PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 13.Hafta | Trabzonspor 0 - 0 Eskişehirspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

KURTARICI06
21.11.2010, 22:55
Engin'in orada penaltı yapma amacıyla ayağını rakip oyuncunun ayağına takacağını düşünmüyorum. O anda onu düşünüyorsa helal olsun derim :) Rakip oyuncu doğal yürüyüşünden farklı olarak ayağını uzatıyor. Amacı da Engin'i engellemek bence.

Mehmet Fatih abinin dediği gibi asıl tartışılması gereken ilk yarıdaki oyunumuz. Bir değil iki değil, resmen kötü oynuyoruz bence. Pas yapan takım o kimliğini kaybetmiş gibi.

arkadaşlar defalarca ve dikkat ederek yavaşca seyrettim engin topa vurmak için ayağını savurduğu anda çok ince olarak defans oyuncusunun bacağına temas ediyor belki kasıt yok belki var ama enginin penaltı yaptırmak için yapmadığına eminim....
birde oyundan çıkarken yaptıkları hoş değil bunu daha öncede yaptı ve ben onun bu davranışını hırsına bağlıyorum yinede bu takımın patronu ŞENOL HOCAdır ve maalesef takımda birileri hata yapıyor sonra şenol hoca affediyor ben istiyorumki artık ne hata yapılsın ne de af dilensin.
şampiyon olacaksak tek yumruk olmalıyız elbette beraberlikte olacak mağlubiyette bunlar 6 maçlık seri galibiyetler kadar doğal onlarda etten ve kemikten insanlar hepinizin evinde olduğu gibi mutlaka onlarında şahsi sorunları vardır. bizlere diüşen sabır ve tam destek ile güzel futbolu seyretmek...
saygılarımı sunarım.

ziyaretci
21.11.2010, 22:55
Küfür kısmına katılmakla birlikte, değişikliğin kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum.
90. dakikada engini niye alıyorsun oyundan?

Yerine de barış ataş giriyor?

Mantık yok bu değişiklikte.

Ama bunu tepkisi küfür olmaz, hele hocaya!!
Hocaya ettiyse cezası katmerli olsun.

mantik nedir anlat o zaman

anlamiyorum neye dayanarak yorum yapilio.. Engin o takimda colman in gorevini ustlendi.. orta saha coktu. adamlar son dk da top oynamadan 3puan i alip gidecekti.. birakin son atagi TELLO sut cekecek bi adam onunu kapatamicak kadar mactan dusmusuz.

ordaki deisiklik baris deil SELCUK. senol hoca selcuk un gorevini barisa paslayip
selcuk u pozisyon icine cekio bu deisiklikle. buda son dk da pozisyon saglio.

bunuda benim yada senin ogrenmen sart deil. orada bi TD var ve sahiden isini iyi biliyor. bizim oynadigimiz gs-fb-bjk-bursa maclarindan hangisinde top oynadikta kazandik. rahat birakin artik ya. birakin adamlar isini yapsin. unal karaman da mi fuutbol u bilmiyor?

takim iyi yolda bu sene sampion olsak da olmasakda ii yolda.. eksikler yokmu tabiikidi war... bunu onlarda bilio.. bi durun.. sakin olun mac izleyin ... Ispanya milli takimi bile 4 tane yio biz neyi kabullenemioz???

Kandemir
21.11.2010, 22:56
Ben maçı lig tv den izledim.Engin "Yapma hocam yapma be " diyordu.Küfürü göremedim maalesef.Görenler varsa yazsınlar, ona göre karar verelim.

Napoli
21.11.2010, 22:56
1 ay kadar lider kalirsak durumu idare ederiz

Tolunay Abdioğlu
21.11.2010, 22:57
Ben de ondan bahsediyorum, mesele barışın girmesi değil.
Gol isteği idi.
Barış girmese de savunmadan ileri çıkışlar olacaktı.

Oyuna girişi bu riski önleme aracı olarak alınan(deminki iddiaya göre) oyuncu da net pozisyon vermene mani olamamış.

Ayağına top değmemiş nerdeyse.

Neyse. Allah kerim.

Tribünlere teşekkürler, topçuları bağırlarına bastıkları için.

Çok şükür.......

Puan kaybında tepkinin dozunu ayarlamak lazım.

Burak işe yaramaz, umuttan bi halt olmaz, cale neci!!! gibi tepkiler üst perdeden geliyor maalesef.

Takım oyununu kötü oynadık.
Kişisel eleştirinin anlamı yok...

Ben de Anıl abiye katılıyorum.Bilinçli bir hamle olduğunu düşünüyorum abicim.

Diğer yazdıklarında ise hemfikiriz.Gaziantep maçına 1 puan yazanlar onu bir zahmet 3 puan olarak değiştiriversinler. :)

ahamitokutan
nedir bu karamsarlık sinir.sakin olun.şampiyonluğun gittiği falan yok.relax olun,dengeli olun.maç öncesi 8 atıcaz diyip beraberlik sonrası şampiyon olamayız demeyin.Ciddi bir avantajımız hala var.bu beraberlik haftayaki antep maçı için bence hayırlı olmuştur.ayrıca haftaya rakiplerimiz birbirleriyle oynuyor.kazanırsak,ki bence rahat kazanırız, uçarız.

Mustafa Önal
Bu maç kendimize gelme adına gerçekten iyi bir ders niteliğinde. Zira ben hala özellikle içerdeki maçlarda boşa giden 45 dakikaların bu maç ile göz ardı edilemeyecek duruma geldiğinin farkına varılmasına sebeb olacağını düşünüyorum.
Boşa giden ilk 45 dakika istemiyorum sadece.
ilk yarı fikstürüne baktığımızda rakiplerimiz bir biriyle oynayacak olduğundan hala avantajlı konumda olduğumuzu unutmadan soğuk kanlılıkla , dersler çıkaraar son 4 haftayı iyi bir şekilde kapatalım.

Mehmet Fatih Yavuz
21.11.2010, 22:58
mantik nedir anlat o zaman

anlamiyorum neye dayanarak yorum yapilio...

birakin son atagi TELLO sut cekecek bi adam onunu kapatamicak kadar mactan dusmusuz.

?

Anlatayım:

Anlattığın pozisyon, benim hatırladığım barış girdikten sonra yaşandı.

Bu arada takıma ya da hocaya saydırmıyorum...

O geleneğin bir numaralı düşmanıyımdır.

Ziya doğan hariç.

EmreYavuz61
21.11.2010, 22:58
Ben maçı lig tv den izledim.Engin "Yapma hocam yapma be " diyordu.Küfürü göremedim maalesef.Görenler varsa yazsınlar, ona göre karar verelim.

Yok abi bende izledim maçı bariz ağzı okunuyor belden aşşağı küdür etti , hemde iki kere yoksa ben mi yanlış gördüm...?

Erbay
21.11.2010, 22:59
Engin, Şenol Güneş'in yüzüne bakarak alenen küfür ediyor.

ziyaretci
21.11.2010, 22:59
Anlatayım:

Anlattığın pozisyon, benim hatırladığım barış girdikten sonra yaşandı.

Bu arada takıma ya da hocaya saydırmıyorum...

O geleneğin bir numaralı düşmanıyımdır.

Ziya doğan hariç.

ZIYA DOGAN gibi bu takimin buyuklugunu kavrayamayacak her hangi bir hoca daha bu takimin basinda gorursem zaten futbolla olan tum iliskimi kesecegim :alkış:

oeince
21.11.2010, 23:00
Maçın geniş özetini internette bulan var mı?

Gümüshane
Arkadaslar Trabzonsporumuzun Futbolu cok umut verici! 2 sene evvelki gibi degil. Ozamanlar diyordum bu futbolla sampiyon olamayiz diye.Simdi isler farkli.. Süper Ligde "Futbol" oynayan tek Takimiz. Eskisehir defansif agirlikli oynadi ve 1 puani kapti.Bize karsi acik futbol oynayanlarin halinide gördük.. Top'da bugün bizi sevmedi.

Ne olursa olsun, bu Takimi destekleyelim.

Tek elestrim su olacak..Senol Günes heralde mac öncesi Futbolculari iyi motive edemiyor..Avni Aker'de ilk Yarilari hep berbat oynuyoruz. Ikinci yari Barcelona gibi resmen..

Erdal
Oku oku bitmiyor :)....Her anlamda sıkıntılı bir maç oldu...Ben ikinci yarı da kontrolsüz olduğumuzu düşünüyorum...Gelmiş geçmiş olsun....Olacak böyle şeyler....

Fatih Özkan
Engin, Şenol Güneş'in yüzüne bakarak alenen küfür ediyor.

Bu olay gerçek ise Engin'e ağır bir ceza verilmesi şart...

Kandemir
21.11.2010, 23:01
Yok abi bende izledim maçı bariz ağzı okunuyor belden aşşağı küdür etti , hemde iki kere yoksa ben mi yanlış gördüm...?

eğer öyleyse Şenol hoca icabına bakar.Milli takıma kadar yükselmiş bir futbolcu hocasına küfretmek için kafasını yemiş olmalı.Bakalım lig tv nasılsa gösterir küfürlerini:)

Erdal
21.11.2010, 23:01
Engin meselesine gelince...Bence bunu hocaya bırakalım...

Tolunay Abdioğlu
21.11.2010, 23:02
Bu olay gerçek ise Engin'e ağır bir ceza verilmesi şart...

Böyle bir şey olduysa ceza felan verilmesine gerek yok.Sözleşmesi direkt feshedilsin.

Kandemir
21.11.2010, 23:03
ZIYA DOGAN gibi bu takimin buyuklugunu kavrayamayacak her hangi bir hoca daha bu takimin basinda gorursem zaten futbolla olan tum iliskimi kesecegim :alkış:

Şenol hocadan sonra Zaten Şota gelir.Bu bir bayrak yarışıdır ama Şenol hoca bu yaşta maratoncu çıktı.Şotanın ömrü yeter mi bilmem:D

Hürgün Aygün
Engin küfür etmişse bile Şenol hocaya etmemiştir edemez etmişse onun için Trabzonspor defteri kapanmalı!

SEDAT
Oku oku bitmiyor :)....Her anlamda sıkıntılı bir maç oldu...Ben ikinci yarı da kontrolsüz olduğumuzu düşünüyorum...Gelmiş geçmiş olsun....Olacak böyle şeyler....

- Bozdun abi sinerjiyi :)

kapça_61
21.11.2010, 23:04
bugun sadece iki puan kaybettik, kötü oynadık ama şansımız yanımızda olsa kazanabilirdik.. ilk defa kötü oynamıyoruz hem haftaya antep maçı cok daha zor olacak ama en azından antep bu kadar kapanmaz. arada uan kaybı yasamamız lazım. manisaya yenildikten sonra baya bişleri yoluna koymustuk. ama göruluyo ki takım yine havaya fazla girmiş. bu beraberlik bence iii oldu...

Erdal
Bence Şenol hocaya küfür etmedi...Etmez de...Engin arıza bir adam ve ben arızaların lazım olduğunu düşünürüm hep....

Mehmet Fatih Yavuz

Ben taktım abi!!!

İki yarı arasında fark olmasına taktım.

İlk yarı da 0-0 başladı, ikinci yarı da 0-0 başladı.

Değişen tek şey süre.

Yumurtayı kapıya dayamamak lazım.

Millet olarak sıkıntılı anlarda mantıklı kararlar verebilen bir yöre değiliz.

Yönetim, hoca, topçu, taraftar. Hiçbiri.

trbzonsporlu
hakem kötüydü diyen arkadaşlara katılıyorum evet hakem kötüydü 20. dk topu elle kesen colmanı 2. sarıdan atamadı kendisine sürekli bağırıp çağıran engini de atamadı. avantaj kurallarını uygulamadı. oyunun hızlı oynanmasına müsade etmedi. gaziantepi yenersek bu maçı telafi etmiş oluruz fazla büyütmemek gerek.

Kandemir
21.11.2010, 23:05
Böyle bir şey olduysa ceza felan verilmesine gerek yok.Sözleşmesi direkt feshedilsin.

Fesh etmeye gerek yok 3 büyüklerden birine satalım:)Nasılsa orada kaybolup gider.Engini engin yapan yer trabzondur.Bunu anlayamadıysa diyecek birşey yok.

trbzonsporlu
21.11.2010, 23:06
birde uygun pozisyonda çoğu oyuncumuz geri pas verir gibi şut atıyor halbuki mermi gibi vuracaksın kaleye. hami biraz şut aumayı öğretse bazı oyunculara

ÖmerFarukYılmaz
Bu takım bu beraberlikle bu yarışın, hissettiklerinden ve gördüklerinden çok daha zor olduğunu kavrayacak beyler..

Sonrası Allah kerim..

Bunlara çözüm bulacak Şenol Hoca..

Onada inancımız tam..

Sorun yok.

Bu beraberlik bizim hayrımıza.

Mehmet Fatih Yavuz
Bu arada yattara...
Ufffff.
Sadece uff diyobiliyorum.

Olmayacak gibi geliyor.
Keşke olsa.
Ama yattaranın şu anda oynadığımız oyuna adapte olması mümkün değil.

Anıl Caner
Tamamen beklemeden Engin meselesini konuşmak zararlı.

Gerçekten Şenol Hoca'ya ise tepkisi zaten Şenol Güneş bunu herkesin anlamasını sağlar merak etmeyin :)

Engin'in kendisini yerden alıp, bu kadar boşa geçen seneye rağmen milli takımlar düzeyine kadar çıkaran adama saygısızlık yapacağını ben düşünmüyorum. Yapmışsa da psikopat değil beyinsiz olur benim için lakabı. Ama dediğim gibi şu aşamada böyle bir olaya inanmıyorum.

