PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski zamanlarda mahalle maçı kuralları

Armağan Dere
06.12.2010, 01:31
-Üç korner Bir penaltıydı

-En iyi oynayan iki kişi aynı takımda yer alamazdı

-Maçlar minyatür kalede oynanıyorsa, penaltı boş kaleye ters şekilde topukla vurulurdu.

-Abanma ve burun vurmak yoktu, vurulursa eleştirilip küfür edilirdi.

- Maçların hayali kale direkleri arası adım ile sayılır, olmaları gereken yerler iki taş ile işaretlenirdi.

-Anne-baba çağırınca maç biterdi.

-Topu patlatan parasını öderdi

-Takımlar kurulurken ilk oyuncuyu seçme hakkı, adım almayı iyi bilenindi.

-Kaleci topu 3 kere sektirirse rakibe Açılsana 3 kere sektirdim derdi rakip açılırdı.

-Top insanın pek münasip olmayan bir tarafına gelirse işetilirdi

-Penaltılarda kaleci değiştirilirse 2 penaltı atılırdı. Eğer ilk penaltı gol olursa ikincisi atılmazdı.

-Frikiklerde baraj mesafesi, frikiği kullanacak olan kişinin kocaman 3 adım atmasıyla belirlenirdi.

-Top, oyun alanı içerisindeki herhangi bir arabanın altına kaçarsa büyük bir şevkle arabanın altına yatılıp top alınırdı. Topu ilk kim kaparsa o takımda başlardı.

-Gol olduktan sonra eğer tartışmalar olursa ve golü yiyen takımın bir oyucusu golü kabullenirse gol yiyen takım 360 derece dönerek durumu kabullenirdi.

-Eğer bir oyuncu faule maruz kalmışsa ama devam etmek istiyorsa, rakip futbolculardan birinin yürümesini dahi bahane ederek: “Adamın devam ediyor.” derdi.

-Atan alır mevzusu vardı. Eğer top kime çarpıp abuk zubuk biyere kaçmışsa topun gittiği yer neresi olursa olsun koşa koşa gidip alırdı.

-Eğer kaleci dahil herkes çalımlanmışsa kale çizgisinde yere yatılarak topa kafa vurulurdu

-1 e 1 maç yapıyorsan,taç atan kişi topa değmeden topa değemezsin!!!(kalenin önüne kadar giderdim):)

Muhammed
06.12.2010, 01:37
En bombasıda şuydu. "Adamın gol diyor" :D

Onur Şeref
06.12.2010, 01:53
Duvardan gol olmazdı.:)

Özkan
06.12.2010, 01:57
-Gol olduktan sonra eğer tartışmalar olursa ve golü yiyen takımın bir oyucusu golü kabullenirse gol yiyen takım 360 derece dönerek durumu kabullenirdi.
Daha sonra da golü kabullenen elemanı döverdik. :D Hey gidi.

FC-ST-PAULI-61
06.12.2010, 01:59
böyle mahalle maci mi olur? burada 1 kural var top cizgiyi gecerse gol,gerci cizgide yok ;D

İlyas Onat
06.12.2010, 02:03
O kadar adil bir oyundu ki topun üstten auta çıkması kalecinin boy uzunluğuna endeksli olurdu. : )

oflubektas
06.12.2010, 10:28
Kalecinin bacakları arasından atılan gole "namus" denirdi. O golü yiyen kaleci moral olarak biterdi.

Takımlardan biri eksikse "kaleci oyuncu" kuralı olur, onun dışında kalecinin attığı gol sayılmazdı.

Devre arası doğruca çeşmeye koşulur, arkada kalan uyanık velet "birim" diye bağırırdı. Öndeki de korkak biri değilse okkalı bir "hastir" cevabı yapıştırırdı. Musluğa ağız dayayanın da çenesine vurularak adam gibi su içmesi sağlanırdı.

Kararlaştırılan sayıya ulaşılamazsa (5'te devre 10'da biter gibi) maçın bitiş düdüğü akşam ezanıydı. Zira akşam ezanından sonra eve gelmek çoğu ailede dayak sebebiydi.

Top sahibi kazmanın tekiyse onun oynatılmaması ve mahallenin şerefinin kurtarılması için top almak üzere para toplanırdı.

