PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mahmut Aksu: Yeni Yönetimde Yokum

exelans_25
11.11.2010, 12:12
Trabzonspor Mali Saymanı Mahmut Aksu, Aksular Otel'de basın mensuplarıyla kahvaltı yaptı.
Aksu, kahvaltı sonrasında şu açıklamaları yaptı.
Yeni dönemde olmayacağım. Böylesine önemli bir karar aldım. Trabzonspor yönetici sıkıntısı çekmez. Ben bu dönem yöneticiliğe ara veriyorum. Mevcut yönetime destek olmak istiyorum, Sadri Bey benim için çok çok özel bir insan çok sevdiğim ve saydığım bir insan tek kelimeyle başkanın hayranım. Sadri Bey'in Trabzonspor'da 1 dönem daha başkanlık yapmasını arzu ediyorum.Kendisini desteklemeye hazırım.
Trabzonspor 100 kusür kesin olmamakla 100 ve 120 trilyon borcu var. Trabzonspor'un şampiyon olmasıyla bu borcun yüzde 90’ını silinebiliyor.
Şampiyon olan kasasına 100 trilyon para girecek hem manevi ve maddi anlamda şampiyonluk çok önemli. Trabzonspor şampiyonluk potasına girdi. Önümüzde büyük lig maratonu var. 3 büyükler çok kötü Bursa var, bu sene Trabzonspor hedefe çok yakın.
Ne olursunuz bu sezon bir takım dargınlıkları bir yere bırakalım. Özelikle Şenol hocaya destek olalım. İstediklerimiz olmassa muhalefetin 2 katını yapalım. Hocayı ve futbolcuları koruyalım.
Trabzonspor da Şenol Güneş olağanüstü bir insan. Bugün ki durumda en büyük kaktı Sadri bey ve Şenol hocanındır. Başkanımıza ve Şenol hocaya sahip çıkalım.
Ben Selçuk hayranıyım adam gibi adam onu dinlemeden yanlış yaparız. Diğer bütün futbolcular yüzde 99’u çok kaliteli ve kişilikli ve şampiyonluğa hazır hoca kadar futbolculara sahip çıkalım.
Ömer Şişmanoğlu’nun alınmamasına üzüldüm. Bank Asya şart, bu futbolcuları oynamak için Bank Asya şart. Bu futbolcular 1461 Trabzon’da oynamak istemiyor. Bank Asya’da oynamak istiyorlar.Mustafa Yumlu yeteneği ile A takımına çıkması tesadüf olmuştur. Bank Asya olmasa olmaz.
Bu toplantıyı yapmak zorundaydım. Bursa gibi önemli maç öncesi bu açıklamayı yapıp yapmama konusunda çok tereddüt ettim ama basın açıklamasını yapmak zorundaydım.Bu hafta bu açıklamayı yapmak mecburiydi.
Zamanlama hatası yapmadım. Sadri Beye de söyledim. Mevcut yönetim kim olursa olsun yönetici gibi onların yanındayım.
Sadri Beyin önünü açmak istiyorum. Trabzonsporda 10 numara tartışması oldu. Halbuki bu tartışmanın gereksiz yapıldığı görüldü. Şimdi de asbaşkan tartışması yapılıyor. Sadri bey ve Şenol hocanın olduğu yerde yöneticilere fazla iş düşmez.

Mahmut Aksu şu dönemlerden dolayı aday olmadı. Sağlıkla ilgili problemlerim var ama yönetici yapma engel değil. Sürekli koşturan yöneticinin işi zor. Bazı yönetici arkadaşlarım gibi ben 10 sene yöneticilik yaparım.

Tjikuzu aklıma yatmayan bir transferdi. Gabriç Broos’un 2. Sıradaki adayıydı. İyi oyuncuydu ama ihtiyaç duyulan oyuncu değildi.
Alanzinho bana göre çok kaliteli ve iyi oyuncu. Yusuf’u alamadık ama Yusuf’u alsak bile Ersun hoca Alanzinho’yu istedi. Böyle bir oyuncuya ihtiyacım var dedi. Futbolcu olarak pişman değilim ama rakam olarak bu rakamı vermeseydik Trabzonspor bir şey kaybetmezdi. Colman için 2 ay gittik. Jaja için Sadri Bey ve yönetim kurulunun kararıyla aldık. Şota’dan sonra iyi oyuncu olarak değil , Trabzonspor’a gelmiş en klas oyuncu.
Kongre gününe kadar aktif çalışmamı sürdüreceğim. Sadri bey’in yanında ve emrindeyim.

Tolunay Abdioğlu
11.11.2010, 12:19
Yolu açık olsun.

Cihan
11.11.2010, 12:20
yine mi kamikaze :D .. la yeter ya .. kendimizi vurmaktan bi rahat edemiyoruz ki ..

Salih Yazıcı
11.11.2010, 12:39
ya herkez takmış bir zamanlama diye adam istifa etmedi arakadaşlar sadece yeni dönemde ben yokum diyor bu çok doğaldır bu kulübün başkanı vardır mahmıut beyin yeni dönemde olup olmaması futbolcunun işi değildir ayrıca kan değişikliği iyi birşeydir

slmn
11.11.2010, 12:43
Güle güle.

poetricus
11.11.2010, 12:47
Mahmut Bey Sadri Şener'in aday olarak Aralık kongresine sunacağı yönetim kurulu listesinde olmayacağını anlamış, o yüzden bu açıklamaları yapıyor. Hizmetleri için teşekkürler, bundan sonraki hayatında başarılar.

