PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geç Gelen Adalet! Ersen Martin Davası Kulübümüz Lehine Sonuçlandı.

Misina
29.10.2010, 16:12
FIFA Ersen Martin Davası ile ilgili kararını verdi.
http://www.ilkhabergazete.com/resimler/boyut4/ilkhaber35435.jpg
Trabzonspor'dan izinsiz bir şekilde İspanya'nın Huelva takımına transfer olan Ersen Martin davası sonuçlandı.

FİFA'ya müracaat eden bordo mavililer haklı bulundu. FİFA Huelva kulübünün ,Trabzonspor'a 900 bin dolar bonservis bedeli ödemesi konusunda karar aldı.

Gökhan KAN
29.10.2010, 16:15
Güzel oldu.. 900 iyi para..Teo da göndersin ordan biraz. Devre arası bir iki adam alırız..

.....
29.10.2010, 16:18
Takımımız adına güzel bir haber.

Artık kaybedilen davalardan ve paralardan sıkılmıştık!

Emrah Akcagöz
29.10.2010, 16:18
Bu başlık ana sayfaya taşınsa daha iyi olmaz mı..?

Dursun Kaplan
29.10.2010, 16:21
İyi para hayırlı olsun. :)

bkandil
29.10.2010, 16:25
Gelecek olan para bir yana, FIFA'dan bir dosyamız eksilmiş oldu...

Emre Çömez
29.10.2010, 16:25
hayırlı olsun.

Bıyıklıoğlu
29.10.2010, 16:26
Çok iyi olmuş ya.900 bin iyi para.

Yunus Emre SEYHAN
29.10.2010, 16:27
Bence az para.
O zaman ki şartlarda Ersen Martin 900 bin $ dan fazla yapardı. Neyse bunada şükür :))

karahan_um
29.10.2010, 16:28
yatıp kalkıp dua edelim de fifada dosyalarımız bol olsun. bu yönetimin transfer için ayıracak parası kalmadı. en azından kulüp gelirleri alt başlığına fifa gelirleri yazarlarda bir transfer bütçemiz olur :)

Recep Alkan
29.10.2010, 16:31
Herşeyden önce, FIFA'da mimli bir takım durumunda idik nerdeyse. Bir sürü dosya, ve kaybedilen onca dava. Bu davanın kazanılması hem maddi, hemde manevi çok güzel oldu.

Büyük ihtimal ile Teo konusunda da FIFA'lık olacağız, onun öncesi moral olur bize :)

Hayırlı olsun.

AKSOY_61
29.10.2010, 16:33
Şöyle havadan gelen paraları çok seviyorum:D
Az ama olsun...

ilhan
29.10.2010, 16:35
Şöyle havadan gelen paraları çok seviyorum:D
Az ama olsun...

Katılıyorum.

Ama havadan saçtıklarımız daha fazla gibi sanki. :o

İlker Akçay
29.10.2010, 16:36
Çok iyi oldu bu :)

Gelen paranın 530.000 lirası bursaspora yetiştirme bedeli olarak ödenerek Muhammet Demir transferi bitirilebilir hemde 1 taşla 2 kuş vurulmuş olur :)

Murat'
29.10.2010, 16:38
Merak etmeyin arkadaslar o paranin gidecegi yer simdiden bellidir.

Recep Alkan
29.10.2010, 16:39
Çok iyi oldu bu :)

Gelen paranın 530.000 lirası bursaspora yetiştirme bedeli olarak ödenerek Muhammet Demir transferi bitirilebilir hemde 1 taşla 2 kuş vurulmuş olur :)

Teofilodan umut kesildiyse, Umut Bulut gönderilmeyecekse, Muhammet Demir hamlesi yapılabilecek en iyi hamle olacaktır. Bursa zaten sözleşme yenileeyeceğini duyurdu. Bu çocuk iş yapar, hemde iyi işler yapar.

Kaldı ki ki bu üçlü de (jaja - Umut - Muhammet) bizi rahatlıkla ikinci yarı hedefe taşır derim ben.

Kaldı ki bunun yanında, devre arası, Hasan Ali (kayseri) ve Furkan (kayseri) alınabilirse dadından yenmez.

Ama bu para yetmez, acık daha eklemek lazım. :)

.....
29.10.2010, 16:40
Muhammet Demir i bende istiyorum.

O uşağı bi turnuvada izlemiştim gerçekten kaliteli. Alınsın hem Trabzonlu diye biliyorum.

Gökhan KAN
29.10.2010, 16:41
900 bin dolara kaç futbolcunun aylık maaşı ödenir acaba...

İlker Akçay
29.10.2010, 16:47
Teofilodan umut kesildiyse, Umut Bulut gönderilmeyecekse, Muhammet Demir hamlesi yapılabilecek en iyi hamle olacaktır. Bursa zaten sözleşme yenileeyeceğini duyurdu. Bu çocuk iş yapar, hemde iyi işler yapar.

