PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 9. Hafta | Trabzonspor 3 - 1 Gençlerbirliği

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

Mustafa Calik
23.10.2010, 22:52
Tamam da bugünkü ilk on bir ofansif degildi zaten, takimin pozisyon üretememesi sadece Alan'a mi bagli...??

Bugün yedigimiz golü neye bagliyorsun...?

Yedigimiz gol de adam paylasim hatasi yaptik..

Ilelioglu
Mactan önce atesi cikmis,iki haftadir ilk 11 de olmamasindan gerek herhalde.:)

Böyle giderse sezon sonuda bu Takimda olmayacak...:cool:

Fanatik34
Her maçımızı Cüneyt Çakır yönetsin abi.

Müthiş maç yönetti. Ben acayip memnun kaldım.Hüseyin Göcek, M.K.Abitoglu, H.Özkahya ve Bünyamin Gezer haric her Hakem kabulumdur

Asi Çaykaralı61
Murat Kalkan: "Maca iyi basladik golüde bulduk ilk yari iyi oynadik fakat ikinci yari Trabzonspor baskili oynadi sadece 15 dakika dayanabildik."

Bencede doğru bir yorum yaptı

Benim şahsen beğendiğim futbolculardan birisi Murat.Kaliteli bir futbolcu.

A.Ali Karanis
23.10.2010, 22:53
Maçın özeti Şenol hoca'nın yaptığı değerlendirmedir.İlk yarıdaki oyunumuzla bizi her takım yener ancak ikinci yarıdaki oyunumuzla yenemeyeceğimiz takım yok.

Cafer Bulur
23.10.2010, 22:53
Tamam da bugünkü ilk on bir ofansif degildi zaten, takimin pozisyon üretememesi sadece Alan'a mi bagli...??

Bugün yedigimiz golü neye bagliyorsun...?
Yedigimiz golde onur un topa cikmasi gerekirdi,hata yapti.

Alan in ilk 11 de oynadigi bir takim pozisyona girmekte zorluk ceker.

Fizik gücünüz iyi degilse bu ligde basarili olamazsiniz,alanzinho gibi.

asimetrik
23.10.2010, 22:54
Hemen silmiyoruz ki geleli 2 yil oluyor abi,insaf.:)

Ilk geldigi aylarda iyiydi ama daha sonra tel tel dökülmeye basladi.

Beni anlamamışsın Cafer.
Eminim ki öyle bir maçta öyle bir an gelir ki hocam Alan'ı oyuna alsana diye bağırırsın, hem de farkında olmadan. Bu maçlar da her an karşımıza çıkacaktır. Lig uzun ve şampiyonluğa oynuyoruz. Bize herkes lazım.

UtopyaTs
23.10.2010, 22:54
Aktif üye sayısı arttıkça artıyor :)

Uğur Odabaş
23.10.2010, 22:55
Yanlız Sadri başkanın gol esnasındaki haraketini şimdi gördüm hala gülüyorum :D

Barış Burak
23.10.2010, 22:56
madem konu yine oğuz çetine döndü,kendisiniden nefret ettiğim için arka sayfalardaki yazımı tekrar göstermek istiyorum renktaşlar

hiddinkle oğuz,boş bir odanın kapısının önündedirler.hiddink hiddetle sigarasını içerken,oğuz her zamanki mal bakışlarını hiddinke yönlendirmiştir.hiddink başlar...

hiddink: ne lan bu,niye serkanla engin hakkında bana bilgi vermiyosun?

oğuz: abi aziz abi dedi ki,git dedi özerle gökhanı kadroya al dedi,hani beni milli takıma o yerleştirttiği için ona borcum vardı ya abi ,onun yerine say dedi.

hiddink: hee onun yerine say dedi?

oğuz:evet abi.

hiddink:sende bunu yedin yani?

oğuz:evet abi.(mal bakışlara devam ediyor)

hiddink sigarasını daha bir derinden çekmeye başlar uzaklara bakarak;o sırada oğuz araya girer;

oğuz:çay söyliyim mi abi?

hiddink çektiği dumanı bir hışımla dışarı verir ve oğuzun yanağını okşayarak;

hiddink: yok ben söylerim çay sen içeri geç içeri...

oğuz sakin adımlarla içeri geçer.

hiddinkte boş odanın yanında duran vileda yer temizlik sopasını alarak,bir hışımla içeri girer ve o bomba tepkiyi verir:

--be a...na kodumunnnn......

(replik vizonteleden düzenlenmiştir:D)

Cafer Bulur
23.10.2010, 22:56
Beni anlamamışsın Cafer.
Eminim ki öyle bir maçta öyle bir an gelir ki hocam Alan'ı oyuna alsana diye bağırırsın, hem de farkında olmadan. Bu maçlar da her an karşımıza çıkacaktır. Lig uzun ve şampiyonluğa oynuyoruz. Bize herkes lazım.
Ben aylardir hocam alanzinho yi disari al diye bagiriyorum,baska da bir sey olmuyor.:)

Bu sezon alan in takima katkisi yok denecek kadar az,Trabzonspor alanzinho,yattara gibi ne yapacagi belli olmayan futbolcularla hedefe varamaz,benim görüsüm.

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 22:57
Maç Sonucu: Trabzonspor: 3-1 Gençlerbirliği

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-8J5U7E8G.jpg

Takımımız ligin 9. haftasında konuk ettiği Gençlerbirliği'ni 3-1 mağlup etmeyi başardı.

Stat: Hüseyin Avni Aker

Hakemler: Cüneyt Çakır, Bülent Gökçü, Aleks Taşçıoğlu, Mürvet Sezer

Trabzonspor: Onur, Serkan, Mustafa, Egemen, Cale, Ceyhun (Dk. 46 Engin), Selçuk, Colman, Burak, Alanzinho (Dk. 66 Jaja), Umut (Dk. 89 Barış)

Gençlerbirliği: Serdar, Mahmut, Aykut, Kulusiç, Murat, Cem, Harbuzi (Dk. 75 Hurşut), Serkan (Dk. 80 Smeltz), Jedinak, Zec (Dk. 73 Oktay), Mehmet

Goller: Dk. 32 Serkan (Gençlerbirliği), Dk. 68 Burak, Dk. 72 Jaja, Dk. 81 Umut (Trabzonspor)

Sarı Kart: Dk. 38 Ceyhun, Dk. 82 Cale (Trabzonspor)

MAÇTAN DAKİKALAR
Karşılaşma Gençlerbirliği'nden Billy Mehmet'in vuruşuyla başlıyor.
4. dakikada Burak Yılmaz sağ kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
5. dakikada Burak Yılmaz ceza sahası içinde sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
10. dakikada Gençlerbirliği atağında Harbuzi ceza sahas içine uzun oynadı ama kaleci Onur çıkarak topun sahibi oldu.
14. dakikada Selçuk sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Umut yükseldi kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.
15. dakikada Selçuk sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
17. dakikada Gençlerbirliği atağında Harbuzi sol kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine yerden pasını verdi ama savunmada Mustafa Yumlu ayak koyarak topu kazandı.
19. dakikada Gençlerbirliği atağında Serkan Çalık sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
21. dakikada Gençlerbirliği atağında Jedinak ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
23. dakikada Alanzinho ceza sahası içinde topla buluştu, sağ tarafa doğru yerden pasını verdi, gerilerden gelen Colman çaprazdan kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
24. dakikada Gençlerbirliği atağında Murat ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
26. dakikada Cale sol kanattan ceza sahası içine girdi, yerden pasını verdi ama Trabzonspor'dan kimse dokunamayınca top savunmada kaldı.
28. dakikada Gençlerbirliği atağında Serkan Çalık savunmanın arkasına doğru atılan topa hareketlendi ama savunmada Serkan Balcı araya girerek topu uzaklaştırdı.
30. dakikada Gençlerbirliği atağında Jedinak ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Onur'da kaldı.
32. dakikada Ceza sahası içinde Serkan Çalık savunmadan seken topa bekletmeden çok sert vurdu ve top kaleci Onur'un üstünden ağlarla buluştu.
33. dakikada Ceyhun ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top üstten auta çıktı.
36. dakikada Gençlerbirliği atağında Jedinak ceza sahası içine pasını verdi ama top kaleci Onur'da kaldı.
39. dakikada Ceyhun ceza sahası önünden kaleye şut denedi ama savunmaya çarpan top uzaklaştı.
42. dakikada Burak Yılmaz sağ kanattan rakibini geçerek çizgiye inmek istedi ama yerde kalınca hakem serbest vuruş kararı verdi.
44. dakikada Selçuk sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Burak Yılmaz yükseldi kafayı vurdu ama top kaleci Serdar'da kaldı.
Hakem Cüneyt Çakır ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 1-0 Gençlerbirliği'nin üstünlüğüyle sona eriyor.
Maçın ikinci yarısı Umut ve Alanzinho'nun vuruşuyla başladı.
47. dakikada Alanzinho çalımlarla ceza sahası içine girdi şut vurmak istedi ama savunma son anda ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
48. dakikada Selçuk sağ kanattan serbest vuruş kullandı, arka direğe ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
49. dakikada Egemen ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan az farkla auta çıktı.
50. dakikada Engin Baytar sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
51. dakikada Selçuk sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
52. dakikada Colman sağ kanattan ceza sahası içine ortaısnı yaptı, Burak Yılmaz yükseldi kafayı vurdu ama top kaleci Serdar'da kaldı.
54. dakikada Selçuk sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
55. dakikada takımımız gole çok yaklaştı. Burak Yılmaz kaleye yaklaşık 25 metreden serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ama top üst direkten geri geldi sonrasında Egemen yükseldi kafayı vurdu ve kaleci Serdar köşeden topu çeldi.
57. dakikada Serkan Balcı sağ kanata yerden pasını verdi ama top taca çıktı.
61. dakikada Engin Baytar sol çaprazdan topu gelişine sert vurdu ama top üstten farklı şekilde auta çıktı.
63. dakikada Serkan Balcı sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Umut yükseldi kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.
68. dakikada GOOOOOLLLLL!!!!! takımımız Burak Yılmaz'ın attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor. Serkan Balcı sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine yerden pasını verdi, Burak Yılmaz gelişine penaltı noktası üzerinden sert vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.
69. dakikada Burak Yılmaz ceza sahası önünde şut açısı aradı ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
70. dakikada Colman sol kanattan korner kullandı, altıpas içine kavisli bir orta yaptı, Mustafa Yumlu vurmak istedi ama savunma son anda araya girerek topu uzaklaştırdı.
72. dakikada GOOOOOLLLLL!!!!! Tatıkımımız Jaja'nın attığı gol ile 2-1 öne geçiyor.Selçuk sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine kavisli bir orta yaptı Jaja iki ikişi arasından yükseldi kafayı vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.
75. dakikada Gençlerbirliği atağında Oktay savunmanın arkasına atıan topa hareketlendi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.
77. dakikada Selçuk sol kanattan serbest vuruş kullandı, kaleye doğru ortasını yaptı ve kaleci Serdar topu kornere çeldi.
79. dakikada Jaja ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve top yandan auta çıktı.
81. dakikada GOOOOOLLLLL!!!!! Takımımız Umut'un attığı gol ile durumu 3-1 yapıyor.Serkan Balcı sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı Umut arka direkte kafayı vurdu ve top kaleci Serdar'ın kapattığı köşeden ağlarla buluştu.
83. dakikada Burak Yılmaz sağ kanata doğru pasını verdi Serkan Balcı hareketlendi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
85. dakikada Selçuk sağ kanattan korner kullandı, arka direğe ortasını yaptı, Mustafa Yumlu yükseldi kafayı vurdu ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
86. dakikada Cale sol kanattan ceza sahası içine girdi, şut vurmak istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
90. dakikada Engin Baytar sol kanattan ceza sahası içine girdi, topla buluştu şut vurmak istedi ama savunma son anda ayak koyarak tehlikeyi önledi.
Ve maç takımımızın 3-1'lik üstünlüğüyle sona erdi.

Diğer Fotoğraflar

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-4Z1L3U4X.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-5A2D5F1U.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-7U8A4F1M.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-5T9C8I8T.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-8B5F8H2M.jpg

Erdal
Diyelim ki ikinci yarı 1 gol bulduk ama ikinci gelmedi....Üç top direkten döndü, hakem mutlak penaltıyı vermedi veaire ve maç 1-1 bitti....Ne olurdu tribünün tepkisi?

Hasan Ayvenli
Devre arası Alanzinho - Gökdeniz değişikliği istesem Başkan'dan ne der acaba? :)

Bir de 3'lü oynayacağımız maçlarda Ceyhun'la hala olamıyor. Zafer'i hazırlamalı Şenol Hoca. Bir de onu görelim.

Ilelioglu
Yedigimiz gol de adam paylasim hatasi yaptik..

Yok ben soruyu yanlis sordum...:D

Yani sonucta Kontra atakdan yenen bir gol degil, demekki kapanan bir takima karsi ofansif oynamadik.

Ama tabi pozisyonda üretemedik, bu durumda ofansif oynasak kontradan gol yerdik, sorun Alan-Umut-Burak üclüsündeydi bence...

Oyuncu degisikligi oldu, ayrica takim daha iyi bir motivasyon ve hirs ile basladi ve sorun böylece cözülmüs oldu...

Burda tek suclu Alan degil yani bunu anlatmaya calisiyorum, bircok faktör var...

:cool:

hüseyin1975
23.10.2010, 22:58
Son dakikada enginle bir penaltimizda verilmedi.

Hakem bu aksam klasina yakismayacak hatalar yapti,sansi yaver gitti.

Haklisin, Hakem sansliydi.
Allahdan yaptigi hatalar Trabzonspora karsiydi ve Trabzonspor bundan etkilenmeden maci cevirdi.

Garibim bir Fener macinda bunlari yapsa sansi böyle yaver gitmezdi cünkü onlar ceviremezlerdi maci:p

SEDAT
- Sadri Şenerin Heyecanı Yüzünden Okunuyor :)

Asi Çaykaralı61
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-7Z3K6U6W.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-1B8F1H7W.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-3W4C0G7O.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-6Q0Z9G9R.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5639-4K1W3F4I.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5639#Icerik

Murat SİSMAN
Herşeye rağmen güzel bir galibiyetti

ilhan
Hüseyin Göcek, M.K.Abitoglu, H.Özkahya ve Bünyamin Gezer haric her Hakem kabulumdur

Bülent Yıldırım'ı unutmuşsun abi.

Paksoy
23.10.2010, 22:59
Taraftarımız sınıfta kaldı, ikinci yarı harikaydık öne geçeceğimizi düşünmğyordum umutsuzdum atmosfer alehimizeydi, takımın oynama istedi arsuzu herşeyin üstesinden geldi

iso_4939
23.10.2010, 22:59
Diyelim ki ikinci yarı 1 gol bulduk ama ikinci gelmedi....Üç top direkten döndü, hakem mutlak penaltıyı vermedi veaire ve maç 1-1 bitti....Ne olurdu tribünün tepkisi?

abi sövme rekoru kırardık kesin...

Ilelioglu
23.10.2010, 23:00
Tabi birsey daha eklemek lazim...

Maca cok dengeli basladik 0-0 gitmesi gereken bir mac olmaliydi, ileride top tutamayinca ne baski kurabildik nede pozisyona girebildik, sonra karambolden yenen bir gol iste....

:rolleyes:

iso_4939
23.10.2010, 23:00
valla oylede boylede yendıgımız ıcın cok mutluyum..

Mustafa ÖZDEMİR
23.10.2010, 23:02
Taraftarımız sınıfta kaldı, ikinci yarı harikaydık öne geçeceğimizi düşünmğyordum umutsuzdum atmosfer alehimizeydi, takımın oynama istedi arsuzu herşeyin üstesinden geldi
taraftarın 2 .yarıki desteği takımı ateşledi bence...

