PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 13.Hafta | Trabzonspor 0 - 0 Eskişehirspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

SEDAT
21.11.2010, 21:05
- Ben Engin'in Bir yanlışını görmedim , aksine kendini yırtan 2-3 oyuncumuzdan birisiydi...

- Jaja , ve defansımızı beğendim...

cebcare
21.11.2010, 21:06
artık bu möç bitti takım ikinci yarı iyiydi colman ve alanzinho bir an önce toparlanmalı bu saatten sonra gaziantep maçı düşünülmeli bu haftada deplasmanda kazandılar çok ama çok zor bir maç bizi bekliyor Allah yardımcımız olsun

bASTURk
21.11.2010, 21:06
Böyle maçlar da olacak tabii.Her hafta iyi futbolla kazanamayız.İmansız top girmeyince girmiyor...

Evet takımın hala çözemediği iç saha sorunu var ama milli maçlardan dönen oyuncuların yorgunluğu bariz belliydi bugün.Umut'la Burak'ın en iyi yaptıkları boş alan yaratma işini bugün doğru yapamamaları,biraz da yorgunlukları ve üretken oyuncularımızın da haliyle alan bulamamaları,Eskişehir'in de iyi savunma yapmasıyla 2 puanı bıraktık.

Nazarlık olsun,Manisa maçı gibi ders olur inşallah.Antep'i yener telafi ederiz.

vivanet
21.11.2010, 21:07
bugün üç puanın önemi öyle çoktuki.

1.önümüzdeki hafta bursa-kayseri
2.galatasaray-beşiktaş
3.ist belediye(fenerin belalısı-fenerbahçe
3.antep maçı berabere bitse bile arkaya yaslanıp rahatca yolumuza devam edicektik..
4.başka söze ne acep:)

vaslat
21.11.2010, 21:07
barcelona bile 1 sezonda kendi sahasında beraberlik alıp yenilebiliyor çok abartmamk lazım skoru her maç kazanılacak diye birşey yok

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:08
Bugün ikinci yarida bile iyi oynamadik,sadece yüklendik.

Etkili bölgelerdeki paslasmalar ve fikirler sinifta kaldi.

Eskisehirin böyle oynayacagi belliydi,takim hafta icinde dersine iyi calismamis.

Daha önce ayni seyleri yasamamiza ragmen bunda ders almayisimizda üzüntü vericiydi.

61zeynel61
burak yilmaz yattaranin tirnagi bile olamaz

Kafa yormaya değer bulmuyorum kardeş; zira bunun için somut gerekçeler görmek isterim.

agasaro
Eskişehirspor'un kalemizde yarattığı pozisyonları görünce 1 puana sevindim doğrusu... Ben ikinci yarıdaki oyundan memnunum. Rakibin puan almak için gösterdiği mücadeleye de saygısızlık etmemek gerek. Biz en azından kendi evimizde de olsa bir haftayı da puan alarak kapattık. Olumsuz bir hava estirmemek lazım. 35 yıldır olduğu gbi bu sene de şampiyonluk hedefliyoruz ve hedeften şaşmış değiliz.

vaslat
21.11.2010, 21:09

2.galatasaray-beşiktaş
3.antep maçı berabere bitse bile arkaya yaslanıp rahatca yolumuza devam edicektik..
gaziantep maçını aldık mı tamamdır kaybedilen bişey yok yani

fatsalıdeniz
21.11.2010, 21:12
şampiyonluk yolu bize 26 yıldır zordu bu senede zor olacak hatta kale direği bile zorluklar arasındaki yerini aldı. ( egemenin 90 + 4 deki vuruşu) ama biz çok inandık ilk 13 haftada hiç olmadığı kadar kendimizi havaya soktuk , ve eğer gerçekten bu sene şampiyon olmayı istiyorsak futbolcu yılmasın diyorsak bizde yılmayacağız bu sene hüzünlü ve buruk günleri geride bırakacağız şimdi tekrar ilk haftadaki gibi düşünüp isteyip yürekleneceğiz. Antep de zor olacak olsun be gülüm en büyük aşk zor olandır.

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 21:12
Takım sahaya çıktığında ilk yarıda, şuna inandırılmalı futbolcular: "Maçın ikinci yarısı oynanacak ona göre oynayın!"

Aynı baskıyı ilk yarı kursak çok çok rahat bir maç geçireceğiz. Anlamalılar bunu artık. Gol geciktikçe rakiplerin direnci daha da artıyor.

agasaro
21.11.2010, 21:13
Engin Baytar'ın hocanın kararına karşı saygısızlık yapmaya hakkı yok. Biz iyi bir ekip olduğumuz için bu sene bu kadar başarılı gidiyoruz. Takım içindeki uyumlu ve olumlu havayı kimsenin bozmaya hakkı yok. Şenol hoca belli ki maçın son dakikalarında doldur boşalt oynanacağından uzun boylu Giray'ı ve hava toplarında etkili olan Egemen'i ileriye göndermek için defansif özelliği olan ve hızlı da koşabilen bir oyuncu olan Barış'ı oyuna almak istedi ve oyundan çıkaracağı oyuncu olarak da Engin'i tercih etti. Egemen'İn son saniyedeki kafa vuruşu gol olsaydı eğer o zaman Şenol Güneş dahi bile ilan edilebilirdi.

Tüm Trabzonsporluların büyük takım taraftarı gibi davranıp, bir takımın her maçını kazanamayacağını da bilerek daha olumlu yaklaşmasını tavsiye ediyorum. Bu köprünün altından daha çok sular akacak.

Paksoy
Avni Aker'de tutuk başlama alışkanlığı var.

61zeynel61

2.galatasaray-beşiktaş

Kazansaydık çok şey kazanmış olacaktık; burası şüphesiz. Ancak berabere kalarak çok şey kaybetmedik diye düşünüyorum.
Sadece Trabzonspor'lu yiğit futbolcularımız bize borçlanmış oldular ki borç yiğidin kamçısıdır. :)
İnşallah bu beraberlik bir kamçı vazifesi görür, Manisa yenilgisinde olduğu gibi...

magicyattara
21.11.2010, 21:14
Süleyman Abay şerefsizi göz göre göre 2 puanımızı çaldı..

Bu maçın özeti budur..bu hakem bunları yaparken,sessiz sedasız maç izleyen taraftar ve hakeme baskı uygulamaktan aciz taraftar grupları sakın futbolcularımıza suç bulmasın..tribünlerde ki herkes şampiyonluğu ne kadar hak ettiğini bireysel olarak sorgulasın..

omermk
21.11.2010, 21:14
Bu takımın sağ açığı Burak olmalımıdır tartışılır ama olmaması gereken isim belli''Yattara''. Açıkçası ben bu sene ondan çok ümitliydim . Yok yok bizim için değil sözleşmesi bitiyor ve bu yapacağı son yüksek tutarlı sözleşme olur bu nedenle kendini paralar diye düşünüyordum ama adam o kadar vurdumduymazki kendini bile düşünmeye üşeniyor. Hala Yattara diye şu adamı savunan arkadaşları görünce ona değil de bizim taraftara kızıyorum. Bu adamı bu kadar şımartan biziz.
Alanzinho'da onun bi başka versiyonu. Onun sorunu vurdumduymazlık değil çelimsizlik. Adam o kadar çelimsiz ki en ufak bir darbede kendini yerde buluyor. Topsuz oyunda olmaması da cabası.
Şenol Hoca'nın Colman Alanzinho değişikliği tartışılır ama Colman'ın oyundan alınmasına söyleyecek laf yok. İki nedenle 1)Heran kırmızı görebilirdi 2) 45dk boyunca ne topla ne de topsuz oyunda hiçbirşey yapmadan oynadı. Bugün vurdumduymazlık konusunda Yattara'yı aratmadı.
Serkan'da bi yere kadar dedi herhalde 2 -3 haftadır çok verimsiz oynuyor.Bu sene okadar iyi oynadı ki biraz form düşüklüğüne tahammül edebilmeliyiz. Geniş kadro olmasının avantajı bu tür form dalgalanmalarında yorgun oyuncuyu dinlendirebilme lüksünüz olmalı.
Engin'i bugü çok beğendim. Tam bir meastro gibi oynadı. Kenarda göbekte heryerde verimliydi. Jaja'da inisiyatif alıyor ve birşeyler yapmaya çalışıyor onu da beğendim ama sonlara doğru oldukça yoruldu.
Onur ve Egemen'de herzamanki gibi işlerini çok iyi yaptılar.

Neyse gelelim asıl konuya. Hemen felaket tellalığı yapmaya başladık.Ne bekliyoruz ki bu takımın çıkıp 36 maç üst üste kazanmasını mı? Tabiki bu tür yol kazaları olacak. Taraftar olarak biz bu tür yol kazalarında takıma sonuna kadar destek vereceğiz ki onlar düştüğünde biz kaldıracağız ama biz de tam tersi oluyor biz düşüyoruz takım bizi ayağa kaldırıyor.
Arkadaşlar şampiyonluk öyle kolay gelmiyor gelseydi 26 senedir bekliyor olmazdık.Bu işi biraz fazla basitleştiriyoruz.
Bu takımın karakteri belli oldu. Büyük maçlarda daha rahat oynayıp kolay puanlar alacağız ama kapanan takımlara karşı zorlanacağız. Önümüzdeki hafta Antep maçını kolay kazanırsak kimse şaşırmasın.
Son olarak ikinci yarı da bize karşı kapanan bir çok takım olacak. Bizim devre arasında bu tür maçlarda işimizi görebilecek bir son vuruş ustası golcü mümkünse de uzun boylu bir santrafor almamız bu tür maçlarda işimize yarayacaktır. Tabi bir de sol açık almamız gerektiğini düşünüyorum.

2011 de 27 yıllık özlemimiz bitecek ama burada en az futbolcular kadar bizlere de iş düşüyor, sakın ola morallerinizi düşürmeyin asıl şimdi dik durma zamanı...

FC-ST-PAULI-61
21.11.2010, 21:15
Kafa yormaya değer bulmuyorum kardeş; zira bunun için somut gerekçeler görmek isterim.
burak iyi olsaydi fenerde kadroya girerdi,sekistas yollamazdi

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:15
Bu mactan gerekli dersleri cikarirsak sorun olmaz.

Ilk önce maclara baslayis düdügünden itibaren asilmayi ögrenmeliyiz.

Arti alanzinho nun bu takimda alternatif bile olamayacagini umarim herkes kabul etmistir.

Cale nin de bu bu takimin kanayan yarasi oldugunu ve solbekle birlikte 1 orta saha ve bitirici forvet de almamiz gerektigini anlarsak zararda degiliz.

Yalniz bunu bu maci oynamadan bilmeliydik orasi ayri...

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:17
Gs de tutunamayan ömer erdogan bursanin sampiyonlugunda basrol oynadi,buna ne diyeceksin?

Istanbulda tutunamamak bir yetersizlik ölcüsü degildir.

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:19
Süleyman Abay şerefsizi göz göre göre 2 puanımızı çaldı..

Bu maçın özeti budur..bu hakem bunları yaparken,sessiz sedasız maç izleyen taraftar ve hakeme baskı uygulamaktan aciz taraftar grupları sakın futbolcularımıza suç bulmasın..tribünlerde ki herkes şampiyonluğu ne kadar hak ettiğini bireysel olarak sorgulasın..
Abi yapma Allah askina hakem kötüydü kabul ama kacan puanlarin sorumlusu degildi.

Hakem mi dedi bizimkilere macin ilk yarisi ayakta uyuyun diye?

Sen ilk yarida bir takim gördünmü,maci cevirmek icin ilk yarida ne yapti bizimkiler?

Igneyi kendimize cuvaldizi baskasina batirirsak ileri gideriz...

Aytaç Çakıroğlu
21.11.2010, 21:19
renkdaşlar es es maçı sonrası taraftar takımı tribüne mi çağrıldı ben mi yanlış anladım? görüntü var ssa paylaşırsanız sevinirim.

vivanet
21.11.2010, 21:21
Bir kere şunu düşünmek lazım haftaya çok rahat oynamak lazım..çünkü alıcağımız bir beraberlik bile lider olmamıza yetiyor.averaj balkımından iyi durumdayız.ama üç puan alırsakta kimse yok demez.:) ve şöyle söyleyim kimse içeride dışarıda puan hesabı yapmasın eskişehir maçına oynanmadan üç puan yazmıştık.demekki müsabaka oynanmadan hesap kitap yapılmıyormuş..sergen yalçın bu hafta trabzon ile beşiktaş maçını fazla konuşmaya gerek yok bir şekilde ikiside kazanır demişti..ama ne oldu hüsran..

FC-ST-PAULI-61
21.11.2010, 21:21
Gs de tutunamayan ömer erdogan bursanin sampiyonlugunda basrol oynadi,buna ne diyeceksin?

Istanbulda tutunamamak bir yetersizlik ölcüsü degildir.
bana göre burak burak teknigi olmayan, orta yapmayi bilmeyen bir oyuncu.ve Sag kanat oyuncusu asla olamaz

agasaro
21.11.2010, 21:23
Eskişehirspor bugün bizi abartılı bir biçimde gözünde büyüterek oynadı. Orta sahadan kanatlara 30-35 metrelik ara paslarının hiç birini oyuncularımızla buluşturamadık. Bir defa üstlerinden atarak defansın arkasına sızabildik. Bu durumda oyuncularınız ne kadar iyi olurlarsa olsunlar becerilerini gösteremezler. Böyle takımlara karşı dünyaqnın en güçlü takımları bile gol atmakta zorlanır. Maçı kazanabilirdik. Şenol Gübeş'in de belirttiği gibi ilk yarıyı boşa harcamasaydık maçı farklı da kazanabilirdik ama olmadı. Ben Burak Yılmaz'a yöneltilen eleştirileri de haksız buluyorum. Burak gerçekten futbol oynayan takımlara karşı çok başarılı işlere imza atacaktır. Oyuncumuza en çok biz destek olmalıyız. Rakibiniz "Kale Kapamaca" oynarsa ve siz onlara karşı futbol oynamaya çalışırsanız ortaya böyle bir sonuç çıkar. Sonsöz olarak kaybedilmiş hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum. Taraftarın moral bozukluğu futbolcuya da yansır. Üzülmeyelim demiyorum ama kahrolmaya da gerek yok. Herşey hala bizim elimizde...

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:23
bana göre burak burak teknigi olmayan, orta yapmayi bilmeyen bir oyuncu.ve Sag kanat oyuncusu asla olamaz
Sana göre umut da forvet degil ama adam oynuyor iste.

Yattara gibi cani istedigi zaman oynayan futbolcu yerine isteyen,zorlayan fizik gücü olan bir burak tercihimdir.

Nihat Güneş
21.11.2010, 21:24
Umut ve Burak deplasmanlarda iş görebilir ama içerde asla. Bu adamlara attığınız topu olumlu bir şekilde geri alabilmeniz çok zor. İç sahada Yattarayı kullanmamız şart ama bu Yattarayı değil. ŞEnol Hoca bu adamı kazanmalı lamı cimi yok.

Alanzinho kaçıncı defadır maçı kurtarmak için oyuna giriyor hiçbirinde faydası dokunmadı. Devre arası elden çıkarılıp, bir Santrafor , hücuma yönelik ortasaha ve solbek alınmalı. Umut Burak ve Engin'e güvenip bu yolda kazaya uğramamak çok zor. Rıdvan'ı sevmem ama tespiti doğru. Trabzonun ön tarafı yani Umut, Burak, Engin,Alan, Yattara hatta Colman günü gününe uymayan oyuncular. Bugün de bunu yaşadık malesef, Umut Burak Colman Alan Yattara hiç iyi değillerdi ve kazanamadık.İlerisi için bu durum beni endişelendiriyor.

