayin Yönetmeni Cem Kurel'e "Sn. Haluk Ulusoy 110 oy civarinda alir ve seçimi kazanir, Sn. Bermek ise 100 oy civarinda alir" dedi..

evet baskanimizin bir özelligini daha ögrenmis olduk. Ileri görüslü bir baskanimiz varmis:Psmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

halil ibo
19.01.2006, 16:29
Hayirli olsun diyelim ama hükümet bu isin pesini birakmiyor.Madem bu kadar meraklilar keske basbakan istifa edip federasyon baskanligina adayligini koysaydi.

ozcan_asanoglu
19.01.2006, 16:32

evet baskanimizin bir özelligini daha ögrenmis olduk. Ileri görüslü bir baskanimiz varmis:Psmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

ileri görüslü arti, kulisçi, etkili ve güçlü...iyi olacak insallah..

OmeR.
19.01.2006, 16:40
Aslinda bu olay Levent BIÇAKÇI 'dan sonra Azizeye bir ders olur herhalde. O zannediyiyoki; ben ne dersem o olur...

Emin
19.01.2006, 16:51
Her seyden önce tam bir Galatasaray dostu TS düsmani oldugunu düsündügüm Haluk Ulusoy u günahim kadar sevmedigimi belirteyim. Ancak hükümetin tamamen adi ve illegal yöntemlerle önünü kesmeye çalismasi, FB adayini basbakan dahil spordan sorumlu bakanin baskan yapmaya çalismasi nedeniyle Ulusoyun seçilmesine çok sevindim. Hem sayin Bakanin hem de Basbakanin spora siyaset bulastirma çabalari bu sefer tutmamistir.

Son bir not: Ulusoy için aklansin da gelsin diyen sayin Bakana biri çikip ta ISKI yöneticiligi yaparken haklarinda yolsuzluktan dava açilan ...... milletvekillerinin neden aklanip sonra milletvekili adayi olmadiklarinisormadi merak ediyorum.

İHSAN
19.01.2006, 17:03
http://www.ntvmsnbc.com/news/218813.jpg (http://www.ntvmsnbc.com/news/358007.asp)

Evet görülüyor ki Haluk Ulusoyun seçilmesi Hükümetin pek hosuna gitmedi.Niye acaba???

Ulan utanmasalar AZIZEYI baskan yapacaklar.....

Dursun Ali Bahçekapılı
19.01.2006, 17:03
Eziklerin taraftar sitesine girip bu konudaki düsüncelerini ögrenmek istedim neredeseyse Ulusoy baskan oldu diye aglayacaklar.Bakani Ulusoyu devirmesi için göreve davet ediyorlar.Bu eziklerin demokrasiyi hazmedememe problemi var.Secimle secilen baskana bile tahammülleri yok

metehan
19.01.2006, 17:06
Bakanin genel kurulu yeniden toplamasi birseyi degistirmez. Mesele Ulusoy'un o seçimde aday olup olamayacagidir. Hukuksal olarak buna bir engel yoksa Ulusoy yine aday olur ve bu sefer yine kazanir. Ve bildigim kadariyla da ondan sonra bakanin elinde bir yetki kalmiyor, ondan sonra yapabilecegi birsey yok. Pardon unuttum, kendi istifa edebilir tabi smileys/smiley1.gif

tigin
19.01.2006, 17:08
Her seyden önce tam bir Galatasaray dostu TS düsmani oldugunu düsündügüm Haluk Ulusoy u günahim kadar sevmedigimi belirteyim.

eklemek istedigim simdi galatasaray için seri sampiyonluk zamanidir.

oskayb
19.01.2006, 17:08
Her seyden önce tam bir Galatasaray dostu TS düsmani oldugunu düsündügüm Haluk Ulusoy u günahim kadar sevmedigimi belirteyim. Ancak hükümetin tamamen adi ve illegal yöntemlerle önünü kesmeye çalismasi, FB adayini basbakan dahil spordan sorumlu bakanin baskan yapmaya çalismasi nedeniyle Ulusoyun seçilmesine çok sevindim. Hem sayin Bakanin hem de Basbakanin spora siyaset bulastirma çabalari bu sefer tutmamistir.

Son bir not: Ulusoy için aklansin da gelsin diyen sayin Bakana biri çikip ta ISKI yöneticiligi yaparken haklarinda yolsuzluktan dava açilan ...... milletvekillerinin neden aklanip sonra milletvekili adayi olmadiklarinisormadi merak ediyorum.

imza

zisinoli
19.01.2006, 17:09
Kötünün iyisi hayirli olsun...

ozcan_asanoglu
19.01.2006, 17:11
bu arada rize baskani ekrem cengize yaziklar olsun..ayhan bermek e destegi beni çok sasirtti...ulusoy da hayal kirikligina ugramistir...nasil yüzüne bakacak...

bodozlama
19.01.2006, 17:15
içimdeki duygulari ifade edecek en güzel sarki su olurdu heralde;

Ficani tastan oyarlar aman oyarlar

MAS'a da böyle koyarlar....smileys/smiley36.gif

Bu arada yönetimimizi kutluyorum.Hem Trabzonspor'a siyaset bulasti diyenlere hem de trabzonspor'un gücünü hafife alanlara en güzel cevabi verdi.

Haluk ulusoy'un bize geçmis de yanlislari oldugu kanisindayim.ama su ortamda ulusoy'u desteklememiz gerekiyordu ve sözünden dönmeyen açik açik ulusoy'u destekleyen tek takim bizdik.

Son olarak yönetimizin ne kadar güçlü oldugu görüldü.bu seçimi ulusoy' biz kazandirdik.en az 30 civarinda blok oyu bizim baskan ayarladi...

selcuk
19.01.2006, 17:19
ulusoy tabii trabzon icin büyük bir kazanc degil sadece güzel olusu trabzon istanbulu bir kez daha dize getirmesi oldu ulusoyda amerikalarin savasda dedigi gibi colleteral damage olarak sayiyorum.

insallah sahin yine genel kurlu cagirirda bu seferde mehmet ali yilmaz basa getiririk

Berberoğlu
19.01.2006, 17:21
hayirlisi olsun..

bu seçimin galiplerinden biri de Trabzonspor'dur.
her ne kadar GS'li oldugu söylense de Ulusoy ailesinin bir ferdi olan Haluk Ulusoy Trabzonspor'u da desteklemek durumundadir. En azindan hakkimizi yedirmez artik diye düsünüyorum. Zaten kendisi de bu seçimi Trabzonspor'un destegiyle kazandigini çok iyi biliyor.

sayin bakanin açiklamalarina gelince. kendisi bilir ama bence bu isin pesini artik biraksin. yoksa kendine daha fazla zarar vermekten öteye gidemiyecek bence...

zanoylu
19.01.2006, 17:24
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Sayin bakana ve partisine Trabzonludan ikinci tokat,yüzlerinin seklini çok merak ediyorum....smileys/smiley36.gif</TD></TR>

smertkan
19.01.2006, 17:28
Sn Bakan Tekrar kongreye gidebilecegini söylüyor.Peki Yeni kongredede Ulusoy kazanirsa ne olacak.Bunun anlami ne olur.bu riski almay degermi iyi çözümlemek lazim. Bu nedenle yeni kongre artik Çok zor.

Bakan bey eger kizacaksa kendilerini bu olaya alet eden zihniyete kizsinlar. Bastan karismayacaklardi. Bir Önceki Ulusoy dönemindeki yönetimde sorunlar oldugu kesindi.Ama Azizenin dolmusuna gelip Hasan Dogan, Davut Disli ve digerleri ile bu yola çikarlarsa baslarina gelecekte bu olacakti.Türk Futbolunun Basina sarilan Bela simdiSahibine döndü.EE nede olsa Bozuk Akçe Sahibine geri verilirmis.

Haluk ULUSOY a gelince, 7 yil içerisindeki icraatini hiç begenmiyorum,içinde özellikleligden düsme islerindeki olaylar, Sedat Peker meseleleri.Çok yanlis islerdi. Artik Oda isini dogru yoldan yapmayi seçer vesimarmadan isler yapar umarim.Artik hata yapma sansi yok.Sadece Adil olmayi düsünsün, kimsenin etkisi altinda kalmasinyeter.

bodozlama
19.01.2006, 17:29
Haluk Ulusoy da eger GS'li ise artik degildir heralde.dönsöz gibi döndüler.

ergun gürsoy bile"basbakanimiza bir federasyon baskanligi feda olsun " dedi...

Bu ............lerden bu radde de bile tiksinmediyse geldigi gibi gider...

smertkan
19.01.2006, 17:37

GS artik ne yapsin Bakana Sirin gözüküp riva isini kotaracaklardi.Eger Hükümet yada IST BB gayseye destek olmazsa iflasa dogru gidiyorlar.

Ama benim asil Merak Ettigim BJK lilar ne yapti.Murat AKSU içisleri Bakaninin ogluydu.Haluk ULUSOY ile Demirören Haladayi çocuklari. Demirören çok ugrasti baska aday çiksin diye ama olmadi.Acaba onlar ne yaptilar.Bildigim kadari ile Ulusoyun Listesinde yer alan Affan Keçeci de Demirörene rakip olmustu.Bu durumda BJK da Bu yönetime oy vermedi.

O zaman Ulusoya destek olan Tek Büyük Takim biziz.

ozcan_asanoglu
19.01.2006, 17:42
bakan tekrar kongereye giderse üçüncü kez aday olacagi için ulusoy tekrar seçime giremiyor...tek yol bakanin kararina karsi dava açip iptal ettirmek....

KuĞu
19.01.2006, 17:43
ayhan bermek in listesi kabus gibiydi nekadar trabzon düsmani varsa basta hasan dogan bir aradaydi en çok bu listeye gücümüzü gösterdigimize seviniyorum harika oldu insaallah bundan sonrasi da adalet hak hukuk esit sekilde uygulanarak devam eder.

Sevgi
19.01.2006, 17:51
Ayhan Bermek e karsi kazanmasina sevindim.Hayirli olsun.Haluk Ulusoy deyince ilk aklima gelen gs nin yükselisi oluyor ayni yükselisi bekliyorum gs den :))

bodozlama
19.01.2006, 17:53

GS artik ne yapsin Bakana Sirin gözüküp riva isini kotaracaklardi.Eger Hükümet yada IST BB gayseye destek olmazsa iflasa dogru gidiyorlar.

Ama benim asil Merak Ettigim BJK lilar ne yapti.Murat AKSU içisleri Bakaninin ogluydu.Haluk ULUSOY ile Demirören Haladayi çocuklari. Demirören çok ugrasti baska aday çiksin diye ama olmadi.Acaba onlar ne yaptilar.Bildigim kadari ile Ulusoyun Listesinde yer alan Affan Keçeci de Demirörene rakip olmustu.Bu durumda BJK da Bu yönetime oy vermedi.

O zaman Ulusoya destek olan Tek Büyük Takim biziz.

Dogru diyorsun kardes bunlar menfaat için daha neler yapar.Dansözlerin sagina soluna para yapistirirlar ya aynen o durumdalar.

Demirören ile ulusoy akraba.bence büyük ihtimalle ulusoy'a vermistir oyunu.Fakat burda önemli Ulusoy'a açik destek veren tek klüp bizdik.Bütün gücümüzle kendi oyumuzla ve yan oylrimizla ulusoy'u destekleyen baska klüb yoktu.Sonuç olarak gerçek mana da ulusoy'u tek destekleyen bizdik..

TSunami
19.01.2006, 17:54
<T>
<TR>
<TD =yBaslik>farkli bir bakis açisi
------------------

Trabzonspor'un zor seçimi!</TD></TR>
<TR>
<TD =txt>
Bu yaziya Vahid hocayi düsünmüstüm. Maç sonlarinda kafasindan geçen her seyi basinla paylasan , kaybedilen maçlardan sonra ; ?ben böyle yenilgi yasamadim , bazen ben niye buradayim diye kendime soruyorum , inançsiz bir takimim var? , kazanilan maçlardan sonra; ?güvenimiz yerine geliyor , çok iyi olacagiz? gibi açiklamalariyla sürekli çeliskiler yasayan hocanin devre arasinda 7-8 transfer yaptirip da hala ?ikinci yari sahaya sürecegim 11?i bilmiyorum? sitemleriyle süren kafa karisikligina ve sitemlere basin yolu ile cevap veren TS baskanina deginecektim.

Ama Trabzonspor?un federasyon seçimleriyle alakali açiklamasi gündemimi degistirdi.

Evet, Trabzonspor baskani Trabzonspor?un Türkiye futbol federasyonu baskanligi yarisinda Haluk ulusoy?un yaninda yer alacagini nihayet açikladi. Bu kararin çok zor denklemler içinden tercihler yapilarak verildigini düsünüyorum. Fakat hem maziye hem de bugünün olusan sartlarina baktigimda denklemlerin en zorunun seçildigini görüyorum.

