PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 17.Hafta | Trabzonspor 3 - 0 KDÇ. Karabükspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

magicyattara
18.12.2010, 09:33
Alanzinho`nun aşırtma şutunu yemeliydi.:)
Yediği ilk goldeki kafa vuruşu kale önünde tartıştığı,tartakladığı arkadaşı tarafindan geldi zannettim.Sen misin beni döven ahanda sana gol.:)

Akşam arkadaşını dövdüğü pozisyonu izledim..çocuk öyle küfrediyor ki ona..dudak okumayla anladım söylediklerini..ana avrat dümdüz gitmiş Tomiç'e..:D

Alanzinho şapkadan tavşanı çıkarıyordu az kalsın..2 sezon önce Kocaeli'ye attığı golün kopyasını basıyordu ama ballı Tomiç kurtardı..:)

Burak
18.12.2010, 09:35
bu arada takım arkadaşına olan davranışı kart gerektirir mi...

Evet abi gerektirir, Brezilyada aynı olay olmuştu Fluminense'nin şampiyonluk maçında, sarı kart gelmişti.

Muhalif
18.12.2010, 09:35
Maçtan beraberlik bekliyordum açıkçası. Galibiyet çok iyi geldi. Her ne kadar şans golü desek de o hatayı yapmaya zorladığımızı düşünüyorum rakibi son 15-20 dakikada. Emenike de çıkınca köşeye sıkışan boksör gibi oldu Karabük. Karşılık da veremedi ve sonuçta galip geldik.

İç sahada sıkıntı var biliyoruz. Zira rakip sahada topu tutacak, kenar ortaları kafayla içeri yollayacak forvet yok ilk olarak. Ayrıca sol açık ve ortasahanın ortası da takviye gerektiriyor.

Hepsinden önemlisi Engin problemimiz var. Engin'e güvenip yola çıkamayız. Benim bu tür oyuncular hakkında kararım nettir. Böyle bir oyuncuya sahip olup 90 dakika 10 kişi mi kalacağız korkusunu yaşamaktansa hiç sahip olmamak veya daha az yetenekli ama daha disiplinlisine sahip olmak yeğdir. Sürekli konuşması bir yana en gıcık olduğum hareketi de topla birlikte ilerlerken 2 elini yana açarak pas atacak kimse yok diye tribünlere göstermesi... Uyanıklık.. Zira kendisi çalıma gitmek istiyor, ama kaptırırsa tepki alacak.. En iyisi iki elini yana açıp bakın atacak kimse yok ayağına yatmak... Ayağına yatmak diyorum zira ben inanmıyorum bu harekete. Allah aşkına topla birlikte ortasahada en çok oynayan ve en çok derin pas atan adamımız Selçuk'un siz bir kez ellerini yana açıp atacak kimse yok hareketi yaptığını gördünüz mü? Dürüst olalım... Engin en büyük silahlarımızdan biri ama en büyük problemimiz aynı zamanda... Hayırlısı olur inş.

Hamza Öztürk
18.12.2010, 09:38
varya artik sampiyon olmak farz degil artik sampiyonluga ambargo koymak farz oldu bize...
olalimki bu k.peklerin hepsi veremden gebersin gitsin
gitsinki tvleri rahat seyredelim

Punisher-61
18.12.2010, 09:40
Böyle kapanan takimlara karsi teofilo olsaydi zorlanmazdik diye düsünüyorum...

Ömür Karadeniz
18.12.2010, 09:44
Hepsinden önemlisi Engin problemimiz var. Engin'e güvenip yola çıkamayız. Benim bu tür oyuncular hakkında kararım nettir. Böyle bir oyuncuya sahip olup 90 dakika 10 kişi mi kalacağız korkusunu yaşamaktansa hiç sahip olmamak veya daha az yetenekli ama daha disiplinlisine sahip olmak yeğdir. Sürekli konuşması bir yana en gıcık olduğum hareketi de topla birlikte ilerlerken 2 elini yana açarak pas atacak kimse yok diye tribünlere göstermesi... Uyanıklık.. Zira kendisi çalıma gitmek istiyor, ama kaptırırsa tepki alacak.. En iyisi iki elini yana açıp bakın atacak kimse yok ayağına yatmak... Ayağına yatmak diyorum zira ben inanmıyorum bu harekete. Allah aşkına topla birlikte ortasahada en çok oynayan ve en çok derin pas atan adamımız Selçuk'un siz bir kez ellerini yana açıp atacak kimse yok hareketi yaptığını gördünüz mü? Dürüst olalım... Engin en büyük silahlarımızdan biri ama en büyük problemimiz aynı zamanda... Hayırlısı olur inş.
Bence haklısınız ama mesela bende engini karakter ve sizinde söylediğiniz gibi bazı hareketlerinden dolayı sevmem.Ama şampiyonluk yolunda bu takımın 18 dışında kalanlara dahi ihtiyacı var.

Badaloğlu
18.12.2010, 09:44
Biraz önce bunu mail olarak Altan Tanrıkulu'ya gönderdim arkadaşlar!

Sayın Tanrıkulu,
sizi yakından takip eden Trabzonsporlu bır okurunuz olarak yazıyorum. Sizin gibi futbol bilgisine güvendiğim yazar, neden son zamanlarda bu denli art niyetli demeçler verir ve elde edilen başarıları karalamaya çalısır anlamıyorum.
Dün akşam izledim ama hayretle, nerdeyse Trabzonspor'un oynamış olduğu her maçı izlemesem, düşme potasında olan bir takımdan bahsediyorsunuy zannedeceğim. Niang boş kaleye atmamış, Pino şu pozisyonu kaçırmış, bilmem şu hakem şu penaltıyı vermiş.
Neden bu denli bir öfke ve kin var Trabzonspor böyle güzel giderken? Aradaki puan farkı mı endişelendiriyor sizi, yoksa başka nedenler mi? Açıklarsanız sevinirim, netice de bir yorumcu/gazeteci olarak sizlerin objektiv olmasını bekleyebiliriz.

Almanya'da hakem olan çok yakın bir arkadaşıma sırf şu penaltı muhabbetleri dolayısıyla pozisyonları gösterdim ve aldığım cevap hiç de sizlerin söylediklerine eşdeğer değildi. Buca macı dışındakiler net oalrak penaltı demişti kendisi bana ve öncesinde hangi takımı desteklediğimi söylememiş olmama rağmen, objektif kalmasını sağlamak adına bunu yapmıştım.

Bu denli mi hazmedemiyorsunuz Trabzonspor'u?
Tamam, bir iki haftadır iyi oyun ortaya koymuyoruz, doğrudur! Ama galip geliyoruz, özel oyuncularımızla, takımın mücadele gücüyle ve doğrusunu isterseniz, keşke bizim takımızın yaptığının yarısını Galatasaray yapsa veya Fenerli oyuncular. Tebrik ederim, helal olsun derim ancak Fenerbahçe de takımının biraz ilerlemesini sağlayan adam Alex ve Emre, onun dışında da oynayan yok takım için, eh Galatsaray'dan bahsetmeye gerek bile yok, çünkü onlarda hiç Ruh yok.

Biraz olsun sindirin bence takımımızı, unutmayın, Anadolu olmazsa Istanbul bir hiçtir, Trabzon'da Anadolu'nun lokomotifi olduğuna göre de, bunu aklınızdan çıkarmayın!

Saygılarla

Altan Tanrıkulu'nun maç sonrası yapmış olduğu yanlı yorumlara neden şaşırıyorsunuz ki? Altan Tanrıkulu denen zerzevat 1996 yılında Can Tanrıyar ile birlikte, Ali Şen'in şampiyonluğu elimizden çalmasına basın yoluyla çanak tutan adamlardır. O yüzden şaşırmayın...

Şenol Güneş'in maç sonrası yorumları sanki bu adamlara verilmiş cevap gibiydi. Sinan Engin ve Altan tanrıkulu... Tamam ilk yarı iyi top çeviremedik ama Şenol hoca ne diyor? Sabır, sabır, sabır...

Bu oyuna gelmeyeceğiz, getiremeyecekler... Sabredeceğiz ve sezon inşaallah 27 yıllık hasrete son vereceğiz...

magicyattara
18.12.2010, 09:48
Bundan sonrası için düşünmemiz gereken takım bize en yakın takım olan Bursa..oynadıkları futbolla bizi sezon sonuna kadar zorlayacaklardır..

Altan Tanrıkulu ve Sinan Engin sabahlara kadar konuşsalar da mensubu oldukları takımların bir halt yiyeceği yok..3 maç alırlar 4. maçta yenilirler..1 maç alırlar 2 maç berabere kalırlar..problem Bursa bence..

TheCrow
18.12.2010, 09:52
Karabükspor'un kaptanı Pirlo'ya ne kadar çok benziyor :D

İlyas BAHADIR
18.12.2010, 09:52
Transfer lazım transferr, dün de gördük ki Colman, Serkan ve Jaja nın alternatifi yok, jaja ya alternatif alanı gösterebilirsiniz ama oyun tarzından hoşlanmıyorum bide fii tarihinden beri yedekte olan zafer yelen ve sezer badur denen arkadaşlara acilen yol vermeliyiz özetle en kalitelisinden 2 ortasaha en kralından bi golcu, en fırtınasından bir sağ bek lazım almazsak 2 yarıda çoook zorlanırız

Burak
18.12.2010, 09:54
Engin'in Güney Amerikalılardan farkı yok sahada :D

TheCrow
18.12.2010, 09:54
Ben de geçen haftaya kadar Bursa'yı rakip görmeyenlerdendim, ama adamlar yıklımıyor kolay kolay. Şansları da var, asıl rakip Bursa olabilir.

Tangerine Dream
18.12.2010, 09:59
Dün gece maçtan sonra kendimi resetledim, üzerimde sene başından beri biriken elektriği toprağa boşalttım, rahatladım.:)

inception61
18.12.2010, 10:00
abilerim kardeşlerim maç sonrası ile ilgili küçük bir bilgi vereyim benim dayı oğlu TRABZONDA üni öğrencisi kendisi benim gibi pastırma diyarının evladı maç sonrası zorlunun önünde emenikeyi yürürken görmüşler
ona sanırım stadda dağıtılan bayraklardan vermişler tabi kabul etmedi fakat bordo ve maviye tezahüratında tebessüm etmiş biraz angutların formundaki transfer duyumları gibi oldu fakat bellide olmaz:D

inception61
18.12.2010, 10:03
yalnız bu rus hatunlarada fazla TRABZONSPOR sevgisi aşıladım bu ulvi görevin karşılığını alacağım HAYIRLISI:D

littlebighorn
18.12.2010, 10:07
Biraz önce bunu mail olarak Altan Tanrıkulu'ya gönderdim arkadaşlar!

Sayın Tanrıkulu,
sizi yakından takip eden Trabzonsporlu bır okurunuz olarak yazıyorum. Sizin gibi futbol bilgisine güvendiğim yazar, neden son zamanlarda bu denli art niyetli demeçler verir ve elde edilen başarıları karalamaya çalısır anlamıyorum.
Dün akşam izledim ama hayretle, nerdeyse Trabzonspor'un oynamış olduğu her maçı izlemesem, düşme potasında olan bir takımdan bahsediyorsunuy zannedeceğim. Niang boş kaleye atmamış, Pino şu pozisyonu kaçırmış, bilmem şu hakem şu penaltıyı vermiş.
Neden bu denli bir öfke ve kin var Trabzonspor böyle güzel giderken? Aradaki puan farkı mı endişelendiriyor sizi, yoksa başka nedenler mi? Açıklarsanız sevinirim, netice de bir yorumcu/gazeteci olarak sizlerin objektiv olmasını bekleyebiliriz.

Almanya'da hakem olan çok yakın bir arkadaşıma sırf şu penaltı muhabbetleri dolayısıyla pozisyonları gösterdim ve aldığım cevap hiç de sizlerin söylediklerine eşdeğer değildi. Buca macı dışındakiler net oalrak penaltı demişti kendisi bana ve öncesinde hangi takımı desteklediğimi söylememiş olmama rağmen, objektif kalmasını sağlamak adına bunu yapmıştım.

Bu denli mi hazmedemiyorsunuz Trabzonspor'u?
Tamam, bir iki haftadır iyi oyun ortaya koymuyoruz, doğrudur! Ama galip geliyoruz, özel oyuncularımızla, takımın mücadele gücüyle ve doğrusunu isterseniz, keşke bizim takımızın yaptığının yarısını Galatasaray yapsa veya Fenerli oyuncular. Tebrik ederim, helal olsun derim ancak Fenerbahçe de takımının biraz ilerlemesini sağlayan adam Alex ve Emre, onun dışında da oynayan yok takım için, eh Galatsaray'dan bahsetmeye gerek bile yok, çünkü onlarda hiç Ruh yok.

Biraz olsun sindirin bence takımımızı, unutmayın, Anadolu olmazsa Istanbul bir hiçtir, Trabzon'da Anadolu'nun lokomotifi olduğuna göre de, bunu aklınızdan çıkarmayın!

Saygılarla
Çok güzel ve doğru yazmışsınız. Bence uğraşmaya gerek yok. O programdaki üç kişinin de futbol bilgisi falan yok (varsa da amaçları bunu ortaya koymak değil), yandaşlıktan para kazanan insanlar. Sanırım bu program Cuma günleri yayınlanıyor (iki haftadır öyle denkgeldim). En azından bizim Cuma maçları olduğunda Trabzonsporlu birini bunların arasında programa çıkarsalar bari. Ya da hiç izlememek en iyisi..

Ömür Karadeniz
18.12.2010, 10:09
Karabükspor'un kaptanı Pirlo'ya ne kadar çok benziyor :D
Birol daa:D

peker61
18.12.2010, 10:10
Şükürler olsun hafta sonumuz iyi geçecek teşekkürler emeği geçenlere ...

TheCrow
18.12.2010, 10:13
Birol daa:D

Yok, kaleciden dayak yiyen değil, ilk golün asistini yapan...

Birol, "Elveda Rumeli"deki Dimitri'ye benziyor :D

Badaloğlu
18.12.2010, 10:27
Haaaa birde şu soruyu soralım arkadaşlar... Trabzonspor maçı bittikten sonra neden o proğramda bir tane Trabzonspor'u yorumlayacak eski futbolcumuz yok? Nerde Hami? nerde Ogün?

Bülent Korkmaz'ı cebinden çıkarır o Hami...

Bir şey dikkatinizi çekti mi? Sinan Engin!!!

- Lig TV'de bizim maç bitiyor Depar'da çıkıyor!!!

- Kanal'ın röportajlarda gene Lig TV'de çıkıyor (en son Sadri başkanın röportajı, daha öncede Aziz Yıldıvım röportajında ekranlardaydı)

- Sonra TV'8'de Faik Çetiner'le Pazar gecesi Her Şey Futbol proğramını birlikte sunuyorlar

- Bir gün sonra gene TV'8'de Ahmet Ağaoğlu, Faik Çetiner, hakem eskisi Bülent Yavuz, Selim Soydan, Levent Tüzemen ve gene futbol duayeni (!) Sinan Engin...

nedir yani? futbolu Sinan Engin'den daha iyi yorumlayan(!) biri yok mu da bu adamdan başkasını çıkarmıyorlar? Üstelikte bizim maç sonrası Trabzon'lu tek birini bile çıkarmıyorlar. Bence bu konuda Depar proğramını mail yağmuruna tutalım.