Fanatik34
Macin ilkyarsindaki Trabzonspor´un sorumlusu Senol Günes´tir!!!

Daha macin 15. dk.sinda o devreyi o sekilde bitirecegimiz cok acikti..Engin macin 25. dk.sinda oyuna girmeliydi. Hoca yanlis bir kadroyla cikti ve 25. dk da degistirdigim oyuncunun morali bozulur diye bunu yapmadigini düsünüyorum ama büyük yanlis cünkü mac 0:2´de olabilirdi!!!

kasimpasa karsisinda alinan galibiyet Senol Hoca´yi da etkilemis, bu cok acik cünkü ayni kadro sahadaydi.

Sahaya 17 kisiyle cikmamizin Yattara´nin hastalanmasi sonucu dogdugunu acikladi. Teofilo´nun kadrodisi kalmasi dogru..artik her futbolcunun disiplin altina alinmasi sart!

Bu arada en gec 2011´de cok iyi Burak Yilmaz görecegiz gibi..iste burda Senol Günes´e büyük bir :alkış:

Sacit
Yattara'nın durumu beni çok rahatsız ediyor.. umarım bir sorunu yoktur, maçtan önce ateşi çıkıyor !!

Ilelioglu
Yedigimiz golde onur un topa cikmasi gerekirdi,hata yapti.

Alan in ilk 11 de oynadigi bir takim pozisyona girmekte zorluk ceker.

Fizik gücünüz iyi degilse bu ligde basarili olamazsiniz,alanzinho gibi.

Sadece kapanan Takimlara karsi...

O zaman diger ikilinin(Burak ve Umut) top tutmasi gerekir....;)

ccd6167
Devre arası Alanzinho - Gökdeniz değişikliği istesem Başkan'dan ne der acaba? :)

Bir de 3'lü oynayacağımız maçlarda Ceyhun'la hala olamıyor. Zafer'i hazırlamalı Şenol Hoca. Bir de onu görelim.

üzerine para verilebilir hatta..acıkcası devre arası rubın kazanın sol bekı adı neydı unuttum arjantılı bı adam onla gokdenızı alsak alanla caleyı versek..

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:03
Hrvoje Cale’nin açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5642-5U2G4P5S.jpg

Hırvat oyuncumuz Hrvoje Cale, maçın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Maçın ilk yarısında iyi oynayamadık. Geride kaldık. Gençlerbirliği bizden daha iyi oyuna hakim oldu. Anlayışımızı sahaya yansıtamadık. Devre arasında yapılan değişiklikler ve Jaja’nın oyuna girmesiyle birlikte güzel bir galibiyet elde ettik”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5642#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5642#Icerik)

Mustafa Calik
23.10.2010, 23:04
üzerine para verilebilir hatta..acıkcası devre arası rubın kazanın sol bekı adı neydı unuttum arjantılı bı adam onla gokdenızı alsak alanla caleyı versek..

Cristian Ansaldi ama cok pahali olur..

Ilelioglu
23.10.2010, 23:04
Ben aylardir hocam alanzinho yi disari al diye bagiriyorum,baska da bir sey olmuyor.:)

Bu sezon alan in takima katkisi yok denecek kadar az,Trabzonspor alanzinho,yattara gibi ne yapacagi belli olmayan futbolcularla hedefe varamaz,benim görüsüm.

Bende ayni görüsteyim, ki bunlara sorumsuz Teo'da dahil...:rolleyes:

Fanatik34
23.10.2010, 23:05
Bülent Yıldırım'ı unutmuşsun abi.Ben Bülent Yildirim´i begeniyorum, özellikle bizim yönettigi maclari! Gercekten cok iyi bir hakem ama bende onda bir (te...cilik) sezinliyorum :confused:

Oruç
Bizim bizden başka rakibimiz yok. Çok samimi söylüyorum. Cami olarak gereksiz tartışmalardan kurtulabilsek(ki şu ana dek pek fazla olmadı), şu "rehavet" denen zımbırtıdan kurtulsak bu yıl şampiyon olmamamız için hiç bir neden yok.

ccd6167
Cristian Ansaldi ama cok pahali olur..

cale alan 4 mılyon euro verırım gokdenızle ansaldıye...hem ybancılık cekmezlerde..

Özkan
İlk yarıdaki oyunu içime sindiremedim ama her zaman eleştirdiğim Engin kardeşimizin oyuna girişiyle takıma birşeyler oldu. Engin, futbol zekası üst düzeyde olmamakla birlikte, yetenekli, hızlı ve en önemlisi iyi bir Trabzonsporlu. Selçuk ve Serkan'ı övmekten bıktım :) onlar hakkında konuşmayacağım. Jaja ise ne kadar doğru bir transfer olduğunu bir kere daha gösterdi. Göze hoş gelen hareketlerini tribünlerden alkış almak için yapmıyor, saha içinde belli bir amaca yönelik hareketler bunlar. Başka bir deyişle, o inanılmaz tekniğini Yattara gibi topu ezmekte değil, oyuna yön vermekte kullanıyor. Bu sezon çok can yakar.

Hakem hatalı kararlar verdi ama art niyetli olmadığı için fazla üstüne gitmemek gerekir. Özellikle Colman'la kavga eden elemanı kenara çekip sakinleştirmesi ve bu olayı kartsız geçiştirmesini çok beğendim.

Mustafa Calik
23.10.2010, 23:07
Bu macta kac tane duran top kullandik sayamadim vallahi.. :D

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:09
Şenol Güneş'in açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5644-1P8B0K1N.jpg

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Gençlerbirliği müsabakasının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Maçtan önce kazanmak için favori olduğumuzu düşünüyorduk. Maça da böyle çıktık. Bir önceki maçın farklı kazanılması bize farklı bakılmasını sağladı. Futbolcularımın kazanma arzusu vardı ama tam olarak hücumda ve savunmada etkili değildik. Pozisyonumuz yoktu. Rakibi oynatmama adına hamlelerimizi geç yaptık. Bu da kopuk kopuk oynamamıza neden oldu. İkinci yarıda bizim presimiz rakibin gelmesini engelledi. Arayışlarımız vardı ikinci yarıda. Bu arayışlar sonucu lehimize çevirdi. İlk yarıdaki oyunumuzla herkes bizi yener, ikinci yarıdaki oyunumuzla biz herkesi yeneriz. Bundan daha zor maçlar da oynayacağız. Burada birlikte çalıştığımızı herkes bilmeli. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Seyircimiz de ilk yarıda uyudu. Olumsuz etkisi oldu. Bu yanlışlar takıma zarar verir. Büyük takımsak, büyük hedeflerimiz varsa, bu küçük yanlışlardan kurtulmalıyız.

Bugün Glowacki hazır değildi. Teofilo 15 gün bizimle değildi. Uzun bir yoldan geldi. Kullanabilirdik ama risk içeriyordu. Engin döndü. Ama 90 dakikayı taşıyamayabilirdi. Yattara saat 04.00’da hastalandı. Serum aldı. Ne zaman kimin oynayacağı belli olmaz. Kamuoyunun desteğini bekliyoruz. Futbolcular için de bu geçerdi. Oynadım, oynamadım yerine Jaja ve Engin gibi oynadığında ne yaptığın önemli. Liderlik çok önemli değil. Bu bir maraton. Bu maçı kaybedebilirdik. Her şey konuşulabilirdi. Kaybetsek de yarışta olmak zorundayız. Şampiyonluk lafını bugünkü sonuçlara bakarak seslendirmek doğru değil. Milli Takım Teknik Direktörünün bu maçı izlemesi doğru olandı. Bütün takımların maçlarını izlemesi gerek. Onunla görüşmemiz onun işini kolaylaştırır. Milli Takım başarısı ülke başarısıdır. Oyuncularımızı alıp almamak taktiridir. Ancak diyalogda katkı var.

Bireysel eleştiriler zorunlu olmadıkça yapmayacağım. Sonuçlara bakarak kanaat getiriliyor. Söyleyeceğimiz sözler onları etkileyebilir. Mustafa, Egemen, Glowacki kim oynarsa en iyisini yapmalı.
İlk yarı zorlandık. Değişiklikler yaptık. Oyun akışında sistemden değil oyun yapımızdan kaynaklanan sıkıntı yaşadık. Oyunu ileri değil geri oynadık. Hücuma yönelik varyasyonlar yapamadık. Engin bireysel olarak iyiydi. Burak ve Cale katıldı. Katılım fazla olunca işimiz kolaylaştı. Ancak ilk yarı için her türlü eleştiriyi kabul edebiliriz.
Geçen haftanın kadrosunu değiştirmedik. Herkes oynamayı hak ediyor. Dışarıda kazanmıştık geçen hafta. Bu hafta da öyle başladık. Oyunun gidişatına göre değişiklikler yaptık. Bugün hasta olmasaydı belki Yattara’yla başlayabilirdik. Bunlara takılmamalıyız. Kazanan takım bozulmaz diye bir klişe yok.
Biz futbol odaklı olmayı düşünüyoruz. Sonuç ne olursa olsun böyle olmalı. Kaç attığın önemli değil. 8 Tane atarsak savunma yapmayacağız diye bir şey yok. Hucümdaki oyuncular ofans da defans da yapmalı. Defans oyuncularının topu oyuna sokması için ısrarcıydık. Bu konuda yol aldık”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5644#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5644#Icerik)

Travelair
23.10.2010, 23:09
Bu arada Jaja kafa vurmaz diye bellemiştik :)....

Elbette. Kafa vurmadı ki, yapıştırdı :)

Cengiz Çubukcu
23.10.2010, 23:10

Erdal Hocam ya da Serkan Çalık'ın golüyle 1-0 yenilseydik, şimdi hepimiz ''nedir bu Trabzonlulardan çektiğimiz '' mi diyecektik ? :)

Mustafa ÖZDEMİR
23.10.2010, 23:10
yattara ve teo neden kadroya alınmadı...

Cafer Bulur
23.10.2010, 23:11
Senol hocami cok severim ama su ilk 45 dakikadan önce oyuncu degisitirilmez önyargisini kirmasi lazim.

Tamam bir futbolcuyu kimse kaybetmek istemez ama yeri geldiginde nesteri vurmali.

Bu aksam ceyhunun 25.dakikada oyundan alinmasi gerekiyordu,neden bekledi anlam veremedim.

Bir de ilk yarida takima kenardan müdahele de edemedi,caresiz bakislari vardi.

gencer_ts
23.10.2010, 23:12
ilk yarıki oyunu görünce 2.manisa faciası yaşayacağımızı düşündüm.2.yarı müthiş oynadık içimden 1 gol atsak gerisi gelcek diyordum ve öylede oldu.Başta serkan,jaja ve engini çok beğendiğimi söyliyeyim.Ben her ne dense engine çok güvenen biririyim.enginin genelde maçlara 11 de başlaması taraftarıyım özelliklede kolay görünen maçlarda.Bu arada burakta çok faydalı oluyor haftalar ilerledikçe.Çok iyi futbolculardan kurulu bir takımız inşallah geriside gelecektir.

mhayri
23.10.2010, 23:12
Burak'a haksızlık yapıldığını itiraf edecek kimse yokmu...

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:13
Jaja’nın açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5645-5Q2B4L5N.jpg

Brezilyalı oyuncumuz Jaja, müsabakanın ardından yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“İlk yarıda rakip alanı iyi kapattı. Bize alan bırakmadı. Oyun onların istediği gibi gitti. İkinci yarıda işler değişti. Ritimli oynadık. Sanırım bütün ikinci yarı rakip sahada geçti. Ardından 3 gol geldi. Sanırım sonuna kadar hak edilmiş bir galibiyet oldu.

Bu hak edilmiş bir durum. Liderlik koltuğunda olmak istiyoruz. Taraftarlar da büyük fedakarlık gösteriyor. Bize müthiş bir destek verdiler. Bu bütünlük sürdükçe istediğimiz yere geleceğiz.
İster ilk onbirde başlayayım, ister sonradan gireyim önemli değil. Bütün gücümü sahaya yansıtmak istiyorum. Benim Ukrayna’da neler yaptığımı bilenlerin benden beklentisi yüksek. Uyum sorununu kısa dönemde atlattım ve goller atmaya başladım. Bu istikrarlı sonuçları sürdürdükçe hedef kendiliğinden gelecektir. Hedefe ulaşma yolunda biz futbolcular her türlü fedakarlığı göstermeye hazırız”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5645#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5645#Icerik)

Emrah Akcagöz
23.10.2010, 23:14
Burak'a haksızlık yapıldığını itiraf edecek kimse yokmu...
Milli takım konusunda mı abi..?

mhayri
23.10.2010, 23:15
Milli takım konusunda mı abi..?

Her konuda ...

Emrah Akcagöz
23.10.2010, 23:15
Cale beğenilmiyor çoğu insan tarafından ama iş ahlakı yerinde bi futbolcu..

Erdal
23.10.2010, 23:16
Ulan bizim müdür de seyirciye taktı :)...

SEDAT
- En Kötüsü Bu Maçı Kaybetseydik Psikolojik Olarak Yıkım Olurdu..

- Çok Çabuk Demoralize Oluyoruz Malesef , Taraftar Anlamında ..

- Yinemi Aynı Şey Oluyor , Aha Gitti Bu sene vs...

- Ama Şenol Hocayı Çok Rahat Görüyorum Ben , Sanki Yapacağı Şeyden Emin , Bunu Bana Bırakın Tarzında , Takımı O Pskikolojije Sokmuyor Gibi...

Şenol Altunsoy
Trt deki adam taraftarımızı övüyor :)

Fanatik34
Burak'a haksızlık yapıldığını itiraf edecek kimse yokmu...Hala daha hata yapsinda elestirelim diye bekleyenler cogunluktadir, merak etmeyin!!!

My
23.10.2010, 23:17
Her kanalda tarafatarımız eleştiriliyor.
Haklı olarak.

Emrah Akcagöz
23.10.2010, 23:17
Her konuda ...
Valla abi benim gözlemlediğim 2 haftadır müthiş şekilde çalışıyor bence ön yargılı bakıyoruz Burak'a inşallah formunu devam ettirir..

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:20
Serkan Balcı’nın açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5643-1K8W0F1I.jpg

Başarılı oyuncumuz Serkan Balcı, maçın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Bugün iki farklı futbol vardı kendi adımıza. İlk yarı Gençlerbirliği kapanınca bocaladık. İkinci yarı kapalı defans yapan bir takımı nasıl açacağımızı gösterdik. Kanatları iyi kullandık ve pozisyonlar bulduk. Gençlerbirliği açılınca da goller geldi.
Soyunma odasında herkes birbirini destekledi ve kazanacağımıza inandık. Gençlerbirliği kötü bir dönemdeydi. Bizi epeyce zorladılar. Önümüzde Konyaspor maçı var. Bütün maçlar zor geçiyor. Biz maçlara tek tek bakıyoruz.
Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink tribündeydi. Maçları izlemesi bizi memnun etti tabi ki. Biz elimizden gelini yapıyoruz. Bu yıl şampiyonluk çok önemli. Başarılı olduğum sürece Milli Takım’a aday olarak gösterileceğim. Bu hırsı ve azmi ortaya koymaya devam edeceğim. Benim hedefim Trabzonspor formasını başarılı şekilde terletmek. Gerisi seçimi yapanlara kalmış”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5643#Icerik

yorumsuz6117
Şenol Güneş geldikten sonra 11 derbide 5 galibiyet 4 beraberlik 2 mağlubiyet müthiş bir istatistik.

Kubilay ŞAHİN
Helal olsun Trabzonum..

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:22
Gençlerbirliği maçı istatistikleri

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5646-5S2E5N5Q.jpg

Takımımızın Gençlerbirliği ile oynadığı müsabakanın istatistikleri belli oldu.

