PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm Transferler(2004-2005)

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

My
25.06.2004, 13:13
Tolga' yi isteyebilirler, isteyeceklerde. Tolga' ya 4,5 milyondan açmislar kapiyi ( Tolga' nin aazindan sanirim Tv8 de dinlediydim diyorki '' ben burada Trabzon' da tolga oldum, burada millii takima girdim. Beni var eden Trabzonspor '' )Gökdeniz içinde Alex' i transfer ettikleri ücretten bile yüksek rakamlarla istemislerdi. Fatih' i kapmak için siradan bekleyenler ya. Biraz daha bekleyelim bakin daha kimler kimler çikacak. Çünkü çok ii bir takimiz, ii takimda ii futbolculardan kurulu olur. Onlarin taliplisi çoktur ama bir tek sahibi vardir. Oda biz istemedikten sonra kimse olamaz...!!! Bunu zaten bir çok kere ispatladik ve hala ispatlamaya devam ediyoruz. Transferde de her sene 10 tane 15 tane transfer yapip yapip duruyorduk. Herkesin dedii gbi ki mutlaka sizde demissinizdir. Yahu ne gerei var 10 tane alacaina 2 tane 3 tane al takima yarayacak adam olsun...!!! Yönetimimiz ince eliyor sik dokuyor. En asaa 2 tane daha transfer yapacaklarindan eminim. Ve takima yarayacak adam alacaklardir... Yok besiktas jimlastik sipor su kadar adam almis, yok kanarya kusçulari dernegi bu kadar pahaliya adam almis, galatanin mösyöleri sunlari alacakmis hepsi hikaye. Tek gerçek var oda BIZIZ... Paralarida olsa, hakemleride alsalar, fedrasyonuda alsalarBU SALTANATI YIKACAZ LAMI CIMI YOK BUNUN...!!!

Mehmet
25.06.2004, 13:30
Tolga' yi isteyebilirler, isteyeceklerde. Tolga' ya 4,5 milyondan açmislar kapiyi ( Tolga' nin aazindan sanirim Tv8 de dinlediydim diyorki '' ben burada Trabzon' da tolga oldum, burada millii takima girdim. Beni var eden Trabzonspor '' )Gökdeniz içinde Alex' i transfer ettikleri ücretten bile yüksek rakamlarla istemislerdi. Fatih' i kapmak için siradan bekleyenler ya. Biraz daha bekleyelim bakin daha kimler kimler çikacak. Çünkü çok ii bir takimiz, ii takimda ii futbolculardan kurulu olur. Onlarin taliplisi çoktur ama bir tek sahibi vardir. Oda biz istemedikten sonra kimse olamaz...!!! Bunu zaten bir çok kere ispatladik ve hala ispatlamaya devam ediyoruz. Transferde de her sene 10 tane 15 tane transfer yapip yapip duruyorduk. Herkesin dedii gbi ki mutlaka sizde demissinizdir. Yahu ne gerei var 10 tane alacaina 2 tane 3 tane al takima yarayacak adam olsun...!!! Yönetimimiz ince eliyor sik dokuyor. En asaa 2 tane daha transfer yapacaklarindan eminim. Ve takima yarayacak adam alacaklardir... Yok besiktas jimlastik sipor su kadar adam almis, yok kanarya kusçulari dernegi bu kadar pahaliya adam almis, galatanin mösyöleri sunlari alacakmis hepsi hikaye. Tek gerçek var oda BIZIZ... Paralarida olsa, hakemleride alsalar, fedrasyonuda alsalarBU SALTANATI YIKACAZ LAMI CIMI YOK BUNUN...!!! IMZA...

Akin-61
25.06.2004, 13:45
Tolga' yi isteyebilirler, isteyeceklerde. Tolga' ya 4,5 milyondan açmislar kapiyi ( Tolga' nin aazindan sanirim Tv8 de dinlediydim diyorki '' ben burada Trabzon' da tolga oldum, burada millii takima girdim. Beni var eden Trabzonspor '' )Gökdeniz içinde Alex' i transfer ettikleri ücretten bile yüksek rakamlarla istemislerdi. Fatih' i kapmak için siradan bekleyenler ya. Biraz daha bekleyelim bakin daha kimler kimler çikacak. Çünkü çok ii bir takimiz, ii takimda ii futbolculardan kurulu olur. Onlarin taliplisi çoktur ama bir tek sahibi vardir. Oda biz istemedikten sonra kimse olamaz...!!! Bunu zaten bir çok kere ispatladik ve hala ispatlamaya devam ediyoruz. Transferde de her sene 10 tane 15 tane transfer yapip yapip duruyorduk. Herkesin dedii gbi ki mutlaka sizde demissinizdir. Yahu ne gerei var 10 tane alacaina 2 tane 3 tane al takima yarayacak adam olsun...!!! Yönetimimiz ince eliyor sik dokuyor. En asaa 2 tane daha transfer yapacaklarindan eminim. Ve takima yarayacak adam alacaklardir... Yok besiktas jimlastik sipor su kadar adam almis, yok kanarya kusçulari dernegi bu kadar pahaliya adam almis, galatanin mösyöleri sunlari alacakmis hepsi hikaye. Tek gerçek var oda BIZIZ... Paralarida olsa, hakemleride alsalar, fedrasyonuda alsalarBU SALTANATI YIKACAZ LAMI CIMI YOK BUNUN...!!! IMZA... benden de Imza

Muhalif
25.06.2004, 14:27
ziya hocanin istedigi transferler de gerçeklesirse ben de imazalarim yukaridaki yaziyi..

U.Sadıkoğlu
25.06.2004, 15:07
ZIYA DOGANNE BILIYORSA YAPSIN KARISMAYALIM SAHADA KONUSACAZ

becanbauer
25.06.2004, 16:00
bencede ...bir imzada benden

FANATIK61
25.06.2004, 17:11
al benden de o kadar

IMZA

Harun-61
25.06.2004, 17:38
bencede ...bir imzada benden

ShadoW
25.06.2004, 22:46
smileys/smiley32.gif

grandiose
26.06.2004, 00:57
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

augustus
26.06.2004, 10:54
bugün gazetelerde Lee Yong un geri gelecegi söyleniyor.kendisiyle kesin, kulübüylede büyük ölçüde anlasilmis.bakalim, görelim...

denizci61
26.06.2004, 10:58
Lee Young geliyormus çok sevindim. Sol tarafa ilaç olur. Zaten Trabzon'u da biliyor, uyum muyum sorunu olmaz. Musa Büyük de gelirse süper olur. Istanbulspor'un yönetim belirsizligi bu transferi zorlastiriyor. Kura çekildi, az bir zamanimiz kaldi, yönetime güvenim sonsuz, titiz ve ciddi çalisiyorlar. Bizim sokaga atacak paramiz yok.

Punisher-61
26.06.2004, 12:10
Lee Young bence cok iyi bir transfer...sol tarafta daha sikintimiz kalmaz....böylece volkani geriye ceker Ziya dogan önündede Lee Youngu oynatir...

Punisher-61
26.06.2004, 12:18
Tolga gercekten gitmek istiyorsa gitsin....

cünkü Lucescunun takimi 4,5 Milyan vermiyor mu tolgaya??

Bu parayla su an Avrupanin en iyi Defans futbolcularinda birisini aliriz....

Bixente Lizarazu

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/lizarazu.jpg

kendisi 33 yasinda yani 2 sene daha futbol oynar kendisi COK TECRÜBELI simidye kadar kazanmadigi bir Kupa yoktur 92 kez Fransa Milli Takim Formasini giydi...

sezon sonu Bayern Munihi birakti ve bonservisi elinde....Cok parada daha istemez zaten bu yasdan sonra...

SIMDI KIMSE BU OYUNCU YASLI DEMESIN cünkü Yasli Futbolculari görüyoruz Türkiyede...örnek:Hagi, hoijdonk

Mehmet
26.06.2004, 12:46
Oldu olacak so Koreli'yi getirsinler bari yeter kadar naz yani

Emorfo
26.06.2004, 12:53
Tolga gitmek istemiyor.

Luce'nin takiminin adini duyan var mi. Trabzonspor ayrilip küçük bir takima gidemez. Açiklamasinda teklif iyiydi yönetime de uyarsa gidebilirim demisti. Ancak yönetimimiz kalmasini istedi o da sorun çikarmadi. Tolga'yi verip Lizarazu gibi futbol hayatinin son dönemlerini yasayan bir futbolcuyu almak mantiksiz olurdu. Tolga su an ki performansi ile iki tane Lizarazu eder.. Bir defans oyuncusu daha lazim bize.

Young alinirsa çok faydali olur. Özkan Sümer takimin en iyi iki yabancisini gönderdigin de daha dogrusu beceriksizlik gösterip elimizden kaçirdiginda çok kizmistim. Marco ve Lee gibi futbolcular mücadele gücü yüksek ne yaptigini bilen futbolu beyinleri ile oynayan ve bize çok yararli olan futbolculardi. Uzun süre yararlanabilirdik. Marco'ya 300 bin dolar fazla para verip Lee'nin bonservisini 800 bind dolara alabilirdik..

Marco gitti insallah Lee geri gelir..

Harun-61
26.06.2004, 12:58
Tolga gercekten gitmek istiyorsa gitsin....

cünkü Lucescunun takimi 4,5 Milyan vermiyor mu tolgaya??

Bu parayla su an Avrupanin en iyi Defans futbolcularinda birisini aliriz....

Bixente Lizarazu

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/lizarazu.jpg

kendisi 33 yasinda yani 2 sene daha futbol oynar kendisi COK TECRÜBELI simidye kadar kazanmadigi bir Kupa yoktur 92 kez Fransa Milli Takim Formasini giydi...

sezon sonu Bayern Munihi birakti ve bonservisi elinde....Cok parada daha istemez zaten bu yasdan sonra...

SIMDI KIMSE BU OYUNCU YASLI DEMESIN cünkü Yasli Futbolculari görüyoruz Türkiyede...örnek:Hagi, hoijdonk

erdal yapma gözünü seveyim, bu adam TS nasil oyniycak-dünkü macda halini gördük !!!!!! alter opa...herkesi haji, PVH ile karsilastirma...sol kanatda bence coook yavas...hem büyük ihtimalle ingiltereye gitcekmis

Atmaca
26.06.2004, 13:22
<TABLE id=Table400 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" cellPadding=0 width=500>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=500 colSpan=3></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width=215>
<TABLE id=table2 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" cellPadding=0 width=215>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=middle width=215 height=160>http://www.tercumangazete.com/images/24.jpg</TD></TR>
<TR>
<TD style="HEIGHT: 11px" vAlign=top>TRABZON SÜPER YILDIZ YAGACAK </TD></TR>
<TR>
<TD style="HEIGHT: 11px" vAlign=top>
24.06.2004</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top height=8></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Bordo-Mavili kulübün yöneticileri transferde finali müthis bir starla yapacaklarini söylediler </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>
http://www.tercumangazete.com/images/cikti.gif (http://www.tercumangazete.com/yazici.aspx?id=5195)</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>
<ADDRESS> &lt;&lt; Geri (java&#115;cript history.back1)</ADDRESS>
<ADDRESS></ADDRESS>
<ADDRESS>Gündemin Diger Basliklari &gt;&gt; (http://www.tercumangazete.com/kategori.aspx?k_id=1)</ADDRESS>
<ADDRESS>Dünyadaki Diger Gelismeler &gt;&gt; (http://www.tercumangazete.com/kategori.aspx?k_id=2)</ADDRESS>
<ADDRESS>Ekonomideki Diger Gelismeler &gt;&gt; (http://www.tercumangazete.com/kategori.aspx?k_id=3)</ADDRESS>
<ADDRESS>Spordaki Diger Gelismeler &gt;&gt; (http://www.tercumangazete.com/kategori.aspx?k_id=4)</ADDRESS>
<ADDRESS>Hayatin Içinden Diger Haberler &gt;&gt; (http://www.tercumangazete.com/kategori.aspx?k_id=5)</ADDRESS></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Tercüman Gazete</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top height=5></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>http://www.tercumangazete.com/images/&#111;nbugun.jpg</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>http://www.tercumangazete.com/images/arkabugun.jpg</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top></TD></TR></T></TABLE></TD>
<TD vAlign=top width=10></TD>
<TD vAlign=top width=300>
<TABLE id=table401 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>Yöneticiler, ses getirecegini söyledikleri futbolcunun Avrupa Sampiyonasi'nda da forma giydigini belirttiler. Bordo-Mavililer'in "F.Bahçe'nin Alex'ini bile gölgede birakacak" dedikleri futbolcunun kimligi merak ediliyor

POPORSKY IDDIASI

Trabzonspor, transferde büyük bir gizlilik içersinde çalismalarini sürdürüyor. Bordo mavili yöneticilerin, hayli iddiali konustuklari ve ismini sir gibi sakladiklari yildiz futbolcunun Çek Cumhuriyeti Milli Takimi'nda da forma giyen tecrübeli oyuncu Poporsky olabilecegi belirtiliyor.

ALTERNATIFLER...

Yine kulislerde adi geçen bir baska oyuncu ise Letonya Milli Takimi'nin yildizi Verpakovkskis. Dinamo Kiev formasini giyen bu futbolcuyla yapilan görüsmelerin olumlu sonuçlandigi kamuoyuna daha önce yansimis, ancak resmi olarak bu transfer dogrulanmamisti.

LISTE KABARIK

Bu iki oyuncunun disinda yine Çek'lerin sol kanadinda görev yapan Jankulovski de sürpriz isim olarak görülüyor. Bu arada, Trabzon, Bouazizi, Lazarov, Sivok, Szmkowiak, Kukielka, Lee Yong, Kovac, Ayman, Adem Koçak, Özgür gibi yabanci isimlerle de ilgileniyor.

Tolga: Lucescu'ya minnettarim

Trabzonspor'un milli savunma oyuncusu Tolga Seyhan, Besiktas'in eski hocasi Lucescu'ye bu kadar yüksek fiyat teklif ederek kendisini onurlandirdigi için minnettar oldugunu belirtti

GITMEYI ÇOK ISTEDIM

Shaktar Donetsk kulübünün girisiminden etkilendigini söyleyen Tolga Seyhan, "Evet, ayrilmak istedim. Fakat yurt içinden teklif alsaydim kesinlikle böyle bir sey düsünmezdim. Bu kadar yüksek fiyata almak isteyip beni onurlandiran Lucescu'ya da tesekkür ediyorum" dedi.

TAM 5 MILYON DOLAR...

Yöneticilerin ve Baskan Atay Aktug'un bu teklifi reddettiklerini, kendisine de söyleyecek söz kalmadigini belirten Tolga, "Trabzonspor büyük para kazanacakti. Donetsk kulübü pazarligi 4.5 milyon dolardan açti. Kulübüm en az 5 milyon dolar kazanirdi ama istemediler" diye konustu.

Thijs'le rekabete hazirim

Trabzon'un ikinci kaptani Hüseyin Çimsir, yeni transfer Thijs'in gelmesine sevindigini söyledi. Hüseyin, Belçikali orta saha oyuncusu ile ayni mevkide oynuyor olmalari nedeniyle aralarinda yasanmasi beklenen rekabeti degerlendirirken, "Her yeni gelen, rekabeti ve kaliteyi artirir, ben de buna hazirim" dedi.

Trabzon Batista defterini kapatti

Trabzonspor Kulübü Asbaskani Nevzat Sakar, Galatasarayli Batista ile görüsmelerde hiçbir sonucun çikmadigini ve kendilerinin de bu transfere kesin noktayi koyduklarini söyledi. Sakar, Batista'nin aklinda baska kulüpler oldugunu ve onun için bu transferi yokusa sürdürdügünü vurguladi.

Öte yandan Ukrayna'nin Shaktar Donetsk takiminin Tolga'ya çok yüksek bir transfer önerisinde bulundugunu hatirlatan Sakar, "Tolga'yi görüserek ikna ettik. Büyük paralarin teklif edilmesi, onunda aklini karistirmis olabilir ama bizde de uzun vadede oynayarak bu paralari kazanabilir" diye konustu. </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

tigin
26.06.2004, 14:04
yusuf ziya yilmaz italyanin udinese takiminda oynayan çek sol kanat oyuncusu marek jankulovski için italyada

tsakrep61
26.06.2004, 14:39
yusuf ziya yilmazin italyada oldugunu biliom ama kim icin gittigini solemediler

Berk Akçay
26.06.2004, 14:39
lee young geldi arkadaslar tekrar armizdaa

ts_fan
26.06.2004, 14:56
leeee geri döndü...iyi oldu bu transfer...

bu sene zor gol yeriz...kaya gibi savunmamiz oldu...

Emorfo
26.06.2004, 15:05
Nasil yani Lee su anda Trabzon'da mi Istanbul'a ugramadan oraya nasil geçti :)

Kimsenin ruhu bile duymadi.

tsakrep61
26.06.2004, 15:12
valla faruk abi sizi kiniom nasil adama bi karsilama yapamadik

Muhalif
26.06.2004, 16:04
ya sol kanat diyorsunuz da adam bizimle yapilan milli maçta oyunu ortasahada orkestra sefi gibi yönetti.. solda zaten volkan-celo ikilisi var.. ortasaha da daha faydali olacak gibi.. neyse bu isler ziya hocayi ilgilendirir.. ama ben hala daha tatmin olmus degilim.. lee transfer yapilamadigi için çalinmis son kapidir diye düsünüyorum.. güçsüz futbolcu izlenmi uyandirdi hep bende sanki 90 dk yi çikaramazmis gibi geliyor ama hadi hayirlisi ne deyim.. hiç yoktan iyidir..

tsakrep61
26.06.2004, 16:33
ya sol kanat diyorsunuz da adam bizimle yapilan milli maçta oyunu ortasahada orkestra sefi gibi yönetti.. solda zaten volkan-celo ikilisi var.. ortasaha da daha faydali olacak gibi.. neyse bu isler ziya hocayi ilgilendirir.. ama ben hala daha tatmin olmus degilim.. lee transfer yapilamadigi için çalinmis son kapidir diye düsünüyorum.. güçsüz futbolcu izlenmi uyandirdi hep bende sanki 90 dk yi çikaramazmis gibi geliyor ama hadi hayirlisi ne deyim.. hiç yoktan iyidir..

haklisin ortasaha iyide onun icin gokdeniz ile oyniyamaz diye dusunuom

Efrasiyab
26.06.2004, 17:18
kesinmi bayragi optumu bizim trabzonlee

augustus
26.06.2004, 19:16
bence lee nin gelmesi iyi olur.yeni gelecek bir futbolcu çok büyük yildizda olsa bir uyum sorunu yasayacak.önümüzdeki bir iki ay içinde oynanacak olan cl ön eleme maçlarinda takima çok fazla katkisi olmayabilir.ama lee bu sorunu en az yasayacak futbolculardan biridir.sehri ve takimi taniyor.kaldi ki direk takimda oynayabilecek kapasitede bir futbolcu oldugunuda biliyoruz.

grandiose
26.06.2004, 21:21
ula usaklar gerçekten geldimi bu lee??

Harun-61
27.06.2004, 00:52
ula usaklar gerçekten geldimi bu lee??

bi cevap verin daaaaaaaa smileys/smiley7.gif

serdarhoca
27.06.2004, 01:17
Lee yalniz hirsiyla bile takima olumlu yönde katkiu yapacak bir oyuncu bence.Orta sahada alternatiflerin çogalmasi çok güzel.

denizci61
27.06.2004, 01:24
"ARKADASLAR DÜNKÜ GÜNEBAKIS GAZETESINDE ÇIKAN TRANSFERLERLE ILGILI HABER"
<CENTER>LEE YONG DÖNÜYOR </CENTER>
http://www.gunebakis.com.tr/resimler/spor3.jpg

ANLASMA SAGLANDI
TRABZONSPOR Yönetimi, Güney Koreli oyuncu Lee'nin transferini prensipte sonuca bagladi. Bu futbolcunun kendisiyle anlasan, kulübüyle de sorunlari büyük ölçüde asan yönetim, Lee'ye Türkiye'ye davet etti. Son noktanin Pazartesi günü koyulacagi görüsmelerinden ardindan bir aksilik olmazsa Lee ile sözlesme imzalanacak. Ayrica geçen yil Fenerbahçe'de oynayan Tomas için de bonservisini elinde bulunduran Italyan Vicenza kulübüyle de temasa geçildi.

