PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş başvurusunda sorulan soruya bakın peki ya siz

61yusuf
09.11.2010, 09:35
Saygin bir firmada yönetim, ise girmek isteyenlere bir soru sormus ve soruya en uygun cevabi veren kisiyi ise almislar. Bu soruda dogru veya yanlis cevap diye bir sey yok, sadece düsünce sistemi önemli.

Soru su:

Karanlik yagmurlu bir gece, yagmur yagiyor, firtina var, gök gürlüyor ve siz sabaha karsi 02.00' de tek basiniza issiz bir yolda araba ile gitmektesiniz. Arabaniz iki kisilik.
Biraz ilerde otobüs duraginda 3 kisi bekliyor.
Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiginiz kalp krizinden kurtarmis.
Ikinci kisi, çok yasli ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi.
Üçüncüsü, hayatinizin rüyasi, her zaman tanismak için can attiginiz birisi.

Hava gittikçe kötülesiyor ve arabanizda sadece bir kisiye yer var.
Böyle bir durumda ne yapardiniz?

Soruyu iyice düsünün ve en iyi cevabi verin.

(cevap vermeden alt bölümlere geçmeyin.)

Görüsmecilerden bazilarinin cevabi söyle olmus:

A. Hasta adami en yakin hastaneye götürürdüm

B. Doktor daha önce hayatimi kurtardigina göre onu alirdim

C. Manen düsünürsem tabi ki hasta adami alirdim fakat kendi gelecegim ve hayatim için, her zaman tanismak istedigim, hayatimin rüyasini alirdim.

Burada dogru veya yanlis cevap diye bir sey yok sadece her bir kisinin durumu algilayisi ve ele alisi var

Bu görüsmede cevaplarin % 90' i "yasli adami alirdim" olmus., olmus; ama sadece bir kisiyi ise almislar.

O kisinin cevabi acaba nasilmis?

(Biraz düsünün işi alan kişinin cevabını daha sonra vereceğim)

Ahmet Karadeniz
09.11.2010, 09:43
SÖyle cevap vermİŞ olabİlİr oyle bİ olayi yaŞadadigim zaman karar verİrİm :)

Dursun Kaplan
09.11.2010, 09:49
Arabayı doktora veririm, yanınada yaşlı kişiyi. Ben de hayatımın rüyası, her zaman tanışmak istediğim hatunla otobüs durağında kalırdım. :p

Berberoğlu
09.11.2010, 09:56
Arabayı doktora veririm, yanınada yaşlı kişiyi. Ben de hayatımın rüyası, her zaman tanışmak istediğim hatunla otobüs durağında kalırdım. :p

Doğru cevap da bu zaten.. :)

Daha önce duymuştum...

Cengiz Çubukcu
09.11.2010, 09:57

güzel cevap Dursun :)

ApoCaN28
09.11.2010, 10:09

Tam bunu yazacaktım ki abim yazmış =)

Neredeymiş acaba bu iş yeri başvursak =)

Mehmet Ç.
09.11.2010, 10:35
ehj gidi hey... biz zamaninda öne 3 kisi oturuduk.. trafik kurallarini aksatmakdan kim ölmüs!!

ben yasli kadini alirdim... yanina sivarsada hayatimin kadinini.. doktor hayrina yapmadi ya bu isi.. parasiylan degil mi?... yakinlarimdan yeterince hayir duasi almisdir.. o ona yeter..

ordan yasli nineyi hastaneye.. bizde eve :D

Bdeniz_61
09.11.2010, 12:20
Cevabı güzelmiş.;)

Adem Erdoğan
09.11.2010, 13:53
2 kişilik arabaya 4 kişi de rahatça sığabilir o tür bir durumda.Beyin fırtınasına gerek yok yani.:D

EmreYavuz61
09.11.2010, 13:56
müthiş cevap :)

Kubilay ŞAHİN
09.11.2010, 14:04
2 kişilik arabaya 4 kişi de rahatça sığabilir o tür bir durumda.Beyin fırtınasına gerek yok yani.:D

Olmadı bu arabanın bagajı var yani..

Neden kasıyoruzki kendimizi..

Bagajada küçük bagaj demeyin.. Türkler asla küçük bagajlı bir araba kullanmazlar..:)

SEDAT
09.11.2010, 14:22
- Oda Sorumu :)

- Malum Sakaryada Yaşıyorum , Oturduğum İlçe Sapanca Buralarda Kavgacı Olarak Bilinir :)

- Hayatında Kavga Etmeyen Şahsına Münasır arkadaşım Mülakata Gidiyor Sorulan soru

" Kız arkadaşınla Yolda Gidiyorsun , Birisi Kız arkadaşına Laf attı , Tepkin Ne olur "
ççç ççç

61yusuf
09.11.2010, 15:23
Yöneticilik vasfı olması gereken durumlarda bu tip sorular sorulur. Yöneticilik ve Üst seviye için işi yapacak kişinin mantık ve olaylara hızlı yaklaşımları göz önünde bulundurulur.Bu tip sorularla çok karşılaştım yani anlamsız bir soru değildir.Fakat bir yerde normal bir çalışma düzeyinde işçi aranıyorsa günlük bariz sorular sorulur.Nerde çalıştın, ne kadar çalıştın, Deneyim ve tecrübelerin nelerdir vb.

Bir üst seviyeye geçebilmek için olayları birbirine bağlayabilmelisiniz.İş hayatı günlük yaşantınızla eşdir. Bunun örneklerini sizde yaşamışsınızdır sadece bir düşünün anlam ve önemi algılayacaksınız.

