PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fatih Terim'in Yüzü ve Yüzsüzlüğü

Gülşen
24.11.2005, 23:36
Terim artik kisisel bir yüz degil, toplumsal bir yüz, toplumsal bir yüzsüzlügün yüzü. Kizarmadan yalan söyleyen bir yüz. ?Herkes sifir, ben bir? diyen bir yüz. Birinci tekil sahis konusurken ?biz? birinci çogul sahis konusurken ?ben? diyen bir yüz. ?Üç attim?, ?yendim? diye konusan bir teknik direktörün yüzsüzlügü. Bir televizyon programinda, karisiyla iliskisi, ev hayati hakkinda sorulan soruya verdigi cevapta ?imparator her yerde imparatordur? diyen yüzsüz. Fasizmin yüzü. Fasizmin yüzsüzlügü. Onun yüzü, çoktandir genis kalabaliklarin yüzü. Genis kalabaliklarin yüzü, onun yüzsüzlügü.
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
Futbolculugunda hakemin yüzüne tükürdügü için Galatasaray kaptanligindan azledilmisti. Jübilesi, futbolculugundaki yüzsüzlügün abidesiydi. Orta yuvarlaga helikopterle inmisti. O güne kadar görülmüs sey degildi, o günden sonra da görülmedi...<O:P></O:P>
1974-75 sezonundan 1984-85?e, kesintisiz on yil oynadi Galatasaray?da. O on yil boyunca takimin kupa asiydi. Ve o on yilda Galatasaray tek bir sampiyonluk kazanamadi. Futbolculuguna diyecek yoktu, ama hali tavri sempatik olmaktan uzakti. Galatasaray?daki ilk bes yilinda ?Tatli Cadi? dizisinden mülhem ?Semanta Fatih? diye aniliyordu. Ikinci bes yilindaysa, tribünlerdeki ?Ugursuz Fatih? miriltisi giderek tezahürata dönüstü... Futbolu biraktigi yil hocasi Derwall?di. Ve Derwall, yardimciligina onu degil, Mustafa Denizli?yi getirdi. Eski kurtun bir bildigi vardi herhalde. <O:P></O:P>
Galatasaray için Derwall neyse milli takim için de Piontek oydu. Danimarka ekolünü yaratan hocanin yardimciligina Fatih getirildi. Ama onu seçen Piontek degil, federasyondu. Bazi cenahlarla hep saglam iliskiler kurdu. Cimboma hoca oldugunda Mehmet Agar?la kankaydi. Dört yil üst üste kazanilan sampiyonluklarin üçüncüsünü kankasina ithaf etti. Galatasaray?in yönetimi buna ses çikarmadi ya da çikaramadi. Ama zaten Galatasaray?in da Türkiye gibi , 80?lerden beri yüzü çok degismisti.
1973?ten 1987?ye, 14 yil sampiyonluk görmeyen gs tribünlerinin sabirli bekleyisi sona erdiginde, sevincin yanisira eksi bir tat vardi agizlarda. Yüzsüzlük bu kadar yayginlasmamisti. Rakip takim taraftarlarinin ortak slogani ?para, sike, iste cimbom iste? Cimbomlularin canini yakiyordu. Galatasaray yönetimi, sampiyonluk için her gayrimesru yola yüzsüzce basvurmustu. Bütün takimlar ?iki yabanci kurali?na uyarken Gs devlet katlarindaki etkisini kullanarak Kovaçeviç?i Mirsat Günes yapmis, üç yabanciyla oynuyordu. Daha sonra yüzsüzlügü iyice ele alip Fransiz Didier Six?i Dündar Siz yapip yabanci sayisini dörde çikarmisti. Yüzsüzlük bu kadarla da kalmadi, alenen tesvik primleri verildi, resmen de savunuldu. <O:P></O:P>
Özal dönemiydi, tribünler de yüzsüzlügü benimsemeye baslamisti. <O:P></O:P>
<O:P></O:P>
Zirve, UEFA finalinin yolunu açan Leeds maçiydi. Maç öncesinde iki Leeds taraftarinin biçaklanarak öldürülmesi tribünlerin yüzünü kizartmadi. Yönetim de, ne futbolcularin kollarina siyah bant takmasina lüzum gördü ne de saygi durusuna. Medya da yüzsüzlügün sahikasini sergiledi, cinayetten katilleri degil, maktulleri sorumlu tuttu.<O:P></O:P>
