PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alaeddin Yakan ile Yollar Ayrıldı | Yeni Hocamız Dragan Sakota

Selçuk Aydın61
14.12.2010, 14:23
Basın Sözcümüz Ertuğrul Doğan, Alaeddin Yakan ile yollarımızın ayrıldığını açıkladı.

peki geldigimiz yeremi gidiyoruz...

Great White
14.12.2010, 14:34
aslında şu basketbol şubesiyle topyekün yolları ayırsalar daha kıyak olur..

mashal61
14.12.2010, 14:39
Bence sorun Medical Park'ta. Ortada bir başarısızlık varsa sponsora bakarım.

Alaeddin hocaya da harcadığı emek için teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun.

Selçuk Aydın61
14.12.2010, 14:41
m.p yatırım karşılıgını alamaması

trabzonspor yazan biryerde bunu hazmedemem başarısızlık şok yaşıyorum sezona büyük laflarla başladık ....

Harun-61
14.12.2010, 14:42
yeni Hocamiz: Dragan Sakota

Basarilar Dilerim...

Gökhan KAN
14.12.2010, 14:43
Sakota gelmeyiz inşallah..

Selçuk Aydın61
14.12.2010, 15:03

....aynen :)

Tolunay Abdioğlu
14.12.2010, 15:04

:D:D:D:D:D

Sakota kesin mi peki?

Çağatay_
14.12.2010, 15:06
Kendisinden umutluydum..

Katılarından dolayı teşekkür ederim..

Teşekkürler Aleaddin hocam.

ApoCaN28
14.12.2010, 15:17
Aleaddin hocamızı seviyordum ben ya .

Neyse yolu açık olsun yapacak bir şey yok . =(

Kazım Uzunboy
14.12.2010, 15:19
Hayırlısı olsun demekten başka çare yok.

Ilelioglu
14.12.2010, 15:42
Hayirlisi olsun ama cok erken oldu bu bence biraz daha beklemek lazimdi cünkü ligin basinda hep güclü takimlara karsi oynamistik...:cool:

UmutBaykan
14.12.2010, 16:00
Alaeddin hocamıza bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

BALKAN 06
14.12.2010, 16:05
dışarıya karşı çok olumlu bir enerjisi olan çok iyi bir hoca idi
ama bi kan değişikliği de şart olmuştu
yolu açık olsun alaeddin hocamızın,emekleri için çok kere teşekkürler.

Enes Ünal Kaya
14.12.2010, 16:09
İyi Hırslı Bir Hocaydı Gitsin İstemezdim Ama Bakalım Hayırlısı Olsun.. Kendisine Bundan Sonra Başarılar

Hamdi Karamahmutoğlu
14.12.2010, 16:34
Alaeddin hocaya yaptıkları için teşekkür ederiz.

Cengiz Çubukcu
14.12.2010, 16:45
aslında şu basketbol şubesiyle topyekün yolları ayırsalar daha kıyak olur..

niye böyle düşünüyorsun?

Badaloğlu
14.12.2010, 16:59
Alaaddin hocanın şanssızlığı Galatasaray, Efes, Fener, Beşiktaş ile peşpeşe oynaması oldu. Bence gereksiz bir ayrılış bu, çok şık olmadı, bu takım bu sene şampiyon mu olacak?

Bu takımın onca sıkıntısı varken, sorunun Alaaddin hoca olarak görülmesi çok enteresan...

Ali İhsan
14.12.2010, 17:13
Alaeddin hoca yıllarını altyapıya vermiş, bir oyuncu yetiştirme uzmanıydı. Ama onun misyonuna veya tecrübelerine uygun bir kadromuz yoktu. Bence yolların ayrılması isabet oldu. Çok değerli bir eğitmen olarak umarım basketbola hizmetleri devam eder.

EmreYavuz61
14.12.2010, 17:18
Bizi ligi çıkardığı için teşekkürler Alaaddin hocamıza...Başarılar dilerim kendisine...
Yeni gelen hocayla inşallah başarılı oluruz...

kemal_efe
14.12.2010, 17:27
alaettin hocaya başaralar umarım sakota hocayla hepten sakata gelmeyiz.

A.Gökhan AKIN
14.12.2010, 17:45
Alaattin hoca'ya bundan sonraki hyatında başarılar..