Haluk Ulusoy Trabzonlu. Kendisinden önce ailesi Trabzon?un en çok taninan ve saygi duyulan itibar sahibi insanlari. Son 10 yildir da kendisi, federasyon baskanligi yapmasi nedeniyle ülke çapinda en çok konusulanlar arasinda yer almaya basladi.

Bazi Trabzonlular bunu Trabzon?un gururunun içine katiyor. Ben, bardagin bos tarafinin dolu tarafiyla kiyaslanamayacak kadar bos oldugunu biliyorum. Memleket gururunun içinde Haluk ulusoy ismine yer vermeyen Trabzonlulardanim.

Döneminde kazanilan dünya üçüncülügü ve artan kulüp gelirleri disinda skandal üstüne skandal yasandigini çogumuz unutuyoruz. Sadece hakem hatalarini hatirlasak yetecek aslinda. Medya haftanin hakemlerini Bülent yavuz?dan önce açikliyor ve hatta nasil belirlenip son anda nasil degistirildigini yaziyordu.Lig sonunda yasanan sike skandallarinin hepsinin üstü bir bir örtülüyor , paralar seyahatlerde har vurulup har savruluyor, milli takim oyuncularina BMW cip hediye skandali gündeme geliyordu?

Daha neler var neler. Ve bilmedigimiz daha ne kadar olay var, onu siz düsünün!

Trabzonspor Haluk Ulusoy döneminde bugünlerini bile arar kabus günler , aylar ,yillar geçirdi. En çok hata yapan hakem Trabzonspor maçlarina verilirdi ki fazla gürültü kopmasin!
Döneminde Trabzon maçlarinin hakemleri derbi hakemi statüsünden çikarilip düsük ödeme almaya basladilar. Yani Türkiye?de ilk ciddi Avrupa basarilarini elde eden , sampiyonluklariyla , kupalariyla , Trabzon?u, karadenizi birakin Türkiye?ye hatta gurbetçilerimizle Avrupa?ya mal olmus kos koca Trabzonspor küçük takim statüsüne sokuldu. Sonrasinda havuzdan aldigi para tartisma konusu yapilir oldu?

Hiçbir Trabzonspor maçinda görmedigimiz Haluk Ulusoy, Galatasaray?i Türkiye ,Avrupa demeden deplasmanlarda bile takip ediyordu. Döneminde Trabzonspor?un hakemler tarafindan hirpalandigi yüze yakin maç sayabiliriz.

Ali sami yen?deki 3-1 biten Galatasaray-Trabzon maçini unutmak mümkün deyil.Maçin öncesi , maçin kendisi ve maçin sonrasi tam bir skandal!

Maçin öncesinde Galatasaray maçi ertelemek istiyor. Gerekçe, gelecek hafta içi Avrupa maçi yapacak olmasi. Trabzonspor?un ligdeki durumu kötü. Teklifi kabul etmiyor. Federasyon teklifi kabul etmesi için Trabzonspor?a telkinde bulunuyor.Yine Trabzonspor maçi o hafta sonu oynamakta israr ediyor.
Bunun üzerine maçin hafta sonu oynanmasina karar veriliyor.0glunun ismini Haluk koyan ve neredeyse soy ismini de Ulusoy koyacak olan Mutlu Çelik bu maça veriliyor. Maç basliyor?Serkan Aykut?un posisyonunda olmayan bir penalti çaliniyor. Trabzonsporlu Da?silva?nin 5-7 metre geriden çiktigi net posisyonu ofsayt ile kesiliyor.Bütün Trabzon ataklarinda faul,ofsayt düdügü çinlarken eski açiktaki misafir seyirci çildiriyor.Mutlu Çelik kendisine hakaret edildigi gerekçesiyle maçi 8 dakika durduruyor. Seyircine hakim ol diye Trabzonspor kaptanina firça atiyor.Kale arkasinda isinan yedek kaleci Bülent Ataman?a kirmizi kart gösteriyor?Yani maçi Galatasaray lehine garantilemek ve Trabzonspor?u psikolojik olarak baski altina almak için her seyi yapiyor. Sonuçta Mutlu Çelik ?basarili" oluyor.

Döneminde yapilan haksizliklari yazmaya daha yüregim dayanmiyor.O günleri hatirliyor , tekrar üzülüyorum.

Trabzonspor?a adeta günah çikarir gibi sonradan bir tesis yapti. Onda da finansman gibi konularda saibeler ortaya çiktigi için sorusturma açildi.

Son iki federasyon seçiminde Trabzonspor hep zor kararlar vermek zorunda kaldi.Bir tarafta onursal baskan , diger tarafta tek basina iktidar olmus bir hükümetin ve spor kamuoyunun destekledigi , baskanligi kesin gibi görünen Levent Biçakçi. Sonrasinda seçilen Federasyon baskani ve seçimde onun karsisinda yer almis bir büyük kulüp.

Simdi yine ayni durum söz konusu. Hükümetin isaret ettigi bir aday ve istemedigi,baskanligi kazansa bile sorusturmalar sonunda görevden alinacagini deklere ettigi diger aday.Biri Trabzonlu ve Trabzonspor?a tesis yapmis gözüküyor.Ailesi Trabzon?un önde gelen ailelerinden. Hükümetin son tavriyla haksizliga ugradigi düsünülüyor.Ki bende kismen katiliyorum.Ve Trabzon halki ve Trabzonspor camiasi mazlumu sever.
Diger tarafta yine hükümetin açikca destekledigi , medyanin tuttugu , futbol camiasinin hükümetin tavriyla hemen kivirip en taze tercih ilan ettigi, muhtemelen seçimi kazanacak olan baskan ?

Hep zor seçimler ve hep kaybedenden yana? Hiç haksizliga ugramayacak olsaniz bile sürekli aklinizin kösesinden bir komplo teorisi kurmaz misiniz? Geçen yil ve önceki yil Trabzonspor?un hakem hatalariyla kaybettigi maçlar bu kadar çok olunca ve sonuçta giden sampiyonluk olunca bu teoriler çok gerçekçi gelmez mi insan ogluna!

Geçen sezon ve bu sezonun ilk yarisinda Trabzonspor maçlarinin haftanin en düsük not alan hakemi yarismasinda ?SAMPIYON? oldugunu nasil kolayca yabana atabilirsiniz! </TD></TR></T></TABLE>Turgut Yeter
internetspor.com

Bordo_mavi61
19.01.2006, 18:08
rizespor baskasini desteklemesede

baskakan ve spor bakani bile desteklemese OFLU dur ortaligin tozunun böyle atarsmileys/smiley32.gif

hepsi bi yana kulübümüz için en iyisi oldu

Berat
19.01.2006, 18:10
bi yanda ulusoy bir yanda bermek.. al birini vur ötekine..sonuçta ulusoy kazandi ve ulusoyu günahim kadar sevmem..gözümde ergun gürsoydan bir farki yoktur..

Bununla beraber; yönetimimizi kongre sürecindetakindiklari kararli tavirlardan ötürü kutluyorum..

schumi
19.01.2006, 18:26
ulusoyu az protesto etmedik avniakerde.. o günleri unutmus degiliz ama bugün itibariyle destekleyecegimiz tek adaydi ulusoy.. sonuçda Trabzonsporu sevmeyen insanlarin çokca oldugu bermek ve ekibine karsi çok kararli bir durus sergilendi, basta baskan nuri albayrak olmak üzere tüm yönetimi tebrik etmek lazim.. bazi yerlere mesaj olmustur bu seçim ve umarim sayin haluk ulusoyda gereken mesaji almistir..

zanoylu
19.01.2006, 18:27
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Tabiki elestri yaptigimiz kadar basarili buldugum bu duruslarindan dolayi kendilerini kutluyorum..........</TD></TR>

MahmutHSO
19.01.2006, 18:41
Albayrak baskan,tutarli bir tavir sergilemis ve en dogru karari vermistir.

Her nekadar Ulusoy gs li olsa da ,artik rüzgar bizden yana esecek.Ulusoy da adam olacak.Dogdugu yeri unutmayacak.

Ferşat Balcı
19.01.2006, 18:44
1. haluk ulusoy herhalde simdi anlamistir Trabzondan baska dostu olmadigini...

2. bu hasan dogan degilmiydi geçen yönetimin agir topu bunlar degilmiydi febe yi yüceltelim derken Türk futbolunun içine ziçan...

3. benim en çok sevindigim nokta ulusoyun kazanmasindan ziyade hasan doganin kaybetmesi oldu.

Hünkar
19.01.2006, 18:45
valla iyi mi oldu kotu mugorecez ama bizi butun gese maclarinda ezdirdi atadigi hakemler yuzunden kume korkusu yasar hale getirdi onun icin kendisini hic sevmem ama kazanmasi da biyerlere tokat gibi cvp oldu..umarim bu sefer kendini destekleyenleri unutmaz

Mustafa Önal
19.01.2006, 18:49
insallah bu kiyamizi unutmaz zaten cnn türk e yaptigi açiklamada trabzonluyum eger trabzonspor beni desteklemse aday olmazdim çekilirdim dedi . insallah bundan sonra bunlar bizim usaklar yamuk yapsakta ses çikarmazlar demez . zaten trabzona yaptirdigi bi tesisi çok gördü milletimiz ölkeyi hortumlayan insanlarin pesinden bu kadar dava açmadilar ne diyelim. bundan önce oldugu gibi bundan sonrada trabzonspor u yutma girisimleri hep olacak ama bu dalga hiç bir zaman dinmiyecek . bizi kimse ezemez

uslanmazlaz
19.01.2006, 18:52
spor bakani hafta içinde olaganüstü genel kurula gidecegim dedi ve haluk ulusoyu görevden alacagim dedi adamlar bir trabzonlunun baskan olmasini çekemiorlar bide trabzonspor atkisiyla çikior yüzsüzler smileys/smiley7.gif

temelyilmaz
19.01.2006, 18:54
el teaiip ve müthis spor bakanimiza ders olsun türkiye dek,i halk herseye yüz çevirir ama spora asla bu adama seçimde kaybettirir aklanmaktan bahsediyo spor bakani öönce onun baskani aklansin akliniz nerdeydi 3 senedir elinde beklet sonra ulusoy yolsuzluk yapmistir de spor bakani istifa etmeli

ulusoya basarilar ne kadar kötü olursa olsun topragim olsun çamurdan olsun

Jackdaniels
19.01.2006, 18:58
Bu mehmet ali sahin ne yapmaya çalisiyo yaaa bi bakan bu kadar küçülebirmi utanmasa febe formasiyla beyanet verecek adam...Sampiyonluk fenere yakisir lafinida daha unutmadik sayin bakan smileys/smiley7.gif

zafer6161
19.01.2006, 18:58
haluk ulusoy= birakin diger kulupleri hepsi beni desteklese bile yuvam olan trabzondan eger bana destek gelmeseydi kesinlikle aday olmayacaktim

yaa birakin arkadaslar bu isleri haluk ulusoy galatasarayli falan degildir

kendisi hasta derecede ts lidir siz bakmayin medya yapti onu gs li çünkü onun zamaninda 4kere smp olduda ondan

yani ayhan bermek olsaydi dahami i olurdu

Emre B.
19.01.2006, 19:03
Ayhan Bermekin olmasinda daha iyidir.Baskanimizi kutluyorum herseye ragmen Haluk Ulusoyun arkasinda durdu

uslanmazlaz
19.01.2006, 19:04
mehmet ali sahin niyetini çok belli etmisdir.artik neyin ne oldugunu herkes bilior baskan okadar haksizliga sesinizi çikarmadiniz simdi mi aklin basina geldi

ibrahim haciosmanoglunun dedigi gibi

(traBzonu hafife alan çok yanlis yapar )

Mehmet
19.01.2006, 19:05
Ulusoy'un kazanmasina sevindim.
Bu kez sonuçlar bizim lehimize olacak hep.

Ne tez unuttunuz?

Haluk Ulusoy'un döneminde Trabzon'a bir Milli maç verilmisti.
Trabzonsporlular adina bu gelismeyi istemeyenler bu maça hiç ilgi göstermediler. Trabzon'da oynanacak bu maç için gerekli tedbirler
için her hangi bir öneri de bulunmazlar iken, nitekim maç oynandiginda milli takim Gürcistan'la berabere kalinca bu sefer basini medyasi Istanbul'lu hepsi basladilar yüklenmeye! Neymis Trabzon'a maç vermek hata imis de bundan sonra Trabzon'a bir daha milli maç verilmeyecekmisde daha neler neler saçmaladilar. Yapilan bu elestiriler
sadece Trabzon sehrine degil, biz trabzonspor camiasini derinden
üzerek öfkelenmemize sebeb oldular.

