PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikstürdeki Tehlike

Travelair
29.10.2010, 21:35
Ligde 4 haftanın programı

http://www.haber61.net/images/news/28315.jpg

Spor Toto Süper Lig'de önümüzdeki 4 haftanın programı açıklandı.

Spor Toto Süper Lig'de önümüzdeki 4 haftanın programı açıklandı.
Böylece gelecek haftalarda oynanacak 3 dev maçın günü ve saati de belli oldu
Gelecek haftaki Trabzonspor-Galatasaray karşılaşması 7 Kasım Pazar günü Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanacak. Mücadelenin başlama saati 19.00...

12. haftadaki Bursaspor-Trabzonspor maçı ise 13 Kasım Cumartesi günü saat 16.00'da oynanacak.

Ligin 14. haftasındaki Galatasaray-Beşiktaş maçı ise 28 Kasım Pazar günü saat 19.00'da Ali Sami Yen Stadı'nda yapılacak.

Süper Lig'de 11., 12., 13. ve 14. haftanın tam programı şöyle:

11. HAFTA
5 Kasım Cuma
20.00 Kayserispor-Gençlerbirliği

06 Kasım Cumartesi
14.30 K.Karabükspor-Bucaspor
16.00 MP Antalyaspor-Bursaspor
17.00 MKE Ankaragücü-Gaziantepspor
19.00 Fenerbahçe-Eskişehirspor

07 Kasım Pazar
14.30 Sivasspor-İBB
17.00 Manisaspor-Konyaspor
19.00 Trabzonspor-Galatasaray

08 Kasım Pazartesi
20.00 Beşiktaş-Kasımpaşa

12. HAFTA
12 Kasım Cuma
20.00 Konyaspor-Kayserispor

13 Kasım Cumartesi
14.30 Bucaspor-MKE Ankaragücü
16.00 Bursaspor-Trabzonspor
19.00 Gaziantepspor-Fenerbahçe
19.00 Eskişehirspor-MP Antalyaspor

14 Kasım Pazar
14.30 Kasımpaşa-Sivasspor
16.00 Gençlerbirliği-Beşiktaş
17.00 İBB-K.Karabükspor
19.00 Galatasaray-Manisaspor

13. HAFTA
19 Kasım Cuma
20.00 Manisaspor-Bursaspor

20 Kasım Cumartesi
14.30 Kasımpaşa-Gençlerbirliği
17.00 Sivasspor-K.Karabükspor
19.00 Beşiktaş-Konyaspor

21 Kasım Pazar
14.30 MP Antalyaspor-Gaziantepspor
16.00 Trabzonspor-Eskişehirspor
17.00 MKE Ankaragücü-İBB
19.00 Kayserispor-Galatasaray

22 Kasım Pazartesi
20.00 Fenerbahçe-Bucaspor

14. HAFTA
26 Kasım Cuma
20.00 Eskişehirspor-Manisaspor

27 Kasım Cumartesi
14.30 Konyaspor-Kasımpaşa
16.00 Gaziantepspor-Trabzonspor
17.00 Gençlerbirliği-Sivasspor
19.00 İBB-Fenerbahçe

28 Kasım Pazar
14.30 Bucaspor-MP Antalyaspor
17.00 K.Karabükspor-MKE Ankaragücü
19.00 Galatasaray-Beşiktaş

29 Kasım Pazartesi
20.00 Bursaspor-Kayserispor

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=68728 (http://www.haber61.net/news_detail.php?id=68728)

Sayın BMN üyeleri,

Gördüğünüz gibi, Galatasaray maçından yapacağımız 3 maç da saat 16:00'da

Saatlerin 1 saat geri alınmasından sonra oynayacağımız 3 maç 16:00'da başlayacak ve yarı gündüz-yarı gece maçı şeklinde geçecek.

Konsantrasyonun çok önemli olduğu futbolda, maçlarını akşam yapmaya alışmış, şampiyonluğa oynayan ve ligde 2. sırada yeralan bir ekibin maçlarını 16:00 gibi komik bir saate konmasına itiraz ediyoruz

Bir başka konu ise; bizim Galatasaray ile yapacağımız akşam maçında Bursaspor maçını 16:00'da oynayacak. Gelecek hafta ise Bursaspor-Trabzonspor maçı da 16:00'da olduğundan saate alışmış çıkacaklar. Sonraki 2 maçları yine her takımın tercih edeceği gibi saat 20:00'ye alınmış durumda. Halbuki biz zorlu Galatasaray akşam maçından sonra 3 hafta üstüste maçlarımızı 16:00'da oynamak zorunda bırakılarak belki de şok yenilgiler alacağız...

Haydi arkadaşlar. Bu duruma sessiz kalmayalım ve gerekli mercileri adaletli değişiklik ve geç kalınmadan alınması gereken tedbirler için istekte bulunalım

Profesyonel Maçlar Planlama Organizasyon Müdürlüğü

Telefon Santral : 0-212 362 22 22
Faks : 0-212-323 49 31

Türkiye Futbol Federasyonu - İstinye

Telefon : 0-212-362 22 22
Faks: 0-212- 323 49 50
E-Mail: tff@tff.org.tr (tff@tff.org.tr)

Trabzonspor irtibat:

Tel : 0462-325 09 67 (pbx)
Fax : 0462- 325 94 03 - 0462-325 55 14/15

info@Trabzonspor.org.tr

Emrah Akcagöz
29.10.2010, 21:39
Akın abi çok doğru bi konuya değinmiş. Bu konuda sessiz kalmamamız gerek..!

ESER
29.10.2010, 21:44
bu bir mazeret olmamali, dunyanin en kaliteli ligi olan premier ligde de maclarin tamamina yakini gunduz oynaniyor.herseyin altinda birsey ararsak muhakkak buluruz.

Paksoy
29.10.2010, 21:45
e-mail'imi attım,

SEDAT
29.10.2010, 21:57
- Yönetimden Neden Bir Ses Yok Bu Konuda , Hiçmi Kimse Görmüyor Şu Tabloyu...

- Nerde angarya Gün ,Saat Varsa Bize Yazıyorlar...

zafer6161
29.10.2010, 21:57
bu bir mazeret olmamali, dunyanin en kaliteli ligi olan premier ligde de maclarin tamamina yakini gunduz oynaniyor.herseyin altinda birsey ararsak muhakkak buluruz.
orası primier ligi,sen o ligde hafta sonu gördünmü gece maçı oynandığını,o ligde bütün maçlar hafta sonu saat 14:45 ve 17 de oynanır,burada anlatılmak isetenen mesele takımın dengesini bozmak,2 sene önceki gündüz maçlarını hatırlayın,konya denizli,ibb,hepsindede puan kaybettik,sen bursa ts maçını hangi hakla hizmet cumartesi 16 ya alırsın,,,,ne zmn kafada olsak önümüze engeller çıkıyor,neden 3 takımın maçlarını gündüz oynatmıyorsunuz,,reytingse bs ts maçı koy pazar 19 a ,,

OYılmaz
29.10.2010, 22:00
Kızmayın arkadaşlar ama çok gereksiz bir konu

Tunay ERDEM
29.10.2010, 22:01
benim sabahtan beri içim içimi yiyor, altında bir şey aramayayım diyorum ama olmuyor.

Emirhan Uludüz
29.10.2010, 22:03
Bir arkadaş başka konu için yazmıştı ama;

"Öküz altında buzağı aramak"

Trabzonsporluluk zorluklara göğüs germek diyorsunuz ama her şeye itiraz..

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 22:03
Yanlış anlamayın ama hakkatten fuzuli bir konu. Forum müdavimlerinden biri açmasaydı muhtemelen kilit olacaktı konu.

Hani Pazartesi Cumaya neyse de, hafta sonu maçlarına da saat itirazı yapmak pek normal değil.

iskenderunlu
29.10.2010, 22:04
7 kasımdaki maça benide alın yaw bir kere avni aker i soluyim :(

Tunay ERDEM
29.10.2010, 22:05
erken saatte oynadığımız maçların sonuçlarını düşünecek olursak bu periyotta baya bir kaybımız olacak gibi görünüyor.

Travelair
29.10.2010, 22:08
Zorluklara göğüs germek diyoruz, haksızlıklara eyvallah demek değil

Ne yazık ki bazılarımızı haksızlıklara alışmış görüyorum, kanıksamışız adaletsizliği, öyle mi?

Bu, Trabzonspor'un devrim yapan, haksızlığa isyan eden, yoz düzene eğilmeyen yapısına aykırı

SEDAT
29.10.2010, 22:08
- Neresi Fuzuliymiş Konunun , Herhalde İyi Giderken Maçlarımızı Gündüze almaları Bazı Arkadaşlara Tesadüf Geliyor..

Oruç
29.10.2010, 22:13
"Hakikaten fuzuli bir konu" demek ne oluyor acaba ?

Neresi "hakikat" bunun ?

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 22:13
- Neresi Fuzuliymiş Konunun , Herhalde İyi Giderken Maçlarımızı Gündüze almaları Bazı Arkadaşlara Tesadüf Geliyor..