Cengiz Çubukcu
14.12.2010, 17:49
Alaeddin hoca yıllarını altyapıya vermiş, bir oyuncu yetiştirme uzmanıydı. Ama onun misyonuna veya tecrübelerine uygun bir kadromuz yoktu. Bence yolların ayrılması isabet oldu. Çok değerli bir eğitmen olarak umarım basketbola hizmetleri devam eder.

çok değerli bir eğitmen olarak 2,5 senede keşke kalıcı bir şeyler bırakabilseydi!!!

Kaya
14.12.2010, 17:58
Muazzam bir teşhis!

Suçlu bulundu!

Kesin şampiyonuz artık!

Canberk
14.12.2010, 18:01
Bizi 1.Lige çıkartan Alaeddin Hocamıza teşekkür ederiz .
Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

Ahmet Başkaya
14.12.2010, 18:01
Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum .

ccd6167
14.12.2010, 18:04
evet alattin hoca misyonunu tamamladı bencede....bence sene başında olması gerekiyordu ama geç oldu...hocamızı çok seviyoum ama daha çok gençlerle çalışmayı seven bi hocamız..herhalde genç milli takımında hocası olması lazım....2.5 senelik hizmetlerinden dolayı teşekürler...

pazarkapılı
14.12.2010, 18:06
basket takımına da bir senol güneş gerekiyor....

zahido
14.12.2010, 18:09
Basketbolun b sinden anlamadigim icin herhangi bi yorumda bulunamayacagim.. :)

ama genede iyi bir degisiklik olsa gerek.. insallah yeni hocayla lige tutunup ilerleyen senelerde daha yarismaci bi takim kurariz..

macka61
14.12.2010, 18:56
yapmış olduğu hizmetler için kendisine teşekkürler

Mert67
14.12.2010, 19:01
Hizmetleriniz için teşekkürler hocam.

ÖmerFarukYılmaz
14.12.2010, 19:45
Allah aşkına kim gelecekmiş yerine..

Ne hamle ne hamle..

Selçuk Aydın61
14.12.2010, 20:09
yeni Hocamiz: Dragan Sakota

Basarilar Dilerim...

bu bilgiyi nerden aldın !!!

Cem Zırıh
14.12.2010, 20:44
herkes alaattin hoca kovulmus gibi konusuyor sizlerin bilip bizim bilmedigimiz birsey mi var acaba ki :S ben istifa etti diye biliyordum ...

Oğuz ZEYTİN
14.12.2010, 21:10
2008'den itibaren TB2L'de iki başarılı sezonu Aleaddin Hocamızla geçirdik. Kendisiyle Beko'ya yükseldik. Devam etme kararı şıktı...

Türkiye Kupası ve ligdeki performansımız hesaplandığı gibi gitmedi. Bunda saha dışı etkenler kadar teknik-taktik sebepler de var.

Takım olma ve mücadele konusunda sıkıntılar yaşadık. Bazen kan değişikliği gerekir. Olay budur...

Yönetim, hocamızla konuşup yollarını ayırdı. Yerine Dragan Sakota getirilecek (Bunlar iki gündür forumun basketbol sayfalarında yazılıp tartışılıyor; detaylı bilgiler için zahmet edip iki üç satır aşağılara bakalım).

*

Selçuk Aydın61
14.12.2010, 21:14
herkes alaattin hoca kovulmus gibi konusuyor sizlerin bilip bizim bilmedigimiz birsey mi var acaba ki :S ben istifa etti diye biliyordum ...

http://www.trabzonsporbasket.com/Detay.aspx?Id=1183

kovulması yada istifa etmesi yorumsuz....

Mustafa ÖZDEMİR
14.12.2010, 21:57
yolu açık olsun.yaptığı herşey için teşekkürler...

Gökçebey
14.12.2010, 22:14
Alaeddin hocayı severdim, bu takıma çok şey yaptı. Yolu açık olsun, keşke böyle olmasaydı ama iki taraf için de kan değişikliği gerekliydi.

Teşekkürler hocam. :alkış:

Hüseyin Çümen
14.12.2010, 23:30
Çok doğru bir karar. Bir takım iyi hucum edemeyebilir elindeki kadro yetersizdir veya farklı nedenlerle olabilir. Fakat bir takım bukadar hafta geçmesine rağmen bukadar çok sayı yememeli artık bi sistem oturtulmalıydı. Hucumda etkisiz takımlar defanslarını ön plana çıkartıp maçlara ortak olabiliyorlar ama biz ne hucum edebiliyorduk nede defans yapıyorduk ligin dandik takımları bize 30 sayı fark atıyorlardı. Ve her hafta bir pota altı oyuncusu trabzonspora karşı kahraman oluyordu. defansın zaafı burdanda belliydi. Bence elimizdeki kadroda bukadar vahim hucum etmeyi gerektirecek bir kadroda değildi. Çok iyi oldu kendisine bundan sonraki hayatında başarılar

İlker Akçay
14.12.2010, 23:37
Alaeddin Hocaya yaptığı herşey için sonsuz Teşekkürler...

