PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BBL 9.Hafta | Olin Edirne 92-63 M.P. Trabzonspor

Murat'
04.12.2010, 17:58
Mersin basligini actik ugurlu geldi, umarim bu baslik da ugurlu gelir.

Simdiden basarilar.

Cok zor bir mac, eger bu maci kazanirsak guvenimiz yerine gelir.

Macin gunu kesin degildir bu arada.

Kazım Uzunboy
04.12.2010, 17:59
Galibiyet serisi olsun artık. :p :)

İlker Akçay
04.12.2010, 18:04
Hayden uşaklar...

Bdeniz_61
04.12.2010, 18:15
Olin kendi sahasında etkili takım.Ama bizim de seri yakalamamız lazım.

Takımımıza başarılar.

bestrafer
04.12.2010, 18:34
Kim yener bilemem, gönlümüz Trabzonspor'dan yana ama çok zevkli olur benden söylemesi. Edirne'deki Trabzonsporlular çok şanslı bence.

Cengiz Çubukcu
04.12.2010, 19:27
pazar dışında maça gitme ihtimalim çok yüksek...galibiyet çok zor...

pReN@_61
04.12.2010, 19:34
Takımımıza başarılar dilerim..

Uğurtan
04.12.2010, 19:50
Bugünkü izlediğim takımı düşünürsem Olin'i Edirne'de yenmek çok ama çok zor..

Başarılar tabiki takımımıza..

sem61
04.12.2010, 20:29
savunma yaparsak yeneriz . ama koç maalesef henuz istediğimiz seviye getiremedi takımı ...

Hamdi Karamahmutoğlu
04.12.2010, 20:59
İşimiz çok zor.
Karşımızda çok sağlam savunma yapan, Litvanyalılarıyla iyi işler çıkaran Olin var.
Çok rahat sayı yeme huyumuzdan vazgeçebilirsek şansımız olur.

Tayfun
04.12.2010, 21:07
Bu maçı da yenersek biraz olsun rahat bir nefes alırız.

Cengiz Çubukcu
04.12.2010, 21:36
Edirnedeki 2. maçımız olacak , ilkini 2 sene önce 2. ligdeyken oynamış ve kazanmıştık ..o günden bu güne iki takım da çok mesafe katetti,

birinci lige beraber çıktık sayılır ..özellikle geçen sezon 4'lü finallerde taraftarlar arasında yaşanan nahoş olaylar ve 2 sene önce yine gergin bir

ortamda oynanan ve bizim galibiyetimizle biten maç yüzünden Edirneli taraftarlar belki de bu sezon evlerindeki en önemli maç olarak bizim maçı

görüyorlar...

tekrar ediyorum hem onları oynamış olduğumuz 3 maçta da (1'i Edirne, 1'i Yozgat, 1'i İstanbul) yenmiş olmamız hem de taraftar gerginliği

yüzünden maça çok asılacaklar bizi eze eze yenmeye çalışacaklar... ben ufak tefek sataşmalar dışında olay çıkacağını düşünmüyorum,

sağduyulu Edirne seyircisi sonuç ne olursa olsun kendi takımını ve bizim takımımızı alkışlayacaktır... umarım bizim seyircimiz de kendine yakışanı

yapar ve en ufak bir taşkınlıkta bulunmaz....

takımlara gelirsek bizim durumumuz malum, evimizde zor da olsak 2. maçımızı alabildik, yendiğimiz takımların ligin en altındaki 2 takım olması da

cabası... Olin Edirne ise 4 galibiyet 4 mağlubiyetle fena durumda değil, son maçta evinde Bjk'ye yenilmesine rağmen yine de 1. ligde saha ve

seyirci avantajını en iyi kullanan takım durumunda, müthiş bir seyircileri var ... çok dişli ve disiplinliler hocaları gökhan Taştimur da sempatik ve

agresif biri... yıldızları renaldas seibutis ..samardjiski de fena değil, tecrübeli yerli oyuncuları var, Erdal Bibo gibi...

kazanmamız için yapmamız gereken en önemli şey maçın tamamında savunma yapmak, bir an bile bırakmamak....

Uğurtan
04.12.2010, 21:42
Son periyoda mağlup bile olsak diri girebilirsek..

Farkı 5-6 sayıda tutabilirsek şansımız olabilir belki..

Son periyotları rakip kim olursa olsun müthiş oynayabiliyoruz..

macka61
04.12.2010, 21:47
çok zor bir maç olucak şu an itibariyle bizden daha takım gibi oynadıklarını düşünüyorum inşallah kazanırız

Ilelioglu
04.12.2010, 22:11
Insallah kazanip yolumuza devam ederiz...:);)

EmreYavuz61
04.12.2010, 22:20
Bu maçı kazanmalıyız ki Mersin galibiyetinin bir anlamı olsun...Mağlubiyet serisinin üstüne galibiyet serisi yakalamak lazım...İnşallah alırız maçı...

playa
04.12.2010, 22:25
çok zor maç olacak olinin kadrosu iyi inşaallah kazanan biz oluruz

Hürgün Aygün
05.12.2010, 01:05
Olin Edirne bizim gibi BBL'ye bu sezon yükselid ancak bizden daha iyi performans gösteriyorlar zor maç olucak inşallah kazanırız.

Yiğit SARI
05.12.2010, 09:30
Olin bu hafta Beşiktaş'a 75-88 yenilmiş . Renaldas Seibutis iyi performans göstermiş sanırsam iyi bir oyuncu bilgi verebilecek var mı ?

Samet Yildirim
05.12.2010, 13:46
Kazanmamiz lazim umarim öylede olur.

Aslan2
05.12.2010, 16:54
Cengiz Bey merhaba :) Ben bir Olin taraftarıyım. Kim olduğumu tahmin etmişsinizdir :)

Daha önce konuşmuştuk. Tekrarlıyayım. 50-100 kişilik genç futbol taraftar grubu dışında Edirne Basketbol İzleyicisinde bahsettiğiniz duygular yok. Yani bizi 2.ligde yenmiş olmanız veya taraftar gerginliği yüzünden öç alma duygusu, eze eze yenme isteği falan yok :) Geçmişi o kadar kurcalamanın da anlamı yok diye düşünüyorum. Sonuçta bu bir basketbol maçı ve hepimiz aynı ülkenin evlatlarıyız. Sonuçta bir sayı ile yenelim de galibiyet bizim olsun :)
Bizim derdimiz de sizinki ile benzer aslında. İki maçtır yeniliyoruz ve yenilgi alışkanlığı edinmekten korkuyoruz. Size yenilirsek takım ve izleyici kendine güvenini kaybedebilir ve başaşağı gitmeye başlayabiliriz. Takım ve seyirci o yüzden maça asılacak.
Trabzon da artık çıkışını devam ettirmek zorunda olduğu için açıkçası bizde Trabzon' dan oldukça çekiniyoruz. Çok zor maç olacağını düşünüyoruz.
Çünkü, genelde yorumlarda Olin övülmüş ama Gökhan Hocanın söylediği gibi aslında 3-4 maçtır hiçte iyi oynamıyoruz. Evimizdeki Aliağa ve Oyak maçlarını seyircinin müthiş katkısı ile kazanabildik. Formsuz ve katkı vermeyen oyuncularımız var. Pota altında rotasyon sıkıntılarımız var.
Ne yazıkki iki takımında bu maça kazanmaya çok ama çok ihtiyacı var. O yüzden iyi oynayan kazansın diyemiyorum. İnşallah bir sayı ile de olsa biz kazanırız.
Sanırım BJK maçı nedeni ile ceza alacağız genç futbol taraftarları yüzünden. Bir de Trabzon maçında olay falan çıkarsa sahamız kapanabilir. İnşallah İsmail Bey' in dediği gibi Gökhan Hoca devreye girer bu konuda.
İnşallah centilmence ve kardeşçe bir maç olur. Saygılar.

Cengiz Çubukcu
05.12.2010, 18:28
Cengiz Bey merhaba :) Ben bir Olin taraftarıyım. Kim olduğumu tahmin etmişsinizdir :)

Daha önce konuşmuştuk. Tekrarlıyayım. 50-100 kişilik genç futbol taraftar grubu dışında Edirne Basketbol İzleyicisinde bahsettiğiniz duygular yok. Yani bizi 2.ligde yenmiş olmanız veya taraftar gerginliği yüzünden öç alma duygusu, eze eze yenme isteği falan yok :) Geçmişi o kadar kurcalamanın da anlamı yok diye düşünüyorum. Sonuçta bu bir basketbol maçı ve hepimiz aynı ülkenin evlatlarıyız. Sonuçta bir sayı ile yenelim de galibiyet bizim olsun :)
Bizim derdimiz de sizinki ile benzer aslında. İki maçtır yeniliyoruz ve yenilgi alışkanlığı edinmekten korkuyoruz. Size yenilirsek takım ve izleyici kendine güvenini kaybedebilir ve başaşağı gitmeye başlayabiliriz. Takım ve seyirci o yüzden maça asılacak.
Trabzon da artık çıkışını devam ettirmek zorunda olduğu için açıkçası bizde Trabzon' dan oldukça çekiniyoruz. Çok zor maç olacağını düşünüyoruz.
Çünkü, genelde yorumlarda Olin övülmüş ama Gökhan Hocanın söylediği gibi aslında 3-4 maçtır hiçte iyi oynamıyoruz. Evimizdeki Aliağa ve Oyak maçlarını seyircinin müthiş katkısı ile kazanabildik. Formsuz ve katkı vermeyen oyuncularımız var. Pota altında rotasyon sıkıntılarımız var.
Ne yazıkki iki takımında bu maça kazanmaya çok ama çok ihtiyacı var. O yüzden iyi oynayan kazansın diyemiyorum. İnşallah bir sayı ile de olsa biz kazanırız.
Sanırım BJK maçı nedeni ile ceza alacağız genç futbol taraftarları yüzünden. Bir de Trabzon maçında olay falan çıkarsa sahamız kapanabilir. İnşallah İsmail Bey' in dediği gibi Gökhan Hoca devreye girer bu konuda.

Merhabalar Abi, forumumuza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :) her şeyi çok güzel özetlemişsiniz, umarım maç çok zevkli ve çekişmeli geçecek..diğer konuları artık saymıyorum bile :) sizinle tanışmaktan onur duyacağım, Edirnede görüşmek üzere :)

Batuhan
05.12.2010, 18:38
Ender Arslan'la birlikte bu maçı kazanırız :p

Ilelioglu
05.12.2010, 21:26
Ender Arslan'la birlikte bu maçı kazanırız :p

Transfer henüz olmadi ki...:)

Batuhan
06.12.2010, 00:12
Transfer henüz olmadi ki...:)

Ciddi anlamda yazmadım zaten. Ciddi bir şekilde yazmış olsam ":p" koymam sona. İnşallah gerçekleşir transfer :)

tigin
06.12.2010, 15:43
Belki bu maçta olabilirim.

Hüdai Pervaneli
06.12.2010, 15:52
Eger Litvanyali Oyuncularini durdurabilirsek Kazaniriz maci

aliilker
06.12.2010, 18:22
takımımıza başarılar dilerim.artık bir seri yakalayacağımıza inanıyorum.göreceksiniz bileğimizi bundan sonra kolya kolay bükemeyecekler.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 11:39
Maç saati: 17:00

Ve yayın yok!

Unutmayalım ki (ligde olursak) 5 yıl boyunca bu saçma ihalenin izleri sürecek. (Faal olursa) Efes, Fb Ülker, Gs CC ve Bjk Ct maçları her hafta yayınlanacak. Ama Euroleague ön elemesi oynayan Banvit'i seyredemeyeceğiz. Türk Telekom ile Ankara'dan bihaber kalacağız. Antalya-Mersin güney rekabetini; Oyak-Tofaş Bursa seslerini, KŞK-Aliağa-Bornova İzmir güzelliğini göremeyeceğiz. Erdemir'le Zonguldak'a gidemeyeceğiz, Olin'le Trakya'yı soluyamayacağız.

