PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir çöküs hikayesi -aşk, ihtiras, nefret.

Emorfo
07.12.2005, 13:46
Eski yönetici Murat Bozoglu'nun açiklamalari. Bir Trabzon klasigi ask, ihtiras, nefret ve çöküs... Bu senaryo hiç yabanci gelmedi. Trabzonspor'un kimlere kalmis, çocuk bahçesine dönmüs...

Basröllerde: Ömer Sari
Kurban: Murat Bozoglu, Senol Günes, Trabzonspor ve taraftarlari.
Tilki: Metin Akbasoglu
Kukla: Atay Aktug
Sonuç: Trabzonspor'un kisisel ihtiraslar yüzünden çöküsü.

MURAT BOZOGLU'NDAN AÇIKLAMALAR...
- TRABZONSPOR KULÜBÜ ESKI YÖNETIM KURULU ÜYESI MURAT BOZOGLU:
- "ATAY AKTUG YÖNETIMI, TRABZONSPOR TARIHININ GELMIS GEÇMIS EN KÖTÜ YÖNETIMIDIR"
- "YÖNETIMDE EN BÜYÜK SUÇLU BASKANDIR, ÇÜNKÜ YETKIYI VEREN BASTAKI INSAN O"
- "HER TRABZONSPORLU'NUN GÖNLÜNDE, TRABZONSPOR'A BASKAN OLMAK YATAR"
- "TOLGA SEYHAN, SENOL GÜNES'TEN HABERSIZ SATILDI"
- "SENOL GÜNES'IN EN BÜYÜK HATASI HEP TRABZONSPORLULUGUNU ÖN PLANDA TUTMASIDIR"
- "SENOL HOCA JUN'UN TRANSFERINI ISTEMEDI AMA BASKAN YINE BILDIGINI YAPTI"
- "SENOL GÜNES, HALIL ALTINTOP ILE ANLASTI, ASBASKAN ÖMER SARI 'BEN ONU TANIMIYORUM' DIYEREK BU TRANSFERI ENGELLEDI"
- "EMRE BELÖZOGLU, ALPAY, NURI SAHIN ILE ANLASTIM, ISI BOZDULAR"
- "FUTBOLCULAR TRABZONSPOR'DA KALMAK ISTEMIYOR, ÇÜNKÜ BASKAN ATAY AKTUG VE ASBASKAN ÖMER SARI'YA GÜVENLERI YOK"
- "BEN HEDEFI OLAN ADAMIM, HEDEFE VARMAK IÇIN DE HER SEYI YAPARIM, ANCAK BENIM HEYECANIMI VE SEVKIMI KIRDILAR"

ISTANBUL- Trabzonspor Kulübü eski yöneticilerinden Murat Bozoglu, Atay Aktug yönetiminin Trabzonspor tarihinin gelmis geçmis en kötü yönetimi oldugunu söyleyerek, "Yönetimde en büyük suçlu baskandir. Çünkü yetkiyi veren bastaki insan o" dedi.
Trabzonspor Kulübü'nün eski yöneticilerinden Murat Bozoglu, bordo-mavili kulüpte transfer döneminde yasanan problemlerin perde arkasi ve yönetimde yasanan çekismelerle ilgili Futbol Extra dergisine açiklamalarda bulundu. Yönetimde ilk transfer sürtüsmesinin Denizlisporlu Özgür konusunda yasandigini belirten Bozoglu, "Biz Senol hocayla yeni anlasmistik o günlerde. Devre arasiydi, transfer yapilacakti. Eski yönetimden kalan arkadaslar Denizlisporlu Özgür ile görüsmüs ve anlasmisti. Ancak kulübü 300 bin dolar bonservis bedeli istiyordu. Senol hoca da sezon sonunda bedelsiz alinmasini önerdi. Bunun üzerine futbolcuyla sezon sonunda gelmek üzere anlasmaya vardik. Bu sekilde sifir bonservis bedeliyle gelecekti. Ama Ömer Sari, Senol hocanin ve baskanin istememesine ragmen devre arasinda sirf transfer yapabilmek için 300 bin dolar bonservis bedeli vererek Özgür'ü getirdi. Ama biz Özgür'den faydalanamadik" dedi.
Yabanci transferinde Corinthians'in stoperi Anderson'u transfer etmek istediklerini söyleyen Bozoglu, "Hemen devre arasinda Szymkowiak'in transferi gerçeklestirildi. Biz de Corinthians'in stoperi Anderson'u almak için Brezilya'ya gitmistik. Parreira, bu konuda bize çok yardimci olmustu. Bonservis bedeli de 700 bin dolar civarindaydi. Ama aldirmadilar. O da Benfica'ya gitti. Ve o sene ligi ikinci bitirerek gönüllerin sampiyonu olduk" diye konustu.

"SENOL GÜNES, TOLGA'NIN SATILMASINI ISTEMEDI"
Senol Günes'in öncelikli olarak yönetimden futbolculara söz verilen iyilestirmenin yapilmasini istedigini kaydeden Bozoglu, "Futbol A.S olarak ilk toplantimizi hocamiz Senol Günes ile yaptik. Senol hoca bize, 'Öncelikli istedigim transfer yapilmasi degil, futbolculara geçen dönemden verilmis olan sözlerin yerine getirilmesidir. Çünkü lig bitti ve bütün futbolcular bu iyilestirmeye kilitlenmis durumda. Bunu bekliyorlar. Bu takim son iki sezondur ligi ikinci bitirmis, basarili olmus, bu yüzden ben sizden transferden önce bu sözleri yerine getirmenizi istiyorum' dedi. Kamp dönemi baslayana kadar bu isin çözülecegi garantisini istedi ve aldi. O günlerde Tolga'nin transferi söz konusuydu. Bu konuda 'Tolga'nin satilmasini asla istemiyorum, sezon sonu bedavaya gidecek olsa da simdi satmayin' dedi. Yabanci transferinde de stratejisi, 'Ben Trabzonspor'un bütçesini zorlamak istemiyorum ama büyük bir transfer yapacaksak, öncelikle kaliteli bir kaleciye ihtiyacim var. Kaleciye ayirdiginiz bütçe digerlerinden fazla olsun' seklindeydi" dedi.
Kaleci konusunda Jefferson'un dördüncü adaylari oldugunu belirten Bozoglu, "Kaleci transferinde listemiz kabarikti. Ilk sirada Uruguay Milli Takimi'nin kalecisi Viera vardi. Senol hoca da 'Bu kaleci alinsin' dedi. Futbol A.S'de de aldigimiz karara göre kaleci için ayirdigimiz bütçe 2.5 milyon Euro civarindaydi. Birinci tercihimiz Viera'ydi ama kulübü daha yüksek para istedi. Villarreal'e transfer oldu. 2.5 milyon Euro önermistik, kulübü kabul etmedi. Baskani aradim, 'Daha fazla verebilir miyiz?' diye sordum. 'Hayir' cevabi alinca kaldi. Kolombiya Milli Takimi'nin kalecisi vardi. Mondragon'un yedegi Kalero. Onun da kulübüyle 6 aylik sözlesmesi vardi, anlasamadik. Üçüncü tercihimiz Brezilya Milli Takimi'nin ve Palmeiras'in kalecisi Marcos'tu. Ama anlasamadik. O sirada Rüstü ile hocamiz görüstü ve anlasti ama Fenerbahçe durumu olunca o is de yatti. Tüm bunlar olmayinca, dördüncü tercihimiz olan Jefferson'u aldik. O sirada takimi liderdi, Brezilya'da mevcutlar içinde en iyi kaleci oydu" ifadelerini kullandi.
Tolga Seyhan'in Senol Günes'in bilgisi disinda satildigini belirten Bozoglu, "O toplantidan tam 3 gün sonra, Atay Aktug, Ömer Sari ve Metin Akbasoglu hiçbirimizin bilgisi ve ilgisi olmadan Tolga'yi Shakthar Donetsk'e satti. Ne benim ne de hocanin bundan haberi oldu. 'Satilmasin' karari almamiza ragmen böyle yapildi" diye konustu.

"BENIM VE SENOL GÜNES'IN YAPACAGI TRANSFERLERI ENGELLEME GIRISIMINDE BULUNDULAR HEP"
Iç transferde iyilestirme konusunda tüm yetkiyi Ömer Sari'nin kendisine aldigini, kimsenin bu konuya karistirilmadigini belirten Bozoglu, "Futbol A.S'deki yöneticilerle de bu durumu paylasmadi. Hoca bizden bu konuda 'kampa kadar hallolacak' garantisi almisti ama ligler basladiginda dahi is bitmemisti. Su anda bile Volkan'in transferi bitmedi. Hüseyin'in ve Celaleddin'in transferi ise sezon basladiktan sonra halledildi. Bizim sezon basi transferindeki baslica hedefimiz, son iki yilda basarili olmus futbolcularimiza verilen sözleri yerine getirip onlari mutlu etmek ve performanslarini artirmalarini saglamakti. Ama bu is en sona birakildi, sonra da olanlar oldu" ifadelerini kullandi.
Senol Günes ve Murat Bozoglu'nun yapacagi transferlerin engellendigini ileri süren Bozoglu, "O ilk toplantimizda forvete Zurawski'nin alinmasini kararlastirmistik. O sirada daha borsaya açilmamistik. Sayin Ömer Sari ile büromda bir araya geldik. Kendisine 'Kulübün Zurawski'ye bu kadar para ödeyecek durumu yok. O zaman fiyati 3.2 milyon Euro civarindaydi. Kulüb sidir. Çünkü lig bitti ve ün verecegi rakamin üstünü sen, ben, Metin Akbasoglu ve Önder Bülbüloglu karsilayalim. Bu parayi da Trabzonspor'a hibe edelim' dedim. 'Yok, bu yanlis olur' diyerek yan çizdi, bu ise girmedi. Zurawski'yi almaya gittiler, ben de o sira Viera'yi almaya gidecektim. Neyse, 'Zurawski'yi alalim, Polonya Milli Takimi'nin yedek kalecisini alalim, 33-34 yasindaki Klos mu ne, onu alalim' diye oraya gittiler. Zurawski, sirf kendini Celtic'e pazarlatmak için sonuna kadar Trabzonspor'u kullandi ve pazarini artirdi. Transfer döneminin sonuna kadar Zurawski beklendi. Ta ki futbolcu Celtic'e imza atti, Akbasoglu, Sari ve Aktug Polonya'dan bir sey çikmayacagini anlayinca 'Brezilya'ya gidelim, o oyunculari alalim' dediler. Biz zaten o zamana kadar Brezilya'daki treni kaçirmistik. Orada transfer döneminde bir günün çok önemi var. Biz baska dünyadan gelmis gibi, Senol Günes ve Murat Bozoglu'nun yapacagi transferleri engelleme girisiminde bulundular hep" diye konustu.
Senol Günes'in Zurawski'nin transferine soguk baktigini belirten Bozoglu, "Szymkowiak'i aldigimiz zaman bizim Zurawski için Polonya kulübüne 2.5 milyon Euro'luk teklifimiz olmustu. Onlar 500 bin Euro'sunu pesin, 2 milyon Euro'sunu da teminat mektubu olarak getirmemiz halinde futbolcuyu vereceklerini söylemisti. Hatta biz Zurawski ile sözlesme imzalamis ve federasyona da bildirmistik. Ama 2 milyon Euro'luk teminat mektubunu bulamadigimiz için bu transfer yatti. Bunun baska bir sebebi yok. Biz neredeyse 30 yasindaki bir futbolcunun bonservisine, geri dönüsü olmayacagini bile bile 3.5 milyon Euro verecektik. Bu yüzden Senol hoca da bu transfere soguk bakiyordu" dedi.

"YÖNETIMDE ASBASKAN ÖMER SARI ILE ANLASAMADIK"
Yönetimde Asbaskan Ömer Sari ile anlasamadiklarini kaydeden Bozoglu, "Ömer Sari ile ilk ciddi tartismamiz Emrah'in transferinde olmustu. Ama daha sonra Santos'lu Souza olayinda bu tartisma tirmandi. Degil bir asbaskana, hiçbir insana yakismayacak tavirlarda bulundu bana. Ama ben Trabzon camiasina zarar vermemek adina orada durdum. Yoksa geri dönmek istiyordum. Atay Bey ve Senol hocanin israrlariyla kaldim. Zurawski'ye harcanan zamanin onda biri Deivid'e harcanmadi. Ömer Sari, Deivid'in alinmasini istemedi. Biz Deivid'e 4 milyon dolar bonservis bedeli önerdik. '4 milyon Euro teklif geçin, hemen bitirelim' dediler. Burak Gürdal ile bu konuda konusabilirsiniz. Deivid, Santos'ta geçen sezon Robinho ile yan yana oynadi. Brezilya'nin en gözde iki futbolcusundan biriydi. Biz bitirme noktasina gelmistik. Ömer Sari'nin yaklasimi böyle olmasa is bitmisti. Bonservisi Bordoaux'daydi. Ama onun davranisindan dolayi olmadi" diye konustu.
Kahe'nin transferi konusunda da Ömer Sari ile anlasmazliklari oldugunu söyleyen Bozoglu, "Kahe'yi Lemi hoca ve ben izlemistim. Bonservis bedelinde ufak problemler kalmisti. Neyse, o son aksam sözlesmeyi hazirladik ve anlasmalari yaptik. Ömer Sari baska bir sehirdeydi. Bense menajerleriyle baska bir sehirde sözlesme imzaliyordum. Kahe'nin de o aksam maçi vardi. Otelde televizyonda Ömer Bey maçini izledikten sonra beni aradi. 'Sakin imza atmayin, bu kalasin teki, bunu getirirsek ikinci Lange faciasini yasariz. Yaptiginiz sözlesmeyi iptal et' dedi. Ben de sözlesmeyi iptal etmek zorunda kaldim. Su anda Kahe Almanya Ligi'nde oynuyor ve basarili da" dedi. Milli futbolcu Halil Altintop'u da Ömer Sari'nin engellemesi nedeniyle ellerinden kaçirdiklarini ileri süren Bozoglu, söyle konustu:
"Senol hocanin forvette öncelikle istedigi isim Halil Altintop'tu. Bize, 'O benim Milli Takim'dan ögrencim, futbolcu ve kisilik olarak süper, gelecegi çok parlak, bunu alalim' dedi. Bu görüsmeler olurken Halil Altintop'un transferini bitirme noktasina geldik. Besiktas, Fenerbahçe ve Galatasaray'in Halil için resmi teklifleri vardi. Biz de Trabzonspor olarak kulübüne 700 bin Euro teklifte bulunduk. Kulübü Halil'e diger Türk takimlarindan da teklif geldigini ama futbolcunun Trabzonspor'u tercih ettigini bildirip, rakami biraz daha yukari çikarmamizi istedi. Senol hoca, Trabzonspor'a gelmesi için Halil'i razi etmisti. Ben tatilde Bodrum'da kendisiyle görüstüm ve mutabakata vardim. Hatta kaptanimiz Fatih Tekke'ye de sorabilirsiniz, o da Milli Takim kampinda Halil'den 'Trabzonspor'a gelirim' cevabini aldi. Ama ben Ömer Sari'ya Brezilya'da, 'Bak bu forvet oyuncusu da olmadi Senol hoca da Halil Altintop'u istiyor, onu alalim' dedigimde "Halil kim, ben onu tanimiyorum. Haa onun bir kardesi var Hamit, o biraz iyi ama bu yaramaz, bunun gibi topçu bizde çok var" deyip transferini engelledi. Halil Altintop'u da böyle elimizden kaçirdik. Halil'in sözlesmesi bir sene sonra bitiyordu. Kulübünün de ekonomik krizi vardi. Bunun için de satmak istiyorlardi. Yani o paraya razi olmuslardi. Hatta ben Ömer Sari'ya 'Bak bu futbolcuyu Senol hoca çok istiyor. Bunun bonservisi de bu kadar. Bu rakam size çok yüksek geliyorsa Halil ile de konustum, bir sene sonrasi için bonservissiz alabiliriz. Bu imkan da var. O an çocugun eline 100-150 bin Euro verip, bu isi halledebilirim' teklifini yaptim. Ama bana 'O da kim' cevabini verdi. Bu olay yasanirken Lemi Çelik de yanimizdaydi. O da bu isin canli sahidiydi".

