PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendimi Eleştiriyorum!

Ahmet Karadeniz
08.11.2010, 16:53
Hep başkalarını kınamak ve eleştirmek de üstümüze yok, peki biz hiç mi yanlış yapmıyoruz? Olaylara biraz da başka pencereden bakmaya özeleştiri yapmaya ne dersiniz?

furkankayaoglu
08.11.2010, 16:59
evet bazen çok ters konuşuyorum kendimi kınıyorum ...

Erbay
08.11.2010, 17:01
Üşengeçlikte ve çalışmazlıkta sınır tanımıyorum ve kendimi eleştiriyorum :D

Ahmet Karadeniz
08.11.2010, 17:07

o genel olarak trabzon insanında genetik olan bi özellik :D

ben kendimi su konuda eleştiriyorum her ne kadar futbolcuları ıslıklamaya ve tepki gostermeye kızsamda bazen kendimi kontrol edemiyorum ve basıyorum ıslıgı kendimi bu konuda eleştiriyorum...

Canberk
08.11.2010, 17:26

Üşengeçlikte ve çalışmazlıkta sınır tanımıyorum ve kendimi eleştiriyorum :D

Ayne ben aynı ççç

Semih Aydın
08.11.2010, 18:17
Ne yazıkki kendimde eleştirilecek taraf bulamıyorum.

Dört dört'lük insanım. :):p;)

sessizkral_1
08.11.2010, 18:20
Konu biraz hayatla ilgili ama yine futbol ve taraftar üzerine bir yorum yapacağım.

Dün taraftar gol atana kadar çok suskundu.Taraftar yani kendimi eleştriyorum.

Avniakerdeki taraftar şampiyonluğun anahtarı.Takıma katkı sağlamalıyız.Her defasında engin taraftara dönüp ayağa kalkın takımı destekleyin demek zorunda kalmamalı.

Yada gol attıktan sonra alkışlamamalı taraftar.Mesele gol atana kadar hatta yenikken bile desteklemek.

Bursa geçen yıl bunu iyi yaptı.

Keramettin
08.11.2010, 19:48
Çok kopya çekiyorum . Bi de hocalara cevap verme :p

EmreYavuz61
08.11.2010, 20:01
Çok kopya çekiyorum . Bi de hocalara cevap verme :p

hocalarla takıntı konusu bendede var :)
ulan ilkokul dahil dershaneler dahil..ve lise dahil.. her hocayla kavgalıyım..ve hiç başımı eğip sustuğumu hatırlamam hep cevabımı veririm hocaya...genelde hep şu kelimeye maruz kalırım '' hayatımda en çok benle takışan öğrenci sesnsin'' problemli bi tipim :) ama eleştirmiyorum kendimi bu konu hakkında:) çünkü ben kralım ben en büyüğüm havasındaki her hocayla mutlaka takışırım:)

kendimi eleştirdiğim yanım ise çok çok çok rahat para harcamak cebimde para varsa anında biter..abur cubur vs... :)

Keramettin
08.11.2010, 20:04
hocalarla takıntı konusu bendede var :)
ulan ilkokul dahil dershaneler dahil..ve lise dahil.. her hocayla kavgalıyım..ve hiç başımı eğip sustuğumu hatırlamam hep cevabımı veririm hocaya...genelde hep şu kelimeye maruz kalırım '' hayatımda en çok benle takışan öğrenci sesnsin'' problemli bi tipim :) ama eleştirmiyorum kendimi bu konu hakkında:) çünkü ben kralım ben en büyüğüm havasındaki her hocayla mutlaka takışırım:)

kendimi eleştirdiğim yanım ise çok çok çok rahat para harcamak cebimde para varsa anında biter..abur cubur vs... :)
Sorma ya . Diyalog kurarlar,cevap verince suçlu oluyoruz . Ana :S

Yok böyle bişey .:rolleyes:

Samet BuLut
08.11.2010, 20:31
Çok küfür ediyorum.. (:

Cagdas Topal
08.11.2010, 20:45
Kendimi çok seviyorum , eleştirecek bir yanım olduğunu sanmıyorum :D

zafer6161
08.11.2010, 22:40
Çok küfür ediyorum.. (:

hemen namaza başla yoksa sonun cehennemlik :D

Harun-61
08.11.2010, 22:51
kesinlikle kibirli degilim,
kusursuzum :D :)

.

