PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünya Üzerinde Deplasman Maçında Taraftar Rekoru

izzet
07.12.2010, 23:58
Arkadaslar,

hic üzerinde durmadigimiz bir Konu var.

Internette arastirdim ve daha yüksek bir Rakkama ulasamadim:
Dünyada siradan bir Lig macina Deplasman Takimi olarak kimse IBB macinda bizim olacagimiz sayidan daha yüksek bir sayiya ulasamamis.
Yani Dünyanin en büyük Deplasman Taraftari Rekorunu biz elimize alacagiz hersey yolunda giderse.
Bu konunun aslinda önemli bir konu oldugunu düsünüyorum.

Dünya üzerinde, ama en azindan Türkiye icerisinde büyük Sükse yapmamiz gerekirken, ne ulusal ne uluslararasi medyada bu Konu ile alakali bir haber yok.

Ayni sekilde ne Yönetim, ne Taraftar olarak bu durumun "Reklamini" yapmiyoruz.

Trabzonsporun Marka degeri icin kullanabiliriz aslinda. Avrupa Maclarinda Rakiplerimizin bizi "Deplasman Taraftari Rekorunu elinde bulunduran Takim" olarak anmasi, bizim Yurtdisindaki Taninmisligimizi arttirabilir. Sonucta kentlerin arasinda 1000 km ye yakin bir Mesafe var.

Bu Konuyu daha aktif isleyip, daha cok gündeme getirmeliyiz diye düsünüyor ve bu Konuyu Tartismaya aciyorum.

Bekir
08.12.2010, 00:00
Çok güzel bi konuyu yakalamışsın Bence de bunun reklamı yapılmalı..

Ceyhun Dündar
08.12.2010, 00:11
bencede muthiş bi tespit seviyrim bizim insanımızı ya:))
t shirt ü yapılsın hemen alırım hatta...

Ba®ış
08.12.2010, 00:16
deplasman taraftarı rekoru kırılırken bütün taraftarlar veya büyük çoğunluğu Trabzonspor'un bulunduğu şehirden,Trabzondan mı gelecek? bunu da göz önünde bulundursaydın.

İskender66
08.12.2010, 00:18
Müthiş ve çok güzel bir tesbit. Olaya bu boyuttan hiç bakmamıştık. Tarihi bir fırsat var elimizde.

Hasan ZAİMOĞLU
08.12.2010, 00:19
yahu yönetimden bi Allahın kulu biletlere yapılan çifte standarta gık diyemezken tutup bunula mı uğraşacaklar . he sakın yanlış anlama çok güzel bir tespit harika bir düşünce ama umarım birilerinin kulağına gider teşekkürler bilgiler için .

Yunus Emre SEYHAN
İZmir'de Fb'nin deplasmanlarına bakmak lazım.

izzet
deplasman taraftarı rekoru kırılırken bütün taraftarlar veya büyük çoğunluğu Trabzonspor'un bulunduğu şehirden,Trabzondan mı gelecek? bunu da göz önünde bulundursaydın.

Ne Fark eder?

Arada 900-1000 (tam bilmiyorum) km ye yakin bir Mesafe var, ve Dünyada bu Basariyi Normal bir Lig macinda Trabzonspordan baska kimse basaramaz.

Sonucta Tüm Türkiyeden gelecek Taraftarimiz, ki bu bence dahada büyük bir Olaydir.

Ikametgah Kontrolü yapacak halimiz yok :rolleyes:

İZmir'de Fb'nin deplasmanlarına bakmak lazım.

Internetden yaptigim Arastirmaya göre Rekor 30 bin Taraftar ile Eskisehirsporun elinde, ama daha saglikli bilgisi olan Paylassin tabiki....

Selçuk Aydın61
08.12.2010, 00:21
enteresan :S ama ortada bir sayı olması lazım daha önceki rekor bizdemi şimdi 45 veya 50 binle yanlış bilmiyorsam rıdvanın jübilesinde izmir ataturk stad yumu dolmuştu birde karşıyaka göztepe maçında dolmuştu + final maçları sayılıyorsa live milan maçının rakamlarıda hesaplanmalı neye geçecegimizi bilmemiz açısındam ::::::

cerebrum
08.12.2010, 00:21
SEYİRCİ REKORU

Fenerbahçe'nin 30 Ocak 1989'da lasmanda Altay'ı 3-0 yendiği maçı biletli 62 bin 200 seyirci izlerken, bu rakam Türk spor tarihine lig maçlarındaki seyirci rekoru olarak geçti.

şöyle bir bilgiye ulaştım ama ne derece doğrudur onu bilmiyorum...

İskender66
08.12.2010, 00:22
yahu yönetimden bi Allahın kulu biletlere yapılan çifte standarta gık diyemezken tutup bunula mı uğraşacaklar . he sakın yanlış anlama çok güzel bir tespit harika bir düşünce ama umarım birilerinin kulağına gider teşekkürler bilgiler için .
Bugün lig tvde bu konu gündeme geldi. Konuyu İBB'li yetkililere sormuşlar. Stadın kapalıdaki çok az bir kısmı 60 tl olacakmış. Diğer kısımlar 20-30 arası olacakmış.

izzet
08.12.2010, 00:22
enteresan :S ama ortada bir sayı olması lazım daha önceki rekor bizdemi şimdi 45 veya 50 binle yanlış bilmiyorsam rıdvanın jübilesinde izmir ataturk stad yumu dolmuştu birde karşıyaka göztepe maçında dolmuştu + final maçları sayılıyorsa live milan maçının rakamlarıda hesaplanmalı neye geçecegimizi bilmemiz açısındam ::::::

Normal bir Lig macindan bahsettim. :rolleyes:

oguzkoc
08.12.2010, 00:23

adı deplesman hocam ne fark eder.. home-away dersin away işte ne farkeder.. istanbul bşb-trabzon diyor dünya bu maça.. bak 2.sırada adımız yazılıyor işte.. ne farkeder kimin nerden geldiği?

izzet
08.12.2010, 00:25
SEYİRCİ REKORU

Fenerbahçe'nin 30 Ocak 1989'da lasmanda Altay'ı 3-0 yendiği maçı biletli 62 bin 200 seyirci izlerken, bu rakam Türk spor tarihine lig maçlarındaki seyirci rekoru olarak geçti.

Bu macta hepsi Fenerbahceli degildi ama :) En cok Biletli seyirci ceken mac olarak buldum, ama Deplasman Rekoru olarak EsEsi buldum.

Samet BuLut
08.12.2010, 00:26
İstanbuL'u 5-0 yendiğimiz maçta da 50 bin taraftarımız vardı!

Muhammed
08.12.2010, 00:27
Harika bir noktaya ayak basmışsın bence İzzet abi. Bencede bu konunun üzerine gidilmeli.

Ilelioglu
08.12.2010, 00:33
SEYİRCİ REKORU

Burada ama sadece Fener Taraftarindan bahsetmiyor...:cool:

Toplamda 62 bin...

cerebrum
08.12.2010, 00:41
hep fenerliler varmış felan yani.. öle diyo.. bizim için de aynı şey olucak tek tsliler yoktu diyecek.. statın bi kısmı ibb görnüyo..oysaki baykuşlar bir avuç ..

Hasan ZAİMOĞLU
08.12.2010, 00:41
Bugün lig tvde bu konu gündeme geldi. Konuyu İBB'li yetkililere sormuşlar. Stadın kapalıdaki çok az bir kısmı 60 tl olacakmış. Diğer kısımlar 20-30 arası olacakmış.
teşekkür ederim abi bunu bilmiyordum ama bunun altında da aldıkları aşırı tepki vardır diye düşünüyorum çünkü böyle bir açıklama biletler satışa çıktıktan 4 5 gün sonra değil ilk günü yapılır diye düşünüyorum. doğu tribünü bu yıla kadar 20 lirayken 30 olması bile abes ama hayırlısı olsun bakalım pazar günü göreceğiz. bence bu maçtaki seyirci sayısını etkileyecek olan birinci koşul aralık ayında olup stadtın dağ başında olması.

izzet
08.12.2010, 00:45
hep fenerliler varmış felan yani.. öle diyo.. bizim için de aynı şey olucak tek tsliler yoktu diyecek.. statın bi kısmı ibb görnüyo..oysaki baykuşlar bir avuç ..

Altay ve IBByi ayni kefeye koyamazsin.

Hic haberim yok, ama tahminimce , hic yoksa orada 10 bin Altayli olmustur, hatta daha fazla :)

Rekor degile lafi getirecegimize, enerjimizi Rekorumuza sahip cikmak icin kullansak nasil olur?

Sonucta bunlari Tespit ettirebiliriz, mesela Guinesse... Ama elimizi cabuk tutturmaliyiz...

Eger kiramiyacagimiz bir Rekor varsa(sanmiyorum), bunun bile Arastirmasini pekala yapabilir yönetimimiz...

iso_4939
08.12.2010, 00:47
macı alalım da yeter be.

parlayan
08.12.2010, 00:50
Samet Bulut doğru söylemiş, rekor zaten bizim elimizde olmalı..

izzet
08.12.2010, 00:54
Samet Bulut doğru söylemiş, rekor zaten bizim elimizde olmalı..

Ayni mac icin 35-40 bin diyen kaynaklarda buldum Internetde.

Saglikli Resmi bir bilgi yok ne yazikki... Resmi kaynagi olan paylasirsa sevinirim.

Sonucta ne olursa olsun, bu Mac ile bu Rekoru resmiyete dökme firsatimiz var....

Enes Ünal Kaya
08.12.2010, 00:58
Noter Çağıralım :)
Yada
Rekorlar Kitabını.. Onaylanmış Olur Böylece

NEŞAT BAŞOĞLU
08.12.2010, 01:11
Araştırmaya değecek bir konu .....

Fatih Özkan
08.12.2010, 01:22
Araştırılması gerek gerçekten de...
Böyle bir rekora sahip olmak güzel olur...
Ardından yukarda da arkadaşın dediği gibi bununla ilgili tişört filan yapılsa...
Şahane fikirler...

TSezgin61
08.12.2010, 01:38
esesin rekorunu zaten olimpiyati 50 bin doldurarak kirdik. fenerin altay macindaki taraftar sayisinida bu macla kirariz rekor elimize gecer.

bu arada bu konudan daha önemli olan "DÜNYADA EN UZUN SÜRE KENDI SAHASINDA YENILMEMIS TAKIM TRABZONSPOR" ünvanini hic kimse konusmuyor, duyurmaya calismiyor nedense...

Selçuk Aydın61
08.12.2010, 02:05
esesin rekorunu zaten olimpiyati 50 bin doldurarak kirdik. fenerin altay macindaki taraftar sayisinida bu macla kirariz rekor elimize gecer.

bu arada bu konudan daha önemli olan "DÜNYADA EN UZUN SÜRE KENDI SAHASINDA YENILMEMIS TAKIM TRABZONSPOR" ünvanini hic kimse konusmuyor, duyurmaya calismiyor nedense...

1-DÜNYADA KENDİ EVİNDE EN UZUN SÜRE YENİLMEYEN TEK TAKIM

90 MAÇ ÜST ÜSTE

1975–76 sezonunda 7.hafta Altay maçı 1–2

1981–82 sezonunda 18.hafta Zonguldak maçı 1–3

( Avni Aker o senelerde konuk takımın ayaklarının titrediği dönemdir. )

2-İlk İtalyan takimini biz eledik Avrupa Kupaları’nda.

Perugia.

3-Fenerin 7 sene 4 ay içerde dışarıda tam 22 maç bizi yenememesi iki takim arasındaki bir rekordur.

4-Ali Samiyen'de Gs'ye Avrupa kupaları dahil hiç kimse 5 tane gol atmamıştı...

Biz atana kadar tabi.

5-Bizim Liverpool’u yendiğimiz sene Liverpool 2 kere yenilmiş, biri bize biride ligde.

Not: O sene tüm dünya Avrupa kupasında finalin adi TRABZONSPOR-Liverpool olacak diyormuş ama erken eşleşmişiz. Liverpool o sene katıldığı tüm kupaları almış.

6-Trabzonspor'un şampiyonluğu tarihe geçti

1979–1980 sezonunda şampiyon olan Trabzonspor tarihe geçti

Bordo-mavili ekip, 1979–80 sezonunda 30 maçta kaydettiği 25 golle 0.833'lük gol ortalamasıyla "dünyanın en negatif şampiyonu" unvanını elde etti. Negatif şampiyonluk sıralamasında ikinci sırada bir Orta Afrika ülkesi olan Senegal'in Jeanne d'Arc takimi yer alıyor. 2000–01 sezonunu şampiyon tamamlayan Jeanne d'Arc, 26 maçta 22 gol atmış ve 0.846'lik ortalamayla Trabzonspor'u izledi. 1985 yılında Brezilya şampiyonluğunu kazanan Coritiba'nin 29 maçlık bilançosunda 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 yenilgi bulunuyor. 3. sırada bulunan Sambacılar, bu maçlara 25 gol sığdırırken, 0.862'lik ortalama tutturmuş. 4. sırada bir İsveç takimi bulunuyor. 1998 yılında şampiyonluk kazanan AIK'in 26 maçta attığı 25 gol, ortalamalara 0.962 olarak yansımış. 5. sırada 1983–84 sezonunda Katar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Al-Rayyan bulunuyor. Katar ekibi, 12 maça 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sığdırırken, 15 gol atmış ve 1.25'lik ortalama tutturmuş.