TOMAS GIRISIMI
Italyan yöneticiler Tomas?a Ingiltere?den de teklifler bulundugunu, kararin biraz da oyuncunun tercihine bagli oldugunu vurguladilar. Sari-Lacivertli kulübün bir diger oyuncusu Aurelio'dan da vazgeçmeyen yönetim kurulu, Brezilyali futbolcu için sartlari sonuna kadar zorlamayi uygun gördü. Istanbulsporlu Musa Büyük hakkinda Adnan Sezgin'le görüsen yöneticiler, baskan seçilmesi durumunda Sezgin'den transfer sözü aldilar (KAYNAK:GÜNEBAKIS Gazetesi)

İleli
27.06.2004, 03:21
genel sitede oyle bise yazmiyor???????

Gerisbase
27.06.2004, 13:25
Trabzonspor Kulübü:

"Gerede kampina dahil edilen Serkan Bekiroglu?nun geçen sezon sonu geçirmis oldugu fitik ameliyatindan dolayi 28 Temmuz?da oynayacagimiz Sampiyonlar Ligi ön eleme maçina, tedavisi nedeniyle yetisemeyecegi için bu oyuncunun transferinden vazgeçilmistir."

smileys/smiley19.gif

tsakrep61
27.06.2004, 14:05
http://www.fanatik.com.tr/images1/futbol/trabz&#111;n/leeyoung2706.jpg Lee Young?un Trabzon aski

Trabzonspor'a geri dönmek isteyen Koreli futbolcu Lee Young?un, Samsung kulübündeki alacaklarinin bir kismindan vazgeçiyor
Anlasmasi sürüyor
Trabzonspor?un yeniden renklerine baglamak istedigi Lee Young, Bordo - Mavili takimda geçirdigi günleri unutamiyor... Güney Koreli futbolcu, LG Samsung?la yaptigi 3 yillik anlasma karsiliginda alacagi 1 milyon 200 bin dolarin bir kismindan transferinin gerçeklesmesi halinde vazgeçebilecegini söyledi.

Gürdal, Kore?de
Teknik direktör Ziya Dogan?in da, sol kanattaki sikintiyi çözebilecegini düsündügü Young?un dönmesine olumlu bakiyor. Genel müdür Murat Gürdal?in, Samsung kulübüyle pazarlik yaptigi, transferin tamamlanmasinin ardindan Güney Koreli futbolcuyla birlikte Türkiye?ye gelecegi iddia edildi.
diye yazio gazeteler

Ahmet Erkan Sezgün
27.06.2004, 14:22
Evet Bolu kampi bitti hala transferler sonuçlanmadi.Merak ediyorum acaba hala bazi arkadaslar sabirli olmak lazim mi diyecekler ? 3 Oyuncu alindi bir tanesi sakat vazgeçildi transferinden (Serkan Bekiroglu) kaldi 2 oyuncu ! Ayin 30'unda Almanya'ya hareket baslayacak ve hala takima gerekli takviyeler yapilmadi,anlasilan yapilmayacakda. Heleki naklen yayin ihalesi sarkacak ki o zaman hiç yapilmaz bu transferler. Anlamadigim nokta madem oyuncu alamayacaksin neden Romashenko'yu gönderdin ? Kisisel görüsüm Romashenko çok iyi bir futbolcu oldugu yönünde ve kampa geçen sezon daha erken katilmis olsa idi daha faydali olurdu,bu sezon böyle bir imkan vardi ama bu seferde yönetim yeni sözlesme yapmadi oyuncu ile.

Dün televizyonda Nevzat Sakar'in beyanatini dinliyorum,kendi agzindan,diyor ki " Mevcutlar içinde en zor kurayi çektik" kulaklarima inanamadim.Kimdir ki bu eslestigin takim ? Sen daha bu turda bu sekilde konusursan bundan sonraki rakipler hakkinda ne düsüneceksin acaba ? Sirf bu sözleri bile yönetimin umutsuz oldugu ve o nedenle takima takviye yapma konusunda istekli degiller.Fakat sunu unutmasin kimse bu tarihi firsat kaçarsa,tarih içinde bu yönetim hakkettigi yeri fazlasi ile alacaktir!

Kuskusuz çok transfer yapmak basariyi getirmez ama hiç transfer yapilmamasi hangi basariyi getirecek merak ediyorum dogrusu.Kimse bu yönetime 10 milyon dolarlik oyuncu al demiyor ama eksik olarak bilinen yerlere oyuncu alma zorunlulugunuda göz ardi etmemek gerekiyor.Hayir neden sezon içerisinde saga sola gidilip oyuncu bakildi ,madem oyuncu alinmayacak ? Söylenecek çok sey var esasen ama zamani gelince hepsi söylenecek muhakkak,ben ve benim gibiler elestrilerini simdiden yapiyor,isler kötüye gittiginde degil.Çünkü kötüye gidildiginde elestirmek çok kolaydir,asil is olay meydana gelmeden dogru olduklarina inandiklarini söylemektir.

Basarilar

Sevgiler Saygilar

Harun-61
27.06.2004, 15:50
Serkan Bekiroglu'nun sakatligi ciddi ise resmi sözlesme imzalanmiycakmis....

Şahinoğlu
27.06.2004, 18:22
Serkan Bekiroglu'nun alinmasina zaten uyuz olmustum onun gibi altyapimizda bir sürü futbolcu var Ufuk,Yavuz Vs. iyiki vazgeçilmis ben sahsen sevindim alinmayisina Sampiyonlar Liginde oynasa ne olur oynamasa ne olur hayirlisi olsun ...

mkmsas
27.06.2004, 18:48
serkan dan bi sey olmazdi zaten gidecekse iyi olur tek istegim tomas o zaman tas gibi savunma olur valla

Efrasiyab
27.06.2004, 19:18
serkan dan bi sey olmazdi zaten gidecekse iyi olur tek istegim tomas o zaman tas gibi savunma olur valla

haklisin insallah tomas transfer edilir su an erdinc tolga cok iyi anlasiyolar fakat biri sakatlansa kart cezalisi olsa ne olacak ? veya ziya hoca defansi bu ucluyle kurar bakalim hayirlisi lee nin alinmasida iyi oldu

Cemalettin Taşkın
27.06.2004, 19:43
batista ne oldu?

Efrasiyab
27.06.2004, 19:45
batista defteri kapanmistir ...

Muhalif
27.06.2004, 20:17
striker iyi özetlemis olayi bir önceki sayfada.. tomas transferi için diyorum ki direk oynayacak mi acaba? ya anlamiyorum yedek bekletmek için yabanci transferi yapilir mi? karel de ayni pozisyonda.. tolga- erdinç den biri cezali olacak ki oynasin.. bu takima direk katki yapacak bir forvet ve ortasaha daha alinir sonra defansa yedek isteniyorsa uygun bir adam alirsin yurtiçinden.. bilmem yanlis mi düsünüyorum? lee eh idare eder... ama kimse görmüyor agustine le olmaz forvet.. fatih sakatlansa yandik.. sakatlanmasa da yaninda oynayacak kaliteli bir forvetimiz daha yok.. mehmet yilmaz da iyi bir yedek olur..

selamlar..

QuakeviL
27.06.2004, 21:27
abi takimda defans yok ki.. serkan i da gönderdiler, ben tomasi çok begeniyodum, hem fener formasini yere attiginda demistim bu adam bize gelmek istiyo diye :)

Harun-61
27.06.2004, 22:08
batista konusu tam kapanmamis...günebakis da yaziyordu....smileys/smiley11.gif

Punisher-61
27.06.2004, 22:32
Batistayi bosverin ya lee yong daha iyi

QuakeviL
27.06.2004, 23:05
Ya beyler Lee kesin geldi mi?

Resmi sitede neden açiklama yok

Punisher-61
27.06.2004, 23:16
Ya beyler Lee kesin geldi mi?

Resmi sitede neden açiklama yok

daha Imzayi atmadi

tswonder
27.06.2004, 23:48
hem fener formasini yere attiginda demistim bu adam bize gelmek istiyo diye :)
smileys/smiley4.gif smileys/smiley20.gif

Harun-61
28.06.2004, 00:02
Lee yarin gelcekmis ???

Ahmet Erkan Sezgün
28.06.2004, 00:32
Selamlar,

Kisisel düsüncem Lee'nin (alinacaksa tabii !) yerine adam akilli bir oyun kurucu nitelikde ortasaha alinmasi yönünde,takimin en önemli eksigi o bölgede çünkü.Diger bölgelerde oyuncumuz var fakat sakatlik,cezalar gibi olumsuz kosullari düsünerek oyuncu isteniyor ama takimda bir oyun kurucu hiç yok,birakin alternatifi.Oyunu yönlendirecek,gerekli yerde ortaya çikip skoru degistirecek,Forvetleri besleyecek oyuncu yok takimda.Ortasahamiz çok kosuyor kabul,hakkini yemek lazim oyuncularimizin ama bal yapmayan ari misaliler maalesef.Mücadele güzelde o mücadelenin sonunda o topu iyi kullanmak esas mühim olan.Yoksa binbir zahmetle kazandiginiz her topu kolayca kaybederseniz,çok daha fazla efor sarfedersiniz.Sarfettiginiz eforun çoguda bosa gider.

Baskan 2 oyuncu daha alinacak diyor ama ne zaman gelecek bu oyuncular takima acaba ? Devre arasina(Ocan ayi)yetiseceklermi ?!

Basarilar

Sevgiler Saygilar

grandiose
28.06.2004, 07:32
gelse de su lee yong geç kalmdan kampa katilsa bari.. hayirlisi olsun...

QuakeviL
28.06.2004, 11:25
bizim oyun kurucumuz Thijs olacak ama onun için de agir diyorlar..

Ayrica Lee Eul-Yong G.kore milli takiminda oyunkurucu oynuyor, artik ne diyelim daha iyisini bulamadilar herhalde..

Adem Koçak için Augustine yi vericekler lafi var, forvetsiz çikacaz bu sene arkadaslar :)

ARAGORN01
28.06.2004, 11:34
Niye hep sol kanat oyuncusu aliyoruz anlamiyorum. Volkan geçen sene süper oynadi. Celaleddin'i transfer ettik tamam.. Sol açik gibi gibi de oynayabilir. Ama Lee niye ?? Ya da Lee'yi transfer ediyorsak , Celaleddin niye ?

Takimin bir çok eksik yeri varken , niye hep sol kanat ?

Defansin ortasinda sadece 2 adam var. Tolga-Erdinç.. birisi sakatlansa ya da cezali duruma düsse kim oynayacak ?

Ortanin ortasinda kimse yok. Thijs ön libero , oyunu yönlendirebilecek bir adam degil.

Ortanin ortasina dire oynayacak 2 , defansa yedek kalacak 2 kisi lazim.

Biz hala en saglam yerimize sola adam aliyoruz.

Özkan Erdem
28.06.2004, 11:44
Solda biri bek biri açik oynayacak. Sakatlandiklarinda ya da cezali olduklarinda ne olacak, takimda 3 tane solak var bilmiyorum farkindamisin, petko, volkan, celaleddin.. Bence Lee gerekli ayrica Thijs in oyunu yönlendiremeyecegini nerden çikardin anlayamadim. Hem Lee Kore de sag iç de playmaker oynuyor. Defansa da takviye yapacaklar Tomas, Bouazizi ve Adem koçak gündemde.Ayrica Tayfun Cora nin esas mevkii stoperdir hatirlatirim. D'haene de hala takimda. Ortanin ortasinda Hüseyin, Thijs, Ibrahim Ege var, Ziya Dogan in söyledigi gibi D'haene ön libero ya da alternatifdir.

murat
28.06.2004, 11:46
Niye hep sol kanat oyuncusu aliyoruz anlamiyorum. Volkan geçen sene süper oynadi. Celaleddin'i transfer ettik tamam.. Sol açik gibi gibi de oynayabilir. Ama Lee niye ?? Ya da Lee'yi transfer ediyorsak , Celaleddin niye ?

Takimin bir çok eksik yeri varken , niye hep sol kanat ?

Defansin ortasinda sadece 2 adam var. Tolga-Erdinç.. birisi sakatlansa ya da cezali duruma düsse kim oynayacak ?

Ortanin ortasinda kimse yok. Thijs ön libero , oyunu yönlendirebilecek bir adam degil.

Ortanin ortasina dire oynayacak 2 , defansa yedek kalacak 2 kisi lazim.

Biz hala en saglam yerimize sola adam aliyoruz.

bu sol kanat gorusune katiliyorum.

ARAGORN01
28.06.2004, 11:53
Defansa da takviye yapacaklar demissin. Bu seninki bir dilek. Ben mevcut yapilan transferlerden bahsediyorum. Su an 3 transfer yapildi. 2 si ayni mevkiye.

Defansa transfer yapilirsa , ortasaha senin dedigin gibi Thijs tarafindan idare edilebilirse o zaman isterlerse 20 tane sol kanat oyuncusu alsinlar.

Dün baskan 2 tane daha oyuncu alip transferi kapatacagiz dedi. ( bunlardan birisi LEE ) kaldi 1 oyuncu. Bu 1 oyuncu ile takimin bütün eksikleri tamamlanabilecek mi sence ?

Özkan Erdem
28.06.2004, 13:05
Bir tane stoper alirlarsa defans çözülür, ama D'haene yi sebata veriyorlar sorun orada.. ayrica takim 3-5-2 ve 4-4-2 oynacayacak.. Yakinim olan ömer sari dan aldigim bir haber bu

schumi
28.06.2004, 14:03
almanya kampina lee katilacakmis çok küçük pürüzler kalmis, bide thomas var ama onda henüz ilerleme saglanamamis

kuzey_lee
28.06.2004, 14:17
lee haberini daha öönce yazmistim onun için fazla yorum yapmiycamm..,

daha önce size karagümrükte oynayan kuzeninden bahsetmistim..bizim yonetime soylemistim..bakariz demislerdi..baya da ilgilenmislerdi ama bonservisi pahali oldugu için vazgeçilmisti..çocuk bu hafta bjk ile idmanlara çikicak.eger del bosque begenirse bjkye gidicek..alinmasini çok istiyordum baya da faydali olcakti bize ama olmadi

Kaya
28.06.2004, 14:18
Fatih Hakan abi ile görüsemedin dimi ?

Valla resmen saglam bir adami kaybediyoruz.

kuzey_lee
28.06.2004, 14:26
kaya görüstüm ama pek umut yok gibi..

Akin-61
28.06.2004, 14:52
fatih kimdir bu topçu ne isyapar.

kuzey_lee
28.06.2004, 15:08
karagumruk te oynuyo..benim kuzen..ortasaha oyuncusu..iyi bi oyuncu..ama bonservisi yuksek oldugu için bizimkiler alamiyor

psikolaz
28.06.2004, 16:28
fatih senin kadar iyi oynuyosa hemen alalim bence...

ARAGORN01
28.06.2004, 18:21
Fatih

Kaç para bonservisi ?

kaç yasinda ?

Harun-61
28.06.2004, 22:09
500 bin dollardi galiba ???

tsakrep61
28.06.2004, 23:05
yav cok para kalsin bosverin

Harun-61
28.06.2004, 23:44
sadece bu oyuncu degil...2.ligden futbolcu istiyoruz adamlar milyon dollar istiyorlar !!!!

Efrasiyab
29.06.2004, 02:11
kim bu allah allah alt tarafi karagümrük ne 500 bin dolari hayret valla

U.Sadıkoğlu
29.06.2004, 06:06
Gelsin O adam Iyi Evet ama 500 çok be 350 felan olsa

U.Sadıkoğlu
29.06.2004, 06:07
Arakdaslar Gaziantepli LAZAROV alinmali

Punisher-61
29.06.2004, 10:23
Lazarov gelse iyi olur ama birakmazlar

metehan
29.06.2004, 10:24
Transferler konusunda bugunkü Fanatik'te Ergun Ata'ni bir yazisi var. Yönetimin eksi not aldigini söylüyor. Ama önemli olanin eksi notolmadigini, gerekli takviyelerin geç de olsa yapilmasi oldugunu da vurgulamis.Bence de hakli, yönetimi su ana kadarki transfer performansi ile eksi not aldi. Ama önemli olan sinifta kalmamasi. Transferi simdiye dek bitirmemiz gerekirdi ama olmadi. En azindan geç de olsa bitirilmesi lazim, gerekli bir kaç oyuncu daha alinirsa ne ala aksi halde büyük bir firsat kaçmis olacak. Tamam piyasada abartili rakamlar var, fiyatlarin düsmesi bekleniyor kabul ama basari için de biraz para harcamak lazim. Lig basladiktan sonra alinacak oyuncunun hiçbir anlam ifade etmeyecegi ortada.

Umarim yönetim kisa süre içinde bu ise noktayi koyar ve artik transfer isi ortadan kalkar. En kisa zamanda düsünülen adamlar alinmali ve "transfer bitti" denmeli. Bu kadar insafli bir hoca (yabancilar gibi onu bunu isterim demiyor) ve iyi bir çekirdek kadro yakalanmisken bu firsat kaçmasin artik, bu taraftarin bunu istmeye hakki var.

Harun-61
29.06.2004, 11:23
?Her mevkiiye 2 isim?
Gökdeniz transferini medyanin zora soktugunu iddia eden Atay Aktug, kadroya mutlaka takviye yapilacaginin da müjdesini vererek, ?Güney Koreli Young gelince 26 kisi oluyoruz. Bir de Batista?yi alirsak, kadromuzdaki futbolcu sayisi 27?yi buluyor. Hocamiz Ziya Dogan?in istedigi 24 oyuncuydu. Ayrica Batista olmazsa Musa Büyük?ü istiyoruz. O da olmazsa Adem Koçak?i alacagiz. Yani teknik direktörümüzün elinde, her mevkiide en az 2 futbolcu oluyor? dedi.

?Tolga?yi verebiliriz?
Shakhtar Donetsk?in talip oldugu Tolga konusuna da deginen Bordo - Mavili kulüp baskani sunlari söyledi: ?Onu çok begeniyoruz. Hiç bir sekilde sezon basinda kendisini veremeyecegimizi de açikladik. Fakat Sampiyonlar Ligi?ne kalirsak, ocak ayinda bu konuyu tekrar düsünebiliriz. Sistemimizle fazla oynamak istemiyoruz. Tolga da bu sistemin önemli bir parçasi. Ayrica yaptigimiz yeni sözlesmelerin içi dolacak. Bundan kimse süphe etmesin.?

Özkan Erdem
29.06.2004, 13:02
Evet batista yeniden gündemde.. Bu sene bizim transferler hep çok uzadi, celaleddin hakkinda bir sürü laf oldu, günlerce spekülasyonlar yapildi, thijs daha da uzun sürdü ve simdi Lee ve Batista aynen uzatiliyor, oldu, geldi gelmedi, anlasildi anlasilamadi.. Yayin kuruluslari Trabzonspor camiasiadli dev kitlenin ilgisini ancak böyle yalan veya uydurma haberlerle ilgisini çekmeye ve para kazanmaya çalisiyor. Hergün gazetelerinin sayfalarini doldurmak için böyle palavralar atiliyor, herseye inanmamak lazim diyoruz ama yinede bir ümit bekliyoruz, herseyin hayirlisi olur insallah

saygilarimla

kuzey_lee
29.06.2004, 15:41
arkadaslar benim kuzenin bonservisi 250 bin dolar..ayrica kim bu niye para verelim disyen arkadaslara sunu soyluyorum kendisi antep,malatya,samsun,sebat,bjk ve trabzonsporun transfer listesinde..siz 2.ligi takip etmiyor olabilirsiniz ama orda gerçekten kaliteli oyuncular var..ve 2.lig topçusuna o kadar para vermeyelim diyosaniz seneye antepe veya bjk ye giderse bonservisine milyon dolarlar verirsiniz..bu hosunuza gider mi?