FC-ST-PAULI-61
21.11.2010, 21:24

Yattara gibi cani istedigi zaman oynayan futbolcu yerine isteyen,zorlayan fizik gücü olan bir burak tercihimdir.
kac kere daha yazmaliyim bunu ben umutu artik destekliyorum ve fizik gücü varda ne yapti bugün burak

magicyattara
21.11.2010, 21:26
Abi yapma Allah askina hakem kötüydü kabul ama kacan puanlarin sorumlusu degildi.

Hakem mi dedi bizimkilere macin ilk yarisi ayakta uyuyun diye?

Sen ilk yarida bir takim gördünmü,maci cevirmek icin ilk yarida ne yapti bizimkiler?

Igneyi kendimize cuvaldizi baskasina batirirsak ileri gideriz...

Hey gidi saf kardeşim..sabaha kadar oynasak bu hakemle puan alamazdık..

Adam top oynatmadı sen hala neler diyorsun..

vivanet
21.11.2010, 21:26
avni akerde oynuyorsan rakibine ilk 15 dakika yoğun baskı yapıcaksın yoksa yürüyereek sen ona pas o sana pas olmaz..rakibi bunaltki yıpransın..ne oldu baktı trabzon üstüne gitmiyo adamlarda çok rahat oynamaya başladı..ikinci yarı ise malum her zamanki gibi saçma sapan sitres falan filan..

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:27
kac kere daha yazmaliyim bunu ben umutu artik destekliyorum ve fizik gücü varda ne yapti bugün burak
Burak bugün kötüydü ve dogal olarak oyundan alindi.

Ben buragin kötü oynayacagini ve yattara nin ilk 11 de olmasi gerektigini mactan önce yazmistim ama olmadi.

Buna ragmen burak ideal bir kanat oyuncusu olmasa da yattara ya tercih edilecek bir oyuncudur su anda.

61zeynel61
21.11.2010, 21:28

Senin gibi Hüseyin'e de kötü diyenler sezon sonunda Hüseyin'i Süper lig şampiyonu olarak tur atarken ekranlardan izlediler. Sen bana YATtara'dan bahset. Bu sene YATtara'nın Burak yüzünden yedek kulübesinde paslandığını da unuttun sanırım. :)
Bir diğer cevabı da Cafer abi verdiler sağolsun.

Dipnot olarak belirtmeliyim ki, Liverpool'dan yediği 8 gol nedeniyle Bjk'ye sekiztaş diyen senin futbol anlayışının popüler kültürden ibaret olduğunu iyice kavramış bulunuyorum. Çünkü ben hangi takım olursa olsun, yabancı bir takımdan yediği fark nedeniyle ülkemin takımlarına lakap takmam.

FC-ST-PAULI-61
avni akerde herzaman ilk 45 dakika yavas oynuyoruz bekliyoruz bekliyoruz bekliyoruz sonra ikinci yari strese gir

LazAnisT
Gs maçının sonucundan sonra üzüntüm bir o kadar daha arttı.

İleli
21.11.2010, 21:29
Avni Aker'de tutuk başlama alışkanlığı var.

gercekten oyle halbuki rakibi direk bogacagimiza 2.yari oynamaya basliyoruz bunu anlayamiyorum...
neyse 6 maclik seriden sonra normaldir hayal kirikligi ama olsun sonucta maci alacak pozisyonlari bulduk sansimizda degildi gte basa carpan toplar kaleye girmedi...
canlari sagolsun hep destek tam destek mutlu sona bu oyuncularla gidecez haftaya antepi yeneriz insallah...

yorumsuz6117
Son saniyede o pozisyon gol olsa burda ki yorumların %80'i farklı olurdu.

Cafer Bulur
Hey gidi saf kardeşim..sabaha kadar oynasak bu hakemle puan alamazdık..

Adam top oynatmadı sen hala neler diyorsun..
Ben hakemin kötü oldugunu belirttim ama kacan puanlarin sorumlusu olarak hakemi göremeyiz,görmemeliyiz.

Cale,jaja,alanzinho ve umut a gol olabilecek firsatlar geldi ama atamadik suc ilk yarida yürüyen oyunculardadir.

Sampiyon olmak istiyorsan hakem de dahil tüm zorluklari asacaksin,topu bir sekilde kaleye dürtükleyeceksin...

61zeynel61
21.11.2010, 21:30

YATtara'dan çok daha fazlasını yaptığı bir gerçek.

Serdær
21.11.2010, 21:31
Bu maçın bu sonuçla biteceği yada puan kaybedeceğimiz hafta başından bu yana belliydi.

Bu hafta maç dışında herşeyi konuştuk.

Bursaspor hakkında , Bursaspor TV hakkında ve bunun gibi birçok konu.

Hatta bugün oynadığımız Eskişehirspor maçının ilk yarısında tamamen Bursaspor hakkında atıp tuttuk.

Ne olursa futbolcular kadar taraftarlarda oynadığımız maçlara konsantre olması gerekiyor.

Sinerji diye bir olay var , bazıları inanmaya bilir ama bu gerçek.

Dolayısıyla bu haftaki puan kaybının temel nedeni taraftardır !

irfanb
21.11.2010, 21:32
Umutsuzluga yer yok.
Iki puanla da olsa hâlâ lideriz.Hicbir takim bizden iyi degil.
Arada bir böyle teklemeler olacaktir.
Kazansaydik tabi ki fevkalade olacakti ama olmadi.
Haftaya Antep`i yenip bu iki kayip puani telafi edecegiz.
Herr Schuster bu maci izlediyse kimin defans yaptigini görmüstür umarim.

hamucera
b u maçta hakeme suç bulmayın Allah aşkına, hangi pozisyonda eleştiriyorsunuz hakemi, sadece Serkan'ın bir pozisyonu vardı avantaj vermedi, Engin, Cale, Alan bunların hiçbirisi penaltı değildi, gerçekçi olun aynıları bize karşı verilse yıkardı herkes ortalığı, sarı kartlara gelirsek haklıydı, Engin hiç susmadı, Colman'ı en az 2 defa uyardı, başka ne yaptı, birazda kendiniz rakip yerine koyun ve hakemi değerlendirin,

FC-ST-PAULI-61
Senin gibi Hüseyin'e de kötü diyenler sezon sonunda Hüseyin'i Süper lig şampiyonu olarak tur atarken ekranlardan izlediler. Sen bana YATtara'dan bahset. Bu sene YATtara'nın Burak yüzünden yedek kulübesinde paslandığını da unuttun sanırım. :)
Bir diğer cevabı da Cafer abi verdiler sağolsun.

Dipnot olarak belirtmeliyim ki, Liverpool'dan yediği 8 gol nedeniyle Bjk'ye sekiztaş diyen senin futbol anlayışının popüler kültürden ibaret olduğunu iyice kavramış bulunuyorum. Çünkü ben hangi takım olursa olsun, yabancı bir takımdan yediği fark nedeniyle ülkemin takımlarına lakap takmam.
takmiyorsan takma bana ne ben sekistas diyorum ve demeye devam edecegim.Onlar bize inönüde küfür ederken iyi mi oldu? 8 de yesinler 9 da yesinler benim icin sadece Trabzonspor önemli.Yattara fenerbahce macinda bir gol ve bir assist yapti macin adami oldu.ve sivas macinda 2 muhtesem gol atti.:)

magicyattara
Ben hakemin kötü oldugunu belirttim ama kacan puanlarin sorumlusu olarak hakemi göremeyiz,görmemeliyiz.

Cale,jaja,alanzinho ve umut a gol olabilecek firsatlar geldi ama atamadik suc ilk yarida yürüyen oyunculardadir.

Sampiyon olmak istiyorsan hakem de dahil tüm zorluklari asacaksin,topu bir sekilde kaleye dürtükleyeceksin...

Yemin ediyorum stadda olsan hakeme elinde ne varsa atardın..o kadar kötü yönetti yani..
Bunların kafasını kıracaksın..
Adamlar 11 kişi defanstan çıkmıyor,ucuz faullerle koruyor o takımı,oyunu soğutup kurtarıyor rakibi..bunlar ayarlanmış hakemler..aynı hakemle kimle oynarsak oynayalım kazanamayız..

61zeynel61
21.11.2010, 21:33

Buna ragmen burak ideal bir kanat oyuncusu olmasa da yattara ya tercih edilecek bir oyuncudur su anda.

Tam olarak ben de bundan bahsediyorum.
:alkış: :alkış:

Aytaç Çakıroğlu
21.11.2010, 21:33
Renkdaşlar sakin sakin sakin. bugün alınacak 3 puan ile şimdiden ne şampiyon olacağımız ne de 1 puan aldığımızda şampiyonluktan kopacağımız gibi bir durum olabilir. esas şimdi birlik ve beraberlik göstererk takımı desteklemeli böylece gerekli güveni takımıza vermeliyiz.

bize her yer trabzon

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:34
Eskisehirspor cok iyi kapandi ve mücadele etti deniyor, alakasi yok.

Eskisehir her zamanki normal topunu oynadi fazlasini degil.

Adam tutup da buyrun efendim rahatca gol atin demeycekti herhalde.

Sen ilk yarida rakip kaleyi zorladin mi,koca bir 45 dakikada kac tane hücum girisimi yaptin.

Kaybedilen puanlardan ziyade takimin ilk devredeki lakaytligina sinirleniyorum,deli oluyorum.

Laz_61
Hakeme yüklenenler futboldan anliyormu acaba Colmani 1 dakika icinde 2 sari kart göstererek oyundan atmaliydi dakka 20 idi sanirim.

agasaro
Burak'ın yeteneklerinin sınırlarını tartışabiliriz ama kimse oyun içindeki arzusunu eleştiremez diye düşünüyorum. Mesela geçen hafta Vederson'un hatalı geri pasında topu takip edip Jaja'ya asist yapan Burak'ın yerinde Yattara olsaydı o topu takip edecek miydi? Esas mesele bu. Yattara bugün oynadığı dönemde iyi işler yaptı ama yarın ne olur bilinmez. Ben haftaya Burak oynarsa eğer ne oynayacağını biliyorum ama Yattara'nın oynarsa ne yapacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Onun meziyetlerinin Burak'tan çok üstün olduğu kesin ama bu meziyetleri her hafta istikrarlı bir biçimde sergileme kararı verirse birgün o zaman takımdaki yerini alacağından kuşkunuz olmasın.

Ahmet Faruk
21.11.2010, 21:35
Azimlerine, hırslarına ve hatta oyunlarına bile bir şey demek istemiyorum ama bana göre orta sahada Engin, ileride Umut oynamak istediğimiz sisteme uymuyor.
Yani Jaja önündeki oyuncu ile pas yapmayı seven, duvar pası yapmak isteyen, verkaç deneyen bir oyuncu. E haliyle önünde Umut olunca olmuyor bu işler. Umut oynuyorsa başka türlü oynayacaksın, adamın sırtı rakibe dönük aldığı 10 toptan 8i israf oluyor. Biraz yüksek bu sayı.
Engin, orta sahada topu aldığı zaman ellerini yana açmaktan pas atmayı unutuyor. Ya takım adam akıllı antremanlarda çalışmıyor, ya da Engin çalıştıklarını unutuyor. Sonra takımdaki her arkadaşına bağırmak da biraz abes gibi.

Bir diğer sorun, düşen adam ayağa kalkmıyor. Adama pas atacaklar bizimki hala gımıl gımıl doğruluyor. Düdüğü duymadıysan fırlayacaksın ayağa. Takımın oyunu bozuluyor bu sefer.

Demek istediğim o ki, paslı oyun, özellikle rakip sahada paslı oyun Umut ve Engin ile zor. Ya başka çözüm yollarına gideceksin, ya da bu adamlar dinlenecek biraz. Bunlar dinlenirken kim oynayacak? O daha kötü bir soru, cevabı hepten kötü :)

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 21:36
takmiyorsan takma bana ne ben sekistas diyorum ve demeye devam edecegim.Onlar bize inönüde küfür ederken iyi mi oldu? 8 de yesinler 9 da yesinler benim icin sadece Trabzonspor önemli.Yattara fenerbahce macinda bir gol ve bir assist yapti macin adami oldu.ve sivas macinda 2 muhtesem gol atti.:)
Hala şu görüntüdeki Yattara'dan nasıl medet umuyorsunuz anlamıyorum.

Cafer Bulur
Hakeme yüklenenler futboldan anliyormu acaba Colmani 1 dakika icinde 2 sari kart göstererek oyundan atmaliydi dakka 20 idi sanirim.
Bu da yanlis,colman in gördügü kartin sari kartla uzaktan yakindan alakasi yoktu,faul oldugu bile tartisilirdi.

Zaten hakem ilk kartina tam inanamadigi icin ikinciyi veremedi...

magicyattara

Gördüğü sarı karttan önce top rakibin neresine vuruyor da kontraya çıkıyor rakip..?

ESER

burak i hala tukaka mi ediyoruz, masallah demek gerekirken.?
bir mac etkisiz gorunce hemen vurun abaliya..

burak bu takim icin faydali ve yararli bir oyuncu. daha da iyi olacak.

ozturk
21.11.2010, 21:37
çok yazık oldu.hele de kayseri gs ve bjk nin puan kaybettiği haftada..

bu hafta bursa ve fb ye yaradı..

Hami_41
21.11.2010, 21:37
,NE zaman havalara girip 5-0 6-0 yazanları görsem burda 3 puan alamıyoruz...

EmreYavuz61
21.11.2010, 21:38
Yazık oldu...Birazda kısmet olacak o son top önce direğe çarptı ardından Jaja'nın şutu kaleyi bulsa gol hadi kaleyi bulmadı savunmaya çarpıpta girebilirdi ama İveşa'nın önünde kaldı...Taraftar'a ilk haftadan beri fazla birşey söylemeyen biri olarak bu maç evde çıldırdım...Avni Aker'de böyle taraftar gördükçe üzülüyorum , YAZIK!!!...

Neyse sormak istediğim birşey var...Maç sonu forumu takip edemedim...Babamında benimde saatlerdir merak ettiğimiz birşey var...Engin çıkarken o küfürleri Şenol Hoca'ya mı etti?Eğer Şenol Hoca'ya ettiyse afedersiniz ama s... gitsin bu takımdan!

agasaro
21.11.2010, 21:38
Azimlerine, hırslarına ve hatta oyunlarına bile bir şey demek istemiyorum ama bana göre orta sahada Engin, ileride Umut oynamak istediğimiz sisteme uymuyor.
Yani Jaja önündeki oyuncu ile pas yapmayı seven, duvar pası yapmak isteyen, verkaç deneyen bir oyuncu. E haliyle önünde Umut olunca olmuyor bu işler. Umut oynuyorsa başka türlü oynayacaksın, adamın sırtı rakibe dönük aldığı 10 toptan 8i israf oluyor. Biraz yüksek bu sayı.
Engin, orta sahada topu aldığı zaman ellerini yana açmaktan pas atmayı unutuyor. Ya takım adam akıllı antremanlarda çalışmıyor, ya da Engin çalıştıklarını unutuyor. Sonra takımdaki her arkadaşına bağırmak da biraz abes gibi.

Bir diğer sorun, düşen adam ayağa kalkmıyor. Adama pas atacaklar bizimki hala gımıl gımıl doğruluyor. Düdüğü duymadıysan fırlayacaksın ayağa. Takımın oyunu bozuluyor bu sefer.