7-Türkiye Süper Lig tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle yurt dışına futbolcu satan Türk takımı

8-Bütün şampiyonluklarını TÜRK t.direktörlerle alan tek TÜRK takımı.

A.Suat Özyazıcı:4

Özkan Sümer:2

bi formda buldum enler

Tahsin Armutcu
08.12.2010, 02:06
Bu macta hepsi Fenerbahceli degildi ama :) En cok Biletli seyirci ceken mac olarak buldum, ama Deplasman Rekoru olarak EsEsi buldum.

bizim olimpiyattakı 5-0 lık ıstanbulspor macında kac kısı vardı hatırlayan var mı?

Ceyhun Dündar
08.12.2010, 03:07
olimpiyattaki her maca gitmiş biri olarak bu tarihe kadar gordugum en kalabalık maclar g.birligi t. kupa finalı istanbulspor u 5 ledıgımız bı de bursa super kupa diye hatrlıyorum gecen sene manisa da iii bi taraftar vardı...

TraBz1o61
08.12.2010, 07:25
arkadaşlar ben olimpiayatta toplayacağımız 60 bin kişiye deplansmanda seyirci rekoru diyemem kusura bakmayında o 60 bin kişinin kaçı trabzondan geliyor staddda olacak olanların 100 de 85 i marmara bölgesi ve ona yakın yurdun diğer şehirlerinden olacak ha şanlıurfada topladığımız 15 bin kişiyi örnek gösterirseniz eyvallah derim orası harbiden deplansmandı çünkü bizim orda güneydoğuda vedoğuda 100 de 5 ten fazla tarfatrımız yok

Badaloğlu
08.12.2010, 08:15

SEYİRCİ REKORU

Barış'ın sorusuna ancak şöyle cevap verilir... Fener'li 62.200 taraftarın ne kadarı İstanbul'dan, İzmir'e gitti? Eğer öyle değilse rekor nasıl oluyor da, Fener'in oluyor?

Burçak
08.12.2010, 08:46
Herşey iyi güzelde olimpiyatı dolduralım rekorlar falan derken bu işler maçın önüne geçmeye başladı gibi. şöyle oynamalıyız vs diye yorum pek yok :) Allah sonumuzu hayır etsin.

ESER
08.12.2010, 08:59

taraftarin hangi sehirde oldugunun bir onemi yok bence. onemli kulup icin resmi olarak deplasman maci olan bir maca deplasman taraftarinin ilgisi.

eskisehirin konyada taraftari yoktu taraftari tasindi, bursanin kendi sehri disinda taraftari yok saga sola takimla gidiyorlar., ama bizler biliyoruz ki heryerde taraftarimiz var ve kulubumuz nerede olursa olsun destek bulacaktir,, dunyanin her yerinde milyonlarca taraftarimiz varsa suc bizim mi:)

Hüseyin Sahtiyan
08.12.2010, 09:41
Eskişehir değil de geçen sene Bursa'nın Belediyeyle oynadığı maç deplasman rekorudur muhtemelen.

Seyirci Rekoru da Fenerbahçe - Altay maçı değil de, Fenerbahçe - Galatasaray maçıdır olimpiyat stadındaki. Hatta ve hatta Göztepe - Karşıyaka maçında senesini bilmiyorum 80 bin kişinin olduğu söylenir İzmir'de. Doğruysa şayet budur rekor.

Bizim aradığımız rekor türü kafamızdaki yapıya göre zaten bizdedir, İstanbulspor - Trabzonspor maçından sonra. Ha bunu egale edip geçmekte bu hafta elimizde tabi ki.

İlyas Özdemir
08.12.2010, 09:47
SEYİRCİ REKORU

bu maçı çok iyi hatırlıyorum statda en fazla 5-6 bin altaylı vardı gerisi fenerliydi

zafer6161
08.12.2010, 09:50
Eskişehir değil de geçen sene Bursa'nın Belediyeyle oynadığı maç deplasman rekorudur muhtemelen.

Seyirci Rekoru da Fenerbahçe - Altay maçı değil de, Fenerbahçe - Galatasaray maçıdır olimpiyat stadındaki. Hatta ve hatta Göztepe - Karşıyaka maçında senesini bilmiyorum 80 bin kişinin olduğu söylenir İzmir'de. Doğruysa şayet budur rekor.

Bizim aradığımız rekor türü kafamızdaki yapıya göre zaten bizdedir, İstanbulspor - Trabzonspor maçından sonra. Ha bunu egale edip geçmekte bu hafta elimizde tabi ki.

bursa saçma olmuş,bursadan önce 2.lig takımları bile orayı doldurmuştu,hemde daha fazla,mesela gecen sene konya ;)

izzet
08.12.2010, 09:54
Baslik actigima binpisman oldum.

Bu Haftasonu Dünya Rekorunu elimize alip, tescil ettirebiliriz, hem Türkiyede, hem Avrupada Marka degerimizi arttirir, sükse yapariz, Guinesse gireriz diyorum, Olay Fenerdi, yok bizimdiye dönmüs...

Hatta bunlar nerden nereye gidiyor, sanki deplasmanmi diyenler bile var...

Dünyada kimse bu kadar seyircigi, siradan bir Lig macinda nerde olursa olsun toplayamaz...

Basliklara bakin, hangi Illerden kimler geliyor...

Bu Özelligimize sahip cikacagimiz, Konudan sapip, Fenere teslim etmeye calisiyoruz bu Apoletleri ...

izzet
08.12.2010, 09:56
Herşey iyi güzelde olimpiyatı dolduralım rekorlar falan derken bu işler maçın önüne geçmeye başladı gibi. şöyle oynamalıyız vs diye yorum pek yok :) Allah sonumuzu hayır etsin.

Biz söyle oynayalim, böyle oynayalim diyince, Senol Hoca bizimi dinleyecek?

Bizim tek yapabilecegimiz, orayi doldurarak, sabirla homurdanmadan Destek vermek olabilir...

Bunu yapip Kaybedersek, bizmi sucluyuz? :)

magicyattara
08.12.2010, 09:57

Bu maça gitmiştim..:)
Beyaz formayla oynamıştık..maçın başında öne geçmiştik..golü yol tarafında ki kaleye atmıştık..ben golü Cemil attı diye hatırlıyorum ama rahmetli Mustafa Gedik atmış..o kadar kalmış aklımda..

**

Deplasman rekoru bence İstanbulspor-Trabzonspor maçıdır..bursanın geçen yıl ki ibb maçında bizim seyircinin yarısı kadar seyircisi ancak vardı..

Uğur Kalyoncu
08.12.2010, 10:01
şuan da satılan bilet hakkında net bir bilgi verebilcek arkadaş var mı?her kafadan bir ses çıkıyor biri 54 biri 48 diğeri 35 bin diyor arada dağlar kadar fark var.

Hüseyin Sahtiyan
08.12.2010, 10:19
bursa saçma olmuş,bursadan önce 2.lig takımları bile orayı doldurmuştu,hemde daha fazla,mesela gecen sene konya ;)

Objektif bakmak lazım, Konyalıların geldiğinin üç katı geldi Bursalılar olimpiyat stadına. Bit de sorayım, başka dolduran kim var o stadı, veya o denli deplasman tribününe giren, bizden başka.

U.Sadıkoğlu
08.12.2010, 10:28
Objektif bakmak lazım, Konyalıların geldiğinin üç katı geldi Bursalılar olimpiyat stadına. Bit de sorayım, başka dolduran kim var o stadı, veya o denli deplasman tribününe giren, bizden başka.

İşte abi bursaspor'lular o stada 30 bin kişi gittiler ertesi gün gazeteler deplasman rekoru kırıldı diye manşet attı bu iş nasıl oluyor..

Tunç Tosun
08.12.2010, 10:35
1..........

Biz atana kadar tabi.

5-Bizim Liverpool’u yendiğimiz sene Liverpool 2 kere yenilmiş, biri bize biride ligde.

Not: O sene tüm dünya Avrupa kupasında finalin adi TRABZONSPOR-Liverpool olacak diyormuş ama erken eşleşmişiz. Liverpool o sene katıldığı tüm kupaları almış.

..............
bi formda buldum enler

Altını çizdiğim kısımı yazan kişi taraftar gözüyle yaklaşmış olaya.
Kim diyecek Trabzon şampiyon kulüplerde finale çıkacak diye :) Bide tüm dünya yazmış.
Liverpool lu oyuncuların bile bizden haberi yokmuş; ki hatırlarsanız sene başındaki eşleşme sonrası yine gündeme gelmişti, 1-0 yendiğimiz maçtan sonra saha tarla gibiydi, ineklerden uyuyamadık demişler..

Hüseyin Sahtiyan
08.12.2010, 10:35
İşte abi bursaspor'lular o stada 30 bin kişi gittiler ertesi gün gazeteler deplasman rekoru kırıldı diye manşet attı bu iş nasıl oluyor..

Onların ki bir nevi göç gibi lanse edildi, %95 i Bursa şehrinden geldiği için sanırım öyle haberler çıktı.

Sonuçta adı ikinci sırada yer alan takım deplasman takımıdır ve İstanbulspor maçındaki sayı bu dalda rekordur.

Talat YAVUZ
08.12.2010, 10:44
Yazıyı klube yolladım bakalım ne olucak.

Bildiğiniz üzere Düya üzerinde çeşitli durumlarda Dünya rekorları kırılıyor ve bunu tescilliyen bir Guinness world record adı altında bir kurum var.Siteye girip gerekli araştırmayı yapmış bulunmaktayım.

Benim önerime gelince deplasmanda en fazla taraftar ile trabzonsporumuzun tescil edilmesidir.Bu tescil hem Dünya üzerindeki marka değerimizi ön plana çıkarır hemde kupalar ve çeşitli başarılar ile dolu olan klübümüzün Türk klüpleri içinde bir ilki gerçekleştireceği düşüncesindeyim(bu kouda araştımam yok sadece tahminim).
NOT:Bu başvuruyu kendim yapıcaktım yanlız hakemlerin masrafları organizatöre ait olduğu için sizin bana yardımcı olmanızı temenni ediyorum.

Hekimoğlu
08.12.2010, 10:46
Ortada bir rekor listesi yok ayrıca bu rekor mu değil mi tartışılr ,her ligde İBB gibi taraftarı hiç olmayan ama 80 bin kişilik statta oynayan takım bulamazsın bizim ligimiz için bir rekor olabilir belki ama bunun da çok önemli olduğunu düşünmüyorum.

Talat YAVUZ
08.12.2010, 10:49
Ortada bir rekor listesi yok ayrıca bu rekor mu değil mi tartışılr ,her ligde İBB gibi taraftarı hiç olmayan ama 80 bin kişilik statta oynayan takım bulamazsın bizim ligimiz için bir rekor olabilir belki ama bunun da çok önemli olduğunu düşünmüyorum.

kısmen katılıyorum sana ama rekor listesi oldugu yerde tesbit ediliyor zaten o konuda sorun yok turnikelerden geçen biletli insan sayısı belli orda tescil edilicektir.Konu şu olursa ''deplasmanda en fazla taraftar'' ve hiç bir kulüp tarafından tescil edilmemiş ise biz tescil edince rekor bize olmuş oluyor:eek:

izzet
08.12.2010, 10:52
her ligde İBB gibi taraftarı hiç olmayan ama 80 bin kişilik statta oynayan takım bulamazsın

Ayni sekilde o Stadi Deplasman takimi olarak Doldurabilen kac Takim bulabiliriz?:rolleyes:

Istanbul Takimi Fener bile dolduramadi iki hafta önce...

Resmen kendi dünya capinda özelliklerimizi yoksaymaya ugrasiyoruz...

Sizin icin önemsiz olabilir, ama ben Yurtdisinda Trabzonsporda bahsedince "Dünyada kimse bu kadar uzak mesafede, bu kadar fazla Deplasman seyircisi toplayamiyor" diyebilmek benim icin önemli.

Marka degeri, Uluslararasi Taninmislik diye birsey var...

Amerikada, Avrupada birileri bu konuyu google da aratinca, Trabzonsporun cevap olarak gelmesi bile bizim icin ufakda olsa bir arti olacak...

Ben 250 bin kisinin izledigi Maracanadaki macin Resimlerini nasil arastirdiysam, baskalarida bizim macin Resimlerini, Videolarini arastirabilir...

Ama yok Fenerdi, yok bizimkiler Trabzondan gelmedi,yok zaten bizimdi diyerek konuyu siradanlastirmayi daha olumlu bulmakda bir tercih.

izzet
08.12.2010, 10:54
kısmen katılıyorum sana ama rekor listesi oldugu yerde tesbit ediliyor zaten o konuda sorun yok turnikelerden geçen biletli insan sayısı belli orda tescil edilicektir.Konu şu olursa ''deplasmanda en fazla taraftar'' ve hiç bir kulüp tarafından tescil edilmemiş ise biz tescil edince rekor bize olmuş oluyor:eek:

Onu gectim, tescil edilmemis olarak bile , öyle bir bilgiye ulasamadim...

62 binlik Altay-Fener macinda yine binlerce Altayli varmis. Yurtdisinda Lig maclarinda hic bulamadim böyle bir Olay...