İşte 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası finalisti (ve ev sahibi) Türkiye'den basketbol manzaraları...

ilhan
08.12.2010, 11:42
Cola Turka BJK ile Olin'in maçını izledim geçen hafta. Sırf Alen Iverson için tabii ki. :) Dış atışlarda çok kötüydü Olin. Gereksiz üçlük denemelerde iyi gaza geliyorlar. Girsin ya da girmesin önemli değil. Bizim maçtada umarım bu kadar isabetsiz dış sayı girişimleri olur. Riboundlarda da sıkıntılı bir takım. Uzunlarımızı iyi kullanırsak net bir skor alırız diye düşünüyorum.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 11:53
Maç Başına İstatistikler

İki sayılık şutlar: Olin 36 / TS 40 ---- İsabet yüzdesi (48'e 48)

Üç sayılık şutlar: Olin 25 / TS 22 ( İlginç nokta: En fazla dışı şut kullanan oyuncuları PF S. Deliboa! Wright'ın tepeye kadar çıkması gerekecek) İsabet yüzdesi: (Onlar 35, biz 29)

Ribaundlarda onlardan kuvvetliyiz. Ama bizim 16,5 top kaybımıza karşın Olin sadece 11 top kaybıyla oynuyor.

Bir de Samardziski'nin pota altı savunma etkinliğini kırmak için onun erken faul problemi yaşamsını sağlamalıyız. Büyük ihtimalle Wright'ın hücumunu kesmek için onu savunur. Wright'ın hızlı ayakları işlerse avantaj bize geçer.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 11:55
Olin Edirne koçu G. Taştimur:

“Bizim Beşiktaş ve Fenerbahçe takımlarını yenmek hedefinden ziyade kendi düzenimizi korumamız gerekiyor. Ancak o zaman netice alma şansımız artar. Tabii ki takım olarak önümüze bakmamız gerekiyor. Şimdi önümüzde kendi sahamızda oynayacağımız Trabzonspor maçı var. Bizim için en önemli şey kendi basketbolumuzu sahaya yansıtmak ve bunu başarırken de maçı kazanmak. Daha birinci yılımızda gerek basketbol camiasının, gerek Edirne, hatta Trakya halkının beklentilerinin son derece mütevazı olmasına karşın yüksek olması bizi çok sevindiriyor.”

Davud antrenmanlara başlıyor
Önceki haftalarda menüsküs ameliyatı geçiren Davud'un iyileşme sürecine girdiğini ve antrenmanlara başlayacağını da duyuran Taştimur, “David hafta sonunda itibaren takım antrenmanlarına başlıyor. Bu bizim için çok önemli. En az bunun kadar önemli bir diğer konu da Tufan'ın bugünden (6 Aralık Pazartesi) itibaren aramıza katılması. Umarım o da düzenin içine kısa sürede girer” diye konuştu.

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 15:29

Ve yayın yok!

Unutmayalım ki (ligde olursak) 5 yıl boyunca bu saçma ihalenin izleri sürecek. (Faal olursa) Efes, Fb Ülker, Gs CC ve Bjk Ct maçları her hafta yayınlanacak. Ama Euroleague ön elemesi oynayan Banvit'i seyredemeyeceğiz. Türk Telekom ile Ankara'dan bihaber kalacağız. Antalya-Mersin güney rekabetini; Oyak-Tofaş Bursa seslerini, KŞK-Aliağa-Bornova İzmir güzelliğini göremeyeceğiz. Erdemir'le Zonguldak'a gidemeyeceğiz, Olin'le Trakya'yı soluyamayacağız.

İşte 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası finalisti (ve ev sahibi) Türkiye'den basketbol manzaraları...

Başlığı düzeltsek... Saat: 17:00

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 16:07

Aslan2, hoş geldiniz.

Taraftarları, şehirleri vs. genellemenin doğru olduğunu sanmıyorum. Bahsettiğiniz gibi küçük bir grup dışında salona sağduyu hakim olacaktır. Fakat küçük bir kıvılcım beraberinde büyük kargaşalar çıkarabilir. O nedenle parke üzerinde oynamış biri olarak taraftarın takıma desteğinin önemini biliyorum. Buna karşın benim seyircim de olsa rakip taraftarla ya da benchle atışmasına oldum olası olumsuz bakmışımdır. Dilerim, sizlerin de baskın duruşunuzla maç güzel bir ortamda geçer.

Olin'in en büyük avantajı yaz dönemini sorunsuz geçmesiydi. Lige de iyi girdiniz. Erdal-Ömer-Reha-Tufan gibi benzer 4 oyuncu bir TBL kadrosu için gerçekten lüks (bizde sadece Ersin var mesela). Fakat Deliboa ve Smardziski'nin arkası boş görünüyor. Özellikle Davud'un sakatlanmasından sonra...

Bu maçın belirleyici unsuru Olin savunması olacaktır. Eğer ki bizi içeriden oynatmazsanız, dış şuta sevkederseniz, Olin'in şansı artacaktır. Bizim içinse Can Akın ve tabii ki Seibutis'in savunması yani dış alan savunması önem kazanıyor.

Bu hafta kazandık fakat Tofaş ve Oyak da kazanınca Olin maçının önemi arttı. Yani sizi 1 sayıyla da olsa yenmek zorundayız. : )

Keyifli bir maç olması dileğiyle...

* Bu arada maça gelmeyi düşünüyorum. Bileti nasıl-nereden tedarik edebilirim. Otogardan salona ulaşım için de bilgi verebilir misiniz?

Cengiz Çubukcu
08.12.2010, 19:28
son dakika !!! Olin maçına da bizleri almayacaklarmış... en iyisi hiç bir takım deplasmana gitmesin olsun bitsin....hatta daha da ileri gidelim, basketbol maçları seyircisiz oynansın.....

Faruk BERBER
08.12.2010, 19:43
son dakika !!! Olin maçına da bizleri almayacaklarmış... en iyisi hiç bir takım deplasmana gitmesin olsun bitsin....hatta daha da ileri gidelim, basketbol maçları seyircisiz oynansın.....

Sadece basket değil Cengiz abi yapmışken futbolda da bu uygulama yapılsın çünkü biz bunu hakediyoruz !

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 19:53

Ve yayın yok!

Bize basketbol haram oldu. Yıllarca Efes'i, Ülker'i ya da Tofaş'ı
desteklemiş Trabzonsporlu basketbolseverler bu sezondan itibaren Beko
BL'nde kendi takımını izleyemez, destekleyemez oldu.

İlk üç maçımızı SporMax'in saçma yayın politikası nedeniyle seyredemedik.

Fb Ülker ve BJK Ct deplasmanlarından tribünler boş olmasına rağmen
bize bilet satılmadı. Çünkü anlamsız bir YASAK vardı!

Şimdi ise Edirne'ye bizi almıyorlar.

Yarın Telekom, Karşıyaka, Antalya, Bandırma (Banvit), Erdemir'e de almazlar...

Harikayız!

Iverson geldi!

Harikayız!

12 Eylül'de çifte(!) zafer yaşadık!

Harikayız!

Basketbol maçlarını son gün yıllığına kimsenin detaylarını bilmediği
şekilde pazarladık.

Maça gidecektim. Çünkü İstanbul'da
seyredemiyorum takımımı. Şimdi bu yasak niye? Neden? Hangi hakla?

Artık birileri duysun sesimizi...

Senelerce kızdılar, hor baktılar bize: Neden Trabzonspor parkede yok diye?

Alın işte, geldik!

Eze eze geldik!

Ama siz bizi kapının önünde bıraktınız!

Bravo size!

Cengiz Çubukcu
08.12.2010, 20:12
Edirne tarafı kararın ortak alındığını söylüyor, ben bizim yönetimden böyle saçma kararlar beklerim !!!

Cagdas Topal
08.12.2010, 20:17
Oha ya nasıl alınmayacak , basketbolda böyle saçma şeymi olur .

EmreYavuz61
08.12.2010, 20:35
Neden acaba alınmıyor taraftarımız...?

Sinan Erdem'deki maçlarda olaylar çıkmıştı ama bir Olinli'nin tariği sonucu çıkmıştı...Saçmalık ya topu topu ligde zaten 14 deplasman var 3ünü çıkar Olin'ide çıkar kaldı 10...İkinci yarıdaki Efes maçınada alınmazsak çok çok üzülürüm...

Oğuz ZEYTİN
08.12.2010, 20:38
Efes'te sorun olmaz ama onların da fiyat politikaları çok acımasız. Geçen senelerden bildiğim üzere uçuk fiyatlar çekiyorlardı deplasman takıma.

Faruk BERBER
08.12.2010, 20:40
Başkan ibrahim bize 2-3 haftada hazır olamayacağını söyledi dedi şoktayım :( ,kimler tarafından yönetiliyo bu takım yav . 3 haftada nereye hazırlanıyo ki onu bile bekleyemem demiş demekki başkanımız .

Faruk BERBER
08.12.2010, 20:56
Edirne tarafı kararın ortak alındığını söylüyor, ben bizim yönetimden böyle saçma kararlar beklerim !!!

İl emniyet almış abi kararı , bizim yönetimle alakası yok . Başkan ben böyle birşey görmedim diyor .

Aslan2
08.12.2010, 21:31
Oğuz Bey merhaba. İki kulüp başkanı Edirne ve Trabzondaki maçlara karşılıklı olarak rakip takım seyircilerinin alınmayacağı kararını almışlar. Spor İl Güvenlik Kurulunun kararı da bu yönde imiş. Öncelikle bu konuda bilgilendireyim.
Maç biletleri Cuma günü saat: 10.00' da satışa sunulacak, ancak biletler derhal tükenecektir. O yüzden maçı salonda izlemeyi arzu ederseniz "sağduyulu basketbol izleyicileri olarak" siz ve Cengiz Bey için bilet temin etmeye çalışabiliriz. Bu konuda Cengiz Bey ile irtibat kurarsanız daha sağlıklı haberleşebiliriz.
Ulaşım konusunda ise; otobüs terminalinden firmaların servisleri dahil olmak üzere çok çeşitli seçenekler var. Ama maça gelmeyi düşünürseniz sizleri Terminalde karşılamayı ve ev sahipliği yapmayı içtenlikle arzu ederiz.
Yorumunuzdaki hususlara gelince; öncelikle rakip taraftar yasaklandığına göre seyirciden, taraftardan bahsetmenin anlamı yok.
Pivot pozisyonunda büyük sıkıntı çektiğimiz doğru. Bu sezon için ufukta transferde görünmüyor. Rotasyon açısından en sıkıntılı olduğumuz mevkide Pregrad' ın karşısındaki oyuncunun en iyi oyuncunuz Ali Karadeniz olması bizim için sıkıntı verici.
Erdal-Ömer-Reha-Tufan dörtlüsünden şimdilik sadece Erdal Bibo takıma katkı sağlayabiliyor. Tufan kişisel idmanlara başladı ama takımda yer alıp alamayacağı henuz bellli değil. Reha konusu hala soru işareti. Ömer ise devre arası yolcu gibi. Sizin saymadığınız bir de Barkın var aynı pozisyonda :)
Maç stratejisi açısından bizde maça aynı gözlükle bakıyoruz sanırım :) Bizim açımızdan da maçın kilidi Trabzonun yapacağı savunmanın dozajı. Çünkü iyi savunmalara karşı zorlama ve kötü hücumlar yapıyoruz.
Tüm bunların dışında burada paylaşamayacağım olumsuz gelişmeler de var Olinde.
Ama yine de maçlar bizim yaptığımız gibi yorumlarla tahminlerle değil, parkede kazanılıyor.
Hadi iyi oynayan kazansın deyip ortak noktada buluşalım :)