Demek istediğim o ki, paslı oyun, özellikle rakip sahada paslı oyun Umut ve Engin ile zor. Ya başka çözüm yollarına gideceksin, ya da bu adamlar dinlenecek biraz. Bunlar dinlenirken kim oynayacak? O daha kötü bir soru, cevabı hepten kötü :)

Bu bahsettiğin özelliklerde bir adamımız vardı aslında ama kaçtı... İleride top tutan bir forvet bizim içim açılmaz defansları dağıtmada ciddi katkılar sağlayabilirdi ama birini alamadık zaten biliyorsun Manisa'da oynuyor, diğeri de kaçtı gitti...

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:39
Yemin ediyorum stadda olsan hakeme elinde ne varsa atardın..o kadar kötü yönetti yani..
Adamlar 11 kişi defanstan çıkmıyor,ucuz faullerle koruyor o takımı,oyunu soğutup kurtarıyor rakibi..bunlar ayarlanmış hakemler..aynı hakemle kimle oynarsak oynayalım kazanamayız..
Hakem kötüydü diyorum,ben iyi yönetti demiyorum ki.

Bunu demek ayri hakemin yüzünden yenemedik demek ayridir,biz bugün takimin ilk yaridaki vurdumduymazligina yenik düstük.

Napoli
Hakem Temiz mac yonetti en azindan skora tesiri olmadi..2.yari kotu degildik yapmayin..ayrica bu takim en iyi futbollarindan birisnide Manisa macinda oynamisti

ozturk
bazı oyuncular haftada 2 maç yaptık yorgunuz mazeretine gireceklerse hiç oynamasınlar..

Türkiye kupası maçları başlayınca dikey düşüşe geçeriz artık.

Oruç
Burak bugün kötü oynadı ama bu Burak'ın kötü bir futbolcu olduğu anlamına gelmez.

Şenol Hoca'nın Burak'ı nereden nereye getirdiğini görmemek için kör olmak gerek.

Ömer TOPAL
21.11.2010, 21:40
futbol oynayan bir takımı her zaman yeneriz...bu nedir arkadaş ya..çık adam gibi oyna yen beni zoruma giderse şerefsizimde bu mantıkla nereye kadar gidersin...çirkin herifler maçıda çirkinleştirdiler..Her neyse canları sagolsun uşakların olmadı işte en azından yine lideriz ve ne gelen 3 puanla şampiyonluk garantilenecekti nede kaybedilen 2 puanla şampiyonluk gidecek...Daha maraton uzun neler olur neler...Hep destek tam destek....

Anıl Caner
Her puan kaybı vs. den sonra Teofilo ninnisini dinleriz. Sanki kapalı savunmaya karşı oynadığımız Manisa maçında forvetimiz Teo değildi, sanki Antalya-Kayseri maçlarında forvetimiz Teofilo değildi.

Yok sırtı dönük oynuyormuş da yok pozisyon sağlıyormuş. Geçiniz efendim :)

9 tane rakip futbolcunun kabak gibi gömülü olduğu oyunda sahadaki tek santrafora yüklenmeye çalışmak komiktir.

Ahmet Faruk
Ben Burakı pek sevmem, ama Jajanın önünde oynamaya biraz daha uygun sanki Umuta göre. Burak yerine Umut çıkmalıydı bugün bence...
Alanı gördükçe, Yattarayı gördükçe, Engini gördükçe hep Gabriç geliyor benim aklıma. Tam da pas atmayı da, almayı da seven adam. Bugün de ikinci golden önce tam Selçuk pası atmış bir tane, Alanzinho 10 yıl düşünse aklına gelmez :) Altyapı farklı bir şey.

agasaro
Forumdaki olumsuz hava yerini olumlu bir havaya bıraktı. Artık gönül rahatlığı ile salona geçip çayımı içebilirim... :)

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 21:41
Devre arasında; Alanzinho, Yattara gönderilsin.

Gabriç geri çağırılsın, Makukula alınsın, sol bek alınsın, bir de mümkün olursa Yekta alınsın. Yeter. Kulübede süs niyetine oturan yıldızımsılarla olmuyor işte.

ozturk
Engine yüklü miktarda para cezası verilip kulağının çekilmesi gerekli..

magicyattara
Burak sırtını rakibe yaslayıp top alıyor,faul çalıyor..top oynatmadı ki maçı alalım..

EmreYavuz61
21.11.2010, 21:42
Maç sonu forumu takip edemedim...Babamında benimde saatlerdir merak ettiğimiz birşey var...Engin çıkarken o küfürleri Şenol Hoca'ya mı etti?Eğer Şenol Hoca'ya ettiyse afedersiniz ama s... gitsin bu takımdan!

Napoli
21.11.2010, 21:42
Eskisehirin boyle oynayacagini 5 yasinda cocuk bilirdi.Sorun sudur takimda sitresle kucumseme karisimi birsey vardi ilk yari Hovarda ikinci yari sitress.Nedir bu hastalikmi ? Her mac ilk yari kotu olmak zorundamiyiz?Bu galiba sadece bizde var 3 mac ust uste kazanmiyalim butun tarftarimiz acaba ne zaman yenilecez diyor.Bu hastalik ve tedavisi yok sanirim

kani6161
21.11.2010, 21:43
beyler olumsuz olmaya gerek yok ben bugün taraftarı beğendim nedense düşün oturarak izleyemedim:D evimizde puan kaybı üzücü oldu sadece tüm renktaşlara iyi geceler

Napoli
21.11.2010, 21:44
Enginin Hocaya Kufur ettigini dusunmuyorum "hani okadarda kafasiz degildir""

Eren Karaahmetoğlu
21.11.2010, 21:45
Bence biz çok büyütüyoruz. Her takım puan kaybedebilir. Her puan kaybında yine mi herşey iyi giderken tökezlemeye başladık diye düşünmek, sormak böyle bir baskı oluşturuyor belki de.

Cafer Bulur
futbol oynayan bir takımı her zaman yeneriz...bu nedir arkadaş ya..çık adam gibi oyna yen beni zoruma giderse şerefsizimde bu mantıkla nereye kadar gidersin...çirkin herifler maçıda çirkinleştirdiler..Her neyse canları sagolsun uşakların olmadı işte en azından yine lideriz ve ne gelen 3 puanla şampiyonluk garantilenecekti nede kaybedilen 2 puanla şampiyonluk gidecek...Daha maraton uzun neler olur neler...Hep destek tam destek....
Buna katilirsak ligimizin komigi schusterden farkimiz olmaz,bu nedenle katilmiyorum.:)

Kapali oynayan takimlari acarsan,delersen cok iyi takim olursun sadece acik oynayan takimlari yenersen iyiden öteye gidemezsin.

Bu aksam göründü ki biz iyi bir takimiz ama halen daha cok iyi degiliz...

srdr

Ben buragin kötü oynayacagini ve yattara nin ilk 11 de olmasi gerektigini mactan önce yazmistim ama olmadi.

yattara cokmu iyiki il 11 de başlıyacak oyuna girdi olumlu hareketi varmıydı. top ayağına gelecek karşısına iki oyuncu alacak topu kaptıracak sonra topun arkasından bakacak...

61zeynel61

Sevgili kardeşim, cimnastikspor'un bizi 5-0 yenip küfür ettiği maçta da, Trabzon'da onları 3-2 haşat ettiğimiz maçta da staddaydım. bjk yi sev demiyorum; sadece sapla samanı birbirine karıştırma diyorum.
Şimdi YATtara ile ilgili bu sezon verdiğin örneklere gelirsek, YATtara'nın Sivas'a 2 gol attığı maçta maç skoru 6-1 idi bu bir.
Bana Fenerbahçe maçında çok kötü oynayan bir hücum oyuncusunun ismini söyle bu iki.
Üçüncüsü, bu sezon boyunca Burak ve YATtara'yı birkaç kez enine boyuna karşılaştır tekrar gel.

YATtara'yı da sevme demiyoum; hobi olarak yine sev. Ama Burak'dan daha iyi oynuyor; ondan daha faydalı falan deme gözünü seveyim. :)

Son olarak da bugün Burak'da YATtara da iyi oynamadılar...

agasaro
21.11.2010, 21:47
Her puan kaybı vs. den sonra Teofilo ninnisini dinleriz. Sanki kapalı savunmaya karşı oynadığımız Manisa maçında forvetimiz Teo değildi, sanki Antalya-Kayseri maçlarında forvetimiz Teofilo değildi.

9 tane rakip futbolcunun kabak gibi gömülü olduğu oyunda sahadaki tek santrafora yüklenmeye çalışmak komiktir.

Teofilo konusunu tekrar etmek istemezdim ama bu yazıdaki eleştiriyi üstüme alındım. Top tutmayı seven forvetlerle her kapalı defansı açarsınız gibi bir iddiada bulunmak elbette saçma olur ancak bu tür oyuncularla işiniz çok daha kolaylaşır. En azından maçı kazanmak için tek çareniz doldur boşalt olmaz. Topun kanatlara inmesini sağlayacağınız en etkili bölge ceza sahasının hemen önüdür ve bu tür adamlar hemen oralarda bir yerlerde olurlar. Burak'a atılan her top duvardan seker gibi geri döndü. Burak Yılmaz daha çok önüne atılan toplarda etkili olan bir oyuncu. Umut Bulut da top tutma konusunda yeterli değil. Bütün bunlara rağmen biz bu ligde her takımı yenebilecek güçteyiz. Bunu da geride kalan haftalarda gösterdik zaten. Devre arasında bu tip bir forvetle anlaşabilirsek bu maratonda çok avantajlı duruma geleceğimizden eminim.

Napoli
21.11.2010, 21:47
Ilk yari icin oturalim tartisalim...Ama Ikinci Yari icin diyecek birsey yok.

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:48
yattara cokmu iyiki il 11 de başlıyacak oyuna girdi olumlu hareketi varmıydı. top ayağına gelecek karşısına iki oyuncu alacak topu kaptıracak sonra topun arkasından bakacak...
Kapanacak eskisehire karsi kanatlardan yattara daha etkili olabilirdi ama bu takimla degil tabiiki.

Ilk yaridaki takimimiza messiyi de koysan degisen bir sey olmazdi.

61zeynel61
Bu mactan gerekli dersleri cikarirsak sorun olmaz.

Ilk önce maclara baslayis düdügünden itibaren asilmayi ögrenmeliyiz.

Arti alanzinho nun bu takimda alternatif bile olamayacagini umarim herkes kabul etmistir.

Cale nin de bu bu takimin kanayan yarasi oldugunu ve solbekle birlikte 1 orta saha ve bitirici forvet de almamiz gerektigini anlarsak zararda degiliz.

Yalniz bunu bu maci oynamadan bilmeliydik orasi ayri...

Özellikle Yalanzinho ile ilgili bunları söyleyen bir başka renkdaş bulabilmek gerçekten zor. :alkış:

sanatik
Keske Manisa macinida berabere bitirebilseydik. Sonunda nerdeyse 3 puan yine bizim oluyordu ama esas kafama takilan bu 1:0 i zorla alabilme sonucudur hernekadar bugün gerceklesmesede. Golü erken bulursak rahat bir mac olacak gibi sanki. Bu yüzden ilk yari (yazilanlara göre yorum yapiyorum, ikinci yaridan itibaren izleyebildim) gol girisimlerimiz cok önem kazaniyor. Dakikalar ilerledikce stressde artiyor. Stress olmayan zamanda gol atabilmeyi birtürlü ögrenemedik henüz, pozisyon harcayip duruyoruz. Ancak ilk yari baya pozisyonda vermisiz, geriyede düsebilirdik, manisa maci yine akla gelebilir, hic puanda alamayabilirdik bugün. Yani rakip ya 1 belkide 3 puan üzerine oyun kurmus, bülent uygun ne yapacagida belli son sezonlardan. Bu acidan bu macda puan kaybetmemizi ben bekliyordum. Trabzonsporu gencliginden beri takip eden Babamin yorumunada katiliyorum: Henüz takim olamadik. Ilerleme mutlaka var ama daha yetersiz. Bare annemin yorumunuda iletiyim: Jaja cok top kayibediyor (Annem Alanzinhoyada "Hamsi" diyor :) Birde kolay ve direk isler yapmak dururken zor ve bekleyerek hücum etmekde beni deli ediyor. Sanirim gol atmakda zorlanmamizin bir önemli sebebide bu. Hedefin gol atmaksa gol atmaya git, zaman gecirip rakibin daha arkada iyice yerlesmesini beklemek kime ne getiriyor ? Veya topu daha düzeltecegim derken zaten pozisyon yok oldu, düzeltmeden gelir gelmez vuramazmisin ?

Devreye kadar alabilecegimiz 15 puandan geriye kaldi 12.

Antepde umarim 3 puan bizim olur.

Cafer Bulur
21.11.2010, 21:49
Ilk yari icin oturalim tartisalim...Ama Ikinci Yari icin diyecek birsey yok.
Ikinci devre de iyi oynamadik,sadece üstündük.

Gol bölgelerinde cok fazla etkili olamadik,üretken degildik.

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 21:49

Caner bu konuda Umut'a yüklenme amacıyla yazıldığını düşünmüyorum görüşlerin. Zaten Umut'a yönelik olumsuz eleştiri de okumadım maç sonrası burda. Ama bahsedilen yeteneklere sahip bir forvetin gerekliliği şart bunu kabul etmek lazım. Umut bu dediğimiz görevi yapmakta yetersiz malesef.

magicyattara
21.11.2010, 21:50
Bu hakem maçın skoruna etki etmedi diyenler,fuzuli yere şampiyonluk falan beklemesinler..

Yani şu Engin'in pozisyonun da bile Erkan Zengin ayağını Engin'in önüne sokuyor,Engin top yerine onun ayağına vuruyor..bu faul değil mi..

Oruç
21.11.2010, 21:51
Alanzinho için çok zaman önce bu takımın futbolcusu değildir demiştim. Ben demiştim için söylemiyorum. Katkı yapmıyor takıma, çok açık. Bireysel oynuyor yani.

Bize takım oyuncusu lazım. Alan ve Yattara gibi isimler bu takımda iş yapamaz. Bu çok açık.

Napoli
Ikinci devre de iyi oynamadik,sadece üstündük.

Gol bölgelerinde cok fazla etkili olamadik,üretken degildik.
Eskisehir fena kapandi....Ben bukadar beklemiyordum
ornek:gencler daha acik oynamisti...
Sonucta bu takim Konyada goller buldu

Anıl Caner
Teofilo konusunu tekrar etmek istemezdim ama bu yazıdaki eleştiriyi üstüme alındım. Top tutmayı seven forvetlerle her kapalı defansı açarsınız gibi bir iddiada bulunmak elbette saçma olur ancak bu tür oyuncularla işiniz çok daha kolaylaşır. En azından maçı kazanmak için tek çareniz doldur boşalt olmaz. Topun kanatlara inmesini sağlayacağınız en etkili bölge ceza sahasının hemen önüdür ve bu tür adamlar hemen oralarda bir yerlerde olurlar. Burak'a atılan her top duvardan seker gibi geri döndü. Burak Yılmaz daha çok önüne atılan toplarda etkili olan bir oyuncu. Umut Bulut da top tutma konusunda yeterli değil. Bütün bunlara rağmen biz bu ligde her takımı yenebilecek güçteyiz. Bunu da geride kalan haftalarda gösterdik zaten. Devre arasında bu tip bir forvetle anlaşabilirsek bu maratonda çok avantajlı duruma geleceğimizden eminim.

Abi mesaj sana mı aitti emin değilim. Ama bütün takımı Jaja'nın oyun stiline göre kurma gereğimiz varmış gibi bir mesaj okudum, Umut'un bu anlamda yetersiz kalışıyla alakalı falan. Bana komik geliyor.

