PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunun Adı "Anadolu Devrimi" !!!

Mehmet S. Pervan
16.11.2010, 16:23
Bu sene nihayet hep bahsedilen Anadolu Devrimi'nin oluştuğunu düşünüyorum.

Her ne kadar;

Schuster defansif futbol oynuyorlar dese de,
Taraflı yayın yapan kişiler ve kurumlar aslında bu 3 büyüklerin düşüşü dese de,
Bazıları hakem hatalarından bahsetse de,
Kimi kendini bilmezler nasıl olsa bi kaç hafta sonra gerilerler bu Anadolu Devrimi filan değil dese de,

Bu Anadolu Devrimi'dir.

Öncelikle Trabzonspor'umuzu sonra bütün anadolu kulüplerini can-ı gönülden kutluyorum.

Her zaman böyle olalım.

Gümüshane
16.11.2010, 16:37
Ben buna karsiyim.. Anadolu Devrimi olmayacak hicbir zaman.. Belki bir sezonluk belkide 20 haftalik olur anca.. Trabzonspor Anadoludur.. gerisi fasa fiso..

Biz Anadolu dedikce Anadolu bize saldiriyor.. Cekemezlilik var..

Ts uLudaĞ
16.11.2010, 16:41
herkesın bıze karsı bı kuyruk acısı war..

Mehmet S. Pervan
16.11.2010, 16:42
Ben buna karsiyim.. Anadolu Devrimi olmayacak hicbir zaman.. Belki bir sezonluk belkide 20 haftalik olur anca.. Trabzonspor Anadoludur.. gerisi fasa fiso..

Biz Anadolu dedikce Anadolu bize saldiriyor.. Cekemezlilik var..
İstisnalar kaideyi bozmaz. Birbirimize düşeceğimize ligin tablosuna sevinmeliyiz.

Mayls
16.11.2010, 17:41
Devrim demek için çok erken olduğunu düşünüyorum.

Hazar_
16.11.2010, 17:47
Nedir bu kadrdeşim Anadolu Anadolu.Anadoluculuk yok anti-İstanbul yok devrim yok bişeyler.Fazla puan toplayan şampiyon olur.

Mustafa Yüksek
16.11.2010, 18:21
5 sene üst üste anadoludan çıkacak şampiyon. O zaman devrim sözkonusu olur. Bu tarz bir başlık vardı gerçi.

Berkedogan
16.11.2010, 18:34
biz devrimi ilk şampiyon olduğumuzda yaptık millet devrim yapmaya devam etsin hemde 6 kere yaptık .

Harun_ayar_ts
16.11.2010, 19:09
her ne kadar anadolu devrimide olsa bu tv yorumcuları yinede istanbul takımlarını konusuyo bu türk futbolu hayatta ilerliyemez....

Samet Yildirim
16.11.2010, 19:19
Anadolu Devrim gibi yorumlari felan birakalim...

Ayrimcalik yaratiyor ve atmosfer sikintisi yaratiyor kiskirtilmalar felan oluyor...

Fenerbahcede anadolunun bir takimi :)

ibrahim
16.11.2010, 19:29
Nedir bu kadrdeşim Anadolu Anadolu.Anadoluculuk yok anti-İstanbul yok devrim yok bişeyler.Fazla puan toplayan şampiyon olur.
Nokta. Bitti :alkış:

AKSOY_61
16.11.2010, 20:01
Devrim diye bişey yok sadece değişim var.Değişim devrim gibi köklü değil sonuçta.

Bu değişimin içinde ise biz yokuz biz zaten her zaman tepeye oynayan bir takımdık.
İYi bir hoca getirince istikrarı savununca böyle bir performans çıktı ortaya.

Değişime örnek bi ara sivas geçen sene bursa bu sene kayseridir.
Bu değişimin ana sebebide artan gelirler ve takımların iyi yönetilmesidir.

ziyaretci
16.11.2010, 20:04
ist takimlar i anadolu takimlari die bir sey yok... ne zamanki bjk-gs-fb nin istanbul sinirlari disarisinda tek bir seyircisi kalmaz o zaman devrim olur... TS=6 Bursa=1 son 40 yilda 7 sampiyon cikaran anadolu (yaklasik 5 de 1 i) daha ne yapmasi gerekio kendi sehir takimlarina guven asilamasi icin??

