PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basin Toplantisi Hakkinda ki Yorumlar

lazutlarlivera
25.11.2005, 09:48
Vahid hoca dün düzenledigi basin toplantisinda bildiginiz gibi verdi veristirdi.Çok çok agir kelimeler kullandi.Siz kendisine katiliyomusunuz?

Ben kendisine sonuna kadar destek veriyorum.Bütün dediklerinde hakli.Insallah dediklerini gerçeklestirir.Yollasin artik su içi geçmis futbolculardan kurtarir bizi.

zafercalikoglu
25.11.2005, 10:00
bu adami fazla tutmazlar,kulupte ,iyi adam tam bir profosyenel gercekleri soyluyor bize gore degil,

agahozlu
25.11.2005, 10:03
takimda isi olmayanlarin derhal gtmesi lazim abuk sabuk top oynamaya çalisiyorlar.

TSelif
25.11.2005, 10:04
sonuna kadar hakliiiii..bu takimda gerçekten o formayi haketmeyen adam çoook! smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifbunlar TRABZONSPOR da oynamak ne demek bilmiyorlar

gultekinsurul
25.11.2005, 10:21
Valla söylediklerinin gerçek oldugunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Vahid hoca gerçekten bu takim için büyük sans ama bazi soru isaretleride uyandi kafamda.

Acaba gitmek için zemin mi hazirliyor. Yönetim Kurulunun kongre karari almasi sonrasinda bana kalirsa tüm sorumlulugun kendi üzerine yüklendigi endisesini yasiyor. Bence Vahit Hocaya Rize maçinda çok büyük destek verilmeli en azindan taraftarin kendisiyle oldugunu ve taraftarin kendisine sahip çiktigi hissedilmeli.

Eger Rize maçini da kaybedersek Vahid hocanin istifasina sasirmayin.

Ben Vahid hocanin Trabzon da iyi seyler yapacagina inaniyorum.

Ama gelecek yönetimin tutumu ne olacak onu bilemiyorum.

Hayirlisi,

Mehmet Demirkaya
25.11.2005, 10:49
Vahid hocasmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

TSunami
25.11.2005, 10:58
çok kötü bir zamanda geldi. fazla dayanamaz bu gidisle. adam revizyona gidecek oynatacak oyuncu yok. oyuncu alacak kontenjan yok. 20milyon dolar geldi diyolar ama oyuncu almaya para yok. satsan eldekiler para etmiyo. yönetim degisince de ben kalmam dese yandik.
biz de bunu söyledik. bu yönetimin gidecegi belliydi. gider ayak alinan hoca takima bisey veremez kim olursa olsun.
ancak hocanin yeni yönetim tarafindan ikna ve motive edilmesi gerekir. taraftara da is düsüyor. hocayi sahiplenmemiz lazim.
Allah sabir versin hocaya

Barış BAKIRTAŞ
25.11.2005, 10:59
@gultekinsurul
Vahid hocaya destek konusunda sana sonuna kadar destek çikiyorum.

Suanda hersey bulanik yönetim ve yönetimden ayrilan yöneticiler birbirine düsmüs durumda ayni zamanda futbolcularin kafa yapisinda inanilmaz degisiklikler ve aralarinda problem oldugu görünmekte ama tabiri caizse mikrofonu kime uzatsan bilmedigimiz bir problem var diyor Vahid hoca haricinde. Gerçekleri söylüyor Vahid hoca umarim bunlari ifade etmesi yönetim ve futbolcu kadrosu tarafindan tepki almaz.