Pazartesi olsa; neden Pazartesi.
Cuma olsa; neden Cuma.
Hafta sonu öğlen olsa; tamam hafta sonu ama neden öğlenle akşamın ortası.

Garip değil mi sizce de ?

Hafta içi verip tepki çekmek yerine, hafta sonu yapalım gibi düşünülmüş birşey olsa gerek bu. Pek mantıksız da değil bence.

Travelair
29.10.2010, 22:19
Yani bizi düşündükleri için mi gündüz maçı veriyorlar?

SEDAT
29.10.2010, 22:20
Pazartesi olsa; neden Pazartesi.
Cuma olsa; neden Cuma.
Hafta sonu öğlen olsa; tamam hafta sonu ama neden öğlenle akşamın ortası.

Garip değil mi sizce de ?

Hafta içi verip tepki çekmek yerine, hafta sonu yapalım gibi düşünülmüş birşey olsa gerek bu. Pek mantıksız da değil bence.

- Arka arkaya 3 Hafta 16:00 Bence Pek Mantıklı Görünmüyor...

- Pazartesi yada Cumaya Çok İtirazım Yok Benim , Ama Sakın Kimsede Bu Konuda Adaletsizlik Yapılmıyor Demesin..

Emre7
29.10.2010, 22:24
milletin mangal planları suya düştü sanırım.
Mühim olan gündüz gece oynamak mı yoksa bizden önce olan maçlardan etkilenmemek mi.
Cuma oldu niye, ptesi oldu niye diyoruz, eee, adamlarında bir kazancı var.

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 22:26
- Arka arkaya 3 Hafta 16:00 Bence Pek Mantıklı Görünmüyor...

- Pazartesi yada Cumaya Çok İtirazım Yok Benim , Ama Sakın Kimsede Bu Konuda Adaletsizlik Yapılmıyor Demesin..

Adaletsizlik yapıldığı konusunda kesinlikle hemfikiriz. Fakat senin Pazartesi ve Cumaya itirazın olmadığı gibi benim de hafta sonu herhangi bir saate yok. Yüzdeye vurursak eğer hafta içi olduğunda verilecek tepki kesinlikle daha fazla olacaktır.

Biz burda ikinci sınıf tutuluyoruz maalesef. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray varken Cumartesi veya Pazar bizim maçlarımızı 19.00 da vereceklerini hiç mi hiç düşünmüyorum. Pek tepki çekmemek içinde "bari hafta sonu ama 16.00 da yapalım" gibi düşünmüşlerdir.

Birşey sorayım, Cumartesi veya Pazar 13,30 da olsaydı maçlarımız, tepki vermeyecektik herhalde, başlangıcı da gündüz bitimi de çünkü..

SEDAT
29.10.2010, 22:27
- Neyse Şu Maçlar Bir Oynansında Görelim Bakalım Mangal Planlarımızmı Bozulmuş , Yoksa Başka Planlarmı Cuk Oturmuş ...

SEDAT
29.10.2010, 22:29
Adaletsizlik yapıldığı konusunda kesinlikle hemfikiriz. Fakat senin Pazartesi ve Cumaya itirazın olmadığı gibi benim de hafta sonu herhangi bir saate yok. Yüzdeye vurursak eğer hafta içi olduğunda verilecek tepki kesinlikle daha fazla olacaktır.

Biz burda ikinci sınıf tutuluyoruz maalesef. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray varken Cumartesi veya Pazar bizim maçlarımızı 19.00 da vereceklerini hiç mi hiç düşünmüyorum. Pek tepki çekmemek içinde "bari hafta sonu ama 16.00 da yapalım" gibi düşünmüşlerdir.

Birşey sorayım, Cumartesi veya Pazar 13,30 da olsaydı maçlarımız, tepki vermeyecektik herhalde, başlangıcı da gündüz bitimi de çünkü..

- Ben Eğer Bu Lig'de İddalıysam , 3 Maçı arka arkaya saat 16:00'da Oynamakta İyi Niyet Göremiyorum..

- Neyse İnşallah Biz Yanılırız...

Emre7
29.10.2010, 22:31
ingiltere liginde gündüz maçı oynamıyor mu büyükler.
anlamakta güçlük çektiğim, gündüz maçının gece maçından farkı ne?
ya büyük takımız diyoruz ama çocuk gibi zırlıyoruz herşeye...

Mustafa Umut
lanet olsun federasyon! gese maçını izleyecez ondan sonrakileri radyodan takip edecez yani... lanet olsun !

Travelair
Gündüz maçları bize zarar veriyor. Bunu bilir bunu söylerim. Yukarda da açıklaması. Tecrübe ile sabit bazı şeyler. Alın bakalım 3 İstanbul takımlarının maçlarını gündüze hem de 3 hafta üst üste bakalım neler oluyor? Şimdi akşam maçları. Ne kadar ses çıkacak hafta içi diye? Akşam maçlarına alışık takımlar gündüzün maç yaparsa bütün konsantrasyonu kayboluyor.

SEDAT
29.10.2010, 22:32
- Sürekli Şu İngiltereyi Örnek Vermezlermi :) Bayılıyorum Ya ....

Cafer Bulur
29.10.2010, 22:35
Kesinlikle yönetimin müdahil olmasi gereken bir konu.

Arka arkaya 3 hafta 16 da mac oynanmamiz kabul edilemez.

Konsantrasyon zorluklari yasayabiliriz,gerekli itirazlar simdiden yapilmalidir.

Hüseyin Sahtiyan
- Neyse Şu Maçlar Bir Oynansında Görelim Bakalım Mangal Planlarımızmı Bozulmuş , Yoksa Başka Planlarmı Cuk Oturmuş ...

Siz ezber konuşuyorsunuz. Bu 4 maçın hepsi Pazar akşam oynansa sanki 12 yapacağımız garantiymiş gibi.

Oynayacağımız maçların hepsi birbirinden zor. Bursada Salı sabahı 07.00 da oynayıp kaybetsek kimse nasıl olur diyemez. Keza Galatasaray maçı öyle. Antepi Antepde senelerdir yenemiyoruz. Eskişehir aralarındaki en kolay maç görülüyor o da içerde olduğu için. Hani şu maçlarda ki olası puan kayıplarından sonra "ben demiştim" demek sizin için olumludan fazla olumsuzdur bende.

magicyattara
Yarısı aydınlık yarısı karanlık..bence de konsantrasyon için tehlikeli bir durum..2 yıl önce Bursa'ya kaybettiğimiz maç da böyleydi..

İki takım için de aynı şartlar geçerli neticede..ama 3 İstanbul saat 19:00'da oynarken,bizim durmadan saat ve gün değiştirmemiz mutlaka negatif etkiler yaratacaktır..
Antrenman programından tutun da,yediğiniz yemeğin saatine kadar her şey değişiyor..

Gs maçı da saat 16:00'da oynansın o halde..

Oruç
29.10.2010, 22:36

"Büyükler" oynuyor orada. Sadece bir tane büyük takım değil.

Travelair
29.10.2010, 22:37
Pes ne diyeyim. Herkese iyi akşamlar

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 22:37
Gündüz maçları bize zarar veriyor. Bunu bilir bunu söylerim. Yukarda da açıklaması. Tecrübe ile sabit bazı şeyler. Alın bakalım 3 İstanbul takımlarının maçlarını gündüze hem de 3 hafta üst üste bakalım neler oluyor? Şimdi akşam maçları. Ne kadar ses çıkacak hafta içi diye? Akşam maçlarına alışık takımlar gündüzün maç yaparsa bütün konsantrasyonu kayboluyor.

Puansız Manisa'dan sahamızda 3 tane yerken, sıcaktan kavuran gündüz maçında Kasımpaşa'ya 7 tane atan Trabzonspor'da aynı Trabzonspor ama. Gündüz maçlarının ters sonuçlar çıkardığı maçları yazar mısınız bana son iki sene de ?

Bende size Cumartesi ve Pazar 19.00 da oynayıp ters sonuç çıkan maçları yazayım.

Cafer Bulur
29.10.2010, 22:39
Puansız Manisa'dan sahamızda 3 tane yerken, sıcaktan kavuran gündüz maçında Kasımpaşa'ya 7 tane atan Trabzonspor'da aynı Trabzonspor ama. Gündüz maçlarının ters sonuçlar çıkardığı maçları yazar mısınız bana son iki sene de ?

Bende size Cumartesi ve Pazar 19.00 da oynayıp ters sonuç çıkan maçları yazayım.
Ersun yanalli dönemde iki gündüz macinda (denizli,konya) sampiyonluk gitti.

Futbol sadece futbol degil,sonuclari etkileyen bir sürü unsur var,neden bu unsurlar hep aleyhimize olsun?

Ilelioglu
29.10.2010, 22:41
Yarısı aydınlık yarısı karanlık..bence de konsantrasyon için tehlikeli bir durum..2 yıl önce Bursa'ya kaybettiğimiz maç da böyleydi..