Ne Engin'e saydırmaya ne yargılamaya ne de hüküm vermeye gerek yok.

Genel olarak kameranın kendisine her yaklaşışında küfürler savurması beni de çok rahatsız ediyor. Top oynarken ben de böyleydim. Kendimden de iğrenirdim.

Mustafa Umut
TRT'de Engin'in Şenol Hoca'ya tepkisi bu şekilde dediler.Ve Engin resmen ana avrat girmiş.Eğer bir yanlışlık yoksa ve gerçekten Şenol Hoca'ya küfür ettiyse(Erdoğan Arıkan gayet kesin bir şekilde böyle olduğunu söyledi) Engin Trabzon şehrini terketmeli.Bir insanda hırs olur ancak seni bu noktaya getiren insana ağza alınmayacak lafları söylemek terbiyesizliğe girer.Belki bana katılmayanlar olur ancak eğer gerçekten Şenol Güneş'e ise bu tepkisi takımdan ayrılmalı...Ama ben hala inanmak istemiyorum o lafları Şenol Güneşe söylediğine..Bunun doğruluğunu da zaman gösterecek bize..

OLCAY ÇAKIR
21.11.2010, 23:07
Alanzinho, penaltı değildi diyor.
Dengemi kaybetmiştim zaten, az temasda oldu ama.............. vs vs vs..

Haksız duruma düşürdü bizi...:)

Hakkı teslim edelim...

champions
21.11.2010, 23:07
Eksikliği kendimiz dışındaki herşeyde bularak geldik bugünlere.Hakem kötüdür penaltıyı vermemiştir, rakip kötüdür niye savunmaya yatmıştır, Bülent Uygun zaten adam değildir, bütün Dünya bize düşman anasını satayım.Bursayı şampiyon yapmazlardı değil mi? E ne oldu?

Gümbür gümbür şampiyon olacak bir kadromuz yok neden kabullenemiyoruz? "Ovv bu takım ligi dağıtır" denilecek top da oynamıyoruz.Çok şükür ki şimdiye kadar işler yolunda gitti, iyi puan topladık ve sezon başında hemen herkesin peşinen kabul edeceği bir pozisyondayız şu an.Elbette kazanmamız gereken bir maçta puan kaybetmiş olduk fakat "tühh yazık oldu" denilecek bir maç da değildi açıkçası .Eskişehir yapması gerekeni yaptı biz ise buna karşılık olarak koca bir 45 dk yı bilmem kaçıncı kez çöpe attık.2. yarıda ise yeterli olmasa dahi kazanmak adına birşeyler yaptık ama iyi ama kötü ve sonuç olarak yetmedi tüm bu çabalar.

Devre arası transfer dönemi adına ders çıkarılması gerekir bu maçtan.Umut-Engin-Burak-Cale-Colman bu oyuncular şampiyonluğu hedefleyen bir Trabzonspor da 11 olmamalılar.Başta Cale olmak üzere maç içinde düştükleri durumu görünce oturup ağlayası geliyor insanın.

Sahiden şampiyon olmayı istiyor muyuz yoksa bu sadece sözde kalan bir istek mi? Bu sorunun cevabını devre arasında hep birlikte görücez.

Tüm bunlara ek olarak Yattara-Gabric-Teofilo ve Alanzinho da çözmemiz gereken diğer sorunlar.Hadi kolay gele.:)

Erdal
21.11.2010, 23:08
Hakemin de kasıtlı olduğunu düşünmüyorum...Öyle olsa Colman ı atar kimse de bir şey diyemezdi....Herkes sol bek demiş ama bence bize acilen bir orta saha lazım....Ne demişti bizim müdür: Orta sahanız kadar takımsınız :) Maça tutuk başlamamız kronik bir durum değil bence...Colman kötü olunca orta sahayı kaybettik....Bu noktada Şenol hocayı eleştirebilrim Colman hazır değilse Sezer neden hazır değil :)

Nihat Güneş
Hakeme laf etmeyin ayıptır yahu... Engin, Burak Ve Alanzinho her pozisyonda kendilerini yerden yere attılar. Cesaretli bir hakem olsa Engin de Colman da maçı bitiremezlerdi. Gole giderken kendini yere atan oyuncumuzu eleştirelim önce!

Ulan Messi senin varolduğun dünyada bunlar da topçu diye geçiniyor ya helal olsun. Adamı döverek indiremiyorlar.

ÖmerFarukYılmaz
Bu arada yattara...
Ufffff.
Sadece uff diyobiliyorum.

Olmayacak gibi geliyor.
Keşke olsa.
Ama yattaranın şu anda oynadığımız oyuna adapte olması mümkün değil.

Şu Yattara neden araya kaçmaz,neden illa topu ayağına bekler.

Çözen var mı?

Tolunay Abdioğlu
Tamamen beklemeden Engin meselesini konuşmak zararlı.

Gerçekten Şenol Hoca'ya ise tepkisi zaten Şenol Güneş bunu herkesin anlamasını sağlar merak etmeyin :)

Engin'in kendisini yerden alıp, bu kadar boşa geçen seneye rağmen milli takımlar düzeyine kadar çıkaran adama saygısızlık yapacağını ben düşünmüyorum. Yapmışsa da psikopat değil beyinsiz olur benim için lakabı. Ama dediğim gibi şu aşamada böyle bir olaya inanmıyorum.

Ne Engin'e saydırmaya ne yargılamaya ne de hüküm vermeye gerek yok.

Genel olarak kameranın kendisine her yaklaşışında küfürler savurması beni de çok rahatsız ediyor. Top oynarken ben de böyleydim. Kendimden de iğrenirdim.

Ben Şenol Güneş'i tanıyorsam böyle bir şey yapmaz.İçine atar ama kimseye söylemez.

Anıl Caner

Hakkı teslim edelim...

Abi Engin de rtük sınırlarını aşmadan konuşabilecek seviyeye gelse emin ol o da benim pozisyonum da penaltı değil derdi :D

Hamza Öztürk
21.11.2010, 23:09

Çözen var mı?

araya niye kacsin? karsisina iki adam almadan rahat etmiyor

Anıl Caner
21.11.2010, 23:09
Ben Şenol Güneş'i tanıyorsam böyle bir şey yapmaz.İçine atar ama kimseye söylemez.

Birine bir şey söylemese de bu tarz takım ruhuna aykırı davranışlara sahip oyuncuları kesinlikle eler takımdan Şenol Hoca.

Kazanmak da bir yere kadar. O kadarına katlanamaz, katlanmamalı.

Fatih
21.11.2010, 23:10

Hakkı teslim edelim...
Sıra Engin'de Olcay Abi.:)

ÖmerFarukYılmaz
21.11.2010, 23:10
Delgado katarda nasıldır,bilen varmı?

Hem Türk,hemde bizim oyun sistemimize uyabilecek,ayrıyetten bu kilitli savunmaları açabilecek bir oyuncu.

Tolunay Abdioğlu
21.11.2010, 23:11
Birine bir şey söylemese de bu tarz takım ruhuna aykırı davranışlara sahip oyuncuları kesinlikle eler takımdan Şenol Hoca.

Kazanmak da bir yere kadar. O kadarına katlanamaz, katlanmamalı.

Bunu yapmalı da.Böyle bir şey olduysa kesinlikle gerekeni yapmalı Şenol hoca.Ama ben çıkıp da Engin bana şöyle yaptı böyle yaptı diyeceğini sanmıyorum.

Hasan Ayvenli

Çözen var mı?
Bu Yattara neden takım kıçını yırtarken umursamadan oynar, hiç hırs yoktur. Bunu çözen var mı? Ne kadar yetenekliyse, o kadar mental eksikleri bulunan bir adam Yattara. Bu takımın senin 2-3 kişiyi çalımlayıp orta yapmana ihtiyacı yok. Sen koş sana atılan topu ortala yeter. Ama nerde..

OLCAY ÇAKIR
Anıl-Fatih ikilisi, hiç sevinmeyin.

Ben marcus Antonyusu bekliyorum:)

Bazen mağdurlar, mağdur olduğunu anlamayabilirler.(yazayım bunu) :)

lazkopatfaroz
21.11.2010, 23:12

Çözen var mı?

Futbol zekası az olduğu için.

Hürgün Aygün
Engin'in pozisyonu geliyor.

Erbay
Engin hocaya küfür etmiş. Kaynak Şansal Büyüka.

Mustafa Umut
Hakeme laf etmeyin ayıptır yahu... Engin, Burak Ve Alanzinho her pozisyonda kendilerini yerden yere attılar. Cesaretli bir hakem olsa Engin de Colman da maçı bitiremezlerdi. Gole giderken kendini yere atan oyuncumuzu eleştirelim önce!

Ulan Messi senin varolduğun dünyada bunlar da topçu diye geçiniyor ya helal olsun. Adamı döverek indiremiyorlar.
Katılıyorum Nihat abi.2 pozisyonda da penaltı yok.Üstelik Colman topu elle kesti ve 2. sarıdan atılmalıydı.Engin'in ısrarları maç boyunca devam etti atsa yeriydi.Alanzinho'ya verdiği kart ise doğru karardı.Alanzinho orda topu içeri çıkarmayı deneseydi belki farklı şeyleri konuşuyorduk şimdi...:(

lazkopatfaroz
21.11.2010, 23:13
Bu Yattara neden takım kıçını yırtarken umursamadan oynar, hiç hırs yoktur. Bunu çözen var mı? Ne kadar yetenekliyse, o kadar mental eksikleri bulunan bir adam Yattara. Bu takımın senin 2-3 kişiyi çalımlayıp orta yapmana ihtiyacı yok. Sen koş sana atılan topu ortala yeter. Ama nerde..

Geldi gereli aynı. Yapısında var sanırım.

Napoli
Herkes totemlerie geri donsun lutfen =)

Tolunay Abdioğlu

Çözen var mı?

Teknik oyuncular genellikle topu ayağına isterler.Fazla koşu yapmayı sevmezler.Yattara'da bunlardan birisi.

Hürgün Aygün
Şansal Büyüka olayın doğrusunu anlattı yardımcıyaymış tepki yardımcıyı Şenol hocaya anlatmış.

UNiVeRSeLoRD
engin hocanın 7 ceddine grdi tvden dedikleri apaçık belliydi
izleyenler fark etmiştir umarım....
çok kötü oldu...
bjknın teknik direktörü:"60 yılının futbolunu oynuyolar" demiş konya için...
eğer konya 60 yıllarında ki gibi oynuyorsa eskişehir prof. bi takım değil ya bu yaptıklarını amatör takım bile yapmaz 11 kişi var kadroda forvet yok... hep defans mı yapılır arkadaş...
neyse hepinize hayırlı geceler arkadaşlar...
sinirlendim...

Erdal
21.11.2010, 23:14
Ben Faruk gibi düşünmüyorum. Trabzonspor bu Lig i pekala götürebilir...Lakin benim derdim Avrupa...O anlamda bakınca ne bileyim Umut şimdi olduğundan fazla olmaz, Serkan da öyle, Burak belki...Engin de işte bu ayarda olur....Hani daha ötesini bu uşaklardan beklemek haksızlık....Peyder pey ilave yapılmalı....

Emirhan Makul
Son dakikada ki pozisyon beni çok üzdü ancak maç için şunu söyleyebilirim ;

Gayet muhteşem bir skor aldık neden ?

Biz kimiz Trabzonspor biz nasıl yeniliriz , deli gibi yüklenir arkayı açık bırakır saçma bir kontra atak golü ile 1-0 geriye düşer sonra yine yüklenir tam atacağız derken 2-0 olur veya 1-0 yeniliriz.

Şimdi ne oldu berabere kaldık kesinlikle seviniyorum sabri gibi 3'lü çekerek değil ama sevindim ben açıkcası mantıklı düşününce antep ile de berabere kalmamız yeter.

Ama şakası yok 2. yarı içerde puan kaybı demek şampiyonluk yarışına güle güle demek ki biz iç sahamızı bursaspor gibi kullanamayız bu açık ve net yani.

Hayırlısı , kısmet , alın yazısı , taktiri ilahi , mukadderat.

SDanışmaz
Bence Şenol hocaya küfür etmedi...Etmez de...Engin arıza bir adam ve ben arızaların lazım olduğunu düşünürüm hep....

Bende öyle düşünüyorum. Başkasına kügür etmiştir.

Çözen var mı?

Kanka bunu çözmeye çalışana kadar kuantum fiziğine çalışırım daha iyi.

sanatik
21.11.2010, 23:15
Engin den bahsedildi baya. Bende aklimda geceni iletiyim. Engin hernekadar sorunlu görünsede benim icin tam bir trabzonsporludur. Kazanma hirsiyla dolu olan Engini böyle degerlendiriyorum ve buna görede yapdiklari hareketleri degerlendirmekden yanayim üstelik eger tepki gercekden degisikligeyse, Barisin adam karcirmasi yüzünden golü nerdeyse onurun iki kurtarisi sayesinde yemememiz. Daha baskili bir adam beklerken sanki öndeymisiz gibi barisin girmesi benide sasirtti cunkü eskisehir pek tehlikeli olamadi o dönemde. Aslinda eskisehir ceza alanina bir adam beklerdim. Hocanin ancak gol yemekdende cekindigini düsünmek gerek. Atamiyorsam bare yemeyim fakat Engin bence defansa baya faydalida olmusdu. Yorulmus olabilir ama pek öyle gözükmüyordu.

yorumsuz6117
Engin'in o tepkisinin Şenol hocaya olduğuna ihtimal vermiyorum ben. Ama eğer öyleyse bu takımda yeri yok derhal sözleşmesi tek taraflı fesh edilmelidir.