Forvet oyuncusu transferi konusunda hem fikirim. Bunu bugün Umut'un atacağı 3 gol ile kazanmış olsaydık da aynı şekilde düşünecektim.

Ama takımı Jaja'nın oyun stili üzerine kurup, bu noktada Umut'u sırtı dönük oyun anlamında yetersiz diye iğneleyip üstüne yeteneksizlik ve karaktersizlik abidesi Teofilo'yu övmek mantıklı gelmiyor.

Yani Baros,Bobo görmese gözlerim gerçekten top kullanma becerisi olan bir forvet sanacağım teo'yu.

Ömer TOPAL
Buna katilirsak ligimizin komigi schusterden farkimiz olmaz,bu nedenle katilmiyorum.:)

Kapali oynayan takimlari acarsan,delersen cok iyi takim olursun sadece acik oynayan takimlari yenersen iyiden öteye gidemezsin.

Bu aksam göründü ki biz iyi bir takimiz ama halen daha cok iyi degiliz...

dogru olanı söyleyince benim gözümde hiçte komik olmadı schuster...evet yanlış demeçleri vardır tabiki ama burda tamamen haklı....kimse bana bunun aksini ıspatlamaya calismasın....futbol bu degildir arkadaş

srdr
Kapanacak eskisehire karsi kanatlardan yattara daha etkili olabilirdi ama bu takimla degil tabiiki.

Ilk yaridaki takimimiza messiyi de koysan degisen bir sey olmazdi.

evet kanatlar önemli kapanan takımlara karşı ama yattara da bu işi yapar amam 5 sene önceki yattara yapar. yattara trabzonda miyadını doldurmuştur artık...

ssmuratss
şu takıma kafa toplarına vurabilen bir forvet alamadık kaç yıldır gerçi 10 küsür yıldır orta yapabilen bir solbek alamayan takımdan ne beklenebilir ki..

Hasan Ayvenli
Yattara ilk oyuna girdiğinde yine klasik şeylerini yapmaya çalıştı. Topu alıcak, 2-3 adam çalımlayacak, orta açacak falan filan. Bu takımın artık buna ihtiyacı yok. Kapalı savunmaya karşı hele 2 kişiyle kapatılan Yattara'nın bunu yapacak mecali de yok. Sol kanada geçtiğinde biraz daha oynaması gerektiği gibi oynadı.

Napoli
21.11.2010, 21:52
Bu hakem maçın skoruna etki etmedi diyenler,fuzuli yere şampiyonluk falan beklemesinler..

Yani şu Engin'in pozisyonun da bile Erkan Zengin ayağını Engin'in önüne sokuyor,Engin top yerine onun ayağına vuruyor..bu faul değil mi..

Orada ben Cime Takildi olarak degerlendiryorum

61zeynel61
Şahsen bir kaç isim haricinde özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğumuz oyunun çok da kötü olduğunu söyleyemeyiz. Sadece skoru değiştiremedik. Neyse ki İstanbul ezikleri de dökülmeye devam ediyor. Biraz Bursa yaklaştı o kadar. Keşke haftaya bir Bursa maçımız daha olabilse de arayı açsak yine. :)

Mustafa Gegüç

aynı sertlik kayseri-gs maçında da vardı ama hakem insiyatif kullanıp oyunu devam ettirdi ve ortaya güzel bir oyun çıktı..

bizim maçımızda özellikle ilk 30 dakikada hakem maçın içine etti resmen, trabzonuda gerdi, eskişehiride gerdi, taraftarıda gerdi..

bu maçın ilk 30 dakikasını izlediğimde aklıma geçen seneki ibb maçı gelmişti.. böyle sinir harbi şeklinde geçen maçlarda oyuncular takım oyunundan kopup bireysele dönüyor.. sonrasında puan kaybı :(

Anıl Caner
Caner bu konuda Umut'a yüklenme amacıyla yazıldığını düşünmüyorum görüşlerin. Zaten Umut'a yönelik olumsuz eleştiri de okumadım maç sonrası burda. Ama bahsedilen yeteneklere sahip bir forvetin gerekliliği şart bunu kabul etmek lazım. Umut bu dediğimiz görevi yapmakta yetersiz malesef.

Hasan üstte de belirttim. Forvet transferine Umut hep gol atarken de evet dedim, en kötü zamanında da evet dedim, hatta Teofilo varken bile evet dedim :)

Mümkünse bahsedilen yeteneklere sahip olsun o forvet de dedim. Ama teofilo örneğini komik buluyorum.

61zeynel61
21.11.2010, 21:53
Alanzinho için çok zaman önce bu takımın futbolcusu değildir demiştim. Ben demiştim için söylemiyorum. Katkı yapmıyor takıma, çok açık. Bireysel oynuyor yani.

Bize takım oyuncusu lazım. Alan ve Yattara gibi isimler bu takımda iş yapamaz. Bu çok açık.

:alkış:

imza Zeynel KÜÇÜK.

Davut Özdemir
21.11.2010, 21:54
Yalanzinzo. Bu adam halı saha da bizimle bile oynayamaz.

Cafer Bulur
dogru olanı söyleyince benim gözümde hiçte komik olmadı schuster...evet yanlış demeçleri vardır tabiki ama burda tamamen haklı....kimse bana bunun aksini ıspatlamaya calismasın....futbol bu degildir arkadaş
Her takim kendi imkanlari ölcüsünde oynar,buna kimse bir sey diyemez.

Sampiyonlukta iddiali olmak istiyorsan her türlü rakibini cözeceksin,cözemezsen sampiyon olamazsin.

OLCAY ÇAKIR
Murat, ben her iki pozisyonuda penaltı olarak gördüm?

Sen?

ESER
21.11.2010, 21:55
devre arasi, teofilo misimovic takasi onerelim gs ye:) ustune bir adet alanzinho bile esantiyon olarak verilebilir.

magicyattara
21.11.2010, 21:55
aynı sertlik kayseri-gs maçında da vardı ama hakem insiyatif kullanıp oyunu devam ettirdi ve ortaya güzel bir oyun çıktı..

bizim maçımızda özellikle ilk 30 dakikada hakem maçın içine etti resmen, trabzonuda gerdi, eskişehiride gerdi, taraftarıda gerdi..

bu maçın ilk 30 dakikasını izlediğimde aklıma geçen seneki ibb maçı gelmişti.. böyle sinir harbi şeklinde geçen maçlarda oyuncular takım oyunundan kopup bireysele dönüyor.. sonrasında puan kaybı :(

Gs'nin yüzde yüz penaltısını es geçmiş..Elano'ya yapılan hareket net penaltı..

Bu ülkede hakem falan yok..çok üstlerden birileri hangi takımların zirveye oynaması gerektiğini belirliyor..kukla bunlar..

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 21:56
Hasan üstte de belirttim. Forvet transferine Umut hep gol atarken de evet dedim, en kötü zamanında da evet dedim, hatta Teofilo varken bile evet dedim :)

Mümkünse bahsedilen yeteneklere sahip olsun o forvet de dedim. Ama teofilo örneğini komik buluyorum.
Teofilo örneği artık ne kadar verilirse verilsin kapanmış bir defter.

Mesajını alıntı yapma sebebim Umut'a yüklenen birinin olmadığını düşündüğüm içindi bu durumu belirtenler arasında.

Anıl Caner
Bence pozisyonların hiç birinin penaltıyla bir alakası yoktu.

@hasan öyleyse ben yanlış anlamışım. net olarak kime hitap ettiğini de hatırlamıyorum mesajımın ama alınan kırılan varsa özür dileyeyim.

agasaro
Abi mesaj sana mı aitti emin değilim. Ama bütün takımı Jaja'nın oyun stiline göre kurma gereğimiz varmış gibi bir mesaj okudum, Umut'un bu anlamda yetersiz kalışıyla alakalı falan. Bana komik geliyor.

Forvet oyuncusu transferi konusunda hem fikirim. Bunu bugün Umut'un atacağı 3 gol ile kazanmış olsaydık da aynı şekilde düşünecektim.

Ama takımı Jaja'nın oyun stili üzerine kurup, bu noktada Umut'u sırtı dönük oyun anlamında yetersiz diye iğneleyip üstüne yeteneksizlik ve karaktersizlik abidesi Teofilo'yu övmek mantıklı gelmiyor.

Yani Baros,Bobo görmese gözlerim gerçekten top kullanma becerisi olan bir forvet sanacağım teo'yu.

Teofilo o kadar yeteneksiz değildi Anıl. Top saklama ve topu olumlu kullanma konusunda yetenekli bir adamdı. Baros ve Bobo'ya göre daha yetersiz olduğunu kabul ediyorum ama zaten Teo'nun değeri de onların yarısı kadar. Üst düzey bir forvet için 8-10 milyonu gözden çıkarmak gerek. Devre arası belki bu kadar pahalı değil ama iyi bir forvet alınacağını düşünüyorum. Ligdeki diğer takımlara bakarsak eğer işimiz çok da zor değil. Bu ligde şampiyon olmak için Glaskow Rangers'a gol bile atamayan bir takım kurmak yeterli. :)

DNA-TS
21.11.2010, 21:57
maçın ilk yarısını izleyemedim ama 2. yarı maçın hakimi bizdik.pozisyonlar paslaşmalar çok güzeldi kazanabilirdik berabere kaldık sorun değil.böyle kayıplar olur olacakta.ben oyundan memnunum son saniye jaja nın vuruşu gol olsaydı çok farklı şeyler konuşacaktık.şu engin olayına biri açıklama yapsa iyi olur kulüpten,verdiği tepki hocaya mı gazetecileremi yoksa tribünlere mi.milli takım dönüşü formunun zirvesindesin ne diye hırçınlaşıp duruyorsun her maç hocayla rakiplerle zeminle didişip duruyorsun.

hamucera
21.11.2010, 21:58
Hakem iyiydi, kimse kusura bakmasın, tüm pozisyonları tekrar tekrar gösterdi, Colman adamı düşürmese bile düşürme niyetiyle gitti zaten, oyuncu yerdeyken yaptığı da cabası

Ömer TOPAL
21.11.2010, 21:58
Her takim kendi imkanlari ölcüsünde oynar,buna kimse bir sey diyemez.

Sampiyonlukta iddiali olmak istiyorsan her türlü rakibini cözeceksin,cözemezsen sampiyon olamazsin.

adamların imkan anlayışında 9 defans oyuncusumu vardır ? ben senin gibi düşünmüyorum ve böyle düşünmek gibi bir zorunluluğumda yok..Zerre kadar sevmediğim bursasporu bu konuda örnek verebilirim..adamlar top oynamaya çalışıyor tabiri caizsse köpek gibi defans yapmıyor..futbol oynuyorlar futbol...

OLCAY ÇAKIR
21.11.2010, 21:59
Alanzinho hamlesi oyunu lehimize çevirebilirdi.
Oyunun rengi değişti resmen:)
Ama gol olmadı. Olmayıncada böyle oldu.
Bakıyorumda, Alanzinho forum genelince beğenilmemiş!.
Etkiliydi bence.:)

salihismet
21.11.2010, 21:59
Daha önce yazmisdim, atan tutan ve oynatani ilk defe bir araya getirdik sampiyonlugun en büyük adayi Trabzonspordur, yine ayni
inancimi tasiyorum, fakat Engini degil Senol Günes, dünyanin en iyi hocasi olsa düzeltemez, oyundan cikarken bile bütün sevimsizligini
sergiledi. Zaten Senol hocada söyledi; zamanimim cogu Engini uyarmakla geciyor, eger bu kadar uyarilar ise yaramiyorsa baska
yol denemek lazim, eger böyle giderse yakinda kendi futbolcularimiza saldirirsa kimse sasirmasin.

FC-ST-PAULI-61
21.11.2010, 22:00
abi birak ya alanzinho ve yattara artist derler, sanki alanzinho bugün kötü oynadi

Cafer Bulur
Su da var,bu takim en yakin rakibine su anda 4 puan fark atmis olsaydi cok iyi olurmuydu,ayri bir soru.

Böyle olsaydi bir sonraki mac icin asiri rahat olabilirdi bu takim .

Takimin en büyük sorunu ayaklarda degil kafalarda,kafa olarak her maca gereken önemi vermiyor takim.

OLCAY ÇAKIR
Bu arada Marcus MERK pozisyonları yorumladı mı arkadaşlar?

magicyattara
Murat, ben her iki pozisyonuda penaltı olarak gördüm?

Sen?

Alanzinho'nun pozisyonunu şimdi seyrettim penaltı değil..Engin'in ki net penaltı ama görememiş olabilir..

Ben penaltılara takılmıyorum..adam maçı oynatmadı ona sinirleniyorum..Eskişehir'e o kadar çok prim tanıdı ki..basit kafa toplarına faul çaldı..oyunu kesti maçı soğuttu..

Şunu söylüyeyim ki bu ligin şampiyonunu hakemler belirleyecek..bu kadar basit..rezil Türk hakemleri..

Mustafa Gegüç
21.11.2010, 22:01
devre arasında takıma oyuncu takviyesi gerektiği ortada ama ben devre arasında takımdan oyuncu gönderilmesine karşıyım.

son zamanlarda çok sık söylüyorum, gerek maddi anlamda gerek manevi anlamda takımdaki arkadaşlık ortamının bozulmasına neden olacak icraatten kaçınılması gerekir. Şenol hocanın da bu dengeyi koruyacağı konusunda umudum var.

hamucera
Bu maçta bizim verilmeyen penaltımız yok, kimse hakeme suç bulmasın, Engin topa vuramadı yere vurdu ayağını, Alan zaten barz şekilde attı kendini, Cale kafasını eğmese anlarımda kafa o kadarda aşağı eğilmez, penaltı değillerdi,

eğer hakem aynı pozisyonlar rakipte olsa ve verse şimdi burada söylenmedik laf kalmazdı, gerçekçi olalım lütfen, pozisyonlar tekrar tekrar gösterildi.

FC-ST-PAULI-61
sadece 1 forveti olan tek takim trabzonspor.inanilmaz bisey

Hasan Ayvenli
Bi noktaya kadar hep etkili abi ama. Asıl olması gereken yerde son tercihini hiç mi olumlu kullanamaz bir futbolcu. Olmuyor işte.

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:02
Bu arada Marcus MERK pozisyonları yorumladı mı arkadaşlar?
Yok Olcay abi daha Gs maçını yorumluyolar.

Anıl Caner
21.11.2010, 22:02

Abi benim şahsi ricamdır, yazında sakın övme :D

Ben kolayına kötü performansa sinirlenmem. Ama Alanzinho'yu -oyuna girerken de görüşlerim aynıydı- sahada görmeye tahamülüm yok. Bir insan ayağına gelen 10 topun 3 ünü ilk, 7 sini son hamlesinde hata yaparak kullanmaz ki. Oyundan ziyade tribünlere renk getirme çabası vardı. Onu da sağolsun saçma sapan topuk pasları ve gereksiz ekstra paslarla yaptı.

Olcay abi pozisyonlara penaltı diyorsun,
Alanzinho iyiydi diyorsun.

Valla şüpheleniyorum hacklendin mi diye :)

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:03
Bence de abi bugün bunu yazdım pas dağıtımları filan takıma fayda sağladı ve oyuna hareket geldi.

ozturk
eğer son 2-3 haftaya kadar şampiyonluk yarısı içinde olursak (ki zannetmiyorum) bu 2 puan bizi şampiyonluktan edebilir..

OLCAY ÇAKIR
Kapanan takımlara karşı sıkıntımız büyük.