Buna göre istatistikler şöyle sıralandı:

Gol: Trabzonspor: 3 – Gençlerbirliği: 1

Toplam Şut: Trabzonspor: 21 - Gençlerbirliği: 5

İsabetli Şut: Trabzonspor: 7 - Gençlerbirliği: 4

İsabetli Orta: Trabzonspor: 11 - Gençlerbirliği: 1

Faul: Trabzonspor: 21 - Gençlerbirliği: 24

Korner: Trabzonspor: 6 - Gençlerbirliği: 1

Ofsayt: Trabzonspor: 0 - Gençlerbirliği: 1

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 67 - Gençlerbirliği:% 33

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5646#Icerik

Paksoy
23.10.2010, 23:22
Taraftarımız şampıyonluk bekliyorsa, böyle olmaz televizyon başında delirdimmaçın 30. dk takım yuhlanırmı? biz futbolu çok biliyoruz öylemi

Ilelioglu
23.10.2010, 23:23
Şenol Güneş geldikten sonra 11 derbide 5 galibiyet 4 beraberlik 2 mağlubiyet müthiş bir istatistik.

Bencede.....:alkış:

Halil Atalay
23.10.2010, 23:25
bugün iki güzel haber almak çok güzel

Mustafa ÖZDEMİR
topla oynama istatiskine baksanıza...

Asi Çaykaralı61
Taraftarımız şampıyonluk bekliyorsa, böyle olmaz televizyon başında delirdimmaçın 30. dk takım yuhlanırmı? biz futbolu çok biliyoruz öylemi

Abi çok güzel bir konunun üstüne bastın bencede yanlış bize her zaman her yerde takımımıza destek vermek gerekir
Bence hep destek tam destek
Bizler inanmalıyız ki takımımız ve yönetimimiz inansın
Bizler her zaman her yerde iyi günde ve kötü günde TRABZONSPOR'umuzu desteklemeliyiz.Kimse yanlış anlamasın bizler destekliyoruz ALLAH'a Şükürler olsun biraz daha fazla desteklemeliyiz
Ben şahsen iyi günde ve kötü günde her zaman takımımın yanındayım
Haydi TRABZONSPOR'um ALLAH'ın İzniyle İNŞALLAH bu sene Şampiyon olacağız

brushfield
23.10.2010, 23:26
Bence Jaja yavaş yavaş ilk 11'de başlamalı.

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:27

Hay MAŞALLAH

İNŞALLAH zamanla daha da iyi olacağız :D

Serdar A
23.10.2010, 23:28

11 maçın 10'unda galip gelebilecek futbolu oynayabilmek ve mücadeleyi sahaya yansıtabilmek en sizin verdiğiniz istatistik kadar önemli bir hadise .

Bu takım - dış etkileri saymıyorum - iyi gidişine sekte vurabilecek tek konu aşırı öz güven mi yoksa başka bir mental sıkıntımı henüz tam adını koyamadığım psikolojik problem .

Yoksa bu takım 1-2 pozisyonda sıkıntı çekiyor olmasına rağmen sonuna kadar lig mücadelesinin içerisinde yer alır .

Erdal
Bu taraftar meselesi konuşulacak belli :) Ben farklı düşünüyorum...Islık ya da yuhlamayı onaylamak değil bu....

exelans_25
jaja duruşuyla topu alışıyla verişiyle şutlarıyla ben futbolcuyum diyor bu adamdan ileride çok kar edeceğiz yazın bir kenara.daha 24 yaşında

Hasan Ayvenli
23.10.2010, 23:29
Bence Jaja yavaş yavaş ilk 11'de başlamalı.
Yavaşı kalmadı artık. :) Adamı izlemek çok keyifli. Yattara'dan da keyifli. Mantalite farkı var aralarında. Takım oyununa katkı farkı var.

Erdal
23.10.2010, 23:30
Ersun hoca ile ikinci sezonun 9 haftasında 20 puanla lidermişiz....Bu sezon adına henüz Ersun hoca'nın o sezonu ile başa baş Şenol hoca....

SEDAT
23.10.2010, 23:30
Yavaşı kalmadı artık. :) Adamı izlemek çok keyifli. Yattara'dan da keyifli. Mantalite farkı var aralarında. Takım oyununa katkı farkı var.

- Hasan Sana Katılıyorum :)

Hasan Ayvenli
23.10.2010, 23:31
Bu taraftar meselesi konuşulacak belli :) Ben farklı düşünüyorum...Islık ya da yuhlamayı onaylamak değil bu....
Erdal abi. İkinci yarıda takım gayet iyi oynuyor. Bastırıyor gol atacak belli. Gol gelene kadar taraftarda tık yok. Engin seyirciyi gaza getirmeye çalışıyor korner atılmadan önce. Takım kötü oynuyor olsa neyse diyecem. Takımın gol atacağı da belli. Tek kaleye dönen maçta hala takımı itecek bir bütünlük yok. Sorun bu.

SEDAT
[
- Erdal Abi Ünal Karaman İçin Ne Diyosun , Oyuna Katkı Olarak..

Asi Çaykaralı61
Ersun hoca ile ikinci sezonun 9 haftasında 20 puanla lidermişiz....Bu sezon adına henüz Ersun hoca'nın o sezonu ile başa baş Şenol hoca....

Erdal Abi İNŞALLAH ligin en sonundaki haftaya kadar lider olacağız :D

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:32

Bencede ilk 11'de oynama zamanı geldi diye düşünüyorum :D

magicyattara
23.10.2010, 23:33
Trt deki adam taraftarımızı övüyor :)

Taraftar maç başlarken hazırlık maçı havasındaydı..ilk yarı çıt çıkmadı ve takım da bu sessizliğe uydu..
Yalnız devre sonuna doğru o meşhur Karadeniz siniri herkese sirayet etmeye başladı..:)
İkinci yarı her şeye tepki veren bir taraftar vardı..bu enerji takımı canlandırdı,takımda seyirciyi daha da ateşledi..
lay lay loma karşıyım..taraftar maçı izlemeli..

Serdar A
23.10.2010, 23:37
Transfer başlığında çoğu kez üzerinde durduğumuz fiziksel yeterlilik ve uzun boylu futbolcu tercihleri meselesi var . Takip edenler bilir .

Bunun faydalarını anlatıyoruz ama bir yerde somut örnekler konuyu desteklemeli .

Alanzinho eğer konu sadece top tekniği ise Jaja kadar iddialı bir isim . Ancak top tekniğini konuşturan günümüzde fiziksel dayanıklılık olunca Alanzinho kalabalık ortasahalara karşı sınıfta kalıyor .

Jaja'nın top kontrolünde rakibe avantaj kaptırdığı pozisyonlarda fiziğini nasıl konuşturduğunu çok iyi takip etmek gerek .

Asıl altını çizmek istediğim konu ise Jaja'nın duran topta rakip için bir tehlike unsuru olabiliyor olmasıdır . 190 lık boy , kıvrak bir zeka ve top tekniği ile birleşince ortaya çıkan bir Fatih Tekke golü oldu .

Günümüz futbolunda , bilhassa üst düzey müsabakalarda gollerin en az yüzde 30'unu duran toplar sonucu geldiği düşünülürse Ceyhun Jaja gibi topçuların önemi bir kat daha artıyor .

Standart bir taktik kurgu da rakip cezahasına 5-6 oyuncu ile giderken 5-6 futbolcununda bir an boş kalsa golü atabilecek tehlikede olması şampiyonluk gibi ince hesaplarla ulaşılabilecek seviye için takımda aranması gereken ön koşullardan biri olmalıdır .

Cengiz Çubukcu
11 maçın 10'unda galip gelebilecek futbolu oynayabilmek ve mücadeleyi sahaya yansıtabilmek en sizin verdiğiniz istatistik kadar önemli bir hadise .

Bu takım - dış etkileri saymıyorum - iyi gidişine sekte vurabilecek tek konu aşırı öz güven mi yoksa başka bir mental sıkıntımı henüz tam adını koyamadığım psikolojik problem .

Yoksa bu takım 1-2 pozisyonda sıkıntı çekiyor olmasına rağmen sonuna kadar lig mücadelesinin içerisinde yer alır .

Serdar ben bunun yabancı oyuncularımızın ekseriyetinin güney amerikalı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum... bu oyuncuların canı istediği zaman her takımı rahatlıkla yenebiliriz , Şenol Hoca da maçın değerlendirmesinde bunu söylemiş.... tamam takım ligin sonuna kadar mücadelenin içinde kalır şampiyonluk için kafa yapısı kuvvetli bir iki oyuncu lazım (orta saha, sol bek) , eğer bu yabancı olacaksa mutlaka avrupalı olmalı...

Harun-61
yedigimiz gol kesi ofsayt.

.

asimetrik
23.10.2010, 23:38
Burak'ı taraftarın kabullenmesi gerek. Attığı golden sonraki sevinci Burak'ın takımı ne kadar sahiplendiğini açıkça gösteriyor.

karaman6106
23.10.2010, 23:38
konyada öndeki üçlü:
engin umut
jaja

Emrah Akcagöz
23.10.2010, 23:39
Skorer oyuncu sayımız bu sezon daha fazla ve bu bizim çok iyi bi durum..

Asi Çaykaralı61
Burak'ı taraftarın kabullenmesi gerek. Attığı golden sonraki sevinci Burak'ın takımı ne kadar sahiplendiğini açıkça gösteriyor.

Evet Abi çok güzel bir konunun üstüne bastın
Bencede Helal olsun istekli arzulu
Elinden gelenin en iyisini vermeye çalışan bir isim
Haydi cümleten Hayırlı Geceler
ALLAH'a Emanet Olun :D

Cafer Bulur
Burak bu performansini,hirsini devam ettirirse taraftarin sahiplenmemesi icin bir neden göremiyorum.

Ilelioglu
23.10.2010, 23:40
Skorer oyuncu sayımız bu sezon daha fazla ve bu bizim çok iyi bi durum..

Evet aynen....:)

AyhanPe
ikinci devre neredeyse tüm kritik maclari deplasmanlarda oynayacagiz..bu aslinda bariz bir dezavantaj olsada bana kalirsa taraftar profilimize bakilirsa bir sanstir..ilk 20 dk da trabzon gol gol diye tezahürat olurmu yahu..bu motivasyon konusunda cok basarili degil yöre insanimiz ama bunu cok iyi bilen bir teknik direktörümüz var

Murat Altun
Bu mac birdaha gosterdiki jaja bu takimda direk oynamalu mutlakaaaa
Ve hiddink efendi geri zekali oguzu dinleme bu serkan milli takima adi yazilacak ilk adam

Cafer Bulur
23.10.2010, 23:42
ikinci devre neredeyse tüm kritik maclari deplasmanlarda oynayacagiz..bu aslinda bariz bir dezavantaj olsada bana kalirsa taraftar profilimize bakilirsa bir sanstir..ilk 20 dk da trabzon gol gol diye tezahürat olurmu yahu..bu motivasyon konusunda cok basarili degil yöre insanimiz ama bunu cok iyi bilen bir teknik direktörümüz var
Farkli bir bakis acisi ve bence haksiz da sayilmazsin.

Su avni akeri bir türlü rakipler icin bir deplasman yapamadik ya ona yaniyorum.

Serdar A

Deplasmanda iç saha gibi oynuyoruz . Son yılların en sessiz sakin tribün profiline rağmen iç sahada yaptığımız savunma pozisyon hataları kimi zaman çileden çıkarıyor .

Hasan Ayvenli
Evet bu da önemli. Daha önceki açıklamarında da Trabzon'a çok alıştığını ve burada uzun yıllar kalmak istediğini söylemişti. Haket ve kal Burak'cım :)

Cafer Bulur
23.10.2010, 23:43
Jaja nin ilerde Türk milli takiminda oynamasina ne dersiniz?

asimetrik
23.10.2010, 23:45
Burak bu performansini,hirsini devam ettirirse taraftarin sahiplenmemesi icin bir neden göremiyorum.

Bir de hep gol atması gerekiyor:)

mehmetdoğan
ayrıca hakemi de tebrik etmek istiyorum hatasından dönmesi de erdemli bir davranıştı o yüzden avrupada maç yönetiyo türk hakemlerinin yüzakısın hocam tebrikler

Hasan Ayvenli
Brezilya Milli takımında oynamak varken neden Türk Milli takımında oynasın? :)

Ilelioglu

Bundan önce daha konusulacak cok sey var....:)

Milli Takimi Hiddink düsünsün....;)

Erdal
23.10.2010, 23:46
Jaja'nın ilk 11 oynaması yorumlarına itiraz edemem....Vaktiyle Ceyhun 11 oynamalı demiş biri olarak...Ama diğer taraftan bence "ilk 11" kavramını eskiden olduğu gibi çok önemsiyoruz....Galiba sahaya çıkan 11 kadar kenardan müdahale de önemli oldu....

Mesela bu gün Jaja girdikten sonraki 11 i deplasmanda Fener'le hattaa Bursa ile oynarken yazarmıyız? İlave olarak "iyi bir takımın" 11 i bilindik mi olmalı?

Serdar A
Şimdiden bir Jaja özelliklerinde futbolcu ile daha görüşmelere başlanmalı . İçeride mi dışarıda mı , rakip 4-6-1 iken mi - 442 ikenmi oynatılacağı tartışılan hücum elemanlarını içeride dışarıda her rakibe karşı -takım arkadaşlarının oyununu bozmadan- oynatabilecek oyuncularla değişmeli .

Piyasada bolca mevcut . Jaja'nın Sadri Şener'den başlayarak transferde söz sahibi tüm yöneticilerin ufkunu açmasını temenni ediyorum .

pReN@_61
Ne top oynadık arkadaş.Teşekkürler Trabzonspor ve tebrikler...

Fanatik34
23.10.2010, 23:47
Evet bu da önemli. Daha önceki açıklamarında da Trabzon'a çok alıştığını ve burada uzun yıllar kalmak istediğini söylemişti. Haket ve kal Burak'cım :)Buragin en samimi arkadaslarindan Selcuk bizde...bu ikili cok iyi anlasiyor! Selcukla artik imza atilmali hatta cok gec bile kalindi...Xavi´miz artik kendini kanitlamali...

karaman6106
bence takımın transfer politikası bundan sonra şu olmalı:kesinlikle yabancı alınmamalıdır. süper lig ve bank asya takip edilerek çok iyi oyuncular alınabilir.
sebepler:
1-ucuz olur, yani tutmazsa bile zararı az olur.
2-uyum sorunu olmaz.
3-gitti gelmedi olmaz.
4-şimdiye kadar aldğımız bu tarz oyuncular hep yararlı oldu.örnek:engin, selçuk, egemen,serkan vb.
5-takip edilmeleri kolay ve ucuz.takip komitesi açısından.
örneğin ibrahim akın gözümüzün önünde en az burak kadar topçu.mesela antalyada mükemmel bir şutla golü atan kerem. yekta, şahin, ordusporun sağ beki abdullah, rizede mehmet al...
şu anda tkip edip alabileceğim

Kandemir
Hiddink bugün gerçek futbolcuları görmüştür sahada :)

Serdar A
23.10.2010, 23:49
Jaja'nın ilk 11 oynaması yorumlarına itiraz edemem....Vaktiyle Ceyhun 11 oynamalı demiş biri olarak...Ama diğer taraftan bence "ilk 11" kavramını eskiden olduğu gibi çok önemsiyoruz....Galiba sahaya çıkan 11 kadar kenardan müdahale de önemli oldu....

Mesela bu gün Jaja girdikten sonraki 11 i deplasmanda Fener'le hattaa Bursa ile oynarken yazarmıyız? İlave olarak "iyi bir takımın" 11 i bilindik mi olmalı?

Bu görüşe belirli ölçülerle katılıyorum . ideal bir sayı olacaksa bu ideal 18 olmalı .