"EMRE ILE ANLASTIM, ÖMER SARI 'EMRE BIZIM ORTA SAHADA OYNAYAMAZ' DIYINCE BU TRANSFER YATTI"
Milli futbolcu Emre Belözoglu ile anlasmaya vardigini belirten Bozoglu, "Emre Belözoglu ile benim iliskim söyle gelisti. Annesi Trabzonlu, babasi eski futbolcu Piliç Mehmet. Babam kendisini iyi taniyor. Menajeri Ahmet Bulut da benim çok iyi arkadasim. Kaleci Viera'nin transferini bitirmek adina ben Ahmet Bulut ile defalarca Italya'ya gittim. Çünkü Viera'nin menajeri Daniel Fonseca Italya'daydi. Onun yanina giderken Emre'ye de ugradim. Evinde kaldim, beraber yemek yedik defalarca. Çok samimi bir diyalogumuz oldu. Emre'ye de dedim ki, 'Bir gün Türkiye'ye dönmeye karar verdigin zaman seni Trabzonsporlu yapacagim' O da bunun sözünü verdi bana. Bundan sonra Emre'nin Inter'den ayrilacagi haberleri çikti. Kendisiyle konustum. Rakamlariyla söylüyorum. Emre kulübüne bonservis bedeli için 3 milyon Euro getirecekti, çünkü kulüpten geçmis alacaklari vardi. Emre gibi bir futbolcu için 3 milyon Euro çok düsük bir bedeldi. Fenerbahçe'nin Emre'ye yaptigi teklif 4 yil için 10 milyon Euro'ydu. Benim Emre'ye yaptigim teklif ise 4 yil için 8 milyon Euro. Bizim Fatih ve Gökdeniz'in aldigi para bir yil için 1.2 milyon Euro civarinda, 4 yilda ne yapar, 5 milyon Euro. Emre'nin 4 yili ne yapiyor, 8 milyon Euro. Arada ne var, 3 milyon Euro. Ben Emre'ye dedim ki 'Bu arada kalan 3 milyon Euroyu sanki bonservis bedelin 6 milyon Euro gibi sana verecegim. Sen 3'ünü kulübe, 3'ünü kendine alip, Trabzonspor'da da 1.2 milyon Euroya oynayacaksin. Çocuk kabul etti. Ha Trabzonspor 6 milyon euroyu verebilir miydi, veremezdi. Ama bugün Tomas Jun'a 3.5 milyon euro verdigine göre, verirdi sanirim. Emre'nin 6 milyon euroluk bonservis fazlasini biz Bozoglu ailesi olarak karsilayacaktik" dedi.
Ömer Sari'nin 'Emre bizim takimin orta sahasinda oynayamaz' sözleri üzerine bu transferin gerçeklesmedigini belirten Bozoglu, "Emre olayi gazetelerde gündeme gelince Ömer Sari beni aradi. O sira Almanya'da görüsmelerdeydim. Bana "Emre'nin haberleri çikiyor gazetelerde, nasil alacaksin Emre'yi?" diye sordu. Bu anlattiklarimi aynen ona da anlattim. Dedi ki "Bu aradaki 6 milyon euro farki kim verecek?" Ben de "Aile olarak biz karsilayacagiz" cevabini verdim. Serefim ve namusum üzerine yemin ediyorum, "Emre bizim takimin orta sahasinda oynayamaz" dedi ve biz de bu transferi yapmadik" diye konustu.

"BASKA BIR YÖNETICI BU TRANSFERLERI ÖNERSEYDI, KABUL GÖRÜRDÜ"
Ömer Sari'nin bu transferlere karsi olmasini kendisinin önermesine baglayan Bozoglu, "Bence baska bir yönetici bu transferleri önerseydi kabul görürdü. Mesela Metin Akbasoglu gitseydi, hepsi kabul edilirdi. Deivid'i, Halil'i, Emre'yi. Ettiremedim. En son "Alpay'i alalim" diye yalvardim, onu da alamadilar. Açin Alpay'la konusun, çocuk Türkiye'ye geldi, Köln'le prensip anlasmasina varmis, Almanya'ya gidecek. Istanbul'da görüstük, hatta babam konustu ve ikna etti, anlastik. En son menajeriyle anlastik ama alinmasin dediler. Hangisini anlatayim" dedi.
Nuri Sahin ile anlastigini, ancak yönetimin kabul etmemesi nedeniyle bu transferin gerçeklesmedigini belirten Bozoglu, "Nuri Sahin'i aliyordum. Besiktas Nuri Sahin'in pesine gitti, bitirmek istiyordu. Akrabalarini buldum ve Besiktas'a gidisini engelledim. Dediler ki bizim yöneticiler, '17 yasinda çocuk bizim altyapimizda çok var. Biz onlari çikaralim, gidip de 17 yasindaki bir çocuga 300 bin Euro para mi verilir?' 300 bin Euro yüzünden alamadik Nuri Sahin'i. O zaman daha parlamamisti. Ihsan Derelioglu da bunun sahididir. Açin konusun. Hatta kendisi bana 'O da, Tevfik Köse de o paralari eder, bunlari al' dedi. Ben bunlari yönetime götürdüm ama kabul görmedi" ifadelerini kullandi. Yönetime seçildikten sonra yapmak istediklerini yapamadiklarini belirten Bozoglu, "Benim bu kulübe geldigim zaman bir amacim vardi, alabiliyorsak en iyisini alalim, alamiyorsak hiç kimseyi almayalim. Ama biz bunu yapmadik" dedi.
Tomas Jun'un Senol Günes'in istemedigini belirten Bozoglu, "En son Jun'un transferinde Atay Aktug gelmis, Senol hocaya demis ki 'Jun diye futbolcu duydun mu?' o da 'Yok' demis. 'Iyi' demis, 'Onu aliyorum' Senol hoca 'Kaç para?' diye sormus. 3.5 milyon Euro filan cevabini alinca. Yazik bu kulübün parasina, ne olur Halil'i alalim, en fazla bir milyon euroya aliriz demis. Ama Baskan 'yok' diyerek kapatmis konuyu. Ve izlemeden Jun'u aldik. Eller'i de ben Kahe'nin transferine gittigim zaman Ömer Sari ve Lemi Çelik izledi. Daha önce de Lemi Çelik izlemisti, ben izlememistim. Milli takimdan da iyi futbolcu denildi ve aldik" diye konustu.

"SENOL GÜNES'IN HIÇBIR ISTEGI YERINE GETIRILMEDI"
Senol Günes'in en büyük hatasinin Trabzonspor sevgisi oldugunu kaydeden Bozoglu, "Senol hocanin en büyük hatasi, hep Trabzonsporlulugunu ön planda tuttu. 'Aman kulübün parasi gitmesin, aman fazla para vermeyelim' Hep bunu yapti, 'Kulübü zarara ugratmayayim' diye düsündü. Aslinda Trabzonspor sevgisi içinde olmamis olsa diger teknik direktörler gibi profesyonel olsa, kulüp ne kadar para veriyorsa versin, 'en iyisi olsun'a bakardi. Ama onun hep Trabzonsporluluk sevgisi ön plana çikti. Ancak Ömer Sari ve Metin Akbasoglu bize cephe alarak 'Bütün her seyi biz yapalim, biz bitirelim' yarisina girdi. 'Ömer Sari gözüksün, Metin Akbasoglu gözüksün' diye aramiz gerildi. Senol hocanin gelmesinden sonra ben daha ön plana çiktim ama bu onlarin hosuna gitmedi" dedi.
Senol Günes'in hiçbir isteginin yerine getirilmedigini belirten Bozoglu, "Biz onu yalvar yakar getirdik, "Futbolun patronu sensin" dedik. "Her sey senin dedigin gibi olacak" dedik, ama adam geldikten sonra dedigi her seyin tersi yapildi. Istedigi hiçbir sey yerine getirilmedi. Adamin prim sistemine bile karisildi. Buna da Atay Aktug karisti. Senol hoca çikip "Su su maçlarin primi birlikte verilsin" dedi, Atay Aktug, "Hayir, veremezsin" dedi. Senol hocaya yetkisiz yetki verildi, bir etiket ve makam verildi ama bir sey yapilmadi" diye konustu.
Senol Günes ile yönetim arasinda basindan itibaren sikinti veya kriz yasandigini söyleyen Bozoglu, "Birinci dakikadan itibaren. Özgür olayi hemen ilk gününde oldu. Adam diyor ki, 'Özgür'ü alma, bunu bedava aliyorsan simdi al, alamiyorsan birak sezon sonunda gelecek' Ama adam çikip bunun tam tersine 300 bin Euro verip Özgür'ü aliyor. Birinci dakika bu. Hemen ikinci dakika, Güven olayi. Senol hoca gazeteleri açiyor, bakiyor Güven alinmis. Hocaya sorulmadan nasil alinir futbolcu?" dedi.
Senol Günes ile ortak hareket ediyormus gibi gösterildigini belirten Bozoglu, "Ben Senol hocanin gelisinde ön ayak oldugum için, ona verdigimiz sözleri tutalim diye, onun dediklerinin olmasi için bir çaba içindeydim. Bu yönetimdeki o birkaç arkadasin isine gelmedi. Senol hocayla ortak hareket ediyormusuz gibi gösterildi. Ben Brezilya'da Ömer Sari ile tartistigimda istifa edecektim, ama Senol Günes yüzünden birakmadim. Çünkü Senol hocayi yüz üstü birakmak istemedim. Ben hedefi olan adamim. Hedefe varmak için de her seye yaparim, her seyi parçalarim ve o hedefe giderim. Benim heyecanimi kirdilar, sevkimi kirdilar" diye konustu.

"ATAY AKTUG YÖNETIMI, TRABZONSPOR TARIHININ GELMIS GEÇMIS EN KÖTÜ YÖNETIMI"
Her Trabzonsporlunun gönlünde Trabzonspor'a baskan olmanin yattigini, ama kendisi için erken oldugunu söyleyen Bozoglu, "Aday olmamiz, baskan olmamiz bizim için bir sereftir. Her Trabzonsporlunun gönlünde yatar bu. Benim de yatar. Ancak biraz daha hazirlanmam lzim. Su anda Trabzonspor'a baskan olacak kisi ben degilim. Ben Trabzonspor'un her mevkiinde görev alirim, bundan da gurur duyarim. Benim hayatimda önce Trabzonspor gelir. Yatarken Trabzonspor'u düsünerek yatiyorum. Biz babadan ogula böyleyiz. Hayatimizin bölünmez bir parçasi Trabzonspor. Daha yasim 34, Allah bize ömür verdikçe Trabzonspor'un askeri olmaya devam edecegiz" dedi.
Atay Aktug yönetiminin Trabzonspor tarihinin gelmis geçmis en kötü yönetim oldugunu söyleyen Bozoglu, "Bence bu yönetim gelmis geçmis en kötü yönetimdir. Ne vizyon var, ne bir sey. Dan dun kulzlaüp yönetiliyor. Tabii yönetim derken de tüm yöneticiler degil. Bunlari anlatirken de ben tamamen suçsuzum diyemem. Bu kötü yönetimin içinde ben de varim, payimi almam lazim. Orada ön plana çikan insanlar Atay Aktug, Ömer Sari, Metin Akbasoglu, Önder Bülbüloglu ve Murat Bozoglu. Diger insanlar olaylara karismadi. Bir hata varsa bu bes insanda var. Ben Trabzonspor'a maskotluktan geldim. Ben kulübe starlar getirmek arzusu içinde is hayatimi biraktim. Ama yanimdaki insanlarda Trabzonspor sevgisini göremedim. Atay Aktug'lara, Ömer Sari'lara, Metin Akbasoglu'lara kizip da Trabzonspor'a sirtimizi dönemeyiz" dedi.
Yönetimde en büyük suçlunun baskan oldugunu söyleyen Bozoglu, "En büyük suçlu baskandir. Çünkü yetkiyi veren bastaki insan o. Baskanin ilginç bir huyu var, sizi dinliyor ama icraatta kendi dediklerini yapiyor. Baskanin en büyük hatasi Ömer Sari'ya çok güvenmesi. Seçimden dolayi bir vefa borcu içinde hissetti kendisini ve her seyi ile ona teslim oldu. Ama teslim oldugun kisiye iyi bakman lazim. Su anda futbolcular Trabzonspor'da durmak istemiyor. Hiç birinin Baskan'a, Asbaskan'a güveni yok" dedi.
---------------------------------------------------------

Sorulmasi gereken sorular:
1- Ömer Sari kimdir, necidir kimin ajanidir neye hizmet etmektedir.
2- Baskan Atay Aktug'un Ömer Sari'ya seçimlerde ne gibi bir borcu oldu. Ömer Sari'ya neden göz yumuyor.
3- Murat Bozoglu salliyor mu yoksa tecrübesizligin kurbani mi oldu.
4- Atay Aktug tekrar baskan olmayi hakediyor mu?
5- Trabzonspor nedir bir pembe dizi mi?

imported_Suha
07.12.2005, 13:52
altina imzami atarim...

DieGo
07.12.2005, 13:55
pembe diziden de öte

Vektra58
07.12.2005, 14:11
Eger Bu Anlatilanlar Dogruysa;

VAH TRABZONSPOR'UM VAH...smileys/smiley19.gif

Naim
07.12.2005, 14:12
bu olaylarin 10 da 1 i bile dpruysa birakin baskanin yeniden aday olmasini yeniden sehre girmesine bile izin verilmemeli
anlatilanlara yasananlara baktiginda ne tür bir kesmekeste oldugumuz görlüyor
senol hoca yerine atayi göndermeliydi hata yapmisiz

TSunami
07.12.2005, 14:17
bulari simdiye kadar sagdan soldan duyuyorduk. ama bu kadarini bilmiyorduk.
Allah askina, bari bu topic de küfür etmek serbest olsunsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 14:18
Atay'cilar bise yazmiyo hayret smileys/smiley1.gif

halil'ler emre'ler nuril'ler nerde jun'lar eller'ler bilmem neler nerde..

hey yavrum hey....

emorfo abi o sorulara cevap alabilecegine gerçekten inaniyor musun??

TSunami
07.12.2005, 14:25
atay bu soruya su cevabi verir muhtemelen: "yattara önce rum maçinin hesabini versin"

Ferşat Balcı
07.12.2005, 14:49
bu tam bir komedi filmi en komigide bu

"EMRE BELÖZOGLU, ALPAY, NURI SAHIN ILE ANLASTIM, ISI BOZDULAR" smileys/smiley36.gif

Emorfo
07.12.2005, 14:50

Malesef bu yönetim gerçekten çok ama çok kötü bir yönetim sergiledi. Trabzonspor kimsenin umrunda degil herkes kendi derdine düsmüs, peki bu insanlar neden yönetici oluyorlar amaçlari Trabzonspor degilse nedir. Trabzonspor'a yararli olacagi bütün camia tarafindan düsünülen bir transferi Ömer Sari ne hakla hangi yetkiyle veto edebiliyor. Kimdir bu Ömer Sari derdi Trabzonspor degilse nedir. Ömer Sari haddini çok fazla asmistir bunun nedenide Atay Aktug seçilirken artik ne yaptiysa bilemiyoruz Atay Aktug'un ona karsi bir minnet borcu olmali ki herif kendini baskandan bile yetkili görmüs olacak ki herseyin tabir yerindeyse içine etmis. Su Trabzonspor'un yönetilis tarzina bakin oteriteyi saglayamayan bir baskan ve simarik yöneticiler Allah'im sen bize sabir ver... Trabzonspor bu kadar ucuz bir kulüp degil, kötü niyetli hedefi ve önceli Trabzonspor olmayan insanlari iyi gözlemlememiz lazim... Ömer Sari'nin yaptiklarini ve gaflarini toplasak her halde sayfalar yetmez.

Su olay herseyi açikliyor, bakin simdi transferleri engelleyen Ömer Sari yönetimin ahengini bozan Ömer Sari ne oluyor transfer fiyaskoyla sonuçlaniyor, sakatlar cezalilar üstüste geliyor, Senol Günes'te artik bu adamlarla çalisamayacagini anliyor istifa ediyor. Çok önemli gs maçindan önce Ömer Sari" Isimiz Allah'a kaldi diyor." Bu adaml dalga mi geçiyor sinirden bilgasayara kafa atasim geliyor. Trabzonspor bu kadar ucuz mu bu kadar kisiliksiz bu kadar küçük mü Nedir bu kardesim Allah askina... Bu durumun en büyük sorumlusu da Atay Aktug'dur.

Atay Aktug go home please...

murat
07.12.2005, 14:52
maalesef bunlari bugun dile getiriyor! Bunlari acik acik dile getirmek hem Senol hocanin hem diger yoneticilerin boynunun borcudur! Istifa ettigin gun acikliyacaksinki Trabzonspor bu utanc verici tablolardan kurtulsun.

trapezus61
07.12.2005, 14:53
Bu yazilanlarin dogru oldugunu az çok biliyorum. Bu nedenle daha önce Murat Bozoglu nu acimasizca elestirenlere bilip bilmeden insanlari karalamayin diye karsi çikmistim. Daha ne söylenebilir ki böyle bir durumda... Ömer Sari denen sahsiyet birakin klübü hala hangi cesaretle Trabzon topraklarindan içeri girebiliyor anlayamiyorum.

Isin aci tarafi ne biliyor musunuz. Yarin kongre olsa bu beceriksiz ve artniyetli insanlardan bizi kurtaracak bir baskan adayi bile çikaramiyoruz artik.

Ya Allah askina bu camia bu kadar sahipsiz mi? Trabzonsporu gerçekten seven, yürekten seven bir insan yok mu bu Türkiye de?