Cengiz Çubukcu
08.12.2010, 21:41
Oğuz Bey merhaba. İki kulüp başkanı Edirne ve Trabzondaki maçlara karşılıklı olarak rakip takım seyircilerinin alınmayacağı kararını almışlar. Spor İl Güvenlik Kurulunun kararı da bu yönde imiş. Öncelikle bu konuda bilgilendireyim.
Maç biletleri Cuma günü saat: 10.00' da satışa sunulacak, ancak biletler derhal tükenecektir. O yüzden maçı salonda izlemeyi arzu ederseniz "sağduyulu basketbol izleyicileri olarak" siz ve Cengiz Bey için bilet temin etmeye çalışabiliriz. Bu konuda Cengiz Bey ile irtibat kurarsanız daha sağlıklı haberleşebiliriz.
Ulaşım konusunda ise; otobüs terminalinden firmaların servisleri dahil olmak üzere çok çeşitli seçenekler var. Ama maça gelmeyi düşünürseniz sizleri Terminalde karşılamayı ve ev sahipliği yapmayı içtenlikle arzu ederiz.
Yorumunuzdaki hususlara gelince; öncelikle rakip taraftar yasaklandığına göre seyirciden, taraftardan bahsetmenin anlamı yok.
Pivot pozisyonunda büyük sıkıntı çektiğimiz doğru. Bu sezon için ufukta transferde görünmüyor. Rotasyon açısından en sıkıntılı olduğumuz mevkide Pregrad' ın karşısındaki oyuncunun en iyi oyuncunuz Ali Karadeniz olması bizim için sıkıntı verici.
Erdal-Ömer-Reha-Tufan dörtlüsünden şimdilik sadece Erdal Bibo takıma katkı sağlayabiliyor. Tufan kişisel idmanlara başladı ama takımda yer alıp alamayacağı henuz bellli değil. Reha konusu hala soru işareti. Ömer ise devre arası yolcu gibi. Sizin saymadığınız bir de Barkın var aynı pozisyonda :)
Maç stratejisi açısından bizde maça aynı gözlükle bakıyoruz sanırım :) Bizim açımızdan da maçın kilidi Trabzonun yapacağı savunmanın dozajı. Çünkü iyi savunmalara karşı zorlama ve kötü hücumlar yapıyoruz.
Ama yine de maçlar bizim yaptığımız gibi yorumlarla tahminlerle değil, parkede kazanılıyor.

güzel yazınız için çok ama çok teşekkürler, Edirneye gelme konusunda kararımızı Oğuzla tekrar gözden geçirelim o zaman :)

Aslan2
08.12.2010, 21:47
İl emniyet almış abi kararı , bizim yönetimle alakası yok . Başkan ben böyle birşey görmedim diyor .

Faruk Bey;
Olin Edirne Basket Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy' un basın açıklamasına göre sayın Saner Ayar ile Olin Başkanı Dr.Turhan Gazioğlu yaptıkları görüşme sonucunda maça rakip takım seyircisi alınmaması kararını birlikte almışlar.
Görüştüğüm Basketbol Federasyon Edirne İl Temsilcisi de bana aynı bilgiyi verdi.
Bunu Edirne tarafındaki enformasyon olarak söylüyorum. Eğer sayın Saner Ayar böyle bir karara müdahil olmadığını ifade ediyorsa taraflardan biri doğru söylemiyor demekki.

Faruk BERBER
08.12.2010, 22:02
Aslan abi az önce yöresel kanala bağlandı başkanımız Saner Ayar , ben böyle birşey görmedim dedi direk , dediğiniz konuda da hiçbir şey çıkmadı ağzından yok toplanma ortak karar felan . Bilmiyorum da dediğiniz gibi taraflardan biri yalan söylüyor da anlamadığım nokta ; Sayın Saner Ayar neden Trabzonspor taraftarının maça gelmesini istemesin . Parola futbol takımımızın gitmediği yerlere (bandırma,edirne bunlardan ikisi) basketbol takımını götürerek taraftarımızın hasretini bi nebze olsun hafifletmek diyorsa bir kişi o davranışı sergilemiş olamaz di mi ?

Hayırlısı diyelim . . .

Aslan2
08.12.2010, 22:10
Aslan abi az önce yöresel kanala bağlandı başkanımız Saner Ayar , ben böyle birşey görmedim dedi direk , dediğiniz konuda da hiçbir şey çıkmadı ağzından yok toplanma ortak karar felan . Bilmiyorum da dediğiniz gibi taraflardan biri yalan söylüyor da anlamadığım nokta ; Sayın Saner Ayar neden Trabzonspor taraftarının maça gelmesini istemesin . Parola futbol takımımızın gitmediği yerlere (bandırma,edirne bunlardan ikisi) basketbol takımını götürerek taraftarımızın hasretini bi nebze olsun hafifletmek diyorsa bir kişi o davranışı sergilemiş olamaz di mi ?

Hayırlısı diyelim . . .

Ben sadece buradaki bize ulaşan bilgileri verdim Faruk. Saner Başkan doğru söylemiyor demedim. Kaldı ki önemli olan netice. Bu saatten sonra değişmesi de mümkün olamayacğına göre yapacak birşey yok ...

Faruk BERBER
08.12.2010, 22:16
Ben sadece buradaki bize ulaşan bilgileri verdim Faruk. Saner Başkan doğru söylemiyor demedim. Kaldı ki önemli olan netice. Bu saatten sonra değişmesi de mümkün olamayacğına göre yapacak birşey yok ...

Yok abi o bakımdan demedim sadece merak ettim de sordum yani bir başkan kendi taraftarının maça gelmemesini hangi sebepten ötürü ister diye .

İsmail Alkan
08.12.2010, 23:58
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz :)

Ben teknik konulara hiç girmeyeceğim. İyi olan kazansın diyorum.

Taraftar kısmına kısaca girecek olursam; Sinan erdem de oynanan TS-OLİN karşılaşması ve final fourdaki tüm karşılaşmaları yerinde izledim.

İlk karşılaşmamız sizinleydi hatırlarsanız. Ve karşılaşmanın başlamasına kısa süre kalana kadar yüzlerce TS ve Olin taraftarı (bizlerde dahil) iç içe oturuyor, sohbet ediyor, hatta suyumuzu bile paylaşıyorduk.

Sonrasında tüm karşı çıkmamıza rağmen güvenlik ayırdı bizi. İnanın çok zoruma gitmişti. Üüzlmştüm birlikte iç içe seyredemediğimiz için.

Karşılaşmanın ilk periyotunun sonlarında Olin taraftar grubunun salona girmesiyle kısa süreli sıkıntılar oldu, sonrasında halledildi. Bunlar da hiç önemli değil.

Önemli olan ne biliyormusunuz. Önemli olan, Edirne ve Trabzon gibi ülkemizin bir ucundan diğer ucuna basketbolu anadolu ya taşıyan insanların bu emeklerine, bizler ve sizler gibi gerçek basketbol seyircisinin basketbolu sahiplenmesidir. Bu sahiplenme, bugün çağdışı bir uygulamayla rakip seyirci alınmama kararlarına imza atanların bu kararlarını gözden geçirmelerine sebep olacaktır.

Ben inanıyorum ki, bugün salonlarda sıkıntı yaratan insanlar gerçek basketbol taraftarları değildir. Bu sıkıntılar ve beraberinde gelen anormal kararlar gerçek basketbol taraftarlarını salondan gittikçe uzaklaştıracak, basketbolumuzda salonların dolması noktasında yeni yeni oluşmaya çalışılan kıpırdanmaları da ortadan kaldıracaktır.

Ne yapacağız ? Mücadele edeceğiz. Nasıl derseniz ? Her kesim, kendi gücünü, etkisi noktasında elinden gelen çabayı gösterecektir. Misal ben TV programı yapıyorum, gazetede yazıyorum, medyada elimden geldiğince bu kararı eleştiriyorum, eleştirmeye de devam edeceğim. Tv ye telefon yoluyla bağladığım ülkemz basketbol dünyasının önemli insanlarına bu konuyu işleyerek gündemlerine almasını sağlamaya çalışıyorum.

Sizler de Edirne'de, bir başkaları bir başka şehirde gündeme getirerek bu çağdışı uygulamanın derhal ortadan kaldırılması için elinden gelen katkıyı vermelisiniz.

İş bununla da bitmiyor. bu kararları almaya sebep olan sıkıntılı taraftar guruplarının da bir şekilde eğitilmesi, nasıl davranmaları gerektiği konusunda uyarılması ve bilgilendirilmesi gerekiyor.

Ben Edirne'ye, İstanbul'a, Ankara'ya taraftarımla gidip, "bir kültür sporudur" dediğimiz basketbol maçını izleyemeyeceksem, yatırım yapmamın da anlamı yok.

Yukarıda arkadaşların dediği gibi, seyircisiz oynasınlar daha iyi.

TS-OLİN maçına gelecek olursak;

Trabzon ve Olin Edirne el ele BBL'ye çıktılar. Gökhan Taştimur hoca ile sinan erdem'de TS-Hacettepe karşılaşması devre arasında bir muhabbetimiz var.Çok kısa değineyim. Gökhan hoca iki elini başının arasına almış, kara kara düşünüyor (BBL'ye çıkamayacağını düşünüyormuş), dedim ki "hoca boşuna kendini strese sokma, TS'den sonra BBL'ye çıkacak ikinci takım OLİN'dir" diyerek, aslında benim değil, tüm Trabzon ve karadeniz insanının OLİN'i BBL'de görmeyi ne kadar da çok istediğini anlatmaya çalışmıştım.

Eğer ki bu karşılaşmaya Trabzonspor taraftarları alınmış olsaydı, seyir açısından çok daha zevkli olabilirdi.

Ama maalesef bugün yine işin kolayına kaçılıp benim takımım İstanbul'da olduğu gibi Edirne'de de öksüz bırakıldı.

Yazık...

Ceyhun Dündar
09.12.2010, 00:47
Çok zor maç inşallah alacağız ancak artık obosohan ve snowdan katkı bekliyorum... bu kadar oynanan mactan sonra ligde kalmak bile artık bana yeterli geliyr...

Aslan2
09.12.2010, 01:22
İsmail Bey şimdi yazacaklarımı eminim biraz şaşkınlıkla karşılayacaksınız :) Hoş tesadüf açısından elbette !
BMN yi Sinan Erdemdeki maçlardan önce de takip ediyordum. Salona erken gittik. Ben eşim ve arkadaşlarım ile birlikte ikinci sıraya kurulduk. Tam önümüzdeki sırada ise 5-6 kişilik bir Trabzonlu grup vardı, bir kısmı ayakta olmak üzere. Ve tam önümdeki koltukta dizinde laptopu ile biri oturuyordu: Siz:) Resminizden tanıdım, hatta sohbet açmayı düşündüm ama nedense zorlama bir sohbet olacağını düşünüp vazgeçtim. Ama yanınızdakilerden kısaca boylu Trabzon formalı hafif saçsız kot pantolonlu bıyıklı bir beyefendi ile fındık ve yağ üzerine sohbetlerimiz ve esprilerimiz oldu. Suyunuzu paylaştıklarınızda bizleriz:)
Bir süre sonra polisler ve görevliler vs.geldi ve sizlerden Trabzon Tribününe geçmenizi istediler. Gerek yok, ne olacak biz Olin taraftarı ile birlikte izleriz dedi arkadaşlarınız ama görevliler diretti. Bu şekilde ve gerekçe ile yerlerinizden kaldırılmanızın gücünüze gittiğini farkettim, biliyorum.
Bu arada kıskanacaksınız ama 2.ve 3.günler biz Selçuk ve Hacettepe maçlarımız öncesindeki Trabzon maçlarını sırtımızda Olin formaları ile Trabzonlular arasında seyrettik. Sanırım reklam amaçlı üretilen küçük fındık poşetlerinden o kadar çok ikram edildi ki finduk yemekten içimiz kıyıldı:)
Bu Trabzon-Edirne konusu artık sıkmaya başladı gerçekten. Konuşmak bile zul geliyor. Evet nahoş şeyler oldu ama bunların sorumlusu basketbol severler değil, her iki yandan birer avuç fanatik futbol taraftarı. Ancak sorun sadece Olin-Trabzon sorunu da değil. BJK Cola Turka maçında da rakip izleyiciye ve hakemlere küfür edildi !
Yazınızda ifade etmeye çalıştığınız sahiplenme ve çabaları elimizden geldiğince göstermeye çalışıyoruz. Cengiz Bey bu uğraşlarımızda bizleri takip ediyor sanırım. Ama gençleri ikna etmek hiç kolay değil:( Kendi liderlerini bile pek dinlemiyorlar. Onlar en iyi taraftarın kendileri olduğunu, istedikleri herşeyi yapabileceklerini düşünüyorlar. Bereket biraz yaştan baştan kurtarıyoruz !
Yazınızın içeriğinin tamamına katıldığımdan tekrara girmek istemiyorum.
Basketbol bir keyif sporudur. İnşallah gün gelir rakip basketbol izleyicileri yanyana maç izleyebilme keyfini yaşarlar. Saygılar.

