PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasımpaşa Taraftarının Saldırısı

M.S.SOFU
09.11.2010, 15:04
arkadaşlar kasımpaşa taraftarı taksimde bjk maçı öncesi bir müzik grubunu dövmüş...

hemde suçsuz yere

hemde içlerinde bulunan bir kadınıda dövmüşler...

mutlaka bu durumunda bir savunması olacaktır ama eğer durum böyleyse bence bu insan olmayan mahlukların başlığı hemen kaldırılmalı...

buyrun efenim ekşi sözlükte kendi ağızlarından anlatılan durum:

maalesef, hiç beklemediğimiz bir anda, hiç olmadık bir nedenle başımıza gelebilecek ve hayatımızda hiç hesaplanmamış bir tehdit olarak önümüze dikilebilecek olaydır.

8 kasım gecesi, model grubunun müzisyenlerinin de başına gelmiş olaydır.

kendi kalemlerinden çıkan yazıyı aynen aktarıyorum:

öncelikle şunu söylemeliyim: iyiyiz. vücudumuzdaki çeşitli morluklar ve ezikler dışında hiçbir problemimiz yok. ortopedist kuzenimi de aradım rapor verdim tehdit oluşturacak bir durum da yok. dakika dakika rapor alıyor benden zaten. kırık-çıkık, kısaca risk oluşturan hiçbir durum yok. yani telaşlanmanızı istemiyorum.

şimdi olayı anlatmaya geçiyorum:

yaklaşık iki saat önce, davulcumuz aşkın, vokalistimiz fatma ve ben galatasaray'daki stüdyomuzda kayıtlarımızı bitirmiş eve doğru yola çıkmıştık. gayet neşeli ve heyecanlıydık. istiklal'deki mc donald's ın oraya geldiğimizde yaklaşık 50-60 kişilik bir kasımpaşa taraftar grubu "beşiktaş ananı s.kmeye geldik!" şeklinde bağırarak caddede yürüyordu.

o noktadan sonra gelişen olaylar nasıl gelişti inanın çok net analiz edemiyorum. ön sıradaki 4-5 kişilik bir grup arkamızda artık bir beşiktaş'lı mı gördü, yoksa benim altımdaki siyah-beyaz eşofmana mı takıldılar bilemiyorum. </span>

bakın arkadaşlar abartmıyorum, en az 50 tane gözü dönmüş adam, size şu an tarif edemeyeceğim bir şiddetle bize vurmaya başladı. inanın ağzımızdan ne tek bir kelime çıktı, ne adamlara bir bakış attık. sadece üzerimize öldürmek için gelen 50 tane adam gördük.

öldürmek için vuruyorlardı arkadaşlar. insan evladı, bırakın insan evladına, önündeki boş kutuya bu hırsla, bu kuvvetle vuramaz.

arkadaşlar, hepsini geçtim. biz iki tane adamız. evet buraya kadar bile "insan" olanın aklı almıyor. yanımda 1.55 boyunda 45 kilo bir kadın var. aklınız, dimanız alıyor mu a dostlar?

ne "abi bizim bir alakamız yok" demeye takatiniz var, ne de bunu duyacak adam. ortada durumu fark edecek ne bir polis var, ne de onların biz ölmeden bizi kurtarmasına yetecek zaman.

ben fatma'nın üstüne kapaklanmış kaçırmaya çalışırken, tam birileri dolu bir bira şişesini aşkın'ın sırtında patlattığı sırada mc donald's dan insanlar bizi içeri çekti, ben fatma'yı yaka paça içeri fırlattım ve kapılar kapandı.</span>

arkadaşlar eğer bizi kurtarmasalardı, size teminat veriyorum ölmüştük. hiç şansımız yoktu. inanın durumun şokuyla abartmıyorum. ben kimsenin kimseye böyle vurduğunu görmedim hayatımda. ben böyle bir şeye tanık olmadım.

şimdi, eminim şu ana kadar bir çoğunuz yapmıştır, ama kendinizi benim yerime koyun.

istiklal caddesi.

istanbul.

2010.

saat 22:30

3 genç

üzerimizde provakatif hiçbir kıyafet yok.

ağızlarımızdan çıkan tek bir kelime yok.

o tarafa bakmıyoruz bile.

beşiktaş'lı bile değiliz anasını satayım!

ben takım tutmuyorum, maç bile izlemem ben!

50 tane gözü dönmüş adam yalnızca saf bir nefretle öldürmek için size vuruyor.

yanınızda canınızdan çok sevdiğiniz 1.55 boyunda 45 kilo bir bayan, sizin kalçanıza, göğsünüze, bacaklarınıza, kafa tasınıza, her yerinize gelen öldürmek amaçlı ve zaten ölümcül darbelerden nasibini almasın diye kapaklanmış sadece "abi bizim alakamız yok!" diye bağırıyorsunuz.

ve sonra tesadüfen bir kaç kişinin sizi açık kapıdan içeri çekmesi sayesinde canınızı kurtarabiliyorsunuz.

benim yerimden düşünün.

