PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kongre 2010 | Başkan Sadri Şener

Sayfa : [1] 2

Salih Yazıcı
21.11.2010, 21:45
Kongre tarihi belirlendi
21 Kasım 2010 / 13:50
Trabzonspor’da kongre tarihi belli oldu.

YÖNETİM TARİHİ BELİRLEDİ

Kongre 11-12 Aralık'ta

Trabzonspor yönetim kurulu az önce yaptığı toplantıda kongre tarihini belirledi

.Başkan Sadri Şener’in de katıldığı toplantıda kongrenin 11-12 Aralık tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

Çoğunluk sağlanamadığı taktirde olağan genel kurul 18-19 Aralık tarihinde yapılacak.

Kandemir
21.11.2010, 22:18
Kongrede ne olacak :) Başkanlığa aday çıkacak mı :) Her halde Sadri Şeneri devirebilecek bir başkan ancak Messi'yi getirebilirse seçilir:) Umarım yanılmam da Messi'yi izleriz ;)

DeAgLeMaNyAq
21.11.2010, 22:23
Bu kongreler neden ilk belirlenen tarihlerde yapılamıyor. Hep çoğunluk sağlamayıp bir sonraki haftaya atıyorlar?

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:25
Trabzonspor kulübünün en önemli dönemi her sezonki gibi.

Salih Yazıcı
21.11.2010, 22:30
bence adaylar çıkacaktır bir aydan az bir süre kaldı

Çağatay_
21.11.2010, 23:25
Artık bu kongre işinin mecburi olarak yaz aylarına alınması lazım tamamen saçmalık bu zamanda kongre.

SDanışmaz
21.11.2010, 23:35
Sadri başkanın listesi belli mi?

Özkan
22.11.2010, 00:23
Bu kongreler neden ilk belirlenen tarihlerde yapılamıyor. Hep çoğunluk sağlamayıp bir sonraki haftaya atıyorlar?Kongre üyelerinin çoğu Trabzon dışında yaşıyor ve millet iş güç nedeniyle Trabzon'a gelemiyor.

50'den fazla kongre üyesinin olduğu şehirlerde ve ilçelerde de sandık açılmalıdır.

Misina
22.11.2010, 00:33
Tüzük değişliği mi yapılır ne yapılır bilmem artık ben sezon ortasında kongre istemiyorum.Takım iyi giderken takımı ister istemez etkiliyor.Son yıllarda tüm kongrelerimizsez ortasına denk geliyor.Bundan sonra kongreler Nisan Mayıs gibi yapılsın.

Samet Yildirim
22.11.2010, 13:16
Tüzük değişliği mi yapılır ne yapılır bilmem artık ben sezon ortasında kongre istemiyorum.Takım iyi giderken takımı ister istemez etkiliyor.Son yıllarda tüm kongrelerimizsez ortasına denk geliyor.Bundan sonra kongreler Nisan Mayıs gibi yapılsın.
Sampiyonluga oynadigimiz zamanda nisan-mayis aylarinda da sikinti olur hem kongre havasi hemde sampiyonluga giderken cok sikintili olur...

Ali Yerlikaya
22.11.2010, 13:20
Sampiyonluga oynadigimiz zamanda nisan-mayis aylarinda da sikinti olur hem kongre havasi hemde sampiyonluga giderken cok sikintili olur...

En iyi dönem Haziran, hem sezon bitmis oliyor hemde yeni sezona ilk adimlar atilmis oliyor, ye yönetimin transferler icinde 2 ay gibi büüyk bi zamani kaliyor...
Her türlü ideal dönem Haziran en kötü Temmuz onun disindanki tüm dönemlerde takima her türlü etkiler kongreler...

Dereyi gecerken at degitirmek oliyor baska zamanlarda...

Bekir
22.11.2010, 13:21
Bu kongrenin benim için tek önemli noktası Selçuk,Ceyhun ve Egemen'in sözleşmeleri:)

agasaro
22.11.2010, 13:22
Bu kongreden yönetim güçlenerek çıkmalı. Kulübün üzerine üşüşecek muhtemel akbabalara dikkat etmek lazım. Yönetime birkaç güçlü isim eklenebilir. Ahmet Ağaoğlu mesela asbaşlık görevine getirilebilir. Bu kongreden kazasız belasız çıkmamız lazım sonra da sözleşme imzalamayan oyuncularla oturup konuşmak gerekiyor.

Samet Yildirim
22.11.2010, 13:23
En iyi dönem Haziran, hem sezon bitmis oliyor hemde yeni sezona ilk adimlar atilmis oliyor, ye yönetimin transferler icinde 2 ay gibi büüyk bi zamani kaliyor...
Her türlü ideal dönem Haziran en kötü Temmuz onun disindanki tüm dönemlerde takima her türlü etkiler kongreler...

Dereyi gecerken at degitirmek oliyor baska zamanlarda...
Haziran oldugu zamanda Transferlerde cok sikinti cekeriz :) Haziranda yönetim degesecek ve ne arada transfer yapilacak ??

Ön calisma olmadan Transfer zor...

Uğurtan
22.11.2010, 13:24
Çok ters bir tarihe koymuşlar.

İlk hafta çoğunluk sağlanamaz yine umarım.

Ali Yerlikaya
22.11.2010, 13:30
Haziran oldugu zamanda Transferlerde cok sikinti cekeriz :) Haziranda yönetim degesecek ve ne arada transfer yapilacak ??

Ön calisma olmadan Transfer zor...

Samet normal bi klüpde transfer komitesi Yönetimlerden bagimsiz isler ve olusur bence...

Sonucda yönetim sadece oyuncularin alimini onaylar ve pazarlik isleriylen ugrasir, oyuncu izlemeyi transfer komitesi ve takimin teknik direktörü yapar... :rolleyes:

Bi oyunuyu istemek pazarlik etmek maksimum 1 haftani alir normal kosullarda, ama bursasi Trabzon 1 aydan fazla pazarlik yapilir dersen bisey demem :D

Samet Yildirim
22.11.2010, 13:35
Samet normal bi klüpde transfer komitesi Yönetimlerden bagimsiz isler ve olusur bence...

Sonucda yönetim sadece oyuncularin alimini onaylar ve pazarlik isleriylen ugrasir, oyuncu izlemeyi transfer komitesi ve takimin teknik direktörü yapar... :rolleyes:

Bi oyunuyu istemek pazarlik etmek maksimum 1 haftani alir normal kosullarda, ama bursasi Trabzon 1 aydan fazla pazarlik yapilir dersen bisey demem :D
Türkiyedeki anlayis belli..Brezilyada 2 ay ugras felan filan :) haziranda gelen yönetim transferi zor yapar :)

metehan
22.11.2010, 13:37
Çok ters bir tarihe koymuşlar.

İlk hafta çoğunluk sağlanamaz yine umarım.
Bugüne kadar sağlandığı hiç görülmedi, bu sefer de görüleceğini sanmam :) Prosedür gereği iki tarih açıklanmak zorunda, kongre 18-19 Aralık'ta olacak.

Ali Yerlikaya
22.11.2010, 13:38
Türkiyedeki anlayis belli..Brezilyada 2 ay ugras felan filan :) haziranda gelen yönetim transferi zor yapar :)

Samet o zaman tarih hic muhim degil acikcasi her türlü takimi etkiler kongreler, haaa bizim bu durumdahangi tarih takimi asgari etkiler onu düsünmemiz lazim... :D:D:D

Ins. biz artik Türkiyede profesyonellesmenin önderligini yapariz en azindan bu kongre olaylarinda, zor ama imkansz degil...

Hekimoğlu
22.11.2010, 13:43
Sonucu belli bir kongre bakalım asbaşkan kim olacak uyumlu bir ekip olmalı.

Bülent Bayraktar
22.11.2010, 13:55
Sadri başkanın asbaşkanı büyük bir ihtimalle Nevzat Şakar

Atalay
22.11.2010, 14:52
Şu ana kadar yönetim kurulu için zikredilen isimler ne yazıkki Trabzonspor kulübünün büyüklüğüne yakışır isimler değil...

İnşallah Sadri Şener Listesini kaliteli isimlerden oluşturur...

Yoksa Şu anki liste çok zayıf..

nbay
22.11.2010, 14:54
yine paralı bir yönetim olmayacağı kesin,ortada dolaşan isimlerden anlaşılıyor...

Külünkoğlu
22.11.2010, 15:23
18-19 Aralık tarihlerinde kongre var demektir. İlk toplantıda çoğunluk sağlandığı görülmüş duyulmuş birşey değildir. :)

Özkan
22.11.2010, 17:48
Ali Ağaoğlu yönetime girer mi? Yaptım olacak!

Şaka bir yana, bu şahıs reklam düşkünü ve Trabzonlu. Kendisinden devre arasında birkaç transfer istense bence yapar.

Taner Uykuçeken
22.11.2010, 18:31
11-12 Aralık İBB ile Olimpiyatta maçımız var isteyen Trabzon'a gidip kongreye katılabilir :)

Mahmut Demir
22.11.2010, 18:53
Sadri Şener kalır umarım.Yoksa bu hava bozulabilir.Seven olabilir sevmeyen olabilir ama o aldığında neydik şimdi neyiz?

SEDAT
22.11.2010, 19:00
- Ben Takımın moralini bozucak bir gelişme bekliyorum , dur bakalım ne olucak , umarım yanılırım...

Salih Yazıcı
22.11.2010, 19:14
Trabzonspor asbaşkanı Hasan Yener’e yöneticilik teklifİ yapıldı.

Yeni yönetimde asbaşkan olacağı iddia edilen Şakar Trabzonspor asbaşkanı Hasan Yener’e yöneticilik teklif etti

Trabzonspor’da Sadri Şener başkanlığındaki mevcut Yönetim Kurulu kongre tarihini resmileştirirken ,yeniden aday olacağını açıklayan başkan Sadri Şener’de,yeni yönetim listesini oluşturuyor.

Sadri Şener başkanlığında oluşturulacak yeni yönetim listesini hazırlayan ve yeni yönetimde asbaşkan olarak görev yapacağı iddia edilen Nevzat Şakar liste oluşturma çalışmalarını arılıksız olarak sürdürüyor.

Ancak Başkan Sadri Şener’in yönetiminde Asbaşkan olup olmayacağı konusunda hakkında çeşitli spekülasyonlar yapılan ,eski asbaşkan Nevzat Şakar Trabzonspor tarihinde bir ilke imza attı.

Şakar’ın mevcut asbaşkan Hasan Yener’e yeni listede yöneticilik teklif etti.Trabzonspor tarihinde bir ilk olarak geçen bu bu teklife asbaşkan Yener’in verdiği cevap henüz öğrenilemedi.

Başkan Sadri Şener’in yeni yönetim kurulu oluşturulmasında Nevzat Şakar’a bir görev verip vermediği henüz bilinmezken Başkan Şener’in bu güne kadar Şakar konusunda bir açıklama yapmaması da kafaları karıştırdı

haber61

Mehmet SELEN
22.11.2010, 19:19
Bu kongreler neden ilk belirlenen tarihlerde yapılamıyor. Hep çoğunluk sağlamayıp bir sonraki haftaya atıyorlar?

Çok iddaalı bi başkanlık seçimi olmadığı zaman nasıl olsa 1 oyla bile başkan seçilir diyerek üyeler seçime gelmiyor.Salt çoğunluk sağlanamadığı içinde kongre 15 gün sonraya sarkıyor.

Mustafa Umut
22.11.2010, 19:25
Takımın havasını bozman umarım..
Selçuk İnan'ın kalmasını sağlayacaksa Sadri Şener kalsın :)

Salih Yazıcı
23.11.2010, 12:47
Asbaşkanlık Şakar'a mı Kaldı?
23 Kasım 2010 / 12:19
Atakan Kadıoğlu'nun kaleminden...

Trabzonspor'daki kongre süreci, resmen işkenceye dönüştü. Şener, yöneticiliğe ilk kez adım atarmışçasına acemice hatalar yapıyor.
Bu acemiliğin en büyük göstergesi de, şampiyonluğa giden kulübün idaresini, aralık ayından sonraki dönemde Nevzat Şakar'a teslim etmek istemesidir.
Trabzonspor'un, istisnasız 'sadece' iyi olduğu dönemlerinde ortaya çıkmayı kendine kural edinen Nevzat Şakar, Sadri Şener'den yeşil ışık alınca, başladı 'kendince' harıl harıl çalışmaya…
Dikkat edin, Trabzonspor'un yaşadığı zor günlerin hiçbirinde Şakar ismini duymazsınız.
Şimşek çaksa, mutlaka paratoner olduğu yerdedir Şakar.
Kulüp zirve yürüyüşü içerisinde, takım ligin en iyisi, bakıyoruz Şakar Asbaşkanlık için oldukça iştahlı.
Öyle ki, daha fol yok yumurta yokken, Şener'in Asbaşkanlığı için balıklama atladı kendisi.
Ancak o kadar basit değil. Orada dur!
Bana kimse, Nevzat Şakar'ın gönlünün Trabzonspor sevgisiyle dolup taştığını iddia edemez.
2000 yılında kulüp uçuruma sürüklenirken neredeydin Sayın Şakar?
Atay Aktuğ döneminde listeye girdin, Aktuğ'u ilk terk eden kimdi Sayın Şakar?
Aktuğ'u o kadar eleştirdin, doğru yolu biliyordun da neden yeniden yönetime talip olmadın ya da başkanlığa adaylığını koymadın Sayın Şakar?
Bu zamanlar, Şakar'ın Trabzonsporluluk duygusu neredeydi?
Şakar bugünlerde hayli yoğun. Liste hazırlıyor.
Listede, geçmiş yönetimden sadece Necmettin Aytekin'i istiyormuş ve listenin kalanını kendisi hazırlayacakmış.
Bakın, şimdi Şakar'ın liste hazırlarken önde tuttuğu kriterleri sıralayacağım ve geçmişte işkembeden atarken şimdilerde samimiyetsizliği ile yüzleşmesini de ispatlayacağım.
Şakar için öncelikli olan Trabzonspor'un menfaati değil; kendisine gelecek olan eleştiriler etrafına bent kurmak.
İşe aileyle başladı.
Kendi ailesinde bütünlüğü sağlama adına Trabzonspor'un en uygun barış güvercini olacağını hesap etti, Emin Kahraman'ı listesine aldı.
Kısa bir hafıza yoklaması yaptım da; Şakar, Ali Özbak'la ağız birliği edip Albayrak döneminde kulübün batağa sürüklendiğini bağırıyordu sağda solda.
Emin Kahraman mı?
O, Trabzonspor tarihinin ibra edilmeyen tek Mali Saymanı.
O, Şakar'ın kulübü batağa sürükleyen isimlerden biri olarak nitelendirdiği ancak Şakar'ın Asbaşkanlığı gündeme gelince ilk olarak listesine aldığı isim.
O, Albayrak yönetimi ibra edilmeyince Şener ekibine ağzına geleni sayan Kahraman.
Sadri Şener yönetimine, her türlü yapım yıkım çalışmalarının yaşandığı bürosunda 6 ay ömür biçen Şakar'ın, Şener yönetimine hakaret eden Kahraman'ı listesine almasını ne olarak yorumlamalı?
Rezalet.
Bakıyorum da kendisini hesap kitap uzmanı olarak nitelendiren Sayın Şakar, camia içerisindeki geleceğini garanti altına almak adına ince bir hesap yapmış olacak ki; akıl hocası Ali Özbak'ın 'yamalı saç' diyerek dalga geçtiği kişiden emir alarak hareket ediyor.
Ancak… Tüm bunları benim gördüğüm gibi Sadri Şener de gördü. Geç uyansa da farkına vardı. Hatta Eskişehir maçı öncesi Şener ile Şakar arasındaki bağlar kopma noktasına da geldi.
Bana göre Şener, Şakar'ın rüyalarını süsleyen Asbaşkanlığın üzerine kabus gibi çökecek.
Bu takımın Asbaşkan'a ihtiyacı olmadığı gibi Şakar'a hiç mi hiç ihtiyacı yok.

Divan Başkanı Ali Özbak'a dair...

Trabzonspor artık çok büyüdü... Belki farkında değilsiniz ama Şakar ve Şakar'ın akıl hocası Ali Özbak gibiler hala yerinde sayıyor.
Ali Özbak, kendini ömür boyu Divan Kurulu Başkanı olarak görebilir. Konumuz olmasa dahi, kendisini yönetimüstü gösterme noktasındaki tüzük hamlesini de tarih yazdı.
Neyse.
Divan başkanı olmadan önce önüne geleni yıkıp geçiren Özbak, başkan olduktan sonra biat kültürün lideri oldu. Etrafa gülücükler dağıtmaya başladı.
Ali Özbak kendini bulunmaz Hint kumaşı zannediyor.
Trabzonspor tarihini çok iyi bildiğini iddia eden ve her şeyi tarih tarih açıklayan Özbak, bilim çağında yaşadığımızı unutuyor.
Özbak'ın 40 senedir kafasında topladığı bilgileri insanlar artık cep telefonundaki hafıza kartında biriktiriyor. İnsanlar tüm bunlara diledikleri noktadan ulaşabiliyorlar.
Ali Özbak'ı dinleme işkencesine katlanmadan hem de..
Ey Ali Özbak!
Siz zannediyorsunuz ki Trabzonspor hala 300 üyeden ibaret. Üye defterleri elinin altında, aç da son rakama bir bak.
Neye müdahale etmeye çalışıyorsun, neyi kontrol etmeye çalışıyorsun? Bu millet aptal mı? Türk insanı keriz yerine koyulmayı, yanlışı hap gibi yutmayı kabul eder mi?
Sayın Özbak'ın, daha önce kendi değiştirdiği tüzükteki tablo ortadayken bir de yeni yönetim için gösterdiği çaba ve iştah, kendisinin dinmeyen koltuk sevdası yaşadığını işaret eder.
Sizin Trabzonsporluluğunuz, oturduğunuz koltukla paraleldir.
Zor günde çene çalar, kolay günde kaçarsınız.
O yüzden derim ki;
İçinizde barındırdığınız ve bastırmak zorunda kaldığınız başka takımın ezikliğini Trabzonspor üzerinden zevk yaparak atamazsınız.
trabzonunsesi

TSezgin61
23.11.2010, 13:15
ne olursa oslun, Sadri Sener secilsin.

erdogan69
23.11.2010, 13:18
Nevzat Şakar'ı arkadaşım vasıtasıyla tanırım... Bu adamın bir işde menfaati yoksa, babasına bile yardım etmez... Böyle bir adam...

Emre7
23.11.2010, 13:26
bahsi geçen isimler ile ilgili sert tepkiler olacaktır.
hem trabzon hemde klüp içerisinden.
Malesefki Sadri Şener'in istediği listeyi oluşturamadığı yönünde sesler geliyor!

Burçak
23.11.2010, 16:02
"Asbaşkan Benim"Dedi ve Ekledi

23 Kasım 2010 / 15:43
Trabzonspor'da Asbaşkanlık karmaşası sürerken, Nevzat Şakar cephesinden sert açıklamalar geldi...

Trabzonspor'da aralık ayındaki kongre öncesi Asbaşkanlık sancısı yaşanırken, bu koltuk için ismi geçen Nevzat Şakar, “Asbaşkan benim” dedi. Şakar, kendisine verilen yetki doğrultusunda liste çalışması yaptığını ve inandığı yoldan geri dönmeyeceğini söyledi.