Kubilay ŞAHİN
11.11.2010, 12:48
İlginç..

Aslında bende yönetimde olmasını isteyip istemeyenlerdenim..

Atalay
11.11.2010, 12:48
Yolu açık olsun...

Teşekkürler hizmetleri için...

Bence Sadri Şener Tüm ekibini yenilemelidir...

Gökhan KAN
11.11.2010, 12:55
Yerine Kayserili tuttuğunu koparan biri gelsinde gerisi önemli değil..:)

İsmail Çavuşoğlu
11.11.2010, 13:02
Hayırlısı olsun yaptığı hizmetler için teşekkürler.

Harun-61
11.11.2010, 13:04
Ben bu dönem yöneticiliğe ara veriyorum. Mevcut yönetime destek olmak istiyorum, Sadri Bey benim için çok çok özel bir insan çok sevdiğim ve saydığım bir insan tek kelimeyle başkanın hayranım. Sadri Bey'in Trabzonspor'da 1 dönem daha başkanlık yapmasını arzu ediyorum.Kendisini desteklemeye hazırım.

hersey icin Tesekkürler Mahmut Aksu.

Osman Yavuz
11.11.2010, 13:09
Mahmut Bey Sadri Şener'in aday olarak Aralık kongresine sunacağı yönetim kurulu listesinde olmayacağını anlamış, o yüzden bu açıklamaları yapıyor. Hizmetleri için teşekkürler, bundan sonraki hayatında başarılar.
Hocam sizinle aynı fikirdeyim.Yönetime alınmayacağını anlamış olsa gerek.

Murat'
11.11.2010, 13:12
Sayin Aksu zamaninda hakemler beni dovdu diyen yoneticimiz degil mi ?

Yorulmustur, Trabzonspor'da yoneticilik yapmak kolay degil.

Yolu acik olsun.

Gökhan KAN
11.11.2010, 13:14
''Bazı yönetici arkadaşlarım gibi ben 10 sene yöneticilik yaparım.''

Bu taş kime ?

Gökhan Döner
11.11.2010, 13:16
Gidene güle güle kalan sağlar bizimdir.
İnşallah daha iyisi gelmesi dileğiyle

Turgay Atalay
11.11.2010, 13:20
Seni hiç özlemeyeceğim güle güle

bkandil
11.11.2010, 13:27
''Bazı yönetici arkadaşlarım gibi ben 10 sene yöneticilik yaparım.''

Bu taş kime ?

Yöneticilik yaptığı süreçte adı listede sadece "Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi" olarak görülen, bunun dışında suya sabuna dokunmayıp, taraftarlarca ya da camianın büyük bir kesimi tarafından adı dahi bilinmeden yöneticilik yapabilenlere gidiyor sanırım bu taş...

irfanb
11.11.2010, 13:29
Hizmetleriniz icin tesekkürler.

Recep Alkan
11.11.2010, 13:29
Eyvallah, çok çok çok sevndim yemin ediyorum.

Sadri Şener iyi yoldasın, tüm ayak bağlarını bir bir atıyorsun sırtından. Umarım aynı hatalara yeniden düşmezsin.

Kasım Hilal
11.11.2010, 13:31
Sadri Şener'in de dediği(diyeceği) gibi..
Kendi kararıdır, saygı duyuyoruz. Hizmetinden dolayı teşekkür ederiz..

agasaro
11.11.2010, 13:34
Şu kongre işini kazasız belasız atlatıp yolumuza devam etmeliyiz. Kulübün başına üşüşecek olan akbabalara "Şimdiye kadar neredeydiniz?" sorusunu sormak lazım.

Kader KORELİ
11.11.2010, 13:34
Mahmut Aksu güzel ve sorunsuz bir şekilde nedeni ne olursa olsun ayrılacağını açıklamış.

Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Şimdi bunun üzerine olumsuz yorumlar yazmayı bırakın. Bu kimsenin hayrına değil.
Olumsuz söylemleri ve davranışları bir kenara bırakın artık. Takımımız iyi gidiyor, camiada
hiçbir küskünlüğe, soruna yol açmayalım, önümüze bakalım, taraftarlık görevimizi
yerine getirelim.

Uğurtan
11.11.2010, 13:37
Hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz..

Yeni yönetim kurulu yıpranmamış isimlerden olmalı bence de...

Emre7
11.11.2010, 13:43
Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkürler, gelecek çalışmalarında başarılar...

ysfemr
11.11.2010, 13:50
ihsan alı oğlu ve yener de olmasa ne guzel olacak ama eske aksu devam etseydi

Badaloğlu
11.11.2010, 14:04
Bu basın açıklamasının zamanı konusunda kesinlikle doğru olduğuna inanmıyorum. Hep diyoruz ya ''Trabzonspor'un tek rakibi kendisidir'' diye...

İşte görüldüğü üzere sayın yöneticimiz çıkmış abuk subuk konuşuyor ve bu konuşmaları yapmak için çok düşündüğünü söylüyor. Yahu Allah aşkına bu nedir şimdi? Buna konuşma ya da açıklama mı diyorsunuz? Sırası mı şşimdi? Bursa maçı öncesi ne saçamalıyor bu yönetici? hemde kendi otelinde!