Varlıbaş61
mustafa denizli kıskançlıktan çatlayacak nerdeyse..
ayıp yahu!

UNiVeRSeLoRD
21.11.2010, 23:16

doğru....
ben anladım ne dediğini resmen....
7 ceddine girdi....
tövbe tövbe...
ben olsam kadro dışı bırakırdım....

Ahmet Başkaya

Yanlış bilgi vermeyin !

Hakemi şikayet etmiş!

hasancebi81
Arkadaslar hangi penaltilari tartisiyorsunuz, hangi faulleri yada kirmizi kartlari. Bu mactan cikarilmasi gereken cok daha farkli ve ciddi sonuclar var. Macin berabere bitmesinin sebebi o penaltilarin verilememesimiydi? Biz galibiyeti hakedecek futbolu oynadikmi sizce? Kapanan eskisehir defansini acmak icin gerekli cabayi sarfettikmi? Hekeme suc bularak olmaz bu skordan ders almak gerekir. Once hatayi kendimizde arayacagiz.

Macin ilk yarisinda Burak ve Engin saolsun, ceneleri ayaklarindan daha cok calistigi icin takimin futbol oynama istegi ve hevesini kacirdilar. Her faulden sonra itirazlar, yerlerde yuvarlanmalar, kolayca yere dusup faul beklemeler. Ustune Enginin basta Cale olmak uzere takim arkadaslarina bairip cagirmasi bence ilk yarida oyuna konsantre olamamamizin bir sebebi. Takim ruhu takim ruhu diyoruz ama ilk yarida ben bunu gormedim. Boyle kolay ve ucuz numaralarla hicbirzaman avrupa ayarinda bir takim olamayiz.

Ben antrnor olsam bu futbolculara 1 gun idman 1 gunde sadece mac kaseti izletirim.
Ilk gun Barcelon macini izlettikten sonra, bak olm Engin, bu Messinin yedigi 6. tekme ama hala sadece kalkip hakeme bir bakis atip oynamaya devam ediyor.

Ertesi gun Buraga bak olm, goruyormusun Ronaldoyu, 2 tekme, 3 celme yedi, formasindan cekiyorlar ama hala topu birakmadi ve kendini yere atmadi. Ilerlemeye calisiyor gol atmaya calisiyor.

Ikinci yari Alanzinhonun girmesi ile biraz hareketlendioyun ama oda ciliz kaldi. Ozellikle sagdan girdigi iki pozisyonda sag ayagii kullanamamasi yuzunden kendini yere atmasi cok amatorce idi. Ordan sag ayakla orta yapamiyorsan git sol kanatta oyna. Ben anlamiyorum zaten sag kanat oyunuzusunun solda, sol taraftakinin sagda oynamasini. ikinci yari oyunu biraz daha kanatlara yayabilseydik daha etkili olacaktik. yattara girdikten sonra birkac kanat atagi oldu ama onlarda yetersiz kaldi. (ayrica sanirim futbolcularin yattaraya karsi bir tutumlari var, kimse pas vermiyor mecbur kalmadikca, haksizlarmi, bence biraz haklilar, serkan deli gibi kanattan bindirirken bu bizim sahaya dagru kosuyor, yada her topta calimi dusunuyor. Bence yattara oyun anlayisini degistirmedikce senol gunesin gozune giremeyecektir. Belkide bu senol gunesin bir taktigidir, biraz komplo teorisi gibi oldu ama yattaranin takim oyunu oynamasi gerektigini anlamasi icin oyunculara onu yalniz birakin, oda gorsun tek basina birsey yapamayacaini gibisinden bir telkini olmustur.)

Son olarak Jajanin onunde bir duvar olsaydida verdigi paslar geri gelseydi bugun mac 3-0 biterdi. Ilerde kesinlikle top tutabilen, dagitabilen ve oyun gorusu olan bir forvete ihtiyacimiz var. Brezilyali olup jaja ile anlasabilmesi tercih sebebidir.

Bugun takima verdigi mucadelen dolayi tekrar tesekkur ediyorum. Beni mutlu ettiler. yenseydiler daha mutlu olacaktim tabiki ama bunada sukur. Sadece Enginin cikarken soyledigi laflar eger senol gunese yapilmissa takimdan derhal uzaklastirilmasini bekliyorum. Fatih tekkenin takima elmesini istemememdeki en buyuk sebeplerden birisi buydu, takimin ahengini ve uyumunu bozabilecegini dusundugum icin istememistim. simdi ayni seyi enginin yapmasinada izin vermemeleri gerek.

OLCAY ÇAKIR
Sezon başından beri Engin Baytar'la uğraşmayı, onu aşağı çekmeyi görev bellemiş Mustafa Denizli'ye bu gece bu fırsatı verdin ya...

Bağlan TV lere ve her kime yaptıysan izah et, özürler dile...

Şu adamı konuşturdun ya...

Ben ona ayrıca yanıyorum.

Coşturdun resmen...

SEDAT
21.11.2010, 23:17
- Hep o evlenme teklifi yapanın kabahati , dikkati dağıttı :)

Aker
Hakemi hocaya şikayet etmiş.

magicyattara
Ben Faruk gibi düşünmüyorum. Trabzonspor bu Lig i pekala götürebilir...Lakin benim derdim Avrupa...O anlamda bakınca ne bileyim Umut şimdi olduğundan fazla olmaz, Serkan da öyle, Burak belki...Engin de işte bu ayarda olur....Hani daha ötesini bu uşaklardan beklemek haksızlık....Peyder pey ilave yapılmalı....

Hocam,derdinin lig olduğunu bal gibi biliyoruz..başladın gene toteme..:)

Fatih
Şimdiye kadar 13 maçta 30 puan toplayan takıma hadi siz gidin demek hata olur.Bundan iyisini yapacak futbolcular da yine onlardır.Takviye gerekli mi tabiki gerekli.Ama tasfiye eder gibi 6-7 futbolcuyu göndermek çok yanlış bir hamle olur.

Nihat Güneş
Bu Engin mevzusu çok su kaldırır. Nedir doğrusu arkadaşlar öğrenen hemen yazsın :)

yorumsuz6117
Şansal Büyüka olayın doğrusunu anlattı yardımcıyaymış tepki yardımcıyı Şenol hocaya anlatmış.

Tam anlamadım Engin şimdi Şenol hocaya mı küfür etti ? :)

EmreYavuz61

Anlamadım...Nedir olayın doğrusu...?

ÖmerFarukYılmaz
Teknik oyuncular genellikle topu ayağına isterler.Fazla koşu yapmayı sevmezler.Yattara'da bunlardan birisi.

Eskisi gibi becerebilse ne ala..

Hürgün Aygün
Sezon başından beri Engin Baytar'la uğraşmayı, onu aşağı çekmeyi görev bellemiş mustafa Deniz'liye bu gece bu fırsatı verdin ya...

Coşturdun resmen...
Aynen abi M.Denizli taktı bize kaç haftadır.

Erbay
21.11.2010, 23:18
Yanlış bilgi vermeyin !

Hakemi şikayet etmiş!

Başta öyle dediler sonra değiştiler ne yapalım yani :) Kesin bir şey diyen yok.

Ahmet Başkaya
21.11.2010, 23:18
Ulan Denizli şerefsizi 6 haftadır bugünü bekliyordun de mi !

Şansal hocaya etmemiş diyo, hala bence değil diyor.

Futbolumuz da bu kadar şevkle konuşsan ya.

Hürgün Aygün
21.11.2010, 23:19
Anlamadım...Nedir olayın doğrusu...?
Benim yazdığım tabiki de hatta M.Denizli de bence hocaya küfretti dedi.

TSelif
21.11.2010, 23:19
gs nin ki penaltı 2 tane hem de ama TS olunca hassas denge çok inandırıcı değil. Gsninkiler hemen yorumlanıyor ama bizim görüntüler zor ,
Ee tabi öyle olsun !!

magicyattara
21.11.2010, 23:20
Sezon başından beri Engin Baytar'la uğraşmayı, onu aşağı çekmeyi görev bellemiş mustafa Deniz'liye bu gece bu fırsatı verdin ya...

Coşturdun resmen...

Olcay,Stadyum programı başladı ilk o görüntüleri verdiler..fırsat vermemek lazımdı..

Engin küfür ediyor..ediyor ama hocanın şahsına değil..değişikliğe isyan ediyor..değişme beni .. diyor..:)
Lafın gelişi yani..

Nihat Güneş
Yattarayı devre arası Konyaya kiralayalım :)

yorumsuz6117
Bu arada kimse Onur'u konuşmuyor. :)

Erdal
Gidin falan demiyorum ne münsebet Fatih...Ama Kayseri'ye bakıyorum mesela 6 ile oynuyorlar lakin 14 olabilir...Bize bakıyorum 8 ile oynuyoruz taş çatlasa 10 olur....Avrupa da yetmez yani...Murat hocam totem motem yok ciddiyim ben....

Napoli
Saglik Olsun neyse Tvlerde bizden Barcelona gibi bahsetmiyorlar bu hafta,haftaya kazaniriz heralde futbolumuzu oynarsak...Takimi 2.yari pek elestirecek bir durum gormuyorum,ama ilk yari hovarda rekasionlar cildirtiyor beni

Mustafa Umut
21.11.2010, 23:21
Onur'u heryerinden öpüyorum :) Onur'u konuşmaya gerek yok herzaman ki Onur.Güven kaynağım...

yorumsuz6117
21.11.2010, 23:21
Olcay,Stadyum programı başladı ilk o görüntüleri verdiler..fırsat vermemek lazımdı..

Engin küfür ediyor..ediyor ama hocanın şahsına değil..değişikliğe isyan ediyor..değişme beni .. diyor..:)
Lafın gelişi yani..

O zaman yine Şenol hocaya küfür etmiş oluyor. Bir yere bakarak sövüyor zaten değişikliğe isyan edişi çok acayip o zaman. :)

Varlıbaş61
21.11.2010, 23:22
ben maçın adamı olarak; onur ve egemen'i seçiyorum...

Erdal
21.11.2010, 23:22

Lafın gelişi yani..

Tam da bunu diyecektim...Günlük hayatında küfür eden arkadaşlar şöyle bir düşünsün Engin in neye küfür ettiğini anlayacaklardır....Alenen çullanma var bir taş da biz atmayalım...
Tamam Engin arızadır, salaktır şudur budur ama "adi" değildir..

srdr
21.11.2010, 23:24
TRT'de Engin'in Şenol Hoca'ya tepkisi bu şekilde dediler.Ve Engin resmen ana avrat girmiş.Eğer bir yanlışlık yoksa ve gerçekten Şenol Hoca'ya küfür ettiyse(Erdoğan Arıkan gayet kesin bir şekilde böyle olduğunu söyledi) Engin Trabzon şehrini terketmeli.Bir insanda hırs olur ancak seni bu noktaya getiren insana ağza alınmayacak lafları söylemek terbiyesizliğe girer.Belki bana katılmayanlar olur ancak eğer gerçekten Şenol Güneş'e ise bu tepkisi takımdan ayrılmalı...Ama ben hala inanmak istemiyorum o lafları Şenol Güneşe söylediğine..Bunun doğruluğunu da zaman gösterecek bize..

bende öyle anladım macı izlerken arkadaşa söyledim bu kime sövüyo resmen belli oluyo küfrettiği hakemle bi alakası yok kulübeye doğruydu hareketleri... tiiiiizzz gereği yapılmalı...

yorumsuz6117
Bu kadro Avrupa'da yetmez doğru iyi kadro ama Avrupa tecrübesi olan 2-3 kaliteli oyuncu almak lazım.

EmreYavuz61
Ama dikkatinizi çekerse Engin 'a.... k.... senin' dedi yani ''senin'' orada bir şahısa küfür var bence...

magicyattara
21.11.2010, 23:25
O zaman yine Şenol hocaya küfür etmiş oluyor. Bir yere bakarak sövüyor zaten değişikliğe isyan edişi çok acayip o zaman. :)
Anlatamadım..
Lafın gelişi söylüyor diyorum..herkes gibi lafın sonuna ekliyor malum kelimeleri..bilmem anlatabildim mi..:)

Erbay
Markus Merk penaltı yok dedi Engin'in pozisyonuna.

Tayfun Aydın
Markus la olum sana ne diyeyim la o defans oyuncusunun ayağının ne işi var Engin in önünde.Bundan sonra kalan maçlarda bize penaltı çalınmaz.La adam resmen takıyor ayağını ya ayıptır.

Napoli
21.11.2010, 23:26
Hadi Engin olayindan skandall yaratalim,bu iste profosyoneliz.

Erbay
21.11.2010, 23:27
Anlatamadım..
Lafın gelişi söylüyor diyorum..herkes gibi lafın sonuna ekliyor malum kelimeleri..bilmem anlatabildim mi..:)

Abi resmen sövüyor ya :) Virgül olarak kullanmıyor o sözcüğü :) Ama kime diyor o belli değil işte.

magicyattara
Engin,Şenol Güneş'e küfretti..
İkisi de penaltı değil..
Hakem iyi maç yönetti..

Bu üç saptamayı ısrarla vurgulayanlar neyin peşinde anlayamıyorum..bu resmen fitne..

