PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karmate|Nayino 2010|Yeni Albüm

İsmail Coşgun
29.10.2010, 21:19
http://ressim.net/a/upload/6af1cec2.jpg

Karmate'nin ikinci albümü olan ''Nayino'' 29 Ekim 2010 tarinde piyasaya sürüldü. Karadeniz'in tozlu raflarında kalan türküleri gün ışığına çıkaran Karadenizli grup 'Nani' albümünde yakalamış oldukları başarıyı sürdürmek niyetinde...

Albümdeki Eserler;

01. Yağmur
Söz-Müzik: Anonim (Rize/Hemşin)

02. Nayino
Söz-Müzik: Yüksel Baltacı

03. Kız Horonu
Söz-Müzik: Anonim (Artvin)

04. E Asiye
Söz-Müzik: Anonim (Laz Halk Şarkısı)

05. Hasta Oldum Derdune
Söz-Müzik: Anonim (Trabzon/Beşikdüzü)

06. Çhela
Söz-Müzik: Anonim (Geleneksel Megrel Halk Şarkısı)

07. Sevdaluk
Söz: 1-2-4 Anonim (Rize/Pazar), 3-5-6-7 Karmate
Müzik: Anonim(Rize/Pazar)

08. Yaylalar
Söz: 1-2 Anonim, 3 Karmate
Müzik: Anonim (Artvin)

09. Arabanun Egsozi
Söz: 1-2-3-5 Anonim(Rize/Pazar), 4-7-8 Anonim (Rize/Çamlıhemşin/Kale), 6 Karmate
Müzik: Karmate

10. Oy Çalamadum Gitti
Söz-Müzik: Anonim (Trabzon/Sürmene)

11. Halanun Dereleri
Söz: Uğur Yazıcı
Müzik: Anonim (Rize/Çamlıhemşin/Hala Köyü)

12. Gandagana
Söz-Müzik: Anonim (Gürcü Halk Şarkısı/Acara)

13. Verteri
Söz-Müzik: Anonim (Hopa/Hemşin)

14. Dereler Akar Akar
Söz 1: Havva hala
Söz 2: Anonim(Çamlıhemşin)
Müzik: Anonim

15. Ela Gözli Sevduğum
Söz-Müzik: Erol Şahin

16. Arja Bargış
Söz-Müzik: Anonim (Çeçen Halk Şarkısı)

17. Hopşera
Söz: Ahmet Yıldırım
Müzik: Anonim (Trabzon/Çaykara)

Çıkış parçası Nayino:

6p7YbXrBmic

Dereler Akar Akar:

w0Q1kn4ooOk

Yağmur:

Vup1zocEG0o

Yaylalar (Artvin/Şavşat Halk Türküsü):

TAvZocl2nO8

Albümün çok başarılı olmuş. Bence patlama yaratacak. Satın alınmayı ve dinlenmeyi hakeden bir albüm olmuş...

Başarılar Karmate...

Misina
29.10.2010, 22:37
Karmate ilk albümde yakaladığı çizgiyi bozmadan devam ediyor.Yağmur ve Yaylalar güzel eserler.Başarılar Diliyorum.

İsmail Coşgun
29.10.2010, 23:06
Kız Horonu & Deli Horon:

DEP5UodfyCE

Melek
29.10.2010, 23:35
Şimdiye kadar dinlediğim parçalarda bir emek göremiyorum malesef !!!
Gündemde olan anonim parçaları alıp okumuşlar tamam güzel okumuş olabilirler ama bunu herkes yapıyor ne üretmişler kaçtane parçanın sözleri kendine ait acaba ?
Karmate'nin bu seneki sezon açılışındaki kötü performansı sonrası ağzıyla kuş tutsa umrumda değil sadece müzik firması çok iyi pazarlıyor ve satıyor...Hakları tabi yeni albümde yaparlar konserlerden konserlerede koşarlar..

Emre7
29.10.2010, 23:36
şimdi dinliyordum bende facebook tan ...
nayino yine ilk kasetteki tarzı yansıtıyor.
Başarılar karmate...

macka61
30.10.2010, 00:06
güzel bir albüme benziyor

Misina
30.10.2010, 00:15
Gündemde olan anonim parçaları alıp okumuşlar tamam güzel okumuş olabilirler ama bunu herkes yapıyor ne üretmişler kaçtane parçanın sözleri kendine ait acaba ?