Çağatay_
16.11.2010, 20:08
9 yılda 6 şampiyonluk bizi kendimize getirmiş gözüküyor :D

lazzist
16.11.2010, 20:08
kendi adıma konuşmak gerekirse devrim lafını bu anlamda kullanılmasını sevmiyorum. anadoluda devrim yapılacaksa bu şampiyonluk veya skora endeksli bir yapıdan sıyrıllık kendi ekolünü yaratıp bu ekolle başarıyı yaşamak bunun dışındakiler günlük başarıdır benim gözümde tıpkı bursanın şampiyonluğu gibi( bu arada bursanın şampiyonluğunu küçümsemiyorum )

güneyli
16.11.2010, 20:18
Günaydın!!!!.Trabzonspor diye bir takım yıllar önce Anadolu devrimini yaptı.Kendini takip eden anadolu kulüplerine de abilik yapıyor.Durum budur.

SEDAT
16.11.2010, 20:19
- Anadolu devrimini ilk olarak biz yaptık zaten , Anadolu devriminin uyanışı olabilir mesela...

kani6161
16.11.2010, 20:29
ne biz anadolu olarım ne de antistanbul olarım. biz sadece şampiyon olarım yeter . şampiyon trabzon dedikten sonra gerisi önemli değil

sirkan
16.11.2010, 20:40
durun yaww.. hangi anadolu devrimden bahsediyorsunuz...????
hangi basariyi kutluyorsunuz???

leavemealone
16.11.2010, 20:46
Basladik yine abartmaya..
Bahsettigin sey öyle kolay olmuyor..
Bir takimlada olmuyor..
3-4 anadolu takimi düzenli olarak 3-4 yil boyunca istanbul kulüplerini ya gecmeli yada kafa tutmali..
Iste ozaman bahsettigin seyden söz edebiliriz..
Anca baslangictir bu..

inception61
16.11.2010, 21:08
sevgili kardeşim bu bahsedilen olay devrim değil ihtilaldir buda yaklaşık 35 sene önce TRABZONSPOR yapmıştı .Anadolu devrimi ise 1970 li yıllarda ESES tarafından gerçekleştirilmiştir.biraz tarihi bilgi oldu:)
referanslar:meydan laruss:D

Mustafa Umut
16.11.2010, 21:16
kısaca şöyle ifade edelim;

3 bizansın averajları toplamı=+18

bizim averajımız=+21

Bu devrimden çok İHTİLALDİR :)

sanatik
16.11.2010, 22:02
Hele bir sampiyon olalim eder 2 yil ve ardindan gerisi gelir zaten ve böylece esas anadolu devrimi sözkonusu olabilir. Katiliyorum.

En az 3 sene sampiyon anadoludan.

KUTADGU
16.11.2010, 22:12
Anadolu kavramını kabul etmiyorum ben günümüz futbolunda.

Dolayısıyla başlığında sadece "güncel" olduğunu düşünüyorum.

My
16.11.2010, 22:14
10 yıl bu ligi hallaç pamuğu gibi attık ta hiç bir şey değişmedi. Bir iki yılla yaprak kıpırdamaz :) Ancak şöyle bir 10 yıl farklı farklı Anadolu takımları şampiyon olursa o zaman bir şeyler değişmeye başlar. Bir de herkes bizim gibi değil. 20 küsür yıl geçmiş ama azalacağımıza çoğalmışız. Çok zor bence.

TS-FAN
16.11.2010, 23:19
İnternette biraz dolaşın bakın;O Anadolu dediğiniz güruh Trabzonspor lafını duyunca neler yazıyor..
Sadece BİZ varız!

Semih58
17.11.2010, 11:27
TRABZONSPOR ne zaman İSTANBUL takımlarına benzemiyor ( bugünkü gibi) başarılar o zaman geliyor.

Başarıların devamını bekliyoruz.

Mayls
17.11.2010, 11:33
Anadolu birlik değildir. Olmasın da zaten.

Ben Trabzonsporlu'yum. Benim tek istediğim isyan. Anadolu'da camialar oluşsun, yeni futbol şehirleri oluşsun, İstanbul'a isyan etsinler. Biz birbirimizi sevmeyelim, önemli değil. Ama herkes adam, herkes büyük olsun.