Sadece Kupa maclarinda, Terfi maclarinda, ama 60-70 binlik ucuk bir Rakam yok ortada, ve biz Tarihe gecmek yerine, kendimizi Yalanlamaya calisiyoruz...

MoMoXa
08.12.2010, 11:02
bence hava şartlarıda onemli çunku olimpiyat stad çok ters bi yerde yapılmıs dağmaşı biyer yolları deseniz yetersiz tranvay yok arabayla gelseniz trafik sorunu çıkıyor umarım kar veya yagmur yağmaz...yağsada benim için fark etmez..

Talat YAVUZ
08.12.2010, 11:03
Onu gectim, tescil edilmemis olarak bile , öyle bir bilgiye ulasamadim...

62 binlik Altay-Fener macinda yine binlerce Altayli varmis. Yurtdisinda Lig maclarinda hic bulamadim böyle bir Olay...

Sadece Kupa maclarinda, Terfi maclarinda, ama 60-70 binlik ucuk bir Rakam yok ortada, ve biz Tarihe gecmek yerine, kendimizi Yalanlamaya calisiyoruz...

izzet maçtaki taraftar sayısına takılma güzel kardeşim benim DEPLASMAN TAAFTARI ki bu tescil edilmemişse biz tescil edince rkor bizde oluyor ki tescil edilmiş böle bir olay yok!haa bizden bir hafta sora bir baska takım aynı rekoru 1 taraftar ile geçip rekoru eline alır benım üzerinde durduğum konu bu reklamı yapabilmek!

Tunga
08.12.2010, 12:00
Biz söyle oynayalim, böyle oynayalim diyince, Senol Hoca bizimi dinleyecek?

Bizim tek yapabilecegimiz, orayi doldurarak, sabirla homurdanmadan Destek vermek olabilir...

Bunu yapip Kaybedersek, bizmi sucluyuz? :)

Zaten taraftar taraftarlığını, futbolcu futbolculuğunu bilmeyince sıkıntı oluyor.

Taraftar susup küfredip, Şenol Güneş'e futbol dersi verince, futbolcu da taraftardan beter maçı seyreder hale gelince sıkıntı oluyor :)

Bu aslında tam da taraftarı ilgilendiren bir konu. Tebrik ediyorum İzzet, bence çok önemsenmesi gerekiyor. Şenol Güneş kaleciliğiyle hala dünya futbol istatistiklerinde yer alıyor. Elbette Trabzonspor da olmalı. Çok da önemli.

Tolunay Abdioğlu
08.12.2010, 12:03

O Şenol Güneş'in ve futbolcuların işi.Taraftarın birinci vazifesi bu tür olaylar zaten.

Tunga
08.12.2010, 12:04
bence hava şartlarıda onemli çunku olimpiyat stad çok ters bi yerde yapılmıs dağmaşı biyer yolları deseniz yetersiz tranvay yok arabayla gelseniz trafik sorunu çıkıyor umarım kar veya yagmur yağmaz...yağsada benim için fark etmez..

Trabzonspor Taraftarı'nın belirgin bir özelliği vardır; o da maç biletini maç günü gişeden almayı sever. Daha maça 5 gün kala 30000 bilet satılmışsa, o stada ulaşım baya şenlikli olacak demektir.

Kasımpaşa ile 0-0 biten ve Ziya Doğan'ın iddiasız ve forvetsiz, renksiz takımını, Ramazan ayında bir Cuma akşamı, hem de iftar saatinde 17 000 kişi izlemiştik. Bunun en az 3 katı olmazsa, ben de hiç bir şey bilmiyorum.

Tabi, İBB'nin bedavacılara ne kadar prim yaptıracağına da bağlı bu iş. Yani 60 000 kişi orada olur da, 60 000 bilet satılır mı orasını bilemem.

Harun-61
08.12.2010, 12:10
bu sene bütüb rekorlari egale edecegiz evelAllah ;)

pReN@_61
08.12.2010, 12:12
Her türlü rekora koşarız farketmezz.. :)

kürşat şen
08.12.2010, 12:34
bize her yer olimpiyat olcak

Mert Marabaoğlu
08.12.2010, 12:47
Bende aradım az önce 36756 olarak kesin satılan biletler şu ana kadar..kesin ve net bilgi..çok sağlam yerde aldım gişe müdürü biraz tandıkta..:))

BMN İstanbul Org. bi renktaş yazmış..

Rekor gelecek, artık eminim..

maça daha 4 gün var, biletlerin yarısı satılmış..

Great White
08.12.2010, 13:09
önemli olan türkiye içerisinde o seyirci rekorunu kırmamız..

orada 80 bin kişi de olsak dünya genelinde kimselerin sallayacağını sanmıyorum..

zira şu gezegende kendi sahasında rakip taraftara 80 bin kişilik tribün hakkı veren bir başka takım da olmadığı kesin..

yani belediye takımı hemen her hafta rakip taraftarı ağırlama rekoru kırıyor zaten..

tahsinsever
08.12.2010, 13:21
ben kocaeliden bir trabzonspor taraftarıyım bu maça gitme konusunda kararsızım çünkü biraz rahatsızım (sağlık sorunu ) ama o stadın dolmasını çok istiyroum eğer herkes bu maça bende gidicem derse inanıyorumki olimpiyat stadı tıklım tıklım dolar ve tarih yazarız haydeee olimpiyata.

Emre GÜRDAL
08.12.2010, 13:39
ya anlamıyorum eses diyolarda biz ıstnabulda olimpiyatta istanbulspor macını unutmasak dıyorum 52 bin kisimiydineydi....

Mustafa ÖZDEMİR
08.12.2010, 16:42
bu rekoru rahatlıkla kıracağımıza inanıyorum...

Cüneyt Canlıca
08.12.2010, 16:49
Deplasman rekorunu bilmiyorumda,Olimpiyatın rekoru sanırım FB-GS maçı 71 bin küsür seyirci izlemiş..

taroMİSAKİ
08.12.2010, 17:32
Biz olimpiyatta taraftarı olan bi takımla hiç maç yapmadığımız için o rekor bizde değil. Gs Fb maçı kupa finaliydi ve iki takımada eşit sayıda bilet verilmiş onlar hem Gs'li hemde Fb'li taraftarlarla birlikte 70000 olmuş ama biz tek başımıza 70000'i aşmanın peşindeyiz.

Rekor için hep birlikte kulübe mesaj atalım ne kadar mesaj okadar ilgi alaka görmek demektir biri bi taslak hazırlasın herkes kendi adına onu kulübe göndersin bence sonucta bu güne kadar kimse deplasmanda en kalabalık taraftar diye rekorlar kitabına girmek için başvurmamış
İlk biz olacağımız için orada 10 000 kişi dahi olsak rekor bizim elimize geçecek.

DKaraduman
08.12.2010, 18:31
Tribünün bir kısmında çalışma varmış ve bu yüzden o kısma seyirci alınmayacakmış. Bu kısma seyirci alınmayınca da kapasite 61000'e düşüyormuş. Yani rekor kırmak imkansız oluyor. Doğru bir bilgi olup olmadığını teyit edebilecek kimse var mı?

Sinan SARI
08.12.2010, 18:52
Güzel bir konuya değinilmiş, zaten halihazırda bir kaç gündür spor gazeteleri bu konuyu işliyorlar. Hedefe ulaşırsak ayrı bir reklamı olur.

izzet
08.12.2010, 20:06
Bazi Arkadaslar Konuyu okumadan Yorum yapiyor.

Yazik...

Biz burada Deplasmana götürülen en cok Misafir Taraftardan bahsediyoruz, Millet Sampiyonlar Ligi Finalinden, Kupa Finalinden bahsediyor...

:rolleyes:

Cagdas Topal
08.12.2010, 20:13
Dünya üzerinde deplasman rekoruna senin de katkın olsun hey TRABZON ' lu .

Ozan Gözaçan
08.12.2010, 20:28
bu çalışmamızı türkiyedeki guinness rekorlar kıtabından sorumlu kimse ona bildirsek olmaz mı ??? hem resmi bir rekorumuz olmuş olur ...

Kader KORELİ
08.12.2010, 21:13
bu çalışmamızı türkiyedeki guinness rekorlar kıtabından sorumlu kimse ona bildirsek olmaz mı ??? hem resmi bir rekorumuz olmuş olur ...

Katılıyorum. Eğer gerçekten de dünya çapında bir rekorsa resmiyet kazanmasının sağlanması yararımıza olur Marketing açısından.

TSezgin61
08.12.2010, 23:58
Biz olimpiyatta taraftarı olan bi takımla hiç maç yapmadığımız için o rekor bizde değil. Gs Fb maçı kupa finaliydi ve iki takımada eşit sayıda bilet verilmiş onlar hem Gs'li hemde Fb'li taraftarlarla birlikte 70000 olmuş ama biz tek başımıza 70000'i aşmanın peşindeyiz.

Rekor için hep birlikte kulübe mesaj atalım ne kadar mesaj okadar ilgi alaka görmek demektir biri bi taslak hazırlasın herkes kendi adına onu kulübe göndersin bence sonucta bu güne kadar kimse deplasmanda en kalabalık taraftar diye rekorlar kitabına girmek için başvurmamış
İlk biz olacağımız için orada 10 000 kişi dahi olsak rekor bizim elimize geçecek.

yanlisin var.

gs-fb kupa finalinda maci 30 bin civari seyirci izledi. olimpiyata 72 bin seyirci geldigi mac, gs-fb lig maciydi. gs maclarini ali samiyen yikilacak diye olimpiyatta oynadigi yil... avrupaya bile gidemediydi o sene

izzet
09.12.2010, 00:10
Konuyla Fener-GS macinin ne alakasi var hala anlamadim?

Neyi kastediyoruz, ne anlasiliyor ...

İHSAN
09.12.2010, 00:57
hele bir rekor kıralım....reklamı sonra.

Kandemir
09.12.2010, 01:39
Rekoru kıralımda guunise girmesin:Dmaçı kazanalım, stadı dolduralım o olmasada olur:D

Mahmut Baran
09.12.2010, 01:46
Şu mantığı anlamıyorum - ''Olimpiyata Trabzon'dan kaç seyirci gidecek ki deplasman rekorunu kıralım ?'' diyen arkadaşlar ; - Seyircinin Trabzonspor seyircisi olması için Trabzon'da ikamet etmesi mi gerekiyor ?

ö.saral
09.12.2010, 02:13
bişey anladıysam arap olayım :) gereksiz bi mevzu.

Burçak
09.12.2010, 02:18
yemişim rekoruda biletide yaa. Valla abartıyoruz hakkaten.
3 puan üüüç gerisini maç günü göreceğiz.

Burçak
09.12.2010, 02:29
Puki hoşgeldin.
Çokta iyi ettin.
Bakalım nasıl bir cevap gelecek :)

memmedaga
09.12.2010, 03:00
Maç günü ( 12.12.2010 Pazar ) kesinlikle Atatürk Olimpiyat Stadyumundan internet ve çağrı merkezinden satın alınan biletlerin teslimatı olmayacaktır.
Hayırlı Yolculuklar
Her başlıkta hatırlattığım için sakın kızmayasınız bana,kimse maç günü mağdur olmasın diye yapıoz bu işgüzarlığı...:D

Samet Özer
09.12.2010, 03:05
Maç günü ( 12.12.2010 Pazar ) kesinlikle Atatürk Olimpiyat Stadyumundan internet ve çağrı merkezinden satın alınan biletlerin teslimatı olmayacaktır.
Hayırlı Yolculuklar
Her başlıkta hatırlattığım için sakın kızmayasınız bana,kimse maç günü mağdur olmasın diye yapıoz bu işgüzarlığı...:D

bunu soyledıgın ıyı oldu bız telefonla aldık bıletlerı

tahsinsever
09.12.2010, 09:56
arkadaşlar bu haberde deplasman takımının kırdığı taraftar rekorundan bahsediliyor bu rekor dünyada hangi takıma ayit ve kaç kişiyle bilen varmı biri bunu yazarsa memnun olurum teşekkürler.

izzet
09.12.2010, 10:30
Evet Arkadaslar cok hakli.

Sonucta Taraftara ne oluyoda, Fazla Bilet satilsin, Tarihe gecsin takimi istiyor.

Sonucta ne kadar Sportif konulari tartisirsak, o kadar cok gol atariz degilmi?

Mactan olumsuz bir Sonuc cikarsa, buraya gelip: "Takimi iyi calistirmadiniz, iyi onbir kurmadiniz ! -Ben Demistim!" diyip bizi elestirirsiniz...

Futbola Taraftar olarak yapacagimiz katki zaten Sabirla, Organize sekilde, olumsuz baski yatarmadan Desteklemek degil cünki...

Arti bu kadar sacma, ilgilenmediginiz bir Konuya girip, hep ayni seyleri yazmak ne kadar Mantikli oda bir Muamma (Hayir Forumun Agasi ben degilim, sadece bunu belirtmenin manasi ne onu anlamadim. Konuyla ilgilenen Insanlar var cünkü)....