Kaldı ki ki bu üçlü de (jaja - Umut - Muhammet) bizi rahatlıkla ikinci yarı hedefe taşır derim ben.

Kaldı ki bunun yanında, devre arası, Hasan Ali (kayseri) ve Furkan (kayseri) alınabilirse dadından yenmez.

Ama bu para yetmez, acık daha eklemek lazım. :)

Kesinlikle Recep Abi.. :)

Furkan ve Hasan Ali içinde takas+para yoluyla rahatlıkla birşeyler yapılabilir.Kayseri'nin başında Şota var iken Sezer Badur+Zafer Yelen hatta Ferhat da verilerek bu çocuklar alınabilir.Özellikle Furkan 2-3 yıl sonra Avrupa'ya yollayacağımız Selçuk'un yerini doldurabilecek ışığı veren nadir yerli oyunculardan..

Muhammet Demir ile Hasan Ahmet Sarı ikisi birden bir Bank Asya takımına verilip (beraber,düzenli oynayabilecekleri bir takıma) birbirlerine alışmaları ve maç oynama alışkanlığı edinmeleri sağlanabilir.Zira Bank Asya'da ki futbol kalitesi hiçde fena değil.

Ama bana sorsan çıkıp Trabzonspor'da oynasınlar Türkiye Kupası ve bazı lig maçlarında Hasan Ahmet-Muhammet ikilisini oynatalım ondan sonra geleceğimizi sağlama alalım..

trbzonsporlu
29.10.2010, 16:49
güzel haber gelen parayla ligimizden iyi bir geçn oyuncu alınabilir( örneğin hiddinkin beğendiği genç oyucular)

peker61
29.10.2010, 16:50
Heralde ilkkez bi dava kazandık iyi oldu..

Özge
29.10.2010, 16:54
Çok iyi oldu.Yollayın parayı:D

Travelair
29.10.2010, 16:56
Ne adaleti? Biz Ersen'i 1 milyon $'a sattık yanılmıyorsam. Bunun yılların faizi nerde? Lange olunca mı işliyor faiz? Bıraktım, eksilmiş bile

Recep Alkan
29.10.2010, 16:56
Kesinlikle Recep Abi.. :)

Furkan ve Hasan Ali içinde takas+para yoluyla rahatlıkla birşeyler yapılabilir.Kayseri'nin başında Şota var iken Sezer Badur+Zafer Yelen hatta Ferhat da verilerek bu çocuklar alınabilir.Özellikle Furkan 2-3 yıl sonra Avrupa'ya yollayacağımız Selçuk'un yerini doldurabilecek ışığı veren nadir yerli oyunculardan..

Muhammet Demir ile Hasan Ahmet Sarı ikisi birden bir Bank Asya takımına verilip (beraber,düzenli oynayabilecekleri bir takıma) birbirlerine alışmaları ve maç oynama alışkanlığı edinmeleri sağlanabilir.Zira Bank Asya'da ki futbol kalitesi hiçde fena değil.

Ama bana sorsan çıkıp Trabzonspor'da oynasınlar Türkiye Kupası ve bazı lig maçlarında Hasan Ahmet-Muhammet ikilisini oynatalım ondan sonra geleceğimizi sağlama alalım..

İlker 1461 Trabzon takımını yakından gördükten sonra bana inan, ne onlardan nede Paf takımımızdan hiçbir beklentim kalmadı benim. Gençlerimiz hiç bizim düşündüğümüz gibi değiller, hiç bizim düşündüklerimizi düşünmüyorlar. O yüzden onlardan ziyade, yukarıda söylemiş olduğum gençlerin takıma kazandırılması bana daha mantıklı geliyor kardeşim.

Hasan Ali, (Arkadaşlar kızabilir ama) bizim takımda rahatlıkla Cale'nin elinden formayı kapar. Bunu ne elimizdeki oyuncuyu küçümsemek için söylüyoum, nede komşunun yavuğu bana kaz görünüyor. Hasan Ali bu işi layığı ile yapar. Kaldı ki elimizde bir de Ferhat gibi yedek kalmayı sorun etmeyecek bir oyuncumuzda var. HAsan Ali ve Ferhat sol bek yükümüzü sezon sonuna kadar götürür.

Furkan için ise çok şey söylemek isterim, ama satacaklarını sanmıyorum.

Umarım devre arasında sağlam ve ihtiyaç sahibi oyuncular alınarak eksiklerimiz giderilir.

Takas olayına da karşı değilim. Hatta Furkan ile anlaşılabilirse Papy sezon sonuna kadar Kayserispor'a kiralanabilir. Gençlere bu kadar şans verilen bir yerde Papy çok iyi pişecektir diye düşünüyorum.