Muhalif
29.06.2004, 15:43
bu transfer isleri sikti artik.. çogu arkadas olumlu seyler söylüyor lee, batista hakkinda.. zaten kimi almaya kalksak hemen herkes alinsin da ne olursa olsun düsüncesinde.. fikrimce striker arkadasimizin söyledikleri en dogrusu.. ortasahada gerçekten oyun kuracak adamimiz yok.. defansa alternatif diye yabanci alinmamali.. yabanci direkt katki saglamali takima yahu.. yedek bekleyen yabanciyi niye alalim..(yattara diyebilirsiniz ama onun takima direkt katkisi azami oldu ne kadar yedekte olsa.. onu bir müstesna kabul edelim) iyi bir oyun kurucunun yaninda iyi bir forvetimiz de yok fatihin yaninda.. tamam iyi savunma ve ortasahayla güçlü rakipleri durdurup kontradan gol atarsiniz fakat trabzonda örnegin ankarabelediye ile oynayacagimiz zaman adamlar 10 kisi ile bize saldirmayacaklar üstelik 11 kisi ile kapanacaklar.. bu kati savunmayi açacak koller tipi uzun boylu bir forvet lazim diye düsünüyorum takima.. eh tabi bunlar alinamiyorsa lee de gelsin batista da ve hatta tomas da.. galiba herkes dillendirmese de bunlari düsünüyor.. ama gerçekten yazik olur bu takima gerekli takviyeler yapilamazsa.. yillar sonra epey umutlanmistik.. bu arada thijs in agir olduguna dair kamptan gelen ilk izlenimlere sasirmadim.. her transfer konusunda yazmistim belçikali istemiyorum bu takima diye.. adamlar agir diye.. neyse.. hüseyinle thijs i pire gibi letonyalilar karsisinda düsünemiyorum! artik futbolun ilk kaidesi oldu çabuk oynamak ama biz hala kaplumbaga hizindaki belçikalilari aliyoruz.. bekleyip görecegiz yine de.. belki top teknigi ve isabetli sutlariyla tolere eder bu eksigini..

selamlar..

metehan
29.06.2004, 17:09
Acaba Ziya hoca Thijs'in hizliolanini mi izledi? Yani bu yavaslik onun gözüne çarpmadi mi? Hoca bu adama transfer onayi verdiyse bir bildigi vardir herhalde. Henüz topa vururken görmedigim için kesin birsey söyleyemeyecegim. Ama ben transferlerde hocanin referansina güveniyorum, aldirdiysa faydali olacagini düsünmüstür. Ama kesin olan birsey var ki bu takima, 2-3 direkt katki yapacak oyuncu daha lazim. Hangi mevkilere derseniz, o seçimi de hocaya birakiyorumsmileys/smiley1.gif

Harun-61
29.06.2004, 17:14
Acaba Ziya hoca Thijs'in hizliolanini mi izledi? Yani bu yavaslik onun gözüne çarpmadi mi? Hoca bu adama transfer onayi verdiyse bir bildigi vardir herhalde. Henüz topa vururken görmedigim için kesin birsey söyleyemeyecegim. Ama ben transferlerde hocanin referansina güveniyorum, aldirdiysa faydali olacagini düsünmüstür. Ama kesin olan birsey var ki bu takima, 2-3 direkt katki yapacak oyuncu daha lazim. Hangi mevkilere derseniz, o seçimi de hocaya birakiyorumsmileys/smiley1.gif

abi yavas oldunu nerden biliyorsun? ins. öyle degildir...

metehan
29.06.2004, 17:39
Ben yavas oldugunu söylemedim, BesinciMevsim söyledi. Hizli mi yavas mi bilmiyorum çünkü henüz izlemedim. Ama Ziya hoca alinmasini istedigine göre begenmis, yavas olsa begenmezdi. Beni su an yeni transferler daha çok ilgilendiriyor, Thijs'in yavas ya da hizli olmasi degil.

dinceraydogan
29.06.2004, 21:15
mete abi Thijs yavas oldugunu herkes söylüyor ama topla oyunda iyiymis.Ama gene de bize kesin banko 3 adam alzim. Lee geldi diyelim bence ön liberoda açigimiz var. Celo çok iyi bir seçim. Su Polonyadan bi sey çikmadiya ona üzüldüm

Harun-61
29.06.2004, 22:41
mete abi Thijs yavas oldugunu herkes söylüyor ama topla oyunda iyiymis.Ama gene de bize kesin banko 3 adam alzim. Lee geldi diyelim bence ön liberoda açigimiz var. Celo çok iyi bir seçim. Su Polonyadan bi sey çikmadiya ona üzüldüm

abi ön liberoda suan oyniycak 3 oyuncu var: hüseyin-i.ege-thjis ! ha batista da gelebilir...

Emorfo
29.06.2004, 22:54
Artik su transferler sonulanmali.

enazindan iki tane kaliteli oyuncu alamamiz sart.

Harun-61
29.06.2004, 22:55
Artik su transferler sonulanmali.

enazindan iki tane kaliteli oyuncu alamamiz sart.

abi ins. almanya kampina hepsi yetisecek...baskana güveniyorum...!

ts_fan
29.06.2004, 23:12
arkadaslar maalesef Thijs agir bir oyuncu bende burdabesincimevsim arkadasima katilacagim...umarim bu açigini diger meziyetleri ile tolere eder...

bu arada herkes farkinda su an hala eksik bir kadromuz var, transfer yapilmasi gereken yerlere hala transfer yapamadik...gitti Thijs, geldi Thijs, gitti Thijs, geldi Thijs, diye diye transfer sezonu bitti...ayni sey celo'da da oldu...

arkadaslar yemin ediyorum ben bu yönetimin ne yapmaya çalistigini anlamis degilim, ya su yapilmis transferlerle bu takim nasil açik ara sampiyon olacak???icraat yapilamamis bari, fazla yüksekten atip taraftari da havaya sokmasin Atay Baskan...

umarim nacizane holigan bir Trabzonspor taraftari olarak ben yanilayim ama görünen o ki takim su hali ile birakin CL'ni süper lige dahi eksik girecek...çok korkuyorum ve de üzülüyorum...su tren kaçmasin sevgili yönetici abilerimiz lütfen...

üç sülüklerde hadi cincon vahim durumda onu anladik ama diger kuslar bikmadan transfer yapiyor...bu gidis iyi bir gidis degil, belkide bu görüste olupta buraya bunlari yazmaya yüreklenemeyen arkadaslarda vardir ama yine de her haliyle Bordo Mavi bizim Borda Mavi...Trabzonspor bizim Trabzonspor'umuz; her zaman hep destek tam destek...

umarim bu yaziyi yönetici abiler görür ve artik Trabzonspor'umuza yakisan transferler yapilir, bu öyle 1-2 transfer degil, insallah gerekli yerlere yeterince transfer seklinde olur...Trabzon'da herkes futbolu çok iyi biliyor, burda nereye ne alinacak artik bunun hesabini, kitabini yapmayalim...

bu sene bu takim sirf kadro yetersizligi yüzünden basarisiz olursa bunu ne taraftar ne de Ziya hoca affeder...çok iyi bir yola girdik, bu yolda sarampole yuvarlanirsakbu bizi 96'inin sokundan daha da kötü bir duruma sokabilir...

SAYGILAR, hepinizi seviyorum...

Özkan Erdem
30.06.2004, 00:35
Yahu arkadaslar ben thijs i izledim, herife agir yazmislar, adam bizim hüseyin kadar hizli iste..

serdarhoca
30.06.2004, 01:12

Aynen Metehan abi, ben izlenerek alinan oyuncuya karsi olumlu duygular besliyorum ( en azindan mecbur hissediyorum). Bakin Karel konusunda ben de çogu arkadas gibi " bu da futbolcu mu canim" fikrine kapildigim çok oldu, fakat bu adamin izlenerek alindigi aklima gelince kötü futbolunda baska nedenler ariyorum( sehre ve takima ve ülke futbolunaalisamama gibi). Bekleyelim görelim bakalim izlenerek alinan yeni transferimiz uyums sorununu ne kadar kisa sürede üzerinden aticak.

Ahmet Erkan Sezgün
30.06.2004, 07:25
Selamlar,

Evet sonunda Almanya kampida geldi çatti hala ortada somut gelismeler yok maalesef.Esasen maalesefi lafin gelisi söylüyorum çünkü yönetiminligler bitikten sonra 10 gün içerisinde transferleri bitirecegiz lafinin ne kadar dogru oldugu orataya çiktiktan ve sözlerine sadik olduklarini ögrendikden sonra maalesef lafin gelisi oluyor.Artik söylenecek çok sey kalmadi,sadece yaziklar olsun diyorum,böyle bir firsati kaçiranlara fazlasi ile yaziklar olsun.

Geçen sezon ilk yari sonundaki lig ikinciligimize "Sansliyiz o nedenle buradayiz "diyen sayin baskan bugün "Açik ara sampiyon oluruz,Inter çiksa fark etmez" gibi realiteden uzak laflarla,hayal aleminde seyir ediyor.Bizim baskan siyaset adamiykende,Baskanligin ilk dönemlerinde gerçekci bir insandi ama ne hikmetse oda digerlerine ayak uydurup sallamaya baslamis.Acaba diyorum Zidane'yi,Nesta'yi veya Nistelroy'u aldida bizim mi haberimiz yok,ondan mi öyle konusuyor ? Yoksa yaptigi transferler olan Celalettin ve Thijs'e mi güveniyor ? Yapma baskan komik oluyor cidden ! Sen birak lafida yap yapacaksan su ransferleri,yok yapmayacaksan çikarsin adam gibi yok kardesim paramiz oyuncu alamiyoruz dersin,olay bu kadar basittir.

Egerki okudugum haber dogru ise Lee denilen futbolcu arkadas alinsa bile ancak 5 Agustos'da gelebilecekmis,nedeni asya kupasi.O tarihden sonra ne ise yarayacak bu eleman,gerçi bana kalsa hiç almam öyle oyunculari yabanci diye.Ama neresinde ne buluyorlar bu tip elemanlarin anlamis degilim.Türkiye 2. liginde 100'lerce Lee var,gencecik çocuklar,daha ucuza alirsin.Fakat o zaman yabanci aldik diyemezsin,insanlarin gözünü boyayamazsin degil mi yönetim ? Fakat topiclerde okudugum kadari ile süper bir oyuncu gibi lanse ediliyor bu Lee,acaba ben baska bir Lee'mi seyrettim bir sezon boyunca ? Yapmayin ortalama bir oyuncu isde buda yabanci kontenjani dolduracak nitelikde degil asla.Oyunculari degerlendirirken duygularimiz ile degil,gerçekleri ortaya koyarak degelerdirelim ancak o zaman mantikli bir sonuç elde ederiz,diye düsünüyorum.

Bu takimin basinda allah'dan Ziya hoca var tek güvendigim adam o ama korkarim bu gidisler oda resti çekecek kalacagiz gene bizden biri diye namelerle hocalik vasfi olmayan kisilerin eline.Her zaman söyledigim gibi bunlar kisisel düsüncelerim kimseyi baglamaz.

Basarilar

Sevgiler Saygilar

metehan
30.06.2004, 09:33
Arkadaslar, transferlerin gecikmesi konusunda tepkilisiniz. Size hak veriyorum. Ayni duygulariben de yasiyorum. Ben de hergün Internet sitelerine merakla bakiyorum, "Acaba bugün kimseyi alabildik mi?" diye. O nedenle hislerinizi anliyor ve hak veriyorum. Ama bazi arkadaslar olayi gereksiz bir umutsuzluga tasiyor. Ziya hocaya rest çektirip gönderen bile var. Bu kadar da degil.

Bu takima birkaç iyi adam daha alinsin diyoruz hepimiz. Büyük paralarla yildiz alinsin diyen yok. Sadece takim oyununa uygun ve hocanin faydali olacagini düsündügü birkaç iyi adam alinsin, hepsi bu. Sayinin fazla olmasini isteyenler de var ama genel kani bu. Sanirim bunu en az bizim kadar yöneticiler de düsünebiliyor ve istiyordur. Asil mesele herkesin istedigi seyin neden yapilamadigidir. Görünen o ki, bu isin içinde baska nedenler var. Diger Anadolu klupleri gibi bizim de en büyük gelir kaynagimiz naklen yayin gelirleri. Mevcut yönetim klubun gelirlerini artirma konusunda bazi çalismalar yapiyor ama bunlar henüz baslangiç asamasinda. Dolayisiyla su an en büyük kaynak havuz geliri. Federasyon seçimlerindeki belirsizlik ve naklen yayin ihalesinin gecikmesi sanirimtransfer konusundabizim yönetimi de etkiliyor. Yönetim önünü görmeye çalisiyor ve bu nedenle isi sürümcemede birakiyor olabilir, bu sahsi fikrim. Ama nedeni ne olursa olsun, TS klubunü yönetenler çözüm bulmakla yükümlüdür. Naklen yayin ihalaesi gecikebilir, baska sorunlar olabilir, vs. Ama TS'u yönetenler bu konuda bir çikis yolu bulmalidirlar. Yönetim, hoca ve taraftar oyuncu alinmali diyorsa bunlar alinmali ve bu is kapanmali. Alinamayacaksa da bu nedenleri ile taraftara açiklanmali ve bu is yine kapanmali. Kisacasi TS'un gündemi transfer dedikodulari ile mesgul edilmemeli. Bu konuda yönetimden daha dürüst ve açik bir politika bekliyorum.

Özkan Erdem
30.06.2004, 09:34
Bugünkü gazetelerden alintilarimi sizlerler paylasmak istedim..

Trabzonspor eski futbolcusu Erman Güraçar a talip oldu..

Trabzonspor Ayman Abdelaziz için Malatyaspor a 400 bin ? önerdi

Trabzonspor Aurelio 'ya 700 bin ? önerdi

Trabzonspor Fenerbahçeyle yollarini ayiran Yusuf a menejeri araciligiyla bir teklifde bulundu..

N0olucak bizim halimiz ya bugün Almanya ya gidiliyor ve sadece 2 transfer yapabildik, hadi 2. turu geçtik, 1. yi nasil geçecegiz, madem yönetim olarak tüm ümitlerinizi Sampiyonlar Ligi nden gelecek paraya bagladiniz, neden takviye yapmiyorsunuz anlamiyorum

Emorfo
30.06.2004, 09:47
Ise yaramayan adamlar alacaklarsa her zaman dedigim gibi almasinlar altyapidaki oyunculari oynatsinlar.

Is olsun diye transfer yapilmasin. Biraz paraya kiyip ya da zengin bir is adami Rivaldo'yu getirebilir. Bu kadar zor degl yillik 2, 3 milyon euro ya gelebilir. Sirf taraftara hava gelsin diye Shota transfer edilebilir. Shota'nin gelmesi demek Türkiye'deki bütün yabancilarin papucunun dama atilmasi demektir. Bu iki transfer 4 milyon euro ya patlar. Bu parayi da Trabzon'lu is adamlari ödemeliler.

Bu kadar zor mudur Rivaldo ve Shota transferleri. Bu gün MAY'daki para bende olacak hiç düsünmem ikisinide alirdim Trabzonspor'a hediye ederdim. Paralari mezara götüremeyeceklerine göre bu pintilik nedendir. 7 milyon Trabzonspor taraftarinin sampiyonluk sevincine degisilebilir mi. Bu insanlari mutlu etmek paradan puldan önemli degil mi?

augustus
30.06.2004, 09:52
alinacak futbolcuda gözetilmesi gereken en önemli özellik Trabzonspr a uyumu olmalidir.bence yildiz veya pahali bir transferden çok bize uyum saglayabilecek oyuncu almak gerekir.

örnegin bir zamanlar bizde oynayan danimarkali olsen danimarka milli takiminin kaptaniydi ve o takimla birlikte avrupa sampiyonu olmustu.ondan çok umutluyduk, defansi derleyip toparlayacagini düsünüyorduk.ama hiç de düsündügümüz gibi çikmadi.olsen bize çok agir geldi, istedigimiz basariyi yakalayamadi.bununda en büyük sebebi danimarka futboluyla bizim futbol anlayisimiz arasindaki farktir.avrupalilar kollektif futbol oynuyorlar. o dönemlerde bizde futbol tamamen yildizlarin sahsi becerisine bakiyordu.hatta dönemin danimarka milli takiminin teknik direktörünün olsen ile ilgili o benim sahadaki sag kolum gibisinden övgü dolu sözlerini hatirliyorum.

ben su an 27 yasindayim ve hayatimda ilk kezgeçen sene Trabzonspor unkollektif bir futbol anlayasini sahaya yansittigini gördüm ve hayatimda ilk kez defansimiz bana bu kadar çok güven verdi.bizim çok iyi transferler dedigimiz Volkan ve Tolgageçmis yillarda bizde olsaydi,siradan futbolcu deyip çokdan göndermenin yolunu ariyor olurduk.çünkü onlarda bu sistemin içerisinde basarili oldular.

"thjins çok agirmis" gibi sözlerden vazgeçip, hocamiza güvenelim.unutmayalim ki çok agir diye elestirdigimiz olsen danimarka takimi ile avrupa sampiyonu olmus vehocasinin takimdaki degismezleri arasindaydi.artik futbolcuya göre sistem devrimiz bitti, önceligimiz sisteme göre futbolcu.

metehan
30.06.2004, 09:52
Emorfo, haklisin da bizimkilerin cebinde akrep var galiba, ellerini sokamiyorlarsmileys/smiley1.gif

zisinoli
30.06.2004, 09:53
Merhabalar...

Maalesef yönetimin transferde biraz agir kaldi. Almanya kampi geldi, ortada birsey yok!!! Olacakmis, olsun da görelim artik. Çok güzel bir kadro yakaladik ve ortam. Arkadaslik üst düzeyde, yönetimi herkes destekliyor, dostlar çogalmis, taraftar formalarini çikarmis yillar sonra. Her sey hazir efsanenin dirilmesi için. Tek yapilmasi gereken 11 de oynayacak 3-4 futbolcuyu bu takima kazandirmak. AMA HALEN SES YOK. Canlari sagolsun. Iyi niyetleri yeter.

Isyana devam. Yanindayiz herzaman. SAYGILARIMLA.zisinoli

perfectstorm
30.06.2004, 10:35
batista lucescu'nun takimi shaktar ile ylligi 850 bin dolara anlasmis. ayman,boazzizi,tomas, adem koçak,musa büyük adlari dolasiyo. bana kalsa tomas ve aurellio'yu alabilsek tas gibi takim olurduk.gökdenizi versek bu futbolculari ve üste yüklü miktarda para alirdik.neyse ezikleri morartmakda iyi oldu ama bize pahaliya patladi.

Akin-61
30.06.2004, 10:40
arkadaslar erman güraçarin Trabzonmspordan gitmesinin tek nedene geçens enki yönetimdi yok sa ermen güraçar çok güzel çok kaliteli futbolcu onun kadar süratli bir futbolcu türkiye liglerinde azdir sahsen ben çok begeniyorum alinmasindada çok yanayim.

Punisher-61
30.06.2004, 12:34
erman Güracari ne yapacaksiniz???

yeterli Defans Futbolcularimiz var

emre57
30.06.2004, 12:52
Meraba arkadaslar maalesef yonetimimiz sinifi gecemedi. Acaba diyorum ziya hoca goreve gelmeseydi bugunku yonetim simdi yerinde durabilirmiydi? Milyonlarca Trabzonspor taraftari birkac beceriksizin yuzunden bu senede kahir cekecek gibi. Fazla gec olmadan protestolarimizi yonetime ulastiralim. Eger bu tarihi firsat kacarsa iki elim ahiret gununde Atay baskanin yakasinda olacak

dinceraydogan
30.06.2004, 12:56
Ben oyun kurabilecek oyuncudan ön liberodan bahsetmistim Hüseyin ve Ibrahim Ege iyi niyetli futbolcular olabilir ama Hüseyin çok agir Ibrahim Ege'nin teknik özellikleri çok zayif geçen sene nasil kahirlar çektigimizi herkes iyi biliyor.Bence bura için en ideal çözüm Aurello..Umarim fener onu birakir.Lee de kesin gelmeli

Kaya
30.06.2004, 13:00
Ise yaramayan adamlar alacaklarsa her zaman dedigim gibi almasinlar altyapidaki oyunculari oynatsinlar.

Is olsun diye transfer yapilmasin. Biraz paraya kiyip ya da zengin bir is adami Rivaldo'yu getirebilir. Bu kadar zor degl yillik 2, 3 milyon euro ya gelebilir. Sirf taraftara hava gelsin diye Shota transfer edilebilir. Shota'nin gelmesi demek Türkiye'deki bütün yabancilarin papucunun dama atilmasi demektir. Bu iki transfer 4 milyon euro ya patlar. Bu parayi da Trabzon'lu is adamlari ödemeliler.