Ahmet Başkaya
08.11.2010, 23:00
@ Samet Bulut ,

Zafer Abi'nin bugün dedikleri çıkıyooo :D

Bıyıklıoğlu
08.11.2010, 23:01
Hangi birini sayayım :D
Ah şu iyiniyetim :(

Hürgün Aygün
08.11.2010, 23:10
Her şeye gülüyorum.:D

Tolga Kurt
08.11.2010, 23:14
Ağzım biraz bozuk sanırım.. Fazla koyuyorum :D msn alışkanlığıda olabilir :D

Samet BuLut
08.11.2010, 23:35
hemen namaza başla yoksa sonun cehennemlik :D

Namaz kıLdığım zaman da aynı şeyi yapıyorum :D Hatta şöyLe ki bir keresinde camiden çıkarken ' nerde bu ayakkabıLarım a... k.. ' demiş buLundum. Kendimi eLeştirirken ' oha burda da küfrediLir mi a.... k... ' diyerek aynı şeyi yaptım :D

@ Samet Bulut ,

Zafer Abi'nin bugün dedikleri çıkıyooo :D

Tüh o zaman iddaa'da bi şeyLer deseydi de oynasaydık :D

Ahmet Başkaya
08.11.2010, 23:50
Namaz kıLdığım zaman da aynı şeyi yapıyorum :D Hatta şöyLe ki bir keresinde camiden çıkarken ' nerde bu ayakkabıLarım a... k.. ' demiş buLundum. Kendimi eLeştirirken ' oha burda da küfrediLir mi a.... k... ' diyerek aynı şeyi yaptım :D

Çok ciddi söylüyorum çok çirkin bir şey küfür .

Hiç hoş gelmiyor dışardan , konuştuğun her küfür için cebindeki bozuk paralardan bir tane at yere veya birilerine ver .

Kendini cezalandır .

Serdær
08.11.2010, 23:53
O kadar da değil :)

Emrah Akcagöz
08.11.2010, 23:54
Kolay sinirlenen biriyim kendimi frenlemem zor oluyor ve kırıcı sözler de söyleyebiliyorum. Ama sonradan farkına varıyorum yaptığım hatanın.

Birde Trabzonspor yenikse barut gibiyim kimse bana birşey söylemesin o zaman. Normal bişey de söyleseler ters anlıyorum..

Samet BuLut
08.11.2010, 23:57
Çok ciddi söylüyorum çok çirkin bir şey küfür .

Hiç hoş gelmiyor dışardan , konuştuğun her küfür için cebindeki bozuk paralardan bir tane at yere veya birilerine ver .

Kendini cezalandır .

Sanırım çevre yapısıyLa da çok iLgiLi bi şey.
AiLem de küfür aşırı derecede çok. Babamdan tutta dedeme kadar.
Hacı, hoca herkes küfürü masum bi aLışkanLık oLarak görür bizde.
Bende çok istiyorum bundan kurtuLmayı hatta göründüğü gibi kendimi eLeştiriyorum bu konuda ama oLmuyo bi türLü.

Onur Şeref
09.11.2010, 00:16
Küfür etmek bir meditasyondur. :)

Çok çabuk sıkılırım.

Emirhan Makul
09.11.2010, 02:15
Samet ağlıyorum burda yerlere yattım :D

Samet BuLut
09.11.2010, 02:24

Sanırım buna güLdün Emirhan :D
O anda abimde yanımdaydı oda çok güLmüştü :D Hatta çıkışta sen manyak mısın oLm orda da küfrediLir mi a... k.. demişti :D

Harun-61
09.11.2010, 03:14

oysa Namaz bütün kötülüklerden alkoyuyor Insanoglunu.
bi sorun var demek ki.

Dursun Kaplan
09.11.2010, 09:58
Bazen ön yargılı davranmaktan nefret ediyorum. Ve bu huyumu bi kurutamadım gitti.