Değerlerimiz var, ama değerlendiremiyoruz ne yazık ki...

macka61
29.10.2010, 16:57
iyi para güzel oldu szymekten 730 bin euro alacağımız var lange davasıda sonuçlandı ve taksite bölündü mise misse davasında da haklı bulunduk

Misina
29.10.2010, 16:58

Para problemi olmayan ligde iyi giden Kayseri genç oyuncularını asla bırakmaz.Ne zaman ki iyice posası çıkar o zaman satar bu oyuncuları.Gökhan Topuz Misali.

İlker Akçay
29.10.2010, 17:04
İlker 1461 Trabzon takımını yakından gördükten sonra bana inan, ne onlardan nede Paf takımımızdan hiçbir beklentim kalmadı benim. Gençlerimiz hiç bizim düşündüğümüz gibi değiller, hiç bizim düşündüklerimizi düşünmüyorlar. O yüzden onlardan ziyade, yukarıda söylemiş olduğum gençlerin takıma kazandırılması bana daha mantıklı geliyor kardeşim.

Hasan Ali, (Arkadaşlar kızabilir ama) bizim takımda rahatlıkla Cale'nin elinden formayı kapar. Bunu ne elimizdeki oyuncuyu küçümsemek için söylüyoum, nede komşunun yavuğu bana kaz görünüyor. Hasan Ali bu işi layığı ile yapar. Kaldı ki elimizde bir de Ferhat gibi yedek kalmayı sorun etmeyecek bir oyuncumuzda var. HAsan Ali ve Ferhat sol bek yükümüzü sezon sonuna kadar götürür.

Furkan için ise çok şey söylemek isterim, ama satacaklarını sanmıyorum.

Umarım devre arasında sağlam ve ihtiyaç sahibi oyuncular alınarak eksiklerimiz giderilir.

Takas olayına da karşı değilim. Hatta Furkan ile anlaşılabilirse Papy sezon sonuna kadar Kayserispor'a kiralanabilir. Gençlere bu kadar şans verilen bir yerde Papy çok iyi pişecektir diye düşünüyorum.

Değerlerimiz var, ama değerlendiremiyoruz ne yazık ki...

Anladım Recep Abi doğrudur 1461 ve A2 takımını hiç izleyemedim...

Bilmiyorum valla oradakiler demek ki nerede olduklarının farkında değiller biz onların birkaç yıla gelip bu formayı zirveye taşımalarını bekliyoruz ve binlerce genç onların yerinde olmak için birçok şeyden vazgeçebilir ama demek oradaki arkadaşların durumun tam olarak farkında değiller..

Hasan Ali'yi bende beğeniyorum ama şu şartlarda Çale'yi zarar etmeden satabilmemiz zor gibi görünüyor.Hasan Ali'yi alabilmek içinde Ferhat verilebilir sezon sonunda Çale gönderilerek daha iyi bir solbek alınması şartı ile.

Furkan'ı çok beğeniyorum normal şartlarda satmazlar ama gerek Kayseri ile olan iyi ilişkilerimiz gerekse Şota avantajları kullanılarak elimizde bize yaramayan ancak Kayserispor'da verimli olabilecek isimleri takasta kullanabiliriz gerekirse üstüne parada vererek.

Sezer,Ferhat,Zafer Yelen ve seninde söylediğin gibi Faty Papy orada şans bulabilirler.

Muhammet Demir ile Hasan Ahmet senede kupada dahil 10 civarında maçta oynatılacaksa takımda kalsınlar ancak burada da sıkıntı var eğer bu çocuklar oynatılmayacaksa bunların futbol gelişimini engellemek bize bir fayda sağlamaz.Umarım Muhammet transfer edilir ve gelecek yıllarda Hasan Ahmet ile Muhammet'i ileri uçta beraber oynarken izleriz.

Uğurtan
29.10.2010, 17:05
İyi bir dava kazanmışız..

Davamızda kalmamıştır artık umarım FIFA'da..

Gerçi Teo gidecek daha :)

Tolga Kurt
29.10.2010, 17:07
İyi oldu 900 bin güzel para

Mert Oğuzlu61
29.10.2010, 17:12
900 bin $

1m bile değil, bence az para.. € olsa neyse :)

Emre7
29.10.2010, 17:13
la adam futbolu bırakacaktı,
e yuh :)

Recep Alkan
29.10.2010, 17:15
İlker,

1461 için çok şey söylemenin bir anlamı yok benim için. Balıkesirspor maçından sonra 1461 Başkanının bu Balıkesirpsor'u bizim amatör takımlar bile evire çevire yener lafı aslında herşeyi anlatıyor. Bazı oyuncularımızın ikide bir otel dışına çıkması (mola diyelim), ellerinden telefonu düşürmeyip, insanların suratına bile bakmaması, maçta iki oyuncumuzun hakeme kfürden atılması benim için yeterli nedenler kardeşim. Ve şunu da söyleyeyim, aynen dediğin gibi, nerde olduklarının farkında değiller. Hemde onca aklı verenlerinin olmasına rağmen.

