PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 13.Hafta | Trabzonspor 0 - 0 Eskişehirspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18

Napoli
22.11.2010, 00:27
Hakeme uyuz oldugum nokta takim ivme kazanmis tempo yapiyoruz bir faul oluyor sanki ders anlatir gibi agir agir yavas yavas haraketler iki saat konusmasi

cellchook
gs-bjk
bursa-kayseri
ibb-fb

hesaplayamadım kaç puanlık maç:)

galip gelirsek sanırım 1250 puanı hanemize yazdırıyoruz.

Uğurtan
Neyse fazla moral bozmayalım hakemi de bir kenara bırakalım...

Erdal abi,

Bu Mustafa Denizli denen entellektüel dinazorun bizle derdi nedir..

Puan kaybettik ya ayrı bir keyiflenmiş.. :)

Fatih
22.11.2010, 00:28
Bir pozisyon hakkında bu kadar farklı yorumlar yapılıyorsa ( buna eski hakemler de dahil) pozisyonun net penaltı olmadığının bir göstergesi değil midir?

Aker
Hakem son derece başarılıydı.

Trabzonspor'u çaktırmadan durdurma planını başarıyla uyguladı.

Burada bile başarılı mı başarısız mı tartışıldığına göre hiç de çaktırmamış demekki.

Aynen ve bunun neticesinde kendimi haftayaki maçta abite bülente hazırlıyorum.

Burak Sahin
Kapalı defansa çözüm...Mesela Gençlerbirliği kapalı defans yapmadı mı? Bal gibi çözdük işte o gün...Üstelik bir o kadar daha atabilirdik...Bu gün uşaklar kötü gününde idi...Hepsi bu bence....Ha daha fazla alternatif lazım...Kesinlikle lazım...

abi takim kötü gününde olabilir bu normal ama yedek klübemizle bazi arkadaslar cok övünüyorlar alanzinho yattara ama katkilari bugün sifirdi bence.......

magicyattara
22.11.2010, 00:29
Antalya maçı sonrası Şenol hoca takımın çok kötü oynadığını söylemişti halbuki.:)

Hakem sonuca bariz bir şekilde etki ederse son haftaları beklemem.Ama bu maç etmedi bana göre.
:)

Siz pozisyon olarak bakıyorsunuz..ben bu konularda oldukça tecrübeliyim..ince ince doğramak diye bir şey var..:)

@Anıl Caner

Hakem bu maçta bana göre konuşulacak tek şeydi..çünkü oynatmadığı futbolu konuşacak değiliz..futbol yoktu..nesini konuşalım..

sametaydin
22.11.2010, 00:29
Fenerbahçe puan kaybederse bu hafta fazla kayıp yaşamamış sayılırız. Bu yıl tek rakibimiz bence fenerbahçe.

ridvan1
22.11.2010, 00:31
Kesinlikle penaltı derdik..neden bilmiyorum ama bizim taraftar profilimiz de bu..
Arkadaşım ısrarla herkese penaltı olduğunu kabul ettirmeye çalışıyorsun ve hakeme yükleniyorsun.Allanzinhonun pozisyonunda adam kendisi zaten penaltı yok diyor,daha da garibi şu ki pozisyon net bir şekilde cezasahası dışında.Penaltı olması için hareketin cezasahasında olması gerekiyor en başta.Trabzonun son dakikadaki pozisyonunun dakikası 94.50.Yani hakemin o ortadan önce düdüğü çalması gerekiyordu.Bugün Colman ve Enginin atılmaması da hakemin takdir hakkını Trabzondan yana kullanması sayesinde.Colmanın ilk sarısı biraz ağır gibi gözükse de yere düşürdüğü Serdarın karnına her ne kadar ufak da olsa iki kere yerde vuruyor.Anlıyorum puan kaybı nedeniyle canın yanmış ama bizde maçı en ince ayrıntılarıyla defalarca izledik.Trabzon niçin puan kaybettim diye düşünsün,boşuna hakeme bahane bulmasın.Bu pozisyonlar İstanbul takımlarına çalınmaz mıydı diye sorarsan sana hak veririm ama hiçbirinin uzaktan yakından penaltıyla ilgisi yok.Hele hele bu tartışmalara Alanın pozisyonu katmak daha da komik.Volkan cezasahası dışında çünkü.

Erdal
Neyse fazla moral bozmayalım hakemi de bir kenara bırakalım...

Erdal abi,

Bu Mustafa Denizli denen entellektüel dinazorun bizle derdi nedir..

Puan kaybettik ya ayrı bir keyiflenmiş.. :)

Derdi bizle değil...Şenol hoca ile...Terim ve o tasfiye oldular...Şenol hoca olmadı...Üstelik aldığı övgüler sadece saha ile ilgili değil...İhtiyar adam kıskançlığı bence....Biraz Şenol hoca ya çakmak lazım belki de yoksa böyle olmayacak :)

magicyattara
Murat bende tv başından seyrettim:)

Şenol abi sen tecrübelisin abi..:) okudum o mesajını..

Eski tüfekler de olmasa..:)

Ilelioglu
22.11.2010, 00:32
Fenerbahçe puan kaybederse bu hafta fazla kayıp yaşamamış sayılırız. Bu yıl tek rakibimiz bence fenerbahçe.

Fener bu haftayi tek gecer ve bence son 5 macinida kazanip ilk yariyi 36 puan ile bitirir...

:cool:

futbalski60
22.11.2010, 00:33
Kapalı defansa çözüm...Mesela Gençlerbirliği kapalı defans yapmadı mı? Bal gibi çözdük işte o gün...Üstelik bir o kadar daha atabilirdik...Bu gün uşaklar kötü gününde idi...Hepsi bu bence....Ha daha fazla alternatif lazım...Kesinlikle lazım...

Pozisyon sıkıntısı yok duran toplar, uzaktan şutlarla da kapanan takımları çözebiliriz ama hava toplarında iyi bir santrafor olursa çok daha iyi olur.

olcay_61
aynen katılıyorum ve böyle puanlar kaybettikçe fenerin yaklaşmasından tırsıyorum...

Emrullah
Bu arada Alan'ın penaltı diye iddia edilen pozisyonu ceza sahası dışında.

yorumsuz6117
22.11.2010, 00:35
bu devre arasında ceyhun bence 3-4 milyon euroya satılabilir.İlk taliplileri bjk-gs-fb olur,onlar bu kadar kötüyken sarılabilirler ceyhuna.
ceyhun geldiği günden bu yana tek aşama kaydememiş bir oyuncu benim için.

Ceyhun nerden çıktı şimdi ya :)

Uğurtan
22.11.2010, 00:36
Derdi bizle değil...Şenol hoca ile...Terim ve o tasfiye oldular...Şenol hoca olmadı...Üstelik aldığı övgüler sadece saha ile ilgili değil...İhtiyar adam kıskançlığı bence....Biraz Şenol hoca ya çakmak lazım belki de yoksa böyle olmayacak :)

Kendisi o halde hastalığı nedeniyle yorumcu olmadı...

Yanlış anlamıyorum değil mi abi? :)

OLCAY ÇAKIR
Fatihim, hakemin görememiş olmasına insani bakabilirim.
İnsani bakacağım diye de bariz penaltıyı, çim biçme olarak göremem.
Engin, yerde kıvranmış olabilir, kınıyorum bende.
Ama birisine kızdık diye gerçeği ört bas mı edelim, ya da düşündüğümüzden geri mi duralım?

Bazen mağdurlar, mağdur olduklarını farkedemeyebilirler, Alanzinho gibi...

*

Murat güzel bir cümle yazdı; sezon sonunu mu bekleyelim diye...

Ben de o noktadayım.

*

Mehmet Yıldız bizim maçlarda güreşirken devam ettirilen pozisyonlarda, FB ile oynadıklarında her pozisyonuna faul çaldılar Sivas da ve 1-4 yenilip belkide şampiyonluktan oldular.
Öyle ince bişey bu kıyım işi.
Sezon deniyor adına bitincede. ve maalesef geç oluyor.

Hiç de güvenmem, süreklide temkinli olurum bu arkadaşlara karşı.

Objektif olamam.

Olmamama engel olan uygulamaları var, onlar müsade etmez hem.
Bir pozisyon hakkında bu kadar farklı yorumlar yapılıyorsa ( buna eski hakemler de dahil) pozisyonun net penaltı olmadığının bir göstergesi değil midir?

Burak Sahin

bencede alanzinho ve yattara varken ceyhunu satmak sacmalik olur ön ce elimizde para edip ise yaramayan adamlari cikarmamiz lazim.......

zafercalikoglu
22.11.2010, 00:37
Ben sıkıldım bu hakem muhabbetinden bence oyuncularımız oyuna iyi konstantre olamadılar,bunun gibi cok zorlu maclar yasayacagız,şampiyonluk yolu dümdüz değil ,bazen bu kayıplar bize gelmemizi sağlıyor,örneğin manisa macı gibi,milli takımdan gelen oyuncularımızın performansı cok düşüktü özellikle umutla burak,rakip takımın defansını yıpratamdılar,bunlara eklenen kötü bir colman ,vasat bir selcuk bu kadar oldu,oyunun 2.yarısı yine iyiydik,söle düşünmek lazım antepi antepte yenip kaybettiğimiz 2 puanı fazlasıyla telafi ederiz.
maç kaybedilir,kazanılır,ama Enginin Trabzonun güneşine bağırma cesaretini nerden alıyor anlamadım,taraftar sana psikopoat dediyse onu diyen kişiler içinde cok psikopat var ,aklını başına al,nerde kimle diyalogda oldugunu iyi belle kardeş..

Paksoy
Duran toplardaki tehlikemizi biliyorlar ve faul yapmıyorlar kolay kolay,bu maçda bir pozisyonda Yattara topu aldı herifin biri faul yok,faul yok diye yırtındı.

ESER
Fener bu haftayi tek gecer ve bence son 5 macinida kazanip ilk yariyi 36 puan ile bitirir...

:cool:

ben pek sanmiyorum,

fenerin deplasman karnesi ortada ve oynayacagi maclar da oyle cantada keklik maclar degil.

bizim icin antep maci ne kadar zor ise fb icinde belediye maci oyle.

olcay_61
geç girdiğim için çok takip edemedim forumu. yattara konusunda fikirler nedir takımda bir tavır var ona karşı adam bomboş top istiyo tam zıttına gönderiyolar. bir kaç maçtır benzer pozisyonlar vardı ama bugünkü pozisyonlarda resmen sinirlendim stadda bukadar da olmaz dedim....

magicyattara
22.11.2010, 00:39
Arkadaşım ısrarla herkese penaltı olduğunu kabul ettirmeye çalışıyorsun ve hakeme yükleniyorsun.Allanzinhonun pozisyonunda adam kendisi zaten penaltı yok diyor,daha da garibi şu ki pozisyon net bir şekilde cezasahası dışında.Penaltı olması için hareketin cezasahasında olması gerekiyor en başta.Trabzonun son dakikadaki pozisyonunun dakikası 94.50.Yani hakemin o ortadan önce düdüğü çalması gerekiyordu.Bugün Colman ve Enginin atılmaması da hakemin takdir hakkını Trabzondan yana kullanması sayesinde.Colmanın ilk sarısı biraz ağır gibi gözükse de yere düşürdüğü Serdarın karnına her ne kadar ufak da olsa iki kere yerde vuruyor.Anlıyorum puan kaybı nedeniyle canın yanmış ama bizde maçı en ince ayrıntılarıyla defalarca izledik.Trabzon niçin puan kaybettim diye düşünsün,boşuna hakeme bahane bulmasın.Bu pozisyonlar İstanbul takımlarına çalınmaz mıydı diye sorarsan sana hak veririm ama hiçbirinin uzaktan yakından penaltıyla ilgisi yok.Hele hele bu tartışmalara Alanın pozisyonu katmak daha da komik.Volkan cezasahası dışında çünkü.

Benden çok senin ki yanmış..

Benim penaltı dememden sana ne..14 kişi savunma oynayıp 1 puan almak sizi çok mutlu etmiş olmalı..
Keşke fenere de böyle oynasaydınız..açılıp saçılmasaydınız..

cellchook

cunku satılıp bıze takım kımyası acısından bırsey kaybettırmeyecek ama cok para kazandırabılecek sadece ceyhun var.
yattara ve alanın bu halllerı ıle talıplısı olmaz.
bu baslıkta bu konu sacma oldu,kendımce takımı ve devre arası transferlerı dusunuyordum da.

Burak Sahin
geç girdiğim için çok takip edemedim forumu. yattara konusunda fikirler nedir takımda bir tavır var ona karşı adam bomboş top istiyo tam zıttına gönderiyolar. bir kaç maçtır benzer pozisyonlar vardı ama bugünkü pozisyonlarda resmen sinirlendim stadda bukadar da olmaz dedim....

yattara takmis kafaya illa birkac adam gecip öyle pas atacak eski performansida yok zaten bence artik formayi hak etmiyor....

Ceyhun Öncü
gol olsaydi sevinirdik falan överdik takimimizi ama demek istedigim alanzinho ikinci yari 5 de atsak 5 kurusluk top oynamadi yigidin hakki yigide sonuc ne olursa olsun......

Alanzinho ile ne alip veremedigin var bilemiyorum ama sürekli elesdiriyorsun öyle objektivde degilsin

Maci da izlemedim, özetinede bakmadim sadece radyodan dinledim ve forumdan takip ettim

Spikerin agzindan Alanzinho ve Doga ismi hic düsmedi
Burdakiler Alanzinhonun oyuna hareket getirdigini yazmislar

Ilk yariyi izle ve pozisyonlari not et, kim baslatti kim pas atti diye ve aynisini ikinci yari icibde yap en cok onun adi gecer

Sezon basindan bu yana Trabzonspor icin kesinlikle Colman dan daha faydali
Zaten oynadigi süre ve gol/assistlerine bak anlarsin

Maca gelince : Ben 1-0 raziydim EsEs in iyi bir kadrosu var hatta kalite olarak Bursadan daha üstünler. Normal bir puan kaybi kendi adima Antep macindada puan kaybi olabilir ama emin oldugum tek sey bu sene

SAMPIYON T R A B Z O N S P O R

irfanb
22.11.2010, 00:41
Ilk yariyi seyretmedim,ikinci yari tüm ataklarda Alan vardi,kaleye cekilen sutlarda Alan vardi, nedir bu Alan takintisi anlamadim gitti.

Fanatik34
Colman'a verdiği ilk sarı olmasa, 2. yarı şablon böyle olmayacaktı, tercih farklı olacaktı belkide.

Hakem Colman'ı iptal etti, yanılıyor muyum?

Aynen Bursa da Cale'yi iptal ettikleri gibi...

Hakem, Şenol hocayıda zorunlu tercihe itti belkide?

Hakemlerin benzer pozisyonlarda tepkilerine bakmak lazım bu ligde.

En sağlıklı sonuç alma yöntemi bu.

Tecrübelerimiz, özellikle Trabzonspor'un mağdur olduğu yönünde değil midir?

*

Engin'in pozisyonunu süzememesine insani bakabilirim.

Ama bu pozisyon bence penaltı. Görememiş olması gerçeği değiştirir mi?

Lig tv de resmen değil dendi, ve büyük bir keyifle aldatma iması belleklere yerleştirildi?

Geleceğimizi ipotek altına alıyorlar düşüncesindeyim...

Engin, harici bir müdahale ile topa vuramadı.
Meselenin özü bu değil mi?
Çime vurmuş. Doğru. Ama biz pozisyonun bir öncesine neden bakmıyoruz?

Marcus u da severim ayrıca, ama o da hata yapabilir:)Benden baska bunu görebilen yok mu (paranoyaklik bende mi acaba diye düsünürken) hele sükür:) Asil konusulmasi gerekenleri atliyoruz maalesef!

Emrullah
bencede alanzinho ve yattara varken ceyhunu satmak sacmalik olur ön ce elimizde para edip ise yaramayan adamlari cikarmamiz lazim.......

Yattara ve Alan'a kim para verir bu ligde. İkisini satsan Ceyhun'a verecekleri para kadar etmez. Bu yüzden bu futbolcuları kazanma adına ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Eğer ümitsiz bir vaka ortadaysa daha fazla uzatmaya gerek yok. Özellikle Yattara'ya haddinden fazla tahammül ettik. Umarım bu son senesi olur.

ESER
22.11.2010, 00:42
Ilk yariyi seyretmedim,ikinci yari tüm ataklarda Alan vardi,kaleye cekilen sutlarda Alan vardi, nedir bu Alan takintisi anlamadim gitti.

abi vurmasina vurdu da vuruslar hep patlak topa vurur gibiydi.

olcay_61
22.11.2010, 00:43
yattara takmis kafaya illa birkac adam gecip öyle pas atacak eski performansida yok zaten bence artik formayi hak etmiyor....
evet eski performansından uzak olabilir ama oyun kilitlenmişken sahaya süreceğin başka alternatifin yok ve ona da boş pozisyonlarda top atılmıyo bariz gözüküyo durum, çalım atacağı adam bile yoktu önünde

magicyattara
Fatihim, hakemin görememiş olmasına insani bakabilirim.
İnsani bakacağım diye de bariz penaltıyı, çim biçme olarak göremem.
Engin, yerde kıvranmış olabilir, kınıyorum bende.
Ama birisine kızdık diye gerçeği ört bas mı edelim, ya da düşündüğümüzden geri mi duralım?

Bazen mağdurlar, mağdur olduklarını farkedemeyebilirler, Alanzinho gibi...

*

Murat güzel bir cümle yazdı; sezon sonunu mu bekleyelim diye...

Ben de o noktadayım.

*

Mehmet Yıldız bizim maçlarda güreşirken devam ettirilen pozisyonlarda, FB ile oynadıklarında her pozisyonuna faul çaldılar Sivas da ve 1-4 yenilip belkide şampiyonluktan oldular.
Öyle ince bişey bu kıyım işi.
Sezon deniyor adına bitincede. ve maalesef geç oluyor.

Hiç de güvenmem, süreklide temkinli olurum bu arkadaşlara karşı.

Objektif olamam.

Olmamama engel olan uygulamaları var, onlar müsade etmez hem.

Yok Olcay'ım hakem iyi maç yönetti..