Bu başarının mimarı Sadri Şener ve Şenol Güneş ise, harbiden sana ve sizin gibi yöneticilere orada ihtiyaç yokmuş... İki kişi böyle bir başarıya imza atıyorsa, o zaman derhal bırakın...

Alanzınho ile ilgili bu lafların yeri ve sırası mı şimdi? Ayıptır, bu nasıl konuşma? Milletin ağzına sakız veriyorsun bu açıklamalarınla... Madem açıklıyorsun her şeyi Umut'u nasıl kepaze ettiğinizi, Liverpool'a sırf bu olay yüzünden elendiğimizi, o gece Şenol hocanın sizi ve menejerleri nasıl kovduğunu açıklasınıza... Madem açıklıyorsunuz o zaman Yusuf transferindeki beceriksizliğinizi açıklasanıza...

Anlaşılan o ki, başkan (Faruk Özak) yeni yönetimde Mahmut Aksu'yu düşünmüyor, o da bunu sezdi ve herkesten erken davranarak etiket yapıyor.

Başkanın önünü açıyormuş, başkanında sana çok ihtiyacı vardı... Lafa bak izaya gel...

Engin Koltuk
11.11.2010, 14:28
Bu basın açıklamasının bugün yapılmasının neden zorunlu olduğunu açıklayabilir mi Mahmut Aksu? Zorunluymuş. Bırakın bu işleri yahu. İki gün daha bekleyemedin mi? bu mu Trabzonsporluluk.

Bunun yanında bu açıklamanın dengeleri değiştireceğine inanmıyorum. Bursa galibiyeti ile birlikte bizi kimse durduramaz.

Külünkoğlu
11.11.2010, 14:30
Sizinki de laf mı şimdi ?

Bu açıklama gündemin en caf caflı olduğu zamanda yapılmayacakta ne zaman yapılacak ?

Cık cık cık. Sizde hiç işi bilmiyorsunuz canıım...

Her şey Trabzonspor için canııım...

Zaten öyle diye diye yeniliyor her türlü haltlar.

Travelair
11.11.2010, 14:33
"Aday olmayacağım"
Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, aralık ayında yapılacak olağan genel kurulda yönetici adayı olmayacağını bildirdi.

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Aksu, Trabzonspor'da 3 yıldır görev yaptığını anımsatarak, ''Elimizden geldiğince yöneticilik yapmaya çalıştık. Yeni dönemde yönetici adayı olmayacağım. Bu benim kesin kararımdır'' dedi.

Yöneticilik hayatında ilk defa başkan ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarının haberi olmadan bir karar aldığını ifade eden Aksu, ''Yönetimlerde bu tür kararlar almak zordur. Özellikle başkan ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımdan beni affetmelerini diliyorum, hepsinden özür diliyorum'' diye konuştu.

Aldığı kararın ailevi, ekonomik ve sağlık boyutlarının olduğunu, kendi iradesi dışında listeye alınacağını düşünmediğini anlatan Aksu, ''Bu benim kesin kararımdır. Bu kararımın en büyük nedeni babamdır. Daha önce bırakmamı istedi. 'Çatışmalara ve sürtüşmelere girme, ailemiz buna müsait değil' dedi. Sadri beyin tek listeyle Trabzon'dan ve Türkiye'den güçlü bir karma ile devam etmesini dilerim'' dedi.

Aksu, Şener'in asbaşkan olarak Nevzat Şakar'ı listesinde düşündüğü yönündeki söylentilere ilişkin de şunları söyledi:

''Nevzat abi konusunda bir konsensüs sağlandığını biliyorum. Başkan ve asbaşkan adayı Nevzat abi olursa bu benim için önemlidir. Şahsi düşüncem Trabzon'da çok değerli yöneticiler var. Ama bazılarını gereğinden fazla abartıyoruz. Nevzat abi dürüst bir esnaf, iyi bir yönetici ama çok abartılacak bir yönetici olduğunu düşünmüyorum. Olmazsa olmaz değil. Bana kalsa ondan yana tercihimi kullanmam. Başkan öyle tercih kullanırsa başkan benim başkanım saygı duyarım. Bu polemiklerin içinde olmayayım, kararı vereyim, bu polemiklerin dışında kalayım dedim.''

-''ŞENER, ÖZEL BİR İNSAN''-

Aksu, Kulüp Başkanı Sadri Şener'in özel bir insan olduğunu da ifade ederek, ''Kendisini önceden tanıyordum. Çok sevdiğim ve saydığım bir insandı. Ama yöneticilik hayatında yakın ilişkilerimiz oldu. Tek kelimeyle kendisine bir insan, başkan olarak hayranım. Trabzonspor'da bir dönem daha başkanlık yapmasını arzu ediyorum. Yönetimine kimi alırsa alsın, kendisini sonuna kadar destekleyeceğim'' dedi.

Trabzonspor'da 3 önemli hedefin bulunması gerektiğini vurgulayan Aksu, ''Birincisi şampiyonluk, ikincisi borsadaki hisseler, üçüncüsü Bank Asya Birinci Lig'de bir takım. Bu şehrin bir enerji boşaltmaya ihtiyacı var, bu da şampiyonlukla olur'' diye konuştu.