Cale konusunda şunu söyleyebilirim ki, Shalke işi falan hikaye. Şhalke 500.000 Euro verdi Trabzonspor'a. Yani bu oyuncuyu bu hali ile çok da zarar etmeden satabilmemiz çok kolay olmayacak gibi. Kaldı ki Cale bütün bir sezonu yedek kalarak geçirebilecek bir oyuncu değil malesef. Mutlaka sorun çıkar gibi geliyor bana. Ama sırf bu nedenle de Hasan Ali alınmasın diyemem ben. Bu oyuncu kaçırılmamalı derim ben.

Misina arkadşaımızın da dediği gibi Kayseri bu tarz oyunculrı kolayına satmaz, ya iyi paralar ister, yada iyi oyuncular. İşte bu nedenle Papy Kayseri'ye kiralık verilebilir. Bu şekilde de olası bir geri dönüşte Papy için uyum sorunu ortadan kaldırılmış olur. Tabi bunun yanında da dediğin gibi Zafer, Sezer gibi oyuncularda mutlaka değerlendirilebilir.

Muhammet Demir Trabzonspor'da şans bulur düşüncesindeyim. Özellikle de Şenol Hoca ile birlikte. Teo'dan bildiğim kadarı umut kesildi. Geri dönüşü çok zor. iki forvet bizi zor durumda bırakabilir. Bu nedenle bir takviye mutlaka şart. Bunun da kalburüstü bir oyuncu olma ihtimali çok yüksek değil. Bu nedenledir ki orta sınıf bir oyuncu bizim için idealdir. Buda muhammet Demir olabilir.

Tangerine Dream
29.10.2010, 17:16
Güzel haber. Zira bu kulübün bir kuruşunun bile sokağa atılmasından rahatsızlık duyuyoruz.

Ömer Kibar
29.10.2010, 17:18
Fifa'daki dosyalarımız birer birer sonlanıyor..

Geç oldu ama olumlu sonuçlanması hem maddi hem de manevi açıdan iyi oldu..

Mert Oğuzlu61
29.10.2010, 17:19
yatıp kalkıp dua edelim de fifada dosyalarımız bol olsun. bu yönetimin transfer için ayıracak parası kalmadı. en azından kulüp gelirleri alt başlığına fifa gelirleri yazarlarda bir transfer bütçemiz olur :)

nerden biliyorsun ? :) glowacki ye 1m € saydık jaja ya 4.2m €, istediğimiz adamı alabiliriz kasamızda para var merak etmeyin.

ligde başarı varsa parada var, 1 galibiyet = 800.000 TL ...

şampiyonluk = Trabzonun 120m TL lik borcunun PUFFF olması :)

devre arası paraya kıyıp alacağımız KALİTELİ bir sol bek + santrafor transferi bize şampiyonluğu getirir, şampiyonluk Trabzon a neler getirir ? düşünün bakalım :)

''kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.''

Tangerine Dream
29.10.2010, 17:20
Recep, Balıkesir'deki izlenimlerinden anladığım kadarıyla Göksu ve diğerleri için futbolculuklarından ziyade kişilik yönünden eksiklikler tespit etmişsin. Malesef bu durum gelecek için hiç iyi sinyaller vermiyor.

karahan_um
29.10.2010, 17:22
nerden biliyorsun ? :) glowacki ye 1m € saydık jaja ya 4.2m €, istediğimiz adamı alabiliriz kasamızda para var merak etmeyin.

ligde başarı varsa parada var, 1 galibiyet = 800.000 TL ...

şampiyonluk = Trabzonun 120m TL lik borcunun PUFFF olması :)

devre arası paraya kıyıp alacağımız KALİTELİ bir sol bek + santrafor transferi bize şampiyonluğu getirir, şampiyonluk Trabzon a neler getirir ? düşünün bakalım :)

''kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.''
canım kardeşim yönetim bu senin hesaplarını yapıp aldı alanzinhoyu, gabrici hatta günlerdir konuştuğumuz teo yu. maalesef evdeki hesaplar çarşıya uymuyor. biz büyük maliyetle adam alıp sonra leasing yöntemine benzer bir yöntemle sağa sola veriyoruz. sonra bumerang gibi bize geri dönüyor doğal olarak. bu arada devre arası transfer tercihleri konusunda hemfikiriz.:)

Ömür Karadeniz
29.10.2010, 17:23
Bu iyi oldu nerdeyse 2 trilyon para.Teo inşallah başka kulübe imza atar ondanda böyle yüklü bir miktar gelebilir.

karahan_um
29.10.2010, 17:25
Bu iyi oldu nerdeyse 2 trilyon para.Teo inşallah başka kulübe imza atar ondanda böyle yüklü bir miktar gelebilir.