Terim?in yüzü, bu yüzsüzlesme sürecinde bugünkü seklini aldi, fasizmin bayragi oldu. Saha içinde oyuncusunu tartaklamakta beis görmedi, onu elestirmeye cüret eden gazetecileri tehdit etmekten kaçinmadi. Tv söylesilerinde muhabirler Terim?in hisimindan çekine çekine soru soruyor, sunucular hep alttan aliyordu. Mangalda kül birakmamakla ünlü Erman Toroglu ve Ahmet çakar gibi isimler onun karsisinda süt dökmüs kediye dönüyorlardi. Terim hep hakliydi, hep dogruydu, aksini söylemek kimsenin haddi degildi, zaten kimsenin de buna niyeti yoktu...<O:P></O:P>
Yüzsüzlesen bir toplumun Terim?e tapinmasi dogaldi. Teknik adamlardan yöneticilere, tribündeki taraftardan sahadaki oyunculara, futbol aleminin ?rol modeli? oldu. Etkisi is dünyasina bile sirayet etti, is adamlarina yöneticilik konusunda konferans bile verdi. <O:P></O:P>
Hocaligi da futbolculugu gibiydi. Basarili oldugu ortadaydi. Peki bir takimin basarisinda teknik direktörün payi neydi? Can Bartu?ya göre yüzde 20, Mustafa Denizli?ye göreyüzde 50 civarindaydi. Ama, Galatasaray?in 1996-2000 dönemindeki ?olaganüstü? basarisi bütünüyle Terim?e maledildi. O da yüzsüzce sahiplendi. <O:P></O:P>
Cimbom, Terim?in halefi Lucescu?nun yönetiminde Süper Kupa?yi alinca, Faruk Süren?in ?gerçek kahramanlar ortaya çikti? demesi ?imparator?u çileden çikardi. Hagi, Popescu ve Taffarel gibi uluslar arasi bir sacayagi; Bülent, Tugay ve Arif gibi Mustafa Denizli?nin yetistirdigi, Hakan Sükür ve Okan gibi Feldkamp?in pisirdigi oyuncularla kazanilan kupalara Terim?in eseri diye bakilabilir mi? Eger öyleyse, italya macerasi niye hüsranla sonuçlandi? Lucescu?dan devraldigi lig sampiyonu ve Sampiyonlar Ligi?nde yari finali zorlamis takima nal toplanmasinin sebebi neydi?<O:P></O:P>
Kurtarici olarak geldigi milli takimi Ersun Yanal döneminden daha mi iyi oynatti? Millileri play-off?a götüren, Tümer?in iki mucizevi frikiki degil miydi? Yüzsüzce hakemi suçladigi son Isviçre maçina bakalim. Kaç organize atagi vardi Türkiye?nin? Ancak asil önemlisi, bu sorular degil, anli sanli yorumcularin bunlari soramamasi. Ama fasizim böyle bir sey iste. Dayanagi korku degil sadece. Italyanlar Büyük Roma?ya inanmasalar, Sezar müsveddesine biat ederler miydi?<O:P></O:P>
Terim artik toplumsal yüzsüzlügün yüzü. Millilerin hakeme yaptiklari yüzsüz itirazlari, Tümer ve Emre?nin rakiplerine savurduklari darbeleri ve spikerin yorumlarini hatirlayalim.. Ve tabi maç sonrasi görüntüleri ve medyanin yüzsüzlügünü... Terim?in yardimcilarindan Sifo Mehmet?in çelmesini, bunun üzerine arkadan gelen Isviçre?linin attigi tekmeyi hepimiz görmedik mi? Maç sonrasinda ekrana gelen Mehmet?in çelmesi, ertesi gün gösterilmez oldu. Kanallarin hepsinde ayni yüzsüzlük vardi. Bütün görüntüler Sifo?ya atilan tekmeyle basliyordu. Godard bosuna dememis: ?Montaj, etik bir meseledir.?<O:P></O:P>
Terim?in maç sonrasindaki demeçleri de yüzsüzlügün dikalasiydi.<O:P></O:P>
Hatirlatmakta yarar var: ?Bizim? imparatora Italyan basini ?çavus? diyordu. Neden acaba?<O:P></O:P>
Bir de medyadaki Terim-Lucescu kiyaslamalarini hatirlayalim. Lucescu?ya yapilan asagilamalara Çarsi grubu yüregimize su serpen bir cevap vermisti: ?IMPARATORLUK DEGIL, TAM DEMOKRASI!?
Express-Enternasyonal Salala- <O:P></O:P>Edited by: Gülsen