Ancak bu 18'in içerisinde sezon maratonunda ihtiyaç duyulabilen ön stoper , forvet arkası oyun kurucu pivot santrafor gibi tek yönlü katkıyı arttıran oyuncu modelleri takımın ana iskeletinden bağımsız olmalı . Destekleyici bir unsur olarak takımın eksiklerini kapamalı .

Hami-Ünal-Orhan
23.10.2010, 23:50
Bu takımla gurur duyuyorum. Herkesi tebrik ederim. Bugünkü maçımızda geriye düşüp öne geçmemiz beni özellikle sevindirdi. Maçı çevirebileceğimizi gösterdik. Çünkü uzun lig maratonunda böyle durumlara düşmek mümkün.
Trabzon şehrinin böyle bir futbol takımına sahip olması büyük bir lütuf. Çünkü bunun dünyada başka bir örneği yok. Ama şu sıralar bu şehir bu takımı hakediyor mu tartışılır. Bu takımın arkasında yeterli taraftar desteği yok maalesef.
Almanya da küme düşmeye oynayan takımın stadı dolup taşıyor. İnsanlar maça gelip futbol izliyor eğleniyor, takımı yenilse de alkışlıyor. İngilterede de böyle. Bizim takımımız şampiyonluğa oynuyor fakat ben taraftarımız da aynı coşkuyu göremiyorum.
Derbi maçlara gösterilen ilgi neden diğer maçlara gösterilmiyor anlamak mümkün değil. Bizi stadyuma iten Trabzonspor sevgisi mi Fenerbahçe nefreti mi ? Trabzonspor sevgisi ise en zayıf takımla da oynarken aynı coşkuyu duymamız gerekir. Gidip keyifle maçımızı izlememiz desteklememiz gerekir.
Taraftarın takıma sahip çıktığını göstermesi lazım. Takımı itmesi lazım. Şampiyonluğu istediğini, beklediğini göstermesi lazım. Homurtu değil desteklemesi lazım. Takım durduğu zaman onu harekete geçirecek olan ateşleyecek olan taraftardır. Maalesef ben taraftarımızda ve sehirde beklediğim coşkuyu göremiyorum.
İnşallah ben göremiyorumdur.

OLCAY ÇAKIR
23.10.2010, 23:50
Abi, bizim taraftarın kabullenmesi biraz uzun sürüyor...
Serkan içinde İstanbul Atığı-artığı deniyordu. Hatırlıyorumda.

Burak, özellikle onu takas ettiğimiz Gökhan ile kıyaslandığında bile yeterli cevabı veriyor gibi.

İlk 4 dakikaydı sanırım, 2-3 kez depar attı.
Maç sonu bile diriydi.

Burak havalı oyuncu.

Burak geçen senede, bu sene de gayet iyi gidiyor.

Burak bu gece Hiddink'in notları arasına girdi bence.(Ya da o notlarda vardı bir çentik daha atıldı)

Emre Çömez
23.10.2010, 23:52
http://www.facebook.com/video/video.php?v=170424206305286

3lü..

OLCAY ÇAKIR
23.10.2010, 23:53
Ben hocanın ilk 11 tercihine son derece saygı duyarım.

Ancak müdahaleleri eleştirebilirim.

Tıkanmış bir oyuna müdahale için çok beklememek gerekir.

Gizadam34
23.10.2010, 23:53
Her maçımızı Cüneyt Çakır yönetsin abi.

Müthiş maç yönetti. Ben acayip memnun kaldım.

kesinlikle katılıyorum.. oyunun kontrolunu kaçırmıyor.. ve güven veriyor..

Jester
23.10.2010, 23:55

Biraz daha yedek kalırsa şansını bayağı artırmış olacak.

Paksoy
23.10.2010, 23:55
http://www.facebook.com/video/video.php?v=170424206305286

3lü..
Taraftar bunları haketmedi bence

Erdal
23.10.2010, 23:56
"Şehir bu takımı haketmiyor" ? Takım şehri aştı demekse bu eyvallah...Ama şehrin herhalde % 5 i stadyumda idi bu gece...Yani İstanbul da FBnin 750 bin kişiye oynaması gibi bir şey....

Şehrin hastalıkları var ama bence biraz haksızlık yapıyoruz....

AKSOY_61
23.10.2010, 23:57
Kesinlikle sonradan giren oyuncular çok önemli.

Ayrıca kadrolar maçtan maça değişebilir hele bizim kadromuz
kesinlikle değişkendir.Çünkü takımda 3..4 hafta aynı topu oynayan oyuncu
çok çok az.
Ben sayiyim serkan, selçuk, onur ve egemen diğerleri her maç
farklı bir oyun sergiler bu takımın en kötü yanı da budur bu da en fazla hocayı zorlar.

Bugün engin ve jaja için bu oyuncuları ilk 11 de oynatmamak ahmaklık dersin
haftaya engin ve jaja yokları oynarlar böyle oyuncular olmaz olsun dersin.

Neyse herkezin yazığı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum, bu arada bilmem farkettiniz mi
Engin en büyük sorunu olan sinirlerine hakim olamama
sorununu aşmış gibi duruyor bunu tek maça dğeil son oynadığı bi kaç maça bakarak söyliyorum.
(Buna engin nasıl rahat durdu dediğim bjk maçı da dahil)
Adam hızlı, yeterince akıllı ve teknik sinirlerine de hakim olursa
daha ne isterizki?

Ilelioglu
"Şehir bu takımı haketmiyor" ? Takım şehri aştı demekse bu eyvallah...Ama şehrin herhalde % 5 i stadyumda idi bu gece...Yani İstanbul da FBnin 750 bin kişiye oynaması gibi bir şey....

Şehrin hastalıkları var ama bence biraz haksızlık yapıyoruz....

Takimi atesleme konusunda yetersizler ama bu kadar az nüfüsu olan bir sehirde maca giden sayisi oldukca fazla tabi...:)

OLCAY ÇAKIR
Ceyhun-Selçuk-Colman üçlüsü savunduğum üçlüydü...

Halende savunuyorum.

Bu gece Ceyhun berbattı.

Sanırım o mevkide bir yerleşme sorunu oldu Selçuk'la. Bu da kötü gözükmesine sebep olabilir.

Unutmadan, GB çok iyi kapandı bence. Biz de Alanzinho ile adam eksiltme işini yapamadık.

Oyunu çözen Engin'di.

Maçın da adamı Engin'di.

magicyattara
23.10.2010, 23:58
Buragin en samimi arkadaslarindan Selcuk bizde...bu ikili cok iyi anlasiyor! Selcukla artik imza atilmali hatta cok gec bile kalindi...Xavi´miz artik kendini kanitlamali...

Selçuk'un gideceğine hiç ihtimal vermiyorum..ev sahibi gibi davranıyor sahada artık..Serkan ve Burak da öyle..Colman da..

Erdal
23.10.2010, 23:59
Mkro planda bakalım...Bu taraftar Burakı hak etmiyor gibi bir ifade bu....Ya da bu forum Burak ı haketmiyor....Keza Engin i....Demem o ki tribün sahaya sandığımız kadar müdahil değil...Olumlu olarak...Olumsuz olarak bu mümkün....Bu anlamda Ceyhun a yönelik homurtu eleştirsine ben de katılırım....Ama bence abartıyoruz....

karaman6106
24.10.2010, 00:00

:alkış::alkış::alkış::alkış:aynen. zira jaja çok geç alındı. ayrıca burakumutun yanına ikinci forvet gidince etkili olduk.burak bu takımda stoper oynar ama asla sağ açık oynayamaz, oynamamlıdır. serkan, burak içeri girince sağ açık gibi oynadı ve çok başarılı oldu...

~UniCef~
Ben Umutuda begendim Umut neden Cagrilmasin?

Halilin Cagrildigi milli Takimda Umutun garanti yeri var.

Herkez süperdi sadece Ceyhun biraz cok Hiddink baskisi altinda kalmis.

TSelif
Bu kadro en az 2 şampiyonluk görmeden dağılmaz daha doğrusu hiç biri bir yere gitmez kanımca:)
Olası dış faktörleri katmadım tabi:rolleyes:

İsa
24.10.2010, 00:01

Halende savunuyorum.

Bu gece Ceyhun berbattı.

Sanırım o mevkide bir yerleşme sorunu oldu Selçuk'la. Bu da kötü gözükmesine sebep olabilir.

Unutmadan, GB çok iyi kapandı bence. Biz de Alanzinho ile adam eksiltme işini yapamadık.

Oyunu çözen Engin'di.

Maçın da adamı Engin'di.

Rakip kapalı oynuyorsa Ceyhun berbat,açık oynuyorsa iyi.

Hep böyle oldu...

magicyattara
24.10.2010, 00:03

Halende savunuyorum.

Bu gece Ceyhun berbattı.

Oyunu çözen Engin'di.

Maçın da adamı Engin'di.

İlk yarıda sadece sağdan yüklenmeye çalıştık olmadı..adamlar kapadı sağ kanatı..Şenol hoca Alanzinho sol kanatta başarılı olamayınca,Colman'ı sola çekti yine olmadı..kanatlar işlemedi vesselam..

Engin girince sol kanat çalışmaya başladı..tabii rakip de yayılmak zorunda kaldı,bu da sağ kanadı işletmeye başladı..soldan çok atak yaptık Engin'le ama gollerin pasları sağ kanattan geldi..
Kapalı savunmalar için en önemli anahtar kanatlar..bence de maçın gerçek adamı Engin'di..oyumu Serkan'a verdim ama..:)

Erdal
24.10.2010, 00:06
Şehrin sosyolojik hastalıkları var ve bu tribüne de yansıyor....Ama aynı hastalık Sakaryadaki Erdal da da Almanya daki Cafer de de var bence....Söylediğimizi mutlak hakikat bilip olabilecek en zor kelimeyi seçerek konuşmak....Nasıl aşarız bunu?

Tam da bu yüzden Şenol hoca'yı önemsiyorum. Geçen gün Olcay abi Şenol hoca'yı merkeze almak demişti yazısında....Edward Shils diye bir eleman var. Merkez Çevre diye bir makalesini okudum. Özetle diyor ki toplumların inanç tutum ve davranışlarını esas olarak merkezdeki otorite kabul edilen seçkinler yönlendirir.....Şenol hoca iyi bir teknik adam olmasa bile hiç değilse klasik hastalığımıza yakalanmış değil diye düşünüyor ve bunu sık sık vurguluyorum :)

karaman6106
24.10.2010, 00:07

Halende savunuyorum.

Bu gece Ceyhun berbattı.

Oyunu çözen Engin'di.

Maçın da adamı Engin'di.
:alkış::alkış::alkış:ben de bu üçlüyü savunuyorum. bence bugünkü hata jajnın değil, Alinin oynamasıydı...ayrıca her şartta enginin oynamamasıydı.

ilhan
24.10.2010, 00:07

Çok doğru ve yerinde bir tespit Olcay abi. Eğer bugün hocamız Mourinho tarzı birisi olsa daha ilk yarıdan Alan, Ceyhun, Burak falan çıkardı.

İlk 25 dakika zaten ilk yarının nasıl gideceğini gösterdi. Bizim "çilingir" futbolcular kulübedeydi. Bir taneside hastalığı nedeniyle yoktu.

Engin hep olmalı, Jaja keza hep olmalı. Bunlar kreatif oyuncular. Oyunu da çözerler, rakibi de...

asimetrik
24.10.2010, 00:08

Halende savunuyorum.

Bu gece Ceyhun berbattı.

Oyunu çözen Engin'di.

Maçın da adamı Engin'di.

Ceyhun berbattı ama ilk yarı berbat olmayan kim vardı? Eğer kötü oynayan oyuncu sayısı fazlaysa sorunu sistemde aramak gerek sanırım. Sol tarafı hiç olmayan bir oyun yapısında, rakip için savunma yapmak hiç zor değildi. Engin fikrine iştirak ediyorum. Bunda Engin'in yetenekleri kadar sol tarafın da çalışır hale gelmesinden (biraz da fizik kondisyon üstünlüğümüzden) rakibin savunmasını genişletmek zorunda kalması rakip sahada pas yapabilmemizi sağladı gibi geliyor bana. Rakip sahada pas yapacak boşlukları da bulduk mu durdurulması zor bir takım oluyoruz.

Ertan1982
24.10.2010, 00:09
Benim icin Bu takimin ana Iskeleti Onur,Egemen,Serkan,Selcuk ve ara sira dinlendirmesi sartiyla Colman.Geri kalan pozisyonlar Senol Hocanin taktigine göre belirlenir.Ama bu oyuncular sakatlik veya ceza durumu olmadigi süre ilk 11 yeri hazir.

Bide bu macta cok dikatimi cekti bizim oyuncular dogrudüzgün Kafa topuna cikamiyorlar.Selcuk onca güzel orta kesti cezasahasina ama Jaja haric dogrudüzgün kafa vuran olmadi.Ne Timing dogruydu ne isabet nede yeterince güc yoktu kafa vuruslarinda.

Erdal
24.10.2010, 00:09
Sorun Ceyhun da değil sorun kolay çare alınabilir biçimde oynamamızda idi...Göbekten açık verme, topu alıp dönmelerine müsade etme. Serkanın da çıkmasını engelle :)

OLCAY ÇAKIR
24.10.2010, 00:10
Valla Erdal, seyirciyle benimde aram iyi değildir. Tribündeki Olcay'ı da pek sevmem.

Benim tek derdim; sahanın yeşil alanlarına fiili müdahalesi olmasın, canımı yesin şeklindedir.
Yani; Girmesin, cisim atmasın, şazer ışın kılıcı kullanmasın kafi:)

Samet Yildirim
24.10.2010, 00:10
Ilk yari berbattik cünkü oyunu kanatlara tasiyamadik cünkü solda adam yok bos orasi. ceyhun böyle maclarda gereksiz cünkü rakip takim kapaniyor ceyhunun top teknigi zayif kaldigi icin sacma sapan islere giriyor...

2.yari müthis oynadik diyebiliriz.

Sinan Sağlam
24.10.2010, 00:11
Bu akşam bi kere daha gördük ki kapanan takımlara karşı topu oyuna hızlı sokabilen - buna stoper de dahil - cabuk dusunebılen ve dusundugunu süratle icraate döken adamlara ihtiyaç var..bkz.JAJA-engin

Ceyhun iyidir hoştur ama oyun görüşü çok kısıtlıdır ve tek meziyeti orta sahada top kapmaktır ki bugun onu da yapamamıstır....
İyi bir Colman ve Selcugunuz varsa ceyhun el freni vazifesi görür hele ki kapanan takımlara karşı....

Biz yeri gelecek yine 3 ortasaha ile oynayacagız mesela inönüde , ama su bi kere daha gorulmustur ki bu adam ceyhun olmamalıdır.Devre arasında bize bir solbek bir de canavar gibi bi ortasaha lazım ...

Engin olmadan da o sol kanadın işlemesini beklemek hayalcilik olur....

Alanzinho'ya gelince skor avantajı yakalanan maclarda oyuna sonradan girer spektaküler hareketler yapar başka da bir katkısı olamaz hele hele fızık gucune dayalı kapanan takımlara karşı....Artık ısrar edilmemeli diye dusunuyorum.....

Atalay
24.10.2010, 00:12
Kimse yazmamış ben yazayım...

Bu tribünleri görünce beynime kan fışkırıyor...

Özellikle maraton vede kapalı tribünde çok büyük boşluklar vardı...

İlk yarı taraftarımız resmen maçı sinema kıvamına getirdi...

Yani şu takımı ateşlemeyeceksek şu maçlara ilgi göstermeyeceksek...

Vallahi bize şampiyonluk hayal...

Maç öncesi stadyumu tribünleri gösteriyor..

Herkesin elinde poşetle çekirdek...

Herkes kemirip duruyor..