900.000 dolar anladım ben :)))))

İlker Akçay
29.10.2010, 17:25
Recep Abi,

1461 konusunda söylediklerin durumun ne kadar umutsuz olduğunu gösteriyor Recep Abi,bizim onlara inandığımız,güvendiğimiz kadar onlar kendilerine inansaydı şimdi çok daha farklı yerlerde olurlardı.

Çale için bahsedile 1.5-2 milyon euroların verilmediği belliydi zaten zira o paralar verilse Çale şu an çoktan bundesliga'nın yolu tutardı düşüncesindeyim.Ve Hasan Ali ile Gökhan Süzen ikisi de değerli oyuncular.Devre arasında Hasan'ın alınması zor olsa bile sezon sonu için bile olsa Hasan Ali için görüşmelere başlanmalı.İki isimden birisi devre arasında alınabilirse gayet faydalı olurlar bizim için.

Kayseri'den futbolcu alma zor olsada diğer mesajımda da belirttiğim gibi Şota ve Kayserispor ile olan iyi ilişkiler kullanılarak Furkan için birşeyler yapılabilir Faty Papy kiralık giderse hem Kayseri'ye hemde ilerisi için bize faydası dokunur.Sezer ve Zafer Kayseri'de başarılı olabilirler gurbetçi oyuncuların çokluğu da Kayseri'ye adapte olmalarını kolaylaştırır.

İnşallah söylediğin gibi olur Recep Abi,Muhammet Demir alınır ve forma şansı bulur çünkü Muhammet Demir gibi bir isime ihtiyacımız var her anlamda.

Recep Alkan
29.10.2010, 17:26
Aydın abi, yeri burası değil, konu dışına çıkmak istemiyorum, zaten İlker ile çıktık da :)

Ama öyle abi, hepsi için konuşamam, zaten çoğunu tanımıyoruz, ama tanıdıklarımızı da bu saatten sonra tanımıyoruz. Öyle diyeyim yani.

Örneğin takımı menejeri ile sohbet ediyorduk, dedim ki biz çok küçük şeylere takıyoruz, mesela bir abimiz (site üyesi Etem Güner) o bir tv programından Ergin Keleş'in Yattara gibi bir paçasını sıvayıp, diğerini normal bırakmasına çok takmıştı dedim. Aslında büyütülecek birşy yok dedim. Gelen yanıt, aslında var, olmalı. Siz birde sohbet ederken görün onları, sanki yer değiştirmişler oldu.

Biz takım yönetiminden daha çok ilgi gördük oyunculardan göreceğimiz yerde. Rica minnet sohbet edebildik. Kaldı ki Trabzonspor'un oyuncusu Umut ile dakikalarca telefon sohbetimi saymazsak.

Galiba fark burada...

EmreYavuz61
29.10.2010, 17:27
900 ersen+3-4 teo eşittir 4-5 mn... iyi bir santrafor almak lazım devre arasında...

Recep Alkan
29.10.2010, 17:38
Recep Abi,

1461 konusunda söylediklerin durumun ne kadar umutsuz olduğunu gösteriyor Recep Abi,bizim onlara inandığımız,güvendiğimiz kadar onlar kendilerine inansaydı şimdi çok daha farklı yerlerde olurlardı.

Çale için bahsedile 1.5-2 milyon euroların verilmediği belliydi zaten zira o paralar verilse Çale şu an çoktan bundesliga'nın yolu tutardı düşüncesindeyim.Ve Hasan Ali ile Gökhan Süzen ikisi de değerli oyuncular.Devre arasında Hasan'ın alınması zor olsa bile sezon sonu için bile olsa Hasan Ali için görüşmelere başlanmalı.İki isimden birisi devre arasında alınabilirse gayet faydalı olurlar bizim için.

Kayseri'den futbolcu alma zor olsada diğer mesajımda da belirttiğim gibi Şota ve Kayserispor ile olan iyi ilişkiler kullanılarak Furkan için birşeyler yapılabilir Faty Papy kiralık giderse hem Kayseri'ye hemde ilerisi için bize faydası dokunur.Sezer ve Zafer Kayseri'de başarılı olabilirler gurbetçi oyuncuların çokluğu da Kayseri'ye adapte olmalarını kolaylaştırır.

İnşallah söylediğin gibi olur Recep Abi,Muhammet Demir alınır ve forma şansı bulur çünkü Muhammet Demir gibi bir isime ihtiyacımız var her anlamda.

Neyse İlker 1461 konusunu kapatalım kardeşim.

Cale'y o paralar hiçbir zaman verilmedi kardeşim. Verilmezde zaten. Zaten o paralar verilmiş olsaydı seninde dediğin gibi adam çoktan gitmişti. Sol bekimizde bir sıkıntımız var, bunda herkes hemfikir, zaten birçok bölgede zorunluluktan başka şekilde değişmeyen kadro yapıları, sol bekte zaman zaman revizyona uğruyor. Bu da aslında Şenol Hoca'nın rahatsızlığını gösteriyor gibi.