Eskiye göre şampiyonlukların farklı anlamları olduğunu anlatan Aksu, ''Trabzonspor'un 120 milyon lira dolayında borcu var. Şampiyonluk halinde bu borcun yüzde 90'ını silebiliyorsunuz. Hem manevi anlamda hem maddi anlamda şampiyonluk çok önemli'' ifadelerini kullandı.

-OYUNCU TRANSFERLERİ-

Aksu, yöneticilik döneminde yapılan transferlere de değinerek, oyuncu alımlarının teknik heyet ve yönetimin ortak kararıyla gerçekleştirildiğini bildirdi. Sadece Tjikuzu transferinin aklına yatmadığını anlatan Aksu, ''Gabric, Hugo Broos'un listesinin ikinci sırasındaydı. Çok iyiydi ama ihtiyacımız olan bir oyuncu değildi. Alanzinho da çok kaliteli bir oyuncu. O dönemde Yusuf'u alamadık. Yusuf'u alsak bile teknik direktör Ersun Yanal, Alanzinho'yu istiyordu. 'Alanzinho'yu alırsak bize çok katkısı olur' dedi. Fiyatı daha önce çok uygundu ama takım şampiyon olup yılın oyuncusu seçilince bir de kulübüne imza atınca fiyatı 4 milyon avroya çıktı. Pişman değilim ama rakam çok ciddi. Jaja da şahsi düşüncem, Şota'dan sonra Trabzon'a gelen en klas oyuncu'' dedi.

http://www.maraton.com.tr/Aday-olmayacagim_123399.html

Emrah Akcagöz
11.11.2010, 14:34
Gereksiz boş bir açıklama olmuş. Mahmut Aksu'yu beğenirim iyidir hoştur ama bu açıklamanın yerimi şimdi ? Bu tür zamansız açıklamalar takıma zarar veriyor. Madem yeni listede yoksun kongreye yakın bi zamanda söyle bunu.

İnşallah Bursa maçında puan kaybı yaşamayız. Hafta sonu olası puan kaybının nedeni Mahmut Aksu'nun zamansız söylemlerinden biridir..

Travelair
11.11.2010, 14:36
"Şota’dan sonra iyi oyuncu olarak değil , Trabzonspor’a gelmiş en klas oyuncu."

"Jaja da şahsi düşüncem, Şota'dan sonra Trabzon'a gelen en klas oyuncu''

İki farklı kaynaktan aynı toplantının haberi. Şu haberi bile doğru veremiyorsalar kaos ortamından nasıl çıkılır?

Hasan Habip Özbay
11.11.2010, 14:37
yaptığı emekler için teşekkürler bence kararını bi daha düşünüp devam etmeli yürekli insanlara ihtiyacımız var

Ömer Faruk61
11.11.2010, 14:37
Derin Trabzonspor rahat durmamaya devam ediyor.Sadece M.Aksu için söylemiyorum.

İlker Akçay
11.11.2010, 14:47
İyisiyle kötüsüyle hakkında son dönemde çıkan komisyonculuğa varan iddaalara rağmen Mahmut Aksu'yu hep iş bitirici yönetici sıfatıyla hatırlayacağım..

İlk transfer döneminde Mahmut Aksu transfer için gittiyse o transfere bitti gözüyle bakılırdı..

Hakkındaki iddaaların doğruluğunu bilmiyorum eğer doğruysa zaten hesabını verecektir...

Herşey için teşekkürler Mahmut Aksu...

Travelair
11.11.2010, 14:48
Mahmut Aksu'nun Mali Sayman ünvanını kullanarak birçok yalan haber çıkartılacaktır, uyanık olalım

DeAgLeMaNyAq
11.11.2010, 14:48
Dün Samet arkadaşımıza Mahmut Aksu yeni yönetimde banko yer alır diyordum ama o karşı çıkmıştı. Bugün yapılan açıklama da beni baya bir şaşırttı. Ayrılma isteğininin söylediklerinden başka nedenlere dayandığını düşünüyorum. "Babam ayrılmamı istedi" cümlesi beni tatmin etmedi. Mahmut Aksu, Sadri Şener'in özellikle transferlerde en büyük kozuydu. Burada da sıkça sempatiyle bakılıyordu hatta geçtiğimiz yıllarda "Teşekkürler Mahmut Aksu" diye bir konu bile açılmıştı. Bu açıklamanın, daha kongre tarihi belirlenmeden yapılması da düşündürücü. Umarım yeni yönetimde onun yerini alacak kişi de Mahmut Aksu gibi dil bilen, vizyon sahibi genç yönetici profilinde olur...

Celal Demir
11.11.2010, 14:55
bence bu zamanda böyle açıklamalar yapmak iyi değil zaten şu kongre olana kadarki zamanı en az puan kaybıyla atlatmamız lazım bunlar hep takımı olumsuz etkiler bence çok yanlış yapılıyor çok...

Erdal
11.11.2010, 14:56
İyi tarafından bakalım...Bence takım artık böyle gündem değişikliklerine hatta küçük çaplı krizlere karşı bağışıklık kazandı...Etkilemiyor...Bence aldığımız en önemli mesafe bu...Düşünsenize Isparta kampından bu yana yaşadığımız krizleri....Çok önemsiyorum bu durumu....Takımın saha dışından olumsuz gelişmelere karşı duvara sahip olması çok önemli....

salihismet
11.11.2010, 14:59
Trabzonspor yöneticiligini herkes yapamaz, gelisi güzel bir is degildir yöneticilik, nerede ne zaman ne yapacaigini cok iyi
bilmeli Trabzonspor yöneticisinin, yöneticilikte duygusalliginda yeri yoktur.