İşte, Kanal Mavi Genel Mdürü Hakan Yoloğlu'nun hazırlayıp sunduğu 'Serbest Atış' programına telefon ile bağlanan Şakar'ın açıklamaları:

"Hasan Yener'le 2 dönem yöneticilik yaptım. 1. 1990-91'de Sayın Mehmet Ali Yılmaz'ın Başkanlığında, diğeri ise, 1995-96 yılında Sayın Faruk Özak Başkanlığında.

Hasan Yener çok sevdiğim saydığım bir arkadaşım. Ben, Asbaşkanlık görevini aldıktan sonra kendisine yöneticilik teklif etmemde ne gibi bir mahsur olabilir ki? İnkar etmiyorum, evet, teklif ettim. Birlikte yine çalışabileceğimizi kendisine ifade ettim. Bu normal değil mi? Böyle bir görevi ve yetkiyi ben Sayın Başkan Sadri Şener'den almasam Sayın Yener'e teklif götürebilir miydim?

Benim Asbaşkanlığıma sıcak bakmayanlar olabilir. Bunlar doğaldır. Mecbur değil kimse benim Asbaşkanlığımı kabul etmeye. Yapacak bir şey yok.

Polemiklere girmek istemiyorum. Kulübümüzün durumu çok iyi. Lider durumdayız. Herkesin yorumuna saygı duyuyorum. Beni bilen biliyor. Böyle bir dönemde Sayın Başkan Sadri Şener bana Asbaşkanlık teklif etti, ben de kabul ettim. Birlikte çalışıyoruz. İlerleyen günlerde de çalışacağımız arkadaşlarımızı açıklayacağız.

Nevzat Şakar, eleştirilerden yılmaz, dimdik ayakta durur, geri de dönmez. Herkesin yorumuna saygılıyım, yeter ki saygı sınırları aşılmasın.

Sayın Başkanımızla 2 dönem çalıştım. Ben onun nazik teklifini kırmadım, kabul ettim. Bu dönemde elimizi taşın altına koyduk. Allah nasip ederse güzel bir çalışma, iyi bir liste ile kulübümüzü yönetmeye adayız. Başka aday arkadaşlarımız var, onlara da başarılar diliyorum.

Liste için hem başkanın kafasında hem de benim kafamda isimler var fakat başkan da bana rica etti ve bu işleri şimdilik gizli yürüteceğiz.

Çalışacağıma inandığım için görevi kabul ettim. Mali konularda her zaman olduğu gibi titiz davranacağım. Nevzat Şakar, yeri gelir kendi işini bırakır, kulübün hamalı olur. "
http://www.trabzonunsesi.com/news_detail.php?id=66707 (http://www.trabzonunsesi.com/news_detail.php?id=66707)

Adem Hotaman
23.11.2010, 16:07

Trabzonspor'daki kongre süreci, resmen işkenceye dönüştü. Şener, yöneticiliğe ilk kez adım atarmışçasına acemice hatalar yapıyor.
Bu acemiliğin en büyük göstergesi de, şampiyonluğa giden kulübün idaresini, aralık ayından sonraki dönemde Nevzat Şakar'a teslim etmek istemesidir.
Trabzonspor'un, istisnasız 'sadece' iyi olduğu dönemlerinde ortaya çıkmayı kendine kural edinen Nevzat Şakar, Sadri Şener'den yeşil ışık alınca, başladı 'kendince' harıl harıl çalışmaya…
Dikkat edin, Trabzonspor'un yaşadığı zor günlerin hiçbirinde Şakar ismini duymazsınız.
Kulüp zirve yürüyüşü içerisinde, takım ligin en iyisi, bakıyoruz Şakar Asbaşkanlık için oldukça iştahlı.
Öyle ki, daha fol yok yumurta yokken, Şener'in Asbaşkanlığı için balıklama atladı kendisi.
Bana kimse, Nevzat Şakar'ın gönlünün Trabzonspor sevgisiyle dolup taştığını iddia edemez.
Aktuğ'u o kadar eleştirdin, doğru yolu biliyordun da neden yeniden yönetime talip olmadın ya da başkanlığa adaylığını koymadın Sayın Şakar?
Listede, geçmiş yönetimden sadece Necmettin Aytekin'i istiyormuş ve listenin kalanını kendisi hazırlayacakmış.
Bakın, şimdi Şakar'ın liste hazırlarken önde tuttuğu kriterleri sıralayacağım ve geçmişte işkembeden atarken şimdilerde samimiyetsizliği ile yüzleşmesini de ispatlayacağım.
Şakar için öncelikli olan Trabzonspor'un menfaati değil; kendisine gelecek olan eleştiriler etrafına bent kurmak.
İşe aileyle başladı.
Kendi ailesinde bütünlüğü sağlama adına Trabzonspor'un en uygun barış güvercini olacağını hesap etti, Emin Kahraman'ı listesine aldı.
Kısa bir hafıza yoklaması yaptım da; Şakar, Ali Özbak'la ağız birliği edip Albayrak döneminde kulübün batağa sürüklendiğini bağırıyordu sağda solda.
Emin Kahraman mı?
O, Şakar'ın kulübü batağa sürükleyen isimlerden biri olarak nitelendirdiği ancak Şakar'ın Asbaşkanlığı gündeme gelince ilk olarak listesine aldığı isim.
O, Albayrak yönetimi ibra edilmeyince Şener ekibine ağzına geleni sayan Kahraman.
Sadri Şener yönetimine, her türlü yapım yıkım çalışmalarının yaşandığı bürosunda 6 ay ömür biçen Şakar'ın, Şener yönetimine hakaret eden Kahraman'ı listesine almasını ne olarak yorumlamalı?
Rezalet.
Bakıyorum da kendisini hesap kitap uzmanı olarak nitelendiren Sayın Şakar, camia içerisindeki geleceğini garanti altına almak adına ince bir hesap yapmış olacak ki; akıl hocası Ali Özbak'ın 'yamalı saç' diyerek dalga geçtiği kişiden emir alarak hareket ediyor.
Ancak… Tüm bunları benim gördüğüm gibi Sadri Şener de gördü. Geç uyansa da farkına vardı. Hatta Eskişehir maçı öncesi Şener ile Şakar arasındaki bağlar kopma noktasına da geldi.
Bana göre Şener, Şakar'ın rüyalarını süsleyen Asbaşkanlığın üzerine kabus gibi çökecek.

Trabzonspor artık çok büyüdü... Belki farkında değilsiniz ama Şakar ve Şakar'ın akıl hocası Ali Özbak gibiler hala yerinde sayıyor.
Ali Özbak, kendini ömür boyu Divan Kurulu Başkanı olarak görebilir. Konumuz olmasa dahi, kendisini yönetimüstü gösterme noktasındaki tüzük hamlesini de tarih yazdı.
Neyse.
Divan başkanı olmadan önce önüne geleni yıkıp geçiren Özbak, başkan olduktan sonra biat kültürün lideri oldu. Etrafa gülücükler dağıtmaya başladı.
Trabzonspor tarihini çok iyi bildiğini iddia eden ve her şeyi tarih tarih açıklayan Özbak, bilim çağında yaşadığımızı unutuyor.
Özbak'ın 40 senedir kafasında topladığı bilgileri insanlar artık cep telefonundaki hafıza kartında biriktiriyor. İnsanlar tüm bunlara diledikleri noktadan ulaşabiliyorlar.
Ey Ali Özbak!
Siz zannediyorsunuz ki Trabzonspor hala 300 üyeden ibaret. Üye defterleri elinin altında, aç da son rakama bir bak.
Neye müdahale etmeye çalışıyorsun, neyi kontrol etmeye çalışıyorsun? Bu millet aptal mı? Türk insanı keriz yerine koyulmayı, yanlışı hap gibi yutmayı kabul eder mi?
Sayın Özbak'ın, daha önce kendi değiştirdiği tüzükteki tablo ortadayken bir de yeni yönetim için gösterdiği çaba ve iştah, kendisinin dinmeyen koltuk sevdası yaşadığını işaret eder.
O yüzden derim ki;
İçinizde barındırdığınız ve bastırmak zorunda kaldığınız başka takımın ezikliğini Trabzonspor üzerinden zevk yaparak atamazsınız.
trabzonunsesi

:alkış::alkış::alkış: Aynen katılıyorum.

magicyattara
23.11.2010, 16:10
Atakan Kadıoğlu geçmişte olanları açmış..geçmişte olan orda kalır..bu görev Trabzonspor yöneticiliği,dün aykırı düşenler bugün beraber çalışabilir..Şakar Asbaşkan olsa ne olur olmasa ne..burda senin menfaatin ne..illa ki her şeye bir kılıf bulacaksınız..yırtınmanın sebebi ne..

Ali Özbak'a laf atıyorsun..kim gelsin onu da söyle..kimin adamısın sen..

Samet Yildirim
23.11.2010, 16:29
"Asbaşkan Benim" Dedi ve Ekledi
23 Kasım 2010 / 15:43
Trabzonspor'da Asbaşkanlık karmaşası sürerken, Nevzat Şakar cephesinden sert açıklamalar geldi...

Trabzonspor'da aralık ayındaki kongre öncesi Asbaşkanlık sancısı yaşanırken, bu koltuk için ismi geçen Nevzat Şakar, “Asbaşkan benim” dedi. Şakar, kendisine verilen yetki doğrultusunda liste çalışması yaptığını ve inandığı yoldan geri dönmeyeceğini söyledi.

İşte, Kanal Mavi Genel Mdürü Hakan Yoloğlu'nun hazırlayıp sunduğu 'Serbest Atış' programına telefon ile bağlanan Şakar'ın açıklamaları:

"Hasan Yener'le 2 dönem yöneticilik yaptım. 1. 1990-91'de Sayın Mehmet Ali Yılmaz'ın Başkanlığında, diğeri ise, 1995-96 yılında Sayın Faruk Özak Başkanlığında.

Hasan Yener çok sevdiğim saydığım bir arkadaşım. Ben, Asbaşkanlık görevini aldıktan sonra kendisine yöneticilik teklif etmemde ne gibi bir mahsur olabilir ki? İnkar etmiyorum, evet, teklif ettim. Birlikte yine çalışabileceğimizi kendisine ifade ettim. Bu normal değil mi? Böyle bir görevi ve yetkiyi ben Sayın Başkan Sadri Şener'den almasam Sayın Yener'e teklif götürebilir miydim?

Benim Asbaşkanlığıma sıcak bakmayanlar olabilir. Bunlar doğaldır. Mecbur değil kimse benim Asbaşkanlığımı kabul etmeye. Yapacak bir şey yok.

Polemiklere girmek istemiyorum. Kulübümüzün durumu çok iyi. Lider durumdayız. Herkesin yorumuna saygı duyuyorum. Beni bilen biliyor. Böyle bir dönemde Sayın Başkan Sadri Şener bana Asbaşkanlık teklif etti, ben de kabul ettim. Birlikte çalışıyoruz. İlerleyen günlerde de çalışacağımız arkadaşlarımızı açıklayacağız.

Nevzat Şakar, eleştirilerden yılmaz, dimdik ayakta durur, geri de dönmez. Herkesin yorumuna saygılıyım, yeter ki saygı sınırları aşılmasın.

Sayın Başkanımızla 2 dönem çalıştım. Ben onun nazik teklifini kırmadım, kabul ettim. Bu dönemde elimizi taşın altına koyduk. Allah nasip ederse güzel bir çalışma, iyi bir liste ile kulübümüzü yönetmeye adayız. Başka aday arkadaşlarımız var, onlara da başarılar diliyorum.

Liste için hem başkanın kafasında hem de benim kafamda isimler var fakat başkan da bana rica etti ve bu işleri şimdilik gizli yürüteceğiz.

Çalışacağıma inandığım için görevi kabul ettim. Mali konularda her zaman olduğu gibi titiz davranacağım. Nevzat Şakar, yeri gelir kendi işini bırakır, kulübün hamalı olur. "

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/61.jpg

Sadri Sener ile calismis demeki birbirini iyi taniyorlar ve beraber calisiriz diyorlar ozaman elestirmenin anlami ne ??

Uğurtan
23.11.2010, 16:37
Atakan Kadıoğlu da Halil Şanlı ekolünden gelir tıpkı Hakan Yoloğlu gibi..

Şaşırmıyorum bunlara..

Dediklerinde doğruluk payı olsa dahi herkesin kendince hesabı var..

Öncelik Trabzonspor değil burası kesin..

Samet Yildirim
23.11.2010, 16:38
Atakan Kadıoğlu geçmişte olanları açmış..geçmişte olan orda kalır..bu görev Trabzonspor yöneticiliği,dün aykırı düşenler bugün beraber çalışabilir..Şakar Asbaşkan olsa ne olur olmasa ne..burda senin menfaatin ne..illa ki her şeye bir kılıf bulacaksınız..yırtınmanın sebebi ne..

Ali Özbak'a laf atıyorsun..kim gelsin onu da söyle..kimin adamısın sen..
Atakan K.

o sitede hep yaziyor...

Sadri Seneri, H.H, nevzat Sakari, Özkan Sümeri...vb. vb. hepsini yerden yere vuruyor ve kulüpte olmamali söylüor..

kisacasi kimseyi begenmiyor yani derdi ne kim bilir...

Deniz Tosunoğlu
23.11.2010, 16:38
Oyum olsaydi Sadri baskana verirdim. Sizi seviyoruz baskan!

Salih Yazıcı
25.11.2010, 11:16
ibrahim usta aday olmayacağını açıkladı birliktelik bozulmasın diye bu kararı almış kaynak mt kendisini aldığı bu karardan dolayı kutluyorum.

Tatar Kemal
25.11.2010, 11:30
çok isabetli bir karar. İbrahim Usta abimizi tebrik ediyorum. Sadri Şener tek aday olarak kongreye girsin. bütün gruplar da Sadri Şener'e destek versin bu sene Allah'ın izni ile kimse tutamaz bizi.

KUTADGU
25.11.2010, 11:42
Nevzat Şakar'ı arkadaşım vasıtasıyla tanırım... Bu adamın bir işde menfaati yoksa, babasına bile yardım etmez... Böyle bir adam...

Bir arkadaşın vasıtasıyla tanıdığın bir adam hakkında bu kadar kesin hükümlerle konuşmak bence oldukça mantıksız.

Hele ki bu kadar olumsuz manada çıkarımlar yapmak bence hiç doğru değil.

Ah ne olurdu baz süreçlerde yer alacak bazı kişiler hakkında karakterlere varan tip çıkarımları yapmak yerine daha niceliğe dayalı yorumlar yapabilsek. Bu kadar subjektiflik ne zaman objektif bir bakış açısına terkedecek yerini.

Salih Yazıcı
25.11.2010, 11:43
aday olması beklenen işadamı İbrahim Usta yazılı bir açıklama yaparak adaylıktan vazgeçtiğini duyurdu.

Trabzonspor'da Olağan genel Kurul'da aday olması beklenen iş adamı İbrahim Usta aday olmaktan vazgeçti.

Usta yaptığı yazılı açıklama ile Trabzonspor'a başkan adayı olmadığını kaydetti

Usta'nın aday olmayacağını duyurduğu yazılı basıh açıklaması aynen şöyle

Burdan bütün Trabzon ve Trabzonspor’lulara sesleniyorum.

Trabzonspor’umuz,27 yıldır özlemini çektiğimiz şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.Her Trabzon’lu gibi bende bu başarıyı çoşkuyla izlemekteyim ve desteklemekteyim.Takımımızın şampiyonluğa kilitlendiği bu günlerde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulmaktadır.Trabzon’da büyük bir delege desteği arkamda olmasına rağmen,ayrıca son derece iddialı bir kişiliğe sahip olmama rağmen , bu iddiamı Trabzon spor ‘un bugün birlik ve beraberlik içinde tek vücut olması düşüncesi ile ileri bir tarihe erteliyorum.Trabzonspor’un bu kongre süresinde hiçbir şekilde olumsuz etkilenmemesi için başkan seçileceğime adım gibi inandığım Trabzonspor kongresine şimdilik aday olmama kararı aldım.Ben Trabzon’luyum ve iyi bir Trabzonspor’luyum,hiç bir şekilde Trabzonspor’a zarar vermek istemem,ihtiyaç duyulduğunda her zaman yardıma hazırım.Bugünkü şartlarda Trabzonspor’un tek liste ile kongreye gitmesinin faydalı olacağını düşünüyor desteğimi Trabzonspora vereceğimi kamuoyuna duyuruyorum.

İnanıyorum ki Trabzonspor şampiyon olacaktır.Bende almiş olduğum bu karardan dolayı mutluluk duyacağım.

Trabzonspor’umuza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.

"Ne Mutlu Trabzonsporluyum diyenlere" haber61

KUTADGU
25.11.2010, 11:45
Bu arada Atakan Kadıoğlu'nun yazısında zaten Trabzonspor'un çıkar ve menfaatlerine yönelik bir şeyler aramıyordum da.

Bu kadar tekdüze, bu kadar kendi kendiyle çelişen, bu kadar basit mantık hataları yapacağına da ihtimal vermiyordum açıkcası.

Bunlar aydın, bunlar kçşe yazarı he mi?

Yazık vallahi.

Ozan Yazıcı
25.11.2010, 14:23
Trabzon şehrine hakim bir insan değilim, ama anladığım kadarıyla başkan ne kadar sağlam olursa olsun, alt kadrosunu bir şekilde blok oy potansiyeli bulunan agalardan seçmek zorunda.

Her kongrede veya takımın zirve yaptığı her dönemde pekişen bir şekilde şahsi fikrim şudur ki, Trabzonspor Trabzon şehrinin kaymak tabakası için bir arpalıktır. Bu kadar kene bu takımın kanını eme eme bitiremiyor ya, büyük kulüpmüş şu Trabzonspor A.Ş...

TSezgin61
25.11.2010, 15:07
ibrahim ustayi aldigi karardan dolayi takdir ettim...

DeAgLeMaNyAq
25.11.2010, 15:22
Trabzonspor’un bu kongre süresinde hiçbir şekilde olumsuz etkilenmemesi için başkan seçileceğime adım gibi inandığım Trabzonspor kongresine şimdilik aday olmama kararı aldım.

Başkan seçileceğine nasıl bu kadar emin olabilmiş merak ediyorum. Biraz popülist bir yaklaşım sergilemiş...

ertan arikan
25.11.2010, 16:00
Sadri Şener'den başka aday çıkmayacakmış.Takımın bu sezonki başarısından dolayı kimsenin aday olmayacağı söyleniyor.

Emre EFENDİOGLU
25.11.2010, 16:00
Başkan seçileceğim adım gibi eminim falan ifadeleri hoş değil, Sadri Şener siler süpürürdü bence.
Hele takım bu durumda iken.

İlker Akçay
25.11.2010, 16:10
İbrahim Usta'yı tamam severiz ama sağlam uçmuş yani bir ayağını yerde bir taşa falan bağlasın...

Başkan seçileceğime eminim nasıl bir cümledir..Madem o kadar eminsin,madem Sadri Şener yönetiminin kötü olduğunu düşünüyorsun aday ol başkan ol da ondan sonra seni de görelim..

Neyse yolu açık olsun...

TSezgin61
25.11.2010, 16:23
ben sadri baskan olsam kalkar ibrahim ustaya yeni listeye katilmasi icin davet gönderirim...

madem Trabzonsporun basarisini düsünüyorlar...

cekilmesini takdir ettigimi söylemistim...

irfanb
25.11.2010, 17:08
Ibrahim Usta : Başkan seçileceğime adım gibi inandığım Trabzonspor kongresine şimdilik aday olmama kararı aldım.