EmrahYalçınalp
25.11.2005, 11:08
Benim yönetim kurulunun herseye ragmen devam etmesi gerektigini düsünmemdeki temel neden de hocanin güvensiz bir ortamda çalismak istemeyecegiydi. Prensip olarak dogru da olmaz zaten. Olasi bir yönetim degisikliginde istifa edip yeni gelen yönetimin önünü açmak isteyecek, tekrar kendisiyle anlasilsa bile en küçük bir basarisizlikta 20 tane futbolcu yerine bir tane"eski yönetimin adami" olan hocaya, bence de-muhtemelen, çünkü henüz bir 'eksin' da göremedik ki takim yüzünden-iyi bir hocaya,fatura kesmek dahakolay olacaktir. Masanin bir bacagi kisa yani... Biz üzerindeki örtüyle ugrasiyoruz.Edited by: perhaps

lazutlarlivera
25.11.2005, 11:21
Insallah yeni gelen yönetim bu hoca ile dewam eder.Eger hocayi yollarlarsa ilk icraatleri çok ama çok yikici olur.açik sözlülügüne hayran kaldim.Hiç biseyi saklamadan dosdogru söyledi adam gibi.Bide dewre arasi su gereksiz adamlari yollasa ki bunlarin sayisi 7-8 tane kadar(benim görüsüm)(bunlar celaleddin,erdinç,volkan,kürsat,hasan ü,ibrahim e,emrah,eller).çünkü adamlar yakismiyo koskoca 10 milyonluk TRABZONSPOR camiasina.Bu adamlardan kurtuldugumuz gün iste ogün çok büyük basarilara imza atmaya hazir,hirsli,istekli,yani hepimizin özledigi 76 li yillardaki TRABZONSPOR umuz geri dönecek Allahin izniyle.

Muhalif
25.11.2005, 11:36
Bilinmedik seyler söylemedi.. sadece bilinen fakat çogunlugun söylenmesinden hoslanmayacagi seyler söyledi... futbol sektörü kaypak bir zemin ülkemizde.. ben kimseye güvenmiyorum dogrusu...hoca bugün böyle der yarin döner bu futbolculara sarilabilir icab ederse... ilk geldigi gün gökdeniz hakkindaki sorulara ne verdigi cevaplar forumda saklidir hala bir yerlerde, simdi arayip bulamayacagim... ama bakti takimda adam yok döndü gökdeniz hakkinda baska türlü konustu ve ilk demeci için ben doping yapanlari kastetmistim dedi..

Ülkemizin genel problemi.. iktidar olup muktedir olamamak... hoca gerçekten ciddiyse bu sözlerinin ardinda durur ve gerekeni yapar... ya da kaçmak için bahane eder yeni gelecek yönetimi... bilemiyorum dogrusu neler olacak... bildigim birsey varsa kisilere mahkum sistemler er-geç çöker... enbiya olmadigi yerde de evliya bollugu görülür... ve halk da evliyayi büyükler enbiya yapar, kusursuzluk mertebesine eristirir...

Hasili kelam karisik isler bu isler... yönetim ve hoca orada bu isleri düzeltmek için var.. ama mesele surada... farz-i muhal bu bahsedilen adamlardan biri de Fatih'tir diyelim... Fatih'i kovma lüksünüz var midir? veya taraftar nasil karsilar? yorum sizin...

Fikrimi sorarsaniz körler ve sagirlar birbirini agirlamaya devam eder... Yarin 2-3 iyi sonuç alinir ve hersey unutulur... Cenaze alayi oluverir dügün alayi... bence içelim ve unutalim bu açiklamalarismileys/smiley17.gif

selimberkan
25.11.2005, 11:52
bu takim da gitmesi gereken oyuncu çokkk

gönderseler ne yapacaklar

gene ayni adamlarin isim ve yuzleri farkli olacak

transferde çok kötüyüz

brazilyadaki devild de souza yi almadilar gittiler 2 milyon dolar fazlaya jun u aldilar ve izlemedenhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifsmileys/smiley18.gif

Tolgaa6161
25.11.2005, 12:18
evet izlemeden ayip ayip ben bile fransada amator bi takimin antronorlugunu yapiyorum oyuncu yu izlemeden almiyorum

bu oyuncuyu izlemeden alanlari derhal yakmak lazimsmileys/smiley7.gif

Kaya
25.11.2005, 12:27
Hocamiz su asamada haklidir. Ona diyecegimiz fazla bir söz yok. Takim için tek ihtiyaç yeni bir hedef bulmakti bence. Kaldi ki hocamiz bu yeni hedefi kesinlikle belirlemis ve oyunculariyla paylasmistir. Oyuncularimizin daha fazla mücadele etmeleri ve emek harcamalari gerekirdi.