ApoCaN28
17.11.2010, 11:55

Ben Trabzonsporlu'yum. Benim tek istediğim isyan. Anadolu'da camialar oluşsun, yeni futbol şehirleri oluşsun, İstanbul'a isyan etsinler. Biz birbirimizi sevmeyelim, önemli değil. Ama herkes adam, herkes büyük olsun.

Aynen böyle düşünüyorum .

magicyattara
17.11.2010, 11:58
Nasıl yani Anadolu devrimi..eğer bir devrim varsa biz onu yapalı yıllar oldu..

Ne zaman Trabzonspor iyi sonuçlar alsa medyada bir şişirme operasyonu başlıyor..sanki Trabzonspor lige yeni çıkmış da bir takım başarılar yakalamış havasıyla haberler yapılıyor..

Herkesin ayakları yere sağlam bassın..ligin bitimine 22 hafta var..!!

ilhan
17.11.2010, 13:00
Daha lig başlayalı kaç hafta oldu? Neyin devrimi? Lig bitmek üzereyken son 4 hafta böyle bir sıralama olursa "devrim" deriz. Medyanın pohpohlaması ve iddialı başlıklarının gazına gelip "devrim" diye bağırmak için çok çok çok çok çok erken.

Gs, bjk, fb 3-4 maçlık galibiyet serisi yakalasa ilk 3 içerisinde olacak. 3 puanlı sistemde böyle konuşmak için çok erken.

*

Beni endişelendirende gaza gelen insanlar. Huraaaaaaa, hölele, hübeleeee huleaaaraaannn ezik İstanbul takımlarını görüyormusunuz havaları. Hepimiz iyi biliyoruz ki en kötü ihtimal ilk 5 içerisinde olacak hepsi. 2,3,4 veya lider.

* *

Bu ligde "Futbolda Devrim"in karşılığı Trabzonspor'dur. Günümüz futbolunun bu noktada olmasa bir devrim değil, Anadolu takımlarının akıllı işler yapmasıdır vs. Ama "devrim" daha başka... Tabuları yıkmak, düzenin adamı olmadan ortalığı dağıtmak. Yani biz. Yani Trabzonspor. Futbolda devrim biziz.

Mahmut Demir
17.11.2010, 13:17
Daha lig başlayalı kaç hafta oldu? Neyin devrimi? Lig bitmek üzereyken son 4 hafta böyle bir sıralama olursa "devrim" deriz. Medyanın pohpohlaması ve iddialı başlıklarının gazına gelip "devrim" diye bağırmak için çok çok çok çok çok erken.

Gs, bjk, fb 3-4 maçlık galibiyet serisi yakalasa ilk 3 içerisinde olacak. 3 puanlı sistemde böyle konuşmak için çok erken.

*

Beni endişelendirende gaza gelen insanlar. Huraaaaaaa, hölele, hübeleeee huleaaaraaannn ezik İstanbul takımlarını görüyormusunuz havaları. Hepimiz iyi biliyoruz ki en kötü ihtimal ilk 5 içerisinde olacak hepsi. 2,3,4 veya lider.

* *

Bu ligde "Futbolda Devrim"in karşılığı Trabzonspor'dur. Günümüz futbolunun bu noktada olmasa bir devrim değil, Anadolu takımlarının akıllı işler yapmasıdır vs. Ama "devrim" daha başka... Tabuları yıkmak, düzenin adamı olmadan ortalığı dağıtmak. Yani biz. Yani Trabzonspor. Futbolda devrim biziz.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Samet Türkmen
17.11.2010, 13:53
Anadolu kulüpler, anadolu devrimi ... Anlamıyorum bir türlü bu lafı gitti. Ve de çok saçma buluyorum. Biz rakibiz. Bize ne onlardan. Bunları aşmalıyız artık. Banane diğer anadolu kulüplerinden. Bunlardan ziyade lider giden takım hakkında konuşulmalı.

Hamza Öztürk
17.11.2010, 13:54
Vallah ne yalan söyleyim Sampiyonluk icin Bursayla kapisacagima Fenerle kipisip sampiyon olmak isterim

Adem Erdoğan
17.11.2010, 13:57

bu mesaja katılıyorum.

aaahmet61
17.11.2010, 14:01
devrim işi hikaye.işin doğrusu bu sene istanbul takımları yanlış transfer yaptı o kadar.devrim derken zannerdersinki anadolu klüplerinden tüm yerli futbolcularının peşinde avrupa .bu sene bizim ve bursanın avrupada ne yaptığı ortada.merak ediyorum devrim bunun neresinde.