Hasan Ali ve Furkan için bizden başka diğer İstanbul takımları işin içine girerse rakamlar çok ama çok yükselir. Bu da ne yazık ki bizim faydamıza olmaz. Bu yüzden alttan alttan teklifler sunulmalıdır. Zaten Kayseri genelde ilk 5-6 arasında yerini garantiledi mi ligi bırakan bir takım, belki bu sene kabuk değiştirebilirler. Bu yüzden bazı gençlerimizi ve kullanmayacağımız geçiş oyuncularını Kayseriye sunarak belki üzerine de bir miktar para ile bu transferleri bitirebiliriz.

Biz belki de bu ligin en az kiralama yöntemini kullanan takımıyız. Ne kiralık alıyoruz, nede kiralıyoruz. Bu aslında çok mantılı değil. sebebini bilmiyorum ama, aklıma gelen iki konu var.

1) Kiralık oyuncunun bekleneni veremeyeek olması,

2) Kiralık oyuncunun mükemmel oynacak ve sezon sonu onu alamayacak olmamız.

Fakat sebebi ne olursa olsun kiralama yönteminin denenmemesi, bu riskin alınmaması, daha büyük başarıların önüne geçiyor diyebilirim.

Çok konuştum yine...

Kusura bakmayın...

AKSOY_61
29.10.2010, 17:38

Euro değil dolar.
1.3 milyon tl bile yapmıyor.

Tangerine Dream
29.10.2010, 17:39
Eyvallah, Recep. Önlerinde Barış Memiş örneği dururken geleceklerini bu şekilde kendi elleriyle riske atmalarına insan anlam veremiyor. Ne diyelim, umarım bir an önce akıllarını başlarına alırlar.

Recep Alkan
29.10.2010, 17:41
Umudumuz o Aydın Abi. Olmayacağını bilsek bile...

Uğurtan
29.10.2010, 17:44
Umudumuz o Aydın Abi. Olmayacağını bilsek bile...

Recep, değer bilmiyorlar değer..

Sanıyorlar ki bu böyle hep..

Biz fazla değer yüklüyoruz adamlara.. Alt yapıdayken daha her gittiği deplasmanda yanına birileri geliyor.. Destekleyen görüyor..

Garibim Umut bize gelene kadar nerde çevresine toplanan görmüş ki?

Bizim gibi tanıyan da bilen de destekleyen de yok ki..

Sor bir fenerliye U18'deki bir adamını söylesin sana ya..

Veya gittiği bir U18 maçını..

Yok olmaz.. :)

İlker Akçay
29.10.2010, 17:46
Neyse İlker 1461 konusunu kapatalım kardeşim.

Cale'y o paralar hiçbir zaman verilmedi kardeşim. Verilmezde zaten. Zaten o paralar verilmiş olsaydı seninde dediğin gibi adam çoktan gitmişti. Sol bekimizde bir sıkıntımız var, bunda herkes hemfikir, zaten birçok bölgede zorunluluktan başka şekilde değişmeyen kadro yapıları, sol bekte zaman zaman revizyona uğruyor. Bu da aslında Şenol Hoca'nın rahatsızlığını gösteriyor gibi.

Hasan Ali ve Furkan için bizden başka diğer İstanbul takımları işin içine girerse rakamlar çok ama çok yükselir. Bu da ne yazık ki bizim faydamıza olmaz. Bu yüzden alttan alttan teklifler sunulmalıdır. Zaten Kayseri genelde ilk 5-6 arasında yerini garantiledi mi ligi bırakan bir takım, belki bu sene kabuk değiştirebilirler. Bu yüzden bazı gençlerimizi ve kullanmayacağımız geçiş oyuncularını Kayseriye sunarak belki üzerine de bir miktar para ile bu transferleri bitirebiliriz.

Biz belki de bu ligin en az kiralama yöntemini kullanan takımıyız. Ne kiralık alıyoruz, nede kiralıyoruz. Bu aslında çok mantılı değil. sebebini bilmiyorum ama, aklıma gelen iki konu var.

1) Kiralık oyuncunun bekleneni veremeyeek olması,

2) Kiralık oyuncunun mükemmel oynacak ve sezon sonu onu alamayacak olmamız.

Fakat sebebi ne olursa olsun kiralama yönteminin denenmemesi, bu riskin alınmaması, daha büyük başarıların önüne geçiyor diyebilirim.

Çok konuştum yine...

Kusura bakmayın...

Estagfurullah Recep Abi,ne kusuru sen kusurumuza bakma..

Umarım herşey Trabzonsporumuz için en hayırlısı neyse öyle olur.

Kiralık konusunda haklısın Abi,kiralık yoluna pek başvurmuyoruz...

1. madde için herhangi bir çözüm yolum olmasa da 2.madde için kiralık aldığımız oyuncuları kiralarken koyulacak bir satın alma opsiyonu bu çekincemizi bir nebze olsun engelleyebilir.