sheva
25.11.2005, 12:54
Basin toplantisi hakkinda bir haber sitesinde çikan haberdir:

Zorluklara karsi takimin sundugu oyunun ayip verici oldugunu ifadeeden Halilhodziç, ?Trabzonspor?un itibarini zedeledik. Herkes büyük elestiriler hakediyor. Ben de hakediyorum. Diyarbakirspor maçi öncesi futbolcularin durumlarini gördügüm zaman onlara maçi yitirecegimizi söyledim. Idmani yarida kestim. Konsantre olamadiklari gördüm. Maçtan çok baska seyleri düsündüler ve konsantre olamadilar? diye konustu.

Lee ve Yattara?nin Diyarbakirspor maçinda ilk 11?de yer almamasiyla ilgili bir gazetecinin sorusuna Halilhodziç, su yaniti verdi:
?Lee, maç sabahi Yattara ise bir gün önce geldi. Çok yorgun olduklarini söylediler. O tür disiplinsizlik yapmaya, öyle hareket etmeye alismislar. Simdi öyle olmayacak. Trabzonspor?u sevdigini söyleyen oyuncular, bunu göstermeliler. Sevgiyi göstermek sözde olmaz.Trabzonspor?a çok yalan söylüyoruz. Baska seyler yapiyoruz. Ben buradayken herkes Trabzonspor?a daha degisik davranmasini ögreniyor. Bunun yaninda fizik olarak da yeterli degillerdi. Böyle durumda maçta sakatlanabilirlerdi. Ikinci yari Yattara?yi sahaya koydum. Yaptiklarini gördünüz. Sahada uyudular. Kural ve prensiple o maçi yitirmeyi tercih eder, diger maçi kazanmayi isterim. Disiplinsizligi cezalandirarak, saha disinda bazi seyleri düzeltmek gerekir, saha içinde iyi seyler yapmak için.?

Halilhodziç, bordo-mavili takimda tüm oyunculara sans verdigini ifade ederek ?Ufukhan disinda hepsine sans verdim. Ufukhan?a da Çaykur Rizespor maçinda görev verecegim. Böylece her oyuncunun degerlendirmesini yapmis olacagiz. Daha önce Trabzonspor?un yerinin ligde 4?üncülük ile 6?ncilik arasi olacagini söylemistim ve herkes sasirmisti. Bu bile iyimser bir tahmindi. Hepimiz Trabzonspor?a yalan söylüyoruz. Belki gerçekler sizi rahatsiz edebilir. Ben buraya yalan söylemeye degil, çalismak ve kulübe yarar saglamak için geldim. Istediklerimi yapamayacagimi görürsem bavulumu toplar gururlu bir biçimde giderim. Benim degil Trabzonspor için bazi degisiklikler olmali. Bu kulüpte çok hayalcilik var. Bu durumu düzeltmek için disiplin, çalismak, ask ve istek gerekli? dedi.

?Hiçbiri kendi alacaklarini almak için bankaya giderken yorgun degildi? diyen Halilhodziç, ?Bazi oyunculara verilecek cezalari göreve geldigim anda engelledim. Onlari tesvik etmek, çalismak adina cezalarinin verilmemesini istedim. Ama hepsini ayni sapka altina koymamak gerek. Çok çalisan oyuncular da var. Bu tür oyuncularin olmasi gelecek adina umut veriyor? diye konustu.