Federasyon seçimleri:

Her ne kadar seçim öncesi senaryolarda kimin eli kimin koynunda pek belli olmasa da tek belli olan bir sey var. Her ne kadar bize yarari olmadigina inandigimiz Haluk Ulusoy'un kazanmasini bizden baskasi yani trabzonspor yönetiminden baskalari istemiyorlardi. Özellikle Fb ve yalakalari hiç istemiyorlardi. Nasil olduda Haluk Ulusoy'un önünü kesemediler? Kazanmasini engelleyemediler? Valla helal Olsun Haluk ULUSOY'A Alkisliyorum tebrik ediyorum. Kisacasi kendi adima çok sevindim mutlu oldum. Demekki Trabzon'lularin kuvveti daha çokmus.
Yeterki birlik olsun. Bizi kimse durduramaz.

Biçakçi nefretinden kurtulduk! Hemde çok iyi oldu.
Herkesin fbli diye bildigi birini indirip yerine (her ne kadar Gsli bilinsede)
Trabzon'lu birinin kazanmasi bizi sevmeyenlerin insin yüregine simdi.

Beni mutlu eden olaylar:
Kadiköy de fb maçini 2 - 2 bitirmemiz fenerin rekorunu kirmamiz.
Besiktas'i Inönü de yenmemiz.
Trabzonspor'a Sn. Nuri Albayrak'in baskan seçilmesi.
Alinan yeni futbolcular..
Ve simdi tff baskanligina Sn. Haluk Ulusoy'un seçilmesi.

The Legend
19.01.2006, 19:15
Ayhan Bermek in olmasindan daha iyidir.Artik adalet istiyoruz.

Recep Çaltepe
19.01.2006, 19:24
bu seçimin maglubu ayhan bermek degil hasan dogandir. hasan dogan ise "futbolda temiz eller operasyonu(!)"nu baslatan ve ne hikmetsesadece bir dosyayla bu operasyonu bitiren birisidir.Trabzonspor için en hayirlisionun seçilmemesi olmustur.

artik düsünmeden edemiyorum, acaba bundan sonra her sey adil yürürse seneye yani febenin yüzüncü yilinda Trabzonsporumuz sampiyonolabilir mi? neden olmasinsmileys/smiley1.gifEdited by: ts1983

ihsanbayram
19.01.2006, 19:24
HELAL OLSUN ULUSOYA INANILMAZI BASARDI PES ETMEDI ,NE KADAR BÜYÜK BIR INSAN OLDUGUNU GÖSTERDI (onunla gurur duymaliyiz) M.ALI AYILMAZ ULUSOYA TRABZONA TRABZONLUYA ,AYHAN BERMEKI DESTEKLMEYLE IHANET ETMISTIR ,HELAL OLSUN ULUSOY,HESKES KAYABEDECEK DIYORDU BENDE INANMIYORDUM AMA DEMEKKI ADAM BECERIKLIYMIS HELAL OLSUN YÜREGINE SAGLIK

sanatik
19.01.2006, 19:37
mehmet ali sahin niyetini çok belli etmisdir.artik neyin ne oldugunu herkes bilior baskan okadar haksizliga sesinizi çikarmadiniz simdi mi aklin basina geldi

ibrahim haciosmanoglunun dedigi gibi

(traBzonu hafife alan çok yanlis yapar )

fener forumununda ulusyo ile uzan ailesini karsilastirmislar aynisini yapacakmis hükümet, yani fener kolay kolay istedigini olamiyacak diye ulusoy ceza alacakmis.

suraya bak birde avrupaya gidecegiz diye binbirtürlü calisma yapiliyor ama bu haluk ulusoy baskanligini engelleme calismasinin avrupa birligi icin oldugunu bir türlü anlayamiyorum smileys/smiley1.gifmantiksiz bir calisma yoksa baska bir birligin calismasi olmasin smileys/smiley4.gif

hey gidi hey, kadiköyde bugünü yas ilan etti, hadan gelen huya gider smileys/smiley9.gif

My
19.01.2006, 19:40
Haluk ULUSOY, bi garip adam. Trabzonlu ULUSOY!... Sayesinde zamaninda çildirim çildirim çildirdiimiz, olmayan penaltilarla yerden yere vurulduumuz, neredeyse 1 mt. saha içinde olan topun kale çizgisini geçtii gerekçesiyle olmayan gollerle yendirttirildiimiz dönemin baskani. Büyük baskan ULUSOY!... Hiç mi hiç sevmem kendisini fakat görüp görebileceimiz en büyük çirkefliklerin devaminin gelmemesinden dolayi seviniyorum.Özellikle su DOGAN veSAHIN çiftine özel hayatlarinda mutluluklar dilerim. Allah onlari bii yastikta kocatir insallah.

Öyle bir seçim yasadik ki baskidan kulüp baskani istifa etti, baskanlar isyan bayragi açti, tehdit edildiler ama bunlara ragmenbaskan ULUSOY oldu. Fakat Bakan SAHIN bu isin pesini birakmiyacak gibi.

Recep Çaltepe
19.01.2006, 19:46
bu seçimde en çok sevindigim nokta Trabzonspor yönetiminin verdigi sözden dönmemesiydi. kulüpler birligi üyelerinin neredeyse yarisi, seçim öncesi süreçte verdikleri sözleri tutmadilar ve hepsi saf degistirdiler.ama nedense konu trabzonsporunkazandiklari ve hakettikleri olunca hepsi bir anda aslan kesiliyorlar. bu seçim sürecinde yasanan olaylar onlarin ayagindaherzaman bir prangaolarak kalacaktir.

offbeat
19.01.2006, 20:00
ayhan bermek hiçbir insiyatif kullanamayacak yapida,futbolun özünü kavramamis ve lider vasiflari olmayan biri.onun seçilmesi demek fenerbahçenin feederasyonun iplerini eline almasi demek olurdu.

haluk ulusoyun seçilmesinden sonra, aziz yildirimin yüzünde ki ifadeden de üzüntüsünü anlayabilirsiniz.bakan mehmet ali sahin ise diyecek birsey bulamiyorum.sadece diyecek tek sey futbol sadece futbol degildirunutmayin....

haluk ulusoya basarilar diliyorum.trabzonspor yönetimini tutarli tutumundan dolayi tebrik ediyorum.

metinulusoy
19.01.2006, 20:16
Benim dikkatimi çeken; bu seçim sürecinde aziz yildirimin fazla ön plana çikmamasiydi.Bilmem sizinde dikkatinizi çektimi.Bu beni ürkütmüstü ama Ulusoy'un seçilmesiyle rahatladim.

My
19.01.2006, 20:23
BAKAN SAHIN'DEN SOK ÇIKIS

''KONGREYI TEKRAR TOPLAYACAGIM''

Ulusoy?un Federasyon Baskanligi?na karsi olan Mehmet Ali Sahin, oylamadan yarim saat sonra sok bir çikis yapti: ?Teftis kurulundan rapor alip olaganüstü kongreyi tekrar toplayacagim?

Futbol Federasyonu seçimleri öncesinde Ulusoy?un baskan adayligina karsi çikan ve seçilmemesi için mücadele eden Spordan Sorumlu Devlet Bakan Mehmet Ali Sahin, oylamadan sonra sok bir çikis yapti ve, "Basbakanlik Teftis Kurulu?ndan mütalaa isteyecegim, görevden alamaya yetkim yok ama federasyon seçimi için genel kurulu yeniden toplayacagim" dedi.
Basbakan Yardimcisi Sahin federasyon baskanligi seçimlerinde sonra TBMM?de yaptigi konusmada sunlari söyledi: "Cumhuriyet savciliklari federasyonu uygulamalari ile zarara ugrattigi bir kisinin aklanmadan aday olmamasini istedim. Bu hususun elestiri degil takdir edilecek bir davranis oldugu kanaatindeyim. Istifa edecek misin diyorlar. Elimde bulunan imkanlari kendi sirketlerime aktarmadim ki istifa edeyim. Elimdeki imkanlari yönetim kuruluna yönlendirmedim ki istifa edeyim. Ben temiz spor adina davranista bulundum asla da pisman degilim. Ben müfettis raporuna dayanarak aday olma dedigim için elestiriliyorum.
Yasanin bana yetkiye verdigi dayanarak basbakanlik teftis kurulundan mütalaa isteyecegim, görevde kalmasinda sakinca vardir diye mütalaa geldiginde görevden alma yetkim yok ancak genel kurulu olaganüstü kongreye davet edecegim. Bunu temiz toplum adina yapmak zorundayim. O nedenle asla pisman degilim. Yapilmsi gerekenleri yaptigima inaniyorum. "
Aklanmadan aday olma demesini elestiren ............?li Berhan Simsek?e ates püskürdü. Simsek?in istifa edecek misiniz sözleri Sahin?i kizdirdi. Sahin, olaganüstü genel kurulu toplama karari alacagini bir kez daha yineledi.
............?li Berhan Simsek?in Meclis Genel Kurulu?da yaptigi açiklamalar üzerine kürsüye gelen Mehmet Ali Sahin, çok sert açiklamalar yapti.
Sahin özetle, ?Ben elimde buluna imkanlari kendi sirketlerime aktirmadim ki istifa edeyim
Ben elimdeki imkanlari kendi çikarlarim için kullanmadim ki istifa edeyim
Ben federasyonun imkanlarini kulüplerin kasasina aktaramadim ki istifa edeyim
Bunu ............?li arkadaslarin böyle yorumlamasini çok yanlis buluyorum
.Bugünkü genel kurulda Haluk Ulusoy seçimi kazandi. Ancak ben Türkiye Futbol Federasyonu Kanunun 39?uncu maddeye göre bana verilen yetkiyi kullanarak olaganüstü genel kurulu toplama karari alacagim. Geregi neyse sonuçlarina herkes katlanir.
Yapmam gerekeni yaptigimi düsünüyorum. Sayin Simsek?in hakkimda yönelttigi suçlamalari kabul etmiyorum. Ben Sayin Simsek?i yakindan taniyorum. Kendisi de benim söyledigim ve yaptigim seylere yakin seyler yapardi. Ancak suan muhalefette oldugu için böyle konusuyor.?

SAHIN?IN TELEFONU ÇALDI

Meclis Genel Kurulu?na hitap etmek için kürsüye gelen Bakan Sahin?in cep telefonunu kapatmayi unutunca bir kaza yasadi. Bakan Sahin?in telefonu Genel Kurul?a konustugu sirada çaldi. Sahin, telefonunu kapatmayi unuttugu için milletvekillerinden özür diledi.

............?DEN TEPKI

Sahin?in Meclis?teki konusmasina bazi ............?li milletvekilleri tepki gösterdi. ............?li Ali Topuz, satasma oldugu gerekçesiyle söz istedi. Ancak Meclis Baskanvekili Sadik Yakut satasma olmadigini savunarak bu istegi reddetti. Yakut, Topuz?un tepkileri devam edince Meclis tutanaklarini istemek zorunda kaldi. (RADYOSPOR)

Nytre
19.01.2006, 20:47
Ulusoy'un kazanmasina sevindim.
Bu kez sonuçlar bizim lehimize olacak hep.

Ne tez unuttunuz?

Haluk Ulusoy'un döneminde Trabzon'a bir Milli maç verilmisti.
Trabzonsporlular adina bu gelismeyi istemeyenler bu maça hiç ilgi göstermediler. Trabzon'da oynanacak bu maç için gerekli tedbirler
için her hangi bir öneri de bulunmazlar iken, nitekim maç oynandiginda milli takim Gürcistan'la berabere kalinca bu sefer basini medyasi Istanbul'lu hepsi basladilar yüklenmeye! Neymis Trabzon'a maç vermek hata imis de bundan sonra Trabzon'a bir daha milli maç verilmeyecekmisde daha neler neler saçmaladilar. Yapilan bu elestiriler
sadece Trabzon sehrine degil, biz trabzonspor camiasini derinden
üzerek öfkelenmemize sebeb oldular.

Federasyon seçimleri:

Her ne kadar seçim öncesi senaryolarda kimin eli kimin koynunda pek belli olmasa da tek belli olan bir sey var. Her ne kadar bize yarari olmadigina inandigimiz Haluk Ulusoy'un kazanmasini bizden baskasi yani trabzonspor yönetiminden baskalari istemiyorlardi. Özellikle Fb ve yalakalari hiç istemiyorlardi. Nasil olduda Haluk Ulusoy'un önünü kesemediler? Kazanmasini engelleyemediler? Valla helal Olsun Haluk ULUSOY'A Alkisliyorum tebrik ediyorum. Kisacasi kendi adima çok sevindim mutlu oldum. Demekki Trabzon'lularin kuvveti daha çokmus.
Yeterki birlik olsun. Bizi kimse durduramaz.

Biçakçi nefretinden kurtulduk! Hemde çok iyi oldu.
Herkesin fbli diye bildigi birini indirip yerine (her ne kadar Gsli bilinsede)
Trabzon'lu birinin kazanmasi bizi sevmeyenlerin insin yüregine simdi.