sheva
24.11.2005, 23:43
Yine de seviyorum smileys/smiley1.gif

(kesin ezik ilan edilecem yine ama napalim)Edited by: sheva

Oğuz
25.11.2005, 01:41
Yerinde tespitler. Tebrik ederim.. Iyi bir çikis yakaladi 94 yilinda milli takimla. Türkiye onun yönetiminde ilk kez bir Avrupa Sampiyonasi'na katildi. Galatasaray'a geldiginde takimda önemli oyuncular vardi. Ama bir Emre yoktu, bir Ümit Davala yoktu, bir Ergün Penbe yoktu. Falan filan. O zaman ki basarida Fatih Terim'in katkisi tahmin edilen kadar olmasa da hayli fazlaydi. Ancak miadi doldu Fatih Terim'in. Bugün gelinen noktada Fatih Terim, karizmatik bir futbol adami veya usta bir teknik direktör degil, duygusal motivasyon üzerine insa edilmis bir idareci kimligine bürünmüstür. Çünkü Fatih Terim bir oyun planina vakif idi. Degisen ve sürekli degisen dünya futbolunda artik savunma blogunu olusturan oyuncular birbirlerini tamamlamiyor ise 4-4-2 sistemi asilmasi kolay bir futbol sistemi haline geldi. Eldeki malzemeyi iyi kullanabilse belki ustasi oldugu oyun planini milli takim üzerinde uygulayabilirdi. Ancak oyuncu seçiminde yaptigi yanlislar, GS sempatisi ile kurulan 11, Fatih Terim'in zaten bitmeye yüz tutmus kariyerini hepten yerle bir etmistir.

Yazinin özünde Fatih Terim'in saha disi durusu mevcut. Saha içinde yaptigi yanlislari gözlemleyebildigim kadariyla kaleme almaya çalistim..

Kaya
25.11.2005, 12:37
Harika bir yazi. Çok tesekkürler...

Edited by: Kaya

Duman
25.11.2005, 13:06
Terim hakkindaki gercekleri ozetleyen cok guzel bir yazi,Gulsen arkadasimizi tebrik ediyorum.

2000 yilindan sonra,calistirdigi her takimda basarisiz olan Terim'i,milli takim gibi gozbebegimiz olan bir kurumun basina geciren Bicakci fedarasyonu,nasil bir tarihi hata yaptigini umarim anlamistir artik.

Ve onlarin onurdan yoksun,kisiliksiz, yalaka medya mensuplarinin da, bu gercekleri kendilerine ayrilan gazete sutunlarinda yazabildikleri anda,Turk futbolunun ve zavalli Turk spor basininin adam olmaya basladigini anlamis olacagiz.

Oruç
25.11.2005, 13:43
Terim'in ne mal oldugu zaten belli.Yukaridaki yazi da çok anlamli.Bir an önce defolup gitmesi en büyük dilegim...

tuğba
25.11.2005, 14:36
Yazdiklarinin hepsi çok güzel,dogru seyler Gülsencim,ama lütfen "fasizim" gibi terimleri kullanmayalim.Böyle seyleri bence tam anlamiyla bildikten sonra cümle içinde kullanalim.

tigin
25.11.2005, 17:41
Senol Günes'in kadrosuna Terim'in eseridir diyenler 96 finallerinde Terim'in kadrosu için Senol'un eseridir demiyorlar. Olay zaten burada bitmis.

kaya tespitin çok dogru.smileys/smiley2.gif

Gülsen yazin gerçekten harika.tebrikler,tesekkürler.

halil ibo
25.11.2005, 18:13
Nedense Fatih Terim deyince aklima Süleyman Demirel geliyor.

Hani basin mensuplari karsisindaki ''Herseyi ben bilirim,ben ne yaparsan dogrudur,ben olmasam zaten iyiyi güzeli nereden bilecektiniz.''tavirlari.Ve o acz içindekibasin mensuplarinin gerçegi bildikleri halde o adamin yüzüne vuramayislari.Korkarim ki biri 6 kere gitti 7 kere geldi.Bu onu tatmin etmemis hala gelmeye çalisiyor.Digeri ise henüz daha çok genç !