Ustaca bir çark ediş.
Elinizde böyle bir imkân varken,bu nimeti neden tepesiniz ?

Mustafa ÖZDEMİR
25.11.2010, 17:14
hacıosmanoğluda aday olmayacağını açıkladı .sadri şener adaysa ben yokum dedi .bazı şeyler değişmiş anlaşılan önceden seçim zamanı ne kadar vurursak iyidir mantığı vardı .şimdi destek olunuyor...

krdnz
25.11.2010, 17:17
Ibrahim Usta : Başkan seçileceğime adım gibi inandığım Trabzonspor kongresine şimdilik aday olmama kararı aldım.

Ustaca bir çark ediş.
Elinizde böyle bir imkân varken,bu nimeti neden tepesiniz ?

Ne var o cümlede?

İnanmak yanlış mı?Adam inanmadığı bi yarışa neden girsin?

DeAgLeMaNyAq
25.11.2010, 17:50
Ne var o cümlede?

İnanmak tek başına bir ümit ifadesidir. Ama "adım gibi inanıyorum" iddiadan öteye geçen bir söyleyiş tarzına kaçar. İnanmadan zaten böyle bir işe girilmez. Hacıosmanoğlu'da 2007'de Başkan seçileceğine inanıyordu. Ama "adım gibi inanıyorum ki yeni başkan ben olacağım" tarzında bir yaklaşımı olmamıştı...

kani6161
25.11.2010, 18:00
sadri başkanın şansıda yerinde takım iyi gidince daha da güçlendi. zaten başkan yine sadri olur. diğerlerini aklını kullanması gerekti. sonuçta yenileceklerdi. tabi şu da dışarıya birlik olarak görünüyoruz oda güzel

Samet Yildirim
25.11.2010, 18:38
Tek liste olmasi kötü. Sadri baskan simdi kendini SIKMADAN kafasina göre liste yapip oldu bitti ye getirecek iyi bir liste olmayacak. Rekabet sart :)

Emrah Akcagöz
25.11.2010, 18:41
Nevzat Şakar nasıl birisidir..?

İyice tanıyan var mı..?

Cafer Bulur
25.11.2010, 18:42
Tek liste olmasi kötü. Sadri baskan simdi kendini SIKMADAN kafasina göre liste yapip oldu bitti ye getirecek iyi bir liste olmayacak. Rekabet sart :)
Iyi bir listeden kastin nedir?

Flas isimlerden ziyade uyumlu bir yönetime ihtiyacimiz var.

Yillardir ne cektiysek uyumsuz yönetimlerden cektik.

Yönetimde olacak kisilerin anlayisi fikri birbirlerine yakin olmali.

Samet Yildirim
25.11.2010, 18:53
Iyi bir listeden kastin nedir?

Flas isimlerden ziyade uyumlu bir yönetime ihtiyacimiz var.

Yillardir ne cektiysek uyumsuz yönetimlerden cektik.

Yönetimde olacak kisilerin anlayisi fikri birbirlerine yakin olmali.
Uyumlu liste önemli ama sicak para lazim oldugu zamanda devreye girecek birileride önemli ;)

Örnek sponsor gibi yani gelir kaynaklari yaratmak lazim bunun icin de iyi ismi olan 2-3 tane is adami lazim örnek "kabaca" ben doktor hasan yener bize sponsor olun dedigin zaman karsisindaki güler sende kimsin diye :)
Flas ismi olan birisi aradigi zaman is farkli oluyor ;)

Kabaca böyle...2-3 isim bana göre herzaman lazim.

Cafer Bulur
25.11.2010, 18:58
Uyumlu liste önemli ama sicak para lazim oldugu zamanda devreye girecek birileride önemli ;)

Örnek sponsor gibi yani gelir kaynaklari yaratmak lazim bunun icin de iyi ismi olan 2-3 tane is adami lazim örnek "kabaca" ben doktor hasan yener bize sponsor olun dedigin zaman karsisindaki güler sende kimsin diye :)
Flas ismi olan birisi aradigi zaman is farkli oluyor ;)

Simdi ise isini seven,Trabzonsporu kisisel cikarlarinin önünde tutan bilgili yöneticilere daha cok ihtiyac var.
Kabaca böyle...2-3 isim bana göre herzaman lazim.
Flas isimleri olanlarin da kaprisleri oluyor ama.;)

Trabzonspor kazandigi ve kazanacagi basarilar ile ciddi gelir getirici sponsorluklara aday olmalidir,isimler ile degil.

Mesaisini Trabzonspora vermeyip sirf ismi ila anilmak isteyen yönetici tipleri eskide kaldi Trabzonsporun 3-5 kurusa bile muhtac oldugu zamanlardi o zamanlar.

salihismet
25.11.2010, 19:23

Secilebilirdi belki, cünkü Trabzon cok ilginc bir yer.

Niye secilebilirdi?
1- Sadri Senerin karsisinda olanlar ona oy verebilirdi.
2-Trabzonsporun lider olmasini, ligimizin kalitesizligine baglayanlarda ona oy verebilidi, cünkü takimin lider
olmasini ligin kalitesizligine baglayan Trabzonsporluyum diyen yazarlar var, taraftarlar var, kongre üyeleri bile var.

Ligimiz kalitesiz olsa bile ben bu kisilerin iyi niyetli olmadiklarini düsünüyorum, bunun icin hatiri sayilir oy alabilecegini düsünüyorum,
girerse tabi.

Aday olacaklarini aciklayip, sonra cayanlarda Senol Günes faktörüde önemli bir rol oynuyor, cünkü Senol Günes gercekten
Trabzonspor icin bir sansdir. Trabzonsporun futbolcularini 10 üzerinden ortalama yedilik oldugunu cogunluk futbol elestirmenleri
söylüyor zeten. Bana göre bu degerlendirmelerin altinda bile olanlar vardir, bu futbolcularin atilimlarinda Senol Günesin
yüzde yüz katkisi vardir. Bunun kiymetini bilen futbolcular, üzerine katarak yoluna devam ederler, bilmeyenlerde Engin gibi
özür dileye dileye ait olduklari yere geri dönerler. Artik Senol Günes bundan sonra kalan ömrünü, Engini uyarmakla
gecirmeyecek artik.

Cüneyt Canlıca
25.11.2010, 22:16
En azından istikrar işe yarıyormu onu göreceğiz...

Salih Yazıcı
25.11.2010, 22:21
Başkan Şener, İbrahim Usta'nın kendisine yakışır bir hareket yaptığını söyledi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener İbrahim Usta’nın Olağan Genel Kurul’da aday olmama yönünde tercih kullanmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kendisine yakışan tavrı sergilediği için tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

Usta’nın Bordo-Mavili Kulübün içinde bulunduğu ortamı ve yaşadığı gelişimi izleyerek son derece anlamlı bir tavır sergilediğini kaydeden Şener, “İbrahim Usta’nın çizdiği bu profil ihtirasları kenara bırakan gerçek bir Trabzonsporluluk örneğidir. İbrahim Usta sağduyulu tavrıyla genç neslin camiamızın geleceğe yönelik en büyük lider adaylarından biri olduğunu göstermiştir. Bu yaklaşım Trabzonspor’un büyüklüğünü ve insanların kurum sevgisi ön plana çıktığında nasıl şahsi emellerinden vazgeçebildiklerini göstermesi açısından da anlamlıdır. İşte bizim büyüklüğümüz ve bütünlüğümüz buradan gelmektedir” diye konuştu.

Şener, Usta’yı gelecek dönemlerde Başkan olarak görmeyi istediğini de sözlerine ekledi.

haber61

Samet Yildirim
25.11.2010, 23:17
Flas isimleri olanlarin da kaprisleri oluyor ama.;)

Trabzonspor kazandigi ve kazanacagi basarilar ile ciddi gelir getirici sponsorluklara aday olmalidir,isimler ile degil.

Mesaisini Trabzonspora vermeyip sirf ismi ila anilmak isteyen yönetici tipleri eskide kaldi Trabzonsporun 3-5 kurusa bile muhtac oldugu zamanlardi o zamanlar.
Öyle deme cafer abi :) Yönetimde isim yoktu ama kaprisler coktu :D

Deniz Tosunoğlu
25.11.2010, 23:21
zaten sadri baskandan baskasi secilseydi hic dogru olmazdi.. Sadri Senerle basladik ve sadri baskanla yola devam!

İlker Akçay
01.12.2010, 09:39
Eyüp Aşık başkan adayı oluyor
Eski bakanlardan Eyüp Aşık, Olağan Genel Kurul'a başkan adayı olarak katılmaya hazırlanıyor.

0
0

01 Aralık 2010 Çarşamba - 08:38
Sabah
http://www.sporx.com/img/3/2010-2/eyup_asik_56.jpg Trabzonspor (http://www.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/)'da bu ay yapılacak olağan genel kurul öncesi, Eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık (http://www.sporx.com/eyup-asik/)'ın başkanlığa aday olması bekleniyor. Aşık'ın çalışmalarını sürdürdüğü ve bu hafta Trabzon'a gelerek bazı görüşmelerde bulunacağı bildirildi. Aşık, görüşmelerinin ardından büyük olasılıkla pazar günü bir basın toplantısıyla başkan adaylığını açıklayacağını söyledi. Trabzonspor (http://www.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/)'da daha önce başkanlığa adaylığı için ismi geçen İbrahim Usta (http://www.sporx.com/ibrahim-usta/) geçen hafta futbol takımı şampiyonluk kovalarken birlik olunması gerektiğini belirterek adaylıktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

BAŞKAN ŞENER DE ÇALIŞIYOR
Daha önce başkanlığa adaylığını açıklayan mevcut başkan Sadri Şener (http://www.sporx.com/sadri-sener/) ise, liste oluşturma konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Şener (http://www.sporx.com/sener/)'in Nevzat Şakar'ı asbaşanlık, Hasan Yener'i genel sekreterlik, Necmettin Aytekin (http://www.sporx.com/necmettin-aytekin/)'i ise başkan yardımcılığı görevlerinde düşündüğü öğrenildi.

kaynak:sporx

Doğru mudur acaba?

28TS61
01.12.2010, 10:33
nicin hersey iyi giderken kendi reklamlarini yapmak icin aday olurlar anlamiyorum.
madem takima destek olmak istiyorsun bunu disardanda yapabilirsin

ilkonbir
01.12.2010, 11:04
Ne var o cümlede?

biz de oraya takıldık zaten inansaydı girerdi

ilkonbir
01.12.2010, 11:08
Eyüp Aşık başkan adayı oluyor
Eski bakanlardan Eyüp Aşık, Olağan Genel Kurul'a başkan adayı olarak katılmaya hazırlanıyor.

0
0

01 Aralık 2010 Çarşamba - 08:38
Sabah
http://www.sporx.com/img/3/2010-2/eyup_asik_56.jpg Trabzonspor (http://www.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/)'da bu ay yapılacak olağan genel kurul öncesi, Eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık (http://www.sporx.com/eyup-asik/)'ın başkanlığa aday olması bekleniyor. Aşık'ın çalışmalarını sürdürdüğü ve bu hafta Trabzon'a gelerek bazı görüşmelerde bulunacağı bildirildi. Aşık, görüşmelerinin ardından büyük olasılıkla pazar günü bir basın toplantısıyla başkan adaylığını açıklayacağını söyledi. Trabzonspor (http://www.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/)'da daha önce başkanlığa adaylığı için ismi geçen İbrahim Usta (http://www.sporx.com/ibrahim-usta/) geçen hafta futbol takımı şampiyonluk kovalarken birlik olunması gerektiğini belirterek adaylıktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

BAŞKAN ŞENER DE ÇALIŞIYOR
Daha önce başkanlığa adaylığını açıklayan mevcut başkan Sadri Şener (http://www.sporx.com/sadri-sener/) ise, liste oluşturma konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Şener (http://www.sporx.com/sener/)'in Nevzat Şakar'ı asbaşanlık, Hasan Yener'i genel sekreterlik, Necmettin Aytekin (http://www.sporx.com/necmettin-aytekin/)'i ise başkan yardımcılığı görevlerinde düşündüğü öğrenildi.

kaynak:sporx

Doğru mudur acaba?

umarım doğrudur.
yıllarca devletin üst kademelerinde görev yapmış bir Trabzonspor AŞIK'ını başkan olarak görmek benı mutlu eder.Kendisinin de deyimiyle iyinin iyisini yapmaya geldiği kanaatindeyim.

mkmsas
01.12.2010, 11:19
İbrahim Usta'nın, Eyüp Aşık'ın aday olmaması durumunda başkan seçileceğine ne kadar inandığını çok iyi biliyorum.. Bundan 1 ay öncesine kadar, aday olursa başkanlığını kesin görecek kadar kendine güveniyordu..

Bu güveninin arkasında aidatlarını ödediği üyeler yatıyor.. Kendi ifadesiyle bu üyelerin sayısı 3000'i buluyor..

Kendisine bu dönem aday olmanın Trabzonspor'a şampiyonluk yolunda zarar vereceği telkinlerinin işe yaradığı gözüküyor... İsabetli bir karar alarak, başkan adaylığından vazgeçerek bir anlamda Trabzonspor'a hizmet etmiştir..

Belki de son 1 ayda ki gelişmeler bu inancını yitirmesine, aday olması halinde seçilemeyeceği kanaatinin oluşmasına neden olmuş olabilir.. Ama ben yine de iyi niyetli düşünerek Trabzonspor sevgisinin buna sebep olduğuna inanmak istiyorum..

Son olarak üye aidatı yatırarak bir anlamda parayla başkan olmanın kim olursa olsun çok yanlış bir yöntem olduğunu, Trabzonspor kongrelerindeki her dönem yaşanan bu gerçeğin değişmesinin, borsa konusu kadar önemli olduğuna inandığımı da belirteyim ki bir yanlış anlama olmasın..

mkmsas
01.12.2010, 11:23
umarım doğrudur.
yıllarca devletin üst kademelerinde görev yapmış bir Trabzonspor AŞIK'ını başkan olarak görmek benı mutlu eder.Kendisinin de deyimiyle iyinin iyisini yapmaya geldiği kanaatindeyim.

Eyüp Aşık ile özel sektörde patron-işçi ilişkisi içinde çalışmış biri olarak başkanlığı Trabzon için felaket olabilir diye düşünüyorum..

KUTADGU
01.12.2010, 11:28
umarım doğrudur.

Gerçi sizin kendi kişisel görüşünüzdür. Bundan dolayı bize çok söyleyecek bir şey kalmaz ama.

Trabzonspor Başkanlığı milletvekilliği sonrası gündem için istihdam yaratılacak bir yer değildir.

Kaldı ki Trabzonsporluluğu ile ilgili bundan önce neler yapmıştır Eyüp aşık, meraklardayım.

Kaldı ki profesyonel bir futbol yöneticisi olduğunu da düşünmüyorum.

Benim için bu tür bir adaylık ciddi manada trajikomik olur.

Emrullah
01.12.2010, 11:28
umarım doğrudur.

Yıllarca devletin üst kademelerinde çalıştı da ne yaptı sanki. Ne icraatı var iş peşinde koşmak dışında. Adaylığı ciddiye bile alınmaz. Forumdan herhangi birinin adaylığını yeğlerim. Aşık'la aynı ilçenin çocuklarıyız ama gerçekler böyle malesef. Aynı ilçedeniz diye yanlış bir durumu, adaylığı veya kişiyi savunacak değilim.

OKANIZM
01.12.2010, 11:36
bu eyüp aşık eğer aday olursa tamamen reklam amaçlıdır,kazanacagından veya trabzonspor sevdasından felan degil...

Ozan Gözaçan
01.12.2010, 18:20
umarım seçimden çekilenler ... bugünkü yöentime gerçekten destek olmak için çekilmişlerdir ... yarın yaşanacak olan bir kötü gidişde ekranlara çıkıp seçim istemesinler ve gizliden gizliye kuyu kazmasınlarda ...

Samet Yildirim
03.12.2010, 15:33
Şakar Neler Dedi Neler!
03 Aralık 2010 / 14:57
Sadri Şener yönetiminin Asbaşkanı Nevzat Şakar, trabzonunsesi.com'a çok çarpıcı bir röportaj verdi...

Nevzat Şakar… Aralık ayındaki kongrede yeniden adaylığını açıklayan mevcut başkan Sadri Şener'in Asbaşkan adayı… Kendisi, gündemdeki konularla ilgili trabzonunsesi.com'a çok çarpıcı bir röportaj verdi.

İşte, Şakar'ın, Atakan Kadıoğlu ile yaptığı o röportaj…

Emin Kahraman'ı listeye almanız çokça eleştirildi. Kamuoyuna açıklar mısınız; neden Emin Kahraman?

KAHRAMAN İYİ BİR YÖNETİCİDİR. ALBAYRAK'IN İBRA EDİLMEMESİ BÜYÜK HATAYDI

Emin Kahraman'ı küçüklükten beri çok iyi tanırım. Çok düzgün bir insandır ve çok da iyi bir yöneticidir kendisi. Ekonomik olarak da kulübe katkı yapabilecek bir isim. Henüz bitmiş bir olay yok ama kendisi muhtemelen bizimle olacak. Sayın Başkanla bu konuyu konuştuk. Özellikle, “İbra edilmeyen yönetimin Mali Sayman'ıydı” şeklinde eleştiriler vardı. Bakın, o dönem Sayın Nuri Albayrak yönetiminin ibra edilmemesi büyük bir hataydı. Nuri Bey'e yapılan olayın izlerini silmek ve Nuri Bey'i onure etmek adına kongre divanına önerge vereceğiz. Dargınlıkları ortadan kaldıracağız.
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/img_0041.jpg

Başkan Sadri Şener'le, liste çalışması konusunda sıkıntı yaşadığınız konuşuluyor. Bunlar ne derece doğru?

BAŞKANLA GAYET UYUMLU ÇALIŞIYORUZ. EKİBİMİZİ BİRLİKTE OLUŞTURUYORUZ

Net olarak söylüyorum: Başkanla hiçbir sıkıntı yok. Medeni bir şekilde oturuyoruz. Bize gelen yığınla isim var. Ekibimizi beraber oluşturuyoruz. “Listeyi ben yaparım” diye bir şey demedim. Benim ekibim, senin ekibin diye bir şey yok. Kulübe en iyi şekilde hizmet edebilecek, biraz da ekonomik girdi sağlayabilecek arkadaşları listeye dahil etmek istiyoruz. Belki listeye girmek herkesin hakkı ama malum liste 15 kişi. Belki dışarıda kalacak olan ancak kulübe hizmet edebilecek arkadaşları üzeceğiz ama yapabileceğimiz başka bir şey yok.

Listenizde şu anda kimlerin yeri garanti?

YÖNETİM KURULU LİSTESİNDE ŞU ANA KADAR SADECE 3 KİŞİNİN YERİ GARANTİ

Şu ana kadar, ben, Hasan Yener ve Necmettin Aytekin. Başka görüşmelerimiz de var fakat bu isimler bizde kalsın.

Listeniz Trabzon ağırlıklı mı yoksa dışa dönük bir liste mi olacak?

BAZI ARKADAŞLARIMIZ ÜZÜLECEK AMA KONGRE SONRASI HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ

Listemiz, Trabzon ağırlıklı olacak fakat il dışında yer alan çok değerli arkadaşlarımızı da listeye dahil edeceğiz. Bazı arkadaşlarımız üzülecek kırılacak ama kongre sonrasında herkesi kucaklayacağız.
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/img_0044.jpg

Kulüp özellikle ekonomik olarak zor duruma düştüğünde neden hep Nevzat Şakar ismi gündeme gelir?