Mehmet Alemdar
07.12.2005, 14:57
bizim bayagi futboldan anlayan yönetimimiz varmis emreyi begenmedi halil kim dedi bizim baskanda halaa orda duruyorya ben daha ne diyeyim bu kadar serefsizlik olurmu trabzonsporumuzu ne halee getirdiler smileys/smiley7.gif

coach
07.12.2005, 15:00
insallah burada yazili olanlar dogru degildir dicem fakat bozoglu yasanan olaylari kisilerle destekliyor ve bu yazilari yazili medyada çok görüyorum ve su ana kadar bozoglunun anlattiklarini yalanlayan bir kisi daha ne gördüm ne duydum,,

Trap_Zone61
07.12.2005, 15:04
Abicim bu baskanliga aday durumlarda herkes kurtlarini dökecektir.bende bunu bekliyordum.Bence bir yönetici ne olursa olsun böyle isler dömüsse de anlatmamali.Çünkü trabzonspor kötü bir performans sürdürüyor.Krgasaya gerek yok..zaten böyle oldugu için yönetim istiaya gitti.tekrar söyeyip basa gelmek için tüm çürkünlükleri sölemenin anlami yok.zaten yönetim bu hale gelmisse bu endenlerden gelmistir.bu gün bunlari aciklayan yönetici yarin trazonun basindayken veya istifa ettikten sonra herkese baska seyler söyleye bilir.trabzonun yalanlarini söyleye bili.Bu sinif baskanligi seçimlerini birbirini kötüleyan küçük çocuklar gibi savsa döndü..Bence herkes dürüstce görüsünü bildirmeli...olan oldu..olacaklara bakmaliyiz...

Emorfo
07.12.2005, 15:07
olan oldu olacaklara bakmaliyiz diyorsunuz...

bende diyorum ki olan biten evet oldu bitti, ancak herkes ne oldu ne bitti bilsin ki bir daha bu olan biten olmasin.

ayrica bu olan bitenin sorumlularini iyi bilelim iyi taniyalim ki yaptiklari yanlarina kar kalmasin ...Edited by: Emorfo

Ayhan Yüksek
07.12.2005, 15:40
Adamin söyledikleri dogru gibi çok emin konusmus, peki bu ömer sari denen zat kimdir necidir neden herseyde son karar onun oluyor ve verdigi kararlarin hepsi neden kabul görüyor bukadar hatali biri hala neden kovulmuyor, ula adam fenerli olsa ancak bukadar zarar verir Trabzonsporumuza

The Londoner
07.12.2005, 15:50
Basta Atay Aktug olmak uzere, yonetimin icraatlarindan ne tur bir kafa yapisina (zihniyete)sahip olduklarini anlamis ve aylardir burada bu yonetimin Trabzonspor misyonunu tasiyabilecek kapasitede olmadigini iddia etmekteydik.

Her ne kadar Murat Bozoglu`nun soylediklerine de ihtiyatla yaklasmakla birlikte anlatilanlara cokta sasirmadigimi belirtmek isterim. Ancak bu duzeyde bir ihanet Trabzonspor`u cokertebilirdi zaten. Sahsen aylar once "Cokus Sendromu" adli bir baslik acarak bu konulari irdeleyip,Trabzonspor`un menfaatleri adina bu yonetiminderhal birakmasi gerektigini ifade etmistim.

Gariptir ki, yasanan bariz hezimete ragmen BMN camiasi icindeki bazi arkadaslar, Atay Aktug ve yonetimilehine anlasilmaz bir direnc gosterip, ozellikle alinanher galibiyet veya basarili sonuctan sonra"bu yonetimden (ya da Aktug`dan) daha iyisi mi gelecek" tezini isleyip durdular. Simdi ayni arkadaslarin ve piyasadaki yonetim destekcilerinin birazcik da "acaba bu yonetimden daha kotusugelir mi?" sorusunun cevabi icinkafa yormalari gerekecek.

Bu olanlardan sonra, mevcut yonetimin basta elebaslari Atay Aktug ve Omer Sari olmak uzereTrabzonspor`a ihanetten yargilanmalari gerekir.

Tekke
07.12.2005, 16:06
Dogruysa eger vay be, bu adamlar bizi IÇERDEN ÇÖKERTMIS.

smertkan
07.12.2005, 16:08
Bu yönetimde yönetim içi uyumsuzluk ve samimiyetsizlik oldugu gibi kiskançlik çekememezlikte olduguda söylenmesede elde edilen basarisizlik sonucundan anlasilmaktadir.

Ömer Sari nin daha önce bir kaç kezTrabzonspor yönetim kurulugu üyeligi yapmis olmasina ragmen bu makami kaldirabilecek bir yapida olmadigi kesindir.Onun o mevkiye gelmesi ise dahada vahim bir istir.

Bu iki olguyuda anlatmasi açisindan bu senaryo için Emorfo ya tesekkür ederim.Yalniz anlatilan senaryo tek bir agizdan çikmistir.Yani gerçekmidir degilmidir yada olaylar bu sekildemidir.Burasi soru isereti ile doludur.Adi geçen diger kisiler bu senaryoyu dogrulamadig9i sürecede iddadir.

bunlari da yazdiktan sonra Murat Bozoglu nun bu açiklamalari ile ilgili akla takilan sorular vardir.Onlara bakalim;

1.Niye olaylar sirasinda sustu da simdi konusuyor?

2.Kendisi Mayis ayindan itibaren transfer isindeyse ne diye engllenince istifa etmediki?Transferler Haziranda bitmeyince daha niye orada kaldiki?

3.MademPara verecek kadar TS yi seviyor Babasi aday olsa büyük ihtimalle kazanacak niye ortaya çikip aday olmuyorlar?

4.Metin Tükenmezle yakinliklari bellidir.sN Hayrettin Hacisalihoglu lehine çikan yazida etkisi varmi?

5.Sn HAyrettin HACISALIHOGLUNUN listesinde yer alacakmi?

6.Ayrica Simek ve Halil Hoca Transferlerini bitiren Metin Akbasoglu niye Zuravski transferini bitiremesinki?

7.Benim duydugum Akbasoglununda engellendigi iddalarida vardir.Bu idda ne olacaktir?

8.Kendisinin Arkadasi oldugunu söylenen Ve Futbolu bildigi kanaati yagin olan Metin Tükenmez kendisini Taktim ettigi yazida Murat Bozoglunun Brezilyada futbolcu pesinde oldugunu yazmakla birlikte Brezilya pazarinin tehlikesinden bahsetmektedir.Murat Bozoglunun Brezilyali Futbolcular hakkinda bilgisi yoksa ne diye oradaydi?

9.Jefferson u ve ElleriPareriatavsiye etmis sonuç ne oldu?

10:Murat Bozoglunu Kovulan Real Madrid hocasi lüxemburgo ile fotograf çektirip yayinlatmasi gereklimiydi?Neye yaradi?

11.Senol Hoca yi magdur göstermekte ve onunla birlikte kurban edildigini söylemektedir.Ilk bakista dogru gib gelsede:Senol hoca Trabzonspor için Ne Ziya Nede Samet hocadir.Senol hoca bunlar olurken konusmadiki.Istese bu yönetimi sallamazmiydi?benzeri konusmayi Trabzoonsporda sonunu getirmesi pahasina Ziya hoca yapti neler oldu.Senol hoca konussaydi neler olurdu.Senol Hoca bu kadar haksizliga nasil göz yumdu?

12.Durum idda edilen sekildeyse Senol hoca Petkoviç ve Dehane gönderilmesini niye istediki?

13.Ya Ali Güzeldal ve diger gençler bu takimda niye yoklar?

14.Anartosise nasil elendik?

15.Bu takim Lig basindan beri dakika 60 dan sonra dökülüyor kampta bu takim ne yapti.? Sivassporun Baskani Sn Odyemezin iddalari dogru degilmi?

Bunlar aklima gelenler.

Ama gerçek olan Bu yönetimin uyumsuz ve samimi olmadigidir.Birleri ile ayak oyunlarina sidik yarisina girmis senin adamin benim adamimdiyerk Trabzonspora zarar vermislerdir.

Benim görüsüm Kimsenin sütten çikmis akkasik olmadigidir.

Temennim ise bu seçimden kendi içinde uyumlu ve samimi bir yönetimin olusmasidir.

Edited by: smertkan

Murat'
07.12.2005, 16:10
walla ben buraan ömer sarini trabzonspora zarardan baska bir sey yapmadigini görüyorum

#10 Fietra
07.12.2005, 16:24

hey yavrum hey....

Yazmaya ne hacet var.

Bu açiklama bana inandiric gelmedi.Eger böyle birsey varsa ve bunlari yaptirdiysa Murat Bozoglu'nun basiretsizligidir yumruk vur yumruk vur diyorsunuz da Murat Bozoglu niye yumrugunu vuramadi.Atay Aktug'un hatalari oldugunu da söylüyoruz.Ama su an da baskan olarak en uygun kisi de o.

#10 Fietra
07.12.2005, 16:30
Neyse, 'Zurawski'yi alalim, Polonya Milli Takimi'nin yedek kalecisini alalim, 33-34 yasindaki Klos mu ne, onu alalim' diye oraya gittiler.

Eger bu bahsettigimiz ve sene basinda duydugumuz Tomasz Klos ise o defans oyuncusu.

Ya da ben cümleyi yanlis anladim ilk basta kaleci sonra(virgülden sonra)defans olan Klos'tan mi bahsediyo?Edited by: #10 Fietra

bordox
07.12.2005, 16:31
Murat Bozoglu, hani su gazetelerde Lüksemburgo ile resim çektiren ve simdi transferleri ben yaptirmadim diyen Lemi ile beraber jefferson imzasinda yaninda olan yöneticimiz degil mi?

Ulan insanin biraz yüzü olur transferleri yaptirmadim,4.tercihimdi dedikten sonra insan bari resim çektirmezdi o zaman.

Ömer Sari,Murat Bozoglu,Metin Akbasoglu eserinizle gurur duyun.Baskan size güvenmis,adam yerine koyup transfer yetkisi vermis,karsiliginda öne çikmak için ne komikliklere düsülmüs.

uslanmazlaz
07.12.2005, 16:39
bugünkü çöküse bakiyorumda hiç sasirmadim adamlar bu isi yapmak için çokugrasmislar helal olsun be siz hala aday olabiliosaniz oke insallah

bidahaki sene sahaya futbolcu deilde yöneticiler çikar yanlis mi

halil ibo
07.12.2005, 16:40
Bence bu söylenenler dogru olmasa bile-bu çok düsük bir ihtimaldir-mevcut yönetim kadar basiretsizinin,beceriksizinin art niyetlisinin gelecegineihtimal veremiyorum.Esasen Atay Aktug'a sadece siyasi mülahazalarla destek verenler gerçekleri dillendirebilseler çok farkli bir ortam olusacak ama...

coach
07.12.2005, 16:42
Bu yönetimde yönetim içi uyumsuzluk ve samimiyetsizlik oldugu gibi kiskançlik çekememezlikte olduguda söylenmesede elde edilen basarisizlik sonucundan anlasilmaktadir.

Ömer Sari nin daha önce bir kaç kezTrabzonspor yönetim kurulugu üyeligi yapmis olmasina ragmen bu makami kaldirabilecek bir yapida olmadigi kesindir.Onun o mevkiye gelmesi ise dahada vahim bir istir.

Bu iki olguyuda anlatmasi açisindan bu senaryo için Emorfo ya tesekkür ederim.Yalniz anlatilan senaryo tek bir agizdan çikmistir.Yani gerçekmidir degilmidir yada olaylar bu sekildemidir.Burasi soru isereti ile doludur.Adi geçen diger kisiler bu senaryoyu dogrulamadig9i sürecede iddadir.

bunlari da yazdiktan sonra Murat Bozoglu nun bu açiklamalari ile ilgili akla takilan sorular vardir.Onlara bakalim;

1.Niye olaylar sirasinda sustu da simdi konusuyor?

2.Kendisi Mayis ayindan itibaren transfer isindeyse ne diye engllenince istifa etmediki?Transferler Haziranda bitmeyince daha niye orada kaldiki?

3.MademPara verecek kadar TS yi seviyor Babasi aday olsa büyük ihtimalle kazanacak niye ortaya çikip aday olmuyorlar?

4.Metin Tükenmezle yakinliklari bellidir.sN Hayrettin Hacisalihoglu lehine çikan yazida etkisi varmi?

5.Sn HAyrettin HACISALIHOGLUNUN listesinde yer alacakmi?

6.Ayrica Simek ve Halil Hoca Transferlerini bitiren Metin Akbasoglu niye Zuravski transferini bitiremesinki?

7.Benim duydugum Akbasoglununda engellendigi iddalarida vardir.Bu idda ne olacaktir?

8.Kendisinin Arkadasi oldugunu söylenen Ve Futbolu bildigi kanaati yagin olan Metin Tükenmez kendisini Taktim ettigi yazida Murat Bozoglunun Brezilyada futbolcu pesinde oldugunu yazmakla birlikte Brezilya pazarinin tehlikesinden bahsetmektedir.Murat Bozoglunun Brezilyali Futbolcular hakkinda bilgisi yoksa ne diye oradaydi?

9.Jefferson u ve ElleriPareriatavsiye etmis sonuç ne oldu?

10:Murat Bozoglunu Kovulan Real Madrid hocasi lüxemburgo ile fotograf çektirip yayinlatmasi gereklimiydi?Neye yaradi?

11.Senol Hoca yi magdur göstermekte ve onunla birlikte kurban edildigini söylemektedir.Ilk bakista dogru gib gelsede:Senol hoca Trabzonspor için Ne Ziya Nede Samet hocadir.Senol hoca bunlar olurken konusmadiki.Istese bu yönetimi sallamazmiydi?benzeri konusmayi Trabzoonsporda sonunu getirmesi pahasina Ziya hoca yapti neler oldu.Senol hoca konussaydi neler olurdu.Senol Hoca bu kadar haksizliga nasil göz yumdu?

12.Durum idda edilen sekildeyse Senol hoca Petkoviç ve Dehane gönderilmesini niye istediki?

13.Ya Ali Güzeldal ve diger gençler bu takimda niye yoklar?

14.Anartosise nasil elendik?

15.Bu takim Lig basindan beri dakika 60 dan sonra dökülüyor kampta bu takim ne yapti.? Sivassporun Baskani Sn Odyemezin iddalari dogru degilmi?

Bunlar aklima gelenler.

Ama gerçek olan Bu yönetimin uyumsuz ve samimi olmadigidir.Birleri ile ayak oyunlarina sidik yarisina girmis senin adamin benim adamimdiyerk Trabzonspora zarar vermislerdir.

Benim görüsüm Kimsenin sütten çikmis akkasik olmadigidir.

Temennim ise bu seçimden kendi içinde uyumlu ve samimi bir yönetimin olusmasidir.

kardesim yazini basindan sonuna kadar okudum,soru olarak yazdiklarinin cevaplaribozoglununyazisinda açikça yaziyor zaten,,

senol günes haksizliga ugramistir niye göz yumdu istese yönetimi sallayamazmiydi diye yazmisin,,

senol hoca milli takimdada haksizliga ugradi sen nerde gördün milli takim hakkinda ileri geri konusurken ??

olay tek agizdan yazilmistir nerden bilelim gerçek oldugunu diye sormusun,,

çikip yalanlasinlar o zaman,baskan ve as baskan çikip yalanlasinlar niye bi cevap dahi vermiyorlar ?

susmak kabul etmektir,çikipbozoglunaitiraz etmedikçe yazilanlar satir satir dogru demektir

coach
07.12.2005, 16:54
Murat Bozoglu, hani su gazetelerde Lüksemburgo ile resim çektiren ve simdi transferleri ben yaptirmadim diyen Lemi ile beraber jefferson imzasinda yaninda olan yöneticimiz degil mi?

Ulan insanin biraz yüzü olur transferleri yaptirmadim,4.tercihimdi dedikten sonra insan bari resim çektirmezdi o zaman.

Ömer Sari,Murat Bozoglu,Metin Akbasoglu eserinizle gurur duyun.Baskan size güvenmis,adam yerine koyup transfer yetkisi vermis,karsiliginda öne çikmak için ne komikliklere düsülmüs.

bordox,diyorsun ki baskan bunlari adam yerine koymus transfer yetkisi vermis ama bu adamlardan bi tanesi as baskan bilmem farkindamisin ?

adam alicagim isimlerden hiç birini istemedi diyor ve demeç veriyor ömer sari'da buna karsilik hiç bir demeç vermiyor ömer sari duruma itiraz etmedikçe MURAT BOZOGLU hakli durumdadir,,

ben bu arkadasi savundugum felan yok arti anlattigi durumlarida taniklariyla destekliyor namusumun serefimin üzerine yemin ederimömer sariistemedi emre'yi diyor daha ne yapsin bilmiyorum murat bozoglu bilmiyorum adam bide 6,000,000 $ ben finanse ediyorum diyor,,

hatta düsülen durumda benimde payim var diyor onuda inkar etmiyor

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 17:03

hey yavrum hey....

Yazmaya ne hacet var.