İşin aslı, ülkemizde işlerin nasıl yürüdüğüne çok iyi bir örnek. Adamın varsa ekranlarda boy göstermek içten bile değil. Yani kısacası arkan sağlam olacak, değil mi Sinaaaaaan...

SEDER
18.12.2010, 10:30
ligde forvetsiz oynayan tek takımız..ahhh profilo ahh..ligdeki diğer 17 takımın herhangi bir forveti bizim umut tan iyidir:) forvet alamıyosak herhangi birisiyle takasa girelim :)

Turgay Atalay
18.12.2010, 10:38
bu arada besiktasin oyuncularin hepsi bizden iyimis gibi konustular Ligtv de. Hilbert mi Serkan Balci mi diye sordular.Yahu Hilbert kim almanyada dalga geciyordu millet bununla cok kötü diye.

Sinan Engin "Hilbert mi Serkan mı sorusuna Hilbert " diyecek kadar zavallı,kişiliksiz,futbol cahili,gerizekalı ve kaypak bir adam olduğundan, ben sadece gülüyorum o pişmiş kelleyi görünce.
Bu lafı duyar duymaz ağzımdan öyle bir okkalı küfür çıktı ki kayınpederimin yanında,adam bakakaldı resmen,yerin dibine girdim bir anda

TheCrow
18.12.2010, 10:38
ligde forvetsiz oynayan tek takımız..ahhh profilo ahh..ligdeki diğer 17 takımın herhangi bir forveti bizim umut tan iyidir:) forvet alamıyosak herhangi birisiyle takasa girelim :)

Umut olmasa bu takım buralarda olmazdı, Umut'un yerine değil yanına bir forvet lazım.

Tunay ERDEM
18.12.2010, 10:40
yuh artıkk, hala mı?

mahmuter61
18.12.2010, 10:41
Yeter kardeşim hala Umuta laf diyenleri anlayamıyorum.Değiştirin şu kafalarınızı artık.

bangkook_61
18.12.2010, 10:41
Umut olmasa bu takım buralarda olmazdı, Umut'un yerine değil yanına bir forvet lazım.

Kardeş ne kadar söylersen söyle söylediklerin karşıdakinin anladığı kadar. He de geç boşver.:)

Cemalettin Taşkın
18.12.2010, 10:42
Evet abi gerektirir, Brezilyada aynı olay olmuştu Fluminense'nin şampiyonluk maçında, sarı kart gelmişti.

brezilyaya gitmeye gerek yok. geçen sezon kayseri maçında ömer aysanla giray birbirine girmişti ve hakem yine fırat aydınustu ömere sarı kart göstermişti.

Alperen Çakıroğlu
18.12.2010, 10:43
Umut gibi bir oyuncuyu hiçbir yerde bulamayız arkadaşlar şu adamı bırakın artık onun yanına bi santrfor lazım o olmazsa takım bu kadar atak oynayamazdı yaptıgı presler,koşular,rakibi zorlamalar vb.. olsun umuttan başka biri yapamaz onları..

Cemalettin Taşkın
18.12.2010, 10:43
çok şey yazmak istiyorum ama...

lideriz keyfini çıkaralım.

Alperen Çakıroğlu
18.12.2010, 10:44
çok şey yazmak istiyorum ama...

lideriz keyfini çıkaralım.

aynen oyle sikinti yok :D

TheCrow
18.12.2010, 10:45
brezilyaya gitmeye gerek yok. geçen sezon kayseri maçında ömer aysanla giray birbirine girmişti ve hakem yine fırat aydınustu ömere sarı kart göstermişti.

Bizim Hüseyin'le Petkoviç kapışmıştı ikisi de sarı kart görmüştü, bütün yorumcular "kart doğru" demişlerdi, hemen ertesi gün gs maçında tam hatırlamıyorum iki gsli futbolcu kapışmıştı, o akşam da aynı yorumcular "kart gerektirmez, futbolcular iyi niyetli hakem de bunun farkında" demişlerdi, elimde olsa bir kaşık suda hepsini gebertirim.

vivanet
18.12.2010, 10:56
Güzel ve değerli arkadaşlarım herkes sinan engine atıp tutmuş,birde ben bişey söyleyeyim.Kasımpaşa'ya 7 tane atarken ve üstüne üstelik son beş dakika takım fazla gol olmasın diye pas yaparken sinan engin stüdyolarda kasımpaşa bu ligin en zayıf takımı diyordu.ve o kasımpaşa istanbulda inönüde 3 puanı alamadı diye üzülürken beşiktaş bir puana sevindi..şimdi size soruyorum bu adam bizim muhatabımız mı...?

DURAS
18.12.2010, 10:57
yıllar önce istanbulda bir puan mücadelesiydi. yerdeki oyuncu kaleci şenoldu, sakatlanmıştı. hakem sadık dedaydı. oyunu durdurmadı gol olana kadar. oysa yerde yatan kaleciydi, üstelik şenoldu. yanlış hatırlamıyorsam, golü ya atan yada gollük ortayı yapan sinan engindi.bunların etik anlayışları budur. ayrıca 100. yıllarında her türlü kirli işleri yapan, mafya bağlantılı sinanın, tv ekranlarında tetikçi edasıyla futbol yorumlaması beni çok üzüyor. hele hele şu anki Trabzonsporu, 100. yıldaki beşiktaşla kıyaslamasını hazmedemiyorum.
Biz 6 şampiyonluk yaşadık biri bile şaibeli değil sinan efendi. 2 kelimeyi yanyana getiremeyen sinan efendinin, tv programlarında bu kadar rağbet görmesine şaşırıyorum. ancak ve ancak derin bağlantıları olan biriysen, çapı bu kadar olan biri program yapabilir diye düşünüyorum.

Kamil Çakmak
18.12.2010, 11:01
Oyun sıtratejisi bu olsa gerek. Genelde ilk yarıları rolanti oynuyoruz. dk 61 den sonra basmaya başlıyoruz. Tabi özelliklede Trabzondaki maçlarda oluyor genelde. Sitrese girmekte kaçınılmaz oluyor haliyle. Hem takım, hemde biz.

Ama bunlara rağmen, serkan'ın Jaja'nın Colman'ın yokluğunda alınan ve özellikle ilk yarının son maçında, Alehte kamu oyunun acaba Trabzonspor bu maçta puan kaybedermi beklentileri varken alınan 3 punan harika bir şey.:)

Keyfini çıkarmaya devam:)

Erbay
18.12.2010, 11:01
1) Alan daraltan, kapanan ve kapandığı alanda önde basan takımlara karşı niye zorlanıyoruz? Özellikle Avni Aker'deki maçlarda. (Bunun taraftar baskısıyla uzaktan yakından alakalı olmadığını düşünüyorum, bir zamanlar iyi bahane olmuştu.)

2) Böyle maçlarda defans topu orta sahaya veriyor ve orta saha oyuncuları sırtı dönükken 2-3 rakip oyuncunun presini görüyor. O presi görünce de tekrar stopere pas veriyorlar. Buradaki sorun ne? Stoperlerin oyun kuramaması mı sorun? Orta saha oyuncuları neden topla rakip kaleye yüzünü dönemiyor da hep geri oynamak zorunda kalıyor?

3) Defans geri verilen topu alıyor ve bu sefer çaresizce ileri şişiriyor. İleri şişirilen topları alacak oyuncumuz olmadığı için top rakibe gidiyor. Defans ve orta sahadan başta türlü nasıl oyun kurulur?

4) Bir oyuncunun bireysel beceriyle sürdüğü top, üçüncü bölge diye tabir edilen noktaya taşınıyor. O noktadan sonra baskı altındaki oyuncularımız neden bu kadar isabetsiz pas yapıyor?

5) Bu sol kanadı neden bu kadar boş bırakıyoruz? Engin solda gözükse de, sürekli içeriye kaçıyor. Burak da içeriye doğru oynayan bir oyuncu. Oyunun bu kadar sıkışmasındaki nedenlerinden biri bu mu?

6) Yedeklerden sağladığımız katkı neden bu kadar kısıtlı? Yedekte net forvetimiz yok. Giren oyuncu Ceyhun veya Barış. Bunlar defansif orta saha. Ya da Yattara ve Alanzinho. Yattara feci formsuz, Alanzinho kapanan takımlara karşı oynayacak en son oyunculardan biri. Veya da Ferhat. Oyunu çevirecek hiçbir özelliği yok. Farklı stilde oyuncu eksikliği çekiyor muyuz?

7) Rakip bir şekilde baskı altına alındığında, ceza sahasındaki oyuncularımız neden bu kadar az kafa toplarına vuruyor? Kafa toplarında belli bir standartı olan orta saha ve hücum oyuncumuz var mı? Yani "kafacı" diyebileceğimiz biri.

8) Evlenme teklif edilen maçlarda puan kaybetmemiz bir tesadüf mü? :eek:

Tüm bunların cevabını istiyorum :)

Eskişehir maçından sonra bunu yazmıştım. Bu maçtaki şansımızı 8.maddenin olmamasına bağlıyorum :).

Anlaşılan puan kaybettiğimiz ve kötü oynadığımız maçlardan ders almıyoruz. Eksik yönlerimiz aynen devam ediyor. Rakip takım, bizim orta sahadan geçen futbolcumuza 3-4 kişiyle basıyor. Ama Seriç gibi bir futbolcu rahatlıkla kalemize kadar gelebiliyor, bizden basan yok. Selçuk olmasa orta sahadan ileri bir tane net pas atacağımız yok. Böyle oynarsak içerde çok puan kaybederiz. Dün gerçekten hiç mi hiç beğenmedim takımı. Yani 0-0'ken oyuna Ferhat ile Barış girecekti. Yedek kadromuzda baya bi zayıf. Neyse kazandık da puan farkını koruduk.

Şampiyonluk geliyooooooooooorrrrrrrrr :tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak:

Emrullah
18.12.2010, 11:05
Umut'a laf edende gram vicdan yoktur. Daha iyisi varsa söyleyin. Ayıptır ayıp. Bizi satan Teo ve yüzüstü bırakıp giden Jaja gibi örnekler varken Umut gibi özverili bir oyuncuya laf söylemek kimsenin haddi olmadığı gibi aymazlıktır. Çirkinleşmeyelim.

Azıcık emeğe saygı lütfen. Birazcık vicdan lütfen. Birazcık kendi değerlerimizin kıymetini bilme lütfen...

barisb
18.12.2010, 11:10
Sağolsunlar... Gurur duydum.

Yiğit SARI
18.12.2010, 11:12
Umut deli etti ama biraz ya . Selçuk'un süper 2-3 pasında topu önüne alamadı ve kaleciye bıraktı. Özellikle bi tanesini rahat alıp gol yapabilirdi

Armağan Dere
18.12.2010, 11:15
Umut deli etti ama biraz ya . Selçuk'un süper 2-3 pasında topu önüne alamadı ve kaleciye bıraktı. Özellikle bi tanesini rahat alıp gol yapabilirdi

biraz mı:)..hele o Yattara'nın ortasına vurduğu kafayı nereye attığını anladınız mı:)..ya da ona öle mi vurulmalı bunları söledik mi suçlu oluruz

brushfield
18.12.2010, 11:17
Umut ve Buak bu takımı şampiyonlar liginde bile taşırlar. Yeter ki desteğimizi hissetsinler.

vivanet
Şunada değinmek lazım hep diyoruz zengin bir kadromuz var diye..ancak kendi kendimizi kandırıyoruz bunu dün akşam çok net gördük.90 dakikanın çoğunluğunda şişirme toplarla gol aradık..ve eminimki rakip kendi kalesini gol atmasaydı bir puandan ötesini alamazık..kara kış mevsimi geldi sakatlıklar çok olur çok acil forvet ve sol kanat oyuncusu almamız gerek..soğuk memleket çocuğu tercihimizdir ..:)

ozturk
Birilerinin zoruna gitse de Şenola Trabzon Şenola!

Kim ne derse desin bu takım şampiyonluğa gidiyor. Bu yolculukta önüne çıkan engelleri bir bir aşıyor. Camiada da bu işe takos koyacaklar varsa çekilsinler kenara. Bu takımın başında ligin en iyi teknik direktörü var.
Bana göre bireysel olarak değil ama ligin en iyi takımı da Trabzonspor.
Bu konulara değineceğiz ama isterseniz kısa bir şekilde maçı değerlendirelim.
Trabzonspor’un son haftalarda süre gelen golün gelmemesinden kaynaklanan hastalığı dün akşam da nüksetti.
Son dakikalarda gelen şans golü ise sanki futbolcuların ayaklarının bağının çözülmesini sağladı. Ama şu bir gerçek; Trabzonspor çok azimli oynuyor, Trabzonspor, kazanmak için herşeyi yapıyor.
Türkiye’de bunu yapabilen bir takım var mı? Yok. Eeee o zaman neden Trabzonspor’un önlenemez yükselişi birilerinin zoruna gidiyor.
Maçtan sonra Lig Tv’yi izliyorum; Özellikle Altan Tanrıkulu adında Fenerbahçe sempatizanının zoruna gidiyor sanırım Trabzonspor Efsanesi’nin canlanması.
Öyle yorumlar yapıyor ki insanın şaşırmaması elde değil.
Neymiş efendim Trabzonspor çok zorlanırmış, neymiş efendim Trabzonspor oynadığı futbolla şampiyonlar liginde tutunamazmış. Vay anasını ya!
Yorumcuların yüzde 99,9’u “Trabzonspor İngiltere takımları gibi futbol oynuyor” derken, sen daha mı iyi biliyorsun futbolu. Yüzde 1’lik dilim bile değilsin.
Bırak bu işleri Altan Tanrıkulu.
Zoruna mı gidiyor.

Trabzonspor 42 puanda şampiyonluğa koşuyor.
Ligin ilk yarısını eziciiiiiiiiiiiiii bir üstünlükle lider bitirdi.
Trabzonspor istatistiklerin en iyi takımı.
Trabzonspor, en çok maç kazanan, en çok gol atan, en az gol yiyen takım.
Varmı daha iyisi bu ligde...
Başarıyı alkışlamak erdemdir. Eğer alkışlamıyorsan da sus da izle. Hem de dikkatli izle. Fenerbahçe’de bulamadıklarını bulabilirsin Trabzonspor’da Sayın Altan Tanrıkulu...
En azından futbola doyarsın, Fenerbahçe’yi izleyip eziyet çekmek yerine...
Kusura bakmayın sevgili okuyucular; Galibiyetin sevinci ile televizyonun başında yorumları izlemek istedim.
Fakat Altan Tanrıkulu’nun bu seviyesiz yorumları ile sinirlendim. Siz değerli okuyucularımızın da, değmeyen insanları sütunlarımıza taşıyarak canını sıktıysak affola...
Şenola Trabzon Şenola...
Tadını çıkarın.
Trabzonspor devreyi açık ara farkla lider bitirdi. Birilerinin zoruna gitse de...
İnadına Şenola Trabzon Şenola...

http://www.ilkhabergazete.com/koseyazisi.asp?id=2075

Ertan 51
18.12.2010, 11:24
Yuh artık gözün doysun o kadar olacak neyim demeyin de;)
Es-Es maçı içime oturdu kalkmıyor,o maçı da galip tamamlayabilseymişiz üst üste kaç galibiyetimiz olacaktı,baya da bi rekor kıracaktık galiba,lan Eskişehir ettiğini bul emi.
Keyfim yerinde ya kılı tüyü ararım gayri:)

vivanet
18.12.2010, 11:25
Her zaman söylüyoruz trabzonspor ilk 15 dakikaya baskılı başlasın diye avni akerde ama olmuyor..nedenini ise şudur..
Söylemek istemiyorum ama gerçekten çok ot bir taraftarımız var,yahu ilk yarının son maçı lider kapayacaksın 26 yıldır şampiyon olamamışsın azcık heyecan yaratın be müslümanlar..nasıl taraftar bunlar dilimde tüğ kalmadı söyleye söyleye..maç sıfır sıfır giderken iki veya üç taraftar grupları ellerinden geldikleri kadar bişeyler yapıyor diğer koskoca 15 bin kişi film izliyor..aa bir baktım 1 sıfır oldu taraftar ayakta...zaten o zaman benim içimden geçiklerini siz anlayın...

ozturk
18.12.2010, 11:27
Maç berabere bitti gözüyle bakıyordum ancak galibiyet süper oldu açıkçası..