Erol Karadeniz
09.12.2010, 10:46
İnternetten artık doğu tribününe bilet satışı yok sanırım dogu bitti

Buğra Sekban
09.12.2010, 10:58
İnternetten artık doğu tribününe bilet satışı yok sanırım dogu bitti

arkadaşlar tam olarak net bir bilgi yokmu satılan bilet adeti hakkında bugün bir 33 bin duydum sonra başka bir yerde 52 bin bilet satılmış okudum net bir bilgi alabilecek kimse yokmu :confused:

Davut Özdemir
09.12.2010, 11:34
Arkadaşlar bu sabah biletix te satış görevlisi bir arkadaşımla konuştum. Emin olmamakla birlikte yaklaşık 56 bin civarında bilet satıldı dedi.
Ayrıca Doğu tribününde biletimiz kalmadı dedi.
Güney kale arkasında ise asdece aşağıdaki bloklarda yer var343A 343

343B 343

344A 344

345A 345

346A 346

346B 346

347A 347

348A 348
349A 349
Kuzey kale arkası satışa hala çıkmadı,metro inşaatı nedeniyle çıkmayacakmış.Batı tribününün tüm bloklarında satışlar devam ediyor.

Hamdi Karamahmutoğlu
09.12.2010, 11:40
Her halükarda 70binlik bir seyirciyle rekoru kırarız.
Ama 70.000 olur mu? Bilinmez tabi.

Mustafa ÖZDEMİR
09.12.2010, 11:43
arkadaşlar tam olarak net bir bilgi yokmu satılan bilet adeti hakkında bugün bir 33 bin duydum sonra başka bir yerde 52 bin bilet satılmış okudum net bir bilgi alabilecek kimse yokmu :confused:
bilinen tek şey doğunun bittiği...

ö.saral
09.12.2010, 12:10
Doğu bitti beyler kesin haber bu söylediğim bende biletixteki arkadaşımın ekranından baktım.. kale arkasıda bitti batı da yer war 7000 kişilik daha..

TSknbkTS
09.12.2010, 13:10
Herkes turnikeden sonra mutlaka biletini yırtsın yada yırttırsın.Şerefsizlere fırsat vermeyin.

Trabzon-Spor-61
09.12.2010, 13:32
stadin kapasitesi 100.000 olsa, eminim onu'da doldururduk...

jacek cyzıo
09.12.2010, 13:42
bence bu konu maçın önemini geçti birazda maça yoğunlasmamız lazım

.....
09.12.2010, 14:18
Bence çok önemli bir konu.

Neden kimse umursamaz halen daha anlamıyorum. Elalem bir şey yapsa yere göğe sığdırmaz biz yaparız çok sıradan olur.

Çağatay_
09.12.2010, 15:11
Çok güzel olurdu ama bu işi daha önce göndeme getirmek lazımdı..

Türkiye'de rekorlar için noter tespitini Orhan Kural yapıyordu sanırım.

Kulüp resmi bir adım atmazsa elimizden bir şey gelmez.

EmreYavuz61
09.12.2010, 16:57
Hadi artık gel be Pazar günü...:)

Ne derslere konsantre oluyorum ne başka bir şeye ağzımda Hayde şarkısı aklımda 70.000...Müthiş olacak müthiş...

Ahmet Karadeniz
09.12.2010, 17:08
Doğu bitti beyler kesin haber bu söylediğim bende biletixteki arkadaşımın ekranından baktım.. kale arkasıda bitti batı da yer war 7000 kişilik daha..

ozman sadece batı üst'ü açmışlar orta bölüme seyirci almayacaklar mı?

Selim Turan
09.12.2010, 17:28
bence bu konu maçın önemini geçti birazda maça yoğunlasmamız lazım

Maça yoğunlaşılan başlık burası sizi buradan alalım. :)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=26797&page=1

Her başlık farklı konu tartışılmak için açılır. Forumu bu yüzden kullanıyoruz :)

Hiç kimseye "Bu başlıktan asla ayrılmayın, tek derdimiz bu rekor!" denmiyor bildiğim kadarıyla...

Samet Türkmen
09.12.2010, 18:25
http://www.pieandbovril.com/forum/index.php/topic/117481-have-we-got-the-record-for-the-biggest-away-support-in-world-football/

Burada da aynı konuyu tartışıyorlar sanırım. 1977'de, 90 bin kişilik stadyumda, 70 bin iskoç taraftarın olduğunu söylemiş eleman ilk mesajında.

Not: Siteye de hayran kaldım :) Örnek alabileceğimiz bir site.

bordoylamavi
09.12.2010, 20:07
1-DÜNYADA KENDİ EVİNDE EN UZUN SÜRE YENİLMEYEN TEK TAKIM

90 MAÇ ÜST ÜSTE

1975–76 sezonunda 7.hafta Altay maçı 1–2

( Avni Aker o senelerde konuk takımın ayaklarının titrediği dönemdir. )

2-İlk İtalyan takimini biz eledik Avrupa Kupaları’nda.

Perugia.

3-Fenerin 7 sene 4 ay içerde dışarıda tam 22 maç bizi yenememesi iki takim arasındaki bir rekordur.

Biz atana kadar tabi.

6-Trabzonspor'un şampiyonluğu tarihe geçti

1979–1980 sezonunda şampiyon olan Trabzonspor tarihe geçti

Bordo-mavili ekip, 1979–80 sezonunda 30 maçta kaydettiği 25 golle 0.833'lük gol ortalamasıyla "dünyanın en negatif şampiyonu" unvanını elde etti. Negatif şampiyonluk sıralamasında ikinci sırada bir Orta Afrika ülkesi olan Senegal'in Jeanne d'Arc takimi yer alıyor. 2000–01 sezonunu şampiyon tamamlayan Jeanne d'Arc, 26 maçta 22 gol atmış ve 0.846'lik ortalamayla Trabzonspor'u izledi. 1985 yılında Brezilya şampiyonluğunu kazanan Coritiba'nin 29 maçlık bilançosunda 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 yenilgi bulunuyor. 3. sırada bulunan Sambacılar, bu maçlara 25 gol sığdırırken, 0.862'lik ortalama tutturmuş. 4. sırada bir İsveç takimi bulunuyor. 1998 yılında şampiyonluk kazanan AIK'in 26 maçta attığı 25 gol, ortalamalara 0.962 olarak yansımış. 5. sırada 1983–84 sezonunda Katar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Al-Rayyan bulunuyor. Katar ekibi, 12 maça 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sığdırırken, 15 gol atmış ve 1.25'lik ortalama tutturmuş.

7-Türkiye Süper Lig tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle yurt dışına futbolcu satan Türk takımı

8-Bütün şampiyonluklarını TÜRK t.direktörlerle alan tek TÜRK takımı.

A.Suat Özyazıcı:4

Özkan Sümer:2

bi formda buldum enler
bmn de de bi başlık vardı trabzonspor ve rekorları diye. bi bakim bulursam üste taşaırım mesaj atarak

bordoylamavi
09.12.2010, 20:13
http://www.pieandbovril.com/forum/index.php/topic/117481-have-we-got-the-record-for-the-biggest-away-support-in-world-football/

Burada da aynı konuyu tartışıyorlar sanırım. 1977'de, 90 bin kişilik stadyumda, 70 bin iskoç taraftarın olduğunu söylemiş eleman ilk mesajında.

Not: Siteye de hayran kaldım :) Örnek alabileceğimiz bir site.
sanırım 70 li yıllarda ingilitere iskoçya araısnda geleneeksel maçlar oynanırdı. ve çoğunlukla iskoçlar ingilizlerden daha kalablık olurmuş wembley de. bir belgeselde izlemiştim.

Ozan Gözaçan
09.12.2010, 21:04
Rekoru kıralımda guunise girmesin:Dmaçı kazanalım, stadı dolduralım o olmasada olur:D

dostum ama bence guinness rekorlar kıtabın a girmek bize çok fazla şeyler katıcaktır bence ... mesela dünyanın en ücra köşesindeki insanlar bile Trabzonspor adını duyacak ... insanlar merak edip bizi araştıracak dostlar bu konuyla bence ilgilenilmesi gerekmekte ....

Cafer Bulur
09.12.2010, 22:28
Güzel bir ayrinti tabiiki bu durumu kendi lehimize kullanmaliyiz.

Bu durum özellikle yapilacak olan yabanci transferlerde güzel bir koz olarak kullanilabilir.

Adil ÖZGÜR
09.12.2010, 22:39
Şimdi reklam yapacak olursak bu konuyu şöyle açabiliriz.
Milyonlarca TL harcanarak Turkceel veya Vodofon reklam yapıyor,
Biri Turkceel'in çekim gücü diyor,
Öteki de Orhan GENCEBAY'lı cevap veriyor.

Seyircinin çekim gücü,
İşte Trabzonun gücü,
Olimpiyatta 80.bin kişi,
Şampiyon Trabzonun gücü,
*-*
Rekorlar kitabına girelim,
Şampiyon Trabzon diyelim,
80 bin kişilik ordu ile,
Olimpiyatı inletelim.
*-*
80 bin kişi olduk İstanbulda,
Taraftarın tadı damağında,
Beşkardeşle vurduk, iz çıktı,
İstanbulun yanağında.
*-*

Çağdaş DENİZ
09.12.2010, 22:47
Yaklaşık 60 bin bilet satışa sunuldu. Şuana kadar 40 bine yakın bilet satıldı.Doğu tribün biletleri tükendi.

Trabzonspor’un hafta sonu deplasmanda İstanbul Bş Belediyespor ile oynayacağı lig maçının biletlerine yoğun ilgi sürüyor.

80 bin 597 seyirci kapasiteli Atatürk Olimpiyat stadında metro inşası nedeniyle Kuzey kale arkası tribünlerine seyirci alınmayacağı için bu maçta 60 bin bilet satışa sunuldu.

Bordo mavililerin deplasmanda oynayacağı zorlu karşılaşma için bu gün(9 Aralık 2010 Perşembe) saat 12 00 itibariyle satılan bilet sayısı 39 bin 880 rakamına ulaştı.

Kale arkası kuzey tribünlerinde metro inşası nedeniyle bilet satışı yapılmazken doğu tribün biletlerinin ise tamamı tükendi.

Biletlere ilgi beklenenden fazla olurken, kalan yaklaşık 20 bin biletin tamamının maç gününe kadar satılması bekleniyor. Yetkililer Trabzonsporlu taraftarlardan maç günü herhangi bir sıkışıklık yaşanmaması için biletlerini şimdiden almaları konusunda çeşitli uyarılar yapıyor.

ts_ist61
09.12.2010, 23:41
Kamil Dizar, Trabzonspor taraftarının büyük ilgi gösterdiği maç için Atatürk Olimpiyat Stadı'nın toplam kapasitesi olan 76 bin biletin de talep olması durumunda satılacağını anlattı. KAYNAK:ajansspor.com

izzet
09.12.2010, 23:42
Kamil Dizar, Trabzonspor taraftarının büyük ilgi gösterdiği maç için Atatürk Olimpiyat Stadı'nın toplam kapasitesi olan 76 bin biletin de talep olması durumunda satılacağını anlattı. KAYNAK:ajansspor.com

Ek olarak Anadolu Ajansi Servis etti haberi...

ts_ist61
09.12.2010, 23:43
Rekora bir şey kalmadı

Trabzonspor taraftarlarının olimpiyat stadında oynanacak İBB maçına gösterdiği ilgi artarak sürüyor. Son verilerde rekora yaklaşıldı..

Pazar günü oynanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Trabzonspor mücadelesi için rekor girişiminde bulunan Trabzonspor taraftarları bilet satışında mutlu sona yaklaşıyor...
Verilerde şu ana kadar satılan bilet sayısının bugün saat 17.00 itibarıyle 54 bin 246 olduğu açıklandı.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs692.snc4/63223_478040759059_113318144059_5612619_2323922_n. jpg
Arkadaşlar bu haber doğru mu acaba? spor61.nette var bu haber ayrıca başkan da 50 bini geçtik stad full olacak demiş bugün.

yalcin1325
09.12.2010, 23:53
Satılan bilet sayısının resmi olarak öğrenilmesi lazım 1. agızdan artık yaa her kafadan bir ses çıkıyor napsak hepimiz biletix e-mail mi atsak fax mı çeksek telefonla mı arasak bi öğrensek artık...

Nizam
10.12.2010, 13:38
Satılan bilet sayısının resmi olarak öğrenilmesi lazım 1. agızdan artık yaa her kafadan bir ses çıkıyor napsak hepimiz biletix e-mail mi atsak fax mı çeksek telefonla mı arasak bi öğrensek artık...

Bence maç saatini bekleyelim . :)

Barış Bağcıoğlu
10.12.2010, 14:16
dün biletixten bilet almaya gittik doğu tamamen bitmişti batı üst bloklardan aldı arkadaş

onurts61
10.12.2010, 14:27
Bu rekor çok önemli maç falan hikaye , yeterki bu rekoru kıralım ona konsantre olalım 3-0 bile yenilsek çok önemli değil ,
dediğim gibi herkes bu rekora konsantre olmalı!!!!

Ne kadar meraklısınız hava atmaya ,vallahi kusacam artık rekor , seyirci sayısı v.b kelimeler duymaktan sadece arkadaşlardan tek bir ricam olacak bu sayfalarda maçtan çok seyirci sayısı , rekor gibi konulara değinenler olası puan kaybında buraya gelip şu kötüydü ,bu kötüydü demesin herkes önce kendini düzeltsin...

kaan aydın
10.12.2010, 15:19
Başlığı açan arkadaşı tebrik ediyorum.Başkası bunu yapsa öve öve bitiremez bizden biri ortaya fikir atsa herkes eleştirir.Bence eleştirmelerinin nedeni kendilerinin bu fikri düşünemiyor olmasındadır!..