Bu açiklama bana inandiric gelmedi.Eger böyle birsey varsa ve bunlari yaptirdiysa Murat Bozoglu'nun basiretsizligidir yumruk vur yumruk vur diyorsunuz da Murat Bozoglu niye yumrugunu vuramadi.Atay Aktug'un hatalari oldugunu da söylüyoruz.Ama su an da baskan olarak en uygun kisi de o.

Ben Bozoglu'nu savunmuyorum ki.Yumrugunu vurup vurmamasi beni ilgilendirmez.Ama surada dediklerinde 1 parça dogruluk payi varsa dedigim gibi vay basimiza gelenler.Biz bosa dis mihraklarla ugrasmayalim içerde böyleleri varken.(-ki Halil Altintop ile ilgili olanini ben de duymustum,gerisini bilmem..)

Atay Aktug da iyi bir insan olabilir ama yönetimini görüyoruz..Madem baskanliga bu kadar hevesli yönetimini kurarken daha seçici davranacak o zaman..Anorthosis'e elendik sorumlusu Yattara'ydi ya,Tolga'nin satilmasinin,isabetsiz transferlerin sorumlusu kim o zaman?? Sikisinca Atay baskan çok güzel topu atiyor baskasina..

Haa son dedigine gelirsek Hacisalihoglu gelecegine tertemiz bir listeyle Atay gelsin orasinda da sonuna kadar haklisin..

Bu arada bazi arkadaslar Senol Hoca nie Ziya gibi sesini çikarmamis diyo.Trabzonspor'u sevdigi için,ortaligin karismasini istemedigi içinolmasin??Ne Ziya ne de samet hoca sanmiyorum ki Senol Hoca kadarisesinler TRABZONSPOR'un basarisini...O yüzden kimse Senol Hoca'nin iyineyietini sorgulamamali bence..

#10 Fietra
07.12.2005, 17:08
@oflee61

Atay Aktug'un hatalarinin oldugunu biz de kabul ettigimizi söylüyoruz.Bahsettigin seyleri biz de gördük ve söyledik zaten.Ancak transferde Atay Aktug'un yanlisi bu isi bu adamlara birakmasidir.

bordox
07.12.2005, 17:15

bordox,diyorsun ki baskan bunlari adam yerine koymus transfer yetkisi vermis ama bu adamlardan bi tanesi as baskan bilmem farkindamisin ?

adam alicagim isimlerden hiç birini istemedi diyor ve demeç veriyor ömer sari'da buna karsilik hiç bir demeç vermiyor ömer sari duruma itiraz etmedikçe MURAT BOZOGLU hakli durumdadir,,

ben bu arkadasi savundugum felan yok arti anlattigi durumlarida taniklariyla destekliyor namusumun serefimin üzerine yemin ederimömer sariistemedi emre'yi diyor daha ne yapsin bilmiyorum murat bozoglu bilmiyorum adam bide 6,000,000 $ ben finanse ediyorum diyor,,

hatta düsülen durumda benimde payim var diyor onuda inkar etmiyor

Benim anlatmak istedigim bunlar Trabzonspor Yönetimine girmisler ve ortak bir amaç ugruna çalismalari gerekirken kendi ikballeri ugruna çekismelere baslamislar.

Murat Bozoglu bu transferlerin Trabzonspor'a yararli olmadigi anlasildiktan sonra konusmaya basliyorsa ben bunda art niyet ararim.O zaman fotograf çektir ilerde kaliteli çikarsa bakin bu iste benim parmagim var olsun yok iyi çikmazsa da 4.tercihimdi olsun.

Trabzonspor taraftari Bozoglu'nun samimiyetini sorguluyor.En azindan ben sorguluyorum.Bu olaylar yasandigi zaman niye çikip böyle böyle durumlar var,ben bu yönetimle uyum içinde çalisamadigim için istifa ediyorum demedi de Trabzonspor kötü gitmeye basladigi zaman istifa etti.

Ayrica Senol Günes eger efsane olmus Senol Günes ise Trabzonspor'da en az baskan kadar sözü agir olmaliydi.FatihTerimgs de yillarca tek adam olarak her türlü karari verdi ama Senol Günes her zaman oldugu gibi insanlari kirmaktan çekindi bir nevi korktu.

Yok kardesim korkuyla bu isler yürümez.Iste Halilhodziç örnegi.

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 17:16
Bir organizasyon basarisiz olursa fatura genelde en tepedekine kesilir.Yetkiyi kullanan da odur,kullanmadiginda dagitan da odur.

Hadi o kadar hata yaptin biraz üzerine suç alirsin degil mi?Yok ama hiç suçu yokmuscasina davraniyor.Elendigimizde suçu Yattara'ya attigi an atay baskan gözümden düsmüstür..

Hatalari görüp söylemekle hatalar düzelmiyor maalesef,hele sonuçlar hiç degismiyor..

#10 Fietra
07.12.2005, 17:20
@oflee61

Abi sen anlamak istemiyorsun herhalde sana 1.000 kez yazacak kadar vaktim yok ne yazikki.Ezberle istersen.Atay Aktug Yattara'ya vs topu atmakta hataladir.Ancak transferde birilerini görevlendirmistir ki Senol Günes'in bu görevi kabul etmemesinden dolayi.Ve Murat Bozoglu-Ömer Sari-Lemi Çelik-Önder Bülbüloglu hatalidir.Atay Atkug'da seçimde hata yapmistir.

Emorfo
07.12.2005, 17:26
Osman Trabzonspor hatalardan ders alma kurumu degildir. Staj yapma yeri hiç degildir, 2 sene ardarda ayni hatalari yapan Atay Aktug hatalarindan ders alsa ne olur almasa ne olur ki hala ders aldigini sanmiyorum.

Su sartlarda Atay Aktug'u ayakta tutan Atay Aktug'a destek verenlerinde en büyük nedeni Vahid hocadir. Attigi nester tuttu gibi Fb beraberligi de Atay Aktug'u iyice cesaretlendirmistir. Atay Aktug aday olursa evet büyük ihtimalle kazanir zaten Trabzonspor genel kurulu hep süprizlere imza atmistir.

Murat Bozoglu hatasiz felan degildir onunda hatalari vardir, en önemlisi ise gazetelerde fiyakali resimleri olmustur, Ömer Sari kiskandi çekemedi vs vs çünkü gelecegin baskani olarak gösteriliyordu.

Sorun kisi sorunu degildir sorun Trabzonspor iyi hizmet edememeleridir. iyi hizmet edemeyen hata yapan gider, Hayrettin Hacisalihoglu'nu begenmiyorsunuz Atay Aktug'dan iyi baskan olamaz deniyor. Nerden bu kaniya variyorsunuz. Atay Akug baskan seçildiginde ne kadar taniyordunuz tamamen kapali kutu degil miydi... Hatta kongrede Önal'in kazanacagi konusuluyordu. Atay Aktug'u gördük bundan kötüsü hiç kimse olamaz kimse kusura bakmasin...Edited by: Emorfo

smertkan
07.12.2005, 17:27
[QUOTE=oflee61

Bu arada bazi arkadaslar Senol Hoca nie Ziya gibi sesini çikarmamis diyo.Trabzonspor'u sevdigi için,ortaligin karismasini istemedigi içinolmasin??Ne Ziya ne de samet hoca sanmiyorum ki Senol Hoca kadarisesinler TRABZONSPOR'un basarisini...O yüzden kimse Senol Hoca'nin iyineyietini sorgulamamali bence..

[/QUOTE]

Ben Senol Hoca kötü niyetlidir sonucuna varmis birisi degilim.Eger Senol hoca ile ilgili görüsümü sorarsan Senol Hoca TS teknik direktörlügü için hazir degildi.Aklida hala milli takimda ona yapilan haksizliktaydi. Milli Takimla mahkemelikti.Ve bir sekilde kavga etmek istemiyordu.Sonuçtada mücadele etmeden ayrildi.Asil hata onu bu durumdayken oraya getirenlerde oldugunuda ilave edeyim.

Ama susup Trabzonspora zarar vermek istemedi fikrine katilmiyorum çünkü TS bundan daha kötü duruma gelebilirmi gelinen yer en diptir.Daha Kötüsü ne olabilir Kümemi düsecegiz.

Ama benim vardigim sonuç sudur.Bu yönetimi Elestiren Bozoglu en az onlar kadar hatalidir.Dün beraber poz ver bu gün satas.Eger bunda bir terslik yoktur diyorsaniz.Ben yaniliyorum Kusura bakmayin derim.Ama terslik var.

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 17:44
Bozoglu'nu savunmuyorum birincisi bu anlasilsin.

Ikincisi faruk abi(emorfo) yeterince açiklamis Atay Aktug'un durumunu.Kaçinci yanlisinda gidecek??Trabzonspor'da 3 yanlis bir dogruyu degil,bir yanlis yillari götürüyor,ne zaman ögrenecegiz bunu?

SenolHoca'da artniyet aranmamali sözünü ise sesini niye çikarmadi diye sorular oldugu için yazdim.O da bilirdi bence Ziya Dogan gibi hir çikarmayi,açiklama yapmadan istifa etmeyi.Giderken de dedi zaten.Verebilecegim bise yok.Neden??Çünkü verilen yetkiler sadece sözde yetkilerdi...

Yattara61
07.12.2005, 17:48
deivid,kahe,halil,emre,nuri,alpay,zurawski...3tane sini alsaydik bu takimi birakin türkiyeyi avrupada zor tutarlardi...Bu takimin yonetimi olmasin,trabzon halki paraya ihtiyac oldugunda saga sola para kutusu koyup para toplayalim,wallayi hem muthis transferler yapariz hemde cok basarili oluruz,bu ne yaaa yoneticiler birbiriyle anlasmiyorumus da,yok ole yok bole,birakinnn yaaaasmileys/smiley7.gif

smertkan
07.12.2005, 18:02
kardesim yazini basindan sonuna kadar okudum,soru olarak yazdiklarinin cevaplaribozoglununyazisinda açikça yaziyor zaten,,

senol günes haksizliga ugramistir niye göz yumdu istese yönetimi sallayamazmiydi diye yazmisin,,

senol hoca milli takimdada haksizliga ugradi sen nerde gördün milli takim hakkinda ileri geri konusurken ??

olay tek agizdan yazilmistir nerden bilelim gerçek oldugunu diye sormusun,,

çikip yalanlasinlar o zaman,baskan ve as baskan çikip yalanlasinlar niye bi cevap dahi vermiyorlar ?

susmak kabul etmektir,çikipbozoglunaitiraz etmedikçe yazilanlar satir satir dogru demektir

Kardes önce yazimi bastan sona okudugun için tesekkür ederim.

Ben Bu yönetimi basarisiz oldugunu söyeleyerek söze baslamak istiyorum çünkü genelde isimlerden ziyade fikirlerin tartisilmasi gerektigini düsünüyorum.Benim illa su isim Baskan olsun diye bir düsüncem yok.

Senol Hoca ile ilgili düsüncelerimi bir önceki yanitta yazdigim için burada tekrarlamayacagim.

Ama Senol Hoca TFF yi mahkemeye vermistir.Milli takim hakkinda olmasa bile yasananlar hakkinda elestirilerde bulunmustur.

Bu arada laf açilmisken Hocayi eski topçulari hala takima aliyor diye elestiren medya ayni kadroyu Fatih Terim yapinca alkis tutmustur.Zaman Senol Hocanin ne kadar büyük bir haksizliga ugradigini ortaya koymustur.

Ancak is TS olunca her nedense konusulmuyor.Konusulsada Karsi taraf cevap vermiyor.

Hatta Serdar Balinin Kelle Kopar ama Konusma diyerek Vahid Hocaya yüklenmesi daha taze bir olay.

Kimsenin Trabzonspora zarar verilmesin diye adlandirdigimiz bir anlayisla Konusmadigi bu ortamda Murat Bozoglu hele 2-3 ay sessiz kaldiktan sonra konustu.

Bana göre anlattiklari öyle hemen böyledir denilecek cinsden degil çünkü zamanlamasi ilginç.yasananlara o anda verdigi tepki susmak olunca daha da ilginç.

Bu olaylar öyledir veya degildir bilemem ama Bu yönetimin kendi içinde uyumsuz ve samimiyetsiz oldugu asikar.

Murat Bozogluda en az diger isimler kadar bu iste hatali.Is isten geçtikten sonra Istifa etmesi neyi degistirebilirki.

Sacit
07.12.2005, 18:06
ömer sari ve onun gibiler bir kene gibi yapistilar kulübe kovsan gitmez vursan ölmez.smileys/smiley7.gif

Nytre
07.12.2005, 18:20
bu anlatilanlar dogru ise bu omer sari denen adam ile baskan futboldan hiç mi çakmiyorlar?

bunlar kime baskanlik ediorlar bunlar hangi takimin baskani?_..bunlar fb için mi ya da baska takim için mi çalisiorlar..

bu takimin kasasinda 32trilyon lira girdi de bu paraya ne oldu çikip hesap versinler ama sisirilmis bütcelerle degil gerçeklerle ...

delikanli gibi dürüstce!

Keleşoğlu
07.12.2005, 18:21
bu nasil istir yaw,biz 22 senedir sampiyonluk bekleyelim buna en cok yaklastigimiz senelerde kisisel kaprislerin yuzunden kaciralimsmileys/smiley7.gif

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 18:21
2 trilyon açik var gibi biseler söleniyor.ama tomas jun ve fabiano eller gibi iki yildizimiz oldu ya deger..

İleli
07.12.2005, 18:30
atayin ve omer sarinin yaptiklar Komediden baska bise degilsmileys/smiley7.gif. Edited by: AkcaabatliTS

degok
07.12.2005, 18:45
"Senol hocanin forvette öncelikle istedigi isim Halil Altintop'tu. Bize, 'O benim Milli Takim'dan ögrencim, futbolcu ve kisilik olarak süper, gelecegi çok parlak, bunu alalim' dedi. Bu görüsmeler olurken Halil Altintop'un transferini bitirme noktasina geldik. Besiktas, Fenerbahçe ve Galatasaray'in Halil için resmi teklifleri vardi. Biz de Trabzonspor olarak kulübüne 700 bin Euro teklifte bulunduk. Kulübü Halil'e diger Türk takimlarindan da teklif geldigini ama futbolcunun Trabzonspor'u tercih ettigini bildirip, rakami biraz daha yukari çikarmamizi istedi. Senol hoca, Trabzonspor'a gelmesi için Halil'i razi etmisti. Ben tatilde Bodrum'da kendisiyle görüstüm ve mutabakata vardim. Hatta kaptanimiz Fatih Tekke'ye de sorabilirsiniz, o da Milli Takim kampinda Halil'den 'Trabzonspor'a gelirim' cevabini aldi. Ama ben Ömer Sari'ya Brezilya'da, 'Bak bu forvet oyuncusu da olmadi Senol hoca da Halil Altintop'u istiyor, onu alalim' dedigimde "Halil kim, ben onu tanimiyorum. Haa onun bir kardesi var Hamit, o biraz iyi ama bu yaramaz, bunun gibi topçu bizde çok var" deyip transferini engelledi. "

asil mesele budur. Hocan halil altintopu istiyor. Karakterli iyi bir topçu diyor. Adamda seni istiyor hemde pesinde bir sürü ezik varken. (Sahit fatih tekkedir diyo tazida dikkatinizi çekerim) Sen ne yapiyosun ben tanimiyorum. Almayalim diyorsun. Sanki dersin junla "Metinin Bilardo Salonunda" devamli 51 oynuyodunda ordan taniyosun. Yada ellerle ganitada çay içmisligin varda taniyip aliyosun.

Bak ama adam kendini nasil da tanitti sana sayin sari oglu sari Alman liginde çatir çatir gol atarak.

Ah be arkadas iste bunlar yönetiyor bizim takimi. Ben gene diyorum. Ne zaman bizim jenerasyondan birisi (sampiyonluk görmemis yada hayal meyal hatirlayan) baskan olur, ne zaman gurbette her yenilgiden her basarisizliktan sonra eziklerin satasmalariyla mücadele eden birileri yönetici olur iste o zaman sampiyonluklar ve basarilar gelir.

coach
07.12.2005, 19:36
"Senol hocanin forvette öncelikle istedigi isim Halil Altintop'tu. Bize, 'O benim Milli Takim'dan ögrencim, futbolcu ve kisilik olarak süper, gelecegi çok parlak, bunu alalim' dedi. Bu görüsmeler olurken Halil Altintop'un transferini bitirme noktasina geldik. Besiktas, Fenerbahçe ve Galatasaray'in Halil için resmi teklifleri vardi. Biz de Trabzonspor olarak kulübüne 700 bin Euro teklifte bulunduk. Kulübü Halil'e diger Türk takimlarindan da teklif geldigini ama futbolcunun Trabzonspor'u tercih ettigini bildirip, rakami biraz daha yukari çikarmamizi istedi. Senol hoca, Trabzonspor'a gelmesi için Halil'i razi etmisti. Ben tatilde Bodrum'da kendisiyle görüstüm ve mutabakata vardim. Hatta kaptanimiz Fatih Tekke'ye de sorabilirsiniz, o da Milli Takim kampinda Halil'den 'Trabzonspor'a gelirim' cevabini aldi. Ama ben Ömer Sari'ya Brezilya'da, 'Bak bu forvet oyuncusu da olmadi Senol hoca da Halil Altintop'u istiyor, onu alalim' dedigimde "Halil kim, ben onu tanimiyorum. Haa onun bir kardesi var Hamit, o biraz iyi ama bu yaramaz, bunun gibi topçu bizde çok var" deyip transferini engelledi. "

asil mesele budur. Hocan halil altintopu istiyor. Karakterli iyi bir topçu diyor. Adamda seni istiyor hemde pesinde bir sürü ezik varken. (Sahit fatih tekkedir diyo tazida dikkatinizi çekerim) Sen ne yapiyosun ben tanimiyorum. Almayalim diyorsun. Sanki dersin junla "Metinin Bilardo Salonunda" devamli 51 oynuyodunda ordan taniyosun. Yada ellerle ganitada çay içmisligin varda taniyip aliyosun.