Tribünler ise düzelmez. böyle gelmiş böyle gider. ligin en kötü tribünlerinden birisi hatta en kötüsü(Trabzon için söylüyorum) bizde maalesef..

magicyattara
18.12.2010, 11:29
Takım o kadar çok koşuyor ki rakip takım hata yaptıklarında gol yiyecekleri hissiyle oynuyor..

Mesela antipatik hareketleriyle hemen herkesin tepkisini çeken Engin:bu kadar koşma olur mu kardeşim yahu..canını dişine takıp koşuyor,mücadele ediyor,pas yapıyor,çalım yapıyor,pres yapıyor,gol atıyor..
Selçuk:her yerde o var..mücadelesini de pasını da 90 dakika aksatmadan yapıyor..

Egemen-Giray:bence istikrarı yakalamak üzereler..Allah nazarlardan saklasın..Onur'la da uyumu yakaladılar sayılır..

Serkan-Cale:Cale son haftalarda kendini iyice toparladı..defansın kademesine girmede mükemmel..Serkan'ı zaten söylemeye gerek bile yok..eksikliği çok hissedildi dün akşam..

Burak-Umut:güçlü,kuvvetli,fuleli adamlar..rakip defansı zorladıkları gibi,rakip akınlarını kalemize kadar takip edebilecek enerjiye sahipler..

Kısacası "takım olmak" denilen şeyin yolu iyi mücadele etmekten geçiyor..Trabzonspor takımı 11 adamıyla topun arkasında kalmayı başardığı sürece,bu ligi sonuna kadar force edecektir..belki iyi oynamıyoruz ama rakibi de oynatmıyoruz..

barisb
18.12.2010, 11:34
Yuh artık gözün doysun o kadar olacak neyim demeyin de;)
Es-Es maçı içime oturdu kalkmıyor,o maçı da galip tamamlayabilseymişiz üst üste kaç galibiyetimiz olacaktı,baya da bi rekor kıracaktık galiba,lan Eskişehir ettiğini bul emi.
Keyfim yerinde ya kılı tüyü ararım gayri:)

Manisa, Antalya'yı unuttum, Eskişehir'i unutamam...

biltrabzon
18.12.2010, 11:35
biraz mı:)..hele o Yattara'nın ortasına vurduğu kafayı nereye attığını anladınız mı:)..ya da ona öle mi vurulmalı bunları söledik mi suçlu oluruz

disari atti.sen olsan eminim 90 na takardin o topu.tüh yazik oldu ortaya.el insaf,umut u elestiren insan allah tan korkar biraz.adam dört dörtlük degilim diyor zaten.varsa ondan daha iyisi, alin getirin,paraniz varsa tabi.klavye basinda sallamakla olmuyor.

biltrabzon
18.12.2010, 11:37
Birilerinin zoruna gitse de Şenola Trabzon Şenola!

Kim ne derse desin bu takım şampiyonluğa gidiyor. Bu yolculukta önüne çıkan engelleri bir bir aşıyor. Camiada da bu işe takos koyacaklar varsa çekilsinler kenara. Bu takımın başında ligin en iyi teknik direktörü var.
Bana göre bireysel olarak değil ama ligin en iyi takımı da Trabzonspor.
Bu konulara değineceğiz ama isterseniz kısa bir şekilde maçı değerlendirelim.
Trabzonspor’un son haftalarda süre gelen golün gelmemesinden kaynaklanan hastalığı dün akşam da nüksetti.
Son dakikalarda gelen şans golü ise sanki futbolcuların ayaklarının bağının çözülmesini sağladı. Ama şu bir gerçek; Trabzonspor çok azimli oynuyor, Trabzonspor, kazanmak için herşeyi yapıyor.
Türkiye’de bunu yapabilen bir takım var mı? Yok. Eeee o zaman neden Trabzonspor’un önlenemez yükselişi birilerinin zoruna gidiyor.
Maçtan sonra Lig Tv’yi izliyorum; Özellikle Altan Tanrıkulu adında Fenerbahçe sempatizanının zoruna gidiyor sanırım Trabzonspor Efsanesi’nin canlanması.
Öyle yorumlar yapıyor ki insanın şaşırmaması elde değil.
Neymiş efendim Trabzonspor çok zorlanırmış, neymiş efendim Trabzonspor oynadığı futbolla şampiyonlar liginde tutunamazmış. Vay anasını ya!
Yorumcuların yüzde 99,9’u “Trabzonspor İngiltere takımları gibi futbol oynuyor” derken, sen daha mı iyi biliyorsun futbolu. Yüzde 1’lik dilim bile değilsin.
Bırak bu işleri Altan Tanrıkulu.
Zoruna mı gidiyor.

Trabzonspor 42 puanda şampiyonluğa koşuyor.
Ligin ilk yarısını eziciiiiiiiiiiiiii bir üstünlükle lider bitirdi.
Trabzonspor istatistiklerin en iyi takımı.
Trabzonspor, en çok maç kazanan, en çok gol atan, en az gol yiyen takım.
Varmı daha iyisi bu ligde...
Başarıyı alkışlamak erdemdir. Eğer alkışlamıyorsan da sus da izle. Hem de dikkatli izle. Fenerbahçe’de bulamadıklarını bulabilirsin Trabzonspor’da Sayın Altan Tanrıkulu...
En azından futbola doyarsın, Fenerbahçe’yi izleyip eziyet çekmek yerine...
Kusura bakmayın sevgili okuyucular; Galibiyetin sevinci ile televizyonun başında yorumları izlemek istedim.
Fakat Altan Tanrıkulu’nun bu seviyesiz yorumları ile sinirlendim. Siz değerli okuyucularımızın da, değmeyen insanları sütunlarımıza taşıyarak canını sıktıysak affola...
Şenola Trabzon Şenola...
Tadını çıkarın.
Trabzonspor devreyi açık ara farkla lider bitirdi. Birilerinin zoruna gitse de...
İnadına Şenola Trabzon Şenola...

http://www.ilkhabergazete.com/koseyazisi.asp?id=2075
sadri sener genel kurulda aksam lig tv yi uyardik dedi.melih sendil demek ondan patladi bu bidon sinan la altana

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 11:38
TRABZONSPOR'um bizi sevindirdiğin için sana çok ama çok teşekkür ederiz bütün TRABZONSPOR'lular olarak

Sana güvenimiz sonsuz biz Şampiyon olacağımıza bu sene her zamankinden daha da fazla inandık

Haydi TRABZONSPOR'um bize artık kimse soramayacak Şampiyonluk gördün mü diye ?

Bize daha kimse soramayacak sen takımının başarısı gördün mü hatırlıyor musun diye ?

Biz her zaman senin ile gurur duyduk her zaman seni kalbimizde her zaman yüreğimizde gururla sakladık gün geçtikçe sana daha da çok sevdalandık daha anlatmak istediklerim var ama anlatamıyorum.TRABZONSPOR'luluk belki orjinal bir laf ama yaşanılır.

ALLAH'ıma Şükürler olsun ki TRABZONSPORlu doğdum.TRABZONSPOR'lu olduğum için her zaman kendim ile gurur duydum.Her zaman gene de Gurur duyacağım

ALLAH'ın İzniyle bu senenin Şampiyonu İNŞALLAH biz olacağız :)

Ömer Faruk61
18.12.2010, 11:39
İç Sahadaki Gözle Görülür Stresi nasıl yok edeceğiz.Cevap Umutu tamamlıyacak duvar görevi üstlenecek,Ayağında top saklayabilecek son vuruş ustası ile.Ulan Teo ne mal adamsın.Rahat 10 golü aşmıştın şu anda.2.Engin ve Yattara beni gerçekten çıldırtıyor.Engin bu şekilde sinirini kontrol etmeyi öğrenemezse bize çok zarar verecek.Sus arkadaş Hakemin kararı değişmez Sus.Yattara malesef bana göre artık misyonunu tamamlamıştır.Takıma çok fazla bir şey vermiyor.Ama yedek kalınca da küsüyor.Geç bu işleri Yattara efendi.Mustafa Yumlu ortaları mükemmele yakın olsada çok pas hatası yaptı.Aslında takım Colmanın yokluğunda çok pas hatası ile oynadı.İkinci yarı Fırtına devam edecektir.Buna Eminim.Ben Özellikle çok eleştirdiğim Buraktaki bu sıçrama nedeniyle çok mutluyum.Burak bu şekilde devam ederse ne Engin ne Yattara 11 yüzü göremezler.

Tatar Kemal
18.12.2010, 11:39
maçla ilgili benim görüşlerim:

- son 10 dakikası çok iyi seyredilmesi ve irdelenmesi gereken bir maç. çünkü ligimizde böyle, maçın son dakikalarında fiziksel olarak bu kadar ayakta kalabilen ve rakibi boğan ikinci bir takım yok.
- serkan, colman ve jaja gibi takımın dinamoları eksik olsa bile takım bütünlüğünü bozmayan bir ekibimiz var.
- enginin ayağından top alabilmek çok ama çok zor. inanılmaz bir top taşıma ve adam geçme yeteneği var.
- aynı şekilde yattara adam geçme ve top taşıma konusunda kesinlikle rakipsiz
- bir umut bulut karşıtı olarak bu maçta tekrar gördüm ki ligimizde umut bulut gibi pres yapan ve rakibin oyun kurgusunu bozan başka bir forvet yok. maç 2-0 olmuş umut bulut hala pres yapıyor dakika 88.
- tartışmasız bu ligin en iyi defans kurgusu bizde. giray ve egemen bana turgay ve necatili defans kurgumuzu hatırlattı.
- cale'de inanılmaz bir form yükselişi var. sol kanatı boydan boya tek başına kullanıyor. sanırım maç boyunca en fazla mesafe koşan futbolcu cale.
- Şenol Güneş, kapalı ve pres ağırlıklı oynayan takımları çözmüş. "80 dakika rakibi yor, son 10 dakika sağlı sollu rakibi barçala. pardon parçala".

ve son söz: yapımda ve yayında emeği geçen tüm Trabzonspor yönetimine, teknik ekibine, futbolcularına ve elbette mükemmel desteği ile Trabzonspor taraftarına sonsuz teşekkürler. bu, mükemmel ilk yarı liderliği keyfini bize yaşattıkları için.

Murat Keçeci
18.12.2010, 11:40
Bu maç ancak böyle kazanılırdı ve bizde öyle kazandık.Herşey plana uygun gerçekleşti serkan-colman-jaja gibi ofansa katkısı olan oyuncuların olmayışı sebebiyle önce kora kor mücadeleyi yapacak takım savunmasını aksatmayacak onbirle çıktık bu yarıdakı ana hedef rakibi yıpratmak ara hedeflerse duran toplardan olsun bireysel hatalardan olsun gol bulmaktı.Ana hedefi tutturduk ilk yarı rakip yıpranmıştı gol gelmemişti ama zaten bunun olabileceği bekleniyordu ikinci yarı yıpranan rakibe karşı daha yumuşak ama pas yüzdesi yüksek selçuk-engin ikilisine dönüyorduk sağa yattarayı alıp burakı sola gönderiyorduk beklediğimiz pozisyonu çok geçmeden geliyor yattara bu net fırsatı kullanamıyordu sonra yine boşluklar buldu ortasını kesti umut penaltı noktası üzerine iyi koştu ama topa istediği gibi vuramadı ana planın içinde bu pozisyonlardan gol çıkartmak vardı ama biz bunu beceremedik ondan sonra maç 0-0 da bitebilirdi ama biz maçı ne kadar istediğimizi gösterdik sağdan soldan yüklendik ve sonundada istediğimiz gole ulaşarak altın değerinde bir üç puanı daha hanemize yazdırdık.

Ligin ilk yarısını çok iyi bir şekilde bitirdik ama bu yan gelip yatacaz anlamına gelmesin ikinci yarıya herşeye sıfırdan başlıycaz.

Galibiyette emeği geçen herkese teşekkürler.

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 11:42
Genel kurulumuz yayınlanıyor mu TV kanallarının hiç birinde ?

Serdar Dilekoğlu
18.12.2010, 11:43
Colman ve Serkan ın eksikliği dün göze battı. Mustafa tamam elinden geleni yapmaya çalıştı ama ileri çıkışlarda hataları vardı ve ortalarındaki isabetsizliği de gidereceğini düşünüyorum.

Colman ın yokluğunda orta alanda topu dağıtan oyuncu eksikliği her daim olacaktır. Colman alternatifi olmayan bir oyuncu takımımızda.

exelans_25
18.12.2010, 11:47
arkadaşlar devre arası yıldız transferi yapmayalım bir tane yedek forvet bizi şampiyonluğa taşır.bu kadro ve puan farkı kesinlikle yeterlidir.yaz mevsiminde asıl büyük transferleri yapalım şampiyonlar ligi için .

Sefaenes
18.12.2010, 11:57
kimilerine galibiyetimiz cok dokuntu maraton sayfasinda bile biz yapilan hakaret yorumlari yayinlamislardi ama bügün silmisler. Hepsi ezik bunlarin. Sakatlik ve cezali olacak oyuncularimiz ligde olabilir düsüncesinle 2-3 transfer sart. Ankaragücünden yedek icin oyuncu alinabilir

mourner
18.12.2010, 12:00
bugün foruma sadece dün eziklerin nasıl ağladğını,hazımsızlıklarını okumaya geldim..onlar kudurdukça,ben keyifleniyorum :)

Erbay
18.12.2010, 12:01
Rakibin üzerinde beklenen(veya benim beklediğim :)) baskıyı ilk yarıda sadece ilk dakikada, ikinci yarıda da sadece ilk 5 dakika kurduk. Son 10-15 dakikayı hatırlamıyorum o yüzden baskı konusunda bir şey diyemeyeceğim :) Ceza sahasına en fazla 2 oyuncu sokuyoruz böyle baskı kurmak imkansız zaten. Ki ceza sahasına yakın olanlar veya girenler de sırtı dönük oynayamıyor ve kafa vuruşlarında yüksek bir standartları yok yani klasik "kafacı "değiller.

mourner
18.12.2010, 12:03
aynen katılıyorum..ayrıca en ufak müdahalede kendini yere atması,aldatmaya yönelik hareketleri de cabası..sinir ediyor.

Tatar Kemal
18.12.2010, 12:03
işte ilk yarının özeti: http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=84071

başka söze gerek yok.

lazibere
18.12.2010, 12:05
NE SENLE NE DE SENSİZ...

Burda yazacaklarımı lütfen herkes doğru yorumlasın..

Geldiği günden bu yana takıma katkısında mukemmel azmiyle ve devamlılığıyla fedakarlığı ve işi ciddiyetiyle büyük katkılar yapan UMUT.. Oynadığı btün açlarda canını dişine katarak oynuyor, Onun gibi özverili bir oyuncunun gol atma yeteneği biraz daha gelişmiş olsa Şu anda zaten BARCELONA forması giyerdi.. Ama maalesef hepsi olmuyor..