Bu konuların forumda konuşuluyor olması takımı olumsuz etkilemez çünki takımın bizle alakası yok.Onlar Güneş hocayla kıran kırana idman yapıyor bkz.Fanatik gazatesi Trabzonspor idman haberleri...

Bu rekor şansı her zaman nasip olmaz,oldumu da tesciliyeceksin!..

Ben bir ilave daha yapmak istiyorum.8 taşın elinde bulunan desibel rekoruda pekala kırılabilir.Dünya deplasman seyirci rekoru ve dünya desibel rekorunun sahibi Trabzonspor(Kulağa çok hoş geliyor).Maç başlarken hep bir ağızdan çekilecek üçlü ile desibel rekoru kırılabilir..

Biz taraftarlığımızı yapalım,Şenol hoca ve ekibi elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

sifuni
10.12.2010, 15:49
Bu rekor çok önemli maç falan hikaye , yeterki bu rekoru kıralım ona konsantre olalım 3-0 bile yenilsek çok önemli değil ,
dediğim gibi herkes bu rekora konsantre olmalı!!!!

Ne kadar meraklısınız hava atmaya ,vallahi kusacam artık rekor , seyirci sayısı v.b kelimeler duymaktan sadece arkadaşlardan tek bir ricam olacak bu sayfalarda maçtan çok seyirci sayısı , rekor gibi konulara değinenler olası puan kaybında buraya gelip şu kötüydü ,bu kötüydü demesin herkes önce kendini düzeltsin...

taraftarin maca gidip destek vermekten baska katkisi olabilir mi??
rekor tabikide cok önemli büyüklük gösterisi icin hatta hava atmak icin.

bunun icin bmn de bu konunun böylesine icten islenilmesi cok güzel. nasil oynayacagimizi veya kimin oynamasi gerektigini kimin yedek kalmasi gerektigini yazinca ne kazanacagiz...

traftar birligi dedigin daha cok organizasyonlar ile aktif olur.su anda bunun en iyi örnegini görüyoruz.

Batuhan
10.12.2010, 16:02
Fotomaç deplamsan rekorunu kırdığımızı yazmış :)

EmreYavuz61
10.12.2010, 16:04
İnşallah bu kötü hava şartları full çekmemizi engellemez...

Açıkçası biz biletleri aldık ama babamın bana ''bu havadada orda donarız ya keşke ben almasaydım sen tek gitseydin'' dediğini duydum inşallah babam gibi düşünen kişi sayısı azdır...:)

only ts
10.12.2010, 16:16
Arkadaslar, yaptigim basvuru kabul edilmedi.

Guinness World Records Kime: bana
ayrıntıları görüntüle 17:56 (19 saat önce)

Claim ID: 330447
Membership Number: 290895

Thank you for sending us the details of your recent record attempt for 'The biggest away support'. We are afraid to say that we are unable to accept this as a Guinness World Record.
While we certainly do not underestimate your proposal, we do however think that this item is a little too specialised for a body of reference as general as ours. We receive many thousands of record claims every year and we think you will appreciate that we are bound to favour those which reflect the greatest interest.
Guinness World Records has absolute discretion as to which Guinness World Record applications are accepted and our decision is final. Guinness World Records may at its discretion and for whatever reason identify some records as either no longer monitored by Guinness World Records or no longer viable.
As your record application has not been accepted, Guinness World Records is in no way associated with the activity relating to your record proposal and we in no way endorse this activity. If you choose to proceed with this activity then this is will be of your own volition and at your own risk.
Once again thank you for your interest in Guinness World Records.
Yours sincerely,
Louise Toms
Records Management Team

ya bunlar anlıyamamış heralde. biz deplamandaki seyirci rekorundan bahsediyoruz..

Badaloğlu
10.12.2010, 16:16

Thank you for sending us the details of your recent record attempt for 'The biggest away support'. We are afraid to say that we are unable to accept this as a Guinness World Record.
While we certainly do not underestimate your proposal, we do however think that this item is a little too specialised for a body of reference as general as ours. We receive many thousands of record claims every year and we think you will appreciate that we are bound to favour those which reflect the greatest interest.
Guinness World Records has absolute discretion as to which Guinness World Record applications are accepted and our decision is final. Guinness World Records may at its discretion and for whatever reason identify some records as either no longer monitored by Guinness World Records or no longer viable.
As your record application has not been accepted, Guinness World Records is in no way associated with the activity relating to your record proposal and we in no way endorse this activity. If you choose to proceed with this activity then this is will be of your own volition and at your own risk.
Yours sincerely,
Louise Toms
Records Management Team

Senin güzel canın sağolsun...

kemaLAZ61
10.12.2010, 16:28

Yours sincerely,
Louise Toms
Records Management Team

Emegin icin tesekkürler, fakat bu isler zaten internet üzerine olacak isler degil :) Rekor denemelerin %80'inde Guiness World records'un özel adamlari rekor denemesine getiriliyor.

Trabzonspor Kulübü bunu rahatlikla yapabilir mesela, ama senin benim gibilerin isi cok zor :) Hem Guiness bu rekora taniklik etmese bile eger gercekten basarirsak bunu ilk basta yerel medyaya, sonrada tüm dünya medyasina yaymak lazim. Böylece herkes görür büyüklügümüzü! :)

Mustafa Ayazoğlu
10.12.2010, 16:35

While we certainly do not underestimate your proposal, we do however think that this item is a little too specialised for a body of reference as general as ours. We receive many thousands of record claims every year and we think you will appreciate that we are bound to favour those which reflect the greatest interest.Guinness World Records has absolute discretion as to which Guinness World Record applications are accepted and our decision is final. Guinness World Records may at its discretion and for whatever reason identify some records as either no longer monitored by Guinness World Records or no longer viable.
Yours sincerely,
Louise Toms
Records Management Team

Sıradan bir maç gözü ile değerlendirildi. Maçın değeri yok. Şampiyonluk maçı olsa belki.

zafer6161
10.12.2010, 16:45
Sıradan bir maç gözü ile değerlendirildi. Maçın değeri yok. Şampiyonluk maçı olsa belki.

bu guiness de biraz saçmalamış yanii,şampiyonluk maçı olsa heralde o stadyum dolar,hemde takım farketmez,,esas önemli olmayan maçlarda doldurmak başarıdır

ozturk
10.12.2010, 18:59
Bence bu maçta bir rekor daha kırarız. bir maçta tezahurat yapmayan en fazla seyirci : 55,000 kişi ile rekor kırarız..

stadda bağıranların sayısı 5,000 i geçmez..

Ömer Yüce
10.12.2010, 20:26
Rekora bir şey kalmadı

Trabzonspor taraftarlarının olimpiyat stadında oynanacak İBB maçına gösterdiği ilgi artarak sürüyor. Son verilerde rekora yaklaşıldı..

Pazar günü oynanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Trabzonspor mücadelesi için rekor girişiminde bulunan Trabzonspor taraftarları bilet satışında mutlu sona yaklaşıyor...
Verilerde şu ana kadar satılan bilet sayısının bugün saat 17.00 itibarıyle 54 bin 246 olduğu açıklandı.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs692.snc4/63223_478040759059_113318144059_5612619_2323922_n. jpg
Arkadaşlar bu haber doğru mu acaba? spor61.nette var bu haber ayrıca başkan da 50 bini geçtik stad full olacak demiş bugün.
27000 civarı olan doğu tribünü neye göre 29000 satılıyor?

İsmail ALİOĞLU
10.12.2010, 21:09
Rekora bir şey kalmadı

resimle oynanmış sanki :)

21 22 23
10.12.2010, 23:17

Yours sincerely,
Louise Toms
Records Management Team

biraz dikkatli okuyunca aslında senin mesajının hiç okunmamış olduğunu anladım okumadan reddetmiş senin teklifi iddianı diyeyim

61kralfatih
11.12.2010, 01:11
SEYİRCİ REKORU

nekadari fenerli ama altay ozamnlar küçük bi takım değildi

EmreYavuz61
11.12.2010, 11:14
3 puandan , maçtan , galibiyetten vs.. daha çok en çok merak ettiğim konu full çekebilecekmiyiz...İnşallah full çekeriz ya...

Ömür Karadeniz
11.12.2010, 11:32
Netten bilet almak istediğimiz zaman doğu tribünü tamamen bitmiş olarak gözüküyor batıdada 5-6 blok kalmış.

EmreYavuz61
11.12.2010, 11:54
Evden 13:30da çıksak yetişebilirmiyiz?
Babam yetişiriz diyor ben sıkıntı çekeriz daha erken çıkmak lazım diyorum...

muratbayraktar
11.12.2010, 11:59
satılan bilet en son kaç kişiden gidiyor haberiniz var mı????

mda61
11.12.2010, 13:45

Sizin evin nerede olduğunu söylesen daha iyi yardımcı olabiliriz

Bdeniz_61
11.12.2010, 14:03
Avrupa yakasındaysanız,biletiniz elindeyse ve özel arabayla gelecekseniz elbette yetişirsiniz.

iso_4939
11.12.2010, 14:46
bılet sayısı kac beyler.

Tayfun Aydın
11.12.2010, 14:52

Yours sincerely,
Louise Toms
Records Management Team

Kardeş benim anladığım bu adamlar bu maç oynanmışda sen böyle idda ediyorsun diye düşünüyorlar.Klübün bu başvuruyu yapması lazım ve Guiness in maça temsilci göndermesi lazım.

Tayfun Aydın
11.12.2010, 14:53
Bilet sayısı dün akşam itibariyle 55000 miş Depar programında şimdi söylendi.(Programın tekrarını seyrediyorum)

EmreYavuz61
11.12.2010, 15:03
Sizin evin nerede olduğunu söylesen daha iyi yardımcı olabiliriz

Avrupa yakasındaysanız,biletiniz elindeyse ve özel arabayla gelecekseniz elbette yetişirsiniz.

Avcılar'dayız...

Dediğinize göre yetişiriz...

Murat Acar
11.12.2010, 15:20
Bu fırsat kaçmaz!
Trabzonspor'da günlerdir en çok konuşulan konuların başında Olimpiyat Stadı'nda kırılması beklenen rekor gelirken, aslında Bordo-Mavililer'in hazırlandığı 'rekor' dünya genelinde de alanında ilklerden olacak.

Zira Karadeniz ekibinin sevenleri beklendiği gibi 60 bin rakamının üzerine çıkarsa dış sahada rakip tribünleri tamamen doldurmuş ilk takım haline gelecek.

Ev sahibi takım konumundaki İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un da herhangi bir taraftar potansiyelinin olmaması, Trabzonsporlular için bu anlamda önemli bir avantaj teşkil etmekte. Bu arada taraftarların maça gelmesi için İ.E.T.T. ile de organizasyon yapıldı. Levent, Yenibosna ve Taksim merkez olmak üzere 11.00’den itibaren otobüsler kalkacak, gidişler ücretli, dönüşler ise bedava olacak.

KAYNAK :FANATİK

Emirhan Uludüz
11.12.2010, 15:21
Avcılar'dayız...

Dediğinize göre yetişiriz...

http://sehirrehberi.ibb.gov.tr/map.aspx

Gir buraya Oturduğunuz yere sağ tıkla "yol tarifi başlat" ı seç.Olimpiyat stadına sağ tıkla ve "yol tarifi bitir" i seç..Sana en kısa yolu,yol boşsa kaç dakika süreceğini gösteriyor..Ben sallama bir yer seçtim avcılardan olimpiyata Toplam Mesafe : 9495,4 m Toplam Süre 22 dk çıktı..

Haçkalı
11.12.2010, 15:43
İnşallah bu kötü hava şartları full çekmemizi engellemez...