Miraç Atalay Çiftçi
09.12.2010, 01:40
Trabzonspor seyircisi salona alınmayacak...

Oğuz ZEYTİN
10.12.2010, 14:44
Maç saati başlıkta hala 16 görünüyor, doğrusu 17!

Oğuz ZEYTİN
10.12.2010, 15:02
OLİN EDİRNE MAÇI ÖNCESİ BEYİN FIRTINASI

KISA ROTASYONU

(Sakatlık durumları ihmal edilerek)

Maça Rasic-CANER-Obasohan-Wright-Vlade beşiyle başlamalıyız!

"Caner mi" demeyin, gelin düşünelim. Rakibin Can-Seibutis-Erdal-Deliboa-Samardziski beşinin en önemli elemanı Seibutis ama o takımın denge noktası Can Akın! Onu oyundan ne derece soğutabilirsek, pas kanallarını tıkayabilirsek işimiz o derece kolaylaşır. Bu görev de Caner'e verilmeli. Maçın ilk anından itibaren Can Akın'a yapışmalı. Böylece onu yıldırabilir.

*

Ayrıca kenardan Snow gard, Ersin ise forvet için taze gelecektir. İkisinin de erken faul problemine girip kenara geldiği dakikalarda takım ritminin düştüğünü göz önünde bulundurursak sürelerin bu şekilde paylaşılmasının haklılığı görülür.

Zamanında Billups ve Hamilton'ın yanında oynayan M. Curry ilk beş başlayıp hücumda eline top değmeden maç bitiriyordu. Pis işleri layıkıyla yapıp kenara geldiğinde onu Corliss Williamson dinlendiriyordu. C. Williamson NBA'de 6. Adam ödülü sahibi olurken bu sistemde oynuyordu.

Bu isimler uzak geliyorsa SA Spurs'den M. Ginobili'yi belirteyim. Bruce Bowen sadece savunma yapıp, rakip takımın dengesini bozduktan sonra oyuna giren Ginobili takımın hücum gücüne katkı yapıyordu.

Örnekler çok...

ALAN SAVUNMASI

Sezon başından beri takip edebildiğimiz kadarıyla özellikle Gs CC maçının son çeyreği ve Bjk Ct maçının üçüncü çeyreğinde alan savunmasında başarılı olduk. Olin'in dışarıdan yüzdeli attığı bir gerçek fakat, Jamison sakatsa-uzunların olası faul probleminde Hakan ve Hadi'nin aynı anda sahada olduğu beşten zone yapmasını bekleyebiliriz. Handikap olarak verilmesi muhtemel hücum ribaundlarından endişe duymaya gerek yok, Olin ribaundcu bir takım değil. Ayrıca kısalarımız havuza düşen toplara sahip oluyorlar.

DELIBOA 'YA DİKKAT

Çizgi gerisinden oynamayı seven bir uzun. Adam adama savunmada oralara çıkacak uzunlarımızı düşününce Hadi geliyor aklıma.

-

Enteresan bir maç bizi bekliyor. Yayın yok, salon yasak. Bu hafta sonu Trakya'da Karadeniz Fırtınası essin...

Taner Uykuçeken
10.12.2010, 16:16
“okullar talebler olmasaydı maarifi ne güzel yönetirdim”
fi tarihinde bir bakan
''maça gidecek seyirciler olmasa türk basketbolunu ne güzel yönetirdim''
Turgay Demirel

en güzel yol olay çıkmamasınımı istiyoruz spor müsabakalarını seyirciye kapatın olsun bitsin başımız ağrımasın

Qarizma_miraç
10.12.2010, 18:47
4,5 handikap ile alırız maçı umarım handikapa gerek kalmaz... son periyotta yine 30+ sayı bekliyorum 15-20 arası yesek bile alırız maçı

Faruk BERBER
10.12.2010, 20:21
4,5 handikap ile alırız maçı umarım handikapa gerek kalmaz... son periyotta yine 30+ sayı bekliyorum 15-20 arası yesek bile alırız maçı

Çok iyimsersin , inşallah dediğinin gibi olur . . .

Hamdi Karamahmutoğlu
10.12.2010, 21:28
Maça değilde seyirci alınmamasına takıldım ben.
Her şeyin kolayına kaçmak genetiğimize işlemiş.

Samet Yildirim
11.12.2010, 00:37
Taraftar neden alinmiyor ilginc. Aramizda sorun mu var rakiple ??

Kesinlikle yenmemiz lazim hadi beyler...

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 11:36
MP Trabzonspor'da Moraller Yerinde

Bugün deplasmanda Olin Edirne ile karşılaşacak olan Medical Park Trabzonspor, bu önemli karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istiyor.

Medical Park Trabzonspor Antrenörü Alaeddin Yakan, geçtiğimiz hafta aldıkları Mersin Büyükşehir Belediye galibiyeti ile moral bulduklarını söylerken, Edirne’den de galibiyetle dönerek ligde üst sıralara tırmanmak istediklerini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye galibiyetinin anlamlı olması için bu haftayı da galibiyetle kapatmak zorunda olduklarını söyleyen Yakan, “Takımda Jamison’un sakatlığı var. Bunun dışında eksik oyuncumuz yok. Zor bir maç olacağını biliyoruz. Rakibimizi TB2L’den de tanıyoruz. Beko Basketbol Ligi için iyi bir kadro oluşturdular. Taraftarlarımızın yanımızda olmaması bizi olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak her şeye rağmen hedefimiz Edirne’den galibiyet ile ayrılmak. Bu karşılaşmada az hata yapmak zorundayız” diye konuştu.

basketbolseverler.com

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 11:51
Taraftar neden alinmiyor ilginc. Aramizda sorun mu var rakiple ??

Kesinlikle yenmemiz lazim hadi beyler...

ilgileniyoruz Samet :)

Murat'
11.12.2010, 11:55
Macin saati 17 sayin yoneticiler, degistirirseniz ve de basligi genele alirsaniz guzel olur.

mda61
11.12.2010, 13:11
maç yayını var mı arkadaşlar Spormax'tan ?

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 13:13
Yayın yok. Cengiz Abi salonda olacak, atmosferi ondan öğreneceğiz.

mda61
11.12.2010, 13:16
Anlaşılan senede 4 maç izleyebileceğiz Trabzon'unumuzu. 4 istanbul takımının maçları dışında yayın yok. 1-2 seneye bizim maçlarıda verirler artık.

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 13:27
Yeni yayın ihalesi ile ilgili olarak şöyle bir yorumda bulunmuştum:

" ...

Ve yayın yok!

İşte 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası finalisti (ve ev sahibi) Türkiye'den basketbol manzaraları..."

*

Yayın politikasının belirlenmesinde İngiltere Premier Ligi ve Rusya futbol liginden maçların canlı yayınlanmasının etkisi var. Ayrıca İstanbul merkezli yayınlar maliyet açısından yayıncı kuruluşa avantaj sağlıyor. Bir de Iverson etkisi var ki sormayın! Bu hafta Bjk maçı yayınlansın diye, önce cuma akşamı diye açıklandı. Sonra Iverson'ın sakat olduğu ve oymayacağı açıklanınca yayın programından çıkarıldı, cumartesiye alındı. Hem de rakibi ligin tepesindeki Antalya BŞB.

Böyle saçmalıklara ses çıkarmayan koyun gibi yöneticiler varken neyi çözeceksin?

NOT: Yönetici = "sorun ÇÖZEN kişi"

Bdeniz_61
11.12.2010, 13:43
Olin Edirne ligin en iyi taraftar potansiyeline sahip takımı.Kendi evlerinde müthiş taraftar destekleri var.Lige bizimle beraber yeni çıkmalarına rağmen bizden daha çabuk alıştılar lige.Biz daha yeni yeni oturuyoruz.Açıkçası zor geçecek karşılaşmada Olin Edirne'yi avantajlı görüyorum.

Tabi gönlümüzden geçen Trabzonsporumuzun kazanması.

Ilelioglu
11.12.2010, 13:53
Insallah kazanip yolumuza devam ederiz..;):)

Osman Yavuz
11.12.2010, 13:55
Ligin en zor 3-4 deplasmanından biri oldu bence Olin.Kazanmamız zor görünüyor.İnşallah yanılırım.

Mehmet BAL
11.12.2010, 16:14
inşallah kazanıp kazasız belasız yolumuza devam ederiz

pReN@_61
11.12.2010, 16:45
15 dakika kaldı maça..

İnşallah kazanırız.

Mustafa ÖZDEMİR
11.12.2010, 16:49
kazanacağız inşallah...

A.T.R
11.12.2010, 16:52
Bu ligde tutunmak istiyorsak ( şimdilik ) büyükbaşların haricindekileri geçmemiz lazım. Haydee :)

samet aslan
11.12.2010, 16:54
maç başlıyor vira bismillah....

Samet Yildirim
11.12.2010, 17:02
Maci takip etmek icin bir link verseniz sevinirim...

pReN@_61
11.12.2010, 17:05
Maci takip etmek icin bir link verseniz sevinirim...

http://212.174.96.214/TBF/netcasting/default.asp?game_number=2EA447&microsite_scope=

samet aslan
http://212.174.96.214/TBF/netcasting/default.asp?game_number=2EA447&microsite_scope=

Samet Yildirim
Tskler arkadaslar

pReN@_61
11.12.2010, 17:06
4-2 yenik durumdayız..

playa
11.12.2010, 17:06
maç başladı inşallah kazanırız

sem61
11.12.2010, 17:07
inşallah kazanırız

Batuhan
11.12.2010, 17:07
4-2'de takıldı bu ya .

altinkaya08
11.12.2010, 17:09
evet yine takıldı nebiçim iş bu?

pReN@_61
11.12.2010, 17:10
Maç mı durdu acaba?

samet aslan
11.12.2010, 17:10
tbl gene kafayı yedi..

sem61
11.12.2010, 17:13
rezalate bak yayın dondu

Batuhan
11.12.2010, 17:16
http://212.174.96.214/TBF/netcasting/default.asp?game_number=2EA447&microsite_scope=#loop

4 maçı canlı olarak gösteriyorlar şu an..

Koray10
11.12.2010, 17:18
maci nerden bakabilirim?

Batuhan
11.12.2010, 17:19
Allah belanı versin TBF.

Uğurtan
11.12.2010, 17:23
Bu ne rezalet arkadaş yaa..

Mehmet BAL
11.12.2010, 17:23
son durumdan bilgisi olan yok mu?

Samet Yildirim
11.12.2010, 17:27
Ay ben böyle siteninde....

Mustafa Yılmaz.20
11.12.2010, 17:27
İlk çeyrek 21-14 bitti.

Mustafa Yılmaz.20
11.12.2010, 17:30
Şu an skor 28-18

Michael Wright 18 sayının 11 ini atmış.

Murat'
11.12.2010, 17:31
Tuh be ya yine yeniliyoruz yine yeniliyoruz arkadas.

pReN@_61
İşe bak 10 fark yemişiz...

sem61
Şu an skor 28-18

Michael Wright 18 sayının 11 ini atmış.
nerden takip ediyorsun

Samet Yildirim
11.12.2010, 17:32
10 fark birsey degil.

Uğurtan
10 sayı bir şey değil..

Deplasmandayız neticede..

Maçtan kopmayalım yeter..

kemal_efe
2.çeyrek 25-16 yenik durumdayız

Yunus Emre SEYHAN
Son periyotta hallederiz her zaman olduğu gibi :D

kemal_efe
11.12.2010, 17:33
30-18 oldu

Mustafa Yılmaz.20
11.12.2010, 17:34
İşler kötü gidiyor. 33-22

http://www.edirnebasket.com/olin-edirne-mp-trabzonspor-mac-basliyor/

Batuhan
11.12.2010, 17:35
36 - 24.....

sem61
11.12.2010, 17:36
36-22 olmuş

Samet Yildirim
11.12.2010, 17:39
42-30...........

pReN@_61
11.12.2010, 17:39
İşimiz zor görünüyor..

Mehmet BAL
11.12.2010, 17:44
İşimiz zor görünüyor..
Hemde çok zor 50-35

Uğurtan
50-35 ilk yarı sonucu..

Direnç göstermemiz gerekiyor..