Ofsayt kuralı yoktu ama kalenin dibinde bekleyen ve kalecinin önünü kapatan uyanığın itilmesi kalecinin hakkıydı. Kalecinin yaşı küçükse bu iş aynı takımdaki bir ağabeyine devredilirdi.

18 yaş üstü ağabeyler "atanalırspor" kuralından muaf tutulurdu.

Top sahibi tatile gidecekse, top mahalle adına kamulaştırılırdı.

Mahalle maçında kötü oynayan arkadaş, kayışkızdı, zımba ve uzun eşek gibi oyunlarda "birinci öncelikli av" statüsündeydi :)

Mustafa ÖZDEMİR
06.12.2010, 10:29
topun sahibi evine giderse maç biterdi...

Emre ÖZTÜRK
06.12.2010, 10:50
off arkadaşlar vallahi çocukluğuma gittim ya :) Tüm saçma sapan kuralları yazmışsınız ççç

Birde taçtan kaleciye çarptırarak gol atma vardı ççç Ben çok gol atıyodum o şekilde ççç

Yasin T.
06.12.2010, 10:55
bunlarda unutulur yakında.evlere bilgisayar girince çocuklar evden çıkmıyor.istanbulda oturuyourm ve çevremde eskisi gibi mahallelerde maç yapan çocuklar görmüyorum.sokak futbolu kültürümüz vardı o da gitti malasef

Ömür Karadeniz
06.12.2010, 11:07
20 yaşındayım özlemedim desem o günleri yalan olur.Okul bahçesini kapmak için sabah erkenden takımlar ayarlanılır okulun bahçesine koşulurdu.Nerde acaba o arkadaşlarım.

T.B_1461
06.12.2010, 12:05
top arabanın altına kaçınca "el-ayak müsadesi" diyen ilk kişi topu alırdı bizde.

Çakıroğlu İhsan
06.12.2010, 12:39
Tatilde sabah 10 dan akşam 9'a okul günlerinde 4 den 8 e kadar iki apartman arasında sürekli maç yapardık 8 yaşımdan 16 yaşıma kadar böyle geçti.Bu kuralların her yerde hep işleri vardı :D
5 yaş küçük kardeşim var şu an onu aynı şekilde 1 yıl gördüm sokakta.Artık devir internet devri şimdi 8 yaşında ki hala oğluna bakıyorum strateji oyunu oynuyor, msn ve face ne ala zaten.

Bdeniz_61
06.12.2010, 16:01
Gol olduktan sonra eğer tartışmalar olursa ve golü yiyen takımın bir oyucusu golü kabullenirse gol yiyen takım 360 derece dönerek durumu kabullenirdi.

Gereksiz ama 180 derece olacaktı:cool:

Güzelmiş...

ilhan
06.12.2010, 16:05
Şimdinin çocukları internet cafelerde, play station salonlarında birbirleri aralarında yapıyor maçları. Veyahut halı sahalarda... Mahalle maçları başkaydı be :) Hava kararana kadar oynamak.

Kapuska, dokuz aylıkların yeri de ayrıydı. Gün boyu dalga geçerdik elenenlerle :) Kafa üçlük, röveşata 9luk, ayak birlik, hareketle gol ikilikti. Ey gidi ya...

mehmets61
06.12.2010, 16:07
mahalle maçı bitince 9 aylık devam futbola:)

Sefa
06.12.2010, 16:10
Hey gidi günler.. :)

SEDAT
06.12.2010, 16:10
- Penaltı atılırken penaltıyı atan " Rahat ol olum teknik vurucam " diyerek kaleciyi rahatlatırdı ççç

Tangerine Dream
06.12.2010, 16:46
Frikiklerde baraj mesafesi, frikiği kullanacak olan kişinin kocaman 3 adım atmasıyla belirlenirdi.

Eğer o adımlar abartılı bir şekilde atılırsa, adımlayan kişiye "sen babandan dayak yemeye de böyle mi gidiyorsun" diye itiraz edilirdi.

Gökhan KAN
06.12.2010, 17:00
Bu kadar saçma kurallarla yer yüzünde ancak Türkler futbol oynar. ççç

Şu abanma olayından çok çektim. Hami'lerle büyüdük abanıcaz tabi. Bir gün gene penaltı atıyorum. Kaleci abanma dedi. Îyide vururum toplara niye abanmıcam. Neyse topu sol direk dibine gönderdim abanarak. Kalecide korkup oraya kaçmazmı. Kaleciyi vurdum haliyle. Top kaleciden döndü geri bana geldi. Bir daha çaktım topa, kaleci bu seferde soldan sağa doğru hamle yaptı kalenin ortasına geldiğinde ikinci abanma yine kalecide patladı. Ve penaltı kaçtı. Adam kaçarken penaltı kurtardı ama yerden kalkamadı bir daha. ççç

bASTURk
06.12.2010, 17:25
Az mı buz gibi su yedik tepeden.