Açıkçası biz biletleri aldık ama babamın bana ''bu havadada orda donarız ya keşke ben almasaydım sen tek gitseydin'' dediğini duydum inşallah babam gibi düşünen kişi sayısı azdır...:)

babana de ki millet trabzondan ankaradan izmirden bursadan geliyor ama sen şurdan şuraya gitmiyorsun :D:D

cihan6129
11.12.2010, 16:24
arkadaslar bıletıx de resmı oalrak bır rakam acıklanmıor ancak orda calısan tanıdıklarınız vasıtasıyla bır bılgı alabılıorsunuz bazıları fantezı oalrak rakamlar atıyor kafadan ama bugun ıtıbarıyle 66 bın bılet satıldıgı habaerıde ualstı.ıbb tarafındakı bıletlerde alınıormus.onlarla kardes kardes ızler bızımkıler:Ddıger kale arkası konusunda net bır gelısme yok ama stad doalrda seyırcı dısarda kalırsa kale arkasınında acılması konsunda bır dırektıf gelebılır kı ıbb baskanıda bu konuya deyınmıstı bakalım cok guzl bır atmosfer olacagına emınım 70 bını bulacagımız hatta egcecegımızı de bılıyorum amaa medyanın bu akılalmaz cekememezlıgı benı kzıdırıyor ntv sporda mehmet demırkol hava soguk olucak bakalım rekor dıye tutturan ts lıler gelebılcekmı kacı gelıcek gorcem dedı.bır gazete de cıkmıs 10 bın seyırcı dıyor ınanılır gıbı degıl seyırcı sayısı az anlatılıoor lıg tv de hava kosullarının kotu oalcagı soylenıor ama meteorolojı mudurlugune bakın pazar gunu hava acık ve guneslı bu yapılanlar gordukce dıorumkı stadı doldursak bıle bunlar sayıyı az soylıcek arkadslar tamamen dolsa bıle 60 bın der bunlar ama cocukalır bıletsız gırenelrı de sayarsak bu sayı cok fazla olacak ama medya bunu goz ardı edecek bunu goruyorum.ınsallah allah bu sampıyonlugu artık bıze nasıp eder de bu yapılan haksızlıklaır cekememezlıklerı def ederız o zmn bıızm basarımızı cekemeyenler kapımızda haber yapmak ıcın beklıyecekler o zamanda bız numaratör koyuca klubun onuna nuamra alsınlar sırayla.sankı yabancı bır klubuz aslında bır rekorda burda bu kdr basarılı olup ulkenın en ıyı futbolculaırnı yetıstırı kupalar alıp bu kdr cekılemeyen bır kulup rekoru da alımızdedı ustelık halk sevmesıne ragmen medya cekemıyor cunku korkuyorlar yılmaz ozdılın dedııg gıbı trabzonspor sampıyon olursa ardı gleır pesını bırakmaz ıste bundan korkuyorlar.pazar gunkı amcta ınsallah rekorumuzu kırarız ama ondan daha onemlısı pusuda trabzon yenıldı habrını yapmak ıcın can atan yayıncı kurulsu ve medyaya pırm vermede n ınasllah kazasız ıbb macını alırız ve yolumzua dvm ederız hadı rastgele ranktaslar olımpıyatta gorusuruz.....kalın saglıcakla.......

EmreYavuz61
11.12.2010, 16:31
arkadaslar bıletıx de resmı oalrak bır rakam acıklanmıor ancak orda calısan tanıdıklarınız vasıtasıyla bır bılgı alabılıorsunuz bazıları fantezı oalrak rakamlar atıyor kafadan ama bugun ıtıbarıyle 66 bın bılet satıldıgı habaerıde ualstı.ıbb tarafındakı bıletlerde alınıormus.onlarla kardes kardes ızler bızımkıler:Ddıger kale arkası konusunda net bır gelısme yok ama stad doalrda seyırcı dısarda kalırsa kale arkasınında acılması konsunda bır dırektıf gelebılır kı ıbb baskanıda bu konuya deyınmıstı bakalım cok guzl bır atmosfer olacagına emınım 70 bını bulacagımız hatta egcecegımızı de bılıyorum amaa medyanın bu akılalmaz cekememezlıgı benı kzıdırıyor ntv sporda mehmet demırkol hava soguk olucak bakalım rekor dıye tutturan ts lıler gelebılcekmı kacı gelıcek gorcem dedı.bır gazete de cıkmıs 10 bın seyırcı dıyor ınanılır gıbı degıl seyırcı sayısı az anlatılıoor lıg tv de hava kosullarının kotu oalcagı soylenıor ama meteorolojı mudurlugune bakın pazar gunu hava acık ve guneslı bu yapılanlar gordukce dıorumkı stadı doldursak bıle bunlar sayıyı az soylıcek arkadslar tamamen dolsa bıle 60 bın der bunlar ama cocukalır bıletsız gırenelrı de sayarsak bu sayı cok fazla olacak ama medya bunu goz ardı edecek bunu goruyorum.ınsallah allah bu sampıyonlugu artık bıze nasıp eder de bu yapılan haksızlıklaır cekememezlıklerı def ederız o zmn bıızm basarımızı cekemeyenler kapımızda haber yapmak ıcın beklıyecekler o zamanda bız numaratör koyuca klubun onuna nuamra alsınlar sırayla.sankı yabancı bır klubuz aslında bır rekorda burda bu kdr basarılı olup ulkenın en ıyı futbolculaırnı yetıstırı kupalar alıp bu kdr cekılemeyen bır kulup rekoru da alımızdedı ustelık halk sevmesıne ragmen medya cekemıyor cunku korkuyorlar yılmaz ozdılın dedııg gıbı trabzonspor sampıyon olursa ardı gleır pesını bırakmaz ıste bundan korkuyorlar.pazar gunkı amcta ınsallah rekorumuzu kırarız ama ondan daha onemlısı pusuda trabzon yenıldı habrını yapmak ıcın can atan yayıncı kurulsu ve medyaya pırm vermede n ınasllah kazasız ıbb macını alırız ve yolumzua dvm ederız hadı rastgele ranktaslar olımpıyatta gorusuruz.....kalın saglıcakla.......

Abi aldığın duyum doğruysa yani 66bin şu ana kadar satıldıysa maç anında 70bini rahat geçeriz...Ve dediğinde haklısın biz oraya 150bin kişide getirsek tam rakamı söylemezler...Bursa maçındada 25er bin seyirci demişlerdi...

cihan6129
11.12.2010, 16:37
Abi aldığın duyum doğruysa yani 66bin şu ana kadar satıldıysa maç anında 70bini rahat geçeriz...Ve dediğinde haklısın biz oraya 150bin kişide getirsek tam rakamı söylemezler...Bursa maçındada 25er bin seyirci demişlerdi...

evet işte emrecim goruyorsun halbukı bursa macnda bız kapalıyı komple doldurmusken en az 30 bın ken onlar dogunun ortasında ufacık bır topluluktular 8 bın falandılar ıste burdan anlıyoruz herseyı zaten.herkez o kadar hırslanmıskı trabzon oynadıkca cıldırıyorlar bıze yapılan bu haksızlıgı gerı teptırıcez ınsallah.sampıyon olup hem lıg hem avrupada basarılar elde edınce ıstemeselerde artık bızı sevıcekler sevdırecegız allahın ıznıyle.basarılar hak edenındır.bu sene deıgl trabzonspor sadrı baskan geldıgınden berı her anlamda dogru yatırımlar yaptı artık emegının karslıgını alma vaktı gelmıstı.ıınsallah oda bu sene olcuak.medya ya da gereken cevabı verıcez ınsallah.o stadı dolduracagız ve sayımzı azaltmalarına ızın vermeyecegız.goreceksınız stad doalcak seyırcı bıle kalacak dısarda hava guneslı arkadaslar medya goz korkutmaya calısıyor dalga gecıorlr ntv sporda ama onalr trabzonlular bılmıyorlar bellı ınsallah bu mactan sonra ogrenıcekler ınsallah allahın ıznıyle galıp gleıcez ınsallah once 3 puan sonra rekor

Hüseyin Çümen
11.12.2010, 16:46
İnşallah bu maç ı güzel bi futbol ve 3-4 gollü bir galibiyetle bitirelim ardından dolu stadla dünya alemi çatlatalım. Bu maça gitme ayrıcalığını yaşayan tüm renkdaşlarıma imreniyorum gerçekten 60-70 bin kişi soğuk hava pahalı biletler işte çılgın bordo mavililer

Mustafa ÖZDEMİR
11.12.2010, 16:47
piyasaya 66.000 bilet sürülmediki bitsin...

cihan6129
11.12.2010, 16:56
piyasaya 66.000 bilet sürülmediki bitsin...

mustafa olurmu ılk basta 60 bı bılet suruldu sonra ıbb baskan yardımcısı dızdar konsutuya talep olması halınde ıbb tarafınıda satısa cıkartıcaz dıe kı talep oldu ve ıbb tarafının bıletlerını de yanlıs bılmıyorsam 30 yada 60 lıradan satısa cıkarttılar onlarada regabet oldu bu rakama ulasıldı.60 bın ılk basta acıklanan raakamdı ama sonraa arttırıldı renktas hatta seyırcı fazla olursa metro ısatı oaln kale arkası bıle acılabılır aldıgım duyumlara gore ınsallah orasıda acılır.o yuzden rahat ol renktasım hersey guzel oalcak:D

Emirhan Uludüz
11.12.2010, 17:05
Cihan 37bin bilet satılmış sen burada 66bin diyorsun..

cihan6129
11.12.2010, 17:12

bıletıx te calısan arkadas var emırhan ne 37 bını:) neredn cıakrttın 37 bını.amma yaptın yanı yok 25 bın de de bare tam olsun.ya en dandık amcta bıle 50 bın oluor bu kadar organızasyon kampanyalar onlar bunlar rekorlar lıgdekı durum var sen gelıp 37 bın dıorsun ustelık dayanaksız.bn br arkadsımın bıletıxtekı tanıdıgından aldıgı bılgılerı soyluurm saat saaat bılgı alıor cocuk adam sız cıldırdınızmı dıormus.....

Nizam
11.12.2010, 17:31
bıletıx te calısan arkadas var emırhan ne 37 bını:) neredn cıakrttın 37 bını.amma yaptın yanı yok 25 bın de de bare tam olsun.ya en dandık amcta bıle 50 bın oluor bu kadar organızasyon kampanyalar onlar bunlar rekorlar lıgdekı durum var sen gelıp 37 bın dıorsun ustelık dayanaksız.bn br arkadsımın bıletıxtekı tanıdıgından aldıgı bılgılerı soyluurm saat saaat bılgı alıor cocuk adam sız cıldırdınızmı dıormus.....

- Doğu Tribinü 25.522 kişi
- Batı Tribinü 25.522 kişi
- Kuzey Tribinü 11.262 kişi (Kale Arkası)
- Güney Tribinü 11.215 kişi (Kale Arkası)

Arkadaşım kuzey kale arkası açılmadı . Açılan tribünlerinde kapasite toplamı 62.000 . Sen 66.000 den bahsediyosun ? Senin demene göre biletler bitti ?

Şu an satışta olan

Kale arkası : 6 blok
Batı tribünü (ibb tarafıyla birlikte) : 12 blok

Sen hangi 66 binden bahsediyosun merak ettim ?

cihan6129
11.12.2010, 17:38
- Doğu Tribinü 25.522 kişi
- Batı Tribinü 25.522 kişi
- Kuzey Tribinü 11.262 kişi (Kale Arkası)
- Güney Tribinü 11.215 kişi (Kale Arkası)

Arkadaşım kuzey kale arkası açılmadı . Açılan tribünlerinde kapasite toplamı 62.000 . Sen 66.000 den bahsediyosun ? Senin demene göre biletler bitti ?

Şu an satışta olan

Kale arkası : 6 blok
Batı tribünü (ibb tarafıyla birlikte) : 12 blok

Sen hangi 66 binden bahsediyosun merak ettim ?

arkadsım yanlısın var stadın kapsıte zaten 80 bın ne 25 bını dogu tırıbunu 29 bın kapasıtesı var kale arkaları dogru 11 bın eder51 bın 30 bın de batı numaralı eder 80 bın arkadslar. dogu tırıbunu tamamen bıttı 30 bın cepte bır kale arkası bıttı o da cepte eder 41 bın ıbb taraftarının odlugu yerden bılet almıs hep ts lıler batı numaralı 7500 kısılık o kısım gerı kalan da ts lılere ayrılan batı numaralı yanı 22 bın arkadsım bu tırbunde de bayagı bılet satılmıs ama daha hepsı bıtmemıs burdan da analsıldıgı gıbı bılet var elbtte ama kapasıteyı yanlıs hesaplarsanız soncta yanlıs cıkar.medyanın oranlarına ne bakıyorsunuzkı sız bırgun 50 bun snrakı gun 10 dıyorlar allah askına.mac gunu tamamen doalcak arkadsım merk etmeee:D

cihan6129
11.12.2010, 17:49
http://www.haber7.com/haber/20101211/Trabzonlular-55-bin-bileti-simdiden-aldi.php

alın bu da lınk arkadslar İHA ajansı yayınlamıs.ya bu kdr organızasyona onalara ragmen havanında ıyı oldugunu gordugunuz halde nasıl 37 bın dıorsunuz anlamıroum en kotu sezonumuzda bıle 50 ın olmus bır staddan bahsedıorz.ben stadın doalcagında adım gııbı emınım kı bılgılerde bunu ıspatlıyor gerısı hıkaye

seyduna_efil
11.12.2010, 17:51

dün akşam saatlerinde ligtv 55 000 civari bilet satıldı demişti..sen nerden çıkarıyorsun 37000

TSezgin61
11.12.2010, 17:52
ya arkadaslar ligtvde biletix resmi aciklama yapmis. 37 bin satildi diye...