Batuhan
50 - 35 bitti ilk yarı.

trbzonsporlu
11.12.2010, 17:45
rakipten çok fazla üçlük yemişiz

samet aslan
11.12.2010, 17:45
ilk yarıda 50 sayı bizimkiler ne hucum yapıo ne savunmada demekki geçen sene fınallerde rahat geçtiğimiz olin farka bogacak bu gidişle....

exelans_25
11.12.2010, 17:46
bu maçı da nerdeyse kaybettik.

Eren Karaahmetoğlu
11.12.2010, 17:47
Olin'den ilk yarıda 50 sayı yemek marifet gerektirir.

Ilelioglu
11.12.2010, 17:48
Ilk yari cok fark yedik tam 15 sayi...:cool:

Bu maci kaybederiz bu gidisle...

SEDAT
11.12.2010, 17:50
- Basketbol sayfası benim için dejavu oldu artık , ne zaman baksam aynı skorlar maşallah...

samet aslan
11.12.2010, 18:00
bütün takım alinin eline bakıyo galiba başka sayı atan yok nerdeyse...

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 18:01
Cengiz Abi (Çubukçu) salondan bildiriyor!

52-39 gerideyiz. Üçüncü çeyreğe fena başlamadık ama genel olarak direncimiz çok düşük. Özellikle içeride Samardziski'yi durduramamışız.

Koray10
11.12.2010, 18:02
bu takim geldigi gibi gidecek herhalde

Nizam
11.12.2010, 18:03
Ben çevirebileceğimize inanıyorum .

exelans_25
11.12.2010, 18:04
55-41 paso üçlük yiyoruz

samet aslan
11.12.2010, 18:04
maçta gerginlik varmış gene hakemlere bağlıyolardır skoru...

exelans_25
11.12.2010, 18:06
57-41 oldu seibutis

exelans_25
11.12.2010, 18:09
61-44 oldu sadece ali atıyor bizden onlardan smardzinski 4 faul oldu

exelans_25
11.12.2010, 18:15
üçlük yemeye devam ediyoruz hoca bu takıma savunma öğret savunma

Bdeniz_61
11.12.2010, 18:19
Ali Karadeniz üçlük atıyorsa zaten birşeylerin ters gittiği ortada:mad:

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 18:22
3. periyot sonucu: 70- 50

Murat'
11.12.2010, 18:25
Yenilmeyi gectim, tamam anladik bu ligin en kotu takimlarindan bir tanesiyiz, hatta bana gore Mersin'den sonra ikinci kotu takimiz.Mucadele gucumuz yerlerde surunuyor anlasilan.Haftaya da yanilmiyorsam Banvit ile oynayacagiz o maci almamiz da bana gore mucize olur.

Duzeltiyorum haftaya Telekom'la oynayacamisiz.

Gümüshane
11.12.2010, 18:26
arkadas su basligi actigimiz zaman hangi kanalda oldugunuda yazsa tadindan yenmez aslinda..

Batuhan
11.12.2010, 18:27
Yenilmeyi gectim, tamam anladik bu ligin en kotu takimlarindan bir tanesiyiz, hatta bana gore Mersin'den sonra ikinci kotu takimiz.Mucadele gucumuz yerlerde surunuyor anlasilan.Haftaya da yanilmiyorsam Banvit ile oynayacagiz o maci almamiz da bana gore mucize olur.

Türk Telekom ile oynayacağız haftaya. Yine de sonucun pek farklı olacağını düşünmüyorum; yeniliriz.

Bir de Hentbolda yenildik, Basketbolda yeniliyoruz. Allah'ım inşallah yarın futbolda yüzümüzü güldürür..

Emre ÖZTÜRK
11.12.2010, 18:28
Off baya gerideyiz yahu.Döner mi acaba burdan

Alibeyoglu
11.12.2010, 18:36
rezalet ötesi

sem61
11.12.2010, 18:40
bu koçla olmayacağını bas bas bağırıyor ........ne savunma ne hucum . olin bile bize fark atıyorsa daha ne diyim

Great White
11.12.2010, 18:46
başlığa bakınca olin diye basket takımı da mı var diye düşünürken ona da yenilmiş bu hastanespor:)

bir şey değil durduk yere millete madara oluyoruz şu gereksiz takım yüzünden..

Mustafa Yılmaz.20
11.12.2010, 18:46
92-63 bitti. Anlaşılan problemler devam ediyor. Biz değil ama Olin bu sezon play-off u zorlayacak. İçerde mutlaka kazanmamız gerekli. Gelecek haftadaki rakibimiz Telekom yavaş yavaş toparlanıyor, bugün de kazandılar. Haftaya kazanmak şart.

Faruk BERBER
11.12.2010, 18:49
Savunma hiç yok ya hayret bişey uyuz olmaya başladım şahsen 92 nedir ya , yenileceğimizi bkliyodum zaten ama 30 fark da yenmez yersen küme düşersin

unique
11.12.2010, 18:50
Yuh yani, geçen sene aynı seviyede mücadele ettiğimiz takım bize 30 sayı fark atıyorsa bir yerde inanılmaz yanlışlar yapıyoruz demektir.

Uğurtan
11.12.2010, 18:59
Olinden yenen 30 sayı fark..

Sözün bittiği yer..

Galibiyet beklentim yoktu ama bu şekilde değil..!

Emre B.
11.12.2010, 19:05
Kapatsınlar bari şubeyi :mad:

SEDAT
11.12.2010, 19:07
- Ulan her maçta fark yenmezki bari adabıyla yenilin , Tam medical parklık olduk yani...

Murat Erdem
11.12.2010, 19:09
Doğru ve Yanlış...Bu gün Edirne'de parkenin üzerindeydi.

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 19:11
Salondan (Cengiz Çubukçu aktarıyor):

Yenilmedik, ezildik!

İçeriden dışarıdan, durduramadık!

Dragojlovic kenara gelince, koltuğa veya su şişesine vurmuş, Edirneliler tepki göstermiş. Bizim aslan parçası da uygunsuz diyaloga girmiş onlarla, teknik faul almış. Yoksa abartılacak bir olay yaşanmamış.

Tribünde "Hamsi Tava Olin'le güzel" diye pankart açmışlar (tahrik olun diye yazmıyorum, şimdi adamlara saydırmaya gerek yok).

Cengiz Abi, SEIBUTIS'i Trabzon'a getirmek istiyor, bu gece onu kaçırabilir : )

*

Murat'
11.12.2010, 19:11
Takimda kim ne kadar oynadi kim kac sayi atti hicbir fikrimiz yok simdilik.

Ama surasi kesin takim mucadele olarak yerlerde surunuyor.

Yanlis neredeyse en kisa zaman duzeltilmesi gerekiyor.

Uzulerek soyluyorum ama bu islerin boyle olmasinin en buyuk sorumlulari Dogan Hakyemez ve Alaeddin hoca.

Hürgün Aygün
11.12.2010, 19:13
Rezillik yani bu sene birlikte BBL'ye yükseldiğimiz takımdan fark yiyoruz!

Eren Karaahmetoğlu
11.12.2010, 19:13
Düşmeyiz değil mi?

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 19:14
Büyük rakiplerimizi Mersin BŞB, TOFAŞ, Erdemir, Aliağa, Oyak kaybetti.

Yani hedeflere emin adımlarla gidiyoruz!

Hedef neydi?

- İlk 6!

Şaka bir yana, üzülüyorum...

Murat'
11.12.2010, 19:14
Su durumda ligde insallah kaliriz demek geciyor icimden.

Murat'
11.12.2010, 19:15
Oguz senden tespitler alabilir miyiz ?

Bugunki durumdan kim sorumlu sence ?

nakzo
11.12.2010, 19:15
Çok gereksiz bir şube ligin en kötü takımıyız.

SEDAT
11.12.2010, 19:16
- Şenol Hoca Basketçilerle bi konuşsa fena olmaz...

Faruk BERBER
11.12.2010, 19:17
Düşmeyiz değil mi?

Bu anlayış devam ederse ligde kalmamız çok zor maalesef dikkat ettiysen forumda yeileceğimizi bekliyordum ama bu farkı beklemiyordum diyor hayır kardeşim sen yenilmeyi de bekleyemezsin . Bu takımı geçn yıl alt ligde orda burda finallerde yenmedik mi biz kardeşim nedenböylbi beklntiye düştün ?

Çünkü oradan beri iki takımın nasıl yönetildiği ortada !

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 19:17
Takimda kim ne kadar oynadi kim kac sayi atti hicbir fikrimiz yok simdilik.

Ama surasi kesin takim mucadele olarak yerlerde surunuyor.

Yanlis neredeyse en kisa zaman duzeltilmesi gerekiyor.

Uzulerek soyluyorum ama bu islerin boyle olmasinin en buyuk sorumlulari Dogan Hakyemez ve Alaeddin hoca.

Wright 22 sayı 7 ribaund.

Snow 18 sayı 5 asist.

Vlade 8 sayı 5 ribaund.

Rasic 2 sayı 2 asist 6 top kaybı.

Obasohan 4 sayı 3 top kaybı.

Toplam top kaybımız: 21

Seibutis: 25 sayı 9 asist.

Murat'
11.12.2010, 19:19
Rasic bu macta dokulmus anlasilan.

Yerli oyunculardan katki maalesef koca bir "0"

Uğurtan
11.12.2010, 19:20
1-Yanlış planlama ve bütçenin popülist kullanımından DOĞAN HAKYEMEZ,

2-Bu takımın her ne olursa olsun hala adam gibi savunma yapamamasından ve doğru düzgün set oyunu oynayamamasından ise ALAEDDİN YAKAN..

3-Bu iki isme bu kadar tahammül eden ve ekonomik sıkıntıları hasır altı eden SANER AYAR..

Sorumlulardır..

Destek verdik.. Trabzon için oldukça fazlaca tahammül gösterdik..

Birçok insanı susturduk aman dokunmayın şimdilik diye..

YETER..

Bu rezillik hakikaten yeter..!

Faruk BERBER
11.12.2010, 19:21
Rakip olarak saydığımız Erdemir Fener deplasmanında son saniyeye 1 sayı önde giriyor , Lavrinovic 1/2 FT ile maçı uzatıyor , Erdemir kaybediyor ama nasıl ? Bir de kendimize bakalım

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 19:22
Oguz senden tespitler alabilir miyiz ?

Bugunki durumdan kim sorumlu sence ?

Murat, zor soruyorsun. Duygularla - bilgiler karışık şu anda. Yanlış bir şey söylemeyeyim, zaten hepimiz üzgünüz.

Daha sonra sağlıklı değerlendirme yaparız.

Ama şu bir gerçek:

Evet, yazdan beri şanssızlıklar var. Ama yönetim hataları da var.

Evet, kadro dar. Ama eldeki malzemeden maksimumu alamayan koçun da eksikleri var.

Evet, bütçe az. Ama daha az bütçeyle daha büyük işler yapan kulüpler var.

Evet, yıldızlarımız var. Ama görevler-roller karışık, belli değil.

Evet, çok şey istiyoruz. Ama Trabzonsporluyuz. Azla yetinemiyoruz, gerçekleri kabul edemiyoruz.

Sanırım hepimiz suçluyuz.

SEDAT
11.12.2010, 19:27
- Bu kadro Olin'den kötü değil , Bu kadro bu kadar kötü oynayacak bir kadro değil...

- Birilerinin bu işe el koyması gerekir...

Murat Erdem
11.12.2010, 19:28
Dodo, Trabzonspor'un isminin büyüklüğüne ve bulduğu sponsora kanarak tam anlamıyla fantazi yapmıştır. Alaattin Yakan bu süreçte müdahil olmaktan uzak kalarak bu günlerin mimarlarından olmuştur. Yerli oyuncu konusunda yaşanan akıl tutulmasına ise söylenecek kelime bulamıyorum. Ligden düşmememiz tamamıyle diğer takımların saha ve ekonomik performansına bağlıdır. Mersin-Tofaş-Oyak üçlüsünün bizden daha kötü duruma düşmesi için dua etmekten başka şansımız yok.

Mustafa Yılmaz.20
11.12.2010, 19:29
Seibutis anlaşılan harika performansını sürdürüyor. Ligin açık ara en doğru transferi bence. Bugünkü 25 sayı 9 asist için söylemiyorum. Ne zaman Olin'in ne yaptığına baksam karşıma Seibutis çıkıyor.