?RADIKAL KARARLAR ALACAGIM?
Trabzonspor?da bazi degisiklikler yapilmasi gerektigini belirten Halilhodziç, ?Ben göreve geldigimde hiç çalismadiklarini söylüyorlardi. Simdi ise çok çalismaktan yakiniyorlar. Ne istiyorlar? Bazi degisiklikler olacak. Radikal kararlar alacagim. Her gün yeni yeni seyler ögreniyorum. Bazi oyuncularin iyi yasamadiklarini, sigara içtiklerini ögreniyorum? dedi.

Herkesin kendisinden 1 ayda tüm sorunlari çözmesini istedigini kaydeden Bosnak asilli Fransiz çalistirici, söyle konustu:
?Görevde bulundugum 40 gün içinde yalnizca 1 gün izin yapabildim.Tüm günlerimi kulüpte geçirdim. Çünkü düzeltilmesi gereken çok sey var. Çogu gerçegi, arkamda olanlari bilmiyorum. Belki benimle çalisan bazi kisiler görevlerini yerine getirmiyor olabilirler. Ben kendimi çok ayipli hissediyorum. Ama hiçbir biçimde pes etmiyorum. Tersine daha güçlü biçimde güç topluyorum. Ben burada oldugum takdirde ikinci yarida gerçek Trabzonspor görülecek.?

?YÖNETIM DAYANMALIYDI?
Halilhodziç, kulüp baskani Atay Aktug?un aldigi kararin kendisini üzdügünü ifade ederek, sözlerini söyle sürdürdü:
?Onu anliyorum. Diyarbakirspor maçindan sonra da üzgün oldugunu biliyorum. Büyük bir olasilikrla kendini feda etmek istedi. Onun ve takim üzerindeki baskiyi azaltmak için belki de böyle bir karar verdi.Ama aralik ayina dek dayanmasi gerekiyordu. Simdi belirsiz bir durumdayiz. Ikinci devre için hazirlanmak gerek. Baskanla dürüst iliskilerimiz vardi. Neler yapmamiz gerektigi konusunda konusmustuk. Su anki durum zor ve karisik. Yeni bir yönetim gelecek. Hedeflerini, benimle çalismak isteyip istemeyecegini bilmiyorum. Kimler gidecek, kimler kalacak bunlar belirsiz. Yönetim görevi birakmis durumda. Birileriyle konusmam gerek. Aralik ayindan sonraki kongrede ne olacak bilmiyorum ama yillarca burada kalacakmis gibi çalisiyorum. Kulübün iyiligi için üzerime düseni yaparim.?

Szmykowiak?in çok iyi bir profesyonel oldugunu da kaydeden Halilhodziç, ?Çaykur Rizespor maçi kadrosunda yer alacak. Ancak toplara vurdugu zaman bileginde bazen agri hissediyor. Adele sorunu olabilir. Ama çok çalisti. 1-2 ay içinde gerçek performansina ulasabilir? diye konustu.

(Yorumlarin ne üstünden yapildiginin bilinmesi açisindan)

FANATIK61
25.11.2005, 13:03
''Dogru söyleyeni 9 Köyden kovarlar'', simdiye kadar böyle gercek ve hakkiki aciklamalari önceki Antrenörlerimiz yapmadi. Ziya Dogan sus pus gitti, Senol Hoca yanlisliklari kendine saydi, basina aciklamadi. Iste gercek AntenörVahid Hoca,Takimda ne yanlisliklar varsa bunlari bilmemiz lazim, oda acikliyor. Ne yapsin yalan mi söylesin, yok ikinci devre Sampiyonuz mu desin???

kudu_61
25.11.2005, 13:49
Adam sanki BMN forumuna girmis gibiydi nickini degistirmis forumda mi geziniyo ne tamamen aylardir bizim söylediklerimizi söyledi sonuna kadar yanindayim bence çok degerli bir teknik direktör insallah harcamazlar ben çok begeniyorum...

owenank
25.11.2005, 13:53
Kimse operasyondan korkmasin. Iyi transferler yapilamayabilir ama en azindan takimda huzurlu saglikli disiplinli bir ortam yaratilir. Bir Kayseri, Sivas, Gençler çok mu kaliteli oyunculara sahipler sanki. Adamlar bir duzen oturtmuslar, o sayede iyi gidiyorlar. Real Madrid'de o kadar iyi topcu var da ne oluyor sanki.Takimda huzuru bozan, disiplin olusmasini engellyen kim varsa boyle davranmaya son vermeli, yoksa kim olursa olsun, mantikli bir sekilde çabucak elden çikarilmali.