Bu Müzik piyasasının en büyük sorunu.Albüm artık para kazandırmıyor.Müzik piyasasındaki insanlar da sırf bu piyasada varım demek için albüm yapıyor.

Yılmaz
30.10.2010, 00:19
Karmate'nin bu seneki sezon açılışındaki kötü performansı sonrası ağzıyla kuş tutsa umrumda değil sadece müzik firması çok iyi pazarlıyor ve satıyor...Hakları tabi yeni albümde yaparlar konserlerden konserlerede koşarlar..

kadıköy faciasından sonra sarsıntıya ugradılar gozumde , fakat irdeleyince pek bi sucları olmadıgını anladık ama ...
daha 2. albümleri , baklaım zaman ne göstericek

İsmail Coşgun
30.10.2010, 03:42

Emek göremiyorum demek biraz ağır kaçmış. Doğrudur anonim parçalar hepsi; Karmate'nin ortaya çıkış felsefesinde kenarda köşede unutulmuş türküleri yeniden yorumlamak var zaten... Aylarca çalışılmış bir albümden bahsediyoruz; yeni düzenlemeler, sololar göz ardı edilemez heralde.. ''Herkesin yaptığından'' (!) daha kaliteli işler yaptıkları aşikar...

Var olan bir eseri aranje etmek de üretimdir, emektir...

Sezon açılışındaki kötü performansları talihsizlikti. Her sanatçının ve grubun bazı konserlerinde kötü olabilecekleri gerçeğini göz önünde bulundurup daha yapıcı olunması gerektiğini düşünüyorum. Dinlemek veya dinlememek, ilgilenmek veya ilgilenmemek, herkesin hür iradesine kalmış birşey...

Şahsen ben Karadeniz müziğini ''Fatihalar Yasinler bitmez Karadeniz'de''den kurtarmak adına gösterdikleri çaba için Karmate'ye minnettarım...

Emrullah
30.10.2010, 13:31
Melek tamam yeni bir şeyler üretmek çok önemli ama var olan bir şeyi iyi bir şekilde icra etmek de önemli. Üstelik Karmate kendine misyon olarak kıyıda kuytuda kalmış eserleri derlemeği seçti. Derleme sanatçısı da olmak çok önemli bir sanattır. Üstelik Karmate öyle çok bilindik eserleri de okumuyor. Bu yüzden yaptığı işi çok önemsiyor ve değer veriyorum.

Yeni bir şeyler üretmek günümüzde zorlaştı ama bahane değil tabi. Son yıllarda yeni bir şeyler üreten kim var diye sorsan Fatih Reyhan ve Emre Pehlivanlar haricinde isim veremem açıkçası. Yani müzik yapmak, yapılmayanı yapmak gittikçe zorlaştı. Bu yüzden derleme sanatçılığının hafife alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

Emrullah
30.10.2010, 13:35
Bir saattir "Nayino" 'yu dinliyorum. Bıkmadan usanmadan. Bir saat daha dinleyebilirim. Çok iyi yorumlamış Resul. Allah sesenin ahengini bozmasın.

Kubilay ŞAHİN
30.10.2010, 13:42
Albümü dinledikten sonra yorumlamak daha iyi olur bir dinliyelim..

Şahsen ben Karadeniz müziğini ''Fatihalar Yasinler bitmez Karadeniz'de''den kurtarmak adına gösterdikleri çaba için Karmate'ye minnettarım...

Sadece şu cümle çok büyük tartışma yaratır..

M.S.SOFU
30.10.2010, 14:03
bazı arkadaşlar bence şarkı yazmalı ve bu işin ne kadar zor olduğunu öğrenmeli...

Misina
30.10.2010, 14:20
Son yıllarda yeni bir şeyler üreten kim var diye sorsan Fatih Reyhan ve Emre Pehlivanlar haricinde isim veremem açıkçası. Yani müzik yapmak, yapılmayanı yapmak gittikçe zorlaştı.