şimdi beni bu insanları sevmeye kim ikna edecek?

beni bu "güzel" ülkenin "güzel" insanlarını sevmeye kim ikna edecek?
bu insanlar ezilmesin diye eylem yapmam için beni kim ikna edecek?

sevdiğimin istanbul'unu temiz tutmak için ben motivasyonu nereden bulacağım?

ben bu ülkeye neden emek vereyim?

ben, bu insanların teker teker, istisnasız, sorgusuz sualsiz katledilmesine neden karşı çıkayım?

bırakın bana, "aslında onu oraya getiren şartları tartışmak lazım," ayaklarını.

sen orada değildin. orada ölmek üzere olan bendim, ben. sebepsiz yere. yok yere. ben müzisyenim. ben albüm kaydediyorum. ben üniversite öğrencisiyim. ben 23 yaşındayım. ben hiç suç işlemedim. ben kimseyi kışkırtmadım.

bana bu insanların neyini savunacaksın?

ben neden bu insanları öldürmek istemeyeyim?

bana bunu açıklayın.

ben neden bu insanların benimle eşit olduğunu düşüneyim.

neden yaşama hakları olduğunu savunayım?

işte ilkin böyle düşündüm. aslında hala da biraz böyle düşünmüyor değilim.

her şeyi bırakıp kaçmak istedim sadece.

hiç kimse hiçbir şey için değmez dedim.

hele bu ülke. hele bu insanlar.

bırakın bana "geri bıraktırılmış" ayaklarını, dedim.

onlar bu ülkedeyse ben de bu ülkedeyim.

ben onlardan çok daha fakir büyüdüm.

ben onlardan çok daha fazla ezildim. bunları kuşkusuzlukla söyleyebilecek kadar sert geçti çocukluğum benim.

bu insanlar daha geçen günlerde, şehit anneleri için imza toplayan adamları dövdüler. evet yine kasımpaşa taraftarları.

bugün rastgele 3 genci öldürmek istediler?

biz bir grup genç olarak, çok ciddi çevreci-aktivist bir hareketin teorik altyapısını oluşturmakla meşgulüz şu aralar.</span>

şimdi beni devam etmeye kim ikna edecek?

bu insanlar için çaba sarf etmeye beni kim ikna edecek?

ama işte!

bunları yazarken bile kendime inanmıyorum.

çünkü eminim, yarın bin katı hırsla sarılacağım o projeye. bir istiyorsam bin istiyorum şimdi. sebebini bilmiyorum ama öyle. içimden öyle geliyor işte!

gece gece kafanızı şişirdim.

sadece neyle karşı-karşıya olduğumuzu, neyi değiştirmeye çalıştığımızı en çıplak gerçekliğiyle karşısında nefes alırken görmüş birinin birinci ağızdan düşünceleri bunlar.

şimdi iyi sayılırız. biraz kas gevşetici, ağrı kesici aldık.

vücudumun her tarafı mosmor, ezik ve çürük içinde.

sevgiler.

mor.

can temiz

link:http://www.eksisozluk.com/show.asp?t...da+dayak+yemek (http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=taksim%27in+ortas%C4%B1nda+dayak+yemek)

M.S.SOFU
09.11.2010, 15:42
kasımpaşa kulübünden beklenen yanıt

http://www.ksk1921.com/images/main_bck.gifAnasayfaya Dön (http://www.ksk1921.com/default.asp) // Ksk 1921 Özel (http://www.ksk1921.com/kategori.asp?cat_id=8)
Karakter boyutu : http://www.ksk1921.com/images/font_01.gif http://www.ksk1921.com/images/font_02.gif http://www.ksk1921.com/images/font_03.gif http://www.ksk1921.com/images/font_04.gif

http://www.ksk1921.com/haber_img/2717af404387fe4c1dff92c59bdc9117_1272196194.jpg
İstiklal Caddesinde İstenmeyen Olaylar
Dünkü Beşiktaş maçına giderken istiklal caddesinde istenmeyen olaylar yaşanmıştır.
9 Kasım 2010 Salı 15 : 14

Beşiktaş maçı içni istiklal caddesine çıkan taraftarlarımız arasında bir kaç kendini bilmez beşiktaşla bağlantısı olmayan ve kendi yolunda ilerleyen 3 kişiye amaçsızca saldırmıştır. Yanında arkadaşlarıyla yürüyen ve maçla ilgili hiç bir alakası olmayan vatandaşa haksız yere saldıran sözde Kasımpaşa taraftarı olan ama Kasımpaşamızın adını böyle olaylarla kirleten kişileri şiddetle kınıyoruz. Olayda darp alan Can Temiz arkadaşımıza ve arkadaşlarına. Gerçek Kasımpaşalılar olarak özür diliyoruz.
ekşi sözlükte konuyla ilgili başlık açan mağdur arkadaşımızın yazısının altına mesaj atan bazı yazarlarada burdan seslenmek istiyoruz. Bir kaç dengesiz insanın yaptığı olayı tüm Kasımpaşaya yıkmak bu olayın olması gibi ayıptır..
Bu tür olayların önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız. Olayda saldırıya uğrayan arkadaşlardan tek tek özür diliyoruz...

Harun-61
09.11.2010, 15:49
öncellikle, yazida müstehcen bir yer var. orayi düzeltelim lütfen.

onun disinda bu 50 kisiyi bulacaksin, yermisin yemezmisin....serefsizler ! ahmak insanlar.

.

Paksoy
09.11.2010, 15:50
Şerefsizler,bu tipler yanında kız olan erkeklere kıl olan tipler heralde

M.S.SOFU
09.11.2010, 15:59
öncellikle, yazida müstehcen bir yer var. orayi düzeltelim lütfen.

onun disinda bu 50 kisiyi bulacaksin, yermisin yemezmisin....serefsizler ! ahmak insanlar.