Ayrica yeri burasi olmayabilir ama, Trabzondaolup Rizemaçina gidecek arkadaslar Vahid Hocaya destek olup onun arkasinda durdugumuzu gostermeliller. Boylece, taraftar olarak belki yonetimin ve hocalarin yapamadigini yapip futbolculara da gozdagi vermis olabiliriz.

gagulik
25.11.2005, 14:03
sana katiliyorum owenank

Kaya
25.11.2005, 14:44
Kimse operasyondan korkmasin. Iyi transferler yapilamayabilir ama en azindan takimda huzurlu saglikli disiplinli bir ortam yaratilir. Bir Kayseri, Sivas, Gençler çok mu kaliteli oyunculara sahipler sanki. Adamlar bir duzen oturtmuslar, o sayede iyi gidiyorlar. Real Madrid'de o kadar iyi topcu var da ne oluyor sanki.Takimda huzuru bozan, disiplin olusmasini engellyen kim varsa boyle davranmaya son vermeli, yoksa kim olursa olsun, mantikli bir sekilde çabucak elden çikarilmali.

Ayrica yeri burasi olmayabilir ama, Trabzondaolup Rizemaçina gidecek arkadaslar Vahid Hocaya destek olup onun arkasinda durdugumuzu gostermeliller. Boylece, taraftar olarak belki yonetimin ve hocalarin yapamadigini yapip futbolculara da gozdagi vermis olabiliriz.

Bunlara ek olarak kendilerine artik yeni bir hedef belirlemeliler daha fazla geç kalmadan. En azindan biz gelecek sezon UEFA'da mücadele etmeliyiz onun için bu sene kalan maçlarda bu hedef için gerekli puanlari toplamaliyiz demeliler.

uygar_trb
25.11.2005, 14:55
helal olsun harbiden adam gibi adam VAHID HALILHODZIÇ...smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

bu adam klüb baskani olcak adammis beeeeeeeeee

#10 Fietra
25.11.2005, 16:18
Insallah dedigini yapar.Ancak seçim dönemine gelmesi bu olayi biraz ters kaldi gibime geliyor.Vahid gider yine bu olay ortada kalir ona yanarim.Bu takimdaki disiplinsizligin çözümlenmesi gerek.Vahid hoca eger bu kararindan dönerse vay haline.Ama yine de bu açiklamayi yapmasini dogru buluyorum belki birilerine biseyler anlatir.

halil ibo
25.11.2005, 16:48
Hersey gelecek yeni yönetime bagli artik.Gelecekler ve eger böyle gerçekleri duymak agirlarina gitmeyecekse bu hocayla devam diyecekler.Yada kendilerine uygun bir kukla bulmak isteyecekler.

gerçekefsane
25.11.2005, 16:50
Futbol A.S için birisini aramaya gerek yok. Halilhodziç'e bu teklif yapilmali. Edited by: gerçekefsane

sbay
25.11.2005, 16:56
adam karnindan konusmadi acik acik mertce herseyi söyledi bazi futbolcularin aklinin baslarina gelmesini sagladi.amaakli havada olanalar haariç.vahid hocanin sonuna kadar arkasindayiz sonuçlara bakilmaksizin devam smileys/smiley32.gif

pitbulls61
25.11.2005, 17:21
tutmazlar vahit hocayi onlara yönetime ters gelir dogrulari söyleyenler vahit hoca yüregine saglik cabulculari topcu diye bize yutturmaya calisanlara kapak olsun