Onay Şahin,İhsan Eş ve İlyas Parlak'ı da unutmayalım.

İsmail Coşgun
30.10.2010, 14:33
Acaruli Gandagana (Gürcü Halk Ezgisi):

55aSyepOVqI

Çhela (Megrel Halk Ezgisi):

WXbK83OWFK8

İsmail Coşgun
30.10.2010, 14:34
Bir saattir "Nayino" 'yu dinliyorum. Bıkmadan usanmadan. Bir saat daha dinleyebilirim. Çok iyi yorumlamış Resul. Allah sesenin ahengini bozmasın.

Demi Emrullah Abi. Bende aynı düşünüyorum. İki gündür Nayino albümünü dünliyorum.:) Amin...

Emrullah
30.10.2010, 15:44
Onay Şahin,İhsan Eş ve İlyas Parlak'ı da unutmayalım.

Söylediklerin benim çok sevdiğim ve çok dinlediğim isimler. Ama onlar da hep derleme yapıyor.

Fatih Rehyan olsun, Emre Pehlivanlar gibi kendi söz-müziklerini icra eden başka kim var inan bilmiyorum. Belki unuttuğum bir iki isim olabilir. Onun haricinde sanatçı ismi saymak çok zor çünkü yok.

Emirhan Makul
30.10.2010, 21:30
İlk Albümleri ile müzik böyle yapılır demişlerdi , bu albümdende şüphe duymuyorum dinledik mi bakacağız.

Misina
30.10.2010, 21:57
Söylediklerin benim çok sevdiğim ve çok dinlediğim isimler. Ama onlar da hep derleme yapıyor.

Fatih Rehyan olsun, Emre Pehlivanlar gibi kendi söz-müziklerini icra eden başka kim var inan bilmiyorum. Belki unuttuğum bir iki isim olabilir. Onun haricinde sanatçı ismi saymak çok zor çünkü yok.

Varlığı bilinmeyen anonim eserleri ortaya çıkarmak yeni şeyler üretmek kadar önemlidir.

Emrullah
30.10.2010, 22:35
Melek tamam yeni bir şeyler üretmek çok önemli ama var olan bir şeyi iyi bir şekilde icra etmek de önemli. Üstelik Karmate kendine misyon olarak kıyıda kuytuda kalmış eserleri derlemeği seçti. Derleme sanatçısı da olmak çok önemli bir sanattır. Üstelik Karmate öyle çok bilindik eserleri de okumuyor. Bu yüzden yaptığı işi çok önemsiyor ve değer veriyorum.

.................................................. .. Yani müzik yapmak, yapılmayanı yapmak gittikçe zorlaştı. Bu yüzden derleme sanatçılığının hafife alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

Varlığı bilinmeyen anonim eserleri ortaya çıkarmak yeni şeyler üretmek kadar önemlidir.

Katılıyorum bu sözlere de ben zaten yukarda derleme sanatçılığının ne kadar önemli olduğunu ve önemsediğimi belirttim.

İlyas Onat
31.10.2010, 00:04
Grubun her bir üyesini ayrı ayrı tebrik ederim bu yeni çalışmalarından ötürü.

Bilindik eserleri yorumlayabilmek, ona kendinden belli belirsiz bir şeyler, bir renk katabilmek cesaret işi...

Eklenenleri ( sonuncu hariç; açılması video İsmail) bir bir dinledim; enfes...Albümü almak boynumuza borç oldu artık.

Fakat ne yalan söyleyeyim; gandaganayı kotaramamış Resul. Fuat Saka da okumuştu vaktiyle; ruhunu yakalamıştı eserin. Biraz daha deli dolu söylemek lazım sanki o parçayı. :)

İsmail Coşgun
31.10.2010, 00:55
Açılması lazım Abi.. Baktım bir sorun yok. Çhela'yı kesin dinlemen lazım... ;)

Emrullah
31.10.2010, 12:44
http://ressim.net/a/upload/6af1cec2.jpg

Albümdeki Eserler;

01 - Yağmur
02 - Nayino
03 - Kız Horonu
04 - E Asiye
05 - Hasta Oldum Derdune
06 - Çhela
07 - Sevdaluk
08 - Yaylalar
09 - Arabanun Egsozi
10 - Oy Çalamadum Gitti
11 - Halanun Dereleri
12 - Gandagana
13 - Verteri
14 - Dereler Akar Akar
15 - Ela Gözli Sevduğum
16 - Arja Bargış
17 - Hopşera

Nayinoma Kurbani: Kurban olayim sana

Tıbalı
31.10.2010, 13:03
güzel ses güzel yorum...inş istedikleri başarıyı elde ederler..