İki takım için de aynı şartlar geçerli neticede..ama 3 İstanbul saat 19:00'da oynarken,bizim durmadan saat ve gün değiştirmemiz mutlaka negatif etkiler yaratacaktır..
Antrenman programından tutun da,yediğiniz yemeğin saatine kadar her şey değişiyor..

Gs maçı da saat 16:00'da oynansın o halde..

Aynen gese maci neden 16:00'da degil...?

Emre7
29.10.2010, 22:41
- Sürekli Şu İngiltereyi Örnek Vermezlermi :) Bayılıyorum Ya ....

kendimi 3 çoğul zamirinde görmek hoş, en azından tek değilim.
benim gibi düşünen var. Ama anlamakta güçlük çekiyorum, nedir bu gündüz maç fobiniz toteminiz...

http://www.iddaavizyon.com/se/ek30.jpg

wolfsburg, köln, arsenal, cluj, herta berlin, fulham, everton...
bu takımların çoğundan büyükmüyüz?!
bu takım oyuncuları bu maçlara konsantrasyon sağlıyor biz sağlayamıyoruz..

- Ben Eğer Bu Lig'de İddalıysam , 3 Maçı arka arkaya saat 16:00'da Oynamakta İyi Niyet Göremiyorum..

- Neyse İnşallah Biz Yanılırız...

ne olacak şimdi yarışa mı girdik.
iddia yı kazanan burda "ben dedimcilik" mi oynayacak.
herşey "kafa" da biter. sen oraya "ben gündüz maçında yenilirim yazarsan" çıkma daha sahaya. Bitmiş iş aslında...

Ilelioglu
29.10.2010, 22:43
Ersun yanalli dönemde iki gündüz macinda (denizli,konya) sampiyonluk gitti.

Futbol sadece futbol degil,sonuclari etkileyen bir sürü unsur var,neden bu unsurlar hep aleyhimize olsun?

Evet gündüz maclari bizi etkiliyor...:cool:

Mert Oğuzlu61
29.10.2010, 22:43

jeton düşmedi abi bekle paraşütle iniyor, bazıları hala anlayamadı bu takımın gündüz maçlarında genelde zorlandığını...

diğer maçları geçtim bursa-ts maçının saat 16:00 a koyulmasındaki mantığı(!) hala çözemedim, düşünüyorum düşünüyorum ligin ilk 2 sırasındaki takımın, böylesine kritik bir maçta gündüz maçı oynamak zorunda kalması...

yok arkadaş, rahat bir şampiyonlukta yok... önümüze ne kadar taş koyulursa koyulsun biz bu sene .... .... şampiyon O-LA-CAZ !

Ilelioglu
29.10.2010, 22:44
kendimi 3 çoğul zamirinde görmek hoş, en azından tek değilim.
benim gibi düşünen var. Ama anlamakta güçlük çekiyorum, nedir bu gündüz maç fobiniz toteminiz...

http://www.iddaavizyon.com/se/ek30.jpg

wolfsburg, köln, arsenal, cluj, herta berlin, fulham, everton...
bu takımların çoğundan büyükmüyüz?!
bu takım oyuncuları bu maçlara konsantrasyon sağlıyor biz sağlayamıyoruz..

ne olacak şimdi yarışa mı girdik.
iddia yı kazanan burda "ben dedimcilik" mi oynayacak.
herşey "kafa" da biter. sen oraya "ben gündüz maçında yenilirim yazarsan" çıkma daha sahaya. Bitmiş iş aslında...

Tamam'da diger üc Istanbul takimi neden gündüz oynamiyor, resmen cifte standart var...!

:rolleyes:

Gökhan KAN
Biz gündüz maçlarına kızmıyoruz eşit muamele görmek istiyoruz..Diğerleride oynasın arka arkaya..

Oruç

İngiltere'de, Almanya'da tüm takımlar oynuyor. Bizde de herkesi oynayacaksa sorun yok. Oynuyor mu peki ?

İşin özünü anlamadığınız çok açık.

İlker Akçay
29.10.2010, 22:45
Bu maçları niye biz hep sabahın köründe oynamak zorundayız??

Emre7
29.10.2010, 22:45

bu konu ayrıca tartışılır.
Niçin sadece ben oynuyorum diye.
Ben genelleme yaptım, Türkiyede gündüz maçı oynanmaz diye bir söz bir emir var.
Bu mantık yerleşmiş, diyorum bütün ülkelerde oynanıyorken bizde niye oynanmıyor.

Onur
29.10.2010, 22:47
Çıksın adam gibi futbollarını oynasınlar, sonuç mutlaka gelir saat kaç olursa olsun...

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 22:48
Biz gündüz maçlarına kızmıyoruz eşit muamele görmek istiyoruz..Diğerleride oynasın arka arkaya..

Yukarıdaki mesajlar basbayağı gündüz maçlarına kızgınlık gösteren mesajlar.

"Ben gündüz maçı yaparsam konsantrasyonum bozulur aga, bana gündüz maçı verme, ama Cumaya da verme sakın, mümkünse Pazartesi de olmasın" İşe girerken şartları işçinin belirlemesi gibi birşey bu.

Ayrıca Cafer Abi, Konya ve Denizli maçları gündüz oynandı diye kaybettik diyorsan gerçekten sana birşey diyemiyorum :)

Serdær
Biz son zamanlarda deplasmanlarda gündüz oynadığımız hangi maçı kazandık ?

Ben hatırlamıyorum.

Oruç
bu konu ayrıca tartışılır.
Niçin sadece ben oynuyorum diye.
Ben genelleme yaptım, Türkiyede gündüz maçı oynanmaz diye bir söz bir emir var.
Bu mantık yerleşmiş, diyorum bütün ülkelerde oynanıyorken bizde niye oynanmıyor.

"Neden sadece ben oynuyorum" diye sitem ederiz tabi. Gese ve Febe neden oynamıyor mesela ?

Herkes oynasın istiyoruz biz. Sadece biz ve diğer anadolu kulüpleri değil. Bunu anlatmaya çalışıyoruz.

oeince
29.10.2010, 22:52
Bu işin altında Lig TV vardır. Ama böyle iş olmaz! Hadi Fener'i G.Saray'ı oynatın 3-4 hafta üst üste saat 4'te! Bizim futbolcular o saatlerde oyuna konsantre olmakta zorlanıyorlar. Ben de mail atacağım maçları akşam 7'ye versinler diye!

Bu olayın bir tarafı öbür tarfı da bizimle ilgili. Şartlar ne olursa olsun kazanacağız, yine bir kaç sene üst üste şampiyon olacağız ve Avrupa'da başarılı olacağız ki taraftar sayımız artacak. O zaman birşeyler normale döner!

h@msi61
Bence haftasonu ogleden sonra cuma veya pazartesi maclarindan cok daha iyi...

Cafer Bulur
Yukarıdaki mesajlar basbayağı gündüz maçlarına kızgınlık gösteren mesajlar.

"Ben gündüz maçı yaparsam konsantrasyonum bozulur aga, bana gündüz maçı verme, ama Cumaya da verme sakın, mümkünse Pazartesi de olmasın" İşe girerken şartları işçinin belirlemesi gibi birşey bu.

Ayrıca Cafer Abi, Konya ve Denizli maçları gündüz oynandı diye kaybettik diyorsan gerçekten sana birşey diyemiyorum :)
Sadece gündüz oynadik diye kaybettik demedim.

Gündüz maclarinda staddaki atmosfer ve sartlar konsantrasyonu zorlastiriyor,bu sikca yasanmistir.

3 hafta arka arkaya gündüz oynamak kabul edilemez,istanbul takimlarina aynisi uygulansa kimsenin sesi cikmaz zaten.

DePaR
TFF 3 istanbul takımına üst üstte 3 maç 16.00'a maç versin, ben tüm sezon maçlarımızın 16.00 da başlamasına razıyım.

Emre7
29.10.2010, 22:57
keşke takım desteklerkende abartsak!
o kadar abartıyoruz ki!
yahu başlık ve içerik "ben niye gündüz maçı oynuyorum, ben gündüz maçlarını kaybediyorum diyor"
Koy kafana maçı çık, fenerin 5 attığına acı 7 at.
Ama burnunu kaldırıpta çıktığın denizli maçını buraya katma!
Ne belli pazartesi aynı şekilde konya ya yenilmeyeceğin.

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 22:57
Sadece gündüz oynadik diye kaybettik demedim.

Gündüz maclarinda staddaki atmosfer ve sartlar konsantrasyonu zorlastiriyor,bu sikca yasanmistir.

3 hafta arka arkaya gündüz oynamak kabul edilemez,istanbul takimlarina aynisi uygulansa kimsenin sesi cikmaz zaten.