POYRAZ
15.12.2010, 06:02
Verdigi emekler icin kendi adima tesekkür ederim.
Hayatinin geri kalan kisminda basarilar dilerim.

Barış Burak
15.12.2010, 09:42
yapılmış en büyük hata basketbol şubesi için.

bkandil
15.12.2010, 12:05
Her iki tarafa da hayırlı olur inşallah....

Oğuz ZEYTİN
15.12.2010, 16:24
*** Yeni baş antrenörümüz Dragan SAKOTA için yarın saat 11:00'de M. Ali Yılmaz Tesisleri'nde imza töreni yapılacak. ***

http://www.trabzonsporbasket.com/Detay.aspx?Id=1185

D. Sakota kimdir?

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=93478

*

;)

Oğuz ZEYTİN
15.12.2010, 16:58
Büyük usta Yalçın Granit'ten Alaeddin Yakan yazısı:

" Dün Trabzonspor koçu Alaeddin Yakan ile yolların ayrıldığını okuduğumda sarsıldım sırp antrenör Dragan Skota’yı takım başına getirmişler. Ben yugoslav kökenli koçlar gidişine ilk dur diyecek ülkenin Türkiye olması için heyecan içinde olduğumu bir çok kez tekrarladım. Demekki derdimizi hala anlatamıyoruz. Basketbolumuzun sorumluluğunu Türk koçlara vermek için daha zaman var. Trabzon basketbolumuzun anadoluya yayılması için en büyük kozumuz. Spor aşığı Trabzonluların seyirci rekorları kıracağı muhakkak. Çok da güçlü yönetimleri var, kararı veren onlar. Ben Alaeddin Yakan ile hiç tanışmadım. Ama ona karşı içimde teşekkür var. Sebebi bundan yedi yıl önce (Basketbolda Hucum) adlı bir kitap yazmış olması. Bu kitap onun ne kadar büyük bir basketbol adamı olmasının bir göstergesi. Siz oyuncu olarak koçunuza güvenirsiniz güvenmezsiniz, seversiniz sevmezsiniz, benim içimde bu kitap yüzünden Yakan’a saygı var. Aynı saygıyı basketbol kitapları yazan Hurşit Baytok’a da duyuyorum. Bugün ben bir kulübün sorumlusu olsaydım, ilk yapacağım iş Yakan’ı takımın başına Mentör (danışman) olarak getirmek olurdu."

Kaynak: basketdergisi.com

Cengiz Çubukcu
15.12.2010, 17:22
Büyük usta Yalçın Granit'ten Alaeddin Yakan yazısı:

" Dün Trabzonspor koçu Alaeddin Yakan ile yolların ayrıldığını okuduğumda sarsıldım sırp antrenör Dragan Skota’yı takım başına getirmişler. Ben yugoslav kökenli koçlar gidişine ilk dur diyecek ülkenin Türkiye olması için heyecan içinde olduğumu bir çok kez tekrarladım. Demekki derdimizi hala anlatamıyoruz. Basketbolumuzun sorumluluğunu Türk koçlara vermek için daha zaman var. Trabzon basketbolumuzun anadoluya yayılması için en büyük kozumuz. Spor aşığı Trabzonluların seyirci rekorları kıracağı muhakkak. Çok da güçlü yönetimleri var, kararı veren onlar. Ben Alaeddin Yakan ile hiç tanışmadım. Ama ona karşı içimde teşekkür var. Sebebi bundan yedi yıl önce (Basketbolda Hucum) adlı bir kitap yazmış olması. Bu kitap onun ne kadar büyük bir basketbol adamı olmasının bir göstergesi. Siz oyuncu olarak koçunuza güvenirsiniz güvenmezsiniz, seversiniz sevmezsiniz, benim içimde bu kitap yüzünden Yakan’a saygı var. Aynı saygıyı basketbol kitapları yazan Hurşit Baytok’a da duyuyorum. Bugün ben bir kulübün sorumlusu olsaydım, ilk yapacağım iş Yakan’ı takımın başına Mentör (danışman) olarak getirmek olurdu."