Emrullah
31.10.2010, 13:04
6p7YbXrBmic

NAYİNO
söz-müzik: Yüksel Baltacı

Sözleri ;

Gece gökte yildizlarda
Dinleyun dertlerumi
Yarde iman kalmadi hoy nayino
Bilmeyi hallarumi
Nayinoma kurbanis oy

Nayinoma nayino nayinoma kurbani
Çatma kaşlaruni da al vereyim bu cani

Derdumi yazacağum da
Komar yapraklarina
Okurken aksun yaşlar da nayino
Düşsun yanaklaruna
Nayinoma kurbanis oy

Sevdaluk ince marazda
Yakayi canumuzi
Vazgeçersak eyersa da nayino
Döksünler kanumuzi
Nayinoma kurbanis oy

Ahmet Başkaya
31.10.2010, 16:10
Harika yorumluyorlar .

Emeklerine sağlık .

İsmail Coşgun
31.10.2010, 16:39
Arabanun Egsozi (Rize/Pazar):
IK4Q5TXXdZ0

Kaan
31.10.2010, 19:34
Haberim yoktu. BMN sayesinde haberim oldu; çok teşekkürler.

Yalnız sadece 9 parçayı dinleme imkanım var, diğer 8'ini de bir yerlerden temin edeceğiz inşallah. :D

Melek
31.10.2010, 20:14
Herkese tek tek alıntı yapıp cevap veremiycem genel bir cevap yazıcam.
Benim eleştirdiğim yeni bir şeyler üretmemeleri,tekrar altını çiziyim yorumlamalarını fark ettiyseniz güzel diye belirttim,içinde olduğum bir piyasa olduğu için söylüyorum isminin duyulmadığı yada bu şekilde gündemde olmayan nice değerli çalışmalar var üstelik günlerce oturup söz yazıp besteliyorlar benim demek istediğim var olan şarkıları yorumlamalarına göre çok abartılıyor başarıları tabiki o şarkılarıda bulmak seçmek bir iş yeniden okumak bir emek,ama diğer söz yazan yeniden üreten sanatçıların yanında bence hiç bir şey.
-Yusuf Cemal Keskin'in 50 yıl için özel üretilmiş albümündeki 12 parçayı kendisinin yapmasının önemi yokmu,tabi nasılsa biraz eskisin yeniden birisi alıp okur ve gündeme gelir.
-Yada İlyas Parlak'ın o canım emeklerle yapılan yazılan parçaların Manahos albümün suçu ne medyatik olmaması..bunlar şimdi aklıma gelen isimler diye bunun gibi bir sürü örnek var..
Benim Karmate'ye yada Resul beye değil eleştirim sadece bu tarz albümlerin neden bu kadar abartıldığına evet güzel yorumlamış ama bence okunan şarkıları ilk sahiplerinden de dinleyin.

Misina
31.10.2010, 22:21
Yusuf Cemal Keskin'in albümündeki eserler kendine aittir.Ancak önceki albüm çalışmalarına göz attığımızda kendine ait eserleri güncelleyerek yeni albüm çalışması yaptığını görüyoruz.

Anonim eserleri kullanarak albüm yapmak ile kişinin kendi eserlerini modernize ederek kullanması arasında ne fark var ki?

Onur Şeref
01.11.2010, 01:46
O zaman sizin gözünüzde kendi parçalarını seslendirmeyen,beste yapmayanlar hiçbir zaman mutlak başarılı olamayacak.