Beni mutlu eden olaylar:
Kadiköy de fb maçini 2 - 2 bitirmemiz fenerin rekorunu kirmamiz.
Besiktas'i Inönü de yenmemiz.
Trabzonspor'a Sn. Nuri Albayrak'in baskan seçilmesi.
Alinan yeni futbolcular..
Ve simdi tff baskanligina Sn. Haluk Ulusoy'un seçilmesi.

bu gürcistan maçi haluk ulusoy döneminde degil l.biçakci doneminde olmustu....

Nytre
19.01.2006, 20:48
arkadaslar bir sey soracagim..

federasyon secimlerinde takimlarin oy miktarlari neye göre belirleniyor ve kimler delege olabiliyor bilen var mi?

Nytre
19.01.2006, 20:50
ayrica hükümetin tarafsiz olmasina ragmen haluk ulusoyu istememesi ayrica bizim haluk ulusoyu desteklememiz bu sezon için bizim zor günler geçerebilecegimize isaret olabilir...

futbolda hersey var!

kutoz
19.01.2006, 20:52
Türk Futbolu'na hayirli olsun... Ulusoy'un Trabzonlu olmasi bize hiçbir fayda getirmez. Sadece hakkimizi gasp ettirmesin, adaletli yönetsin, biz alnimizin teriyle söke söke aliriz maçi.

onurkaradeniz
19.01.2006, 20:56
bize torpil yapsinlar istemiyoruz zaten o zaman bizans takimlarindan bi farkimiz kalmaz!

sadece adil davransinlar ve saha da hakeden kazansin

My
19.01.2006, 20:57
Son Krizimiz: Ulusoy- Sahin Savasi Nereye?

Futbol Federasyonu Genel Kurulu kararini verdi ve hükümetçe isaret edileni, Ayhan Bermek'i degil de hükümet kanadinca suçlanani, yani Haluk Ulusoy'u 7 oy farkla Federasyon Baskanligina seçti. Turgut Özal - Turgut Sunalp vakasinin bugüne tasinisi olarak algilanabilecek bu sonucu ve delege reflekslerinin sosyolojik açilimlarini uzmanlarina birakip, önümüzdeki günlerde olabileceklere bir bakalim.

Çocukken Karadeniz'in kenarina dizilir en uzaga tas atma yarismalari yapardik, bazen tas atmayi bir yana birakip pantalonlari siyirdigimiz da olurdu. Çocuklugumuzda kalan o masum yarismalari bellegimizin "özel" bölümlerinde sakli birakip güne geldigimiz de, ilk raundu, tüm hatalarina karsin Ulusoy kanadinin kazandigini görüyoruz, yani Ulusoy'cular daha uzaga...Ama Sahin kanadi isin pesini birakmaya niyetli gibi degil.

Zira Ulusoy ve etrafindakilerin kongre salonunda zafer sevinciyle sarmas dolas oldugu dakikalarda, hükümetin "sözcüsü" Mehmet Ali Sahin Meclis kürsüsünden "Teftis raporlari gelsin Olaganüstü Genel Kurul yetkimi kullanacagim" açiklamasini yapiyordu.

Zaten toplumsal hafizasi zayif uluslardan biriyiz, tamam. Çok sik gündem degistigi için sürekli bir sis perdesi arkasindan bakiyoruz hayata, buna da tamam. Mehmet Ali Sahin'in, hakkinda suç dosyalari olan ve mahkeme sürecine giren bir kisinin futbolun basina geçmesine karsi durmasina da eyvallah. Lakin ortada bir soru serseri mayin gibi dolasip durmaktadir.

Birgün patlar bu mayin ve herkes altinda kalir. Soru sudur; ......'nin su anda milletvekiili olarak görev yapan en az 30 üyesi hakkinda da seçim öncesi mahkeme süreci isliyordu ve bu mahkemelerin hiçbiri beraatle sonuçlanmamisti. Bu durumda M. Ali Sahin'in samimiyetinden kusku duyanlar haksiz midir? Sayin bakan, yargilama sürecine giren dosyalarin da önünü açma konusunda önderlik edebilir.

Örnegin;

Milletvekili dokunulmazliklarin kaldirilmasi ve hakkinda mahkeme takibi olan herkesin hakim karsisina çikmasi konusuna da, en az federasyon seçimleri kadar zaman ayirirsa kendisine minnettar kalir, Ulusoy'a biz de karsi dururuz!

Bu arada seçim sürecinde, ......'li olmakla "mimlenen" Trabzonspor yönetiminin tavrini da alkislama ihtiyaci duyuyorum. Omurgasizlar kligine karsi tam bir Karadenizli, adam gibi adam tavri sergilemis ve övgüyü hak etmislerdir.

Birkaç söz de Ayhan Bermek'e;

Sayin Bermek; Kendi camialarinca bile pek de sahiplenilmeyen Hasan Dogan ve Davut Disli gibi isimleri listenize gerçekten kendi inisiyatifinizle aldiginiza kaç kisi inanir diye hiç düsündünüz mü?

Belki de düsünmenize gerek yoktur, zira düsünmesi gerekenler herseyi düsünmüslerdir nasilsa, ama omurgali delegelerin omurgasizlardan çok olabilecegi hiç akillarina gelmemis olabilir.

Görünen o ki, zaten son federasyonla dip yapan futbolumuz, hükümetimizin tetikledigi kaos ortamiyla daha da karanlik günlere gebedir. Kanimca Basbakan bu ise müdahale etmeli ve Sahin'i uyarmalidir.

Mahkeme kadiya mülk degil! (Sedat Tunali)

hakanh
19.01.2006, 21:49
Sayin Ulusoy'u kutlarim ve umarim Turk Futbol'u icin hayirli olur.

Ama herseyden once Trabzonspor'umuzun yonetimini ve baskanimizi kutlarim. Secim surecinin basindan sonuna kadar, son derece saglam ve dik duruslarindan ötürü.

Ayrica ictenlikle TAKDIR EDERIM,, destekledikleri adayi, TFF baskaniolmasini saglayislarindakiher turlu basari icin.

Bu da gosterdi ki (en azindan bana), yeni yonetimimiz gerektigi yerde, her konuda agirligini koyabilecek ve konuyu etkileyebilecek guc ve kabiliyete sahiptir.

Ek Not: Yonetimimizi transferde de son derece basarili buluyorum. Ara transferde Jun'un gitmesiyle, bir de kaliteli bir forvet alirlarsa (Mido, Frei veya Bangoura gibi), yapilabilecegin en mukemmelini yapmislar olarak gorurum.

Eger soylendigi gibi, sezon sonunda; Umut Bulut, Gokhan Unal ve Hayrettin, Ugur Boral'dan - herhangi ikisi daha kadroya katilirsa, gercekten transferde buyuk is yapmis olacaklar.

Bunlara bir de, sezon sonunda, yabanci, gercekten yildiz gibi bir yildiz eklerlerse, tek kelime ile muhtesen olur...

OmeR.
19.01.2006, 22:08
Arkadaslar;

Hükümet, Ayhan Bermek'i açikça destekledigini belli etmeseydi Haluk ULUSOY bu seçimi kazanamazdi. Bizim milletimiz üzerine yapilan dayatmalari hiç bir zaman kabul etmemistir. Burda da aynen böyle olmustur. Daytama geri tepmistir.

Rize'nin ABERMEK'i desteklemesi bu açidan normaldir. RTE'yi bu konuda çigneyemezlerdi.

Tabi Baskanimiz Nuri ALBAYRAK'in buradaki tavri kulübümüz ve Trabzonumuz için çok önemlidir. Taa Refah zamanindan beri siyaset arkadasi ve dünürü RTE'yi çignemis ve karsisina almistir. Verdigi sözün arkasinda durmus ve Haluk ULUSOY'u desteklemekten çekinmemis, dik durusunu bozmamistir.

Haluk ULUSOY'da bunun karsiligindaki minnetini seçimden sonraki açiklamalarinda göstermistir. (Insallah bundan sonra da unutmaz.)

Bunun yaninda Gs nin Haluk ULUSOY'u destekledigi asikardir ve baskanligina bizler kadar -hatta bizden fazla- sevinmislerdir.

MAS'in seçim salonundan TBMM genel kurul salonuna kosarak gidipnefes nefese bu açiklamalari yapmasi, hem kendisi hem de partisi açisindan çok büyük talihsizliktir. Bu açiklamayi yapana kadar kendisine bu konuda inananlar, artik inanmaz olmuslardir (Basin dahil), bunun arkasinda FEBEnin amigolugunun oldugunu herkes anlamis ve siyasetin spora alet edilmesinin bu kadar aleni yapilmasi, bu takimlarin amigosu gazeteciler tarafindan dahi kabul edilir olmustur.

RTE farkindadir ama kendisi herhalde farkinda degil, Trabzonsporumuza karsi yaptiklarinin - veya söylediklerinin- faturasini nasil ödedigini. Sanirim bundan sonra zat-i sahaneleride ögrenecektir.

Isin içine siyasetçiler karisinca, sayfalar dolusu kurulacak cümle var ama... Allah bunlari islah etsin. Amin...

Selam ve sevgiyle

OmeR.
19.01.2006, 22:25
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =detaybaslik>Trabzon?da Ulusoy sevinci ! </TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR>
<TR>
<TD =detay>http://image.haber3.com/image/bermekulusoy19015.jpgTFF Baskanlik seçimlerini Haluk Ulusoy?un kazanmasi Trabzon?da sevinç gösyerileriyle karsilandi</TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
<TR>
<TD =detay>Haluk Ulusoy'un yeniden Futbol Federasyonu Baskani seçilmesi Trabzon'da sevinç gösterileriyle kutlandi.

Trabzonspor Taraftarlar Dernegi Baskani Özgür Özal, Futbol Federasyonu Haluk Ulusoy Kamp ve Egitim Tesisleri önünde yaptigi açiklamada, 1.5 yil önceki genel kurulda Haluk Ulusoy'un aday olmasinin engellendigini, ancak bugün yeniden baskan seçilmeyi basardigini söyledi.

Ulusoy'un seçilmesi ile Türkiye'de futbolun yeniden yükselise geçecegini savunan Özal, ''Ulusoy'un baskanligi tüm Türkiye'ye hayirli olsun'' dedi.

Özal, daha sonra Haluk Ulusoy'un resmini tesisin giris kapisinin önüne birakti.

Tesis önünde toplanan yaklasik 50 kisiden olusan grup ise demir parmakliklara Haluk Ulusoy'un posterini asarak, mesale yaktilar.

Ulusoy lehine bir süre tezahürat yapan grup, daha sonra dagildi. </TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR>
<TR>
<TD =detay>19 Ocak 2006 - 19:50153</TD></TR>
<TR>
<TD>

Haber3.com.</TD></TR>
<TR>
<TD>
< = src="http://www.reklam3.net/adx.js" =text/>

< = =text/>
<!--
if (!.phpAds_used) .phpAds_used = ',';
phpAds_random = new String (Math.random()); phpAds_random = phpAds_random.substring(2,11);

.write ("<" + " ='' ='text/' src='");
.write ("http://www.reklam3.net/adjs.php?n=" + phpAds_random);
.write ("&amp;what=z&#111;ne:4&amp;target=_blank");
.write ("&amp;exclude=" + .phpAds_used);
if (.referrer)
.write ("&amp;referer=" + escape(.referrer));
.write ("'><" + "/>");
//-->

< = src="http://www.reklam3.net/adjs.php?n=358546605&amp;what=z&#111;ne:4&amp;target=_blank&amp;exc lude=,&amp;referer=http%3A//www.haber3.com/" =text/>
<NO>http://www.reklam3.net/adviewwhat=z&#111;ne:4&amp;n=ac9b234b ('http://www.reklam3.net/adclick.php?n=ac9b234b')</NO></TD></TR></T></TABLE>

Nytre
19.01.2006, 22:35
l.bicakci secildiginde bu adamin en büyük destekcisi olan aziz yildirim ve fb camiasi hakinda kimse "fb.de büyük cosku " yazmamistir

Mehmet
19.01.2006, 22:59
http://www.putfile.com/images/winmedia.jpg (http://media.putfile.com/Taraftar1ts)

Nihayet son.

fincher
19.01.2006, 23:11
20 Ocak 2006 Cuma
Trabzonspor'da kazandi mi?