İ.Öztel
25.11.2005, 18:26
Yazdiklarinin hepsi çok güzel,dogru seyler Gülsencim,ama lütfen "fasizim" gibi terimleri kullanmayalim.Böyle seyleri bence tam anlamiyla bildikten sonra cümle içinde kullanalim. Bu konuda sana hak veriyorum. Siyasi TERIM(!)ler kullanacagina normal TERIM(!) ler kullansan dahada güzel olcak smileys/smiley2.gif

Sevgi
23.12.2005, 12:21

(kesin ezik ilan edilecem yine ama napalim)

yukarda Gülsenin yazdiklari futbolu yakindan takip edenler tarafinsan bilinen seylerdir.Bütün bunlari bilen birisi olarak Terim i seven sen Aziz Yildirim hayrani oldugunu da inkar etmemelisin artik..

Terim iyi bir kadroyla basarili olmustur, bunu basaramayanlar da var tabismileys/smiley5.gifSenol Günes in milli takim in basinda Terim kadar benimsenmemesinin sebebi onun gibi karisini ve kizlarini basina malzeme etmemesidir.

eys_61
23.12.2005, 20:29
Terim artik toplumsal yüzsüzlügün yüzü. Millilerin hakeme yaptiklari yüzsüz itirazlari, Tümer ve Emre?nin rakiplerine savurduklari darbeleri ve spikerin yorumlarini hatirlayalim.. Ve tabi maç sonrasi görüntüleri ve medyanin yüzsüzlügünü... Terim?in yardimcilarindan Sifo Mehmet?in çelmesini, bunun üzerine arkadan gelen Isviçre?linin attigi tekmeyi hepimiz görmedik mi? Maç sonrasinda ekrana gelen Mehmet?in çelmesi, ertesi gün gösterilmez oldu. Kanallarin hepsinde ayni yüzsüzlük vardi. Bütün görüntüler Sifo?ya atilan tekmeyle basliyordu. Godard bosuna dememis: ?Montaj, etik bir meseledir.?<O:P></O:P>

olay budur birilerinin bize "imparator(!)" diye dayattigi kisiyiisviçre maçlarinda gördük.

türlü çirkeflikle,pislikle gidilecek bir dünya kupasi mi istiyoruz?önce buna cevap bulmamiz lazim bence.

ve ne yazikki terim hala basta ve medya sagolsun herkes arkasinda.hala terime destek veren arkadaslara "imparator" la mutluluklar dilerim.

sheva
24.12.2005, 16:46

(kesin ezik ilan edilecem yine ama napalim)

yukarda Gülsenin yazdiklari futbolu yakindan takip edenler tarafinsan bilinen seylerdir.Bütün bunlari bilen birisi olarak Terim i seven sen Aziz Yildirim hayrani oldugunu da inkar etmemelisin artik..

beni bir sen anladin sen de yanlis anladin smileys/smiley5.gif

gurbetçi 61
24.12.2005, 16:54
terim biran önce istifa etmeli,zamaninda senol hocayi harcayan kesim simdi nerde?hadi görev basina,

kutoz
24.12.2005, 17:09
Biz millet olarak, kahraman yaratmaya bayiliyoruz. Boyali basin ve renkli camdansa, hep sahte kahramanlari içimize itikliyor birileri... iste fatih terim de, bu birilerinin içimize ittigi kahramandir...

Evet, bu adam italyalardan gelip, liderlik, yöneticilik konferanslari verdi ülkemizde. Öyle böyle degil, konferansi dinleyenlerin hepsi de saygin firmalar...

Imparatormus... Yerim onun gibi imparatoru ben. Olsa olsa im-para-tör olur o...Edited by: kutoz

Ayşe Aygün
04.01.2006, 09:15
Biz millet olarak savasin sonunda basinda kim varsa onu kahraman ilan ederiz.Bundan öncesi bizi hiç ilgilendirmez.Iste fatih terimde ayni seyi yapti ve bizde onu kahraman ilan ettik. Hatta elestirdigimiz , korktugumuz , sistemine karsi oldugumuz impatatoluk sifatini bile ona KOCA KOCA afislerle yapistirdik.Simdi onu elestiriyoruz. Aslinda o hep gülsenin yazisinda yazdigi gibiydi.Ve biz onu kahraman ilan ederken.Milli takimin basinda takimi dünya 3. yapan tekniktrektörü , kovmaktan beter ederek basindan alip haksiz duruma düsürdük.Çünkü o bir demecinde söyle demisti;

önce Ben adamim,adam gibi adam,sonra trabzonluyum.