Onur Şeref
01.11.2010, 01:56
01 - Yağmur
02 - Nayino
03 - Kız Horonu
04 - E Asiye
05 - Hasta Oldum Derdune
06 - Çhela
07 - Sevdaluk
08 - Yaylalar
09 - Arabanun Egsozi
10 - Oy Çalamadum Gitti
11 - Halanun Dereleri
12 - Gandagana
13 - Verteri
14 - Dereler Akar Akar
15 - Ela Gözli Sevduğum
16 - Arja Bargış
17 - Hopşera

4-5 tanesi hariç kaç tanesini daha önce biliyorduk?

Buda bir üretim değil mi?

Emrullah
01.11.2010, 10:24
Albüme ismini veren "Nayino" adlı eser Yüksel Baltacı adında bir kişiye ait. Yüksel Baltacı'nın Volkan Konak'a bu türkü ile ilgili yazdığı bir mesaj var, o da şöyle;

"Sayın Konak, ben Ankara'da yaşayan ve özel bir şirkette yöneticilik yapan birisiyim. Size ulaşmam bir türlü mümkün olmadı. Ben Trabzon Çaykaralı aynı zamanda Maçka Gürgenağaçlıyım. Benim size arz etmek istediğim söz ve müziğini kendim yaptığım bir türkü var. Bu türküyü beğeneceğinizi umduğum için ilk size dinletmek istedim ama bir türlü size ulaşamadım. Türkünün demo kaydını yaptık ve çok keyifli oldu. Adı "nayinoma kurbani" rumcada sana kurban olayım demek. Türküye çok talep oldu. Ben de bayağı direndim ama en son karadeniz kültürüne sahip çıkma anlamında samimi olduğunu düşündüğüm "Karmate" diye bir gruba söz verdim."

İsmail Coşgun
01.11.2010, 23:38
Bu galibiyet üzerine iyi dinlenir.. ;)

Söz: Resul Dindar
Müzik: Fatih Reyhan

Teq3OgzgfSw

Emrullah
02.11.2010, 13:12
http://img259.imageshack.us/img259/5922/karmat1.jpg

Albüme ismini veren "Nayino" adlı eser Yüksel Baltacı adında bir kişiye ait. Yüksel Baltacı'nın Volkan Konak'a bu türkü ile ilgili yazdığı bir mesaj var, o da şöyle;

"Sayın Konak, ben Ankara'da yaşayan ve özel bir şirkette yöneticilik yapan birisiyim. Size ulaşmam bir türlü mümkün olmadı. Ben Trabzon Çaykaralı aynı zamanda Maçka Gürgenağaçlıyım. Benim size arz etmek istediğim söz ve müziğini kendim yaptığım bir türkü var. Bu türküyü beğeneceğinizi umduğum için ilk size dinletmek istedim ama bir türlü size ulaşamadım. Türkünün demo kaydını yaptık ve çok keyifli oldu. Adı "nayinoma kurbani" rumcada sana kurban olayım demek. Türküye çok talep oldu. Ben de bayağı direndim ama en son karadeniz kültürüne sahip çıkma anlamında samimi olduğunu düşündüğüm "Karmate" diye bir gruba söz verdim."

Albümdeki Eserler;

01. Yağmur
söz-müzik: Anonim(Rize/Hemşin)
02. Nayino
söz-müzik: Yüksel Baltacı
03. Kız Horonu
söz-müzik: Anonim(Artvin)
04. E Asiye
söz-müzik: Anonim(Laz Halk Şarkısı)
05. Hasta Oldum Derdune
söz-müzik: Anonim(Trabzon/Beşikdüzü)
06. Çhela
söz-müzik: Anonim(Geleneksel Megrel Halk Şarkısı)
07. Sevdaluk
söz: 1-2-4 Anonim(Rize/Pazar), 3-5-6-7 Karmate
müzik: Anonim(Rize/Pazar)
08. Yaylalar
söz: 1-2 Anonim, 3 Karmate
müzik: Anonim(Artvin)
09. Arabanun Egsozi
söz: 1-2-3-5 Anonim(Rize/Pazar), 4-7-8 Anonim(Rize/Çamlıhemşin/Kale), 6 Karmate
müzik: Karmate
10. Oy Çalamadum Gitti
söz-müzik: Anonim(Trabzon/Sürmene)
11. Halanun Dereleri
söz: Uğur Yazıcı
müzik: Anonim(Rize/Çamlıhemşin/Hala Köyü)
12. Gandagana
söz-müzik: Anonim(Gürcü Halk Şarkısı/Acara)
13. Verteri
söz-müzik: Anonim(Hopa/Hemşin)
14. Dereler Akar Akar
söz 1: Havva hala
söz 2: Anonim(Çamlıhemşin)
müzik: Anonim
15. Ela Gözli Sevduğum
söz-müzik: Erol Şahin
16. Arja Bargış
söz-müzik: Anonim(Çeçen Halk Şarkısı)
17. Hopşera
söz: Ahmet Yıldırım
müzik: Anonim(Trabzon/Çaykara)