Sandiktan kameralar ve patlayan flaslar önünde , kivirmadan sözünün arkasinda duran Trabzonspor?un destekledigi aday çikti. Açikçasi basinin çogu , ben dahil yanildik!
Güçlü tek parti hükümetinin spor bakani kanal kanal dolasti , gazete ve dergilere demeçler verdi , cebindeki belgeleri gösterdi ve radyolar bangir bangir bagirdi ama geri tepti iste! Kulüpler birligi toplantilarinin müdavimi kulüp baskanlari yan çizdiler de kadrolarinin ne yapacagini pek tahmin edemediler.
Verdikleri kararla seçtikleri baskandan dolayi degil ama sergiledikleri durus açisindan hepsini kutlamak gerekir. En azindan, pazarliklar , çikar iliskileri ve korkulariyla oylarinin rengini degistiren baskanlarina hiç çekmemisler.

Mehmet ali sahin ve eski bakan meslektasi Mehmet Ali Yilmaz dahil kimse Yargitay?in bu kadar erken karar verip, birde üstüne üstlük karari Haluk Ulusoy?un lehine bozacagini tahmin edemezdi.
Yoksa futboldan çok siyaset ve baska iliskilerin döndügü federasyon seçimleri öncesinden isler bu kadar son ana birakilirmiydi! Suç iddiali dosyalar daha önceden gündeme getirilip , kulisler ve karsilikli ikramlar haftalar öncesinden bitirilip is garantiye alinmazmiydi! Trabzonspor?un onursal baskani geçmiste pekte halef selef olmadigi Oflu hemsehrisine destegini bu kadar kolay açiklarmiydi?

Hepsine geçmis olsun demek lazim. Su saatten sonra yok görevden alinabilir , yok istifa etsin, yok su , yok bu hepsi yalan olur. Galipler büyüklük gösterecek?Geçmisten dersler çikaracak? Maglupler de magluplügünü bilecek!

Demek ki bu is böyle olmuyormus! Evdeki hesap pek çarsiyla ayni deyilmis! Demek ki elinizde belge varsa iki yil sonra, federasyon seçimine üç gün kala degil , zamaninda devreye sokmak gerekiyormus. Demokrasiden , özgürlükten bahsederken antidemokratik bir sekilde ,medyayla ve iktidar gücüyle insanlari mazlum durumuna düsürmemek lazimmis.

Sonuçta Haluk Ulusoy kazandi. Umariz degismistir.Umariz Türk futbolu da kazanir?.

Peki Haluk Ulusoy?un kendini tek belli eden destekçisi Trabzonspor kazandi mi?

Bunu asla bir ayricalik elde etme ya da iktidardan pay koparma olarak düsünmeyin!

Kafama takilan ve asagida yer alan sorulari degerlendirirseniz hiçbir pozitif ayricalik istemedigimi anlayacaksiniz.

1- Artik ben, daha maçlar oynanmadan , maçin sonucuyla ilgili tek kesin bildigim sey ?Trabzon maçinin hakemi en düsük notu alacak? diyip de hep hakli çikacakmiyim?

2- Hep kritik maçlarda Trabzonspor?un rakip takimlarina uyduruktan penaltilar çalinacakmi?

3- Trabzonspor zirvedeyken yaristaki rakipleri eskisi gibi kollanmaya devam edecek mi?

4- Yaristaki rakipleriyle oynarken ve maç ortadayken hakemlerin gazabina ugramaya devam edecek mi?

5- Trabzonspor?un naklen yayin gelirleri düzeltilecekmi?

6- Lig kurulmadan önce bilmem kaç yilinda sampiyon olmus herhangi bir takima lig sampiyonlugu hediye edilecek ve bu sayede saçma sapan yildiz sayisi , havuzdan aldigi para artirilacakmi?

7- Eger böyle olursa Trabzonspor?u olusturan Idman ocagi ve Idman gücü takimlarinin bir sürü bölge sampiyonluklari sayilip (yildiz umurumda degil) , havuzdan payina düsen para yükseltilecekmi?

8- Trabzonspor haksizliklara ugradiginda, telefonun karsisinda birakin Haluk Ulusoy?u tam yetkili bir federasyon azasini bulabilecek mi?

9- Trabzonspor eskisi gibi gece maçlari yapabilecek mi?

10-Trabzonspor maçlari tv?den naklen yayinlanmaya devam edecek mi?

11-Trabzonspor?un federasyondan en ufak talebi geri çevrilirken diger büyük takimlar için hakem , stad ,maç saati arajmanlari yapilmaya devam edecek mi?

12-Federasyon baskani, ben Trabzonluyum yanlis anlasilir ,beni Trabzonsporlu zannederler deyip hiçbir Trabzon maçina gelmezken Galatasarayli gözükmekden hiç çekinmeyip GS seref tribününün tekrar müdavim olacak mi?

Yazi biter bu sorular bitmez!

Bakalim , görelim; üvey evlat esas oglan olabilecek mi? Daha ne süprizleri yasayacagiz!

turgut yeter-internetspor

Edited by: fincher_se7en

selimberkan
19.01.2006, 23:19
bence trabzonsporumuz ayhan bermek i demühendisin biri antalyada keyif yapmis tatil vurmus

faturayi futbol federasyonu ödemiss bu neiss

bodozlama
19.01.2006, 23:24
Özellikle su DOGAN veSAHIN çiftine özel hayatlarinda mutluluklar dilerim. Allah onlari bii yastikta kocatir insallah.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gif

dogru diyorsun kardes ama sayin bakanimiz SAHINbu isin pesini birakmiyor.genel kurulu yine toplayacakmis.anlayacan resmi nikah diye tutturdusmileys/smiley36.gif

Tunga
19.01.2006, 23:24
Evet Spora, takimimiza siyaset bulasmasin diyoruz ya iste bu ise siyaset bulasti mi neler oluyor görün bakin.

1- Trabzonspor, Trabzon'da oynanan fener maçinda çikan olaylarin ardindan, Özkan Sümer'in istifasina kadar giden olaylar sürecinin Sn. Basbakan ile birlikteki bas aktörü olan Türker Aslan (GS'lidir) su an tekrar Tahkim Kurulu Baskanligina getirildi. Biz bir taraftan dayatmalara isyan ederken bunu kaçirmis da oluyoruz.

2- Dün begenmedigimiz Ulusoy yönetimini alkislamak zorunda kaldik. Bakin altini çiziyorum, Ulusoy'u degil, yönetimini begenmiyorduk. Isyanlarimiz vardi. Ama ayni sezon içinde iki defa taraftarlarimiz sahaya girdiginde (sanirim biri Konya maçiydi, ya da Denizli maçi, digeri Diyarbakirspor maçi) deli raporlari alarak sahamiz kapanmadan sezonu bitirmistik. Iste o yönetim is basinda.

3- CeHePe kendi verdigi kanun düzenlemesini bugün elestirmeye ve bu yolla hükümete yüklenmeye çalisiyor. Dün Ulusoy'un yolunu kesmek istediler, bugün önünü açmaya çalisiyorlar. AKePe ise tam tersi tutum sergiliyor. Madem temiz Federasyon Baskani istiyordunuz neden 1 sene önce detaylarina kadar okudugumuz dosyalari isleme koyup da Ulusoy'a aklanma sansini vermediniz. Simdi ikinci bir kongrenin artik kroniklesmis sorunlara tuz biber olacagini görmüyor musunuz?

4- Ayhan Bermek'i begenen ve sözüne inanan biriydim. Ama listesini kendi olusturamamasina ragmen seçime inatla girmesi, onu ne kadar yipratmistir acaba. Bugüne kadar olan hizmetleriyle mi, yoksa bu lekeyle mi anilacaktir.

5- Bakan Sahin bir açiklama yapip, ucunu Isviçre maçina dayandirdigi nedenlerle Federasyonu istifaya davet etmemis midir? Peki Ulusoy aklanmadan baskan olmasin da, ayni gün Ayhan Bermek'in listesinden yönetim kuruluna girmeye talip Davut Disli ve Hasan Dogan o elestirilen yönetimin "bas aktörleri" degil miydiler? Onlara neden Bakan bir mesaj vermiyor?

6- Bütün bu hengamenin içinde dikkatlerden kaçan bir baska olay daha var. Sakaryaspor Baskaninin hem Sakaryaspor baskanligindan hem de Sakarya Belediyesindeki görevinden istifa etmesi. Eger bir yerlerden bulabilirseniz mutlaka bu istifa açiklamasini okuyun. Davut Disli ve bugün Sakarya Milletvekili olan agabeyinin Sakaryaspor'u nasil denetim altina almaya çalistigini takip ediniz.

7- Dün tek adamligi ile övünen Ulusoy'un, bugün demokrasiden bahsetmesi, dün bagimsizligi ile övünen Bermek'in birilerinin uydusu haline gelmesi.

Bu kongrede Trabzonspor Yönetimini Ulusoy'u destekledigi için degil, durusunu sabit tuttugu akintiya karsi kürek çektigi için kutluyorum. Eger genel meyil ile Bermek'e dönselerdi, belki Bermek baskan olacakti ama Trabzonspor çok çok agir bir yara alacakti. Bu kimligi, bu sicili temiz tuttuklari için tekrar ediyorum. Bu seçimin tek galibi Trabzonspor'dur. Delegelerimizi ve kulübümüzü bir kez daha kutluyorum basimizi dik tuttuklari için.

Arkadaslar iste siyaset böyle igrenç bir is oldu. En kutsal meslek olmasi gerekirken, bu kadar igrenç isler yaptiriyor. Bu nedenle Trabzonspor'a siyaset bulasmasin diyenleri anlayin. Bugün için Trabzonspor'a siyaset bulasti diyemeyiz. Ama bulasmasin diye hep beraber sürekli haykirmaliyiz.

Tertemiz sicilimizi, efsanemizi, sevgimizi kimsenin kirletmesine izin vermemeliyiz.

Sahsen benim içimdeki pek çok kaygi yerini bugün rahatlatici bir mutluluga birakti.

Tekrar tekrar belirtmekten için ferahliyor. Helal Olsun Trabzonspor Yönetimi...

Efsane oldun basimizi tuttun hep dik...

Seni yanliz birakmamaya yemin ettik!Edited by: simal yildizi

AyhanPe
19.01.2006, 23:37
fb ve gs in destekledigi biri secilmedi bu önemli bence..trabzonspor
yönetimi cok sessiz bi operasyonla ulusoy u baskan yapmistir desek
yalan olmaz herhalde. ben yargitayin kararinda bizimkilerin parmagi
oldugunu düsünmeyede basladim. yönetim mehmet ali yilmaz i
destekliyoruz dedi ama onun baskan olmasini istemedi hic.

bakanin genel kurulu karari almasi o kadar kolaymi onu merak ediyorum

61_dnc_TS
19.01.2006, 23:41
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">adil olun canimi alin</TD></TR>

Tunga
19.01.2006, 23:45
Evet Spora, takimimiza siyaset bulasmasin diyoruz ya iste bu ise siyaset bulasti mi neler oluyor görün bakin.

1- Trabzonspor, Trabzon'da oynanan fener maçinda çikan olaylarin ardindan, Özkan Sümer'in istifasina kadar giden olaylar sürecinin Sn. Basbakan ile birlikteki bas aktörü olan Türker Aslan (GS'lidir) su an tekrar Tahkim Kurulu Baskanligina getirildi. Biz bir taraftan dayatmalara isyan ederken bunu kaçirmis da oluyoruz.

2- Dün begenmedigimiz Ulusoy yönetimini alkislamak zorunda kaldik. Bakin altini çiziyorum, Ulusoy'u degil, yönetimini begenmiyorduk. Isyanlarimiz vardi. Ama ayni sezon içinde iki defa taraftarlarimiz sahaya girdiginde (sanirim biri Konya maçiydi, ya da Denizli maçi, digeri Diyarbakirspor maçi) deli raporlari alarak sahamiz kapanmadan sezonu bitirmistik. Iste o yönetim is basinda.

3- CeHePe kendi verdigi kanun düzenlemesini bugün elestirmeye ve bu yolla hükümete yüklenmeye çalisiyor. Dün Ulusoy'un yolunu kesmek istediler, bugün önünü açmaya çalisiyorlar. AKePe ise tam tersi tutum sergiliyor. Madem temiz Federasyon Baskani istiyordunuz neden 1 sene önce detaylarina kadar okudugumuz dosyalari isleme koyup da Ulusoy'a aklanma sansini vermediniz. Simdi ikinci bir kongrenin artik kroniklesmis sorunlara tuz biber olacagini görmüyor musunuz?

4- Ayhan Bermek'i begenen ve sözüne inanan biriydim. Ama listesini kendi olusturamamasina ragmen seçime inatla girmesi, onu ne kadar yipratmistir acaba. Bugüne kadar olan hizmetleriyle mi, yoksa bu lekeyle mi anilacaktir.

5- Bakan Sahin bir açiklama yapip, ucunu Isviçre maçina dayandirdigi nedenlerle Federasyonu istifaya davet etmemis midir? Peki Ulusoy aklanmadan baskan olmasin da, ayni gün Ayhan Bermek'in listesinden yönetim kuruluna girmeye talip Davut Disli ve Hasan Dogan o elestirilen yönetimin "bas aktörleri" degil miydiler? Onlara neden Bakan bir mesaj vermiyor?

