PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güvenlik Böyle mi Sağlanmalı?

Travelair
20.11.2010, 14:39
TS taraftarı maça alınmayacak

12 Kasım 2010 / 12:25

Protokol gereği misafir takımının taraftarları alınmayacağı açıklandı

Yarın saat 15.00'te İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak olan Fenerbahçe Ülker - Medical Park Trabzonspor karşılaşmasına kulüpler arasında yapılan protokol gereği misafir takımının taraftarları alınmayacak.

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'nun 14 Ekim 2010 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu'nda gerçekleştirdiği toplantıda alınan tavsiye kararı doğrultusunda iki kulüp arasında yapılan anlaşma gereği, Fenerbahçe Ülker - Medical Park Trabzonspor karşılaşmasına misafir takımının taraftarları alınmayacak.

Alınan İl spor Güvenlik Kurulu'nun tavsiye kararı şu şekilde:

"Basketbol liginde ilimizde mücadele eden Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş basketbol takımlarımızın derbi diye tabir edilen kendi aralarındaki müsabakalara karşılıklı anlaşma ile misafir seyirci almadıkları ve müsabaka emniyeti açısından Trabzonspor taraftarının da bahse konu kulüpler ile yapacağı müsabakalara taraftar getirmemeleri gerektiği, güvenlik açısından daha uygun olacağı tavsiye kararı olarak alınmıştır."

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=69738

Uğurtan
20.11.2010, 15:08
Rezalet..

Basketbol sevdirecekler bir de ülkeye..

ağasarlı emre
20.11.2010, 15:11
yanlış karar . zihniyet değişmeli artık.

Serdar Ersoy
20.11.2010, 15:14
Senelerden beri böyledir bu basketbol liginde.

Büyük maçlarda misafir takım seyircisi alınmaz salona.

Oğuz ZEYTİN
02.12.2010, 10:11
"Olaydan haberdarsınızdır, cuumartesi günkü Fb Ülker - Mp Trabzonspor
maçına alınmayacakmışız.

Senelerce "ah şu Anadolu şehirleri basketbola yatırım yapsalar" diye
sadece konuşan insanlara sesleniyorum:

İşte, biz senelerce Efes'i, Tofaş'ı, Ülker'i takip eden Trabzonsporlu
basketbolseverler artık kendi takımımızın heyecanını yaşıyoruz. Ama
ilk üç hafta Spormax sağolsun takımımızı seyredemedik. İç sahadaki
maçımızda salona giremedik. Şimdi İstanbul'daki büyük sayıdaki
Trabzonsporlulara salona giriş yasağı daha da doğrusu bilet satış
yasağı var.

Hani biz sporu ülke sathına yayacaktık!

Allen Iverson gelince "marka değeri" arttı diye ağzı kulaklarına
varanlar bu rezilliği nasıl açıklayacak?

Futboldaki fanatizmi salonlara sokmakta elinden geleni yapanlar, 2009
finalinde parkeye inip oyuncu dövenlere ses çıkarmayanlar, Kinsey'i
yumruklayanlar, Efes soyunma odasını basanlar, daha bir ay önce
kadınlar cumhurbaşkanlığı finalinde yaşananlar...

Hepsi çok acı. Ama sorumlusu ben miyim?

Takımımı seyretmek için benim vergilerimle yapılmış salona ne sebeple giremem?

Ne olduğu meçhul İl Güvenlik Kurulu yani devlet benim güvenliğimi
sağlayamayacak mı? Ya da ben potansiyel katil miyim Fb Ülkerli
kardeşlerime saldırayım?

Trabzonsporlu olması gerekmeyen kız arkadaşım, okul arkadaşım, mahalleden arkadaşım,
yurttan arkadaşımla... vs. birlikte BASKETBOL seyredemeyecek miyim?

Allah aşkına, var mı bunun mantıklı izahı?"

11 Kasım 2010 tarihinde basketbol camiasının önde gelen insanlarına gönderdiğim e-postadır. Cevapların hepsinde "haklısınız", "yöneticileriniz olaya el koysun" gibi dönüşler oldu. Hatta salsa ve mixbasket'te konu haber oldu.