Hücüm hattımızın en önemli pres aracı olan Umut her sene ortalama 15 golle oynuyor.. En fazla golu Ankaragücündeyken atmış o sezonda 18 gol atabilmiş, Trabzon karnesi 15-14-14-11 şeklinde...
Bu istatistikler de gösteriyore kı Umut'un bir sezonda atabileceği gol sayısı en fazla 18...

Lakin onun bitmek tükenmeyen enerjisi ve ( tahtaya vurun) sakatlanmayan yapısıyla, Kenarda tutmak Futbol oyununda bence ihanettir...

İşte en büyük handikapımızda burda başlıyor,

O varken ondan daha fazla koşacak ve daha yetenekli ve olayacak pozisyonlarda olmayacak vuruşlar yaparak gol atabilecek başka ve çok değerli bir forvetimiz olmadığı müddetçe UMUT bu takımda banko oynayacaktır... Peki o şekılde bir forvet bulabilecekmiyiz??? Çok zor, sıkıntı burda, Bence takımızın böyle bir forvete de ihtiyacı var, Sıkışan maçlarda, golun geç geldiği maçlarda, top ona geldiğinde AHA GOL OLACAK dedirtecek bir forvet lazım ama gerçekten çok zor...Ne bunu test edecek zamanımız var, nede UMUT gibi mücade eden ve özveriyle oynayan bir oyuncuyu kenarda tutacak cesaretimiz var..

Ne yapmalıyız peki..

Şenol Hoca ve ekibi, UMUT' a gol atmasını öğretecekler, yada basacağız 20 milyon EURO parayı dünya yıldızı br forvet alacağız. Anacak o zaman UMUT yedek beklemeyi hazmedebilir ve bunu sineye çekebilir, aksi bir durumda biz UMUTla devam edeceğiz...

Umut benım Trabzonspor'da en beğendiğim oyunculardan birisidir ama bu demek değildir ki UMUT İYİ BİR GOLCU ..

Oynadığımız sitemden vazgeçmediğimz müddetçe çift forvetle de oynamayacağımıza göre bence Yonetim devre arasında Sadece olağanüstü hallerde, maç çok sıkışmışken ıkıncı bir forveti oyuna sokabilecek bir oyuncu alacak, kım olur bilmiyorum... Teofilo kaçmasaydı, kesinlikle bizim forvete ihtiyacımız da yoktu ama ne yapalım, deli ile deli olunmaz:))

Bir diğer konu...

9 puan farkla önde olan bir takımın artık mutlak kazanmak için sahaya çıkmasına gerek yok, Madem rakipler bize karşı kapanıyorlar o zaman bakalım üstüme gelmelerini bekleyelim, nihayetinde özellikle 3 ezik le oynayacağımız maçlarda bu strateji ile beraberlik çıkartsak yeterlidir, ve diğer deplasman maçlarında da, Oyunu hızlı ve yetenkli oyuncularımızla koparabiliriz.. Bu anlamada YATTARA nın özellikle ikinci devre maçlarında mutlak ve mutlaka değerlendirilmesi lazım ve ona özgüvenini tekrar kazandırılması lazım.. Kabul edersiniz ki. Ne umut nede Burak, topla hızlı çıkacak oyuncular değil..

Son olarak son 4 maçtakı kötü futbol ile aldığımız galibiyetleri yorgunluğa bağlıyorum, devre arasında dinlenmiş ve daha zinde bir takım olarak tekrar kaldığımız yerden devam edeceğimizi ve 2. haftadaki Fener maçının çok önemli olduğunu ordan kesinlike puanla döneceğimize olan inancımla bütün Taraftarımıa da iyi tatiller diliyorum..Gerçekten bizde çok yorulduk:)))

Akın NAZİFOĞLU
18.12.2010, 12:06
arkadaşlar maçın özetini nereden izleyebilirim?

Barış Burak
18.12.2010, 12:10
geçen sene hatırlaabilen hatırlar.Umuttan nefret ediyordum.Ama bu sene bu ocuk toparladı.Dün şanssızdı belki ama Karabük savunmasını zorlayan en büyük etkenlerden biriydi.sürekli tedbirli olmak zorunda bıraktı karabükü.

Umut'a bu senelaf etmek biraz ayıp olur.Kendisini tebrik ediyorum.Koşularını eskiden yanlış yapardı şimdi çok doğru ypaıyor.

Topu ileride tutabilse,bileklerine az biraz daha hakim olabilse diye temennilerimiz varya.Zaten onlarda olsaydı avrupada iyi takımlarda oynardı bu çocuk.

Ben teoya kızıyorum.Ulan yeteneklisin,Tam istediğimiz özelliktesin.gollerde atıyordun.ulan çakal sırası mıydı delirmenin?

Şampiyon olsaydık beraber,hep beraber delirseydik?biz senin deli tarafını gördük ama,şu kadroda olsaydında,hayırlısıyla şampiyon olduğumuz zaman sende bizim delirmiş halimizi görseydin.

Takıma bileğine hakim santrafor şart.Teknik olsun.

Barış Burak
18.12.2010, 12:13
Bu arada engin cezalı diyorlar ankaragücü maçı için.

yahu kupa maçında cezasını çekmeyecekmi?

lazibere
18.12.2010, 12:15
Bizim takımı kımse yenemez bir tek HANDE YENER:))

Barış Burak
18.12.2010, 12:15

abi yapma ya:D

Armağan Dere
18.12.2010, 12:16
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/2010/12/18/671x324/437346347874.jpg

Süper bir manşet..(fotomaç)

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 12:17
arkadaşlar maçın özetini nereden izleyebilirim?

Abi internetten bunu bulabildim :)

Biraz kalitesiz kusura bakmayın

http://www.youtube.com/watch?v=Jeumnsp5oPY

ismail tüfekçi
18.12.2010, 12:19
aynı i.b.b maçı bu maç gitti dediğim bi maçtı ama şükürler olsun ki şans bize güldü yoksa karabük engeline takılıyorduk

mehmet yıldırım
18.12.2010, 12:19
tüm Trabzonspor düşmanlarına saygım var biri hariç...Altan Tanrıkulu....bu adam kadar iğrenç,mendebur,hazımsız,ya..ak birini görmedim...düşmanın da adam olanını severim ama bu tam bi pislik...hangi kanalda hangi konuşmasına rastlasam bizden bahsederken, kabız olup çıkaramayan adam gibi bize çamur atmak için yırtınıp duruyor....hele dün ligtv de maç sonrası bizim maçları tek tek aklınca analiz edip hepsine bi kusur buldu...yemin ediyorum,studyoya girip adamı boğasım geldi....Sinan Engin de bazı uyarılar yaptı ki bana göre bazısında haklıydı ama bu "alttan veren tanrıkulu"başarımıza gölge düşürmek için kıvrandı durdu...Allah'tan Melih ŞEndil verdi ağzının payını...bu lavuğa özel,ilk maçta pankart açmamız lazım

Akın NAZİFOĞLU
18.12.2010, 12:21
Abi internetten bunu bulabildim :)

Biraz kalitesiz kusura bakmayın

http://www.youtube.com/watch?v=Jeumnsp5oPY

sağolasın kardeşim

irfanb
Mac ile ilgili linkler :

http://www.youtube.com/watch?v=QVq9FD3q5YI :Ts – Karabükspor mac sonrasi üclü

http://www.youtube.com/watch?v=Jeumnsp5oPY : Ts – Karabükspor mac özeti,goller

http://www.megaupload.com/?d=WJH12DH3 :Ts – Karabükspor ikinci yari

Asi Çaykaralı61
sağolasın kardeşim

Ne demek Abi birşey değil :)

lazibere
18.12.2010, 12:22
Akşam maç sonrası depar programını bende izledim, Maçı izlememiş olsam, skorunu bilmesem sanırsın kı bu maç 0-0 itmiş ve trabzon gerçekten ezilmiş..

Bu konuşmacıların BÜLENT- SİNAN- ALTAN

Birisi galatasaray'lı diğer beşiktaş'lı diğeri Fenerli.. Ülennnn size mi düştü biizm maçı yorumlamak..

Bu ve buna benzer spor yorumcularını ne zaman izlesem, Mesela fenerbahçe maç kaybetse sabaha kadar, Fener niye kaybetmiş onu konuşurlar, Bizimle oynasa Fener yine neden kaybettiğini konuşurlar, Asla Trabzon neden kazandı diye konuşmazlar..

Dün akşam Liderin maçı var ve biz kazandık ama bu seferde gene Karabük'ün neden kaybettiğini konuştular, Burda kesinlikle kötü niyet var...

Melih'in çıkışının kesinlikle bir uyarı sonucu olduğunu düşünüyorum, Orayı İstanbul takımlarının forum sayfası olmaktan çıkarmadıkları müddetçe asla orda konuşulanları ciddiye almam ve habire küfrederim...

Uğur Kalyoncu
18.12.2010, 12:22
NE SENLE NE DE SENSİZ...

Burda yazacaklarımı lütfen herkes doğru yorumlasın..

Geldiği günden bu yana takıma katkısında mukemmel azmiyle ve devamlılığıyla fedakarlığı ve işi ciddiyetiyle büyük katkılar yapan UMUT.. Oynadığı btün açlarda canını dişine katarak oynuyor, Onun gibi özverili bir oyuncunun gol atma yeteneği biraz daha gelişmiş olsa Şu anda zaten BARCELONA forması giyerdi.. Ama maalesef hepsi olmuyor..

Hücüm hattımızın en önemli pres aracı olan Umut her sene ortalama 15 golle oynuyor.. En fazla golu Ankaragücündeyken atmış o sezonda 18 gol atabilmiş, Trabzon karnesi 15-14-14-11 şeklinde...
Bu istatistikler de gösteriyore kı Umut'un bir sezonda atabileceği gol sayısı en fazla 18...

Lakin onun bitmek tükenmeyen enerjisi ve ( tahtaya vurun) sakatlanmayan yapısıyla, Kenarda tutmak Futbol oyununda bence ihanettir...

İşte en büyük handikapımızda burda başlıyor,

O varken ondan daha fazla koşacak ve daha yetenekli ve olayacak pozisyonlarda olmayacak vuruşlar yaparak gol atabilecek başka ve çok değerli bir forvetimiz olmadığı müddetçe UMUT bu takımda banko oynayacaktır... Peki o şekılde bir forvet bulabilecekmiyiz??? Çok zor, sıkıntı burda, Bence takımızın böyle bir forvete de ihtiyacı var, Sıkışan maçlarda, golun geç geldiği maçlarda, top ona geldiğinde AHA GOL OLACAK dedirtecek bir forvet lazım ama gerçekten çok zor...Ne bunu test edecek zamanımız var, nede UMUT gibi mücade eden ve özveriyle oynayan bir oyuncuyu kenarda tutacak cesaretimiz var..

Ne yapmalıyız peki..

Şenol Hoca ve ekibi, UMUT' a gol atmasını öğretecekler, yada basacağız 20 milyon EURO parayı dünya yıldızı br forvet alacağız. Anacak o zaman UMUT yedek beklemeyi hazmedebilir ve bunu sineye çekebilir, aksi bir durumda biz UMUTla devam edeceğiz...

Umut benım Trabzonspor'da en beğendiğim oyunculardan birisidir ama bu demek değildir ki UMUT İYİ BİR GOLCU ..

Oynadığımız sitemden vazgeçmediğimz müddetçe çift forvetle de oynamayacağımıza göre bence Yonetim devre arasında Sadece olağanüstü hallerde, maç çok sıkışmışken ıkıncı bir forveti oyuna sokabilecek bir oyuncu alacak, kım olur bilmiyorum... Teofilo kaçmasaydı, kesinlikle bizim forvete ihtiyacımız da yoktu ama ne yapalım, deli ile deli olunmaz:))

Bir diğer konu...

9 puan farkla önde olan bir takımın artık mutlak kazanmak için sahaya çıkmasına gerek yok, Madem rakipler bize karşı kapanıyorlar o zaman bakalım üstüme gelmelerini bekleyelim, nihayetinde özellikle 3 ezik le oynayacağımız maçlarda bu strateji ile beraberlik çıkartsak yeterlidir, ve diğer deplasman maçlarında da, Oyunu hızlı ve yetenkli oyuncularımızla koparabiliriz.. Bu anlamada YATTARA nın özellikle ikinci devre maçlarında mutlak ve mutlaka değerlendirilmesi lazım ve ona özgüvenini tekrar kazandırılması lazım.. Kabul edersiniz ki. Ne umut nede Burak, topla hızlı çıkacak oyuncular değil..

Son olarak son 4 maçtakı kötü futbol ile aldığımız galibiyetleri yorgunluğa bağlıyorum, devre arasında dinlenmiş ve daha zinde bir takım olarak tekrar kaldığımız yerden devam edeceğimizi ve 2. haftadaki Fener maçının çok önemli olduğunu ordan kesinlike puanla döneceğimize olan inancımla bütün Taraftarımıa da iyi tatiller diliyorum..Gerçekten bizde çok yorulduk:)))
işte umut bu kadar güzel özetlenebilir..

irfanb
18.12.2010, 12:23

Asbaskan HASAN YENER `in de yenme ihtimali var ?
:)

Barış Burak
18.12.2010, 12:25
Asbaskan HASAN YENER `in de yenme ihtimali var ?

irfan abi etmayın daa yaa:D:D

tuncay1984
18.12.2010, 12:26
iyi puan topladik ilk yari rekor mu bu türkiyede acaba eski puan toplolarina nernen bakilir bi analiz yapayim

Selim Turan
18.12.2010, 12:26
Beyler bayanlar bilmem farkettiniz mi? Yahu yıllar boyu bu şekilde kalenin içinden bile gol atamadığımız maçlarda bir şey olur puan kaybederdik hep... Dün akşam yine aynı kader çizilmek üzere odluğunu düşünürken adam kendi kalesine zımbaladı topu...

Bu sene işler farklı yürüyor... Ummadığımız anlarda maç alıyoruz...

Selim Turan
18.12.2010, 12:27
iyi puan topladik ilk yari rekor mu bu türkiyede acaba eski puan toplolarina nernen bakilir bi analiz yapayim

http://www.mackolik.com/Puan-Durumu

gir hemen sağda sezonu seç ve analizlere başla :)

Düzeltme: İlk yarı puan durumları gözükmüyormuş meğerse :D

Tunay ERDEM
18.12.2010, 12:27
bir de yorumcuların " Trabzonspor şüphesiz ligin en iyi top oynayan takımı..." dedikten sonra ama ile başlayan ikinci bir cümleye geçmeleri varya ona ayar oluyorum işte. bu ne kinmiş arkadaş.

Armağan Dere
18.12.2010, 12:28

95-96'da 44 puan toplamıştık ilk yarı..

magicyattara
18.12.2010, 12:31

Süper bir manşet..(fotomaç)

Kendi kalesine gol atan Engin'e atıfta bulunmuşlardır akılları sıra..

omondoles
18.12.2010, 12:34
Beyler bayanlar bilmem farkettiniz mi? Yahu yıllar boyu bu şekilde kalenin içinden bile gol atamadığımız maçlarda bir şey olur puan kaybederdik hep... Dün akşam yine aynı kader çizilmek üzere odluğunu düşünürken adam kendi kalesine zımbaladı topu...

Bu sene işler farklı yürüyor... Ummadığımız anlarda maç alıyoruz...