Fanatik34
Kalearkasi görüntüsü cok acik ve net ama yandan görüntülerle pozisyonu yorumluyorlar:mad:

Aker
markus yanılttı beni penaltı değil diyor, tamam gözlerim bozuk ve enginde çime vuracak kadar gerizekalı bir oyuncu.

Tayfun Aydın
21.11.2010, 23:28
Alanzinho nun pozisyonu la Anten Alanzinho sen neden dengeni kaybediyorsun.Adam sırtına basıyor ondan olmasın.Bu arada Engin in üstüne süper gidiyorlar.Takımlar açık noktamızı bulamadılar ama bunlar buldular.Engin i bitirene kadar uğraşacaklar.

Ahmet Başkaya
Penaltı falan yok zaten Engin 'in pozisyonunda.

Şansal ile Alan'ın akrablığı mı var ?

Anıl Caner
İkisi de penaltı değil..
Hakem iyi maç yönetti..

Bu üç saptamayı ısrarla vurgulayanlar neyin peşinde anlayamıyorum..bu resmen fitne..

Murat abi Engin'in durumuna yorumum yok. Beklemeden bir şey demek saçma.

Ama diğer 2 maddeye ben katılıyorum. Ve inan hiç bir kötü niyetim yok. Hatta hakem bence Eskişehirspor'a kıydı.

EmreYavuz61
İkisi de penaltı değil..
Hakem iyi maç yönetti..

Bende ısrarla vurguluyorum Engin hocaya küfretti diye de fitne ile ne alaka onu anlamadım...:confused:

Emirhan Makul
Her türlü otopsi videosu izlerimde o son dakika da ki direkten dönen topa bir daha bakamam arkadaş ömrümden ömür çalındı ya 5 saniyede 26 yaşına geldim ya askere gittim geldim ya saçımda bir tel beyaz çıktı o top direkten dönünce halbuki laaaaakkk diye girecekti sonra çıldıracaktık çocuklar gibi ama şans işte kader taktiri ilahi kısmet mukadderat arkadaşlar mukadderat ama antepden de beraberlik alsak iyidir ya unutmayalım hesap şu 9 + 9 + 8 + 8 = 34 , 4 malibiyet hakkımız var 1 tanesi gitti kaldı 3 , ilk iki 9 un bitmesine 4 hafta kaldı bu 4 haftada bir malubiyet hakkımız daha var sonra ki maçlarda ise 2 tane daha malubiyet hakkımız var. Bu sayıyı korursak şampiyonuz ya ben hesapladım ya derbileri kaybetsek bile şampiyonuz antalyayı yeneriz kayseriyi yeneriz ya manisayı yeneriz tamam işte . Birde iç saha da seri yakaladık mı vururuz kırbacı vururuz kırbacı ama inşallah ya çok tırsıyorum ya çöktüm resmen ne güzel puan farkı atacaktık herkese yine ama olmadı olsun olsun ama olsun olsun daha lig uzun maraton yeter ki sürpriz malubiyet almayalım sakin olalım relax olalım.

trbzonsporlu
21.11.2010, 23:29
engin yan hakemi şenol hocaya şikayet etmiş. engin bugün maalesef eski günlerine dönüş sinyalleri verdi. bir futbolcu her pozisyondan sonra hakeme serzenişte mi bulunur sahada cüneyt çakır olsa engin kesin kırmızı görürdü.

Oruç
21.11.2010, 23:29

Konuşalım. :)

Maçın başlarında Es-Es'in bir pozisyonunda topa çıkışı çok acemiceydi.

Maçın sonunda yaptığı iki kurtarış ise tam Onur'luktu.

:)

Nazar değmesin.

OLCAY ÇAKIR
21.11.2010, 23:30
Marcus, Engin'in pozisyonuna penaltı değil dedi.

Canı sağolsun. O da hata yapabilir:)

*

Bence penaltı arkadaş.

Ben topu sürmüşüm. Ve topa çakıyorum, işi bitireceğim... Neden vuramıyorum?

Çim yalanı var burda. Bence ayıp bir yorum çim işi.

Eskişehirli oyuncunun ayağı benim topa vuruşuma tesir ediyor mu?

Bu soruları sormadıktan sonra doğru cevabı alamayız.

Bunu da sormazlar?

*

Şansal ve Mustafa'nın keyifli yorumları bile bizlere sezon sonuna kadar işimizin nasıl zor olduğunu gösteriyor olmalı.

*

Colman'ın ilk kartı hatalı diyor Marcus.
Keşke önce Mustafa-Şansal yorumlasaydı pozisyonu.
Onlardan sonra Marcus konuşunca daha zevkli oluyor dinlemek.

Marcus şaşırttı abileri...

Mehmet Fatih Yavuz
Hadi Engin olayindan skandall yaratalim,bu iste profosyoneliz.

Küfrü yediği iddia edilen şenol güneşten daha hararetli insanlarımız mevcuttur.
Hani kraldan çok kralcılık..

Adamı kovmaya kadar gittik.

Verirsin cezasını olur biter.(eğer küfür etti ise hocaya).
Hoca kovmayı düşünür mü?

Benim tahminim dilini keser.
Hani anne-baba der ya, dilini keserim.

Engini yemek için bahane arayan denizli yeter.

Bi de bu sayfalarla uğraşmasak.

Erbay
Colman'ı tamamen akladı Markus Merk :) İlki yanlış dedi, el pozisyonunda da sarı kart yok dedi.

Eren Karaahmetoğlu
Emirhan'a katılıyorum.

Ne diyorsun Emirhan?

Senin yazıları gülmeden okuyamıyorum ben.

:D

Erdal
21.11.2010, 23:31
Penaltı ya da değil....Çok mu önemli ki? Bence hakemin bize kasıtlı olduğu intibaı uyndıracak bir durumu yoktu...Topumuzu istediğimiz gibi oynamadık ve yenemedik....

Fanatik34
Hala daha Hakemin Colman´i oyundan atmadigini da savunanlar var:mad: Uyanin beyler uyanin!!!

Gecen hafta Ceyhun+Cale, bugün Colman..ondan önce daha nice gereksiz kartlar

Hakemler futbolcularimizi basit kartlarla oyundan düsürülüyorlar

magicyattara
Markus dediyse boynumuz kıldan ince..:)

Yalnız ben penaltılar için hakeme bir şey söylemedim zaten..yönetimini eleştirdim..zaten Engin'in pozisyonunda telefon geldi hemen, penaltı değil dediler..
Aynı şekilde yönetimler devam etsin kolay kolay maç kazanamayız..

yorumsuz6117
Her türlü otopsi videosu izlerimde o son dakika da ki direkten dönen topa bir daha bakamam arkadaş ömrümden ömür çalındı ya 5 saniyede 26 yaşına geldim ya askere gittim geldim ya saçımda bir tel beyaz çıktı o top direkten dönünce halbuki laaaaakkk diye girecekti sonra çıldıracaktık çocuklar gibi ama şans işte kader taktiri ilahi kısmet mukadderat arkadaşlar mukadderat ama antepden de beraberlik alsak iyidir ya unutmayalım hesap şu 9 + 9 + 8 + 8 = 34 , 4 malibiyet hakkımız var 1 tanesi gitti kaldı 3 , ilk iki 9 un bitmesine 4 hafta kaldı bu 4 haftada bir malubiyet hakkımız daha var sonra ki maçlarda ise 2 tane daha malubiyet hakkımız var. Bu sayıyı korursak şampiyonuz ya ben hesapladım ya derbileri kaybetsek bile şampiyonuz antalyayı yeneriz kayseriyi yeneriz ya manisayı yeneriz tamam işte . Birde iç saha da seri yakaladık mı vururuz kırbacı vururuz kırbacı ama inşallah ya çok tırsıyorum ya çöktüm resmen ne güzel puan farkı atacaktık herkese yine ama olmadı olsun olsun ama olsun olsun daha lig uzun maraton yeter ki sürpriz malubiyet almayalım sakin olalım relax olalım.

Süper yorum olmuş :D

zafer44
Takımın ayağa pas yapması olumlu bir gelişme. Böyle defans yapan takımları açmak ayağa pas yetmiyor aynı zamanda hızlı oynamak lazım ve de şut çekmek lazım. Şut sayısının ve kalitesinin yetersiz olduğu ortada.Bundan sonra takımlar böyle oynar zaten.Evvelki sene Konya ve Denizli maçlarını böyle saçma sapan oynayarak kaybettik. Sahamızdaki maçta ise Bülent Uygun böyle bir oyunla iki puanımıza mal olmuştu. Kapanan takımlara ısrarla topu şişirmenin hiçbir faydası yok hele ki bu kadar uzunu olan bir takıma karşı...Devre arası mutlaka kafa hakimiyeti olan top tutan gerçek bir santrofor alınmalıdır.

Tayfun Aydın
21.11.2010, 23:32
Cale nin pozisyonun dahil 3 ü de ya faul ya penaltı.Benim bekış açım bu.Aslında Engin hoca ya söylenmiş olsa yeri değil o başka ama haklı.Dakika 90 topu ileriye taşıyan adamı alma dışarı.Poh yiyenin topi girmedi içeri.Aha yine Engin e veriştiriyorlar.Engin bugün elinden geleni yaptı.Tamam zayıf noktamızı buldular.

Napoli
21.11.2010, 23:33
Küfrü yediği iddia edilen şenol güneşten daha hararetli insanlarımız mevcuttur.
Hani kraldan çok kralcılık..

Adamı kovmaya kadar gittik.

Verirsin cezasını olur biter.(eğer küfür etti ise hocaya).
Hoca kovmayı düşünür mü?

Benim tahminim dilini keser.
Hani anne-baba der ya, dilini keserim.

Engini yemek için bahane arayan denizli yeter.

Bi de bu sayfalarla uğraşmasak.

Bu takim sampiyon olucak diyorum taki Trabzonsporlu dostlarla konusana kadar ondan sonra diyorumki yok olamayiz,bir camianin tarftari hepmi olumsuz dusunur hepmi skandall pesinde kosar.Hic birsey bulmasak kendi aramizda kavga ediyoruz.Bilmem nesi kirik Bursaspor bile lider kalabiliyor haftalarca heycan yapmadan paniklemeden bizim gibi bir camima neden hep panik korkaklik havasinda.Vesselam degisik bir camiaiz

Ahmet Başkaya
21.11.2010, 23:33

*

Bence penaltı arkadaş.

Bunu da sormazlar?

*

.

Bende uzun süredir ilk kez sana katılmıyorum abi ya:)

Emrah Akcagöz
21.11.2010, 23:34
İlk yarıda yaptığı hata çok acemiceydi amatör kümede falan yapıyorlardır herhalde öyle hatalar..

Ama o pozisyon dışında baya iyiydi..

Birde şu Eskişehir'deki Pele bize gitmez mi..?

Ahmet Başkaya
Penaltı ya da değil....Çok mu önemli ki? Bence hakemin bize kasıtlı olduğu intibaı uyndıracak bir durumu yoktu...Topumuzu istediğimiz gibi oynamadık ve yenemedik....

Aynen böyle düşünüyorum.

magicyattara

Şu maçı stadda izlemenizi isterdim..

izleyenler neler düşünüyor hakem hakkında acaba..Uğurtan nerdesin..:)

Aker
Hakem beğenilmiş, bu iş tamamdır haftaya kendinizi bülente abite hazırlayın.

Anıl Caner
21.11.2010, 23:35
Ahmet Olcay Abi beni de endişelendiriyor bugün. Kendimden şüphe etmeye başladım hiç böyle olmazdı :)

Ahmet Başkaya
İlk yarıda yaptığı hata çok acemiceydi amatör kümede falan yapıyorlardır herhalde öyle hatalar..

Gitmez .

Yatsın kalksın ismine dua etsin.

Varlıbaş61
bu mustafa denizli de futbol uleması olarak konuşuyor ya pes artık !
senin oynattığın futbolu da gördük...

Eren Karaahmetoğlu
Eskişehir'deki Pele'yi defalarca izledim. Bizim orta sahamızda forma şansı bulması çok zor olurdu. Gerek yok yani.

Fatih Özkan
21.11.2010, 23:36

Abi stadta izledim...
Delirmemek elde değildi...
Öyle saçma pozisyonlara öyle düdükler çaldı ki...
Hızlı oynamamızı engellemek için herşeyi yaptı.
Oyunu Es-Es'ten çok hakem soğuttu diyebilirim!
Selçuk bile deliye döndü.
Her pozisyondan sonra sözde oyuncuları uyardı yanına çağırarak...

sanatik
21.11.2010, 23:37

Son saniyedeki inanilmaz durum gol olsaydi hakeme yüklenilmeyecekmiydi, nerdeyse 95 dakika olacakdi yanilmiyorsam ama cok süper olacakdi tabiiki, yazik oldu.

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 23:37
Böylesine kapanan bir rakibe karşı doldur boşalta başvurmadık hiç. Sürekli yerden denedik, ceza sahası önüne kadar yerden gelip oralardan denedik.

Takımın bu bilinçle hücum etmesi böyle bir rakibe karşı bile, sevindirici. Bu maçtan alacağımız ders de böyle bir rakibi nasıl açarız olacak.

Anıl Caner
21.11.2010, 23:39

Murat Abi bir şey söyleyeyim mi sana. Tribünde izlediğim hiç bir maçta hakemin rakibe yaptığı yanlışlar gözüne çarpmaz. Misal bugün sarı kartı olan Colman'ın, Engin'in atılması gerektiğini düşünmezsin sen tribünde. Ama aslında öyle değil. Pozisyonlar, tekrarlar vs. derken televizyondan fark etmek daha rahat. Tribünde takımın aleyhine olan her durumu toplu şekilde protesto etme durumu söz konusu olduğu için ister istemez o düşünce oluşuyor.