İ.Öztel
25.11.2005, 17:40
Ben vahid hocanin basindan beri basarili olacagina inananlardanim ve haala destek veriyorum. Konusmalarinda gercekleri patir patir dökmüs agzindan. Agzina saglik vahid hoca. Bu sene olmasada yeni gelecek yönetimle (umarim hoca yollanmaz istekleri yerine getirilmeye çalisilir) basariyi yakalayagimiza inaniyorum. Insallah bir terslik olmaz.

selokal61
25.11.2005, 17:42
bu hoca harbi delikanli kimseden çekinmiyor .Yanlis gördügü noktalarihemen söylüyor allah vahid hocayi basimizdan eksik etmesin

Emre B.
25.11.2005, 17:45
Hocanin tek sansizligi bir kaç adam disinda kazmalar toplulugu bir takiminin olmasi

eys_61
25.11.2005, 19:26
dedigi her cümle çok çok dogru olmakla beraber futbolcular üzerinde olumlu mu yoksa tamamen olumsuz mu bir etki yapacagini bu aksam görecez.(birazcik serefi namusu olan adam bugün çikar vahid hocayi utandirir.)

Muhalif
25.11.2005, 22:23
az önce vahid halilhodzic in geçen hafta kaybettigim maçtan sonra çok kizgindim o yüzden futbolcular yönelik öyle konustum dedigine digitürk den canli sahid oldum arkadaslar..vesilesiyle ilk sayfadaki mesajimin son paragrafina bakabilirsinizsmileys/smiley36.gif Edited by: Muhalif

Emre B.
25.11.2005, 22:27
Elestirisi ise yaramis gibi

eys_61
25.11.2005, 23:02
dedigi her cümle çok çok dogru olmakla beraber futbolcular üzerinde olumlu mu yoksa tamamen olumsuz mu bir etki yapacagini bu aksam görecez.(birazcik serefi namusu olan adam bugün çikar vahid hocayi utandirir.)

ohh be varmis...

BDiler61
25.11.2005, 23:24
vahid hocayi çok taktir ediyorum umarim uzun yillar bu takiin basinda kalir

since1967_
25.11.2005, 23:32
bencede vahid hoca hakli. çok disiplinsiz. bol para alan ama az top oynayan. kaytaran topçulara sahipiz maalesef. bir an önce disiplini düsük ruhunu yani trabzonspor ruhunu bulamamis topçularla yolumuzu ayirmaliyiz diye düsünüyorum.

61mehmet61
25.11.2005, 23:37
Vahid hoca dogru söylüyorsa o zaman Senol Hoca bu takima susarak büyük zarar vermis. Nitekim görevi biraktiginda Atay Aktugun dedigi gibi bu takimda arkadaslik yok sözleri de dogrulanmis oluyor. ayrica Vahid hoca bu takima en az 10 gömlek büyük gelir.

İ.Öztel
26.11.2005, 00:29
Vahid hoca dogru söylüyorsa o zaman Senol Hoca bu takima susarak büyük zarar vermis. Nitekim görevi biraktiginda Atay Aktugun dedigi gibi bu takimda arkadaslik yok sözleri de dogrulanmis oluyor. ayrica Vahid hoca bu takima en az 10 gömlek büyük gelir. o zaman yonetimde bizim takimdaki topculardan 1-2 gömlek dahakaliteli topcu alsin. vahid hoca o gömlegi o vücuda uydurur. Bu konuda hic bi suphem yok..

verep
26.11.2005, 12:16
sadece dogruyu söylemekle is olmaz.gereken neyse onuda yapacaksin.