.
tamamdır düzelttim o kısmı

kusura bakmayın,dikkat etmedim...

M.S.SOFU
09.11.2010, 16:06
ve arkadaşlar işin garibi şu ki

*bu haber hiçbir basın yayın organına yansımadı,

*bu olayda saat daha 22.30 olmasına rağmen bizim milyarlarca paralarımızla geçinen ve bizi koruduğu söylenen fakat her olayda en geç gelenler olan polis hatta ''minicooperlı polisler'' nerede?

*acaba bu dayak yiyen arkadaşları orada dükkanın içerisine çeken olmasaydı 3 kişi b.k yoluna mı gitmiş olacaktı,21. yy da hala insan hayatı bu kadar ucuz mudur?

*farz edelimki bu arkadaşlar ölmüş olsaydı bu ayıp bir özürle saklanacak kadar küçük müdür?

*bu memlekette bir şeyin haber olması için illa birinin ölmesi mi gerekiyor

*hatta ve hatta bu toplumsal cinnetin sebebi nedir?

sonra yukarıda denildiği gibi gel bu ülkenin insanlarına hizmet et.

hepsini süründürüp işkence edeceksin,her ilde ohal uygulayacaksın...

bu ülkede bütün gelişen olaylar bu toplumun insanca yaşamasını bilmediğini gösterir.

ha iyi insanlar mı?

tıpkı kutsal kitabımızda dediği gibi ''kurunun yanında yaşta bazen yanabilir''

bkz.helak olma olayı

Since1912KsK
09.11.2010, 16:14
2 sezon önce stadda gerekeni yaptık hepsi kaçtı geçen sene istanbuldaki play off'larda istiklal caddesinde yürüyen karşıyaka formalı insanlara 20 - 30 kişi saldırdılar haberleri malesef geç aldık her zaman yaptıkları iştir bu kasımpaşalıların türkiye kupasında eşleştik maç burada bakalım buraya gelmeye yürekleri var mı ? haberi görünce hiç şaşırmadım resmi siteden yapılan açıklama tamamen traş kasımpaşalı ergenlerin her zaman yaptığı iş.

İsmail Coşgun
09.11.2010, 16:44
Ayıptır yeminle...

Malesef bütün taraftarlar grupları içinde böyle magandalardan çok sayıda var... Kendilerini hiçbir platformda ıspatlayamamış, eğitimsiz, böyle gruplarda kimlik arayan, ne olduğu belli olmayan kişilikler. Böyle sorunların tüm sebebi sosyal psikoloji...

Bir kaç kişinin yaptığı terbiyesizliği tüm klübe yıkmak da yanlış tabi...

Eğitim şart!

Misina
09.11.2010, 17:51
Olayı yapan Trabzonlular olsa Linç Kampanyası başlardı.

sessizkral_1
09.11.2010, 17:59
Bu sadece kasımpaşa değil bütün taraftar grupları için geçerli.

"TOPLULUK" psikolojisi ile önüne gelene saldıran tipler halk dilinde Holiganizm.Bu tip adamlar yanlız başına yürürken adım atmaktan korkarlar.15-20 kişi olunca aslan kesilirler.

Ahmet Faruk
09.11.2010, 18:33
Salak bunlar.
Vallahi salak.
Yani orada bulunan 3 kişi bjk ile alakalı olsaydı bu tarz bir olay gayet normal ve yerinde olacaktı.
Bir de birkaç kendini bilmezmiş olayı yapan. Yahu o bir kaç kendini bilmeze "Hoop" diyecek kaç kendini bilir vardı orada ki olayı İstiklalde yürüyen kasımpaşalılara yıkmayalım.

Dangalak bunlar, gerçekten sorunları var bu insanımsı mahlukların.

M.S.SOFU
09.11.2010, 18:40
çocuklar akşam ntv ye çıkıcaklarmış ekşi de ki başlıktan edindiğim bilgilere göre

olayı iyice öğrenir başlığı değiştirmek gerekirse değiştiririz arkadaşlar

Burçak
09.11.2010, 19:01
yazıklar olsun be

iskenderunlu
09.11.2010, 19:22
Trabzonspor'a gelince dostuz diyorlar masum insanlara gelince hayvanlaşıyorlar onların hepsi GFB(Genç Fenerbahçeliler) üyesi zaten oldum olası sevmedim kasımpaşa yı

kasimuctas
09.11.2010, 19:36
kasımpaşalıyım ve de bundan hiç de gocunmam.

lakin bu olaydan sonra, olayı ve içeriğini iyice anlayamayanlar (beyinleri o kadar çalışmıyor sanırım) suçu kasımpaşalılar’a atmışlar. yani; demek istemişler ki, "bu kasımpaşalılar kıro, medeniyetin ne olduğunu bilmeyen, cahil, eğitimsiz, barbar insanlar sürüsü." gayet net anlaşılıyor bu tanımı yapmaya çalıştıkları ama onlar maalesef sınırlı kapasiteleriyle olaya baktıklarından gerçeği göremiyorlar. ben de göstermeye çalışacağım. bu yüzden bu insanlara şu üç soruyu soruyorum:

1. 14 mayıs 2006 denizlispor fenerbahçe maçından sonra, son maçta giden şampiyonluğa öfkelenen bir grup fenerbahçe taraftarı bağdat caddesi’nden o an geçmekte olan ve aracının içinde sarı kırmızılı galatarasay bayrağı olan birisine saldırmadı mı? arabasına vurmadılar mı? ne diyeceksiniz?
2. 24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçına giden galatasaray taraftarları zincirlikuyu metrobüs durağında gördükleri fenerbahçe formalı vatandaşa üstelik ufacıcık çocuğu yanındayken saldırmadılar mı? linç etmeye kalkışmadılar mı? ne diyeceksiniz?
3. 19 eylül 2010 fenerbahçe beşiktaş maçına giden beşiktaş taraftarları metrobüste gördükleri fenerbahçe formalı ve de atkılı taraftarları metrobüsün içinden alarak dövmeye çalışmadılar mı? metrobüse zarar vermediler mi? ne diyeceksiniz?

şimdi kasımpaşaspor taraftarlarının bu yukarıdaki taraftarlardan bi farkı var mıdır? yoktur. (vardır diyenin beyninden şüphe ederim) peki neden genelleme yapılmaya çalışılıyor? neden suç tüm kasımpaşalılara mal edilmeye çalışılıyor? semt takımı olduğu için ve de kasımpaşa’yı yaftalamanın daha kolay olmasından dolayı. (bir de başbakan faktörü var. oraya girmiyorum. merak eden varsa oyumu da vermedim.)

peki o zaman. “onlar üç büyüklerin taraftarı ama. onlar sabit bir yerde oturmuyor ki. her semtten insan var orda” diye düşünen kısır beyinlere de şöyle bir örnek veriyorum:
17 mayıs 2010 kasımpaşaspor karşıyaka maçı dönüşü (ya da gidişi) karşıyaka taraftarları uşak yolunda ilerleyen iki kişinin bindiği motosiklete el ve kol hareketi yapıyorlar ve sonrasında ise içlerinden biri şarap şişesini fırlatarak birinin ölümüne, diğerinin yaralanmasına neden oluyor. şimdi ben “karşıyaka için modern bir yer, ekonomik açıdan gelişmiş, eğitimli insanlar yaşıyor” diyen birine “hadi canım paralı magandalar, görgüsüzler, eğitimli cahiller sürüsü orda yaşıyor” desem ve yukarıdaki örneği versem ne olur? aynı şey olmaz mı? birkaç holiganın, kendini bilmezin yüzünden tüm karşıyaka’yı suçlamak mantıklı mı? o zaman aynısı benim semtime de yapılamaz. yaptırtmam.

bu olay holiganizm ve fanatizmin getirmiş olduğu bir şiddettir. maalesef illet haline de gelmektedir. çünkü toplum olarak şiddete meyilliyiz. her yerde, her şartta, her zaman karşımızdakinin kim olduğuna, ne söylediğine, ne düşündüğüne, nasıl davrandığına bakmaksızın şiddet uyguluyoruz. çözümü şiddette arıyoruz.

bu holiganizm ve onun getirdiği şiddet ortamı şu tezahürat tribünlerden silinmedikçe dinmeyecektir:

“futbol şiddettir
futbol holiganlıktır
futbol adam bıçaklamaktır.”

not : taksim’e de (yani istiklal caddesi aslında kastedilen) bu kadar yüklenmeyin artık. 1930lu, 40lı yıllarda takım elbisesiz, kravatsız çıkılmayan ve kravatsız çıkanın ayıplandığı yer de taksim’dir, bombaların patlatıldığı, insanların şiddette maruz kaldığı ve öldürüldüğü yer de taksim’dir. yani taksim hep aynı taksim’dir, değişen insanlardır.

not 2: "marjinaller dayak yiyor" meselesi değil bence. taksim'de bir sürü marjinal var. piyango yapıp onlara saldırmadılar herhalde. ben olayı siyah beyaz eşofmana bağlıyorum.

şiddete maruz kalan arkadaşlara da büyük geçmiş olsun.

saygılar…

kasimuctas
09.11.2010, 19:38
Not: Geçen haftalarda Trabzon'un bizi yendiği 7-0 maçta stat dışında kalan Trabzonsporlu bir öğrenciyi stada sokan ve aramızda maçı izlettiren biriyim. Bir camiaya laf söylerken genelleme yapmayınız. Düşman kazanmak kolay peki dost ?

Hürgün Aygün
09.11.2010, 19:42
Rezillik bunların yaptığına hayvanlık dersek çok net söylüyorum hayvanlara hakaret olur.

SEDAT
09.11.2010, 19:47
- Kasımpaşa'nın Kaçıncı Hayvanlığı Sayamıyorum artık...

- Eğer Bizim Maçtan Sonra Olsa Trabzonlu Barbarlar Diye Başlık atılırdı...

- Müzik Grubuna saldırmışlar , adamların Üstünde Hiçbir İşaret Bile yok , Hayvanüstü Herifler Tek Kelimeyle...

SEDAT
09.11.2010, 19:49
Not: Geçen haftalarda Trabzon'un bizi yendiği 7-0 maçta stat dışında kalan Trabzonsporlu bir öğrenciyi stada sokan ve aramızda maçı izlettiren biriyim. Bir camiaya laf söylerken genelleme yapmayınız. Düşman kazanmak kolay peki dost ?