NEVZAT ŞAKAR OLARAK BİR HİÇİM. BAŞARI VARSA ARKADAŞLARIMIN SAYESİNDEDİR

Ben, kendimle ilgili bir şey söylersem kendimi övmüş olurum o benim tarzım değil. Toplum onu kendi arasında değerlendirecek. Oluşacak olan yönetimin şartları bu duruma getiriyor ve ne zaman ekonomi bozulsa gündeme geliyorum. Sadece bir Nevzat Şakar olarak kendimi hiç görüyorum. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımın gücüyle bir şeyi başaracağız. Benim için takım arkadaşlarım çok önemlidir. Nevzat Şakar'ın olduğu dönemde bir başarı varsa o da arkadaşlarım sayesindedir.

Bir dönem sağlık sorunlarınız da vardı ve aileniz şimdi yönetici olmanızı istemedi…

SAĞLIK SORUNUM ÇOK ŞÜKÜR YOK AMA AİLEM YÖNETİCİ OLMAMI İSTEMEDİ

Sağlık sorunum çok şükür yok. Fakat eğer yönetime seçilirsek aileme gerekli zamanı ayıramayacağım. O konuda aileme cimri davranacağım. Onlar da yönetici olmamı istemediler. Ancak zamanla bu sıkıntıları aşacağız.
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/img_0045.jpg

Trabzonspor ampiyonluğa koşar adım gidiyor. Olası bir şekilde şampiyonluk kaçarsa eleştirileceğinizi düşünüyor musunuz?

BİLİYORUM; ŞAMPİYON OLAMAZSAK ÇOKÇA ELEŞTİRİLECEĞİM

Trabzonspor bu sezon şampiyon olamazsa çokça eleştirileceğimi biliyorum. Büyük risk aldığımın da farkındayım. Allah korusun, şampiyon olamamak gibi bir durumu düşünmek bile istemiyorum.

Sizin liste çalışmalarınızın ardından yakın arkadaşınız Yusuf Ziya Yılmaz size öfkelenmiş ve sizden desteğini çektiğini açıklamıştı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

YUSUF ZİYA YILMAZ, BENİM CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM ARKADAŞIM, KARDEŞİM

Yusuf Ziya Yılmaz öyle bir açıklamada bulundu. Saygı duyuyorum. Yusuf, canımdan çok sevdiğim bir arkadaşım, kardeşimdir. Bana hiçbir zaman yanlış yapacağını düşünmem. Onun benimle düşünce ayrılığı olabilir ama benim onunla düşünce ayrılığım asla olmaz. Tabii ki onun benden desteğini çekmesi beni çok üzer. Ancak yeniden bir araya geleceğiz.
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/img_0046.jpg

Mali Sayman Mahmut Aksu'nun, “Ben olsam Asbaşkan olarak Nevzat Şakar'ı tercih etmem” sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

MAHMUT AKSU BENİM İÇİN KÖTÜ BİR ŞEY DEMEDİ Kİ. ÖVDÜ VE SONRA TERCİH ETMEM DEDİ.

Polemiğe girmek istemem. Mahmut Aksu'yu takdir ediyorum. İyi çalışıyor. Benim hakkımdaki açıklamalarına cevap vermem. O benim küçük kardeşim. Zaten benimle ilgili kötü bir şey dememiş. Beni övmüş ve sonunda ben olsam tercih etmem demiş. Olabilir. Bunları doğal karşılıyorum.

Başkan Sadri Şener transferde geçtiğimiz dönemler çok savruk davrandı. Siz bu konuda titizsiniz?

PARA KONUSUNDA ÇOK HASSASIM. ÜRÜNÜ ÖLDÜRMEDEN ALMAM

Evet. Kısa sürede milyon dolarlar vererek bu tarafa dönmem. Para konusunda çok hassasım çünkü. Transferde çok ağır hareket ederim. Ürünü öldürmeden almam.

Asbaşkanlık için teklif aldığınız günden itibaren üzüldüğünüz şeyler oldu mu?

EVETİ ÇOK ZOR DERİM AMA DEDİKTEN SONRA DA GERİ DÖNMEM

Bu dönem içerisinde beni üzen şeyler oldu. Birkaç gün bayağı bir üzüldüm. Ama insanlar şunu çok iyi bilsinler: Nevzat Şakar eveti zor deri ama dedikten sonra da asla geri dönmez.
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/img_0047.jpg

Bakan Faruk Özak'ın ricasıyla görevi kabul ettiğiniz konuşuluyor. Bu doğru mu?

ADAYLIK SÜRECİNDE BAKAN'LA BİR CÜMLE DAHİ KONUŞMADIM

Sayın Bakan'ın bana bir kez bile ricası olmadı. Kendisiyle önceki gün bir konuşmamız oldu. Bana sadece şunu dedi: “Benim için tüm adaylar aynı seviyededir. Kim benim yanıma kazanmış olarak gelirse ona destek veririm.”
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/yasal_uyari_dikkat.jpg

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/61.jpg

ibzolist
06.12.2010, 09:48
şuanki yönetimin karşısında aday olmayı bir kenara bırakıp aday olmayı düşünmek bile saçmalıktır

Hasan Algan
06.12.2010, 09:54
açıkçası eyüp aşık ın adaylığı çok anlamsız.. kendisine rant amaçlı olduğunu düşünüyorum.. yıllarca milletvekilliği yapmış bu şahsın ortaya koyduğu bir kalıcı eser varsa söyleyin bileyim , zira ben bilmiyorum.. amacının şampiyonluğa giden takımı alıp , sonra da kendi başarısı olarak lanse edip rant sağlamak bence..yıllar boyu neredeydi.. takım kötüyken kulüp bataktayken neredeydi..

Barış Burak
06.12.2010, 10:01
ulvi:eyüp aşık aday olursa bende olurum aga!!!kim çıkarıyo bunları kim kim kimmmm!!!!!!

Barış Kaptanoğlu
06.12.2010, 10:25
Trabzonsporun güzel zamanlarında başkan adayı olmak fırsatçılıktır,emek hırsızlığıdır...Kötü günlerimizde neredeydiniz niye o zaman aday olmadınız?

ilkonbir
06.12.2010, 10:52
Trabzonsporun güzel zamanlarında başkan adayı olmak fırsatçılıktır,emek hırsızlığıdır...Kötü günlerimizde neredeydiniz niye o zaman aday olmadınız?
Barcelona bütün kupaları topladığı sezonun sonuda yönetimini değiştirerek yeni sezona girerken akıl edemedimi bu soylediklerinizi? Bu kulube hizmet etmek için illaki kötü günlerini mi gözlemek gerekir? İnsanları tercihleri yüzünden fırsatçı olarak emek hırsızı olarak göstermek bir trabzonsporluya yakışmaz renkdaşım.

magicyattara
06.12.2010, 11:00

İşe aileyle başladı.
Emin Kahraman mı?
Rezalet.

Neyse.
Ey Ali Özbak!
O yüzden derim ki;
trabzonunsesi

Yani şu yazıyı yedin sayın Şakar öyle mi..bravo sana..

Murat Erdem
06.12.2010, 11:02
Nevzat Şakar'ın transfer için söylediklerinden sonra aklıma şu söz geldi "yağmurdan kaçarken doluya tutulmak"...
Ulan şu camia da bir kere de gelen gideni aratmasın arkadaş ya!

UğuR
06.12.2010, 11:03
Eyüp Aşık adaylıkdan çekildi.....

magicyattara
06.12.2010, 11:06
Aday olması zaten abesti..onun ki göz önünde bulunmak hırsıydı..

Hekimoğlu
06.12.2010, 11:12
Yani şu yazıyı yedin sayın Şakar öyle mi..bravo sana..Bu köşe yazarlığı ne güzel meslek Atakan Kadıoğlu kimdir nedir belli değil yazdığı yazıya bak cürete bak köşe sahibi olunca kendilerini bir ... zannediyorlar.Ve bu yazıyı yazdıktan sonra git röportaj yap adamla pes Nevzat Şakar'a da pes okumadı mı bu yazıyı bu ne geniş mezhep.

UğuR
06.12.2010, 11:15
Aday olması zaten abesti..onun ki göz önünde bulunmak hırsıydı..

Eğer vazgeçmeseydi, duyduklarımıza göre Sadri Şener'in başını ağırtabilecek desteğe sahipmiş !!! Bende şaşırdım ama derincilerin desteği büyükmüş ...

Hekimoğlu
06.12.2010, 11:16
Aday çıkmasından hiçbir zaman korkmadım rekabet iyidir.

UğuR
06.12.2010, 11:18
Şener Aşık'ın kararı için ne dedi?
06 Aralık 2010 / 10:57
Şener, 'Aşık’ın aday olmaması bizim mesuliyetimizi dahada artırdı' dedi.

Başkan Şener, haber61.net’e yaptığı açıklamada Eyüp Aşık’ın aday olmaması ile ilgili olarak kendilerinin sorumluluğunun bir kat daha arttığını belirterek, ‘’Eyüp Aşık arkadaşımız gelinen noktada aday olmayacağını uygun gördü. Trabzonspor’a hayırlı olsun. Kongreye tek aday olarak gideceğiz, bu konuda bizim mesuliyetimiz daha da arttı’’ dedi.KONGREYE TAKILMAYIN
Trabzonsporun şuan ligin lideri olduğunu ifade eden Başkan Şener, ‘’Böylesine iyi giden takımın kongreden etkilenmemesine çalıştık. Takımı kongre havasından uzak tutmaya çalıştık. Kongreyi hep ikinci planda tutmaya çalıştık’’ dedi.
KONGREYİ DEĞİL BELEDİYE MAÇINI KONUŞALIM
Trabzon’da kongreye takılmamak gerektiğini kaydeden Şener, ‘’Geçen hafta sahamızda çok önemli bir 3 puan aldık. Şimdi de önümüzde önemli bir maçımız daha var. İstanbul’da Büyükşehir Belediye ile karşılaşacağız. Böylesine önemli maçlar öncesi kongreyi konuşmamalıyız. Takımı kongre havasından uzak tutmalıyız ki takım kongreden etkilenmesin’’ dedi.
YILDIRIM TRABZONSPOR OLİMPİYATI DOLDURUR
İstanbul Büyükşehir Belediye maçında 70 bin taraftarın olabileceğini de vurgulayan Şener, ‘’Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım biz Olimpiyat stadını dolduramadık ama başkan siz rahatlıkla o stadı doldurabilirsiniz’’ dedi.

magicyattara
06.12.2010, 11:21
Bu Şakar işi bayağı baş ağrıtacak..asbaşkan olarak Hasan Yener devam etmeliydi bana göre..

Kader KORELİ
06.12.2010, 11:23
Arkadaşlar mali yapıya yönelik ciddi eleştiriler var. Eleştiriler ve çözüm önerileri mevcut yönetim tarafından dikkate alınmalı. Kongre sürecinde mevcut yönetim borçları nasıl azaltmayı amaçladığını açıklamalı.

Altyapıya yönelik eleştiriler çok haklı. Aynı şekilde bunlar da dikkate alınmalı, daha iyi bir altyapı için bir strateji belirlenmeli. Ne yazıkki şu an altyapımızın durumu hiç iyi değil. Halbuki Trabzonlu gençlerin futbola yatkınlığını göz önünde bulundurursak, asıl gücümüzün Barcelona'da olduğu gibi altyapımızda olması gerekirdi.

Daha alacağımız çok yol var. Sportif başarılarımız bu sorunları örtmemeli. Bu sorunlar Trabzonspor için hayati önem taşıyor ve yönetim artık bunlara bir çare bulmalı.

Kazım Uzunboy
06.12.2010, 11:29
Eyüp Aşık adaylıkdan çekildi.....

Uğur abi teşekkürler. Kendi adıma bu habere sevindim. Başka bir aday olmasını istemiyorum.

bordo61
06.12.2010, 11:29
Adama önce Asbaşkanlık sana mı kaldı de , sonra git röpörtaj yap.

İlginçmiş gerçekten.

Burak
06.12.2010, 11:33
Sadri Şener'in şu anda karşısına aday olarka çıkmak Trabzonspor'un önüne taş koymaktır.Şu kongreleri de artık yazın yapsalar ne guzel olur, sezonun ortasında lıderken yaşadığımız durumlara bakın.

Gökhan Döner
06.12.2010, 11:34
Şampiyonluk için gerekenler teker teker yapılıyor.
Eyüp Aşıkta çekilmiş. Artık kongre olayları konuşulmayacaktır.

Fatih Özkan
06.12.2010, 11:43
Sadri Şener'in devam edecek olması güzel...

Ünal Cumhur
06.12.2010, 12:18
HH gitti şakar geldi. giden geldi aratır oldu şimdi:D

Samet Yildirim
06.12.2010, 12:22
Adama önce Asbaşkanlık sana mı kaldı de , sonra git röpörtaj yap.

İlginçmiş gerçekten.
Demeki kafasina takmiyor kompleks yapmiyor :)

Öyle anladim baska birseyde aklima gelmiyor.

exelans_25
06.12.2010, 12:48
en güçlü yönetimi kurmalı şener.

Fanatik34
06.12.2010, 16:12
"PARA KONUSUNDA ÇOK HASSASIM. ÜRÜNÜ ÖLDÜRMEDEN ALMAM "

-Evet. Kısa sürede milyon dolarlar vererek bu tarafa dönmem. Para konusunda çok hassasım çünkü. Transferde çok ağır hareket ederim. Ürünü öldürmeden almam.-

Gecmiste bu adamin pinti biri oldugu biliyordum, zaten yine tasdiklemis sagolsun. Kongreye ramak kaldi ama hala vizyonu acik kimse yok:mad:

LazAnisT
06.12.2010, 16:52
Ligradyoda geçen yıl öteki Trabzonspor adı aldında program yapan Nevzat Aydında çok büyük bir ihtimalle yeni yönetimde olacak.

NEVZAT AYDIN

1976 yılında İstanbul’da doğan Nevzat Aydın, Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Yemeksepeti.comun sahibidir.

Cengiz Çubukcu
06.12.2010, 16:56
Ligradyoda geçen yıl öteki Trabzonspor adı aldında program yapan Nevzat Aydında çok büyük bir ihtimalle yeni yönetimde olacak.

NEVZAT AYDIN

1976 yılında İstanbul’da doğan Nevzat Aydın, Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Yemeksepeti.comun sahibidir.

aynı zamanda bloomberg tv'de programda çıkmıyor mu?

LazAnisT
06.12.2010, 17:04
aynı zamanda bloomberg tv'de programda çıkmıyor mu?Evet çıkıyor..

Murat Erdem
06.12.2010, 17:13
Kongre de tek aday olmak, Sadri Şener'i rehavete-yükseklik sarhoşluğuna sürüklemiş gibi görünüyor. Tahmini yönetim kurulunu oluşturan isimler (şahıslarıyla zorum yok) her hangi bir farkındalık yaratacak gibi durmuyor. Bir tane vizyon sahibi-sivrilen isim olmaz mı ? yok işte. Özellikle müstakbel asbaşkanın röpartajını okuyunca satır aralarında gördüğüm, klasik Trabzonlu esnaf kimliğinden öte bir şey yok. Adam her söyleminde "ne şiş yansın, ne de kebab" dan öteye bir şey dememiş. Koskoca milyonları peşinden sürükleyen camia da şöyle çağdaş dünyanın için de büyük düşünen, kurumsallık-pazarlamaya hakim 15-20 isim çıkmıyor, Yönetim güçlenecek diye beklerken, kendini tekrar etmekten öteye gidemeyenlerle işimiz zor, hem de çok zor.

macka61
06.12.2010, 18:58
normal olması gereken de buydu takımımız maşallah iyi gidiyor birlik beraberliğe ihtiyacımız her zamankinden daha çok gerek var bunun için Sadri Şenerin tek aday olması gerekliydi öylede oluyor

Barış Burak
06.12.2010, 20:01
Eyüp Aşığın çekilmesine sevindim de,Nevzat Şakarın röportajını okudum,içim ısınmadı.belkide HH den dilim yandığı içindir ama,korktum ya.tanımıyorum ben o şahsı,bilen biri bana anlatabilir mi? ürünü öldürmeden almam lafı ise çok değişik geldi bana:) belki bir iktisatçı için doğru kavramdır ama mühendis için asla:D kimdir bu şakar? necidir? Kulüpte dengeleri bozmasında.

yok mu sadri başkanın başka adayı ya? içim ısınmadı bu insana benim.belkide iyi bir insandır.dedim ya belkide HH den dilimiz yandı diyedir:D

TSezgin61
06.12.2010, 20:04
benimde icim hic isinmadi nevzat sakara.

objektif sekilde anlatabilecek arkadaslar varmi bu sahisi?

Emirhan Makul
07.12.2010, 11:34
ccc sadri şener ccc

DeAgLeMaNyAq
07.12.2010, 14:42
Lig TV bu ara FB-GS-BJK başkanlarını sırayla konuk etti. Bakalım Sadri Şener'i ne zaman ağırlayacaklar...

DeAgLeMaNyAq
09.12.2010, 17:19
Genel kurul öncesi resmi başvuru yapıldı

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6006-8Y5J7T8V.jpg

Kulübümüzde ilki 10 - 11 Aralık 2010 tarihlerinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul öncesi tüzüğümüzün 69. maddesi gereğince Divan Başkanlık Kurulu’na başvuruda bulunuldu. Başvuruyu Yönetim Kurulu üyelerimiz Mehmet Tunç ve Coşkun Çebi birlikte yaptılar.

Başvurusu süresinin sona ermesine 8 gün daha olmasına karşın listelerini erkenden verdiklerini belirten Tunç, "İnşallah hayırlı uğurlu olur ve Trabzonspor mutlu bir şekilde yoluna devam eder" diye konuştu. Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Ali Özbak da, şu ana kadar sadece Başkan Sadri Şener'in listelerinin eline ulaştığını belirterek, "Genel Kurul'un ilk toplantı tarihinden bir gün öncesine kadar adayları kabul edebiliriz. İlk toplantı tarihinde çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul ikinci toplantı tarihi olan 18 - 19 Aralık'ta yapılacak. İkinci toplantı öncesi de 16 Aralık tarihine kadar aday olmak isteyenler listelerini sunabilir" dedi.

Görünen o ki yeni yönetimde tahmin edildiği üzere mevcut ekipte bulunan Mehmet Tunç ve Coşkun Çebi'de yer alacak. Bakalım listenin geri kalanında kimler olacak...

Samet Yildirim
10.12.2010, 15:20
İşte Sadri Şener'in Yönetim Listesi
10 Aralık 2010 / 13:09
Şener'in yeni yönetim listesindeki bazı isimlerde netlik kazanıyor.

Divan Başkanlık Kurulu'na dün resmen başvurarak başkan adaylığını resmileştirelen mevcut Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in yeni yönetim listesindeki bazı isimlerde netlik kazanıyor.