Haftaya doğrarlar bizi bu yorumlardan sonra..ne zaman akıllanacağız biz..

sametaydin

Bugün yattara, alanzinho, colman ve burak rezalet oyun oynadılar. Bunlara biraz engini de ekleyebiliriz. Selçuk ise sahanın he yerindeydi jaja bugün bize geldiği günden beri en iyi futbolunu oynadı. Oyuncularımızın çogunun bugün gününde olmaması bize bu puan kaybını getirdi.

Bunların dışında yattara heralde futbol hayatının sonlarına yaklaştı. Ben yattarayı inanılmaz bir sevgim vardı ama bizim sevigmizi suistimal etti. Bir daha da sözleşme imzalanmasına gerek yok. Alanzinho ise elimizden çıkarmamız gereken bir oyuncu.

Burak Sahin
Alanzinho ile ne alip veremedigin var bilemiyorum ama sürekli elesdiriyorsun öyle objektivde degilsin

Maci da izlemedim, özetinede bakmadim sadece radyodan dinledim ve forumdan takip ettim

Spikerin agzindan Alanzinho ve Doga ismi hic düsmedi
Burdakiler Alanzinhonun oyuna hareket getirdigini yazmislar

Ilk yariyi izle ve pozisyonlari not et, kim baslatti kim pas atti diye ve aynisini ikinci yari icibde yap en cok onun adi gecer

Sezon basindan bu yana Trabzonspor icin kesinlikle daha faydali
Zaten oynadigi süre ve gol/assistlerine bak anlarsin

Maca gelince : Ben 1-0 raziydim EsEs in iyi bir kadrosu var hatta kalite olarak Bursadan daha üstünler. Normal bir puan kaybi kendi adima Antep macindada puan kaybi olabilir ama emin oldugum tek sey bu sene

SAMPIYON T R A B Z O N S P O R

ben maci izledim renkdas bu adam bu takima hic bir pozitiv katki saglamiyor inan bana top kaybi yapiyor fizik gücü bu ligde oynayancak kadar yeterli degil öyle oyunun ilk baslarimnda biraz etkili olur gibi oldu birkac sutu var ama hepsi klasik alanzin ho gibi hep kalecinin üstüne takimi bir kisi eksik oynatiyor alanzinho dan cok beklentim oldugu icin bakiyorum sahada hicbirsey göremiyorum ayricada ataklari engin selcuk jaja organizasyonu yönetti alanzinho degil sana kim dediyse yanlis demis....

Paksoy
22.11.2010, 00:45
Her puan kaybında birilerini göndermek moda oldu.

cellchook
22.11.2010, 00:46
bu arada maçı izlerken benim ve arkadaşlarımın dikkatini birşey çekti sahanın çimlerinin normale göre daha uzun oldugu görüşünde birleştik.
bazı pozisyonlarda özellikle attığımız şutlarda lig tv nin tekrar çekimlerinde bariz belli.topu yavaşlatan bir durumdur bu..
stada gidenlerin dikkatini çekti mi.
zeminimizde bir sıkıntı var mı?

Vkgz
bence santrafor eksikliğini hissettik bu maç (aslında oyle bir eksiğimiz yoktuda... ahh teo ahh) , umut deplasmanda iyi ama içerde yeterli değil, aynı şey kısmen burak içinde geçerli genede iyidir ama antep maçını kazanmalıyızki devre arasına fenerle 8-9 puan farkla girebilelim

Burak Sahin
Yattara ve Alan'a kim para verir bu ligde. İkisini satsan Ceyhun'a verecekleri para kadar etmez. Bu yüzden bu futbolcuları kazanma adına ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Eğer ümitsiz bir vaka ortadaysa daha fazla uzatmaya gerek yok. Özellikle Yattara'ya haddinden fazla tahammül ettik. Umarım bu son senesi olur.

bu lig olmasada norvec isvec birilerini bulup veya takas yöntemiyle ikna edip bu adamlari elimizden cikarmamiz lazim artik bizim takim kalitesinin cok altindalar yattaa bunu anlamistir bugün iyice bu adamlar durdukca degerleri düsecek biran önce elimizden cikarmaya bakacagiz....

irfanb
abi vurmasina vurdu da vuruslar hep patlak topa vurur gibiydi.

Biri kaleciden döndü,biri defansa carpti ki adamlar 8 kisiyle kale cizgisi önündeydi.
Adam yapti yapacagini.Girmedi iste.
Tek elestirebilecegim yönü fizigi güclü degil,ikili mücadelelerde hep kaybediyor,yere düsüyor.

Uğurtan
22.11.2010, 00:48
Her puan kaybında birilerini göndermek moda oldu.

Puan kaybı ile alakası yok durumun..

Kadromuza kattıklarımızla seviyesini yükseltiyoruz takımın 3 senedir..

Alanzinho bize faydalı olamaz bu bariz..

Yattara zaten bitmiş..

Gereksiz yere kadroda yer işgal etmelerindense yerlerine daha fazla katkı verecek isimler bakmakta fayda var.

Gümüshane
bu macta hicbirsey eksik degildi.. sadece sans yanimizda degildi..

mashal61
Ben bir şeyden eminim.

Mustafa Denizli neyi üstüne basa basa söylüyorsa Trabzonspor hakkında tersini yapmalısınız. (Arada istisnalar olabilir, bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir.)

Bugün Engin hakkında olumsuz konuştu. O zaman Engin'i bağrımıza basalım.

Alanzinho ve Yattara kazanılmalı dedi. Demekki Alanzinho ve Yattara'dan bu saatten sonra beklenti içine girmeyelim. Yolları ayırmaya bakalım.

sametaydin
22.11.2010, 00:49
bence santrafor eksikliğini hissettik bu maç , umut deplasmanda iyi ama içerde yeterli değil, aynı şey kısmen burak içinde geçerli genede iyidir ama antep maçını kazanmalıyızki devre arasına fenerle 8-9 puan farkla girebilelim

Devre arasına kadar umutla idare edicez. Devre arasında kesinlikle forvet transferi yapılacaktır. En azından ben öyle düşünüyorum. Çünkü tüm sene sadece umutla gitmez. Orta sahaya da ernst gibi bir oyuncu gerekiyor.

Burak Sahin
22.11.2010, 00:49
Biri kaleciden döndü,biri defansa carpti ki adamlar 8 kisiyle kale cizgisi önündeydi.
Adam yapti yapacagini.Girmedi iste.
Tek elestirebilecegim yönü fizigi güclü degil,ikili mücadelelerde hep kaybediyor,yere düsüyor.

alanzonho kalitesindeki bu oyuncu bu olmamali bu adama biz 4 milyon euro verdik millet guti sini quaresmasi ni begenmiyor siz alanzinho ya laf söyletmiyorsunuz....

Paksoy
22.11.2010, 00:50
Puan kaybı ile alakası yok durumun..

Kadromuza kattıklarımızla seviyesini yükseltiyoruz takımın 3 senedir..

Alanzinho bize faydalı olamaz bu bariz..

Yattara zaten bitmiş..

Gereksiz yere kadroda yer işgal etmelerindense yerlerine daha fazla katkı verecek isimler bakmakta fayda var.
geçen hafta neden konuşulmadı,İlk yarı Alan sahada yoktu takım daha kötüydü,ikinci yarı Alan girdi hareketlilik geldi,sorun Alanmı? başka bieşey olamaz mı?

Fatih Özkan
Meğer bizim takımda iş yokmuş ya (:

Burak Sahin
Ben bir şeyden eminim.

Mustafa Denizli neyi üstüne basa basa söylüyorsa Trabzonspor hakkında tersini yapmalısınız. (Arada istisnalar olabilir, bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir.)

Bugün Engin hakkında olumsuz konuştu. O zaman Engin'i bağrımıza basalım.

Alanzinho ve Yattara kazanılmalı dedi. Demekki Alanzinho ve Yattara'dan bu saatten sonra beklenti içine girmeyelim. Yolları ayırmaya bakalım.

aynen renkdas cok dogru bir tespit bu adam ne diyorsa tam tersini yapmaliyiz :)

asimetrik
22.11.2010, 00:51
bu arada maçı izlerken benim ve arkadaşlarımın dikkatini birşey çekti sahanın çimlerinin normale göre daha uzun oldugu görüşünde birleştik.
bazı pozisyonlarda özellikle attığımız şutlarda lig tv nin tekrar çekimlerinde bariz belli.topu yavaşlatan bir durumdur bu..
stada gidenlerin dikkatini çekti mi.
zeminimizde bir sıkıntı var mı?

Bu konu benim de dikkatimi çekti. Pas alışverişlerinde ve top sürerlerken göze batıyordu.

Emre7
22.11.2010, 00:51
Burak Yılmaz: Kaybedilmiş 2 puan çok önemli fakat fizik olarak çok yorgunduk,gaziantep maçında telafi etmek istiyoruz..

oyuncular, buraya getirdi. Biten giden bişe yok. Kapılmayın rüzgara. Destek verin yılda 1 kere de olsa... Hadi!

irfanb
22.11.2010, 00:52
alanzonho kalitesindeki bu oyuncu bu olmamali bu adama biz 4 milyon euro verdik millet guti sini quaresmasi ni begenmiyor siz alanzinho ya laf söyletmiyorsunuz....

Jaja ´ya da dünya para verdik,sutlari kaleyi bulmadi,son saniyedeki golü kacirdi.
Satalim mi?

Paksoy
22.11.2010, 00:53
Burak Yılmaz: Kaybedilmiş 2 puan çok önemli fakat fizik olarak çok yorgunduk,gaziantep maçında telafi etmek istiyoruz..

oyuncular, buraya getirdi. Biten giden bişe yok. Kapılmayın rüzgara. Destek verin yılda 1 kere de olsa... Hadi!
Milli takıma oyuncu vermesek bizim için daha güzel olacak,bunu herzaman söylüyorum.

Haluk Pehlivan
22.11.2010, 00:55
yattara artık miadını doldurdu, oyuna girdi ama hiçbir katkısı olmadı..bilemiyorum belkide alan ile birlikte aynı anda oynaması yanlıştır..
Hakem çok düdük çaldı maçı kesti bana göre verdiği kararların çoğu doğru idi birisi hariç oda bizi galibiyetten etti; colmana sarı kart göstererek oyundan düşürdü ve mecburi değişikliğe gittik..
enginin çıkarken ettiği küfürler eğer hocasına ise hemen kovulmalı yok hakeme ise cezasını pfdk verecektir, bunun yaptığı takımı için hırs değil takımına yapılmış hakarettir.

Burak Sahin
Jaja ´ya da dünya para verdik,sutlari kaleyi bulmadi,son saniyedeki golü kacirdi.
Satalim mi?

alanzinho sana kac mac kazandirdi kac gol atti kac asist yapti 3 teknik direktörle calisti hepside oynatti ama sonuc ortada.... jaja bu ligin kalbur üstü futbolcusudur karsilastirma yaparken daha dogru kisileri secelim....

ayricada alanzinho nun gitmeisni isteyen sirf ben degilim forumda ama sizin gibi birkac kisi var cok iyi oynadigini söyleyen falan filan.....

olcay_61
Milli takıma oyuncu vermesek bizim için daha güzel olacak,bunu herzaman söylüyorum.
renktaş hatırlarmısın bir dönem milli takımın kadrosu gsden oluşuyodu ve o gs açık ara farkla şampiyon oluyodu.

irfanb
22.11.2010, 00:59
alanzinho sana kac mac kazandirdi kac gol atti kac asist yapti 3 teknik direktörle calisti hepside oynatti ama sonuc ortada.... jaja bu ligin kalbur üstü futbolcusudur karsilastirma yaparken daha dogru kisileri secelim....

ayricada alanzinho nun gitmeisni isteyen sirf ben degilim forumda ama sizin gibi birkac kisi var cok iyi oynadigini söyleyen falan filan.....

Üc teknik direktör Alan`i oynattigina göre bir bildikleri var demek ki.
Gitmesini o kadar istiyorsaniz imza toplayip yönetime sunun ne diyeyim.

Paksoy
22.11.2010, 01:01
renktaş hatırlarmısın bir dönem milli takımın kadrosu gsden oluşuyodu ve o gs açık ara farkla şampiyon oluyodu.
Evet hatırlıyorum, Belçika,Almanya Kazakistan maçlarında Arda,Sabri sakatlandı onlarıda hatırlıyorm,

sametaydin
22.11.2010, 01:02

Şu an elimizde aynı mevkide kat kat daha iyisi jaja varken alanzinhoya gerek yok. Yabancı hakkını daha değişik şekilde kullanabiliriz. ALanzinho bir ara gerçekten formdaydı ama genel tabloya baktığımızda alanzinho bu takımda bekleneni veremedi. İmza toplamaya gerek yok bence seneye bu takımda olmaz alanzinho.

Burak Sahin

aslinda cok güzel bir fikir benim 3 teknik direktörü belirtmemdeki amacim 3 teknik direktörlede calisti ama istedigimiz verimi alamiyoruz benim anlatmak istedigim bu artik sampiyonluga oynayan bir takimiz alanzihonun forma girmesini bekleyecek halimizde vaktimizde yok bugünki eses maci onun icin büyük bir sansdi biraz daha etkili oynayabilirdi ama olmadi ne yattara nede alanzinho artik bu takimin oyunculari degiller.... maalesef......

mashal61
Taraftarın satılması için imza topladığı birini kim kaça alır? :):) Ben çok istiyorum evet. Yattara'nın gitmesini de çok istiyorum. Ama takımdaki hava neden bozulsun. Zaten zamanı gelince hepsi gönderilir. Nasıl Gökhan Ünal'dan kurtulduysak, Teofilo'dan kurtulduysak bunlardan da bir şekilde kurtuluruz. Yarın forma alacağım. Ödediğim paranın Yattara'ya verilmesini, Alanzinho'ya gitmesini de istemiyorum.

Erdal
22.11.2010, 01:03
Neyse ben çekileyim...Ama son giderken bir kaç vuruş yapayım...

Milli takıma oyuncu alınmaz, neden almıyorlar...Alırlar bu kez de uşaklar yorulmuş olur puan kaybetmiş oluruz...
Hakem hatasıyla puan da aldık biz...Üstelik o puanı almasak şimdi lider değildik Kayseri liderdi...Hakemlerin bizi kıymayacağını söyleyemem...Ama bu ihtimal var diye her hata da ayağa kalkmanın doğru olmdığını düşünüyorum...Dört tarafımız düşmanlarla kaplı falan değil...Ha dostlarla da değil...Bir aydır bu ülkede futbolla ilgili olan hemen herkes isteyerek ya da istemeyerek bizi övüyor...Bunda tek başına saha sonuçları değil sebep....Ben Trabzonspor un büyümeye çok müsait bir konumu olduğunu düşünüyorum...Bu "herkes düşman" bakışı ile pek mümkün görünmüyor bana...Siyasete Demirel in soktuğu "Makulu aramak" tabiri var...Bence makulu arayalım...Allah rahatlık versin...Artalım eksilşmeyelim taşalım döklümeyelim....Hayırlar fetholsun şerler defolsun....

olcay_61
Evet hatırlıyorum, Belçika,Almanya Kazakistan maçlarında Arda,Sabri sakatlandı onlarıda hatırlıyorm,
sakatmı döndü bizim oyucularımız :D
neyse sen beni anlayamadın ne kadar izah etsem de anlayacağını sanmıyorum boşver

golebshera
Takım bariz yorgundu. Kafa ve fizik olarak. Ama böyle maçları taraftar koparır. TV başında kahrolduk resmen. 2. yarı taraftarın duruma el atması, takımı gayrete getirmesi gerekirdi. Burda tempo da baskı da taraftar sayesinde gelir.

Şampiyon olacağız beyler, Yavuz Selim'de amatör maçı değil bu. Taraftar konusunda acil birşeyler yapılması gerekiyor.

Paksoy
22.11.2010, 01:04
Alan ilk yarı yokken ,takım daha kötüydü,Onun nedenide Alanzinho mu?

Ömer Faruk61
22.11.2010, 01:04
Arkadaş gene mi tartışma gene mi oyuncuları kötüleme gurur duyun iftihar edin böyle bir Hocamız olduğu için ve 90+4 te bile mücadeleyi bırakmıyan futbolcularımız olduğu için.Bırakın şimdi o iyi bu kötü işlerini.Colman rezaletti bu akşam ne yani gönderelim mi 1 maçla mı değerlendirecez adamlarımızı.Sabır ve Sağduyu olmaz ise 7 zor renktaşlar.

Oemer61
22.11.2010, 01:05
Alanzinho düsmanlari aciklasin sorunlarinin ne oldugunu lütfen. Alanzinho'nun oynadigi futbol bu zaten, adam oyuna girdikten sonra hareketlendi takim bir sürü atak baslatti, daha ne yapsin ucsun mu??? Ilk yari boyunca sahada gezen sevgili Colman'iniza neden hic bir laf diyen yok? Ayrica bugün Umut'ta yoktu sahada, hic birsey yapmasa bile her mac en cok kosan 5 futbolcunun icerisinde olurdu, bu sefer hic birsey yapmadi. Teofila'da bizi yari yolda birakip gidince takimda yine forvet kalmadi, Umut'a bagimliyiz resmen. Takim icerisinde bazi futbolculari kafaya takip onlari günah kecisi ilan edeceginize destek olun destek. Bu senede elimize gelen sampiyonluk firsatini geri cevirirsek cok vururuz basimizi duvarlara taslara, artik bitmeli bu hasret...

Paksoy
22.11.2010, 01:06
sakatmı döndü bizim oyucularımız :D
neyse sen beni anlayamadın ne kadar izah etsem de anlayacağını sanmıyorum boşver
Dönmedi,bu yıl Şampiyonluğa odaklandık,Burak orgun döndük demiş ?
-hemen salak olduğumu anlamanda çok güzel,ukalalık çok yakışmış

futbalski60
22.11.2010, 01:07
Çok abartmamak lazım bu maçı Manisa, Kayseri,Antalya maçı gibi kötü değildik bu maçta ama Gaziantep maçı çok önemli eğer o maçta puan kaybı olursa üzerimize çok gelirler zaten camia olarak kriz yaratmak için uğraşıyoruz biraz olumlu düşünmek lazım bu aralar.