Bu aslında ligimizin ortak sorunu.

Bu puan kayıpları doğal.

Birde, her maçı alamayacağımız kabulü ile lige devam etmeliyiz.

Bir puan çok çok iyi bence.

Yenilgi kötü.

irfanb
21.11.2010, 22:04
Duran toplarin hepsini Selcuk kullanmak zorunda mi?
Jaja gibi bir silahimiz var ve frikikleri de malum.
Neden degerlendiremiyoruz ki?

Sadoka61
Spiker diyorki çime takıldı düştü.Saçmalığa bakarmısınız.Hangi adam çime takılıpta yere düşebilir ya.Hakem desen başlı başına bir facia.En azından beraberliğe bile kurtarmış olmamız bizim iyi avantaj.

agasaro

Ben de Alanzinho'nun etkili olduğunu düşünüyorum. Taraftarın Alanzinho'dan beklentisinin çok yüksek olmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum bu eleştirilerin. Ben oldum olası ani sevgi ve ani nefretlerden korkmuşumdur hep. İkinci yarı yüzlerce birbirinden farklı değişiklik yapılabilirdi Şenol hoca da Alanzinho hamlesini yaptı ve topun bizde daha fazla kalmasında önemli rol oynadı.

Cafer Bulur
21.11.2010, 22:05
sadece 1 forveti olan tek takim trabzonspor.inanilmaz bisey
Umut,burak,jaja,teo 4 forveti vardi takimin sezon basinda,simdi 3 e düstü elde olmayan nedenlerden dolayi.

iso_4939
devre arası inş.bır orta saha ve forvet alınır .döndük yıne eskıye.

OLCAY ÇAKIR
Anıl, yazı 18:30 da gitti. Nerde öyle zaman bolluğu...

Dönüşü yok:)

Napoli
Takim Kotu degildi (2.yari)Olmayinca olmuyor,tartisilmasi gereken neden biz hep ilk yari kotu oynuyoruz ?

Anakargucu Manisa maclari haric hep kotu oynadik ilk yarilar

bu sanirim hastalik olmaya basladi.

Konsantirasyon bozukluna birde sitres eklenince cekilmez oluyor.

Fanatik34
Benim mac icinde en cok sinirlendigim (kafayi yiyordum evde) Doga´nin sakatlandigi pozisyon. Oyundisina düsen oyuncu nasil oluyorda saha icine kendini atip orda yatiyor? Biz bunu görerek topu niye disari atiyoruz, hemde rakibi kontrayla yakalamisken

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:06
Bu arada bu Teo nerelerde gelmeye niyeti yoksa yasal yollara artık başvurulsun.

FC-ST-PAULI-61
Umut,burak,jaja,teo 4 forveti vardi takimin sezon basinda,simdi 3 e düstü elde olmayan nedenlerden dolayi.
onu demiyorum abi Santrafor olarak sadece umutu kullaniyor senol Hoca .Jajaj orta saha oyuncusu diyor, teo zaten gitti ve burak deme allah askina

Anıl Caner
Anıl, yazı 18:30 da gitti. Nerde öyle zaman bolluğu...

Dönüşü yok:)

Hadi hayırlısı bakalım :). O zaman haftaya Antep'te iyi oynarsa, kötü oynadı yazarsın fitleriz :D

oeince
Maçın geniş özetini bulamadım. Nerden izleyebilirim?

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:07
Taraftarımızı da anlamıyorum bir beraberlik de ortalık yıkılıyor üstelik hala lideriz her maçtan galip gelicez diye bir şey yok tabiki puan kaybı olucaktır lig uzun maraton.

Cafer Bulur
21.11.2010, 22:08
Benim mac icinde en cok sinirlendigim (kafayi yiyordum evde) Doga´nin sakatlandigi pozisyon. Oyundisina düsen oyuncu nasil oluyorda saha icine kendini atip orda yatiyor? Biz bunu görerek topu niye disari atiyoruz, hemde rakibi kontrayla yakalamisken
Bende mac icinde o pozisyona takildim,orada jaja topu disari atmamaliydi.

Adamin vakit kazanmak icin saha icine kivrandigi ortada idi,o pozisyonu devam ettirmeliydi takim.

iso_4939
21.11.2010, 22:08

abi jaja ve burak forvet degılkı forvet arkası.

magicyattara
21.11.2010, 22:09
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=82404

Bu pozisyonda Engin'e yapılan penaltı değilse penaltı nedir..anlatır mısınız..

Cafer Bulur
21.11.2010, 22:09
abi jaja ve burak forvet degılkı forvet arkası.
Gerekirse forvet de oynayabilirler,verimleri nasil olur ayri bir konu.

Bu takima devre arasinda bir forvet degil santrafor lazim,burasi kesin tabiiki.

ozturk
21.11.2010, 22:10
Taraftarımızı da anlamıyorum bir beraberlik de ortalık yıkılıyor üstelik hala lideriz her maçtan galip gelicez diye bir şey yok tabiki puan kaybı olucaktır lig uzun maraton.

puan kaybı olmalı da forvetsiz moralsiz eskişehire olmamalı.. üstelik kendi sahanda..

agasaro
Bende mac icinde o pozisyona takildim,orada jaja topu disari atmamaliydi.

Adamin vakit kazanmak icin saha icine kivrandigi ortada idi,o pozisyonu devam ettirmeliydi takim.

Bu bize yakışmazdı ama... Doğa o pozisyonda zamana oynadı ama oyun içinde pozisyona uzak olan futbolcu bizim kadar net göremeyebilir. Herşey puan demek değil nihayetinde... Jaja büyük takımın oyuncusu gibi davrandı bence...

Necat Ulusoy
özellikle şu alanzinho konusunda hemfikir olmamız lazım. bu adamın takım oyunu oynarken de, bireyselliğine ihtiyaç duyduğumuzda da bize bir katkı sağlamayacağı açık. bugünün yıldızı o olmalıydı ancak onun oyun anlayışı ve dirençsiz oluşu tam ters etki yapıyor.
gereksiz ve basit hareketlerle olmadık yerlerde şok toplar kaptırıyor. olmiycak yerlerde cılız şutlar çekip, şut çekmesi gereken yerlerde ise pas deniyor ( bugünkü gibi ! )
bu adamı izleyip sinir olacağımıza keşke barış memiş'i izleyip sinir olsaydık !!!!

hamucera
21.11.2010, 22:11
Spiker diyorki çime takıldı düştü.Saçmalığa bakarmısınız.Hangi adam çime takılıpta yere düşebilir ya.Hakem desen başlı başına bir facia.En azından beraberliğe bile kurtarmış olmamız bizim iyi avantaj.

kendime inanamıyorum, bu forumda hakemde savunacakmıydım, ama doğruları söylemek gerekiyor, evet Engin çime takıldı, çokta kötü takıldı, o kadar kıvranmasının nedeni oydu zaten, orada penaltı beklemek boş beklentiydi, çünkü o pozisyonda da Alan'ın pozisyonda da, Cale'nin pozisyonda da penaltı yoktu,

renkdaşlar hakeme kabahat bulmaya gerek yok, 10 kişi kapanan takıma gol atmak zordur ve atamadık, aynen Barça'nın İnter'e atamadığı gibi

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:12
puan kaybı olmalı da forvetsiz moralsiz eskişehire olmamalı.. üstelik kendi sahanda..
Bundan bahsediyorum işte futbol sürpriz oyunu her şey olabilir bunlar olur ama biz takıma destek yerine köstek olursak takımın durumu daha da kötüye gitmez mi her zaman destek olmalıyız.

LANGARA

bana da penaltı gibi geldi çünkü arkadan gelen erkan'ın topa müdahale gibi bir niyeti yok hafifçe ayağını uzatıyor amacı ne engin topa iyi bir biçimde vuramasın. zira bunda da başarılı oluyor ; ancak bundan daha mühim olan durumu hakemin maç içindeki tutumu. gereksiz yerde oyunu kesti ve futbolcularla diyalogunu uzun tutarak oyunun soğumasına neden oldu.

61mehmet61

kaç kez izledim ama penaltı göremedim. ayağını yere kendisi vuruyor.

Necat Ulusoy
özellikle şu alanzinho konusunda hemfikir olmamız lazım.
bu adamın takım oyunu oynarken de, bireyselliğine ihtiyaç duyduğumuzda da bize bir katkı sağlamayacağı açık. bugünün yıldızı o olmalıydı ancak onun oyun anlayışı ve dirençsiz oluşu tam ters etki yapıyor.
gereksiz ve basit hareketlerle olmadık yerlerde şok toplar kaptırıyor. olmiycak yerlerde cılız şutlar çekip, şut çekmesi gereken yerlerde ise pas deniyor ( bugünkü gibi ! )
bu adamı izleyip sinir olacağımıza keşke barış memiş'i izleyip sinir olsaydık !!!!

Eren Karaahmetoğlu
21.11.2010, 22:13

Murat abi sen böyle dediğin için şu pozisyonu 30 kez daha izledim. Bana yine penaltı değil gibi geldi. Göremediğim birşey varsa affola. :)

Sadoka61
Bir maç berabere kaldık diye takımı yuhlamamız saçma.Aksine daha da motive edip diğer maçlara moralli girmelerini sağlamamız gerekli..

Aker

Pozisyon net kesinlikle penaltı. Ve bana göre iki tane daha penaltı olabilecek pozisyon var. Markusu dinleyeceğim.

Paksoy
21.11.2010, 22:15
Alanzınho,Engin,ve Jaja yeteneklerini takım oyunuyla birleştiremiyor,

iso_4939
her ne olursa olsun seviyorum seni trabzonsporum...

Y-DRMS
Arkadaşlar olur böyle yol kazaları düzelirler merak etmeyelim takımımıza hep destek olalım buraya onlar getirdi bundan sonrada onlar götürecekler bakın chelse yeniliyor arsenal 2 0 dan yeniliyor olur boyle ara sıra önemli olan takıma sahip çıkabilmek olsun ne yapalım daha iyi olacaklar inşallah

magicyattara
21.11.2010, 22:16
Yahu kardeşler hangi forvetimiz iş yaptı ki Alanzinho'ya taktınız..tvden pek görünmüyor galiba,adamlar 11 kişi kalenin önündeydi 2. yarı..tam 8 kişi hiç çıkmadılar..ne yapacaktı o dar alanda Alanzinho..kim ne yaptı ki..Umut'un 90 dakika pozisyonu yok mesela..hakem de eskişehire yardımcı oluyor,nasıl pozisyon bulacaksın ki..

Burak 2-3 kere o dar alanda sırtını rakibe dayayıp top aldı döndü hepsine faul çaldı..

Takım maçı almak için her şeyi yaptı..

Hakemler böyle devam ederse çok puan kaybı yaşarız..benden söylemesi..

hamucera
Abi Allah aşkına sana sorarım, aynı durumdaki pozisyon Eskişehir'e olsa ve penaltı verilse samimi olarak burada penaltıydı dermisiniz,

resmen ayağı yere takılıyor, burada penaltı varsa son dakikada Umut ta düşüyor o daha net penaltı olur

Anıl Caner
Ciddi ciddi bu pozisyonun penaltı olduğunu düşünen var mı yahu? Murat abinin şaka yaptığını düşünüyorum.

Uğurtan
21.11.2010, 22:17
Ciddi ciddi bu pozisyonun penaltı olduğunu düşünen var mı yahu? Murat abinin şaka yaptığını düşünüyorum.

Alan'ın pozisyonunu diyorsan önümüzde oldu kesinlikle penaltıydı ayağına bastı..

Fanatik34
21.11.2010, 22:17
kaç kez izledim ama penaltı göremedim. ayağını yere kendisi vuruyor.Son görüntüden öncekine iyi bakin (kalearkasi)

Hürgün Aygün
21.11.2010, 22:18
Burda tam göremiyoruz rakip oyuncunun sol ayağıyla bir müdahalesi var gibi görünüyo ama tam görülmüyo bence net yorum yapamayız.

Ahmet Faruk

Penaltı tartışmaları bir kenara, daha önemli bir durum var burada.
Engin bana göre de ayağı çime takıldıktan sonra yerde kıvranıyor. Yanına giden bir tane bile oyuncumuz yok, hepsi arkasını dönmüş yerlerine gidiyor.
Enginin bu hareketleri gereksiz yere yatmalar, kıvranmalar, takım arkadaşlarına bile inandırıcı gelmiyor artık. Adamlar çözmüş Engini :)
Hoş şeyler değil bunlar, ben gerildim maçı izlerken anasını satayım :)

Cafer Bulur
Erkanin arkadan engine caktirmadan bir müdahelesi var,penalti olup olmadigi tartisilabilir.

servet nuh
Bu takımı bozan Burak Yılmaz dır....ne kadar iyi niyetli olursa olsun,ne kadar çırpınırsa çırpınsın,büyük takım oyuncusu değil...tekniğii buna yetmiyor...Yattar nın ölüsü her maç 10 muz orta yapıyor,hepsi birbirinden tehlikeli...Burak çok dağınık koşular yapıp,Umut u da bozuyor...birde bu takıma Kafa vuruşcu bi santrafor şart kardeşim

magicyattara
kaç kez izledim ama penaltı göremedim. ayağını yere kendisi vuruyor.

Daha ayağını nereye vurduğunu bile görememişsin..

Ahmet Faruk
21.11.2010, 22:20
Bence Alanın ayağına basılan pozisyonu tartışmak daha mantıklı. Bir de Calenin pozisyonunda Caleye değil ama hemen önünde Umuta yapılan hareket tartışılabilir.

demirel
sahadaki oyuncuların Yattara ile büyük bir problemi var bence,kimse pas atmıyor,elli kere boştayım diye ellerini havaya kaldırdı,bence kasten Yattaraya pas atılmıyor,atılsa iş yaparmıydı başka bir konu ancak sahada 10 kişi kaldık,bomboş pozisyonlarda topu başka yerlere verdik,ilginç geldi

Anıl Caner
Alan'ın pozisyonunu diyorsan önümüzde oldu kesinlikle penaltıydı ayağına bastı..

Valla ben toplam olarak hepsini kastediyorum.

Bence ne Engin'in ne Alan'ın pozisyonlarının penaltıyla alakası yok. Hatta muhtemelen Engin'in sarı kartı olmasaydı o pozisyonu da bir sarıyla geçerdi.

Maçı izlerken Alan'ınkini ben de ilk anda penaltı olarak yorumladım. Ama televizyondaki tekrar gösteriyor aslında öyle olmadığını.

Tekrarını net izleyemediğim tek pozisyon Umut'un yapılan ortada yerde kaldığı pozisyon. Açıkçası onun penaltı olma olasılığı bence Engin ve Alan'ın toplamından fazla.

Ne yalan söyleyeyim öyle bir penaltıyla gelecek 3 puan gelmesin daha iyi.

