PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tehlikeli Övgüler !!!

Adil ÖZGÜR
13.12.2010, 19:57
Takımımız Maşallah, tam yol ileri giderken, trübünler 1976 daki gibi çoştukça çoşuyor. Bizler Onure olurken, rakiplerimiz de bizlere övgüler yağdırıyor, yine onure oluyoruz.
Ancak;
Bazı görüşler veya beyanlar Trabzonspor'un yararınaymış gibi verilsede, gizli kapaklı olarak gündeme güçlü bir Trabzonspor'un çıkmasını istemeyenlerin TEHLİKELİ ÖVGÜLERİ'ni her hafta bu sayfada paylaşalım.
Şansal BÜYÜKA'nın konuğu BJK lı Sinan, Trabzonsporu övüyorlar ve Sinan'a programda sorusu şöyle bir soru soruyor;

İkinci yarıda Trabzonspor'a takviye sizce yapılmalımıdır, eğer gerekli ise nerelere Trabzonspor takviye yapmalıdır.

Sinan'ın Cevabı; Bence takviye gerekli değil, takım bozulmamalı,

Şansal; Teofilo gitti, sandraforsuz kaldılar, bir sandrafor gerekli, yoksa Teofilo geri gelirmi? Şenol Kabul edermi?

Sinan; Hayır, Şenol'un böyle bir şeyi kabul edeceğini zannetmiyorum, eğer Sandrafor alınırsa Umut BULUT'a yedek bir sandrafor alınmalıdır. Diğer bölgelere bence transfer gereksizdir.

SONUÇ; Bizi öven ve programlarında Trabzonspora yer verenlere şükranlarımızı her zaman sunuyoruz, onure oluyoruz. Ancak, spor programlarında kırılma noktasını yakalayabilmemiz için, Sinan'ın görmüş olduğu yedek sandrafor harici takviye yapılmamalı görüşlerini eleştirmek, esas ezikliklerini su yüzüne çıkarmak, üyelerimizi bilgilendirmek açısından önemli görüyorum.

*Gerçekten Trabzonspor yararına yapılan görüşlerle TEHLİKELİ ÖVGÜLERİ ayırmak, temiz spor eleştirini yerine oturtmak için görüşlerinizi almak istiyorum.

Ahmet Başkaya
13.12.2010, 19:59
Şenol Hoca çok dikkatli bu konuda Adil Abi ondan dolayı oyuncuların bir kulağından girip birinden çıkıyor sanırım :)

Özel röportajlarında bunu direk belli ediyorlar .

Mustafa ÖZDEMİR
13.12.2010, 20:01
adamlar bizim rehaveti sevmediğimizi biliyorlar...

Effective61
13.12.2010, 20:02
Takımımız Maşallah, tam yol ileri giderken, trübünler 1976 daki gibi çoştukça çoşuyor. Bizler Onure olurken, rakiplerimiz de bizlere övgüler yağdırıyor, yine onure oluyoruz.
Ancak;
Bazı görüşler veya beyanlar Trabzonspor'un yararınaymış gibi verilsede, gizli kapaklı olarak gündeme güçlü bir Trabzonspor'un çıkmasını istemeyenlerin TEHLİKELİ ÖVGÜLERİ'ni her hafta bu sayfada paylaşalım.
Şansal BÜYÜKA'nın konuğu BJK lı Sinan, Trabzonsporu övüyorlar ve Sinan'a programda sorusu şöyle bir soru soruyor;

İkinci yarıda Trabzonspor'a takviye sizce yapılmalımıdır, eğer gerekli ise nerelere Trabzonspor takviye yapmalıdır.

Sinan'ın Cevabı; Bence takviye gerekli değil, takım bozulmamalı,

Şansal; Teofilo gitti, sandraforsuz kaldılar, bir sandrafor gerekli, yoksa Teofilo geri gelirmi? Şenol Kabul edermi?

Sinan; Hayır, Şenol'un böyle bir şeyi kabul edeceğini zannetmiyorum, eğer Sandrafor alınırsa Umut BULUT'a yedek bir sandrafor alınmalıdır. Diğer bölgelere bence transfer gereksizdir.