Gökhan KAN
22.11.2010, 01:10
Bazı arkadaşlarda öyle bir hava yaratmışki sanki 5 atarız 7 atarız diyenler yüzünden puan kaybettik. Arkadaş o öyle düşünüyor olabilir. Sen düşünmüyorsan düşünme.
Maç biter bitmez hemen fark atarız diyenlere selam gönderiyorlar. ççç

Paksoy
22.11.2010, 01:19
Bu arada iyi yada kötü oynadık tartışıyouzda ,rakip takımın gözünden olaya bakmak lazım,Kayseri bize pozisyon vermedi, kendimizde suç aradık, ESES'in oyunu bozmaya yönelik oynadı başarılıda oldu,Gs,BJK,FB'ye karşı böyle oynamazlardı,bize açık oynayarak asla kazanamayazaklarını biliyorlar.

golebshera
22.11.2010, 01:19
Hakem hatasıyla puan da aldık biz...Üstelik o puanı almasak şimdi lider değildik Kayseri liderdi...Hakemlerin bizi kıymayacağını söyleyemem...Ama bu ihtimal var diye her hata da ayağa kalkmanın doğru olmdığını düşünüyorum...Dört tarafımız düşmanlarla kaplı falan değil...Ha dostlarla da değil...Bir aydır bu ülkede futbolla ilgili olan hemen herkes isteyerek ya da istemeyerek bizi övüyor...Bunda tek başına saha sonuçları değil sebep....Ben Trabzonspor un büyümeye çok müsait bir konumu olduğunu düşünüyorum...Bu "herkes düşman" bakışı ile pek mümkün görünmüyor bana...Siyasete Demirel in soktuğu "Makulu aramak" tabiri var...Bence makulu arayalım...Allah rahatlık versin...Artalım eksilşmeyelim taşalım döklümeyelim....Hayırlar fetholsun şerler defolsun....

Tamamen katılıyorum sana. Olgun ve mantıklı olmalı. Hakkaniyetten vazgeçmemek asaletin şartıdır. (Son cümlenin de devamı: Niyazlar kabul ola, Allah, erenler her iki cihanda destekçimiz ola...)

SDanışmaz
22.11.2010, 01:20
Bazı arkadaşlarda öyle bir hava yaratmışki sanki 5 atarız 7 atarız diyenler yüzünden puan kaybettik. Arkadaş o öyle düşünüyor olabilir. Sen düşünmüyorsan düşünme.
Maç biter bitmez hemen fark atarız diyenlere selam gönderiyorlar. ççç

Onlar da "Aleyküm Selam" diye karşılık versinler ççç

The Ciks
Direğe takılmasaydık muhtemelen...önümüzdeki tüm bentler devrilecekti....
şampiyonluk adına.....

Onur un hanesıne 1 puan yazalım....o 1 puan birinciliğimizin ulvi işareti olsun...hem milli takımın 1. kalecisi olsun...hemde takımını şampiyon yapan kaleci...

kayseri deplasmanında aldığımız 1 puan bizi şampiyon yapmıştır...
2.yarı bursadan sahamızda alacagımız 3 puan ....halefin selefine şampiyonluk devir teslim töreni olacaktır...

bu arada cok onceden soyle bır cumle kurgulamıs ıdım....

devre arası iki yıldız ısım alınacaktır....dıye....

forvetın 5 metre gerısını alabılen baskan...önünü gorebılen sadrı baskan...
iki ısım alacaktır...
dostu adnan polat tarafından şampiyonluğunuz kutlu olsun dıye ıstanbuldan ugurlanacaktır...
ıstanbulu fetheden fatih sultan mehmet ne diye ; akabinde gidip trabzonu fethetsinki...hem öyle değilmi...öyle değilmi sanki...
inanın aynıyla vaki...
anlatamam öyle bir imanki...
şampiyonluğumuz çok yakın sanki...

Burak Sahin
Alan ilk yarı yokken ,takım daha kötüydü,Onun nedenide Alanzinho mu?

klavyen falan mi takili kaldi renkdas :) ayni seyleri yazip duruyorsun ilk yari etkisizdik takimin genelinde vardi bu hava colmanin formsuzluguda üstüne tuz biber oldu.....
senol hoca takimi takim hücümü takim defansi seklinde oynatiyor genelde sectigi poyuncular fizik gücü yüksek pres yapabilen oyunculardan olmali ki takim oyununu oynayabileleim..... dikkat edersen biz ön liberosuz oynayan nadir takimlardaniz ön libero yerine oyunu cift yönlü oynayabilen iki adamla oynuyoruz selcuk colman yani orta sahamiz biraz yumusak eee birde alanzinho yattara gibi oyuncular olunca takim bir kisi eksik oynuyor ünkü bu adamlar takim oyununa katkilari sifir olan tamamen bireysel yetenekleriyle futbolu oynamaya calisabilen adamlar o yüzden artik alanzinho yattara devri senol hoca nin oynatmak istedigi taktikte yeri yoktur....

Paksoy
22.11.2010, 01:30
klavyen falan mi takili kaldi renkdas :) ayni seyleri yazip duruyorsun ilk yari etkisizdik takimin genelinde vardi bu hava colmanin formsuzluguda üstüne tuz biber oldu.....
senol hoca takimi takim hücümü takim defansi seklinde oynatiyor genelde sectigi poyuncular fizik gücü yüksek pres yapabilen oyunculardan olmali ki takim oyununu oynayabileleim..... dikkat edersen biz ön liberosuz oynayan nadir takimlardaniz ön libero yerine oyunu cift yönlü oynayabilen iki adamla oynuyoruz selcuk colman yani orta sahamiz biraz yumusak eee birde alanzinho yattara gibi oyuncular olunca takim bir kisi eksik oynuyor ünkü bu adamlar takim oyununa katkilari sifir olan tamamen bireysel yetenekleriyle futbolu oynamaya calisabilen adamlar o yüzden artik alanzinho yattara devri senol hoca nin oynatmak istedigi taktikte yeri yoktur....
Takılı kalmadı. kopyala-yapıştır yapıyorum.:)

Burak Sahin
22.11.2010, 01:32
Takılı kalmadı. kopyala-yapıştır yapıyorum.:)

:) bak the ciks abi geldi yüreklerimize soguk ayran serpti :) keyfini cikar yazisinin :)

Paksoy
22.11.2010, 01:33
Sergen,Taraftar puan kaybına hiç tepki göstermedi,Çünkü Trabzonspor ne gerekiyorsa yaptı taraftar oyunu beğendi gibi bişey söyledi.

Paksoy
22.11.2010, 01:34
Valla okuyunca rahatladım gerçekden fazla karalar bağlıyouruz.

Armağan Dere
22.11.2010, 01:35
Şunu anladım ki bu takım Umut ve Burak'la şampiyon olamaz..öbür adamlarda da durgunluk vardı ancak..sen forvet olarak bazı maçları tek başına koparabilmelisin..Hele o arka direkteki pozisyon kalenin içinden auta atmayı başardı..

Burak Sahin
22.11.2010, 01:35
Valla okuyunca rahatladım gerçekden fazla karalar bağlıyouruz.

yani her takima rabbim the ciks abi gibi özlü önemli tahatlatici sözler söyleyen taraftar nasip etsin :)

Paksoy
22.11.2010, 01:36
Sergen'i dinleyincede rahatladım be,

Burak Sahin
22.11.2010, 01:37
Şunu anladım ki bu takım Umut ve Burak'la şampiyon olamaz..öbür adamlarda da durgunluk vardı ancak..sen forvet olarak bazı maçları tek başına koparabilmelisin..

ligimiz icin bile yetmiyorsa bu adamlarla avrupada s.l de ne yapacaz peki komple takimi degistirecek halimiz yok :confused:

Halit Aydın
22.11.2010, 01:37
Ne zaman kahvede maç izlesem puan kaybediyoruz. Zaten sıkıcı bir ortam. Bursalıların içinde Trabzonspor maçı izlemek. Hepsi Eskişehir'i destekliyorlardı.

Neyse işte orda en son Kayseri maçını izlemiştim. Geçen seneyle topla 6-7 maç izlemişimdir. Hiç birinde galip gelemedik. Bir daha gitmem oraya :D

Anıl Caner
22.11.2010, 01:38
Şunu anladım ki bu takım Umut ve Burak'la şampiyon olamaz..öbür adamlarda da durgunluk vardı ancak..sen forvet olarak bazı maçları tek başına koparabilmelisin..Hele o arka direkteki pozisyon kalenin içinden auta atmayı başardı..

Armağan şu saatten sonra ben senin Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum.

Burak Sahin
22.11.2010, 01:38

bu arada armagan bu mac tam senlik bir macdi neresiden bakarsan elestirilecek bir sürü konu var hayirli olsun :)

golebshera
22.11.2010, 01:39
Şampiyonlar ligine gidelim yeterki:)

Armağan Dere
22.11.2010, 01:40
ligimiz icin bile yetmiyorsa bu adamlarla avrupada s.l de ne yapacaz peki komple takimi degistirecek halimiz yok :confused:

Hayır değiştirin demiyorum zaten..Bir sol bek bir santrafor..Umut bu takımın baş santraforu olamaz zaten..Hasan Ali ve Zalayeta'yı görmüşünüzdür bu akşam..puan kaybetmeleri iyi oldu yetişemediler bize.. ama üzüldüm Kayseri adına

Burak Sahin
Şampiyonlar ligine gidelim yeterki:)

gidipde seftalispor gibi sifir cekmemiz lazim biz trabzonsporuz puanlar almamiz lazim

Anıl Caner
gidipde seftalispor gibi sifir cekmemiz lazim biz trabzonsporuz puanlar almamiz lazim

kardeşim o adamlar lig için yeterli değilse iddia ettiğiniz gibi zaten şampiyonlar ligine gidemeyiz merak etmeyin :).

Burak Sahin
22.11.2010, 01:46
Hayır değiştirin demiyorum zaten..Bir sol bek bir santrafor..Umut bu takımın baş santraforu olamaz zaten..Hasan Ali ve Zalayeta'yı görmüşünüzdür bu akşam..puan kaybetmeleri iyi oldu yetişemediler bize.. ama üzüldüm Kayseri adına

kayseri macinida seyrettim berabere bitmesi iyi oldu gs bu haliyle ilk 5 giremez hasan ali degilde gökhan süzen daha bir dengeli gibi zaleyata cok klasssss :)

Ertuğrul ATALAY
22.11.2010, 01:46
1.yenilebilirdik...iyi bir kalecimizin olması bizi yenilgiden kurtardı...
2.bu takım en kötü zamanlarda da son dakikalarda da olsa galip gelme alışkanlığı kazanacak...
3.2.yarıdaki baskılı oyunu 90 dakikaya yayacak eneriyi bulmalıyız.
4.her maça aynı anlayışla çıkmalıyız...(fb-gs bjk maçları gibi)
5.sabırdan başka, tam destekten başka seçeneğimiz yok...
6.yönetim teknik heyet ve kadro...bence alternatifleri yok...

Armağan Dere
22.11.2010, 01:49
Herkes inanmakta özgürdür..Kimse masum olduğunu kanıtlamak zorunda değildir..

Maça gelirsek Eskişehir'in de oyunu soğutmaya yönelik hareketleri vardı..bu arada Alanzinhonun içeri katettiği pozisyon penaltımıydı yoksa aldatmaya yönelik kararı doğrumuydu hakemin..ben penaltı gibi gördüm ama belki de yanlış hatırlıyorum..

Burak Sahin
22.11.2010, 01:50
the ciks abi sosyete salonu :) anladin sen onu :)

İlyas Onat
22.11.2010, 01:50
Şaka maka devre arası bomba bir transfer olursa Ciks'ten özür dilemek için sıraya girmemiz gerekecek Ceyhun. Haberler de o istikamette; baksana Adebayor felan. : )

Burak Sahin
22.11.2010, 01:51
armagan sence alanzinho hakkinda görüsün nedir bilmek istrim sonucda sende bu forumda bir otoritesin :)

Anıl Caner
22.11.2010, 01:52
Herkes inanmakta özgürdür..Kimse masum olduğunu kanıtlamak zorunda değildir..

kusura bakma da 4 haftada 6 gol atıp, üstüne en kritik maçta muazzam performans sergileyen bir adamı (ki o adamla ilgili mazide hoş dilekleri bulunmayan birisi) rakibin 7 kişiyle kapanıp 4 çakılı savunmayla yer aldıkları maçta tek forvet oynarken üretken değildi, gol atamadı diye eleştirmek futbol cahilliğidir çok açık ve net olarak.

Futbol hakkında yorum yapmak, doğru yorum yapmak, hatalı gözlem vs. de kabul edilebilir. Ama ortada apaçık bir artniyet varsa ben başka bir şey ararım.

Trabzonspor yenince sevinebilirsin, kaybedince üzülebilirsin. Ama bu kafada bence Trabzonsporlu değilsin. Trabzonspor başka arkadaşlık başka. Kusura bakma.

OLCAY ÇAKIR
22.11.2010, 01:55
Bana da müsade.

Şimdi uyuyalım ki, sabah daha UYANIK kalkabilelim değil mi?.

Herkese iyi geceler...

Sevgiyle kalın...

necmiati61
22.11.2010, 01:59
Şu Yattara neden araya kaçmaz,neden illa topu ayağına bekler.

Çözen var mı?

Belki araya kaçmayı kötü bir şey olarak algılıyordur:S

Ceyhun Öncü
22.11.2010, 02:00
Şaka maka devre arası bomba bir transfer olursa Ciks'ten özür dilemek için sıraya girmemiz gerekecek Ceyhun. Haberler de o istikamette; baksana Adebayor felan. : )

Hicbirsey olmaz ven Sadri Senerin kötü bir transfer yapacagini sanmiyorum simdiye kadar tjikuzu haricinde hepsinden az/cok faydalandik yabanci transferlerin

The Ciks icinse ben daha bisey söylemiyorum..ne iciyorsa aynisindan bende istiyorum.. Burak Yilmaz Orhan Sam takasi demisti, 1. Santrafor adayimiz Lewandowski 2. Jelavic di Ki yide büyük bir ihtimal almisdik.. Ona göre :D

yorumsuz6117
22.11.2010, 02:02
İyi geceler. Rüyanızda Yattara'yı görürsünüz inş. :)

Armağan Dere
22.11.2010, 02:05
Sanıyormusunuz her takım açık futbol oynayacak Trabzonspor'a..Umut'tan sadece iyi bir yedek olur...iyi bir forvet,iyi bir santrafor değildir..bunu 10 kişiden 9'una sorun ya da alın Umut'un maçlarını izletin 5 senedeki..zaten 4 haftada 6 gol atmasaydı ne milli takım yüzü görebilirdi ne başka bişey geçen yılın 2.yarısı gibi geçici bir parlama içerisinde..ayrıca bu 4 haftada 6 gol atmış herkes tutturmuş gidiyor ya atamasaydı neyi savunacaktınız çok merak ediyorum..Anıl eleştirilerin için saol..

sametaydin
22.11.2010, 02:05
Trabzonspor puan kaybedince hafta geçmiyor.

lazibere
22.11.2010, 02:06
Her takım puan kaybediyor, bizde kaybedecektık,ama bu maçta kaybetmeyi hak etmedik.özellikle ıkıncı yarıdakı oyunuyla mukemmel bir maç oldu, JAJA adına çok sevindim, bir maestro gibiydı.. tebrık ediyorum..

eskişehır ancak böyle puan alırdı, hakemde onların bu isteğine yardımcı oldu, hele bir pozisyonda futbolcuyu ıkna etmeye çalşmasına çıldırdım..

hakem hatası istemiyoruz da, tartışmal ıkı penaltı pozisyonu kı bence alanzinyonun penaltısı verilebilrdi..Anı dakıkada ve maç 0-0 ıken fenerbahçe stadında da o kadar delikanlı olabilecek kaç hakem vardır.... mesele burdadır.. verse vrirdı ama vereez çunku onlar sermayeden talimat alırlar, bu ve bna benzer durumlarda emin olun asla lehımıze hareket etmeyeceklerdır, onun içib biliyoruz kı biz aradakı puan farkı kapanması için her şeyıdeneyecekler, özellikle fenere karşı,,,,

hep 10 puan önde olmalıyız, yoksa bize yar etmezler..

ıkıncı yarıdakı oyunlarıyla başta alan ve jaja olmak üzere bütün takımı kutluyorum... inşallah son puan kaybımız bu olur

Ceyhun Öncü
22.11.2010, 02:07
Bana da müsade.

Şimdi uyuyalım ki, sabah daha UYANIK kalkabilelim değil mi?.

Herkese iyi geceler...

Sevgiyle kalın...

Yazin güzel olmus olcay abi tebrikler
Kesinlikle pivot santafor ihtiyacimiz var

Armağan Dere
22.11.2010, 02:08
Belki araya kaçmayı kötü bir şey olarak algılıyordur:S

:)..süper espriydi bayaa güldüm gece gece

cabri
22.11.2010, 02:10
Şampiyonluk yolunda bütün maçları kazanacağımızı düşünen var mıdır gerçekten.. Bu maçın telafisi var, Antep maçını alır yola devam ederiz. Problem yok.
Antep(d)-Buca-İ.belediye(d)-karabük maçlarını kayıpsız geçersek 5-6 puan farkla devreyi lider kapatırız.

necmiati61
22.11.2010, 02:13
Bu maçta gözlerim teoflilo'yu ya da onun tarzı bir golcüyü aramadı değil.. Umut bulut iyi oyuncu ama iyi bir golcü değil, ancak yardımcı golcü olabilir.. rakip ceza sahası içinde değil de daha çok dışında görüyoruz onu.. Alanzinho'yu birçok kişinin aksine bu maçta beğendim, Takım düşmüşken defansa yardım etmek için çok koştu.. Tek eksiği gereksiz yere çok şut çekmesi (vurulacak yerde vurmadı).. Yattara'nın ise psikoterapiye ihtiyacı var.. Onu tekrar kazanmak çok zor, özel gayret sarfetmeli.. Eğer kendisi de çok istemezse bir daha asla eski yattarayı izleyemeyiz.. böyle söner, gider.. Gaziantep maçını kazanırsak kaybedilmiş pek bir şey olmaz.. Sonrası Allah kerim..