Fatihi imparator ilan eden herkesi kiniyorum.Imparatorluklar iste böyle devrilir.

BOZOHAN
23.07.2006, 18:21
şenol hoca onun iki kat daha fazlası başarılı oldu ama nedense i fatih terim kadar olamadı onu birak mustafa denizli kadar bile olamadı

Tansu Onur Erdoğan
23.07.2006, 19:19
ben katılmıyorum fatih terim gelmeden önceki gs vasat bir takımken arif ergün hakan ünsal satıs listesindeydi geldikten sonra bu adamlarla 4 yıl üst üste şampiyonluk yasadı peşinede uefa kupası

sürekliliği sağladı zor iş temeli atıp sistemi kurmaktı terimde onu cok iyi yaptı lusura bakmayında bi senol güneşle bi fatih terimi aynı keyefe koymayı bırakın bide senol güneşi daha basarılı bulursanız gülünç duruma düşersiniz

fatih terimi günahım kdr sevmem ama cesarın hakkı cesar a

yusuf atalay
15.08.2006, 15:27
fatih terimden nefret ediyorum.dünkü basın toplantısında ne kasılıyodu öyle.

invisibleman
17.08.2006, 11:14
fatih terimden nefret ediyorum.dünkü basın toplantısında ne kasılıyodu öyle.

Fatih Terim bunu duyunca cok üzülr heralde...
Arkadasım bu yazdıklarından utanacaksın yakında emin ol...

Ayrıca yukardaki yazıyı ilk paragrafından sonra okumaya bile lüzum duymadım...

halil ibo
17.08.2006, 12:21
Bazıları ısrarla gerçek yüzünü görmek yerine başka yerlere bakıyor.İtalya macerası ile biten T.D.lüğü,zaten tartışılır halde olan insanlığınıda İsviçre maçında kaybetmiştir.

ts_fan
17.08.2006, 12:23
Sahtekar, yalaka, kasıntı, alçak dağları ben yarattım tavırlarındaki, şahsiyetsiz, seciyesiz, değersiz adam.Sıfatı yok bu adamın suratı nasıl olsun?

invisibleman
17.08.2006, 12:26
arkadaslar fanatizmin doruklarındasınız....

ts_fan
17.08.2006, 12:36
Fanatik olmak iyidir, sadece kendi değerlerini savunursun;)

invisibleman
17.08.2006, 12:38
Fanatik olmak iyidir, sadece kendi değerlerini savunursun;)

Degerlerini savunmak için fanatik olmana gerek yok benim gibi taraftar olsan da sadece degerlerini savunabilirsin...

ts_fan
17.08.2006, 12:40
Tamam işte taraf ol, ona da razıyım;)

invisibleman
17.08.2006, 12:44
Arkadasım ben bi Trabzonspor taraftarı oldugum için burdayım...Taraftarlığımı sorgulamak senin haddine diel...Konuyu saptırma lütfen...

ts_fan
17.08.2006, 12:50
Yahu sende zırt pırt taraftarlığımı sorgulama diyorsun, ne zaman sorguladım senin Trabzonspor'luluğunu, haspinallahu venimel vekil.Terim'i övme burda, O'na taraf olduğun kadar Şenol Güneş'e taraf ol, Galatasaray'ı anlatma bize, yemişim onların başarılarını.

Hem senin için Şenol Güneş'i Terim'e tercih etmek bu kadar mı zor?:rolleyes::confused:

Sabahtan beri Terim'de Terim, yok efendim Galatasaray'ın başarıları, yok efendim jenerasyon kurmada üstad adam Terim, ...Sen böyle konuştukça benim senin taraftarlığını sorgulamama bile gerek kalmıyor, sen herşeyi zaten ortaya koyuyorsun.İstersen bu konu üzerinde daha fazla konuşma, senin için daha iyi olur;)

invisibleman
17.08.2006, 12:56
Yahu sende zırt pırt taraftarlığımı sorgulama diyorsun, ne zaman sorguladım senin Trabzonspor'luluğunu, haspinallahu venimel vekil.Terim'i övme burda, O'na taraf olduğun kadar Şenol Güneş'e taraf ol, Galatasaray'ı anlatma bize, yemişim onların başarılarını.