Ilelioglu
11.12.2010, 17:52
dün akşam saatlerinde ligtv 55 000 civari bilet satıldı demişti..sen nerden çıkarıyorsun 37000

ligtv bu sefer 37 bin dedi...:)

uemit
11.12.2010, 18:00
yüzde 60 lik doluuk okadar _D

cihan6129
11.12.2010, 18:20
yüzde 60 lik doluuk okadar _d

vala yalanin daniskasi iste bizimle n kdr ugrastilari ortada dun inanin lig tv de 55 60 bine yaklasmis biletixden aldigimiz bilgi dedi bugun 37 dior ben ancak guelrim buna yaa.size mantikli geliormu arkadslar allah askina occuk bile anlar bunun yalan oldugnu.yahu en dandik sezonda organizasyonsuz bile 40 50 bin toplanirken bu kdr iyi bir seznda bu kdr organizasyon avrupadan tarfarlar her ilden otobusler falan filan derken size 37 bin mantili mi gelior dogu tiribunu ztn 29 540 kapsite hepsi satilmis bilet bulamiro millet ordan 30 de gitsin oarya e simdi kosakoca staddtan 7 bin bilet mi satilmis geri kalan yerlerden ancak guelrim hatta cips yerim ben bu bilgiye o lig tv de hangi amcala soylediler bilmem ama kenidlerilyle celisiyoralr ama biz bilirozki stad doalcak.onlar siterse 10 bin desin :)ayrica hava karli yagmurlu diorlar bu bile yalan metorolojinin siteisne grip stadyum tahminlerinden olimpiyata bakin apozar gunu icn pazar hava acik guensli 5 derece ruzgar 4 km cok az hersey musait yani bugunki havaya aldanmayin ama yarin iyi giyinin gelin ehrseye ragmen aksam hava soguicak.hadi hayirlisi ben hic aldirmiorum isiterse 5 bin desinler vallahi:)dolcagini biliorum

EmreYavuz61
11.12.2010, 21:25
37bin satıldı 25bin satıldı gibi haberler görünce bütün şevkim kırılıyor...Bu komik rakamları duyunca maça gitme hevesim bile kırılıyor açıkçası şuan moralimde bozuldu...:S

Karabacakk
11.12.2010, 21:51
Ben de Cihana katılıyorum,eğer doğu tribününde bilet tükendiyse,geriye 7 bin bilet kalıyor ve bu da pek mantıklı gelmiyor bana da...

mda61
11.12.2010, 21:51
Merhaba arkadaşlar. Kale Arkası'na 4 adet fazladan biletim var. Bana özelden ulaşabilir almak isteyenler. Biletler Olimpiyat'ta elinize teslim edilir :)

KUTADGU
11.12.2010, 22:07
Sayı tartışmalarını bir kenara bırakıp kafanızdan atın. Zira yarın tüm Türkiye hayret ve de gıpta ile bize bakacak zaten. Bunun cevabını almaya da saatler kaldı.

Yarın oynayacağımız İBB maçının futbol ve lig sıralaması açısından büyük önemi üzerinde durmakta fayda var.
Kazanırsak eğer ilk yarıyı lider tamamlama garantisini elde edeceğiz.
Kazanırsak eğer ilk yarı bitiminde bizi yakalamak isteyen rakiplerimize ilk yarı sonu olmasına rağmen muazzam bir fark atacağız ve psikoloijk olarak üstünlüğü elimize geçireceğiz.

Herkes bizden puan kaybı beklerken biz ilk olarak galibiyetle iç ve dış mihrakları (!) hayal kırıklığına uğratırken, taraftar bütünlüğü, taraftar büyüklüğü ve taraftar sayısı ile kendilerini şaşkına uğratağız.

Yarın iki kuş birden avlama zamanı.

Sezer Soykan
12.12.2010, 01:10
37 bin rakamı banada hiç inandırıcı gelmiyo marmara bölgesinin her tarafından organizasyonlar koca istanbul ayaklanmış maç için bu kadar organizasyona rağmen 37 bin rakamı bana komik geliyo biz bu kadar küçük takımmıyız arkadaşlar o kadar uğraşının sonunda bu sayıda kalalım.nerde bi trabzonlu duysam maç için gidicem diyor yarın herşey belli olacaktır. bu rakamın yalan olduğunuda yarın herkes görecek

Mertcan
12.12.2010, 10:31
görecez 5 saat sonra 37 bin mi 67 bin mi

apachi61
12.12.2010, 10:33
yarım saat önce lig tv de izleyicinin birisi bilgi verdi 58 bin bilet satılmş diye

Talat YAVUZ
12.12.2010, 11:05
ntv spor da sabah saat 09:00 da bile seyirci olduğunu tahminen 50 bin seyirci olacağını söledi.

Selçuk Aydın61
12.12.2010, 11:07
ntv spor da sabah saat 09:00 da bile seyirci olduğunu tahminen 50 bin seyirci olacağını söledi.

yazına ek olarak 50 bine yakın biletinde satıldıgını söledi

stadyumdan alınan her bilet artı olacak hava çok güzel...

SensitiveLord61
12.12.2010, 11:23
Mac esnasındaki biletli seyirci sayısını dikkate almalıyız bence . Bugun statta da satılacak biletler . Ayrıca ister 37 bin olsun ister 55 bin biz ligin ilk yarısında bu kadar seyirci topluyoruz o bile güzel . Bu mac 2. yarı olsaydı O stadı yakmakla kalmazdık ...

Recep KINALI
12.12.2010, 11:34
bilet kalmış mıdır acaba arkadaşlar malumatı olan var mı?

zafercalikoglu
12.12.2010, 11:51
DOĞU full dolu 27 bın
batı yarısı dolu olsa 15 bin
kale arkaları 10 bin
minumum seyirci 52 bin
ben bu maçta 61 bini buluruz diyorum ,ve hazırlnamaya başlıyorum......

EmreYavuz61
12.12.2010, 11:52
Hadi be rekor kıralım ya en çok istediğim bu...
30bin seyirciye 3 puan mı
70bine 0 puan mı deseler direk 70 bine 0 derim...

izzet
12.12.2010, 11:56
Biz olimpiyatı herzaman doldururuz , ama bu kadar önemli 3 puanı herzaman bulamayız :)

Kazanalım, rekorda tuz biber olsun:)

Alperen Çakıroğlu
12.12.2010, 11:59
Yanıyorum yanıyorum Türkiye de olamadığıma yanıyorum..ama renkdaşlarım sizin 35 derece sıcaklığınız yağmur kar dinlemez bütün İstanbul u ısıtır hayde bakalum gazamız mübarek olsun pc den izlicem o stadı dolu görmek bile süper bişey olacak.. (:

vuralkara
12.12.2010, 12:12

Yok artık daha neler. biz şampiyon olacaksak bu 3 puanlarla olacağız, 70 bin seyirci oldu diye kimse bizi şampiyon ilan etmez.

jackal
12.12.2010, 12:13
bağzı sitelerde biletix sayfasının resmi mevcut ne kadar bilet satıldığına dair. Zaten 55.000 ni geçtiğimiz gözüküyor resimler üzerinde oynanmadıysa. Ne zamanın bilet satışını yansıtıyor bilmiyorum.

kaynak:
http://www.dunyabahis.com/detay.php?hng=6140

EmreYavuz61
12.12.2010, 12:18
Yok artık daha neler. biz şampiyon olacaksak bu 3 puanlarla olacağız, 70 bin seyirci oldu diye kimse bizi şampiyon ilan etmez.

Ne bileyim abi fazla mı abarttım bilmiyorum ama 70bin ya buda 70bin , hani düşünmesi bile müthiş sarıyor...:)

bangkook_61
12.12.2010, 12:31

Kardeşim 70000 seyirciye şampiyonluğu bırakma ilerde de. Birazcık mantıklı konuşalım lütfen. Maç seyircisiz olsun ama kazanalım.

EmreYavuz61
12.12.2010, 12:54
Kardeşim 70000 seyirciye şampiyonluğu bırakma ilerde de. Birazcık mantıklı konuşalım lütfen. Maç seyircisiz olsun ama kazanalım.

İyi abi öyle olsun bir an heyecana kapıldım:)Tabikide 3 puan en hayırlısı...:)

EmreYavuz61
12.12.2010, 13:10
Saat 2'de çıkacakmışız...İnşallah bi sıkıntı yaşamayız yetişiriz...

3-4 sene önceki bi Belediye maçına maçın ikinci yarısında gittiğimizi hatırlıyorum...:)

Mustafa ÖZDEMİR
12.12.2010, 19:13
rekoru kırdıkmı ...

Steril61
12.12.2010, 23:52
Bugün Olimpiyat stadında yaklaşık 50 bin Trabzonspor taraftarı vardı. Bence dondurucu soğuk, ulaşım ve trafik çilesi göz önünde bulundurulursa gayet iyi bir sayı yakaladık. Son hafta oynayacağımız Karabükspor maçı Olimpiyat stadına alınır ve biz de şampiyonluk kupasını kaldırırsak o zaman görün taraftarı. Stad bile almaz.

nesta61
13.12.2010, 01:27
arkadaslar iciniz rahat olsun turkiye rekoru gelecek bundan emin olun , kapasite 75bin o rekoru sene sonu son macimiz karabuk - trabzonspor macinda kiricaz insallah , karabugun ligde hicbir iddaa si kalmasin bizim sampiyonlugumuz garanti olsun gorun bakin olimpiyat da oynanir karabuk maci BURAYA YAZIYORUM nesta61 dedi dersiniz :) ama sampiyonluk sart ...

SDanışmaz
13.12.2010, 01:55
En az 61bin kişi vardı.
Doğu tribününde bırakın koltukları, iki koltuk arasındaki boşluklar bile doluydu..

Sefa
13.12.2010, 02:19
Şampiyonluğu 2-3 hafta önceden garantileyelim son Karabük maçını Olimpiyata alalım 75 Binlik kapasitede 100.000 kişiye oynarız.. :)

calypso
15.12.2010, 01:17
Karabük tüm sezonun hasılatına denk para yapar bu maçta.

Bıyıklıoğlu
15.12.2010, 01:22
Şampiyonluğu 2-3 hafta önceden garantileyelim son Karabük maçını Olimpiyata alalım 75 Binlik kapasitede 100.000 kişiye oynarız.. :)
Son hafta İ.B.B. kendi sahasında oynuyor :)

cihan uçar
15.12.2010, 03:04
Bugün Olimpiyat stadında yaklaşık 50 bin Trabzonspor taraftarı vardı. Bence dondurucu soğuk, ulaşım ve trafik çilesi göz önünde bulundurulursa gayet iyi bir sayı yakaladık. Son hafta oynayacağımız Karabükspor maçı Olimpiyat stadına alınır ve biz de şampiyonluk kupasını kaldırırsak o zaman görün taraftarı. Stad bile almaz.

karabük maçına kalmazki şampiyonluk....
tahminim eskişehir deplasmanı

DeAgLeMaNyAq
15.12.2010, 03:09
karabük maçına kalmazki şampiyonluk....
tahminim eskişehir deplasmanı

Eskişehir maçı sonrası 12 puan fark atarız diyorsunuz yani?

metehan
16.12.2010, 09:44
Wikipedia'da Olimpiyat stadı ile ilgili verilen bilgilerde son cümle aşağıdaki gibi : :)

Son olarak 12 Aralık 2010 tarihinde oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Trabzonspor maçında Trabzospor taraftarları 61000 kişiyle tüm zamanların deplasman seyirci rekorunu kırmıştır.

ozturk
16.12.2010, 09:53
Daha 16. haftada takımı açık ara şampiyon yaptınız. helal olsun..

calypso
31.01.2011, 16:38
Arşivde dursun diye ekliyorum;

Kartal'da hayal kırıklığı!
Beşiktaş Trabzonspor'a ait rekoru kırmak istiyordu ama...

Beşiktaşlılar, Olimpiyat'ta Trabzon'un rekorunu kırmaya soyundu. Ama satılan bilet 15'te 1'i kadar

Beşiktaşlılar, Olimpiyat Stadı'na 60 bin kişi toplayan Trabzonspor'u geçmek için taraftar sitesinde kampanya başlattı ancak rakam çok geride kaldı

Hafta içinde Trabzonspor'u Türkiye Kupası'ndan eleyen ve 3 kulvarda yoluna devam eden tek takım olan Beşiktaş, gözünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçına çevirdi. Trabzonspor'un, F.Bahçe karşısında puan kaybedeceğini hesaplayan Beşiktaşlılar, bu maçta Olimpiyat Stadı'na akın edip, takımlarına destek vermek için internet sitelerinde kampanya yapıyor. Trabzonspor'un bu sezon Olimpiyat'a 60 bin kişi topladığını belirten Beşiktaşlılar formlarda, 'Haydi bu rekoru kıralım' diye kampanya yapıyor.

BİLETLERDE TEK FİYAT 25 TL
Ancak dünkü bilet satış rakamları Beşiktaşlılar'ın, Trabzonspor'un çok altında bir bilet satışı gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ, dün öğlen saatleri itibarıyla sadece 3 bin bilet satışı olduğunu belirterek, 'Yıldızlara itibar yok. Trabzonspor'un ulaştığı taraftar sayısına ulaşması imkansız gibi görünüyor. Maç saatine kadar en fazla 10 bini bulmasını bekliyoruz. Trabzon'un yetişmesi zor' açıklamasını yaptı. Gümüşdağ, Trabzonspor'a 20 ve 30 liradan satılan biletlerin, Beşiktaş'a 25 lira tek fiyattan satıldığını da bildirdi.

Akşam
Kaynak : http://www.htspor.com/besiktas/haber/596144-kartalda-hayal-kirikligi

Külünkoğlu
31.01.2011, 16:40
calypso Beşiktaş ile İbb aynı şehrin takımları...

Taner Uykuçeken
31.01.2011, 16:50
A

BİLETLERDE TEK FİYAT 25 TL
Gümüşdağ, Trabzonspor'a 20 ve 30 liradan satılan biletlerin, Beşiktaş'a 25 lira tek fiyattan satıldığını da bildirdi.