SONUÇ; Bizi öven ve programlarında Trabzonspora yer verenlere şükranlarımızı her zaman sunuyoruz, onure oluyoruz. Ancak, spor programlarında kırılma noktasını yakalayabilmemiz için, Sinan'ın görmüş olduğu yedek sandrafor harici takviye yapılmamalı görüşlerini eleştirmek, esas ezikliklerini su yüzüne çıkarmak, üyelerimizi bilgilendirmek açısından önemli görüyorum.

*Gerçekten Trabzonspor yararına yapılan görüşlerle TEHLİKELİ ÖVGÜLERİ ayırmak, temiz spor eleştirini yerine oturtmak için görüşlerinizi almak istiyorum.

Sormak lazım Sİnan a Eziktaş niye hala 3 transfer yapıyor ileriye. Adamlar da Nobre , nihat , bobo varken forvet neye gerek? ortasaha da o akdar adamları varken 2 ortasaha alıp ne edecekler?. Çakal bunlar, çakal

Hasan61
13.12.2010, 20:03
Oyuncuların hepsi zeki insanlar bu açıdan Manisa maçı bizi şampiyon yapacak maçtır.
Rehavetin ''R''sinin yuvarlak kısmı bile oluşmaz takımda.

SDanışmaz
13.12.2010, 20:08
Boşuna uğraşmasınlar o sene bu sene :)

Gökçebey
13.12.2010, 20:12
Bir de daha farklı bir durum var.

Aranızda 2 haftadır Trabzonspor'un lehine ucuz penaltı verilmesi için bizim yönetimin veya camianın ileri gelenlerinin hakemlere veya TFF'ye telkinde bulunduğuna inanan var mı? TFF veya hakemler bize kıyak geçecek. Buna kaba etiyle gülmeyen var mı?

2 yıl boyunca hakemlerin okşamasıyla başarı yakalayan, futbol felsefesi topu Mehmet Yıldız'a şişir, o bir şekilde gol atar olan bir küme hattı takımının Peşkeşspor yakıştırmasını ciddiye alan var mı?

Bitmeyen maçlardan, 2 metrelik ofsaytlardan attığı gollerle şampiyon olan taraftarının kışkırtmasına takılan var mı?

Bal gibi penaltılar için ben bir anneyim bu ucuz penaltıları çocuğuma nasıl anlatırım şeklinde ajitasyon yapan ezikspor taraftarının, haksız şampiyonluklarını çocuğuna nasıl anlattığını merak etmeyen var mı?

Anadolu ihtilali yapılmaya çalışılıyor, yayıncı dekoder satamayacak reytingler düşecek diyen zerzavat takımını ciddiye alan var mı?

Dolduruşlara gelmeyelim. Kışkırtmalara kulaklarımızı kapatıp şampiyonluğa kilitlenelim. Hele ki sınıfımızda olmayan zavallı takım taraftarlarına asla cevap vermeyelim. Bu onları daha da çıldırtacaktır.

Benim geçmişimdeki 6 şampiyonluk da helaldir. Bu haftaya kadar oynanan oyun sonucunda kazanılan 39 puan da annelerimizin ak sütü gibi helaldir.

Selçuk Aydın61
13.12.2010, 20:20
bu kadar hayınlık olurmu gazetenin manşet haberinin içerisinden bu yazı 'Bu büyük taraftara şampiyonluk yakışır'

...........Gölge eden penaltılar............http://fanatik.ekolay.net/Bu-buyuk-t..._35_204971.htm
.
Trabzonspor’un baskısı dakika dakika artarken, kafa topuna çıkan Umut’un yere inişi ‘penaltı’, cezayı kesen de Burak oldu. Ancak Buca maçından sonra bu ‘ucuz’ ikinci penaltı Trabzon’un futboluna gölge düşüren ikinci gelişmeydi.

Maçın hakemi ne yaptı?

Abartılı attı penaltı yok!