Hem senin için Şenol Güneş'i Terim'e tercih etmek bu kadar mı zor?:rolleyes::confused:

Sabahtan beri Terim'de Terim, yok efendim Galatasaray'ın başarıları, yok efendim jenerasyon kurmada üstad adam Terim, ...Sen böyle konuştukça benim senin taraftarlığını sorgulamama bile gerek kalmıyor, sen herşeyi zaten ortaya koyuyorsun.İstersen bu konu üzerinde daha fazla konuşma, senin için daha iyi olur;)

Ben sana gs yi anlatmıyorum kardesim...Terimi n yaptıklarının yapacaklarının garantisi oldugunu söylüyorum...Ama hala bana senol güneş diyosun..Tamamdır senol güneşin yeri ayrıdır...Sen burda sırf kendisi gs li oldugu için bunu yapıyorsun...Ne yazık ki ts taraftarının cogu büöyle...Sen de onlardan birisin...

Ben artık bişi yazmıcam senle milli takımın basarılarından sonra görüşürüz...

karaca
17.08.2006, 13:03
harika bir yazı hepsi olmasada büyük bir bölümüne katılıyorum

TSelif
17.08.2006, 13:05
Ben bu Terim'i sanırım hiç sevemeyeceğim..napıyımmmm

invisibleman
17.08.2006, 13:21
Ben bu Terim'i sanırım hiç sevemeyeceğim..napıyımmmm

Benim de pek sevdiğim söylenemez ama su an yaptııgı iyi işleri takdir etmek gerekir...

ts_fan
17.08.2006, 13:25
Şu an yaptığı iyi işler derken, mesela?

invisibleman
17.08.2006, 13:29
Şu an yaptığı iyi işler derken, mesela?

Yepyeni bi yapılanma içinde milli takım...

Sadece aldıgı sonuclar değil...Asıl kastettiğim milli takımda bi altyapı olusması..

ts_fan
17.08.2006, 13:34
Hakan Şükür'le, Rüştü Reçber'le, Necati Ateş'le, biraz takıma girsin Ümit Karan'la, Orhan Ak'la, zaman zaman Ayhan Akman'la, Okan Buruk'la, harika bir alt yapı oluşturuyor.Herkes çok iyi biliyor ki ilk zor maçta Can'ı sahaya sür(e)meyecek.Böyle yapılanmayı ayakta alkışlarım ben, haa unutmadan Marco Paşa'da yapılanmanın bir başka halkası;)Ne kadar yapılanmacı bir adam ki, 2008 için Hakan Şükür'ü bile hazırlıyor, hazır tutuyor.Yürü beea Terim kim tutar seni?

TSelif
17.08.2006, 13:48
Belki taraflı bakıyorsun diyeceksiniz ama akşam Rüştü'yü 90 dakika maçta tutmasının bir anlamı yoktu (son 20 dakikayı izlemedim çıktıysa bilemem) Yenilik istiyorsa TOLGA yı koymalıydı.Hakan Şükür iyi golcü olabilir ama bence emekli olmalı..neyse .Bu konu görecelidir. Bana yanlış gelen başkasına doğru gelebilir. Yinede milli takımımızın başarısı milli başarımızdır diyorum ve sonuna kadar destek diyorum..(şu Aorello olayıda canımı sıkmadı değil yani)

Analyzer
17.08.2006, 14:16
Terim futboldan anlamaz bile. Hasbelkader yakaladığı bir jenerasyon ve yaptığı binlerce çirkeflik sayesinde bir ara başarılı olmuş, o başarıyı bırakın tekrarlamayı yanına bile yaklaşamamıştır. Kaldı ki başarı dediğimiz olay da muğlaktır. Aynı jenerasyonla şampiyonlar liginde onca sene bir kez bile gruptan çıkamamıştır. Oysa Lucescu daha zayıf bir kadroyla 3 kez gruptan çıkarmıştır gs yi. Türkiye ligi şampiyonluklarının tamamı da şaibelidir.