Gümüshane
22.11.2010, 02:22
Arkadaslar cok karamsarsiniz ya. Lider hala biziz ve muhtesem olmasada güzel futbol oynuyoruz..millet ne puanlar kaybediyor..az sabir..ben inaniyorum..

Hami-Ünal-Orhan
22.11.2010, 02:25
Jaja ne zaman oynayacak diyorduk Jaja geldi diğerleri gitti. Neden hepsi aynı anda iyi oynamaz acaba ? Bir ara Teofilo parladı, şimdi güzel bir rüya görmüş gibi olduk. Bir ara Glo diye bir adam çıktı yokoldu. Colman diye bir futbol üstadı vardı şimdilerde göremiyoruz. Yattara bir maç oynadı. Alanzinho'yu bekliyoruz. Engin geldi gitti.
Neyse inşallah hepsi formunu bulur. O zaman tutulmayız.

nesta61
22.11.2010, 02:31
kim ne derse desin schustere kiziyoruz miziyoruz ama adam kesinlikle 100% hakli eskisehir adeta gol yemim sansa mansa gol atarsam yatarim dusuncesiyle geldi ve bulent uygunda 6-1 in krizini atlatamadiki takimi 4-6-0 oynatti rezaalett yaaa

cabri
22.11.2010, 02:36
antep-fener maçını izlemiştim çok zor bir deplasman olduğunu düşünmüyorum, eskişehir maçı kadar zor geçmeyecek. Ligin orta ve üst düzey, futbol oynamaya çalışan takımlarını yeniyoruz.. eskişehir gibi oynamamak için sahaya çıkan etten duvar ören takımlara puan kaybetmemiz doğal. Kilidi açacak oyuncu sayımız az. Umut un yıpratıcılığına orta sahanın yaratıcı ve golcü özellikleri eklendiğinde kazanırız.
Tek devrelik bir maç oldu eskişehir maçı..

is_mail61
22.11.2010, 02:36
arkadaş şans bukadarmı uzakta olur bazen biş oluo bu takıma saldırdıkça saldırıo ama gol yok biz ağardan alalım en iisi şenol hocanında dediği gibi iş bireysel yeteneklere kaldıı zaman biz gol bulamıyoruz yani çok pozisyon varda gol yok çok saldırmayalım paslı sağlam gelelim maçı alalım cidden bu hafta kazansak gerçekten harika bi kredi olurdu elimizde neyse buda ders olur umarım ilk yarıdada 2. yarıdada takım oyunu oynamadık ayrıca bu milli takım arasında puan kaybedicemizi düşünüodum maç var ama ara yok bizden 5 topçu milli takımda ne bekliosun normal yani inşallah moraller bozulmaz

siyami75
22.11.2010, 02:51
bence santrafor eksikliğini hissettik bu maç (aslında oyle bir eksiğimiz yoktuda... ahh teo ahh) , umut deplasmanda iyi ama içerde yeterli değil, aynı şey kısmen burak içinde geçerli genede iyidir ama antep maçını kazanmalıyızki devre arasına fenerle 8-9 puan farkla girebilelim

Sorun Teo nun olması ya da olmaması değil. Manisa ve Kayseri maçlarında vardı da ne oldu Teo.

Sadece 1 maçta bu kadar olumsuz olmayın. Eğer 90+4 de Jaja direkten dönen o topa artistik vuracağına daha dikkatli ve köşeye bıraksaydı mükemmel sol ayak gollerine Trabzonspor da 3 puanlara devam edecektik. Sağlık olsun. Hiç bir takım yok ki her maçını kazansın bunlarda nazar boncuğumuz olsun. İstanbul basını nazar edecek yoksa.
Yattara bence kötü oynamadı hatta ruhsuz da değil di en azından bu maçta. Defansa kadar koşup topta aldı. Hatta çok güzel 2 ortada yaptı. Alanzinyo da iyiydi. Tüm futbolcular iyiydi sadece şans yanımızda değildi.

is_mail61
22.11.2010, 02:55
Sorun Teo nun olması ya da olmaması değil. Manisa ve Kayseri maçlarında vardı da ne oldu Teo.

Sadece 1 maçta bu kadar olumsuz olmayın. Eğer 90+4 de Jaja direkten dönen o topa artistik vuracağına daha dikkatli ve köşeye bıraksaydı mükemmel sol ayak gollerine Trabzonspor da 3 puanlara devam edecektik. Sağlık olsun. Hiç bir takım yok ki her maçını kazansın bunlarda nazar boncuğumuz olsun. İstanbul basını nazar edecek yoksa.
Yattara bence kötü oynamadı hatta ruhsuz da değil di en azından bu maçta. Defansa kadar koşup topta aldı. Hatta çok güzel 2 ortada yaptı. Alanzinyo da iyiydi. Tüm futbolcular iyiydi sadece şans yanımızda değildi.
katılıyorum yattara kötü oynamadı bencede ayrıca şansda biraz yanında olucak yani helede o son pozisyon olmaz öle bişi gözümün önünden gitmio ya valla

nesta61
22.11.2010, 04:08
yatamiyorummm ahhh jajaaa ahhhhhhhhhh

akkaya61
22.11.2010, 05:15
Takim bence ilk yariyi saymazsak elinden geleni yapti. Boyle takimlara karsi alternatifler uretmek lazim. Artik herkes kapanacak lider oldugumuz icin. Bizim kanatlari ne yapip edip isletmemiz lazim. Hep ortadan ya da duran toplar iste herzaman yetmiyor. Sol ve sagdan sifira inip defansin dengesi bozmak lazim. Eskisehir'e kizmayin, Trabzon'a her gelen boyle oynayacak artik. Sorunu kendimizde arayalim.

Gelcek adina puandan cok burdaki en buyuk sorun psikolojik. Bizim takim puan kayiplarindan cok etkileniyor ve toparlanmasi zaman aliyor. O yuzden haftaya Antep maci da sakat. Beraberlik yine olasi. Oysa mesela Bursa bu tur problemi cok yasamiyor. Bizden 2 yediler gittiler deplasmanda Manisa'yi yendiler. Biz oyle biseyi cok kolay yapamiyoruz maalesef. Bu da sehirdeki psikolojik baskidan sanirim. Oyuncular cok stres yapiyor. Aslinda liderlik de yaramiyor bize, stres yapiyor. Belki 2. olarak takip etmek daha iyi olabilir ikinci yarinin ortalarina kadar... Haftaya yenersek sorun kalmaz ama beraberlik durumunda kalan maclar da tehlikeye girebilir. O yuzden Antep maci hayati bence...

Siz uykudayken Amerika'dan yorumlara devam :)

Medallion
22.11.2010, 06:25
Takim bence ilk yariyi saymazsak elinden geleni yapti. Boyle takimlara karsi alternatifler uretmek lazim. Artik herkes kapanacak lider oldugumuz icin. Bizim kanatlari ne yapip edip isletmemiz lazim. Hep ortadan ya da duran toplar iste herzaman yetmiyor. Sol ve sagdan sifira inip defansin dengesi bozmak lazim. Eskisehir'e kizmayin, Trabzon'a her gelen boyle oynayacak artik. Sorunu kendimizde arayalim.

Gelcek adina puandan cok burdaki en buyuk sorun psikolojik. Bizim takim puan kayiplarindan cok etkileniyor ve toparlanmasi zaman aliyor. O yuzden haftaya Antep maci da sakat. Beraberlik yine olasi. Oysa mesela Bursa bu tur problemi cok yasamiyor. Bizden 2 yediler gittiler deplasmanda Manisa'yi yendiler. Biz oyle biseyi cok kolay yapamiyoruz maalesef. Bu da sehirdeki psikolojik baskidan sanirim. Oyuncular cok stres yapiyor. Aslinda liderlik de yaramiyor bize, stres yapiyor. Belki 2. olarak takip etmek daha iyi olabilir ikinci yarinin ortalarina kadar... Haftaya yenersek sorun kalmaz ama beraberlik durumunda kalan maclar da tehlikeye girebilir. O yuzden Antep maci hayati bence...

Siz uykudayken Amerika'dan yorumlara devam :)

Ben sampiyon olursak Mayis ta New York turuna eleman bakiyorum :) Saka maka biz ne zaman sadece onumuzdeki maci dusunsek, 3 puani aliyoruz. Ama ne zaman 5 mactan 15 puan aliriz dersek, ilk macta takiliyoruz.

kelkitli29
22.11.2010, 07:12
Kalan 5 macta ben bir beraberlik hakkimiz vardi diyorum, kullandik. Diger dört macimizida kazanabilirsek sorun yok. Puan kaybetmemeliyiz bundan sonra.

Uğur Odabaş
22.11.2010, 07:35
Arkadaş Engin Baytar bey'in oyundan çıkarken yaptıklarını bir daha gördüm'de. Umarım devre arası takımdan defolup gider..

Ertan 51
22.11.2010, 07:42
Dün burda Cale gol atacak diyenler de Egemen atacak diyenlerde nerdeyse tutturdu gittiydi ama olmadı işte:(
Emek verilecek tabi ama birazda şansın kısmetin olacak,biz de bu yok.Adamın bacak arasından top geçiyor hız kaybediyor defansının önüne düşüyor vs.
Neyse,en çok desteği şimdi verelim hocamıza ve oyuncularımıza,sonu iyi olacak hiç moral bozmaya gerek yok.

Ts uLudaĞ
22.11.2010, 08:21
takım elınden gelenı yaptı. olmayınca Olmuyor..

Recep Alkan
22.11.2010, 08:28
Bu ligde şampiyonluk kupasını kaldırırken hiç puan kaybetmeyeceğini düşünen yoktur sanırım. Trabzonspor futbolun içinde olan bir puan kaybını yaşadı. Gönül isterdi ki yaşamayalım, ama bunlar olacak.

Trafik ile futbol birbirine çok benzeyen iki kavram aslında. Trafiğe çıktığınızda da her zaman kendi dikkatiniz yetmeyebiliyor, birisi gelip size arkadan çarpabiliyor. İşte futbolda da bu böyle, siz ne kadar iyi oynarsanız oynayın, rakibiniz 11 kişi kapanıyorsa gol bulamayabiliyorsunuz.

Dün akşam gol yememek için sahaya çıkan bir Eskişehirspor ile karşı karşıya idik. Maç öncesi Adem Sarı'nın röportajı her şeyi anlatıyordu aslında. Adem, 1 puan almaya geldiklerini, 3 olursa mükemmel olacağını ve rakibin en zayıf yerinin sol kanat olduğunu bildiklerini söyledi. Zaten Eskişehirspor'un çıkarmış olduğu kadroda da bu net olarak görülebiliyordu. Adem Sarı gibi golcü bir ismin yerine Serdar gibi savaşçı bir isim ile çıkmıştı.

Dün Eskişehirspor karşısında istenilen futbolu oynayamadık, ikinci yarı canlanan takımın da golü bulması gerçekleşmedi ne yazık ki.

Ama gözüme çarpan bir konu var. Ne yazık ki oyuncularımız tek devrelik oyun oynuyor. Yani ilk yarı döktüren ikinci yarı yok, ilk yarı olmayan, ikinci yarı döktürüyor. Örnek Burak, Engin, Colman gibi. Oyuncularımızın 90 dakika boyunca futbolun içinde olması sağlanmalı.

Takımda ki sol bek eksikliği gün geçtikçe artıyor. Bu durum hem sol kanattan istenildiği gibi faydanılmayı engelliyor, hemde defans bloğunun işlerini zorlaştırıyor. Dün akşam Kayseri maçını syerederken bir sol bekin takıma nasıl katkı sağlayabildiğini net bir şekilde gördüm. Adam akıllı bir takviye şart diye düşünüyorum.

Bir puan kaybı yaşadık, önemli mi ? Bir golün bile çok önemli olduğu bu yolda tabiki önemli. Ama karalar bağlayacak hiçbir şey yok. Bu lig çok su kaldırır. Bizi şampiyon yapacak sadece bizim galibiyetlerimiz değil, diğer takımların da performansları. Görülüyor ki çok sürprizler daha yaşayacağız. Ben takımıma Gaziantep maçı için de bir beraberlik hakkı tanıyorum. (Bu haftaki Antalya maçını seyrettim, yeneriz ama olsun) Sonrası için ise 3 galibiyet diyorum. Bize en yakın rakiplerin çok güzel maçları var daha.

Beşiktaş - Bursa
Bursa - Kayseri
Beşiktaş - Galatasaray...

Bu lig çok şeye gebe...

Karalar bağlamayalım...

Hüseyin Bağdat
22.11.2010, 08:32
İş kazası geçirdik. Telafisi mümkün. Eskişehir maçından korkuyordum zaten. Bundan sonraki maçları kazanıp yolumuza devam edeceğiz...

Tolunay Abdioğlu
22.11.2010, 08:44
Sezon sonunda ahlanıp vahlandığımız 2 puan olmaz umarım.

şenolkılınç
22.11.2010, 08:46
çok büyük bir fırsatı teptik bu hafta olur sonuçta mutlak puan kaybedeceğiz 2,yarı oyun iyiydi ama ilk yarıya bakınca çıldırmamak elde değillig uzun telafi edilecek bi şekilde ama bu son olmalı

Külünkoğlu
22.11.2010, 08:50
İlk yarı 44 puan alırız demiştim ama yalan yok bir maç takılmadan seri yakalayamıyoruz da diyecektim. Eskişehir maçında kayıp yaşayacağımızı tahmin etmemiştim. Sağlık olsun. Özellikle ligin 2. yarısı Avni Aker'de zor maçlara hazırlanın. Çözümü de bulmamız lazım Avni Aker'e gelen takımlar bundan çok daha farklı oynamayacaklar.

Sezon başından beri bu takım ilk yarılarını boşa harcıyor diye yazıyorum. Şenol hocamızın gözünün içine bakıyordum ki beklenen açıklamayı nihayet dün yaptı.

Futbol şansının bizde senelerden beri olmadığı çok açık. Son üç saniye bunun en büyük kanıtı, direkten dönen, bacak arasından geçip tam da kalecinin üzerine gelen top nedir Allah aşkına.. Şansın Ş'si yok ne yapalım, o zaman işimizi şansa bırakmayacağız.

4 maçlık seriye hazır olun. :)

Tolunay Abdioğlu
22.11.2010, 08:52
44 puan demiştim.En kötü ihtimal Antep deplasmanına 1 puan yazmıştım yani 42 puan.Ama şimdi Antep deplasmanına 3 puan yazıyorum. :)

42 puanla bitiririz devreyi.

Recep Alkan
22.11.2010, 08:58
Kaybedilen çok birşey yok. Yeniden yazıyorum, futbolun içinde olan şeyler bunlar. Metin abinin de dediği gibi, ikinci yarı şampiyonluk yarışının kızıştığı, düşme korkusunun daha net yaşandığı, takımların Avrupadan ve Türkiye Kupasından elendiği, lige konsantre olduğu bir lig yaşayacağız. Herkesin tam konsantrasyon lige odaklandığı günler zor geçecektir.

Devre arası ihtiyacımız olan tüm takviyelerin yapılması çok önemli.

Kısacası kaz gelecek yerden tavuk esirgenmemeli...

Engin Koltuk
22.11.2010, 09:01
Bu iki puanı aramayız umarım. İkinci yarı çok ama çok zor geçecek. En çekindiğim takım Fenerbahçe. İlk devre sonunda hemen arkamızda olacaklardır.

Ali Özcan
22.11.2010, 09:03
rakibimiz fenerbahçe olacak...fenerbahçe puan kaybetmeli...

ozturk
22.11.2010, 09:07
engin baytara esaslı bir ceza verilmesi gerek. yoksa şenol hocanın otoritesi sarsılır..

Hüseyin Sahtiyan
22.11.2010, 09:14
engin baytara esaslı bir ceza verilmesi gerek. yoksa şenol hocanın otoritesi sarsılır..

Engin Baytar yanlış yapmış olabilir fakat Şenol Hocada maçın son dakikalarında pek mantıklı iş yapmadı.

Tek bir saniye bile bizim için o kadar değerliyken oyunu durdurdu resmen. Galip olan veya zaman geçirmeye ihtiyacı olan takımın yapması gerekeni yaptı. Ne düşündüğünü çözen var mıdır bilmiyorum.

Ligde 34 maçı da kazanacağız diye birşey yok. 6 maçlık çok zor bir fikstürü kayıpsız atlattık arada bir böyle kayıplar olacak. Rakiplerimizde karşılaşacak bu kayıplarla.

Haftaya Antep'i yenersek hiçbir problem yok fakat Antep'ten sonraki üç maçımızıda kazanacağımızı düşündüğümden, Antep'ten alınacak beraberlikte çok fazla üzmemeli kimseyi.

onurts61
22.11.2010, 09:16
İlk yarı 44 puan alırız demiştim ama yalan yok bir maç takılmadan seri yakalayamıyoruz da diyecektim. Eskişehir maçında kayıp yaşayacağımızı tahmin etmemiştim. Sağlık olsun. Özellikle ligin 2. yarısı Avni Aker'de zor maçlara hazırlanın. Çözümü de bulmamız lazım Avni Aker'e gelen takımlar bundan çok daha farklı oynamayacaklar.

Sezon başından beri bu takım ilk yarılarını boşa harcıyor diye yazıyorum. Şenol hocamızın gözünün içine bakıyordum ki beklenen açıklamayı nihayet dün yaptı.

Futbol şansının bizde senelerden beri olmadığı çok açık. Son üç saniye bunun en büyük kanıtı, direkten dönen, bacak arasından geçip tam da kalecinin üzerine gelen top nedir Allah aşkına.. Şansın Ş'si yok ne yapalım, o zaman işimizi şansa bırakmayacağız.