''Abi az daha ileri çek kalenin önü kapandı''

-''Omuz,çık kız kardeş''
+''Sıfırlandım ben olm''

Top ayağına oturur biraz fazla gider. ''Oha lan Ali Sami Yen mi bura!''

Sokaktan üst üste arabalar geçmeye başlar.'' istop! mübarek e5 ak.''

Ben tek siz hepiniz!

Canberk
06.12.2010, 18:12
Penaltıda kaleci değişince 2 tane kullanılırdı ççç
Ne günlerdi ne şimdi ne maç yapacak bir mahalle var nede böyle maçlar var :)

Mert67
06.12.2010, 18:43

Evet bu bombaydı.ççççççççç

Bizde Ezan okununca maç biterdi.

Burak DERELİ
06.12.2010, 19:31

Şimdinin çocukları internet cafelerde, play station salonlarında birbirleri aralarında yapıyor maçları. Veyahut halı sahalarda... Mahalle maçları başkaydı be :) Hava kararana kadar oynamak.

Kapuska, dokuz aylıkların yeri de ayrıydı. Gün boyu dalga geçerdik elenenlerle :) Kafa üçlük, röveşata 9luk, ayak birlik, hareketle gol ikilikti. Ey gidi ya...

Az mı buz gibi su yedik tepeden.

''Abi az daha ileri çek kalenin önü kapandı''

-''Omuz,çık kız kardeş''
+''Sıfırlandım ben olm''

Top ayağına oturur biraz fazla gider. ''Oha lan Ali Sami Yen mi bura!''

Sokaktan üst üste arabalar geçmeye başlar.'' istop! mübarek e5 ak.''

Ben tek siz hepiniz!

ahh be acayip özledim o günleri sokakta ne güzel oynardık.

Harun-61
06.12.2010, 19:45
her tartismadan sonra fair play ruhu ile kaleye gecip
Allah mizikciligini cikaracak ! dememiz...:)

.

enmavi61
06.12.2010, 22:13
sokakta ne zaman top oynasak yaşlı amca veya teyzelerden biri kesin çıkar bağırırdı....

enmavi61
06.12.2010, 22:14
topukla gol 2 sayılırdı...kafa 5 ,beşik 5 , düz gol 1, sayılırdı

en az tık tık yapan kaleyeeeee

Sefa
06.12.2010, 22:18
Her mahallenin bir çirkefi vardır.. :)

EmreYavuz61
06.12.2010, 22:22
En mühim kurallardan biride en küçük kimse o kaleye geçerdi...:)

Cengiz Çubukcu
06.12.2010, 22:23
sokakta ne zaman top oynasak yaşlı amca veya teyzelerden biri kesin çıkar bağırırdı....

biz yan apartmanın otoparkında oynardık ve kapıcısı bizi sürekli top arabalara çarpıyor diye kovalardı :) en zevkli yerinde hem de :D

Uğur GEMİCİOĞLU
06.12.2010, 22:27
En önemli kurallardan birisi ;
Sert bir şutun ardından küfürler eşliğinde kalearkasındaki evin bahçesine, duvarına , camına çarpan top estetik iki bıçak darbesiyle yalan olur. Daha sonra intikam alınırcasına oyuncuların önüne fırlatılırdı. Kimse de bir şey diyemezdi. Maç böylece topa vurana, patlatana küfürler eşliğinde sona ererdi. :)

Mustafa ÖZDEMİR
06.12.2010, 22:28
El kasti değilse o top direkt kaleye kullanılmaz, “kasti değilki oğlum, gol olmaz.” denirdi…

mda61
06.12.2010, 22:47
Yapamayın etmeyin renktaşlar. Ağlarım ben Çocukluğumu özlüyorum :D

enmavi61
06.12.2010, 23:06
topu komşunun bahçesine kaçıran kimse o alır....getirir...

