PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiralık Oyuncu Almak / Oyuncuyu Kiraya Vermek

Recep Alkan
29.10.2010, 17:59
Bu çok zamandır kafama takılan bir konu aslında. Transfer konusuna girdiğinden pek ayırmıyordum, ama bugünkü Ersen başlığında ki sohbetimiz bir başlık olarak açabileceğimi düşündürdü bana.

Süper Ligde belki de bu yönetimi hem oyuncu almada, hemde oyuncu satmada en az kullanan takımız. Çok sağlıklı bir yöntem mi bilinmez. Ama katkısının olabileceği konusunda sanıyorum hemfikir olabiliriz.

Örneklemek gerekirse bu konuyu, Papy ve Brüls isminde almış olduğumuz iki oyuncumuz birkaç yıldır Avrupada bir takımda top koşturuyor. Brüls ile bildiğim kadarı ile yollar ayrıldı. Ama Papy geleceği çok parlak bir oyunucu. Her sene gelir, denenir ve Hollandaya geri gönderilir. Peki neden Türkiye'de bir takıma kiralanmaz ? Bu oyuncu yarın bugün takıma kazandırılsa, olası bir ters yada başarısız durumda ilk söylenecek şey ALIŞMA dönemi olacaktır. O zaman oyuncumuzu daha erken alıştıralım, verelim Kayseri gibi, İBB gibi, ligde kalıcı ve gençlerin bol bol yer bulduğu bir takıma oynatalım. Neden denemiyoruz ?

Veyahut ihtiyacımız olan bir bölge için neden günlerce bonservis pazarlığı yaparak zaman harcıyoruz da, oyuncuyu Satın alma opsiyonu ile birlikte takıma kazandırılma yöntemine gitmiyoruz.

Kiralama yöntemi kullanılmalı, hemde aktif bir şekilde.

ilhan
29.10.2010, 18:17
Başlık içeriği itibariyle "transfer" konusu olduğunda "Transfer Dosyası" kategorisine alınmıştır.

Mustafa Gegüç
29.10.2010, 18:39
Şenol Güneş geldiğinden bu güne bazı yanlış klişeler yerlerini doğrulara bırakmaya başladı, zamanla taşlar yerine oturduğunda transferde bu bahsedilen politika da uygulanacaktır kanaatindeyim.

Papy ve Brüls konusunda benim de canım çok sıkkın, umarım bu zamana kadar olanlardan ötürü pişmanlık duymayız

Birtan Karaman
12.11.2010, 17:39
Brüls konusunda patlak verdik.

Ankaragücü antrenmanlarda aralarında Çift Kale yapmasalar oynayacağı yok. Papy'nin A2 Takımında değerlendirilmesi bence hiç iyi değil. Bankasya ligine kiralık verilmeliydi ne olursa olsun ama oyuncu istemiyormuş orası ayrı bir durum.

zahido
23.12.2010, 08:39
Ben kiralik oyuncu alinmasina acikcasi karsiyim..

Kiralik oyuncu demek kargasa ve sorun demektir..

Hernekadar Sota ve Arcil ilk geldiklerinde bize kiralik olarak geldiyseler de ben kiralik fikrine pekte sicak degilim..

Cunku kiralik futbolcu kendini kendi takiminda hissetmiyor ve nasil olsa gidecek biyerri olduguna inanip kendinide fazla kasmiyor..

Son zamanlarda galatasarayin aldigi adamlarida gorduk zaten nasil sorun yasadilar..

Hüseyin Bağdat
23.12.2010, 08:53
Sezon sonu satın alma hakkınıda alırsan kiralık oyuncu faydalı olabilir...

TSkaplanTS
23.12.2010, 15:35
oynatılmayan oyuncuları kiraya vermek en güzeli ipini elinde tutacaksın kiraya vereceksin
hep tecrübe kazanır hep performansı artar yetekliyse o yeteneği forma şansı bularak dışa yansıtabilir

Ilelioglu
30.08.2011, 09:10
Recep abi;

Bunlar Futbolcu alip satmayi beceremiyor bunu nasil becersinler?

serkanholep
30.08.2011, 12:43
bu kiralama konusunu 1461 ile halletmeye çalıştılar sanırım ama olmadı olamazda

benim fikrim

p dediğiniz papy brüls gibi oyuncuları karadeniz takımlarına vermek

hem destek hem gelişme amaçlı

özellikle almanya dan genç oyuncular takip edilip genç yaşta alınıp karadeniz (samsun,ordu,rize,giresun vs) takımlarına kiralanabilir

werder de kaç tane genç türk var dortmund un 2. takımında da

18-20 yaş aralığında ışık görünen (illa yıldız adayı olmasına gerek yok nuri gibi) oyuncular en fazla 1 Milyona alınıp 5 yıllık mukavele yapılır ve 2 sene kiralanabilir

türkiye içinde geçerli bu yabancı futbolcular içinde

ve bu kiralama işini karadeniz ve doğu takımlarıyla yapmak mantıklı zira sosyal yapı olarak trabzona daha uygun olur

SALDIRAY
01.09.2011, 03:07
Kiralık almak olumlu olmaz ama kendi oyuncularımızı kiralayabilmeliyiz.

slmn
01.09.2011, 17:01
Kiralık almak olumlu olmaz ama kendi oyuncularımızı kiralayabilmeliyiz.
Satın alma opsiyonu olduktan sonra neden olumsuz olsun ?

SALDIRAY
02.09.2011, 02:52
Satın alma opsiyonu olduktan sonra neden olumsuz olsun ?

Kulübün oyuncuyu alacağı ne malum ? Sonuçta adam kiralık. Oyuncu her ne kadar işini yapmaya çalışsada kendi takımında hissetmeyecek ve pek verimli olmayacaktır. Zaten öyle her adamıda satın alma opsiyonlu kiralayamazsın.

Ufuk
10.01.2012, 21:12
Bana göre kiralık almamızda hiç bir sorun yok.. Hep gönlümden geçen forvet Adebayordur.. Bu adamı parayla alamayız.. Ancak ve ancak kiralayabiliriz.. 1 sezon ya 1 sezon kiralasak yeter :D

Uğur Ö.
11.01.2012, 10:15
En son kimi kiraladık.Yada oyuncu kiraladıkmı hiç :)

Bence çok iyibir yöntem.Hem zararı az hemde A kalite oyuncuları getirmek kolay oluyor