Bu kadar zor mudur Rivaldo ve Shota transferleri. Bu gün MAY'daki para bende olacak hiç düsünmem ikisinide alirdim Trabzonspor'a hediye ederdim. Paralari mezara götüremeyeceklerine göre bu pintilik nedendir. 7 milyon Trabzonspor taraftarinin sampiyonluk sevincine degisilebilir mi. Bu insanlari mutlu etmek paradan puldan önemli degil mi?

Maalesef kimsenin eli cebine gitmiyor. Oysa bu 2 trasnferin gerçeklesmesi takima gerçekten çok degisik bir hava getirir. Taraftar maçlara yogun bir ilgi gösterir.

perfectstorm
30.06.2004, 13:05
ahhhhhhhh özkan sümer ahhhh...! 50-100 bin dolar için aurellio'nun fenere bedava gitmesine sebep oldu .simdide adami alabilmek için 700 bin dolar teklif ediyoruz.yazik elindeki degerlerin kiymetini bilmek gerek.

metehan
30.06.2004, 13:25
Baskan'in bugünkü basin toplantisinda transferle ilgili yaptigi açiklamalar asagida. Söylenenlerin bir an önce yapilmasi lazim. Artik su transfer isi kapanmali. Bir de Erman Güraçar ile ilgili sahsi fikrimi söylemek istiyorum. Erman Güraçar'in iyi futbolcu oldugunu kim neye dayanarak söylüyor, gerçeten merak ediyorum. Geçen sene TS'dan gönderilmesi hataydi, dogru, çünkü yerine daha iyisi alinmadi. Ama bu, Erman Güraçar'in iyi futbolcu oldugunu göstermez. Bence adi bile geçmemeli.

------------------------------------------------------------

Aktug, Teknik Direktör Ziya Dogan'in istegi dogrultusunda transfer çalismalarinin sürdügünü vurgulayarak, sunlari kaydetti:

''Hocanin önerdigi bir liste vardi. Biz de o listeye göre transfer çalismalarimizi sürdürüyoruz. Bu listede Batista vardi, ama bu transfer gerçeklesmedi. Lee için ise temaslar sürüyor. Ayrica bir-iki yerli futbolcuyla da görüsüyoruz. Takimimiza 1-2 futbolcu mutlaka katacagiz.''

Fenerbahçe'de oynayan Marco ile ilgili yönetimden bazi kisilerin bu takimla temasa geçtiklerini ifade eden Aktug, ''Fenerbahçe Kulübü yetkilileri, arkadaslarimiza, yabanci kontenjanini doldurduklari takdirde bu futbolcuyu bize verebileceklerini ifade ettiler'' diye konustu.

Her teknik direktörün takiminda alternatif oyuncularinin olmasini isteyecegi belirten Aktug, ama transferi teknik direktörün yapmadigini, yönetimlerin gerçeklestirdigini, teknik direktörün isimleri bildirdigini, yönetimlerin de o isimlerle temasa geçtigini kaydetti.

Özkan Erdem
30.06.2004, 14:08
erman güraçar in pancu ile yaptigi ver kaç i hatirlarmisiniz.. Bence gelmesin.. Bu sene transferlerden pek memnun degilim, keske daha iyi oyuncular alabilseydik, Lee gelirse fena olmaz ama 30 yasina gelmis bir oyuncu, zaten fizik olarak da pek kuvvetli degil, insallah Aurelio yu aliriz.. Yilin transferi o olur bence

metehan
30.06.2004, 14:16
Aurelio'nun bize faydali olacagi kesin. Ama FB'nin onu birakmasi büyük ihtimalle yabanci kaleci almasina bagli. Yabanci kaleci almaya kalkarlarsa kontenjani asiyorlar. Aksi halde Aurelio'yu göndermezler.

Bence FB'nin geçen sezon iki gizli kahramani vardi : Aurelio ve Tomas. Bunlar gösterissiz ama takima faydali oyuncular. Geçen sezon yasanan forma firlatma olayinda sonra FB, Tomas'i kadro disi birakti ve 2 maçta 5 puan kaybetti (Rize ve Samsun maçlari). Sonra tekrar kadroya aldilar. Tomas'i göndermeleri bana göre büyük hataydi. Neyse bizi ilgilendirmez.

Bizim taraftarlar arasinda, Aurelio'nungeri gelmesini istemeyenler de var. Para için bizi biraktigi, vs gibi nedenlerden dolayi. Ben gelmesini çok isterim ama su an bu transfer uzak görünüyor.

masteribo
30.06.2004, 14:19
arkadaslar ben sizi anliyorum ama ben inaniyorum ki bu takim bizi gene sevinderecek, bende sizlere katiliyorum transfer hakkinda bu takima gercekten trnasfer lazim ama bu demek degildir ki bizim takim kotu bu bu transferler bizi daha iyi yapar diye lazim yani takim kotu degil ve ben inaniyorum daha transferler yapacak yonetim

emre senin dedigin dogru degil daha simdiden yonetimi protesto edersek hic de dogru olmaz. sezonu bekleyin ama goreceksiniz biz cok iyi seyler yapacagiz

Özkan Erdem
30.06.2004, 14:26
Tomas konusunda da sana katiliyorum metehan ..

Bir ara transfer listemize girdiginde çok sevinmistim, ayrica Aurelio nun takimdan ayrilisinin sebebi acilen bir miktar paraya ihtiyaci oldugunu ona bu paranin $imdi verilmesini ve sonra maasindan düsülmesini istediginde özkan sümer tarafindan arsiz, paragöz gibi yorumlanmasiydi. Ayrica Milliyet gazetesinde bir röpörtaji yayinlanmisti, söyle diyordu, Trabzon vatanim gibiydi, hiçbir camia yerini alamaz ama haksizliga ugradim.

schumi
30.06.2004, 15:13
marco mu bizi satti yoksa ö.s mi marcoyu satti tartisilir ama haalen daha transferde bi gelisme olmamasi düsündürücü!!!

nerde transfere ayirdigimiz bütce?

l-m
30.06.2004, 15:29
2 saglam transferle hem taraftari ayaga kaldirabilecegimiz hem de s.ligi gibi bir pastadan kapabilecek olmamiza ragmen hala ses yok.Hayirlisi diyelim ama buna testi fazla dayanmaz,haberiniz olsun...

Punisher-61
30.06.2004, 16:15
<H1>Aktug: "Mutlaka transfer yapacagiz.."</H1>

Aktug, TSYD Trabzon Subesi'nde düzenledigi basin toplantisinda, 2004-2005 futbol sezonunun yaklastigini, kendilerini bu sezon zorlu maçlarin bekledigini ifade ederek, ''Sampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayacagiz. Amacimiz bu turnuvaya katilmak. Takimimiz bunu basarabilecek güçte'' dedi.

Fenerbahçe'de oynayan Marco ile ilgili yönetimden bazi kisilerin bu takimla temasa geçtiklerini ifade eden Aktug, ''Fenerbahçe Kulübü yetkilileri, arkadaslarimiza, yabanci kontenjanini doldurduklari takdirde bu futbolcuyu bize verebileceklerini ifade ettiler'' diye konustu.

#10 Fietra
30.06.2004, 16:17
Trabzonspor'un 2 tane transfer yapacagindan eminim.Ve ikiside kaliteli olacaktir bundan da eminim ama zamaninda mi yaparlar ondan emin degilim.

Lee'ye ise karsiyim

Marcoya da karsiyim

Aymana'a da karsiyim.

metehan
30.06.2004, 16:19
Osman, geriye kim kaldi?smileys/smiley1.gif

grandiose
30.06.2004, 16:37
Aurellio kesin olmali.. mutlaka alinmali.. bizdeyken yaptiklari ortada.. Aymana 400 bin dolarlik teklif yerine, Aurelioya çok daha cazip bir teklif yapilabilir... neden olmasin.. ve bence bu transfer, yapilamayanlarin yaninda yeterli olur yeni sezon için... saygilar...

Punisher-61
30.06.2004, 20:04
Aurellio kesin olmali.. mutlaka alinmali.. bizdeyken yaptiklari ortada.. Aymana 400 bin dolarlik teklif yerine, Aurelioya çok daha cazip bir teklif yapilabilir... neden olmasin.. ve bence bu transfer, yapilamayanlarin yaninda yeterli olur yeni sezon için... saygilar...

Aurelio gelmesin kendisi cok Nankör...Bizi gecen sene sadece 50.000 dolar icin satti hemde Fenere gitti....smileys/smiley7.gif

Harun-61
30.06.2004, 22:43
marco mu bizi satti yoksa ö.s mi marcoyu satti tartisilir ama haalen daha transferde bi gelisme olmamasi düsündürücü!!!

nerde transfere ayirdigimiz bütce?

Berk Akçay
30.06.2004, 23:36
lee nin gelmesi iyi oldu gerçektenn

serdarhoca
01.07.2004, 04:35
Arkadaslar dün baskanin agzindan duyduklarima göre transfer listemiz; Musa Büyük, Lee, Adem Koçak ve Fenr birakirsa( biraksa bile bize Gökdeniz olayindan sonra bize futbolcu vereceklerini sanmiyorum) Aureliosmileys/smiley5.gif. Baskanimiz 1-2 futbolcu alinacagini söyledigine göre yukarida saydiklarimdan Lee ve Musa alinacak. Aurelio'nun durumunu gözeterek Lee olayi yavastan aliniyor sanirim. Yani anlasilan baska bir transfer olmayacak. Ilk 11 dekilerin cezalanmamasi ve sakatlanmamasi için bu sene de bol bol dua edecegiz öyle görünüyor. Allah Ziya hoca ve bzilere bol bol sabir ihsan eylesin.smileys/smiley32.gif

My
01.07.2004, 05:01
batista lucescu'nun takimi shaktar ile ylligi 850 bin dolara anlasmis. ayman,boazzizi,tomas, adem koçak,musa büyük adlari dolasiyo. bana kalsa tomas ve aurellio'yu alabilsek tas gibi takim olurduk.gökdenizi versek bu futbolculari ve üste yüklü miktarda para alirdik.neyse ezikleri morartmakda iyi oldu ama bize pahaliya patladi.

Gökdeniz' in takima olan katkisi ortada. Ve herseyden önemlisi Gökdeniz bu takimin simgelerinden birisi. Para için onu fenere versek birincisi istanbul takimlarinin altyapisi gibi çalisan diger takimlardan ne farkin olurdu...! Hele hele fenere vermek, Allah yazdiysa bozsun. Ne moral kalirdi bizde nede takima, yönetime karsi olan güven. Sonuç olarak 20 tane tomas 10 tanede Aurellio yapar Gökdeniz. Bu ancak zavalli fenerlilerin aziz ve muhterem baskanlarindan yatmadan önce dinleyebilecegi vede rüyalarinda görebilecegi bir rüya.

Akin-61
01.07.2004, 09:28
Arkadaslar ben bir transfer yapilanana kadar bu basliga artik hiçbir yazi yamiyacagim sadece sunu diyecem TRANSFERDE REZEleT becerip yane 2 tane daha adam gibi futbolcu alamadik sanpiyoinlar ligindeki takimlara birde bakiyorumda çok zor abiya çok zor.. nasil yapacaz bilmem borç batagindaki cimbom un yaptigi transferle bak birdeya..

ozzyfast
01.07.2004, 10:25
Transferden önce bizim baskana bir haller oldu!! Sanki hedef saptirma gayreti içerisinde, dilinin bagi çözülmüs bir sekilde , abuk sabuk demeçler vermeye basladi ve en önemlisi o lafi dinlenen oturakli baskan gitti, artik laflari fazla kaale alinmayan ve herseye maydanoz biri geldi.

Her demecinde sanki baska takim yokmus gibi FB'ye laf atmayi aliskanlik haline getirmis, hatta Nobre'nin Alex'den daha iyi oldugu yönünde beyanlar vererek simdiden Alex'i motive etmeye soyunmus. (Artik Ziya hocada bu muhabbete katildi ve FB'den daha iyi takimiz gibi seyler söyledi) Yani su fener kompleksinden artik öggk geldi. Trabzonspor hergün feneri diline dolayacak kadar küçük, Fenerde bu kadar dikkate alinacak kadar büyük takim degildir.

Transfer konusu ise FACIA...O konuya hiç girmeyeyim çünkü terbiyem müsait degil. Yalniz su kadarini söyleyeyim; dis transfer çalismalarina!! 4 ay önce baslayan ve Avrupayi fellik fellik gezen bir takimin yiyecegi bir halt degil bugünkü durum. Adem Koçak ve Musa Büyük'ü gönlünde yatiran FUTBOLCU baskani da kiniyorum...Trabzonspor taraftari heyecanlidir, tezcanlidir ancak saf degildir...

Emorfo
01.07.2004, 10:42
Görünen o ki yönetim para bakimindan sikintida. Begenmedigimiz Sümer'in yönetiminde enazindan 4, 5 tane finansör is adami vardi. Atay Baskanimizin yönetiminde bildigim kadariyla büyük bir is adami yok. Camiadan para konusunda verilen sözler yerine getirilmedi. hatirlarsiniz MAY ne demisti transfe riçin 5 milyon dolar hediye edecem demisti. Sonra yasananlar malumunuz. Istanbul ve Ankara düzenlenen destek geceleri fiyasko ile sonuçlandi. Kimse elini tasin altina sokmuyor. Yönetim ise canla basla Trabzonspor'un kalici gelirlerini arttirma derdinde baska çarede yok. Bu bakimdan hergün transfer dedikodulari ile hüsrana ugrayacaksak, talip oldugumuz oyuncular baska takimlar tarafindan alinacaksa. Transfer yapmiyoruz desinler olsun bitsin. Bu taraftar olan bitenin farkinda para yok üstüne hala vergi bocu sorunu halolmus degil. Bu sikintilar içerisinde yine yönetime helal olsun takimin yildizlarini ne pahasina olursa olsun takimda tuttular. Bu da beni gelecek için çok ama çok umutlandiriyor.

Guests
01.07.2004, 10:53
artik alinacak kimse bize yarari olmayacak almanya kampina kadar olur bekliyorduk ama malesef olmadi hayirlisi olsun artik herkes bana kimi aldiniz diye takiliyor sadece susuyorum degmezler cünkü yeri gelince bende konusacam ama ilikle ama kötülükle trabzonumu kimseye sakiz yapmam

ARAGORN01
01.07.2004, 11:52
Transfer politikasi tam bir rezalet... Hiç bir hazirlik , hiçbir planlama yapilmamis oldugu maalesef anlasiliyor. Futbolcu begenmek için dolasilan ülke sayisi yaklasik 7-8 , alinan yabanci futbolcu sayisi 1.

Gerçekten de bastan bu sene transfer olmayacak denilseydi , ne taraftarlar bu kadar üzülürdü , ne de aleme bu kadar rezil olurduk.

Mevcut takim lig sampiyonlugunu sonuna kadar kovalayacak güçte ama sampiyonlar ligi hayal....Zaten yönetimde nasil olsa giremeyecegiz , neden para harcayalim düsüncesinde...

yazik çok yazik olacak..Sadece 1-2 futbolcu alinamadigi için çok sey kaybedecegiz.

Ziya DOGAN'DA sikayete baslamis....isimiz zor

metehan
01.07.2004, 11:54
Emorfo'nun yorumlarina genel olarak katiliyorum. Sartlar bence de zor. Ergun Gürsoy bile itiraf etmis. Eskiden transferde hatir, kisisel beceri ön plandaydi ama artik hersey paraya bakiyor demis. Yani artik transferde tek bir ortak dil var : PARA . Böyle olunca isler zor ama TS yönetiminin bunlari hesap etmesi lazim. Para yoksa bu pesinen söylenmeli ve is zamana birakilmamali. "Transferler kampa yetisecek" dendi olmadi. Sonra "Almanya kampina yetisecek" dendi, o da yok. O zaman yönetimin güvenilirligi ve itibari zedeleniyor. Transfer için para yoksa o zaman bu açik aik söylenmeli, bu taraftar bunu da anlayisla karsilayabilir. Ama sürekli ertleyerek, sürekli hedef degistirerek taraftari oyalama taktikleri kimseye yarar saglamaz.

Artik transfer konusunda yorum yapmak içimden gelmiyor. Bekleyip görecegiz ne olacagini.

Muhalif
01.07.2004, 12:04
basindan beri ts_fan ve striker nickli arkadaslarla ayni paralelde düsünüyorum.. bence lee dahil su anki listeden bu takima direkt katki saglayacak adam yok.. aurello hariç tabi.. ve artik almanya kampi da baslayinca çogu olumlu düsünmeye çalisan veya ortami sakinlestirmeye çalisan arkadaslarimizin da umudunun kalmadigini yavas yavas seslerini yükseltmeye basladigini görüyorum.. (örnek serdarhoca'm).. galiba bizdeki en büyük sorunlardan biri yönetimin büyük düsünmemesi.. zira büyük düsünen insan sampiyonlar liginin yüzde 100 ulasilmasi gereken hedef görür ve ona göre transfer yapar.. parayi da borç bulur gerekirse 5 milyon dolar.. 7.5 trilyon yapar bu rakam.. trabzonspor gibi bir kulüp bu kadar parayi borç bulamayacaksa zaten büyüklük iddiasi tasimayalim! 2-3 transfer yapilir bu rakama ki bu da bize yeter.. sampiyonlar ligine kalinca gelecek paradan bu borç ödenir.. büyük düsünmek risk almayi gerektirir.. kalamazsak da batmayiz herhalde 5 milyon dolar için.. gerçekten taraftarimiz çok bilinçli eski yönetimler olsa simdiye kadar istifa sesleri yükselirdi.. taraftar bu yönetimin yapmaya çalistigi olumlu isleri de gördügünden biraz daha prim taniyor.. ama göz göre göre de bir sezon gidecek gibi... aslinda yönetimden çok ziya hocaya güveniyoruz pek dillendirmesek de.. onun hedeflerine ulasan biri oldugunu biliyor ve sabrediyoruz.. ama görünen o ki bu kisitli kadroyla ziya hoca da yetmeyecek.. öyle ya fatih veya gökdeniz sakatlansa maazallah ziya hoca mi oynayacak yerlerine?

hasili kelam takimda direkt oynayacak 2 yabanci ve en az 1 de alternatif yerli alinmadiktan sonra vebali yönetime bulacagiz.. avniaker de yönetim istifa seslerini duymaktan nefret ediyorum ama bu gidisle sl den elenir ve ligde de bir kaç maç kaybedersek o da olacak gibi..

selamlar..

Muhalif
01.07.2004, 12:35
ya bir de dikkat ettim 32 sayfa transfer yazmisiz yaptigimiz transfer 2smileys/smiley5.gifsene sonunda 5-6 transfer deniyordu bir de.. neyse yine ayni yere gelecegiz..

Tevez Apo
01.07.2004, 13:03
Umutsuzluga kapilmak üzere oldugumu bilmelisiniz. Bu kadronun Super Ligde basarili olacagi kesin. Lakin Sampiyonlar ligi ayni seyi söylemem mümkün degil...Eger bu kadro ile sampiyonlar ligine katilirsak medya tarafindan çok abartilip daha büyük hedeflere bakmamiz saglanacak.Ve basarisiz oldugumuzda ise her defada yüzümüze vurulacak.Bunun olmamasi için yönetimin de elinden gelini yaptigini biliyorum. Fakat bu konuda yapilanlar EFSANE için hiç mi hiç yeterli degil...Ancak transfer diye siradan futbolcular alinmamali ...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley18.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley18.gif

Bu sevda nezamanakadar mi sürer?

ÖLENE KADAR...

emre57
01.07.2004, 13:13
Begenmedigimiz oskan sumerin kurdugu kadro ile bu takim biyerlere geldi. Atay baskan yattaranin yanina bile yanasamazdi. Eskiden gelecek vaad eden oyunculari alirdik bu sene yildiz oyuncuyu birak genc bir oyuncu dahi alamadik. Atay baskanin en buyuk guvencesi galiba takima geri donen mustafasmileys/smiley19.gif. Cok deyil 2 bilmedin 3 yerinde transfer ile bu takim acik ara sampiyon olur. Transfer yapmak icin de para harcamak gerekir. Ama sayin Baskanimizinda benim gibi cebi delik galibasmileys/smiley36.gif

murat
01.07.2004, 14:46
Tolga ve Volkani alan Atay Aktug yonetimidirki takimin basarisini getiren en etken seylerden biriydi bu transferler, tabi bu takima en azindan 2-3 genc yetenek almak lazim, Lee ye gelince gereksiz bir transfer!!!