Samet BuLut
06.12.2010, 23:49
PenaLtı atışında kaLeci kocaman adımLarLa 9 adım sayardı.. PenaLtı atacak takım hemen tepki verirdi 'oha Lan sen evde heLayada mı böyLe gidiyon?' :D

OLCAY ÇAKIR
07.12.2010, 00:00
Yazıldımı bilmiyorum ama,

Yazı tura için bozuk(ya da sağlam) paramız olmadığı için, düz bir taşın bir tarafına tükürürdük biz...

Tükürük yazı ya da tura idi, hatırlamıyorum.

Şimdi olsa, tüküreyim böyle kurraya derdim.:)

Hasan YAYLI
07.12.2010, 00:18

Yazı tura için bozuk(ya da sağlam) paramız olmadığı için, düz bir taşın bir tarafına tükürürdük biz...

ççççççççç yaş mı? kuru mu? diye sorardık,4 bin yandan yazan olmuş ama kurallar hep aynı,yani verilen tepkilerde ki cümleler bile tıpatıp,bunu nasıl açıklamak lazım bilemedim şimdi :)

Özkan
07.12.2010, 00:21
Buradaki herkes en az bir defa "Allahını seven defansa gelsin." diye bağırmıştır.

Ekrem D.
07.12.2010, 00:43
PenaLtı atışında kaLeci kocaman adımLarLa 9 adım sayardı.. PenaLtı atacak takım hemen tepki verirdi 'oha Lan sen evde heLayada mı böyLe gidiyon?' :D

O dokuz adımın sonuna da bir kaleci adımı eklenirdi. Hani şu çift ayakla zıplanan.

yorumsuz6117
07.12.2010, 01:58
Aylıkta en az sektiren kaleye geçer. :)

ilhan
07.12.2010, 02:00
Takımlara bir isim konulduğunda biz hep "Ataryemezspor" ismini alırdık. :D Daha kaç kişi bu ismi alırdı?

ESER
07.12.2010, 02:10
ara sira gaza gelinip mahalle takimina faniladan forma yapma girisimleri de isin yonetimsel eylemlerindendi :)

Tayfun
07.12.2010, 08:40
Bi kural daha vardı kimse yazmamış sanırım

- Topa vururken ayakkabı ayaktan fırlarsa teknik faul adına faul kullanılırdı

Birde atletin önüne tükenmez kalemle "goooollll" yazardık golden sonra tişört'ü kaldırıp gösterirdik,tabi kolay kolay çıkmazdı tükenmez kalemle yazılan bu yazı annemden çok azar işittiğim günler olmuştur. :)

mda61
07.12.2010, 09:21
Takımlara bir isim konulduğunda biz hep "Ataryemezspor" ismini alırdık. :D Daha kaç kişi bu ismi alırdı?

Sizden başka o adı alan yok abi :D

yalcin1325
07.12.2010, 10:13
[QUOTE=Tayfun;1917285286]Bi kural daha vardı kimse yazmamış sanırım

- Topa vururken ayakkabı ayaktan fırlarsa teknik faul adına faul kullanılırdı

Kesinlikle en içinden çıkılması güç nedeni de belli olmayan kuraldı
Bir de gıcık olduğum bişey vardı:
- Top benim değil mi olm oynatmıyorum !...

cihatöztürk
07.12.2010, 10:14
Orta sahayı geçmeden atılan goller iptal ediliyordu.

kaleden kaleye gol olmaz bide :)

Dursun Kaplan
07.12.2010, 10:20
Genel de bizim mahallede bir kişide top olurdu. Her gün o çocuğun topu vermesini beklerdik. :)

Tangerine Dream
07.12.2010, 10:57
Oyuncu sayısı tek olunca eşitliğin sağlanması ve hiç kimsenin oyun dışı kalıp kalbinin kırılmaması için bir oyuncu ilk yarı bir takımda ikinci yarı diğer takımda oynardı. Bu oyuncu genelde pek iyi oynayamayan biri olurdu.