Rasic ve Obasohan bugün katkı veremedi anlaşılan. Ama ikisine de kızamıyorum çünkü hala takım olmayı beceremedik. Özellikle Rasic oturmuş bir takımın önemli parçalarından biri olması gerekirken, takımı tek başına -asistleriyle- sürüklemeye çalışıyor. Şu net şekilde ortada; Rasic kötü oynarsa, kazanma şansımız "sıfır".. Tıpkı bugün olduğu gibi..

Murat'
11.12.2010, 19:33
En buyuk sorumlu bence populist soylemleriyle citayi yukselten Dogan Hakyemez'dir.

Ilelioglu
11.12.2010, 19:37
Isimiz oldukca zor gözüküyor, cok fark yedik....:cool:

Murat Erdem
11.12.2010, 19:42
Ligin en kötü averajı bizim. Önümüze gelene 20-30 a yattık.

KUTADGU
11.12.2010, 19:42
Anlaşılan Basketbol adına Kuzeydoğu cephesinde yeni bir şey yok...

Ev sahipliği avantajımızı kullanabildiğimiz maçlarda çok kazanabilirsek lige tutunuruz.

Başka yolu yok.

Altan Atabay
11.12.2010, 19:43
bence de cihan.. gidiciyiz gibi(:

necmiati61
11.12.2010, 20:09
Bi kere basketbol takımımız "gereksiz bir şube" kesinlikle değil.. Bence doğru yorum yapalım.. Ayrıca bu günler kötü günler ama bu günler de gelip geçer, eğer doğru bir şekilde hareket edebilirsek. Basketbolun Trabzona, Trabzonun da basketbola ihtiyacı var..

Mehmet BAL
11.12.2010, 20:32
Yuh yani, geçen sene aynı seviyede mücadele ettiğimiz takım bize 30 sayı fark atıyorsa bir yerde inanılmaz yanlışlar yapıyoruz demektir.
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 20:39
İlk ayrıda kalan maçlar ilginç:

İçeride Türk Telekom - Banvit - Pınar KŞK gibi güçlü takımlarla oynayacağız.

Dışarıda ise göreceli olarak dar kadrolu Antalya BŞB, Aliağa Petkim, Erdemir ile...

Bornova ve Oyak maçlarını yitirdik, hazır değildik dedik, sineye çektik.

Peki bugün? "Jamison yoktu"nun arkasına sığınılmayacaktır herhalde.

Birileri lütfen doğru düzgün açıklama yapsın: Ne oluyor, ne bitiyor?

KUTADGU
11.12.2010, 20:39
bence de cihan.. gidiciyiz gibi(:

Altan Abi durum her ne kadar kötü gözüksede.

Düşmeme yolunda rakiplerimize oranla büyük bir avantajımız var.

Ne olursa olsun iyi bir seyircimiz var.

Ev sahibi avantajı ile maç kazanmaya devam edersek bu sene ligde tutunuruz.

Hatta tutunacağız da.

Kesin olarak düşmeyeceğimizi söyleyebilirim.

TSelif
11.12.2010, 20:42
Ama yeter yani ne bu :mad:

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 20:44
@ Cengiz Abi,

13 Mayıs 2010'da yazdığım şu yorumu sizin için buldum.

Transfer dosyası başlığı açıldığında yazdığım ilk isimler bunlardı.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=3223321&postcount=115

Oradaki isimlerden biri tanıdık gelecektir. Daha adamın adı Türkiye'ye düşmeden aklımıza gelmiş, paylaşmışız. Olin'de izlemek de beni mutlu ediyor.

Kazım Uzunboy
11.12.2010, 20:45
Genelde maçın son periyodunda açılan takımımız belki liginde son periyodunda açılır. :)

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 21:10
Arkadaşlar maçtan yani Edirneden yeni geldim, hemen konuya gireyim...öncelikle deplasman seyircisi alınmamasına rağmen şahsıma ve İsmet Alkan'ın yakınlarına bilet temin eden ondan daha önemlisi güzel bir misafir perverlik sergileyen Tamer Cengiz abimize şükranlarımı sunuyorum, bunun yanında İsmini hatırlayamadığım 2 arkadaşımız daha vardı onlara da ayrı bir teşekkür.. Tamer abi'ye ayrı bir teşekkür de bizlere hediye ettiği badem ezmelerinden dolayı :) şu an afiyetle yiyorum ..kendimi bu hediyeyi alırken Trabzonspor'un taraftar temsilcisi gibi gördüğümü de belirteyim :)
maça gelirsek neresinden tutarsak elimizde kalır, hiç bir periyod rakibimizi yenemedik hep geride kaldık... maça oldukça hızlı başlayan olin içerde samardizski ile pota altımızı delik deşik ederken içeri penetreleriyle takımlarının yıldızı seibutis skor üretti, biz ise skor üretirken işin savunma kısmını hiç yapamadık üstelik maçın ilerleyen zamanlarında Olin savunmada sertleştikçe sertleşti hücumda ise her oyuncudan skor bulur hale geldi biz ise sadece wrigth'in eline baktık, 2. yarı ise sadece snow 3'lükleriyle skora katkıda bulundu...Rasic'in kötü gününde olması sebebiyle sadece wright'a top verebildik onun dışında vlade ise smartzski'nin yanında çok pasif kaldı ve doğru dürüst katkıda buluınamadı...
ilk yarıyı 15 sayıya geride kapatınca dedik ki ikinci yarı herhalde 3. periyod takım iyi savunma yapar ve farkı 10'un altına çeker tam tersi oldu , savunmayı aynı ciddiyetle yapan olin yüzdeli dış atışlarla bizim fişimizi son periyoda girmeden çekmiş oldu...
bireysel olarak bakarsak,
1. wright maça çok iyi başladı adeta tek başına ayakta kalan isimdi diyebiliriz ama 3. faulünü aldıktan sonra o da oyundan düştü özellikle 2. yarı yorulunca da çok top kaybetti...
2.Rasic: çok bozuk bir günündeydi, ne doğru dürüst savunma yapabildi ne de sayı atabildi, takımı da oyuncu kurucu olarak taşıyamayacağını gösterdi...hatta ismi lazım değil bir yöneticimiz ''yahu versene topu snow'a, o getirsin hücuma '' diye de serzenişte bulundu..
3.Ersin:maça ilk 5 başladı ama o da savunma ve hücum anlamında durağan ve verimsiz bir günündeydi..
4.Obasohan:beni en büyük hayal kırıklığına uğratan oyuncuydu, kaçırdığı boş 3'lüklerin yanında hiç savunma da yapmadı, umarım sakatlığın etkisindendir yok eğer tarzı buysa bize uymaz...
5.vlade:kesinlikle bizim ligimizde 5 numara oynayacak bir oyuncu değil, hiç beğenmedim samartzislkiye resmen ezildi alacağı süre normal şartlarda en fazla 10 dakika olmalı,üstelik belki iyi bir şey çok hırslı gözüktü ama rakip seyirciye yaptığı hareketler yenilir yutulur cinsten değildi..
6.snow:bugün kötü başladı ama 2. yarı işi düzeltti ve kendi adına iyi istatistik tutturdu ama kesnlikle takımı oynatmaktan çok uzak, yani koş koş oyuncusu ..bugün rasic devre dışındayken oyun kurucu görevini de yaptı.
7.ilker:sonlarda şans buldu ama süre alamamasından mıdır nedir morali bozuk gibi, zaten açılan farka yapacak bir şeyi yoktu..
8.hadi:verilen sürede elinden geleni yapmaya gayret etti o kadar..
9.hakan: o girince savunmada daha iyiydik ama o da rakip pota altı oyuncularının cüssesi karşısında çok çaresiz kaldı.
10.caner:aldığı sürelerde ben niye burdayım dedi, 2 3'lük denedi ikisi de potaya bile değmedi..moralman bitik..
11.kamer:kenarda sevimli sevimli oturdu
12.serhat: oyuna katkı verdi, fena da değildi ama hoca onu hemen kenara aldı
13.İsmet:günün yıldızı kesnlikle oydu, tirbünde yanımızda her soruya efendice cevap verdi arkadaşlarına da destek verdi...umarım bu takımda en kısa sürede süre alır...

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 21:12
@ Cengiz Abi,

13 Mayıs 2010'da yazdığım şu yorumu sizin için buldum.

Transfer dosyası başlığı açıldığında yazdığım ilk isimler bunlardı.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=3223321&postcount=115

Oradaki isimlerden biri tanıdık gelecektir. Daha adamın adı Türkiye'ye düşmeden aklımıza gelmiş, paylaşmışız. Olin'de izlemek de beni mutlu ediyor.

Oğuz burdan paylaşamayacağım şeyleri özelden seninle paylaşacağım, mutlaka sen ve senin gibi arkadaşalra spor yöneticisi olarak ihtiyaç var :)
Seibutis konusuna gelince, aşağıda tekrar belirtmek istiyorum bu 25'lik bebek yüz müthiş bir oyuncu ve litvanyalılar soğuk derler ya tam tersi seyircinin sevgilisi durumunda...

Renaldas SEIBUTIS

198 cm -84 kg - 25.12.1985 - Litvanya - Şutör Gard

Bencil değil, takım oyuncusu. Arjantin'deki 2005 yılında 21 yaş altı şampiyonasında MVP(En Değerli Oyuncu) seçilmişti.

Jasaitis'in ülkemize gelebildiğini düşünürsek olası transferi de mantık dahilinde.

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 21:15
Altan Abi durum her ne kadar kötü gözüksede.

Düşmeme yolunda rakiplerimize oranla büyük bir avantajımız var.

Ne olursa olsun iyi bir seyircimiz var.

Ev sahibi avantajı ile maç kazanmaya devam edersek bu sene ligde tutunuruz.

Hatta tutunacağız da.

Kesin olarak düşmeyeceğimizi söyleyebilirim.

Cihan bu oyuıncu kadrosuyla bu işin olmayacağını düşünmeye başladım, hiç savunma yapmıyoruz..daha doğrusu takımda iki işi birlikte yapabilen oyuncu nerdeyse yok gibi..yani savunma yapanlar sayı atamıyor sayı atanlar savunma yapmıyor ya da yapamıyor....takımın kimyası bozuk...

bekir61
11.12.2010, 21:16
biz bunlari daha önce yenmemismiydik

onlar daha iyi oldular biz daha kötü öylemi?