4 maçlık seriye hazır olun. :)

Çözüm basit maçlara piknik havası ile başlanmayacak koskoca 60 dakika çöpe atılmayacak her maçı Gençlerbirliği gibi çeviremezsiniz , Avrupanın güçlü ekipleri maça fırtına gibi giriyorlar ilk 30 dakikada bulduğu gol veya gollerle rakibi çökertiyor sonra rölantiye alıyor gol bulamasa dahi maçın başındaki baskı rakibi aşırı derece yıpratıyor devam eden süreçte rakip bol bol hatalar yapıyor ama biz ilk 60 dakikayı resmen çöpe attık rakibi yoramadık , zorlayamadık sorun burda , bu zihniyet Trabzonspor da 96 ya kadar vardı ondan sonra kayboldu, inşallah aramayız bu 2 puanı...

ozturk
22.11.2010, 09:19
Umutu çok seviyorum eleştirmek istemiyorum ama umutla yürütemeyiz bu yarışı..

magicyattara
22.11.2010, 09:21
Valla akşamdan beri yorumları okuyunca gelecek için karamsar olmak için oldukça fazla sebep buluyorum..

Önce bu taraftar kendisini bir sorgulasın..bu maç neden berabere bitti..bunu anlamaya çalışsın..

Dün oynanan oyun falan yoktu..90 dakika keçi boynuzu yedik..yolumuza taş koyma çalışmaları başlamıştır..hakem diyorum hala..

Taraftara bakıyorum;geçen hafta Bursa'da öve öve bitiremediği takıma 1 hafta sonra,şu oynamıyor bu oynamıyor diye ateş püskürüyor..6 haftadır galip gelen takım kendi sahasında neden bu kadar kısır oynuyor..bunu sorgulayan yok..sanki haftalardır böyle oynuyormuşuz gibi futbolculara yüklenmeler var..

Yıllardır şampiyonluk için kıvranan taraftar böyle mi olmalı..ilk puan kaybında futbolcusundan hocasına herkesi topun ağzına mı koymalı..

Engin hemen herkesin ağzında olan argo bir deyişi o sinirle yapma be hocam der gibi söyleyerek çıkıyor,bunu herkes hocaya küfür etti olarak kabul ediyor ve zaten bizi al aşağı etmek için uğraşanların ekmeğine yağ sürüyor..Engin hocasına neden küfür etsin ki..

Yazılıp söylenenlerin hepsi gelecek adına umutsuz olmak için yeterli sebep..kimse şampiyonluk istiyorum demesin..bu stressi kaldıracak hali yok kimsenin..önce kendinizi inandırın..takımın hocanın arkasında durun..onları leş kargalarının önüne atmayın..

Israrla Colman kırmızı kart görmeliydi diyor herkes..merak etmeyin bu hafta olmadı gelecek hafta sizi kırmazlar..Engin kadro dışı kalır..kumdan kalemiz bir kaç haftaya kalmaz yerle bir olur..hepimiz mutlu oluruz..
Nasılsa kazanınca yazacak fazla bir şey bulamıyoruz..kaybedince sayfa sayfa yazar egomuzu tatmin ederiz..şampiyon olacak halimiz yok ya..

Hasan61
22.11.2010, 09:22
Bu maç henüz şampiyon olmadığımızı hem bize hem oyunculara hatırlatır..

winner
22.11.2010, 09:23
Kötü oynarkende kazanan takımlar için şampiyonluk şansı daha yüksektir.Son dakikada bu fırsat elimize de geldi.Direkten dönen o topa Jaja 10 kez vursa 9 tanesi gol olurdu.Ama olmayacak olan denk geldi. Kaderine razı bekleyen İvesa'nın kucağına gitti top.

Dün son ayların en deorganize futbolunu oynadık.kaleye gidemedik,orta sahada top yapamadık.

Bunda Eskişehir'in katı markajlı savunması da etkili oldu.Düşünün bir kere santraforları! Serdar Özbayraktar'dı.

İçeride bu tip takımlara zorlanıyoruz.Manisa,gençler( yine zorlanarak kazanmıştık) şimdi de eskişehir.

Şenol Hocanın bu tip maçlara çzöüm üretmesi lazım.

Tolga Okumuş
22.11.2010, 09:28
Maçı işim sebebiyle izleyemedim,bugün Engin'in penaltı pozisyonuna baktım da,çok net bir penaltı değil mi?

Kıvranması ayrı konudur ama sarı ayakkabılının topa bir müdahalesi yok ve arkadan Engin'in pozisyonunu net bçimde bozuyor.

CAFER ÖZER
22.11.2010, 09:29
Her sezon aynı sendrom yaşanıyor,
Bir türlü içerde ve dışarda Kolay kazanmayı,İçerde ve dışarda oynamanın orta yolunu bulamadık,
Ya deplasmanda çok iyi oluyoruz,Evimizde kötü oluyoruz,
Yada evimizde iyi olursa deplasmanda kötü oluyoruz,
Büyük maçlarda iyi oynayıp kazanırsak bu sefer,Küçük maçlarda zorlanıyoruz.
Orta yolu bulmamız lazım.Evimizde kazanmanın yollarını bulmamız lazım,
Oyuncularda istikara sağlamamız lazım.
Bir bakıyorsun bir oyuncu çok iyi güvenip forma veriyorsun bu sefer berbat.
PUŞTER gibi bizde mazeret üretmeyelim.Trabzona gelen takımlar kim olursa olsun Eskişehir gibi oynayacak,2 hafta önce Gs Eskişehirden farklı oynamadı,
Ama kardeşim Trabzonsporda çözüm üretmekte zor.
Şimdi Takımın zayıf yönlerini mi düzeltelim.Yoksa Engin gibi lerin yaptığı sorunlarlamı uğraşalım.
Trabzonspor da kendi içinden darbeler olmazssa önümüz açık,Ama gördüğünüz gibi mutlaka kendi içimizden bir arıza çıkyor,
Ya yönetimden çatlak adamlar çıkıyor,
Yada Takım içinde Engin gibi Çatlaklar çıkıp Çatlaklık yapabiliyor.
Kmsenin gözünün yaşına bakılmadan gereken yapılmalı,Gerekirse Engin Ünal hocaya havale edilip,hak ettiği ders verilmeli.Enginin YAPTIĞI TERBİYESİZLİKTİR.
Devre arası bu takıma mutlaka iş bitirici golcü takviyesi şart.
Bu maçta Puan kaybı gayet normal,Olur böyle iş kazaları,
Ama Doğa denilen utbolcu Müsvettelerine birileri dur demeli.
Adam dün resmen oyunu 3,4 dakika durdurdu bir Allahın kulu engel olamadı.
Aslında Bu tür hareket eden oyuncuyu tedavi olsun diye dışarı çıkartıp 5 Dakika oyuna almayacaksın,bak bir daha yapıyormu,
Eskiden Oyuncular anında dışarı çıkartılıyord nedense sonradan saha içinde tedavi saçmalığına geri dönüldü.1 dakikanın bile ne kadar önemli olduğunu son dakikada gördük.
Eğer G.antep maçı kazanılırsa Bu maç kayıp sayılmaz,
Benim Eskişehir maçı öncesi ilk devre kayıp hanesine puan yazacağım maç G.ANTEP maçı idi.
çünkü G.ANTEP defans oynayan ve bizi en çok zorlayacak tipte oyun oynayan bir takım.
eğer bu maç kazanılır,Bu haftada Bursa Kayseri maçı berabere biterse bizim için ilk yarıyı lider bitirebilmek için çok iyi bir sonuç olur.

ozturk
22.11.2010, 09:35
Güneş'ten özeleştiri

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Eskişehirspor maçındansonra yaptığı açıklamada oyun kurgusu olarak eksiklikleri olduğunu ve bu maçtan ders çıkartmaları gerektiğini söyledi.

Güneş, maç sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Zor bir maç olacağını hafta başında biliyorduk. Daha tempolu oynamak istedik ama olmadı. Milli takımdan gelen arkadaşlarımız oldu. İlk yarı boşa giden bir yarı oldu. İkinci yarıda yaptığımız etkili atakları gole çeviremedik. Kanatları kullanmada ortadan gelmede pozisyon üretmemiz gerekiyordu ama yapamadık. Rakibimizi kontrol altına alıp ataklara çıkmamız gerekiyordu ancak rakip bizi kontrol altına aldı ve ataklara çıktı. İkinci yarıda rakibe baskı kurup hataya zorladık ama gol gelmedi berabere kaldık. Kazanmak için daha çok çalışmamız gerektiğini ve gereken dersi aldığımızı düşünüyorum. Bizim için önemli bir puandı. Sahada bireysel düşünceler ortaya çıkınca kopmalar başlıyor. Biz oynayacağımız oyunu iyi yapamadık ve yakaladığımız pozisyonları kullanamadık. Dikkatimiz ile yeteneğimizi birleştirip daha hızlı oynamak zorundaydık. İlk yarı yapamadık. Birlikte düşününce ve oynayınca daha başarılı oluyoruz."

-BASIN TOPLANTISI-
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, henüz şampiyonluk yarışına ve üst düzey seviyede oynama anlayışına hazır olmadıklarını söyledi.
Güneş, maçın ardından yaptığı açıklamada, maçtan önce sahaya kazanmak için çıkacaklarını herkesin bildiğini belirterek, ''Rakibin de puan için savaşacağını biliyorduk. Zor bir maç oldu. İlk yarıdaki oyun bize yakışmayan oyundu. İsteğimiz, oyun akışına dönüşemedi. Tempolu hızlı pas yapan bir anlayışta değildik, pozisyon üretemedik. Top onlardayken iyi basmadık, top bizdeyken iyi kullanamadık ve ilk yarı boşa gitti'' dedi.

İkinci yarıda daha olumlu işler yaptıklarını, ancak yeterli pozisyon üretemediklerini anlatan Güneş, şöyle devam etti:
''Dikkat dağınıklığımızla olay bireyselliğe dönünce, oyun akıcılığımız ikinci plana düştü. Kaybettiğimiz 2 puan var, bu bizim için olumsuz bir durum. Lig yarışının kızıştığı ve kamuoyunun bizi ön plana çıkarttığı dönemde kaybedilen 2 puan, moral ve puan olarak olumsuz oldu. Bu sonuçtan dersler çıkarırsak bunu olumlu hale dönüştürebiliriz. Geçen maça değil, gelen maça bakacağız. Birlikte düşünürsek bunları telafi ederiz. Henüz şampiyonluk yarışına ve üst düzey seviyede oynama anlayışına hazır değiliz. Zaman zaman iyi oynamamız bunu göstermez. kalite ve beceri olarak üst sırada olmak için daha iyi olmak zorundayız. Bu maçın buna yönelik bir katkı yapacağına umuyorum.''

TheCrow
22.11.2010, 09:39
Kapalı defansları açmak için kanatlardan gelen toplara vurabilecek/indirebilecek bir santrafor işimizi görür. Eskişehir maçının ikinci yarısında maçı kopartabilirdik, her maçta bu kadar pozisyon bulup gol atamamazlık olmaz, bu tür maçlar mümkündür, yeter ki sadece ilk yarı değil maç boyunca böyle baskılı oynayalım.

Oruç
22.11.2010, 09:41

Şu an tam hatırlamıyorum ama maç günü yahut maçtan önceki gün "bu sene şampiyon olacağız" türünden bir şeyler yazmıştın.

Bu ne dönüş ?

Yazıyı bulmaya çalışacağım.

OLCAY ÇAKIR
22.11.2010, 09:41
Dün akşam net cevaplar alamadım.:)

Engin neden topa vuramadı?

Beceri?
Çim?
Rakip ayak?
Ne ayak?

(Umarım, dışarda kıvranıyordu yorumu gelmez!)

Bdeniz_61
22.11.2010, 09:44
Kötü oynamadık.Eskişehir haklı olarak çok katı savunma yaptı.Buna rağmen maçtaki en net pozisyonları da onlar buldu.Gol atamadığımız zaman kilidi açmakta daha çok zorlanıyoruz.

Gençlerbirliği ve Eskişehir maçlarının 2.yarısında oynadığımız oyunu ve tempoyu maçların ilk yarılarında da göstermemiz gerekiyor.

Malesef çok karlı kapatabileceğimiz haftayı tepmiş olduk.Umarım G.Antepspor' u yeneriz.Zira haftaya çok önemli maçlar var.

ilhan
22.11.2010, 09:45
Tabelaya bakıp yorum yapmaya gerek yok. Böyle maçlarda oynayacağız. Rakip çıkmış "oynatmamak" adına her şeyi yapıyor. Hakem de sağolsun olur olmadık düdükler ile maçı yavaşlatıp Eskişehirspor'un ekmeğine yağ sürüyordu. Son 4 dakika maçtan daha zevkliydi. :) Önümüzdeki hafta Gaziantepspor galibiyeti ile yeni bir seri yakalamamız gerekiyor. Yakalar mıyız? Tabii ki.

Oruç
22.11.2010, 09:46
Çoğumuzun belirttiği gibi bundan sonra Avni Aker'e gelecek her takım kapanacaktır. Devre arasında transfer yaparak bu soruna çözüm bulmalıyız. Yapmazsak eğer, yaplımazsa eğer şampiyonluk istenmiyor demektir. Bu kadar basit.

OLCAY ÇAKIR
22.11.2010, 09:47
Ayrıca;

İnce ince kıyıldığımızı düşünenlerdenim.

Dün hakemin de yenilgide önemli bir aktör olduğunu iddia ettik bazı arkadaşlarla.

Bu fikir tartışıldı.
Hakem beğenildi bile. Bu bize garip geldi.
İlginç birşey söylemek isterim;

Diyorumki; Cem Papila da aksi ispat edilene kadar masumdu!!!

Buyrun bakalım.

Not: İlla bir Cem Papila hadisesi mi yaşamalıyız ligin sonuna doğru?..

Finale kadar ince ince doğranıyoruz.

Şenol hoca laf etmiyorsa efendiliğindendir.

Ama biz susmayacağız.

Emsal pozisyonları takipte olacağız.

Başka türlü kimseyi ikna edemiyoruz...

SEDER
22.11.2010, 09:48
sol tarafta cale forvette Umut varken şampiyonluk fikrini aklıma bir türlü yatıramıyorum..devre arası mutlaka Umutu kesebilecek bir forvet alınması gerek, alınıp yedekte oturtulacak biri değil.ayrıca Cale yede artık yol verilsin..

Oruç
22.11.2010, 09:53
Dün Mustafa Denizli diyordu ki "Trabzonspor bejekeyi, geseyi, febeyi ve bursayı yenmiş ama hala puan farkı çok az."

Gesenin 13, bejekenin 9, maç fazlasıyla febenin de 9 puan önündeyiz. Daha ne olacaktı acaba ? Her üçüne de 25-30 puan fark mı yapacaktık ?

Sabırlı olalım, her maçı tek tek düşünelim yeter. Ayaklarımızı yere bassın yeter. O zaman bu iş olur. Ama ilk puan kaybında sataşacak yer aramayalım lütfen. Olmayınca olmuyor işte. Kaldı ki her maçı kazanacak değiliz ya.

Hamza Öztürk
22.11.2010, 09:54
kurtlar vadisine cevirdiniz burayi ya
senin giray o kafayi atamasin top direkden dönsün jaja atamasin sonra ne hakemi dersiniz anlamadim
hakem isteseydi o son pozisyonu hic yasayamazdik zaman olarak

Murat Erdem
22.11.2010, 09:59
Son 15-20 sezondur A.Aker'de ki bu tür maçları genellikle saçma salak yediğimiz golle kaybederdik. 90+2 de Onur'un arka arkaya iki pozisyonda gole izin vermemesi bile bir şeylerin farklı olduğunu düşündürüyor bana.

Ya da ne bileyim belki de "züğürt tesellisidir" benimkisi.

Şampiyonluk İS-Tİ-YO-RUM !

Kamil Çakmak
22.11.2010, 10:06
Maçın son dk.kalarında ekran başında çıldırdım resmen.
İlk yarı berbat bir takım vardı sahada. Colman bir hafta ara verdi, sanki bir zezon ara vermiş gibi hali vardı.
Alanzinho, jaja ve onur takımın iyileri idi. Başka maça damga vuracak oyuncumuz yoktu.
Forvetlerimiz yapılan ortalarta topun nereye düşeceğini takip etmiyorlardı maçta. Atılan toplar Eskişehirin stoperlerinin kafasından döndü çoğu zaman. Burak,Engin ve Umut çok verimsizlerdi. Anlaşılan milli takım havalara sokmuş, yada yorgun düştüler maçta.
Enginin posizyonunun penalti ile alakası yok. Fakat alanzinhoya koşarken sırtından bir ittirme vardı. Penaltı verilebilirdi.

Beceriksizlik ve şanszızlık, iki unsur bir arada idi dün akşam.
Bu maç bize ders olsun. Futbolcularımızın rehavete girmemesi açısından ve kapanan takımlara nasıl oynamamız gerektiği açısından.
Hafta içinde iyii hazırlanıp Antep maçından 3 puan almalıyız.

Sonuçta 2 puan kaybettik. Morel bozmaya hiç gerek yok, 13. hafta sonunda yine lideriz.

Erbay
22.11.2010, 12:35
Herkes de benim gibidir eminim yüzde bir milyon. Bütün gece o pozisyonu düşündüm ya. Ders mers çalışamadım resmen. Birazdan sınav da o pozisyonu tahlil edecem kağıt üstünde. Jaja da iyi vurmuş ya. Off.

Mustafa ÖZDEMİR
22.11.2010, 12:36
2.yarısında güzel futbol oynadığımız maçta galip gelmeliydik .kaybedilen 2 puanı çok arayacağız...

Taner Uykuçeken
22.11.2010, 12:41
bir beraberlikle bütün duvarları yıkmak karamsarlığa kapılmak anlamsız hala ligin en iyi takımıyız
13 maç yaptık sadece 5 takımdan 8 gol yedik 8 takım bize gol dahi atamadı
bu 5 takımında 4 nü yendik 3 beraberliğimizse 0-0 golü bulamadık diye
devre arası Teo nun yerine alınacak bir golcü ve bir sol kanatla kapanan takımlarıda açarız...

yorumsuz6117
22.11.2010, 12:41
Hiç inanmak istemedim ama Şenol hocaya küfür etmiş galiba gereken yapılmalıdır. Yapılmassa Engin bu iğrenç hareketlerine yenilerini ekleyip devam eder.