Hasan YAYLI
07.12.2010, 11:37
Oyuncu sayısı tek olunca eşitliğin sağlanması ve hiç kimsenin oyun dışı kalıp kalbinin kırılmaması için bir oyuncu ilk yarı bir takımda ikinci yarı diğer takımda oynardı. Bu oyuncu genelde pek iyi oynayamayan biri olurdu.

bu kural hala geçerli...:)

Mehdi
07.12.2010, 13:39
1) Aşağıdakilerden hangisi mahalle maçı çeşitlerinden biri değildir?
a) Minyatür kale
b) Gol atan kaleye
c) Bodur kale
d) Japon kale
e) Alman kale

2) Maç başlamadan önce takımları belirlemek için ne yapılır?
a) Kura çekilir
b) Aldım-verdim yapılır
c) OSS (Oyuncu Seçme Sınavı) yapılır
d) Açık arttırma düzenlenir
e) Yazı-tura atılır

3) Maç yapacak kişi sayısının tek olması durumunda ne yapılır?
a) Sahanın en güçsüzü birinci devre bi takımda, ikinci devre diğer takımda oynatılır
b) Sahanın en güçsüzü oyuna alınmaz, dövülür
c) Tek sayı uğursuzdur, mahallenin bereketi kaçmasın diye maç iptal edilir
d) Yoldan geçe teyze maça dahil edilir
e) Tek tek basaraktan bade süzülür

4) Maça başlamadan takımlardan biri diğerinden güçsüzse ne yapılır?
a) Güçlü takıma para teklif edilir
b) Sezon ortasında transfer yapılır
c) Güçsüz takım oyuncuları kampa alınır
d) Güçsüz takımın oyuncularına cevizli sucuk, incir vs. yedirlir
e) Avans verilir

5) Maç nasıl başlar?
a) Santrayla
b) Taraflardan biri başlar
c) Hayır öbür taraf başlar, onlar daha zayıf
d) Top havaya dikilir, kapan başlamış olur
e) Hakemin düdüğüyle

6) Aşağıdaki kavramlardan hangisi mahalle maçlarında kullanılmaz?
a) Atan alır
b) Bek
c) Deplasman
d) 10’da devre 20’de biter
e) Kaleci-oyuncu

7) Mahalle maçlarında genelde kalecilerin mızmızlamaları üzerine aşağıdakilerden hangisi yapılmaz?
a) Sesli olarak gaz kaçırılmaz.
b) Dar alanda kısa paslaşılmaz
c) Terli terli soğuk su içilmez
d) Geri pas verilmez
e) Topa abanılmaz

8) Mahalle maçlarında avuta giden top baya bi uzağa gitmişse topu kim alır?
a) Kaleci alır
b) Sahanın en küçüğü alır
c) Atan alır
d) Hasan almaz basan alır
e) Top toplayıcı

9) Mahalle maçlarında 3 korner olursa ne olur?
a) Ayıp olur
b) Avut olur
c) Ofsayt olur
d) Penaltı olur
e) Nazar etme ne olur

10) Kaleci degaj kullanırken yanında forvet oyuncusu varsa ne yapar?
a) 3 kere sektirir
b) Kafa atar
c) Pandik atar
d) Muhabbet eder
e) Bi kere verir

11) Kaleden kaleye gol olur mu?
a) Olmaz
b) Neden olmasın?
c) Olmalı mı, olmamalı mı?
d) Olmak ya da olmamak?
e) İşte bütün mesele bu

12) Eğer top kale direkleri yerine konan taşın üstünden geçerse ne olur?
a) Taşın boyu uzamaz, cüce kalır
b) Taç olur
c) Penaltı olur
d) Genelde kavga çıkar
e) Gidilir internet kafede FIFA 2002 oynanır

13) Tartışmalı bir gol üzerine kavga edilirken takımlardan birindeki bir oyuncu boş bulunup karşı takım lehine bir laf ederse ne olur?
a) Şike iddaları ortaya atılır
b) Hemen birisi “Adamınız dedi oğlum!” diye atlar
c) Maç uzatmalara kalır
d) İyi orta gol getirir
e) Lafı eden bi güzel dövülür

14) Gol olup olmadığı üzerine kavga çıktığında golü attığını iddia eden taraf büyüklük yapmak adına karşı takım oyuncularına ne der?
a) Hamam parası olsun
b) Sauna parası olsun
c) Sen benim kim olduğumu biliyon mu lağn?
d) Biz büyük bi camiayız
e) Futbol kitlelerin afyonudur

15) Mahalle maçlarında baraj mesafesi nedir?
a) 3 adım
b) 9 adım
c) Adım adım
d) 9 metre 15 santim
e) Bir arpa boyu

Cevaplar:
1)c 2)b 3)a 4)e 5)d 6)c 7)e 8)c 9)d 10)a 11)a 12)d 13)b 14)a 15)a

çAlnıtır

:)

Canberk
07.12.2010, 14:11

buna çok gülerdim yaa ççç

Samet BuLut
07.12.2010, 14:27
Herkesçe kabuL ediLen mahaLLenin en iyi oyuncusu kesinLikLe kaptan oLur.. İLk penaLtı atma hakkı da onundur.. FrikikLer, kornerLer vs. hepsini o kuLLanır..