Alibeyoglu
11.12.2010, 21:18
rezalet ötesi basketbol takimi baskani müdale etsin

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 21:27
Arkadaşlar maçtan yani Edirneden yeni geldim, hemen konuya gireyim...öncelikle deplasman seyircisi alınmamasına rağmen şahsıma ve İsmet Alkan'ın yakınlarına bilet temin eden ondan daha önemlisi güzel bir misafir perverlik sergileyen Tamer Cengiz abimize şükranlarımı sunuyorum, bunun yanında İsmini hatırlayamadığım 2 arkadaşımız daha vardı onlara da ayrı bir teşekkür.. Tamer abi'ye ayrı bir teşekkür de bizlere hediye ettiği badem ezmelerinden dolayı :) şu an afiyetle yiyorum ..kendimi bu hediyeyi alırken Trabzonspor'un taraftar temsilcisi gibi gördüğümü de belirteyim :)
maça gelirsek neresinden tutarsak elimizde kalır, hiç bir periyod rakibimizi yenemedik hep geride kaldık... maça oldukça hızlı başlayan olin içerde samardizski ile pota altımızı delik deşik ederken içeri penetreleriyle takımlarının yıldızı seibutis skor üretti, biz ise skor üretirken işin savunma kısmını hiç yapamadık üstelik maçın ilerleyen zamanlarında Olin savunmada sertleştikçe sertleşti hücumda ise her oyuncudan skor bulur hale geldi biz ise sadece wrigth'in eline baktık, 2. yarı ise sadece snow 3'lükleriyle skora katkıda bulundu...Rasic'in kötü gününde olması sebebiyle sadece wright'a top verebildik onun dışında vlade ise smartzski'nin yanında çok pasif kaldı ve doğru dürüst katkıda buluınamadı...
ilk yarıyı 15 sayıya geride kapatınca dedik ki ikinci yarı herhalde 3. periyod takım iyi savunma yapar ve farkı 10'un altına çeker tam tersi oldu , savunmayı aynı ciddiyetle yapan olin yüzdeli dış atışlarla bizim fişimizi son periyoda girmeden çekmiş oldu...
1. wright maça çok iyi başladı adeta tek başına ayakta kalan isimdi diyebiliriz ama 3. faulünü aldıktan sonra o da oyundan düştü özellikle 2. yarı yorulunca da çok top kaybetti...
2.Rasic: çok bozuk bir günündeydi, ne doğru dürüst savunma yapabildi ne de sayı atabildi, takımı da oyuncu kurucu olarak taşıyamayacağını gösterdi...hatta ismi lazım değil bir yöneticimiz ''yahu versene topu snow'a, o getirsin hücuma '' diye de serzenişte bulundu..
3.Ersin:maça ilk 5 başladı ama o da savunma ve hücum anlamında durağan ve verimsiz bir günündeydi..
4.Obasohan:beni en büyük hayal kırıklığına uğratan oyuncuydu, kaçırdığı boş 3'lüklerin yanında hiç savunma da yapmadı, umarım sakatlığın etkisindendir yok eğer tarzı buysa bize uymaz...
5.vlade:kesinlikle bizim ligimizde 5 numara oynayacak bir oyuncu değil, hiç beğenmedim samartzislkiye resmen ezildi alacağı süre normal şartlarda en fazla 10 dakika olmalı,üstelik belki iyi bir şey çok hırslı gözüktü ama rakip seyirciye yaptığı hareketler yenilir yutulur cinsten değildi..
6.snow:bugün kötü başladı ama 2. yarı işi düzeltti ve kendi adına iyi istatistik tutturdu ama kesnlikle takımı oynatmaktan çok uzak, yani koş koş oyuncusu ..bugün rasic devre dışındayken oyun kurucu görevini de yaptı.
7.ilker:sonlarda şans buldu ama süre alamamasından mıdır nedir morali bozuk gibi, zaten açılan farka yapacak bir şeyi yoktu..
9.hakan: o girince savunmada daha iyiydik ama o da rakip pota altı oyuncularının cüssesi karşısında çok çaresiz kaldı.
10.caner:aldığı sürelerde ben niye burdayım dedi, 2 3'lük denedi ikisi de potaya bile değmedi..moralman bitik..
13.İsmet:günün yıldızı kesnlikle oydu, tirbünde yanımızda her soruya efendice cevap verdi arkadaşlarına da destek verdi...umarım bu takımda en kısa sürede süre alır...

Ayağınıza sağlık Cengiz Abi. Galibiyeti yarına ertelediniz, olsun. Belki de hayırlısı böyledir.

Bilgiler için teşekkürler.

Tamer Bey'i ve diğer sağduyulu Edirnelileri, Trabzon'da ağırlamak büyüklüğünü yöneticiler gösteremese de taraftarımız göstermelidir.

Trabzonspor'un adı kinle, husumetle, nefretle değil; başarıyla, sevgiyle, sempatiyle yan yana yazılmalıdır.

Bizim adımıza siz bu adımı attınız Cengiz Abi, kendi adıma teşekkür ederim.

EmreYavuz61
11.12.2010, 21:27
Hiç maçı izlemedim sadece skora bakarak yorumluyorum:

Ayıptır , yazıktır...Ya ligden çekilelim yada TRABZONSPOR adı altında oynamayalım..

hamucera
11.12.2010, 21:28
Baketbol takımı şu haliyle iyi değil zaten, çok fazla bir beklenti içine girmemek gerekiyor

Yiğit SARI
11.12.2010, 21:51
Takım Ali'nin eline bakıyor resmen. Bu sezon ligte kalsak yeter tamam

KUTADGU
11.12.2010, 22:00
Cihan bu oyuıncu kadrosuyla bu işin olmayacağını düşünmeye başladım, hiç savunma yapmıyoruz..daha doğrusu takımda iki işi birlikte yapabilen oyuncu nerdeyse yok gibi..yani savunma yapanlar sayı atamıyor sayı atanlar savunma yapmıyor ya da yapamıyor....takımın kimyası bozuk...

Cengiz abi, takıma ve teknik ekibe güvenim olsaydı hedef olarak kendime Play-off derdim :)

Takıma ve teknik ekibe hiç güvenmeme rağmen lig ortalamasının çok çok üzerinde olan seyirci etkisine güveniyorum - her ne kadar tam bilinçli olunmasa da -.

Bizi bu sene ligde tutacak olan evimizde zorlama kazanacağımız maçlar olacaktır diye düşünüyorum.

sem61
11.12.2010, 22:03
yeter artık koçun değişme vakti geldide geçiyor , biz bu gidişle deplesmanda maç kazanamayız ,

Osman Yavuz
11.12.2010, 22:05
Bu takımın bu maçı kazanmasının mümkün olmadığı çok belliydi. Cengiz abi 2 takımı da bugün canlı izledi.Herhalde hoca farkı da bu maçta ortaya tekrardan çıkmıştır Cengiz abi.

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 22:13
Bu takımın bu maçı kazanmasının mümkün olmadığı çok belliydi. Cengiz abi 2 takımı da bugün canlı izledi.Herhalde hoca farkı da bu maçta ortaya tekrardan çıkmıştır Cengiz abi.

Osman ben tam tersine sorunun büyük çoğunluğunun hocadan kaynaklanmadığını düşünüyorum, onun payı olsa olsa %30'lardadır...bugün sanki bana hocanın işine çok karışılıyor gibi geldi, bir de esas suçlu varsa bu suçlular Doğan Hakyemez ve Saner Ayar olsa gerek...bu kadroyu kurarken Alaeddin hocaya çok danışıldığını zannetmiyorum... artı bir not daha, benzeri şekilde Edirneliler de hocalarından çok memnun değiller :)

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 22:15
Cengiz abi, takıma ve teknik ekibe güvenim olsaydı hedef olarak kendime Play-off derdim :)

Takıma ve teknik ekibe hiç güvenmeme rağmen lig ortalamasının çok çok üzerinde olan seyirci etkisine güveniyorum - her ne kadar tam bilinçli olunmasa da -.

Bizi bu sene ligde tutacak olan evimizde zorlama kazanacağımız maçlar olacaktır diye düşünüyorum.

Cihan deplasmanda mutlaka 2-3 maç almalıyız yoksa evimizdeki maçlar bize yeter mi ki?

Uğurtan
11.12.2010, 22:21
Ben hoca konusunda soru işaretleri taşıyorum Cengiz abi..

Bir takım ne olursa olsun her kaybettiği maçı 30 sayı farkla kaybetmez..

Ayıptır yahu..

Bu takımın hala bir savunma anlayışı, sertliği.. Hala hücum yaparken set oyunu falan yok..

Aynı şey gidiyor.. Rasiç topu getirir asistini Wright'a yapar.. O da sayı yapar..

Bumudur yani?

Başka bir plan yapmış mı takım bugüne dek?

Rasiç ve Wright'ın performansına bağlı incecik iplik üzerindeyiz..

Ayıptır yahu..

Telekom kötü gidiyor diye hoca değiştirdi ilk maçında Efes'i yendiler..

Zamanı mı vardı sanki..

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 22:41
takımda şu an görünen en büyük problem pivotumuzun olmaması, evet yanlış okumadınız pivotumuz yok!! jamison sakat ve belki de 1-2 ay oynayamayacak , takımda 5 numara oynatılan vlade'nin bu mevkide yetersiz olduğu apaçık ortadayken gidiyoruz bir tane daha 4 numara alıyoruz...
takımı oynatacak iyi bir guardımız da ne yazık ki yok !!! etti 2 ...

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 22:42
Cengiz Abi,

Alaeddin Hocamıza saygı duyuyorum, emekleri için teşekkür ederim. Ama olmuyor, gitmiyor abi. Takımın potansiyeli daha fazla. Buna rağmen beklentiler karşılanamıyor.

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 22:43
Ben hoca konusunda soru işaretleri taşıyorum Cengiz abi..

Bir takım ne olursa olsun her kaybettiği maçı 30 sayı farkla kaybetmez..

Ayıptır yahu..

Bu takımın hala bir savunma anlayışı, sertliği.. Hala hücum yaparken set oyunu falan yok..

Aynı şey gidiyor.. Rasiç topu getirir asistini Wright'a yapar.. O da sayı yapar..

Bumudur yani?

Başka bir plan yapmış mı takım bugüne dek?

Rasiç ve Wright'ın performansına bağlı incecik iplik üzerindeyiz..

Ayıptır yahu..

Telekom kötü gidiyor diye hoca değiştirdi ilk maçında Efes'i yendiler..

Zamanı mı vardı sanki..
Alaeddin hoca konusunda en büyük hayal kırıklığım altyapıdır Uğurtan, 3 sene geçti nerdeyse bir çivi bile çakmadılar...kendisi değil miydi 2 sene önce Bmn radyoda bize ballandıra ballandıra Ersanları, oğuzları anlatan!!!

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 22:45
Cengiz Abi,

Alaeddin Hocamıza saygı duyuyorum, emekleri için teşekkür ederim. Ama olmuyor, gitmiyor abi. Takımın potansiyeli daha fazla. Buna rağmen beklentiler karşılanamıyor.

bu konuda Saner Ayar ve Doğan Hakyemezin de kafalarında soru işareti olduğunu sezdim bugün, özellikle Saner Ayar isyan etti resmen...hani paraysa para, oyuncuysa oyuncu daha ne yapalım der gibiydi...

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 22:46
takımda şu an görünen en büyük problem pivotumuzun olmaması, evet yanlış okumadınız pivotumuz yok!! jamison sakat ve belki de 1-2 ay oynayamayacak , takımda 5 numara oynatılan vlade'nin bu mevkide yetersiz olduğu apaçık ortadayken gidiyoruz bir tane daha 4 numara alıyoruz...

Abi,

Cakic üç numara başlamış, zamanla 4 numaraya kaymış. Şimdi bizde 5 numara oynayacak.

*

Cakic'in maliyeti ne kadar bilmiyorum, ama onun parasının çok daha azına Fransız pasaportlu Fildişi Sahilli Herve Lamizana'yı getirilebilirdi. O da PF ama atletizmi ve çabukluğuyla 5 numara savunmasında da etkili olabilirdi.

(Son Dünya Şampiyonası blok kralı)

h@msi61
11.12.2010, 22:49
Gecen sene 2 macta da yenerek lige ciktigimiz takim bize boyle fark atiyorsa biseyleri yanlis yapmisiz demektir...

magicyattara
11.12.2010, 22:52
Ne söyleyeceğimi bilmiyorum..

Az önce ntvspor'da bizi haşat eden Efes Pilsen'in haşat olduğu bir maçtan görüntüler verdiler..bizim Efes maçını izleyenler,adeta bir rüya takımı izlediklerini söylemişlerdi..böyle bir organizsyon,savunma,hücum yok dediler..ama o Efes'i de haşat eden takımlar var..üstelik o takımlardan daha üst düzey takımlarda var..

Şimdi bunları neden yazıyorum;çünkü oynadığımız basketbolün seviyesini bulmaya çalışıyorum..harbiden bizim takım ne oynuyor..

Bu takım banko küme düşer..bir takımın takım olmasına delil olarak sunabileceğimiz en büyük özelliği,takım olarak yaptığı savunmasıdır..savunma demek,kaleni savunmak demektir..kalen namusundur..biz bunu yapamıyoruz..
Herkes yapıyor biz yapamıyoruz..neden;çünkü bizim formamızı giyip sahaya çıkanların savunmaya değer gördüğü bir kaleleri yok..

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 23:04

Cengiz Abi,

Düşük maliyetle alınabilecek, bizim ihtiyacımız olan tarzda birkaç uzun...

Slav KRAVTSOV

Sergey KARAULOV

Mac KOSHWAL

Mile ILIC

Patrick HILLIMANN

Herve LAMIZANA

*

Cakic'in tarzının Vlade'den ne farkı var? Aynı tarz oyuncu! (Kötü demiyorum)

Cengiz Çubukcu
11.12.2010, 23:08
Cengiz Abi,

Düşük maliyetle alınabilecek, bizim ihtiyacımız olan tarzda birkaç uzun...