Bak ama adam kendini nasil da tanitti sana sayin sari oglu sari Alman liginde çatir çatir gol atarak.

Ah be arkadas iste bunlar yönetiyor bizim takimi. Ben gene diyorum. Ne zaman bizim jenerasyondan birisi (sampiyonluk görmemis yada hayal meyal hatirlayan) baskan olur, ne zaman gurbette her yenilgiden her basarisizliktan sonra eziklerin satasmalariyla mücadele eden birileri yönetici olur iste o zaman sampiyonluklar ve basarilar gelir.

aynen katiliyorum birader anlasildi "açin halinden tok anlamiyor" ne zaman bizim jenerasyondan biri çikar biz sampiyon oluruz,,

ben trabzon'luyum trabzonspor'luyum kadiköyede giderim takimima destek olurum 10 saat araba kullanirim malatyayada giderim yine takimima destek olurum bu yazilanlar bizleri yildirmaz ama sen baskan olarak bu takimi çoluk çocuga emanet edersen bizde seni çoluk çocuga emanet ederiz kadiköyde iki iç tane zibididen tas yersin iste

Y.Sert
07.12.2005, 19:45
tek kelimeyle yuh.

bu yazilanlar gerçek yada degil.orasi beni ilgilendirmiyor.yazilmasi bile yeterli bence.

tek kelimeyle yuh.

allah topunun belasini versin.

kutoz
07.12.2005, 20:34
Söyledikleri dogrudur yanlistir bunu tartismak istemiyorum. Sadece uslübünü tasvip etmiyorum. Kendisini basarili, digerlerini basarisiz göstermek ne derece dogrudur. Birde, yetkiyi verenin baskan olmasi hasebiyle, tek suçlu odur diyor. Hal böyle olunca Bozoglu'na yetki veren kim diye bir soru geliyor aklima.

Birde Brezilya'da onca olumsuzluk yasayacaksin, üstelik elinde Emre ve Nihat gibi iki önemli koz dururken Jef ve elleri onun açiklamasina göre Ömer Sari yüzünden alip döneceksiniz. Yok arkadas, bumu yöneticilik. Ben olsam, o dakika istifa eder, gerçekleri o zaman anlatirdim. Yani tam kongre arifesinde degil... Açikcasi, etik bulmadim.Bozoglu'nu severdim ama bu açiklamasini zamanlama açisindan SIK bulmadim. Hele hele adaylik yada yöneticilik için ismi hiç geçmezken.

Geçenlerde yine yazdim. Kimse Trabzonspor'da birlik beraberlikten bahsetmesin. Buyurun sizlere birlik beraberlik ögrnegi.Edited by: kutoz

SDanışmaz
07.12.2005, 20:36
tek kelimeyle yuh.

bu yazilanlar gerçek yada degil.orasi beni ilgilendirmiyor.yazilmasi bile yeterli bence.

tek kelimeyle yuh.

allah topunun belasini versin.

Versin versin...

Bu yaziLanLar harfi harfine dogru.Bende sagLam yerLerden haber aLdim...

The Londoner
07.12.2005, 20:50
Omer Sari`nin nihai kararlarda bu kadar etkili olmasinin arkasinda ne vardi acaba?
<UL>
<LI>Ustun futbol bilgisi</LI>
<LI>Engin yoneticilik tecrubesi</LI>
<LI>Kulubunparasal yukunu cekmesi ve ana finansoru olmasi</LI>
<LI>Mafyavari bir gucle baskan dahil tum yoneticileri sindirmesi</LI>
<LI>?</LI>[/list]

sanatik
07.12.2005, 20:55
Söyledikleri dogrudur yanlistir bunu tartismak istemiyorum. Sadece uslübünü tasvip etmiyorum. Kendisini basarili, digerlerini basarisiz göstermek ne derece dogrudur. Birde, yetkiyi verenin baskan olmasi hasebiyle, tek suçlu odur diyor. Hal böyle olunca Bozoglu'na yetki veren kim diye bir soru geliyor aklima.

Birde Brezilya'da onca olumsuzluk yasayacaksin, üstelik elinde Emre ve Nihat gibi iki önemli koz dururken Jef ve elleri onun açiklamasina göre Ömer Sari yüzünden alip döneceksiniz. Yok arkadas, bumu yöneticilik. Ben olsam, o dakika istifa eder, gerçekleri o zaman anlatirdim. Yani tam kongre arifesinde degil... Açikcasi, etik bulmadim.Bozoglu'nu severdim ama bu açiklamasini zamanlama açisindan SIK bulmadim. Hele hele adaylik yada yöneticilik için ismi hiç geçmezken.

Geçenlerde yine yazdim. Kimse Trabzonspor'da birlik beraberlikten bahsetmesin. Buyurun sizlere birlik beraberlik ögrnegi.

evet sevgili kutoz.

cok dogru düsünüyorsun. Insan o zaman tepkisini verirdi.

Hertürlü konu hakkinda konusmasini becerdiler ama esas bize faydali olacak konulardan kacindi ve simdi genel kurul tarihi yaklasinca bül bül kesildik.

yarabbim trabzonsporumu beceriksizlerden koru.

Nihat Güneş
07.12.2005, 21:32
bu bir kisinin becerebilecegi bir is degil...yani burada tek suçlu yok...hepsi suçlu..al birini vur ötekine...örnegin :

al senol günesi murat bozgluyla yanyana koy..metin akbasoglu nu da ömer sariyla birlestir...toptan atay aktugun kafasinda patlat...

smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

yaziklar olsun ne diyelim bunlarin hesabini elbet bir yerde sorulur....

Adem Erdoğan
07.12.2005, 21:53
Yaw zamaninda niye açiklama yapmadi.Demekki kendisde adam diil.Biz burda zamaninda basbas bagirdik senol hoca diil yönetim gitsin diye.Adami getiriyosun futbol as nin basina herseyden sen sorumlusun diyosun.Sonrada transferde kafana göre is yapiyosun.Sonuç olarakda takim basarisiz olunca tek sorumlu hocadir diyosun.ATAY AKTUG ISTIFA!SAMPIYON BILE OLSAK.

61mehmet61
07.12.2005, 22:17
formlarda siyaset konusmak ne kadar dogru bilmiyorum ama bu iddalara sasmamak lazim. günümüzde hükümet ülke menfaatinene yaparsa yapsinCHP karsi çikiyor. Atay Aktug ve beraberindekiler de genel baskanlarindan böyle bir huy kapmislar herhalde. niye rezilbahçe maçindan önce baskan olup olmayacagini açiklamadi. bir maç sonucuna göre fikrini degistirdi.

kuzey_lee
07.12.2005, 23:15
oncelikle ''ataycilar neden susuyor'' gibi çok saçma bir yorumu yapan kisiye tesekkürler.24 saatimizi internette geçirdigimizi varsayarak bu tür bir yorum yapmakla çok eglendirdi beni vallahi.herkes her an bu foruma bakamayabilir,topici göremeyebilir,yorumunu yapmak için bir kaç detay arastirmasi yapmis olabilir (ki bazilari gibi öyle aninda aklimiza gelenleri malesef yazmiyoruz)

neyse smrertkan bazi seyler sormus.mümkünse sayin bozoglu bu sorulara da cevap versin.neden su ana kadar susmus?yoksa konusmak için kongrenin yaklasmasini mi beklemis.akbasoglu bana cephe aldi diyor.peki daha sezon bitmeden zurawski ile anlasan akbasoglu bu transferi neden bitiremedi.yoksa senol günesi kendi cephesine katan bozoglu bu transferi onaylamadi mi?szymkowiak transferini özel baglantilari ile gerçeklestiren akbasoglu,zurawskiyi de almis olsaydi taraftarin gözünde prim yapmis olmayacakmiydi ki bu da kendisini 5 sene sonrasinin baskani olarak gören bozoglunu nasil etkileyecekti.zurawski'nin yaninda polonya milli takiminin stoperi klos(hani su bazilarinizin önceki sayfalarda çamur atmaya çalistigi stoper) de transfer edilmeyecekmiydi?bu ikili geldigi zaman trabsonsporda bir iskelet olusmayacakmiydi?bu iskelet dünya kupasina gitmeyi grup maçlari sonucunda garantileyen polonya milli takiminin iskeleti olmayacakmiydi ki bu da basarili olmamiza yardim etmeyecekmiydi?

sayin bozoglu kendi gelecegi için trabzonspor'da gruplasmayi yapan asil kisi degilmidir?çok savundugumuz senol hoca en büyük hatasini yoneticilerin arasinda taraf tutarak yapmamismidir?

lütfen bazilari artik at gözlügüyle bakmayi biraksinlar.konu açilirken bile tek tarafli bakis açisiyla açilmis.daha onceden bu forumun ne yonetim lehinde ne de aleyhinde bir forum oldugunu deklare etmisti bazi kisiler.simdi görüyorum ki forumda yonetim ve atay aktug karsitligi yapilmakta.bu durumun sebebi yoksa atay aktug'un karsisinda oldugunu deklare eden forum yöneticileri mi?

kusura bakmayin ben de çok komplo teorisyeni oldum dimi

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 23:27
Milletin yaptigi yoruma ''saçma'' demek sana kalmadi...

Forumu da begenmiyorsan sag üst kösede ''çikis'' diye bir tus var,basabilirsin..Edited by: oflee61

kuzey_lee
07.12.2005, 23:32
Milletin yaptigi yoruma ''saçma'' demek sana kalmadi...

Forumu da begenmiyorsan sag üst kösede ''çikis'' diye bir tus var,basabilirsin..

egleeeee....hop bas topa kaldir kafani....sag ust kösedeki ''çikis''a bastiktan sonra da forumu görebiliyorsun (töbe töbeee)

ikili tartisma yaratma topicte.sorunu olan özelden konssun

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 23:34
Millet görsün diye buraya yazdim zaten...Hem benim özele yazdiklarim seyler de en az buraya yazilabilecek düzeyde,en agiri bile..

Sorunun varsa yöneticilerle hallet smileys/smiley2.gif

gerçekefsane
07.12.2005, 23:43
kuzey-lee

Murat Bozoglu'nun Zurawski'nin transfer edilememesindeki gerekçelerden birisi teminat mektubu oldugunu belirtmis.

Emre'nin transferi ile ilgili transfer planlarini, nasil ve ne sekilde gerçeklesecegini açiklamis. bonservisinin kalaninin kendileri tarafindan karsilanacagini söylemis. murat bozoglu Zurawski transferi konusundaki pürüz olan teminat mektubu konusuna çözüm bulamamis , çok iliginç

Murat bozoglu Trabzonspor taraftarindan özür dilemis mi ?

kulubten alacagi olan parayi kulube bagislamismi ? bagislar sözle olmuyor

bu kadar çok önemli transferleri gerçeklestirmek üzereymis. neden baskanliga adayligini açiklamiyor, taraftar transfer istiyor. ne güzel önünde bir firsat.Edited by: gerçekefsane

BDiler61
07.12.2005, 23:48
inanilir gibi degil ya tam en güçlü dönemimizde kisisel kaprisler yüzünden düsdügümüz duruma bak

kuzey_lee
07.12.2005, 23:51
kuzey-lee

Murat Bozoglu'nun Zurawski'nin transfer edilememesindeki gerekçelerden birisi teminat mektubu oldugunu belirtmis.

Emre'nin transferi ile ilgili transfer planlarini, nasil ve ne sekilde gerçeklesecegini açiklamis. bonservisinin kalaninin kendileri tarafindan karsilanacagini söylemis. murat bozoglu Zurawski transferi konusundaki pürüz olan teminat mektubu konusuna çözüm bulamamis , çok iliginç

Murat bozoglu Trabzonspor taraftarindan özür dilemis mi ?

kulubten alacagi olan parayi kulube bagislamismi ? bagislar sözle olmuyor

bu kadar çok önemli transferleri gerçeklestirmek üzereymis. neden baskanliga adayligini açiklamiyor, taraftar transfer istiyor. ne güzel önünde bir firsat.

yazinin ilk paragrafini okuyunca ''madem öyle neden cebinden karsilamamis'' diyecektim ki baktim sen kendin demissin..

valla söylenecek söz yok..simdi ben de ''hani atay karsitlari neden sorularimiza cevap veremiyor'' diyim de uslup konusunda dip yapalim

Mollasalihoğlu
07.12.2005, 23:53
Bozoglu'nu savunmuyorum birincisi bu anlasilsin.

Ikincisi faruk abi(emorfo) yeterince açiklamis Atay Aktug'un durumunu.Kaçinci yanlisinda gidecek??Trabzonspor'da 3 yanlis bir dogruyu degil,bir yanlis yillari götürüyor,ne zaman ögrenecegiz bunu?

bizim arastirmaci forumcular bunu nasil kaçirmislar cevap vermeden önce.

atay aktug'u begenmeyen bozoglu'nu sevecek die bir kaide mi var??

Semih GÜL
08.12.2005, 00:01
Murat bozoglunun ismi geçmesede Utku BOZOGLUNUN ismi geçiyor baskanlik için,bencede bu bozoglunun yaptigi su zamanda klübü yipratmaktir.

Kutoz abinin dediklerini okuyun aynen katiliyorum.

Madem o kadar çok trasfer yapacakti o zaman çikip demedi ben emrey almaya çalisiyorum sari yada bir baskasi aldirmiyor taraftar trabzona sokmazdi ona engel olani beee.

aklin yolu birdir.

IT ÜRÜR kervan yürür.

Kusura bakmasin kimse.

Kuzey_lee

Ikili polimige girmeyelim diyosun yazdiklarini bi takip et bakalim.Sadece bu topicde degil diger topiclerdeki yazilarinida biliyorum bensmileys/smiley2.gif

kuzey_lee
08.12.2005, 00:03
yazdiklarimi çok iyi hatirliyorum ben.harfi harfine hem de.sen merak etme degerli forum üyesi.

gerçekefsane
08.12.2005, 00:11
Murat bozoglunun ismi geçmesede Utku BOZOGLUNUN ismi geçiyor baskanlik için,bencede bu bozoglunun yaptigi su zamanda klübü yipratmaktir.

Kutoz abinin dediklerini okuyun aynen katiliyorum.

Madem o kadar çok trasfer yapacakti o zaman çikip demedi ben emrey almaya çalisiyorum sari yada bir baskasi aldirmiyor taraftar trabzona sokmazdi ona engel olani beee.

aklin yolu birdir.

IT ÜRÜR kervan yürür.

Kusura bakmasin kimse.

murat bozoglu'nun emre ile ilgili medyayaverdigi açiklamalarla simdiki açiklamalar arasinda daglar kadar fark var.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=510>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>arsiv</TD>
<TD vAlign=center align=right></TD></TR>
<TR>
<TD =huraciklama align=right colSpan=2>15.06.2005</TD></TR></T></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=510>
<T>
<TR>
<TD =hurnewstitle align=left>Emre Trabzon'a söz verdi</TD>
<TD vAlign=bottom align=right></TD></TR>
<TR>
<TD align=left colSpan=2>
<TABLE cellSpacing=5 cellPadding=0 align=right>
<T>
<TR>
<TD align=right>http://www.hurriyetim.com.tr/images/trs.gifhttp://www.hurriyetim.com.tr/displayimage/0,,198409,00.jpg< name=examp></></TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR></T></TABLE>
Bordo mavili kulübün yöneticisi Murat Bozoglu, "Emre'den, eger Türkiye'ye dönerse Trabzonspor'u tercih edeceginin sözünü aldim" dedi. Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bozoglu, Emre Belözoglu'ndan Türkiye'ye dönmesi durumunda Trabzonspor'u tercih edeceginin sözünü aldigini söyledi.
Bozoglu, Emre'nin Inter'de mutlu olmadigini ve ara transferde kendisiyle görüsmeye basladigini belirterek, ?O dönemde kiralik olarak almak için görüsmüstük, gerçeklesmemisti. Emre'den, eger Türkiye'ye dönerse Trabzonspor'u tercih edeceginin sözünü aldim. Babasiyla, menajeriyle, kendisiyle ve Inter Kulübü ile de yine görüsmelerimize devam ediyoruz" dedi.