öhöm öhöm itiraf ediyorum geçen yıl hacca giden anneme ve kardeşime özellikle Tarbzonspor için dua etmelerini istedim. Verdikleri tepki karşıısında da ' ne var ya sonuçta biz insanız ve insani duygularımız var' demiştim. Kendimi fasulse gibi hissettim :D

SefaÇetinKulak
18.12.2010, 12:41
Tribün fotoğrafları ve açılan pankartları nerede bulabilirim ?

Ozan Yazıcı
18.12.2010, 12:48
İnsan kendi kalesine gol atar mı kardeşim, şaibe var bu maçta. İrdelenmeli.
Engin Baytar'ın golü de nizami değil. Adam ampul gibi taktı, gol dediğin biraz daha düzgün, daha efendi olur.
Burak golü aynı Anelka'nın Konya'ya attığı gibi eliyle attı, onu da sayma, maçın hakkı beraberlikti.
Hem Emenike de sakatlandı, olmaz öyle. Emenike sağlığına kavuşunca maçın tekrarlanması lazım.
Ayrıca Trabzonspor çok kötü oynadı, bu kadar kötü oynayan bir takım 3 puan almamalı. 3 puan şiir gibi oynayanlara verilmeli.

Kudurun İstanbul köpekleri, bu sezon alayınıza gider yapacağız..

metehan
18.12.2010, 12:49

Bizim rekorumuz bu ama 2005-2006'da FB, 45 puan aldı ilk yarıda ama şampiyon olamadı (Denizli'de kaptırdıkları). Onun dışında son yıllarda yine FB ve BJK'nın 43 puanla ilk yarıyı bitirdikleri sezonlar oldu.

Son 4 sezonun ilk yarı liderleri hep 37 puan toplamıştı. O açıdan bakarsak çıtayı 5 puan yükseltmiş olduk.

Barış Burak
18.12.2010, 12:50
bordo ulaaaannn,

mavi ulaaaaannn,

alayına gider ulaaaannn

ziyaretci
18.12.2010, 12:53
Öncelikle şurdan başlamak lazım: Yıldız futbolcu kimdir ve nasıl tanımlanır? Tabii ki isimli ve büyük paralara transfer yapılan oyuncuların yanında, oynanan bir müsabakada sahanın en iyi ve rakip için en çok tehlike yaratan futbolcusu ya da futbolcuları, o gün, o maç için yıldız oyunculardır. Şimdi Emenike geldiği günden beri istikrarlı ve kendi takımının yıldızı, her kesimin de beğenisini kazanmış, seyredilmesi zevk veren bir oyuncu. Peki Emenike’yi bu sahada koruyacak, ona sahip çıkacak olan kim: Hakem. Fakat hakem üzerine düşeni yapabildi mi!.. 30’uncu dakikada Emenike ustaca, profesyonelce bir darbe sonrasında sakatlanarak oyun dışında kaldı. Emenike’nin suçu, yönetimiyle, hocasıyla mütevazı bir takım olan Karabükspor’da oynaması mı? Sanırım evet, çünkü Karabükspor’un sesini kim duyuracak, kim seslendirecek, kim manşetlere taşıyacak ki?...SERDAR TATLI

ustaca ve profesyonelce mi?? insaf be insaf.. allah sizi nasi biliosa oyle yapsin... suc sende deil seni FANATIK gibi bir gazetede yazi yazdiranda...

sessizkral_1
18.12.2010, 12:59

Önemli olan kaç puan topladığımız değil bence rakiplerimizle olan puan farkı.

ağasarlı emre
18.12.2010, 13:03
sabırla sessizce bekliyorum sabırla sessizce.

Selim Turan
18.12.2010, 13:04
Bizim rekorumuz bu ama 2005-2006'da FB, 45 puan aldı ilk yarıda ama şampiyon olamadı (Denizli'de kaptırdıkları). Onun dışında son yıllarda yine FB ve BJK'nın 43 puanla ilk yarıyı bitirdikleri sezonlar oldu.

Son 4 sezonun ilk yarı liderleri hep 37 puan toplamıştı. O açıdan bakarsak çıtayı 5 puan yükseltmiş olduk.

Burada önemli olan bence istanbul takımlarına attığımız puan farkı olmalı.. Varmı daha önce böyle bir tablo???

EmreYavuz61
18.12.2010, 13:05
Engin Baytar'ın golü de nizami değil. Adam ampul gibi taktı, gol dediğin biraz daha düzgün, daha efendi olur.
Burak golü aynı Anelka'nın Konya'ya attığı gibi eliyle attı, onu da sayma, maçın hakkı beraberlikti.
Hem Emenike de sakatlandı, olmaz öyle. Emenike sağlığına kavuşunca maçın tekrarlanması lazım.
Ayrıca Trabzonspor çok kötü oynadı, bu kadar kötü oynayan bir takım 3 puan almamalı. 3 puan şiir gibi oynayanlara verilmeli.

Ayrıca Şenol Güneş Emenike'yi bilerek sakatlattı,silin Trabzon'un 3 puanını...

Murat GENEL
18.12.2010, 13:07
Önemli olan kaç puan topladığımız değil bence rakiplerimizle olan puan farkı.

kesinlikle..Rakibimiz Fb olacak diyorsak Fb'nin ikinci yarı 51 puanın en az 43'ünü alması gerekiyor..Bursa'nın ise tarihinin en iyi 17 maçını oynaması gerekiyor..Geçen seneki ikinci yarıyı tekrar ederseler yetmez diyorum..Kısacası her şey ama her şey bizim elimizde..

bronsdelta61
18.12.2010, 13:07
Fenerlİler gİrayin emenİkeyİ sakatladiĞi pozİsyona laf edİyorlar. Bulabİlen varda caleye vurulan tekmenİn resmİnİ. Bİ zahmet burda yayinlarsa sevİnİrİm. Fenerlİlerİn gÖzÜne sokacam.

ziyaretci
18.12.2010, 13:09
Öncelikle şurdan başlamak lazım: Yıldız futbolcu kimdir ve nasıl tanımlanır? Tabii ki isimli ve büyük paralara transfer yapılan oyuncuların yanında, oynanan bir müsabakada sahanın en iyi ve rakip için en çok tehlike yaratan futbolcusu ya da futbolcuları, o gün, o maç için yıldız oyunculardır. Şimdi Emenike geldiği günden beri istikrarlı ve kendi takımının yıldızı, her kesimin de beğenisini kazanmış, seyredilmesi zevk veren bir oyuncu. Peki Emenike’yi bu sahada koruyacak, ona sahip çıkacak olan kim: Hakem. Fakat hakem üzerine düşeni yapabildi mi!.. 30’uncu dakikada Emenike ustaca, profesyonelce bir darbe sonrasında sakatlanarak oyun dışında kaldı. Emenike’nin suçu, yönetimiyle, hocasıyla mütevazı bir takım olan Karabükspor’da oynaması mı? Sanırım evet, çünkü Karabükspor’un sesini kim duyuracak, kim seslendirecek, kim manşetlere taşıyacak ki?...SERDAR TATLI

ustaca ve profesyonelce mi?? insaf be insaf.. allah sizi nasi biliosa oyle yapsin... suc sende deil seni FANATIK gibi bir gazetede yazi yazdiranda...

ccd6167
18.12.2010, 13:11
sakin ol şampiyonnnnnnn..
teo dönmeli acilen takımı masrada sokmaya gerek olmadan gelmeli ...adam olmalı..
bi ortasaha yeter bize...

Devrim Arslan
18.12.2010, 13:12
Allahım öyle bir maçki puan kaybı olsa jaja ve colmana öfke sel gibi olurdu ..en azından ben kendi adıma çok kızardım

şimdi şenol hoca siz olmadan da kazanıyoruzu umarım kullanır

Mahmut Keleş
18.12.2010, 13:15
Akşam maç sonrası depar programını bende izledim, Maçı izlememiş olsam, skorunu bilmesem sanırsın kı bu maç 0-0 itmiş ve trabzon gerçekten ezilmiş..

Bu konuşmacıların BÜLENT- SİNAN- ALTAN

Birisi galatasaray'lı diğer beşiktaş'lı diğeri Fenerli.. Ülennnn size mi düştü biizm maçı yorumlamak..

Bu ve buna benzer spor yorumcularını ne zaman izlesem, Mesela fenerbahçe maç kaybetse sabaha kadar, Fener niye kaybetmiş onu konuşurlar, Bizimle oynasa Fener yine neden kaybettiğini konuşurlar, Asla Trabzon neden kazandı diye konuşmazlar..

Dün akşam Liderin maçı var ve biz kazandık ama bu seferde gene Karabük'ün neden kaybettiğini konuştular, Burda kesinlikle kötü niyet var...

Melih'in çıkışının kesinlikle bir uyarı sonucu olduğunu düşünüyorum, Orayı İstanbul takımlarının forum sayfası olmaktan çıkarmadıkları müddetçe asla orda konuşulanları ciddiye almam ve habire küfrederim...

sana katılmakla beraber Başkanımızın şöyle bir açıklaması var..
- İlk yarıyı değerlendiren Şener, şunları kaydetti: ''İlk yarıyı 42 puanla lider bitirdik. Son maçtan sonra Lig TV programında benim tahmin ettiğim şeyler başladı. Fenerbahçe'nin bu sene niye geri kaldığı anlatılıyor. Halbuki gündem bizim niye ileri gittiğimiz. Yayıncı kuruluşa kendi gücümle, telefonla uyarı yaptık. Dikkatli olmaları gerekiyor. Bu bir yarıştır. Biri penaltı atamaz, diğeri çizgiden çıkarabilir. Bu artacaktır. Bunun için birlikte olmamız lazım. Eleştirilerinizi mayıs ayından sonra yaparsanız memnun olurum.''

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/30052/gundem-fenerbahcenin-geride-kalmasi-degil-biziz
son paragrafta yazıyor... kesinlikle uyarıldığı için öyle bir çıkış yaptı melih şendil !!!

volkan_627
18.12.2010, 13:21
msdem hepimiz lig tv yorumcularının arasında trabzonsporlu olmadığından şikayetçiyiz o zaman topluca mail atalım ya da tek tek arayalım lig tv yi şikayetimizi belirtelim. sonuçta bu decoderlere para veriyoruz. her trabzonlu decoderi iade etme restini çekerse çok geçmeden oraya bir trabzonlu yorumcu koyarlar...

mourner
18.12.2010, 13:22
gerilere bakamadım, verildiyse tekrar veriyorum :) melih şendilin (sanırım sadri şenerin uyarısından sonra) programdaki istanbul yalakalarına çıkışı..adamlar laf kalabalığı yaparak melihin sesini bastırmaya çalışıyor,hala susturmaya çalışıyor...
http://www.facebook.com/video/video.php?v=149196745132448&oid=156190431081206&comments

mourner
18.12.2010, 13:30
bu da maç sonu üçlü..
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1677910140686&oid=14247691785&comments

TheCrow
18.12.2010, 13:30

Bu serdar tatlı, gs-trabzon maçında topu çizgiden çevirdiğimiz pozisyonda gol çalan adi değil mi?.. afkursun dursun. Arkadaş nasıl oturttuysak artık zamanında, adamların acısı geçmiyor, ama dur daha, o acıların aynısını yaşamaya hazırlansınlar bundan sonra.

Mahmut Keleş
18.12.2010, 13:32
msdem hepimiz lig tv yorumcularının arasında trabzonsporlu olmadığından şikayetçiyiz o zaman topluca mail atalım ya da tek tek arayalım lig tv yi şikayetimizi belirtelim. sonuçta bu decoderlere para veriyoruz. her trabzonlu decoderi iade etme restini çekerse çok geçmeden oraya bir trabzonlu yorumcu koyarlar...

decoderleri iade edemiyoruz... yani bizimkisi öyle... 1 yıllık kontrat var, iade etsek bile çatır çatır parasını alıyor... ama toplu mail olabilir.. sonuçta müşteri memnuniyeti ( ne kadar sallamasalar da) ...

ziyaretci
18.12.2010, 13:33
Bu serdar tatlı, gs-trabzon maçında topu çizgiden çevirdiğimiz pozisyonda gol çalan adi değil mi?.. afkursun dursun. Arkadaş nasıl oturttuysak artık zamanında, adamların acısı geçmiyor, ama dur daha, o acıların aynısını yaşamaya hazırlansınlar bundan sonra.

afkursup problem deil de FANATIK gazetesi olmasi sikinti

Mahmut Keleş
18.12.2010, 13:36

fener maçından sonra da niangın pozisyona penaltı demişti :s geçen hafta da hiç penaltımız yoktu.. böyle değişik öyle böyle bir eski hakem... anladınız :)

mourner
18.12.2010, 13:36

serdar tatlının olayı yeni değilki,adam kazandığımız her maçtan sonra,maçın hakemini haftanın en kötü hakemi ilan ediyor..

lazibere
18.12.2010, 13:38
Adam neresiyle konuşuyor belli değil.. Maç içinde normal yapılan bir faul ne yapalım, sakaltlanmasaydı keşke ama sakatlandı ve en fazla bir maç oynayamayacak...

Cale ye atılan tekme sonucu cale sakatlansaydı kaç maç oynayamayacaktı bunu da iredeledin mi... Futbol da herşey olur...

mourner
18.12.2010, 13:41
emenike o pozisyonda yüz üstü düşse bence hiç birşey olmazdı,ayağını çekmeye çalıştı,bir de öküz gibi ters takla atarsan o bilek dayanmaz..

TheCrow
18.12.2010, 13:44
Adam neresiyle konuşuyor belli değil.. Maç içinde normal yapılan bir faul ne yapalım, sakaltlanmasaydı keşke ama sakatlandı ve en fazla bir maç oynayamayacak...

Cale ye atılan tekme sonucu cale sakatlansaydı kaç maç oynayamayacaktı bunu da iredeledin mi... Futbol da herşey olur...

Cale'nin ayağı yerde olsaydı futbol hayatı bitmişti, o derece sert bir hareketti.

lazibere
18.12.2010, 13:45
Arkadaşlar, adamların hedefi bu, bizim üzerimize gelerek bizi içten vurmak ama geçit o devirler, yükselişimizn önüne geçemeyecekler..

Başkanın dediği gibi ve Şenol Hoca'nın dediği gibi aman haaa, bizim ayağımızı kaydırmak için bizi proveke edecekler, kötü maçlarda hakemler kendi sahamızda bizi katletmeye çalışacaklar, bize ceza aladırmaya çalışacaklar.. bunların hepsi olacak ... Lütfen sakin olun,,,

Sakın olun derken şiddet ve provokatif eylemlerden uzak duralım

Hiç merak etmeyin, o istanbul yalakası gazaeteciler er yada geç işsiz kalacaklar... Onlarada hak vermek lazım, adamların geçim kaynağı yalamak:))

İdda ediyorum...

Hakem kararlarının doğru olmasını ve haksız atılan gollere ilk tepki lehimize dahı olsa ilk bişzden gelir, bu konuda dünyada ilk kulubuz çünkü biz adalaetten yanayız...Engin'e çalılan penaltıyla ilgil Yine lig tv de kı program da ben 3 taraftarımızın bu şekılde penaltılar istemiyoruz eleştirisini yapan taraftar gene bizim taraftardı..

Biz diyoru kı, bizim hakeme ihtiyacımız yok, ama başkalarının da hakeme ihtiyaı olmadan maç kazansınlar..