Slav KRAVTSOV

Sergey KARAULOV

Mac KOSHWAL

Mile ILIC

Patrick HILLIMANN

Herve LAMIZANA

*

Cakic'in tarzının Vlade'den ne farkı var? Aynı tarz oyuncu! (Kötü demiyorum)

Oğuz peki bugün orta karar bir oyuncu olsa da beni çok etkileyen samardziski kimdir? biz niye bulamıyoruz?

Oğuz ZEYTİN
11.12.2010, 23:18
Oğuz peki bugün orta karar bir oyuncu olsa da beni çok etkileyen samardziski kimdir? biz niye bulamıyoruz?

Abi, geçen ene Zeleznik'te 15-20 dk. arası oynayan 6-7 sayı, 4-5 rib ile oynayan takım oyuncusu.

Yukarıda sıraladıklarım da yeni Samardziskiler aslında...

30 yaşındaki Cakic, 31 yaşındaki Vlade, 34 yaşındaki Jamison ve 30 yaşındaki Wright'la nereye gidecek bu takım?

Banvit İspanya'dan 24 yaşında Golubovic'i getiriyor. İşte Samardziski örneği önümüzde.

*

Basketbolda kadro kurmak hassas iş. 10 kişiyle oynayacaksan iç-dış, savunma-hücum dengesini kurmak gerekir.

Şimdi Snow da Rasic de combo gard. Ne anlamı var iki yabancı hakkını benzer oyunculardan yana kullanmaya.

O ki Rasic'i getirebilmişsin. Ersin ve Obosohan da varsa artık yanına saf bir oyun kurucu getirilebilir. Yeni mezun Amerikalı olabilir. Neden paralar pozisyonu olmayan, undersized bir oyuncuya bağlanır?

*

Cakic'le Vlade aynı basketbolu oynuyor. Çok mu zor iyi bir kesici bulmak? Bu takım her maç 80 üstü yiyor. Bir tane süpürücü bulunsa, hiç olmazsa bir delik kapatılır.

*

Takım yap boz tahtası gibi... İnşallah ben yanılırım.

İsmail Alkan
11.12.2010, 23:21
İsmail Bey şimdi yazacaklarımı eminim biraz şaşkınlıkla karşılayacaksınız :) Hoş tesadüf açısından elbette !
BMN yi Sinan Erdemdeki maçlardan önce de takip ediyordum. Salona erken gittik. Ben eşim ve arkadaşlarım ile birlikte ikinci sıraya kurulduk. Tam önümüzdeki sırada ise 5-6 kişilik bir Trabzonlu grup vardı, bir kısmı ayakta olmak üzere. Ve tam önümdeki koltukta dizinde laptopu ile biri oturuyordu: Siz:) Resminizden tanıdım, hatta sohbet açmayı düşündüm ama nedense zorlama bir sohbet olacağını düşünüp vazgeçtim. Ama yanınızdakilerden kısaca boylu Trabzon formalı hafif saçsız kot pantolonlu bıyıklı bir beyefendi ile fındık ve yağ üzerine sohbetlerimiz ve esprilerimiz oldu. Suyunuzu paylaştıklarınızda bizleriz:)
Bir süre sonra polisler ve görevliler vs.geldi ve sizlerden Trabzon Tribününe geçmenizi istediler. Gerek yok, ne olacak biz Olin taraftarı ile birlikte izleriz dedi arkadaşlarınız ama görevliler diretti. Bu şekilde ve gerekçe ile yerlerinizden kaldırılmanızın gücünüze gittiğini farkettim, biliyorum.
Bu arada kıskanacaksınız ama 2.ve 3.günler biz Selçuk ve Hacettepe maçlarımız öncesindeki Trabzon maçlarını sırtımızda Olin formaları ile Trabzonlular arasında seyrettik. Sanırım reklam amaçlı üretilen küçük fındık poşetlerinden o kadar çok ikram edildi ki finduk yemekten içimiz kıyıldı:)
Bu Trabzon-Edirne konusu artık sıkmaya başladı gerçekten. Konuşmak bile zul geliyor. Evet nahoş şeyler oldu ama bunların sorumlusu basketbol severler değil, her iki yandan birer avuç fanatik futbol taraftarı. Ancak sorun sadece Olin-Trabzon sorunu da değil. BJK Cola Turka maçında da rakip izleyiciye ve hakemlere küfür edildi !
Yazınızda ifade etmeye çalıştığınız sahiplenme ve çabaları elimizden geldiğince göstermeye çalışıyoruz. Cengiz Bey bu uğraşlarımızda bizleri takip ediyor sanırım. Ama gençleri ikna etmek hiç kolay değil:( Kendi liderlerini bile pek dinlemiyorlar. Onlar en iyi taraftarın kendileri olduğunu, istedikleri herşeyi yapabileceklerini düşünüyorlar. Bereket biraz yaştan baştan kurtarıyoruz !
Yazınızın içeriğinin tamamına katıldığımdan tekrara girmek istemiyorum.
Basketbol bir keyif sporudur. İnşallah gün gelir rakip basketbol izleyicileri yanyana maç izleyebilme keyfini yaşarlar. Saygılar.
Aslan bey bu aralar foruma seyrek girdiğim için yazınızı şimdi gördüm, kusura bakmayın.
Sinan Erdem de konuşmuş, muhabbet etmiş ve yan yana oturmuşuz, üstelik sen bizi tanıdığın halde kendini tanıtmamışsın, aşkolsun.
Senin bahsettiğin arkadaş ise İstanbul İl Temsilcimiz Gökhan Atalay arkadaşımızdır :)

Bugün Edirne'de buluna arkadaşlarımıza ve misafirlerimize gösterdiğiniz ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyorum. İkinci devre sizi Trabzon'a bekliyorum, misafirimiz olursunuz.

------------------------------------------------------------
Maça gelecek olursak ;

Eğer bu sistem bu şekilde devam ederse, Trabzonspor'un basketbol macerası çok uzun soluklu gözükmüyor.

Gittikçe büyüyen bir faturayla karşı karşıya kalıyoruz.

Ve ilave edyorum. Saner Ayar'ın bin bir emekle bir araya getirdiği bu yatırımı hoyratça kullanıp, Trabzonspor'un marka değerini, ismini ve büyüklüğünü yerlerde süründürenlerin, Trabzon ve Trabzonspor'un umurlarında olduğunu hiç ama hiç düşünmüyorum !

Eserleriyle gurur duyabilirler !

axelman
12.12.2010, 00:05
Yahu tamam takım oturmadı, sakatlık var falan filanda bu yerli oyuncuların hali nedir allah aşkına.Ersin ve İlker dışında sayı yok onlarda toplam 9 sayı atmış.Yani bu kadar mı kötü bu oyuncular?Geçen sene sayı atamasak da taş gibi savunma yapıyorduk.Bu kadar az yerli katkısıyla bu takım yürümez.

İsmail Alkan
12.12.2010, 00:57

Cengiz bu güzel yorumun ve tespitlerin için teşekkür ediyorum. Gidemedik ama sayende seyretmiş ve yaşamış kadar olduk :)

Şimdi anladın mı biz haftalardır neler çektiğimizi...

İsmail Alkan
12.12.2010, 01:35

Abi,

Cakic üç numara başlamış, zamanla 4 numaraya kaymış. Şimdi bizde 5 numara oynayacak.

*

Cakic'in maliyeti ne kadar bilmiyorum, ama onun parasının çok daha azına Fransız pasaportlu Fildişi Sahilli Herve Lamizana'yı getirilebilirdi. O da PF ama atletizmi ve çabukluğuyla 5 numara savunmasında da etkili olabilirdi.

(Son Dünya Şampiyonası blok kralı)

Abi, geçen ene Zeleznik'te 15-20 dk. arası oynayan 6-7 sayı, 4-5 rib ile oynayan takım oyuncusu.

Yukarıda sıraladıklarım da yeni Samardziskiler aslında...

30 yaşındaki Cakic, 31 yaşındaki Vlade, 34 yaşındaki Jamison ve 30 yaşındaki Wright'la nereye gidecek bu takım?

Banvit İspanya'dan 24 yaşında Golubovic'i getiriyor. İşte Samardziski örneği önümüzde.

*

Basketbolda kadro kurmak hassas iş. 10 kişiyle oynayacaksan iç-dış, savunma-hücum dengesini kurmak gerekir.

Şimdi Snow da Rasic de combo gard. Ne anlamı var iki yabancı hakkını benzer oyunculardan yana kullanmaya.

O ki Rasic'i getirebilmişsin. Ersin ve Obosohan da varsa artık yanına saf bir oyun kurucu getirilebilir. Yeni mezun Amerikalı olabilir. Neden paralar pozisyonu olmayan, undersized bir oyuncuya bağlanır?

*

Cakic'le Vlade aynı basketbolu oynuyor. Çok mu zor iyi bir kesici bulmak? Bu takım her maç 80 üstü yiyor. Bir tane süpürücü bulunsa, hiç olmazsa bir delik kapatılır.

*

Takım yap boz tahtası gibi... İnşallah ben yanılırım.

Arkadaşlar bir hata yapıyorsunuz. Cakic faul problemine ilaç olması için alınmış :)

Cakic'in alınma sebebini resmi sitemiz gayet güzel açıklamış, aynen aşağıya kopyalıyorum !

"Pazar Günü İstanbul'a gelecek olan Goran Cakıc, Pazartesi Günü MedicalPark'ta sağlık kontrollerinden geçip, lisans işlemleri tamamlandıktan sonra akşam saatlerinde Trabzon'a gelecek. Goran Cakıc'ı transfer ederek, Ali Karadeniz ve Vladislaw Drogojlovic'in faule girme sorunu (Mersin Bş. Bld. Karşılaşması) ortadan kaldırılacak."

pReN@_61
12.12.2010, 01:42
Az da yememişiz...29 sayı fark!

POYRAZ
12.12.2010, 02:20
Basketbol takimimiz iyi gitmiyor malesef.

cihatöztürk
12.12.2010, 10:14
Basketbol'u sevmeyen hatta hiç hoşlaşmayan birisi olarak

Basketbol takımımız moralimi bozmaktan başka hiç bir iş yapmıyor

düzelirler umarım...

Hamdi Karamahmutoğlu
12.12.2010, 13:56
Önümüzdeki hafta TT maçı var.
Umarım, bu kritik maçı kazanabiliriz.

winner
12.12.2010, 14:10
Olin bu ligde kolay kolay kimseye 92 sayı ve 30 fark atamaz.Böyle bir takım değil.Kapasitesi belli ama takım oyunu oynamaya çalışan ve yürekli oyunculardan kurulu bir takım.

Peki nasıl oldu bu iş?

Çünkü karşısında tam tersi bir taım buldu.Kadrosunda Fransa ligi sayı kralını,Sırbistan milli takımının ilk beş çıkan guradını ve hedefi yüksek takımların bile istediği bir amerikalı devşirmeyi barındormasına rağmen; sokak basketboluna yakın bir basketbol oynayan,takım olmaktan uzak,organizasyonu olmayan,hiç ama hiç savunma yapmayan bir takım!

Sinan Erdem de fb maçına gitmiştim birkaç hafta önce.Fark 15-20 civarında fb öndeyken Milli takım oyuncusu Ömer Onan alması çok zor bir topa atlayıp reklam panolarını dağıtıp kafasını yaraladı.Bunu yapan oyuncularımızın sayısı arttıkça en azından Trabzonspor'a yakışan bir takım izleyebiliriz.

Bu arada Cakic konusuna ben olumlu bakıyorum.Şu anda en büyük sorun takım olmak.Belki mükemmel istatistikleri yoktur ama Cakic takım oyuncusudur.geldiği ekolde belli zaten.Draguloviçten sonra Cakic hamlesi yavaş yavaş bu sorunu çözebilir belki.Ama bir takımda 3 sırp her zaman tehlikeldir, hele de koç için.Dikkat hoca diyorum, zaten zemin kaymak üzere...

Oğuz ZEYTİN
20.12.2010, 19:04
9. haftanın en güzel 10 hareketi

http://video.tbf.org.tr/ozel-videolar/bl/9-haftanin-en-guzel-10-hareketi