Ahmet Erkan Sezgün
01.07.2004, 14:51
Selamlar,

Bakiyorum hersey güzel olacak diyen arkadaslar yavas yavas tepkili olmaya baslamislar.Iyi niyet,güzel temenniler elbette desteklenen ve savunulan kavramlar ama gerçeklerden sapmadan bu duygular ile yasamak gerekiyor diye düsünüyorum.Ben,BesinciMevsim nickli arkadas ve birkaç dostumuz daha vaktiyle gördük bunlari ve dile getirdik.Bazi arkadaslar daha erken bu kadar çabuk elestirmeyelim,yapilacak edilecek gibi savlarla bizleri inceden incede elestirdi.Bizlerde herseyin çok güzel olmasini isterdik,bizlerde en az diger dostlar kadar Trabzonspur'luyuz.Fakat biz gördüklerimizi aktarmayi yegledik,duygularimizi bir kenara biraktik ve salt gerçeklerle olaylari degerlendirdik.

Transfer para isi hiç süphesiz,fakat yönetimis basina gelirken Trabzonspor'un durumunu biliyordu ve bunlari kabul ederek is basina geldiler.Kimseaday olmalari için onlari zorlamadi.Simdi ortaya para yok deyip çikmak mantikli degil.Yönetimler is basina sorun çözmek için gelmeli,yoksa sorunlari dillendirmek için degil degil.Benim artik yönetime olan inancim azalmaya basladi ve bayagi bayagi azaldi desem daha dogru olur.

Bir yazimda hocamzida yakinda resti çekerse kimse sasirmasin demisdim,bir dostumuz o kadarda degil diye inceden bir elestiride bulunmus bana,fakat bugün okuyoruz ki yavas yavas is o yerle gidiyor.Ben o lafi öylesine söylemedim,görünenleri degerlendirdim ve o sonuca vardim.Neden öyle yazdim,çünkü Ziya hoca çok akilli bir insan o gayet iyi biliyor Taraftarin beklentilerini ve elindeki malzemeyide gayet iyi biliyor.Bu malzeme ile nerelere gelebilecegini iyi degerlendiriyor.Bizim ülkemizde yönetimler basarisizligi kendileri sahiplenmiyor asla,basarisiz olarak hocayi gösteriyor hep.Basarili olunca yönetimin payi var basarisiz olunca hocada sorun varmis imaji yaratiliyor.Ziya hocada bunlarikuskusuz benden daha iyi degerlendirecek bir insan oldugu için ihalenin kendisine çikmasina izin vermeyecek,bir basarisizlik halinde ve is oraya gelmeden olayi çözecektir.

Dikkat ederseniz transfer olayina hiç deginmedim çünkü geregi yok bu satten sonra,öyle oyunculardan medet umuluyor ki sasmamak elde degil.Beni baska takimlarin yaptigi transfer hiç etkilemiyor,beni benim takimimin yaptigi transferler ilgilendiriyor.Bu kadar zormu 3-4 tane direk oynayacak ( alternatif degil )adam gibi oyuncu almak ?

Basarilar

Sevgiler Saygilar

l-m
01.07.2004, 15:13
Yönetim transfer konusunda sinifta kaldi...Maalesef maddi anlamda büyük sikintimiz var ve büyükler(!) takimakatki saglamak yerine baska yerlerde mutluluk ariyorlar.S.Ligi ve Süper Lig'de zorlanacagimiz kesin,insallah hüsran yasamayiz.

FANATIK61
01.07.2004, 15:53
Aynen katiliyorum, Sebatspor bile bizeden daha iyi transfer yapti. Gelecek sezon defansta biri ceza görse veya sakatlanirsa kim oynayacak Hasan Ücüncü ve Mustafa Yalcinkaya mi??? Buna ben tek gülerim.

Harun-61
01.07.2004, 16:07
Yönetim transfer konusunda sinifta kaldi...Maalesef maddi anlamda büyük sikintimiz var ve büyükler(!) takimakatki saglamak yerine baska yerlerde mutluluk ariyorlar.S.Ligi ve Süper Lig'de zorlanacagimiz kesin,insallah hüsran yasamayiz.

Bordomavi08
01.07.2004, 16:44
Yönetime hemen bu kadar yüklenmemeliyiz. Trabzonspor yönetiminin TRANSFER POLITIKASI BASARILIDIR. Bugün milyon dolarlar teklif edilen Gökdeniz-Fatih Tekke-Tolga gibi oyunculari takimda tutmakla yönetim çok önemli bir is yapmistir. Unutmayalim ki bu oyuncularin transfer meselesini ONUR MESELESI olarak görmüstük.

Yönetim bu üç oyuncuyu yüksek fiyatlara satip 10 tane adam alirdi ama takim karman çorman olurdu.

Mevcut kadromuz Türkiye liginin en oturmus ve en güçlü kadrolarindan biridir. Bu kadronun tek rakibi FB'dir. FB ile Trabzonspor gelecek senede basa bas mücadele verir. Futbolculari her gün birbirlerine suçlayan ve 10 yil öncenin yildizlarini toplayan GS'den de,önüne geleni alan 10 tane sag kanat oyuncusuyla BJK'de seneye nal toplar.

Trabzonspor dis transferde geç kalmistir. Ancak hiçbir zaman basarisiz degildir. Kisa sürede yapilacak 3 transfer TRABZONSPOR'UN ligi sallamasina yetecektir.

Harun-61
01.07.2004, 16:54
adem i istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

serdarhoca
01.07.2004, 17:38
Benim zoruma giden su; Yeni yönetim göreve geldiginden beri çalismalarina devam eden transfer komitesi üyeleri o kadar ülke gezdiler. Üstüne Ziya Hoca'Da ayni futbolculari izledi. Utanmadan bazi yöneticiler en son izleyip karar vermeye çalistilar( sanki digerlerinden daha iyi bir futbol bilgisine sahiplermis gibismileys/smiley7.gif). Bu kadar izleme sadece Thijs içinmiydi Allah askina. Çok zoruma gidiyor çoook. Kandirildim duygusu var içimde.

murat
01.07.2004, 18:02
sabirli olun, bomba gibi takimimiz var, Thijs ve celaleddin buyuk kazanc takima. Yattara kendini katliyarak gelecek ayrica paflardanda umitliyim. bence bosverin transferi 2 tane daha paftan genc alalim yeter.

serdarhoca
01.07.2004, 18:06
Tabi tabi , birak bu iyimserlik ayaklarini. Benden daha iyimser yoktur belki de ama ben bile yeter artik diyorum. "Transfer komitemiz futbolcu izliyor" diyerek herkesi bir beklenti içine soktular. Simdi ise sadece Thijs. Umarim Thijs iyi çikar ama, bize de yazik degil mi? Yeni sezonda yeni yüzler görmek ister taraftar, yeni umutlar ister. Hala umutluyum ama umutlarim çok dejenere oldu belirtmek isterim.

metehan
01.07.2004, 18:13
Sevgili Streiker, bahsettigin elestiriyi yapan bendim. Aslinda elestiri de degildi. Isi bu kadar karamsarlik boyutuna çekilmesine karsiydim ve hala karsiyim. Bugüne kadar Ziya hoca, yönetimin transfer çalismalari hakkinda hep olumlu seyler söylemisti. Ilk kez dün biraz sitem etti. Ziya hocanin akilli biri oldugunu hepimiz biliyoruz, onun için onu çok seviyoruz zaten. Konya'danbenzer nedenlerle ayrildigini da biliyoruz.

Sonuçta rest çekecek birsey yok.Geçen yil için yapilabilecegin en iyisini yapacagiz ama seneye tek hedef sampiyonluk demisti. Çok iyi transferler yapilacaginin garantisini mi almisti? Sonuçta bu bir bütün , olaya yönetim, hoca, taraftar olarak ayri ayri bakmak büyük hata olur. Ziya hoca TS'da büyük isler yapabilecegini düsünüyor ve hakli olarak sistemine uygun oyuncular almak istiyor. Bunu taraftar da istiyor.Eminimki yönetim de istiyor ama frenleyen birseyler var.Ne oldugunu ve niye oldugunu yönetim açiklayacak, ben degil. Herkes TS'un iyiligini istiyor, yakalanan bu firsat kaçmasin istiyor. Ama bazi seyler sadece istemekle olmuyor. Belli ki yönetim transfer konusunda olumsuz not aldi. Hal böyle oldu diye, o rest çeker, bu birakir giderse bu isler yürümez. O zaman oturup çikar bir yol bulunur.

Benim asil korktugum ve karsi çiktigim sey, bu konunun yönetim ile hoca arasinda bir sürtüsme haline getirilmesidir. Basin bundan sonra bu konuda çaba gösterecektir. Buna bizler alet olmayalim bari.

grandiose
01.07.2004, 18:35
bu raddeden sonra bu isin günahi da sevabi da yönetime aittir... yeni transfer yapilsa da yapilmasa da... yapilacak transferin takima uyum saglayabilip saglayamamasi da... tüm vebal artik yönetimindir... bekleyip görecegiz.. umarim bizler yaniliriz....

Laz_61
01.07.2004, 18:46
feneri bi yabanci oyuncu aldi...buna göre bi yabanci yolayacaklar buda aurelio...insallah olur

kuzey_lee
01.07.2004, 19:42
bi tane daha almasi lazim bildigim kadariyla

schumi
01.07.2004, 19:51
ewet bir tane daha almasi lazim.. oda eger alirsa kaleci olur ozaman postalarlar makorelliyi!!!!!!!

Can-i-bus
01.07.2004, 20:07
aurelioyu yolarsalar en büyük hatayi yapmis olurlar, bir tane yabanci alirlarsa mecbur yolayacaklar. Ona göre insallah bir kalcei alirlar, aurelio bize cok lazim, bize gelebilir.

Muhalif
01.07.2004, 20:38
fenerin yabanci transferini bekliyoruz Allah yahu! tamam aurelloyu ben de çok istiyorum ama ziya hoca o ülke senin bu ülke benim haybeye mi gezdi? üstelik kendisi söylüyor her mevkiye alternatif 3-4 oyuncu belirledim diye.. ya hiç birini alamadi mi bu yönetim? simdi bekliyoruz fener transfer yapacak biz de aurelloyu alacagiz.. birseyler yanlis gidiyor arkadaslar.. ya hoca o kadar futbolcu izlemedi -yani her mevkiye 3-4 alternatif- ki bence epey ülke gezi izlemistir, ya da yönetim ziya hocanin izledigi 4.siradaki adami bile almaktan aciz! gökdeniz ve fatihin takimda tutulmasini yazmayin bir de savunma olarak.. elbette kalacaklardi.. zira trabzonspor büyük kulüptür ve büyük kulüpler istemedikten sonra oyuncularini kimse alamaz! ama büyük kulüp olmanin bir yönü daha var.. o da hocanin istedigi oyunculari almak.. zamani geçmeden tabi.. üstelik hoca da digerleri gibi 3-4 milyon dolarlik oyuncular istemezken.. para yok v.s diyenler orada durmasin.. yoksa bulacaksin.. daha önce yazdigim gibi borç bulacaksin gerekirse.. trabzonda olanlar bilir belki ama ben bu kulube baskan olmadan önce Atay baskani tanimiyordum.. oysa simdi tüm türkiye taniyor.. bunun da bir bedeli olacaktir muhakkak.. tamam bassin parayi demiyorum ama en azindan borç bulsunlar yahu! o kadar da mi çevreleri yok!

serdar hocayi bile delirttiler yahusmileys/smiley2.gif

neyse artik lütfen sabredelim v.s yazmayalim.. zira en azindan sl için alinacak oyuncularin uyum süresi geçmistir bence ki bunu ziya hoca da söylüyor.. lige yetistirseler bir kaç transfer ona da raziyiz ya..

selamlar

Harun-61
01.07.2004, 22:17
fb sagbek icin adam ariyor, bu yabanci olabilir...

Özkan Erdem
01.07.2004, 22:34
Bence FB Aurelio yu birakacak kadar aptal degil. Ama bir ümit var, fenerbahçe yillardir ''vitrin takim'' mentalitesini tasiyor. Taraftar her sezon yeni yildizlar istiyor, takim oyuncularini önemsemiyor. Bir sezon içersinde ürün satisi, maç bileti ve kombineleri göz önüne alarak 20-30 milyon $ dan bahseden bir kulüp umarim hepimizin bekledigi hatayi yapar. Marco dönerse gerçekten çok sevinecegim, belki gidisi konusunda hakliydi ama yinede ona kirginim.. Herseye ragmen futboluna sözüm yok, ortasahamizin ilaci o

murat
02.07.2004, 00:16
yav birakin feneri falan adami delirtmeyin!!

murat
02.07.2004, 00:16
------------------

unyelimetin
02.07.2004, 01:09
Geçen yil olaganüstü bir performans gösteren takimimiz yakaladigi lig ikinciliginin ardindan hepimizde bu sezon için yeni umutlar yesermesine sebep olmustu.Olmustu diyorum çünkü sampiyonluk için takima hep söyledigimiz ve Ziya Hocanin da söyledigi gibi iyi iki-üç oyuncu katamadik.Halbuki üç sülüklerin onca sasali transferlerine ragmen su takima direkt katki yapabilecek üç oyuncu ile onlari alt ederdik.Bunu daha önceleri de söyledik.

Ancak yönetim kurulumuz,hocamiz,futboldan anlayan bilmem kimler tarafindan ayladir yurt disinda oyuncu takip ediliyor.Bir oyuncu alabiliyoruz,gönderilecekleri açiklanan yabanci oyuncular hazirlik kampina katiliyorlar.Daha sonra yurt içinden yabanci oyuncu transferine bakiliyor.Bonservis sorunu bulunmayan bir Batista -ki bence isimize yarayacak bir oyuncu idi- önce yüksek fiyat istedi diye vazgeçiliyor.Ukrayna takimi ile pazarliga oturan Batista'ya pesinden haber saliniyor.

-Tamam gel,istedigin parayi vermeye haziriz.

Batista Trabzonspor'u tercih etmek istedigni,Ukrayna takimi ile anlasamazsa döneceginin söylüyor.Bizde dua edisyoruz.Ama Batista daha fazla para veren Ukrayna takimina imza atiyor.

Laz Ziya küplere biniyor.Birinci etap çalismalarina katilamayan ortada olmayan oyuncular ikinci etap olan Almanya kampi baslamasina ragmen yine yok!Lig tv muhabirine bu konuda ropörtaj veren Laz Ziya'nin mimiklerinden,ses tonundan ve konusmasindaki vurgu-tonlamalarindan bu konuda ne kadar sikintili oldugu çok açik hissediliyor,görülüyor.Bu zamana kadar transfer konularinda medyada yazilip çizilenlerin o kadar dogru olmayacagi,mutlaka yönetimin gerekeni yapacagini düsünen,umut eden bendeniz baskanin bugün yaptigi "gönlümde yatan iki aslan Adem KOÇAK ve Musa BÜYÜK" diyor.Bu konuda bugün telefonda konustugum trabzonsporlist.org'den deni00'nin tepkisini yaziyorum;

"Onlar kim abi!?"

Bu arada Marco Aurelio için ezikbahçe yönetimi ile iletisime geçildigi ve bu takimin yabanci kontenjaninda bir fazlalik olmasi durumunda bize verebileceklerini söylediklerini açikliyor sevgili baskanimiz.Ve ekliyor "fenerin bu oyuncuyu bize verecegini sanmiyorum."

Vermez tabi adamlar enayimi hem iyi oyncusunu verecek,hem de rakibine.Ayrica bedava Batista'yi alamayan yönetim mi Marco'yu takimindan bonservis parasini ödeyerek alacak!?Açikca bizim bu oyuncuyu almaya gücümüzü yetmez dese de baskan taraftari aptal yerine koymasa!ÖS yönetimi 150 bin dolara sadece Aurelio'yu degil sampiyonlugu da kaçirmisti.Simdiki yönetimde halen Aurelio'nun boslugunu doldurmaya çalisiyor.Batista olmadi,Aurelio zaten olamaz,rota Malatyaspor'lu Ayman'a çevrildi.

Geçen sezon sonu Lens kulübüne 1.5 milyon dolara sözü verilen Aymen'a biz o zaman 800 bin dolar önerdik.Futbolcu bizimle oynanan maçta sakatlanmis ve istenilen kulüpler tarafindan vazgeçilmisti.Çuvallayan yönetimimiz simdi arastirmis sakatligi geçmis ve iyi durumdaymis.Önümüzdeki günlerde yönetim bu futbolcu için Malatyaspor'a 400 bin dolar önerecekmis.

Bakiyorumtaraftarlar Batista da kim,Ayman da kim falan diyorlar.Ikisi de iyi oyuncular ama alabilseydik.

Döndük dolastik Lee'ye kaldik.O da kulübünün yapacagi yönetim kurulu toplantisindan izin çikarsa alinacak.Alinirsa da baslayacak olan Asya Kupasi için Milli Takimina gidecek.S.ligi maçlarinda yok.Ziya Hoca da zaten bu saatten sonra alinacak oyuncularin S.Ligi maçlarina yetismelerinin zor olacagini söyledi.

Tolga'ya Ukrayna takimindan müthis bir teklif geldi ve futbolcumuzun kafasi akristi.Gitmek istedi yönetim olmaz dedi.Daha sonra bu takim bonservis bedelini 6 milyon dolara çikardi.Keza Tolga'ya önerdigi paraya da zam yapti.Bu sefer yönetim gitmek isteyen Tolga'ya S.Ligine kalamazask gidersin dedi.Gel de Tolga'dan performans bekle simdi.Bu nasil bir anlayis?Ya satarsin ya da kesin olarak yok dersin.Üç sülükler yetmiyormus gibi bir de bu Ukrayna takimi çikti basimiza!

Duydunuzmu M.Yilmaz'a Lens kulübü menajeri araciligi ile teklifte bulunmus.Futbocumuzda olmaz demis.Bir daha M.Yilmaz'a kazma demeyin.http://www.trabz&#111;nsporlist.org/listforum/emotic&#111;ns/smiley.gif

Kisacasi ben transferden ümidi kestim.Fatih-Gökdeniz ikilisinden insan üstü güç beklemeye devam edecegim.Hoca da söyle diyecek herhalde "kiçinizi biraz daha fazla yirtin."

Özkan Erdem
02.07.2004, 01:48
Mehmet Yilmaz a 5.5 milyon ? bonservis teklif etmis Lens. Eger rakam gerçekse bizim yönetimde hakkaten akil yok, sat gitsin..

dinceraydogan
02.07.2004, 09:05
Yönetin transfer konusunda sinifta kaldigini kabul etmeli. Takimimiz 20 gün sonra sampiyonlar ligi eleme maçlarina basliyor. Ortada dolasan isimlerle kesin bir anlasma yapilamadi gitti. Lee geliyor dendi ilk önce yönetimiyle orun çikti dedndi sonra takima geç katilacagi söylendi ortada kesin bir donne yok. Musa büyük konusunu anlayan varsa bi anlatsin. Boliç Istanbulsporun oyuncu degilmiydi. Nasil gitti demekki alinmak istenince aliniyormus. Simdi yönetimim tek düsüncesi eger fener ve BJK oyuncu birakirsa onlari alma düsüncesindeymis. Yani onlarin insiyatifinde. Bu hallere düsmemeli TS. Bat,sta konusunda yasananlar beni umutsuzluga itiyor. Umarim hayirlisi olur....

kurt61
02.07.2004, 10:01
Trabzonspor'un internet sitesinde yer alan ankete katilanlarin yüzde 66'si, takimda orta alana oyuncu alinmasini istedi.

Bordo-mavili ekibin ''www.trabzonspor.org.tr'' adli internet sitesinde yapilan ankette sorulan ''Sizce Trabzonspor bu yil hangi mevkiye oyuncu almali?'' sorusuna, 14 bin 1 kisi yanit verdi.

Ankete katilanlarin yüzde 3'ü transfere gerek olmadigini belirtirken, yüzde 3'ü kaleci, yüzde 10'u savunma, yüzde 18'i forvet ve yüzde 66'si da orta alan oyuncusu alinmasi gerektigi yönünde oy kullandi.