Erkan
09.11.2010, 18:16
Bu cevaplari turkiyede kimse verecegini dusunmuyorum, turk dedigin sinirlari zorlar :D. Ilk mesaj altina yazilan mesajlar daha mantikli :))

Hürgün Aygün
09.11.2010, 18:23
Daha önce duymuştum bunu Dursun abinin cevap doğru.

KUTADGU
09.11.2010, 18:56
Hayatımda beklediğim hatunu alırdım arabaya

Doktor da ölmek zorunda olan hastayı kurtarabilecek yeterlilikte zaten.

Ortada problem yok.

(!) :)

Mustafa Yüksek
09.11.2010, 19:01
Hayatımda beklediğim hatunu alırdım arabaya

Doktor da ölmek zorunda olan hastayı kurtarabilecek yeterlilikte zaten.

Ortada problem yok.

(!) :)

Vicdansız.:rolleyes:

Erbay
09.11.2010, 19:11
Arabayı yanaştırıp, pencereyi açıp "Ahahahahah" diyip gaza basarım.

Anıl Caner
09.11.2010, 19:19
DOktorla hastayı koyarım arabaya. hatunla yürümeye devam :) derken yazılmış zaten. böyle salak bir soruyla işe almıyolardır bence. :)

Miraç Atalay Çiftçi
09.11.2010, 19:20
Sormazlar mı adama gece 2'de senin ne işin var araba ile o yolda.
Ya da o üçlüyü bir araya getiren rabbim çaresini versin, banane :D

Serdær
09.11.2010, 19:25
Arabayı otobüs durağına doğru sürer 4 birden öldürürdüm.

Temiz , mis herhangi bir sıkıntı yok.:)

Keramettin
09.11.2010, 19:33
Arabayı yanaştırıp, pencereyi açıp "Ahahahahah" diyip gaza basarım.

Sormazlar mı adama gece 2'de senin ne işin var araba ile o yolda.
Ya da o üçlüyü bir araya getiren rabbim çaresini versin, banane :D
Aynen abi . :D Görmemezlikten gelirdim .

Mustafa ÖZDEMİR
09.11.2010, 20:09
cevabı güzelmiş...

Emirhan Makul
09.11.2010, 20:40
Radioda maçı dinliyorsam hiç birini almam :D

Ama doktora derim ki hacı sen dayı ile ilgilen biz kızla gidiyoruz :)

Engin Türkyılmaz
10.11.2010, 17:54
hatunu alır gıderım madem otobüs durağındalar otobüse beklesinler

Gökhan KAN
10.11.2010, 18:02
Doktoru niye alıyorumki arabaya. Benim hayatımı kurtarmışmış. İşi o kurtarıcak tabi.. Yok birde kurtarmasın. Sanki arabaya almayınca bir daha ki krizde görüşürüz diyecek..:)

mehmets61
10.11.2010, 18:24
burası türkiye degil galiba lakin gece 2 de otobüs duragında bekleyen olmaz:D:)

omer61
10.11.2010, 22:37
ben olsam hatunu arabaya alırdım, doktor da yaşlı adamı tedavi etmeye çalışsın orda adam zaten yaşlı yani. :)

61yusuf
11.11.2010, 00:15
Evet bu kişinin verdiği cevapta çoğumuzun düşündüğü gibi

arabadan inip anahtari doktora veririm, doktor benim hayatimi kurtardigi gibi yasli kisiyi de hastaneye yetistirip iyilestirebilir.

Böylece ben de hayatimin insaniyla otobüs duraginda bas basa kalip onu tanima firsatini elde edebilirim.

Bu cevapla o kisi hemen ise alinmis.

Insanoglu tabii olarak bencildir, bütün verilen diger cevaplarda kimse arabasini vermeyi akil edememis. Tabi işi alan kişi belli http://www.kontrolkalemi.com/forum/images/smilies/smile.gif

Mehmet Ç.
11.11.2010, 00:49
Evet bu kişinin verdiği cevapta çoğumuzun düşündüğü gibi

arabadan inip anahtari doktora veririm, doktor benim hayatimi kurtardigi gibi yasli kisiyi de hastaneye yetistirip iyilestirebilir.

Böylece ben de hayatimin insaniyla otobüs duraginda bas basa kalip onu tanima firsatini elde edebilirim.

Bu cevapla o kisi hemen ise alinmis.

Insanoglu tabii olarak bencildir, bütün verilen diger cevaplarda kimse arabasini vermeyi akil edememis. Tabi işi alan kişi belli http://www.kontrolkalemi.com/forum/images/smilies/smile.gif

1. Yasli basli adamsin ne var senin o saatde orada.
2. Doktor ben kriz gecirdim, aldi parayi. Niye üstüne birde arqbayi verim?
3. Hayatim kadini o saatde orada ise artik ne tür bir kadin düsüjemiyorum! Hemde birde otübüs duraginda ? :)

4. Ya bunlar bi cete ise?

Barış Bağcıoğlu
11.11.2010, 01:51
1. Yasli basli adamsin ne var senin o saatde orada.
2. Doktor ben kriz gecirdim, aldi parayi. Niye üstüne birde arqbayi verim?
3. Hayatim kadini o saatde orada ise artik ne tür bir kadin düsüjemiyorum! Hemde birde otübüs duraginda ? :)

4. Ya bunlar bi cete ise?

Bence bunlar Organ mafyasından

Kız seni uyutacak

Doktor organı alıp yaşlı adama takacak :D:D:D