Cafer Abi; Bir hafta Cumartesi 14.00 diğer hafta Pazar 19.00, Bir hafta Pazar 15.00, diğer hafta Cumartesi 19.00 da 4 hafta maç yapalım. O zamanda "buna bir standart koyun, bir gündüz bir akşam, konsantrasyonumuz bozuluyor" diye şikayet ederiz biz.

zafer6161
29.10.2010, 23:00
emre anlamıyormusun,mesele gece gündüz maç yapmak değil,,,burada anlatılmak istenen neden her sezon kış aylarında bizim maçlar gündüz oynanıyor,,,özellikle bizim maçlar,takımların dengesini bozmak için anlamıyormusun,,sezon sonuna kadar bence böyle gidecek,3 takım durumu düzltmek için TS bs nin bütün maçlarını neredeyse gündüz oynatacaklar,ve aradaki puanları eşitleyecekler,federasyon farkın açılmasına izin vermeyecek,orada almanya,fransa,ingiltere ve ispanyadan örnekler vermissin,ama ispanyada sadece cumartesi ve pazar maç oynanır ve maçlarında başlama saatleri her zaman aynıdır,büyük küçük ne olursa olsun,cuma pazartesi maç oynanmaz aynı şekilde almanyada sadece cumartesi ve pazar günleri oda bir maç 18:30 da oynanır diğerleri hep sabit,hatta en büyük kulubu bayern münih bile pazar günü 16:30 da oynarken freburg nunberg maçı 18:30 da oynanır,büyük küçük reyting falan yok,ingiltere genellikle cumartesi 17 ve pazar 17,fransa ligi ise cumartesi ve pazar herzaman 20 de oynanır,sen maç saatlerini bana sor hangi takım hangi saatte kimle oynar,,,,

Oruç
29.10.2010, 23:04
O kadar kişi anlatmaya çalışıyor ama bazıları anlamamakta ısrar ediyor ve olayı başka yerlere çekiyor.

Neyse sayfayı kirletmeyelim bari. (Kendi adıma söylüyorum bunu)

Cafer Bulur
29.10.2010, 23:04
Cafer Abi; Bir hafta Cumartesi 14.00 diğer hafta Pazar 19.00, Bir hafta Pazar 15.00, diğer hafta Cumartesi 19.00 da 4 hafta maç yapalım. O zamanda "buna bir standart koyun, bir gündüz bir akşam, konsantrasyonumuz bozuluyor" diye şikayet ederiz biz.
Bahsettigin gün ve saatlere kimsenin itirazi olmaz,makbul olanidir bu.

Yahu sen ayni saatlerin istanbul takimlarina dayatilmadigini neden kabullenmiyorsun?

Lig tv reyting yapacak diye Trabzonsporumla oyuncak gibi oynanamaz,adami sallariz koltugundan.

Fanatik34
29.10.2010, 23:05
Evet tepki göstermek dogru ama bir fayda vermeyecektir. Bunu nasil degistirebiliriz? Mesela en azindan Avrupa liginde olsak maclarimizin en az %50´ini Pazartesi oynardik. CL´de oynamis olsak sesimizi cok daha fazla cikarir, maclarimizi Aksam saatine aldirmak daha kolay olurdu (malum yurtdisi temsili vs vs..).

Senelerdir burda dillendirmeye calistigim sey, "Büyük düsünmek, düsünebilmek"..ve bunun akabinde yakalayacagimiz basarilar. Türkiye´de Potansiyel olarak bizle yarisacak bir Kulüp bile yok ama iste...

Murat 61
29.10.2010, 23:07
Gündüz maçlarından en çok nefret ettiğim durum cumartesi günleri saat 16:00' da oynatmaları. Lanet olsun ki maçla aynı saatte çıkıyorum işten ve maça yetişeceğim diye terör estiriyorum trafikte.
Başıma birşey gelirse sorumlusu TFF' dir.

Başka da bir hayıflanmam yok. Gece gündüz farketmez. Şampiyon olmak için maçları kazanmamız gerekiyor. Gece olmuş, gündüz olmuş benim açımdan pek bir sakıncası yok bu durumun.

Hayırlısı olsun yinede...

Ilelioglu
29.10.2010, 23:08

Diger Takimlarda böyle oynayacaksa sorun yok...!

;)

cyberentalpi
29.10.2010, 23:08
Bildigim sey su
Gunguzgezer de olsak vampirde Bursa maci sonu lideriz. Yeterki su haftayi gecelim

Emre7
29.10.2010, 23:09
emre anlamıyormusun,mesele gece gündüz maç yapmak değil,,,burada anlatılmak istenen neden her sezon kış aylarında bizim maçlar gündüz oynanıyor,,,özellikle bizim maçlar,takımların dengesini bozmak için anlamıyormusun,,sezon sonuna kadar bence böyle gidecek,3 takım durumu düzltmek için TS bs nin bütün maçlarını neredeyse gündüz oynatacaklar,ve aradaki puanları eşitleyecekler,federasyon farkın açılmasına izin vermeyecek,orada almanya,fransa,ingiltere ve ispanyadan örnekler vermissin,ama ispanyada sadece cumartesi ve pazar maç oynanır ve maçlarında başlama saatleri her zaman aynıdır,büyük küçük ne olursa olsun,cuma pazartesi maç oynanmaz aynı şekilde almanyada sadece cumartesi ve pazar günleri oda bir maç 18:30 da oynanır diğerleri hep sabit,hatta en büyük kulubu bayern münih bile pazar günü 16:30 da oynarken freburg nunberg maçı 18:30 da oynanır,büyük küçük reyting falan yok,ingiltere genellikle cumartesi 17 ve pazar 17,fransa ligi ise cumartesi ve pazar herzaman 20 de oynanır,sen maç saatlerini bana sor hangi takım hangi saatte kimle oynar,,,,

abi "sızlandığımız" konu, "gündüz maçlarıyla performansımızı düşürmek istiyorlar" ise ben buna katılmıyorum. Çünkü yineliyorum iş "kafada" biter. Konsantrasyon sağlanamamışsa, akşam olsun, kuşluk vakti olsun hiçbir şey değişmez. verdiğim örnek eleştirildi ama yineleyeceğim avrupa takımları gündüz maçı oynadığında performansları düşüyor mu, birşey kaybediyor mu hayır. Aynı şekilde oynuyorlar. Dortmund, Arsenal, Cluj yine dolduruyor stadını yine oynuyor futbolunu.

Devamında, dediğin gibi standart getrilmeli. Ama gerek başlığı açan abi, gerekse de diğer arkadaşlar bu konudan yakınmıyor. Niye bana diye yakınıyor. İyide sorun niye bana ile çözülmez ki. Çünkü daha attığımız "cuma maçı istemiyoruz" mailleri ligtv tarafından okunmamış olarak saklanırken, kalkıp gündüz maçı istemiyoruz diye yakınıyoruz. Biz bir karar verelim ne istiyoruz. Herkese eşitlik mi yoksa, diğerlerine nispet yapma mı, "bak ben dedim gündüz maçı performans düşürüyor, geyse oynadı performansı düştü".

zafer6161
29.10.2010, 23:10
Bildigim sey su
Gunguzgezer de olsak vampirde Bursa maci sonu lideriz. Yeterki su haftayi gecelim

2 sene önce cumartesi saat 16 da oyanan bs TS MAÇINI HATIRLATMAK İSTERİM, OSEZON KIŞ AYINDA OYNANAN İLK GÜNDÜZ MAÇIYDI VE LİDERDİK,PAZAR GÜNÜ OLSA NEYSE CUMARTESİ GÜNDÜZ MAÇLARI TAKIMIN DENGESİNİ BOZUYOR

DePaR
29.10.2010, 23:11
Reyting düşünülse bursayla olan maç 16.00 da oynatılmazdı tamamen art niyet, üst üste 3 maç 16.00 da ilk yarısı gündüz ikinci yarısı akşam, bu saatte maçmı oynanır!!!

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 23:15
O kadar kişi anlatmaya çalışıyor ama bazıları anlamamakta ısrar ediyır ve olayı başka yerlere çekiyor.

Neyse sayfayı kirletmeyelim bari. (Kendi adıma söylüyorum bunu)

Bakın birkaç mesaj bahsettiğiniz gibi buna lafım yok herkes eşit miktarda oynasın maçlarını cuma, pazartesi, 16.00, 19.00 ayırarak. Fakat birçok mesaj sadece ve sadece gündüz maçları konsantrasyonumuzu bozuyor şeklinde. Ben kendi payıma ona cevap veriyorum.

Digiturk maçlarımızı 10 haftada bir Pazar veya Cumartesi 19.00 da oynatır, o da Üç İstanbul takımı birbiriyle oynayacağı için. Daha çok reyting alacaklarını düşünüyorlar. Buna bizden önce yönetimimizin tepki vermesi gerektiği gibi, bizim de bu konu hakkında Digiturke değil kulübümüze birşeyler iletmemiz gerekir önce. Onlar kabullendikten sonra biz sadece forumlarda başlık açarız.

zafer6161
29.10.2010, 23:15
Emre sana ŞÖle bİ Örnek vereyİm,hafta İÇİ okula gİdİyorsun ve ders gÖrÜyorsun,pekİ cumartesİ okula gİdİp ders dİnleyebİlİrmİsİn,bence hayir nedenİ İse arkadaŞlarin diŞarda top oynuyor,sen tatİl gÜnÜ sinifta ders dİnlİyorsun ,kafan hep diŞarda olur;)

Murat GENEL
29.10.2010, 23:21
acaba Premier Ligde pazartesi maçını akşam oynamak zorunda olan takımlarda itiraz ediyor mu konsantrasyonumuz bozuluyor maçımızı gündüze alın diye..