Deniz Telci
09.11.2010, 10:04
Ben Kendimi bu şekilde eleştirebilirim ; Daha önce Umut'u eleştirdiğim için pişman'ım :)

Mehmet Ç.
09.11.2010, 10:52
Samet sen okulda da bu L leri Büyük mü yaziyorsun ? ççç hocayi baya günaha sokuyorsundur sen... hem küfür ediyon hem ettiriyon

Ahmet Karadeniz
09.11.2010, 10:55
Ben Kendimi bu şekilde eleştirebilirim ; Daha önce Umut'u eleştirdiğim için pişman'ım :)

pende pişmanum :)

Kasım Hilal
09.11.2010, 11:08
Belki de dünya üzerinde yer-yön bulma hususunda benim kadar kabiliyetsiz ikinci bir varlık dahi yaratılmamıştır..
İşten eve - evden işe giderkenken eğer sehven ya da bilmeden yanlış bir sokağa girsem doğrusunu bulana kadar akla karayı seçerim.
Çok taşınan biriyim. Yeni evime geçtim mi ilk işlerinden biri en yakın camiyi bulup kıblenin yönünü öğrenmek olur. Sonra da evime geçer kıblenin ne taraf olduğunu saptarım. Şu merdiven dönünce değişen yönler var ya başımın belası. Kıbleyi doğru tahmin ettiğim vaki olmadı. Arkadaşlarım gelir, namaz kılaağız, kıbleyi gösteririm "Hadi lan ordan!" derler ve sonra onlar doğrusunu belirler.. O vakte kadar artık ben ne tarafa doğru döndüysem..

İskender66
09.11.2010, 15:32
Bazen arkadaşlarımla, eşimle yada tanıdığım biriyle bir konuyu tartışırken kendimi kaptırıyorum. Coşkulu ve ateşli bir şekilde tartışırken karşımdaki kişi sustuğunda onun üzerine fazla gittiğimi ve onu kırdığımı anlıyorum ve hemen gönlünü alıyorum. Bazen tartışmacı, dik kafalı ve inatçı bir yapım var. Sık sık olmasa da ara sıra böyle davranıyorum. Bu yönümü sevmiyorum ve kendimi eleştiriyorum.

Mustafa Yılmaz.20
09.11.2010, 15:43
Ya neşeliyimdir ya gergin.. Arası yok. Birde okul, kurs vs. konularda devamsızlık çok yapıyorum. Mesela üst üste 10 gün okula gittiğim olmamıştır daha :)

Adem Erdoğan
09.11.2010, 15:56
Ben kendimi eleştiremeyecek kadar kibirli ve gururlu bir insanım.:D

Özkan
09.11.2010, 16:10
Çok unutkanım. Bir işim olduğu zaman en az 10 kişiye bana o işimi hatırlatmasını söylüyorum. Yeni tanıştığım birisiyle en az 10 kere görüşmeden ismini aklımda tutamıyorum. Her cebimde, çantada, bilgisayarda "Sakın unutma 09/11/2010" gibi notlar oluyor. Bendeki unutkanlık hastalık derecesinde ama ne olursa olsun babasına kalp damar cerrahından randevu almayı unutan bir doktor sopalıktır.

Eskiden hatunlara aşırı kıymet verirdim, Allah'a şükür bu adetimi değiştirdim.

Bekir
09.11.2010, 16:14
Karşı cinse çok çabuk tutuluyorum,gereğinden fazla seviyorum..
Ve tutulduğum kişiyi ele geçirince soğuyorum böyle giderse evlenemem ben:D

Hüseyin Bağdat
09.11.2010, 16:29
Çabuk sinirleniyorum.( biraz azalttım ama:D ) sinirim çabukta geçer. Kinci değilim...

Çok alınganım...

Hayır ve yok demesini beceremiyorum...

Samet BuLut
09.11.2010, 18:56
Samet sen okulda da bu L leri Büyük mü yaziyorsun ? ççç hocayi baya günaha sokuyorsundur sen... hem küfür ediyon hem ettiriyon

Evet okuLda da büyük yazıyodum hocaLar çok takıLırdı :D
Hatta bi keresinde hoca bi daha bu harfi büyük yaz sınıfta bırakcam demişti bende dayanamayıp hass.... demiş buLundum :D

Küfürü bırakıyorum bundan sonra küfür yerine sakız çiğnicem :D :D

KUTADGU
09.11.2010, 18:58
Çok sinirliyim.