Oruç
17.11.2010, 14:01
Popüler bir başlık olmuş.

Pop şarkıları gibi bir süre hit olur.

Devrim yapılalı yıllar oldu. Trabzonspor taraftarı hala "devrim"den bahsediyor. İnanılır gibi değil.

Size iyi bayramlar.

zafer6161
17.11.2010, 14:13
anadolu devrimi diye bir şey vardı ama şimdi yok,ne zaman başladı,göztepe uefada yarı final,eskişehir ligi tozu dumana kattığı zamanlar,sonra ne mi oldu ,TRABZONSPOR çıktı ve bu devrimi perçinledi,gecen yıl ise bursa şampiyon oldu ama bu şampiyonluk ilk önce sevgi sonra ise taraftarları sayesinde bütün takımlar tarafından antipatik oldu,o yüzden bursa şuanda sevilmiyor,ha bu devrim tekrar ne zaman başlar,bu sene biz şmp olursak devrim tekrar başlar,bu arada ben fb yi diğer iki takımdan her zaman ön planda tutarım,gerek taraftarı,gerek yönetimi,her zaman benim için sevilen kulup olmuştur,diğer yandan kayseri yide severim,konyayıda ,ilk önce dürüst ve adam olacaksın

GuRBeTCii61
18.11.2010, 00:34

*

* *

:alkış::alkış::alkış::alkış:
Super yorumladin Ilhan abi Devrim BIZIZ yani TRABZONSPOR'dur!!

Oğuz ZEYTİN
23.11.2010, 15:42
Trabzonspor taraftarının saflığı ve/veya duygusallığından kaynaklanan kendini kandırmacadan başka bir şey değildir, Anadolu devrimi saftası...

Sanki Bjk'yi-Fb'yi-Gs'yi yenince alınan 3 puan, Bursa'yı-Eskişehir'i yenince 1,5 ya da 2!

Yıllardır süregelen başarısızlıklarımızın yarattığı tahribatı Sivas'ın Bjk'ye kafa tutmasıyla dindirmeye çalışan özgüvensizlerin uydurduğu bu saçmalığı Bursa maçı sonrasında umarım tüm camia görmüştür.

Çok iyi hatırlıyorum, Bursa'nın şampiyon olduğunda foruma giren Bursalılara hadlerini bildirdiğimde "la bigben, klavye delikanlılığı yapma. Misafirimiz onlar. Kardeşimiz, canımız, ciğerimiz vs." edebiyatı yapan büyüklerimizi(!), kanaat önderlerimizi(!)...

Valla sizi bilmem. Camianın ne düşündüğü de zerre umrumda değil. Anti-İstanbulculuk Trabzonspor'u sıradanlaştırıyor, bunu göremeyen taraftar-yöneticilerin elinde bu takım bir adım yol alamaz.

Mazlumun yanında olma gibi boş söylemlere hiç girmiyorum. Her sene bizim istediğimiz oyuncuları İstanbul takımlarına gönderip milyonları kasasına dolduran bu Anadolucuk takımları değil mi?

Sen kardeşlik türküsü söyle, adam gelip benim forumumda Trabzonspor 'un geçmişine laf etsin, ben buna karşı çıkınca "klavye delikanlısı" olarak nitelendirileyim. Hem de kendi taraftarlarımca...

Sonra elin Seda'sı "onlar kendi çöplüğünde ötsün, burası Bursa" desin.

Bizimkiler de delikanlı kesilsin...

Geç kaldın Trabzonsporlu!

Sen Fener'i şampiyon yapmamakla övünürken elin minikleri büyüklük taslıyor.

Sen kendi tarihini-mazini-efsanelerini taşlarken, kaptanını yuhalarken, öz değerlerine söverken şımarıklıkta sınır tanımayanlar Manchester ile oynuyor.

*

Biliyorum kimsenin umrunda değil ama Trabzonspor TV ne zaman kurulacak?