şahrud
Sabırla ısrarla okudum, şaka olmasını bekledim ama gerçekmiş :D Önce şu okul meselesine bir cümle.. Haftasonu da dershanelerde gündüz ders gördük birçoğumuz, yani sıkıntı yok. ;)
Hatırladığım kadarıyla (rakip çok kötüydü tamam ama sorulmuş var mı diye..) Kasımpaşa'yla oynadığımız maç deplasmandı, gündüzdü, bilmem skoru hatırlatmama gerek var mı :D
Gündüz maçı verildi diyoruz da bu adamlar tek kale maç mı yapıyor, karşılarında da takım var sonuçta? Niye her şeyi üstümüze alınıyoruz anlayamadım.. Ayrıca hadi diyelim ki öyle, sırf gündüz oynandı diye maç kaybedilir mi :S
Yanlış anlaşılmasın da bu bana biraz '' Elektrikler kesildi, ödevimi yapamadım.'' mantığı gibi geldi..
En azından ben böyle düşünüyorum.. ;)

Emre7
Emre sana ŞÖle bİ Örnek vereyİm,hafta İÇİ okula gİdİyorsun ve ders gÖrÜyorsun,pekİ cumartesİ okula gİdİp ders dİnleyebİlİrmİsİn,bence hayir nedenİ İse arkadaŞlarin diŞarda top oynuyor,sen tatİl gÜnÜ sinifta ders dİnlİyorsun ,kafan hep diŞarda olur;)

benim görevim öğrencilik ise ve öğrenim görmem gerekiyorsa planımı ona göre yapmalıyım. Bilmeliyim ki ben okula gidersem arkadaşlarımla gezemeyecem, oynayamayacağım.

Ama benim görevim futbol oynamak. Haftada 1 kez. Gündüz veya gece.
Bu saatte futbol oynanıyor mu, evet. O zaman oynarım.
Ha oynanmıyorsa, gelin onu tartışalım..

Hüseyin Sahtiyan
29.10.2010, 23:22

Alakası yok. Ders günleri Pazartesiden Cumaya. O çocuğa belki cumartesi derse gitmek zor gelir. Futbol günleride Cumadan Pazartesine. Zor gelecekse Salı, Çarşamba, Perşembe zor gelecek. Ders çalışan çocuk nasıl Pazartesiden Cumaya yükümlüyse, futbol oynayan adamda Cumadan Pazartesiye aynen yükümlü.

Fatih
29.10.2010, 23:22

Ben hatırlamıyorum.
Kasımpaşa maçını nasıl unutursun Serdar?:)

Murat GENEL
29.10.2010, 23:23

Ben hatırlamıyorum.

Kasımpaşa...

Murat GENEL
29.10.2010, 23:25

bence bu şimdikinden daha makul olurdu :)

Colakoglu
29.10.2010, 23:29
bence bu şimdikinden daha makul olurdu :)

Borussia Dortmund taraftarimisin ?

vaslat
29.10.2010, 23:29
sen futbolunu oynadıktan sonra fikstür önemli değil gereksiz bir başlık bence

Murat GENEL
29.10.2010, 23:31
Borussia Dortmund taraftarimisin ?

alaka ... ?

Fatih YAZICI
29.10.2010, 23:43
Saatlerin değişeceğine gerçekten inanan var mı ?

Medallion
29.10.2010, 23:51
Bende fiksturdeki tehlike deyince maclarin zorlugundan bahsediyor diye dusunmustum.

Hakikaten 4 babalar gibi mac: GS, BS, Eskisehir (bu Batu yu niye alamadik ona yaniyorum), GA. Ama ilk once Konya yi yenmemiz lazim. Yoksa gerisi onemli degil.

trbzonsporlu
29.10.2010, 23:54
arkadaşlar gerçekci olalım. maç saatleri yayıncı kuruluşun önerileri dikkate alındıktan sonra federasyon tarafından ayarlanıyor bunda da en büyük etken reyting dir. mesela ben aylık 13 liraya takımımın tüm maçlarını izlerken fenerli GS li BJK li 35 TL ye takımının maçlarını izliyor buna niye kimse itiraz etmiyor. ne zamanki bizim taraftar sayımız 3 istanbul takımının taraftar sayısını geçer o zaman herkesin izleyeceği saatte bizim maçı yayınlarlar

Kader KORELİ
29.10.2010, 23:55
Önümüzdeki 4 haftada hangi takım kaç kere akşam değilde saat 16 da oynayacak?

Fenerbahçe: 0
Galatasaray: 0
Beşiktaş: 1
Trabzonspor: 3

Burda adaletsiz bir dağıtım söz konusu. Kimse çıkıp abartmayın, bu da şikayet edilecek birşey mi demesin.
Takımımızın hakkını savunmaya çalışıyoruz. Ve gerçekten de bir haksızlık söz konusu. Yukardaki tablo rastgele mi
öyle oluştu? Bizim değilde Fenerbahçe'nin 3 maçı 16 da olsa ne olurdu??

Oruç
29.10.2010, 23:55
Ortadaki adaletsiz durumu değiştiremiyor oluşumuz bu durum karşısında susmamızı gerektirmez.

Bunu anlatmaya çalışıyoruz. Hala anlaşılmıyor.

Medallion
29.10.2010, 23:56
arkadaşlar gerçekci olalım. maç saatleri yayıncı kuruluşun önerileri dikkate alındıktan sonra federasyon tarafından ayarlanıyor bunda da en büyük etken reyting dir. mesela ben aylık 13 liraya takımımın tüm maçlarını izlerken fenerli GS li BJK li 35 TL ye takımının maçlarını izliyor buna niye kimse itiraz etmiyor. ne zamanki bizim taraftar sayımız 3 istanbul takımının taraftar sayısını geçer o zaman herkesin izleyeceği saatte bizim maçı yayınlarlar

Acikcasi biz ne zaman geri planda kalsak o zaman daha iyi kazaniyoruz. Ne zaman herkesin gozu onunde olsak o zaman kaybediyoruz. Birakin sessiz ve derinden gidelim hedefe.

DeAgLeMaNyAq
29.10.2010, 23:57
Saatlerin geri alınmasıyla 16'da hava kararmaya başlayacağından ışıklar yanacaktır. 14 ya da 15'de oynanmasından iyidir...

Emrullah
29.10.2010, 23:57
Fikstür iyi bir fikstür. Şikayet edecek herhangi bir konu yok bana göre. Hatta avantajlı bir saat. Akşam oynansa daha soğuk bir hava olacağı için kışın gündüz oynayacağımız maçlar avantajlı maçlardır.

Kader KORELİ
29.10.2010, 23:59
Peki size soruyorum Türk futbolu mu önemli, yayıncı kuruluşun reytinglerimi? Takımlar arası eşit rekabet mi önemli yoksa bir takımın ne kadar taraftara sahip olduğumu?

Samet İslamoğlu
30.10.2010, 00:00
Bu konuyla ilgili hiçbişeye itirazım olmazda şu an ligin ilk 2 sırasında bulunan ve şampiyonluğun en büyük 3 adayından 2si olan Trabzonspor'la Bursaspor'un maçı nasıl oluyorda saat 16.00 ya konuluyor onu anlayamıyorum.

Medallion
30.10.2010, 00:01
Fikstür iyi bir fikstür. Şikayet edecek herhangi bir konu yok bana göre. Hatta avantajlı bir saat. Akşam oynansa daha soğuk bir hava olacağı için kışın gündüz oynayacağımız maçlar avantajlı maçlardır.

Hadi dese gunduz maci, yayin yok, hakem bizi katledecek belki hakli olabilir, ama konsantrasyon sorun olmamali.

Murat GENEL
30.10.2010, 00:02
Yahu kendi toteminiz olmuş bu gündüz maçı.. anlaşılmıyor diyorsunuz..Al bak bu takım ligdeki en farklı galibiyetini gündüz maçında almış..Gündüz maçı oynamakta ne gibi adeletsizlik var..O zaman vay Anadoludaki diğer takımların haline..Maç saatlerinden yola çıkarak adeletsizliğide ölçüyoruz..Ugur yapmışız bunu kabul edelim..Diğer takımlarda da var bu..Gündüz maçı lanetiymişmiş..

Emre7
30.10.2010, 00:06
Çocuklar evde gördükleri her şeyi elde etmek isterler.
Kumandayı da, arabanın anahtarını da, gözlükte, bardakta.
Halbuki hiç bir şey işine yaramayacak. Ama elde etmek ister.
Zırlar.

Ama aklı ne zaman "basarsa" kalkar der, ben televizyon izlemek istiyorum, çizgi film, çocuk dizisi, futbol maçı, kalkar ebeveynlerde ona kumandayı verir yada vermez. Ama çocuğun ne istediği belli değil. Her şeye zırlıyo, vik vik..