Taner Gündoğdu
22.11.2010, 12:46
Ahmet Ağaoğlu'nun fanatikteki yazısını okumanızı tavsiye ederim, bazen gerçekten olmayınca olmuyor, bir suçlu aramaya gerek yok. her ne kadar takım ilk yarıda (ilk 15 dakika hariç) donuk bir görüntü verdiyse de karşısında 11 kişi ile defans yapan bir takım vardı unutmamak gerek. 2.yarı zaten eleştirilecek bir durum yok gol için herşey denendi ama olmadı işte. yoksa jaja'nın o topunun defansın bacaklarının arasından geçtikten sonra bacağına temas ederek yarın metre arkasındaki kalecinin kucağına gitmesinin bir izahı yok malesef :)

Aker
22.11.2010, 12:52
Maçı işim sebebiyle izleyemedim,bugün Engin'in penaltı pozisyonuna baktım da,çok net bir penaltı değil mi?

Kıvranması ayrı konudur ama sarı ayakkabılının topa bir müdahalesi yok ve arkadan Engin'in pozisyonunu net bçimde bozuyor.

Bana görede penaltı ama bazılarına göre değil ve hakem onlara göre çok iyi maç çıkarmış, gerisini sen düşün:rolleyes:

Gökhan ARSLAN
22.11.2010, 12:56
Yolumuza devam edicez .. Hiçbirşey olmaz...
Geri kalan 4 maçı kazanıp yine ilk yarıyı puan farkıyla lider bitirecez..

UĞUR DURTAŞ
22.11.2010, 12:57
dün hasan ali diye birini izledik sol açıkta harikaydı şota yı kutluyorum.
cale ferhat bizim takımta oynayacak kalitedeki oyuncular kesinlikle değil...
caleye dün çok müsait pozisyonda şut atmadı pas vermedi ayağın içiyle kaleciye pas verirgibi vurdu kardeşim hiçmi ekmek yemedin naısl bir vuruş öyle devre arasında bu alana kaliteli oyuncu alınması şart....
colmana sormak lazım dün takımın kazanması için kendini ne yaptı kos koca sıfır sonra maçtan sonra çıkıp rakibe laf söylüyor kardeşim sen ne yaptın?
jaja süper ama 90+4 deki vuruşu onun klasındaki bir oyuncuya yakışmadı ne gerek vardı yere yatarak topa vurmaya belinden kuvvet alıp yarım vole vursaydın h.avni akeri bayram yerine çevirirdin.

Samet Yildirim
22.11.2010, 13:02
Fazla büyütmeye gerek yok...haftaya yeneriz insallah..

2.yari cok baski kurduk ama olmadi...

ilhan
Milli takımın idmanlarının nasıl geçtiğini merak etmiş bulunuyorum. Burak, Umut, Selçuk ve kısmen Engin'in etkisizliğinin nedeni milli takım kampındaki antrenmanlarla alakalı olduğunu düşünüyorum. Milli takım idmanları ile bizim idmanların arasında fark vardır. Daha yorucu geçmiş olmalıki milli takım kampındaki futbolcularımız bu maçta istenilen seviyede oynayamadılar.

Kasım BEKTAŞ
avni akere beraberlik için gelen takımların tempoyu düşürme, oyunu soğutma taktiğine artık çanak tutmamamız gerek...

rakip ilk yarıyı gol yemeden bitirdiği zaman, ikinci yarıya çok daha dirençli ve moralli çıkıyor...

ilk yarı rakibin istediği gibi oynayıp, ikinci yarı zaman kalmadı artık gol atalım diye aceleci ve stresli bir baskı uyguluyoruz ve işi şansa bırakıyoruz...

oysa ilk 20 dakika içerisinde baskı kurup golü bulmaya çalışmalıyız...

bu beraberlik bundan sonra içeride oynayacağımız maçlar için iyi bir ders olmalıdır...

zira gençler maçını ikinci yarıda ki oyun ile aldık ama demek ki sadece ikinci yarıdaki oyun yetmeyebilir, işi ilk yarıda bitirmeliyiz...

bu sezon şampiyonluk yolunda takım olarak en yakın biz görünüyoruz ama içerideki bu tür maçlarda puan kaybedersek işi zora sokarız...

ilk yarıyı 40 puan ile kapatırsak ikinci yarıdaki zor maçlar için iyi bir avantaj sağlarız...

Emrah Akcagöz
22.11.2010, 13:06
Devre arasında hava toplarında etkili bi santrafor ve iyi bi kanat oyuncusu alırsak bu tip maçlar bu kadar da zor olmayabilir..

CAFER ÖZER
22.11.2010, 13:06
Avni akerdeki maçları çözmenin yolu ilk onbirde Alanzino ile başlamaktan geçiyor ama nedense kaç haftadır adamı oynatmıyoruz.2.yar Alanzinho oyuna girince daha hareketli ve daha çok poizyon bulan bir takım vardı sahada.

Ahmet Başkaya
22.11.2010, 13:08
Avni akerdeki maçları çözmenin yolu ilk onbirde Alanzino ile başlamaktan geçiyor ama nedense kaç haftadır adamı oynatmıyoruz.2.yar Alanzinho oyuna girince daha hareketli ve daha çok poizyon bulan bir takım vardı sahada.

Hiç katılmıyorum Alan , ezilir kapalı savunmada ki öyle de oluyor .

Başladık da zamanında olmadı .

Dün Erdal Abi demişti Gençler de kapandı ama açtık işte bu maç olmadı yapacak bir şey yok girmeyen top girmiyor .

Kemhacıoğlu
22.11.2010, 13:12
maçı izleyemeyenlerdenim ama maçın özetini izlerken bile o son pozisyonda dağıldım resmen. bu yüzden maçı iyiki izlemedim diye şükrettim:) yoksa kafayı yerdim heralde. ayrıca o gol olsaydı eğer bu sefer gerçekten stad yıkılmıştı o da ayrı:)

magicyattara
22.11.2010, 13:13
dün hasan ali diye birini izledik sol açıkta harikaydı şota yı kutluyorum.

Evet Elano'yu indirip şöyle böyle değil yüzde yüzlük bir penaltıya sebebiyet verdi..dua etsin ki hakem penaltıyı verme cesaretini gösteremedi..verseydi gs maçı kazanırdı..Kayseri bu mağlubiyetten sonra haftaya bursa deplasmanında da muhtemel bir puan kaybıyla iyice kopardı olaydan..

Ama es geçildi penaltı ve Kayseri sonra ki dakikalarda maçı kazanacak pozisyonlar da buldu..kazansaydı bizi yakalayacaktı puan olarak..bu ülkede futbol böyle işte..düğmeye öyle basılmış ki hala çoğu insan olan biteni anlayamıyor..

Geçen yıl bursa nerdeyse her iç saha maçını penaltıyla kazandı..olmayan penaltılarla..mesela Manisa maçını Ali Tandoğan'ın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyla kazandılar..bizim dünkü pozisyondan çok daha basit bir pozisyondu..

Bu yıl Kayseri'ye yardımlar var..planlar yapılmış..

magicyattara
22.11.2010, 13:17

Avni Aker'de rakibi rakibi çözmenin yolu,futbolun oynatılmasından geçiyor..eğer dünkü maç akışına bırakılsaydı,muhtemelen Eskişehir takımı son yarım saatte yürüyecek halde bile olmayacaktı..

Hakem maçı o kadar soğuttu ki dinlenmek için tatil planı bile yapılabilirdi..

Tangerine Dream
22.11.2010, 13:33
Avni Aker'de rakibi rakibi çözmenin yolu,futbolun oynatılmasından geçiyor..eğer dünkü maç akışına bırakılsaydı,muhtemelen Eskişehir takımı son yarım saatte yürüyecek halde bile olmayacaktı..

Hakem maçı o kadar soğuttu ki dinlenmek için tatil planı bile yapılabilirdi..

Deplasmanda da durum böyle, 0-0 sonuçlanan Antalyaspor maçını hatırlayalım, o maçta da oyun sürekli durmuştu ve bizim takım böyle sık sık çalan düdüklerle kesilen mücadelelerde istediği oyunu sergileyemiyor. Bu da oynamaktan çok oynatmamaya dayalı futbol anlayışını benimseyen takımların ekmeğine yağ sürüyor.

affetmez3461
22.11.2010, 13:49
beyler sol kanata ıyı bır adam calenın yerınekı zafer yelende değerlendırılebılır ve teonun yerıne buraka alternatıf bır forvet alınması takımımıza yeterlı olur..bununla bırlıkte ruh gıbı oynayan colman alanzınho ve yattaranında kendını toparlaması ayrıca engının tamam ben oldum havasından cıkarak yenıden futbol oynamaya baslaması bızı sampıyonluğun kaçınılmaz en buyuk favorısı yapar...

Serdær
22.11.2010, 13:52
Schuster diyor ya Türkiyede hala 60 yılların futbolu oynanıyor.

Konyaspor 60 yılların futbolunu oynuyorsa eğer ;

Eskişehirspor 1920 yılların futbolunu oynuyordur.

Forvetsiz maça çıkıp 11 kişi defans yapma Eskişehirspor takımına yakışmayacak haraketler.

Hekimoğlu
22.11.2010, 13:53
Egemen'den Giray'a Giray'dan Egemen'e ondan kaleciye Avni Aker'deki ilk yarıların özeti bu, çok cömert takımız vesselam 45 dakika nasıl harcanır dersi veriyoruz her maç.

magicyattara
22.11.2010, 13:54
Deplasmanda da durum böyle, 0-0 sonuçlanan Antalyaspor maçını hatırlayalım, o maçta da oyun sürekli durmuştu ve bizim takım böyle sık sık çalan düdüklerle kesilen mücadelelerde istediği oyunu sergileyemiyor. Bu da oynamaktan çok oynatmamaya dayalı futbol anlayışını benimseyen takımların ekmeğine yağ sürüyor.

Aynen öyle Aydın..bu tür maçları izlemek ızdırap inan..dakikalar geçiyor hızla ve maç oynanmıyor..her şeye düdük her şeye düdük..

Yahu Serkan kontraya çıkıyor,rakip faul yapmış ama kurtarmış kendini önü bomboş gidiyor adam,oyunu durdurup bize faul attırıyor..

Serdær
22.11.2010, 13:54
Milli takımın idmanlarının nasıl geçtiğini merak etmiş bulunuyorum. Burak, Umut, Selçuk ve kısmen Engin'in etkisizliğinin nedeni milli takım kampındaki antrenmanlarla alakalı olduğunu düşünüyorum. Milli takım idmanları ile bizim idmanların arasında fark vardır. Daha yorucu geçmiş olmalıki milli takım kampındaki futbolcularımız bu maçta istenilen seviyede oynayamadılar.

Her ne kadar Sabriyi beğenmesekte , dün oynanan Kayserispor maçında yürüyecek hali yoktu .

Çağatay_
22.11.2010, 13:57
Eskişehir'in suçu ne ? :D

Bülent Uygun böyle oynatıyor, adamlar yok hocam biz 3-4-3 oynayalım diyemez ya..

Hekimoğlu
22.11.2010, 13:58
Eskişehir'in suçu ne ? :D

Bülent Uygun böyle oynatıyor, adamlar yok hocam biz 3-4-3 oynayalım diyemez ya..

Suçu kalitesiz kadrosu ve hocası.

Cemalettin Taşkın
22.11.2010, 14:01
kalan 4 maçı kazanacağımızı düşünerek bu beraberliği çok önemsemiyorum ama kalan 4 maçı kazanamazsak o zaman bu beraberlik bize pahalıya patlayabilir.

milli takıma 5 futbolcu vermek bize yaramadı. haftaiçi maçlarını kaldıramıyoruz onun için kupaya da fazla asılmadan lige konsantre olmalıyız.

hakem aynı hakem önceki maçlarımızı da böyle yönetiyorlardı bu maç berabere kaldığımız için hakem yazılmış.

yattara böyle oynarsa sözleşme filan yenileyemez.

Külünkoğlu
22.11.2010, 14:07
Engin Baytar yanlış yapmış olabilir fakat Şenol Hocada maçın son dakikalarında pek mantıklı iş yapmadı.

Tek bir saniye bile bizim için o kadar değerliyken oyunu durdurdu resmen. Galip olan veya zaman geçirmeye ihtiyacı olan takımın yapması gerekeni yaptı. Ne düşündüğünü çözen var mıdır bilmiyorum.

Hüseyin, futbol uleması değilim ama ben çözdüğümü sanıyorum. Şenol hocamızın hamlesi son dakikalarda olmasına rağmen müthişti.

Barış pres yapabilen hızlı yapışkan bir oyuncu. Egemen'le yer değişerek Giray'ın yanına gönderildi. Bize karşı korner hava topu olursa Egemen zaten yerini alacaktı.

Ve bu değişiklik sonrası Egemen son saniye de golü yazıyordu...

Steril61
22.11.2010, 14:07
Maalesef Eskişehir maçında takım, lidere yakışır şekilde mücadele etmedi. Özellikle müsabakanın ilk yarısında oldukça isteksiz ve dolayısıyla temposu düşük bir futbol ortaya koyduk. Colman ve Burak çok etkisiz kaldı. Maçın ikinci yarısı biraz daha toparlansak da kapanmaya çalışan Eskişehirspora karşı golü bulacak hamleleri yapamadık. Çünkü ne kanatları doğru düzgün kullanabiliyoduk ne de göbeği delebiliyorduk. Umut aynı Umut. O da golü koklayamayınca beraberlik kaçınılmazdı. Trabzonspor'a ligin ikinci yarısı için öncelikle bir golcü gerekli. Bu en acil olanı. İkinci olarak oyunu iki yönlü oynayabilecek Mehmet Eren veya benzeri bir sol kanat oyuncusu lazım. Cale tek başına çok yetersiz kalıyor sol kanatta. Bir de mümkünse orta alanda oyunu yönlendirebilecek bir transfer lazım. Bu nokta da Karabüksporlu Cernat veya daha kaliteli bir isim alınabilirse şampiyonluğa uzanacağımızı düşünüyorum.

Eskişehirspor maçında şans da yanımızda değildi. Bunu da ifade etmek gerekir. Jaja'nın vuruşunun rakibin üzerine gitmesi yüzde bir ihtimaldi ama gerçekleşti. 3 puanı alamasak da takım olarak kötü değiliz. Şenol hocanın artık alternatif oyunculara şans tanıması lazım ki kadro yapısında forma daha kıymetli hale gelsin. Aksi halde hep aynı 11 ve aynı yedeklerle bir yerde hüsrana uğrayabiliriz.

Hüseyin İlkin
22.11.2010, 14:14
Hüseyin, futbol uleması değilim ama ben çözdüğümü sanıyorum. Şenol hocamızın hamlesi son dakikalarda olmasına rağmen müthişti.

Barış pres yapabilen hızlı yapışkan bir oyuncu. Egemen'le yer değişerek Giray'ın yanına gönderildi. Bize karşı korner hava topu olursa Egemen zaten yerini alacaktı.

Ve bu değişiklik sonrası Egemen son saniye de golü yazıyordu...

Bunun benzerlerini geçen sene Ertuğrul Sağlam çok yapıyordu.

Gol ile sonuçlandığında iyi hamle, gol ile sonuçlanmayınca kötü hamle.

Külünkoğlu
22.11.2010, 14:18
Bide bir şey sorayım arkadaş bu Ergin müdür kimdir ? peşinen geçmiş olsun diyeyim bende.

Ertan 51
22.11.2010, 14:22

Ben hiç düşünememiştim:one olursa olsun güzel hamleymiş.Şenol hocaya olan saygım anlatılmaz ama Hüseyin arkadaşımız yazınca benimde kafama taklılmıştı sağolsun Külükoğlu'nu okuyunca haa dedim:)
Egemen nerdeyse atıyordu,Şenol Hocam büyüksün:alkış:

champions
22.11.2010, 14:24
Şampiyonluğa inanan arkadaşların ilk puan kaybında yıkıma uğramaları cidden garip.Nasıl bir inançsa artık sizinkisi.:) Kadro-Yönetim-Hoca-Taraftar iyidir kötüdür bu tartışılır.Tartışılmayacak şeyler var; 2 puan farkla lidersin, devreye kadar fikstür nispeten kolay(sonuçlara yansımayabilir de tabi) , rakipler birbirleriyle oynayacak, transfer dönemine sadece 4 hafta var.Daha şimdiden şampiyonluk muhabbeti yapmak zaten yanlış.Hadi yaptın, hafta daha 13 ken strese girme yani.Bu vakitlerde pozisyonumuz gayet de iyi iken bir beraberlikte bu kadar sıkıntı yaparsak 27-28. haftalardan sonra herhalde stresten ölürüz.Rahat olun.:)

Recep Alkan
22.11.2010, 14:29
Bide bir şey sorayım arkadaş bu Ergin müdür kimdir ? peşinen geçmiş olsun diyeyim bende.

Erzuruma atanan Türk telekom Müdürü imiş.

Kaza geçirdiği için pankart hazırlanmış...

Mert67
22.11.2010, 14:31
Eskişehir'in bu oyununu Avni Aker'e gelen birçok takımdan göreceğimizi tahmin ediyorum.Buna bir çözüm bulmamız lazım ayrıca hakem'in de dün iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.

Hüseyin Sahtiyan
22.11.2010, 14:42

Ben çok cahil düşünmüşüm eğer gerçekten düşünce buysa. Yalnız bunu Şenol Güneşten duymadan inanmam ne yalan söyleyeyim.

Benim düşündüğüm bayağı yükleniyoruz ve ortasahamız çökmüş durumda. Hani olası bir son dakika kontrasına karşı Barış'ı alayım oyuna gibi birşeydi.

Ben kötülemek için veya illa bir kulp bulup eleştireyim diye söylemedim onu, cidden anlamamıştım saçma gelmişti.

Hakan Karadirek
22.11.2010, 14:45
Bir 90 dakika daha oynayalim, 4 ten asagi atmayiz. Gelsinler hazirlik maci yapalim, hodri meydan.

Anıl Caner
22.11.2010, 14:47
Bence Şenol Hoca'nın kenardan yaptığı müdahaleler içerisinde en doğru, en güzel ama en gecikmişiydi dün.

Armağan Dere
22.11.2010, 14:54
dün forum sitelerinin birinde bir yazı gördüm bu maç için yazılmış..96'daki Trabzon-Van maçı gibiydi...