Sanki yeri doldurulmasi zor birisisinde, önceden böyle bir karar alip yönetime zaman kazandirip yerine baskasinin bulunmasina
yardimci oluyorsun, yok böyle bir sey kardesim.

Yönetici yönettigi takimin cikarlarini düsünür diye söylerler hep, senin bu aciklamalarin Trabzonspora ne gibi menfaatler sagladi
acaba, Mesela Bursa macina daha moralli mi cikacagiz, yada borsada Trabzonsporun hisseleri daha mi yükselecek?

Recep Alkan
11.11.2010, 15:01
Mahmut Aksu'nun gidişine hiç üzülmedim, şaşırmadım da. Doğrusunu söylemek gerekirse HH'nin istifası daha çok şaşırtmıştı beni.

Konuşma zamanı mutlaka yanlı, hemde çok yanlış. Fakat takım üzerinde bir etki oluşturacağını hiç sanmıyorum. Çünkü takım başka boyutlarda yaşıyor bana kalırsa. Şenol hoca dış etkenlerden korumasını çok iyi biliyor ve başarıyor takımını. O yüzden gelecek bir Bursa galibiyeti bu açıklamayı da unutturur.

Fakat ortada ki durum, bir Trabzonspor yöneticisi neden Bursa maçı öncesi bu tür bir açıklama yapma gereği hisseder ?

Her fırsatta yuhalama, başka oyuncu adı zikretme takıma zarar veriyor demeçlerini duyduğumuz isimler şimdi şampiyonluk yolunda ki en önemli maç arefesinde görevi bırakacaklarını açıklıyorlar.

İlginç...

Sefaenes
11.11.2010, 15:02
tamam devam etmek istemeye bilir ama en önemli maclarda böyle olayla eni midemi bulandiriyor. mactan sonra aciklama yapsa daha iyi olur

peker61
11.11.2010, 15:04
Ya yürü git işine açıklamak zorundamısın seçim zamanı listeye girmezsin olur biter açıklama yapmak zorunda değilsin şu yüce Trabzonspor sevginizi bizden uzak tutun yeter ...

Tangerine Dream
11.11.2010, 15:05
Hayrettin Hacısalihoğlu'nun kulüpte tek adam oluşundan en çok o şikayetçiydi, şimdi ne oldu da ben yokum diyor?

Neyse, biz işimize bakalım, balondaki ağırlıklardan bir bir kurtuluyoruz, daha da yükseleceğiz.

Recep Alkan
11.11.2010, 15:07
Aydın abi, arka sayfalarda da anlatıldığı gibi, büyük ihtimal Sadri Şener'in yeni listesinde olmadığını öğrendi, kovulmadan istifa vardır ya, işte bu o....

Travelair
11.11.2010, 15:08
Trabzonspor'da çatışma ve sürtüşme ortamı var demeye getiriliyor ben buna kızıyorum. Cadı kazanı yani. Böyle dedi ise bile babanız neden açıklıyorsunuz diğer aday olabilecek yöneticilerin gözünü korkutuyor, potansiyeli kesiyorsunuz? Bırakın mücadele gücü olan gelsin baştan aman ha demenin alemi be? Anlaşmazlıklarım oldu de geç... Futbolcular da gelmez Trabzon'da yaşanmaz çünkü... Sosyal hayat yoktur... Hem zor kent sürekli baskı altındasındır... Sonra aday olan yönetici adaylığını son gün çekip şehri terkeder senelerce dışardan bakarak vaaz verir... Bu kulübe bu kadar yafta yapıştırıp, benden sonra tufanlarla, bana uymuyorsan tufanlarla hem içerden hem dışardan bu kadar yıpratırsan ne olacak Trabzonspor'un yüksek menfaati?

alan
11.11.2010, 15:11
Allah Şenol Güneş'in yardımcısı olsun,onun ne kadar zor durumda olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz. Adamın işi gücü yok, bu çalkantıları takıma yansıtmayacak.

Yazıklar olsun demekten başka bi şey demek gelmiyor içimden.

TSelif
11.11.2010, 15:13
Eğer biz şampiyon olamazsak bu yıl bunun nedeni ne hakem ne takım ne de taraftar olacaktır arkadaş.
Tek sebebi içimizdeki pislikler !!!

ALLAH bizi korusun içimizdeki şerden .

Not: Pislik olarak Mahmut beyi değil olayları kastettim !

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2010, 15:14
Oh oh..

Takım kirlerinden arınıyor..Hadi canım..

Berberoğlu
11.11.2010, 15:20
Hayırlısı olsun diyelim.

Bugüne kadarki hizmetleri için teşekkürler...

SEDER
11.11.2010, 15:21
sayın Aksu da üç büyükler demiş...

Samet Yildirim
11.11.2010, 15:42
Olmayacagini söyledik zaten :) Cünkü baskan onu listeye almayacakdi...

olmamasi daha iyi...

Ertan 51
11.11.2010, 15:42
Eğer biz şampiyon olamazsak bu yıl bunun nedeni ne hakem ne takım ne de taraftar olacaktır arkadaş.
Tek sebebi içimizdeki pislikler !!!