Büyük takımız, sadece lafta. büyük düşünmek yok. Derdini anlatacaksın. Takımın büyüklüğünü kullanacaksın.
Diyorum bazılarına ki, bire arkadaşım sen bu başlığı "bişeyleri artık değişsin gündüz maçlarına herkes çıksın" diye aç, o zaman fikrini söyle. Şu an bu konuyla aynı zamanda Nedir Bu Hafta İçi Maçları! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7125&page=33) da tartışılıyor. Senin ne istediğin belli değil. Belli et!

Eğer gündüz maç oynanmaz diyorsanda, almanı fransızı ingilizi oynuyor, performansı düşmüyor senin niye düşüyor. Onlarmı küçük sen mi?
Ama futbolu bilen arkadaşlara anlatamıyorsun...

unique
30.10.2010, 00:09
Valla oynayan sabah 7'de de oynar, takır takır yener. Maç saati bana göre hiç bir şeyi etkilemez.

Murat GENEL
30.10.2010, 00:13
Çocuklar evde gördükleri her şeyi elde etmek isterler.
Kumandayı da, arabanın anahtarını da, gözlükte, bardakta.
Halbuki hiç bir şey işine yaramayacak. Ama elde etmek ister.
Zırlar.

Ama aklı ne zaman "basarsa" kalkar der, ben televizyon izlemek istiyorum, çizgi film, çocuk dizisi, futbol maçı, kalkar ebeveynlerde ona kumandayı verir yada vermez. Ama çocuğun ne istediği belli değil. Her şeye zırlıyo, vik vik..

Büyük takımız, sadece lafta. büyük düşünmek yok. Derdini anlatacaksın. Takımın büyüklüğünü kullanacaksın.
Diyorum bazılarına ki, bire arkadaşım sen bu başlığı "bişeyleri artık değişsin gündüz maçlarına herkes çıksın" diye aç, o zaman fikrini söyle. Şu an bu konuyla aynı zamanda Nedir Bu Hafta İçi Maçları! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7125&page=33) da tartışılıyor. Senin ne istediğin belli değil. Belli et!

Eğer gündüz maç oynanmaz diyorsanda, almanı fransızı ingilizi oynuyor, performansı düşmüyor senin niye düşüyor. Onlarmı küçük sen mi?
Ama futbolu bilen arkadaşlara anlatamıyorsun...

adamlar futbolu bizim gibi günde 2 saate sıgdırmıyor bütün güne yayıyor çünkü..Cumartesi günü İngiltere'de futbol 12.45 'de başlayıp 19.15'de bitiyor..Burda 12.45'de maç yaptıracak adamı var ya...

Maç saatindeki temel rahatsızlık konsantrasyon ise ben bu duruma karşı çıkarım hocam..

Halil Atalay
30.10.2010, 00:13
ne yaparsan yap bunlar hep aynı eğer yönetim nota vermezse bizim yapdığımız hiç bir şey olmaz

Oruç
30.10.2010, 00:15
Yahu kendi toteminiz olmuş bu gündüz maçı.. anlaşılmıyor diyorsunuz..Al bak bu takım ligdeki en farklı galibiyetini gündüz maçında almış..Gündüz maçı oynamakta ne gibi adeletsizlik var..O zaman vay Anadoludaki diğer takımların haline..Maç saatlerinden yola çıkarak adeletsizliğide ölçüyoruz..Ugur yapmışız bunu kabul edelim..Diğer takımlarda da var bu..Gündüz maçı lanetiymişmiş..

Şahsen gündüz maçının lanetli oluşuna dair en ufak bir imada bulunmadım.

Adaletsizlikten bahsederim elbette. Buna kimse engel olamaz da. Takımımızın ligde en farklı galibiyeti almış olmasının "adalet" kavramıyla ne tür bir bağının olduğunu merak ediyorum açıkçası.

Mesajlarımın içeriğinde açıkça belirtmiş olmama rağmen henüz durumu tam olarak anlamamışsınız maalesef. Konuya itiraz edenler "İngiltere'yi, Almanya'yı" örnek veriyor. Orada "büyükler gündüz oynuyor" diye. Bunu bilmeyen yok tabi. Benim üzerinde durduğum şey neden bizim ligimizde Febenin yahut gesenin bu tür uygulamalarla karşı karşıya kalmıyor oluşudur.

Daha önceki bir iletimde de bahsettim. "Sadece biz ve anadolu kulüpleri bu tür durumlarla karşı karşıya kalıyoruz" dedim. Febe ve gesenin bu uygulamanın dışında tutuluyor oluşu elbetteki adaletsiz bir durum ortaya koyuyor ki burada dile getiriyoruz.

Yok bu sizin için "normal" görünüyorsa ona bir şey diyemem tabi.

Bir soru; "Mesela nerelerden yola çıkıp adaletsizliği ölçebiliriz ?"

Kaldı ki ben adaletsizliği ölçmedim, durumu izah etmeye çalıştım.

Not: Ben "performans"la alakalı tek kelam etmedim. Derdim de bu değil zaten. Kimse buradan vurmaya çalışmasın.

Murat GENEL
30.10.2010, 00:20
yahu adaletsizlik diyoruz da varsın hep gündüz oynayalım ? ne olur ki onu diyorum ? bu işteki adelet olayını çözebilmiş değilim..P.tesi Cuma peşpeşe vermesinler,İki hafta p.tesi oynamayalım ya da Cuma..Bunları anlarım ama 4 hafta saat 16.00 maç mı olur bu serzenişe anlam veremiyorum kusura bakmayın..

Fanatik34
30.10.2010, 00:24
Asil amac tabi cok belli ortada...Bir Aksam bir Öglen oynamanin futbolcular üzerindeki etkiyi onlarda biliyor! Ben buna da raziyim, yeter ki hakemler adam gibi düdük calsinlar!!!

GS ve BJK bu hafta tökezlerlerse puan farki 9-10 puana cikacak. Bursa´nin önündeki 5 mac Antalya-Biz-Manisa-Kayseri-BJK..bizim maclarimizda GS-Bursa-EsEs-G.Antep...anlayan anladi;)

Ama biz herseye ragmen sahaya cikip liderlik koltuguna oturup ilkyariyi en önde bitirecegiz:yattara2:

Oruç
30.10.2010, 00:24
yahu adaletsizlik diyoruz da varsın hep gündüz oynayalım ? ne olur ki onu diyorum ? bu işteki adelet olayını çözebilmiş değilim..P.tesi Cuma peşpeşe vermesinler,İki hafta p.tesi oynamayalım ya da Cuma..Bunları anlarım ama 4 hafta saat 16.00 maç mı olur bu serzenişe anlam veremiyorum kusura bakmayın..

Siz olayı içselleştirdiğiniz için bu tartışmayı uzatmanın anlamı yok.

Varın siz hep bu duruma kafa sallayın ne olur ki...

Murat GENEL
30.10.2010, 00:27
Siz olayı içselleştirdiğiniz için bu tartışmayı uzatmanın anlamı yok.

Varın siz hep bu duruma kafa sallayın ne olur ki...

pekala ... :)

Armağan Dere
30.10.2010, 00:29
Herşeyin altında birşeyler aramasak şaşarım..huyumuz kurusun..oyna al bu kadar basit kardeşim...maçların arasında en az 6 gün var yorgunluk bir bahane olamaz kupada ilk hafta bay geçiyoruz.....ya alırsak bu 4 maçı eee ne olacak...

Muhammet Hacısalihoğlu
30.10.2010, 00:30
pazartesi oynadık, peşine sanki avrupa maçı oynuyormuşcasına cuma oynadık.

kayseri maçını gündüz oynadık.

kasımpaşa maçını gündüz oynadık.

2 maç pazartesi oynadık.

şimdi 3 hafta üst üste 16da maç.

ve siz kalkmış, ne olurki böyle vermişler diyorsunuz.

pes. tff ye ve digitürke değil size pes.

omer61
30.10.2010, 00:44
Kızmayın arkadaşlar ama çok gereksiz bir konu

kesinlikle, daha gereksiz bir ayrıntı olamazdı. yaz olsa anlarım ama şu mevsimde gündüz maç yapmak daha iyi bir durum yani.

Emre7
30.10.2010, 01:09
Ben bunları dedikten sonra, 2 maç kaybettikten sonra. Kinmse ben demiştimlik yapmasın.
Oyuncularımızın görevi futbol oynamak. Kafa olarak, fiziksel oalrak o maça hazır olmalılar.
Onların hava açık kapalı yağmurlu deme hakları yok. Eğer bir hedef var ise o hedef için herşeyi yapmalılar.
Başka bir işleri yok.

Ömer TOPAL
30.10.2010, 01:30
Ben bunları dedikten sonra, 2 maç kaybettikten sonra. Kinmse ben demiştimlik yapmasın.
Oyuncularımızın görevi futbol oynamak. Kafa olarak, fiziksel oalrak o maça hazır olmalılar.
Onların hava açık kapalı yağmurlu deme hakları yok. Eğer bir hedef var ise o hedef için herşeyi yapmalılar.
Başka bir işleri yok.