6- Bütün bu hengamenin içinde dikkatlerden kaçan bir baska olay daha var. Sakaryaspor Baskaninin hem Sakaryaspor baskanligindan hem de Sakarya Belediyesindeki görevinden istifa etmesi. Eger bir yerlerden bulabilirseniz mutlaka bu istifa açiklamasini okuyun. Davut Disli ve bugün Sakarya Milletvekili olan agabeyinin Sakaryaspor'u nasil denetim altina almaya çalistigini takip ediniz.

7- Dün tek adamligi ile övünen Ulusoy'un, bugün demokrasiden bahsetmesi, dün bagimsizligi ile övünen Bermek'in birilerinin uydusu haline gelmesi.

Bu kongrede Trabzonspor Yönetimini Ulusoy'u destekledigi için degil, durusunu sabit tuttugu akintiya karsi kürek çektigi için kutluyorum. Eger genel meyil ile Bermek'e dönselerdi, belki Bermek baskan olacakti ama Trabzonspor çok çok agir bir yara alacakti. Bu kimligi, bu sicili temiz tuttuklari için tekrar ediyorum. Bu seçimin tek galibi Trabzonspor'dur. Delegelerimizi ve kulübümüzü bir kez daha kutluyorum basimizi dik tuttuklari için.

Arkadaslar iste siyaset böyle igrenç bir is oldu. En kutsal meslek olmasi gerekirken, bu kadar igrenç isler yaptiriyor. Bu nedenle Trabzonspor'a siyaset bulasmasin diyenleri anlayin. Bugün için Trabzonspor'a siyaset bulasti diyemeyiz. Ama bulasmasin diye hep beraber sürekli haykirmaliyiz.

Tertemiz sicilimizi, efsanemizi, sevgimizi kimsenin kirletmesine izin vermemeliyiz.

Sahsen benim içimdeki pek çok kaygi yerini bugün rahatlatici bir mutluluga birakti.

Tekrar tekrar belirtmekten için ferahliyor. Helal Olsun Trabzonspor Yönetimi...

Efsane oldun basimizi tuttun hep dik...

Seni yanliz birakmamaya yemin ettik!

Sakaryaspor Başkanının istifa açıklaması:

NOT: Bu açıklama sadece özettir. Metnin tamamında çok daha detaylı ifadeler vardı)
Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulunda oy kullanacak delegelerden biri olan Sakaryaspor kulübü başkanı Selahattin Aydın, görevinden istifa ettiğini yazılı bir açıklama ile basın mensuplarına bildirdi..

Aydın kendi el yazısı ile kaleme aldığı istifa mektubunda birbirinden çarpıcı açıklamalar yaparken, Ayhan Bermek'e yüklendi.. İstifasının nedenlerini net ifadeler kullanarak açıklayan Selahattin Aydın, Bermek'in listesinde yer alan isimlere tepki gösterdi..

İnsanlara, sayın bakanımızın ifadelerinin, ısrarla sayın başbakanımızın görüşü olduğu söyleniyor. Ben buna inanmıyorum. Çünkü aynı bakanımız Futbol Federasyonu'nu başarısız bulduğunu söyledi, ama bakıyoruz ki hiç kimse bundan alınmıyor. Sayın Levent Bıçakcı dışında herkes bu işin içinde olmak için can atıyor'' dedi. Başarısız bulunan, Türkiye'yi dünyaya rezil eden, Sakaryalıların alın terini çalan ve haklarını aradıklarında kendilerini ligden ihraç etmekle tehdit eden kişilerin bulunduğu listeye, ne pahasına olursa olsun oy vermeyeceğini vurgulayan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: ''Haluk Beyin akçalı işlerle problemi olduğunu söyleyenlere sormak istiyorum. Emek ve alın teri hırsızlığı daha mı masumane? Haluk Beye oy versem, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran Beye zarar vereceğim endişesini taşıyorum. Ayhan Beye oy verirsem, Sakaryalılara ihanet edeceğim. Böyle bir ortamda yapmamız gereken en onurlu hareketin istifa etmek olduğuna karar verdim.''
maraton.com.tr

OmeR.
19.01.2006, 23:50
Arkadaslar, ben sunun da altini çizerek belirtmek istiyorum; gurur duyulacak birileri varsa onlarda SIZLERSINIZ. BMN olarak tüm basliklardaki yazilanlari okudukça, Ülkede böyle bir taraftar grubunun daha bir arda olmadigini düsünüyorum.

Helal olsun hepinize...

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

Tunga
19.01.2006, 23:57
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/110106idman1.jpg

OmeR.
20.01.2006, 08:41
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=468>
<T>
<TR>
<TD =haberManset>ISTE HALUK ULUSOY'UN SIYASETE GOL ATTIGI SEÇIMIN AYRINTILARI </A></TD></TR>
<TR>
<TD =haberBaslikk>BAKAN SAHIN'E RAGMEN ULUSOY FUTBOLUN YENI PATRONU OLDU </A></TD></TR>
<TR>
<TD><A =s&#111;nDakikaOzet>http://www.haberturk.com/foto2/NOKTA.gif Basbakan, bakan, belediyeler Bermek'i destekledi. Buna ragmen Federasyon Baskanligi maçini, 109-102'lik skorla Ulusoy kazandi.... </A></TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.haberturk.com/http://www.haberturk.com/htimgs/0.gif
</TD></TR>
<TR>
<TD>
<A =s&#111;nDakikaMetin>
<CENTER>http://www.haberturk.com/foto2/mansetulusoybaskan.jpg

</CENTER>

AYRINTILAR HABERTURK.COM

</TD></TR></T></TABLE>

ahmetturk
20.01.2006, 08:57
fb ve gs in destekledigi biri secilmedi bu önemli bence..trabzonspor yönetimi cok sessiz bi operasyonla ulusoy u baskan yapmistir desek yalan olmaz herhalde. ben yargitayin kararinda bizimkilerin parmagi oldugunu düsünmeyede basladim. yönetim mehmet ali yilmaz i destekliyoruz dedi ama onun baskan olmasini istemedi hic.
bakanin genel kurulu karari almasi o kadar kolaymi onu merak ediyorum

Pekte sessiz yapmadikoperasyonu bagira çagira oldu...

Naim
20.01.2006, 09:11
bu isin içinde baska islerde var gibime geliyor
Basbakanin Yakin arkadasi dünürü dostu en yakin maddi destekcisi olan baskanin basbakana karsi olan tavri
bu isin içinde bir is daha var ama tam ifade edemiyorum smileys/smiley5.gif Edited by: ironmaster

Berberoğlu
20.01.2006, 09:37
ben az da olsa tahmin ediyorum..
bence yakinda kabine degisikligi var..
topun agzindaki ilk isim de spordan sorumlu basbakan yardimcisi bence..

ozcan_asanoglu
20.01.2006, 09:38
TFF Kanunu..
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">BAKANLIGIN GÖZETIM VE DENETIMI :<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />[/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 31 ?[/B] (Degisik 20.04.2000-4563/12) Federasyonun basta milli ve milletlerarasi müsabakalar olmak üzere bütün faaliyet ve islemleri, spordan sorumlu Devlet Bakanliginin gözetim ve denetimine tabidir.
Basbakanlik Teftis Kurulunca yapilacak inceleme ve sorusturma sonucunda, görevi basinda kalmasinda sakinca görülen Federasyon Baskani veya Federasyon Yönetim Kurulu hakkinda karar alinmak üzere, Spordan Sorumlu Bakan, Genel Kurulu olaganüstü toplantiya çagirir.

----------------------------

çok açik sekilde görülecegi üzere bakan bu maddeye dayanarak genel kurulu toplamasi halinde seçim degil sadece "haluk ulusoy ile devam edilsin mi edilmesin mi" karari alinacak...eger devam edilmesin karari çikarsa yeni bir seçime gidilecek ve o zaman ulusoy tekrar aday olamaz..ama "devam edilsin" karari çikarsa bakan'a ikinci bir tokat atilmis olacak....

halil ibo
20.01.2006, 09:39
Bu seçim sonucu dikkatinizi çekmek istedigim iki nokta :

1- Trabzonsporumuzun ilkeli,dogru,dürüst adam gibi adamlar tarafindan yönetildigini göstermistir.

2- Hükümete yada en azindan M.Ali Sahin'e ragmen baskan seçilen Haluk Ulusoy'a karsi camiamiz temkinli yaklasmalidir.

Malum hakkinda mevcutdosyalar var.Ve geçen dönemdeki iktidarinida çok iyi biliyoruz.Simdi ona düsen hakkindaki iddialarin asilsiz çikmasinin ardindan tüm kulüplere esit mesafede adalet dagitmasi,kulüp kayirmamasidir.

Naim
20.01.2006, 10:02
Bu kazim Kanatin Dengesiz Kör göze parmak sokmadan bir seyi beceremedigini biliyordum ama bu kadarda aptal oldugunu düsünmüyorudum
herseyi yalan yanlis yorumlamayi nasil beceriyor hayret ediyorum

Istifa et sayin Bakan

Sayin Bakan Mehmet Ali Sahin, "Basarisiz federasyon istifa eder" dedi; dedigini yaptirdi. Yani Levent Biçakci'ya istifa ettirdi... "Aklan gel, öyle aday ol" diyen Bakan Sahin, Bay Haluk Ulusoy'a ise dedigini yaptiramadi. Simdi gelinen nokta su... Dedigini yaptiramayan Sayin Bakan Sahin, istifa etmeye mecburdur.
Demokratik olmayan bu demokratik seçimde hukukun üstünlügü prensibi ayaklar altina alindi; ilkeler çignendi . Bu çirkin tabloyu 4 büyük kulübün baskani yapti. Sadece kendi çikarlari için. Bakin ne oldu.
1- Besiktas Baskani Sayin Yildirim Demirören, duygularini dinleyerek esinin kuzeni Bay Haluk Ulusoy için çalisti. Ikinci Baskan Murat Aksu, Içisleri Bakani olan babasinin partisinin istegi dogrultusunda ' Haluk Ulusoy kazanmasin' diye çalisti.
2- Fenerbahçe Baskani Sayin Aziz Yildirim, bir gün bile Sükrü Saracoglu'na gelmeyen Bay Ulusoy için çalisti. (Fenerli Ayhan Bermek'e destek sifirdi)
3- Galatasaray Baskani Sayin Özhan Canaydin ise yanlis zamanda Kulüpler Birligi Baskani oldu... Seçim kulisindeki ikili oyunu ile de büyük prestij kaybetti. (Ulusoy için çalisti, hükümetle iliskiler kopmasin diye "Çalismadim" dedi)
4- Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak tam bir vefasizdi... Trabzon'a tesis ve milyarlarca para saglayan, kulüp baskanligindan devlet bakanligina giden Mehmet Ali Yilmaz'i desteklemedi. Tesis ugruna Bay Ulusoy'a destek verdi.
5- Anadolu kulüplerinin delegeleri ise ricacilar ve hatirli kisilerin istegi dogrultusunda oy verdi.
SON SÖZ: Bay Ulusoy "Bir otele kapanip, beyin firtinasi estirip yeni kararlar alacagiz" diyerek herkesi, özellikle medyayi göreve çagirdi.
Bay Haluk Ulusoy'un suçlarina ortak olmamak için ben bu toplantiya gitmem.

Ayşe Aygün
20.01.2006, 10:42
2- Fenerbahçe Baskani Sayin Aziz Yildirim, bir gün bile Sükrü Saracoglu'na gelmeyen Bay Ulusoy için çalisti. (Fenerli Ayhan Bermek'e destek sifirdi)

TAKIM ULUSOY BERMEK
F.BAHÇE 1......... ..6

oy dagilima göre fener nasil haluk ulusoyu destekliyo anlamis degilim. sadec 1 oylari gitti ulusoya

zafercalikoglu
20.01.2006, 10:51
fener ulusoyu desteklemedi,bence

ayrica,madem hakkinda davalar var,bu adamin neden 1.5 yildir çözümlenmemis sayin bakan bükemedigin bilegi öpeceksin,ona o yakisir,adam secimle geldi secimle gider,

hayirli olsun ulusoy basskan ,biçakçi dan daha iyi olacagi kesin

sargonali
20.01.2006, 11:46
Kazim Kanat Demiski;

4- Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak tam bir vefasizdi... Trabzon'a tesis ve milyarlarca para saglayan, kulüp baskanligindan devlet bakanligina giden Mehmet Ali Yilmaz'i desteklemedi. Tesis ugruna Bay Ulusoy'a destek verdi.

Be dünyadan bihaber, Trabzon Halki M.Ali Yilmaz'i verdigi hizmetlerden dolayi meclise tasimis ve bakan olabilme imkani saglamistir.Böyle vefali bir sehir varmidir.Senin takiminda böyle bir olay varmidir.