Tek bildiği oyun düzeni, elinde Hagi ve Hakan Şükür varken tesadüfen keşfettiği garip oyun düzenidir. Aslında bu düzen bile değildir ama o bunu iyi bir düzen sanmaktadır. Dedim ya anlamaz etmez futboldan. Galatasaray'a büyük umutlarla geri döndüğü zaman takımda Hakan Şükür ve Hagi olmadığı için tek bildiği oyun düzenini uygulamayacağından korkar ve Hagi'nin yerine Felipe, Hakan'ın yerine de önce Christian sonra Lukunku'yu monte etme denemeleriyle başarısız olur. Sonra baktı olmuyor, kavgalı olduğu Hakan Şükür'ü takıma geri getirir yine de işe yaramaz. Çareyi daha fazla rezil olmadan arazi olmakta bulur. Sonra kariyeri başarılarla dolu bu imparator!u ne hikmetse hiçbir takım istemez. Türk futbolunun artık içinden çıkamayacağı aşikar olan çürümüş ilişkiler yumağı sayesinde sanki çok lazımmış gibi milli takımın başına getirilir. Grupta ikinci sıradayken devraldığı takımı ikinci yaparak! sekreterine varıncaya kadar prim aldırır. Baraj maçı öncesi İsviçre çıksın istiyorum diyerek futbol ve strateji konusundaki cehaletini ortaya koyar. İsviçre'yi eleyemeyeceğini anladığında ise kariyeri boyunca en iyi bildiği şeyi yaparak turu geçmeye kalkar: Çirkeflik.

Futboldan zerre anlamadığı ve artık zamanında UEFA kupasını alan, Dünya 3.sü olan jenerasyon kalmadığı için milli takımda kesinlikle başarısız olacaktır. Bize de malesef milli takımın halini görüp üzülmek düşecektir.

immortal_TS
17.08.2006, 14:21
Yepyeni bi yapılanma içinde milli takım...

Sadece aldıgı sonuclar değil...Asıl kastettiğim milli takımda bi altyapı olusması..

Milli Takımın alt yapısı haa doğru mükemmel bir altyapı var, artık gençlerin yanında yabancıları da oynatır gençler daha iyi tecrübe kazanır, Milli takım artık Milli olmaktan çıkmıştır öylesine bir takımdır benim için.

invisibleman
17.08.2006, 14:34
Milli Takımın alt yapısı haa doğru mükemmel bir altyapı var, artık gençlerin yanında yabancıları da oynatır gençler daha iyi tecrübe kazanır, Milli takım artık Milli olmaktan çıkmıştır öylesine bir takımdır benim için.

Sen hala orda kalmışsın arkadasım...Şimdi sana soruyorum aurelio nun milli takıma alınmasının neresi yanlış bana mantıklı sebepler say ki ikna olayım?

Muhalif
17.08.2006, 14:37
@Analyzer forumda alkış yok ne yazık ki:)

immortal_TS
17.08.2006, 14:39
Sen hala orda kalmışsın arkadasım...Şimdi sana soruyorum aurelio nun milli takıma alınmasının neresi yanlış bana mantıklı sebepler say ki ikna olayım?

Türk bayrağının altında haç işareti getiren bir adamı nasıl kabullenebilirim??????

invisibleman
17.08.2006, 14:47
Türk bayrağının altında haç işareti getiren bir adamı nasıl kabullenebilirim??????

Bak arkadasım bu tartısma olmuştu daha önce milli takımda oynamak için türk olmak gerekir müslüman değil...Bu adam da türk bunu kabul edin artık

Atatürk der ki;Ne mutlu Türküm diyene!...

İşte Atatürk'e göre Aurelio Türktür...

immortal_TS
17.08.2006, 14:49
Bak arkadasım bu tartısma olmuştu daha önce milli takımda oynamak için türk olmak gerekir müslüman değil...Bu adam da türk bunu kabul edin artık

Atatürk der ki;Ne mutlu Türküm diyene!...

İşte Atatürk'e göre Aurelio Türktür...

Atatürke göre Türk sana göre Türk, kabul edilecek ne var zorunlu bir olay mı bunu kabul etmem??? Milli takım forması altında istavroz çıkaran bi herifin oynadığı takımı desteklemem bu milli takım da olsa, destekleyen destekler aurelio yu yu seven sever, ama ben ne desteklerim ne severim varmı itirazı olan??????

Oğuzhan Görkan
17.08.2006, 23:47
sonuna kadar karşyım aurelio lu millti takıma!!!isterse dünyanın en iyi futbolcusu olsun umrumda değil.fatih terimde t.d değildir hakan şükürlerle orhan aklarla çalışan heriften hayır gelmz italyandan kovuldu işi bitti bu kadar!kağıt üzerindeki türklüğünü yiyim ben onun öyle türk olunmaz kardeşim...geç bunları adam daha türkçe konuşamıyor.para için türk olmuştur kendileri.biri yazmıştı hoşumada gitmişti sence brezilya ve türkiyeden davet gelse kime giderdi sorgula bakalım bunu...

invisibleman
17.08.2006, 23:50
sonuna kadar karşyım aurelio lu millti takıma!!!isterse dünyanın en iyi futbolcusu olsun umrumda değil.fatih terimde t.d değildir hakan şükürlerle orhan aklarla çalışan heriften hayır gelmz italyandan kovuldu işi bitti bu kadar!kağıt üzerindeki türklüğünü yiyim ben onun öyle türk olunmaz kardeşim...geç bunları adam daha türkçe konuşamıyor.para için türk olmuştur kendileri.biri yazmıştı hoşumada gitmişti sence brezilya ve türkiyeden davet gelse kime giderdi sorgula bakalım bunu...