Cem papila ve Selçuk dereli ve Ali Aydın'nın eyyam yapıp maçlarımı nasıl bizden kopardıklarını biliyoruz...Bu yorumcular nasıl hakem satın alındığınıve nasıl hatır maçı satıldığını çok iyi bilirler, onun için soğukkanlı olacağız.. ve biz işimişze bakacağız

ziyaretci
18.12.2010, 13:45
bi kere yorumda art niyet war.. bi oyuncuyu itham altinda birakiosun.. hemde buyuk itham sadece oyuncu deil camiayi...

okg_53
18.12.2010, 13:46
Arkadaşlar birşey soracağım. Yargısız infaz yapmak istemiyorum.

Son bir kaç haftadır. Avni akerde , Ayağa kalkmayan bursalı olsun denmeyemi başladı ? .

Lütfen cevap verin..

bariskaratas
18.12.2010, 13:46

caleye yapılan kasti çift kırmızılık harekete de sarı dedi.
sabah mail attım ama mail geri geldi nedense hemen.
dedim iyi ki hakem degilsin simdi.

Dursun Kaplan
18.12.2010, 13:49
Biz kazandıkça diğer eziklerin taraftarları çıldırıyor. Çıldırdıkça iyice eziliyorlar.

Büyük keyif alıyorum bu durumdan. :)

Murat Altun
18.12.2010, 13:52
gerilere bakamadım, verildiyse tekrar veriyorum :) melih şendilin (sanırım sadri şenerin uyarısından sonra) programdaki istanbul yalakalarına çıkışı..adamlar laf kalabalığı yaparak melihin sesini bastırmaya çalışıyor,hala susturmaya çalışıyor...
http://www.facebook.com/video/video.php?v=149196745132448&oid=156190431081206&comments

Bu sinan amma hazımsız bir adam Hasetinden çatlıyor ulan birde Trabzonlu olacaksın senin emekli yıldızlar transferi şampiyonu 8 taşını ve diğer tüm istanbul böcekleirni ezidk geçtik Bari saygı duy

Bakanay61
18.12.2010, 13:52

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Mahmut Keleş
18.12.2010, 14:00
eziklere yeni bir tartışma konusu buldum ççç Trabzonspor 12 kişi oynuyor :)
http://www.spor61.net/gunesin-mudahalesi-989h.htm
acaba ligden düşürürler mi bizi ? :rolleyes:

mkmoglu
18.12.2010, 14:10
tatlı denen eski hakem müsvetesi geç mişteki maçlarda bizi her maçta nasil katlettiğini yazılarında ele veriyor..o şerefsızın yönettiği maçlar hala gözümun önünde..

ONUR BEKAR
18.12.2010, 14:11
zamanında bu hakem denilen zatlar hep onların lehine kararlar veriyordu elle atılan goller,haksız penaltılar fazla uzatmalar vs.. şimdi ne oldu...
ayrıca fırat aydınus denilen adam dünki maçta bizi yendirecek diye düşündüm maçın ilk yarısında, ama bizim uşaklar okadar baskı kurduki hakem bile b,r şey yapamadı.. şimdide bu gidişe bir kılıf bulmak için kıvranıyor bu ezikler...

ONUR BEKAR
18.12.2010, 14:13
bu arada bazıu fenerli arkadaşlarım maçın hakemi fırat aydınus sizin yenme gibi bir ihtimaliniz yok diye avutuyorları kendilerini burdan pay çıkarın...

Uğur Ö.
18.12.2010, 14:13
Birde iyi güzel çok pas yapıyoruzda bazen çok oyalanıyoruz gereksiz pas yapmamız lazım sırf göze hoş geliyor diye

volkan_627
18.12.2010, 14:19
önemli olan decoder i iade etmek değil zaten. şampiyonluğumuza giden yolu evde zevkle seyretmekten kimse bizi alıkoyamaz. ama bu şekilde bir tepkiyi de göze alabileceklerini sanmıyorum. böyle bir kampanya başlatılsın, telefonlar şikayetler, mailler gönderilsin, 2 haftaya kalmaz orda bir trabzonspor lu yorumcu izleyeceğimizden eminim. bizim hakımızı melih in korumasına gerek yok. kendi bağımızı kendimiz keseriz...

Devrim Arslan
18.12.2010, 14:24
Bugün antuya baktım adamlar kudurmuşşş resmen :)))) bir yazı dikkatimi çekti

'' Şampiyon olabilmemiz için benim tek ümidim TS taraftarı..
Bizi şampiyon yaparsa onlar yapar..
Bu adamlarda yıllardır birikmiş bir stres var‚ TS içeride üst üstte 2 maçta puan kaybetsin 3 maçta TS seyircisi ya tesisleri basar yada sahada oyuncuları ıslıklarb
Maçtan sonra daa Şenol Güneş‚ homurdanmaya gerek yok‚ sonuna kadar destek verin mealinde bir açıklama yapmış..''

Tatar Kemal
18.12.2010, 14:32
net olarak söyleyebilirim ki son 10 dakika oynadığımız futbolu sadece ve sadece barcelona oynayabilir. bu ligin çok üstünde bir takımız. barcelona ile tek farkımız onlar 90 dakika boyunca aynı futbolu oynuyor. bizim tabii ki 90 dakika o futbolu oynamamız imkansız. zaten oynayabilsek ikinci bir barcelona oluruz. şimdi keyifle bursa, fener ve bejeke maçlarını seyredin. bakalım hangisi bizim oynadığımız futbolu oynayabilecek. hiç biri. çünkü hepsi de sıradan takımlar. biz artık sınıf atladık. bunu herkes kabullenmeli.

Tunay ERDEM
18.12.2010, 14:33
yeri değil ama belki bileniniz vardır diye soruyorum. bizim samiyende gs ye 6 gol attığımız bir maç varmış doğru mudur? ben bulamadım.

Devrim Arslan
18.12.2010, 14:34
ben 5-3 hatırlıyorum

Samet Berber
18.12.2010, 14:35
Yapılan pası bile eleştirmeye çalışıyoruz yahu , bırakın yapsınlar gereksiz de olsa yapsınlar ..

Ne demiş Cruyff ''Top bizdeyken onlar gol atamaz''

Hakan Karadirek
18.12.2010, 14:35
yeri değil ama belki bileniniz vardır diye soruyorum. bizim samiyende gs ye 6 gol attığımız bir maç varmış doğru mudur? ben bulamadım.
5'lik var bir tane, Campell'in costugu mac :cool:

Tunay ERDEM
18.12.2010, 14:40
5'lik var bir tane, Campell'in costugu mac :cool:

onu ben de hatırlıyorum da trabzonspor için yapılan videoların birinde geçiyor "avrupa kupaları dahil gs ye samiyende 6 gol atan tek takım" diye.. lakin bulamadım.

Enes Başkaya60
18.12.2010, 14:41
Helal olsun be ............

Selim Turan
18.12.2010, 14:44
NTVSPOR'da şu an canlı yayında anketler mevcut... Katılıp Trabzonspor'a oy verelim...

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/30037/yenilsen-de-yensen-de-anketleri

Effective61
18.12.2010, 14:44
Trabzon yenince ne de güzel geçiyor haftasonları... Şimdi keyifle diğer maçları izleyebilir ve yorumcuları dinleyebilirim. İyi ki varsın Trabzonum...

Hürgün Aygün
18.12.2010, 14:45
Ligin en çok kazanan takımı kim?
Ligin en az yenilen takımı kim?
Ligin en çok gol atan takımı kim?
Ligin en az gol yiyen takımı kim?
Ligin en iyi averajlı takımı kim?
...Siz okurlarımız, bu sorulara yanıt vermek için uğraşmayın; bırakın bu işleri biz yapalım! Zaten bizim işimiz de çok kolay, çünkü tüm bu soruların sadece bir cevabı var; ...TRABZONSPOR... Fanatik

Hürgün Aygün
18.12.2010, 14:47
İyi oynamışız kötü oynamışız fazla önemsemedim bu maç için kazanmasını biliyor muyuz biliyoruz fazla söe gerek yok her hafta süper oynıcaz diye bir şey yok olabilir sonuçta kazanıyoruz.:)

Emrah Akcagöz
18.12.2010, 14:48
Bildiğim kadarıyla öyle bir maç yok gsye deplasmanda en fazla gol attığımız maç 5-3'lük maçtı..

Tatar Kemal
18.12.2010, 14:49
Bugün antuya baktım adamlar kudurmuşşş resmen :)))) bir yazı dikkatimi çekti

'' Şampiyon olabilmemiz için benim tek ümidim TS taraftarı..
Bizi şampiyon yaparsa onlar yapar..
Bu adamlarda yıllardır birikmiş bir stres var‚ TS içeride üst üstte 2 maçta puan kaybetsin 3 maçta TS seyircisi ya tesisleri basar yada sahada oyuncuları ıslıklarb
Maçtan sonra daa Şenol Güneş‚ homurdanmaya gerek yok‚ sonuna kadar destek verin mealinde bir açıklama yapmış..''

işte fenerliler bile kendileri itiraf etmişler. fenerin şampiyon olması için mutlaka birilerinin yardım etmesi gerek. fener hiç bir zaman tek başına şampiyon olmaz. ya federasyon, ya mhk ya da başka takımların yardımıyla şampiyon olabilirler.

yalnız bilmeleri gereken bir şey var. bu seneki Trabzonspor geçmiş yıllardaki Trabzonspor'a hiç benzemiyor. biz daha önceleri büyük takımları yener hiç ummadığımız takımlardan yenilgi alırdık ve homurdanmalar öyle başlardı. bu sene Allah'a çok şükür ki manisaspor maçından başka (ki o da bu işin nazarı olsun) kimseye kaybetmedik. o sebeple antu kuntu fenerlilerin hevesleri kursaklarında kalacak. hele ki bu hafta sivas'a da kaybederlerse bakın o zaman cümbüşe. ortada ne fener kalır ne de antu kuntu.

volkan_627
18.12.2010, 14:51
sivas maçını kaybederlerse önce aykut gider. yeni gelecek adamla bir gaz yakalar 3 maç alırlar. sonra herşey eskiye döner. avrupa gazozo kupasında fb ye başarılar...

okg_53
18.12.2010, 14:53

Son bir kaç haftadır. Avni akerde , Ayağa kalkmayan bursalı olsun denmeyemi başladı ,bana mı öyle geliyor ?

Lütfen cevap verin..

Hürgün Aygün
18.12.2010, 14:56

Son bir kaç haftadır. Avni akerde , Ayağa kalkmayan bursalı olsun denmeyemi başladı ,bana mı öyle geliyor ?

Lütfen cevap verin..
Evet dün de söylendi.

SEDAT
18.12.2010, 14:56
- Serdar Tatlı denen eski eyyamcı hakemin yazısına bakarmısınız , tepkimizi verelim.
Öncelikle şurdan başlamak lazım: Yıldız futbolcu kimdir ve nasıl tanımlanır? Tabii ki isimli ve büyük paralara transfer yapılan oyuncuların yanında, oynanan bir müsabakada sahanın en iyi ve rakip için en çok tehlike yaratan futbolcusu ya da futbolcuları, o gün, o maç için yıldız oyunculardır. Şimdi Emenike geldiği günden beri istikrarlı ve kendi takımının yıldızı, her kesimin de beğenisini kazanmış, seyredilmesi zevk veren bir oyuncu. Peki Emenike’yi bu sahada koruyacak, ona sahip çıkacak olan kim: Hakem. Fakat hakem üzerine düşeni yapabildi mi!.. 30’uncu dakikada Emenike ustaca, profesyonelce bir darbe sonrasında sakatlanarak oyun dışında kaldı. Emenike’nin suçu, yönetimiyle, hocasıyla mütevazı bir takım olan Karabükspor’da oynaması mı? Sanırım evet, çünkü Karabükspor’un sesini kim duyuracak, kim seslendirecek, kim manşetlere taşıyacak ki?...
statli@fanatik.com.tr

- Yazıklar olsun böyle adamları yazı yazdıran gazetelere.Zaten sürekli aleyhimize yazıyor .

Murat 61
18.12.2010, 14:58
Abi boşver, İrfan abinin de dediği gibi kervan yürüyor nede olsa. Önümüze daha çok itler ürer.

volkan_627
18.12.2010, 15:00
arkadaşlar vur kır parçala bu maçı kazan diye bağırıyoruz. vurduk kırdık parçaladık ve kazandık. gerisi boş. ne yazarlarsa yazsınlar, ne söylerlerse söylesinler. bu takım şampiyonluğa koşuyor. bu havlayanlara aldırmamak lazım. köpekler istedi diye atlar ölmez demiş lucesku. biz trabzonda sabahlara kadar şampiyonluğu kutlarken onlar istanbulda istediklerini tartışsınlar sorun değil...

hüseyin1975
18.12.2010, 15:02
Yalniz Engin kardesimiz su sinirlerine HAKIM olmasi lazim!
Her Hafta onun kattigi extra stresi cekemiyecegim!

Cemalettin Taşkın
18.12.2010, 15:03
maçlardan önce statta çalan şarkıyı bulabilir miyiz?

irfanb
18.12.2010, 15:03
- Serdar Tatlı denen eski eyyamcı hakemin yazısına bakarmısınız , tepkimizi verelim.
Öncelikle şurdan başlamak lazım: Yıldız futbolcu kimdir ve nasıl tanımlanır? Tabii ki isimli ve büyük paralara transfer yapılan oyuncuların yanında, oynanan bir müsabakada sahanın en iyi ve rakip için en çok tehlike yaratan futbolcusu ya da futbolcuları, o gün, o maç için yıldız oyunculardır. Şimdi Emenike geldiği günden beri istikrarlı ve kendi takımının yıldızı, her kesimin de beğenisini kazanmış, seyredilmesi zevk veren bir oyuncu. Peki Emenike’yi bu sahada koruyacak, ona sahip çıkacak olan kim: Hakem. Fakat hakem üzerine düşeni yapabildi mi!.. 30’uncu dakikada Emenike ustaca, profesyonelce bir darbe sonrasında sakatlanarak oyun dışında kaldı. Emenike’nin suçu, yönetimiyle, hocasıyla mütevazı bir takım olan Karabükspor’da oynaması mı? Sanırım evet, çünkü Karabükspor’un sesini kim duyuracak, kim seslendirecek, kim manşetlere taşıyacak ki?...
statli@fanatik.com.tr

- Yazıklar olsun böyle adamları yazı yazdıran gazetelere.Zaten sürekli aleyhimize yazıyor .

O Emenike`yi,Lugano,Servet,Ibrahim Toraman sakatlasaydi gündeme getirecekmiydi Serdar Tatli?
Adam gibi kalksin cevap versin.
Kaldi ki orada Giray`in hicbir darbesi yok.
Benim gördügüm kadariyla adam düserken fizik kurallarina aykiri düstü,ondan sakatlandi.
Umarim en kisa zamanda sahalara döner.

Burak 1967
18.12.2010, 15:04
ntvspor da taraftar tartışıyor

Murat 61
18.12.2010, 15:05
O kadar keyifliyim, o kadar mutluyum ki anlatamam.

Hele şu çakma spor adamlarını okudukça mutluluğum 2 katına çıkıyor.

Selim Turan
18.12.2010, 15:08
Ankette Trabzonsporu oylayalım :)

pReN@_61
18.12.2010, 15:10

Ali Sami Yen'den bir hatıra alma şansınız olsaydı bu ne olurdu?

sorusuna

"Kendi koltuğumu aldım bile "
cevabı uygundurççç

Ömür Karadeniz
18.12.2010, 15:12
6 değil 5.

Cemalettin Taşkın
18.12.2010, 15:13
stadda çalan şarkıyı istiyorum.