Uğurtan'ın penaltı demesi ço kbir şeyi değiştirmeyecek. O, o an öyle görmüş olabilir. Ama bunu 40 tane açıdan veriyor yahu televizyon. Uzak yakın alakası yok.

Ben de tribünde bu yanılgıya çok düştüm. Gerek futbol gerek hakem pozisyonları açısından. Ama televizyonda veya internette tekrarını izleyince anladım ne olup bittiğini.

Şu maçı en baştan tekrarını izlesen eminim sen de hakemin bize nazaran Eses'e haksızlık yaptığını düşünürdün.

magicyattara
Abi stadta izledim...

Ben de bunları söylüyorum Fatih..bu tür hakemlerle kazanamayız..

Yaklaşık 10-15 dakikayı tek başına yedi hakem..

Ahmet Başkaya
Ahmet Olcay Abi beni de endişelendiriyor bugün. Kendimden şüphe etmeye başladım hiç böyle olmazdı :)

Ne açıdan abi :)

Benm mesela bi konu hakkında laf edecek zamnım olmasa girer ya olcay ya erdal abinin yazılarını okumadan direk alıntılarım.:)

Ondan şaşırdım.

Ulan harbiden puan kaybetmemizi bkliyolarmış.

Utanmasalar bunları artık milli takma çğırmayın diyecekler.

Hüseyin İlkin
Eskişehir'li Pele'den önce, Beşiktaş'ın düşünmediği Fink çok iyi olurdu.

TS-FAN

Emirhan sakin sakin ol,relax ol biraz relax ol :)

Erdal
21.11.2010, 23:40
Valla Murat hocam, gençler ne ise biz ne hakemler gördük....Onlarla mukayese edince makuldür hakemin kararları bence....Biz topumuzu oynarsak bu hakemleri yenebiliriz....Eskiler gibi değil bunlar...Biz topumuzu oynayamadık çünkü Colman bu sene hiç olmadığı kadar kötü idi...İkinci yarı iyi gibi görünsek de bence yine de iyi değildik....Bir daha olmaz :)

SDanışmaz
Böylesine kapanan bir rakibe karşı doldur boşalta başvurmadık hiç. Sürekli yerden denedik, ceza sahası önüne kadar yerden gelip oralardan denedik.

Takımın bu bilinçle hücum etmesi böyle bir rakibe karşı bile, sevindirici. Bu maçtan alacağımız ders de böyle bir rakibi nasıl açarız olacak.

O defansa karşı doldur boşaltın da işe yarayacağını düşünmüyorum.
Defans oyuncuları boyca bizim oyunculardan uzun oldukları için maç boyu her topu aldılar. Doldur boşaltlarda da topları karşılardılar.

İsa
Bırakın hakemi eleştirmeyi bu sene hakemleride yenecektik.:confused:

Oyun içerisindeki hatalara dönelim.

TSelif
Bir serbest vuruş kullanacağımız sırada gerizekalı topu bir saat yerleştirmek için başında bekledi. Sağa çekti sola çekti fotosunu çekti yaklaşık 1 dakika geçirdi hakem topun başında. Resmen in sahaya geçir ağzımın içine yumruğu der gibiyidi.
Keşke Colmanı atsaydı da zırt pırt oyunu durdurmasaydı. İçine etti resmin maçın :mad:

magicyattara
Murat Abi bir şey söyleyeyim mi sana. Tribünde izlediğim hiç bir maçta hakemin rakibe yaptığı yanlışlar gözüne çarpmaz. Misal bugün sarı kartı olan Colman'ın, Engin'in atılması gerektiğini düşünmezsin sen tribünde. Ama aslında öyle değil. Pozisyonlar, tekrarlar vs. derken televizyondan fark etmek daha rahat. Tribünde takımın aleyhine olan her durumu toplu şekilde protesto etme durumu söz konusu olduğu için ister istemez o düşünce oluşuyor.

Uğurtan'ın penaltı demesi ço kbir şeyi değiştirmeyecek. O, o an öyle görmüş olabilir. Ama bunu 40 tane açıdan veriyor yahu televizyon. Uzak yakın alakası yok.

Ben de tribünde bu yanılgıya çok düştüm. Gerek futbol gerek hakem pozisyonları açısından. Ama televizyonda veya internette tekrarını izleyince anladım ne olup bittiğini.

Şu maçı en baştan tekrarını izlesen eminim sen de hakemin bize nazaran Eses'e haksızlık yaptığını düşünürdün.

Bence Olcay'da gariplik yok,sen de var ama..:)

Eskişehir'de okumuştun değil mi..:)

Ahmet Başkaya

Murat Abi ben şahsen stadda hiçbir pozisyonu analiz edemiyorum.

Eren Karaahmetoğlu
Hüseyin bence Fink'e de gerek yok. Daha iyilerini bulabiliriz gibime geliyor.

Varlıbaş61
Abi stadta izledim...

aynen katılıyorum.. selçuk en sonunda hakeme dalacak sandım ben o pozisyonda.
hakem zaman geçirtmek ve oyunu soğutmak için elinden geleni yaptı..

şu mustafa denizli'ye taktım kafayı.. gülüşü bile tiksindiriyor kendinden.

Anıl Caner
21.11.2010, 23:41
Ne açıdan abi :)

Benm mesela bi konu hakkında laf edecek zamnım olmasa girer ya olcay ya erdal abinin yazılarını okumadan direk alıntılarım.:)

Ondan şaşırdım.

Ulan harbiden puan kaybetmemizi bkliyolarmış.

Utanmasalar bunları artık milli takma çğırmayın diyecekler.

Ben de öyle yaparım da bugün Olcay Abi ile pek hem fikir olamadık.

Temel konular Alanzinho ve penaltı pozisyonları.

Ben Alan çok kötüydü, topları çok hatalı kullandı, penaltılar alakasızdı diyorum.

O Alan hareketlilik getirdi, penaltılar hatalıydı diyor.

Var bir gariplik.

Erdal Abiyle şu an tamamen hem fikiriz :)

Anıl Caner
21.11.2010, 23:42
Bence Olcay'da gariplik yok,sen de var ama..:)

Eskişehir'de okumuştun değil mi..:)

Abi Eskişehir'de okumuştum da Eskişehirspor ile alakalı bir bağlantı kurma bence :). Eskişehirspor'a sayarken ben karşımda sizler duruyordunuz :D

OLCAY ÇAKIR
Soru;

Engin topa neden vuramadı?

Çim?
Top?
Rakibin hafifde olsa teması ya da araya ayağını sokup Engini bozması?

Allah rıza için cevap? :)

TS-FAN
Ben de bunları söylüyorum Fatih..bu tür hakemlerle kazanamayız..

Yaklaşık 10-15 dakikayı tek başına yedi hakem..

Antalya-Bursa maçı da aynısıydı.
Antalya tam hızını aldııı zırt zırt düdüklerle kesip durmuştu oyunu.
Ve bir maç ancak böyle katledilir demiştim.
Orda hakemin maharetlerini gördüler ve bize gönderdiler..

Emrah Akcagöz
Selim Teber - Kayserispor

Hasan Ayvenli
O defansa karşı doldur boşaltın da işe yarayacağını düşünmüyorum.
Defans oyuncuları boyca bizim oyunculardan uzun oldukları için maç boyu her topu aldılar. Doldur boşaltlarda da topları karşılardılar.
Selami ben de bundan bahsettim ya zaten. Ne güzel işte bilinçsizce habire doldur boşalt yapmadık. Bu sevindiriciydi dedim :) Bilinçli olarak yerden zorladık sürekli.

İsa
21.11.2010, 23:43
Alanzinho'yu 3 farklı skor yakalayamadığımız maçlarda oynatmayalım.

Yattara ve Sezer'i kazanalım...

Napoli
Soru;

Çim?
Top?

Cime vurmasi ..=)

EmreYavuz61
Stadyumda Engin'in oyundan çıktığı pozisyon kounuşuluyor....

Erbay
Soru;

Çim?
Top?

Bence 3.şık yani penaltı hadi iyi geceler herkese :)

Hüseyin İlkin
Açıkcası hakemlik bir şey olduğunu bende düşünmüyorum.

Penaltı pozisyonları temiz. İkisine de penaltı çalmam.

Ancak Colman'a ikinci sarı kart çıksa, neden çıktı demem.

Hakemi konuşmak yerine, takıma odaklanmak lazım.

Bizim çocuklar keşke milli takıma gitmeseydi dedim mesela.

trbzonsporlu
Selçuk inan hariç bizim takımdan herkes hakemden daha az koşmuş

olcay_61
21.11.2010, 23:44
maçı staddan izledim. eskişehir beraberliğe gelmiş hakemde yardımcı oldu kendilerine ama şampiyon olacaksak hertürlü koşulu yenmemiz gerekiyor. colman bu sene ortalarda yok ve maç öncesi tek soru işareti oyuncuydu kafamda ve yanılmadım malesef. diğer konu milli takım bizim oyunculara yaramamış hepsi son derece bozuktu. hepsinden önemlisi yattaraya karşı bariz bir tutum var takım içinde, adam bomboş bekliyor top atmıyolar bir kaç maçtır gözüme çarpıyodu bugün ayyuka çıktı....

Ahmet Başkaya

Ben Alan çok kötüydü, topları çok hatalı kullandı, penaltılar alakasızdı diyorum.

Var bir gariplik.

Desene Alan konusunda da ters düştük.

Biri olcay abiyi arasa şifresi çalınmış olabilir:)

Hasan Ayvenli

Var bir gariplik.

Alan hareketlilik getirdi fikri kabul edilebilir. Ama o getirdiği hareketliliği yine kendisi harcıyor son hamleyi yapamayarak. O bölgede oynayıp da istatistikleri bu kadar düşük olması da göstergesi zaten bunun :)

Erdal
Murat hocam, penaltı olayına da Engin in tepkisi olayına baktığın gibi bak...Ruhunu oku meselesinin :)
Hakem art niyetli olsa bu fırtsat ayağına Colman da geldi... Verirdi kırmızıyı....Olur biterdi...Doğru ya da yanlış verirdi yani...Penaltılarda ise öyle gördü vermedi....Yanlış olabilir...Bu başka bir şey...

Tayfun Aydın
Resmen ayağını topla Engin in ayağının arasına sokuyor.Hakem de pozisyondaki Engin olunca vermiyor.

İsa
Soru;

Çim?
Top?

Kale arkası kamerasından çok net gözüküyor.Dengesi bozulacak şekilde ufak ve hızlı bir müdahale var.

Ama hakemi eleştirmek yersiz.Beş kameradan sadece bir tanesinde belli oluyor penaltı olduğu.

Fatih

*

Bence penaltı arkadaş.

Bunu da sormazlar?

*

Şansal ve Mustafa'nın keyifli yorumları bile bizlere sezon sonuna kadar işimizin nasıl zor olduğunu gösteriyor olmalı.

*

Colman'ın ilk kartı hatalı diyor Marcus.
Keşke önce Mustafa-Şansal yorumlasaydı pozisyonu.
Onlardan sonra Marcus konuşunca daha zevkli oluyor dinlemek.

Marcus şaşırttı abileri...
İki de iki yaptım Olcay Abi.:)

magicyattara
21.11.2010, 23:45
Valla Murat hocam, gençler ne ise biz ne hakemler gördük....Onlarla mukayese edince makuldür hakemin kararları bence....Biz topumuzu oynarsak bu hakemleri yenebiliriz....Eskiler gibi değil bunlar...Biz topumuzu oynayamadık çünkü Colman bu sene hiç olmadığı kadar kötü idi...İkinci yarı iyi gibi görünsek de bence yine de iyi değildik....Bir daha olmaz :)

Şu kadarını söylüyüm;kötü maç yönetimi açısından ilk üçe girer bu hakem..

Belki siz tv başında öyle görmemiş olabilirsiniz..

Takım top oynamadı diyorsunuz..oynatmadı ki oynasın..

Manisa maçının hakemi de çok kötüydü..Abitoğlu..bu ondan da kötüydü..

İşini bilen tetikçi edasıyla görevini başarıyla yaptı..siz övdükçe çok canlar daha yakar bu..

Volkan Albayrak
Soru;

Çim?
Top?

rakip ne diyo denizli denen şahsiyet adam koşuyodu diyor. ALLAH şkına bi adam koşarken sol ayağını sol dışa doğru çevirebilirmi???bu stilde koşabilen varsa ne isterse benden.. ama bunun fazla bi önemi yok belli olan şu artık bizi kendi kendimize bırakmıyacaklar karıştırma hareketleri başlayacaktır ama biz sakin olalım ŞENOL HOCAMA çok büyük görev düşüyor..ALLAH ŞENOL HOCAMA SABIR KUVVET VERSİN....

SDanışmaz
Herşeyi konuşuyoruz da koca bir ilk yarının neden heba olduğunu niye konuşmuyoruz? Ya da Trabzondaki maçlarda takımın neden hep 2. yarı top oynadığını, oynamaya çalıştığını konuşmuyoruz?

Selami ben de bundan bahsettim ya zaten. Ne güzel işte bilinçsizce habire doldur boşalt yapmadık. Bu sevindiriciydi dedim :) Bilinçli olarak yerden zorladık sürekli.