Hala lafı döndürüp dolaştırıp aynı yere getiriyorsunuz..Bende aurelinun milli takımda oynamasına karsıydım ancak bu insana vatandaslığı verdiydeniz en doğal hakkıdır milli takımda oynamak...Buradda bireylere inmeyelim lütfen sorun bunları bu kadar kolay vatandaslığa alan yasalarda!...

(Bunu bugün bilmiyorum kac defa yazdım usandım artık....)

ts_fan
17.08.2006, 23:51
Aurello'yu milli takıma alanı, o alan adamın adamın tuttuğu takımı, o adamın tuttuğu takımdaki oyuncuları, sonra bu takımın taraftarını; yetmedi o takımın sempatizanlarını büyük Trabzonspor taraftarı öpsün:)Zoruna gideninde borusuna gitsin, böylece asıl konumuza dönmüş olalım;)

Beytullah
18.08.2006, 00:01
bu fatih terimle bu iş yürümez...halen neyisavunuyorsunuz cıkarın su at gozluklerini :D

Beytullah
18.08.2006, 00:04
bide aurello millit takımda oynasın diyorsunuz türk olmus filan zuhaha gulerim mac cıkısında yaptıgı hareketi gordunuzmu ıstavrozmudur nedir hrıstıyanların yaptıgı hareketi yapıo adam neresi turk yaa walla merak ediyorum bu adam brezilya milli takımına cagırsalarda bu türk olurmuydu gene zok olurdu :D onu bırakın 11 oyuncu serbest olsa bu adam gene turk olmazdı gececeksiniz bu konuları

Berat
18.08.2006, 00:29
Arkadaşlar son 2 sayfada yazdıklarınızı görünce şahsen ben utandım.. Lütfen silkinin ve kendinize gelin ve olayı lütfen ikili (ya da 5e 1) tartışmadan çıkartın..
gese li olduğundan emin olmadansadece Fatih Terim'i savundu diye kimseyi geseli ilan etmeyin ve toplu halde birkişiye yazılı tacizde bulunmayın.. Tartışacaksanız daha usturuplu tartışın ya da kişisel meseleleriniz için özel mesaj hizmetimizden faydalanın.. LÜTFEN...

Beytullah
18.08.2006, 00:37
Arkadaşlar son 2 sayfada yazdıklarınızı görünce şahsen ben utandım.. Lütfen silkinin ve kendinize gelin ve olayı lütfen ikili (ya da 5e 1) tartışmadan çıkartın..
gese li olduğundan emin olmadansadece Fatih Terim'i savundu diye kimseyi geseli ilan etmeyin ve toplu halde birkişiye yazılı tacizde bulunmayın.. Tartışacaksanız daha usturuplu tartışın ya da kişisel meseleleriniz için özel mesaj hizmetimizden faydalanın.. LÜTFEN...

bende anlamıyorum berat bey bunlar nasıl taraftar ozel msj denen bise varken burda ikili tartısmalar girmişler arkaslar LUTFEN ozel msj varken burda ikili muhabbetler girmeyin:D

immortal_TS
18.08.2006, 00:38
Neyse konu neydi Fatih Terimin yüzü ve yüzsüzlüğü

Bu adam yüzsüz işte bukadar basit :D

ts_fan
18.08.2006, 00:39
O kadar basit mi?Terim'in sıfatı yok ki suratı olsa:D

Berat
18.08.2006, 00:40
Konu Fatih Terim.. Fatih Terim'i, onun kariyerini tartışacaksanız buyurun arkadaşlar.. Aurelio konusu için ayrı bir konu başlığı var zaten..

Konu harici tüm mesajlar silinmiştir,silinmeye de devam edilecektir.. Bilginize.. ;)

Beytullah
18.08.2006, 00:40
bu adamın sıfatıda yok suratıda:D

Berat
18.08.2006, 00:41
Galiba en iyisi kilitlemek..