Recep Alkan
29.10.2010, 17:47
Uğurtan iyi diyorsunda, biz ne yapacağımızı bilemiyoruz ki.

Bazen öyle bir oluyor ki karşımıza birileri dikiliyor siz adamınızı dışlıyorsunuz diyorlar,

Sonra hep yanlarında oluyoruz durum bu hale geliyor.

Ne yapalım ?

Ama şu bir gerçek çok pohpohlanıyorlar, hemde çok.

Küfürden atılan bir oyuncu için, bir yönetici, birşey demedi ki, sadece s.....ir git dedi diyebiliyorsa, ötesi yok be kardeşim...

Uğurtan
29.10.2010, 17:53
Uğurtan iyi diyorsunda, biz ne yapacağımızı bilemiyoruz ki.

Bazen öyle bir oluyor ki karşımıza birileri dikiliyor siz adamınızı dışlıyorsunuz diyorlar,

Sonra hep yanlarında oluyoruz durum bu hale geliyor.

Ne yapalım ?

Ama şu bir gerçek çok pohpohlanıyorlar, hemde çok.

Küfürden atılan bir oyuncu için, bir yönetici, birşey demedi ki, sadece s.....ir git dedi diyebiliyorsa, ötesi yok be kardeşim...

Yapılacak şey şu alt yapıdan çıkanı direkt gurbete yollicaz..

Burnu sürtülecek mutlaka 1-2 sene..

Adam olmaya niyeti olan olursa dönecek..

Bu sadece taraftarla hallolacak bir mesele değil...

Çünkü Trabzon'da çevrendeki insanlar hatalarını söylemiyor pohpohlayıp goygoyculuk yapıyor sadece..

Gerçek dost gibi davranmıyorlar..

Cafer Bulur
29.10.2010, 17:55
Cok para degil ama hic yoktan iyidir,hayirli olsun.

altinkaya08
29.10.2010, 17:57
arkadaşlar paradan ziyade genellikle futbolcunun yanında olan fifadan dava kazanmak çok güzel bişey bence.tabiki isterdikki fifa daha çabuk karar versinde olay sıcağı sıcağına sonuçlansın.
ama buda çok iyi bir gelişme kesinlikle.

Mert Oğuzlu61
29.10.2010, 18:04
canım kardeşim yönetim bu senin hesaplarını yapıp aldı alanzinhoyu, gabrici hatta günlerdir konuştuğumuz teo yu. maalesef evdeki hesaplar çarşıya uymuyor. biz büyük maliyetle adam alıp sonra leasing yöntemine benzer bir yöntemle sağa sola veriyoruz. sonra bumerang gibi bize geri dönüyor doğal olarak. bu arada devre arası transfer tercihleri konusunda hemfikiriz.:)

alanzinho ve gabric i şenol güneş zamanında almadık, son transferlere bakalım : glowacki + jaja :) bu oyuncular bana göre ''nokta atışı'' oldu... verilen paraları kat kat fazlasıyla çıkartacaklar bize kazandıracakları puanlarla.

bence devre arasında forvete yine ''tam isabet'' bir transfer yapacağız, bekleyelim görelim.

''jaja'' gibi bir transfer bekliyorum ;)

Atakan
29.10.2010, 18:04
İyi olmuş.Güzel para.:D

pReN@_61
29.10.2010, 18:05
Hayırlı olsun...

slmn
29.10.2010, 18:30
Langeye olan borca kullanılmalı.

ApoCaN28
29.10.2010, 18:34
Bugün güzel haberler geldi umarım alınacak para iyi şekilde değerlendirilir ve ara transferde eksik bölgemize transfer yapılabilir .

Muhammet*
29.10.2010, 22:26
Maddiyattan çok prestij açısından önemli bir gelişme.

Murat 61
29.10.2010, 23:04
Güzel, güzel. En azından Fifa' da lehimize sonuçlanan bir dosyamız var artık. Sicili temizledik az da olsa.

:)

Ilelioglu
29.10.2010, 23:13
Güzel bir gelisme, hayirli olsun...:);)

demirel
29.10.2010, 23:15
Bugü ne güzel bi gün yaa,Cumhuriyet baytamı,Yattara Türk,Bursa-Fener 1-1,ersen Martin :D

Melek
29.10.2010, 23:30
Güzel oldu paradan daha önemli olan kazanmamız oldu çünkü çoğu futbolcu için iyi bir uyarıcı zaten hiç sevememiştum bu uşağı..

cerebrum
30.10.2010, 00:34
hayırlı olsun..

Samet Yildirim
30.10.2010, 00:38
hayirli olsun...

Leyhimizede karar cikmasi enteresan bir gelisme :)

Bayraktaroğlu
30.10.2010, 01:04
paradan daha önemli olan haklı davamızı kazanmaktır...

Oruç
30.10.2010, 01:06
900 bin temiz para.