Okuduğunu anlayamamak bir başka oluyor :D

Hüseyin İlkin
21.11.2010, 23:46

Elbette bulunur.

Ben süper ligden tanıdığım, fazla maliyet çıkmayacak bir isim olarak Fink'i söyledim. Risk yok, temiz hamle.

Onu da Pele ismi geçtiğinden dolayı.

Nihat Güneş
21.11.2010, 23:46
BEnden de bir soru?

Engin'in o pozisyondan sonra, sol böğrüne hançer saplanmış gibi yerde çırpınmasına ve 30 saniye sonra hiçbirşey olmamış gibi yerden kalkmasına ne demeli? :)

Özkan
21.11.2010, 23:47
Mustafa Denizli kardeşimiz kadromuzun ofansif anlamda şampiyonluk için yetersiz olduğunu söyledi. Ulan Sayın Denizli ve Sayın Büyüka, biz yetersizsek kim yeterli?

Burçak
21.11.2010, 23:47
Sağlık olsun. kaybettiğimiz bu puanlar nazarımız olsun.
Bu maçtanda ders çıkarılması gereken çok şeyler var.
Antep maçını alır yolumuza devam ederiz.

Anıl Caner
21.11.2010, 23:48
Mustafa Denizli kardeşimiz kadromuzun ofansif anlamda şampiyonluk için yetersiz olduğunu söyledi. Ulan Sayın Denizli ve Sayın Büyüka, biz yetersizsek kim yeterli?

Umut milli takımın forveti olabilir mi diye gelen soruya yok yahu daha neler diye cevap verip, 1 hafta sonra oynanan milli maçtan sonra bu takımın forveti Umut'tur diyen adamları kaale almayın.

Onların derdi büyük. Gs liler deli gibi digiturk iade ediyorlar.

futbalski60
İlk yarı fazla koşmadık zaten fazla koşmayan bir Trabzonpor geride açıklar veriyor bizim takım savunmasında etkili olmamızın başlıca sebebi koşmamızdır ikili mücadelelerde etkili bir taım değiliz bu açığımızı koşarak kapatıyoruz ilk yarıda bunu yapmayınca rakip çok rahat oynadı ve önemli pozisyonlar buldu. Ayrıca ilk yarıda Burak ve Jaja gibi top tutan oyuncularımızın etkisiz olması Umut'un set oyununda yetersiz bir santrafor olması da ilk yarıda oyunu rakip sahaya yıkamamıza sebep oldu.
İkinci yarı koşan bir takım vardı sahada daha hareketliydik ama bu seferde ceza sahası içinde etkili olamadık hava toplarında ve yan toplarda etkili bir santraforumuzun olmayışı sonuca gidememize neden oldu. Selçuk ve Jaja gibi şutörlerimizi de kullanamadık çünkü rakip her iki oyuncuya da önlem almıştı bu iki oyuncu top aldığında hemen önünü kapattılar ve bu tarz pozisyon bulamadık. Duran toplar da aynı durum yaşandı rakibin boy ortalaması uzundu ve hava toplarında etkiliydiler tüm bunlara rağmen karambol pozisyonlarımız da oldu ama olmayınca olmuyor tüm bu etkenler puan kaybetmemize neden oldu kötü günümüzdeydik kabul etmek lazım.

Serdær
2 pozisyonda net penaltı değil .

Aynı pozisyonlarda bizim aleyhimize penaltı çalınsa yıkardık buraları .

Nokta .

magicyattara
Murat hocam, penaltı olayına da Engin in tepkisi olayına baktığın gibi bak...Ruhunu oku meselesinin :)
Hakem art niyetli olsa bu fırtsat ayağına Colman da geldi... Verirdi kırmızıyı....Olur biterdi...Doğru ya da yanlış verirdi yani...Penaltılarda ise öyle gördü vermedi....Yanlış olabilir...Bu başka bir şey...

Öyle ustaydı ki..ucubik bir karar verip tribünlerin tepkisini aldıktan sonra,alakasız bir yerde faul verip gazını alıyor..

Serkan topu rakipten kurtarmış gidiyor,lehimize faul çalıyor..bu mu yönetim..(aklıma geldikçe yazacağım pozisyonları..)

yatara
21.11.2010, 23:49
Bi o Son dakkikadaki Pozisyona bakiorumda Egemen orda topu selcuka indirse yüzde 85 gol olurdu

yorumsuz6117
21.11.2010, 23:49

Es es'li ler sağşam sövüyorlar ona. :)

Erdal
21.11.2010, 23:50

Kimin kadrosu yeterliymiş onu da deseydi... Neyse iyi tarafından bakalım bizimkiler gaza gelip iyi bir forvet alırlar...

Mesela ben Burak konusunda hep hak verdim Şenol hoca'ya...Ama daha ilerisi için Ömer i alalım derim...

Özkan
Ne Pele ne Fink, orta sahaya Sivassporlu Sezer'i alsak rahatlarız ;).

magicyattara
2 pozisyonda net penaltı değil .

Aynı pozisyonlarda bizim aleyhimize penaltı çalınsa yıkardık buraları .

Nokta .

Kesinlikle penaltı derdik..neden bilmiyorum ama bizim taraftar profilimiz de bu..

Nihat Güneş
Valla ne yalan söyleyeyim bu maçtan sonra benim ednişelerim arttı. Hücum hattındaki oyuncularımızın sağları solları belli olmuyor. Umut, Burak , Engin, Colman . Zaten Yattara ve Alan den umudu kestim. Devre arasına kadar kayıpsız gidebilsek.

Acil takviye gerek. Direk oynayacak en az 3 oyuncu.

Cem Akyüz
Bi o Son dakkikadaki Pozisyona bakiorumda Egemen orda topu selcuka indirse yüzde 85 gol olurdu
Bende öyle düşündüm tekrarını izleyince ama tabi oturduğumuz yerden konuşmak kolay.Oradaki psikoloji çok farklı çabuk düşünüp uygulamak zorundasın

Fanatik34
21.11.2010, 23:51
Bugün kazansaydik biz Gaziantep´i düsünecektik ama haftaya artik Gaziantep bizi düsünsün:)

Tayfun Aydın
Olaya bak ya Umut süper forvet milli olsun mu olmasın orda iyi milli takıma yetersiz Trabzon a yeter.Burak ı şişirmeleri.Engin in üstüne oynmaları.Bu takımın en yetneksiz oyuncusu Burak ayağına en hakim olanlarından biri de Engin dir.

OLCAY ÇAKIR
Antalya maçında da hakemin difiriz yöntemi etkiliydi, Murat. Unutmayalım.

*

Engin'in topa vurmasına engel neydi?
Cevap?

Şenol Altunsoy
Maçın daha 10. dakikasında bu hakem art niyetli dedim ve beni yanıltmadı.Kesinlikle art niyetliydi hakem gerek ince gerek kalın her türlü doğradı takımı nereden mi biliyorum oturup tekrar izleyin maçı penaltı buz gibi penaltı aynı pozisyonlarda onlara verilen bize verilmeyen fauller oyunu sık sık durdurup avantajları kullandırmaması Allah aşkına ne bekliyordunuz orta sahada rakibe penaltı vermesini mi ?Tabii buna rağmen ilk yarının izahı yok 2. yarıda da olmadı işte neyse canları sağ olsun haftaya Antebi yeneriz olur biter olumsuz hava yaratmaya gerek yok.

Kandemir
Arkadaşlar şöyle bir istatistik var.Milli maçlar dönüşü milli takıma çok sayıda oyuncu veren takımlar hep puan kaybetmişler.Bundan önceki maçlarda fener-beşiktaş ve galatasaray hep puan kaybettiler.Son milli takıma 5 oyuncu verdik ve bizde puan kaybettik.
Mart ayına kadar milli maç yok.O yüzden mart ayına kadar puan kaybımız çok az olacaktır.

Ayrıca kendi sahamızda defansı bir kişi azlatabiliriz.Her takım Avni Akerde kapanıyor.Orta sahada hızlı oyuncular tutarak kontra yememizi de engelleyebiliriz.Ayrıca kendi sahamızda ki maçlarda Engini oynatmayıp kapanan takımlara karşı sinirlenmeyecek oyuncuları oynatmalıyız.

Engin deplasmanlarda kapanmayan takımlara karşı güçlü bir silahtır.Ayrıca Alenzinyoyu da kaybetmememiz lazım.O da bize lazım.90 dk. durur bir hamlesiyle gol olur.O yüzden Alenzinyoyuda kaybetmemeliyiz.

Serdær
21.11.2010, 23:52
Kesinlikle penaltı derdik..neden bilmiyorum ama bizim taraftar profilimiz de bu..

Bizim taraftar profilimiz boş işlerle uğraşıp , geçen haftada aklı kalıp ve geçen hafta yendiği takıma 45 dk boyunca sallayan bir profil.

Bunun dışında ilk pozisyoda Engin ayağı çime takılıyor 15 sn acılar içinde kıvranıp daha sonra birşey olmamış gibi kalkıyor , ilginç :cool:

Alanzinho pozisyonunda diyecek birşey yok Arif Erdem gibi kendini yere attı.

En azından Arif Erdem arada yediriyordu bizimkiler onu bile yapamıyor :cool:

A.T.R
21.11.2010, 23:52
İkisi de penaltı değil..
Hakem iyi maç yönetti..

1. si el hak doğru Şenol hocaya küfretti hiç kıvırmayalım. Neymiş Hakeme sövmüş. mesel ne olmuş o pozisyondan önce de Engin Bey hakeme sövmüş?? Yooo Yan hakeme sövmüş. Peki Yan hakem naapmış da Engin Beyciğimiz sövmüş?? Atılan bir golü offside diyerek iptal mi etmiş yoksa değişiklik tabelasını eğri mi tutmuş?? HERKESİN VE KAMERALARIN ÖNÜNDE KENDİSİNİ ÇAMURDAN ÇIKARAN HOCASINA SÖVMÜŞTÜR NOKTA!!

2.si evet gerçekten de penaltı değildi. Kaldı ki Alanzinho kendi pozisyonunun penaltı olmadığını deklere etti zaten. Engin Beyciğimizinki ise tamamen kendi ıskasından kaynaklandı ve düştü ama terbiye fakiri adam ( kendini her yere atışında olduğu gibi ve hep aynı ayak bileğini nedense) ayak bileğine darbe almış gibi numara yaptı ki vuramayışının vebali başkalarına gitsin.

3.sü Süleyman Abay denilen bu hakemden hiç hazzetmedim ki geçenlerde BeJeKe maçı yöntiyordu galiba maçın içine etmişti. Bizim maçta belki çok bariz hataları yoktu ama kesinlikle maçın gerilmesinde onun gerginliğinin rolü büyüktü. Yani kazanamadığımız maç HAKEM YÜZÜNDEN olmadı. Eskişehir iğrenç bir defansla oynadı ayrıca şans da bizle değildi.

Olay budur.

OLCAY ÇAKIR
21.11.2010, 23:53
Mutlak berbat bir görüntü idi.

Orda sıkıntımız yok Nihat.

BEnden de bir soru?

Engin'in o pozisyondan sonra, sol böğrüne hançer saplanmış gibi yerde çırpınmasına ve 30 saniye sonra hiçbirşey olmamış gibi yerden kalkmasına ne demeli? :)

Nihat Güneş

*

Cevap?

Olcay abi bence o pozisyonda Engin hem rakip oyuncunun ayağına hem de çime tekme sallıyor. Engel kendisi yani. :)

Fatih

*

Cevap?
Rakip futbolcunun ayağı.:)

Ahmet Başkaya
21.11.2010, 23:54
Markus iyi sövdü şustere:)

yatara
21.11.2010, 23:55
Bi yandan üzülioyrum diger yandanda sevinorum puani bu hafta kaybetdigimize cünkü 5 haftada illaki puan kaybedecektik 11de 11 yapmamiz zordu ondan simdi yeni bir seri baslatip son 4 maci alabiliriz veya 3 galibiyet bir beraberlik

Ahmet Başkaya
21.11.2010, 23:55
Serhat uluerende vuruyor Engin'e ulan Engiin .:@

magicyattara
21.11.2010, 23:57

*

Cevap?

Derin dondurucular..:)

Hüseyin Göcek,Abitoğlu,Abay..Hıncal Uluç,Cüneyt Çakır hakem falan dedi..haksız mı..bence de değil..
Türkiye'de hakem yok..maalesef..
*
Erkan'ın sol ayağı..Markus'a olan saygımdan ben de değil diyorum ama aynı hareketi ilk halı saha maçında değil diyen arkadaşlara uygulamak isterim..:)

asimetrik
Soru;

Çim?
Top?

Bence çok talihsiz bir pozisyondu. Hakem için (zor pozisyon), Trabzonspor için (olası 3 puan kaybı) , ligtv için (görüntülerin yetersiz oluşu) hatta Markus için. (hatalı yorum ihtimali için )
Rakip oyuncu kesinlikle ayağını art niyetle sokuyor ama ayağını soktuğu anda değil geri çekerken çok hafif bir temas oluyor. Zaten tek ayağı havada ve dengenin en zor olduğu anda gelen hafif temas Engin'i bozmaya yetiyor.
Sonuç itibarıyla defalarca seyrettiğimiz halde veremediğimiz bir kararı an itibarıyla hakemden beklemek haksızlık olur.
Penaltı verilseydi de verilmeseydi de hakem haksız bulunamaz. Belki de pozisyonun içinde Engin değil mesela Selçuk olsa, hakem (durduk yerde çime vurmaz:))penaltı verebilirdi.
penaltı ver

Pozisyon sonrası Engin'in ölmek üzereymiş gibi elleriyle yerleri dövmesi ve bunu olur olmaz her yerde yapmasını da ayrıca şiddetle kınıyorum. O anlarda benim takımımda oynadığı için utanıyorum.