Sabit bir kaLecinin oLmadığı durumLarda herkes sırayLa kaLeye geçer 2 goL yiyen kaLeden çıkar. Basit yenen her goL sonrası herkesten aynı tepki geLir ' oLm kaLeden çıkmak için biLerek goL yeme Lan' :D

Canberk
07.12.2010, 17:25
Dediğin gibi 2 gol kuralı sabit.
Ama bilerek yiyince 4 gole çıkar o ççç
Hep Orta Saha oynamışımdır (hala da orta sahada oynuyorumççç) kaleye geçmezdim ama çok arkadaşın kaleden çıkmak için 4 gol yemesine karar vermişimdir ççç

Emre ÖZTÜRK
07.12.2010, 17:31
Yazıldı mı bilmiyorum ama birde kaleci oyuncu olayı vardı.O da güzel bir uygulamaydı :D

Canberk
07.12.2010, 17:36
Evet o var daha önceki sayfalarda :)
Herşey Güzel di yaa hemde çok güzeldi :)

Keramettin
07.12.2010, 17:38
Hala devam ediyor bu kuralllar :D

ESER
07.12.2010, 19:00
top kiminse kurallara o ayar verirdi:) muhur kimdeyse suleyman o hesabi:)

Mustafa ÖZDEMİR
07.12.2010, 19:26
unutulurmu o günler be...

Tolga Kurt
07.12.2010, 19:35
Harbiden haa hepsini yapardık :D:D

Armağan Dere
08.12.2010, 00:18

Bunu bizde çok yaptık Olcay abi...ey gidi...

Gürkan
08.12.2010, 01:01

Peki bunlar onca ilde aynı şekilde nasıl oluyordu.Kim yayıyordu bu kuralları.

Aklın yolu birde bu kadar mı? :)

irfanb
08.12.2010, 16:02
Hava kararınca maç biterdi.
Bugünkü gibi ışıklandırma sistemi yoktu.
:)

61_Hasan_69
08.12.2010, 16:12
Hey Gidi Günler..

yorumsuz6117
08.12.2010, 16:17
Direkler yerine taş koyduğumuz için gol mü değil mi tartışmaları çok oluyordu. :)

Canberk
08.12.2010, 17:01
Top taşın üstünden geçince buyrun tarttışmaya ççç
Gol mü değilmi ççç

EMRAH ERTEMOĞLU
08.12.2010, 17:08
şimdi 23 yaşımdayım ne günlerdi ya özlüyorum o günleri... Özlüyorum o mahalle aralarındaki kepenk seslerini..

Great White
08.12.2010, 17:19
bir de bel üzerinden giden toplar avut kabul edildiğinden kaleye genelde en kısa olan geçerdi..

Mustafa ÖZDEMİR
08.12.2010, 17:26
Gol mü değilmi ççç
aynen hepsini özlüyorum o kuralların...

Tolunay Abdioğlu
08.12.2010, 17:28
Gol mü değilmi ççç

Biz her tartışmalı pozisyonda yazı tura atardık.O da yoksa demokraside çareler tükenmez.Bir adet taş ve tükürüğü sağlam arkadaştan bir tutam tükürük.Yaş mu kuru mu? :D

Samet BuLut
08.12.2010, 18:48
Herkesin tartıştığı bir goL pozisyonunda çözüm oLarak şutu atana soruLurdu 'Aga sen söyLe goL mü Lan, dışarı çıkmadı mı?' ve nedense şutu çeken hep aynı cevabı verirdi 'VaLLa ben görmedim hacı' :D

Özkan
08.12.2010, 20:51
Komşu mahalleye deplasmana gidildiğinde yanımızda köpek götürürdük. Kendi aramızda yaptığımız maçlarda sorun olmazdı ama diğer mahallelerle maç yaptığımızda mutlaka kavga çıkardı.

Onur Keskin
08.12.2010, 21:10
Yazıldı mı bilmiyorum ama;

Top eğer direğe-taşa çarpıp girdiyse gol sayılmazdı.