FC-ST-PAULI-61
Bu takımı bozan Burak Yılmaz dır....ne kadar iyi niyetli olursa olsun,ne kadar çırpınırsa çırpınsın,büyük takım oyuncusu değil...tekniğii buna yetmiyor...Yattar nın ölüsü her maç 10 muz orta yapıyor,hepsi birbirinden tehlikeli...Burak çok dağınık koşular yapıp,Umut u da bozuyor...birde bu takıma Kafa vuruşcu bi santrafor şart kardeşim
sana helal olsun abi ben hep diyorum yattaranin ölüsü burak tan iyidir:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

OZDEN61
21.11.2010, 22:21
bugün taraftar bazen bir hareket etti ve istenildimi büyük bir kitle olunabiliyor. ama maratondaki kavga ve yine grupların kendi başlarına hareket etmesi hoş değildi. bu taraftar kültürüyle ne kadar daha gider merak ediyorum. takıma azarar vermekten başka bir şey değil bu, ayrıca tribünde ne kadar çok şenol güneş, ne kadar çok umut bulutve ne kadar çok küfürbaz olduğunu anladım, ben olsam sunu yapardım ben olsam atardım....

maçın genelinde iyiydik kazanabilirdik, buraya gelen takımlar acısından düşünürsek defans yapıp kontra atakla gol atmaya çalışırlar, eskişehirde bunu yaptı ve kapandı. kapanan takımı acacak şansımız olmadı, 1 gol devamını getirecekti ama olmadı. futbol bu inşallah baska maclara 3 puan niyetiyle...

hamucera
21.11.2010, 22:21
Alan kendini attı açıkça görünüyor, Evet Engin'e müdahale var ama müdahale almıyor ki Engine, Engin topa vurayım derken ayağını yere vuruyor, yerden çıkan çimleri de mi görmez kimse,

Abi ciddi ciddi maçın konuşulmaması için bunun üstüne şakadan gittiğini düşünüyorum

mk.esen35
21.11.2010, 22:22
bazı arkadaşlar bir beraberliğe neden bu kadar tepki verildiğini söylüyor.bu beraberlikler sezon sonu adamı şampiyonluktan eder.2 yıl onceki gibi.kazandıklarımızdan ziyade kaybetmememiz gerekenler daha önemli.taraftar haklıdır.bu maçta puan kaybedilmemeliydi.bazı oyuncular yetersiz.iki maçta iyi oynadı diye bazı oyuncular çok abartıldı.transferde eksikler giderilmeli

Ilelioglu
Arka arkaya 7. galibiyet olmadi, saglik olsun...:)

Simdi bu maci unutup önümüze bakmaliyiz cünkü zorlu Antep deplasmani var...;)

magicyattara

Pozisyonu izlemiyorsunuz galiba..Engin tam topa vuracakken Erkan Zengin sol ayağını Engin'in topa vuracak olan sağ ayağının önüne sokuyor..amacı engellemek ve Engin de toptan önce önüne gelen bu ayağa vuruyor..pozisyon bozuluyor..dolayısıyla faul ve penaltı..

Futbol oynayanlar bunun net penaltı olduğunu bilir..

Kandemir
21.11.2010, 22:23
Arkadaşlar polemiğe gerek yok bu maç bitti ve geride kaldı.Önümüze bakmalıyız.7 haftada izin verinde bu takım bir beraberlik alsın.Her maçı alırsak bu ligin tadı kalmaz ki.Yarın bakarsınız Fener de takılır burada dört köşe oluruz :D

Uğurtan
Alanzinho'nun pozisyonunun tartışırlılığı yok bence.

Bir kaç metre önümüzde oldu yahu..

Hamdi Karamahmutoğlu
Umarım bu puan kaybının tekrarı yaşanmaz.
Haftaya telafi ederiz.

TheRapZoNe
takım ilk yarı döküldü,ikinci yarıdaki oyunu fena değildi.
jaja ve onur günün en başarılı isimleriydi.
eskişehir çanakkale geçilmezi oynadı ve 1 puan alarak istediğini aldı.
biz ise oyunu kanatlara açmak ve uzaktan şutlar atmak yerine sürekli bal yapmayan arı gibi defans bloğunun önünde topları ezdik durduk.
bir kez daha anlaşıldıki engin ve alanzinho bu takımın oyuncusu değil.yedek kulübesi bile fazla onlar için.
beraberlik gene eh işte ama aşırı kapalı savunma yapan takımlara karşı da oyun anlayışımızın olması gerektiği sonucu çıktı ortaya.umarım gereken dersleri alırlar

Anıl Caner
Pozisyonu izlemiyorsunuz galiba..Engin tam topa vuracakken Erkan Zengin sol ayağını Engin'in topa vuracak olan sağ ayağının önüne sokuyor..amacı engellemek ve Engin de toptan önce önüne gelen bu ayağa vuruyor..pozisyon bozuluyor..dolayısıyla faul ve penaltı..

Futbol oynayanlar bunun net penaltı olduğunu bilir..

Peki Murat Abi :). Futbol oynadım ama seninle bu konuda hem fikir değilim. Şahsen ben böyle bir penaltı bilmiyorum. Zaten civardaki futbolcularımızın tavrı dahi net olarak pozisyonun öyle olmadığını gösteriyor ama yine de pozisyon yorumcularını bekleyelim.

hasancebi81
21.11.2010, 22:24
eğer son 2-3 haftaya kadar şampiyonluk yarısı içinde olursak (ki zannetmiyorum) bu 2 puan bizi şampiyonluktan edebilir..

Yapmayin arkadaslar yaaa:) Barcelona kendi evinde 2-0 yenildi Herculese. Ama eminimki hicbir Barcelon taraftari kalkipta aman Allahim bu macta kaybettigimiz puanlari cok arayacagiz dediklerini zannetmiyorum. Onlar onumuzdeki hafta oynayacaklari Real Madrid macini dusunuyorlardir. Cunku rakileri onlar. Kalkms bu puanlar diyorsunuz. Hele bir hesap edin, galatasarayla berabere, fenre maglup, besiktasla berabere, bursaya maglup. Bu skorlarla trabzonsporun toplam puani su olurdu

Galiiyet 5
Beraberlik 5
Maglubiyet 3

Toplam puan 20, rakiplerimize verecegimiz puanlarla birlikte suan 8 yada 9 uncu oluduk. bu maclardan sadece 1 ini kazansak 6-7 ikisini kazansak 4-5 3 unu kazansak 2-3 hepsini kazanirsakta 1. lacaktik ve oylede oldu.

Herkes tum puanlarin kazailmasini bekliyor. Oyle birsey yok arkadaslar. arada taim tokezleycek, arada puan kayiplari olacak. Elbetteki herkes tum maclari kazanlim arkamizdakilere 20 puan fark atalim, son 6 hafta kala sampiyonlugu garantileyelim ister ama boyle olmaz. Belki son haftaya kadar basa bas gidcek ve son hafta sampiyon olacagiz. Daha simdiden bu puanlar bizi zora soktu, sansimiz kalmadi filan demeye baslarsak son hafta kamizda bunlarla ne takim icin tezahurat yapariz nede destekleriz.

Herkes ayri telden eskisehirden 2 puan alsaydik buna gerek kalmazdi, manisayi yenseydik simdi bu maci oynamazdik bile pafla cikardik. birde futbolculari dusunun, bu mantikla sahaya ciktiklarini dusun. Kafalarinda kaybedilen puanlar, manisadan alinna malubiyet, eskisehir beraberlig ve sampiyonluk maci yapiuyorsun.

Taraftirimiza bugun cok tesekkur ediyorum. Mac sonrasi takimi tribune cagirmalari gercekten cok hostu, birde hoptek oynamalarini isteyeceklerdiki tam olsun. Hatta bittiginde diek hoptek calacakti. gorende sampiyonlugu kaybetmisiz zannedecek. Hep destek tam destek

Bu arada barcelonadan sadece 2 beraberlik fazlamiz var. bilmeyenlerin bilgisine.

12 mac 10 -1 - 1

1Chelsea FC149141928Chealse ingiltere ligi birincisi

14 mac 9 - 1 - 4 (4 malubiyetleri var dikkatinizi cekerim)

Italya ligi birincisi Milan

13 mac 9 - 2 - 2

Daha ornek vermeye sanirim gerek yok. O yuzden tekrr ediyorum, hep destek tam destek...

Fatih
21.11.2010, 22:24
Önünüzde olması haklı olmanı gerektirmiyor Uğurtan bence penaltı değildi sarı kart kararı da doğruydu.:)

servet nuh
21.11.2010, 22:25
Maçta hem Engin e hem Alanzinho ya yapılan hareketlerin 2 si de net penaltı...çok tarafsızane söylüyorum,çok dikkatli bakın,rakip oyuncu Engin vuracak olan ayağına tıklıyor ve engin ondan sonra çime takılıyor,Alanzinho nun pozisyonu ise kontrolsuz şarj,kesin penaltı...bir diğer mevzu şu ki ; İbrahim Yattara Türkiye süper liginin bana göre en iyi orta yapan adamıdır,her maç kesinlikle 11 de başlamalıdır...eğer çok bozuksa Burak onun yedeği olabilir,burada çok net hata yapıyoruz

ozturk
futbolculardan bi açıklama gelmedi mi?
yerel haber sitelerinde bişey yok?

demirel
Anlamadığım takıma hareket getiren oyuncu Alan idi,niye beğenilmedi ki ,bence iyi bir yedek

TheRapZoNe
engin ve alanzinhonun penaltı durumları tartışılır ama ikiside kendilerini yere atmak yerine pas verselerdi,2 pozisyonunda gol olması içten bile değildi.maalesef 2 oyuncuda kolayı seçti,aklını kullanmadı

OLCAY ÇAKIR
Hakem tercihleri konusunda ileriye dönük, Murat'ın tüm kaygılarına bende katılıyorum.

*

Geçen hafta Ceyhun ve bu hafta Colman atılmadı, elim kolum bağlandı.
Kullanırlar bunları bize Murat.

TSelif
21.11.2010, 22:26
Bir maç berabere kaldık diye takımı yuhlamamız saçma.Aksine daha da motive edip diğer maçlara moralli girmelerini sağlamamız gerekli..
Pardon da takımı kim yuhladı söyler misiniz. Maç sonunda tüm takımı tribüne çağırıp tempo tuttuk. Moralleri bozuktu hepsi yere yığılmıştı.

DNA-TS
21.11.2010, 22:27
çok çabuk gaza gelip çok çabuk demoralize oluyoruz.daha çok erken ,bu köprünün altından çok su akacak.

FC-ST-PAULI-61
21.11.2010, 22:28
bizde zaten orta yapan adam yok serkan haric,birde yattaraya gerek yok diyenler var

Yasin Altuntas
21.11.2010, 22:28
Ben Hala o son Pozisyon nasil girmedi anlayamadim

Anıl Caner
21.11.2010, 22:29
Hakem tercihleri konusunda ileriye dönük, Murat'ın tüm kaygılarına bende katılıyorum.

*

Olcay Abi ilerde muhtemelen kullanılır. İşin ucu ciddi bir Digiturk ihalesine dayanıyor. O konuda hem fikirim.

Ama bu maçın hakeminin artniyetli olduğuna inanmıyorum. Artniyetli adam Colman'ı da Engin'i de atar, o 94.50'de yaşadığımız ciddi pozisyonu da bize kesinlikle yaşatmazdı.

Ilelioglu
çok çabuk gaza gelip çok çabuk demoralize oluyoruz.daha çok erken ,bu köprünün altından çok su akacak.

Evet malesef...:cool:

Mehmet Fatih Yavuz
Peki Murat Abi :). Futbol oynadım ama seninle bu konuda hem fikir değilim. Şahsen ben böyle bir penaltı bilmiyorum. Zaten civardaki futbolcularımızın tavrı dahi net olarak pozisyonun öyle olmadığını gösteriyor ama yine de pozisyon yorumcularını bekleyelim.

Arkadan adamın ayağını engelleyecek şekilde ayağını sokamazsın.
Baktığında engin adamın ayağına vurmuştur.
Ama o ayak oraya giremez. Girerse topa vurmak zorunda.
Vuramazsa penaltı.
Vermedi ayrı mesele.

Tartışılacak mesele penaltı değil, ilk yarıdaki kötü oyun.
Tamamen bireysel bir oyun vardı ilk yarıda.

Tabi eskişehirin klasik Bülent Uygun takımı olarak çanakkale geçilmezi uygulaması şaşırttı. Kontra aradılar sadece.
Bu tarz durumlara alışık olmak zorundayız.
Özellikle içerde bunlar yaşanacak.

Çözemezsek sıkıntı çekeriz.

Kandemir
Yapmayin arkadaslar yaaa:) Barcelona kendi evinde 2-0 yenildi Herculese. Ama eminimki hicbir Barcelon taraftari kalkipta aman Allahim bu macta kaybettigimiz puanlari cok arayacagiz dediklerini zannetmiyorum. Onlar onumuzdeki hafta oynayacaklari Real Madrid macini dusunuyorlardir. Cunku rakileri onlar. Kalkms bu puanlar diyorsunuz. Hele bir hesap edin, galatasarayla berabere, fenre maglup, besiktasla berabere, bursaya maglup. Bu skorlarla trabzonsporun toplam puani su olurdu

Galiiyet 5
Beraberlik 5
Maglubiyet 3

Toplam puan 20, rakiplerimize verecegimiz puanlarla birlikte suan 8 yada 9 uncu oluduk. bu maclardan sadece 1 ini kazansak 6-7 ikisini kazansak 4-5 3 unu kazansak 2-3 hepsini kazanirsakta 1. lacaktik ve oylede oldu.

Herkes tum puanlarin kazailmasini bekliyor. Oyle birsey yok arkadaslar. arada taim tokezleycek, arada puan kayiplari olacak. Elbetteki herkes tum maclari kazanlim arkamizdakilere 20 puan fark atalim, son 6 hafta kala sampiyonlugu garantileyelim ister ama boyle olmaz. Belki son haftaya kadar basa bas gidcek ve son hafta sampiyon olacagiz. Daha simdiden bu puanlar bizi zora soktu, sansimiz kalmadi filan demeye baslarsak son hafta kamizda bunlarla ne takim icin tezahurat yapariz nede destekleriz.

Herkes ayri telden eskisehirden 2 puan alsaydik buna gerek kalmazdi, manisayi yenseydik simdi bu maci oynamazdik bile pafla cikardik. birde futbolculari dusunun, bu mantikla sahaya ciktiklarini dusun. Kafalarinda kaybedilen puanlar, manisadan alinna malubiyet, eskisehir beraberlig ve sampiyonluk maci yapiuyorsun.

Taraftirimiza bugun cok tesekkur ediyorum. Mac sonrasi takimi tribune cagirmalari gercekten cok hostu, birde hoptek oynamalarini isteyeceklerdiki tam olsun. Hatta bittiginde diek hoptek calacakti. gorende sampiyonlugu kaybetmisiz zannedecek. Hep destek tam destek

Bu arada barcelonadan sadece 2 beraberlik fazlamiz var. bilmeyenlerin bilgisine.

12 mac 10 -1 - 1

13 mac 9 - 2 - 2

Daha ornek vermeye sanirim gerek yok. O yuzden tekrr ediyorum, hep destek tam destek...

Habu yorumları Ömer Üründül bile yapamıyor.Helal uşağum:)

Uğurtan
21.11.2010, 22:30
Önünüzde olması haklı olmanı gerektirmiyor Uğurtan bence penaltı değildi sarı kart kararı da doğruydu.:)

Tamam Fatih. Siz haklısınız neticede ben göremedim(!)

;)

Erman Toroğlu'da muhtemelen görememiş (!)

Markus bakalım ne der.. ;)

SEDAT
21.11.2010, 22:30
- Süleyman Abay'ın yönettiği maçlara bir bakalım , yemin ediyorum tartışmasız maçı yok adamın , yeni nesil Mutlu Çelik ....

Erbay
21.11.2010, 22:31
Bence, tekrar izlemedim ama, Engin'in pozisyonu penaltıydı :) Oyuncu ayağını Engin'in ayağına takıyor. Kimisi de ayağını yere vurdu diyor. Hala çözemedim.

Fatih
21.11.2010, 22:31
Tamam Fatih. Siz haklısınız neticede ben göremedim(!)

;)

Erman Toroğlu'da muhtemelen görememiş (!)