Hakem Bülent Yıldırım, temposu yüksek olan karşılaşmaya ayak uydurmaya çalıştı. Ancak sert hareketlere pek de önlem alamadı. Kart yerine sözlü uyarılar yapması, oyunu sertleştirdi ve kritik pozisyonların oluşmasına sebebiyet verdi. Özellikle Trabzon’un yediği golde Colman’ın, Holmen’e hiçbir müdahalesi yokken verilen faul kararı golle sonuçlandı. Holmen’ın, Burak’a ayağının tabanıyla yaptığı sert hareketin karşılığı ise sarı değil kırmızı olmalıydı. 73’te Belediye ceza alanına ortalanan topa Umut yükseldi. Arkasındaki Serhat ise Umut’un sırtına eliyle temasta bulundu. Ancak Umut’un pozisyonunu bozmadı. Umut ise abartılı bir şekilde yere düşünce, Bülent Yıldırım gereksiz bir penaltıya hükmetti. Kırmızı kart kararına gelecek olursak. Ekrem’in gördüğü ilk sarı kart gereksizdi ancak kırmızıya sebebiyet veren ikinci sarı kararı yerindeydi.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 20:24
- İyi de, bizi övseler "kesin altında bir çapanoğlu var" diyoruz. Ahmet Çakar "Trabzon hakeme rağmen kazandı" diyor, bizim taraftarımızda şüphecilik hakim. "Durup dururken övmez bizi bunlar"...

Durup dururkeni mi var, her şey ortada işte!

- Eleştirseler "adamlar bizi küçümsüyor" diyoruz.

Bazen de bizi öven yorumcu "aslan" oluyor, "reis" yapıyoruz başımıza (Sergen Yalçın)... Neden? Çünkü gururumuzu okşuyor!

Ertesi hafta küçük bir eleştiri yapsa "Fbli, Gsl, Bjkli sinsi" (Mehmet Demirkol) oluyor. Vay efendim "sen nasıl Burak Fb'de oynayamaz dersin"...

Doğru, Fb'de oynayamadı ama bizde maaşallahı var.

Ne yapsalar beğenmiyoruz?

Başarıya olan alışkanlığımızı mı yitirmişiz? Daha 16. haftada şaşkınlık içerisindeyiz. İnsanların neler söyleyeceğini belirleyemeyiz, fakat umursamamak ve/veya dikkate alıp değerlendirmek bizim elimizde.

Zirvedeyiz işte! Eze eze geldik buralara. Bırakın insanlar ne derse desinler...

Son sözü biz söyleriz!

Adil ÖZGÜR
13.12.2010, 20:32
Sinan'ın bir kerameti de programda Fatih TEKKE hususunda oldu.
Burada kesinlikle TEKKE olayını alevlendirmek için yazmıyorum. Tezatlıkları su yüzüne çıkarmak istiyorum.
Şansal; Fatih Tekke Trabzonspor'da yararlı olurmu?
Sinan; Kesinlikle hayır, hatta Trabzonsporu karıştırır, farklı yerlere konu olur.
Şansal; Tekke tekrar Rusyaya dönecekmiş,
Sinan; Hayır, benim duyuyum bir Anadolu takımı ile anlaşmak üzere, o da Eskişehirspor olarak duydum. Fatih TEKKE eğer Eskişehire giderse orada MÜTHİŞ işler yapacağını söyleyebilirim.

Soru; Eskişehirde başarılı olan bir kişi Trabzonsporda başarılı olamazmı? Milli Forma giymiş bir futbolcu neden kendi evinde başarılı olamazmış? Bu flaş bir TEZATLIK lıktır.

Demekki korktukları esas nokta Trabzonsporun Şampiyonluğu değildir.

Bence Sinan'ın korkusu Trabzonsporun eskiden olduğu gibi İstanbul Takımlarının Şampiyonluklarına Trabzonsporun AMBARGO koymalarından korkmaktadır, tasası, kaygısı bu yüzdendir.

Emirhan Uludüz
13.12.2010, 20:40
Valla sınıfa girdim herkes ayrı ayrı "hadi iyisiniz şampiyon oluyorsunuz" - "olm ne top oynuyosunuz yav" - "yine gömdünüz :D" gibi yorumlar valla bi havalanmadım desem yalan olur.. :D

Tunay ERDEM
13.12.2010, 20:43
Ver gazı yapıyorlar.

volkan_627
13.12.2010, 21:29
boşverin konuşsunlar. nasıl ezildikleri ortada ne yapacaklarını şaşırmışlar. bunların bu durumlarını gördükçe daha bir zevk duyuyorum. boşuna demedik bunlara 3 ezikler diye. nasıl eziliyorlar büyüklüğümüzün altında. yazık abisi yazık fazla yüklenmeyin. takılsınlar...

pReN@_61
13.12.2010, 21:34
Biz işimizi bilelim yeter.

Cafer Bulur
13.12.2010, 21:36
En büyük rakibimiz bize yapilan övgülerdir.

Trabzonspor sampiyon olamaz denmesi bence bizim icin daha iyidir,hayirlidir.