- Ya sen Neyi Savunuyosun Geçen sezon ve Bu Son Maçta Bize ettiğiniz Küfürleri Herkes Biliyor...

- Sapanca 3.Ligdeyken 2.ligde Olabilir , Kasımpaşayla aynı Gruptaydı Oynayan arkadaşalrımın anlattıkları şeyler Dudak Uçuklatır...

- Ondan sonra Birkaç Kendini Bilmez Oluyor , Tabi ya Ne Güzel Mazaret...

Murat GENEL
09.11.2010, 19:52
İstiklal bizim kalemizdir gibisinden laflar ediyodunuz bizim maçta İstiklalden yürüyerek stada gittik bi tane ''delikanlı'' çıkmadı karşımıza..Bizim tribünden bilet almayın sizin zararınıza olur dediniz 3 blok bilet aldık..Gittiniz 60 yaşında adama gider yaptınız o da altta kalmadı hani :) neyse KSK sizi bekliyor.. :)

Özkan
09.11.2010, 19:54
kasımpaşa kulübünden beklenen yanıt
İstiklal Caddesinde İstenmeyen Olaylar
Dünkü Beşiktaş maçına giderken istiklal caddesinde istenmeyen olaylar yaşanmıştır.
9 Kasım 2010 Salı 15 : 14

Beşiktaş maçı içni istiklal caddesine çıkan taraftarlarımız arasında bir kaç kendini bilmez beşiktaşla bağlantısı olmayan ve kendi yolunda ilerleyen 3 kişiye amaçsızca saldırmıştır. Yanında arkadaşlarıyla yürüyen ve maçla ilgili hiç bir alakası olmayan vatandaşa haksız yere saldıran sözde Kasımpaşa taraftarı olan ama Kasımpaşamızın adını böyle olaylarla kirleten kişileri şiddetle kınıyoruz. Olayda darp alan Can Temiz arkadaşımıza ve arkadaşlarına. Gerçek Kasımpaşalılar olarak özür diliyoruz.
ekşi sözlükte konuyla ilgili başlık açan mağdur arkadaşımızın yazısının altına mesaj atan bazı yazarlarada burdan seslenmek istiyoruz. Bir kaç dengesiz insanın yaptığı olayı tüm Kasımpaşaya yıkmak bu olayın olması gibi ayıptır..
Bu tür olayların önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız. Olayda saldırıya uğrayan arkadaşlardan tek tek özür diliyoruz...

"Özrü kabahatinden beter" dedikleri tam olarak bu açıklamadır. Bu açıklamayı kaleme alan şahıs -ki bu noktada klavyeye rastgele basarak anlamlı bir yazı yazan şempanzeler aklıma geldi- beşiktaşlı olmanın bir suç olduğunu ve beşiktaşlıların dayağı hak ettiğini söylemeye çalışıyor.

Şimdi, bu olayda mağdur olan arkadaşlarımız silah taşıyor olsalardı ve kendilerine saldıran hayvan sürüsünü uzaklaştırmak için ateş açsalardı (Saldıran köpekler taşla kovalanır ama malum, İstiklal Caddesi'nde taş bulmak zor) ve sürünün üyelerinden birisini öldürselerdi ne olacaktı? Bu hayvanlar insan olarak kabul edilecek ve "Bireysel silahlanma çok rerörerö" temalı saldırıların hedefi olacaktık. Mağdur arkadaşlarımız kendi işinde gücünde, silah taşımayı akıllarının uçlarından bile geçirmemiş temiz insanlar oldukları için az daha ölüp gideceklerdi ve biz bu vahşiliği "koskoca bir camiaya mâl etmemek" adına olayı unutup gidecektik.

İdris Toksoy
09.11.2010, 22:47
Rakip takım taraftarı olmamalarını,sadece giydiği eşofmanın renklerinden ötürü saldırıya uğramalarını,haklı olmalarını veya mağdur olmalarını HEPSİNİ GEÇTİM.
Gücü yetmeyene veya gücü olmayana toplu halde saldıranlara hayatım boyu kin beslemişimdir ve içimden ah etmişimdir.Heleki saldırıya maruz kalan arkadaşların ahı sürünün hepsine yeter de artar bile.

Mayls
09.11.2010, 23:36
Olsa olsa insanlık olur bunların yaptığı.
Yoksa siz hiç gereksiz yere savaş çıkartan hayvanlar gördünüz mü?

Ahmet Başkaya
09.11.2010, 23:39
Hayvana hakaret etmeye ne gerek var .

İskender66
09.11.2010, 23:51
Olayı kimse tasvip edemez. Yalnız bu olayı tüm Kasımpaşalılara mal etmek yanlıştır. Genelleme yapmak son derece yanlış olur. Her şehrin yada her kesimin içinden bu tür insanlar çıkabilir. Bazı arkadaşların yorumlarını okuyunca ağzım açık kaldı. Sanki "bütün Kasımpaşalılar hayvandır" manasına gelen yorumlar yazılmış. Olay utanç verici. Bazı yorumlar ise vahim..

Bekir
10.11.2010, 00:00
Trabzonlu herkesi Ogün Samast'la aynı kefeye koyanlara laf anlatmaya çalışırken bu başlığı görünce boşa çabaladığımı anladım,insanları genellemek çok kolaymış...