Kaynak: basketdergisi.com

Yalçın Granit'e bizlere olan ilgisinden dolayı teşekkür ederiz , Alaeddin Hoca konusunda ise saygı biz de duyuyoruz ayrıca üzülüyoruz da ama ortada bir gerçek var ki günü kurtarmaya çalıştı ve 2,5 senede kalıcı bir şey üretemedi...

magicyattara
15.12.2010, 17:23
Oğuz yeni hocamız hakkında neler düşünüyorsun..:)

Oğuz ZEYTİN
15.12.2010, 17:37
Oğuz yeni hocamız hakkında neler düşünüyorsun..:)

Abi,

* Yabancı koç bizim ayarımızdaki takımlarda sık görülen bir olay değil. Geçen yıl Darüşşafaka Vucinic'i getirdi, olmadı. Daha önce Kepez Sabit Hadzic'i getirmişti. Veya Tad Baldwin... Uzun süreli çalışamadılar ( Tanjevic'i ayrı tutuyorum, onun konumu farklıydı; milli takımın da başındaydı. Efes bile David Blatt'a bir sezon dayamadı, ki Rusya'yı şampiyon yapıp gelmişti).

Lige adapte olamama gibi bir ihtimal var. Ama bunu;

- Asistanların kalması

- Rasic faktörü koçun işini kolaylaştıracaktır.

Beko BL'nin geçmişe göre Avrupa'da ilgiyle takip ediliyor olmasını da hesaba katarsak alışma süreci kısa olacaktır (diye umuyorum).

* Eğer Tanjevic'in Fb'de yaptığı gibi uzun süreli bir çalışma yaparsak, faydalı olur. Çünkü inkar edilemez bir tecrübeye sahip. Çok mu başarılı, hayır. Ama Avrupa'da bilinen-tanına bir koç. Gençleri keşfetmede usta bir hoca.

Yakın geçmişte başarılı olamadı, doğru. Basketbol değişti çünkü. Eski Yugoslav koçlardan kendilerini yenileyebilenler başarılı oldu. Bence iki yıl dinlenmiş olarak gelmesi, koça da heyecan ve tazelik getirecektir.

Bence çalışacağı ekip önemli. Video analizcisi, istatistikçisi, kondisyoneri, asistanları... Uyumlu bir teknik kadro kurulursa, ligi tanımada güçlük çekmezse umarım başarılı olur.

Ve tabii altyapı yatırımları. Artık lafta kalmasın, çevre il-ilçe taramaları, basketbol okulları, PİLOT TAKIM, gibi hamlelerin somut hale gelmesini bekliyorum.

Özetle, beklentilerimiz var hepimizin. Yönetim desteğiyle, bu hamle milat kabul edilip daha çok çalışırsak orta-uzun vadede başarılı oluruz.

Hürgün Aygün
15.12.2010, 17:37
Alaeddin hoca ile devam edilmeliydi bence çok büyük başarısı var bence takım üstünde biraz daha sabırlı olunmalıydı.

Yeni hocamız Dragan Sakota'ya başarılar...

macka61
15.12.2010, 18:46
hayırlı olsun yeni hocamız

Alibeyoglu
15.12.2010, 18:49
eski hocaya tsk ederim yenisine basarr dilerim

Mustafa ÖZDEMİR
15.12.2010, 20:18
hayırlı olsun...

Hamdi Karamahmutoğlu
15.12.2010, 21:07
Umarım sakota takıma biraz direnç katar.

necmiati61
16.12.2010, 01:28
Ben de Alaattin hocayı seviyordum:(( Tekrar buluşmayı ümit ediyorum ilerde..

Fatih Kuloğlu
16.12.2010, 16:06
Hayırlı olsun. Alaaddin hocanın emeği büyüktür teşekkür ederiz..

Asi Çaykaralı61
16.12.2010, 16:18
Hayırlısı olsun

Alaaddin Hoca'ya bundan sonra ki hayatında başarılar dilerim

Çağatay_
16.12.2010, 16:42
Yeni hocamız hayırlı olsun umarım aradığı çalışma ortamınu bulur ve başarıya hep birlikte ulaşırız.

Üzerimizde çok emeği bulunan Aleattin Yakan'a tekrardan teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.