ALLAH bizi korusun içimizdeki şerden .
Amin amin.
Dediğiniz gibi ne hakem,ne gündüz maçı,ne ist medyası,ne başka bişi,
tek sorunumuz şahsi menfaati ve ihtiraslarını her şey den önde tutan TS vampirleri.
Zaten bizim şampiyonluğumuz Allah'a kalmış,bol bol dua edelim;)

salihismet
11.11.2010, 15:44
Mahmut Aksunun yeni yönetimde olmayacagi aciklamalarini okurken aklima Akcaabatin köylerinin birinde yasanmis bir
olayi getirdi; Ulasim ve iletisimin cok zor oldugu dönemlerde Istanbula gurbete cikan birisinin köye erken dönmesini soran
köylülere; Iatanbulda herkesin her seyden haberi var, önümüzdeki kis bir cuma günü dünyanin kopacagini söylediler, bende
bu yüzden hemen geri döndüm, diye aciklar.

Bu hikayeye coklari inanmis ve namaz kilmayanlar bile hemen namaz kilmaya baslamislar, yalniz ikiz olan
kardeslerin biri kiliyor digeri inanmamis olacak ki kilmiyor, aralarinda biraz rekabet ve husumet oldugu icinde birbirleriylede
konusmuyorlar. Tabi bu arada cumalar gelip geciyor, bir sey oldugu yok, ikizlerden namaz kilmaya baslayan Osman,
bakiyor ki dünyanin kopacagi yok, yaza dogru namaz kilmayi birakiyor. Bu durumu görenler; ya Osman diyorlar niye
namaz kilmayi birakdin?

Kardesim; ben dünyayi yaza kadar cikarttim, hep benim gayretlerimle dünya ayakta duracak degil ya, birazda bizim Mehmet kilsin.

bordo61
11.11.2010, 15:50
Çokta önemli değil

Hizmetlerin için teşekkürler

Erdinç Dilek
11.11.2010, 16:28
bende öyle düşünüyorum

CAFER ÖZER
11.11.2010, 17:03
Bu adam Liverpola elenmemizin başmimarı değilmi ya,
Aman ne kadar üzüldüm.
Hatta GS galibiyetinden sonra istifa etseydi.hiç şaşırmazdım.
Bankasya şartmışda bilmem ne,
Neden Ozaman Akçaabat spora sahip çıkmadınız,Biz o zaman bunları söylerken nerelerdeydiniz.
Nere gidersen git ama bana göre Trabzonspor tarihine iyi bir yönetici olarak geçmedin bildiğim tek şey bu.

Atakan
11.11.2010, 17:13
Hizmetleri için teşekkürler.:)

Fatih
11.11.2010, 17:25
Niye şimdi diye sorarlar adama?

Yemedik!

Hekimoğlu
11.11.2010, 17:43
Hacısalihoğlu'ndan sonra Mahmut Aksu da bırakıyor bu yöneticiler kafalarına göre karar alıp diğer yöneticileri takmayan arkadaşlar olmamaları daha hayırlıdır.Hizmetleri için teşekkürler.

KUTADGU
11.11.2010, 17:46
Yahu ne krizi. Allahınızı severseniz.

Bir basın açıklaması bu sadece.

Ve bu basın açıklamasının nerdeyse hiç bir yerinde mevcut yönetime, mevcut idareye ve mevcut takıma yönelik en ufak bir kötü söyleyiş yok.

Destek ve birliktelikten bahsediyor.

Trabzonspor'un kurdu kendi kurdudur söylemine katılıyorum ama birazcık da aynaya bakmak gereklidir diyorum.
Sorarım size Kongre'ye bir hafta kala ya da iki hafta kala ya da daha öncesinde ya da bundan bir hafta öncesinde ya da bundan iki hafta öncesinde yapılsa bu basın açıklaması yine eleştirmeyecek miydiniz?

Teşekkürler Mahmut Aksu başlıkları açılırken de çoğu kişinin içerikten haberi yoktu, Hayrettin Hacısalihoğlu İstifa naraları yükselirken de çoğu kişinin içerikten haberi yoktu.

Ne yazık ki bazen sürü psikolojisinin etkisini görür oluyorum ben.

Bilinçsiz yöneticiler kadar bu bilinçiz kamuyou da bundan önceki senelerin sorumlusudur kanımca.

Teşekkürler Mahmut Aksu.

İlerde bir gün yine alnının akıyla bu görevi yürüteceksin.

Recep Alkan
11.11.2010, 18:01
Cihan biraz zaman geçmesi lazım kardeşim. Yeniden alnının akı ile görev yapabilmesi için.

Malum bu stres, sıkıntı, yorgunluk onu bayağı bir idare edecek, kendisini toparladığında yeniden gelir yöneticimiz olur.

Acelemiz yok.

Misina
11.11.2010, 18:16
3 yıl önce kurulan takımın transferde iş bitiricisi yöneticisiydi.Yolu açık olsun

KUTADGU
11.11.2010, 18:19
Cihan biraz zaman geçmesi lazım kardeşim. Yeniden alnının akı ile görev yapabilmesi için.

Malum bu stres, sıkıntı, yorgunluk onu bayağı bir idare edecek, kendisini toparladığında yeniden gelir yöneticimiz olur.

Acelemiz yok.

Alnının akı?