Tamam olay yanlıştır olayı yapanlar Her ne suretle olursa olsun şerefsizdir Fakat bunu genele vurmak Bize yakışmıyor...
Aynı şekilde Bize genelleme yapılsa ne tepki gösterceğimizi düşünün...

Belki şuanda Birçok Kasımpaşa taraftarı bu olayı yapanlardan utanıyordur,Belki birçoğu bu olayları yapanlara bizim gibi küfrediyordur...

Genelleme yapmadan sadece bu olayı yapanlara konuşmak çok daha mantıklı...

Sonuçta Futbol takımı belli bir Grubu temsil etmez Farklı farklı kitlelerden oluşur...

magicyattara
10.11.2010, 00:03
Can Temiz'in yazısını okudum da tüylerim ürperdi..kelimeler kifayetsiz..

Var mı böyle bir şey yahu..bu ne ya..

İsmail Coşgun
10.11.2010, 00:15
Olayı kimse tasvip edemez. Yalnız bu olayı tüm Kasımpaşalılara mal etmek yanlıştır. Genelleme yapmak son derece yanlış olur. Her şehrin yada her kesimin içinden bu tür insanlar çıkabilir. Bazı arkadaşların yorumlarını okuyunca ağzım açık kaldı. Sanki "bütün Kasımpaşalılar hayvandır" manasına gelen yorumlar yazılmış. Olay utanç verici. Bazı yorumlar ise vahim..

:alkış:

Trabzonlu herkesi Ogün Samast'la aynı kefeye koyanlara laf anlatmaya çalışırken bu başlığı görünce boşa çabaladığımı anladım,insanları genellemek çok kolaymış...

Tamam olay yanlıştır olayı yapanlar Her ne suretle olursa olsun şerefsizdir Fakat bunu genele vurmak Bize yakışmıyor...

Belki şuanda Birçok Kasımpaşa taraftarı bu olayı yapanlardan utanıyordur,Belki birçoğu bu olayları yapanlara bizim gibi küfrediyordur...

Sonuçta Futbol takımı belli bir Grubu temsil etmez Farklı farklı kitlelerden oluşur...

:alkış:

Olaylar ne kadar iç acısıysa burda yapılan yorumların bir çoğu da vahimdir. Şu maçta bize böyle yapmışlardı bu maçta bize böyle yapmışlardıyla arpa boyu kadar ilerleyemeyiz.

Burçak
10.11.2010, 00:40
birde haber yapılmış falan gurup bizim üzerimizden reklam yapmaya çalışıyor diye :S
Özürleri kabahatinden beter.

kasimuctas
10.11.2010, 01:03
Şahsım adıma söylüyorum bu olayı yapan tipler yüzünden inönüye deplasmana gitmiyorum. Kendi tribünümde kulağımı bir kırık koltuk koparıyordu. Bu konunun başlığı tüm kasımpaşa taraftarına hakarettir. Unutmayın bölücülerin tek rahatça eylem yapamadığı bir semtte neden şehit ailelerine para toplayanlar tartaklansın.

Olayın Ası Bsi değil bu Türkiye'deki yükselen holiganizmdir. Sosyal paylaşım sitelerinde, forumlarda görüyorum "şiddeti tasvip eden konuları". Adamın kafası boş arkadaşlar. İdeali yok birkere. Kendini ait hissedeceği bir ortamı yok. Ve bu boşlukta kalan boş insanlar tribünde kimlik arıyor. İstiklal caddesinde bjk ananı s.kmeye geldik diye bağıranların videosunu izleyince daha iyi anlıyorum boş insanın neler yapıcağını. Siz şimdi bu tip adamlarla tutup sadece maça gidip maçını izleyip evine giden insanları bir tutuyorsunuz.

Sizden bir grupta ÖDP lilari tartakladı. O bölücü tipleri basın masum gösterdi. Trabzon taraftarı hakkında neler yazdı basın fakat kimse trabzon taraftarı barbar demedi. Dikkat edin ogünde mahalle baskısı başlıkları atanlar bugünde aynısını yapmaya çalışacaklar.

O gruba saldıran şerefsizler elbet fişlenecektir. Ama şu soruyuda soracak o zaman millet;

* Kadıköye giderken metrobüs kıranlar
* Trabzonla berabere kalıp hıncını siyah beyaz damalı arabadan çıkaranlar
* Tribünde adam vuranlar
* Maça giderken yolda ekmeğinin peşindeki insanları öldürüp, market yağmalayanlar

Görüldüğü gibi bu sadece Kasımpaşa'daki magandaların değil, tüm Türkiye'deki magandaların yaptıklarıdır.

kasimuctas
10.11.2010, 01:10

Aynen sayın abicim o maganda sürüsü yüzünden adımız çıkıyor. Daha önce iki defa inönüye maça gittim İstiklalde küfür etmek için gün sayıyor bu tipler. Gelişimini tamamlıyamıyan bu hayvanlardan utanıyorum.

seyyah61
10.11.2010, 03:02
Sevdigim bir grup Model grubu. Hepsine gecmis olsun. Istiklal caddesinde en merkezi yerde olmus olay. Büyük ihtimalle mobese kamerasi vardir oralarda. Yapanlar tespit edilip gereken ceza verilsin. Kasimpasa kulübü de özürünün karsilik bulmasi icin olaya karisan gruptaki tüm taraftarlari stada almama gibi bir cezaya captirmalidir. Cok zor sey degil bunlar.