:alkış: :alkış: :alkış: katılıyorum...Bu nedir ya hakemi begenmeyiz saati begenmeyiz günü begenmeyiz..puan keybedersek bahanesini peşin peşin hazırlıyoruz işte....

Mertcan
30.10.2010, 01:41
Bunları anca biz burda dile getiriyoruz. Başkan artık bi sert çıkış yapsın böyle giderse hep aynı şeyler olacak.

Travelair
30.10.2010, 11:22
Başlığı açma amacım ve dediklerim çok açık. Ama sanırım tam okumayıp önyargı ile hareket eden arkadaşlarımız var. Konu da çarptırılıyor anlam veremiyorum. Kötü söz de sahibine aittir oraya da girmemekte diretiyorum...

Benim dediğim; Bursaspor'un bizim gs ile oynayacağımız hafta maçının 16:00'da olması ve sonraki haftaya karşılaşacağımız maç da 16:00'da. Saate, ortama alışık çıkacaklar.

2. dediğim; gs maçı akşam maçı iken sonraki 3 maçın da saat 16:00'de yeralması ve zorlu gs maçında hele ki kendi sahamızda alabileceğimiz şok bir yenilginin ardından diğer şampiyonluk adayı Bursaspor deplasmanına alışık olmadığımız saat 16:00'da balık misali çıkma olasılığımız. Orda da kötü bir sonuç alırsak bu iyice pekişecek ve gündüz maçları daha da zor geçmeye başlayacak... Bunlar bir ihtimal elbette, zaten ondandır ki ben de başlığa "Tehlike" sözcüğünü komuşum. Ve evet; alışık olmadığımız gündüz maçları konsantrasyon daha zorlaşıyor, bu bir gerçek.

Ardından ne demişim? Adaletli değişiklik ve geç kalınmadan alınacak tedbirler için... Yani şampiyonluğa oynayan rakiplerimiz de maçlarını gündüz oynasın ya da biz de koşulları eşitleyip akşam oynayalım. Tedbir ise şartlar değişmiyorsa Trabzonspor bunun bilincinde maçlara hazırlansın, yemek düzenini, antreman saatlerini ayarlasın, hazırlık maçlarını o saatte ayarlasın vs

Şimdi bunun nesine itiraz ediyor da herşeye zırlıyoruz gibi çirkin kelimelerle ortaya çıkıyoruz?

Nasreddin hocanın fıkrası vardır:

Nasreddin hoca birgün telaş ve üzüntü içinde köyün kahvesine varır. Hocanın bu durumunu görenler ne oldu hoca neyin var derler.

Hoca: Sormayın dostlar, evime hırsız girdi
Ahali: Peki hocam bekçi köpeğin var mıydı?
Hoca: Yok
Ahali: Kapın zırhlı mıydı?
Ahali: Kilidi var mıydı?
Ahali: Pencerelerin sıkı sıkıya kapalı mıydı?
Hoca: Yok...
Ahali: Hocam senin eve tabi ki hırsız girer
Hoca: Be arkadaş, hırsızın hiç mi suçu yok?

Ben "Hırsızın suçu da var" diyorum tabiri caizse, yetmiyor, tedbirimizi de alalım diyorum, adaleti de sağlamak için uğraşalım diyorum. Ne var şimdi kraldan çok kralcı olacak?

Emre7
30.10.2010, 11:38
İlk mesajınız (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917214981&postcount=1) bu da son mesajınız (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917215775&postcount=102). Nerde bahsettiniz anlamadım tedbir alınmasından, yönetim veya teknik heyetin bu olaya dikkat kesilmesinden.Sizin bahettiğiniz tek nokta "saatlerin dağılımındaki eşitsizlik"...

Burda yorumlarını merak ve dikkatle okuduğum bir kişisiniz, afedersiniz ama isminizi bile bilmem. Kullanıcı adınız benim için ayırt edicidir. Dikkat edicidir. Ancak bu konuda olaya farklı bir şekilde giriş yaptığınız belirttim. Araya giren bir kaç arkadaşta işlerine gelen şekilde yorum yapınca "zırlama" efektini" ben kullandım. Yinelerim, öz eleştiri de diyebilirsiniz, Trabzonspor taraftarı çok zırlıyıor, tatmin etmek mümkün değil.

Siz son yorumunuzda olduğunuz gibi, eşitlik ve teknik heyetin dikkat etmesi gereken konular diye giriş yapsanız. Herşey farklı olur ama sizin yapmış olduğunuz giriş, Tamamen ben gündüz oynuyorum diğerleri niye gece oynuyo manasında.

Çağatay_
30.10.2010, 11:46
Gündüz maçları bizim için her zaman kabus olmuştur.

Travelair
30.10.2010, 11:48
Hayır ilk mesajımda son mesajımda verdiğim mesajları verdim. Ama son mesajımı daha açarakyazdım. Bundan sonra öyle yazarım öyleyse

Zırlamak konusunda ise katılmıyorum. Trabzonspor taraftarı zırlamaz, haksızlığa karşı durur. Bunu da zırlayarak değil, olgunlukla yapar. İsyan eder ama bunun adı zırlamak değildir, haksızlığa karşı durmak ve hakkını aramaktır. Bu yoruma katılmam mümkün değil

Travelair
30.10.2010, 11:50
İsmim konusuna gelince; bu başlığın 2. mesajında yazıyor Emre kardeşim

Full HD
30.10.2010, 11:51
Ha gündüz ha aksamvakti bunu bahane olarak görmiyelim arkadaslar.Biz Trabzonuz her ne vakitte olursa olsun sahaya cikip futbolumuzu oynariz!

Futbolcular kendilerine güveniyorsa sabah namazindan sonrada oynarlar.

Emre7
30.10.2010, 11:54
Hayır ilk mesajımda son mesajımda verdiğim mesajları verdim. Ama son mesajımı daha açarakyazdım. Bundan sonra öyle yazarım öyleyse

Zırlamak konusunda ise katılmıyorum. Trabzonspor taraftarı zırlamaz, haksızlığa karşı durur. Bunu da zırlayarak değil, olgunlukla yapar. İsyan eder ama bunun adı zırlamak değildir, haksızlığa karşı durmak ve hakkını aramaktır. Bu yoruma katılmam mümkün değil

Bununla ilgili düzünlerce söz vardır, sözlediklerin karşındakinin anladığı kadardır gibi. Anlayışınızdan dolayıda teşekkür ederim.

2. ise, herkes sizin gibi olaylara olgun yaklaşmıyor, Buna bende dahilim. Benim söylemek istediğimizi herkes nereye gittiğini anladı düşüncesindeyim. "zırlama" ile "hakkını arama" birbirinden hem farklıdır hem aynı. Olgunsa tepkisini, ne koyacağını bilir, değilsede "niye cuma, niye gündüz, niye pazartesi" diye herşeye "zırlar".

İsminizi de öğrenmiş oldum Akın abi, bundan sonra isminizle size yanıt veririm.

SEDAT
30.10.2010, 12:01
- Herşeye Zırlamaz , Tepkisini Koyar Bu Taraftar...

- o Zırlama Tabiri Sana Daha Çok Uyar Kardeşim , Senin Karşında Çocuk Yok Laflarını Bilde Yaz..

Vkgz
30.10.2010, 12:06
bence bir sorun yok ortada

Travelair
30.10.2010, 12:06
Rica ederim sorun değil. Ben de demek aceleye getirdim ilk mesajımı

magicyattara
30.10.2010, 12:25

Bence bundan kaybettik..kombinem olmasına rağmen cumartesi gündüz olduğu için Denizli maçına gidememiştim..bir de Kocaeli maçına gidememiştim..

Bir esnaf kenti olan Trabzon'da işinizi bırakıp son anda maça gidiyor olmanız,birey olarak maça olan konsantrasyonunuzu etkiliyor ister istemez..tribünler dolmuyor,kombineleri başkalarına veriyorsunuz tribünlerin birlikteliği bozuluyor..vs..

Cumartesi gündüz maçları ezelinden beri,düzgün işleyen tekerimize sokulan çomaktır..ne takım ne de taraftar cumartesi gündüz maçlarına konsantre olamıyor..

Serdær
30.10.2010, 12:28
2 sezon önceki Konya,İ.B.B ve Gaziantep maçlarından bahsediliyor sanırım.

Maçları kaybetmemizin önemli nedenlerinden bir tanesi bence de gündüz maçı olmasaydı.:cool:

Futbolcularda maçtan sonra bunları yakın demeçler vermişlerdi .

Full HD
30.10.2010, 12:32
Cumartesi gündüz maclar taraftar icin gercekten kötü fakat okadar gencimiz va... bizim yerimize onlar doldurur stadi diye düsünüyorum.

Bdeniz_61
30.10.2010, 12:37
Bursaspor maçı 16.00 ya alınması anlaşılır gibi değil.

Fakat maç saatlerine bence takılmamak gerek.Şampiyon olacaksak veya böyle bir hedefimiz varsa ki var bunlar bizim için mazeret olmamalı.