Ömür Karadeniz
18.12.2010, 15:20
Şu yensende yenilsende de konuşan arkadaşımız baya iyi konuşuyor.Helal diyorum.İyi cevap veriyor eziklere.

okg_53
18.12.2010, 15:20
Bakalım , Gençler-Bursa maç ne olacak. Gençlerin hiç şansı yok bence. Fazla ofansif çıkıyorlar.

Tarbzon
18.12.2010, 15:27
Yüce Allahımın İzniyle, Gençlerbirliği Bursayı yenecek.

irfanb
18.12.2010, 15:35
Eğriye eğri,doğruya doğru ,
Maçın başında Giray-Emenike mücadelesindeki devam kararı doğruydu. Emenike’nin sakatlandığı pozisyonda Giray’ın kasıtlı bir hareketi yoktu. Kart gereksizdi, faul yeterliydi.
İlk yarı bitiminde düdüğünü çaldıktan sonra akını devam ettirmediği için kızarak topa protesto amacıyla vuran sarı kartlı Engin’e ikinci sarıdan kırmızı kartını göstermeliydi. (Metin Tokat)

Murat 61
18.12.2010, 15:40
Şu yensende yenilsende de konuşan arkadaşımız baya iyi konuşuyor.Helal diyorum.İyi cevap veriyor eziklere.

Trabzon formalıyı diyorsan, kendisi forumdan Soner (GreatWhite) abi.

blacksilva
18.12.2010, 15:42
macin 15 dakikalik özetini buldum
http://www.dailymotion.com/video/xg6fl2_trabzonspor-karabukspor-genis-ozet_sport

Erkan
18.12.2010, 15:45
"Trabzonspor’un önlenemez yükselişi " Cok hosuma gitti bu cumle :D

Murat Hızal
18.12.2010, 15:52

Kendisi forum üyelerimizden Great White olur:)

EmreYavuz61
18.12.2010, 15:52
Az önce iddaayı yatırmak için dışarı çıktım tabi formayıda giydim yanımdada gassaraylı bi arkadaş vardı...
Tam yürürken bi araba korna çalmaya başladı kafasındada belediye maçındaki beyaz şapkalardan vardı kemençe dinliyordu selamlaştık...Arkadaş dedi tanıyomusun dedim hayır , şaşırdı ee dedi madem tanımıyosun neden selamlaştınız işte dedim Trabzonsporluluk böyle birşey...Ve ondan sonra 2 kişi ile daha selamlaştık...
Böyle gururlu böyle mutlu sokaklarda Bordo-Mavi dolaşmak müthiş keyifli...Teşekkürler Trabzonspor'um!!!

muratt
18.12.2010, 15:54
Sezonun en kötü Trabzonspor’unu izledik diyebilirim Karabükspor karşısında. Colman, Selçuk ve Jaja gibi üç önemli eksikten ziyade takımın Noel havasına ve Şampiyon olduk havasına girmesi bu işte etkili oldu. Kafa olarak maçta olan, motivasyonunu kaybetmeyen sadece Engin ve biraz da Selçuk’u görebildik. Nerde sezonun başında bol paslı ve tempolu oynayan rakibi boğaltan Trabzonspor, nerde geçen hafta ve bu hafta düşük tempoda ve uzun paslarla oynayan Trabzonspor. Sanki kulübede Rıza Çalımbay veya Ziya Doğran oturuyor zannetik..

Şimdi tabi ki bir sezon içerisindeki tüm maçlarınızda oyunu domine eden bir oyun oynayamazsınız, zaman zaman kötü de maçlar olabilir. Önemli olan dün olduğu gibi bu kötü oynadığınız maçlarda da maçı bir şekilde alabilmek. Bu bir şampiyon takım refleksidir ve bunu dün Trabzonspor’da gördük.

Öte yandan gelin görünki, tüm sezon boyunca böyle kötü oynayarak şampiyon olamazsınız. Kalan 17 maçın en az 12-13 tanesinde oyunu domine etmek zorundasınız. Bu açıdan, devre arasında takımın tekrar toparlanması çok önemli. Aradaki puan farkı hiçte kapatılmayacak bir fark değil. Üst üste kötü sonuç alından 3-4 maç sonrasında bir bakmışsınız Fenerhabçe Bursa gelmiş geçmiş sizi. Bugün İngiltere’de son 5 haftada Chelsea sadece 3 puan toplayabildi, ki bu Chelsea sezon başında ortalığı kasıp kavuruyordu.
Bu uyarımızı da not düştükten sonra, maça gelelim. Her ne kadar kötü bir oyun ortaya koymuş olsada Trabzonspor son yarım saatte kendilerini biraz zorlayarak baskı kurmayı başardılar ve bu da maçı kazanmalarına yetti.
Oyunu rakip kaleye yıkmak ve pozisyon bulmaya başlamak çok önemlidir. Bol pozisyon bulursanız gol atma ihtimaliniz yükselir, ondan ziyade rakibi hataya zorlarsınız. Penaltı olur, olmasa da penaltı pozisyonu olur. Rakip hata yapar kendi kalesine gol atar.. Ama oyunu rakibin kalesine yıkamazsanız bunların hiçbiri olmaz.

Hafta içinde Aykut Kocaman’ın açıklamaları çok tepki çekti biliyorsunuz. Haklı tepkiler tabi. Ama şunu da görmek lazım, Trabzonspor aldığı penaltılar kadar alamadığı penaltılar da var. Kaçan pozisyonlar da var. Çünkü rakip ceza sahasına çok giriyor, oyuna ağırlığını koruyor. Şimdi, Fenerbahçe Ankaragücü karşısında kaç defa ceza sahasına girmiş diye sormak lazım. Siz ceza sahasına girmezseniz penaltı pozisyonunuz dahi olmaz. Oysa Trabzonspor dün akşam gibi maçın sonuna kadar, kötü de oynasa ısırıyor, tırmalıyor hataya zorluyor.. Ya penaltı oluyor ya da kendi kalesine gol olabiliyor böyle..

Tabi Emenike’nin sakatlanmasını da es geçmemek lazım. Eğer Emenike oyunda olsaydı, Trabzonspor orta sahayı sadece Selçuk-Engin’e bırakıp aynı anda Yattara-Alanzinho-Burak gibi isimleri sahada tutamazdı. Ve belki Emenike’nin sürpriz bir golü ile işler çok terse bile dönebilirdi..
Maç öncesi yazımızda, Selçuk ve Ceyhun’un uzak şut tehditi veya Yattara’nın bireysel çabalarıyla gol gelebilir demiştik. Yattara ikinci yarının başında bir gol attırıyordu söylediğimiz şekilde, olmadı, ama Ceyhun ve Selçuk şut yeteneklerini hiç kullanmaya çalışmadı. Karabükspor’un da dirençli savunmasını yıkmak defansif hatayla mümkün olabildi ancak.

Bu arada eğer şampiyon olunacaksa, bundan oynanan futbol kadar futbolcuların gol sevinçlerinde ve maç sonrasında görülen, bütünlük, takım ruhu ve birlik beraberlik de etkili olacak...

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 16:01

Tamamdır Abi TRABZONSPOR'umuzu oyladım :)

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 16:02
macin 15 dakikalik özetini buldum
http://www.dailymotion.com/video/xg6fl2_trabzonspor-karabukspor-genis-ozet_sport

Paylaşımınız için teşekkürler Abi :)

Tatar Kemal
18.12.2010, 16:02
Trabzonspor, ligin ikinci yarısındaki maçları La Liga'da oynasın. bu ligdeki takımlar çok ağlıyor. işte aykut'un hali ortada. yani yendiğimize yeneceğimize bin pişman ediyorlar bizi. tadı kaçtı bu ligin. La Liga'yı bir deneyelim.

Abluka
18.12.2010, 16:03
dün maçın ikinci yarısı 6-0 bitse kim şaşırırdı?

TheCrow
18.12.2010, 16:04
Az önce iddaayı yatırmak için dışarı çıktım tabi formayıda giydim yanımdada gassaraylı bi arkadaş vardı...
Tam yürürken bi araba korna çalmaya başladı kafasındada belediye maçındaki beyaz şapkalardan vardı kemençe dinliyordu selamlaştık...Arkadaş dedi tanıyomusun dedim hayır , şaşırdı ee dedi madem tanımıyosun neden selamlaştınız işte dedim Trabzonsporluluk böyle birşey...Ve ondan sonra 2 kişi ile daha selamlaştık...
Böyle gururlu böyle mutlu sokaklarda Bordo-Mavi dolaşmak müthiş keyifli...Teşekkürler Trabzonspor'um!!!

Süper!..

Geçen gün de bana benzeri oldu, araba kullanıyordum, yanımdan yabancı plakalı bir otomobil geçerken kornaya bastı ve sürücü elini camdan dışarı çıkarıp başparmağıyla zafer işareti yaptı, önce ne olduğunu anlayamadım ama sonra arka cama astığım bordo mavi mini tişört aklıma geldi ve durumu anladım. Biraz ilerde yan yana geldik ve gülümseyip selamlaştık.

Yiğit Gayretli
18.12.2010, 16:05
Bursa hızlı başladı gibi.

irfanb
18.12.2010, 16:05
dün maçın ikinci yarısı 6-0 bitse kim şaşırırdı?

Aykut Kocaman,Sinan Engin,Altan Tanrikulu......

Yiğit Gayretli
18.12.2010, 16:06

Onlar doğuştan şaşkın İrfan abi. :)

Abluka
18.12.2010, 16:07
Ömer Üründül reyiz dün gece maçın 2. yarısını izledin dimi ?

Abluka
18.12.2010, 16:13

kendimizi saymıyoruz ama diğer yandan takım kötü oynadı kötü oynasa da kazandı diyoruz tuhaf insanlarız ve istanbul basını vari yorumlar içimize işledi
dünkü maç için pas yapamadık diyoruz ağır tank ceyhun'la orta saha nasıl paslaşabilir?Mustafa'ya değinmiyorum hatırladığım 4 net pozisyon var bek olmadığı için heba olan!
tüm bunlara bir de takımın rehaveti ve alanzinho üzerinden oynamamak eklenince kısır bir ilk yarı ama sonrası???
tam bir fırtına!

ayrıca Şeref Çiçek hocamıza tekrar tekrar teşekkürler takım fizik kondüsyon olarak eziyor eziyor!

Abluka
18.12.2010, 16:15
Ha unutmadan Barış Ataş oyuna girdikten sonra Alan gibi oynadı farkeden oldu mu?

Yiğit Gayretli
18.12.2010, 16:17
Bursa attı.

Yiğit Gayretli
18.12.2010, 16:21
link verebilirmisin renkdas maci izlemek icin

Evde tvden izliyorum ben.

Nonserviam
18.12.2010, 16:26
Şükürler olsun, seviyoruz seni Trabzonspor.

vivanet
18.12.2010, 16:27
Ne oldu bursa yedi..:)

TheCrow
18.12.2010, 16:27
oleeee gençler çaktı...

Yiğit Gayretli
18.12.2010, 16:29
Bursa attı tekrar.

Mehdi
18.12.2010, 16:45
Kurtlar Vadisi bitti yeni fenomen Ezel tabi artık!!!

Yalnız değilsiniz.

Lütfen.

Tartışma devam ederse başka şekilde değerlendireceğim.

only ts
18.12.2010, 16:48
hadı gencler hadı goruyum sizi yıyın su seftalıları

Mehdi
18.12.2010, 16:50
Ha ayrıca rakiplerin maçlarını bu başlıkta konuşuyoruz:)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1917311195#post1917311195

Dip.Ing.Mag.
18.12.2010, 16:52
bu sene en ciddi rakibimiz bursa. adamlar atiyorlar bi sekilde. 3-1 yaptilar. gencler ileride iyi ama rezalet defanslari var. bursa sampiyonlugu sonuna kadar kovaliyacak. aslinda onlarin iyi olmasi bizim icin avantaj. onlar iyi olunca fb ve bjk onlara karsi mücadele edecek ve ekarde olabilirler böylelikle. biz zaten bursayla kendisahamizda oynuyoruz. adamlarin galibiyeti yok suana kadar.

vivanet
18.12.2010, 17:09
Dikkat edin ankara takımları bursayla oynadığı maçlara yatmakla kalmıyor averajda yapıyor..ankaragücü'nün düşmesine en çok ben sevinirim..

mur_aya
18.12.2010, 17:10
Arkadaşlar Lig TV de 0212 473 73 73 den M.Ayan - A.Tanrıkulu ve M.Gümüşbıçak ile ilgili şikayetlerimi sundum. Taraflı yorum yaparak taraflı maç anlattıklarını düşündüğüm için. Olimpiyat stadında sinirlerimi boşalttım onlara fakat genelde evimizdeyiz maç zamanı. Ligtv taraftar paketi üyesiyim ama maçların sesini kapatarak izliyorum. Bu paket sinirlerimi bozmaya başladı iyice. Maratondan başka program seyredemiyorum. Haksızsam haksızsın deyin...

lazibere
18.12.2010, 17:13
-[ooD;1917311207']bu sene en ciddi rakibimiz bursa. adamlar atiyorlar bi sekilde. 3-1 yaptilar. gencler ileride iyi ama rezalet defanslari var. bursa sampiyonlugu sonuna kadar kovaliyacak. aslinda onlarin iyi olmasi bizim icin avantaj. onlar iyi olunca fb ve bjk onlara karsi mücadele edecek ve ekarde olabilirler böylelikle. biz zaten bursayla kendisahamizda oynuyoruz. adamlarin galibiyeti yok suana kadar.

Bursa'nın tepelerde olması gerekiyor, sadece bizi geçmeye çalışmamalılar Bursa'yı da geçecekler... Herkes bizim istanbul'a deplasman geleceğimizi yazıyor..

Ulan unlar Kendi aralarında hiç mi oynamayacalar...Hadi biz diyelim ki 3 istanbul takımına da yenildik.. 9 puan kaybettik.. Yetiyormu fener efendi.. Sen bu arada hiç mi kaybetmeyeceksın..

Fener kendi sahasında oynadığı Galata ve blk maçlarını alamadı, deplasmanda oynayacağı maçları kazanacak mı???

Millet bir yerinden yorum yapıyor... yanı bu ş....fiszler 9 puanlık farkı hesapta yok sanıyorlar.. laflarının başında da 32 kere istanbulagelecek diye başlıyorlar... Yazık ya.. yazık

Bursa ile oynayacakları maçları keklik görüyorlar gibi geldi bana..

O açıdan kımse bursa'yı küçümsemesişn, küçük hesaplalarla husumet yapmaya da gerek yok

Yılmaz Özdilin yazısını okuyanlar bilir.. Anadolu dan bizden başka kafaya oynayan takım olursa, istanbul takımları daha çok kaybeder.. Buersa buna bir örnektir.. nasılsa biz Bursayı yeniyoruz

vivanet
18.12.2010, 17:23
Karadeniz fıkrası gibiyiz aslında bursaspor'u şampiyon yap son maçta sonra kendine rakip çıkart eyy sen büyüksün allahım sen işini bilirsin..

ozturk
18.12.2010, 17:27
bu hafta zirvedekilerin hepsi kazanacak..

SAMSUNLU60
18.12.2010, 17:28
Altan Tanrıkulu'nun maç sonrası yapmış olduğu yanlı yorumlara neden şaşırıyorsunuz ki? Altan Tanrıkulu denen zerzevat 1996 yılında Can Tanrıyar ile birlikte, Ali Şen'in şampiyonluğu elimizden çalmasına basın yoluyla çanak tutan adamlardır. O yüzden şaşırmayın...