Buzat'i pek kaale almamamiz gerekiyor ama cevabinida almasi gerekiyor.

Sevgilerimle

Badaloğlu
20.01.2006, 11:54
Dayatmalara karsi verilmis onurlu bir mücadelenin zaferidir bu...Trabzonspor yönetimininbu seçimlerdeki dik durusundan dolayi can-i gönülden tebrik ediyorum.

Mehmet Ali Sahinin artik istifa etmesi gerekmektedir(etmeyecegini biliyoruz)Artik siyasetin elini spordan çekmesi gerektigini ne zaman anlayacaklar?Yeter artik!...Bakan bey önce kendi dönemindeki dopingli sporcularla ugrassin.

Haluk Ulusoy'un bu seçimi kazanmasi Trabzon'un zaferidir.Trabzonspor,Sebatspor, ve 3.lig temsilcileri ile bu seçime damgasini vurmustur.Bu seçimde kaybedenlerin basinda Mehmet Ali Yilmaz gelmektedir.Kendisi artik bu saatten sonra spor sayfalarindan silinmistir.Geçmisler olsun.Trabzonsporun borsada kagitlarida bu seçimnlerden sonra prim yapmistir.

Galatasaray baskaninin bu seçimlerde kaypak tavirlari kendinin ne mal oldugunu ortaya çikarmistir.Fenerbahçe yönetimide bu seçimlerden sonra resmen dumura ugramistir.Mehmet Ali Sahin bakanimizda son çirpinislarini yapiyor.Bu seçimle Türk futbolu Levent Biçakçi faciasindan kurtulup tekrar yükselme dönemine baslayacaktir.

eys_61
20.01.2006, 11:59
her ne kadar ulusoy dan zerre kadar hazzetmesem de bermek ten daha yararli olacagini düsünüyorum.

sayin bakan ise olaganüstü kongre tehditleriyle futbolumuza ne kadar zarar verebileceginden habersiz oldugunu ortaya koyuyor zaten.böyle bir harekete birakin futbol camiasini uefa ve fifa nin gösterecegi tepki ülke futbolunu kaosa sürükleyecektir.

Badaloğlu
20.01.2006, 12:09
Kaos, maos olmaz...Bakanda konustugu ile kalir...Ati alan Üsküdari geçti bile...Bakan ya istifa etsin, ya da görevden alinsin...Haluk Ulusoy için yasa çikaran bu hükümet; önce basbakanimza baksin,basbakanimiz daceza evinden çikmis bir kisi; neden Ulusoy'un önünü kesmek için ugrasip duruyorlar?Bu millet her daim haksizligin karsisinda olmustur.Bu seçimlerde de haksizliga karsi verilmis bir mücadelenin sonucudur.

Spora siyaseti bulastirilmaya kalkanlara; 109kisinin vemis oldugu onurlu cevabin ne demek oldugunu anlayin artik.Birakin bu dayatmlari...

sanatik
20.01.2006, 12:16
1,5 yildir nerdesin mehmet ali sahin ?

niye simdi mahkeme istiyorsun ?

haluk ulusoy olsun baska biri olsun önemli degil, önemli olan hükumet stratejisi bosa cikmistir, hesaplar alt üst olmus, ulusoy englellenememistir, inanilmaz bir durum gercekden, avrupaya girmek isteyen tr nin haline bakin, sonrada yok bizi istemiyorlar diye onlara düsman oluyoruz, neden olalim sucu kendimizde aramak gerekmezmi mehmet ali sahin bey ?

siz böyle yaparakmi avrupaya girmeyi hedefliyorsunuz ?

hic ugrasmayin derim, ha ulusoy ha baska biri yapilanlar demokratik degildi, simdiden sonra yapilacaklar ise hic olmayacak sanirim, ulusoyu devirmek icin elinden geleni yapacaksaniz sanirim tr futbolu artik gercekden tüm dünyaya rezil olmak üzeredir ( sadece kadiköyde tecavüz edilen isvicreliler ve almanya 2006 ya gidememizden dolayi degil ).

söylenecek daha cok sey var ama ......

sorarsan göge türk futbolunu temizliyorlarmis, önce kendinizi temizleyin.Edited by: sanatik

oflubektas
20.01.2006, 12:33
Çok sayida amatör futboltakimi 3-4 tane topla idman yaparken, bir kisim basketbol ve voleybol kulüpleridisinda futbol harici bütün sporlar tam anlamiyla perisan haldeyken,yaklasik 1 ay sonra yapilacak Torino Kis Olimpiyatlari'na katilabilecek birkaç sporcumuzun alacagi dereceler 15.'ligi geçemeyecekken,uluslararasi arenada madalya kazanmis çok sayida sporcunun mevzuat geregi verilmesi gereken cumhuriyet altinlarihala darphaneden çikmamisken,büyük çogunlugunun genç olmasiyla övündügümüz 70 milyonluk Türkiye cografyasindaki lisansli sporcu sayisi yerlerde sürünürken sayin bakanimiz isi gücü birakmis nelerle ugrasiyor. Yok efendim dosyasi varmis ta baskan olmamaliymis. Sizin partinizdeki çok sayida milletvekilihakkinda dosya yok muydu?Hem federasyon baskaninin dokunulmazligi da yok.Ceza Hukuku baglaminda suç isledigi sabit olursaotomatikman görevden ayriliyor zaten. Hem vaktiyle Tayyib Erdogan için hakli olarak "yargi organi baski araci olarak kullanilmamali" diyen birinin dün meclis kürsüsünde yaptigi konusmadan-en kibar ifadeyle- hicap duydum.

Gürcistan maçinda açilmasini çok yakisiksiz buldugum Haluk Ulusoy posteri esas simdi açilmali Avni Aker'de. Haluk Ulusoy gibi birini mazlum konumunadüsürüp destek vermemi sagladigi için bu kiyamet alametini gerçeklestiren sayin bakanimizi tebrik etmek lazim.

Edited by: oflubektas

zafer6161
20.01.2006, 12:38
mehmet ali yilmaz aday olduda bizmi desteklemedik karga kanat

farkindaysan haluk ulusoy aday olmadan önce mehmet ali yilmazi destekliyorduk ama adayliktan çekildikten sonra h ulusoy yerine ayhan bermegimi destekleyelim karga kanat

sen yazarsan ben de sairim karga kanat

trapezus61
20.01.2006, 14:47
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/110106idman1.jpg

Olay budur iste... Gerisi hikaye.

Bosverin gitsin.

pavel_nedved61
20.01.2006, 14:52
hersey iii güzelde!!!bu ulusoy gayseli geldimi yine gayseye çaliscak !!!!önceki dönemlerde oldugu gibi hayirli olsun!!

zanoylu
20.01.2006, 14:57
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=75f36583>

Gürcistan maçinda açilmasini çok yakisiksiz buldugum Haluk Ulusoy posteri esas simdi açilmali Avni Aker'de. Haluk Ulusoy gibi birini mazlum konumunadüsürüp destek vermemi sagladigi için bu kiyamet alametini gerçeklestiren sayin bakanimizi tebrik etmek lazim.

,Ya bu poster isi bayagi iyi bir gönderme olur...</BLOCKQUOTE>

uslanmazlaz
20.01.2006, 15:05
adamin ne yapmak istedigi konusunda hala güçlük çekiyorum.her türlü haksizliga her türlü hibeye ses çikarmayan mehmet ali sahin simdi haluk ulusoy konusunda birden kanarya kesildi.bugün fenerbahçe asbaskanin konusmasini izliyorum baskana sonuna kadar katiliyorum diyor.simdi gelde ikisi arasinda hiçbir iliski yok diyelim.amaadamlarresmen teskilati kurdular.yüzümüze karsi biz dostuz ama kötü dost ayaklari yapiorlar.simdi bende ibrahim haci osmanoglunun lafindan hareketle

trabzonu ciddiye almayan çok büyük yanlis yapar

sizin ne kadar adaletli bir yönetme seklini ortaya koydugunuzu herkes bilior sayin bakan.

bir koyu trabzonlu olarak son sözüm sonuna kadar ulusoyun yaninda yer aliyorum.

mehmet ali sahin elinden geleni ardina koyma.

Nytre
20.01.2006, 15:15
4- Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak tam bir vefasizdi... Trabzon'a tesis ve milyarlarca para saglayan, kulüp baskanligindan devlet bakanligina giden Mehmet Ali Yilmaz'i desteklemedi. Tesis ugruna Bay Ulusoy'a destek verdi

bu adam tam bir yaygaraci ve ikiyüzlüdür ayni zamanda adam da degildir!!!!

bunu yazar yapanlarin da gazeteci olduguna ve ilkelerine saygi duyduguna inanmiyorum.

Külünkoğlu
20.01.2006, 15:16
118 bürokrat basbakanlik teftis kurulunun raporlarina ragmen görevlerine devam ediyor. Bu bürokratlarin çalismasinda herhangi bir sakinca görmeyen sayin Bakanimiz sporu temizleyecegim diyor, bende kapisinin önüne bakip gülüyorum...

uslanmazlaz
20.01.2006, 15:21
külünkoglu abi sana sonuna kadar katiliyorum smileys/smiley32.gif

Faik Yılmaz
20.01.2006, 15:23
biz kendi aramizda birlik olunca neler yapabilecegimizi görmüs olduk....

Külünkoğlu
20.01.2006, 15:31
Arkadaslarim Kazim Kanat'in yapmak istedigi Ulusoy'u baskanseçtirenin Yildirim Demirören oldugunu dikta ettirmek.

Üç günden beri hastaligimdan dolayi evde yatiyordum, Son gün biraz daha iyiydim onun içim kongre sürecini saniye saniyetakip ettim. Baskan seçildikten sonra Ulusoy canli yayinda CNNTURK'e aynen sunlari söyledi.

"Aday olmamdakien büyük sebep Trabzonspor ve onun degerli Baskanive Trabzonlu delegelerdir. Bütün klüpler bi tarafa Trabzonspor'dan kabul görmeseydim asla baskanliga aday olmazdim, benim için ilk önce bir insan böyle bir ise kalkisirsa kendi memleketinde kabul görmesi gerekir, beni tesvik ettiler, desteklediler, Bu yüzden kendilerine çok tesekkürler ediyorum" dedi. Bilmem baska bir sey söylemeye gerek var mi ?

Mustafa Önal
20.01.2006, 15:40
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=770>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=136>
</TD>
<TD vAlign=top align=middle width=480>
<T>
<TR>
<TD>http://www.internetspor.com/v3/img/yazar/turgutyeterBanner.gif (turgut@internetspor.com)</TD></TR>
<TR>
<TD =txtKucuk align=right>20 Ocak 2006 Cuma</TD></TR>
<TR>
<TD =yBaslik>Trabzonspor da kazandi mi?</TD></TR>
<TR>
<TD =txt>
Sandiktan kameralar ve patlayan flaslar önünde , kivirmadan sözünün arkasinda duran Trabzonspor?undestekledigi adayçikti. Açikçasi basinin çogu , ben dahil yanildik!

Güçlü tek parti hükümetinin spor bakani kanal kanal dolasti , gazete ve dergilere demeçler verdi , cebindeki belgeleri gösterdi ve radyolar bangir bangir bagirdi ama geri tepti iste! Kulüpler birligi toplantilarinin müdavimi kulüp baskanlari yan çizdiler de kadrolarinin ne yapacagini pek tahmin edemediler.

Verdikleri kararla seçtikleri baskandan dolayi degil ama sergiledikleri durus açisindan hepsini kutlamak gerekir. En azindan, pazarliklar , çikar iliskileri ve korkulariyla oylarinin rengini degistiren baskanlarina hiç çekmemisler.

Mehmet ali sahin ve eski bakan meslektasi Mehmet Ali Yilmaz dahil kimse Yargitay?in bu kadar erken karar verip, birde üstüne üstlük karari Haluk Ulusoy?un lehine bozacagini tahmin edemezdi.

Yoksa futboldan çok siyaset ve baska iliskilerin döndügü federasyon seçimleri öncesinden isler bu kadar son ana birakilirmiydi! Suç iddiali dosyalar daha önceden gündeme getirilip , kulisler ve karsilikli ikramlar haftalar öncesinden bitirilip is garantiye alinmazmiydi! Trabzonspor?un onursal baskani geçmiste pekte halef selef olmadigi Oflu hemsehrisine destegini bu kadar kolay açiklarmiydi?

Hepsine geçmis olsun demek lazim. Su saatten sonra yok görevden alinabilir , yok istifa etsin, yok su , yok bu hepsi yalan olur. Galipler büyüklük gösterecek?Geçmisten dersler çikaracak? Maglupler de magluplügünü bilecek!