Şener'in yeni yönetimde asbaşkanlık görevini Nevzat Şakar'a vereceği öğrenilirken, yeni yönetim kurulu listesinde şu isimlerin yer aldığı öğrenildi: "Sadri Şener, Nevzat Şakar, Necmettin Aytekin, Hasan Yener, Recep Denizer, Emin Kahraman, Temel Kazancıoğlu, Temel Soyyiğit, Metin Atasoy, Coşkun Çebi, Mehmet Tunç, Murat Mısır, Levent Erkuloğlu ve Yılmaz Büyükaydın."

trabzonunsesi.com

bordo61
10.12.2010, 23:22
İşte Yeni Yöneticiler

Temel Soyyiğit

Ali ve Hakkı Soyyiğit’in 1970’lerde Erzurum’da çerçilikle başlayan ticaretleri, üçüncü kuşakta 138 milyon lira cirolu gıda sanayiciliğine dönüştü. İşte bir başarının ayrıntıları... Trabzonlu Ali ve Hakkı Soyyiğit’in 1970’lerde Erzurum’da çerçilikle başlayan ticaretleri, üçüncü kuşakta 138 milyon lira cirolu gıda sanayiciliğine dönüştü. Soyyiğit Grup’un toz içecekleri, yemek katkı ürünleri, sıvı yağları 75 ülkeye ihraç ediliyor ve bazı ülkelerde pazar lideri.

Anadolu’nun en eski ticaret geleneklerinden biri olan ‘çerçilik’ çok sayıda girişimci yetiştirdi. Geçen yıl 138 milyon lira ciro yapmayı başaran Soyyiğit Grup’un kurucuları Ali Soyyiğit ve oğlu Hakkı ve torunları da böyle bir gelenekten geliyor. 1970’lerde Trabzon Araklı’dan kalkıp Erzurum’a giden Ali ve Hakkı Soyyiğit’in çercilikle başlayan gıda ticareti zamanla gelişti ve 1983’ten itibaren İstanbul’a taşındı. Halen Hakkı Soyyiğit’in oğulları Temel, Fikret, Aydın ve Mustafa’nın yönetiminde yola devam eden Soyyiğit Grup’un toz içecekler, yemek katkıları ve sıvı yağlar üreten iki fabrikası bulunuyor. Kent Boringer, Trix, Kıvılcım, Aysan ve Yiğit markalı ürünler 75 ülkeye ihraç ediliyor ve bu markalar bazı ülkelerde pazar lideri olmayı da başardı.

GURBETÇİ KARADENİZLİLER

Soyyiğit Grup Genel Müdürü Temel Soyyiğit, şöyle başlıyor anlatmaya: “Trabzon Araklı’danız. Ailemizin 60 yıllık ticari geçmişi var. Biz üçüncü kuşağız. Dedem Ali Bey ve babam Hakkı Bey, 1960’lı yıllarda Erzurum’a gitmişler. Baba oğul birlikte gurbete çıkmışlar, çerçilik yapmışlar. Karadeniz’de tarım yok, sanayi yok, o yüzden aile reisleri genellikle gurbetçiydi. Kimisi Batı’ya kimisi Doğu’ya gitmiş. Bizimkilerde cesaretlerini toplayıp Erzurum’a gitmişler. Çerçilik zamanla toptan gıda işine dönüşmüş. 1983’e gelindiğinde artık Erzurum’a da sığmaz olmuşlar ve İstanbul’a taşınma kararı almışlar.”

TAHTAKALE VE RAHMİDE TİCARET

İstanbul’da da gıda ticaretine devam Ali ve Hakkı Soyyiğit doğal olarak Tahtakale’de ve Rami’de ticareti geliştirmişler. Temel Soyyiğit, “Ben en büyük oğul olarak 1983’ten itibaren babama yardım etmeye başladım. Sonra babamız tamamen işleri bize devretti, 4 erkek kardeş yürüdük. Şirketleşmeye başladık işleri de büyüttük. Tahtakele ve Rami merkezli ‘toptancılık’ zamanla yürütülemez oldu. Çünkü perakende zincirleri geliştikçe aracılar devreden çıkarıldı. Bizler de bu değişime uyum sağladık” diyor.

SANAYİCİ OLDUK

Toptancılığı ve distribütörlüğe dayalı ticareti bir süre daha devam ettirdikten sonra 1998’de radikal bir karar aldıklarını ve artık üretici olmak için kolları sıvadıklarını anlatan Temel Soyyiğit, şöyle konuşuyor: “1993’e kadar toptanla yürümüştük, değişim üzerine 12-13 distribütörlük aldık ve onların dağıtımını yapmaya başladık. Bu da bir süre sonra bitti. Çünkü artık üretici olmak çok önemliydi. Zaten küçük fason üretimler yaptırmaya başlamıştık. Kendi markamızla konserve ve un ürettiriyorduk. Sonra sıvı yağ da ürettirdik. Bu iş bize daha sıcak geldi ve tesisleşmeye yöneldik. Ailece radikal bir karar verdik ve elimizdeki distribütörlükleri 1998’de devrettik ve ilk fabrika olarak da Trakya’da Aysan Sıvı Yağ fabrikasını ve markayı aldık. Aynı yılın sonunda da toz gıda ve yemek katkıları markası Kent Boringer’i aldık.”

KARSU TEKSTİLDE GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİLİYOR
KENT Boringer markasıyla 300’e yakın farklı ürün çıkardıklarını anlatan Temel Soyyiğit, şunları dile getiriyor: “Hazır çorbalar, çabuk çorbalar, bilyonlar, pudingler, krem şantiler, meyveli toz içecekle, unlu mamuller, nişastalar, pasta kremaları, soslar derken bu marka içinde ayrı fabrika gerekiyordu. İlk tesis Gaziosmanpaşa’ydı ve bu tesis yetmez oldu. Beylikdüzü-Kıraç’ta daha büyük bir fabrika için yatırım kararı aldık. Karsu Tekstil’e ait 22 bin metrekare alan üzerinde bir fabrikayı 2007’de aldık. İşimize uygun şekilde tadilatı yeni yatırımları yaptık. Yaklaşık 10 milyon dolara almıştık 6 milyon dolarlık da ek yatırım yaptık.”

SIVI YAĞ ÇOK BÜYÜDÜ AYSAN VE KIVILCIMLA İHRACAATA ASILIYORUZ

SOYYİĞİT Grup Genel Müdürü Temel Soyyiğit, iki fabrikada toplam 300 kişililik istihdamları olduğunu belirtiyor ve şunları söylüyor: “138 milyon liralık 2009 ciromuzun yüzde 25’i ihracattan geldi. Toplam ciromuzun yüzde 75’i yağdan gelir. Biz sıvı yağda Aysan, Kıvılcım ve Yiğit markalarıyla üretim yapıyoruz. Migros, Tansaş, Şok, Carrefour gibi ulusal perakende zincirlerine Private Label üretimlerimiz de var. Sıvı yağda ayçiçeği, mısır, kanola ve soya yağı üretiyoruz. Aylık kapasitemiz 5 bin ton ve bunu yüzde 100 kullanıyoruz. Kendi markalarımızla ihracata asılıyoruz.”

TRABZONSPOR’DA GÖREV ALMAK İSTİYOR

Soyyiğit Grup Genel Müdürü Temel Soyyiğit, futbol ile de iç içe. Temel Soyyiğit, Trabzonlu iş adamları ve bürokratlar derneği Başkan yardımcılığının yanı sıra Trabzon fikir kulübü üyesi ve sanayici işadamı. Bir dönem Türkiye İkinci Ligde mücadele veren Küçükköyspor Kulübü’nun başkanlığını yaptı. Trabzonsporlu eski forvet oyuncusu Tuncay Soyak’ı Küçükköyspor Teknik Direktörlüğüne getiren Temel Soyğiyit, Trabzonspor’da da görev almak istiyor.

TRABZONSPOR VİZYONDUR

Bordo-mavili takımın bu sezon teknik direktör Şenol Güneş ve başkan Sadri Şener büyük bir ivme yakalayarak şampiyonluğunun en büyük adayı olduğunu belirten Soyyiğit Grup Genel Müdürü Temel Soyyiğit, “Her Trabzonlu gibi bizlerde de Trabzonspor’da görev yapmak istiyoruz. Hem ekonomik olarak hemde proje üretimi olarak bordo-mavili camiaya önemli katkılarda bulunmak istiyoruz. Trabzonspor başarılı durumdayken görev istemek gibi bir yalnış algılanmamı da istemem. Yıllardan bu yana Trabzonspor’un peşindeyiz. Grubumuz olarak şehrimizin takımına katkıda bulunmakta fayda görüyoruz. Çünkü Trabzonspor’un bir vizyonudur. Bu vizyonda da bizim şirketimizin bir katkısının oluşmasını temenni ediyoruz.”dedi.

İSTİKRAR VE DEVAMLILIK

Soyiğit, Başkan Şener ve ekibinin Trabzonspor’u en iyi şekilde yönettiğini belirterek, “ Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in sözü Türkiye kulüpleri arasında senet gibidir. Trabzonspor’u en iyi şekilde temsil etmektedir. İstikrarda ve devamlılık esas tutuluyorsa Şadri Şener bu dönemde kendi belirleyeceği arkadaşlarıyla yoluna emin adımlarla devam etmelidir.”dedi.

ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIYIZ

Soyyiğit yönetim kurulu üyesi Temel Soyyiğit dün akşam Trabzonspor’un Galatasaray ile oynadığı maçıda izlediğini belirterek”Trabzonspor’u iyi buldum. Şenol Güneş hocamız ikinci yarıda yaptığı hamleler galip gelmememizi sağladı. Trabzonspor ilk yarı iyi oynamadı. Galatasaray’da, Trabzonspor’u oynatmadı. Tabi alınan 3 puanla bir ilke Trabzonspor iyi yolda olduğunu gösterdi. Üç derbinin üst üstte alması Trabzonspor için büyük başarı, son yıllarda elde edemediği başarıyı elde etti. Bir sezonu bir derbi ile kapatamıyorduk 2010 2011sezonunu üç derbi kazanarak kapatacağız. Önümüzdeki Cumartesi günü Bursayı yenersek ilk yarıyı lider tamamlarız. Şampiyonluğunda en büyük favorisi biz oluruz. Bizi bu yarışın içerisinde bir tek Fenerbahçe zorlar. Yönetiminde Aralık ayında yapılacak olan kongrede Sadri Başkan iyi bir yönetimle yoluna devam etmelidir. Çünkü iyi giden bir Trabzonspor’umuz var. Herkesin Trabzonspor’un yanında olması gerekir. Ayağımıza 1996 yılında gelen şampiyonluğu Ali Şen’in ayak oyunları ile kaybetmiştik.Bu sene aynı senaryolar yeniden yaşanacak.Onun için tüm lobimiz Trabzonspor’umuzun yanında olmasını bir kongre üyesi olarak cani gönülden istiyorum”diye konuştu.

Recep Denizer

Denizer şirketler grubunun ortağı

Emin Kahraman

Albayrak Yönetiminin Mali Saymanı , (Eski Yönetici)

Metin Atasoy

Eski Başkan Yardımcısı

Murat Mısır

Bilgi yok

Yılmaz Büyükaydın

Eski Ak Parti Merkez ilçe başkanı

Alıntı değil , Araştırmadır :)

Samet Yildirim
11.12.2010, 01:25
Calisman icin tskler

İlker Akçay
11.12.2010, 13:34
Genel Kurul'da çoğunluk sağlanamadı http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gif http://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gif http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/logo16.jpg

1
2
3
4
5

Bu habere 2 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 3 !

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde dün ve bugün (cumartesi) yapılması planlanan kulübümüzün Olağan Genel Kurul toplantısında çoğunluk sağlanamadı. İkinci toplantının yine aynı gündemle 18 Aralık 2010 tarihinde gündem maddelerini görüşmek üzere saat 10.00 itibariyle 19 Mayıs Spor Salonu’nda yapılmasına ve 19 Aralık 2010 tarihinde saat 10.00’da seçimler için tekrar aynı salonda toplanılmasına karar verilmiştir.

GÜNDEM :

1. GÜN (18 Aralık 2010)

1- YOKLAMA VE AÇILIŞ,
2- GENEL KURUL DİVANININ OLUŞTURULMASI, SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI,
3- GÜNDEMİN GENEL KURULA SUNULMASI,
4- YÖNETİM KURULU İDARİ VE MALİ RAPORLARININ OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ,
5- DENETLEME KURULU RAPORUNUN OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ,
6- YÖNETİM KURULU RAPORLARININ İBRASI,
7- TÜZÜĞÜMÜZÜN 16. MADDESİ GEREĞİ AİDAT MİKTARLARININ GÖRÜŞÜLMESİ,
8- DİLEK VE TEMENNİLER

2. GÜN (19 Aralık 2010, Saat 10.00–17.00 )

9- BAŞKAN VE BAŞKAN ADAYLARININ KONUŞMALARI,
10- BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU, DENETLEME KURULU VE DİĞER KURULLARIN ASİL VE YEDEK ÜYELERİNİN SEÇİMİ,
11- KAPANIŞ.

TRABZONSPOR YÖNETİM KURULU

Gökhan Döner
16.12.2010, 14:19
hayırlısıyla şu pazar günü geçsede sene sonuna kadar rahat rahat şampiyonluk beklesek.

KUTADGU
16.12.2010, 14:21
Ben böyle bir Kongre süreci yaşadığımı hatırlamıyorum daha önce.

Hatırlayan varsa bizi bilgilendirebilir mi?

Samet Yildirim
16.12.2010, 15:16
Tuncay Bekiroğlu, MAN Ticaret A.Ş. CEO'su...
Temel Kazancioglu, A.Sebatsporun eski as baskani...
Recep Denizer, Denizer sirketler grubunun ortagi ve eski yöneticimiz (4 yil)..
Temel Soyyigit, http://www.61haber.com/default.asp?p=konu_61haber_&konuid=12799
Yilmaz Büyükaydin, Eski Ak Parti Merkez ilçe başkanı
Ali Benli, Bilgi bulamadim..
Emin Kahraman, Nuri Albayrak zamaninda genel Saymanimizdi,
Nevzat Aydin, http://www.uzmantv.com/uzman/yemeksepeti.com-genel-muduru-nevzat-aydin

Yeni isimler ---> http://www.haber61.net/news_detail.php?id=71982

DeAgLeMaNyAq
16.12.2010, 17:23

Otobüsün niye hediye alındığı şimdi anlaşılıyor... :) Tuncay Bekiroğlu'nun kaderi Sadri Şener'inkine benziyor. O da Mehmet Ali Yılmaz zamanında kulübe otobüs alarak yönetime dahil olmuştu...

Kandemir
16.12.2010, 19:58
Yönetimde bir otobüscünün olması iyi

Sefa
16.12.2010, 20:03
Adam seçilmeden icraata başlamış helal olsun.. :)

Lucreto
17.12.2010, 16:16
Kongreye katılacak var mı?

bordo61
17.12.2010, 16:59
Man Ceo 'su :D

Uğurtan
18.12.2010, 12:33
Yeni geldim..

Çok sıkıcı bir hava vardı kongrede..

Kimse gelmemiş resmen..

irfanb
18.12.2010, 12:34
TS'nin Kongresi Başladı CANLI
18 Aralık 2010 / 11:19
Trabzonspor olağan genel kurul kongresi biraz önce başladı...
Trabzonspor'un 61. Genel Kurulu kongresi biraz önce başladı... Trabzonspor Kulüp başkanı Sadri Şener biraz önce kongrenin yapılacağı 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'na giriş yaptı. Salonun boş olması dikkatlerden kaçmadı. Kongre salonunda yeni yönetim kurulu üyeleri Nevzat Şakar, Emin Kahraman, Nevzat Aydın, Yılmaz Büyükaydın, Coşkun Çebi, Mehmet Tunç ve Hasan Yener de yer aldı. Ayrıca, başkan adaylığından çekildiğini açıklayan İbrahim Usta da salondaki yerini aldı.

http://www.load-it-up.de/110328/xit8uMXg.jpg

Kongrede gerekli şartların oluşmasının ardından Kongre Divan Başkanlığına İlhami Algan getirildi.
Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin, kulübün 42. dönem yönetim kurulu faaliyet raporlarını okudu.

http://www.load-it-up.de/110328/x8M5d9Um.jpg

Buna göre, kulübün tahmini toplam geliri 313 Milyon TL, tahmini gideri de 313 Milyon TL olarak belirlendi.

Salonda şu sıra sinevizyon gösterisi var... Kazanılan maçlardan kesityler sunulurken, eski futbolcu Sergen Yalçın'ın da Trabzonspor'la ilgili görüşlerine bu sinevizyonda yer verildi. Sinevizyonda sportif faaliyetlere yer verildi.

http://www.load-it-up.de/110328/oQXOn7kg.jpg

Denetleme kurulu raporunu okumak üzere, Kenan Atalan kürsüde...
Atalay, Trabzonspor'un borcunu 105 Milyon TL olarak açıkladı. Bilançonun ardından kimse söz hakkı almazken, Kulübün Mali Bilançosu oylamayla ibra edildi.

Şimdi, Başkan Sadri Şener, konuşma yapmak üzere kürsüde...
İşte Şener'in konuşmaları:

http://www.load-it-up.de/110328/IWX4GA9t.jpg

"Uzun bir konuşma yapmayacağım. Arkadaşlarımız faaliyetlerimizi izah etti. Sadece kendimin üzerinde çok çalıştığı bir konuda açıklama yapmak ve ibra için teşekkür etmek için buradayım.

Başarı arttıkça rakiplerimizin şiddeti artıyor. Mayıs sonuna kadar kenetlenmeliyiz. HES projesi çok önemli. Bankadan teminat mektubu aldık, DSİ'den su kullanım izni alacağız.

HES projesi, ileride bu kulübü yöneteceklere iyi bir gelir kaynağı olacak.

Borsa konusunda maalesef açıklama yapamıyorum. Bu konuda Galatasaray'ın uyguladığı sistemi uygulayacağız. İyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim.

Gelir gider ilişkisine gelirsek; bizim mali yıllar Mayıs'tır. Çok tartıştık bunu;
kongreler Aralık aralık değil de Haziran Haziran olsa bilanço daha farklı çıkar. Şunu net olarak söyleyeyim: Bilançomuz sapasağlam. Bu kulübe herkes aday olabilir. Zaten öyle olmasa finans kuruluşları bize para vermez.

Başımıza gelecekleri biliyordum; şimdi penaltı filan konuşuluyor. Yalandan yere üzerimize geleceklerini biliyordum. Ancak yayıncı kuruluşu uyardım. Yayıncı kuruluşa, Trabzonspor'a daha fazla zaman ayrılması konusunda uyarıda bulunduk."

Yönetim kurulu, aidat fiyatlarının arttırılmaması yönünde önerge sundu, bu durum oy çokluğuyla kabul edildi.

http://www.trabzonunsesi.com/news_detail.php?id=67769

Emirhan Uludüz
18.12.2010, 13:04
Bu nasıl kongre arkadaş! Heyecan istiyoruz heyecan :D

Şaka maka eskiden olsa bu durumda en az 4,5 aday çıkardı..

Mayls
18.12.2010, 13:07
Bu nasıl kongre arkadaş! Heyecan istiyoruz heyecan :D

Şaka maka eskiden olsa bu durumda en az 4,5 aday çıkardı..
3 yıl önce neredeydiniz diye sorarlar adama ;)

Celal Demir
18.12.2010, 13:10
hayırlısıyla şu kongreyide bi atlatsak iyi olacak...

Emirhan Uludüz
18.12.2010, 13:17
3 yıl önce neredeydiniz diye sorarlar adama ;)

Yok,bizim başkan adaylarımız sadece iyi günde çıkar..

Mayls
18.12.2010, 13:30
Yok,bizim başkan adaylarımız sadece iyi günde çıkar..
Malesef.