Özkan Erdem
02.07.2004, 11:20
Tomas haber yollamis, beni alin diye..

metehan
02.07.2004, 11:57
Diz çöküp yalvarmadan olmazsmileys/smiley17.gif

l-m
02.07.2004, 12:00
Transfer olayi bitmistir.Gerede kampi bitmis Almanya kampi baslamis bundan sonra gelecek adam bizden sadece para götürür o kadar.

Yönetime diyebilecegim tek sey:

Geçti borun pazari sür essegi nigdeye.

emre57
02.07.2004, 14:08
Ah be Atay baskan madem paraniz yoktu niye oturdunuz o koltuklara... Gercekten bu taraftar size buyuk umutlar baglamisti, yerinde transferler ile sampiyonlugun en buyuk adayi biz olacaktik..yanlis hatirlamiyorsam baskan bir konusmasinda 5 yil sampiyonluga amborgo koyacagiz demisti....bu laflar tabiki taraftari buyuk bir beklenti icinine soktu..yonetimin transferdeki tutarsizligina bir bildikleri vardir deyip sabirla bekledik..artik anliyoruz ki yonetimin tranferdeki taktigi su imis.. bundan onceki yonetimler transferde deneme yanilma metodunu uyguluyorlardi.Bu yonetim ise bu metodu soyle uyguluyor d-e-n-e-m-e ve y-a-n-i-l-m-a.. dunya futbol tarihine yeni bir metod soktuklari icin bu yonetimin karsisinda saygi ile egiliyorum.....

Harun-61
02.07.2004, 14:48
saat 13:43 Pc yi acdim hemen bakaiym, transfer varmi ama yine ......smileys/smiley19.gif

metehan
02.07.2004, 14:52
Ya arkadaslar tamam yönetim transfer konusunda basarisiz ama su laf beni hasta ediyor : "Madem paraniz yoktu niye oturdunuz o koltuklara" . Bu ne demek? Yani Atay Aktug veya baskasi gelip cebinden milyon dolarlar mi verecekti? Transfer yapmak yönetimin sorumlulugunda, kaynak bulmak onlarin problemi ama bu is cepteki parayla olmaz, bunu unutun. TS kurumsallasmali diyoruz, siz yöneticinin cebindeki paradan bahsediyorsunuz. Verir cebinden 5 milyon dolar, 2 sene sonra gidince, "Parami isterim" diye tutturur. alamayinca haciz koydurur. Sonra dön basa, öyle mi olsun?

"Projeniz yoktu, niye oturdunuz o koltuklara" dersen tamam belki ama digeri olmaz.

schumi
02.07.2004, 14:53
baskan, siyaseti unutamamis demekki Trabzonspor baskani olarakta siyasete devam ediyor!!! "10 milyon dolar ayirdik... 15 hazirana yetisiyor... gerede kampi sürerken takviyeler yapilacak.... almanya kampi baslamadan transfer bitecek... simdide kesin2 oyuncu alicaz... "

dikkat ediyorum da hepsi waat ve sonuncusu hariç hepsi bos çikti ne yazikki!!! bari sonuncusu olsun baskan!!

Özkan Erdem
02.07.2004, 15:07
Yönetimimizin hesaplari biraz daha bekleyelim fiyatlar iyice düssün kazik yemeyelim.. Sampiyonluga oynayan, Sampiyonlar Ligi nde basari hedefleyen bir kulüp için bu politika sizce de zayif degil mi ya..

emre57
02.07.2004, 15:11
Metehan paraniz yoktu derken 10 milyon dolarlardan bahsetmiyoruz. Yonetimlerin isi eger paralari yoksa takima kaynak saglamak en azindan borc almak ve bu isi bir sekilde halletmektir. Futbol artik bir spor olmaktan cikip cok buyuk endustri haline geldi. Yahudiye sormuslar 10 milyon dolarin olsa nerede kullanirsin diye.. yahudi cevab vermis 8 milyonunu reklama harcarim demis.. simdi sorarim sana metehan sampiyonlar liginden daha buyuk bir reklami nerede ve nasil bulacagiz.ilk defa ayagimiza bukadar buyuk bir firsat gelmisken yonetimin parasizkliktan transfer yapamamasi benim oldugu gibi herkezin canini sikiyor insan ister istemez sorguluyor.. eger bir baskan cebinden bu takima bir futbolcu dahi alamiyorsa hic kusura bakmayin Trabzonsporumuzun bu endustriden alacagi pek fazla birsey yoktur..eger bizde diger anadolu takimlari gibi hedef kucultup siradan bir takim olacaksak tabiki Trabzonu belediye baskani bile yonetir nasil olsa alt yapi saglam senede iki oyuncu satariz carki dondururuz... ama biz buyuk bir takimiz ve hedeflerimiz var bu hedeflere ulasmak icin buyuk dusunen insanlara ihtiyacimiz var..Atay baskan bana gore buyuk dusunen bir insan ama dusunduklerini hayata gecirmekte biraz yavas davraniyor

Bordomavi08
02.07.2004, 17:41
Bazi arkadaslar para konusunda yönetime salliyorlar. Daha dün futbolculara 1.5 Trilyon ödeme yapilmis. Kadrosundaki futbolculara zamaninda ödeme yapmak önemli bir kriter degil mi sizce? BJK ve GS gibi hala daha elindeki futbolcularina 2003 yilinin paralarini ödememek buna ragmen suursuzca para saçmak mi çok iyi merak ediyorum.

Ayrica yönetimin kisa sürede yillardir birikmis vergi borçlarini ödemek zorunda oldugunu unutmayalim. Trabzonspor'un kupa sahibi takim olarak çiktigi GS maçinda tribünler tiklim tiklim iken hasilatin sadece 150 milyar oldugunu da unutmayalim!

Gelecek sene ligde FB ve TRABZONSPORUMUZ çekisir. En mantikli hareket eden iki takim FB ve TRABZONSPOR.

metehan
02.07.2004, 17:46
Emre ben de ayni seyi diyorum iste. Baskanlar cebinden para vermesin, kaynak olustursun, proje olustursun.

SL, önemli bir reklam ama ön elemeye güvenerek büyük borca girmek dogru degil. Çok güçlü takimlar var. Simdi diyelim ki Real Madrid veya M. United ile eslestin. Bu takimlari elemek için ne kadar para harcayacaksin, kimleri alacaksin?Biraz gerçekçi olmak lazim. FB, transfere baslamak için neden Porto-Monaco finalinin sonucunu bekledi? Bunlar hesap kitap isi.

Atay Aktug büyük düsünüyor ama yavas hareket ediyor demissin. Bu gayet dogal. Büyük isler bir anda olmaz. Baskanlik görevini devralirken birsey söylemisti Atay Aktug, ben onu hiç unutmadim. Demisti ki, "Tek hedefimiz, TS'u layik oldugu yerlere getirmek, eski basarili günlerine döndürmektir. Bundan elde edecegimiz tek çikar da övünç olacaktir." Bu kadar basit. Atay Aktug veya baska biri gelip TS'daki yildiz oyunculari satip kasayi milyon dolarla doldurabilir. Transfere de para harcamaz ve bununla övünebilir. Peki biz bunu mu istiyoruz? Ya da Atay Aktug bunun için mi bu ise girdi? O da TS'un basarisini istiyor ama bu isler o kadar kolay degil. Ne kadar basarili olacagini görecegiz. Atay Aktug da hedeflerimiz oldugunu biliyor ve bunun için çalisiyor. Ama hep dedigim gibi bu vizyon isi. Atay baskanin vizyonu bu basariya yetecek mi hep birlikte görecegiz. Su transfer döneminin olumsuz puan oldugunu üzülerek belirtmemiz lazim.

SOn olarak sunu belirteyim. Ben lig sampiyonluguna daha çok önem veriyorum, o nedenle SL için geç kalinmis olsa bile bundan sonra yapilacak transferler lig için önemli ve geç degil. Önümüzdeki yil benim için asil hedef lig, SL'de de ne yaparsak kardir.

Muhalif
02.07.2004, 18:03
trabzonspor a yakismiyor bu durum.. büyüklügümüzden kusku edenlere malzeme veriyoruz! yok musa yok adem transfer sezonu bitti.. simdi de lee.. lee yi aliriz belki ama ben tatmin olmayacagim.. eh idare eder der geçerim en fazla.. ama ziya hocaya üzülürüm dogrusu.. adam bu çikisi eziklerden birinde yapsaydi milyon dolarlari sererlerdi önüne seç begen alalim diye.. biz ise transferde geç kaldigimizdan uyum dönemi kisa olsun diye 2 yil evvel yolladigimiz lee den dem vuruyoruz.. bu arada mehmet yilmaz a o kadar bonservis bedeli hayatta vermezler.. verirlerse bir dakikada düsünmeden satilabilir.. bursadan okan i alirsiniz o paranin 5 de birine kalanla da 2 yabanci ve 1 yerli alirsiniz tamam.. dedigim gibi sanmiyorum böyle bir teklif oldugunu..

kuzey_lee
02.07.2004, 18:30
daha önce bahsetmistim..kartagumrukte oynayan kuzenim vardi..bizimkilerin de transfer listesinde idi..

dün bjk ile idmanlara çikti..del bosque begendi..kadro z&lt;engin oldugu için kulupler arasinda on protokol yapildi..çocuk ocakta besiktasta..

elimizden yine birini kaçirdik..çok çalistim trabzonspora transfer olmasi için ama olmadi ne yapalim

schumi
02.07.2004, 19:00
bu iste bizim üstümüze yoktur fatih, yönetimler degisir ama biz hep bu alanda birinciyiz!!!!

Berk Akçay
02.07.2004, 19:30
olmadi napalim fatih ne gibi seyler yaptin TS ye gelsin diye ?

Harun-61
02.07.2004, 22:20
bu iste bizim üstümüze yoktur fatih, yönetimler degisir ama biz hep bu alanda birinciyiz!!!!

grandiose
03.07.2004, 05:37
Lee yong da gelmiyor.. hocasi izin vermemis... smileys/smiley7.gif

Laz_61
03.07.2004, 11:04
´Musa ile 3 yillik sözlesme imzalanmis...ama halen defansa adam bakilmiyor alternatifsin defans Trabzonspora ne kadar katki saglar kim bilir...

Özkan Erdem
03.07.2004, 11:12
Altan la anlasnislar, Tomas i da alip bitirsinler iste

Harun-61
03.07.2004, 11:26
Konyaspor aciklama yapmis, kolaylik sagliyacagiz altana ama bonservis vermeleri lazim diye...

kelkitli29
03.07.2004, 12:09
altani alacagiz bence. süper olur. güzel oyuncu altan. insallah alabiliriz.

Muhalif
03.07.2004, 13:26
surada ismi geçenlerden en yararlisi altan olur kanaatindeyim.. hiç degilse takimda alternatifi olmayan bir gökdeniz e çok iyi bir alternatif almis oluruz.. lee , musa hiçbirini almasalar da altanin bonservisine biraz zam yapip alsalar süper olur.. ve tabi fatih in yanina bir forvet alip agustine yol verseler..

Özkan Erdem
03.07.2004, 13:43
Abi yapmayin, Musa Büyük muhtesem bir oyuncu bence, istanbul lisesinden arkadaslarim sürekli beles bilet getiriyodu istanbulspor maçlarina, çok kez izletim, çok yetenekli ve süratli bir oyuncu, umarim bir saglik problemi çikmaz ve imzalar, ayrica sola çok alternatif istiyorlarsa yine istanbulspordan faruk alinabilir ama bence gerek yok.. Altan konusuna gelince gerçekten gökdenize çok iyi bir alternatif olur..

becanbauer
03.07.2004, 14:07
bence altan çok iyi bir trasfer olur ....ancak musa ancak iyi bir alternatif olur

Özkan Erdem
03.07.2004, 14:50
ya beyler fener Aurelio yu birakiyo diyorlar, dogru mu bu haber ?

emre57
03.07.2004, 15:43
Benim sahsi kanaatim Erman ozgurun takima tekrar kazandirilmasi, muthis bir sol ayak, oyun kurucu eksikligimizi kolaylikla kapatabilir. Ayrica mehmet topuz icin cabukca harekete gecilmeli,iki sene sonra bu cocuk milli takimin banko sag kanat oyuncusu olur.

baybars
03.07.2004, 17:25
Ümit milli maçta Trabzonspor'un transfer gündeminde olan Kayserisporlu Mehmet Topuz'u özellikle izledim.Bu çocugu çok tuttum.Futbol mantalitesi, pas yetenegi inanilmaz.Trabzonspor bu futbolcudan vaz mi geçti?Alacak mi?Bu konu hakkinda bilgisi olan, duyan, gören biri varsa yazsin...

Emorfo
03.07.2004, 21:09
Mehmet Topuz kendi takimiyla tekrar sözlesme imzaladi. O is yatti yani.

Özkan Erdem
03.07.2004, 23:03
Kendi takimiyla degil, kayseride oynuyordu, erciyes e 1 yillik imza atti hemde 2 hafta falan oldu

liginefendisi
03.07.2004, 23:57
SELAMLAR
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
Metehan Abi bakiyorum ortam farkli ama tavir aynismileys/smiley1.gif burada da zaman verelimciler diye bir grup olusabilir dikkatsmileys/smiley2.gifBen açikcasi su an bulundugumuz durumu görünce sorunun oyuncu izlemedeki yanlis tercihlerde olduguna inanmaya basladim...
Bildigimiz üzere Ziya Hoca oyuncu tercihini Orta Avrupa ülkelerinden yapmisti...Çek Cumhuriyeti ve Polonya gibi genelde fizik gücüne dayali oyuncularin sikça bulundugu bu ülkelerde bizim ihtiyacimiz olan oyun kurucu tipindeki topçular haliyle oradaki ortalamanin üzerinde bir deger buluyor...Wisla gibi Polonya nin en saglam takimlarindan birinden bedava oyuncu almak o kadar kolay olmasa gerek!!!Nitekim izlenipte begenilen oyunculari almaya gücümüz yetmedi...Oysa ortasahadaki kabiliyet açigini belkide dünyanin en ucuz pazari olan G. Amerika dan rahatlikla kapayabilirdik diye düsünüyorum....Ayni sey K.Afrika ülkeleri içinde geçerli...Ziya Hoca oyunun savunma ve hücum yönünüde ayni kabiliyette oynabilen oyuncu aradigi için bence tercihini Orta Avrupa dan yapti.Oysa artik futbol neredeyse tüm dünyada fizik gücü üzerine kurulmus durumda...Bunun bizim için en son örnegi herhalde Brezilya dan getirdigimiz Aurelio ydu.....O topraklarda ihtiyacimiza cevap verecek kalite ve ucuzlukta yeterince oyuncu var bence yeterki bakmayi bilelim!!!
Thijs hariç oyuncu izleme isimiz elimizde patlamis durumda....Bu emeklerin ve masrafin bosa gitmesi bir yana biz hala ortanin ortasina bir adam almis degiliz...Transfer politikamiz ise gerçekten çok garip!!!Oyuncuyu; kulübü?yeter artik lanet olsun pazarlik falan bitti alin bedava sizin olsun?diyene kadar bekliyoruz sanirim.Geçen yil kampin sonunda takima katilan Maxim ve Augustine nin form durumu ortadayken neden bu kadar bekliyoruz???Transfer dönemlerinde oyuncu adi ve kesin transfer tarihi zikretmenin ne kadar büyük bir hata oldugu ortadayken biz neden bu hatayi defalarca yaptik onu da anlamadim...Sakar Lee için ?1 temmuz da bitecek?dedi 1 Temmuzda da ? 2 ,3 gün içinde bitecek dedi?bunu hatirladigim en son örnek oldugu için yazdim.Bu ve bunun gibi birçok bos vaatle bugüne kadar geldik umarim bundan sonra icraati görürüz....Her sene yönetim ve hoca degistirdigimiz için transfer dönemlerinde her yil bu rezilligi yasiyoruz.Ben her zaman istikrardan yanayim...Yönetimimizinde destegi hakettigine inaniyorum... Bu tecrübelerden ders alan yöneticiler umarim bir sonraki sene transferi çok daha çabuk hallederler.

Harun-61
04.07.2004, 00:21
beyler, lig basinda ziya hoca ne dedi en fazla 4-5 isim alacagiz...

3 tane aldik...daha fazlasini neyapalim ??? alacagiz, oynamiyacaklar ve yedek kalmadan küsecekler...?! 1-2 kisi alip bu is bitecek, ve ben yine yönetime güveniyorum...gec olsa bile bu isi yapacaklar...!

Mehmet
04.07.2004, 00:48
Bence bu kadro geçenseneden daha iyi ve daha iyi isler yapacak.,

Gçen sene 2. devredeki süper performansimiz gibi yeni sezonda hem 1. devre hem 2. devre basarili olalim farkla sampiyonluga gideriz..

Ben böyle olacagina inaniyor ve umud ediyorum., Çünkü Ziya Dogan farki ile baslayacagiz!

Harun-61
04.07.2004, 01:18
Bence bu kadro geçenseneden daha iyi ve daha iyi isler yapacak.,

Gçen sene 2. devredeki süper performansimiz gibi yeni sezonda hem 1. devre hem 2. devre basarili olalim farkla sampiyonluga gideriz..

Ben böyle olacagina inaniyor ve umud ediyorum., Çünkü Ziya Dogan farki ile baslayacagiz!

ins. ins. ins.

smileys/smiley32.gif

serdarhoca
04.07.2004, 01:56

3 tane aldik...daha fazlasini neyapalim ??? alacagiz, oynamiyacaklar ve yedek kalmadan küsecekler...?! 1-2 kisi alip bu is bitecek, ve ben yine yönetime güveniyorum...gec olsa bile bu isi yapacaklar...!

Ziya Hoca'nin 4-5 derken kastettigi kendi izleyip begendigi oyunculardi. Musa Büyük ve Adem Koçak'i kastettigini sanmiyorum. Yönetimtransfer konusundasinifta kalmistir. Allah yolumuzu açik etsin.

Harun-61
04.07.2004, 02:02

Ziya Hoca'nin 4-5 derken kastettigi kendi izleyip begendigi oyunculardi. Musa Büyük ve Adem Koçak'i kastettigini sanmiyorum. Yönetimtransfer konusundasinifta kalmistir. Allah yolumuzu açik etsin.

serdar abim, bildigim kadari ile "musa" da transfer listesinde idi...sadece dis ülkelerden istedigi oyunculari alamadi yönetim, (thjis haric)...ama dedigin gibi Allah yolumuzu açik etsin. ! amin...

unyelimetin
04.07.2004, 02:16
Ooo Ayhan'im burada da bulustuk sükrolsun Allah'a.Yazdiklarina katiliyorum,yönetim transferde sinifta kaldi.Takim sampiyonluga oynadigi zamanlarda bile Ziya Hocayurt disinda oyuncu bakiyordu.Yönetimde transfede ince eleyip sik dokuyordu ve bu yil transferde nokt atisi yapacagiz diyordu.Daha sonra izlene futbolcularin Wisla Krakov'dan falan oldugunu duyunca dedim iyi adamlari izliyoruz.

Gel gelelim icraart.Efendim istene futbolcularin bonservis bedelleri çok gelmis.Kaç paraymis,1-1,5 milyon dolar.E kaç para olacakti?Öyle takimlardan bizi sampiyonluga götürecek oyunculari almak daha mi ucuz olacakti.Herhelde Thisj'in trsansferinde oldugu gibi biktirip almak istiyorlar ama kedi her zaman kaymak yemiyor.

Su ortada ki izlenen,istenilen futbolcular alinamadi,yurt içine yönelindi Batista basta olmak üzere ise yarar bi adam alinamadi.Böyle bir gerçek veken kuru kuruya yönetime güveniyorum,yönetim transferde basarili demek dogru degil.Yönetim de ister elbette istenile oyunculari lamk.Ancak takima iyi üç dört adam alindiginda sampiyonlugu kovalayacak bir takim çikacak ortaya.Bu firsat kaçmasin istiyorum.