İddaa ediyorum Trabzondan başka dünyada hiç bir tribünde bu kadar çekirdek tüketilmez..

Yahu vallahi billahi ekran başında çıldırıyoruz...

zendit
takım iyidi taraftar berbat.neydi o haliniz çekirdekmi çıtladınız.ben tv den duyuyordum cola cips seslerini .sonra şampiyonluk yok öyle şampiyonluk önce destek...

Ömer TOPAL
ya galibiyet ayrı bir tat tabiki ama geriden gelip eze eze maç almakta başka bir tatlı yahuuu :)

Ahmet Karadeniz
24.10.2010, 00:14
Taraftar bunları haketmedi bence

kesinlikle katılyorum bu akşam taraftar takımı ateşleyemedi 61. dakkikada ki uyanıstan sonra ve engin taraftarı haretlendirmesiyle bi şeyler yaptık. yani açıkcası sunu söylemek istiyorum taraftar bu akşam takımı ateşleyemedi malesef....

OLCAY ÇAKIR
24.10.2010, 00:14
Ceyhun, tabirim yanlış anlaşılmasın ama mevkisi belli olmayan gariban bir oyuncu görüntüsü verdi bu gece:)

Bir şaşkınlık hali vardı üzerinde.
Benim çok inandığım bir oyuncu.

Ortasahadan şut atan oyuncu ıslıklanabilir mi?
Bence bir tepki olur bu şuta.
Ama elini ağzına getirip, parmakları ayarlayıp, ıslık pozisyonu alınacak kadar emeğe de gerek yoktu:D

Sinan Sağlam
24.10.2010, 00:15
Jaja'ya deginmeyi, unutmuşum pardon......

Alındıgında tesadufen trabzondaydım ımzayı attıgı gun antremana cıkacagını duyar duymaz bır randevumu ıptal edıp solugu tesıslerde almıstım...

O gun sadece 5'e 2 ve dar alanda pas calısması yapmıstı takım...

İlk intibam:" Bu adam bizde fazla kalmaz "

Geldiği gunden beri her renkdasa ısrarla bu adamı takıp etmelerını soyluyorum , kuması cok ıyı , buram buram kalite kokuyor....

Oynadıkca fuzelerı de atesleyecegının sınyallerını vermeye basladı...

Tek forvet ve arkasında serbest bır JAJA , misimovicin dunya yıldızı dıye lanse edıldıgı bır ortamda bu adam uzaylı benden soylemesı.......

Ahmet Karadeniz
24.10.2010, 00:15
Kimse yazmamış ben yazayım...

Bu tribünleri görünce beynime kan fışkırıyor...

Özellikle maraton vede kapalı tribünde çok büyük boşluklar vardı...

İlk yarı taraftarımız resmen maçı sinema kıvamına getirdi...

Yani şu takımı ateşlemeyeceksek şu maçlara ilgi göstermeyeceksek...

Vallahi bize şampiyonluk hayal...

Maç öncesi stadyumu tribünleri gösteriyor..

Herkesin elinde poşetle çekirdek...

Herkes kemirip duruyor..

İddaa ediyorum Trabzondan başka dünyada hiç bir tribünde bu kadar çekirdek tüketilmez..

Yahu vallahi billahi ekran başında çıldırıyoruz...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Cengiz Çubukcu
24.10.2010, 00:16

abi Burak çok güzel gülüyor ve buna bana sempatik geliyor..ayrıca onun oyununu iştahlı diye tanımlayabilirim, evet gerçekten çok iştahlı :)

bariskaratas
24.10.2010, 00:16
Benim icin Bu takimin ana Iskeleti Onur,Egemen,Serkan,Selcuk ve ara sira dinlendirmesi sartiyla Colman.Geri kalan pozisyonlar Senol Hocanin taktigine göre belirlenir.Ama bu oyuncular sakatlik veya ceza durumu olmadigi süre ilk 11 yeri hazir.

Bide bu macta cok dikatimi cekti bizim oyuncular dogrudüzgün Kafa topuna cikamiyorlar.Selcuk onca güzel orta kesti cezasahasina ama Jaja haric dogrudüzgün kafa vuran olmadi.Ne Timing dogruydu ne isabet nede yeterince güc yoktu kafa vuruslarinda.

Egemeni bole cok hırslı vs diye takım iskeletine koymaya karsıyım.
ne yazık ki egemen pozisyon alma konusunda cok kotu. hırsına lafım yok ama glo nun yerini alamaz. ben olsam defsnta glo mustafa denerim.
takım iskeleti de onur cale glo serkan selcuk colman dır

irfanb
24.10.2010, 00:18
Serkan ve Engin muhtesemdi.Umarim Hiddink de kesfetmistir bu ikiliyi.

Erdal
İlk yarıda geç çıkmamızda Mustafa'nın rolü olabilir mi mesela?

Berat Akçay
Kimse belirtmiyor ama korner ve faullerde cok tehlikeliyiz.Frikik olunca eskiden atamayız diyordum şimdi ise penaltı olmuş gibi seviniyorum .Selcukta kendini geliştirmiş Yattara gibi ortalar açıyor

Serdar A
24.10.2010, 00:20
Ceyhun iyi kullanılır ve maçlara psikolojik olarak iyi hazırlanması sağlanırsa Trabzonspor'un bir numaralı asistçisi olur . Kötü bir devrenin faturasını tek futbolcuya kesmek doğru değil . Orta alanla savunma arasında oynatılmaya çalışılması bana göre doğru değil ancak Şenol hocanın takdirine de saygı duyuyorum . Fakat taraftarında bu fiziksel özelliklerde bir orta alan savunmacısı yetiştirmenin kolay olmadığını bilmesi gerek .

Ceyhun eğer hamle zamanlamalarını oturtabilir ve o bölgenin pozisyon alan tecrübesini geliştirirse bir ön alan savunmacısı olarak tek uzun pasları daha verimli kullanma şansını yakalayacağız ki bu da özellikle iç saha maçlarında sorun olabilen oyun tempomuza iyi anlamda katkı sağlayacaktır .

Berat Akçay
24.10.2010, 00:20
Bu akşam bi kere daha gördük ki kapanan takımlara karşı topu oyuna hızlı sokabilen - buna stoper de dahil - cabuk dusunebılen ve dusundugunu süratle icraate döken adamlara ihtiyaç var..bkz.JAJA-engin

Ceyhun iyidir hoştur ama oyun görüşü çok kısıtlıdır ve tek meziyeti orta sahada top kapmaktır ki bugun onu da yapamamıstır....
İyi bir Colman ve Selcugunuz varsa ceyhun el freni vazifesi görür hele ki kapanan takımlara karşı....

Biz yeri gelecek yine 3 ortasaha ile oynayacagız mesela inönüde , ama su bi kere daha gorulmustur ki bu adam ceyhun olmamalıdır.Devre arasında bize bir solbek bir de canavar gibi bi ortasaha lazım ...

Engin olmadan da o sol kanadın işlemesini beklemek hayalcilik olur....

Alanzinho'ya gelince skor avantajı yakalanan maclarda oyuna sonradan girer spektaküler hareketler yapar başka da bir katkısı olamaz hele hele fızık gucune dayalı kapanan takımlara karşı....Artık ısrar edilmemeli diye dusunuyorum.....
Açıkcası Ceyhun'u ben begeniyorum hee o olmazsa Barış var bence cok yetenekli ve hırslı biri

futbalski60
24.10.2010, 00:21
Hoca'nın kadro seçimi yanlıştı bunu kabul etmek lazım rakibin nasıl bir oyun oynayacağı da belliydi böyle maçlarda topa hakim, isabetleri pasları olan ve hızlı oynayan oyuncuları tercih etmemiz gerekirdi ilk yarı bu tarz oyuncu eksikliğinden tempomuzu bir türlü artırmadık ayrıca G.b'nin özellikle 2.bölgede yaptığı pres oyun kuramamamıza neden oldu özellikle Selçuk, Colman gibi oyuncularımızı iyi kilitlediler hücumdaki oyuncularımızın da organize olamaması,sorumluk almamaları, hareketsiz oluşu Gençlerbirliği'nin ekmeğine yağ sürdü sonuçta ilk yarı çok pasif bir Trabzonspor izledik. Bir de geriden oyun kurma görevini Mustafa Yumlu'ya verilmesine anlam veremedim teknik kapasitesi düşük ve pasları sert olan bir oyuncu Mustafa ayrıca ağır oynuyor bu görevi Egemen'in yerine getirmesi gerekirdi gelecek haftalarda bu durum umarım değişir.
İkinci yarıda ise beklediğimiz Trabzonspor sahnedeydi Selçuk sazı eline aldı takımı hücuma sürükledi, Serkan bindirmeleriyle rakibin sol tarafını çökertti. Burak hareketliliğyle ve fizik gücüyle rakip savunmanın dengesini bozdu, Jaja akıl dolu paslarıyla ve hızlı oyunuyla tempomuzu artırdı, Engin taşıdığı toplarla sol tarafa hareket getirdi tüm bunlar maçı kazanmamızı sağladı rakibin de zaten bu oyuna karşı yapacağı bir şey yoktu. İkinci yarı göstedikleri performanstan dolayı oyuncularımızı kutluyorum hep böyle devam etmemiz dileğiyle...

Cengiz Çubukcu
24.10.2010, 00:22
Transfer başlığında çoğu kez üzerinde durduğumuz fiziksel yeterlilik ve uzun boylu futbolcu tercihleri meselesi var . Takip edenler bilir .

Bunun faydalarını anlatıyoruz ama bir yerde somut örnekler konuyu desteklemeli .

Alanzinho eğer konu sadece top tekniği ise Jaja kadar iddialı bir isim . Ancak top tekniğini konuşturan günümüzde fiziksel dayanıklılık olunca Alanzinho kalabalık ortasahalara karşı sınıfta kalıyor .

Jaja'nın top kontrolünde rakibe avantaj kaptırdığı pozisyonlarda fiziğini nasıl konuşturduğunu çok iyi takip etmek gerek .

Asıl altını çizmek istediğim konu ise Jaja'nın duran topta rakip için bir tehlike unsuru olabiliyor olmasıdır . 190 lık boy , kıvrak bir zeka ve top tekniği ile birleşince ortaya çıkan bir Fatih Tekke golü oldu .

Günümüz futbolunda , bilhassa üst düzey müsabakalarda gollerin en az yüzde 30'unu duran toplar sonucu geldiği düşünülürse Ceyhun Jaja gibi topçuların önemi bir kat daha artıyor .

Standart bir taktik kurgu da rakip cezahasına 5-6 oyuncu ile giderken 5-6 futbolcununda bir an boş kalsa golü atabilecek tehlikede olması şampiyonluk gibi ince hesaplarla ulaşılabilecek seviye için takımda aranması gereken ön koşullardan biri olmalıdır .

2. golümüzde aklıma geldi, 4-5 sene öncesinin feneri gibiyiz nerdeyse her 10 duran topta bir golümüz var ve kafa vuracak , iyi zıplayan Burak, Egemen, Umut, jaja, Mustafa,Giray gibi oyuncularımız var...birini tutsan öbürü çakar kafayı...tabi bir de ortaları kafaya yapıştıran Selçuk faktörü de var...

asimetrik
24.10.2010, 00:22
İlk yarıda geç çıkmamızda Mustafa'nın rolü olabilir mi mesela?

Geç çıkmamızdaki problemi biraz önce belirtmiştin zaten:) Geç çıkmaktan ziyade çıkacak sağ çizgiden başka yerimizin olmayışıydı. Oraya da önlem alınınca çıkacak yerimiz kalmadı. İkinci yarıyı hatırlarsak sağda Serkan ile solda Engin ile göbekte de Jaja ile çıkma şansımız vardı ve bir çok kez ters top atabilme şansımız oldu. İlk yarı bana eski Yattara'lı formu hatırlattı. At sağ tarafa olursa olur olmazsa ne yapalım..

Cengiz Çubukcu
24.10.2010, 00:24
Ceyhun iyi kullanılır ve maçlara psikolojik olarak iyi hazırlanması sağlanırsa Trabzonspor'un bir numaralı asistçisi olur . Kötü bir devrenin faturasını tek futbolcuya kesmek doğru değil . Orta alanla savunma arasında oynatılmaya çalışılması bana göre doğru değil ancak Şenol hocanın takdirine de saygı duyuyorum . Fakat taraftarında bu fiziksel özelliklerde bir orta alan savunmacısı yetiştirmenin kolay olmadığını bilmesi gerek .

Ceyhun eğer hamle zamanlamalarını oturtabilir ve o bölgenin pozisyon alan tecrübesini geliştirirse bir ön alan savunmacısı olarak tek uzun pasları daha verimli kullanma şansını yakalayacağız ki bu da özellikle iç saha maçlarında sorun olabilen oyun tempomuza iyi anlamda katkı sağlayacaktır .

Ceyhuna büyük haksızlık yapılıyor, takımda az da olsa kötü oynama lüksü olmayan tek oyuncu gibi duruyor ve hemen hocanın kementini yiyor.. Ceyhunda kötü oynadığı maçlarda da ısrar etmek lazım..

Ahmet ÇOLAK
24.10.2010, 00:24
ilk yarı hatalı kadronun doğurduğu sonuç.. ikinci yarı düzgün müdahalenin getirdiği oyun ve skor.. maçın özeti bu şenol hocanın kararları..

Serdar A
24.10.2010, 00:25
Ceyhuna büyük haksızlık yapılıyor, takımda az da olsa kötü oynama lüksü olmayan tek oyuncu gibi duruyor ve hemen hocanın kementini yiyor.. Ceyhunda kötü oynadığı maçlarda da ısrar etmek lazım..
Biri üçüncü ligde diğer standard ta yıldız olmayan bir takım oyuncusu iken üzerinde durduğum iki futbolcuydu Fellaini ve Ceyhun . Benim görüşüm halen değişmedi biri büyük sürpriz yapan milli takım performansı ile arka bahçeden ön bahçe Premier lige transfer oldu . Biz hala bekliyoruz .

bariskaratas
24.10.2010, 00:25
Bu arada yedigimiz gol de bariz ofsayt.
Yan hakemin carpmayı fark edip etmemesi onemli degil.
cunku kalecinin onunde o sekilde duran birine top carpmasa da bariz ofasyt.
yan hakemin bunu atlaması bize pahalıya mal olmadı neyseki

Uğur Odabaş
24.10.2010, 00:26
Çoğu yorumlarda taraftara eleştiri yapılmış haklı olarak.

Şimdiden merak ettiğim bi konu var İBB maçından önce Sıralamada 1. olursak İBB maçına kaç bin kişi gelir acaba :)

Erdal
24.10.2010, 00:26
Serdar, Futbalski, mesela size göre Avrupa'da hiç değilse seneye marta kadar kalabilecek bir takım olma mesafesine ne kadar yakınız?

Recep Alkan
24.10.2010, 00:27
İlk yarıda ki Trabzonspor'u görünce aklıma gelen ilk şey, umarım bu maçı berabere bitirebiliriz oldu. Çünkü 6-1'lik sivas galibiyeti sonrası yine bir teknik direktör değiştiren takıma yenilmek bir türlü çıkmıyordu aklımdan. Trabznspor bu, beklenmeyeni yapmak boynunun borcu olmuştur her zaman. Tek beklentim devre arası Şenol hocanın fırçası ile kendine gelecek bir Trabzonspor ve oyuna alınacak Jaja ile engin'di. Hoca ilk kez beni yanılttı diyebilirim. Oyuna engin'i çok çabuk dahil etti, sonrasında ise beklemeden Jaja geldi. Trabzonspor zaten başladığı oyun ile galibiyetin geleceğini adeta müjdeledi.

eksiğimiz yok değil, ama şu bir gerçek ki bir çok tkımdan daha az eksiklerimiz var. Devre arası transferde bir sağlam sol bek takımı çok daha iyi yerlere getirebilir.