Çok çabuk parlayabiliyorum.

Sinirim kolay geçmiyor.

Bazen sırf sevdiklerime zarar vermemek için cep telefonu falan kırıyorum.

Ulan yazık o paralara.

Mustafa Umut
09.11.2010, 19:07
Aniden hayata küsüp, aniden yaşama sevinci ile dolu bir kişi olabiliyorum :)

seyyah61
09.11.2010, 19:10
Belki de dünya üzerinde yer-yön bulma hususunda benim kadar kabiliyetsiz ikinci bir varlık dahi yaratılmamıştır..
İşten eve - evden işe giderkenken eğer sehven ya da bilmeden yanlış bir sokağa girsem doğrusunu bulana kadar akla karayı seçerim.
Çok taşınan biriyim. Yeni evime geçtim mi ilk işlerinden biri en yakın camiyi bulup kıblenin yönünü öğrenmek olur. Sonra da evime geçer kıblenin ne taraf olduğunu saptarım. Şu merdiven dönünce değişen yönler var ya başımın belası. Kıbleyi doğru tahmin ettiğim vaki olmadı. Arkadaşlarım gelir, namaz kılaağız, kıbleyi gösteririm "Hadi lan ordan!" derler ve sonra onlar doğrusunu belirler.. O vakte kadar artık ben ne tarafa doğru döndüysem..
Yön bulamama sorunu bende de var. Bir yolu ezberlemem icin en az 4-5 defa gecmem gerekir. Bir gün degisik bir sokaktan gitsem sonunda gidecegim yerden cok alakasiz bir yerde hulurum kendimi. Allah'tan navigasyonlar cikti da bir nebze rahatladik. Hele ki Almanya'ya geldikten sonra bu yön bulma büyük sorun oldu. Trabzon'da dag, deniz vardi, kayboldun mu in asagiya dogru geldin sahile. Burda her yer düz deniz de yok... Ilk geldigimde ben burda hemen kaybolurum demistim.

SEDAT
09.11.2010, 19:54
- Al İşte Herkes Sinirli , Neden ? Çünkü Trabzonsporluyuz ççç

Keramettin
09.11.2010, 20:16
- Al İşte Herkes Sinirli , Neden ? Çünkü Trabzonsporluyuz ççç
Kanımızda var ççç ççç

bASTURk
09.11.2010, 20:50
Küfür ve sinir konusunda bizim hiç bir suçumuz yok tamamen iklim ve yer şekilleri yüzünden.

Norveç Danimarka vb. bilhassa İskandinav soğuk memleketlerde kimse sinirlenmiyor gerilmiyor neden iklimi gibi kendileri de soğuk insanlar oluyorlar.Bizim gibi Akdeniz ülkelerinde de hemen her yerde mevzu patlak verebiliyor ne yapalım tabiat mağdurlarıyız:)

İskender66
09.11.2010, 23:41
Çabuk sinirleniyorum.( biraz azalttım ama:D ) sinirim çabukta geçer. Kinci değilim...

Çok alınganım...

Hayır ve yok demesini beceremiyorum...
Bu yazdıkların bendede mevcut :) Sanki beni tarif etmişsin :D

Ahmet Başkaya
10.11.2010, 01:03
Kendimi eleştiremiyorum :D

ESER
07.12.2010, 03:51
cok kinciyim, yapilan en ufak yamugu dahi unutmam:D yamuk yapip elime dusene de her turlu cektiririm acimam :D :D

Ceyhun Öncü
07.12.2010, 06:42
Okul: Devamsizlik (haftada bir gün garanti) ders calismam, ödev yapmam kizlara yaptiririm (babamdan bi dünya firca yerim kardeslerime kötü örnek oluyorum diye)

Futbol: egoistim, pasa dayali oynarsam oyundan düsüyorum

Ask: ortasi yok ya ferhatim yada kazim kazim modunda

Genel: cok daginik bir insanim (okul cantasi dolana kadar bosaltmam, gecen 1,5 sene önceki sinavi buldum

Iyi tanimayanlar da burnu havada olan bir insan oldugumu söyler, taniyanlar tam tersini (kararini siz verin :)

Birde camiiye cok nadir gidiyorum en sevmedigim yanim bu

SDanışmaz
07.12.2010, 07:48
Hemen okula gitmem lazım ama bu başlığı görmüşken birşeyler karalayayım.