Emrullah
02.11.2010, 14:21
Albümü bugün aldığım için şarkıların hepsini dinleme imkanını şimdi buldum. Öncelikele şunu söyleyebilirim ki çok başarılı bir çalışma olmuş. Nani albümünden daha güzel bir albüm ortaya çıkmış.

Eserler çok zengin ve çeşitli kültürlerden seçilmiş. Çeçen halk şarkısından tutun, Megrel halk şarkısına, Laz halk şarkısından tutun, Hemşin, Çaykara yöresine ait şarkılarla albüme zenginlik katılmış.

Albümde Türkçe, Lazca, Hemşince, Megrelce, Rumca, Gürcüce, Çeçence olmak üzere 7 ayrı dilde eser yer almakta. Bu da albümün ne kadar zengin bir kültürün ürünü olduğunu gösteriyor.

Albüm anonim eserlerden oluşsa da çok bilindik şarkıların sayısı az. Cemile Cevher'den dinlemeye alıştığımız "Hasta Oldum Derdune" ve Sürmene şarkısı "Oy Çalamadum Gitti" haricinde çok bilindik eser yok. Karmate, Hasta Oldum Derdune'yi çok güzel yorumlasa da aynı başarıyı Oy Çalamadum Gitti'de gösterememiş bana göre.

Albümün sürükleyici parçaları; Yağmur, Nayino, Kız Horonu, Hasta Oldum Derdune, Yaylalar, Arabanun Egsozi, Halanun Dereleri, Verteri, Ela Gözli Sevduğum ve Hopşera...

İsmail Coşgun
04.11.2010, 01:56
Albümü satın almak isteyenler D&R'dan edinebilirler...

http://www.dr.com.tr/Product.aspx?pid=0000000326395&mid=0000000347623

İsmail Coşgun
06.11.2010, 18:52
Halanun Dereleri;

fxaVudZzigA

İsmail Coşgun
06.11.2010, 18:53
Hopşera (Trabzon Çaykara) Rumca:

DylsMYV7xvU

İsmail Coşgun
06.11.2010, 18:56
Oy Çalamadum Gitti (Sürmene Havasi / Trabzon);

GItP_D9t1l8

Bıyıklıoğlu
23.11.2010, 00:24
Karmate şu anda Trt Müzik'te yayında.

http://www.trt.net.tr/trtmuzik/canli.html

Emre Bekar
23.11.2010, 01:01
Keyifli bir program oluyor...

İsmail Coşgun
28.11.2010, 21:12
Karmate - Nayino parçasına Yüreğine Sor filminin görüntüleriyle yapılan klip..

OFexF5XWFJw

Kaya
28.11.2010, 21:27
Nayino ne demek? Ya da nece?

İsmail Coşgun
29.11.2010, 07:13
Nayino parçasının aslında tam ismi Nayinoma Kurbani...

Rumca kökenli bir terim. Sana kurban olayım anlamına geliyor...

Kaya
30.11.2010, 10:06
Rumca kökenli bir terim.

Hiç şaşırmadım... :)

İsmail Coşgun
01.12.2010, 00:42
Hiç şaşırmadım... :)

Neden? Ne var ki bunda? :)

Kaya
04.12.2010, 00:57
Son dönemde bu ve buna benzer müzik grupları genelde bu yönde isimler kullanıyor, kullandırtılıyor...

Gürcüce, Rumca, şuca, buca vs...