*

Topraklarımızın Anadolusuna da Trakyasına da güneyine kuzeyine doğusuna batısına atılan imza 1984'ten bu yana soğumuş belli ki. 2011 Mayıs'ında BURSA da dahil olmak üzere ülkeyi BORDO-MAVİ boyayarak, evrim-devrim-ihtilal... (her ne haltsa) göreceğiz.

*

NOT: Üç büyük? Dört büyük? Beş büyük?

Hakikaten kaç büyük? Üç denilse kızıyoruz ya, dört denilince gururumuz okşanıyor.

Anadolu takımı olmakla da övünüyoruz.

İşin kısası, kavramların-sloganların peşinden gidip ÖZÜ yani başarıyı unutan ve gittikçe sıradanlaşan bir camia olmaktayız. Allah'tan Seda gibi ezikler var da, reflekslerimizin varlığını hatırlıyoruz.

Gümüshane
23.11.2010, 16:48
Trabzonspor taraftarının saflığı ve/veya duygusallığından kaynaklanan kendini kandırmacadan başka bir şey değildir, Anadolu devrimi saftası...

Sanki Bjk'yi-Fb'yi-Gs'yi yenince alınan 3 puan, Bursa'yı-Eskişehir'i yenince 1,5 ya da 2!

Yıllardır süregelen başarısızlıklarımızın yarattığı tahribatı Sivas'ın Bjk'ye kafa tutmasıyla dindirmeye çalışan özgüvensizlerin uydurduğu bu saçmalığı Bursa maçı sonrasında umarım tüm camia görmüştür.

Çok iyi hatırlıyorum, Bursa'nın şampiyon olduğunda foruma giren Bursalılara hadlerini bildirdiğimde "la bigben, klavye delikanlılığı yapma. Misafirimiz onlar. Kardeşimiz, canımız, ciğerimiz vs." edebiyatı yapan büyüklerimizi(!), kanaat önderlerimizi(!)...

Valla sizi bilmem. Camianın ne düşündüğü de zerre umrumda değil. Anti-İstanbulculuk Trabzonspor'u sıradanlaştırıyor, bunu göremeyen taraftar-yöneticilerin elinde bu takım bir adım yol alamaz.

Mazlumun yanında olma gibi boş söylemlere hiç girmiyorum. Her sene bizim istediğimiz oyuncuları İstanbul takımlarına gönderip milyonları kasasına dolduran bu Anadolucuk takımları değil mi?

Sen kardeşlik türküsü söyle, adam gelip benim forumumda Trabzonspor 'un geçmişine laf etsin, ben buna karşı çıkınca "klavye delikanlısı" olarak nitelendirileyim. Hem de kendi taraftarlarımca...

Sonra elin Seda'sı "onlar kendi çöplüğünde ötsün, burası Bursa" desin.

Bizimkiler de delikanlı kesilsin...

Geç kaldın Trabzonsporlu!

Sen Fener'i şampiyon yapmamakla övünürken elin minikleri büyüklük taslıyor.

Sen kendi tarihini-mazini-efsanelerini taşlarken, kaptanını yuhalarken, öz değerlerine söverken şımarıklıkta sınır tanımayanlar Manchester ile oynuyor.

*

Biliyorum kimsenin umrunda değil ama Trabzonspor TV ne zaman kurulacak?

*

Topraklarımızın Anadolusuna da Trakyasına da güneyine kuzeyine doğusuna batısına atılan imza 1984'ten bu yana soğumuş belli ki. 2011 Mayıs'ında BURSA da dahil olmak üzere ülkeyi BORDO-MAVİ boyayarak, evrim-devrim-ihtilal... (her ne haltsa) göreceğiz.

*

NOT: Üç büyük? Dört büyük? Beş büyük?

Hakikaten kaç büyük? Üç denilse kızıyoruz ya, dört denilince gururumuz okşanıyor.

Anadolu takımı olmakla da övünüyoruz.

İşin kısası, kavramların-sloganların peşinden gidip ÖZÜ yani başarıyı unutan ve gittikçe sıradanlaşan bir camia olmaktayız. Allah'tan Seda gibi ezikler var da, reflekslerimizin varlığını hatırlıyoruz.

Ayakta alkislarim bu yaziyi. Eline saglik.