Bu arada Galatasaray CC maçını TV'den izleyenler farketmişlerdir, salonda Gs formalı ve şapkalı insanlar vardı. Buraya not düşelim: İkinci yarı Abdi İpekçi'deki maça bizi almama gibi bir hakları artık kalmış mıdır?

Oğuz ZEYTİN
02.12.2010, 10:14
Trabzon taraftarı olay çıkartır mı?

Medical Park Trabzonpor'un başkanı, bizim Show'un Genel Müdürü Saner Ayar olunca, mecburen (!) basketbola ilgi gösteriyoruz. Pazartesi akşamı baktık Saner Ayar, bağlanmış Spormax'deki Basketmax programına, İstanbul İl Güvenlik Kurulu'nun kendilerinin haberi olmadan aldığı 'Basket maçlarına Trabzonsporlu taraftar alınmaması' kararını eleştiriyor. Saner Ayar, 'Bu karar alınırken biz Trabzonspor olarak yoktuk. Karşılıklı olarak niye seyirci götürülmüyor? Basketbol Federasyonu bu işe ne diyor?' gibi sorular da sorarak basketbol ailesinin dikkatini buraya çekti. Geçen yıl TSYD'yi temsilen İstanbul Valiliği'nin İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısına katılmıştım. Bu kararın altında imzası olan Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu da Karadenizli olup işinin ehli bir bürokrat izlenimi bıraktı bende. Aynı il güvenlik toplantılarında, taraftarı olmayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Olimpiyat Stadı'nda 100 kişiye oynadığı maçlarda bin 300 güvenlik görevlisinin çalıştırılması gibi saçma uygulamaları da Ali Bakoğlu çözmüştü.
Bugüne gelirken, ben de Sayın Saner Ayar gibi düşünüyorum, Sayın Valimizin basketbolun gelişmesi adına bundan sonraki maçlar için bu kararını gözden geçireceğine inanıyoruz. Ayrıca Medical Park Trabzonspor'un sahasında kaybettiği Galatasaray ve Efes Pilsen maçlarındaki centilmen tutumu da göz önünde tutulur ise böyle adımlar atmaya mecburuz. Geçen sene Fenerbahçe Ülker'in Eurolig maçlarına seyirci gelmemesi Avrupa çapında sıkıntı yarattı. NBA'dan İverson'u alan Beşiktaş Cola Turka'nın Fenerbahçe Ülker ile yaptığı maça 3 bin 200, Medical Park Trabzonspor ile yaptığı maça ise bin kişinin gelmesi de basketbolun marka değerini düşüren öğelerden. Bırakın da taraftarı olan takımlar bunları salona çekebilsin.
Ayrıca Trabzonspor'un Beko Ligi'ne çıkamadığı sene Bornova Belediyespor ile gizli bir rekabeti oluşmuştu. Eğer Bornova'da bu seneki maçta İzmir Valiliği olay çıkmasını önleyebiliyor ise bunu İstanbul Valiliği de yapabilir. Kulüplerin isteklerini yapmaya çaba gösteren Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in bu konuda olumlu adımlar atmasında fayda var gibi duruyor.

Aybars Hünalp - Güneş (2 Aralık 2010)

İsmail Alkan
02.12.2010, 21:41
Tüm hayalimiz, İstanbul'daki karşılaşmalarda binlerce taraftarımızla gövde gösterisi yapmaktı.

Alınan bu karar ki, Trabzonspor'a sorma gereği dahi duymamışlar, rezillikten başka da birşey değil.

Sizin taraftarınızın çirkefliğini bilmem ama benim taraftarım ateşli olduğu kadar centilmenliği de bilir, kendi kendini kontrol etmesini de.

POTA ARKASI Tv programında, telefonla basketbol dünyasının ünlü isimlerini konuk aldığımda, her konuğa bu konuyu sorup gündemde tutmaya devam ediyorum. Bundan sonra da gündeme getirmeye devam edeceğim.

Enteresandır, basketbolun önemli tüm isimleri de bu ilkel uygulamaya karşı.

Kısaca, inşallah bu karar gözden geçirilird e öenmli bir ayıp ortadan kalkmış olur.

Travelair
05.12.2010, 12:48
.................