#10 Fietra
26.11.2005, 12:17
az önce vahid halilhodzic in geçen hafta kaybettigim maçtan sonra çok kizgindim o yüzden futbolcular yönelik öyle konustum dedigine digitürk den canli sahid oldum arkadaslar..vesilesiyle ilk sayfadaki mesajimin son paragrafina bakabilirsinizsmileys/smiley36.gif

Yok artik

Muhalif
26.11.2005, 13:25
Dur bakalim Osman belki de aksam feyk attismileys/smiley17.gifson habere göre özgür ve kaleci hasan kadro disi birakilmis.. gerçi bu takimda en az sans bulan ve kötü sonuçlarin alinmasinda en az katkisi olan 2 oyuncunun neden kadro disi birakildigini anlayabilmis degilim ama... aklima La Fontein'in bir fabl i geldi.. kendimce yorumlayip yazmistim bir zamanlar kenara...
Vakti zamaninda ormanin birinde hayvanlar arasinda salgin bir hastalik zuhur eylemis... öyle illet bir hastalik ki degdigine dünya degistiriyor... hayvanlar alemini almis bir telas... ne yapsak etsek de bu belayi basimizdan def eylesek... efendim derin bir istisare sonucu Cenab-i Allah?a aralarindan birini kurban etmek suretiyle bu hastaliktan kurtulabilecekleri zannina kapilmislar... eh bu durum üzere kurbanin kim olacagi tartismasi peydah olmus tabi... hayvanlar aleminin kurnaz çocugu tilki söyle bir fikir atmis ortaya... efendim ben derim ki aramizda günahi en çok olanimizi kurban edelim, velev ki bu ugursuz hastalik onun yüzünden basimiza bela edildi... ekseriyetin kabul oyuyla benimsenmis bu dahiyane fikir... sira gelmis en günahkar hemcinslerini tayin eylemeye... tabii ki her biri huzurda alenen isledikleri günahlari sayip dökecekler ve çogunlugun alacagi kararla en günahkar olan kurban edilecek... efendim kral olmanin tanidigi ayricalik ile ilk önce aslan hazretleri buyur edilmis kürsüye ve baslamis saymaya... bu güne kadar su kadar ceylan, su kadar zebra, su kadar geyik öldürüp mideye indirdim, ama benim biraktigim leslerden akbaba da yedi, sirtlan da yedi, digerleri de yedi diyerek vebali bölüsüp baglamis sözlerini... daha sonra sirayla kaplan-ayi-leopar kisaca tüm etoburlar gelip aslana benzer sekil izah eylemisler isledikleri günahlari... tilki söyle demis mesela... simdiye kadar sayisini unuttugum kümese girip yüzlerce tavuk yedim ama ben hep yumurtlamayanlari seçerdim zaten onlarin yasamasi yarardan çok zarardi vs... kurtlar yedikleri koyunlarin süt vermedigini, sahinler yedikleri serçelerin ötüslerinin çirkinligini bahane etmisler... hasili kelam ormandaki tüm mahlukat bu sekilde sayip döktükten sonra sira gelmis bizim saf esege... esek kürsüye çikmis derin bir iç çekerek baslamis anlatmaya... bir gün çok acikmistim ormandan da epey uzaklasmistim bir baktim yakinda bir köylü kulübesi ve samanligi agzina kadar dolu, usulca yaklasip bir kursak otu mideye indirdim, isledigim ve hatirladigim en büyük günah budur... esek sözünü bitirir bitirmez hayvanlar arasinda bir ugultudur kopmus... hirsizzzzz! Bunu nasil yaparsin! Biz de diyoruz bu hastalik neden geldi basimiza! Vs... sonuçta oy birligiyle saf esegin en büyük günahkar oldugu karari alinmis... ve kurban edilmis...
Iste böyle... umuyor ve diliyorum ki bir 'saf esekleri kesme' operasyonu degildir bu ve hoca sonuna kadar dediklerinin arkasinda durur...

61-firtina
26.11.2005, 15:02
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifVAHID HOCA AGZINA SAGLIK BÜTÜN GERÇEKLERI BIZI BIZE ANLATTIGIN IÇIN HELAL OLSUN ADAMA VALLA BRAVO smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

cemilsezgin
26.11.2005, 15:04
Traboznuma birdaha böyle hoca gelmemistirbu adam is yapar sadece isediklerini yapsinlar yeter.

zanoylu
26.11.2005, 15:07
Onuda yerler burda....! Dogru söleyen ve 9 köy misali