Markus bakalım ne der.. ;)
Markus'a güvenim sonsuz ama penaltı dese de benim fikrimi değiştirmeyecek.:)

carizma61
21.11.2010, 22:32
HORTLADIK....

26 yıldır 13 hafta onunda hep lider olmaya alışmışızdır.
Attığımız hep bu süreçte yediğimizden kat be kat fazlaydı.Hep o zamanlarda tam bu dönemde çok güzel takım olurduk.Çok güzel oynardık.Rakiplerimizin hepsini yenerdik.Bomba transferlerin hepsini hep biz yapardık.şakası, misse missesi, kakarası kikirisi..Hep 26 yıldır her şeyin en güzelini biz yapardık.

Matematik yalan söylüyor sanırım.Yada biz matematiği yalancı çıkarıyoruz.26 yıl önce şampiyonluk sayımız 6. 26 yıl sonra ise 6+26 olması gereken neden 6+0.Yok Yok var bir yerde bir yanlış.26 yıldır şampiyon olamıyoruz ama tüm rakiplerimizi içeride dışarıda eze eze yeniyoruz.Yeniyoruz yeniyoruz ama şampiyonluğu kendimize sanırım yediremiyoruz.Şimdi forumdayım.Taraftarımla yan yanayım.Hemen taraftarımın yanında başka bir sekmede adı bende saklı bir sitenin puan durumundayım.Yok yok yanlış anlamayın.Yapılan yorumlara bakınca bizim sitenin puan durumuna inanmadım elin tarafsız olacağını umduğum sitesinde alttan başladım bakmaya.Kötü takımız, iyi oynamıyoruz, berbatız yorumlarına istinaden 18.ci sıradan başladım bakmaya.Şuan ikideyim.Sanırım atladım takımımızı.18 den ikiye kadar neden yokuz.Yok muyuz yoksa ligde.Ama bugün maç yaptığımız karakterli dostlarımızın karakterli takımı var o takımların arasında.Es-Es orda.Biz yokuz.Bak daha neler görüyorum.Herkesin öve öve bitiremediği ve başarılı bir sezon geçirdikleri denilen takım e bizim Şotanın takımı 3.sırada.26 yıldır bizim her maçı kazanmamıza rağmen şampiyonlukların hepsini verdiğimiz üç İstanbul takımı 5-6 ve 10. sırada.5. deki iyi gidiyoruz.Şampiyonluğun en güçlü adayıyız diyor.6 daki ofansımız çok güçlü.defansa ne gerek var.Sene sonunda şampiyonuz diyor.10 daki ise seneye İnşallah diyor.

Gördüm gördüm biz 1 deyiz. Daha doğrusu tepedeyiz.En doğrusu lideriz.Matematiği 13 hafta sonunda 17 takımın lideriyiz.Ben demiyorum elin yabancı sitesinin puan durumu diyor.Acaba biri yada birileri lider olan takımın attığı gol sayısını mı beğenmiyor.Sanmam 29 gol atmışız.En fazla gol atan ikinci takım..Belki de yediğimiz gol sayısının fazla olmasına isyan ediyor.Mümkün değil en az gol yiyen ikinci takım.Ve de averajı en fazla olan takım 13 maç sonunda.

Birileri hep burda. 26 yıl 13 haftadır.Birileri yukarıda dedim ya alışmış hep lider olmaya.Onlar 26 yıldır rüyalarında hep bizi yada kendilerini 13 hafta sonunda ikinciyle 39 puan önde olmayı görüyorlar.Tüm takımlar korkumuzdan ligden çekilmiş.Biz tek başımıza tüm rakiplere 39 ar puan fark atmışız.Birileri için bu başarının üstüne bir başarı olabilir mi? Mümkün değil.E sen şimdi ikinciyle sadece ama sadece 2 puan farkla öndesin.Böyle başarımı olur. Pehh pehhh……..

Takım kötü oynuyor.Tehlike çanları çalıyor. Senin ne haddine Eskişehir'e puan kaybetmek.Yada üç puanın birini almak.Birileri oynasın ama birileri de oynamasın.Şenol hoca ilk yarıda 2 ikinci yarıda tek değişiklik yapsın.Burağı kovsun.Yerine bizi şampiyon yapan misse misseyi alsın.Engin derhal kovulsun.Onun yerinede bize Avrupa kupalarında final oynatan Rabson Da Silva gelsin.Şenol hoca için devre arası beklenilsin.Tek beraberlikte Şenol Hocanın yerine tarihimizin en şanlı ve başarılı dönemimizi yaşadığımız değerli kurt hocamız Lazoroni göreve getirilsin.

Birileri rüyasından uyandı. Uyanır uyanmaz da dostlarımız için ES-ES li kardeşlerimiz için çok ağır laflar da etti. Sanırım 13 hafta sonunda lider olmamız yanlış.Duy hocam duy.Yanlış yoldasın.Rüyasından hortlayanlar diyor.Hortlattık yine hocam.1996 da 2005 te olduğu gibi yine hortladık hocam. Sen o gün hortlayanlardan belki de korktun yada korkutuldun ve hemen gittin.Bu sefer bizden yada hortlayanlardan korkma hocam.Başka beraberliklerimizde, başka mağlubiyetlerimizde hortlayanları bu sefer sen hortlat hocam.Bende hortlarım beni de hortlat hocam. Bunu yapacak bilginde, gücünde, tecrübende, karakterinde, onurunda ve en önemlisi cesaretinde var hocam..Bir 26 yılımızı da seninle geçirmemiz deleğiyle…

Fatih
21.11.2010, 22:33
Bence, tekrar izlemedim ama, Engin'in pozisyonu penaltıydı :) Oyuncu ayağını Engin'in ayağına takıyor. Kimisi de ayağını yere vurdu diyor. Hala çözemedim.
Engin'in pozisyonu da penaltı değil bence.Engin topa vuracakken rakip oyuncu ayağını topla Engin'in arasına koyuyor Engin de rakibin ayağına vurup yere düşüyor.:)

FANATIK61
21.11.2010, 22:33
Bana birisi lütfen Cale'nin bizim takimda ne ise yaradigini aciklayabilir mi ???

magicyattara
21.11.2010, 22:34

*

Olcay bu yönetimi ben çok yakından tanıyorum..yıllardır izlediğimiz bir senaryodur bu..takımı oynatmazlar..bırakmazlar ki iki top yapasın..

Böyle bir yönetim hiç bir stadda görülmez..Trabzonspor ne zaman üst sıralara çıkar,ota b.ka düdük çalan hakemler boy göstermeye başlar Trabzon'da..asıl mücadele edilmesi gereken nokta budur..
*
Colman'ın sarı kartında ki pozisyonda Colman'ın pası Serdar'ın eline çarpmadı mı..

iso_4939

Galiiyet 5
Beraberlik 5
Maglubiyet 3

12 mac 10 -1 - 1

13 mac 9 - 2 - 2

aynen kardesım agzına saglık...ama habu es.yenseydık guzel olurdu haa:)

Tolunay Abdioğlu
Penaltı pozisyonlarını bahane etmeye gerek yok.Hakem düdüğü ağzında dolaşıyordu.İlk yarı da sık sık oyunu soğuttu.

2.yarıda bana göre muhteşem oynadık.Ama Eskişehir'in 11 adet defans oyuncusunu geçemedik.

iso_4939
21.11.2010, 22:35
Bana birisi lütfen Cale'nin bizim takimda ne ise yaradigini aciklayabilir mi ???

sol bek oynuyor herhalde.........:D

ÖmerFarukYılmaz
21.11.2010, 22:36
Bu beraberlikten gereken dersi alırsak çok iyi olacak..

11 kişi defansı nasıl açmamız gerektiğini hesaplamamız lazım.

servet nuh
21.11.2010, 22:37
telaşa gerek yok..tamam...hala lideriz ve avantajlıyız tamam ...ama kardeşim bu nedir yav,bu van maçları hiç bitmeycekmi?...rakibin hocası cezalı,batuhan,ümitkaran,sezeröztürk gibi kral oyuncuları yok,maç kendi sahanda...böyle maçları kaçırmıycaksın...

magicyattara
Engin'in pozisyonu da penaltı değil bence.Engin topa vuracakken rakip oyuncu ayağını topla Engin'in arasına koyuyor Engin de rakibin ayağına vurup yere düşüyor.:)

Ve sen buna faul değil diyorsun..pes..

ÖmerFarukYılmaz

Ya bu Cale'de ki gelişimi bir ben mi görüyorum:)

Yoksa bana mı öyle geliyor.

Gökhan KAN
21.11.2010, 22:38
Bence 2 pozisyonda penaltı değil.

Erbay

Engin'in orada penaltı yapma amacıyla ayağını rakip oyuncunun ayağına takacağını düşünmüyorum. O anda onu düşünüyorsa helal olsun derim :) Rakip oyuncu doğal yürüyüşünden farklı olarak ayağını uzatıyor. Amacı da Engin'i engellemek bence.

Mehmet Fatih abinin dediği gibi asıl tartışılması gereken ilk yarıdaki oyunumuz. Bir değil iki değil, resmen kötü oynuyoruz bence. Pas yapan takım o kimliğini kaybetmiş gibi.

Mustafa Önal
bu maçta hakemden çok kendimizi sorgulamaya başlamamız gerekir.Sezon başından beri bu takımda ufaktan ufağa maç seçme durumu oluşmaya başladı. Ocak 2010 tarihinden beri ilk defa Trabzon'Da bir maçı stadda izleyemedim. Ancak bu sezon başındna bu yana gözlemlediğim konu şu oldu : takımımız yavaş yavaş maç seçiyor ve bir çok maçın ilk 45 dakikasını boşa harcıyor. örnek olarak hemen ilk akla gelen manisa, gençler ve es es maçı. Bu maçlardan ikisinde puan kaybettik birini de son 15 dakika çevirebildik.
Avni Aker'de standart bir ilk yarı temposunu bir türlü yakalamayadık. ikinci yarı tempoyu artırmamız bazı maçlarda bize yetmeyeceğini öğrenmeliyiz.

Furkan
Schustere bugünkü maçtan sonra hak verdim,eskişehirin oynadığı futbol ancak 1960larda oynanırdı. 11 kişi defans yaparak insanları futboldan soğutan eskişehiri tebrik ediyorum. Sanki düşmemeye oynayan bi takımmış gibi 1 puan için savaştılar.. Puanlarını güle güle kullansınlar.

servet nuh
21.11.2010, 22:39
Ya bu Cale'de ki gelişimi bir ben mi görüyorum:)

Yoksa bana mı öyle geliyor.
cale gayet iyi bi bek,hucum yönü çok zayıf sadece,ligin en zor çalım atılabilen beki bence cale...

TS-FAN
6 Maç üst üste kazandığımızda şampiyonluk havasına girmek nasıl yanlışsa;
1 Beraberlikle de oflamanın,bu iş yine zor demenin de yanlış olduğu apaçık bir gerçektir.
Bu takım daha çok şey başaracak.
Maçın en en en güzel yanı seyircimizin maçtan sonra takımı bağrına basmasıydı.
Helal olsun taraftarımıza..Hep böyle devam edelim.
Takımın ikinci yarıdaki hırsından mutluluk,taraftarımızın tavrından gurur duydum.

Yolumuza devam ediyoruz..

Tolunay Abdioğlu
Hakem'i bahane etmeye gerek yok.Ben hakem olsam Colman'ı oyundan atardım.

Cafer Bulur
Lideriz ama halen daha takim belirli sorunlarini asamadi.

Tartisilmasi gereken budur,penalti pozisyonlari degil.

Bu takim neden kapali defanslari acamiyor,neden ilk devrelerde oyuna hakim degiliz.

Bu sorunlari tartisirsak daha mantikli olur.

ÖmerFarukYılmaz
21.11.2010, 22:40
Sezon başında Delgado'yu almalıydık.

Ayrıca tartışılması gereken en büyük nokta,ilk yarıdaki silik futbol..

Neden ikinci yarıya kadar bekliyoruz??

Fanatik34
Bunda cok öncede yazdim, bugün yine yaziyorum: Umut ile Burak ayni anda sahada olursa bu tarz futbol oynamaya devam ederiz. Aslinda ikiside son zamanda cok iyi oynuyor ama uyum denen sey iste bu, olmuyor! O yüzden o bölgeye devrearasi transferi cok önemli.

Mesela ben icsaha maclarinda Engin´in sonradan oyuna girmesi taraftariyim.

Bugün bana göre sahanin yildizi Serkan´di.

Hakemlere gelince: Bize öyle kolay penalti calmazlar, calmayacaklarda! Kart konusunda bize karsi cok rahat kullaniyorlar. Simdiye kadar gördügümüz Sarilarin yarisinin sariyla hicbir ilgisi yok! Gecen hafta Ceyhun´un gördügü ilk kart, bugün Colman´in gördügü mesela...Asil atlanmamasi gereken budur.

EmreYavuz61
Engin'i severdim ama bu günden sonra benim için hiçbir değeri kalmadı...Ayhan Akman , Sabri , Kazım vs...Engin benim için hepsi sıradan futbolcular...

Tabi eğer o küfürleri Şenol Hoca'ya ettiyse aslında olayın tam perde arkasını bilmiyorum ama eğer düşündüğüm gibiyse bitti benim için...

Tolunay Abdioğlu
21.11.2010, 22:41
Bu arada da Dünya'nın tek bir yerinde içerdeki her maçta olan saçma-sapan bir olay var.

Dünya'nın her yerinde taraftar futbolcuyu ateşler itmeye çalışır.Ama Trabzon'da futbolcu taraftarı ateşlemeye çalışıyor. :)

mk.esen35
21.11.2010, 22:42
çoğu sene lige iyi başlarız.arasıra bugünkü gibi beraberlikler alırız.bazı taraftarlarımız ve yönetimimiz polyannacılık oynar,gerekli tetbirler alınmaz ve ikinci yarı kaçan şampiyonluk.bügün karamsar olan taraftarın korkusu bu.bu kadro gerekli tetbirler alınmazsa ikinci yarı hüsrana uğratır.ikinci yarı avni akerde her takım kapanacak.bu kadro yapısı kapanan takımlara karşı etkisiz.açana kadar kabız oluyoruz.

Anıl Caner
telaşa gerek yok..tamam...hala lideriz ve avantajlıyız tamam ...ama kardeşim bu nedir yav,bu van maçları hiç bitmeycekmi?...rakibin hocası cezalı,batuhan,ümitkaran,sezeröztürk gibi kral oyuncuları yok,maç kendi sahanda...böyle maçları kaçırmıycaksın...

zaten o kral denilen oyuncuları olmadığı için böyle bir eses vardı karşımızda ve bu sebeple puan kaybettik.

eses normal şartlarda bu minvalde futbol oynamaz. eksiklerin ve hezimet korkusunun neticesinde bu şekilde sahadaydılar. biz de maça istediğimiz gibi başlayamayarak dirençlerine direnç kattık.

futbol o kadar enteresan bir oyun ki şu maçta golü bulup kazansak kimse kapalı takımlara karşı başarısız olduğumuzdan, zorlandığımızdan falan bahsetmeyecek ne yapıp edip gene kazandığımızı yazacaktı.

fazla skor yorumculuğu yapıyoruz. bence ortada şanssız kaybedilmiş bir puan ve olumsuz bireysel performansların dışında pek bir kötü durum yoktu.

bu noktada ne Eses'in oyun anlayışına, ne de takımımıza kızmanın bir anlamı yok. Hatamız ilk yarıyı boşa geçirmek oldu.