Bize 20, 30, 60 lira beşiktaşa tek fiyat 25 lira
Gözlerinden öpüyorum göksel gümüşdağ...

Tayfun
31.01.2011, 17:15
bjk taraftarları organizasyon düzenliyordu rekor kırmaya "foss" çıktı...

Mustafa ÖZDEMİR
31.01.2011, 20:39
kırarsınız tabi:D...

TSelif
31.01.2011, 20:41
Ama 45bin taraftar var dediler bjk maçı için :D

crazyman_61
31.01.2011, 21:48
yok bence dolmuşturda onlar görmemişdir :D

selokal61
31.01.2011, 21:52
Kargalar 26 bin kapasiteli doğu tribünün çoğunu doldurdular karşı kapalıda da en fazla 5 bin kişi vardı .. Yani toplam taş çatlasa 25-30 in kişi vardı olimpiyatta.. Fanatik 45 bin yazmış eğer o maçta 45 bin kişi varsa bizim maçta 100 bin kişi vardı demek :D..

alicengiz
31.01.2011, 22:35
bu resimlere ne oldu bakıp biraz mutlu olayım istiyorum olimpiyat resimleri

Bilal Baştan
31.01.2011, 23:09
Bize heryer Trabzon..

.....
31.01.2011, 23:13
Bu rekor bize aittir. Kimse de bu rekoru kıramaz! :)

Serhat_ULU
31.01.2011, 23:16
Beşiktaşa kale arkası açılmadı rekor kırmaları için Doğu tribününde kucak kucağa oturmaları gerekiyodu ama olmadı :D

calypso
01.02.2011, 12:18
calypso Beşiktaş ile İbb aynı şehrin takımları...
deplasman deplasmandır, aynı şehir sınırları içinde olsa da. üstelik bu bir avantajken rekor kırılamamış.

Kemhacıoğlu
01.02.2011, 13:13
bence trabzonspor içerde oynaması gereken bütün maçları başka şehirlerde oynamalı. bir musibet bin nasihetten iyidir felsefesi her zaman işe yarar. o zaman trabzondakilerin belki aklı başına gelirde özellikle ankaragücü maçında yaptıkları hataları bir daha tekrarlamazlar kolay kolay...

Külünkoğlu
01.02.2011, 13:19
deplasman deplasmandır, aynı şehir sınırları içinde olsa da. üstelik bu bir avantajken rekor kırılamamış.
Aynı şehir sınırları içinde olmayan yolculuğa "Deplasman" denir.
Onların ki olsa olsa olimpiyat seyirici rekoru olabilirdi. Becerebilselerdi tabi.

Halil Atalay
01.02.2011, 13:40
rekor mekor kıramazlar kuşçular

hamza61omer
01.02.2011, 14:30
o rekor bizimdir bizim kalacak

.....
01.02.2011, 15:47
Karabük maçına Şampiyonluğu garantileyerek çıkarsak(ki inanıyorum Allah'ın izniyle çıkacağız) Olimpiyat rekorunu tek başımıza kıracağız ve Dünya da bizi konuşacak!

Mertcan
02.02.2011, 20:21
o rekoru ancak tekrar biz kırarız :)

Bıyıklıoğlu
04.05.2011, 20:30
TRABZONSPOR TARİHE GEÇTİ...

ingiliz The Guardian gazetesinde, James Robeson imzasıyla çıkan 'deplasmanda takımına en fazla destek verilen maçlar' isimli bir makale kaleme aldı. Robeson, Trabzonspor'un, İBB maçı için Olimpiyat Stadı'na 61 bin Trabzonspor taraftarını getirmeye başararak bu konuda önemli bir başarı sağladığını belirtti.

2007 yılında Dortmund'un Westfalen Stadı'nda oynanan Dortmund-Schalke maçında ise rakip takımın tribünlerinde 81 bin 780 Schalke taraftarı olduğu bildirildi.

Benfica'nın Lille ile Paris'teki Stade De France'da oynadığı Avrupa Kupası maçına ise 40 bin Benfica taraftarının gittiği bunun da farklı bir rekor olduğu belirtildi.

1976'da Brezilya'da oynanan maçta ise 146 bin kişilik Maracana Stadı'na yaklaşık 80 bin Corinthiants taraftarı geldiği ve ev sahibi Fluminense taraftarından fazla olan bu rakamın Guiness için rekor olarak kabul edildiği de yazıda ortaya çıkan bir detaydı.

Kaynak:Fotomaç

Selim Turan
04.05.2011, 21:01

ingiliz The Guardian gazetesinde, James Robeson imzasıyla çıkan 'deplasmanda takımına en fazla destek verilen maçlar' isimli bir makale kaleme aldı. Robeson, Trabzonspor'un, İBB maçı için Olimpiyat Stadı'na 61 bin Trabzonspor taraftarını getirmeye başararak bu konuda önemli bir başarı sağladığını belirtti.

2007 yılında Dortmund'un Westfalen Stadı'nda oynanan Dortmund-Schalke maçında ise rakip takımın tribünlerinde 81 bin 780 Schalke taraftarı olduğu bildirildi.

Benfica'nın Lille ile Paris'teki Stade De France'da oynadığı Avrupa Kupası maçına ise 40 bin Benfica taraftarının gittiği bunun da farklı bir rekor olduğu belirtildi.

1976'da Brezilya'da oynanan maçta ise 146 bin kişilik Maracana Stadı'na yaklaşık 80 bin Corinthiants taraftarı geldiği ve ev sahibi Fluminense taraftarından fazla olan bu rakamın Guiness için rekor olarak kabul edildiği de yazıda ortaya çıkan bir detaydı.

Haberde adı geçen ingilizce gerçek makalenin gerçek adresi: http://www.guardian.co.uk/football/2011/may/04/most-drawtastic-day-in-football-history

sayfayı aşşağıya çektiğinizde "BIGGEST AWAY ATTENDANCE" başlığı altındaki ilk paragraf...

yattarinho61
04.05.2011, 21:19

dortmund-schalke macindaki bilgi kesinlikle yanlis..zaten stad 81,000 kisilik bide hepsini schalke´lilermi doldurmus?? cok sacma üstelik, dortmund en az 45000-50000 arasi kombine satiyor

kaniti burda: http://www.youtube.com/watch?v=6GnyEgsKq30

Selim Turan
04.05.2011, 22:34
dortmund-schalke macindaki bilgi kesinlikle yanlis..zaten stad 81,000 kisilik bide hepsini schalke´lilermi doldurmus?? cok sacma üstelik, dortmund en az 45000-50000 arasi kombine satiyor

kaniti burda: http://www.youtube.com/watch?v=6GnyEgsKq30

evet banada garip geldi dortmund taraftarı neden hiç gitmedi maça dedim kendi kendime :D

Sibel
04.05.2011, 23:10
İşte bu yüzden,''Bize Her Yer Trabzon'':alkış:

28TS61
05.05.2011, 01:26
he oldu dortmunun stadini tamamiyla schalke taraftari doldurdu. haber yapiyorsan ilk önce arastirda yap

.....
05.05.2011, 03:44
O bana da mantıksız geldi ama vardır onda bi şey.

yattarinho61
05.05.2011, 06:26
O bana da mantıksız geldi ama vardır onda bi şey.

hicbirsey yoktur yalan haber anca..

ekledigim video´da bak istersen.. mac basinda kale arkasi hep sari siyah orda zaten sadece! 25.000 kisi var..diger bölümleri saymadim bile..

düsün fb-gs oynuyor , gs sampiyonluga oynuyor fenerin iddaasi yok , ve saracoglunda 52.000 galatasarayli :) bu nasil imkansiz olan birseyse.. dortmund schalke macinda olmasida o kadar imkansizdir !!

izzet
30.07.2011, 13:50
Günceldir :)

Mayls
30.07.2011, 14:49
Güncel değildir, iç saha maçı oynayacağız :) Yani bu sefer kelimenin tam anlamıyla "Bize her yer Trabzon" :)

izzet
30.07.2011, 14:54
Güncel değildir, iç saha maçı oynayacağız :) Yani bu sefer kelimenin tam anlamıyla "Bize her yer Trabzon" :)

Haklisinmm aklima hic gelmedi :)

MonteCristo
30.07.2011, 15:14
Edit...

Başvuru falan yapmayalım iç saha maçı bu :))

Serdar A
30.07.2011, 15:20
İstanbul deplasman mı oluyor şimdi ? :)
Trabzonun istanbul maçları avrupa medyasında derby diye geçiyor arkadaşlar , kimi kandırıyorsunuz :)

MonteCristo
30.07.2011, 15:32
Yalnız kafama birşey takıldı bizim buna deplasman dememiz için Benfica'nın sahası olması gerekiyor yanlış mıyım :)

En başından mantık hatası yapıyoruz sanırım. Çünkü teknik olarak içsahada oynuyoruz maçı :))) Ligde deplasman demeye alışmışız hala deplasman diyoruz. Teknik olarak bizim sahamız olarak gözüküyor Uefa'da.

Samet Türkmen
30.07.2011, 15:54
Kılıfına uydurukup deplasman rekoru sayılabilir. Çünkü stadımız elverişli değil ve 1100 km uzakta öyle ya da böyle. Ama hava çok sıcak ve ramazan ayındayız. İlk maçta da mağlubiyet ... Bence 40 bini bulamayabiliriz.

Ilelioglu
30.07.2011, 17:08
Bu kafayla bir rekor daha kiramayiz sanirim...:rolleyes:

Ahmet Karadeniz
30.07.2011, 17:14
Haberde adı geçen ingilizce gerçek makalenin gerçek adresi: http://www.guardian.co.uk/football/2011/may/04/most-drawtastic-day-in-football-history

sayfayı aşşağıya çektiğinizde "BIGGEST AWAY ATTENDANCE" başlığı altındaki ilk paragraf...

BIGGEST AWAY ATTENDANCE

"What is the largest recorded away attendance at a match (not including neutral venues)?" wonders James Robeson.

Istanbul Büyükşehir Belediyespor have featured in these pages before – back when we were looking at the world's biggest, emptiest stadiums (http://www.guardian.co.uk/football/2008/mar/12/theknowledge) in 2008. And it's the 76,000 capacity Olympic Stadium that IBB call home that has got them in once again. "Thanks to the dominance of Galatasaray, Fenerbahce and Besiktas, IBB have a tiny home support," writes Graham Hales. "When Trabzonspor came to town on 12 December last year chasing the Turkish title, their many Istanbul-based fans descended on the stadium, almost filling it. I can't find an official number for the attendance but it was reported as being about 61,000. You can see here that they created quite an atmosphere (http://www.youtube.com/watch?v=gCGPn4FpDXI&feature=related)."

Ilelioglu
30.07.2011, 17:25
BIGGEST AWAY ATTENDANCE

"What is the largest recorded away attendance at a match (not including neutral venues)?" wonders James Robeson.

Istanbul Büyükşehir Belediyespor have featured in these pages before – back when we were looking at the world's biggest, emptiest stadiums (http://www.guardian.co.uk/football/2008/mar/12/theknowledge) in 2008. And it's the 76,000 capacity Olympic Stadium that IBB call home that has got them in once again. "Thanks to the dominance of Galatasaray, Fenerbahce and Besiktas, IBB have a tiny home support," writes Graham Hales. "When Trabzonspor came to town on 12 December last year chasing the Turkish title, their many Istanbul-based fans descended on the stadium, almost filling it. I can't find an official number for the attendance but it was reported as being about 61,000. You can see here that they created quite an atmosphere (http://www.youtube.com/watch?v=gCGPn4FpDXI&feature=related)."

Benfica maci bence cok iyi bir firsat 61 000 üstüne cikmaliyiz, tiklim tiklim olmali bence stat.

;)

Kasım Hilal
30.07.2011, 18:46
Bu yılki maçta aslında Guiness'e başvurabiliriz.

Mustafa AYDIN
30.07.2011, 20:43
Kendi rekorumuzu egale etmemiz lazım.

.....
31.07.2011, 01:49
Tam kapasite o stadı doldurmamız lazım.

Yeniklasör
31.07.2011, 03:26
Tam kapasite o stadı doldurmamız lazım.

Sende kastamonu'dan geliyorsan o stad dolr bilmiş ol:)

lordroma
31.07.2011, 11:47
30 000 seyirci gelirse başarıdır..

macka61
31.07.2011, 13:47
tam kapasite dolduramayız bir kere batı üst ve kuzey kale arkası satışa çıkmadı oda 15 bin filan ediyor 40 bin olursa süper olur

U.Sadıkoğlu
31.07.2011, 13:50
batı üst'ü bence dağıtacaklar..

POYRAZ
31.07.2011, 14:59
Valla renkdaslar Olimpiyat'ta oynadigimiz diger maclardaki gibi 65 bin veya 70 bin beklemiyorum ben.
Mac Carsamba günü, yani is günü ve Persembe günü de is günü. Mac hemde gec basliyor.
Sabah erkenden kalkip isine gücüne gitmesi gereken onbinlerce insan var. Cok taraftarin gelmesini ben de istiyorum
ama macin hafta orta olmasi bu ihtimali biraz düsürüyor bana göre.