Bu ciddi bir suçlamadır diye düşünüyorum Recep.

Şu anda alnı ak değil midir?

Değilse neden? Neler yapmıştır?

Recep Alkan
11.11.2010, 18:25
Alnının akı?

Bu ciddi bir suçlamadır diye düşünüyorum Recep.

Şu anda alnı ak değil midir?

Değilse neden? Neler yapmıştır?

Cihan kalbin bozuk.

Tek kelime suçlayıcı lafım yok yazımda.

Sadece yorgun olabileceğini, dinlenmesi gerektiğini söyledim.

Başkası yok.

KUTADGU
11.11.2010, 18:37
Cihan kalbin bozuk.

Tek kelime suçlayıcı lafım yok yazımda.

Sadece yorgun olabileceğini, dinlenmesi gerektiğini söyledim.

Başkası yok.

Yok yahu, kalbim bozuk falan değil.

Yanlış anlamışım.

Bu kadar basit.

Hatta "Cihan sen yanlış anladın" desen daha bir doğru olurdu, ben de daha bir memnun olurdum.

Ama yapacak bir şey yok

Verba volant scripta manent - Söz uçar yazı kalır-

ilhan
11.11.2010, 18:44
Uğurlar olsun.

Umarım bir daha Trabzonsporla yolu kesişmez. Çok güzel gözümüzü boyadı ve aldandık. Ben de o yanlışa düşenlerdenim. Darısı İhsan Alioğlu başına...

macka61
11.11.2010, 18:45
hizmetleri için kendisine teşekkür eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim

SEDAT
11.11.2010, 18:50
- Zamanlama Gerçekten Felaket ...Hiç Yakıştıramadım...

temel_yilmaz
11.11.2010, 19:16
Her işyerinde olur böyle çalışanların ayrılması normaldir belki daha iyi bir yerden teklif almıştır hizmetleri için teşekkür ederim.Kendisinin yerine daha faydalı biri bulunur inşallah.

Travelair
11.11.2010, 19:20
Keşke şu Boşnak Ali mevzusuna da açıklık getirseydi. Tabi böyle bir olay varsa ya da haberi varsa. İddialar var ve başkan asbaşkan yönetici kimse bu iddialara kamuoyunda açıklık getirmedi. Hergün demeç veren yöneticilerimizden bu hassasiyeti de beklerdim

UmutBaykan
11.11.2010, 19:21
Eğer bu kongre süreci takıma olumsuz etki yaparsa,içimizdeki çıban başlarını taraftar temizleyecektir.

Emirhan Makul
11.11.2010, 19:37
Yokum No Yokum.

güneyli
11.11.2010, 19:53
- Zamanlama Gerçekten Felaket ...Hiç Yakıştıramadım...
Muhterem böyle konulara efsunluyuz.Böyle krizler aşıldıkça daha güçleniyoruz.Endişeye mahal yok.Allah beterini yaşatmasın.

Burak TOSUN
11.11.2010, 19:58
Her önemli maçtan önce bi problem çıkıyordu, baktılar Bursa maçı önemli totem yapalım dediler heralde:D

Bıyıklıoğlu
11.11.2010, 20:00
Her önemli maçtan önce bi problem çıkıyordu, baktılar Bursa maçı önemli totem yapalım dediler heralde:D
Bu toteme göre Antep maçında da İhsan Alioğlu'nun yapması şart :)

bASTURk
11.11.2010, 20:44
Aziz Yıldırım2

Kim varsa ben yokum

Oruç
11.11.2010, 20:53
Az biraz iyi gitmeyelim yani. Geç de kaldınız zaten.

Bu tür şeylerin tesadüf olduğuna inanmıyorum ben. Tam "sonunda olacak" diyoruz, pat hemen bir şeyler türüyor.

Lafa gelince "hepimiz Trabzonspor'luyuz, hepimiz Trabzonspor'un başarısı için..." deniyor bir de.

hodlu
11.11.2010, 21:06
Bizans takımları yönetici ve başkanları 10-15 yıl görev yapıyor bizimkiler 3 yıl'da pes ediyor. Yorumu bizlere ait...

Cafer Bulur
11.11.2010, 21:14
Simdiye kadarki hizmetleri icin tesekkürler,yolu acik olsun.

Görev yaptigi dönem icinde transfer bazinda kendisine verilen görevi yapti bence,basarili oldu.

Daha pasiflerini de gördük mahmut aksu iyi bir genel saymandi diyebilirim.

28TS61
11.11.2010, 21:44
var misin ?

Ilelioglu
11.11.2010, 22:42
Bunu daha sonra aciklasa olmuyor sanki...:rolleyes:

Serdær
11.11.2010, 22:44
Yolu açık olsun.

Onun gitmesi takımın dengesini bozamaz. :o

Şuan hiçbirşey bozamaz ! ;)

İlyas Onat
11.11.2010, 22:53
Hayırlısı olsun.

İsâbet olmuş.

Özkan
12.11.2010, 01:49
Kendisini, bu efsane kadronun kuruluşundaki emeği ve üstün başarılarıyla hatırlayacağız. Kulübümüze verdiği hizmetten ötürü kendisine teşekkür ederim.

Bilâl ÇOBAN
12.11.2010, 02:55
Kararındaki isabetten ötürü teşekkürlerimi iletiniz.

Recep Alkan
12.11.2010, 08:42
Yok yahu, kalbim bozuk falan değil.