Aurelio'yu ezikbahçe birakiyormus.Alabilsek ne kadar güzel olur.Ama bu futbolcu için istenecek bonservis bedelini bizim yönetimimiz hayata veremez.Öbür tarafta verirmi bilemem.Herhalde Erciyesspor falan alir.Belki de Ankaraspor.Ama biz degil!http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Özkan Erdem
04.07.2004, 11:32
Bi seferlik paraya kiysinlar be.. Ayni adama 2. kez bonservis ödeyecegiz, aklimizi seveyim, ah ös ah.. Umarim ezikler birakir da aliriz, yoksa bizim ortahasa agir kalacak yine

tigin
04.07.2004, 11:46
http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~14@nvid~435472,00 (http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~14@nvid~435472,00.asp). asp

Yuh yani sinirleri saglam olanlar okusun

Harun-61
04.07.2004, 11:47
var ya biz taktik aurelio'ya...farz edelim marco'yu gönderdi fb. ehhh bize gelme garantisimi var, ya baska takima giderse...?

Punisher-61
04.07.2004, 11:48
aureliyoyu ne yapacaksiniz....fenerde kalsin

kelkitli29
04.07.2004, 13:27
ben istemiyorum marco yu.

denizci61
04.07.2004, 13:51
marco efendi, çaliskan,yararli ve problemsiz bir topçu.Hem zaten bizden gitti.Uyum muyum sorunuda olmaz. Gerçektende ona ihtiyacimiz var.Ezikbahçeyi bosverin düsünmeyin.Marco gelsin dertler bitsinsmileys/smiley1.gif

Muhalif
04.07.2004, 15:48
birincisi musa büyük kim ya? bu adami sadece bu sene duydum ben.. ikincisi süresiz bir sekilde ertelenmis imza töreni.. nedeni güya vize problemiymis! musa büyük basligina da yazdim vizeyle ne alakasi var bu islerin.. yönetim siradan bir oyuncuyu almaktan da aciz! liginefendisi ve ünyelimetin adli arkadaslara aynen katiliyorum.. serdarhocam da Allah yolumuzu açik etsin diyor.. ona da amin demekten baska yol yok.. dualarimizda Allah sakatliklari cezalari takimimizdan uzak tutsun diyelim bol bol.. alternatifli kadro derken maxim, sommers, alisen, emre toroman gitti gelen yok! lee 2-3 gün içinde belli olacakmis.. olmasin aman! yeter artik palavraya doyduk! musa, lee gibi siradan adamlari dahi bitiremiyorlar. ki bunlar alternatiftir bence.. kaldi ki direkt oynayacak bir ortasaha bekliyoruz biz en az.. bekleyelim bakalim.. hayal aleminde yürüyenin ne pabuçu eskir de ne tabani siser.smileys/smiley7.gif

selamlar..

Bordomavi08
04.07.2004, 17:29
Musa Büyük Ziya Dogan'in istedigi oyunculardan biridir. Geçen sene son haftalarda müthis bir çikis yapmistir. Bu performansi sonucu A2 Milli takimi kadrosuna dahil edilmistir. Ziya Dogan Batista'yi isteyip alinamayinca Süper Batista oluyor,Musa Büyük'ü isteyip alininca siradan adam oluyor!

Milletin milyon dolarlar saçtigi yildizlarimizi korudugu için yönetime tesekkür edecegimize 3 ay önce 1 kasa bira deviren Batista'yi alamadi diye sövüyoruz!

schumi
04.07.2004, 18:10
arkadaslar bir fiyasko daha yasaniyor musa büyük transferinde!!!!

chota
04.07.2004, 18:16
Bari isi kesin bitirmediylerse aldik demesinler.Nedir ya bu rezillik...

schumi
04.07.2004, 18:20
öyle bir hal aldiki bizim transfer isi artik adam imza atmadan aldik diyemiyoruz, yalanci çikiyoz millete!!!! ayiptir yaw bu...

Özkan Erdem
04.07.2004, 18:41
Musa Büyük ii topçu arkadaslar yapmayin, hiç mi seyretmediniz yahu

Efrasiyab
04.07.2004, 19:30
hem A2 yede secilmis insallah yararli olur marco cok iyi topcu fewnerin gecen seneki sampiyonlugunda aziz yildivimla beraber gizli kahramanlardan alinirsa iyi olur ama alinmazsa vay efendim niye alamadiniz yuhmuh denecek bi transferde degil

My
04.07.2004, 19:43
Bu kadarda uzatilmamaliydi yahu, yeter artik alacaklarsa alsinlar artik iice gina geldi valla....!!!!!!!!!!!!!!

parolamiz_61
04.07.2004, 20:50
musa büyük gerçekten iyi futbolcu cerez yerken adam geciyor sahada yahu :)) iyi oldu transferi bence ama su sotayi da alsalardi bence fena olmazdi sota tek basina avni aker doldurur unutmamak lazim bu isler birazda para isi ayrica takimi bozacak agresif bi adamda degil bence öncelik sota olmali siz ne dersiniz???

Özkan Erdem
04.07.2004, 21:12
ne Augustine ne sota, adam eskisi kadar ii degil zaten.. Bence hava toplarinda etkili bir santrafor fena olmazdi, yattara nin ortalari da böylece bosa gitmez, artik 50 asist falan yapardi smileys/smiley4.gif

Harun-61
04.07.2004, 21:47
Ziya dogan: Altani istemiyorum dem(is)...!

Punisher-61
04.07.2004, 23:37
marco efendi, çaliskan,yararli ve problemsiz bir topçu.Hem zaten bizden gitti.Uyum muyum sorunuda olmaz. Gerçektende ona ihtiyacimiz var.Ezikbahçeyi bosverin düsünmeyin.Marco gelsin dertler bitsinsmileys/smiley1.gif

Morcomu efendi????

Hani TVlerde Trabzonda kalacagim diyen ve bizi 50.000 dolara satip Fenere giden Morcomu??

istemeyiz kalsin oldugu yerde bir sene yedek kalsin sonar kücük bir takimda futbol hayatini sürdürsün

Harun-61
05.07.2004, 00:00
basladik bir marco geyiyi gidiyor, hadi hayirlisi...

FANATIK61
05.07.2004, 00:59
Bakin ne hallere kaldik !!!

smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

unyelimetin
05.07.2004, 01:34
Ziya dogan: Altani istemiyorum dem(is)...!

Duyda inanma.Alamadik diyemiyorlar da!http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

uno22
05.07.2004, 09:23
Bence transfer olayi bitmistir arkadaslar. Bu kadro ile ne yapabiliriz onu düsünmek lazim

uno22
05.07.2004, 09:39
neden biz kendimiz oyuncu begenip alamiyoruz da onun bunun adamlarini birakmasini bekliyoruz. (Besik kadroyu indirince biz geriye kalanlarla ilgilenecekmisiz ligTV de izledim ve kahroldum)

CAFER ÖZER
05.07.2004, 10:23
Açilan topice bakiyorum Tüm transferler diyor

Yapilan transfer topu topuna 2 tane Bu sene Transfer konusunda Yönetim bence basarisizdir.Bizim Direk oynayacak en az 3-4 tane oyuncuya ihtiyacimiz vardi hadi 2 tane alindi diyelim en az 2 tane kaliteli oyuncu alinmali,ve en az 3-4 tanede kaliteli yedek alinmali,kulübe zengin olmali bu tranferlerle Sampiyonlar ligine katilmak sadece sansa bagli.hadi hayirlisi

Yönetimim ilgilendigi oyuncularin hepsi sirdan ve bahsedilen rakamlarda 500.000 usd den asagi degil.su anda SOL KANAT oyuncumuz yok,Kalite bir golcümüz yok,Orta sahada GÖKDENIZ e bos alan yaratip onun yükünü hafifletecek oyuncumuz yok.ayrica sakatlik durumunda kart durumunda yedek kulübesinde gene fakiriz.

metehan
05.07.2004, 10:27
Tamam haklisiniz da "kaliteli yedek" ne demek? Yedek olsun diye oyuncu alinir mi? Kadro zenginlessin diye oyuncu alinir ama ondan beklenen yedek olmasi degildir.

Özkan Erdem
05.07.2004, 11:07
Musa Adem ve Lee alinamiyormus.. Hadi hayirlisi, kafayi yiyecem ya

perfectstorm
05.07.2004, 11:10
TRANSFERDE SINIFTA KALDIK RESMEN. BESIKTAS 10 YERLI OYUNCU ALDI,YAKINDA YABANCI BOMBA OYUNCULARDA ALICAK. BIZDE HALA SES YOK. BIRAZ PARAYA KIYMALARI LAZIM YOKSA,S. LIGI HAYAL OLUR.ORADAN GELECEK PARADA, ONDAN SONRA O MORAL BOZUKLUGU LIGEDE YANSIR.

Efrasiyab
05.07.2004, 12:34
bence gokdenizle fatihin imza atmalarini cok buyuttuk (buyutmemizi sagladilar) buda gözümüzü boyadi bizim tiys-celaleddin ikiside direkt oynuyacak adamlar ama 2 adam daha lazim kiyin biraz daha parayada alin su adamlari yahu

Muhalif
05.07.2004, 12:41
musa için çok önemli degil demistim.. bence yine de siradan bir oyuncu.. yattaranin bölgesinde oynuyor hem de.. tamam iyi bir yedek olur.. bordomavi08 adli arkadas yazimin hemen ardindan

'Musa Büyük Ziya Dogan'in istedigi oyunculardan biridir. Geçen sene son haftalarda müthis bir çikis yapmistir. Bu performansi sonucu A2 Milli takimi kadrosuna dahil edilmistir. Ziya Dogan Batista'yi isteyip alinamayinca Süper Batista oluyor,Musa Büyük'ü isteyip alininca siradan adam oluyor! '

seklinde serzeniste bulunmus.. ziyahoca istedigi halde yine alinamayacak.. sorun da o degil aslinda.. musaya gelene kadar ziya hocanin daha ne istedigi adamlar vardi! batista nin gelmedigine de ayrica sevindigimi belirtiyorum.. bizde is yapmazdi.. benim anlamadigim nokta örnegin Altan konusunda ziya hocanin istemedigi laflari dolasiyor ortada.. bilemiyorum ama gökdeniz in alternatifi yok takimda.. altan da tam bir biçilmis kaftan olurdu bu konuda.. hangi teknik adam bunu istemeyebilir ki?

musa alinmasa da olur.. ki alamayacagiz gibi görünüyor.. ama bu transferi alternatif görfügüm için yönetime kizmiyorum.. en az 2 direkt katki saglayacak adam alinmali ama nerdee.. önce yazdigim gibi iflas etmis bir kulüpten siradan bir oyuncuyu transfer etmeyi beceremeyen bu yönetimden 2 banko oyuncu almayi beklemek en iyimser ifadeyle hayal kurmaktir.. ve dedigim gibi

hayal aleminde gezenin de ne pabucu eskir ne tabani siser..

selamlar..

CAFER ÖZER
05.07.2004, 13:25
Tamam haklisiniz da "kaliteli yedek" ne demek? Yedek olsun diye oyuncu alinir mi? Kadro zenginlessin diye oyuncu alinir ama ondan beklenen yedek olmasi degildir.

Kaliteli yedek demek her an oynayacak kapasitede birisi demek,direk 11 de oynayacak olan oyuncu kadar oynayabilecek onun yoklugunu aratmayacak rekabet ortami olusturacak birisi demek.

Öyle bir oyuncu düsünün yedek ama sahaya sürsen siradan oyuncu o zaman direk oynayan oyuncunun performansinida düsürür.Basa oynayacak takimin yedek kulübesi zengin ve kaliteli olmali.Yedek takimini çikarsan ligde oynayabilmeli ÇEKOSLOVAKYA Almanyayi yedekleri ile yendi demekki kulübedekiler kaliteli yedek

ozzyfast
05.07.2004, 13:35
Yönetimin transfer konusundaki becerisine sadece " ÇÜSSSSSS " diyorumsmileys/smiley18.gifsmileys/smiley18.gifsmileys/smiley18.gif

emre57
05.07.2004, 14:18
Yonetimin artik itiraf etmesi lazim " evet biz beceriksiz bir yonetim kuruluyuz hedefleri cok buyuk olan bir camiayi yonetmeye yakismiyoruz, transferdeki beceriksizligimizden dolayi tum camiamizdan ozur dileriz." yahu ben bole yonetim gormedim bunlar insani kanser ederler, bune ciddiyetsilik bune piskinlik ..bir gunce imza attiracaz diye aciklama yapan onlar , ertesi gun bu is yatti diyen yine onlar, valla artik pc ye girmeninde tadi kalmadi hergun en ucra gazeteleri bile didik ediyorum acaba transfer varmi diye? okudugum tek sey saygi deger yoneticilerimizin aciklamalari... bu isi en gec iki gun icerisinde biterecegiz... alternatiflerimiz hazir...Trabzonu dunya kulubu yapacaz...ya sayin yoneticiler Trabzonspor zaten dunya kulubu sizin dunyadan haberiniz yok. Altan konusunuda ziya hocanin uzerine yiktilar ...Neymis ziya hoca istemiyormus..yuh be size beceriksizliginizi bari ziya hocanin adini kullanarak kapatmaya calismayin..Ne diyecekti Konyaspor " Altan'a talipmissiniz almaniz icin uste para verelimmi?" mi diyeceklerdi. Olmadi beyler olmadi artik size guvenim kalmadi.. bu saatten sonra alinacak futbolcu ne yarar saglarki. En iyisi siz transferi kapattik diye aciklama yapin hem siz rahatlayin hemde biz..smileys/smiley19.gif

Laz_61
05.07.2004, 17:19
benim anlamadigim neden hala tolga ve volkan transferleri konusuluyor...hangi oyunculari transfer etiniz denildimi sayin Baskanimizi hemen Volkan ve Tolga ilk sirada geliyor...ya arkadas sen bu adamlari alali bi sezon gecmis yeni sezona basliyorsun ve hala ayni seyleri diyip duruyorsun olacak ismi..konustugun kadar is yapsaydin simdi en iyi transferleri biz yapmis olacaktik...

Külünkoğlu
05.07.2004, 17:29
Lee transferinden vazgeçildi.

Musa büyükle her konuda anlasildi para hariç...

Şahinoğlu
05.07.2004, 17:34
Lee transferinden vazgeçildi.

Musayla para hariç her konuda anlasmisiz ,

Ama futbolda en büyük konu para ne yazikki bu konuda pek basarili degiliz acaba yönetim hangi konularda anlasti Musayla merak ettim smileys/smiley5.gif

schumi
05.07.2004, 19:25

para hariçde nasil anlasiliyor walla ilk kez duydum!!!!!!

Özkan Erdem
05.07.2004, 19:34
smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifPara hariç... Ne yapiyor bizim yönetim akil sir ermiyor, lee den vazgeçmislerse baska bi yabanci bulmuslar demektir, artik bi 40 sayfa da onu konusuruz

My
05.07.2004, 21:11
Açik olan bisii var oda güvendiimiz daglara kar yagdi. Iyimser olmaya çalisiyorum ama nafile. Maalesef trasfer politakimiz tam bir fiyasko. Gerçi transfer politakimiz nedir onuda anlamis diilim ama tam bir hayal kirikligi...

Isin ilginci yönetimimizin son derece acemi, bu büyük camiaya yakismayacak sekilde hareket etmesi. Bir bakiyorsunuz bir açiklama Allah be diyorsun hevesleniyosun hatta bizim yaptiimiz gibi yeni bir topic bile açiyorsun transfer hakkinda ama ertesi gün tam bir sok. Aha iste size sok anasini satiim. Sok öyle olmaz böyle olur...!!!!

Her ne olursa olsun bu kadar aciz olmamaliydik transfer olayinda. Valla benim artik hiç ümidim yok. Bana kalirsa arkadaslar transfer dönemimiz kapanmistir. Hiç bosuna hayal kurmayalim.

Üzüldüüm bir noktada bari yönetimimiz su Istanbul' un hade sana eyvallah diyeceklerinden medet umaraktan hareket etmesi bide bunun dogrultusunda açiklama yapmasi. Valla sizi bilmem ama son derece asaalayici buluyorum...

Yazik valla çok yazik. Neler umduyduk neler bulduk...!!! Sizi bilmem ama benklube üzüntümü ve tepkimi belirten bir mail yolluycam. Bence hepimiz klube fikirlerimizi belirten mailler yollamaliyiz. En azindan durumdan hiç memnun olmadiimizi belirtiriz. Aklimada baska bisii gelmiyor... smileys/smiley6.gif

Harun-61
05.07.2004, 22:25
bizim yönetime helal olsun, herseye ragmen güveniyorum onlara !!!!

My
05.07.2004, 23:24

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley5.gif

Harun-61
05.07.2004, 23:48
sizlere inat! smileys/smiley9.gifdahada destekliyorum onlari !!!!!!!!

My
06.07.2004, 00:28

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Harun-61
06.07.2004, 00:29

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

sen gül dostum...

hep destek, tam destek !!!! smileys/smiley32.gif

Özkan Erdem
06.07.2004, 00:35
Son alternatiflere yönelmisiz.. Kim acaba bunlar, bari maxim i geri çagirsalar.. Ama o da anlasmis galiba Dinamo Batum ile..

Harun-61
06.07.2004, 00:40
Son alternatiflere yönelmisiz.. Kim acaba bunlar, bari maxim i geri çagirsalar.. Ama o da anlasmis galiba Dinamo Batum ile..

spartak moskau

serdarhoca
06.07.2004, 01:58
Offffffff of...

Vato
06.07.2004, 02:44
Öncelikle herkese Selamlar

yazdiklarinizina katiliyorum ve sunlarida eklemek istiyorum , eklemek istedigim yazilarim malesef TRABZONSPOR un homepage inde webmaster tarafindan yayinlanmiyor , bende bunlari Sizlerle paylasmak istedim.

Transferle baslayalim :

Bizim Baskan ilk önce basin aciklamalirinin birinde , bizim istedigimiz oyuncularin isimleri medyada desifre oldu ve fiyatlarini yükselttiler dedi . Be arkadas madem bir sey söylüyorsun bari destekli olsun , sirtimizi dayayalim.Madem sizinti var icerde , o zaman icerdeki köstebekleri temizleyin olsun bitsin , ama hem birlik beraberlik icinde olan bir takimda böyle bir seyin olmasi imkansizin altinda olan bir sey , beraberlik de hikaye herkes kendi adini yapmaya calisiyor .

Yukarida arkadasin biri hala Tolga,Volkan transferini gündeme getirip isitip isitip servis yapiyorlar diyor.Bence yerden göge kadar hakli, malesef yemez artik hayvan terli hemde bayagi terli.

Baska bir konuda yönetimin baska bir aciklamasi : Trabzonsporun STAR oyuncular alamayacak gücünün olmasi , tamam buna belli bir noktaya kadar saygi gösteririm , tabiki bu STAR oyuncu Zidane , Figo , Beckham , Ronaldino vs. vs. bunlar benim icin STAR dir . Futbolstari olmak POPSTAR yarismalarina benzemez 8 haftada star olunmaz. Neyse benim STAR anlayisim böyle ;

simdi gelelim Türkiye Liginda oynayan futbolculara , bu gün FB A millitakimi kendisinde topladi , ve bu tarnsferlerde biz TRABZONSPOR olarak oldikca dibe vurduk ve bir futbolcuyu bile alamadik , peki bu transfer piyasasindaki futbolcularin hepsi mi dünden bu güne STAR olduda benim gibi ahmaklar bunun farkina varamadi ve Yönetiminden bu futbolculardan bir kac tanesini istedi .eger bu hatayi yapmissam , kendi adima büyük eseklik yapmisim, ne yapalim futbol bilgimiz bu kadar .

Bak yönetim eger bu isi kaldiramiyacaksaniz , paraniz yoksa cekin gidin derim, ama paraniz cok tatliysa o zaman da cikolata alin derim.

Saygilarimla.

Bordomavi08
06.07.2004, 06:06
Vato yönetimin fiyat konusundaki açiklamalari sadece bizim degil her yönetimin sikintisidir. 3 liralik futbolcuya 15 lira verilirse bu sene kurtarilir önümüzdeki 10 sene kaybedilir.

Tolga ve Volkan'in gündeme gelmesi çok normaldir. Çok basarili iki transferdir bu iki isim. Ilk yarida çok kötü savunma anlayisi olan takim bu 2 transferle birlikte ligi en az gol yiyen takim olarak bitirdi. 500 bin dolara alinan Tolga'ya 3 ay sonra yurt disinda 5 milyon dolar teklif ediliyorsa bu transfer basarisidir. Bundan bahsedilmesi gayet normaldir.