St. Pauli'nin yakın tarihinde şöyle bir durum yaşandı:
Kulüp ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapatmayla karşı karşıya kaldı. Bir adam çıktı, başkan oldu. Kulübü inanılmaz yöntemlerle ayakta tutmayı başardı. Kulüp tekrar kendi ayakları üzerinde durmaya başladı ve o adam çıktı ve "Hedefimizi başardık. St Pauli'yi kurtardık. İstifa ediyorum" dedi :)

Not: O bahsettiğim inanılmaz yöntemlerden bir kaçı:

"St. Pauli'yi kurtar!" yazılı tişörtler sürdüler piyasaya.
Bayern'e karşı dostluk maçı yaptılar ve maçın tüm gelirini Bayern Münih Pauli'ye bıraktı.
Astra adlı şirketle yapılan anlaşma sonucu satılan her kasa biranın 1 Avrosu St. Pauli'ye bağışlandı. (Kampanya süresince 120 bin kasa bira satılmış :))

DeAgLeMaNyAq
18.12.2010, 14:52
Başkan son dakika da ufak değişiklikler yapmış. Herkesin yönetimde yeniden olmasını beklediği Levent Erkuloğlu liste dışı kalmış. Ayrıca eski yönetimden devam edecekler listesinde adı pek geçmeyen Raif Akar ve Atıf Ömürden Yavuz'da listeye dahil olmuş. Bir de Yemeksepeti'nin genel müdürü olan Nevzat Aydın ismi de dikkatimi çekti. Bir ara Lig Radyo'da Öteki Trabzonspor programını da yapıyordu...

irfanb
18.12.2010, 15:48
Şenir'in yönetim listesi:

Sadri Şener,
Nevzat Şakar,
Necmettin Aytekin
Hasan Yener,
Çoşkun Çebi,
Mehmet Tunç,
Recep Denizer,
Emin Kahraman,
Temel Tarık Kazancıoğlu,
Temel Soyyiğit
Kazım Tuncay Bekiroğlu,
Nevzat Aydın
Şener Pul
Yılmaz Büyükaydın,
Raif Akar

Ihsan Alioglu yok.Futbol subesi sorumlusu Necmettin Aytekin olur herhalde.

aaahmet61
18.12.2010, 15:52
acaba başkanın yeni projeleri varmı ? takmımıza maddi katkı için.

Sefa
18.12.2010, 15:52
Ihsan Alioglu yok.Futbol subesi sorumlusu Necmettin Aytekin olur herhalde.

Sanmam İrfan Abi. Necmettin Aytekin Başkan yardımcılığında kalır. Futbol Şube Sorumlusu Hasan Yener olur büyük ihtimalle.

Ilelioglu
18.12.2010, 15:58
Borcumuz 105 Milyon TL yani yaklasik 55 Milyon Euro....:)

DeAgLeMaNyAq
18.12.2010, 16:10
İhsan Alioğlu'nun olmayacağı son yaptığı Fatih Tekke açıklamasından belliydi. Necmettin Aytekin'de 3 senedir olduğu gibi Başkan Yardımcılığını yürütecektir. Zaten Trabzon'da yaşayan biri olmadığı için Futbol'un başına geçmesi söz konusu olmaz. Hasan Yener'de yine eski görevi olan Genel Sekreterliği üstlenecek gibi gözüküyor. Futbol Şubesi konusunda bence yeni bir isim olacak...

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 16:12
Kongre bitti mi ?

Bitmediyse Tv yayını var mı ?

bordo61
18.12.2010, 16:26
Sadri Başkanın listesinde önemli isimler var.

Necmettin Aytekin

Nata İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Recep Denizer

Denizer Şirketler Grubu Ortağı

Temel Soyyiğit

Soyyiğit Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Sektör :Kent Boringer, Trix, Kıvılcım, Aysan ve Yiğit markalı ürünler 75 ülkeye ihraç ediliyor ve bu markalar bazı ülkelerde pazar lideri olmayı da başardı.

Kazım Tuncay Bekiroğlu

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. CEO

NEVZAT AYDIN

Yemeksepeti.com ile ülkemizdeki e-ticaret anlayışına yepyeni bir boyut getiren Nevzat Aydın, halen yemeksepeti.com’un Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Şener Pul

Serayapı Endüstrisi ve Tic. A.Ş Teknik Genel Müdür Yardımcısı

Not :Alıntı değil ,Araştırmadır

Sefa
18.12.2010, 17:01
Bu Nevzat Şakar ile Başkan'ı pek yanyana göremedim. Sanki bazı kişilerin baskısıyla yönetimde yer almış hissi doğurdu bende..

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 18:22
Sadri Başkanın listesinde önemli isimler var.

Necmettin Aytekin

Recep Denizer

Temel Soyyiğit

Sektör :Kent Boringer, Trix, Kıvılcım, Aysan ve Yiğit markalı ürünler 75 ülkeye ihraç ediliyor ve bu markalar bazı ülkelerde pazar lideri olmayı da başardı.

Kazım Tuncay Bekiroğlu

NEVZAT AYDIN

Yemeksepeti.com ile ülkemizdeki e-ticaret anlayışına yepyeni bir boyut getiren Nevzat Aydın, halen yemeksepeti.com’un Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Şener Pul

Not :Alıntı değil ,Araştırmadır

Emeğinize sağlık Abi :alkış:

Kıymetli paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim :)

Abluka
18.12.2010, 18:30
Borcumuz 105 Milyon TL yani yaklasik 55 Milyon Euro....:)

kapıya dayanırsalar satarız takımı =)

Ahmet Faruk
18.12.2010, 18:31
Nevzat Aydın ismi çok önemli. Vizyon sahibi gerçekten işini ciddiye alan, çalışanları tarafından sevilen birisi. Yemeksepeti efsanesinin mimarı. Sevindim ben bu isme. Arada bir Trabzonsporla ilgili yazılar da yazıyor. Mourinhoya Açık Mektup başlıklı yazısını google sorup bulabilirsiniz, güzel bir yazıydı.

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 18:31
Genel Kurul'da ilk gün tamamlandı

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-5O8X7E8O.jpg

Kulübümüzün 61. Genel Kurulu'nda ilk gün tamamlandı.

Kulübümüzün 61. Genel Kurulu, Divan Başkanlığı üyelerinin seçilmesiyle başladı. Verilen önerge sonucu, Genel Kurul Divan Başkanlığına İlhami Algan, Başkan Yardımcılığına Osman Çavuşoğlu, Yazman Üyeliğe İbrahim Aydın, Salih Aladağ ve Mustafa Emral seçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Başkanlığı gündemi oylamaya sundu.
Daha sonra 42. Dönem Yönetim Kurulu idari ve mali faaliyet raporlarının okunmasına geçildi.
Genel Müdürümüz Sinan Zengin, dernekler, bağlı kuruluşların bilanço ve gelir – gider tablosunu sundu.
Ardından kulübümüzün faaliyetlerini anlatan bir video sunumu yapıldı.
Denetleme Kurulu Raporu ve Yönetim Kurulu Faaliyetleri delegelerimize okunarak oylarına sunuldu. Yönetim Kurulu raporları oybirliği ile ibra edildi.
Başkanımız Sadri Şener genel kurulda yaptığı konuşmada, faaliyetlerin geniş geniş anlatıldığına dikkat çekerek, bir iki konuda bilgi vermek istediğini söyledi. Sportif başarının öneminin altını çizen Şener, “İki kupa aldık. İnşallah Mayıs ayında bir kupa daha alırız. Biz başarılı oldukça rakiplerin sertliği de artıyor. Bunun için birlikteliğimizi de arttırmalıyız.
HES projemiz var. Çet raporu almak üzereyiz. Teminat mektubu ve su kullanım hakkını imzalayacağız yakında. Bunu iki yolla yapacağız. Biri finansman ortaklığı, diğeri kredi ile yapmak. İkinci yol biraz daha meşakkatli ancak sanırım bunu tercih edeceğiz. Yapımı 2-3 yıl sürer. Bizden sonrakiler için çabalıyoruz” dedi.

Başkanımız Sadri Şener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir önemli konu da borsa ancak hukuki anlamda çok fazla yapamayacağım. Galatasaray’ın yaptığı bir model var. Bu model yolunda biz de ilerliyoruz. Önemli hukukçularımız var. İyi yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Borç alacak ilişkisini de söylemeden geçemeyeceğim. Bilançolar hazırlanırken kanuna göre hazırlanıyor. Ocak – Şubat – Mart aylarında yapacağımız futbolcu ve teknik heyet ödemeleri borç hanesindedir. İddaa’dan gelirleri temlik ederek aldığımız paralar giderlerde yoktur. Kongreler Mayıs aylarında yapılsa daha sağlıklı olur bu bütçe açısından. Şampiyon olursak, şampiyonlar ligine katılırsak daha fazla gelirimiz olacak. Trabzonspor’un eni boyu borç olarak sayılan rakamlar önemli değildir. Söylediğim gibi döndürülebilir bir borçtur bu.
Son olarak 42 puanla lider bitirdik ilk yarıyı. Tahmin ettiğimiz senaryolar başladı. Fenerbahçe’nin neden geride kaldığı konuşuluyor. Yayıncı kuruluşu kendimce uyardım. Dikkatli olmaları gerekiyor. Bu bir yarıştır. Biri penaltı atamaz, diğeri çizgiden çıkaramaz. Bunun için birlikteliğimizi arttırmalıyız. Eleştirilerinizi Mayıs ayından sonra yaparsanız memnun olurum. Saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Başkanımızın konuşmasının ardından aidat tutarları konusunda Yönetim Kurulu’ndan bir önerge verildi. Önergede üye aidatlarının değişmemesi istendi. Üye aidatlarının mevcut şekliyle kalması delegelerimiz tarafından oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde ise genel kurula katılan üyelerimize söz verildi.

Genel Kurulun birinci gününün sonunda aday yönetim kurulu listesi okundu. Sadri Şener başkanlığında oylanacak olan yeni yönetim kurulu listesi şöyle:
Nevzat Şakar
Necmettin Aytekin
Hasan Yener
Cuşkun Çebi
Mehmet Tunç
Recep Denizer
Emin Kahraman
Temel Tarık Kazancıoğlu
Temel Soyyiğit
Kazım Tuncay Bekiroğlu
Nevzat Aydın
Şener Pul
Yılmaz Büyükaydın
Raif Akar
Yedek Üyeler
Atıf Ömürden Yavuz
Olcay Saral
Ali Benli
Burak Atalay
Hakan Tuncay
Ömer Kemerkaya
Kemal Emre Pirselimoğlu

Ayrıca yönetim kurulu başkanlığı ve asil üyeliği için Suat Çelik ve Necmettin Kumuş bireysel başvuru yapıldı.

Diğer Fotoğraflar

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-9S6E8O9Q.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-4V1H3R4T.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-0H1N7R4Z.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-8A2J1Q2A.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-3R0D2M3P.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-6I3U5D6G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-6X3B6D2S.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-8A9G4K2S.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6099-3Z0L2U3X.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6099#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6099#Icerik)

Ahmet Faruk
18.12.2010, 18:36
MANin ceosu da önemli bence. Kunduracılar caddesinden çıkartır Trabzonsporu bu isimler. Ama işler az ters gitmeye başlasin ilk gürültü ordan çıkar bu hamle sonunda. Geçen senelerde şahit oldum sanki böyle bişeye.

Travelair
18.12.2010, 18:40
Nevzat Aydın sürpriz oldu benim için. Olumlu bir hamle :ok

Travelair
18.12.2010, 18:45
Bordo61 araştırmanız için teşekkürler

Mehmet Ç.
18.12.2010, 18:53
Nevzat Aydin indallah TS Club larin basina gelir.

Her acidan cag atlariz ;) Forma olsun tsclub magzalari olsun internet satisi olsun ben bu isme cok sevindim.

Mustafa AYDIN
18.12.2010, 19:23
Trabzonspor'umuza hayırlı uğurlu olsun.

.....
18.12.2010, 19:27
Trabzonsporumuz için en hayırlısı neyse o olsun.

Cafer Bulur
18.12.2010, 21:34
Nevzat Aydın sürpriz oldu benim için. Olumlu bir hamle :ok
Kimdir bu nevzat aydin?

Yeni yönetimden eskileri ve sadece emin kahraman nevzat sakari taniyorum digerleri hakkinda bilgisi olanlar varmi?

Samet Yildirim
18.12.2010, 21:49
Temel Kazancioglu, A.Sebatsporun eski as baskani...
Recep Denizer, Denizer sirketler grubunun ortagi ve eski yöneticimiz (4 yil)..
Temel Soyyigit, http://www.61haber.com/default.asp?p=konu_61haber_&konuid=12799
Yilmaz Büyükaydin, Eski Ak Parti Merkez ilçe başkanı
Ali Benli, Bilgi bulamadim..
Emin Kahraman, Nuri Albayrak zamaninda genel Saymanimizdi,
Nevzat Aydin, http://www.gelecekdaha.net/web_content.aspx?contentid=21

Yeni isimler ---> http://www.haber61.net/news_detail.php?id=71982

Kimdir bu nevzat aydin?

Yeni yönetimden eskileri ve sadece emin kahraman nevzat sakari taniyorum digerleri hakkinda bilgisi olanlar varmi?
Buyur cafer abi...

DeAgLeMaNyAq
18.12.2010, 21:57
Kimdir bu nevzat aydin?

Türkiye'nin en büyük portallarından biri olan yemeksepeti.com'un kurucusu. Eğitimli ve vizyon sahibi biri olduğunu anlatmaya gerek yok. Ayrıca öyle koftiden Trabzonspor'lu da değil. Eskiden Lig Radyo'da Yavuz Saltık'la birlikte Öteki Trabzonspor programını yapıyorlardı. Bizim başkan her fırsatta dil bilen genç yöneticiler alacağını söylüyordu. Bu anlamda sözünü yerine getirdi...

http://www.haber61.net/images/news/2027.jpg

Lk248bJlmQI

Samet Yildirim
18.12.2010, 22:00
Arkadaslar su an bu yeni yönetimden Trabzon disindan kac kisi var ??

Cafer Bulur
18.12.2010, 22:11
Samet ve deaglemanyag bilgileriniz icin tesekkürler.

Yeni yönetim Trabzonspor icin hayirli olsun.

Yönetimlerde esas olan uyumdur,umarim birbirleriyle sürtüsmeden kuübün menfaati adina calisirlar.

Berberoğlu
18.12.2010, 23:24
61. kongremiz hayırlı olsun... 41 senede 61 kongre de iyiymiş hani.. :(

Yanlış hatırlamıyorsam bu katılma hakkım olan 3. kongre oldu ama maalesef katılamadım hiçbirine.
Aslında bu seferkine gitme niyetim oldu biraz ama tek aday olduğu için çok anlamı olmayacak diye düşündüm.

Nevzat Aydın'ı daha önce tanımıyordum. Ama arkadaşların verdiği bilgilerden gördüğüm kadarıyla hayat hikayemiz kendisiyle oldukça benzeşiyor. Ben de 76 doğumluyum ve Bilgisayar Mühendisiyim, 1.5 yıl kadar da Amerika maceram var.
İnşallah kendisiyle tanışmak nasib olur. Kimbilir belki de kendisi benim önümüzdeki 10 yıllık kalkınma planımda olan Trabzonspor yönetimine bir şekilde girme isteğime (çalışan olarak, ya da yönetim kurulu üyesi olarak) örnek teşkil eder.

Tekrar hayırlı olsun.
Lütfen yönetimde çatlak sesler çıkmasın.
Herkes kendi üzerine düşen vazifeyi yerine getirmeye çalışsın.

bordo61
18.12.2010, 23:28
Emeğinize sağlık Abi :alkış:

Kıymetli paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim :)

Bordo61 araştırmanız için teşekkürler

Önemli Değil

İşte Tüm Liste değerlendirmesi

Sadri Şener

Yüksek İnşaat Müh.

Simge İnşaat ve Manastır Otel ve Turizmcilik olmak üzere iki şirketi bulunuyor

Nevzat Şakar

Eski Yönetici

Kuyumcu

Necmettin Aytekin

Hasan Yener

Doktor.

Mehmet Tunç

Bir önceki Yönetimden

Muhtemel İş Adamı :)

Coşkun Çebi

Taşmak Hazır Beton Koll. Şti. ( Bilgi Kesin değil )

Bu dönemde Trabzonspor Kulübü`nün Reklam ve Sponsorluklardan Sorumlu yöneticisiydi.

Temel Soyyiğit

NEVZAT AYDIN

Emin Kahraman

Albayrak Yönetimi Mali Saymanı

Temel Kazancıoğlu

Akçaabat Sebatspor eski Asbaşkanı

Yılmaz Büyükaydın

Eski AK Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı

Raif Akar

AKAR İTHALAT VE İHR.TURİZM SAN.LTD.ŞTİ

Recep Denizer

Kazım Tuncay Bekiroğlu

Şener Pul

Alıntı değil Araştırmadır.

Erdal
18.12.2010, 23:31
Bildiğim kadarıyla Nevzat Aydın Barcelona kulübünün yapısı ile alakalı ciddi bilgisi olan biri...Umarım fikirlerinden istifade edilir....

Asi Çaykaralı61
18.12.2010, 23:34
TRABZONSPOR'umuz için Hayırlısı olsun

ÖmerFarukYılmaz
18.12.2010, 23:39
Nevzat Aydın Yemeksepeti.com'un sahibidir..Ayrıca Dragons Den programında Dragondurda kendisi..Başarılı bir işadamı,Trabzonspor için çok iyi olacak kendisinin yönetimde yer alması.

Kandemir
19.12.2010, 00:05
Yeni yönetim hayırlı olsun.İstanbulda olduğum için bu zamana kadar oy kullanamazsamda inşallah ihtiyaç olduğu bir kongrede kullanacağım.Umarım yeni yönetim akıllı transferlerle takımı biraz daha kuvvetlendirecektir.Yoksa bu yeni arkadaşların yönetime girme esprileri kalmaz.

Bıyıklıoğlu
19.12.2010, 00:21
Trabzonspor tarihinin belkide en rahat geçen kongrelerinden biri olmuştur.Camiamıza hayırlı uğurlu olsun...

bordo61
19.12.2010, 11:21
Canlı yayının bile olmaması

Ne kadar sönük bir kongre olduğunun göstergesi.

Uğurtan
19.12.2010, 11:34
Oyumuzu kullandık geldik.

Hayırlı olsun inşallah..

bordo61
19.12.2010, 11:37
Eskiden Yerel Kanallar röpörtaj yapmak için birbiriyle yarışırdı.

Bakıyorum hiç biri canlı yayın bile yapmıyor.

Katılım belki 1.000 'i bile geçmez.

Mustafa ÖZDEMİR
19.12.2010, 11:38
tek adaylı kongrede sarmıyor ya...

Tolunay Abdioğlu
19.12.2010, 11:41
Nevzat Aydın,e-ticaret konusunda uzman bir isim bildiğim kadarıyla.Ts Clup çağ atlayabilir.Ayrıca Dünya'nın büyük klüplerinin altyapıları konusunda sağlam bilgileri olduğunu da duymuştum.

bordo61
19.12.2010, 11:59
Nevzat Aydın,e-ticaret konusunda uzman bir isim bildiğim kadarıyla.Ts Clup çağ atlayabilir.Ayrıca Dünya'nın büyük klüplerinin altyapıları konusunda sağlam bilgileri olduğunu da duymuştum.