Hami-Ünal-Orhan
22.11.2010, 14:58
Bizim Avni Aker'deki maçları ilk yarım saatte bitirmemiz lazım. Ondan sonra stresli dakikalar başlıyor. Maça öyle bir başlamamız lazım ki ilk yarım saat rakip ceza sahası içinde geçsin. Gol geldikten sonra da aynı şekilde devam etmek lazım.
Rakip takımların Trabzon'daki maçların öncesinde bunalıma girmesini sağlamalıyız.

Recep Alkan
22.11.2010, 14:59
Aklıma nedense Şenol hoca'nın önce ki demeçlerinden birisi geldi.

- Bir maç kazanıyoruz bizi göklere çıkarıyorlar, bir maç kaybediyoruz yerin dibine sokuyorlar.

İşte bugün yaptığımızda aynısı. Kaybettiğimiz hiçbirşey yok. Futbolun doğal ve olağan durumlarını yaşıyoruz. Kimse puan kaybetmek istemez. Ama oldu işte. Her işte vardır bir hayır. Takımızda, hocamızda, oyuncularımızda ders çıkarmasını bilecek kapasitede.

Çağatay_
22.11.2010, 15:02
Bence Şenol Hoca'nın kenardan yaptığı müdahaleler içerisinde en doğru, en güzel ama en gecikmişiydi dün.

Barış 80'de oyuna girse belki de orta sahayı tamamen ele geçirip golü bulacaktık.

Sağlık olsun.

Çağatay_
22.11.2010, 15:05
Bizim Avni Aker'deki maçları ilk yarım saatte bitirmemiz lazım. Ondan sonra stresli dakikalar başlıyor. Maça öyle bir başlamamız lazım ki ilk yarım saat rakip ceza sahası içinde geçsin. Gol geldikten sonra da aynı şekilde devam etmek lazım.
Rakip takımların Trabzon'daki maçların öncesinde bunalıma girmesini sağlamalıyız.

Katılıyorum.

Ama tam tersine ben maçları izlerken maçın başında gol yemezsek daha gol yemeyiz diyorum :)

O ilk yarım saat tekme tokat sertlik her şey olmalı ölümüne saldırıp golü bulmalıyız.

Sonra maç kontraya döner o da en iyi yaptığımız iş..

Gelen takımların ilk 15-20 dakikadaki şaşkınlığını affetmemeliyiz.

Bence bu tip oyunlarda Ceyhun çok iyi..Rakibi çıkartmıyor vura vura alıyor o topu.

Ayrıca Ceyhun gol bulamadığımız maçlarda son dakikaların pivot santraforu olmalı.

Ceyhun'un zayıf yönleri var ama güçlü ve keskin yönleri de çok..

Şuan 4 milyona satıyorum desen FB-GS kapında yatar.

Elimizdeki değerlere eksiklerine rağmen sahip çıkmalıyız.Ceyhun önemli bir oyuncu.

Armağan Dere
22.11.2010, 15:07
Barış 80'de oyuna girse belki de orta sahayı tamamen ele geçirip golü bulacaktık.

Sağlık olsun.

Barış'ın yaptığı hata yüzünden %100 pozisyona girdi Pele..bi ara bi efsane vardı ''Emre Belözoğlu'nun veliahtı diye''..Emre'nin yanından bile geçemez ne fizik ne sürat olarak...

Hakan Karadirek
22.11.2010, 15:08
Barış'ın yaptığı hata yüzünden %100 pozisyona girdi Pele..bi ara bi efsane vardı ''Emre Belözoğlu'nun veliahtı diye''..Emre'nin yanından bile geçemez ne fizik ne sürat olarak...
Daha neyini gordun'ki ? Bu adam degilmiydi sezon basi kamp'in en iyisi olan ?

Adem Erdoğan
22.11.2010, 15:09
dün forum sitelerinin birinde bir yazı gördüm bu maç için yazılmış..96'daki Trabzon-Van maçı gibiydi...

Bence o maçın benzeri yok eses maçıda olamaz.

Hakan Karadirek
22.11.2010, 15:11
http://video.google.com/videoplay?docid=-4689696683257103529#

Vanspor macini bi izleyin derim. Bakin bakalim benziyormu.

Ahmet Faruk
22.11.2010, 15:12
Hala daha devreyi en az 40 puan ile bitirme şansımız var.
Lig arasında da fazla değil, 2 tane olması gereken transfer olursa ipi göğüsleyebiliriz.
Teknik ekibimiz her puan kaybedilen maçtan sonra "Hatamızı biliyoruz, dersimizi aldık" diyor, e eksikleri de belirlemişlerdir artık.

Külünkoğlu
22.11.2010, 15:17
Erzuruma atanan Türk telekom Müdürü imiş.

Kaza geçirdiği için pankart hazırlanmış...

Allah kimseye kaza bela vermesin tekrar geçmiş olsun.

Ama şu da var kaza geçiren bir kişi için pankartlar açılıyorsa bu yerelliğin dansikasıdır, Bize yakışmamıştır. Şahsi görüşümdür.

saffet61
22.11.2010, 15:18
karşıyakalılar bursa forması yakıp trabzon diye bagırıyor...
helal olsn kaf kaf
http://www.facebook.com/video/video.php?v=170261309658967&comments

61zeynel61
22.11.2010, 15:27

Benzeyen iki yönü var:
1- Eskişehir de Kırmızı-Siyah
2- Maç Avni Aker'de

Başka benzerlik bulamadım. :)

Sonradan farkettim 96. mesajım 96 yılına ati bir maça olmuş. İlginç bir tesadüf.

magicyattara
22.11.2010, 15:27
Allah kimseye kaza bela vermesin tekrar geçmiş olsun.

Ama şu da var kaza geçiren bir kişi için pankartlar açılıyorsa bu yerelliğin dansikasıdır, Bize yakışmamıştır. Şahsi görüşümdür.

Aynı görüşteyim..

Müdürümüze Allah şifa versin..ayrı konu..

Maçın önüne geçecek her şeye karşıyım..

Bir de "Bülent hoca yuvana hoşgeldin" pankartı açtı TG grubu..hangi Bülent anlayamadım..

Kazım Uzunboy
22.11.2010, 15:28
Olmayınca olmuyor işte..

Murat Keçeci
22.11.2010, 15:37
Her takımın bir zayıf noktası vardır bizimkide kendi sahamızda kapanan takımları açmakta zorlanmak bunun sebeblerini şöyle sıralayabiliriz;

-Yaratıcı oyuncu eksikliği
-Kanatlarda istikrarsız oyuncuların olması
-Son hareketlerde tercih hataları
-Rakip stoperlerden top alacak aldığı topu arkadaşlarına servis yapacak santrafor eksikliği

Eskişehir maçında bu eksiklerin hepsini yaşadık bunu yaşayacağımızı bildiğimiz için tempolu futbol oynamamız lazım demiştik ama ilk yarıyı boşa geçirdik bizim sürekli futbolun gerektirdiği hucum varyasyonları denememiz lazım çünkü hemen sonuca gidecek kaliteye sahip değiliz o yüzden maçın başından beri rakibi yıpratmalıyız sürekli arayış içinde olmalıyız ki rakip yıprandıkça araya birkaç doğruyu sıkıştırabilelim.

Rakip aslında o kadar direnci yüksek bir takım değildi biz kapanan takımı açacak doğru şeyleri yapamıyoruz mesela ilk yaptığımız doğru şeyde caleyi altıpasta gol pozisyonuna soktuk.

İkili mücadelelerden sürekli yenik ayrılan oyuncularımız oldu colmanın sakatlıktan yeni çıkması,milli takımdan dönen oyuncularımızın fizik olarak yetersiz kalması bizi etkiledi özellikle burak çok pasif kaldı.

Gelelim son vuruşlarda gördüğümüz eksiklere ilk yakaladığımız net fırsat calenindi orda yapması gereken arkadaşına pas vermekti.Enginin penaltı diye itiraz ettiğimiz pozisyondada düşüncesini eleştirecem o açıdan şut çekmeye niyeti vardı orda yapması gereken pas vermekti yani iki hafta önce servetten topu alıp umuta verdiği gibi.Alanzınhoda son hareketlrde eksik bir oyuncu özellikle şutları çok zayıf takıma daha fazla katkı vermek istiyorsa daha çok arapası, verkaç gibi şeyleri denemeli.Son dakikada direkten dönen topa gelirsek selçukun tek pası verip hareketlendiğinde egemenin topu kafayla selçukun önüne indirmesi en doğru olanıydı.

Gelecek adına bizi mutlu eden birşey vardı mücadelemiz maçı kazanma istediğimiz çok iyidi bu açıdan oyuncularımızı kutlamak gerek özellikle Onurun duruşu bunun en güzel örneğiydi.

Bu hafta kazandığımız veya kaybettiğimiz fazla birşey olmadı geçen haftada en yakın rakibimizle arada iki puan vardı şimdide iki puan var biz bu mücadelemizi devam ettirdiğimiz sürece galibiyetlerin gelmesi kaçınılmaz.Raki taraftarlar bizim maçımız bittiğinde derin bir oh çekiyorsa biz doğru yoldayız demektir.

Puan durumuna takılı kalmadan maçlara çıkmalıyız 6 maç sonra gelen puan kaybı doğal bir sonuçtur şimdi kendimizi deşarj edip yeniden bir seriye başlamalıyız.Liderliğin getirdiği psikolojik savaştan galip çıkmak için gerginlikten uzak durup gereksiz yere stres yapmamalıyız rakiplerimizin amacı bunları kullanıp konsantrasyonumuzu bozmak.

Recep Alkan
22.11.2010, 15:39

Kardeşim, ALLAH için takımda beğendiğin bir isim, yada iş var mı ?

(Yönetim bazında değil, takımın gidişatı hakkında)

nesta61
22.11.2010, 15:44
Valla akşamdan beri yorumları okuyunca gelecek için karamsar olmak için oldukça fazla sebep buluyorum..

Önce bu taraftar kendisini bir sorgulasın..bu maç neden berabere bitti..bunu anlamaya çalışsın..

Dün oynanan oyun falan yoktu..90 dakika keçi boynuzu yedik..yolumuza taş koyma çalışmaları başlamıştır..hakem diyorum hala..

Taraftara bakıyorum;geçen hafta Bursa'da öve öve bitiremediği takıma 1 hafta sonra,şu oynamıyor bu oynamıyor diye ateş püskürüyor..6 haftadır galip gelen takım kendi sahasında neden bu kadar kısır oynuyor..bunu sorgulayan yok..sanki haftalardır böyle oynuyormuşuz gibi futbolculara yüklenmeler var..

Yıllardır şampiyonluk için kıvranan taraftar böyle mi olmalı..ilk puan kaybında futbolcusundan hocasına herkesi topun ağzına mı koymalı..

Engin hemen herkesin ağzında olan argo bir deyişi o sinirle yapma be hocam der gibi söyleyerek çıkıyor,bunu herkes hocaya küfür etti olarak kabul ediyor ve zaten bizi al aşağı etmek için uğraşanların ekmeğine yağ sürüyor..Engin hocasına neden küfür etsin ki..

Yazılıp söylenenlerin hepsi gelecek adına umutsuz olmak için yeterli sebep..kimse şampiyonluk istiyorum demesin..bu stressi kaldıracak hali yok kimsenin..önce kendinizi inandırın..takımın hocanın arkasında durun..onları leş kargalarının önüne atmayın..

Israrla Colman kırmızı kart görmeliydi diyor herkes..merak etmeyin bu hafta olmadı gelecek hafta sizi kırmazlar..Engin kadro dışı kalır..kumdan kalemiz bir kaç haftaya kalmaz yerle bir olur..hepimiz mutlu oluruz..
Nasılsa kazanınca yazacak fazla bir şey bulamıyoruz..kaybedince sayfa sayfa yazar egomuzu tatmin ederiz..şampiyon olacak halimiz yok ya..

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Recep Alkan
22.11.2010, 15:51
Ben kimsenin tavrını önemsemiyorum Avni aker'in tavrını önemsediğim kadar. Çünkü verilen anlık tepkiler takıma inanılmaz yansıyor. Dışarıdan gelen tepkilerin yansıması ancak hafta içini buluyor.

Avni Aker maç sonrasında iyi tepki verdi, takımı alkışlaması bence takım adına bir moraldi.

Bu tarz ufak tefek takılmalar olacaktır.

Trabzonspor son 4 haftaya girerken tüm zorlu maçlarını bitirdi. Son haftalara bakarsak,

Trabzonspor Kalan Maçlar,

- Gaziantepspor (D)
- bucaspor (İ)
- İBB (D)
- Karabükspor (İ)

Bursaspor Kalan Maçlar,

- Bursaspor (İ)
- Beşiktaş (D)
- Kasımpaşa (İ)
- Gençlerbirliği (D)

Fenerbahçe Kalan Maçlar :

- Bucaspor (İ)
- İBB (D)
- Karabük (İ)
- Ankaragücü (D)
- Sivasspor (İ)

Kimsenin işi çok kolay değil. Kimse Fener'in fikstürü avantajlı falan demesin.

only ts
22.11.2010, 15:52
maratondan izledim maçı. bi ara fena kavga çıktı trübünde ne oldugunu anlamadık

Yunus Emre SEYHAN
22.11.2010, 15:58
2. yarıda kurduğumuz baskıyı bu ligde hiç bir takım kuramıyor.
Sadece 2 puan kaybettik.

ridvan1
22.11.2010, 15:58

Valla arkadaş sağolasın.O maçı da dün gibi hatırlıyorum.Van neredeyse yarısahayı bir kez geçmişdi.Trabzon kalecisini de sadece yediği golde görmüşdük.Dün Trabzonun en iyi ismi Onurdu.Serdar,Koray,Tello,Pelenin net şutlarını çıkardı.Bunun dışında Serdarın boş kaleye kaçırdığı da cabası.
Herşey bir yana bu forumda bazen Şenol Hocaya yapılan eleştirileri okuyorum da ici yanıyor.Şu an ligde Şenol Hoca kadar saygıyı hakeden bir hoca yok.Kıymetini bilin.Dünya kupası serüveninde çoktan hakettiği saygıyı,umarım bu sene kazanacağınız şampiyonluk sayesinde görür.Ertuğrul Hoca gibi haklı haksız her pozisyonda hakeme çullanan bir provakatör yerine Şenol Hoca bu mutluluğa layıktır.

Cengiz Çubukcu
22.11.2010, 16:02
karşıyakalılar bursa forması yakıp trabzon diye bagırıyor...
helal olsn kaf kaf
http://www.facebook.com/video/video.php?v=170261309658967&comments

ne güzel ne güzel !! forma yakmak çok mükemmel bir davranış !!!

Hakan Karadirek
22.11.2010, 16:13
Valla arkadaş sağolasın.O maçı da dün gibi hatırlıyorum.Van neredeyse yarısahayı bir kez geçmişdi.Trabzon kalecisini de sadece yediği golde görmüşdük.Dün Trabzonun en iyi ismi Onurdu.Serdar,Koray,Tello,Pelenin net şutlarını çıkardı.Bunun dışında Serdarın boş kaleye kaçırdığı da cabası.
Herşey bir yana bu forumda bazen Şenol Hocaya yapılan eleştirileri okuyorum da ici yanıyor.Şu an ligde Şenol Hoca kadar saygıyı hakeden bir hoca yok.Kıymetini bilin.Dünya kupası serüveninde çoktan hakettiği saygıyı,umarım bu sene kazanacağınız şampiyonluk sayesinde görür.Ertuğrul Hoca gibi haklı haksız her pozisyonda hakeme çullanan bir provakatör yerine Şenol Hoca bu mutluluğa layıktır.
Estagurullah abi. Benim yasim tutmuyordu o maci izlemeye. Allah'tanda izlemedim, sinir krizi gecirirdim galiba.

Mustafa Ayazoğlu
22.11.2010, 16:18
Olmayınca olmuyor..

İsteyincede oluyor.. Eskişehir maçını oyuncular kazanmak için oynamadı..

Fenerbahçe ve Bursaspor maçları her iki maçta aniden 2-0 oldu.. Yüksek motivasyon ile çıkılan maçlar..

- Belirsizlik, - Başkan mıdır nedir bir an önce seçilsin
- Transfer haberleri takımı etkliyor
- Fark futbolcuları olduğundan fazla havaya sokuyor, kendilerini süper sanıyorlar

Manisaspor, Eskişehir, Antalya hatta Liverpool maçlarını konsantrasyondan kaybettik !

Fanatik34
22.11.2010, 16:35
Umarim bir daha bir ilkyariyi böyle heba etmeyiz! Senol Günes kendi özelestirisini yapti.

Diger konu ise dün kulübede macin sonucunu degistirebilecek bir tek Yattara vardi! Alanzinho´yu saymiyorum cünkü gol vurusu zayif ve final paslari hala berbat..Allah büyük yetenek vermis, bosa heba ediyor.

Diger önemli konu ise duran toplari bu kadar berbat kullanmis olmamiz. Bundan önceki maclarda da cok iyi degil ama duran toplarla sonuc gitmeyi biliyorduk. Gerci bu mac top bizi sevmedi de diyebiliriz ama EsEs´in yakaladigi pozisyonlar...bu da sevindirici cünkü artik rakipler bizden korkuyor!

samway
22.11.2010, 16:45
shuster bızım macı ızledıkten sonra soyle demıs bu eskısehır 1910 ların futbolunu oynuyo :)

Erbay
22.11.2010, 16:48
1) Alan daraltan, kapanan ve kapandığı alanda önde basan takımlara karşı niye zorlanıyoruz? Özellikle Avni Aker'deki maçlarda. (Bunun taraftar baskısıyla uzaktan yakından alakalı olmadığını düşünüyorum, bir zamanlar iyi bahane olmuştu.)

2) Böyle maçlarda defans topu orta sahaya veriyor ve orta saha oyuncuları sırtı dönükken 2-3 rakip oyuncunun presini görüyor. O presi görünce de tekrar stopere pas veriyorlar. Buradaki sorun ne? Stoperlerin oyun kuramaması mı sorun? Orta saha oyuncuları neden topla rakip kaleye yüzünü dönemiyor da hep geri oynamak zorunda kalıyor?