My
Ersen gideli kaç yıl oluyor.
Bu süre zarfında hiç mi faiz felan işlemedi. İşlediyse ne kadar bonservis bedeli biçtiler o zaman.
Bana 900.000 dolar az geldi açıkçası.

hodlu
Tabiiki hayırlı olsun. Ancak Nuri Albayrak yönetiminin en büyük fiyaskosu bu olay.Satmayı bile beceremeyen bir yönetim olarak Tarihe geçtiler...

irfanb
30.10.2010, 01:23
Tabiiki hayırlı olsun. Ancak Nuri Albayrak yönetiminin en büyük fiyaskosu bu olay.Satmayı bile beceremeyen bir yönetim olarak Tarihe geçtiler...

Satmayi beceremediler de almayi becerdilermi ki Hodlu ? :)
Bir Sayed Moawad transferi vardi o dönem ki evlere senlik.
Adami aldik aliyoruz dediler,imza attirdilar,adam geldi maca cikti,onu alan yönetim yoktu meydanda.
Kongre olmustu, yeni yönetimle ilk macina cikmisti Sayed Moawad.
:)

Badaloğlu
31.10.2010, 08:54
Ersen Martin, Huelva'nın üzerine 2-3 tane daha kulüp değiştirdi. Neredeyse adam jübile yapacak, daha mahkeme yeni mi sonuçlandı? UEFA zaten bu sürece baksa hiç beklemez Ersen Martin'in bu kadar kulüp değiştirmesinden huylanır, davayı lehimize sonuçlandırırdı :))

Hayırlı olsun...

Tolunay Abdioğlu
31.10.2010, 10:14
Dava mı kazanmışız. :D

Vay be. :)

Bıyıklıoğlu
01.11.2010, 15:26
FIFA’nın Ersen Martin transferi konusunda verdiği karar resmen kulübümüze ulaştı.

Türkiye Futbol Federasyonu aracılığıyla FIFA Oyuncu İşleri Komitesi Başkanı Maja Kuster Hoffman, imzasıyla gönderilen yazıda komitenin 27 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda konuyu görüştüğü belirtildi. Buna göre, İspanya’nın RC Recreativo de Huelva Kulübü’nün Ersen Martin transferi nedeniyle kulübümüze 930 bin 303 ABD doları ödemesi gerektiği hükmüne varıldı.
kaynak:resmi site

Gökhan KAN
01.11.2010, 15:31
30 bin dolar daha artmış. İyi iyi..:)

MDanışmaz
01.11.2010, 17:13
Sonunda FİFA'dan yüzümüz güldü :)

Bdeniz_61
01.11.2010, 17:19
Ersan Martin'İ halletik.

Sıra Teofilo'da olabilir.

Berberoğlu
18.07.2012, 08:37
Ersen Martin, Huelva'nın üzerine 2-3 tane daha kulüp değiştirdi. Neredeyse adam jübile yapacak, daha mahkeme yeni mi sonuçlandı? UEFA zaten bu sürece baksa hiç beklemez Ersen Martin'in bu kadar kulüp değiştirmesinden huylanır, davayı lehimize sonuçlandırırdı :))

Hayırlı olsun...

Ersen Martin yine kulüp değiştirmiş.. :D

23 Mayıs 1979 doğumluymuş.. Yani daha 33 yaşında, o kadar da yaşlı değil.. :)

---------------------------------------------
Ersen Martin, Eyüp'te
Ersen Martin, Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Eyüpspor ile sözleşme imzaladı
17/07/12 19:30

Eflatun-sarılı kulüpten yapılan açıklamada, Eyüpspor Tesisleri'nde düzenlenen ve kulüp başkanı Şevket Sever'in de katıldığı imza töreninde, Ersen Martin ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Ersen Martin, imza töreninde yaptığı konuşmada, kariyerinde ilk kez bir 2. Lig takımında forma giyeceğini belirterek, ''Eyüpspor'a transferimde hocamız Murat Şahin'in etkisi çok büyüktür. Atacağım gollerle Eyüpspor'a faydalı olmak istiyorum. Gol krallığı için de çok iddialıyım. Eyüpspor'un Bank Asya 1. Lig özlemini dindirmek için buradayız. İnşallah bu sene hedefine ulaşan bir Eyüpspor olacak'' dedi.

Şevket Sever ise camialarına yakışan transferler yaptıklarını kaydederek, ''Bu sene lige her zamankinden daha farklı hazırlanıyoruz. Yaptığımız transferler bu ligin çok üstünde. Bu sezon hedeflerimize koşar adım gideceğiz'' ifadelerini kullandı.

Kariyerinde A Milli Takım, Beşiktaş ve Trabzonspor formalarını da giyen Ersen Martin, son olarak Gençlerbirliği'nde top koşturdu.

Bu arada Eyüpspor, Kızılcahamamspor'dan Gökhan Solak ve Ankara Demirspor'dan Ali Kemal'i de renklerine bağladı.
-------------------------------------------