Bu noktada deplasman maçları çok önemli. Rakiplerimizin de zayıf noktası bu deplasman maçlarında puan kaybetmeleri (Bursa hariç ki onların da durumu bizimkine çok benzer)
İçerde bu şekilde oynadığımız sürece rakipler istediği kadar kapansın biz gereken puanları toplarız.

Bugün her ne kadar oyunu yıkıp, bir türlü savunmayı aşamasak da, rakip gerçekten çok iyi kapansa da kazanılmış sayılabilecek 1 puan var.

Ben ilk kez dakika 90 olmuş, skor aleyhimize durumdayken çıkan oyuncuları alkışlayan, takımı destekleyen maçın bitiminde takımı tribüne çağıran bir Trabzonspor taraftar profili gördüm. Ciddi söylüyorum şampiyonluk ihtimaline ancak yeni yeni hak verebiliyorum.

Şu maçın öncesine kadar takımımızı şampiyon olarak göremiyordum. Artık ümidim var.

Mehmet Fatih Yavuz

Bu takim neden kapali defanslari acamiyor,neden ilk devrelerde oyuna hakim degiliz.

Ben geçen sene sağ bek diyordum, serkan utandırdı, şu anda sol bek.

Bazı arkadaşlar savunması iyi demişler.

Ama günümüz futbolunda bek sadece savunması olan adam olamaz.

Sadece savunması olacak 2 oyuncu var sahada artık, o da iki stoper.

Onun dışında hücumu olmayan adam mevkisinin adamı değil demektir.

Cale geldiğinden beri geliştiremedi maalesef.

Örneğin bugün hasan ali diye bir adam izledim kayseride, adam gidiyor da geliyor da. E türkiyede de bulabiliyor demek ki bazıları.

İlk yarı sonuna kadar lafım yok, ama teo dönmezse forvet ve sol bek ya da en azından bunlardan biri alınmak zorunda.!

Aker

İşte bu gerçekten çok merak ettiğim bir konu, basket takımıda böyle son periyotta oynamaya başlıyor.

Birazdan stadyumda bizi konuşacaklar penaltı pozisyonlarını umarım değerlendirirler, gerçi benim gibi düşünselerde düşünmeselerde ben bildiğimden şaşmam:D bildiğin penaltı.

OLCAY ÇAKIR
21.11.2010, 22:43
Fatih, resmen penaltıyı tarif edip, değil demişsin gibi oldu ula:)

Fatih
Ve sen buna faul değil diyorsun..pes..
9 kusurlu hareketten biri değildi.:)

61zeynel61

Malesef o kanatta başkası olmadığından 11. kişi olarak sahaya çıkıyor. :)
Mustafa'yı antrenmanlarda sol bek olarak denesek nasıl olur merak ediyorum. Ya da Ferhat'ın üzerinde ısrar edilse.
Şenol Hoca, Cale'yi daha başarılı görüyor olmalı ki o oynuyor. Aslında Cale'yi çokça eleştirmemizin nedenlerinden biri de önünde iyi bir sol kanat oyuncumuzun olmayışı. Adamın önünde oynayan gerçek bir sol kanat oyuncusu malesef yok; olsa Cale'nin performansı nasıl değişir acaba? Kim bilir, o kadar da saç baş yoldurmaz belki...

Emre7
21.11.2010, 22:44
yavaş yavaş iniyor havası taraftarın.
Bir anda şişip bir anda hava kaybediyoruz.
Ne oldu bursa şampiyon mu oldu. !?!?!?
Burada kabaran ceza yiyecek duruma gelen arkadaşlar kadar adam statta ganyana gelse, o taraftar 5 sn oturamaz.
Anca buradan yarında sokakta sallarız. Bilmem ne hoca, bilmem ne oyuncu diye.
Sonrada Van maçı, diye ayıflanır 30 seneler daha bekleriz.
Aynı kafa değişen bişey var mı yok.

Cafer Bulur
21.11.2010, 22:44
Ben geçen sene sağ bek diyordum, serkan utandırdı, şu anda sol bek.

Bazı arkadaşlar savunması iyi demişler.

Ama günümüz futbolunda bek sadece savunması olan adam olamaz.

Sadece savunması olacak 2 oyuncu var sahada artık, o da iki stoper.

Onun dışında hücumu olmayan adam mevkisinin adamı değil demektir.

Cale geldiğinden beri geliştiremedi maalesef.

Örneğin bugün hasan ali diye bir adam izledim kayseride, adam gidiyor da geliyor da. E türkiyede de bulabiliyor demek ki bazıları.

İlk yarı sonuna kadar lafım yok, ama teo dönmezse forvet ve sol bek ya da en azından bunlardan biri alınmak zorunda.!
Teo dönse ne olur ki o adamcikdan artik medet ummayin.:)

Solbek takviyesi kesin sart,forvet ve orta saha da sartoglu sart.

Hatta bir tercih yapilacaksa orta saha derim ben,colman ve ceyhuna bu uzun maratonda güvenilemez...

Mehmet Fatih Yavuz
21.11.2010, 22:45
Engin'i severdim ama bu günden sonra benim için hiçbir değeri kalmadı...Ayhan Akman , Sabri , Kazım vs...Engin benim için hepsi sıradan futbolcular...

Tabi eğer o küfürleri Şenol Hoca'ya ettiyse aslında olayın tam perde arkasını bilmiyorum ama eğer düşündüğüm gibiyse bitti benim için...

Küfür kısmına katılmakla birlikte, değişikliğin kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum.
90. dakikada engini niye alıyorsun oyundan?

Yerine de barış ataş giriyor?

Mantık yok bu değişiklikte.

Ama bunu tepkisi küfür olmaz, hele hocaya!!
Hocaya ettiyse cezası katmerli olsun.

EmreYavuz61
21.11.2010, 22:45
Bu arada da Dünya'nın tek bir yerinde içerdeki her maçta olan saçma-sapan bir olay var.

Dünya'nın her yerinde taraftar futbolcuyu ateşler itmeye çalışır.Ama Trabzon'da futbolcu taraftarı ateşlemeye çalışıyor. :)

Harfiyen katılıyorum...61.dakika hariç taraftar çok kötüydü...

Anıl Caner
21.11.2010, 22:46
Küfür kısmına katılmakla birlikte, değişikliğin kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum.

Çok mantıklı ve doğru bir değişiklikti.

Barış'ı oyuna alarak ön liberoya koyup Egemen'i ileri çekti. Bu sayede o son saniyede çok heyecanlandığımız pozisyonu yaşadık.

Mükemmel bir hamleydi.

Ama görmek isteyene.

Fatih
Olcay Abi aynı pozisyon bizim kalemizde olsa ve penaltı verilse ne düşünürdük?Bence çok basit penaltı derdik.:)

Mehmet Fatih Yavuz

Yazacaktım ama yazmadım aynısını olcay abi. :)

Adam ayağını araya soktu ve engin o ayağa vurdu ise topa salladığı ayağını, zaten penaltı. :)

hamucera

90. dakikada Barış girmedi Engin alındı oyundan, belki de alınmasa son 2 dakikada kırmızı yerdi

SEDAT
21.11.2010, 22:47
- Belkide ceza sahasına ender giren Cale reyiz topu boştaki Colman'la Jaja'ya atmayı deneseydi daha farklı olabilirdi...

- Ayrıca Alanzinho'nun şut çekmeye hali yoktu...

Tolunay Abdioğlu

Benim bildiğim penaltı tam da bu anlatıldığı gibi oluyor. :)

EmreYavuz61

Yıllardır ligi takip ederim çok sayıda oyundan alınınca tepki veren oyuncu gördüm;formasını atan , eldivenini atan , su şişesi fırlatan , direk yedek kulübüsine giden fakat hocasına küfür edeni ilk kez görüyorum...Çok ağır bir ceza verilmeli gerekirse kadro dışı bırakılmalı çok ciddi bir konu bence...

Mehmet Fatih Yavuz
21.11.2010, 22:48

Barış'ı oyuna alarak ön liberoya koyup Egemen'i ileri çekti. Bu sayede o son saniyede çok heyecanlandığımız pozisyonu yaşadık.

Mükemmel bir hamleydi.

Ama görmek isteyene.

Ondan 1 dk önce de kalende pozisyon verdin. Hem de 2 tane üst üste.

Egemen barış girdi diye mi rakip ceza sahasına yaklaştı?

Etmen be!

Nalıncı keserine gerek yok!

Hasan Ayvenli
21.11.2010, 22:48
Bu beraberlikten gereken dersi alırsak çok iyi olacak..

11 kişi defansı nasıl açmamız gerektiğini hesaplamamız lazım.
Evet bu maçtan alınması gereken 2 dersten birisi bu.

Bir diğeri de heba edilen ilk yarı. Bu iki sorunu da aşabilirsek çok çok daha iyi bir takım olacağız.

YakupDayi
21.11.2010, 22:49
arkadaşlar penaltı o pozisyonda ağır karar olur.. penaltı, penaltı gibi olmalı....

altinkaya08
Bu yıl geçen yıllardan farklı birşey var arkadaşlar.o da şampiyonluk yarışında olan takımlara hiç puan kaptırmadık ve halen lideriz.Bırakın liderliği 3 büyüklere fark attık hem puan hemde oyun olarak ki bu yıl hangi takımın kime çelme atacağı belli değil.Bu bizim için çok çok çok büyük bir avantajdır.Artı birşey daha eklemem gerekir o da deplasmanlarda çok çok daha iyi oynadığımız bir gerçektir.ben bunu bilirim.Onun için takıma güvenmeli desteğe devam etmeliyiz.Taki şampiyon olana kadar.

Anıl Caner

Etmen be!

Ben kesinlikle Barış'ın oyuna alınma amacının Egemen'i ileri çıkartıp gelecek kontralarda önde karşılayacak oyuncu sokma çabası olarak yorumladım.

Hem oyundan düşmüş Engin'in yapacağı işi basitçe yapıp yakınındaki adama pası aktarabilecek, hem de rakip kontraları durdurabilecek bir oyuncu olarak Barış'ı oyuna aldı.

Barış'ı oyuna alır almaz da Egemen'i ileri yolladı.

Bence çok bilinçli ve doğru bir hamleydi.

Çok benzerini geçen sezon Ertuğrul Sağlam yapmıştı. GOl olunca dahi ilan ediliyorsunuz, olmayınca bu nasıl değişiklik hocam oluyor. Futbol skor oyunu.

Tolunay Abdioğlu

Etmen be!

Galibiyeti düşünen her takım böyle riskler alır.Hele ki son dakikalarda.

OLCAY ÇAKIR
21.11.2010, 22:50
Valla tekraren yazıyorum; bence 2 pozisyonda penaltıydı.
Colman atılmalıydı. İlk kart tartışılabilir ama varken 2. yi haketmek ne demek oluyor anlamış değilim.
Tıpkı Ceyhun gibi.

Mesela bu anlamda, en çok eleştirilen Cale'yi tebrik etmek lazım. Zira; Bursa'da 2. kart görmemek için iyi bir kontrol sergiledi. orda da ilk kart hatalı ötesiydi.

*

1 puan bence silkelenme adına hayırlı oldu.
Yenilgilerin verdiği tatsızlığı düşündümde, Allah korusun.
1 puan iyidir, hayırlıdır.
Antep'e 1 puan yazanlar, 3 yazabilir rahatlıkla.

Antep oynamak istesin yeterki:)

İsa
21.11.2010, 22:51
80'den sonra oyundan düştük.

Adam kovalama diye bişey yoktu.

Selçuk bile iki pozisyonda topu kaptırdıktan sonra dönmedi...

TS-FAN
21.11.2010, 22:51

Mükemmel bir hamleydi.

Ama görmek isteyene.

Hamle bence de güzeldi.
Ama "bu maç için" çok ilginç sonuçlar doğuran bir hamle olacaktı.
Barış adamını engelleyemedi,Onur kurtardı!
Egemen ise direğe takıldı!
Hamle doğru ama golü de yiyebilirdik de, atabilirdik de..

Hamza Öztürk
21.11.2010, 22:52
Arkadas su Skor tabelasini manipule edin 61. dakika yazmak gerek 90 dakika boyunca öyle kalsin..belki bizim taraftarlar ozaman destegi hic kesmez mac boyunca

Anıl Caner
21.11.2010, 22:52
Hamle bence de güzeldi.
Ama "bu maç için" çok ilginç sonuçlar doğuran bir hamle olacaktı.
Barış adamını engelleyemedi,Onur kurtardı!
Egemen ise direğe takıldı!
Hamle doğru ama golü de yiyebilirdik de, atabilirdik de..

aynen öyle :). çok pahalıya patlayabilirdi. ama alınması gereken doğru bir riskti bence.

Fatih
21.11.2010, 22:53
Ben kesinlikle Barış'ın oyuna alınma amacının Egemen'i ileri çıkartıp gelecek kontralarda önde karşılayacak oyuncu sokma çabası olarak yorumladım.

Hem oyundan düşmüş Engin'in yapacağı işi basitçe yapıp yakınındaki adama pası aktarabilecek, hem de rakip kontraları durdurabilecek bir oyuncu olarak Barış'ı oyuna aldı.

Barış'ı oyuna alır almaz da Egemen'i ileri yolladı.

Bence çok bilinçli ve doğru bir hamleydi.

Çok benzerini geçen sezon Ertuğrul Sağlam yapmıştı. GOl olunca dahi ilan ediliyorsunuz, olmayınca bu nasıl değişiklik hocam oluyor. Futbol skor oyunu.
Aslında bu hamleyi daha önce tasarladı kafasında.Yani gol atsaydık direkt Engin'i dışarı alıp Barış'ı sokacaktı.Son dakikalarda yediğimiz kontra atağa önlemdi aslında Barış fakat o da topu uzaklaştırmayı beceremedi.

TS-FAN
21.11.2010, 22:53
Valla tekraren yazıyorum; bence 2 pozisyonda penaltıydı.
Colman atılmalıydı. İlk kart tartışılabilir ama varken 2. yi haketmek ne demek oluyor anlamış değilim.
Tıpkı Ceyhun gibi.

Mesela bu anlamda, en çok eleştirilen Cale'yi tebrik etmek lazım. Zira; Bursa'da 2. kart görmemek için iyi bir kontrol sergiledi. orda da ilk kart hatalı ötesiydi.

*

1 puan bence silkelenme adına hayırlı oldu.
Yenilgilerin verdiği tatsızlığı düşündümde, Allah korusun.
1 puan iyidir, hayırlıdır.
Antep'e 1 puan yazanlar, 3 yazabilir rahatlıkla.

Antep oynamak istesin yeterki:)

Katılıyorum.
Biz,oynamak isteyen takımlarla iyi oynuyoruz.:)

Mehmet Fatih Yavuz
21.11.2010, 22:54
Galibiyeti düşünen her takım böyle riskler alır.Hele ki son dakikalarda.

Ben de ondan bahsediyorum, mesele barışın girmesi değil.
Gol isteği idi.
Barış girmese de savunmadan ileri çıkışlar olacaktı.

Oyuna girişi bu riski önleme aracı olarak alınan(deminki iddiaya göre) oyuncu da net pozisyon vermene mani olamamış.

Ayağına top değmemiş nerdeyse.

Neyse. Allah kerim.

Tribünlere teşekkürler, topçuları bağırlarına bastıkları için.

Çok şükür.......

Puan kaybında tepkinin dozunu ayarlamak lazım.

Burak işe yaramaz, umuttan bi halt olmaz, cale neci!!! gibi tepkiler üst perdeden geliyor maalesef.

Takım oyununu kötü oynadık.
Kişisel eleştirinin anlamı yok...