Tuhaf tuhaf işler...

mda61
04.12.2010, 21:14
Bu akşam, Karmate şarkıları dinliyorum, çok efkarlı be kardeşim. :)
akşam akşam dertlendim yine.

İsmail Coşgun
05.12.2010, 01:55
Son dönemde bu ve buna benzer müzik grupları genelde bu yönde isimler kullanıyor, kullandırtılıyor...

Gürcüce, Rumca, şuca, buca vs...

Tuhaf tuhaf işler...

Doğu Karadeniz'in kültürel yapısından kaynaklanıyor. Zenginliğimiz...

Misina
05.12.2010, 02:06
Doğu Karadeniz'in kültürel yapısından kaynaklanıyor. Zenginliğimiz...

Kesinlikle.Ancak Eurovision'a adı sanı belli olmayan Ülke kültüründen hiçbişey yansıtmayan salakça bir şarkıyla katılan bir milletten bunu idrak etmesini beklemek hayalcilik olur.

Kaya
05.12.2010, 02:32
Kesinlikle.Ancak Eurovision'a adı sanı belli olmayan Ülke kültüründen hiçbişey yansıtmayan salakça bir şarkıyla katılan bir milletten bunu idrak etmesini beklemek hayalcilik olur.

Laflarına ve üslubuna dikkat etmen lazım zira konunu eurovizyon ile hiçbir alakası yok...

O yüzden yanlış genellemelerde bulunma!

Bilâl ÇOBAN
07.12.2010, 12:00
Karmate bu cumartesi Kocaeli Sabancı Kültür Sitesinde konser verecek, bekleriz.

İsmail Coşgun
21.12.2010, 23:01
Karmate, birazdan Tv8 Salı Sefası programında...

Berat
21.12.2010, 23:30
Mükemmel bir performans sergileder.. Karmate'den önce de Ayşenur Kolivar vardı.

Misina
22.12.2010, 00:26
Resul Dindarın Heslere Gönderme Yapması Gecenin En Anlamlı Davranışıydı.

LazAnisT
22.12.2010, 16:05
Resul Dindar(Kazım Koyuncununun menejeri Dilek Dindarında kardeşidir) Hes'lere gönderme yaparkan Zara'nın birden kıçı başı oynamaya başladı.Konuyu nasıl değiştirsem diye düşünğürken hemen bir şarkı söyle deyiverdi.Düzen adamı dedikleride zaten bu.

Cem Tarım ve Ayşenur Kolivar bence en iyi performansı sergileyenlerdi.Bu ikiliyi hiç kimse tanımıyorken ben dinliyordum.Kendimle gurur duymadım desem yalan demiş olurum.

Karmatede ekip eksik olduğu için haraketli şarkılarda çuvalladılar ama Nayino şarkısı on numarayadı.

İlyas Parlak her zamanki gibi kendi konuşacağına kemencesini konuşturdu.Ah be abim iki kelimede sen yap diye ağzının içine bakıp durdum ama yine olmadı.Neslin tükeniyor inan senin gibi bir kişilik bir daha gelmez.

Ekranda yaptılar ama teşekkürlerin en büyüğü hakikaten KALAN müziğe gitsin.
Karadenizli yapımcılarada selam olsun...

İsmail Coşgun
26.12.2010, 22:44
OUhvdfCaIjc

yusi
27.12.2010, 01:07
saol saol saol

Serdar Ersoy
06.01.2011, 00:48
http://www.biletix.com/static/images/live/eventimages/karmate1301.jpg

Karmate 13 Ocak 2011 tarihinde Beyoğlu Jolly Joker Balans'da sahne alıcaktır.

Bilet Fiyatları ;

Normal: 28,00 TL
VIP: 56,00 TL

Bilet almak isteyen arkadaşlar biletix'den alabilir. Sayfa linki için tıklayınız (http://www.biletix.com/event.htm?id=MLB09).

İsmail Coşgun
23.01.2011, 15:31
4dlSSWpKGsU

İnsanı hüzünlendiren bir destan...

Bayraktaroğlu
16.05.2011, 12:11
Çok güzel söylüyor şarkıları