GuRBeTCii61
10.11.2010, 06:29
Serefsizler!! boyle insanlara yermisin yemezmisin..

Murat'
10.11.2010, 07:54
Akli basinda olan hickimse boyle birsey yapmaz o yuzden bu konuda genelleme yapmamiz cok ama cok yanlis.Ona bakarsaniz bizim ......lar da malum mac gunu birilerine laf atip sonra hep beraber bir katilin adini soylemeye baslamislardi.

Murat'
10.11.2010, 08:01
- Kasımpaşa'nın Kaçıncı Hayvanlığı Sayamıyorum artık...

- Eğer Bizim Maçtan Sonra Olsa Trabzonlu Barbarlar Diye Başlık atılırdı...

- Müzik Grubuna saldırmışlar , adamların Üstünde Hiçbir İşaret Bile yok , Hayvanüstü Herifler Tek Kelimeyle...

Bu konuda genelleme yapmayin Allah askinda ben bizimkilerin de neler yaptigini biliyorum.

Ornek vermek gerekirse malum cinayetten sonra birkac tane kendini bilmez taraftar beyaz bere giyip biz malum sahsa destek vermek icin bere giydik diyip bir guzel siritabiliyor mesela.Bu olaydan daha da buyuk hayvanlik bence.Baslikta hayvanlik lafi gectigi icin buraya da yazmayi uygun gordum.

Gelelim ikinci olayala, bu daha da buyuk bir barbarlik.Urfa'da kupayi almisiz. lavoboya girdik ulan bir de ne gorelim bizimkiler lavabolari kirrip dokmeye basliyorlar, ulan ne zorun var senin o lavaboyla.Devletin malina zarar veriyorsun, hayvan bile daha iyidir zira hayvan saga sola zarar vermez.

Gelelim yasanan son olaya, sacma sapan bir sebepten dolayi bir siyasi partiyi hedef aliyorsun sonra da hep bir agizdan buyuk bir ovuncle bir katilin ismini soyluyorsun.

Ne yapmamiz gerekiyor simdi bu yapilanlari butun Trabzonspor taraftarina yansitmali miyiz ?

O yuzden bu konuda da genelleme yapmayin.

magicyattara
10.11.2010, 09:02
Adamın kafası boş arkadaşlar. İdeali yok birkere. Kendini ait hissedeceği bir ortamı yok. Ve bu boşlukta kalan boş insanlar tribünde kimlik arıyor.

Maalesef bu sorun her yerde var..ülkenin sorunu bu..sosyal problem..

Hüseyin Bağdat
10.11.2010, 09:11
Hemen hemen her taraftar grubunun içinde kendini ıspatlamaya çalışan kişiler var. Bunlar sağa sola saldırarak birşey olduklarını sanıyorlar...

Gamze
10.11.2010, 10:45
Başlık forum yapısına uygun olmadığı için değiştirilmiştir.

Külünkoğlu
10.11.2010, 10:59
Bir müzik grubuna yapılınca böyle haber değeri olabiliyor.

Aynı güruh tarafından geçen sene bizim taraftarımıza yapılan hele de bayan arkadaşlarımıza yapılan neydi ?

Tolunay Abdioğlu
10.11.2010, 11:29
Geçen sene 3-1 kazandıkları maçtan sonra.15-20 kişilik bir grupla üzerimize(4 kişiydik) yürüdüler.Küfürler,hakaretler havada uçuyor.Aynı anda bir bayan taraftarımıza yaptıkları çirkin hareketler vs...

Biz o anda elimizden geleni yapmaya çalıştık.Ama yeterli olmadı tabii!

Böyle insanları Terörist ilan edip bir terörist gibi muamele görmeleri için elinden geleni yapması lazım insanların!

ARAF
10.11.2010, 14:32
yapanlara ağır ceza vereceksin sorun çözülecek
bazı başkanların yaptığı gibi kavga edenleri gidip karakollardan kurtarmayacaksın
eğitim falan hikaye

M.S.SOFU
10.11.2010, 18:05
kesinlikle arafa katılıyorum

cezayı arttıracaksın

ingiltere liverpool everton maçından sorna yaptı bu işi.

her stada kamera koyuldu

madem bu lig çok değerli(!) o değerli paracıkları trasfere değil zorla güvenliğe ayırtıp bu adamları içeri almayacaksın

diğer şekilde dışarıda ki vatandaşlarada polis sahip çıkması lazım ama nerde...

hikaye...

Uğurtan
10.11.2010, 18:31
Darp ciddi bir suçtur..

Yakalayacaksın kasten adam öldürmeye teşebbüsten yargılayacaksın..

Bakalım tekrarı oluyor mu?..

Enes
10.11.2010, 18:56
Bencede olay kasımpaşanın değil Türkiyenin sorunu...
Öyle merkezi bir yerde saldırıyı yapanları yakalamak zor olmasa gerek ,inşallah yakalanırlar..
Yaralananlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum...

tetsusabri
10.11.2010, 23:28
Bu Bizim Araştırmamız..