Mustafa Yumlu git gide alışıyor takıma, bu da ayrı bir sevindirici olay. Colman'da aklımın ermediği bir sorun var, eski Colman değil, bugün tam hatırlamıyorum ama gol sevinçlerinde de tam anlamı ile göremedim onu.

son olarak Milli takım için birşeyler söylemek gerekirse, Trabzonspor'u banttan izlemediğini düşündüğüm, hiddink'in bugünkü oyunda ilk yarıda neden geldim dediğini resmen suratında gördüm, ama ikinci yarı oyunu ile, Serkan, Burak, Egemen ve Engin'in kadroya girme konusunda çok büyük aday olduklarını düşünüyorum.

Trabzonspor bugün gerekeni yaptı, umarım Konya'dan da sorunsuz döneriz ve sonrasında Galatasaray ve Bursa maçlarını da alır gidebildiğimiz yere kadar gideriz.

teşkkürler Trabzonspor...

Erdal
24.10.2010, 00:27
Gürcan abi imzandan hareketle :))

Emre GÜRDAL
24.10.2010, 00:28
ilk yarıda oyanan oyunla bizi gecen haftaki kasımpaşa bile yenerdi(!) ama ikinci yarıdaki oyunla bu fırtınanın önünde cin setti bile dayanamzdı....ilk yarıda okadar geriye pas yapmamamızı ben normal karşılıyorum çğnki rakip takım 11 kişi defans yaptı ve biizm kanatlarımız çalışmayınca ilk yarıyı yenik kapattık. ikinci yarı dogru bir taktiksel degişiklikle maçın seyri degişti defansta yumlu ve korkmazı bırkakıp kanatları ileri çıkartınça presle g.birligine top yaptırmadık ve oyunu hakimiydik zaten bunu yaptıgımız 368 pasla (İSABETLİ) topun %68 bizim hakimiyetimiz de olması zaten skoru getırdı jajanın yerı bu takımd herzman var duruşuylan tam bir futbolcu oldugunu gosterıyo gollerın hepsınde vardı pozısyon yarattı gol attı golun baslangıcı oydu tek tek degerlendirmek istemm herkeze kutlamak gerekir... TEBRİKLER FIRTINAM

magicyattara
kesinlikle katılyorum bu akşam taraftar takımı ateşleyemedi 61. dakkikada ki uyanıstan sonra ve engin taraftarı haretlendirmesiyle bi şeyler yaptık. yani açıkcası sunu söylemek istiyorum taraftar bu akşam takımı ateşleyemedi malesef....

2. yarının başlamasıyla,her pozisyona tepki veren,takımı ataklarda müthiş destekleyen bir taraftar vardı..heralde sesimiz tv'ye gelmedi..ama son dönemlerde olmadığı kadar yoğun bir destekle başladı 2. yarı..
Takımı taraftar ateşledi aksine..
*
Maraton seyircisi,maçı izler ve pozisyonlara göre tepkisini verir..eğer futbolcun sahada bir şey yapmıyorsa,Maraton'dan bir şey beklemeyeceksin..25-30 yıldır o tribünlerde maç izliyorum,bu böyle..
Ama takım coşkuluysa veya takım iyi oynarken hakem ters kararlar veriyorsa Maraton kudurur..aynı şeyi takım kötüyken yapmaz mesela.."zaten kötüler,bırak yenilsinler" tavrı vardır..

Kale arkalarında ki gruplar ise maalesef akıllı tezahürattan bihaberler..maçın gidişatına göre yapılması gereken tezahüratları yapmayı bilmiyorlar..maçla alakasız tuhaf tezahüratlara Maraton'un ortak olmasını bekliyorlar..

Lay lay lom'la maç çeviremezsiniz..Avrupa'da olduğu gibi,iyi oyuna saygısı ve maçı izleyip pozisyonlara göre verdiği tepkileriyle Maraton seyircisi bence doğru olanı yapan taraftır..bir Maraton müdavimi olarak söyleyeceklerim bunlardır..:)

Serdar A
Serdar, Futbalski, mesela size göre Avrupa'da hiç değilse seneye marta kadar kalabilecek bir takım olma mesafesine ne kadar yakınız?

Erdal abi her sezon Trabzonspordan bütçe olarak -hatta toplam kapasite olarak- aşağıda en az 2-3 takım sürpriz yapabiliyorsa bizim mesafemiz madden değildir .

İdris Toksoy
24.10.2010, 00:29
Mağlup iken yerinde bir hamle ile farklı kazanmış olmamız çok sevindirici.Güzel günlerin habercisi inşallah :)

Recep Alkan
Çoğu yorumlarda taraftara eleştiri yapılmış haklı olarak.

Şimdiden merak ettiğim bi konu var İBB maçından önce Sıralamada 1. olursak İBB maçına kaç bin kişi gelir acaba :)

O maç bir adiliğe kurban gitmezse (cuma ve pazartesiye verilmezse) bu sefer dolar kardeşim. Konya - Galatasaray - Bursa maçlarını kazanan bir Trabzonspor o stadı fulll çeker....

Cengiz Çubukcu
Geç çıkmamızdaki problemi biraz önce belirtmiştin zaten:) Geç çıkmaktan ziyade çıkacak sağ çizgiden başka yerimizin olmayışıydı. Oraya da önlem alınınca çıkacak yerimiz kalmadı. İkinci yarıyı hatırlarsak sağda Serkan ile solda Engin ile göbekte de Jaja ile çıkma şansımız vardı ve bir çok kez ters top atabilme şansımız oldu. İlk yarı bana eski Yattara'lı formu hatırlattı. At sağ tarafa olursa olur olmazsa ne yapalım..

Engin sola geçince genişledik ve oyunu tıkamadık, sağlı sollu dedikleri şey oldu :) abi güzel tespit...

Erdal
24.10.2010, 00:30
Murat hocam söylememe gerek var mı bilmiyorum ama tamamen senin gibi düşünüyorum :)

Uğur Odabaş
24.10.2010, 00:32
O maç bir adiliğe kurban gitmezse (cuma ve pazartesiye verilmezse) bu sefer dolar kardeşim. Konya - Galatasaray - Bursa maçlarını kazanan bir Trabzonspor o stadı fulll çeker....

Bende öle ümit ediyorum abim.

Neyse konumuz dağılmasın :)

~UniCef~
Süper bir Takim, Süper bir Teknik Direktör, Süper bir Yönetim, Süper bir Taraftar.

Benim acikcasi Sampiyonluga inancim Tam !!

asimetrik
Evet Murat. Islık ve homurdanmalar hariç ben de senin gibi düşünüyorum.

Sinan Sağlam
24.10.2010, 00:34
Açıkcası Ceyhun'u ben begeniyorum hee o olmazsa Barış var bence cok yetenekli ve hırslı biri
Ceyhun'un fiziği dunya standartlarında hatta üzerinde bile denebilir....

Şutları da ekstrası eyvallah...

Gelelim zayıf taraflarına , ağır , geç düşünen , yanlış uygulayan..Bu cocugun herseyden once top teknıgı cok zayıf...o fizikte bir adamın rakıbıne topu gostermemesı lazım patrick viera gibi fizik var ama top saklayamıyor...

Trabzonumuz ne zaman hızlı oynarsa o zaman karsısındakı takımın adı pek birşey ifade etmıyor ama ceyhunla hızlı oynamak cok zor....

Ortasahası guclu olan takımlarda deplasmanda oynanacak maclarda ıse o bolgede mutlaka bır adam gereklı ama ben yıne de ceyhuna pek guvenemıyorum...Barış'ın en buyuk ozellıgı de topu evelemeden gevelemeden cok hızlı oyuna sokması...cok genc ama ılerde mutlaka katkı yapacaktır...sözkonusu sampıyonluksa solbek ve ortasahaya bi boga sart dıyorum....

Cengiz Çubukcu
24.10.2010, 00:34
tv'den gördüğüm kadarıyla tribünlerinde en çok bayan taraftarı bulunan takımız, bu bizim nerden nereye geldiğimizi göstermesi açısından çok önemli bir kriter ..taraftarımızdan gelecek adına çok ümitliyim, hatalardan ders alıyoruz...

Erdal
24.10.2010, 00:36
Cale iki ters kademe yaptı ki çok önemli idiler hakkını verelim :)

Mustafa Calik
24.10.2010, 00:36
Lig tv genis özeti veriyor..

OLCAY ÇAKIR
24.10.2010, 00:38
Bu gece Ceyhun, tıpkı milli takımda Emre'nin yanında pozisyon alan Selçuk gibiydi desem?

Çok mu iddialı bir söz olur?

Recep Alkan
Bu arada biraz geriye doğru okuum ama tam bir yazı göremedim.

Neden Kimse Umut'un golünden bahsetmiyor ?

Evlatçılık yapmıyorum, ama bu golü yabancı oyuncularımızdan birisi atsa hala daha onu konuşurduk.

Bence son zamanların en güzel golünü attı Umut.

Serdær
Maçtan sonrada sormuştum ..

Yattara 18'de olsa ve ikinci yarına oyuna girse böyle futbol oynayabilirmiydik ?

Bence hayır demiştim.

Serdar A
24.10.2010, 00:40
Cale iki ters kademe yaptı ki çok önemli idiler hakkını verelim :)

Cale'nin Trabzon kariyeri zaten bu ters kademelerle geçiyor .

Onun futbolunu küçümsemek için öncelikle Cale'nin sık yaptığı diğer futbolcularımızda seyrek gördüğümüz aksiyonlara bakmak gerek .

OLCAY ÇAKIR
Maalesef sana katılıyorum Serdarım...

Yattara 18'de olsa ve ikinci yarına oyuna girse böyle futbol oynayabilirmiydik ?

Bence hayır demiştim.

karaman6106
2. yarının başlamasıyla,her pozisyona tepki veren,takımı ataklarda müthiş destekleyen bir taraftar vardı..heralde sesimiz tv'ye gelmedi..ama son dönemlerde olmadığı kadar yoğun bir destekle başladı 2. yarı..
*
Maraton seyircisi,maçı izler ve pozisyonlara göre tepkisini verir..eğer futbolcun sahada bir şey yapmıyorsa,Maraton'dan bir şey beklemeyeceksin..25-30 yıldır o tribünlerde maç izliyorum,bu böyle..
Ama takım coşkuluysa veya takım iyi oynarken hakem ters kararlar veriyorsa Maraton kudurur..aynı şeyi takım kötüyken yapmaz mesela.."zaten kötüler,bırak yenilsinler" tavrı vardır..

Kale arkalarında ki gruplar ise maalesef akıllı tezahürattan bihaberler..maçın gidişatına göre yapılması gereken tezahüratları yapmayı bilmiyorlar..maçla alakasız tuhaf tezahüratlara Maraton'un ortak olmasını bekliyorlar..

Lay lay lom'la maç çeviremezsiniz..Avrupa'da olduğu gibi,iyi oyuna saygısı ve maçı izleyip pozisyonlara göre verdiği tepkileriyle Maraton seyircisi bence doğru olanı yapan taraftır..bir Maraton müdavimi olarak söyleyeceklerim bunlardır..:)
:alkış::alkış::alkış:gayet doğru şeyler yazdınız.ankarada yaşadığım için avni akerde az maç izledim.galiba iki yıl önce kocaeli maçına gitmiştim. kale arkalarındaki taraftarlar maçla hiç ilgisi olmayan sürekli tezahürat halinde...neredeyse takımlar devre arasında iken de devam edecekler. oysa maraton tamamen maça konsantre...mesela güzel bir şutu alkışa boğma, hakemin yanlış bir davranışına tepki...bence doğru taraftarlık-tezahürat bu...

danger00
Lig tv genis özeti veriyor..

geniş özet değil maçın tekrarını veriyor.:)

Cengiz Çubukcu
24.10.2010, 00:42

Bence hayır demiştim.

Bana da Şenol hoca onu büyük ölçüde sildi gibi geliyor....

irfanb
24.10.2010, 00:42
Hiddink Jaja'ya hayran kaldı

Trabzon Gençlerbirliği karşılaşmasını izleyen Hiddink fikrini Başkana söyledi.Trabzonspor’un Başkanı Sadri Şener’le maç boyunca yan yana oturup kısa kısa sohbet eden Milli Takım Teknik Direktörü Guuz Hiddink Jaja’yı çok beğendiğini ifade etti.

ŞENER HİDDİNK'E JAJA'YI SORDU

Maçın ikinci yarısında Alanzinho’nun yerine oyuna giren ve Trabzonspor'un ikinci golünü atan Jaja için Başkan Şener Hiddink’in fikrini sordu.

JAJA'YI TÜRK VATANDAŞI YAPIN

Hiddink ise Jaja’yı çok beğendiğini ifade ederek, “Gerçekten müthiş bir futbolcu, attığı kafa golü ile çok iyi futbolcu olduğunu gösterdi. Jaja’yı en kısa zamanda Türk vatandaşı yapın” şeklinde konuştu.

haber61

İnşallah 2 gol atan Jaja`yi da cagirmaz Milli Takima.
:)

magicyattara
24.10.2010, 00:43
tv'den gördüğüm kadarıyla tribünlerinde en çok bayan taraftarı bulunan takımız, bu bizim nerden nereye geldiğimizi göstermesi açısından çok önemli bir kriter ..taraftarımızdan gelecek adına çok ümitliyim, hatalardan ders alıyoruz...

Tam yanımda 2 tane bayan oturuyor..kombineleri var..2 sıra arkamda ise bir bayan grubu var 7-8 kişiler..onların da kombineleri var..
Maçın gidişatına göre küfür de ediyoruz..yalan yok..:)ama tüm suç hakemlerin..bu vesileyle özür de dilemiş olalım..:)
Bayan taraftarlar yeni bir stada kavuşursak daha yoğun şekilde tribünlerde olacaklardır..daha sosyal bir stad bayanları daha çok çekecektir tribünlere..

karaman6106
umut geçen hafta teo gibi topu tuttu, sırtı dönük top aldı döndü vurdu, topu tuttu pas verdi...galiba teo ona da fayda sağladı...

Mustafa Calik
geniş özet değil maçın tekrarını veriyor.:)

Evet ben de simdi fark ettim.. :)

Serdær
24.10.2010, 00:44
Taraftardan bahsediyoruz.

Valencia bu sezon en iyi zamanlarından birini yaşıyor.

Şuanda kendi sahasında 2-1 Mallarco yeniliyor taraftar sinema izler gibi maç izliyor.

Taraftar meselesi biraz kültürle alakalı.

Trabzonspor taraftarının ilk önce maç kültürünü değiştireceksin ondan sonra destek bekleyeceksin.

Yada maça 14-30 yaş arası kişileri alıp öyle destek olacak :)

OLCAY ÇAKIR
24.10.2010, 00:46
Farkettim bende.
Ayrıca, Burak'ın golünde ön direğe koşusu benim içimin yağlarını eritti.

Ön direk...

En büyük eksiğimiz....
umut geçen hafta teo gibi topu tuttu, sırtı dönük top aldı döndü vurdu, topu tuttu pas verdi...galiba teo ona da fayda sağladı...

Erdal
24.10.2010, 00:47
Mesela ilk yarı Serkan ve Selçuk bile kötü idi...Selçuk bir pas verdi ki "sende mi Selçuk" dedim :)....Hatta Serkan ı o halde görünce daha da Trabzonspor için iyi bir şey yazmam ne yazsam ertesi hafta tersi oluyor dedim :)....

Dolayısıyla Gürcan ab,i haklısın mesele dizilişimizdi...Ama yine de Mustafa'nın garanti olsun diye yavaş davrandığını ve bu anlamda rakibe iyice yerleşme imkanı verdiğini düşünüyorum. Elbette tv den seyredince o esnada bizim orta sahanın aldığı pozisyonu görememek sıkıntı.....