3) Defans geri verilen topu alıyor ve bu sefer çaresizce ileri şişiriyor. İleri şişirilen topları alacak oyuncumuz olmadığı için top rakibe gidiyor. Defans ve orta sahadan başta türlü nasıl oyun kurulur?

4) Bir oyuncunun bireysel beceriyle sürdüğü top, üçüncü bölge diye tabir edilen noktaya taşınıyor. O noktadan sonra baskı altındaki oyuncularımız neden bu kadar isabetsiz pas yapıyor?

5) Bu sol kanadı neden bu kadar boş bırakıyoruz? Engin solda gözükse de, sürekli içeriye kaçıyor. Burak da içeriye doğru oynayan bir oyuncu. Oyunun bu kadar sıkışmasındaki nedenlerinden biri bu mu?

6) Yedeklerden sağladığımız katkı neden bu kadar kısıtlı? Yedekte net forvetimiz yok. Giren oyuncu Ceyhun veya Barış. Bunlar defansif orta saha. Ya da Yattara ve Alanzinho. Yattara feci formsuz, Alanzinho kapanan takımlara karşı oynayacak en son oyunculardan biri. Veya da Ferhat. Oyunu çevirecek hiçbir özelliği yok. Farklı stilde oyuncu eksikliği çekiyor muyuz?

7) Rakip bir şekilde baskı altına alındığında, ceza sahasındaki oyuncularımız neden bu kadar az kafa toplarına vuruyor? Kafa toplarında belli bir standartı olan orta saha ve hücum oyuncumuz var mı? Yani "kafacı" diyebileceğimiz biri.

8) Evlenme teklif edilen maçlarda puan kaybetmemiz bir tesadüf mü? :eek:

Tüm bunların cevabını istiyorum :)

Ali Tunahan Güllü
22.11.2010, 16:56
Engin olayını Şenol hoca çözecektir.

magicyattara
22.11.2010, 17:06
@smart61

Rakibin korakor mücadeleyi kafaya koyarak çıktığı maçlarda,hakem dokunmalara faul çalıyorsa,yazdığın tüm gerekçeler bir kere baştan kendisini yok eder..taktiğin işe yaramadığı maçlar vardır..maçın gidişatına hakem uyarsa ortaya izlenilebilecek bir maç çıkar..

ismail tüfekçi
22.11.2010, 17:07
sadece yüksek limitimiz olan avantajımızdan biraz kaybettik paniğe gerek yok kızkardeşler çok kötü bursa dan cacık olmaz tek sorun fb onlarında 2 mağlubiyette hocalarının kellesi gider herkez rahat olsun panik yok antepi dağıtırız olur biter

magicyattara
22.11.2010, 17:08
shuster bızım macı ızledıkten sonra soyle demıs bu eskısehır 1910 ların futbolunu oynuyo :)

Sergen:"Konya 1960 model top oynuyor hiç olmazsa,bjk kaç model oynuyor acaba..:)"

Cafer Bulur
22.11.2010, 17:11
Dün sinan engin iyi cevap verdi schustere.

Schusterin 1960 larin futbolu dedigi seyi eskisehir yapti ve bjk nin aramizla tam 11 puan acilmasini önledi dedi.

Kapak iste ,hem de saf bjkliden.

Erbay
22.11.2010, 17:14
@smart61

Rakibin korakor mücadeleyi kafaya koyarak çıktığı maçlarda,hakem dokunmalara faul çalıyorsa,yazdığın tüm gerekçeler bir kere baştan kendisini yok eder..taktiğin işe yaramadığı maçlar vardır..maçın gidişatına hakem uyarsa ortaya izlenilebilecek bir maç çıkar..

Hakeme fena taktın abi :) Bence de bir penaltımızı yedi neyse sen genel yönetiminden bahsediyorsun. Heh bir şey daha aklıma geldi.

Rakip bizim en değerli oyuncularımızı rahatça durdururken, bizim oyuncularımız rakipten top kapmakta neden bu kadar zorlanıyor? Ya faul oluyor(sadece bu amç için geçerli değil), ya da oyuncu çalım atıyor. Yani 3-4 kişinin durduramadığı oyuncuya baksan bizde ilk 18'e giremez.

Cafer Bulur
22.11.2010, 17:18
Dün lig tv de ve tv 8 de sinan engin hakemi öve öve bitiremediler.

Biz sanki baska mac seyrettik,bunlarin gözünü Trabzonspor fena korkutmus.

Bu arada sansal alanzinho ya bayiliyormus,fena gülesim geldi.

Lig tv ye teklif yapalim,2 milyon euro ya alanzinho yu satin alsinlar bizden,bizde kurtuluruz alandan sansal da rahatlar.

61zeynel61
22.11.2010, 17:31
Maçı kazanmış olak çok güzel olacaktı ancak dört hafta önce biri çıkıp bana "Konya, Galatasaray, Bursa ve Eskişehir maçlarından toplam 10 puan almayı kabul eder misiniz?" demiş olsaydı "kabul etmek ne kelime bayılırım" derdim.

magicyattara
22.11.2010, 17:38
Hakeme fena taktın abi :) Bence de bir penaltımızı yedi neyse sen genel yönetiminden bahsediyorsun. Heh bir şey daha aklıma geldi.

Rakip bizim en değerli oyuncularımızı rahatça durdururken, bizim oyuncularımız rakipten top kapmakta neden bu kadar zorlanıyor? Ya faul oluyor(sadece bu amç için geçerli değil), ya da oyuncu çalım atıyor. Yani 3-4 kişinin durduramadığı oyuncuya baksan bizde ilk 18'e giremez.

Dokunsan faul çalıyor adam..maçı o hale getirdi ki müdehaleden korkar oldu bizim futbolcular..her kafa topu mücadelesine faul çaldı..bu hakemi ben daha önce de izledim..böyle değildi..çok düdük çalan bir hakem değildi..
Zaten eğer bir hakem çok düdük çalıyorsa anla ki bir yerden emir almış ve böyle oyunun hakem düdükleriyle sık durduğu maçları kazanamıyoruz..

Penaltılara takılmadım ben..Engin'in ki verilebilirdi..

Armağan Dere
22.11.2010, 17:50
Engin'in ki mi Alanzinho'nun ki mi..Ben Alanzinho'nun ki verilebilirdi diyorum...Engin ayağını boşa sallamadı mı o pozisyonda..

Tolga Okumuş
22.11.2010, 18:03
Ligtv sitesinden videolarda görünüyor.

34.sn'de sarı ayakkabılı ayağını atıyor,topa değmiyor Engin'in ayağına çarpıyor ve pozisyonunu kaybediyor.

Net penaltı.

Fanatik34
22.11.2010, 18:07
Schuster eglencesini seyredip duruyoruz ya..bu ülkede hic gazetecide kalmamis:confused:

Adam her mactan sonra kopuyor ama kimse adam gibi soru soramiyor. Sergen´in dedigi gibi, siz hangi cagin futbolunu oynuyorsunuz veya söyle sorabilirsiniz, Konya gibiler 1960´li yillarin futbolunu oynuyorda sizin bütceniz onun 15 kati ama o futbolu oynayan takimdan nasil oluyorda 2 gol yiyorsunuz:eek:

Fanatik34
22.11.2010, 18:10
Ligtv sitesinden videolarda görünüyor.

34.sn'de sarı ayakkabılı ayağını atıyor,topa değmiyor Engin'in ayağına çarpıp pozisyonunu kaybediyor Engin.

Net penaltı.Bu aksam güya bazi pozisyonlari LigTv´de gösterecekler, özellikle Doga´nin yaptigi artistligi..bugün mesaj atarak o penalti pozisyonunu kalearkasindan bakmalarini tavsiye etmek gerek.

Alanzinho´nun pozisyonuna hala penalti diyebilenlerde var ya:eek:...akilli bir futbolcu olsa orda penaltiyi yaptirirdi ama yok onda iste!

Guroni
22.11.2010, 18:56
dünkü maçın berabere bitmesinin tek sebebi Alanzinho'dur. Aynı pozisyon Engin Servetten kaptı tekmeyi yedi düşmedi pası çıkardı gol oldu. Böyle maçlarda 1 gol atıp anca kazanabilirsiniz. Golü erken bulursanız farka gidebilirsiniz. Ama maç sıkışmış Sen bomboş durumdaki Cale'ye topu çıkarma at kendini yere. Bu nasıl iş anlamıyorum.

Onur Akyüz
22.11.2010, 19:02
Engin'de net olarak Şenol hocaya küfretmiştir,kulübede Colman,Ünal Hoca ve Halil'in tavırlarındanda belli oluyor,

hatta Halil Engin konuşurken hocaya bakıyor korkmuş bir şekilde hani duyuyormu acaba filan diye.

Hayırlısı bakalım,Şenol Hoca ne yapacak?

Onur Akyüz
22.11.2010, 19:03
Engin'in pozisyon net penaltı hatta kırmızı bile verilebilir,yavaş çekimde rakibin ayağına vurduğunu hatta bunun şiddettiyle kendi ayağınında sarsıldığını görebilirsiniz.

SEDAT
22.11.2010, 19:09
- Arada böyle puan kayıpları iyidir nazarlık olur , seri galibiyetler baskı yaratır , sorun değil puan alan Eskişehir olsun ...

Mustafa Umut
22.11.2010, 19:16
Galatasaray, Bursaspor, Eskişehir maçlarından 7 puan çıkardık.Üstelik kaybettiğimiz 2 puanda Eses'e gitti.Bundan iyisi ne olurdu tabiki bu 3 maçtan 9 puan almamız olurdu.Eğer 9 puan alsak ne olurdu G.Antep'e büyük bi ihtimalle yenilirdik ya da berabeere kalırdık.Ben şuan ki beraberliğin galibiyetten iyi olduğuna inanıyorum..Çünkü toparlanmamızı sağladı ve Antep maçından da çok fazla korkmuyorum açıkçası..:)

Cafer Bulur
22.11.2010, 19:25
- Arada böyle puan kayıpları iyidir nazarlık olur , seri galibiyetler baskı yaratır , sorun değil puan alan Eskişehir olsun ...
Sedat cok önemli 2 puan gitti,kendimizi kandirmayalim.:)

SEDAT
22.11.2010, 19:30

- Her maçımızı kazanarakmı şampiyon olacağız...

- 2 Puan gitmiş olabilir ama normalde 89'da Pelenin ve Serdarın şutlarının kalemize girmesi lazımdı...

- Manisaya yenildik ama geldik lider olduk , Bence gidişat güzel..:)

Asi Çaykaralı61
22.11.2010, 19:34

Abi bencede önemli puan kaybettik.Her takımın düşüş süreci vardır önemli olan bu düşüş sürecini en az kayıpla atlatmak.Ben ayaklarımızın üstüne takımımızın basabildiğine inanıyorum :)

Cafer Bulur
22.11.2010, 19:37
- Her maçımızı kazanarakmı şampiyon olacağız...

- 2 Puan gitmiş olabilir ama normalde 89'da Pelenin ve Serdarın şutlarının kalemize girmesi lazımdı...

- Manisaya yenildik ama geldik lider olduk , Bence gidişat güzel..:)
Bu sekilde düsünürsek arpa boyu yol alamayiz.

Elbette bir yerde takilacaktik ama bu mac kendi sahamizdaki bir mac olmamaliydi.

Antepe takilabilirdik mesela kimse bir sey diyemezdi ama simdi o maci kazanmak zorundayiz.

Birde üzücü olan takimin kazanmak icin ilk yarida hicbirsey ortaya koymamasidir.

Maclari 45 dakikalik oynamaya devam edersek isimiz cok zor.

SALDIRAY
22.11.2010, 19:43
Hala en iyisi biziz kutluyorum oyuncuları ve hocamızı. Bu Onur var ya helal olsun bu adama. Bunda ki hırs azim kimsede yok ve cok efendi. Bu adamı kaybetmemiz lazım. Dünya starı olacak!

Tulpar26
22.11.2010, 19:44
Dün ki maçala ilgili söylenecek pek birşey yok biz 1 puana bile ihtiyaç duyuyorduk siz ise galibiyete. İçinde bulunduğumuz üzücü durumdan dolayı iyi futbol kesinlikle amaçlarımız arasında yok kilitlendiğimiz hedef sadece puan. Alt sıralardan uzaklaştığımızda takımımızda daha açık futbol sergileyecek ve göze hoş gelen futbol oynanacaktır ama şu vakitte bunu beklemek haksızlık olur. Beklenildiği üzere kalabalık orta saha ve kontra atak futboluyla puanı hedefledik ve bizim için çok önemli olan 1 puanı kazandık. Bize kızan Trabzonlu arkadaşlara birde olaya bu açıdan bakmalarını rica ediyorum. Önümüzdeki hafta İnşallah siz Gaziantep'i yenerek bu puan kaybını telafi eder, bizde Manisa'yı yenerek sizden aldığımız bir puanı anlamlı kılarız. Şampiyonluk yolunda başarılar dilerim inşallah sene sonunda hep birlikte şampiyonluğunuzu kutlayacağız ;) Kalın sağlıcakla...

Cafer Bulur
22.11.2010, 19:48
Dün ki maçala ilgili söylenecek pek birşey yok biz 1 puana bile ihtiyaç duyuyorduk siz ise galibiyete. İçinde bulunduğumuz üzücü durumdan dolayı iyi futbol kesinlikle amaçlarımız arasında yok kilitlendiğimiz hedef sadece puan. Alt sıralardan uzaklaştığımızda takımımızda daha açık futbol sergileyecek ve göze hoş gelen futbol oynanacaktır ama şu vakitte bunu beklemek haksızlık olur. Beklenildiği üzere kalabalık orta saha ve kontra atak futboluyla puanı hedefledik ve bizim için çok önemli olan 1 puanı kazandık. Bize kızan Trabzonlu arkadaşlara birde olaya bu açıdan bakmalarını rica ediyorum. Önümüzdeki hafta İnşallah siz Gaziantep'i yenerek bu puan kaybını telafi eder, bizde Manisa'yı yenerek sizden aldığımız bir puanı anlamlı kılarız. Şampiyonluk yolunda başarılar dilerim inşallah sene sonunda hep birlikte şampiyonluğunuzu kutlayacağız ;) Kalın sağlıcakla...
Iyi dilekleriniz icin tesekkürler,ben sahsen sizin oyununuza kizmadim.

Puana ihtiyaciniz vardi ve gerektigi gibi oynadiniz.

Biz koca bir ilk yariyi heba ettik,kizdigimiz nokta budur.

Sizin icin manisa maci bu mactan daha zor gececek,manisaya karsi kazanacaginizi düsünmüyorum.

Tulpar26
22.11.2010, 19:55
Manisa deplasmanlarda daha etkili bir takım özellikle hücum hatları çok kuvvetli (Isaac, Makakula, Simpson) fakat bizde son dönemde iyi savunma yapıyoruz ve Rıza'nın şikayet ettiği basit!!! golleri yemiyoruz. Eğer hücumda biraz daha becerikli olursak gol yemeden 1 gol bulabiliriz diye düşünüyorum. Tabi herşey sahada belli olacak biz kazanan olmayı umuyoruz tabi buna çok ihtiyacımızda var. Takımımız yakaladığı bu hırsı devam ettirebilirse neden olmasın...

asimetrik
22.11.2010, 20:02

Daha önce de çok önemli üç puan Manisaspor'a, yine çok önemli dört puan da Antalyaspor ve Kayserispor'a gitmişti. İşin üzücü tarafı bu çok önemli puanlardan daha da gidecek. Sevindirici olan ise bu puanların Fb,Gs,Bjk ye gitmemesi. Rakiplerimize gitmeyecekse Eskişehirspor'a yine gitsin:)

Sefa
22.11.2010, 20:05
Şenol Hoca bu maçta revizyona gitmeliydi..

Burak yerine Yattara, Engin yerine Alanzinho oynayabilirdi ve ya Zafer..

asimetrik
22.11.2010, 20:10
Şenol Hoca bu maçta revizyona gitmeliydi..

Burak yerine Yattara, Engin yerine Alanzinho oynayabilirdi ve ya Zafer..

Burak yerine Yattara ile başlar diye düşünmüştüm. Burak iyi olmadığı için değil, 18 kişilik iyi bir kadromuz olup fırsatı buldukça küçük değişikliklerin yapılması gerektiğini düşündüğüm için. Şenol hoca kendisini ne kadar eleştirse de kazanan takım bozulmaz anlayışına devam ediyor. Saygı da duymak gerekir.
İki puan kaybımız elbette bu değişikliklerden değil. Pasa dayalı tempolu oyunu hala tam olarak beceremiyor olmamızdan.

UtopyaTs
22.11.2010, 20:17
Ahhh o Girayın kafa topu aklımdan gitmiyor atsa goluuu maç bizim olucaktıı.Olur olur boyle maçlar elbet olucak.Artık kalan maçları almamız lazım.

Serdar Dilekoğlu
22.11.2010, 20:21
top gibi yuvarlanacağına adam gibi ayakta kal Doğa. tam atak hazırlığı bir baktım oyun durdu. acaba dedim top toplayan uşaklar sahaya bir ikinci topumu yuvarladı. birde ne göreyim saha dışındaki Doğa yuvarlanarak saha içine gelmiş. oldu mu şimdi Doğa. ben dahil milyonlarca kişi ile akraba olmana değdi mi. amacın neydi. bu muydu futbol ahlakı yazık.

.....
22.11.2010, 20:25
Selamun aleyküm.

Ben dün yolda olduğum için maçı izleyemedim. Özetini izlemek istiyorum.

Bana bu konuda link atacak kimse var ?

vivanet
22.11.2010, 20:31
Burda heerks futbolu bilen adam bursa maçı hariç son dört beş maçtır takım hep ilk yarı uyuyup ikinci yarı açılıyor..zoruma giden şey ise avni akere çekinerek gelen rakiplere çok anlamsız şekilde uyutan futbol oynatıyorsun ilk yarı..bak çekirge zıplamadı..ilk yarı ne yapıp edip golü bul sonra rakip katı defans yaptı olmadı deme.yoksa dört dörtlük hocasın ve çokta güveniyoruz sana.