Şenol Güneş'in maç sonrası yorumları sanki bu adamlara verilmiş cevap gibiydi. Sinan Engin ve Altan tanrıkulu... Tamam ilk yarı iyi top çeviremedik ama Şenol hoca ne diyor? Sabır, sabır, sabır...

Bu oyuna gelmeyeceğiz, getiremeyecekler... Sabredeceğiz ve sezon inşaallah 27 yıllık hasrete son vereceğiz...

beni en çok şaşırtan da Şenol hocanın sanki söylenenleri biliyormuş gibi, yorumlarını tak tak oturtmasıydı tüm o zırvalayan insanlara.

M.Kılıç50
18.12.2010, 17:32
Ha unutmadan Barış Ataş oyuna girdikten sonra Alan gibi oynadı farkeden oldu mu?

Alan gibi oynadi demek yanlis olur kanimca...
cünki alan cok berbatti dün gece...
bir o sutu haric her topumuzu yedi ahbab...

Baris ise oyuna 84. dakika da girdi ve yinede canla basla mücadele verdi, top caldi pas atti ataklar baslatti ;)

Ali İhsan
18.12.2010, 17:50
beni en çok şaşırtan da Şenol hocanın sanki söylenenleri biliyormuş gibi, yorumlarını tak tak oturtmasıydı tüm o zırvalayan insanlara.

Şenol Güneş'in söylenenleri anlamak için programları izlemesine gerek yok ki, hep aynı ezber, lige verilecek iki haftalık arada nice defterler açılır, o da farkında.

En çok güvendiğim şey bu sene Şenol hocanın her türlü şeye hazır olması, temkinli olması, tecrübeli olması.

Futbolcularımız da iki sene önce bu baskıyı yaşamıştı, o dönem çok basit maçlarla şampiyonluğu kaybettik ama artık onlar da daha akıllı ve daha ekonomik oynuyorlar.

Ali Özcan
18.12.2010, 18:17
Şampiyonluk Yürüyüşümüz Devam Ediyor...

Havlayanlara inat !!!

Asilce !!!

Dimdik durarak !!!

Selçuk İnan, şampiyon olan abileri gibi mücadele ediyor, onlar gibi sahipleniyor bordo - mavi formasını...

Onur, Şenol Hocası gibi savunuyor kalesini, sanki gol yememeyi "Onur" meselesi haline getirmiş...

Umut, o da en az benim kadar Trabzonsporlu, eminim...

Ve sahada onlar ve arkadaşları varken birşeyden daha eminim...

Başlangıcı olan herşeyin bir sonu vardır...27 yıl önce başlayan o hasretin vuslatına ermesine 5 ay kaldı...

Hem de iz bırakacak bir coşkuyla geliyor Şampiyonluk...

Hayde'siyle, Olimpiyat Şovuyla, 3 lüleriyle, Bize Her Yer Trabzon uyla, 61. dakikasıyla...

İçimiz içimize sığmıyor...

Bir dev Uyanıyor...

Tarih 14 Eylül 2011, Çarşamba...Saat 21.45...

Yer Avni Aker...Rakip Real Madrid...

Ben hazırım, herkes hazırlansın...

Allah ın izniyle 7 geliyor...

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 18:19
Şampiyonluk Yürüyüşümüz Devam Ediyor...

Havlayanlara inat !!!

Asilce !!!

Dimdik durarak !!!

Selçuk İnan, şampiyon olan abileri gibi mücadele ediyor, onlar gibi sahipleniyor bordo - mavi formasını...

Onur, Şenol Hocası gibi savunuyor kalesini, sanki gol yememeyi "Onur" meselesi haline getirmiş...

Umut, o da en az benim kadar Trabzonsporlu, eminim...

Ve sahada onlar ve arkadaşları varken birşeyden daha eminim...

Başlangıcı olan herşeyin bir sonu vardır...27 yıl önce başlayan o hasretin vuslatına ermesine 5 ay kaldı...

Hem de iz bırakacak bir coşkuyla geliyor Şampiyonluk...

Hayde'siyle, Olimpiyat Şovuyla, 3 lüleriyle, Bize Her Yer Trabzon uyla, 61. dakikasıyla...

İçimiz içimize sığmıyor...

Bir dev Uyanıyor...

Tarih 14 Eylül 2011, Çarşamba...Saat 21.45...

Yer Avni Aker...Rakip Real Madrid...

Ben hazırım, herkes hazırlansın...

Allah ın izniyle 7 geliyor...

İNŞALLAH Abim bizler de sonuna kadar inanıyoruz takımımıza :) :alkış:

vivanet
18.12.2010, 18:22
ankaragücü ve gençlerbirliği bursadan 10 gol yedi bu kadar satış olmaz.şerefsiz medya bizim penaltılarımızı araştıracağına bunları araştırsın..

Murat'
18.12.2010, 18:28
ankaragücü ve gençlerbirliği bursadan 10 gol yedi bu kadar satış olmaz.şerefsiz medya bizim penaltılarımızı araştıracağına bunları araştırsın..

Kasimpasa ve Sivasspor da bizden tami tamina 13gol yemisler.

Vay be adamlar ne mac satmis bize, acaba kac para verdi Sadri Baskan.

vivanet
18.12.2010, 18:32
trabzonspor eğer maç satan ve para karşılığında maç alan bir klup olsaydı geçen sene bursa şampiyon olmazdı fener'e satardı maçı..ama iki ankara klubü bursaya yatıyor bunu dünya alem biliyor lütfen yapmayın..

vivanet
18.12.2010, 18:34
ve şunuda söyleyim biz her türlü çakıyoruz gelene gidene tekrar gelene..:) yani uzun lafın kısası sürekli koyuyoruz bursada ankarada..:)trabzonda..:)

DNA-TS
18.12.2010, 19:03
haftayı 3 puanla kapattık yaslan izle modundayız...

Ali Tunahan Güllü
18.12.2010, 19:10
Bugün dersanedeki havamı anlatamam:D

Mustafa AYDIN
18.12.2010, 19:13
En çok korktuğum hatta puan kaybedebileceğimiz bir maç olarak görüyodum,çok şükür böyle bir şey olmadı.

Keleşoğlu
18.12.2010, 19:27
fenerlilerin 3. gole bile kulp bulması doğal çünkü 3. gol en çok gol atan takım ünvanını bize getirdi:)

vivanet
18.12.2010, 20:19
Ligde oynanmadan garanti maç diyemeyiz ama benim şahsımca garanti diyebileceğim bir kaç maç var..

1.kayserispor şota bize çelme takmak istemez gibi...
2.düşme tehlikesi yaşayacağını sanmadığım karabük son maçta bize fazla asılmazlar karadeniz takım olmasıda avantaj gibi..
3.kendi sahamızda ankaragücü ve kasımpaşa maçlarımız cepte gibi.
4.oynayarak değil döve döve alacağımız bursa maçı..
5.şampiyonluk gelsin daaaa..

sulo61gun
18.12.2010, 20:28
hakemin gözü önünde yumruk yedi ceyhun.ama hakem atamadı mehmet topuzu:)

Mustafa Hazıroğlu
18.12.2010, 20:29
Öyle veya böyle 3 puanı 3 golle aldık. Konuşulanlara kulak asmayalım. Yolumuza devam edelim.

61_Hasan_69
18.12.2010, 21:02
Eskiden ne çileler çekiyoduk takım yenilince ya böyle süper oluyor sokaklarda yürümek....
Bursa sokaklarında kafamda Bize Her Yer Trabzon beresi boynumda Farozlular atkısıyla yürümenin keyfi apayrı bütün gözler senin üzerinde ve o liderlik havası.. :D

Emre EFENDİOGLU
18.12.2010, 22:44
Ligde oynanmadan garanti maç diyemeyiz ama benim şahsımca garanti diyebileceğim bir kaç maç var..

1.kayserispor şota bize çelme takmak istemez gibi...
2.düşme tehlikesi yaşayacağını sanmadığım karabük son maçta bize fazla asılmazlar karadeniz takım olmasıda avantaj gibi..
3.kendi sahamızda ankaragücü ve kasımpaşa maçlarımız cepte gibi.
4.oynayarak değil döve döve alacağımız bursa maçı..
5.şampiyonluk gelsin daaaa..

En çokta Anadolu takımları yırtınacak bize çelme takmak için görürsünüz, aynı şekilde Fener'e de asılacaklar ama Bursa'nın yolları dümdüz asfalt olacak.

Varlıbaş61
18.12.2010, 23:33
mustafa denizli emice;
yine kötülemek için fırsat kolluyor...

çıldırınnnnnnnnnnnnnnn!

Berberoğlu
18.12.2010, 23:36
süper oldu bu galibiyet...

inşallah ligin 2. yarısında da aynı başarıları devam ettirebiliriz...

Varlıbaş61
18.12.2010, 23:36
bu arada engin bayraktar diye topçumuz olmuş (!)

kani6161
18.12.2010, 23:41
bence çok iyi takımı yendik. fenerbahçe gs bjk bursa kayseri bu beşliye kaybetmediğimiz sürece ligi götürürz ancak aksi durumda zorlanırız gibime geliyor. özellikle bursa ve feneri yenmemiz lazım

Harun-61
18.12.2010, 23:45
TRT Türk'de bizi konusuyorlar.

.

iso_4939
18.12.2010, 23:52
ulan şu bursalılar da yorum yapıyorlar ya daha ne dıyeyım bunlarda gurur haysıyet olsaydı laf atmazlardı.

Fanatik34
19.12.2010, 00:00
Bizim Hüseyin'le Petkoviç kapışmıştı ikisi de sarı kart görmüştü, bütün yorumcular "kart doğru" demişlerdi, hemen ertesi gün gs maçında tam hatırlamıyorum iki gsli futbolcu kapışmıştı, o akşam da aynı yorumcular "kart gerektirmez, futbolcular iyi niyetli hakem de bunun farkında" demişlerdi, elimde olsa bir kaşık suda hepsini gebertirim.hakemlerin gücü de bu kadar hocam! Aslinda hakemlerimiz Cüneyt Cakir´in cikisindan sonra dogru seyler yapmaya calisiyorlar ama yetmiyor. Zira bu ligte basiretsiz Mustafa K.Abitoglu, Hüseyin Göcek, Firat Aydinus vs gibi hakemler nerdeyse her hafta mac aliyorlar.

LigTv sagolsun, her hafta nostalji yaparak eski maclari gösteriyorlar...o maclarda calinan penalti düdüklerini (zaten biliyorum) gören niye Istanbul eziklerinin hala esamesinin okundugunu cok kolay görebilir!

Fanatik34
19.12.2010, 00:07

Süper bir manşet..(fotomaç)...hosuma gitti..bak sen Fotomaca:D

volkanferhan
19.12.2010, 00:10
...hosuma gitti..bak sen Fotomaca:D

yanılmıyorsam fotomac ılk 3 sayfasını bize verdi..

Berberoğlu
19.12.2010, 00:13
TRT Türk'de bizi konusuyorlar.

.

Digitürk'te 48. kanaldaymış TRT TÜRK.

Hasan Saş var tanıdık, diğer ikiliyi tanımıyorum.

Bu haftaki maçta yedek kadronun yetersiliğinden bahsetti. Sonradan oyuna alınabilecek bir forvetimizin olmaması büyük eksiklik dedi.
Ben yönetici olsam 2 tane kaliteli transfer yaparım devre arasında dedi.
Bunlara rağmen şu an ligde, mücadelesiyle, kadrosuyla, Olimpiyat Stadı'nda 70.000 kişiye ulaşan taraftarıyla şampiyonluğu hak eden tek takım TRABZONSPOR'dur dedi.

Bir de Şampiyonlar Ligi'ne gidersek maçları Olimpiyat Stadı'nda yapalım şeklindeki maile cevaben, "Sakın Ha" dedi. Atmosferin daha boğucu olması lazım, Olimpiyat Stadı dolsa bile tribünler sahaya çok uzak. Avrupa takımları öyle stadlarda nasıl oynayacaklarını çok daha iyi bilirler dedi. Rize'de oynanması bile daha anlamlı olabilir dedi.. :)

Genel olarak aklı başında, güzel yorumlar yaptı Hasan Şaş...

Fanatik34
19.12.2010, 00:14
yanılmıyorsam fotomac ılk 3 sayfasını bize verdi..Fotomac gibi gazeteleri hic takip etmedigimden bilmiyorum..burda görüp hosuma gittigi icin öne tasidim, kusura bakmayin:D

Fanatik34
19.12.2010, 00:16
Bu serdar tatlı, gs-trabzon maçında topu çizgiden çevirdiğimiz pozisyonda gol çalan adi değil mi?.. afkursun dursun. Arkadaş nasıl oturttuysak artık zamanında, adamların acısı geçmiyor, ama dur daha, o acıların aynısını yaşamaya hazırlansınlar bundan sonra.Bir hatirlatma da benden...bu zat, BJK´nin bizi 5:0 yendigi macta düdük calan, daha dogrusu bizim emegimizi calan Hakem..hani Fatih´in daha 39. dk. kirmizi gördügü mac...ayrintilari hala gözümün önünde:mad:

volkanferhan
19.12.2010, 00:16
Fotomac gibi gazeteleri hic takip etmedigimden bilmiyorum..burda görüp hosuma gittigi icin öne tasidim, kusura bakmayin:D

bende takıp etmıyorum ama olcay abinin yazıları için bugun baktım.

Fatih Solmaz
19.12.2010, 17:13
haftayı 3 puanla kapattık yaslan izle modundayız...
devreyi desek nasıl olur ? :D

Özkan
19.12.2010, 19:24
3.golü iptal ettirelim. Herhangi bir konuda fenerbahçeyle aynı noktada olmaktan hicap duyarım, bu konu ligin en çok gol atan takımı olmak olsa bile.

Reha Demirbaş
19.12.2010, 23:55
Sinan Engin yine Tv8 de. Sinir olmaya başladım bu adama.

Önceden Trabzon'a kafa kafaya kazanmaya geliyormuş rakipler. Şimdi yeni yeni değişmiş durum :)

TSelif
19.12.2010, 23:59
Zorla gülüyo adi ya :D
Pariste horon ççç

Reha Demirbaş
20.12.2010, 00:00
Yattara alem ya :)

Bilal Baştan
20.12.2010, 20:06
Allahın izniyle ilk yarıyı lider bitirdik , kısmet 2 yarıya :)

Onur Keskin
21.12.2010, 18:01
maçın tamamını nereden indirebilirim?

HH_52
23.12.2010, 14:44
http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2513.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2582.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2584.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2588.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2592.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2597.jpg

HH_52
23.12.2010, 14:45
http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2603.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2608.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2613.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2617.jpg

http://i1012.hizliresim.com/2010/12/23/2570.jpg

qkhan
29.12.2010, 12:47
Harika görüntüler:D

Zeki Akyol
31.12.2010, 13:12
Şu feneri sahasında da eze eze yensek ne olur yawf :)

yatara
04.01.2011, 00:47
Şu feneri sahasında da eze eze yensek ne olur yawf :)

Süper Olur

Kazım Uzunboy
04.01.2011, 01:07
Eze eze oynayıp başka sonuç almayalımda..

theo
05.01.2011, 01:16
renktaşlar ; bursa uludag universitesi tıp fakultesi hastanesinde sabaha karşı karaciğer nakli ameliyatına girecek olan teyzem için acil a rh + kana ihtiyac vardır.

iletişim için: 0546 929 64 84 yasin acar