EUR0 2016 Tepki Yazısı

Federasyonunuz ve şampiyonanız sizin olsun!
Trabzon şehri ve onun yıllardır besleyip büyüttüğü, şampiyonluklarla süslediği karşılıksız futbol sevgisi bir Avrupa Şampiyonluğu adaylığından daha mahrum bırakıldı bugün.
NEVZAT AYDIN
NTV Spor
Güncelleme: 14:51 TSİ 23 Aralık. 2009 Çarşamba

Sözde Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasından bir alıntı:

"Buna göre, EURO 2016 için İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadı, üstü ve yanları kapatılarak çevresel düzenlemesiyle birlikte şampiyonaya hazır hale getirilecek. İnşaatına devam edilen Türk Telekom Arena da İstanbul'un bir diğer stadı olacak. Kayseri Kadir Has Stadı'nın yanı sıra İzmir, Konya, Antalya, Bursa, Eskişehir ve Ankara'da yapılacak yeni statlar da şampiyonaya hazır hale getirilecek. Tüm bu şehirlerin altyapı yatırımları tamamlanacak, özellikle ulaşım ve konaklama konularında büyük yatırımlar gerçekleştirilecek."

"2012 yılında Polonya-Ukrayna ortaklığıyla yapılacak Avrupa Şampiyonası için bugüne kadar sadece Polonya'da, stadyum, havaalanı, otel, demiryolu ve karayolu gibi altyapı hizmetlerine 20 milyar dolar tutarında yatırım yapıldı. Polonya'da 4, Ukrayna'da ise 4 stadyum tamamlandı.
Haberin devamı ↓reklam

Türkiye'nin EURO 2016 ev sahipliğini kazandığı takdirde, stadyum harcamalarına 400 milyon Euro, turizm harcamalarına 1 milyar Euro, reklam ve tanıtım harcamalarına 250 milyon Euro yatırım yapılacak."

NTVspor canlı yayınında Trabzonspor’un eski kaptanı, başkanı ve bugünün Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın kendisine sorulan ‘Trabzon neden ev sahibi şehirlerden biri değil?’ sorusuna verdiği yarım yamalak cevap, UEFA’nın birtakım kriterleri olduğunu. Bunlara göre otel, ulaşım vs. gibi sebeplerden Trabzon’un kriterlerinin yeterli olmadığını söyleyip lafı geveleyerek Mahmut Özgener’e topu attı eski bayındırlık bakanı Özak. Mahmut Özgener de Trabzon’un Şanlıurfa ile beraber yedek şehir olduğunu söyleyip Trabzon halkını onore (!) etti ve bu yedek şehirlik sürecinden de şehrin yararlanacağını açıklayarak Trabzon halkının yüreğine su serpti (!). Bu ülkenin spor ve futbol ile ilgili en yetkili iki kişisine sesleniyorum. Hiç mi yüzünüz kızarmıyor bu karardan? Nedir Konya’yı, Eskişehir’i hatta Kayseri’yi evsahibi yapan özellik Trabzon’da olmayan? Futbol sevgisi mi, şampiyonluk mu, Avrupa’da Türkiye’yi defalarca temsil etmiş olması mı, yoksa yetiştirdiği tonlarca oyuncu ve antrenör ile bu ülkede futbol denince akla gelen ilk il olması mı? Bir de ek açıklama geldi sözde Türkiye Futfol Federasyonu Başkanı’ndan – başkanlığı sözde değil Mahmut Özgener’in, federasyonu sözde Türkiye’ye ait- ‘Şehirlerin birbirine yakın olması çok önemli.’ Ben hemen size daha güzel bir aday şehir listesi ileteyim sayın başkan: ‘İstanbul 1, İstanbul 2, İstanbul 3, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Eskişehir, Manisa, İzmir.’ İnsanları bu kadar saf mı zannediyorsunuz. Ülkenin sadece batısının ve ortasının temsil edildiği bir organizasyonun başına – bir de Antalya var mecburen – nasıl Türkiye kelimesini koyabiliyorsunuz? 2002’de İngiltere-Arjantin maçının da oynandığı Sapporo en yakın aday şehre kaç kilometredir bilir misiniz? Peki Kore’deki Seogwipo adasının? Braga’ya gidip kale arkasında tribün yerine dağ olan statta maç seyrettiniz mi? Leipzig veya Innsbruck’te kaç otel var biliyor musunuz? Lyiv ve Gdansk’a neyle gidilir? En basit tabiriyle Türkiye Futbolu adına tarihinin en önemli organizasyonunda Trabzon şehrine maç koymamak utançtır. Bu tip şampiyonalar zaten maç oynanacak şehrin altyapısının gelişmesi için bir fırsat. 20 milyar euro imiş Polonya Ukrayna 2012 altyapı bütçesi. Ne kadar kötü durumdaymış ki Trabzon milyarlarca dolar ve 7 sene yeterli olmayacak düzeltmek için? Kayseri’ye, Galatasaray’a, Rize’ye, Konya’ya yapılan statları yıllardır doğrudüzgün hiçbir yatırımın yapılmadığı Trabzon’a yapsaydınız ya bahaneyle. Hem doldurmak için bedava yemek dağıtıp, servis kaldırıp, 1TL’ye bilet satmaya da ihtiyacınız yok. Orası öyle bir yer ki futbol ile yatıp kalkıyor zaten. Bilmiyor musunuz bu insanların hayatındaki futbol aşkını. Bunu bile ödüllendirmekten bu kadar uzakken nasıl kendinize Türkiye’nin Futbol Federasyonu diyebiliyorsunuz.

Son sözüm de duayen kaptan, başkan, milletvekili, bakan Faruk Nafiz Özak’a. Olmadı Faruk Bey, hem de hiç olmadı. Bu insanlar sizden bu şehre iltimas geçmenizi istemedi, en azından hakkımız korunur diye düşünmüşlerdi. Hoş böylesine net bir konuda haklarının korunması için size de ihtiyaç yoktu ya. Yazıklar olsun Türkiye’deki spor ve futbol yönetimine. Eski Gençlik Spor Genel Müdürü, TOKİ Başkanı, Spor Bakanı, Eski Federasyon Başkanı hepiniz Trabzonlusunuz, bu şehrin Konya’ya Kayseri’ye göre binlerce defa daha fazla hakettiği bir futbol organizasyonunda Urfa ile aynı kefeye koyulması içinizi acıtmadı mı? Helal olsun hepinize.

Aşağıda buna benzer bir şekilde 2012 adaylığı sırasında yine Trabzon’u gündeme almayan – ne zarar vermişse bu şehir Türkiye’de futbola bu kadar – Levent Bıçakçı federasyonu için yazdığım yazı var. Zaman geçiyor zihniyet değişmiyor. Kendi ülkeme karşı herhangi bir şekilde başka bir ülkeyi destekleyeceğimi hiç düşünmemiştim ama Türkiye’nin bu organizasyona ev sahipliği yapmamasını diliyorum. Konya’daki İngiltere-İspanya maçını evinden izleyen Trabzon halkını görüp bunu kabullenirsem Türkiye’de futbola olan inancım biter çünkü.

-------------

Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Silikon Vadisi,

Güney Kaliforniya'daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan silikon kırmık (yonga, İng:chip) üreticileridir.

Sonradan, yüksek teknoloji ile ilgili sektörleri ifade etmek için kullanılan isim olmuştur. Çünkü pek çok bu tip firmanın merkezi ve/veya çıkış yeri burasıdır. Bunlara örnek olarak Intel, Cisco, Google, HP, Maxtor, Apple, Applied Materials,Microsoft,Oracle, ATi, Facebook sayılabilir.

MBA nedir ?

MBA (okunuşu: embiey)(Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı), işadamı ve iş kadınlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. MBA'in amacı, öğrencileri rekabetçi dünyanın yönetim sorumluluğunu üstlenebilecek bireyler haline getirecek şekilde eğitmektir.

İlk olarak 1902 yılında, ABD'deki Dartmouth College (Hanover, New Hampshire) bu dereceyi alan mezunlarını vermiştir. Bu program daha sonraları dünyadaki birçok üniversitede uygulanmaya başladı ve özellikle son 20-30 yıl içerisinde, dünya genelinde işletme dalında tercih edilen bir yeterlik haline gelmiştir.

Türkiye'de de üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına bu ismi vermeyi tercih etmektedirler. Çalışanlara yönelik MBA programlarında Executive MBA, kısaca EMBA denir. MBA'in liselere uyarlanmış hali Türkiye'de t-MBA adı altında bazı özel liselerde uygulanmaktadır.

e-MBA :

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan MBA çeşididir. Ülkemizde birçok vakıf üniversitesi ve bazı devlet üniversiteleri özellikle çalışma hayatında bulunanlara kolaylık sağlamak amacıyla e-MBA programları başlatmış bulunmaktalar.

e-MBA programında dersler internet üzerinden verilmektedir. Eğitim süresi 3 yarıyıldır. Altı yarıyıla kadar uzayabilir. Türkiye'de son yıllarda birçok üniversite e-MBA eğitimi vermeye başlamıştır. Anadolu Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Fatih Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi uzaktan MBA programı veren üniversitelerdir. Bu programların tamamı YÖK onaylı programlardır ve birçoğunun diplomaları normal MBA programlarından farklı değildir.

e-MBA programlarında dersler için okula gidilmez. Sadece final sınavları için okula gidilmesi gerekmektedir. Özellikle çalışan kişilerce, işlerini aksatmadan devam edilebilen bir eğitim olması sebebiyle çokça tercih edilmektedir.

Executive MBA:

Yönetici MBA anlamına gelir. Executive MBA öğrencileri, profesyonel iş deneyimine sahip kişilerden oluşmakta ve çok yoğun bir program takip edilmektedir. Belli bir sene yöneticilik deneyimine sahip olmayanlar bu programa kabul edilmezler. Öğrenciler çalışanlardan oluştuğu için bu program genelde akşamları, hafta sonları veya online olarak verilmektedir. Katılımcılar genelde çalıştıkları şirketlerin özel sorunları ve problemleri üzerine proje çalışması yürütürler. Executive MBA programları daha çok pratik ve uygulamaya yöneliktir.

Program 3 yarıyılda tamamlanır en çok 6 yarıyıla uzayabilir. Program bazı temel dersler ve dönem projesinden oluşmaktadır.

MBA Ücretleri: MBA eğitimi dünyada olduğu gibi Türkiye'de de oldukça popülerdir. Dersler çoğu zaman hem akademik hem de iş dünyasında söz sahibi olan kişilerce verilmektedir. Bu durum, MBA ücretlerini diğer yüksek lisans programlarına göre daha yüksek yapmaktadır.

Fakat bu eğitim için çok geniş bir fiyat aralığı vardır. Örneğin 6.000 TL - 40.000 TL arası bir fiyatlandırma söz konusudur. Üniversiteye, eğitim süresine, eğitim diline göre fiyatlar çok farklılık göstermektedir.

----

Yorum : Özgeçmişine bakarsak , gerekli yetkilerini aldığında kulübümüzü çok iyi yerlere taşıyabilecek kapasitede birisi , keşke hep böyle insanlar yöneticimiz olsa.

Başarılar diliyorum.

oguzkoc
19.12.2010, 12:02
Nevzat Aydın... Kurumsal olmayan sıfırdan yaratılan şirketin genel müdürü. Parlak bir zekaya ve vizyona sahip. 35 yaşında henüz genç bir iş adamı. işine ayırdığı vaktin ve zekanın birazını kulüp için kullansa Trabzonspor markasının pazarlanmasında çok büyük rol alır. Hatta dünya çapında bile yapar bunu.

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 12:03
Şener oyunu kulandı

http://www.haber61.net/images/news/33433.jpg

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener oyunu kullandı.

Trabzonspor Kulübünün 61. Olağan Genel Kurulu'nun ikinci gününde oy kullanma işlemi sürüyor.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener salona geldi…

Başkan Şener oyunu kullandı.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72009

İlker Akçay
19.12.2010, 12:07
Gerek yaptıkları,gerek vizyonu bakımından Nevzat Aydın sanırım sadri Şener yönetiminin yıldızı olabilir alacağı göreve bağlı olarak...Sadri Başkan'ın birkaç gün önce yaptığı gidip Barça altyapısın inceleyeceğiz ve neyi doğru yapıyorlar bakacağız açıklamasının üzerine Nevzat Aydın hakkında burda paylaşılan bilgiler,altyapının yeniden inşaası için büyük bir şans olabilir hemde TS Club için...Umarım etkili bir görev alır..

Tolunay Abdioğlu
19.12.2010, 12:08
Nevzat Aydın'ın klüp içinde görevi ne olacak acaba.Merakla bekliyorum.

(bordo61,paylaşımlarınız için teşekkürler.)

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 12:09
Şener: Bizimle uğraşacaklar

http://www.haber61.net/images/news/33433.jpg

Trabzonspor başkanı Sadri Şener oy kullandı

Trabzonspor başkanı Sadri Şener oy kullandı. Başkan Şener, oy kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şener Kongrenin Trabzonspor’a hayırlı olmasını dilediğini belirterek” Kongrede tek liste ile seçimlere girildi. Seçimin hemen ardından görev bölümü yaparak çalışmalara başlayacağız. Trabzonspor bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayı.İlk yarıyı 42 puanla ilk sırada bitirdik.Bu avantajımızı konuşacağız bu yolda kenetlenmeliyiz. Camia birlikte ortak akılda yürümeli ” dedi

Başkan Sadri Şener, dünkü konuşmanızda bizle uğraşacaklar şeklinde bir mesajınız vardı. Bunla ne demek istediniz biraz açar mısınız şeklideki bir soru üzerine de. “ Bugün gazete manşetlerine bakın.Ne demek istediğimi anlarsınız.Bugün gazetelerde Galatasaray’ın yeni stadı manşet.Şu stad bir bitse de kurtulsak “dedi.

Öte yandan Sadri şener'in teşekkür konuşmasına gelmeyeceği öğrenildi.

Haber Kaynağı : http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72011

bordo61
19.12.2010, 12:11
Nevzat Aydın'ın klüp içinde görevi ne olacak acaba.Merakla bekliyorum.

(bordo61,paylaşımlarınız için teşekkürler.)

Önemli değil.

Kongreler çok hoşuma gider Canlı yayın olsa oturur akşama kadar izlerdim :)

Benim gibi meraklı olan arkadaşları bilgilendirmek için yazıyoruz işte :)

Oğuz ZEYTİN
19.12.2010, 12:27
Yeni yönetimde genç yöneticiler dikkat çekiyor. Tecrübeli abilerinin izinden camiamız için yeni heyecanlarla çalışacaklardır.

Hayırlı olsun...

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 12:36
Genel Kurul'da oy kullanımı devam ediyor

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6106-1D8P0Y1A.jpg

Kulübümüzün 61. Olağan Genel Kurulu'nun ikinci gününde oy kullanma işlemi devam ediyor.

19 Mayıs Spor Salonu'nda başlayan Genel Kurulun ikinci gününde Divan Başkanı İlhami Algan, Başkan Yardımcısı Osman Çavuşoğlu, Yazman Üyesi İbrahim Aydın, Salih Aladağ ve Mustafa Emral yerlerini aldılar ve saat 10.00 itibariyle oy kullanma işlemi başladı.
Başkanımız Sadri Şener öğle saatlerinde salona gelerek 2. sandıkta oyunu kullandı.

Diğer Fotoğraflar

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6106-5S2D4N5P.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6106-6M4P6R3G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6106-8A8G4K1S.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6106-2Z0C2E9T.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6106#Icerik

tigin
19.12.2010, 12:48
Nevzat Aydın gibi vizyon sahibi ve esnaflık yapmaktan çok daha fazlasına sahip yöneticileri bolca görmek dileğiyle, hayırlı olsun.

Kazım Uzunboy
19.12.2010, 13:03
TS en yaşlı bayan üyesi oy kullandı

http://www.haber61.net/images/news/33435.jpg

Trabzonspor’da 61. Genel Kurul’da oy kullanma işlemi sürüyor.

Trabzonspor’un en yaşlı bayan üyesi Sevim Kantarcı salona gelerek oyunu kullandı.

www.haber61.net

Murat Erdem
19.12.2010, 13:09
Bir önce ki yönetimde de Saner Ayar ışıl ışıl parlıyordu, Nevzat Aydın'da aynı süreç yaşanmaz umarım.

ozturk
19.12.2010, 13:09
sadri şener son 1,5 yıldaki transfer yanlışlarını yeni dönemde tekrarlamaz inşallah...

bordo61
19.12.2010, 13:22
Bir önce ki yönetimde de Saner Ayar ışıl ışıl parlıyordu, Nevzat Aydın'da aynı süreç yaşanmaz umarım.

O zamanlar listede Saner Ayar olmasaydı şuanda 1. Ligte mücadele eden bir basketbol takımımız olmayacaktı.

Bu yönden bakarsak , işin olumlu tarafını görebiliriz.

Böyle vizyonu geniş insanların , her zaman olumlu bir katkıları olacaktır.

Az veya çok.

Mehmet Ç.
19.12.2010, 13:52
Saner Ayar halen yönetimde.
Basketbol sube sorumlusu mu ne baskan felan.
Basketbol subesi ozel oldu galiba.

bordo61
19.12.2010, 13:58
Saner Ayar halen yönetimde.
Basketbol sube sorumlusu mu ne baskan felan.
Basketbol subesi ozel oldu galiba.

Yanlış bilgi

Trabzonspor yönetiminde değil

Basketbol Derneğinin Başkanı

Ayrı kurumlar.

Mehmet Ç.
19.12.2010, 14:14
Yanlış bilgi

Trabzonspor yönetiminde değil

Basketbol Derneğinin Başkanı

Ayrı kurumlar.
Kendimi ifade edemedim. Senin yazdigini demek istedim.
Ilk cümlese Trabzonspor bünyesi icimde demek istedim.0"

Ilelioglu
19.12.2010, 14:16
Kemal Köse Avusturya'dan oy kullanmak icin gelmis, helal olsun gercekten..!

En pahali oy diye haber yapmis haber61.net...:D

Murat Erdem
19.12.2010, 14:32
Ben Saner Ayar örneğini, sivrilen isimlere reva görülen dışlama tavrı için vermiştim. Saner Ayar-Celil Hekimoğlu'nun nasıl yönetimin dışına itildiği malum (Samet Aybaba kaosu sonucu yapılan olağan üstü kongre)

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 15:59
İşte Kongrede Son Durum

http://www.haber61.net/images/news/33438.jpg

Trabzonspor’un 61.olağan genel kurulunda şuana kadar 1618 delege oy kullandı

Kongrede oylama kullanma işlemi saat 17 00'a kadar sürecek

Trabzonspor’un 61. olağan genel kurulunda oy verme işlemi sürüyor.sabah saat 10 00 da başlayan oy verme işlemi akşam saat 17 00 da sona erecek.6340 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu ve tek liste ile girilen seçimlerde şu saate kadar 1618 delege kongre salonuna gelerek oy kullandı.

Oy kullanma işleminin bitim saati olan saat 17 00 a kadar bu sayını 2.binlere yaklaşması bekleniyor.

Saat 14:50 itibariyle genel kurulda 1618 delege oy kullandı

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72022

Tolunay Abdioğlu
19.12.2010, 16:00
1618 iyi bir rakam bence.En azından benim beklediğimden fazla.

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 16:07
Kongrenin en pahalı oyu

http://www.haber61.net/images/news/33437.jpg

Trabzonspor üyesi Kemal Köse, oy kullanmak için Avusturya’dan Trabzon’a geldi.

Trabzonspor üyesi Kemal Köse, oy kullanmak için Avusturya’dan Trabzon’a geldi.

http://www.haber61.net/images/other/kemal_kose.jpg

Trabzonspor’un kogre üyesi Akçaabat Derecikli Kemal Köse oy kullanmak için Trabzon’a gelerek oyunu kullandı.