Demek ki bu is böyle olmuyormus! Evdeki hesap pekçarsiyla ayni deyilmis! Demek ki elinizde belge varsa iki yil sonra, federasyon seçimine üç gün kala degil , zamaninda devreye sokmak gerekiyormus. Demokrasiden , özgürlükten bahsederken antidemokratik bir sekilde ,medyayla ve iktidar gücüyle insanlari mazlum durumuna düsürmemek lazimmis.

Sonuçta Haluk Ulusoy kazandi. Umariz degismistir.Umariz Türk futbolu da kazanir?.

Peki Haluk Ulusoy?un kendini tek belli eden destekçisi Trabzonspor kazandi mi?

Bunu asla bir ayricalik elde etme ya da iktidardan pay koparma olarak düsünmeyin!

Kafama takilan ve asagida yer alan sorulari degerlendirirseniz hiçbir pozitif ayricalik istemedigimi anlayacaksiniz.

1- Artik ben, daha maçlar oynanmadan , maçin sonucuyla ilgili kesin olarak bildigim tek sey ?Trabzon maçinin hakemi en düsük notu alacak? deyip de hep hakli çikacakmiyim?

2- Hep kritik maçlarda Trabzonspor?un rakip takimlarina uyduruktan penaltilar çalinacakmi?

3- Trabzonspor zirvedeyken yaristaki rakipleri eskisi gibi kollanmaya devam edecek mi?

4- Yaristaki rakipleriyle oynarken ve maç ortadayken hakemlerin gazabina ugramaya devam edecek mi?

5- Trabzonspor?un naklen yayin gelirleri düzeltilecekmi?

6- Lig kurulmadan önce bilmem kaç yilinda sampiyon olmus herhangi bir takima lig sampiyonlugu sayisi artirilacak ve bu sayede saçma sapan yildiz sayisi , havuzdan aldigi para yükseltilecek mi?

7- Eger böyle olursa Trabzonspor?u olusturan Idman ocagi ve Idman gücü takimlarinin bir sürü bölge sampiyonluklari sayilip (yildiz umurumda degil) , havuzdan payina düsen para yükseltilecekmi?

8- Trabzonspor haksizliklara ugradiginda, telefonun karsisinda birakin Haluk Ulusoy?u tam yetkili bir federasyon azasini bulabilecek mi?

9- Trabzonspor eskisi gibi gece maçlari yapabilecek mi?

10-Trabzonspor maçlari tv?den naklen yayinlanmaya devam edecek mi?

11-Trabzonspor?un federasyondan en ufak talebi geri çevrilirken diger büyük takimlar için hakem , stad ,maç saati arajmanlari yapilmaya devam edecek mi?

12-Federasyon baskani, ben Trabzonluyum yanlis anlasilir ,beni Trabzonsporlu zannederler deyip hiçbir Trabzon maçina gelmezken Galatasarayli gözükmekden hiç çekinmeyip GS seref tribününün tekrar müdavimi olacak mi?

Yazi biter bu sorular bitmez!

Bakalim , görelim; üvey evlat esas oglan olabilecek mi? Daha ne süprizler yasayacagiz! ( baskanimizi ve yönetimimizi bu dik duruslarindan ötürü kutluyorum inaniyorum ki ulusoy da degismistir degismese bile en azindan onca insan sirf trabzonlu diye federasyondaki islerinden atilmaz , hamza misir gibi yönettigi maçlarda en yüksek ortalamayi alan bi hakem hiç görev verilmeden klasman düsürülmez sadece trabzonlu diye daha buna benzer yüzlerce örnek var ancak ulusoydan bize kiyak yapmasini beklemiyoruz ama karadeniz insaninin hakki yendiginde karsisinda bi muhattap bulunmasini istiyoruz sakaryaspor a yapilanlari istemiyoruz )</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Faik Yılmaz
20.01.2006, 15:43
bunlari yabpabilimi bilinmez ama

en azindan fener maçlarinda puanlarimiz gasbedilmez....

ben buna inaniyorum....Edited by: Külünkoglu

zanoylu
20.01.2006, 15:48
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Dedigi gibi bu yazinin sonu gelmez....</TD></TR>

Tunga
20.01.2006, 15:49
bunlari yabpabilimi bilinmez ama

en azindan fener maçlarinda puanlarimiz gasbedilmez....

ben buna inaniyorum....

Ben buna henüz inanmıyorum da, inanmak istiyorum.

OmeR.
20.01.2006, 16:12
Sonu gelmeyecek bu listenin uzamasinin sebebi Hep Levent BIÇAKÇI dir.

Külünkoğlu
20.01.2006, 16:44
Turgut yazmis yazmis sonunda çuvallamis, eh be Turgut Sakarya'yi da küçük düsürmek için söylemiyorum ama Sakarya ile Trabzonspor'u kiyasladin ya...

ozcan_asanoglu
20.01.2006, 16:47
Arkadaslarim Kazim Kanat'in yapmak istedigi Ulusoy'u baskanseçtirenin Yildirim Demirören oldugunu dikta ettirmek.

Üç günden beri hastaligimdan dolayi evde yatiyordum, Son gün biraz daha iyiydim onun içim kongre sürecini saniye saniyetakip ettim. Baskan seçildikten sonra Ulusoy canli yayinda CNNTURK'e aynen sunlari söyledi.

"Aday olmamdakien büyük sebep Trabzonspor ve onun degerli Baskanive Trabzonlu delegelerdir. Bütün klüpler bi tarafa Trabzonspor'dan kabul görmeseydim asla baskanliga aday olmazdim, benim için ilk önce bir insan böyle bir ise kalkisirsa kendi memleketinde kabul görmesi gerekir, beni tesvik ettiler, desteklediler, Bu yüzden kendilerine çok tesekkürler ediyorum" dedi. Bilmem baska bir sey söylemeye gerek var mi ?

bu gurur,onur bize yeter....umarim ulusoy bunlari unutmaz...hakkimiz yenmesin, hakkimiz verilsin yeter....

halil ibo
20.01.2006, 16:56
Bir çuval inciri berbat etmek varya zavalli Turgut Yeter onu yapmis.Gayet güzel bir yazi sakarya ile iliskilendirilerek berbat edilmis.

fincher
20.01.2006, 17:29
Turgut yazmis yazmis sonunda çuvallamis, eh be Turgut Sakarya'yi da küçük düsürmek için söylemiyorum ama Sakarya ile Trabzonspor'u kiyasladin ya...
adalet önünde herkes esittir...

Badaloğlu
20.01.2006, 18:20

La bu Turgut bizim Turgutmu?Hani Bursa'ya deplasmana giderken arabada yer olmadigi için adami satisa getirdigimiz Turgutmu?Ne kadar degisti yaw!...Bende diyorum ki; kim bu Turgut???Turgut Allah seni davul etmeye emi!...Sakalida kesince vallada tanimadim billada tanimadim adami yaw...

http://img73.imageshack.us/img73/2617/stts138ph.th.jpg (http://img73.imageshack.us/my.php?image=stts138ph.jpg)Edited by: Badaloglu

yakup midi
20.01.2006, 18:32

bu gurur,onur bize yeter....umarim ulusoy bunlari unutmaz...hakkimiz yenmesin, hakkimiz verilsin yeter.... çok sevindik gerçekten....güzel oldu......

offbeat
20.01.2006, 18:35
AB YOLUNU BILMEM AMA FEDERASYONUN YOLU OFTAN GEÇERsmileys/smiley4.gif

bodozlama
20.01.2006, 18:45
118 bürokrat basbakanlik teftis kurulunun raporlarina ragmen görevlerine devam ediyor. Bu bürokratlarin çalismasinda herhangi bir sakinca görmeyen sayin Bakanimiz sporu temizleyecegim diyor, bende kapisinin önüne bakip gülüyorum...

Metin abi bunun gibi ikiyüzlü,çifte standatli uygulamalari tek tek yazsak burdaki postlar 2'ye katlanir.

al benden de bitane basketbol federasyonunu baskani hakkindaaçilmis davalar varMAS efendi onun adayligina niye karsin çikmadi?

Nytre
20.01.2006, 20:28
harbidende turgut YETER!...

Naim
20.01.2006, 20:58
Yönetime baktigim kadariyla bir adet arsinspor delegesi var Karadeniz Camiasindan ulusoy yönetiminde yeralan kisiler hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslar varsa bizimle paylasirsa memnun olurum

oflum61
20.01.2006, 22:00

Külünkoglu kardesim, acilan konuyu okumadan yazmasan daha iyi olacak...

CAFER ÖZER
20.01.2006, 22:09

La bu Turgut bizim Turgutmu?Hani Bursa'ya deplasmana giderken arabada yer olmadigi için adami satisa getirdigimiz Turgutmu?Ne kadar degisti yaw!...Bende diyorum ki; kim bu Turgut???Turgut Allah seni davul etmeye emi!...Sakalida kesince vallada tanimadim billada tanimadim adami yaw...

http://img73.imageshack.us/img73/2617/stts138ph.th.jpg (http://img73.imageshack.us/my.php?image=stts138ph.jpg)[/url]

[url]http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4952& (http://imageshack.us/?x=my6&amp;myref=http://imageshack.us/index.php) amp;PN=1

Ahmet kayip bulundu diye ilan vermistik sen duymadinmi.

Şahinoğlu
21.01.2006, 22:09
Aksamüstü televizyonlari zapliyorum bakalim ne yorum yapcak bizim medya diye habertürk teTaki Dogan iktidara Trabzon'lular bir tokat daha vurdu dedi deyme keyfime öyle hosuma gittiki sormayin :) Ulusoy'u sevmem ama olay resmen Trabzon'lulura savas boyutuna geldi ve o yüzden sevinçliyim bu seçimde kazanan saftayiz arkadaslar gururla söylüyorum yenilmez gözüken ne kadar sifat, apolet,hatta iktidar partisi varsa yenmeye yikmaya devam ediyoruz kim güçlüymüs anladi simdi Istanbul medyasi ve takimlari bu seçimlerde bizimle birllikte Besiktas'ta karli çikti dua etsinler baskanlari Ulusoy'un damadiydi bu yüzdenbizim saffimizda göründüler kazançli çiktilar ama Kazim Kanatin dedigi gibi tek baslarina bu seçimi kazandiracak kapasiteleri yok ne yazikki bu eziklerin, Besiktas gibikazanantaraftagözükenbir diger apolette ............ oldu hemdehiçte ugrasim olusum içinde bulunmadan bunun için sayin bakan Mehmet ALi SAhin'e tesekkür etmelilerçünki medya bu maglubiyette ...... karsisinda kim varsa ona pay biçti öyle olmamasina ragmen, bu galibiyette en büyük pay Trabzonspor'undur Ulusoy'un dedigi gibi, simdi herkes diyicekki bizim baskanda ......'li niye Ulusoy'u seçtik tamam bizim baskan ......'li ama önce Trabzon'lu arkadaslar hepiniz bilirsinizki bizim önkimligimiz Trabzon'dur Trabzonspor'dur hersey bundan sonra gelir sagciligimiz solculugumuz hep bundan sonra gelir ve hepimiz de deriz en koyu Trabzonspor'lu benim diye iste bu yüzden Nuri Albayrak'ta önce Trabzonlu'dur Trabzonspor'ludur ve sirf basbakan rica etti diye Trabzonspor'lulugundan vazgeçip Bermege oy atamaz bizi diger takimlarla baska klüplerle kiyasliyolar onlar böyle yaptida Trabzon niye böyle yapti iste Trabzonspor'luluk böylebise tabi bunu onlar anlayamaz sonuçta yine isyankar durusumuzu korudugumuz için sevinçliyim bekle fener sira sende bu sene ucuz kurtuldun 100.Yilinda seni yikicaz .....

FANATIK52
22.01.2006, 23:49
hasan doganin sifatini gördükçee tüylerim diken diken oluyodu aldi dersini bundan sonrada pek gözükmez ..

birde bizim yönetici ulusoyu tebrik ediyo alnindan öperken çekmisler fotoyu hosuma gitti yawwww smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Mustafa Mahmutoğlu
23.01.2006, 00:23
VALLA ARKADASLAR HIÇ BIRINIZIN YAZISINI OKUMADIM KUSURA BAKMAYIN DIREK SÖZE DALICAMsmileys/smiley1.gifHAYIRLI UGURLU OLSUN HALUK ULUSOY

Bordo_mavi61
06.02.2006, 19:56
haluk ulusoy seçildigi zaman trabzonlu ve oflu oldugu için sevinmistim.dün ofsporun tokatsporu 1-0 yendigi maçta öyle bir hakem vardi ki resmen facia.bir penaltimizi görmedi en iyi oynayan futbolcumuzu haksiz yere oyundan atti.

bu kadar ezilen baska bi federasyon baskaninin memleketinin takimi varmidir acaba...

biz ayricalik istemiyoruz yalnizca adil yönetim esitlik istiyoruz