Bir Sampiyonluk, bazi Taraftarlarin Trabzonspora olan "küslügünü" dindirir. Bir Sampiyonluk aslinda bizi tekrar Trabzonspor yapar.

Hasan Habip Özbay
24.11.2010, 20:32
devrim falan hikaye alışsın artık istanbul bunlara geliyor gerçek şampiyon bayağı bi arra vermiştik artık zamanı geldi

Great White
25.11.2010, 11:21
devrim falan değil bu..

baştaki d harfini atın, geriye evrim kalır ki gerçek de bu zaten. futbolumuz da tıpkı bizler gibi zaman içerisinde yavaş yavaş evrilmeye devam ediyor..

90 lı yıllarda başlayan 2000 li yıllarda gelişimine devam eden ve son yayın ihalesiyle birlikte ciddi gelirler elde eden anadolu takımları artık büyük takımlardan gelecek birkaç milyona muhtaç olmuyorlar eskisi gibi..

en azından gidenin yerini doldurabiliyorlar artık..

Anıl Caner
25.11.2010, 11:23
devrim falan değil bu..

baştaki d harfini atın, geriye evrim kalır ki gerçek de bu zaten. futbolumuz da tıpkı bizler gibi zaman içerisinde yavaş yavaş evrilmeye devam ediyor..

90 lı yıllarda başlayan 2000 li yıllarda gelişimine devam eden ve son yayın ihalesiyle birlikte ciddi gelirler elde eden anadolu takımları artık büyük takımlardan gelecek birkaç milyona muhtaç olmuyorlar eskisi gibi..

en azından gidenin yerini doldurabiliyorlar artık..

Soner Abi olan biten anadolu takımlarındaki futbolcuların paralarını zamanında alabilmeleri başka bir şey değil :). Yaşadığım yerlerin takımlarından gözlemlediğim kadarıyla parası yatan takım o haftasonu köpek gibi oynar :) Ufak sohbetlerle maçı alıp götüremiyor büyük dedikleri takımlar olay bu. Ne eksilen var ne artan aslında. Futbol hala çok kalitesiz.

Great White
25.11.2010, 11:29
almanya, fransa ve ingiltere ligini çıkarırsak genel anlamda kaliteli bir lig avrupa' nın hiçbir yerinde yok bence..

italya, ispanya, hollanda, portekiz gibi ligleri ikişer üçer takım götürüyor zaten..

zaten ben kalitenin artmasından bahsetmiyorum ki anıl. gelirler artıkça rekabet şartları biraz olsun eşitlenmiş oldu şimdi. en azından aradaki makas daraldı artık..

oflu engin
25.11.2010, 11:43

*

* *

bende yazayım diyecektim.bunun üstüne ekleyecek birşeyim yok.

krdnz
25.11.2010, 11:48
@Oğuz ZEYTİN

Yazını baştan sona okudum.Özellikle son kısım çok iyi.

Üç büyük denince kızıyoruz beş büyük denince yine kızıyoruz bu arada kendi işimizi yani sportif başarıyı unutup geçmişle avunuyoruz.Eskişehir maçında taraftar iki puan kaybettirdi.Takımını ateşlemesi gereken insanlar başka takmlara düşmanlık yerine kendi takımını motive etmeye çalışsa daha iyi olur.

Ümit Tekşan
25.11.2010, 14:25
Devrim demek için henüz erken, fakat Anadolu takımlarının bize karşı nasıl oynadığı da ortada ha biz itiraz ediyomuyuz hayır kim nasıl oynamak istiyosa öyle oynasın karşımızda ama delikanlı gibi oynasın. Taç kenarında sakatlanıp kendini yuvarlayarak sahanın içine atan futbolu soğutan bir futbol takımı oyuncusu, zihniyeti olmasın. Biz devrimi kendimiz yaparız Anadoluda biziz, Büyükde biziz, Delikanlı gibi top oynayanda biziz. Ben biliyorumki bütün Anadolu takımları bize karşı bir hırs içindeler rakipleri biz olunca bi başka havalara giriyolar. Bu yöneticisinden malzemecisine,Futbolcusuna, teknikdirektörüne hepsine bunların hepsi bizi çekemiyolar. Ha diğer İstanbul eziklerinede böyle oynasınlar eyvallah deriz. En büyük Trabzonpsor'dur. Gerisi yalan....