Fatih
İstanbul medyası Engin sakızını aldı ağzına çiğneyip çiğneyip patlatacak.
Oyuna gelmeyelim arkadaşlar!

sessizkral_1
21.11.2010, 23:58
arkadaşlar enginin pozisyonu penaltı ama bunu hangi hakem görebilir onu bilmiyorum..ama mudahele var engine...futbol oynayanlar iyi bilir eğer tam topa vuracakken rakip ayağını sokarsa rakibe vurursun ve canın gerçekten yanar.bunu engini savunmak için söylemiyorum evt pozisyon penaltı ama hakem vermedi diye hakeme kızamam çünkü zor pozisyon hakemin onu kestirmesi zor yani...ama mudahele var enginin kendini yere atması değil o pozisyon mudahele var orda.....futbol oynamayanların bunu anlaması çok zor....

lazkopatfaroz
21.11.2010, 23:58
Serhat uluerende vuruyor Engin'e ulan Engiin .:@

Zaten adam gibi futbol konuşmazlar.

Ünieses
21.11.2010, 23:59
Tebrikler Trabzonspor,Tebrikler Eskişehirspor Tebrikler AntiBizans Tebrikler Anadolu

Tayfun Aydın
22.11.2010, 00:00
Süper ya adam koşarken dışarı doğru adım atıp ayak ucunu yerden kaldırarak yere basıyor.Anormal bi anatomik bozukluğu var adamın kesin.Bunu görecek olna da yan hakem.Bi de Engin hocaya sövecek söverken klübeye gidecek Şenol u geçtim Ünal onun ağzının orta yerine etmiyecek.Orada Ünal Karaman diye bir adam varken kimse kimseye sövemez.

Erdal
22.11.2010, 00:00
Engin meselesini Şenol hoca ya bırakalım mı artık?...
Hakem meselesinde de Şenol abi, Olcay abi ve Murat hoca ya katılmıyorum :)...

Hala lideriz ve puan farkıyla...Hala bizden daha iyi bir takım yok...Üstelik ilk kez şimdiden devre arası alabileceğimiz isimler belirleniyor...Ben işin Avrupa tarafındayım...Burak la olmaz Avrupa kupası :)

Cem Akyüz
22.11.2010, 00:01
Engin oğlum sakın bu medyanın oyununa gelip sinirlenme.Senin görevin oynayacağın futbol ile bu itleri susturmak olacaktır.Herkes seni konuşacak sana yüklenecek aman oğlum aklını kaybetme sadece topunu oyna.Şenol Hoca ve taraftar arkanda olduğu sürece kimse seni yıpratamaz

OLCAY ÇAKIR
22.11.2010, 00:03
Cüneyt Çakır, Urfa da son dakikada gösterdi hakemliğini, Volkan'ı hızlandırırken....

*

Marcus'u bende eleştirmeyeceğim. O ne derse o.
Ama iddia ediyorum; bu ligde bu tip pozisyonlar yaşayacağız ve mağdur olacağız arkadaşlar.

*

Derdimiz ilerleyen haftalarda ince ince doğranmayalım..

Sonra eyvah para-puan etmiyor.:)

*

Soru; Engin topa vurma konusuda o pozisyonda beceriksiz miydi?
Yoksa; doğal olmayan bir engel mi topa vurmasına mani oldu?
Cevap?

Derin dondurucular..:)

Hüseyin Göcek,Abitoğlu,Abay..Hıncal Uluç,Cüneyt Çakır hakem falan dedi..haksız mı..bence de değil..
Türkiye'de hakem yok..maalesef..
*
Erkan'ın sol ayağı..Markus'a olan saygımdan ben de değil diyorum ama aynı hareketi ilk halı saha maçında değil diyen arkadaşlara uygulamak isterim..:)

futbalski60
22.11.2010, 00:03
Hakem art niyetli olsaydı Colman'a ikinci sarıdan kırmızı verip dışarı atardı ya da Giray'ın Serdar'ı düşürdüğü poziyona sarı verirdi ben art niyetli olduğunu düşünmüyorum hata yaptı sadece ayrıca Engin'in poziyonu penaltı değil orda net bir müdehale yok.

Erdal
22.11.2010, 00:07
Yani bu maçla ilgili "hakem bizi mahvetti" edebiyatı yapmak yenilince "Bu ülkede futbol çok geri" edebiyatı yapan Shuster ile aynı noktaya düşürür bizi...
Ha Türkiye'de böyle bir ihtimal var mı ? Bunu bizden daha iyi kimse bilemez...Ama bu gün hakem konuşmak bana hiç anlamlı gelmiyor...

asimetrik
22.11.2010, 00:07
Hakemi art niyetli bulmayanlardanım. Mesela ben olsam Colman'ı Trabzonsporlu olduğum halde:) atardım.

Emrullah
22.11.2010, 00:09
Hakem bana göre çok güzel bir maç yönetmiştir. Art niyetli bir hakem olsaydı hem Colman hem de Engin kızarırdı. Hiç de göze batmazdı.

İki penaltı pozisyonu da penaltı değil. Engin çok net çimlere takıldı. Alanzinho ise maçtan sonra yaptığı roportajda da belirttiği gibi dengesini kaybetti ve düşmekte iken müdahale olduysa da pozisyona engel bir müdahale olmadı. Zaten kendisi dengesini kaybedip düşüyordu. Zaten pozisyona itiraz etmemesinin nedeni pozisyonun penaltı olmayışıydı.

Hakem çok iyi bir maç yönetti. Abartmayalım, adamın hakkını yemeyelim. Puan kaybını hakeme bağlamayalım, kendi oyun anlayışımıza bağlayalım. Kanat pozisyonları üretmeden kapalı savunmaları açamazsınız. Biz oynanması gereken oyunu oynayamadığımız için puan kaybettik. Çok baskılı oynamak demek çok doğru oynadık demek değildir.

OLCAY ÇAKIR
Hakem art niyetli olsaydı Colman'ı atardı deniyor.

Hakem hakem! olsaydı Colman'ı atardı diyorum bende.

Ama eyyam konusunda doruklarda oldukları için beyefendiler, bana güven vermiyorlar haliyle.

Gerçi, Marcus Antonyus, Colman'ın pozisyonda ikinciye de sarı değil dedi.

Ah Marcus, seni sevmek ne de ağır bir yük be kardeşim:)

Burak Sahin
Yani bu maçla ilgili "hakem bizi mahvetti" edebiyatı yapmak yenilince "Bu ülkede futbol çok geri" edebiyatı yapan Shuster ile aynı noktaya düşürür bizi...
Ha Türkiye'de böyle bir ihtimal var mı ? Bunu bizden daha iyi kimse bilemez...Ama bu gün hakem konuşmak bana hiç anlamlı gelmiyor...

aynen bu macta hakemden ziyade bizim eksiklerimizi, fazlaliklarimizi konussak (alanzinho ve yattara ) gibi....

magicyattara
22.11.2010, 00:10
Hakem art niyetli olsaydı Colman'a ikinci sarıdan kırmızı verip dışarı atardı ya da Giray'ın Serdar'ı düşürdüğü poziyona sarı verirdi ben art niyetli olduğunu düşünmüyorum hata yaptı sadece ayrıca Engin'in poziyonu penaltı değil orda net bir müdehale yok.

Top Colman'ın eline çarpıyor..sarı kart ısrarı neden..bunu anlayamıyorum..

Ayrıca;Colman'ın sarı kartında faulden önce Colman'ın pası Serdar'ın koluna çarpmadı mı..

Son dakikada Onur'un 2 kez kurtardığı pozisyondan önce,Barış'ın çıkardığı top da Eskişehir'li oyuncunun koluna aleni vurup önüne düştü..

Hakem bunları neden görmedi..

Erdal
22.11.2010, 00:11
Ha diyorsanız muhtemel bir tehlikeye karşı gardımızı alalım eyvallah...Ama bizim bile ikna olmadığımız bir bahisde kamuoyunu nasıl etkileriz bilmiyorum...

Kandemir
22.11.2010, 00:11
Vala gününde bir Trabzonspor hakemide topla beraber o kaleye sokar :D Hakeme suç bulacağımıza biraz da kaderde bu sonuç varmış.Girmeyince girmiyor.Son dakika içerisinde top direkten dönecek, jaja vuracak savunma çizgi üzerinden çıkaracak...Kaleye girecek top hakemin götüne çarpar yine gol olur:) Bırakalım bu hakem edebiyatını 3 büyükler yapsın.Bizim hakemlere ihtiyacımız yok.Top kaleye girdide hakem ver medimi?

Şenol Altunsoy
22.11.2010, 00:12
Yahu şu futbol gerçekten çok ilginç Jaja'nın topu girseydi şimdi 2. yarı kanatları çok iyi kullandığımızdan Şenol Hocanın yerinde müdahalelerinden söz edip duruyorduk hatta İlahi Adalet falan diyecektik.Futbol bu kadar da sonuç oyunu değil arkadaşlar birazcık insaflı olun

asimetrik
22.11.2010, 00:12
Ha diyorsanız muhtemel bir tehlikeye karşı gardımızı alalım eyvallah...Ama bizim bile ikna olmadığımız bir bahisde kamuoyunu nasıl etkileriz bilmiyorum...

....................:)

Burak Sahin
22.11.2010, 00:13
Vala gününde bir Trabzonspor hakemide topla beraber o kaleye sokar :D Hakeme suç bulacağımıza biraz da kaderde bu sonuç varmış.Girmeyince girmiyor.Son dakika içerisinde top direkten dönecek, jaja vuracak savunma çizgi üzerinden çıkaracak...Kaleye girecek top hakemin götüne çarpar yine gol olur:) Bırakalım bu hakem edebiyatını 3 büyükler yapsın.Bizim hakemlere ihtiyacımız yok.Top kaleye girdide hakem ver medimi?

haklisin renkdas da birazda isin kader kismetten ziyade futboll kisminada bakmak lazim... her mac takim gününde olmayabilir ayricada bu macda yedek klübesi cok yetersiz oldugunu birkez daha gördük....

Fatih
22.11.2010, 00:13
Henüz 13. hafta kaybettiğimiz puanları hakeme bağlamaya başladık hiç de tarzımız değildir aslında.

jeepeers
22.11.2010, 00:14
bundan önceki maçlarda eskişehir acaba bu şekilde hiç oynamış mı merak ediyorum
zira istanbulda fenerle oynayan takım sanırım eskişehir değildi
ancak bunlar tabiki mazeret
sanırım gol ihtiyacında kenardan gelecek forvetin olmaması bizi ilk yarının sonuna kadar zorlayacak

Ahmet Başkaya
Erman enginin pozisyonuna net penaltı defansın uyanıklığı dedi:)

A.Gökhan AKIN
Takıma arada böyle ayar verilmesi iyidir.Aldık yine ayarı can sıkacak bişey yok. Bu sonuç, haftaya oynayacağımız Antep maçına beni daha fazla iyimser bakmaya sevkediyor.

Ali Yerlikaya
Hakemleri bi cok avantajimizi kesmesine ne diyorsunuz acaba...???
Hakem maci soguttuna kesinlikle katiliyom, bazilari icin ufak tefek kararlar olabilir ama oyunculari bile saha icinde kizdirdigini görebildik sinirler cikinca oyunlarinida etkiledi...

asimetrik

Ayrıca;Colman'ın sarı kartında faulden önce Colman'ın pası Serdar'ın koluna çarpmadı mı..

Son dakikada Onur'un 2 kez kurtardığı pozisyondan önce,Barış'ın çıkardığı top da Eskişehir'li oyuncunun koluna aleni vurup önüne düştü..

Murat kol ancak harmandalı oynarken o kadar havaya kalkar. Üstelik mesafe de oldukça uzak:)

Erdal
22.11.2010, 00:15
Şaka maka hepimiz "Üç büyükler" der olduk...İki sene önce yazsan bunu seni afaroz ederdik huzurkan :)...

Benim üzüldüğüm tek konu şu: Bu takım Avrupa kupasını almaktan çok uzak henüz....Takviye şart...Bir de hazır kötü bulmuşken Colman a saldırsam mı :)

TS-FAN
22.11.2010, 00:15
Hakem art niyetli olsaydı Colman'ı atardı deniyor.

Hakem hakem! olsaydı Colman'ı atardı diyorum bende.

Ama eyyam konusunda doruklarda oldukları için beyefendiler, bana güven vermiyorlar haliyle.

Gerçi, Marcus Antonyus, Colman'ın pozisyonda ikinciye de sarı değil dedi.

Ah Marcus, seni sevmek ne de ağır bir yük be kardeşim:)

Geçenlerde forumda birisi Marcus Trabzonsporlu demişti.
Doğru olmasın..:)

futbalski60
22.11.2010, 00:16

Colman bariz elini kaldırıyor havaya yüzünü tutsa dirseğiyle savunurdu yüzünü, bu tarz poziyonlara kart veren çok hakem oldu es geçenler de oldu tamamen hakemin yorumuna kalmış istese verirdi. Ben hakemin art niyetli olmadığını düşünüyorum hata yapmış olabilir bu da gayet normal bu hakemden çok daha kötülerini gördük dikkat ederseniz herkesin tamam bu yanlış karar dediği bir karar da yok hepsi tartışmaya açık hakem üzerinde fazla durmaya gerek yok.