Mayls
30.10.2010, 12:44
Bunda bir komplo teori aramıyorum. Fakat şu bir gerçek ki, büyük (!) maçlar Türkiye'de hep 19:00'da oynanıyor. Işıklandırma sorunu falan olmadığında İstanbul takımları maçlarını saat 18:00'dan daha erken bir saatte katiyen oynamıyor.

Benim kafama da şu takılıyor. Madem Türkiye'de böyle bir gelenek (nasıl bir gelenekse artık) var, sezonun en büyük maçı, Şampiyonla Kupa Sahibinin maçı neden akşam oynanmıyor? Yoksa Bursa ve biz asansör takımlarıyız da haberimiz mi yok?

Emre GÜRDAL
30.10.2010, 12:51
bumu sorun oldu şimdi nedne biz 16 da oyanan macları kaybedıyozmu hep ılginç!!!!!

_SeRKaN_
30.10.2010, 12:54
Hangi şartlarda olursa olsun çıkıp topumuzu oynayıp galip gelmeliyiz...

m@ss
30.10.2010, 12:57
bu yaklaşımları 'ucuz'' buluyorum..her yer Trabzon ve ''her saat'' Trabzonspor...

oguzkoc
30.10.2010, 13:27
herşeyi bir kenara bırakın haftanın hatta 1.yarının en önemli maçı bursa-trabzon maçının cumartesi 16.00 da olması kadar abuk bi durum olabilir mi ya?

.....
30.10.2010, 13:39
Bizim için kötü bir şey düşündülerse zaten Allah başlarına çevirir.

Düşünmedilerse de biz bu maçları Allahın izniyle alırız.

Bağlaç Olan Ki
30.10.2010, 13:40
Kendi halısaha maçlarımızdan düşünsek mesela. Her hafta 2-3 tane gece maçı yapan birisiyim. Açıkçası gündüz maçlarına çağırılınca hiç gitmek istemiyorum. Olmuyor arkadaş, sarmıyor.
Ha şimdi hiç kimse futbolcular profosyonel, işleri bu falan demesin lütfen. Konsantrasyon meselesidir bu bir yerde. Umarım bu süreci az kayıpla ya da kayıpsız atlatırız.

Alihan Ertürk
30.10.2010, 13:44
Akın abi haklı.. Bu maçlarda sıkıntıya girebiliriz.

Oyuncular alıştı bir kere gece maçlarına.. Bunlara da alışacaklar ama alışana kadar iş işten geçebilir.
:rolleyes:

Murat GENEL
30.10.2010, 13:44
Kendi halısaha maçlarımızdan düşünsek mesela. Her hafta 2-3 tane gece maçı yapan birisiyim. Açıkçası gündüz maçlarına çağırılınca hiç gitmek istemiyorum. Olmuyor arkadaş, sarmıyor.
Ha şimdi hiç kimse futbolcular profosyonel, işleri bu falan demesin lütfen. Konsantrasyon meselesidir bu bir yerde. Umarım bu süreci az kayıpla ya da kayıpsız atlatırız.

hocam konu dışı ama belirtmeden geçemedim kullanıcı adı süper olmuş :)

DKaraduman
30.10.2010, 13:54
Gündüz maçı benim için takımı etkilemesinden çok seyir zevki açısından rahatsız edici. Bir tarafa güneş vurur bir tarafta tribünün çatısı gölge yapar, iğrenç bir görüntü oluşuyor ve maç doğru dürüst izlenmiyor. Takımı pek etkilediğine inanmıyorum.

macuka
30.10.2010, 13:58
ata binen heryerde biner, her saatte biner arkadaslar... yenilgiye bu bahane olacaksa işimiz iş...

habreg4s61
30.10.2010, 14:02
ingiltere önemli maçları bile genelde gündüz yapıyolar liverpool-arsenal,chelsea-arsenal gibi bunu mazeret olmaması gerek..

Harun-61
30.10.2010, 14:02
28 sene sonra Sampiyon olacaksak hertürlü tezgaha gögüs gelmemiz lazim.

ki bence bu bir bahane degil...

M.S.SOFU
30.10.2010, 14:05
bence çok sıkıntı yapacak bir durum yok avrupada genelde böyle

alışmak gerek bunlara

Ozan Gözaçan
30.10.2010, 14:10
bu duruma alışmak konusunda haklısınız ama 3 kız kardeşler ve onların beslemesi bursa gece oynayacak bu ülkenin en büyük takımlarından biri gündüz oynayacak bu o takımın bütün camiasını taraftarlarını yok saymaktan başka bir şey değildir ...
biz hiç gündüz oynamayalım demiyoruz tamam bursa maçından sonraki hafta fenere maçı gündüz oynattır veya gs ye bjk ye bak bakalım ne olur oluyor 3 hafta gündüz oynatmaya kalk ....

OrkHun
30.10.2010, 14:12
yav, çıkın bir dışarı hava alın. ben öyle yapacağım birazdan.
akıl sağlığı için elzemdir, kanımca...

Ozan Gözaçan
30.10.2010, 14:25
yav, çıkın bir dışarı hava alın. ben öyle yapacağım birazdan.
akıl sağlığı için elzemdir, kanımca...

spordan yeni geldim valla yüzdüm biraz ben açıldım geldim ... :)

MDanışmaz
30.10.2010, 14:26
Her sezon aynı oyunlar nedense bana sürpriz gelmedi..Şampiyon olacaksak bu tür engelleri aşmalıyız..

Samet Metin
30.10.2010, 14:27
arkadaşlar kendi kendimize handikap oluşturuyoruz. bakın bjk okadar sakatlıkla boğuşuyor haftaiçi 120 dklık maç oynadılar ve bu hafta da pazar günü maç yapacaklar pazartesi değil.

her maç yayınlansın istiyoruz, takımlarımız her kulvarda yarışsın istiyoruz sonra da fikstürde saat-gün karışıklığı olmasın herşey istediğimiz zaman olsun istiyoruz... biraz çok şey istiyoruz bence.

ingilter ispanya örneklerini vermeye gerek duymuyorum arkadaşların bir kısmı dile getirmişler, futbolcu her zaman bir sonraki maça hazır olmalı saat gün farketmez...

Mustafa OK
30.10.2010, 16:10
ben buna katılmıyorum geçen sene bursa gündüz maçları oynayarak şampiyon oldu... takım istekli arzulu olsun gece gündüz hakem makem farketmez şampiyon oluruz yeterki isteyelim...

Hasan Ayvenli
01.11.2010, 04:28
Antrenmanlardaki çift kale maçları 16:00'da yapsın takım. Bu bir bahane değildir.

BALKAN 06
01.11.2010, 07:53
bize gündüz de rakibe gündüz değilmi,karşılıklı oynayacağız nasıl olsa:D
mazeret değil,başka işlere bakalım.

Travelair
01.11.2010, 07:54
Haydi bakalım

Şeref
01.11.2010, 09:06
mazeret değil aslında aradığımız ama istanbul takımlarınada saat 16:00 ya maç verilsin arada bir o zaman bir sıkıntı kalmaz 3 hafta ust uste 1600 maçı verlmez.

Barış Burak
01.11.2010, 10:30
3 maçıda gündüz koysunlar.bizde o 3 maçtan 9 puanla dönelim. o zaman bidaha koymazlar eğer art niyetlilerse.

Emin Danışmaz
01.11.2010, 11:01
benim burada eleştireceğim maçlarımızın saat 16:00'da olması değil ,bazı maçların c.tesi 16:00'da olması..bu ülkede hafta sonu 2 gün tatil yapan kesim varsa ondan daha fazla c.tesi çalışan kesim var...muhtemelen bende maçı kaçırabilirim

Hekimoğlu
01.11.2010, 11:54
Federasyon bizi hala daha büyük sınıfına koymuyor ya da yayıncı kuruluş bu sıkıntı yaratıyor.Bunu kabullenmek mümkün değil ,ama sizde herşeyi büyütüyorsunuz yeaa dememek gerekir.

Trabzon34
01.11.2010, 12:22
Federasyon bizi hala daha büyük sınıfına koymuyor ya da yayıncı kuruluş bu sıkıntı yaratıyor.Bunu kabullenmek mümkün değil ,ama sizde herşeyi büyütüyorsunuz yeaa dememek gerekir.

Kafamdakileri yazmışsınız. Aynen katılıyorum. Art niyet var gibi duruyor ama haftada 5 maç canlı yayınlandığı için birileri gündüz, birileri akşam oynayacak.. Ne yazık ki bizim reting imiz diğer büyüklerden az olduğu için bizi gündüze atmakta sakınca görmüyorlar. bu durum karşısında tepki vermeliyiz bence.
Ama bu durum "takım için dezavantaj" görüşüne pek katılmıyorum. Kasımpaşa maçını da, kazandığımız pek çok maçı da gündüz oynadık. Ha gündüz maçlarından kaybettiğimiz de var elbette ama akşam maçlarında da kazanamadığımız oldu.. O yüzden bunun bir dezavantaj olduğunu düşünmüyorum. İnşallah gece de, gündüz de farketmeyecek..
Biz şampiyon olalım da isterlerse gece yarısı versinler maçı..