Yiğit SARI
http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5647#Icerik

Fotolar çok kaliteli ve güzeller

Serdar A
Hiddink Jaja'ya hayran kaldı

Trabzon Gençlerbirliği karşılaşmasını izleyen Hiddink fikrini Başkana söyledi.Trabzonspor’un Başkanı Sadri Şener’le maç boyunca yan yana oturup kısa kısa sohbet eden Milli Takım Teknik Direktörü Guuz Hiddink Jaja’yı çok beğendiğini ifade etti.

ŞENER HİDDİNK'E JAJA'YI SORDU

Maçın ikinci yarısında Alanzinho’nun yerine oyuna giren ve Trabzonspor'un ikinci golünü atan Jaja için Başkan Şener Hiddink’in fikrini sordu.

JAJA'YI TÜRK VATANDAŞI YAPIN

Hiddink ise Jaja’yı çok beğendiğini ifade ederek, “Gerçekten müthiş bir futbolcu, attığı kafa golü ile çok iyi futbolcu olduğunu gösterdi. Jaja’yı en kısa zamanda Türk vatandaşı yapın” şeklinde konuştu.

haber61

Muhtemeldir , bu haberi yapan adam mesleğe atılmadan evvel Hiddink dünyada Jaja diye bir futbolcudan haberdardı .

Sanki şapkadan tavşan çıktı . Her şey gelişiyor , darısı yerel medyanın başına .

Serdær
24.10.2010, 00:48
Mesela ilk yarı Serkan ve Selçuk bile kötü idi...Selçuk bir pas verdi ki "sende mi Selçuk" dedim :)....Hatta Serkan ı o halde görünce daha da Trabzonspor için iyi bir şey yazmam ne yazsam ertesi hafta tersi oluyor dedim :)....

Dolayısıyla Gürcan ab,i haklısın mesele dizilişimizdi...Ama yine de Mustafa'nın garanti olsun diye yavaş davrandığını ve bu anlamda rakibe iyice yerleşme imkanı verdiğini düşünüyorum. Elbette tv den seyredince o esnada bizim orta sahanın aldığı pozisyonu görememek sıkıntı.....

Erdal Abi,

Mustafa konusunda bende sana katılıyorum.

Hatta bir pozisyonda önünde Selçuk İnan bomboşken-ısrarla pas istemesine karşın- bile hala kendi oyunu kurmaya çalışıyordu.-Kurdu topu rakibe attı-

Tamam sorumluluk duygusu güzel,defanstan oyunu kurmakta güzel birşey.

Fakat senin önünde orta saha oyuncusu varken bu görev sana düşmez.

Sanki oda biraz gaza geldi bu durumdan dolayı ..-kendisi hakkında söylenenlerden-

Serdar A
24.10.2010, 00:49
Farkettim bende.
Ayrıca, Burak'ın golünde ön direğe koşusu benim içimin yağlarını eritti.

Ön direk...

En büyük eksiğimiz....

Altyapısı gereği bu koşuyu eğer rakip kaleye yakınsa yapan diğer oyuncumuz Ceyhun Gülselam .

Serdær
24.10.2010, 00:51
Muhtemeldir , bu haberi yapan adam mesleğe atılmadan evvel Hiddink dünyada Jaja diye bir futbolcudan haberdardı .

Sanki şapkadan tavşan çıktı . Her şey gelişiyor , darısı yerel medyanın başına .

Hiddink geçen hafta aynı şeyleri Emenike için söylüyordu.

Emenike demişken devre arası görüşmek lazım Karabükle :cool:

Sinan Sağlam
24.10.2010, 00:51
Umut Bulut yine tipik bir Umut Bulut golü atmıştır , terini son damlasına kadar akıtıp emeğinin karşılığını almıştır ama gelgör ki taşların yavaş yavaş yerine oturduğu takımımızda yerine oturması en zor taştır bu yaştan sonra...

Topu bilmediği o kadar aşikar ki , bu Teo ve Jaja transferinden sonra daha belirgin bi şekilde ortaya çıktı....

95-96 dan beri en kaliteli kadroya sahibiz ama takıntılarımızdan vazgecmelıyız,formayı hakedene vermeliyiz...

takıntılar : alanzınho - umut - ceyhun

hakedenler : JAJA - teo - engin

kadro genis ama 11 ler onemlıdır her macı cevıremeyebılırız , o ilk yarı kabusunu sahsen bır daha yasamak ıstemıyorum , sol kenarı 2 sezondur bos bırakıyoruz , elimize engin gibi bir adam gecmisken hala boş bırakmak yanlıs olur dıye dusunuyorum....

Mustafa Ayazoğlu
24.10.2010, 00:52

İnanılmaz bi olay :)

Serdar A
24.10.2010, 00:53
Hiddink geçen hafta aynı şeyleri Emenike için söylüyordu.

Emenike demişken devre arası görüşmek lazım Karabükle :cool:

Ben bu konu hakkında yorum yapmıyorum .

Hatta artık Bank Asya da ne görür işitirsem de kendime saklıyorum .

Emenike 3-4 milyon euro bandını aştığında da taraftarın ve ilgililerin gündemine girecektir şüphe yok .

pReN@_61
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5647-3U3B9F6M.jpg

Fotoğrafa bakın..tüyleri diken diken ediyor :)

Erdal
Altyapısı gereği bu koşuyu eğer rakip kaleye yakınsa yapan diğer oyuncumuz Ceyhun Gülselam .

Bu "altyapı" dediğin şeyi öğrenmek çok mu zor Serdar? Ne bileyim bizim Sadi hoca bilmiyormudur ön direğe koşmanın önemini?

Cidden soruyorum ve artık ciddi ciddi altyapıya yabancı hoca gelmesini istiyorum....

yatara
mac sonu kolbasti ve enginlen onurun 3lü viedosunun linki varmi???

Mustafa Calik
24.10.2010, 00:54

İnanılmaz bi olay :)

Teofilo yoktu yani normal bir durum.. :D

OLCAY ÇAKIR
24.10.2010, 00:55
Tekrara bakıyorumda. lig tv de.

Colman mesela, birincisi şu sarkan atlet işine bir çözüm bulmalı.
İkincisi oyuna beklenen katkısı oldu mu mesela?

Ceyhun-Selçuk-Colman dizilişinde belkide aksayan oydu, aksattıran da.

Bri daha izlemek lazım...!!!

Mustafa Calik
Izlemek isteyene yardim edebilirim.. :D

Hasan Ayvenli
İlk yarıda orta sahaya hatta daha da gerilere gelerek pas alışverişlerinde yer aldı. Aynısı benim de aklıma geldi. Teo'nun ona göre olan artılarını o da yapmaya başladı yavaş yavaş.

Serdær
24.10.2010, 00:56
Ben bu konu hakkında yorum yapmıyorum .

Hatta artık Bank Asya da ne görür işitirsem de kendime saklıyorum .

Emenike 3-4 milyon euro bandını aştığında da taraftarın ve ilgililerin gündemine girecektir şüphe yok .

Serdar,

Emenike konusunda geçen sezondan beri yazıp çiziyoruz.

Fakat ne yazık ki bizim gördüklerimizi yöneticiler göremiyor.

Ben sana bizim semtin oyuncusu Diallo diyorum.

Güngören Belediye'nin defans oyuncusu , geçen hafta canlı gözle izledim.

Mükemmel bir fizik ve boya sahip.Hız yönünden de keza öyle.

Çok yakında adından söz ettirecektir.

Cengiz Çubukcu
24.10.2010, 00:56
Bu "altyapı" dediğin şeyi öğrenmek çok mu zor Serdar? Ne bileyim bizim Sadi hoca bilmiyormudur ön direğe koşmanın önemini?

Cidden soruyorum ve artık ciddi ciddi altyapıya yabancı hoca gelmesini istiyorum....

Erdal Hocam ben kendimden biliyorum altyapı eğitimi çok önemlidir, 3-4 hocayla çalıştım gençken ve sadece birisi bize temel bilgileri öğretmeye çalışmıştı ..örnek, top nerden geliyorsa tersi yöne dönmek, topu istop ederken ayağının içini kullanmak, kademeye girmek vb... altyapı eğitiminde bir de aynı hareketi binlerce kez tekrar etmek gerekirmiş....

Uluç
24.10.2010, 00:57
Serkan'ın ikinci asistinde resmen David Beckham'ı gördüm :D

yatara
Serdar,

Bosverin Emeneikeyi filan Takim Yenmis 3 Maclik bi Seri Yapmisiz simdi Transfer Konusmak saygisizlik olur orda oyniyan Futbolculara:D

Serdær

Olcay abi,

Colman ilk yarı aksamasının sebebi Şenol Güneş.

Sol açık,orta saha ortası,ön libero,sağ açık derken oyuncu aptal oldu.

İkinci yarı kendi mevkisinde oynayınca ne denli etkili olduğunu gördük.

Dolayısıyla Colman bu konuda yüklenmemek lazım diye düşünüyorum ..

Serdar A

Değil elbette .

Neyin önemli olduğunu bilen altyapı eğitimcileri ve sosyal altyapı gerek .

Yabancı hoca da olabilir . Ama misal bu sezon lige yeni çıkan Buca'nın en az bizim kadar iyi genç tarayan ve kazanabilen bir takım olduğunu kim bilebilir ? Şimdi gölgede kalsada ligin en iyi pozisyon bilgisine sahip pivot santraforu Batdal oradan yetişti .

Hadi daha soruna cevaben bir isim : Ali Yavaş kimdir kaç milli futbolcu üretmiştir bir istanbul takımının kaç jenerasyonunu üretmiştir ve şu an ne yapmaktadı kaçımız biliyoruz ?

Erdal
24.10.2010, 00:58
Yekta Kurtuluş da gurbetçi kökenli mi?

Daha önce yazdım mı bilmiyorum. Ama bence ilginç bir konu. Bir blog yazarı şöyle diyordu. " Ben ilkokulu Türkiye'de okudum. Ve değil okul sınıf takımına bile girecek yetenekte değildim. Zaten almıyorlardı. Sonra Almanya'ya geldim. İş olsun diye kasaba takımına girdim ve bir kaç yıl içinde kasaba takımının yıldızı oldum"....

Benzer yorumu herhalde bu forumda okumuştum Erhan Önal Türkiye'de değil profesyonel amatör futbolcu bile olmazdı....Demem o ki kabul noktasındayım...ALtyapının Avrupa'dan öğreneceği çok şey var :)

Aytaç Çakıroğlu

valla al benden de o kadar. otop nasıl kavis aldı öyle. defans ve kaleci kaldı :D:D:D:D:D

magicyattara

Colman iyi oynadı bence..eskiden top Colman'a geldiğinde bir tedirginlik oluyordu bende,şimdi tam tersi bir güven duygusu geliyor..Colman sessiz sedasız iyi işler yapmaya başladı..ikili mücadeleleri kazanmaya başladı..zaten bu başlı başına form tutmanın göstergesidir..

Mustafa Ayazoğlu
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5647-3U3B9F6M.jpg

Fotoğrafa bakın..tüyleri diken diken ediyor :)

Herkez hırs yapmış. Şenol hoca devre arasında bunlara nededi ki acaba :)

Mustafa Yüksek

Aynen, dışa doğru faso vererek uzaydan pas atmalar falan...Çok oluyor bu Serkan:D

Ahmet Karadeniz
*

,
hocam onemli olan takım kotü giderken takımı desteklemek ve ateşlemek ve bunu biz nedense yapamıyoruz. anca hakem yanlıs karar verecek yada 61. dakikada bi hareketlilik yaşatıyoruz onun haricinde takımı ateşleyecek bişey yapmıyoruz...

Murat SİSMAN
Maçın geniş özetini buldum HD kalitesi arşive indirdim hemen sizlerlede paylaşmak istedim
http://macindir.blogspot.com/2010/10/trabzonspor-3-1-gbirligi-macn-indir.html

pReN@_61
24.10.2010, 00:59
Gol: Trabzonspor: 3 – Gençlerbirliği: 1
Toplam Şut: Trabzonspor: 21 - Gençlerbirliği: 5
İsabetli Şut: Trabzonspor: 7 - Gençlerbirliği: 4
İsabetli Orta: Trabzonspor: 11 - Gençlerbirliği: 1
Faul: Trabzonspor: 21 - Gençlerbirliği: 24
Korner: Trabzonspor: 6 - Gençlerbirliği: 1
Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 67 - Gençlerbirliği:% 33

Aman Allah'ım ofsayta düşmemişiz...

Aytaç Çakıroğlu
bu arada maç sonu kolbastı görüntüleri var mıİ? lig tv sağolsun hemen kesti maç sonunu ve görüntüleri. bizans .... tövbe tövbeeeeee

Serdar A
Serdar,

Dediğin kadar iyise atlar gelirim bir maça . :)

Bir maç için günü birlik Bucaya gitmiş adamım Güngören ne ki ...

Cengiz Çubukcu

hepsine basmış tokadı :) şaka bir yana devre arasında bunlara tokat lazım diye diye geziniyordum, kendimi kaybetmişim :)

Harun CAN
24.10.2010, 01:00
:alkış::alkış::alkış:gayet doğru şeyler yazdınız.ankarada yaşadığım için avni akerde az maç izledim.galiba iki yıl önce kocaeli maçına gitmiştim. kale arkalarındaki taraftarlar maçla hiç ilgisi olmayan sürekli tezahürat halinde...neredeyse takımlar devre arasında iken de devam edecekler. oysa maraton tamamen maça konsantre...mesela güzel bir şutu alkışa boğma, hakemin yanlış bir davranışına tepki...bence doğru taraftarlık-tezahürat bu...

Bi ara bizim yol tarafı kale arkasında otomatiğe bağlamış gibi davul çalan bi grup vardı, çok iyi hatırlıyorum 1-0 öne geçip daha sonra Tayfunun yuhalandığı, Halilhodziçin en sonunda dayanamayıp Tayfunu oyundan aldığı maçta Samsuna 2-1 kaybettik ve maç bittiğinde ordaki grup haala deli gibi davul çalıyodu. o gün anlamıştım bizim stada gelen seyircinin eksikliğini..

Aytaç Çakıroğlu

valla ben avatarımı o hırsı her zaman görmek için değştirdim. umarım bundan sonra hep böyle hırslı olurlar. :alkış:

Mustafa Yüksek
Colman iyi oynadı bence..eskiden top Colman'a geldiğinde bir tedirginlik oluyordu bende,şimdi tam tersi bir güven duygusu geliyor..Colman sessiz sedasız iyi işler yapmaya başladı..ikili mücadeleleri kazanmaya başladı..zaten bu başlı başına form tutmanın göstergesidir..

Abi hesabını mı çaldılar, ne ettiler?:) Şaşkınım.

yatara
Maçın geniş özetini buldum HD kalitesi arşive indirdim hemen sizlerlede paylaşmak istedim
http://macindir.blogspot.com/2010/10/trabzonspor-3-1-gbirligi-macn-indir.html

kolbasti görüntüleride varmi icinde

Serdær
24.10.2010, 01:02
Yekta Kurtuluş da gurbetçi kökenli mi?

Daha önce yazdım mı bilmiyorum. Ama bence ilginç bir konu. Bir blog yazarı şöyle diyordu. " Ben ilkokulu Türkiye'de okudum. Ve değil okul sınıf takımına bile girecek yetenekte değildim. Zaten almıyorlardı. Sonra Almanya'ya geldim. İş olsun diye kasaba takımına girdim ve bir kaç yıl içinde kasaba takımının yıldızı oldum"....