Futbol artik yildizlar savasi olmaktan çikti. Zidane-Beckham-Figo gibi isimlerin pek çogunun bulundugu takimlar nal toplarken takim oyununu sahaya mükemmel yansitan Yunanlar kupayi kapti. Trabzonspor'un bugünkü maddi gücü ancak eldeki yildizlari tutmaya yetiyor.

Trabzonspor yönetimi dis transferde geç kalmistir. Bu konuda elestiri normal. Ancak yillar sonra yakalanan böyle bir kadroyu milyon dolarlara ragmen muhafaza eden yönetime paraniz yoksa çekin gidin demek biraz agir!

kelkitli29
06.07.2004, 06:17
Vato yönetimin fiyat konusundaki açiklamalari sadece bizim degil her yönetimin sikintisidir. 3 liralik futbolcuya 15 lira verilirse bu sene kurtarilir önümüzdeki 10 sene kaybedilir.

Tolga ve Volkan'in gündeme gelmesi çok normaldir. Çok basarili iki transferdir bu iki isim. Ilk yarida çok kötü savunma anlayisi olan takim bu 2 transferle birlikte ligi en az gol yiyen takim olarak bitirdi. 500 bin dolara alinan Tolga'ya 3 ay sonra yurt disinda 5 milyon dolar teklif ediliyorsa bu transfer basarisidir. Bundan bahsedilmesi gayet normaldir.

Futbol artik yildizlar savasi olmaktan çikti. Zidane-Beckham-Figo gibi isimlerin pek çogunun bulundugu takimlar nal toplarken takim oyununu sahaya mükemmel yansitan Yunanlar kupayi kapti. Trabzonspor'un bugünkü maddi gücü ancak eldeki yildizlari tutmaya yetiyor.

Trabzonspor yönetimi dis transferde geç kalmistir. Bu konuda elestiri normal. Ancak yillar sonra yakalanan böyle bir kadroyu milyon dolarlara ragmen muhafaza eden yönetime paraniz yoksa çekin gidin demek biraz agir!

ellerine saglik abi. yazina ilave bile edemiyorum. tam düsüncelerim bunlar.

grandiose
06.07.2004, 08:11

dogru yazi..sadece elestirilen,yönetimdeki transferden sorumlu kisilerin söylemleri ile eylemleri arasinda hiç bir benzerlik bulunmamasidir..her ne sarta olursa olsun volkan ve tolga transferine kimse dil uzatamaz.. bu bir basaridir.. ama en az onun kadar büyük bir basarisizlik var ortada.. basarisizlik diyorum, çünkü az önce de belirttigim gibi, yönetimden kimse çikip ta'' bizim maddi durumumuz yeterli degil,o yüzden amacimizdaha çok mevcut kadroyu korumak ve en fazla iki futbolcu alarak yeni sezona baslamaktir'' demedi..bunun aksine alternatifli 40 kisilik bir transfer listesinden dem vuruldu.. hataysa iste hata budur.. büyük beklentiler içinde olan camiaya,eger durumun müsait degilse böyle bir açiklamayi deklere edemezsin..yönetici olmak bile ,sayet maddi imkanlarin yoksa böyle bir açiklama yapma hakkini sana vermez. en yetkili agiz, o durumda sen oldugun için,söylediklerin dikkate alinacaktir..kisacasi, volkan ve tolga transferini ne kadar alkisliyor ve destekliyorsak, mevcut dis transfer basarisizligini da bir o kadar elestirmek hakkimiz.. saygilar...

CAFER ÖZER
06.07.2004, 08:32
<TABLE id=Aut&#111;number30 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=2>http://www.internetspor.com/ana/images/yazar/t45.jpg (ferat@internetspor.com)</TD></TR>
<TR>
<TD align=right colSpan=2>03 Temmuz 2004 </TD></TR>
<TR>
<TD width="100%" background=images/icerik_line.gif colSpan=2 height=1></TD></TR>
<TR>
<TD align=middle colSpan=2>Transfer</TD></TR>
<TR>
<TD width="100%" background=images/icerik_line.gif colSpan=2 height=1></TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top width="100%" colSpan=2>
<TABLE id=Aut&#111;number12 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=1 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD width=468 background=images/icerik_line.gif height=1></TD></TR>
<TR>
<TD width=468 height=7></TD></TR>
<TR>
<TD width=468> Ligimizdeki takimlarin transfer yapma sebepleri birbirinden farklidir. Üç büyükler için genelde ünlü futbolcu almak önemlidir. Bazen transfer olsun diye yada rakip takimi zor durumda birakmak için bile transfer yapabilirler. Küçük takimlar ise takima yararli ve satilmasi ve para getirmesi muhtemel oyuncu almaya gayret ederler. Gençlerbirligi en iyi örnek. Birde bu ikisinin arasinda kalmis takimlar var. Ya Tranzonspor gibi büyük takim olup çok parasi olmayan yada büyük olma sevdasina düsen parali küçük takimlar. Genelde ikincisi pek basarili olmuyor. Trabzonspora gelince genelde aldigi futbolculari yildizlastiran bir yapiya sahip. Tabi bunu söylerken Mehmet Ali Yilmaz dönemini ve çogu yabanciyi saymamak lazim.
Trabzonspor yönetimi ve teknik direcktörü bu seneki plani tamamen buna göre yaptilar. Iskelet bozulmayacak ve direk oynayacak 3-4 futbolcu alinacakti. Daha düne kadar herkes umutlu idi ama dün olan oldu ve sayin Dogan bosluguna gelip sikintilarini bir bir anlatti. Bunun üzerine yöneticiler hemen savunmaya geçip dogru yolda olduklarini söylediler.
Bu seneki transferlere baktigimiz zaman, Trabzonspor iki oyuncu almis üç oyuncu yollamis (ikisi devamli oynayan Emre Toroman ve Romeshenko). Birde daha önce kiralik oynayan bir futbolcu geri gelmis. Sayin Dogan tabi rahatsiz olur. Olmasaydi sasardim takimina inandigina. Sen sinirli bir kadro ile çok iyi bir derece elde et. Yönetime ?çok oyuncu istemiyorum, su 30 kisi içinden bana 4 tanesini alin? diye ricada bulun. Transfer döneminin ortasi gelinsin, Sampiyonlar ligi ön eleme maçlari gelsin çatsin ve hale iki futbolcu alinmis olsun. Yönetim hocanin çileden çikmadigina dua etsin. Öyle büyük takimiz demekle olmuyor. Yöneticiler büyük takimin yöneticileri gibi davranmalilar. Kimse onlardan para saçmalarini istemiyor. Alti üstü 4-5 milyon dolar harcayin diyor sayin Dogan. FB, GS, ve BJK nin harcadiklarinin yaninda bu rakam çok komik kaliyor. Buna ragmen, yönetim bu dört kisiyi hemen alip ilk kampa yetistiremedi. Bir teknik direktör her zaman mucize yaratamaz. Ligdeki basariya bakip yavas davranmak yada tedbirli davranmamak akil kâri degil. Kaldiki yönetim biraz uzagi görüp sampiyonlar ligine yatirim yapmali. Oradan gelecek paralar zaten simdi alinacak futbolcularin ücretlerini fazlasi ile karsilar.
Daha fazla vakit geçirmeden Musa Büyük halledilmeli mesela. Diyorlarki istanbulsporun durumundan dolayi alamiyoruz. Peki GS nasil Saidoyu aldi. Güya oda Doganin listesinde idi. Bence Musa olayinda bir bit yenigi var. Birde Lee olayi var. Yönetim bir garip. Ne zaman sikissalar Lee?ye sariliyorlar. Sanki bulunmaz hint kumasi. Bu adam geçen sene Trabzonu yari yolda birakmadimi. Bu senede aynisini yapmayacagi ne malum.
Hele birde Ayman olayi varki evlere senlik. Adami almaktan vazgeçtiler sakatligi varmis diye. Simdi tekrar pesinden kosuyorlar iyilesmis diye. Yani el insaf. Nasil arastirma yapiyorsunuz alacaginiz futbolcu hakkinda. Geçen sene Hasan Özeri alip sakat diye geri gönderdiler ama cocuk takir takir futbol oynadi takiminda. Ya Trabzonun doktorlarinda bir is var (hiç sanmiyorum) yada yöneticelerde bir basiretsizlik var.
Uzun lafin kisasi sayin Doganin istedigi futbolcular alinmazsa sampiyonlar ligi zor. Lige gelince o da kolay degil. Kisitli sayida futbolcu ile uzun lig maratonuda zor görünüyor. Bunun sakatligi ve kart cezasi var. Her alanda en az iki iyi adam gerekiyor sampiyonlukta söz sahibi olabilmek için. O yüzden yönetim biraz daha dikkatli olmali. Hevesi kalkan taraftarin hevesini kursaginda birakmamali. Transferleri en kisa zamanda bitirmeli yoksa takimin ve taraftarin motivasyonu giderse hiç birisi orada kalamayacak.
Atay bey akilli adamdir. Kulübüde su ana kadar iyi yönetti. Transferde hata yapmadi (burada da Doganin büyük payi oldugunu düsünüyorum). En büyük transferleri Dogan oldu. Fakat havalara girmek yada isleri boslamak birden bire herseyi degistirir.
Hadi Atay bey, bitirin su transferide gönül rahatligi ile girsin takim bütün mücadelelere.
Bizde güzelce basarilari kutlayalim.
Hep dedigimiz gibi, güzel futbol kazansin ve Trabzonspor güzel oynasin.

Sevgi ile kalin.

Not: Komsumuz Yunanistanin basarisini gönülden kutluyorum. Dünya kupasi elemelerinde de isimizin zor olabilecegi sinyalleri veriyorlar. Ersun hocanin dikkatleri üzerlerindedir umarim. Görüldügü gibi büyük küçük takim yoktur. Oynayan, aklini kullanan ve sansi olan kazanir. </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>AYNEN KATILIYORUM

dinceraydogan
06.07.2004, 09:01
Geri gönderilen oyuncu Hasan Özer degil Mehmet Polatti.

Su yazarlar yazdiklarini bi okusalar..

Takimin banko oyuncusu Sommers gitti.Bence en büyük kayip...

Ama yazdiklari %100 dogru

ozcan_asanoglu
06.07.2004, 09:04
Yaklasik 10 gün önce yazdigim yazida Baskan'a "titre ve kendine gel" demistim..hala bunu yapmadigini görüyorum...parayi sokaga atmadan da iyi transfer yapilabilir...bugün gerekirse 50-100 veya daha fazla para verip senin için gerekli olduguna inandigin transferi yapmazsan sonra da sampiyonlar ligine katilamayip veya ligde en azindan ilk ikiye giremezsen kaybedecegin bilmem kaçyüzbin dolardan daha mi iyi olacak...yani bu hesap isi..simdi verecegin para, vermezsen mahrum kalacagin paradan az mi çok mu..sadece s.l.ne ayak basti parasi bilmem kaç isviçre frangi..40 kisilik liste fuzuli mi hazirlandi, ziya hoca günlerce fuzuli mi gezdi,yazik...

augustus
06.07.2004, 09:14
bosverin arkadaslar transferi mransferi.bu olay can sikmaktan baska bir sey degil.su ana kadar yapilan 2 transfere karsilik burda 38 sayfa görüs yazmisiz.yazdiklarimizin çoguda ah vah dan öteye geçememis.görüyorum ki bu durum hepimizin moralini bozuyor.ben derim kiyeni bir transfer yapilana kadar topice kilit vurun.havadan sudan kusdan böcekten konusalim.hiç yoksa moralimiz bozulmaz.

metehan
06.07.2004, 09:14
Arkadaslar yazilanlari okuyorum. Herkes kendince fikirlerini söylüyor, buranin amaci da bu zaten. Katildigim fikirler de var ama katilmadiklarim çogunlukta. Bordomavi08 (Akif), yönetimi transfer konusunda savunuyor. TSList forumu da takip ediyorum. Her ikisindende de yönetime bu konuda elestiri getirmeyen tek kisi Akif. Ben de bu konulara hep olumlu bakmayi tercih eden biriyim ama Akif beni de geçtismileys/smiley1.gifAma yazdiklarinin cogunda hakli oldugu da bir gerçek.

Benim asil deginmek istedigim konu, yönetimin elestirilme biçimi. Herkesin beklentisi fazla, transfer yapilsin istiyor, heyecen, umut, hirs var herkeste, bu da çok güzel aslinda. Ama beklentilere cevap alinamadiginda, "Paraniz yoksa çekin gidin derim" gibi bir ifade çok çirkin , çok yakisiksiz. Bir taraftar yönetime böyle seslenemez. Yönetimler göreve gelirken kaç paralari oldugu mu soruluyor? Bazi seyleri anlamamakta niye israr ediyoruz? Yöneticiler gelip cebinden mi verecek bu paralari? Verse bile sonrasi ne olacak? TS'un bu zihniyetten çok cani yandi, hala daha bunlardan ders almadik mi? Yönetimin projeleri nedir?Bu çok istedigimiz transferlerin yapilabilmesini saglayacak kalici gelir kaynaklari nasil saglanacak ? Sorgulanmasi gereken bunlar iken biz hala daha tutup, "Paraniz yoktu da neden oraya oturdunuz?" sorusunu soruyoruz. Buna bir son verelim lütfen. "Bu yönetim bu klubu yönetemez, istenilen hedeflere tasiyamaz,nedenleri de sunlardir" diyebilirsiniz ama paraniz yoktu da niye oraya geldiniz demek artik eski moda.

Bütün bunlar, yönetimin transfer konusunda su an içinde bulundugu durumu temize çikarmaz elbette. Bence yönetimin en büyük hatasi topluma verdigi mesaj ile ilgili. Transfer konusunda daha açik olmalari gerekirdi. Böylece beklenti olusturulmaz, taraftar da bu havaya girmezdi.

Transfer konusu su an ilginç bir hal aldi. Adi geçen oyuncularin hepsi devre disi. Yeni gelismeler ne olacak ben de çok merak ediyorum dogrusu. Bekleyip görecegiz. Elestiri elbette olacak ama TS taraftarina yakisan sekilde olmasi lazim. TS'a olan sevgimiz ve destegimiz bir kosula bagli olamaz, böyle birsey mümkün degil.

Özkan Erdem
06.07.2004, 11:00
Ya Elbette yönetim cebinden harcasin demiyoruz ama böyle zor bir durumda kalindiginda sicak para temin edebilecek bir ismin koca yönetimde olmayisina sasiriyorum ben, sampiyonlar ligine katilacak kulüp naklen yayin parasini mi bekler ya..

Yaniliyormuyum kardesler..

Harun-61
06.07.2004, 11:12
Ya Elbette yönetim cebinden harcasin demiyoruz ama böyle zor bir durumda kalindiginda sicak para temin edebilecek bir ismin koca yönetimde olmayisina sasiriyorum ben, sampiyonlar ligine katilacak kulüp naklen yayin parasini mi bekler ya..

Yaniliyormuyum kardesler..

burda haklisin iste...

Ahmet Erkan Sezgün
06.07.2004, 11:54
Selamlar,

Bir transfersiz sezon daha geride kaldi,üstelik transfere en çok ihtiyacimiz olan ve bizi bir yerlere getirecegi dönemde biz ala ala 2 tane oyuncu aldik ! Yönetim basarili,güveniyoruz diyenlerinde muhakkak kendilerine göre argümanlari vardir,saygi duyuyorum ama ben inancimi kaybettim bu yönetime ve bunu açikca söylüyorum.Bende çogu arkadas gibi tek baskan ve parali baskan olayina karsiyim.Çünkü olay sonradan Padisahliga dönüsüyor ama bu yönetimin para diyerek yan gelip yatmasini gerektirmiyor,yasadigimiz olaylar gibi.Yönetimler isbasina sorunlari çözmek için gelmeli,yoksa sorunlari dile getirmek için degil.Sorunlari dile getirmekse yöneticilik o zaman herkesin bu isi kolaylikla yapabilecegi asikardir !

Yönetimin basarilarini sizlere maddeler halinde sunmaya gayret gösterecegim :

1-Sezon bitmeden bir sürü insan futbolcu izlemek üzere yurtdisina gitti,sonuç olarak sadece 2 tane oyuncu alindi ki bir tanesi sadece yabanci.Peki simdi bu bir yabanci için o kadar ülke dolasmak gerekiyormuydu ?

2-Sayin yöneticiler sezon biter bitmez açiklama yaptilar "10 gün içerisinda transfer sonuçlanacak" dedi.Sonuç nedir hala beklemede yönetim !

3-Bolu kampina yetistirilecek denildi transferler fakat ortada somut gelismeler olmadi.Ardindan almanya kampina kadar kadar yetisecek denildi hala yönetim beklemede(neyi bekliyorlarsa).

4-Dünya kulübü yapacagiz savlari ile is basina geldiler.Hangi dünya kulübü efendiler ? Siz rakibiniz iyi ve kaliteli olduguna inandigi adam almasi bekleyeceksiniz ki diger bir yabancisini göndersin ve siz alin ! Böyle dünya kulübü olan bir ekip var mi yeryüzünde ? Trabzonspor hayatinda bu kadar asagilanmamistir,Trabzonspor büyüklerden adam alacaksa parayi bastirir alir veya hiç almaz.Oradaki oyuncularin kovulmasini bekleyerek oyuncu almaz asla.Maalesef bazi taraftarlarda bu ise onay verir gibi,neredeyse duaya yatmis keske ezikbahce yabanci alsada Aurelio'yu biz alsak diye.Nasil yakistiriyorsunuz bunlari kendinize anlamiyorum.Aurelio iyi oyuncu ama bu sekilde gelecekse alemi cihan olsa gelmesin kesinlikle.

5-Her zaman istanbul medyasina kiziyoruz yalan haber yaziyorlar,bizleri kandiriyorlar,karistiriyorlar diye.Peki takimin resmi sitesinde alindi diyen oyunculardan vazgeçildigini gene ayni siteden ögrenmiyormuyuz ! Simdi bizleri asil kandiran kimdir,bizleri oyalayan kimdir acaba ? Simdi istanbul medyasinin kimlere hizmet ettigi ve amacinin ne oldugunu hepimiz biliyoruz,peki yönetim kime hizmet ediyor,amaci nedir,ne yapmaya çalisiyor ? Sadece konusmakla olmuyor,daha komik görünüyor hadise.

Ben bu yönetime artik zerre kadar inanmiyorum,daha önceden yazdiklarim gerçek olacak gibi bir his var içimde.Iyi niyetli olmak güzelde iyi niyetle oyuncu alinmiyor,parayi bastiracaksin ve alacaksin olay bu kadar basit.Paran yoksada kaynak yaratmak senin görevin o nedenle o koltuga oturdun( belki baska amaci vardi o koltuga oturmanin orasini anlariz yakinda !).Isimiz gördügüm kadari ile duaya kalmis,dua elbette kabul edilen bir olay ama sen essegini baglama serbets birak sonrada dua et kaçmasin diye !

Basarilar

Sevgiler Saygilar

Harun-61
06.07.2004, 11:57
arkadaslar sizlerede hak veriyorum...evet okadar kisi gitti futbolcu izledi...amaaaaaaaaa

1)TS futbolcu istiyor adamlar gidiyor tonla para istiyorlar...biz öyle sar sarman parayi savuracak degiliz, belirli bir parasi var kulübün...kayseri gidiyor mehmet topuz mudur nedir 1,5 milyon dollar istiyor, nedir bu yaaaaaaaaa, ???

2) sedat la anlastik, araya bjk girdi aldi, gerci sonra yine satti ama neyse--onu istiyoz baska takim giriyor araya..

tigin
06.07.2004, 12:11

IMZA

tigin
06.07.2004, 12:18
Geçen yil bu zamanlar bu sayfalarda ayni elestiriler eski yönetime getirilmisti.Maxim ve agustine transfer edilincede herkes sampiyonluk havasina girmisti.onlardan yeterli verim alinamadi bu gerçek ama bu gerçegin sorumlusu yönetim degil.simdi bu tür bir transfer kesin olurmu bilemeyiz ama olursa burdan yönetimi taslayanlar mahcup olacak.ayrica elestiri yaparken herkesin biraz daha ölçülü olmasi gerek