AVUSTURYA'DAN GELDİ

Kemal Köse tam 500 Avro harcayarak, oy kullanmak için Avusturya'dan Trabzon'a geldi, oyunu kullanarak, mutlu bir şekilde kongre salonundan ayrıldı.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=72014

Hamdi Karamahmutoğlu
19.12.2010, 16:43
Hayırlı, uğurlu olsun Kongremiz.

ozturk
19.12.2010, 17:22
oy sayma işlemi başlamış..
heyecansız bir kongre..
kazananı belli..

Mustafa ÖZDEMİR
19.12.2010, 17:26
camiamıza hayırlı olsun...

Sefa
19.12.2010, 17:26
Görev dağılımını merakla bekliyorum..

Cafer Bulur
19.12.2010, 17:39
Görev dağılımını merakla bekliyorum..
2.baskan:necmettin aytekin

AsbaskanNevzat sakar

Genel sekreter:Hasan yener

Mali sayman:Emin kahraman

Dis iliskilerden sorumlu yöneticiNevzat aydin

Stadyum ve tesislerden sorumlu yönetici:Mehmet tunc

olur herhalde.:)

bangkook_61
19.12.2010, 17:46
Bu Nevzat Şakar inşallah yakmaz bizi transfer döneminde. Öyle bir hale geliriz ki HH yi geri çağırırız, forumda da başlık açarız.

Sefa
19.12.2010, 17:49
2.baskan:necmettin aytekin

AsbaskanNevzat sakar

Genel sekreter:Hasan yener

Mali sayman:Emin kahraman

Dis iliskilerden sorumlu yöneticiNevzat aydin

Stadyum ve tesislerden sorumlu yönetici:Mehmet tunc

olur herhalde.:)
Bence Hasan Yener Futbol Şubenin başına geçecek. Nevzat Aydın da TS Club'un başına geçebilir.

Mert67
19.12.2010, 17:51
Hayırlı olsun. :)

Yunus Emre SEYHAN
19.12.2010, 17:52
Bence Hasan Yener Futbol Şubenin başına geçecek. Nevzat Aydın da TS Club'un başına geçebilir.
Konu ile alakasız ama,
Bence Ts Clup 'lar özelleştirilmeli. biz beceremiyoruz..
Normal giyim firmasının önünde 60 bin müşteri gibi fırsat olsa olimpiyat stadında o gün en az 1 trilyon ciro yapılırdı.

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 18:20
Oy sayımı başladı

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6109-4B1N3W4Y.jpg

Kulübümüzün 61. Olağan Genel Kurulu'nda oy sayım işlemi başladı.

Diğer Fotoğraflar

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6109-3F0Q2A3C.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6109#Icerik

pReN@_61
19.12.2010, 18:22
Hayırlı olur inşallah.

DeAgLeMaNyAq
19.12.2010, 18:43
Yeni yönetim hayırlı olsun. Yaş ortalaması 45 gözüküyor ama birkaç kişiyi çıkardığımızda 40'ın altına düşen genç sayılabilecek bir yönetici kadrosuna sahibiz...

Yunus Emre SEYHAN
19.12.2010, 18:43
Kulübümüzün 61. Olağan Genel Kurulu'nda oy sayım işlemi sona erdi. Yapılan sayım sonrası kullanılan 1792 oyun geçerli 1658'ini alan Başkanımız Sadri Şener yeniden başkanlığa seçildi.

Buna göre yönetim kurulumuz şu şekilde oluştu:
Başkan
Sadri Şener – 1951 Trabzon doğumlu, İş Adamı.

Asil Üyeler
Nevzat Şakar-.1954 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Necmettin Aytekin - 1949 Torul doğumlu, İş Adamı.
Hasan Yener - 1952 Fındıklı doğumlu, Doktor.
Coşkun Çebi - 1970 Araklı doğumlu, İş Adamı.
Mehmet Tunç – 1967 Maçka doğumlu, Makine Mühendisi.
Recep Denizer – 1957 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Emin Kahraman – 1958 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Temel Tarık Kazancıoğlu – 1952 Akçaabat doğumlu, İş Adamı.
Temel Soyyiğit – 1967 Araklı doğumlu, Sanayici İş Adamı
Kazım Tuncay Bekiroğlu – 1968 İstanbul doğumlu, Endüstri Mühendisi (MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. CEO’su)
Nevzat Aydın – 1976 İstanbul doğumlu, Bilgisayar Mühendisi.
Şener Pul – 1962 Akçaabat doğumlu, Mimar.
Yılmaz Büyükaydın – 1967 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Raif Akar - 1957 Kelkit doğumlu, İş Adamı.

Yedek Üyeler
Atıf Ömürden Yavuz – 1978 Arsin doğumlu, İş Adamı.
Olcay Saral – 1970 Of doğumlu, İş Adamı.
Ali Benli – 1978 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Burak Atalay - 1975 Ankara doğumlu, Bankacı.
Hakan Tuncay – 1970 Gümüşhane doğumlu, Eczacı.
Ömer Kemerkaya – 1972 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Kemal Emre Pirselimoğlu – 1971 Trabzon doğumlu, Ziraat Mühendisi.

macka61
19.12.2010, 18:47
hayırlı olsun kulübümüz için inşallah şampiyon olacağız bu sene olamaz isede Şenoş Güneş ve Sadri Şenerle devam etmeliyiz istikrar için

Hamdi Karamahmutoğlu
19.12.2010, 18:55
61. Olağan Genel Kurul, 7.Şampiyonluğu getiren yönetimi çıkartır umarım.

macka61
19.12.2010, 18:56
işareti veriyor zaten plakayı kongrede de yakaladık

Fatih Özkan
19.12.2010, 18:58
Hayırlı olsun...
İnşallah bu yönetim ile şampiyon olacağız!

SEDAT
19.12.2010, 18:59
- Hayırlı uğurlu olur inşallah :)

UğuR
19.12.2010, 19:04
Hayırlı olsun. ...

ırmak
19.12.2010, 19:06
Yedek yönetimde de olsa,bir Atalay olmazsa olmazdı :)

Tolga Kurt
19.12.2010, 19:07
61. Genel Kurul :) Hayırlısı olsun..

Kazım Uzunboy
19.12.2010, 19:07
Haydi hayırlı olsun..

mehmets61
19.12.2010, 19:10
hayırlı olsun:)selçuk at imzayı artık kal bir an önce:)

Ilelioglu
19.12.2010, 19:25
Hayirli olsun...:)

berke_arda
19.12.2010, 19:32
hayırlı olsun

ozturk
19.12.2010, 19:35
Hayırlı olsun..

Eren Karaahmetoğlu
19.12.2010, 19:40
http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=21898

:D

Ilelioglu
19.12.2010, 19:43

Bunlarin baska isleri yokmu yahu...:cool:

Sefa
19.12.2010, 19:44

Oy kullanılan yerde kalemin ne işi var ? :)

Ali Tunahan Güllü
19.12.2010, 19:47
Hayırlı Olsun.
Seviyoruz Seni Başkan.

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 19:48
Hayırlı olsun :)

ozturk
19.12.2010, 19:57

:D yuh yaaa

Ünal Cumhur
19.12.2010, 19:58
ben hayatımda bu kadar sıkıntısız bir kongre görmedim:D.hayırlı olsun

bkandil
19.12.2010, 20:01
Hayırlı Olsun,
Umarım 61. kongrenin sonunda seçilen yönetim teknik ekip ve futbolcularla birlikte takımı şampiyonluğa ulaştırır.

Asi Çaykaralı61
19.12.2010, 20:03
Başkanımız yeniden bu göreve Layik görüldü tebrik ederim :)

Hayırlısıyla şimdi sırada Egemen,Selçuk,Ceyhun ve Yattara'nın sözleşlerini uzatacaklardır sırasıyla :)

Devre arasında bir kaç nokta transferler bu sene İNŞALLAH Şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz :)

Emrullah
19.12.2010, 20:09
Kalem yoksa da mahkemeye gidip kongreyi iptal etmesinler. Olmuş bir hata işte. Uzatmasınlar...

TSelif
19.12.2010, 20:18

Her pusulanın yanında bir de boş kağıtlar vardı. Zarfa sen isersen gerçek pusulayı değil de kendi yazığın o diğer pusulayı koyup kapatabilirsin.
E benim de oy kullandığım sandıkta kalem yoktu demek ki benim sandıkta kullanmışlar oylarını ççç
Yav bu salak MT herzamanki gibi çok boş işlerle uğraşıyor :D

DeAgLeMaNyAq
19.12.2010, 21:56
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6110-9L5W8G8I.jpg

Şener, yeni yönetim kurulunda asbaşkanlık görevini Nevzat Şakar, genel sekreterlik görevini Hasan Yener, başkan yardımcılığı görevini Necmettin Aytekin, genel saymanlık görevini ise Temel Kazancıoğlu'nun yapacağını sözlerini ekledi.

Temel görevlendirme bildiğimiz gibi ama genel saymanın eskiden bu görevi yürütmüş olan Emin Kahraman'ın olmasını bekliyorduk...

Ali Şahin
19.12.2010, 21:58
Kulübümüzün 61. Olağan Genel Kurulu'nda oy sayım işlemi sona erdi. Yapılan sayım sonrası kullanılan 1792 oyun geçerli 1658'ini alan Başkanımız Sadri Şener yeniden başkanlığa seçildi.

Buna göre yönetim kurulumuz şu şekilde oluştu:
Başkan
Sadri Şener – 1951 Trabzon doğumlu, İş Adamı.

Asil Üyeler
Nevzat Şakar-.1954 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Necmettin Aytekin - 1949 Torul doğumlu, İş Adamı.
Hasan Yener - 1952 Fındıklı doğumlu, Doktor.
Coşkun Çebi - 1970 Araklı doğumlu, İş Adamı.
Mehmet Tunç – 1967 Maçka doğumlu, Makine Mühendisi.
Recep Denizer – 1957 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Emin Kahraman – 1958 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Temel Tarık Kazancıoğlu – 1952 Akçaabat doğumlu, İş Adamı.
Temel Soyyiğit – 1967 Araklı doğumlu, Sanayici İş Adamı
Kazım Tuncay Bekiroğlu – 1968 İstanbul doğumlu, Endüstri Mühendisi (MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. CEO’su)
Nevzat Aydın – 1976 İstanbul doğumlu, Bilgisayar Mühendisi.
Şener Pul – 1962 Akçaabat doğumlu, Mimar.
Yılmaz Büyükaydın – 1967 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Raif Akar - 1957 Kelkit doğumlu, İş Adamı.

Yedek Üyeler
Atıf Ömürden Yavuz – 1978 Arsin doğumlu, İş Adamı.
Olcay Saral – 1970 Of doğumlu, İş Adamı.
Ali Benli – 1978 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Burak Atalay - 1975 Ankara doğumlu, Bankacı.
Hakan Tuncay – 1970 Gümüşhane doğumlu, Eczacı.
Ömer Kemerkaya – 1972 Trabzon doğumlu, İş Adamı.
Kemal Emre Pirselimoğlu – 1971 Trabzon doğumlu, Ziraat Mühendisi.

üç gümüşhaneli bir rizelinin yönetimde olması sevindirici ama bu sayının daha artması daha karma olması lazım. mesela bi siirtli,edirneli,kayserili,sinoplu,muğlalı,gibi. bu trabzonsporumuzun büyüklüğüne büyüklük katar.

Mayls
19.12.2010, 22:10
üç gümüşhaneli bir rizelinin yönetimde olması sevindirici ama bu sayının daha artması daha karma olması lazım. mesela bi siirtli,edirneli,kayserili,sinoplu,muğlalı,gibi. bu trabzonsporumuzun büyüklüğüne büyüklük katar.
Önemli olan memleketleri değil, yetenekleri. Hem zaten Bize her yer Trabzon :)

Yeni yönetim kurulumuz hayırlı olsun. Umarım bu dönemde özellikle Altyapı konusunda ciddi düzenlemeler olur.

irfanb
19.12.2010, 23:11
Futbol Subesi kime emanet ?

bordo61
19.12.2010, 23:17
Futbol Subesi kime emanet ?

Recep Denizer olabilir
-------------

Ayrıca İlginç bir bilgi

Yönetim Kurulu
08.01.1995 - 21.01.1996 Dönemi Yönetim Kurulu
YÖNETİM KURULU ASIL 08.01.1995 OLAĞAN

Nevzat Şakar Futbol Altyapı Sorumlusu

bordo61
19.12.2010, 23:21
Yönetim Kurulu

21.01.1996 - 15.12.1996 Dönemi Yönetim Kurulu
21.01.1996 OLAĞAN
YÖNETİM KURULU ASIL

1 Faruk Nafız Özak Başkan
2 Kenan İskender Asbaşkan - Prof. Fut. Şb.
3 Taylan Üner Başkan Yardımcısı
4 Hamdi Özcan Başkan Yardımcısı
5 R.Önder Karaduman Başkan Yardımcısı
6 Hasan Yener Genel Sekreter-Basın Sözcüsü
7 Ali Zafer Özdemir Genel Sayman
8 Recep Denizeri Futbol Altyapı ve Amatör Şb. (?)
9 Rasim Yılmaz Futbol Altyapı ve Amatör Şb.
10 Mustafa Beyazlı Futbol Altyapı ve Amatör Şb.
11 Ali Terzi Futbol Altyapı ve Amatör Şb.
12 Muhittin Öztürk Mali İşler Başkan Yardımcısı
13 Mehmet Ongan Genel Sekreter Yardımcısı
14 Temel Köstereli Tesisler Sorumlusu
15 Fehmi Ayvaz Bölge Müdürlüğü Sorumlusu
16 Necmettin Aytekin Tesisleşme Sorumlusu
17 Mahmut Ören Ticari İşler Sorumlusu
18 Cafer Hazaroğlu Halkla İlişkiler - Basın
19 Harun Yavuz Kurumlaşma Sorumlusu
20 Varol Civil Kurumlaşma Sorumlusu
21 Mustafa Hasançebi Dış İlişkiler
22 Engin Kalafatoğlu Dış İlişkiler
23 Mehmet Öksüzoğlu Dış İlişkiler
24 Metin Tosun Sağlık Sorumlusu
25 Bekir Bülbüloğlu Üye
26 Erol Tuna Üye
27 Hayrettin Akıntürk Üye
28 Erdal Atalay Üye
29 Sebahattin Şahinkaya Üye
30 Ekrem Cengiz Üye

Teknik Kadro
Şenol GÜNEŞ (T. Direktör/1-20. Hafta)
Yılmaz VURAL (T. Direktör/21-34. Hafta)
Turgay SEMRCİOĞLU-Hüseyin TOK (Ant.)
Muhsin ERTUĞRAL-Nurettin YILMAZ (Ant.)

pReN@_61
19.12.2010, 23:22
Hayırlı uğurlu olur inşallah.

Sefa
19.12.2010, 23:23
Faruk Özak'ın listesi de listeymiş yalnız..

bordo61
19.12.2010, 23:25
Geçmişi şöyle bir karıştırınca.

Sadri Şenerin yönetimin yeni isimler dışında.

Hep 96-95 civarı yöneticilik yapmış isimler olduğu görülüyor.

bordo61
19.12.2010, 23:29
1 Sadri Şener Başkan

2 Faruk Nafız Özak Asbaşkan-Basın Sözcüsü
3 Ali Zafer Özdemir Genel Sekreter
4 Mecit Sarı Genel Sayman
5 Kenan İskender Genel Kaptan
6 Recep Denizeri Ama.Şb.-Rus Pazarı Sor.
7 Nevzat Şakar Futbol Altyapı sorumlusu
8 Necmettin Aytekin Tesisler sorumlusu
9 Cumhur Şen Genel Sekreter Yardımcısı
10 İsmet Kalafatoğlu Başkan Yardımcısı sonra 2.Başkan
11 Salih Alpaslan Başkan Yardımcısı
12 Özer Atalay Hukuk İşleri Sorumlusu
13 Adnan Müftüoğlu Dış İlişkiler Sorumlusu
14 Cafer Hazaroğlu Halkla İlişkiler Sorumlusu
15 Süleyman Atal Personel Sorumlusu
16 Fehmi Ayvaz Stadyum
17 Muhittin Öztürk Üye
18 Remzi Önder Karaduman Üye
19 Osman Kotoman Üye
20 Metin Atasoy Üye

----------

Geçmiş İpucularını veriyor :)

96 ruhu geri geliyor :D

-----

Rus Pazarı Sorumlusu diye bir görev varmış

Ey gidi günler :)

Sefa
19.12.2010, 23:35
Rus Pazarı sorumlusu ne Abi ya haha ççç

Cem Zırıh
20.12.2010, 00:16
uzuldugum tek nokta yonetim de mahmut aksu'nun bulunmuyor olmasi sanirim :/

yatara
20.12.2010, 00:18
hayirli olsun

Celil Köse
20.12.2010, 00:23
Hayırlı uğurlu olsun..

İnşallah sorunsuz bir yönetim dönemi geçiririz..

Harun-61
20.12.2010, 00:29
basarilar.

Lütfen Transferi ciddiye alin, 2 nokta transfer.

pintilik yapmaya gerek yok, Samp. Ligine girersek o paranin 5 kati gelecek.

.

EROS87
20.12.2010, 00:31
Başkanımız Sadri Şener (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9410&page=721)

bu başlıkta yeteri kadar dinlendi açılsa artık:)

ırmak
20.12.2010, 01:01
Yukarıdaki iki ayrı listede de Atalay var:)

Kandemir
20.12.2010, 01:25
Ben bu kongrede oy kullanamadım.Ama orada geçerli oyların hepsini almış olan bir başkan var.Başkanın sorumluluğu bir kat daha arttı.Çok iyi 2 transfer yapması şart.Eğer bu takım transfer yapmaz ve şampiyon olamazsa bunun hesabını bu yönetim veremez.Mutlaka ama mutlaka bu taraftaara yakışan transferler bekliyoruz.Bu kadar oy almak her başkana nasip olmaz.Hakkını ver başkan...

Salih Yazıcı
20.12.2010, 01:36
başta başkanı ve yönetimimizi kutluyorum ancak başkan tarihten ders almayarak transfer yapmazsa ve şampiyonluk kaçarsa başkana karşı istifa başlığını açarım ve o zaman hiç kimse kızmasın kesinlikle risk alınmalıdır borçlanma konusunda ve bu şampiyonluk gelmeli bence

POYRAZ
20.12.2010, 01:36
Haydi hayirli olsun bakalim.

Dursun Kaplan
20.12.2010, 10:21
Başkanım allah utandırmasın. Seni tekrar başkan olarak görmek mutluluk verici bir durum.

Başarılar diliyorum.

Recep Alkan
20.12.2010, 10:32
61. Genel Kurulda tüm oyları alarak yeniden Başkan seçilen bir ismi kutlamak gerekli.

Bu hiç de kolay bir iş değildir. Herşeyden önce bu günümüzde çatlak bir sesin çıkmadığının, belki de ileri günlerde çıkmayacağının en büyük göstergesidir. Bir bakıma Trabzonspor'un huzurlu günlerinin habercisidir bu kongre.

Sadri Şener sırtında ki tüm gereksiz yükleri atarak, yeni bir yönetim ile seçime girmiştir. Bu saatten sonra yapması gereken de, ilk döneminde ki hataları tekrarlamadan, direksiyonu eline alarak, tam bir Başkan gibi, herşeyden haberdar olarak bu kulübü yönetmesidir.

Umarım camiamız için hayırlısı olur...