Ingiliz ve Ispanyollar da pesinde

Emre'nin Trabzonspor'a talip olmasinin normal karsilanmamasina da tepki gösteren Bozoglu, ?Nedense Emre Trabzonspor'a yakistirilamiyor. Emre'nin ilk tercihi Avrupa olacak. Ancak Türkiye'ye dönecekse futbol oynayacak kulübü Trabzonspor'dur. F.Bahçe'nin teklifinin altinda bir rakami kabul ettirerek ona Trabzonspor formasi giydirecegiz" diye konustu.

Emre'nin menajeri Ahmet Bulut ise söyle dedi: "F.Bahçe ve Trabzonspor yaninda, Ingiltere'den Newcastle ve Everton Emre'yi istiyordu. Bir Ingiliz kulübü ile Ispanyol kulübü de bugün (dün) transfer teklifinde bulundu. Biz, herkese esit mesafede duruyoruz. 10 gün sonra Emre'nin transferi netlik kazanacak.?
hurriyet.com.tr</TD></TR></T></TABLE>Edited by: gerçekefsane

Semih GÜL
08.12.2005, 00:14
@gerçekefsane

muhakkak haklisin;bencede bu bozoglunun yaptigi su zamanda klübü yipratmaktir.

ilk satir basinda yazdigim kisim simdiki açiklamalari içindir.

2. satiri konuya eklemek istedim

arkadasim düzenlemeden önce yazdim ama sen görmek istemiyormusun.

ayrica bak orada ne diyorum kutoz abinin yazdiklarina aynen katiliyorum diyorum istersen bir bak neler yazmis.

sonra gel sanirim yeniden düzenleme ihtiyaci duyacaksinsmileys/smiley2.gifEdited by: Semih(TS)

gerçekefsane
08.12.2005, 00:22
@gerçekefsane

muhakkak haklisin;bencede bu bozoglunun yaptigi su zamanda klübü yipratmaktir.

ilk satir basinda yazdigim kisim simdiki açiklamalari içindir.

2. satiri konuya eklemek istedim

arkadasim düzenlemeden önce yazdim ama sen görmek istemiyormusun.

ayrica bak orada ne diyorum kutoz abinin yazdiklarina aynen katiliyorum diyorum istersen bir bak neler yazmis.

sonra gel sanirim yeniden düzenleme ihtiyaci duyacaksinsmileys/smiley2.gif

murat bozoglu'nun basina verdigi açiklamalar. tekzip edilmediyse

sizin için eklemedim bu haberi. yanlis algilamissiniz.

Semih GÜL
08.12.2005, 00:27
Pardon haklisin ben yanlis anladim olaya imaa katiyorsun sandim.

Sorry.Tesekkürler düsüncen için.

gerçekefsane
08.12.2005, 00:40
murat bozoglu'nun açikamalarinda yeni haber olarak Nuri sahin konusunu okuduk.Nuri Sahin Senol Günes Tarafindan ilk 18'e alinirmiydi tartisilir.

1- Ergin Keles kendi yas grubunda milli maçlarda gol krali olmus bir oyuncu, ali güzeldal, neredeler acaba A.sebatsporda,

herkesin konustugu bir ufukhan Bayraktar konusunu tartismamak gerekir.

dünya gençler sampiyonasinda oynayan Cengiz Çoban'dan neden bahsedilmiyor.

Muratbozoglu Nuri Sahin'den bahsederken keske Altyapidan gelen oyuncular hakkinda konussaydi.

Tunga
08.12.2005, 02:45
superfutbol internet sitesinde de bir haber var:

Bozoglu "Ronaldinho klübüyle sorun yasiyordu, onunla her konuda anlastik, yönetim biz de onun gibi çok topçu vardi" dedi. Ayni zamanda Real Madrid'le sene basinda sorun yasayan Figo'yu da alacaktim ama teminat mektubunda sorun vardi" dedi.

En büyük darbeyi de Drogba transferinde yedik dedi....

YOK ARTIK DAHA NELER!

Bozoglu:

1- Saçmalama

2- Gerçeklik payini %1 verdigim bu haber dogru olsa bile "ne diye simdi konusuyorsun"

3- Yönetim ve Ömer Sari herseyi yanlis sen herseyi dogru mu yaptin?

4- (Bu üslubumu mazur görün) Sen bir dangalaksin. Agir ol molla desinler!

Biz bu kadar kek miyiz kardesim! Atay Aktug en büyük yanlisi senin gibi bir dünkü çocugu listesine alarak, sana güvenerekyapmis bence.

Emorfo
08.12.2005, 10:27
simal yildizi demis ki:

superfutbol internet sitesinde de bir haber var:

Bozoglu "Ronaldinho klübüyle sorun yasiyordu, onunla her konuda anlastik, yönetim biz de onun gibi çok topçu vardi" dedi. Ayni zamanda Real Madrid'le sene basinda sorun yasayan Figo'yu da alacaktim ama teminat mektubunda sorun vardi" dedi.

En büyük darbeyi de Drogba transferinde yedik dedi....

YOK ARTIK DAHA NELER!
------------------------------------------------------------ --------------

Güzel insan simal yildizi diriskadan bir internet sitesindeki habere inanip buraya aktarip fenerbahçe medyaciligi yapma lütfen... Sen inandin mi o habere... lütfen biraz dikkat... Bozoglu böyle bir açiklama yapmadi...

Fatih kardesim sende baslik tek tarafli açilmis dedin... Pek öyle sayilmaz, transfer bir ekip isidir hocasidan tutunda baskananina göre herkes bu transfer fiyaskosuna bulanmistir. Ancak hocanin tamam bunu alalim dedigi futbolcuyu yönetici ne hakla engeller. Ayrica bu nazil bir görev dagilimidir herkes herkesin isine karisiyor kimin hangi transferden sorumlu oldugu belli degil. Bu kötü yönetim degil midir. Bunun sorumlusu büyük baskan Atay Aktug degil midir. Ayrica Bozoglu neden istifa etmedi zamaninda diyorsunuz. Yaziyi ne kadar okudugunuz belli oluyor. Adam diyor Senol Günes'i ikna etmek için çok çaba sarf ettik onu yalniz birakmak istemedim o istifa edince bende istifa etme zorunda kaldim diyor. Sordugunuz sorularin cevabi adamin açiklamalarinda var zaten... Kongre öncesinde bu açiklamalar yerindemi o tartisilir ancak bence yerinde Trabzonspor tarihinde böyle bir yönetim sekli görülmemistir bunun sorumlusu da Atay Aktug'dur hesabini verip evine dönemlidir. Baskanlik onun için çok fazla...

Murat Bozoglu olaylari kendi pencerisinden açiklamis ve bazi gerçekleri görmemiz bakimindan çok iyi oldu. Kötü yönetime kötü baskana kötü demek bu kadar zor olmamali... Atay Aktug kötü bir baskandir ve yaptigi hatalarla Trabzonspor'un gelecegini etkilemistir. Bu kongre Trabzonspor için bir firsattir bundan kötü olamayiz diye düsünüyorum...

Sevgi
08.12.2005, 10:49
Atay Aktug un TRABZONSPOR a baskanlik yapamiyacaginin anlasilmasi için acaba daha ne gibi gelismeler olmasi gerekiyor gerçekten merak ediyorum.Ayrica Murat Bozoglu böyle bir açiklama yapmadan öncede hapimiz az çok neyin ne oldugunu biliyorduk , hiç birsey bilmesek bile kodro yetersizliginden dolayi elendigimiz kiev maçindan sonra yine ayni kadro yetersizligiyle çikmis oldugumuz Anarthosis maçi bize Atay Aktug un yasanan olayalrdan ne kadar ders çikardigini gösteriyor.

Baskan iyi bir baskandir ama kadrosu kötüdür gibi saçma sapan bir savunma söz konusu olamaz baskan demek en yetkili demektir , gerekli gördügü yerlerde müdahale edebilen demektir , basarida nasil en büyük payda kendisine çikartiliyorsa basarisizliktada en büyük paydayi alacak kisidir.Bütün yasananlar görülenler hatta görülmeyenler Atay Aktug un basarisiz oldugu gerçegini ortaya çikariyor.

Iki sezonda ön elemeyi geçemeyerek kulübü ve sehri maddi zarara sokmustur , TRABZONSPOR tarihinde hiçbir zaman yöneticiler , giden hocalar yasananlari böyle istanbul meyasinin önüne atmamistir,TRABZONSPOR un en kötü döneminde bile taraftar hiçböyle birbirine girmemistir.Bu kadari bile(örnekleri çogaltmak mümkündür) Atay Aktug un TRABZONSPOR tarihine kara bir leke olarak geçmesi için yeterlidir.

Lütfen basarisiz oldugunuzu kabul edin ve elinizi çekin TRABZONSPOR umuzun üstünden...

Tunga
08.12.2005, 10:49
Emorfo

ne böyle bir internet sitesi var, ne de böyle bir haber. Yani tamamen bunu ben uydurdum. Bozoglu'nun yaptigi açiklamalarin saçmaligini vurgulamak için...

Ben sahsen onun söylediklerinin büyük çogunluguna inanmiyorum. Olaylari senin de dedigin gibi tamamen kendi penceresinden anlatmis, hatta bence biraz da süslemis. kongre dönemine girilirken niye ortaya "bir kez daha" çiktigini da anlamis degilim.

Dedim ya bana bu sikayetleri biraz çocuksu geliyor.

Emorfo
08.12.2005, 10:55
Öyle bir yazmissin ki insan sakadir felan yazar :))) yakinda fotomaçtan teklif alirsin smileys/smiley4.gif

Sana göre çocukluk yapmis ancak suna emin ol söyledikleri harfi harfine dogru.

gerçekefsane
08.12.2005, 11:05
Trabzonspor taraftarinintransfer de en çok istedigi isim hangisi derseniz Zurawski, Zurawski transferinin neden olmadigianlasilmis durumda, yasi sorun olmus, teminat mektubu gibi sorunlar.

1- Halil Altintopgelecegi parlak , iyi bir oyuncu, gözardi edilmemesi gerekenbir nokta Halil Altintop Almanya'da bu yil gündeme geldi, Trabzonspor'da basarili olacaginin garantisi varmi ? transfer döneminde Halil ismine kaç kisi sicak bakardi. Alman ligi baslamadan önce. Birde Alpay ismi gündeme geldiginde forumda yazilanlari unutmayalim.

2- NuriSahinismi geçmis. Nuri Sahin Senol Günes Tarafindan 18 'e alinirmiydi tartisilir. Yine ayni örnek Ergin keles, Ali Güzeldal veya cengiz çoban gibi gençler. Yada Ufukhan bayraktar Senol günes tarafindan oynatilirmiydi tartisilir. Sayin Bozoglu Altyapidan bahsetme geregi duymadi.

3- Sayin bozoglu Fabiono eller ve jefferson transferlerini gerçeklestirirken basina verdigi röportajlar ve resimlerden neden bahsetmiyor

4- murat bozoglu kulubten alacagi olan parayi kulube bagislamismi, bagislar sözle olmuyor.

5-Herhalde Trabzonspor kadrosunun Sampiyonlar ligi öneleme macinndaki rakibi karsisinda transfer yapilmadan da turu geçebilirdi. Vahid halilhodzic'in Trabzonspor'a geldigi günde sorunlarin basinda kondisyonsuzluktan bahsetmisti. bunun sorumlusu yönetim olmasa gerek. Atay Aktug'un demeclerinde takim olamamaktan bahsediyordu.

Atay Aktug ve yönetim kuruluna Trabzonspor Tarihinin tarihe kara bir leke geçecek yönetim demeden önce Trabzonspor'un küme düsecek duruma geldigidönemi unutmayalim. kulubu zarara ugratan sadece Atay Aktug ve yönetimimidir. Bundan önceki yönetimlerince yapilan transferler bakiniz. kaç kisi transfer edilmis. kaç kisi gönderilmis. bunlari unutmayalim. Atay Aktug ve yönetim kurulukongre karari aldigindan beri baskan adaylari neredeler. ( bir kisi disinda )Edited by: gerçekefsane

coach
08.12.2005, 11:18
vaybe ne kötü bi adammis bu murat bozoglu;

yazik arkadaslar çok yazik,,

ey murat bozoglu biz senin gibileri çok harcadik,aptallik etme bak kimler için 6,000,000$ harciyosun,çal,çirp.ona buna bok at,satas sanane sen mi kurtarican trabzonspor'u?

bu siteye üye oldugun zaman on kisiden sekizi yönetim istifa diye yaziyordu simdi onuruyla istifa edenede niye istifa ettin diyorlar??

aklima nazim hikmetin bi sözü geldi "kabahatin büyügü senin canim kardesim"

kabahatli senmisin murat bozoglu insallah okursun murat abi,,kimler için çalistini okursun iste,,

Badaloğlu
08.12.2005, 11:22

Geçenlerde yine yazdim. Kimse Trabzonspor'da birlik beraberlikten bahsetmesin. Buyurun sizlere birlik beraberlik ögrnegi.

Agabey, sana katiliyorum.Madem yapacaginiz her iste Ömer Sari denen yönetici engel oluyor; o zaman ne diye istifa etmediniz?Neden çikipta benim burada elim kolum bagli yapacak bir seyim yok (Ziya Dogan)gibi birakmadiniz???

Yönetime beraber geldiniz, beraber basarisiz oldunuz.Bunu kabul edin üst üste 2 sene ayni hatalarla Sampiyonlar Ligine gidemedik.Bumudur sizin yöneticilik anlayisiniz?Hepiniz istifa edin kardesim, bakin Aralik ayindaki seçim maddesini bile lütfen koydunuz.Bizede yazik degilmi?Ben isim ayirt etmiyorum ama alayi bunlarin basarisizdir.Bunu kabul etseler sorun kendiliginden çözülecektir.

Bu arada beni rahatsiz eden bir noktada sudur.Efendim,Emre transferindearadaki bilmem kaç milyon Euroyu ''biz Bozoglu ailesi olarak karsilayip bunu hibe yolu ile kulübe bagislayacaktik'' lakirtisidir.Hani Trabzonspor kurumsallasmisti?Böylemi yönetecegiz biz bu kulübü?Hani Mehmet Ali Yilmaz gibi agalik dönemine son vermistik!...Nasil oluyorda bir yöneticimiz çikip parayi transfer edecegimiz adam için Ailesinin garantisini verebiliyor.Zamaninda Sergen olayinda Mehmet Ali Yilmaz biraktigi gün Sergen ve Oktayda birakmadilarmiydi?Yarin Emrede demeyecekmi''Bozoglu yoksa bende yokum''

Parasini bagislamak isteyen gider Trabzonspora parasini bagislar ama bunu transfer asamasinda dile getirmek; hadi onu bosverin simdilerde seçim arefesinde bu derece kendini ön plana çikarmak, konusmak ne derece dogrudur?

Bazi konularda hakli olabilirsiniz ama bu yaptiginizi ben dogru bulmuyorum.Kurumlarda süreklilik esastir.Ayrintisina kadar herseyi bilmemize gerek yok, bu Trabzonspor'a yaradan çok zarar verir.Herkes kimin ne oldugunu çok iyi biliyor.Trabzonspor düsmanlarina koz vermenin alemi yok.

Bakin ilerde baskan olmaya aday bir insanin bu tarz konusmalarini,olup bitenleri simdi anlatmasini ben sahsen dogru bulmuyorum.Hakli olsaniz bile...

Kendisinin hedefleri olan bir insan oldugunu söylüyor ve bu hedefi gerçeklestirmek için herseyi parçalayacagini söylüyor ama alacagini ya da anlasmaya vardigini söyledigi hiç bir futbolcuyu alamadan, hiçbir seyi parçalayamadan Ömer Sari engeline takiliyor.Hedeflerine varmak için böylemi parçalayacan sen herseyi...

Ömer Sari, sen neymissin yahu!

Emorfo
08.12.2005, 11:26
gerçekefsane yani diyorsun ki herkes suçlu ama Atay Aktug temiz diyorsun öyle mi :)

Atay Aktug'un savunulacak bir tarafi yok gibi, gerçekleri görelim lütfen... Atay Aktug'un bu yalnis yönetiminin üstüne örten sadece saha sonuçlariydi 3 adam sakat ve cezali olunca takke düsdü kel göründü. Kisaca kendi görüsüm Atay Aktug Trabzonspor baskani olmamalidir. Ancak aday olur genel kurulda tekrar seçilir baskan olur destek çikmaktan baska çare yok. Güvenmedigimiz ya da sevmedigim kisiler yönetimde diye Trabzonspor'un zararini düsünmek tekerine çomak sokmak kimseye yakismaz.... Insallah seçilmez baskan olmaz, 2 senedir özellikle transfer fiyaskolari ve dolayisiyla Sevginin dedigi gibi kadro yetersizligi nedeniyle yikilan sampiyonlar ligi hayallarimizin bas sorumlusu olarak Atay Aktug baskan olmamalidir. Yaptiklari yapacaklarinin teminatidir.