Yanlış anlamışım.

Bu kadar basit.

Hatta "Cihan sen yanlış anladın" desen daha bir doğru olurdu, ben de daha bir memnun olurdum.

Ama yapacak bir şey yok

Verba volant scripta manent - Söz uçar yazı kalır-

ASlında kalbin bozuk kısmından sonra :) koyacaktım, ama tam iş .ıkış saatine geldiğinden acele ile yazdım ve koymamışım. Ciddi bir yazı değildi, kusura bakma.

Mahmut Aksu'yu seven yada ona hayran bir insan değildim. Yönetim konusunda ki düşüncelerimi zaten çok iyi ve net biliyorsun. Toptan hepsinin gitmesinden yanayım aslında.

Ama son zamanlarda değişik şeyler oluyor. Sadri Şener sırtında ki kanburları bir bir atıyor, yeni seçime yeni yönetim ile girecek. İsimler kim olacak bekliyoruz. Ama sırf bu kanburlar atıldı diye bile ben Sadri Şener'e şans verilmesinden yanayım.

Bunun nedeni de bazı arkadaşların tabiri ile doğruyu gördüğümden değil. Çeşitli nedenleri var aslında. Mesela,

1) Başkan çok saf bir insan. Yani çabuk inanan, çabuk güvenen, bu benim arkadaşım ise yalan demez mantığı ile çalışan bir insan. Bu nedenle birçok konuda haberi dahi olmadan yanlışa düşebiliyor. (Yada ben bunları böyle düşünmek istiyorum, aksi olması durumunda durum çok vahimdir )

2) Sadri Şener taraftarlarca en çok tepki çeken isimleri bir bir yönetimden bertaraf etti. Ama kendisi, ama başkası tarafından. Bu da demek oluyor, benim gibi hiçbirini istemeyen taraftarlar hariç bir çok kişinin güven oyunu almaya aday bir insan başkan. Hele ki yönetimini sağlam kurarsa.

3) Takım içinde ki huzur. Bunu çok iyi biliyorum. Zaten Şenol Hoca da bir çok demecinde dile getiriyor bunu. Ve takımda ki bazı isimlerin Başkan giderse sorun çıkarabileceğini düşünüyorum açıkcası.

Bu yönetimin yanlışları oldu, hemde çok ve büyük yanlışlar. Hem maddi, hem manevi yanlışlar. Ama görüyorum ki ne olursa olsun, bunlar takımı değil bizi etkileyen yanlışlar. Takım her halükarda işine bakıyor, ee takım iyi ise çok da konuşmaya (en azından şimdilik) gerek de yok demektir.

İlerleyen zamanları göreceğiz neler getirecek bizlere...

Badaloğlu
12.11.2010, 09:35
Mahmut Aksu, Allaha çok şükür bıraktın. Daha doğrusu bırakılmak zorunda kaldın.Zaten Leverpool maçı gecesi yaşananlardan sonra orada nasıl kaldığınıda anlamış değilim :(

Şenol Güneş'e bu kadar yalakalık yapmanı ise hiç anlayamadım.Zira Şenol hoca bildiğim kadarıyla seni zerre kadar sevmez, bunuda herkes biliyor.

Yeni yönetimde Hayrettin Hacısalihoğlu'nun boşluğunu doldurmak için biri isim arandı.Sonunda bu ismin Nevzat Şakar olarak belirlendiği kendisincede bilindiğinden istifa ettiğini düşünüyorum.Bu yüzden asbaşkanlık hayalleride suya düşmüştür.

Bank Asya'dan bahsederken 1461 Trabzonspor'un başarısızlığını dolaylıda olsa kabul etmiştir.İstenseydi 1461 Meydan gibi bir takımı Bank Asya'da kurabilirlerdi. Olmadı bölge takımları olan Rize, Giresun, Sebat gibi takımları pilot takım yapabilirlerdi.Ama onlar yöneticilik oynamak için böyle bir proje geliştirdiler ve olanda trilyonlara oldu.

Diğer taraftan birlik beraberklik mesajları veren (!) Mahmut Aksu'nun daha ismi resmi olarak yeni yönetimde açıklanmayan Nevzat Şakar'a muhalefet etmesi ise bence en ilginç olan durumdur.Adama sorarlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Bu kadar hazımsızlık ancak bizde olur.

ozturk
12.11.2010, 09:40
Karar isabetli ama zamanlama çok kötü tam bursa maçı öncesi.

kasıtlı mı yapıyor yöneticiler bunu?

Tatar Kemal
12.11.2010, 09:54
güle güle canım mümkünse arkana bakmadan git. makukula transferinde ne kadar başarılı bir yönetici olduğunu herkes gördü. 750 bin dolarlık adamı neredeyse 3,5 milyon euro'ya bize kakalıyordun. Allah'tan Sadri başkan devreye girdi de o beladan kurtulduk. tasını tarağını topla, kapı açık arkanı dön ve çık.

bkandil
12.11.2010, 10:13
Yolun açık olsun
Fakat;
Colman transferinde kırdığı bardağın parasını kim ödeyecek? :)

silentpain61
12.11.2010, 10:15
hizmetleri için teşekkür edip uğurlamak lazım,doğru veya yanlış iyi niyetiyle Trabzonsporumuza hizmet etmiş bir yöneticidir.