Yunus Emre SEYHAN
13.12.2010, 21:45
Manisa, Eskisehir maçları kulağımıza küpe olsun diyecem ama birşey olduğu yok. son 2 maçtır öyle pozisyonlar veriyoruz ki..
Serkan-Cale biraz daha defansı düşünmeli.

sakaryalı.61
13.12.2010, 21:46
adil kardeşim bu bilgilendirme için sana teşekkür ediyorum.
zaten sinan ve sinan gibilerin öteden beri kullanmaya çalıştıkları taktiklerin biride bu.
şişir balonu elinde patlamasın ...

fakat şimdi durum değişti onların ne hinoğlu olduklarını .bilmeyenmi var ayrıca daha değişik varyasyonlarada medya sayesinde gireceklerini biliyoruz ama yemezler

Travelair
13.12.2010, 22:12
Sinan Engin Lucescu zamanında bjk ilk yarıyı 8 puan önde tamamlarken yalvarmıştı forvet alalım diye. O günleri ne çabuk unutuyor?

bkandil
13.12.2010, 22:27
Adil Bey,
Bu konuda müsterih olabilirsiniz.
Şenol Güneş hem önceki yaşadığı tecrübelerden bu yemi yutmaz, hem de Sinan Engin'in aklı ile iş yapacak biri değildir.

Fakat takım tam da rayına girmiş hem oyun hem de inanç anlamında kendinde iken, hakemlerin -kasıtlı olduğuna inandığım- verdiği/vermediği yanlış kararlar takımımız için, medya vasıtası ile kamuoyunu "haksız puan kazanıyorlar" düşüncelerine sevk etmektedir. (Örn. Dünkü maçta verilmeyen penaltı konuşulmamakta, verilen penaltının haksız olduğu konuşulmakta...)
Bu düşünce de rakiplerimizin takımımıza daha farklı motive olmasına (özellikle sertlik anlamında) sebep olmaktadır. Bence ikinci yarı takımımızın önündeki asıl sıkıntı bu olacaktır.

mashal61
13.12.2010, 22:32
Takımda bir tane forvet var ve Sinan Engin forvete gerek yok diyor. Bunu dinleyip de "Aaa harbiden bu adam doğru söylüyor" diyen "1" insanoğlu var mıdır? :):)

Adil ÖZGÜR
13.12.2010, 22:34
Adil Bey,
Bu konuda müsterih olabilirsiniz.
Şenol Güneş hem önceki yaşadığı tecrübelerden bu yemi yutmaz, hem de Sinan Engin'in aklı ile iş yapacak biri değildir.

Fakat takım tam da rayına girmiş hem oyun hem de inanç anlamında kendinde iken, hakemlerin -kasıtlı olduğuna inandığım- verdiği/vermediği yanlış kararlar takımımız için, medya vasıtası ile kamuoyunu "haksız puan kazanıyorlar" düşüncelerine sevk etmektedir. (Örn. Dünkü maçta verilmeyen penaltı konuşulmamakta, verilen penaltının haksız olduğu konuşulmakta...)
Bu düşünce de rakiplerimizin takımımıza daha farklı motive olmasına (özellikle sertlik anlamında) sebep olmaktadır. Bence ikinci yarı takımımızın önündeki asıl sıkıntı bu olacaktır.

Evet size katılıyorum, haklısınız.
Ancak;
Sinan ENGİN'in düşüncesi şu;
1- Fatih Tekke Trabzonspora giderse yararlı olmaz, (Aslında çok yararlı olur düşüncesinden konuştu, bu düşünceyi deklare etmedi, tezatını işledi.)

2- Fatih Tekke eğer Eskişehire giderse müthiş işler yapacağı kesindir. Çünkü bir Trabzonspor maçında Fatih TEKKE Trabzona karşı savaşacak ve Eskişehir adına başarılı olacak,

Kim kârlı çıkacak; Onlar.

Tehlikeli Övgüler !!!

bkandil
13.12.2010, 22:35
Takımda bir tane forvet var ve Sinan Engin forvete gerek yok diyor. Bunu dinleyip de "Aaa harbiden bu adam doğru söylüyor" diyen "1" insanoğlu var mıdır? :):)

Sinan Engin'in bu sözleri söylediği programdaki yorumculardan biri ona bu konuda katılmıştı sanırım...