Çok tembelim.
Üni'de 4 sene oldu hala daha veremediğim dersler oluyor ve ben her sınav sonrasında bahane buluyorum :mad:
Son zamanlarda çok küfür etmeye başlayım.
Çok yemek yemeye başladım, buna dur demem lazım.
Net başında çok zaman geçiriyorum, buna da dur demem lazım.

Devamını okuldan gelince yazarım :D

Sinan SARI
07.12.2010, 15:45
Karnım aç olduğunda çok agresif oluyorum, eve gelipte yemek bulamazsam canavara dönüşüyorum. Nefsime hakim olmam lazım.

Muhammet*
07.12.2010, 16:16
Hayatımda benim kadar tembel olan biri görmedim.

Canberk
07.12.2010, 17:18
Hayatımda benim kadar tembel olan biri görmedim.

Bu konuda yarışabiliriz :rolleyes:ççç

Semra
09.12.2010, 17:52
her işimi yarına bırakırım örneğin ders çalışılacaksa Yarın, yarın, yarın...
yarınlar biter sınav kapıya dayanır o zamanda uykudan gözlerimi açamam, uyku için oturur ağlarım ama suçlu benim, çatacak kimse yok, kendimle hesaplaşırım!!!
bugünün işini yarına bırakma'ya iyi bir örnek yaşadıklarım:):)

MDanışmaz
09.12.2010, 22:31
Üni'de son sınıfa geldik..Sınavlara çalışamıyorum..Kendime olan bu özgüvenim nerden geliyor bilmiyorum ama bu bana bir seneye patlayacak gibime geliyor...:)

Mesut
09.12.2010, 22:36
çok sinirliyim bunu sevmıyorum :)

mda61
10.12.2010, 12:36
İçimde tüketim toplumuna, siyasetçilere, koca koca binaların hepsine karşı büyük bir nefret var. Ya ben bunları bitireceğim, ya da bu nefret beni bitirecek.

Travelair
10.12.2010, 12:39
Karnım aç olduğunda çok agresif oluyorum, eve gelipte yemek bulamazsam canavara dönüşüyorum. Nefsime hakim olmam lazım.

Şekerine baktırmanda fayda var

Benim kendime eleştirim ise insanlara daima hak ettiğinden fazla değer veriyorum, bana yanlışlarını sineye çekiyorum, yeri geliyor kendimden çok başkalarını düşünüyorum. Ne yazık ki büyük çoğunluğu bunlara değmiyorlar

Adil ÖZGÜR
10.12.2010, 21:39
Davranışlarda esasen mantıklı olan haraketleri tercih ediyorum.
Ancak;
Bazı hallerde tam bir Karadenizli gibi oluyorum. Tıpkı bir inatçı keçi gibi.
Halbuki Kocaeli-Sakarya-Bolu cıvarında yaşayıp bizim gibi olmayan, ancak uysal ve mantıklı tipli olan MANAV'lara çok imreniyorum.

Keşke o keçilik damarı tuttuğunda bir MANAV olsam diye içimden geçiriyorum. Yumuşak huyluluğa o kadar özeniyorum ki sorma.

Sonra dürüst olmayan tipleri "Mim"liyorum. Bir daha onlarla iletişime girmeyi kendi benliğime yakıştırmıyorum ve çok uzun vadeli dargınlıklarım hep böyledir. Babamı, Amcamı dahi çok şiddetli eleştiriyorum. (Keçiliğin 2.versiyonu diye kendi durumuma izah getiriyorum)

Çevremizde iyileri örnek alarak uyguladığımda kendimi çok bahtiyar hissediyorum.

Ben kendime iğneyi batırıyorum, esas iğneye gören gözüyle bakmayan, burnundan kıl aldırmayan tiplere öyle gıçıklanıyorum sorma gitsin.

TAHSİN 61
11.12.2010, 13:48
Çok küfürlü konuşuyorum aşılkanlıkdan ziyade tik olmuş bende sonum kötü hep koyuyorum biyerlere lafı bu yönümü eleştiriyorum...