Benzer yorumu herhalde bu forumda okumuştum Erhan Önal Türkiye'de değil profesyonel amatör futbolcu bile olmazdı....Demem o ki kabul noktasındayım...ALtyapının Avrupa'dan öğreneceği çok şey var :)

Erdal Abi,

Yekta ile yapılan geniş röportaj.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917197158&postcount=3202

Kaya
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457103072560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457103072560) - Gol, Burak
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457107227560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457107227560) - Gol, Jaja
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457109792560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457109792560) - Gol, Umut
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457155162560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457155162560) - Cale ve Jaja'nın Açıklamaları
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457158952560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457158952560) - Şenol Güneş'in Açıklamaları
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457168462560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457168462560) - G.Birliği'nin Ofsayt Golü ve Maraton Programı'ndan Yorumlar
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457171082560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457171082560) - Maçın Kahramanı
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457172452560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457172452560) - Maç Sonu Kolbastı & Engin ve Onur'dan Şov

Aytaç Çakıroğlu
valla istanbulda bir kahvehane tarzı yerde maç seyrediyorum. ilk yarı kötü ama ben hâla yadımdaki abiler amcalara ve rankdaşlara sakin olunması gerektiğini takımı -n en azından 2.yarı toparlanacağı telkininde bulunuyorum. 2 yarı başlıyor ve ilk yarıda maçı seyretmemiş bir amca geliyor ve şenol (hoca) hep böyle, bir halt olmaz (terbiye sınırları içinde yazıyorum :) ) ne biçim takım filan demeğe başladı. benim kanım beynime çıktı tabi. hemen yahu amca dedim şenol hoca geldi takım olduk, engin dediğin adam tekme atıldımı kalkıp kafa atardı şimdi susuyor işini yapıyor, kimse kolay kolay elini kolunu kaldırmıyor, defans dan dun çıkmıyorr pas yapmaya çalışıyor vs.vs. adam biraz durdu sonra baktım olumlu şeyler söylüyor.

ah şu tez canlılığımız yok mu öldürecek beni bir gün :)

umarın bu sene o beklenen gelecek ve güneşli günleri daha bir sıcak hissedeceğiz.

Murat TONBUL
24.10.2010, 01:03
şunu anladım ki bize maçın başında bir gol mutlaka lazım. İnşallah haftaya da seriyi devam ettiririz...

agahozlu
Olcay abi ; bahsettiğin üçlüde Selçuk dışındaki iki kişide sırıttı bugün. Bana göre Ceyhun, ilk top kontrolü ve ileriye oynama yönünü geliştirmeli. Colman ise hiç boşa çıkıp pas istemedi. Dolayısıyla oyun Selçuk'un atacağı uzun paslara veya Selçuk'un Ceyhun'a verip oradan da Mustafa ve Egemen'e dönen toplara kaldı,sıkıştı.

İlk 30 dakika 200 gibi anormal bir pas sayısı vardı ama ortada bir pozisyonumuz yoktu. Orta alan oyuncularımızın çok aktif olması lazım. Selçuk devamlı oyunda fakat Colman istikrarsız dolayısıyla problem yaşıyoruz. İlk yarıda Colman'ın sol kanada sıkışması oyununu etkiledi. Ama dediğiniz gibi Colman bu değil.

Unutmadan Ceyhun geriye oynadığı sürece kendine bir şey katmaz. Deneyecek,zorlayacak ileriye oynayacak. Gerekirse top kaptıracak ama basit oynacak ve ileriye oynayacak.Orta saha oyuncularımız çalım atıp adam geçmediği sürece veya verkaçlarla vs. ilk yarıdaki gibi sıkışıp kalırız.

Serdær
Dediğin kadar iyise atlar gelirim bir maça . :)

Bir maç için günü birlik Bucaya gitmiş adamım Güngören ne ki ...

Serdarcım bu hafta çalıştığımdan dolayı maça gidemiyorum..-Kendi sahamızda-

Fakat seni misafir etmek isterim.. ;)

Haberleşiriz,ayarlarım :cool:

Armağan Dere
24.10.2010, 01:04
İlk yarı yokları oynayan Trabzonspor,2.yarı oyunuyla şu ligde Yenemeyeceği takım olmadığını gösteren Trabzonspor..68 dk ruh sağlığımı bozsanızda,sizleri seviyorum...Şampiyonluk sayacı ne zaman açılacak:)...

OLCAY ÇAKIR
Sanırım şunu da unutmamak gerekiyor.

Kötü günler geçiriyorda olsa GB bir Kasımpaşa değil!..

Kaya
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457103072560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457103072560) - Gol, Burak
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457107227560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457107227560) - Gol, Jaja
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457109792560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457109792560) - Gol, Umut
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457155162560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457155162560) - Cale ve Jaja'nın Açıklamaları
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457158952560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457158952560) - Şenol Güneş'in Açıklamaları
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457168462560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457168462560) - G.Birliği'nin Ofsayt Golü ve Maraton Programı'ndan Yorumlar
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457171082560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457171082560) - Maçın Kahramanı
http://www.facebook.com/video/video.php?v=457172452560 (http://www.facebook.com/video/video.php?v=457172452560) - Maç Sonu Kolbastı & Engin ve Onur'dan Şov

Erdal
24.10.2010, 01:06
Erdal Abi,

Yekta ile yapılan geniş röportaj.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917197158&postcount=3202

Sağol Serdar, futbolcu, 85 doğumlu ve 6 yıldır evli...İlginç bir profil.....

irfanb
24.10.2010, 01:06
Sanırım şunu da unutmamak gerekiyor.

Kötü günler geçiriyorda olsa GB bir Kasımpaşa değil!..

Evet,aynen .
Bize 1 gol atma basarisi gösterebildiler en azindan.

Serdær
24.10.2010, 01:07
Sağol Serdar, futbolcu, 85 doğumlu ve 6 yıldır evli...İlginç bir profil.....

Bu arada Yekta demişken , konumuz transfer başlığı değil ama.

Gustavo Colman eksiği yok fazlası var bence ;)

Türkiyenin en iyi orta saha oyuncularından..

OLCAY ÇAKIR
24.10.2010, 01:08
Adamların attığı gole bakıyorumda,

Cüneyt Çakır'ın her türlü görüş açısında pozisyon. Yani 2 adamı da görüyor o an bence...

Hiç beğenmedim zaten...

Bu sene hakemleride yeniyoruz, sanırım yenmeye de devam edeceğiz...

Yok böyle bir golün onaylanması, yuh artık...

magicyattara
Abi hesabını mı çaldılar, ne ettiler?:) Şaşkınım.

Colman şimdi oynadığıyla güven veriyor..ilk geldiği zaman ki oyunuyla şu takıma giremezdi..:)

Ayrıca,ben Colman hakkında ilk geldiği yıl hariç,kötü konuştuğumu hatırlamıyorum..:)

Gerçi hala eksikleri var..ama top kazanmaya başlamış ve nerdeyse pas hatalarını sıfıra indirmiş bir Colman'a hayır diyemem tabii ki..

Samet Yildirim
Iboyu silme felan yok arkadaslar. 17 kisilik kadro vardi bugün, ibo gece serum felan takildigi icin kadrodan cikarildi hatta basin toplantisinda hocamiz ibo ilk 11 de baslayabilirdi eger kadroda olsaydi gibi seyler dedi...

Ayrica Senol Hocada ben hic bir zaman bir oyuncunun silindigini hatirlamiyorum....

futbalski60
24.10.2010, 01:10
Geriden oyun kurma görevi Egemen'e verilmeli özellikle Mustafa sahadayken.

agahozlu
24.10.2010, 01:12
Bu arada Yekta demişken , konumuz transfer başlığı değil ama.

Gustavo Colman eksiği yok fazlası var bence ;)

Türkiyenin en iyi orta saha oyuncularından..

Serdar, fizik gücü olarak Colman kadar iyi mi sence? Teknik olarak Colman dan fazlası olduğu kesin. Kadro da olması mücadeleyi ve dolayısıyla performansları arttıracaktır kesinlikle.

Erdal
Efendim hayırlı geceler...Hem maç hem sohbet çok iyi geldi. Hayırlar fetholsun şerler defolsun, artın eksilmeyin taşın dökülmeyin inşallah....

Cengiz Çubukcu
Iboyu silme felan yok arkadaslar. 17 kisilik kadro vardi bugün, ibo gece serum felan takildigi icin kadrodan cikarildi hatta basin toplantisinda hocamiz ibo ilk 11 de baslayabilirdi eger kadroda olsaydi gibi seyler dedi...

Ayrica Senol Hocada ben hic bir zaman bir oyuncunun silindigini hatirlamiyorum....

Şenol Hoca Atay aktuğ zamanında Yattarayı göndermediğine çok pişman olduğunu belirtmişti diye hatırlıyorum.... eğer çok formda ve takımı için oynayacaksa tabi ki koyar ilk 11'e ...kadro dışı bırakacak diye idda etmedim :)

oeince
24.10.2010, 01:14
İkinci devre hele ki Jaja girdikten sonra ne güzel oyun oldu öyle. Aç her gün keyifle izle.
Selçuk'un 30 40 metrelik ayağa pasları, Egemen'in kritik müdaheleleri, Jaja'nın kumaşını ortaya koyması, Serkan'ın ileri geri dinamo gibi çalışırken tekniğini de geliştirmesi, Engin'in sol kanadı rakip için büyük tehdite çevirmesi, Burak'ın hırslı bir oyun oynaması...Hepsi çok güzeldi. Atılan 3 gol de hazırlanışı ve son vuruşuyla üst düzey bir takım oyununun sonucuydu ama o 3. gol yok mu! Jaja'nın topuk pasından itibaren çevir çevir tekrar tekrar izle. Böyle bir ikinci yarından sonra söylenebilecek tek şey!
Maşallah Trabzon'um!!!

Serdær
24.10.2010, 01:14
Serdar, fizik gücü olarak Colman kadar iyi mi sence? Teknik olarak Colman dan fazlası olduğu kesin. Kadro da olması mücadeleyi ve dolayısıyla performansları arttıracaktır kesinlikle.

Fizik gücü olarak Colman kadar iyi olduğunu söylemek yanlış olabilir.

Fakat oynadığı kulüp ve şuanki durumu itibarıyla bu yönden düşükte olabilir.

Kadroda olursa mücadele ve performans dışında orta sahada değişik varyasyonlar yapabilecek kapasitede bir oyuncu.

Neyse konuyu dağıtmakta istemiyorum :)

Samet Yildirim
24.10.2010, 01:15
Şenol Hoca Atay aktuğ zamanında Yattarayı göndermediğine çok pişman olduğunu belirtmişti diye hatırlıyorum.... eğer çok formda ve takımı için oynayacaksa tabi ki koyar ilk 11'e ...kadro dışı bırakacak diye idda etmedim :)
Yanlis hatirliyorsun abi.
Yattara en iyi zamanini o dönemde gecirdigini söylemisti Senol Hoca ve hemen hemen her macta 90 dakika oynatmisti.

ben öyle hatirliyorum :)

Neyse okadarda önemli degil zaten, calisir ve formayi geri alir calismazsa alamaz hocada isterse yollar bukadar basit yani :=)

Sinan Sağlam
24.10.2010, 01:15
Olcay abi ; bahsettiğin üçlüde Selçuk dışındaki iki kişide sırıttı bugün. Bana göre Ceyhun, ilk top kontrolü ve ileriye oynama yönünü geliştirmeli. Colman ise hiç boşa çıkıp pas istemedi. Dolayısıyla oyun Selçuk'un atacağı uzun paslara veya Selçuk'un Ceyhun'a verip oradan da Mustafa ve Egemen'e dönen toplara kaldı,sıkıştı.

İlk yarıdaki goruntuyu futbol bılgım ve gorgumle su sekılde yorumluyorum naçizane..

İleri uçta topu ayagında tutabılecek , ortasahaya nefes aldıracak , kanatları kullanabılecek tek bır oyuncu bıle olmaması...ceyhunu hıc begenmıyorum ama yerınde olsam ben de yan pas gerı pas yapıp ılerıye fazla cıkmam acıkcası....sol kanatta atacak zaten adam yok sagda buragı kıtlemısler , drıplıngı olmadıgının da farkında , en temızı yan pas gerı pas dıye dusundu dogal olarak......

Bir engin girdi ve oyun bır anda acıldı...O soldan topu tasıdı ortasaha one dogru basmaya basladı...Colman yerıne gectı ve donen topları toplamaya ve olumlu kullanmaya basladı...Umut top tutamaz, burak savruk oynar harıka faul alır , alanzınho ısımlı arkadas ne yapar dıye sorarsanız soylenecek fazla bı sey yok...Bir Engin ve Jaja ıle top nasıl yon degıstırmeye basladı , nasıl bızde kaldı hepımız gorduk...

Armağan Dere
24.10.2010, 01:18
Maç hakkında bişeyler karalamak istiyorum,Alanzinho ve Ceyhun'u hiç ama hiç beğenmedim..Serkan,Engin,Selçuk çok iyi oynadılar..Engin'in penaltısını vermedi hakem..Cale eh işte bir kaç pozisyonda ileriye çıktı..Kırmızı karttan cezalı olacaktı sarı karttan oldu böle daha iyi oldu..ama bizim sol tarafa çare bulmamız gerek..Haftaya Engin mi oynasın diyorum Sol bekte Sol açıkta da mecbureten Alanzinho..Egemen'in anlamsız ileri gidişlerini de çözebilmiş değilim hele o tehlikeli kalkan ayakları...sertlik de bir yere kadar...Glovacki geri dönmeli artık..

Gökhan KAN
24.10.2010, 01:18
Harbuzi neydi öyle...

cellchook
24.10.2010, 01:23
haftaya konya maçı sıkıntılı olacak.
zemını oldukca kotu konyanın,sert savunma sonrası neler yasarız dıye merak edıyorum.
Engın sol bek de kullanılabılır bu mac,fakat onunde colman olmalı.orta saha barıs ve selcuk olmalı.sadece konya macına ozel.cunku bence ılk yarının "KÖPRÜ" maçı bu maç.

nesta61
24.10.2010, 01:23
yedigimiz golde kaleci onur hatali , cikmaliydi , mustafa yumlu'yu oynicamiz turkiye kupasinda butun maclarda oynatabilir pismesi icin , cok gereksiz paslar yapiyor hep kenarlara oynuyor , ceyhun yoklari oynadi , alan dokuldu , colman dagildi , cale zaten herzamanki gibi yorum yapmicam , buna ragmen geriden gelip 3-1 kazandiysak bu takim iyi olunca acaba neler olucak helal olsun usaklar boyle devam

pReN@_61
24.10.2010, 01:24
Bence penaltı değildi Engin'in pozisyon.

Armağan Dere
24.10.2010, 01:27
Bence penaltı değildi Engin'in pozisyon.

Etma nasi değil,adam direk makasa geliyor yapma...daha nasıl penaltı olması lazım

tigin
24.10.2010, 01:30
Gollerimizi Youtube'a ekledim.
720P HD Kalitesinde.
Burak'ın Golü
http://www.youtube.com/watch?v=cshQc5WAkZk
Jaja'nın golü
http://www.youtube.com/watch?v=OqtiPi7eqoc
Umut'un golü
http://www.youtube.com/watch?v=8pKjYRiHSu8

Not: Avatarımın üstünde ki o şey ne ula.

Mustafa YILMAZ
24.10.2010, 01:31
aslında ilk yarı için bu oyunu hatta bu skoru bekliyordum zira farklı kazandığımız bir maç sonrası oluşacak rehavet ve rakibin hoca değişikliğine gitmesi ve hiddink'in maçı izlemeye gelmesi bunların hepsi dezavantajdı tabi buna ilk yarıda malesef taraftarda eklendi ama ikinci yarıda toparlanacağımızıda biliyordum tek gereken engin engin engin bu adam bu takım için çok önemli bir oyuncu hücuma hareketlilik katıyor her zaman ilk 11'de oynamalı.

bence çok önemli bir maçı kazandık inşallah sene sonu umutla inatla sabırsızca beklediğimiz şampiyonluk gelecek