Genel Kuruldan sonra kim seçilirse seçilsin sular durulmali yeni yönetime herkes sahip çikip destek vermelidir..

Badaloğlu
08.12.2005, 11:33
lütfen bazilari artik at gözlügüyle bakmayi biraksinlar.konu açilirken bile tek tarafli bakis açisiyla açilmis.daha onceden bu forumun ne yonetim lehinde ne de aleyhinde bir forum oldugunu deklare etmisti bazi kisiler.simdi görüyorum ki forumda yonetim ve atay aktug karsitligi yapilmakta.bu durumun sebebi yoksa atay aktug'un karsisinda oldugunu deklare eden forum yöneticileri mi?

kusura bakmayin ben de çok komplo teorisyeni oldum dimi

Kim ne zaman böyle bir deglere yayinlamis????

gerçekefsane
08.12.2005, 11:36
gerçekefsane yani diyorsun ki herkes suçlu ama Atay Aktug temiz diyorsun öyle mi :)

Atay Aktug'un savunulacak bir tarafi yok gibi, gerçekleri görelim lütfen... Atay Aktug'un bu yalnis yönetiminin üstüne örten sadece saha sonuçlariydi 3 adam sakat ve cezali olunca takke düsdü kel göründü. Kisaca kendi görüsüm Atay Aktug Trabzonspor baskani olmamalidir. Ancak aday olur genel kurulda tekrar seçilir baskan olur destek çikmaktan baska çare yok. Güvenmedigimiz ya da sevmedigim kisiler yönetimde diye Trabzonspor'un zararini düsünmek tekerine çomak sokmak kimseye yakismaz.... Insallah seçilmez baskan olmaz, 2 senedir özellikle transfer fiyaskolari ve dolayisiyla Sevginin dedigi gibi kadro yetersizligi nedeniyle yikilan sampiyonlar ligi hayallarimizin bas sorumlusu olarak Atay Aktug baskan olmamalidir. Yaptiklari yapacaklarinin teminatidir.

Genel Kuruldan sonra kim seçilirse seçilsin sular durulmali yeni yönetime herkes sahip çikip destek vermelidir..

Atay Aktug ve yönetim kuruluna Trabzonspor Tarihine kara leke geçecek yönetimi demeden önce geçmis dönemdeki Trabzonspor'un küme dusme durumuna geldigi dönemi hatirlatmak istedim. Atay Aktug ve yönetim kurulu basarisiz olabilir. fakat eski bir yöneticinin bu tür açiklamalarini tasvip etmiyorum. bu açiklamalari yaparken Trabzonspor taraftarindan özür diledigini belirten bir açiklama varmi.Atay Aktug ve yönetim kurulu transfer döneminde basarisiz olmustur.burasi gerçektir.

yeni gelecek baskan ve yönetim kurulu enkaz devraldik , taraftar bize güvensin gibi klise kelimeler duyarsak sasirmayalim. yeni baskan ve yönetim kurulunun ilk icraatini transfer döneminde görecegiz.

ne yazik ki basari saha sonuçlarina endeksliEdited by: gerçekefsane

Sevgi
08.12.2005, 11:44
Atay Aktug ve yönetim kuruluna Trabzonspor Tarihinin en kötü yönetimi demeden önce geçmis dönemdeki Trabzonspor'un küme dusme durumuna geldigi dönemi hatirlatmak istedim.

[/QUOTE]

su gerçegi kabullenelim artik beyler TRABZONSPOR un küme düsmemeye oynadigi dönemdeki kadro ve kulubün maddi durumuyla Atay Aktug un baskan oldugu dönemedeki kadro ve maddi durum arasinda ki fark ...

schumi
08.12.2005, 11:51
Trabzonsporun bugünkü puani 20! yani ligin 15 haftasi bitmis ve 20 puandayiz, özkan sümer dönemindede 22 puanlami ne bitirmistik ilk yariyi.. en kötü yönetim sayilmasi için illa son 5 siradami olmak lazim... bu yönetim de en az özkan sümer dönemi kadar basarisizdir hatta bana göre daha da basarisizdir çünkü ellerinde bir önceki sene ligi 2. bitirip sampiyonlugu kil payi kaçiran bir kadro vardi..

murat bozoglunun yaptigi açiklamalar yada ömer sarinin bunlara verecegi cevap bizim çok da önemli olmamali diye düsünüyorum.. zamaninda yapilmayan hiçbirseyin sonradan yapildiginda bir degeri olmuyor.. bozoglu zamaninda istifa edip bu konusmayi yapsaydi benim gözümde yeri baska olurdu.. yada senol hoca getirilirken kendisine verilen sözler yerine gelmeyince biraksaydi bence daha fazla sevilecekti veyahut atay aktug çok kritik anorthosis maglubiyetinden sonra biz bu isi basaramadik deyip ve bununlada yetinmeyip istifa etse daha erdemli davranmis olacakti.. o yüzden zamaninda yapmadiklari seylerin bugün ortaya çikmasi sadece Trabzonsporu karistirir baskada bisey olmaz.

Faik Yılmaz
08.12.2005, 11:52
murat bozoglu'nun açikamalarinda yeni haber olarak Nuri sahin konusunu okuduk.Nuri Sahin Senol Günes Tarafindan ilk 18'e alinirmiydi tartisilir.

1- Ergin Keles kendi yas grubunda milli maçlarda gol krali olmus bir oyuncu, ali güzeldal, neredeler acaba A.sebatsporda,

herkesin konustugu bir ufukhan Bayraktar konusunu tartismamak gerekir.

dünya gençler sampiyonasinda oynayan Cengiz Çoban'dan neden bahsedilmiyor.

Muratbozoglu Nuri Sahin'den bahsederken keske Altyapidan gelen oyuncular hakkinda konussaydi.

evet gönüldasim çok hakli...

gençlerimize yeterince sahip çikamiyoruz hep gözümüz disarda oysa içerde ne cevherler var...

gerçekefsane
08.12.2005, 11:52
Atay Aktug ve yönetim kuruluna Trabzonspor Tarihinin en kötü yönetimi demeden önce geçmis dönemdeki Trabzonspor'un küme dusme durumuna geldigi dönemi hatirlatmak istedim.

su gerçegi kabullenelim artik beyler TRABZONSPOR un küme düsmemeye oynadigi dönemdeki kadro ve kulubün maddi durumuyla Atay Aktug un baskan oldugu dönemedeki kadro ve maddi durum arasinda ki fark ...

[/QUOTE]

eger basariyi saha sonuçlarina endekslemek gerekirse dönemin mevcut yönetimi basarilimidir ?. o dönemde ise gelen ve giden oyuncularin sayisina bakmak yeterlidir. bir örnek, eduardo, salazar, jarro. bunlar ne kadaroynadilar Trabzonspor'da ,Trabzonspor A.S'nin bilançosu açiktir.Edited by: gerçekefsane

The Londoner
08.12.2005, 11:53
Bazi arkadaslar konunun esasisini irdelemek yerine, israrla, bizi bir yere goturmeyecek olan gereksiz detaylarla (aciklamalarin zamanlamasi, Murat Bozoglu`nun guvenilirligi, uslubuvb.) zaman kaybediyorlar. Bu konulari yazmaktan biktik ama tabloyu bir kez daha ozetlemeyi gorev biliyoruz:

<LI>Murat Bozoglu`nun da icinde bulundugu yonetimin topyekun basarisizligi-saha ici ve saha disi neticelerle-coktan tescillenmistir ve bunu sagir sultan da bilmektedir. Kimse masum degildir.
<LI>Murat Bozoglu`nun bu aciklamalari boyle bir donemde yapmasi, basta baskan olmak uzere yonetimi ve uyelerinin yaptiklari fahis ve feci hatalari haklilastirmaz.
<LI>Iki yildir ciddi hatalar yaparak kulubu buyuk maddi ve manevi zarara ugratan bu yonetimin raf omru coktan dolmustur. Bu yonetim, sagduyusunu ve inancini yitirmistir, basiret ve feraset gibi niteliklerden bastan beri yoksundur. Baskani bir sekilde bu hatalardan muaf tutmaya calisan arkadaslar bilmelidir ki baskan karar alma mekanizmasinin ve icranin basidir. Iyi niyet ve guven basarisizlik icin hafifletici bir sebep olamaz.
<LI>"Bu yonetimin hatalari vardir ama kulup bu donemde kurumsallasmistir" tezlerinin safsatadan ibaret oldugu; karar alma surecinin bu derece bazi kisilerin heva ve heveslerine bagli oldugu artik tescillenmistir.
<LI>Basta Atay Aktug olmak uzere bu yonetimin veya bir kisminin tekrar aday olarak Trabzonspor`a faydali olacagina inansam herkesten cok desteklerim. Lakin bu kadro yetersiz ve capsizdir.
<LI>Atay Aktug`un ismi-kendisi istese de istemese de- son zamanlardaki gelismelerden sonra bir sekilde siyasallasmistir. Baskanliga tekrar aday olmasi bu saatten sonra siyasi bir surectir ve Trabzonspor`a su ankinden daha fazla zarar verecektir. Sayin Aktug, Trabzonspor`u gercekten cok seviyorsa kibundan suphemiz yok tekrar baskan olmak icin daha fazla inatci ve israrci olmamalidir.</LI>Edited by: The Londoner

halil ibo
08.12.2005, 12:05
Badaloglu :''Ben isim ayirt etmiyorum ama alayi bunlarin basarisizdir.Bunu kabul etseler sorun kendiliginden çözülecektir.''

Gerçekten sorun ortadan kalkabilir böyle bir açiklamayla.Fakat sayin baskan her zamanki tutarsizligini sergiliyor.Bir febe beraberligi sonrasi seçim maddesiningeri çekilmesinden tutunda yeniden aday olmam yönünde baski varpozisyonuna kadar getirdi isi.Iste bu yönünü sevmiyorum baskanin.I.Ege-sapiklik- olayinda çeliski,Gökdeniz olayinda bilgisizlik,federasyonve rakip baskanlar karsisinda yetersizlik,Senol Günes konusunda tutarsizlik,yine I.Yattara-Rum maçi sonrasi-konusunda bir baska çeliski vede en önemlisi yönetim kuruluna hakim olamama ...en sonda simdi seçim konusunda kivirma.Simdi siz gelin böyle bir baskani yönetim kurulundan ayirin.El insaf...

kuzey_lee
08.12.2005, 13:01

deklare yayinlamisti demedim.deklare etmisti dedim.ki burada bu kelimeyi ''açiklamisti-söylemisti'' anlaminda kullandim.forum sayfalarinda derin bir arastirmaya girersek bunu açikça bulabiliriz..koca paragrafin içinden 1 kelimeyi seçip üstüne vurgu yapmak ilginç olmus agabey..

bu arada konuya aslinda son noktayi sen koydun.''isim gözetmeksizin alayi suçludur''..

Badaloğlu
08.12.2005, 18:10

deklare yayinlamisti demedim.deklare etmisti dedim.ki burada bu kelimeyi ''açiklamisti-söylemisti'' anlaminda kullandim.forum sayfalarinda derin bir arastirmaya girersek bunu açikça bulabiliriz..koca paragrafin içinden 1 kelimeyi seçip üstüne vurgu yapmak ilginç olmus agabey..

bu arada konuya aslinda son noktayi sen koydun.''isim gözetmeksizin alayi suçludur''..

Fatih, polemik yapmak istemiyorum ama ben senin yazdiklarindan özellikle bir kelime seçipte sana cevap verme derdine girmemdim.Sadece senin yazdiklarindan genel anlamda böyle bir açiklamayi kim ya da kimi baglayici bir açiklama olmus?o manada sordum.Yoksa benim tarzim degil, kelime seçipte içinde bir seyler arayalim.Ne anliyorsak onu soruyoruz, yaziyoruz.

kuzey_lee
08.12.2005, 18:15
@badaloglu

abi daha once forum yöneticilerinden birisi (sizden daha once) söylemisti bunu.aha bu kadar açik söyliyim.töbe estafurullah..

Badaloğlu
08.12.2005, 18:42
Neyi açik söylüyorsun yahu!Bilmece gibi konusma, ne biliyorsan yaz,tövbe çekecek ne var bunda?Sanki sirtinda var dünyanin yükü!...Bu agresif tavirlar neden?bende çekecem birazdan tövbe...

kutoz
08.12.2005, 19:13
Atay Aktug aday olmayacagini açiklamis... Trabzonspor'a üye olan bana da tesekkür etmek düser, arkanizdan dedikodu yapmak degil...

Tesekkürler Atay Aktug. Ailenden, isinden ödün vererek Trabzonspor'a hizmet etmek için harcadigin zaman için... Bu yil yasadigimiz olumsuz sonuçlara ragmen, ben sizi geçen sene "Yilin Yöneticisi" seçilmenize neden olan durusunuzla hatirlayacagim... Yolunuz açik olsun...smileys/smiley32.gif

bahadiroglu
08.12.2005, 23:49
yazilanlari okumak tam 15 dk mi aldi.

tek yapacagim yorum sudur:

su an ki trabzonsporlu yöneticilerin tek amaci trabzonsporu bir yere getirmek degil trabzonspor üzerinden bir yerlere gelebilmektir.

ömer sariyla sahsen tanisma ve de 5 dk kadar sohbet imkani bulmustum.adam daha o zaman trabzonspor taraftarindan yakiniyordu.taraftardan sikayet ediyordu.neredeyse (üstükapali olarak dedi zaten ima etti) trabzonsporun sanli ve de serefli taraftarina belesçi damgasini vurdu.ehh herkes biseyler sormus bende sorayim bari;

1.)bu adamlar maçlari trabzonspor sayesinde beles olarak VIP trübününden seyrederken kale arkasinda azicik bir yere 1500 kisi sikisanlar kimlerdi?

2.)maça giderken sözlü tacize ugrayanlar kavga etmek zorunda kalanlar kimlerdi?

3.)maça para vererek izleyenler kimlerdi?

öyle gökkubbeli cam kafeslerde oturup sonra atip tutmak çok kolay oluyor demek ki.

Tunga
09.12.2005, 00:02
Birazdan bir mesajla patlayacagim; ama bundan önce sanirim hepimizin bir ortak paydaya ihtiyaci var. Tamam iste kongre karari alindi, seçim yapiliyor ve Atay Aktug Baskan adayi olmayacagini açikladi. Artik yeter; bu ask, ihtiras ve nefret'e bir son verelim.

http://img352.imageshack.us/img352/5230/hizmet2lm.jpg

ShadoW
09.12.2005, 11:44
Murat Bozoglu bu adamlarla madem anlasmisti, yani madem -görece- basarili bir transfer politikasina sahipti de, Eller'le birlikte poz verirken yüzündeki gülümsemeler, ben yaptim ben ettimler neydi?

Allahinizi severseniz yapmayin. Bir is yapacaksaniz bunu yönetimin içinde de olsaniz, disinda da olsaniz esirgemeyin. Nedir bu çekememezlik? Benim Ismim duyulsun, kendimi pazarlayayim havasi nedir? Yillar yili gruplari birlestirme çabasi dedik yürüdük ama görüyoruz ki daha basa gelmis yönetici kadromuz bile kendi aralarinda ihtilafa düsüyorlar. Emin olun Sayin Bozoglu; eger söylediklerinizde, yaptiklarinizda ve yapacak olduklarinizda "sadece ve sadece trabzonspor'u" gözetiyorsaniz, bunun karsiligini size bu taraftar verecektir. Basin degil!!!

Morpheous61
09.12.2005, 21:08
Herkes kendi BENligi için çalisirsa olacaklar budur iste...

canavar
09.12.2005, 23:10
Kimse Bana Bu saatten sonra SG i savunmasin Adam TD oldu Akli TFF deki Parasinda kaldi Sezon basi Takimi calistirmadi Transferi Ehliyetsizlere birakti Futbol AS nin Basina Gec Dediler (yusuf yusuf) adam herseyin farkinda Yani Anlamis Ondan TD olmayacagini ama bazi arkadaslar hala Kaleci lik günlerindeki Basarilarina Takilip Kalmis Birakin Adami kendi kendine yani Kücük dünyasinda yasasin.

Kendi etti Kendi Buldu.

Emorfo
27.04.2007, 13:32
Geçmiş yönetimin ardından açtığım bir başlık ve aynı şeylerin tekrar tekrar yaşamış olmak ne kadar kötü bir şeydir. Hiç mi ders almaz insanlar geçmişten.

Cengiz Çubukcu
27.04.2007, 13:50
Geçmiş yönetimin ardından açtığım bir başlık ve aynı şeylerin tekrar tekrar yaşamış olmak ne kadar kötü bir şeydir. Hiç mi ders almaz insanlar geçmişten.
Sevgili Faruk kardeşim, demişler ya tarih tekerrürden ibaretttir diye ve de ibret alınsaydı tekerrür edermiydi diye..

Kasım Hilal
27.04.2007, 13:54
Açıklama yaparken suşu hep başkasına atıp da kendini sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterenler benim nezdimde güven kaybına uğrar..
O kadar da değil..