Yaptığımız araştırmalar neticesinde, Model isimli bir Rock grubu üyesi olarak grubunun reklamını yapıp kendilerinin tanınmasını sağlayacak şekilde KASIMPAŞA taraftarını kötü gösteren şahsın Beyoğlu çevresindeki herhangi bir Hastane veya sağlık ocağında tedavi gördüğüne dair en ufak bir kayıt bulunamamıştır. Bu şahsın popüler bir çok sitede bu olayı reklam aracı yaptığı bir gerçektir. Beyanları çelişkilerle doludur. Olayın saat 22:00nsularında olduğunu söylemiştir. Kasımpaşa Taraftarı saat 22 35 gibi stattan çıkarılmıştır. Siyah beyaz şofman altı yüzünden dayak yediğini belirtmiştir. O saatte binlerce kişinin geçtiği İstiklal caddesinde yüzlerce kişinin bu renkleri giysi olarak kullandığını tüm toplum bilmektedir. Neden bu şahıs ve yanındakiler seçilmiş olsunki?
Ayrıca KASIMPAŞA taraftarını şehit annelerine imza toplayan kişileride darp etti diyerek yalanlarına destek aramaktadır. Kendisine dava açılacağını duyduğu anda yazmış olduğu yazıyı kaldırmıştır.Şahsın medyayı kullanarak grubunun reytingini arttırma hedefi tutmuştur. İzmirli olması da ayrı bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmıştır.Bir Taraftar sitesinde olayı siyasileştirerek bu olayı gündemde tutmaya çalışmakta gayret gösteren bazı takım taraftarları da semtimize olan husumetlerini alenen ortaya koymaktadır. Bahsedilen sitenin siyasi görüşü henüz ilk girişte kendini belli etmektedir. Taraftarımızı da bir kalıba koyarak herkesi aynı siyasi görüşteymiş gibi göstermeye çalışan bir çok üyenin de kendi tribünlerinde pasif ve silik kişiler olduklarını öğrenmiş bulunmaktayız.Daha önce de bu sitede taraftarımıza, yanlı tutum sergilenmiş olduğu duyumunu almıştık.KASIMPAŞA taraftarlarından ricamız bu siteye yorum yazarak daha fazla reyting çabalarına ortak olmamalarıdır....

Alttaki Mesajda Model Grubunun Özür Mesajı.İş Ciddiye Binince Nedense Geri Çekildiler..

8 Kasım 2010 gecesi Facebook sayfamda paylaşmış olduğum “İstanbul’un ortasında dayak yedik!” başlıklı yazım hakkında. Sevgili Kasımpaşa Taraftarları,8 Kasım 2010 gecesi facebook sayfamda paylaşmış olduğum “İstanbul’un ortasında dayak yedik!” başlıklı yazıda;“Bu insanlar daha geçen günlerde, şehit anneleri için imza toplayan adamları dövdüler. Evet yine Kasımpaşa taraftarları;”şeklinde bir ifadeye yer verdim. Bu ifade, benim, şahsen tamamen yanlış bilgilendirilme, eksik araştırma sebebiyle ve aynı zamanda yaşamış olduğum üzücü olayın şokunun da etkisi altında kaleme aldığım, tamamen hatalı bir ithamdır.Sonradan öğrendiğim üzere, olay benim yazdığımdan tamamen farklı ve Kasımpaşa taraftarlarının asla ilgisi olmayan bir olaymış.Ben, bu düşüncesizliğimden dolayı tüm kamuoyu önünde bütün Kasımpaşa taraftarlarından özür diliyorum.Bu arada bilmenizi isterim ki; olayla ilgili yazımı paylaşmam ve 9 Kasım 2010 tarihli NTV Canlı Ana Haber programına konuk olma nedenimiz, sadece holiganlık ve fanatizm neticesinde doğan şiddete karşı olmamızdır. Tek amacımız futbol kaynaklı şiddete karşı olmak olduğundan, vücudumuzdaki çürük ve morlukları gösterme gereği duymadık. Belli bir grubu da özellikle hedef almadık. Bu saldırı bize hangi taraftardan gelseydi, o taraftardan bahsedecektik. Ne yazık ki bizleri döven ve halen sitemizde sözle taciz etmeye, hakaret etmeye, tehdit etmeye devam eden taraftarlar Kasımpaşalı taraftarlardır. Olayı tüm Kasımpaşa taraftarlarına mal etmek de söz konusu değildir. Bunu yapan kişiler, sadece taraftarları oldukları takımların adı altında şiddet uygulayan kişilerdir.Sizden ricamız, gerçek Kasımpaşa taraftarları olarak başta göstermiş olduğunuz sağ duyulu ve centilmen tavrı korumanız ve gerçekten hiçbir suçu yokken sarsıcı bir olay atlatmış insanlara seslenirken biraz daha düşünceli davranmanız.Sevgiler..

Olayları Bizde Tasvip Etmiyoruz Ama Bizleri İzmirli Oldukları İçin Geçmişten Yaraları Olduğu İçin Şehit Annelerine Saldırdılar Diyerek Terörist Denmesini Hiçbir Şekilde Kabul Etmiyorum...

Fatih
10.11.2010, 23:57
Buyur burdan yak.

Hamdi Karamahmutoğlu
12.11.2010, 15:53
Hemen hemen her takım taraftarından böyle dengesiz tipler çıkabilir.
Çıkar ama 1 tane bilemedin 2 tane çıkar.
50 Tane mahlukatı aynı anda görmek, yaşamak büyük şanssızlık olmuş.
Geçmiş olsun.