Uğurtan
Hakem diyenlerden olarak..

Mesele benim gözümde penaltı, kart v.s değil..

Maçtaydım ve hakem daha ilk yarıda niyetini belli etti..

Oyunu gerekli gereksiz abartısız 50 kere keserek..

Ki bunlardan birinde avantaj oynatsa Serkan sağ kanattan bomboş gidiyordu..(!)

Oyunun temposunun artmasını engelledi. Rakip takımı diri tuttu..

Mesaj verdi rahat olun ben burdayım diye..

Bunu Avni Aker'de daha önce defalarca doğrandığımızı izlemeyenler anlayamazlar..

Öyle boş yere Avni Aker galeyana gelmez merak etmeyin..

Engin'in pozisyonunda hiç bir tepki vermedim.. Çok uzaktı göremedim. Ama inandırıcı da gelmemişti hani..

Alan'ın pozisyonuna girmiyorum tekrar..

Ama kesinlikle oyuna girmemize engel oldu hakem..

Puan kaybı hakemden ötürümüdür?

Bir nebze..

Ama orda takılı kalmanın manası yok..

Bu maç kendi özeleştirimizi yapmamız daha yararlı..

Buna benzer daha çok maçlar yaşayacağız bu ligde..

Yoksa bize rakip yok bu belli..

sametaydin
Ya aslında maça baktığımızda hakemin maç sonucunu etkileyecek hatalar yapmadıgını görüyorum ne penaltı pozisyonlarında ne de başka yerde ama takdir haklarını bizden yana kullanmadığı da kesin.

Onun dışında yapılabilecek herşeyi yaptık ama demekki daha fazla mücadele etmemiz gerekiyormuş. Bir de istikrar sorunu yaşayan oyuncularımızın hepsinin kötü olması bu maçta böyle bi skor almamıza neden oldu.

Burak Sahin
Yahu şu futbol gerçekten çok ilginç Jaja'nın topu girseydi şimdi 2. yarı kanatları çok iyi kullandığımızdan Şenol Hocanın yerinde müdahalelerinden söz edip duruyorduk hatta İlahi Adalet falan diyecektik.Futbol bu kadar da sonuç oyunu değil arkadaşlar birazcık insaflı olun

hangi yerinde müdahele colman alanzinho mu ????? ilk yari takim zaten dökülüyordu bir colmanin degismesi cok gereksiz vede erken oldu burak yattara degisikligi esas maca direk etki edecn colman alanzinho degisikligi olmustur alanzinho gerektigi gibi takima bir pozitiv anlamda birsey katmamistir....

KUTADGU
22.11.2010, 00:17
Dönüp aynaya baktığında "başarıyı" hazmedemeyen altyapının izlerini gördük ilk yarıda.

"Akıl" egemen olmayınca basiret bağlanıyor demek ki.

Ya da "akıl" sahada olmayınca yapacak bir şey olmuyor.

Üstelik kenarın "aklına" en çok güvendiğimiz bu zamanlarda.

Bu skor bir yıkım değil.
Umarım gelecek haftalarda telafi ederiz diyorum.

Bir anlık sinirle yazmak da istemiyorum.

Artık yarına bakalım...

Emrullah
Colman'ın el pozisyonu kasti bir hareket değil, zaten gözünü kapattı, ayağını kaldırırken istem dışı kolu havaya kalktı. Orada eli değilde ayağını kaldırması yanlıştı. Sarı kartlık bir pozisyon değildi.

Şenol Altunsoy
Eyvallah Uğurtan ben bu kadarını yazmaya üşendim :)

magicyattara
22.11.2010, 00:18
Henüz 13. hafta kaybettiğimiz puanları hakeme bağlamaya başladık hiç de tarzımız değildir aslında.

Yoo ben 3. haftada ki Antalya maçını da hakeme bağlıyorum..sen son haftaları bekliyorsun galiba..

OLCAY ÇAKIR
Colman'a verdiği ilk sarı olmasa, 2. yarı şablon böyle olmayacaktı, tercih farklı olacaktı belkide.

Hakem Colman'ı iptal etti, yanılıyor muyum?

Aynen Bursa da Cale'yi iptal ettikleri gibi...

Hakem, Şenol hocayıda zorunlu tercihe itti belkide?

Hakemlerin benzer pozisyonlarda tepkilerine bakmak lazım bu ligde.

En sağlıklı sonuç alma yöntemi bu.

Tecrübelerimiz, özellikle Trabzonspor'un mağdur olduğu yönünde değil midir?

*

Engin'in pozisyonunu süzememesine insani bakabilirim.

Ama bu pozisyon bence penaltı. Görememiş olması gerçeği değiştirir mi?

Lig tv de resmen değil dendi, ve büyük bir keyifle aldatma iması belleklere yerleştirildi?

Geleceğimizi ipotek altına alıyorlar düşüncesindeyim...

Engin, harici bir müdahale ile topa vuramadı.
Meselenin özü bu değil mi?
Çime vurmuş. Doğru. Ama biz pozisyonun bir öncesine neden bakmıyoruz?

Marcus u da severim ayrıca, ama o da hata yapabilir:)

Özkan
bundan önceki maçlarda eskişehir acaba bu şekilde hiç oynamış mı merak ediyorum
zira istanbulda fenerle oynayan takım sanırım eskişehir değildi
ancak bunlar tabiki mazeret
sanırım gol ihtiyacında kenardan gelecek forvetin olmaması bizi ilk yarının sonuna kadar zorlayacakEs-Es çok erken gol yemese fb'ye karşı da böyle oynardı. Gol yeyince açıldılar, açıldıkça yediler. Biz erken gol atsak farka giderdi bu maç.

Şenol Altunsoy
22.11.2010, 00:19
@joeburak

Zaten gol olsaydı dedim.

sametaydin
22.11.2010, 00:19
Erman enginin pozisyonuna net penaltı defansın uyanıklığı dedi:)

Pozisyon çok acayip hızlı oynatınca bi açıdan bi müdahale görüyorum enginin ayağına ama yavaş oynatınca müdahale göremiyorum. Çok değişikti. Penaltı olabilir ama hakemin bunu görememesi çok doğal. :S Tabi verse daha iyi olurdu.

Emrullah
22.11.2010, 00:20
Avni Aker'de bu tip maçları daha çok oynayacağız. Bunun için Şenol Hoca ne yapsın ne etsin kapalı defansı çözücü bir taktik geliştirsin.

Özkan
Colman'ın el pozisyonu kasti bir hareket değil, zaten gözünü kapattı, ayağını kaldırırken istem dışı kolu havaya kalktı. Orada eli değilde ayağını kaldırması yanlıştı. Sarı kartlık bir pozisyon değildi.Orada faul veren herif sarıyı da vermeliydi.

cellchook
barış ataş bu sene değil ama gelecek sene için bu çocuk hala neden ilk 11 başlamıyor sorularında başrol olacak.
ferhat en az cale kadar oynuyor.hatta bugun calenin "bindiremediği" eskisehir sağ kanadında çok daha verimli olurdu.
colman kesinlikle sete set oyunun bir oyuncusu,ya çok hızlı ya çok durgun maçlarda hep sırıtıyor gibi.

Hami-Ünal-Orhan
22.11.2010, 00:21
Çok üzüldük ama canımız sağolsun. Her maç kazanılacak diye bir şey yok. Olmayınca olmuyor işte. Mutlaka puan kayıpları olacaktır. Önemli olan eksiklerimizi görüp gerekli önlemleri almak. Kendimizi geliştirip daha üst seviyeye çıkabilmek.
Maçın başında daha büyük bir baskı kurmalıydık. Kapanan takımlara karşı artık yeni stratejiler geliştirmek gerekli.
Milli takımdan dönen futbolcularda fiziksel yorgunluk hissedildi ama futbolcularımızın buna alışması lazım. Avrupada bir çok takım 3-4 günde bir maç oynuyor. Seneye 3 kulvarda mücadele edeceğiz.
Hiç havamızı bozmaya gerek yok. Desteğe artarak devam edelim.

Napoli
22.11.2010, 00:22
Hasan Sas: Enginin pozisyonu penalti

magicyattara
22.11.2010, 00:23
Hakem diyenlerden olarak..

Mesele benim gözümde penaltı, kart v.s değil..

Maçtaydım ve hakem daha ilk yarıda niyetini belli etti..

Oyunu gerekli gereksiz abartısız 50 kere keserek..

Ki bunlardan birinde avantaj oynatsa Serkan sağ kanattan bomboş gidiyordu..(!)

Oyunun temposunun artmasını engelledi. Rakip takımı diri tuttu..

Mesaj verdi rahat olun ben burdayım diye..

Bunu Avni Aker'de daha önce defalarca doğrandığımızı izlemeyenler anlayamazlar..

Öyle boş yere Avni Aker galeyana gelmez merak etmeyin..

Engin'in pozisyonunda hiç bir tepki vermedim.. Çok uzaktı göremedim. Ama inandırıcı da gelmemişti hani..

Alan'ın pozisyonuna girmiyorum tekrar..

Ama kesinlikle oyuna girmemize engel oldu hakem..

Puan kaybı hakemden ötürümüdür?

Bir nebze..

Ama orda takılı kalmanın manası yok..

Bu maç kendi özeleştirimizi yapmamız daha yararlı..

Buna benzer daha çok maçlar yaşayacağız bu ligde..

Yoksa bize rakip yok bu belli..

Tv ile stad çok farklıymış demek ki..

Şu olay tv başında fark edilemiyor demek ki..

Erdal
Colman zaten iptaldi Olcay abi...İptal olmayan bir Colman o golü atardı...Tıpkı Ernst in bazen iptal olduğu gibi...Bence abartıyoruz....

Burak Sahin
@joeburak

Zaten gol olsaydı dedim.

gol olsaydi sevinirdik falan överdik takimimizi ama demek istedigim alanzinho ikinci yari 5 de atsak 5 kurusluk top oynamadi yigidin hakki yigide sonuc ne olursa olsun......

Fatih
Yoo ben 3. haftada ki Antalya maçını da hakeme bağlıyorum..sen son haftaları bekliyorsun galiba..

Antalya maçı sonrası Şenol hoca takımın çok kötü oynadığını söylemişti halbuki.:)

Hakem sonuca bariz bir şekilde etki ederse son haftaları beklemem.Ama bu maç etmedi bana göre.

Anıl Caner
Ben yatar, hasta hasta bu kadar dayanabildim.

Ama heralde Trabzonsporlu olmayan birisi bugün başlığı okusa şok olurdu. :) Süregelen hakem muhabbetini yakıştıramadım genel anlamda. bence fazla abartılı ve gereksiz.

Eskişehirspor'u B.U. dan kurtarıp, çok değerli 2 puana daha sahip olabilirdik ama her işte bir hayır har hayırda bir de şer vardır diyerek üzülmemek lazım.

Ben açıkçası 6da 6 yaptığımızda yani şu maça kadarki bölümde şampiyonluk şansımızı fazla bulmuyordum. Ne yalan söyleyeyim Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu daha olası buluyordum.

Bugün puan kaybına rağmen şampiyonluğa olan inancım arttı.

Herkese iyi geceler.

cellchook
22.11.2010, 00:24
bu devre arasında ceyhun bence 3-4 milyon euroya satılabilir.İlk taliplileri bjk-gs-fb olur,onlar bu kadar kötüyken sarılabilirler ceyhuna.
ceyhun geldiği günden bu yana tek aşama kaydememiş bir oyuncu benim için.

mashal61
Hakem son derece başarılıydı.

Trabzonspor'u çaktırmadan durdurma planını başarıyla uyguladı.

Burada bile başarılı mı başarısız mı tartışıldığına göre hiç de çaktırmamış demekki.

Uğurtan
Tv ile stad çok farklıymış demek ki..

Şu olay tv başında fark edilemiyor demek ki..

Eğer Tv daha iyi olsaydı futbolcu transferlerinde "çıplak gözle izlemek" diye bir terim olmazdı herhalde..

;)

magicyattara
Hasan Sas: Enginin pozisyonu penalti

Bence diğil..:)

Top oynayan anlar penaltı olduğunu zaten..Erman Toroğlu da ona benzer bir şeyler söyledi..

O pozisyon gibi 10 tane faul çalınıyor orta sahada her maç..

Hüseyin İlkin
Hakeme çok fazla ve bence gereksiz bir şekilde takılı kaldık.

Antalya deplasmanında koca bir maç boyunca uyuduk.

Gençlerbirliği maçında koca bir ilk devre uyuduk.

Yine Manisa maçında attığımız gole rağmen uyuduk.

Ve bugün ilk yarıyı çöpe attık.

O penaltı, orada müdahale derken bunlar arada kaynamasın. :)

Napoli
22.11.2010, 00:26
Bence diğil..:)

Top oynayan anlar penaltı olduğunu zaten..Erman Toroğlu da ona benzer bir şeyler söyledi..

O pozisyon gibi 10 tane faul çalınıyor orta sahada her maç..

Ama benim dusuncem degismedi :)

Erdal
22.11.2010, 00:27
Kapalı defansa çözüm...Mesela Gençlerbirliği kapalı defans yapmadı mı? Bal gibi çözdük işte o gün...Üstelik bir o kadar daha atabilirdik...Bu gün uşaklar kötü gününde idi...Hepsi bu bence....Ha daha fazla alternatif lazım...Kesinlikle lazım...

Şenol Altunsoy
22.11.2010, 00:27
Murat bende tv başından seyrettim:)