Gürkan
27.04.2007, 14:08
Sevgili Faruk kardeşim, demişler ya tarih tekerrürden ibaretttir diye ve de ibret alınsaydı tekerrür edermiydi diye..

Şampiyonlukların Tekerrürü ne zaman peki.hep bunlar mı tekkekrür edecek.offfff.

bordoylamavi
27.04.2007, 14:21
valla o yönetimde çok hatalar yaptı ama bundan iyiydi herşeye rağmen

Emorfo
27.04.2007, 14:21
Şampiyonlukların Tekerrürü ne zaman peki.hep bunlar mı tekkekrür edecek.offfff.

Evet güzel bir açıdan yaklaştın, 25 senedir bu tarih hep olumsuz yönde mi tekekerrür eder yahu, ancak şu bir gerçek ki ne yönetimsel anlamda ne camia anlamında ne de futbolcular anlamında bir türlü birlik ve beraberliğimizi sağlayamadık. Trabzonspor'un en büyük sorunu feodal insan zihniyetidir, küçük olsun benim olsun diyenlerin fazlalılığıdır. Bu kulübün ileri gelenleri Bordo-mavinin çıkarı için değil kendi çıkarları için çalışıyor. Bu gün Trabzonspor'u bu şahıslar gerçekten düşünseydi bu gün biz 24 sene beklemezdik. Bu nedenle Trabzonspor camiası gerçek anlamda tek isim altında bütünleşmediği sürece başarının gelmesi çok zor. Bütünleşmek yetmiyor, dış güçlere karşı bütün camia birlikte hareket etmeli, başarının gelmesi uzun sürsede vaz geçilmemeli sonuna kadar gidilmeli. Bunun dışında oluşacak yönetimler başarının yanından bile geçemez. Trabzonspor hem tesis hem de sportif anlamda atılım yapmalı aksi taktirde geleceğimiz tehlike altında.

Cengiz Çubukcu
27.04.2007, 15:05
24 senedir şampiyon olamıyoruz belki ama 3-4 kere şampiyonluğa çok yaklaştık...Dikkatli incelenirse şampiyonluğa oynadığımız bu sezonlarda camianın kenetlendiğini söylediğiniz gibi belli isimler etrafında toplandığını, istikrar ortamının oluştuğunu, herkesin kulübün menfaatini gözettiğini görürüz. bunlar aslında çok zor şeyler değilken kaçırılan şampiyonlukları kaçırma nedeni araştırılmayıp yeni maceralar peşinde koşuluyor...
Sevgili Faruk kardeşim, bizim bir insanın etrafında toplanacağımıza ilişkin benim inan hiçbir inancım yok. neden mi? kimse kimseyi ne seviyor ne de kabulleniyor, ben bir insanı severken artılarına bakar öyle severim, camiamızda ise herkesin bir kirli çamaşırı ortalığa çıkarılıyor..kimi söylesek hemen tu kaka ilan ediliyor...tertemiz süten çıkmış ak kaşık nerde kaldı ki bizde de bulunsun...kimini siyasi diye eleştiriyoruz, kimini kulübü rant için kullanıyor diyoruz, kimine alkolik, kimine yobaz diyoruz... değirmen gibi her geleni öğütüyoruz..

Badaloğlu
27.04.2007, 15:22
Fener ne zaman Türkiye kupasını alır; bizde o zaman Süper Lig'de şampiyon oluruz.

metehan
27.04.2007, 15:24
Fener ne zaman Türkiye kupasını alır; bizde o zaman Süper Lig'de şampiyon oluruz.

Ahmet yaktın bizi :) Desene şampiyonluk artık hayal bizim için :)

Mehdi
27.04.2007, 15:24
imkansız yani.:)

Burçak
27.04.2007, 15:28
planlı programlı ne yaptığını bilen bi yönetimimiz olsa bu Şampiyonluk hiçte zor değil. ama bizimkiler ya korkarlar futbolcu alıp yatırım yapıp Şampiyonlar ligine girmeyecek kadar(zurawski) ya da şimdi kiler gibi birbirlerine girip mahalle kavgası yapıp kameraları görünce çocuk kandırıyomuş gibi biz omuz omuzayız mesajları verirler. her mağlubiyetten sonra herşey güzel olacak derler. söyleyecek sözleri kalmadığında 2 stat resmi gösterip zaman kazanmanın yollarına bakarlar. artık yemiyoruz bu numaralarınızı.!!!!!
arkadaşın birisi bi başlıkta yazmış. bencede gerekirse kısa zamanda aramızda para toplayalım yerel gazetelere tam sayfa ilanlar verelim. sesimizi duyuralım. zaten yakın bi zamanda Trabzonda yürüyüş olacakmış inşallah. onada katılalım hep beraber. camiayı bukadar küçültmeye kimsenin hakkı yok.!

POYRAZ
27.04.2007, 15:33
Murat Bozoglu bu aciklamalari yapali bayagi olmus ama söyle bie sey takildi aklima. Yönetimdeyken Atay Aktug iyi ama yönetimden ayrildiktan sonra kötü! Murat Bozoglu hakikatten is yapabilecek bir yöneticiydi. Ama eger herkezin duyabilecegi sekilde bir seyler aciklayacaksa bunu yönetimden ayrilmadan öne yapacakti. Murat Bozoglu tribünlerdeki tezahürat konusuna el atacagini söylemisti. Tribünler arasi iletisimi cesitli gruplarla konusarak cözümleyecekti. Taraftarin tüm stadda 90 dakika organize sekilde bagirmasi yönünde calismalar yapacakti ama bunlarin hic birisini yapmadi. "Bu isi halledecegim" demesine ragmen halletmemisti. Lütfen gec bile olsa bunun aciklamasini yapsin. Taraftarlar olarak bizi cok sevindirmisti ama sonra sevincimizi kursagimizda birakmisti.

Badaloğlu
27.04.2007, 15:40
Uşaklar kusura bakmayın ama maalesaef bu böyle.Biz bu kafalarla değil şampiyonluğu, ilk 10'a girersek başarılı sayacağım kendimizi...

Ben bu yöneticileri yemin ediyorum anlamıyorum!Yahu utanmadan nasılda orada duruyorlar?Çekip gitsenize kardeşim...Hazıosmanoğlu-Seyitoğlu çekişmesine daha ne kadar tahammül edeceğiz?Başkan takımı şampiyon yapmadan gitmeyecekmiş!Demekki, bu sene olmadı ama seneye 2.lig'de şampiyonluk hesapları yapmaya başladı.Sizlerde bayraklarınızı şimdiden ütüleyin.2.ligde şampiyonluk turları atmamaıza çok kalmadı.Az daha sabredin...

Murat Bozoğlu'nun açıklamaları ise tam fiyasko!Böyle saçmalıklar hep bizimi bulacak? Yüreğin varsa istifa ettiğin gün bunları açıklardın.Şimdi bana ne bu anlattıklarından,çok komik yani...Trabzonspor kulübünü azıcık düşünen adam bunları konuşmaz yahu!...

Gürkan
27.04.2007, 17:28

abi öle deme o zaman biz bayagı bi bekleriz.

erdalkilicoglu
27.04.2007, 17:37
Yönetime beraber geldiniz, beraber basarisiz oldunuz.Bunu kabul edin üst üste 2 sene ayni hatalarla Sampiyonlar Ligine gidemedik.Bumudur sizin yöneticilik anlayisiniz?Hepiniz istifa edin kardesim, bakin Aralik ayindaki seçim maddesini bile lütfen koydunuz.Bizede yazik degilmi?Ben isim ayirt etmiyorum ama alayi bunlarin basarisizdir.Bunu kabul etseler sorun kendiliginden çözülecektir.

Bu arada beni rahatsiz eden bir noktada sudur.Efendim,Emre transferindearadaki bilmem kaç milyon Euroyu ''biz Bozoglu ailesi olarak karsilayip bunu hibe yolu ile kulübe bagislayacaktik'' lakirtisidir.Hani Trabzonspor kurumsallasmisti?Böylemi yönetecegiz biz bu kulübü?Hani Mehmet Ali Yilmaz gibi agalik dönemine son vermistik!...Nasil oluyorda bir yöneticimiz çikip parayi transfer edecegimiz adam için Ailesinin garantisini verebiliyor.Zamaninda Sergen olayinda Mehmet Ali Yilmaz biraktigi gün Sergen ve Oktayda birakmadilarmiydi?Yarin Emrede demeyecekmi''Bozoglu yoksa bende yokum''

Eh benim senelerdir dedigim vede Turkiyede klublerin parasinin olmadigi vede gelen yonetimlerin getirdikleri futbolcularida klube degilde kendilerine ayit olduklarinin aci gercegi.

biz bu systemleri devirmekdikden sonra bu sekilde devam etdikden sonra .....
24 seneler bekler dururuz.

Futbolcular parasini alamadiginda neler yapacaklarinida hesaba koyuyormusunuz (gokdeniz bunu bize gostermedimi bahis olayinda)

bakin tolga diye bir devans oyuncumuz vardi ,biz lafda ona 1.6 milyon dolar teklif etmisdik ama o ne yapmisdi 1.2 milyon dolara rusyaya gitmemismiydi neden acaba!!!!

Turkiyede verilen paralarin gerceklegine inanmiyorum kim ne derse desin.

deniz_61
27.04.2007, 17:46
Ömer Sarı bizim sınıftaki çocuğun amcası...
ilk zamanlar amcası olduğunu bilmediğimden açılan sohbette kötü söz söylemiştim ,sonra amcam deyince(ama sonra gönlünü aldım)

(zaten onlara bile bir yardımı dokunmamış Trabzzonspor'a mı dokunacak )

burdaki forumda gösteriyor ki o lafı haketmiş

Misina
27.04.2007, 18:29
bunları asmak lazım 3.lig kulübü yönetiyortlardı sanki

Sönmez Özlü
27.04.2007, 23:54
Demek Atay Aktuğ dönemi Trabzonspor tarihinin en kötü dönemiydi..

Peki en azından şampiyonluğa oynadığımız Aktuğ dönemiden sonra başa gelen Albayrak döneminde ne oldu?

Biraz düşünüyorum ama daha iyi bir şey bulamıyorum..

Eğer Aktuğ öncekilerin hepsinden kötü ise bu tek bir şeye işaret eder:

Demek ki Albayrak en kötüsü.

AYYILDIZ
28.04.2007, 00:45
arkadaşlar Trabzonsporun neden şampiyon olamadığı ortada ne zaman uyumlu bir yönetim gelir o zman şampiyonllukta gelir yoksa işimiz kötü.

Erdal
28.04.2007, 00:59
derdim çoktur hangisine yanayım ..........................

smertkan
28.04.2007, 11:30
Bu başlığı Tekrar bakınca TS yönetimlerinin bir arpa boyu yol alamadığı ne kadar güzel anlaşılıyor.

Evet SN Atay Aktuğ ve kurduğu ekip başarısız olmuştur gereğinide yapmışlardır.

Sorun burada Sn Nuri Albayrak ve ekibi aynı duyarlılığı gösterip kongreye gitme kararı alacaklarmıdır.

Ama Sn başkanın demeçleri ben kendim için başaramadı kaçtı dedirtmem özünde olduğu düşünüldüğünde gereğini yapmayacağı endişelerine yol açmaktadır.

Yapılması gereken Kongredir.Artık Kimler aday olur TS kongre üyeleri ne karar verir bilemeyiz.

Trabzonsporda her başkanlık döneminin kendi iç ve dış dinamikleri vardır. Yapılanlar o dönemden başka döneme pekte uymayabilir. Bunu niye diyorum Terazinin bir kefesine Sn Atay Aktuğu Koyup diğer Tarafına Sn Nuri Albayrağı koyup doğru budur demek yanlıştır. Yani Kötünün iyisi deyip deyip bu olmalıdır demek doğru değildir. Her iki başkanında yaptıkları yapamadıkları ortadadır.Ancak bunlar onları kötü adam yapmaz.Yani ne Sn Atay AKTUĞ Kenan PARS tır.Nede Sn Nuri ALBAYRAK Nuri ALÇO dur.

Trabzonspor için Terazi kongredir. Burada kefeye kimler çıkar hangi ekip ağır basar bu bilinmez.Ancak sonucuna saygı duyulur.

Dedim ya Sn Nuri Albayrak kongreye gidecekmidir Sorun buradadır?

Ha birde bu konunun esas karekteri Sn Bozoğlu eğer kongre olursa ne yapacak acaba?

ÖmerFarukYılmaz
08.05.2008, 11:20
Bu kadar büyük bir itiraf var ortada...

Ama hala gereken dersler alınmamış.

Kaçırdığımız oyunculara baksanaEmre,Halil,Nuri,Kahe,Deivid....

Kazım Uzunboy
08.05.2008, 11:37
hiç sorma ya bu ne rezillik anlamadım doğrusu :mad:

Volkan061
08.05.2008, 11:40
arkadaşalar selçuk aydınımız sitede

Arif Timurcioğlu
08.05.2008, 14:28
Abartının en üst düzeye çıktığı bir yazı olduğunu düşünüyorum. Atay Aktug
yönetimi tarihin en kötü yönetimiyse nuri beyin yönetimi için tanım bulamıyorum. Ziyan olan yıllar...

ÖmerFarukYılmaz
08.05.2008, 16:13
Abartının en üst düzeye çıktığı bir yazı olduğunu düşünüyorum. Atay Aktug
yönetimi tarihin en kötü yönetimiyse nuri beyin yönetimi için tanım bulamıyorum. Ziyan olan yıllar...

Nuri'yi görmeden konuştu bunları...

Ahmet Faruk
08.05.2008, 16:33
Benim bunlardan daha yeni haberim oldu..
Vay be, ne insanlar varmış...

wolf_TS61
08.05.2008, 16:40
bence bu açıklamaların alayı yalan.biz 2 sene arka arkaya ligi 2. bitirirken başkanımız kimdi acaba.atay aktuğ'un yanlışları olsa bile bizi şampiyonluğa oynattı.takımı nuriye borçsuz olarak devretti.adam daha ne yapacaktı.o 2 sene izlediğim en iyi trabzonspordu.keşke bütün başkanlar atay aktuğ gibi olsa.

ÖmerFarukYılmaz
08.05.2008, 16:42
bence bu açıklamaların alayı yalan.biz 2 sene arka arkaya ligi 2. bitirirken başkanımız kimdi acaba.atay aktuğ'un yanlışları olsa bile bizi şampiyonluğa oynattı.takımı nuriye borçsuz olarak devretti.adam daha ne yapacaktı.o 2 sene izlediğim en iyi trabzonspordu.keşke bütün başkanlar atay aktuğ gibi olsa.

Yazının sadece Atay aktuğ bölümüne takılıp kalmayın bence...

Ömer Sarı denen insanın icraatlerine bakın biraz...

Atay başkanın tek hatası bu adama bu kadar güvenmesiydi...

Avucumuzdan giden oyuncuları tanımadınız galiba...

Ayrıca yalansa neden hala bunlara cevap gelmedi hala daha....

Uğurtan
08.05.2008, 18:35
Yazının sadece Atay aktuğ bölümüne takılıp kalmayın bence...

Ömer Sarı denen insanın icraatlerine bakın biraz...

Atay başkanın tek hatası bu adama bu kadar güvenmesiydi...

Avucumuzdan giden oyuncuları tanımadınız galiba...

Ayrıca yalansa neden hala bunlara cevap gelmedi hala daha....

Kesinlikle katılıyorum Atay başkanın hataları çevresindeki adamların birbirlerine üstünlük kurma öne geçme çabalarına sessiz kalması ve kriz yönetimini iyi yapamamış olmasıdır.. Ömer Sarı denen adama güvenmemeli kendisi ağırlığını mantığını koyup değerlendirmeler yapmalıydı.. Çünkü hesabı Ömer Sarı değil kendisi ödedi.. Murat Bozoğlu'nun İnter'den Emre Belözoğlu'nu bizzat getireceğim dediğini stadyumda duymuş biriyim.. Ömer Sarı engel olmuştur.. Brezilya'daki birçok çalışmaya engel olduğu gibi..

ismail tüfekçi
10.05.2008, 11:52
trabzonsporla nemalanıpta ihanet edenlerin cezasını allah verecek farkındamısız bizi içerden çökerttiler

vares
10.05.2008, 17:59
trabzonsporla nemalanıpta ihanet edenlerin cezasını allah verecek farkındamısız bizi içerden çökerttiler
dostum sağolasın kaçgündür aynı şeylerden bahsediyorum ama nerdeyse vatan haini ilan edildim

FANATIK61
10.05.2008, 18:35
Bu Ömer Sari'da tam cahilmis. Bunu Yönetici yapanin ben alnini öpeyim :mad: anladiniz onu...

ismail tüfekçi
11.05.2008, 02:02
dostum sağolasın kaçgündür aynı şeylerden bahsediyorum ama nerdeyse vatan haini ilan edildim
15 yıldır trabzon bunları yaşıyor italyadan savcılar trabzona gelip bir soruşturma başlatsa kim bilir kaçkişi cezaevini boylar ama burası türkiye sadece konuşan vatan haini oluyor