PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporlu Olmak...

Sayfa : [1] 2 3

Mustafa Umut
14.10.2010, 06:32
Forumda bayağı araştırdım ancak böyle bir başlık bulamadım daha doğrusu benzerlerini buldum tam anlamıyla bunu ifade etmiyor diye bu konuyu açmak istedim :)

''Trabzonsporlu Olmak'' sizlere ne ifade ediyor ?

Benim görüşlerimi imzam anlatıyor :)

Bdeniz_61
14.10.2010, 09:58
Ergun Ata'nın bir yazısı.

'Böyle bir sevgi işte'

Fenerbahçe ve Galatasaray son hafta üstelik zor kazandı, puanları 47, camiaların havası: “Şampiyonluk şansımızı artırdık, sonuna kadar kovalayacağız.”
Trabzon 7 net pozisyon harcadı, berabere kaldı, puanı 47, camianın havası: “Bitti bu iş.”
Çelişkinin nedeni, Kayıhan Gedikli’nin Yanal’a mesajında gizli:
“Ersun hocam kızmayacaksın, darılmayacaksın, gücenmeyeceksin. Futbolun sadece futbol olmadığı yerdesin. Burada insanlar, takımı başka tutarlar, ne bileyim kaşığın sapını tutmak gibi değil burada takım tutmak. Güneşin İstanbul’dan önce doğduğu, suların Bordo-Mavi aktığı yerdesin. Burada herkes aynı sevgilinin peşinden koşuyor hocam. O sevgili ki paylaşılamıyor. Kimse kimseden eksik kalmıyor. Şiirler ona, şarkılar ona, alıp verilen nefes ona. Cebindeki son kuruş ona. Zafer şarkıları ona, ağıtlar ona, övgüler ona, sitemler yakınmalar ona.
Burada herkes Trabzonspor’u günde bir defa düşünür hocam. O da 24 saatini alır insanların. Burada geçim sıkıntısı, işsizlik, kriz, küresel ısınma yok. Herkesin derdinin Trabzonspor olduğu yerdesin. Burada kepenkler açılmadan gazetelerin son sayfaları okunur, Dolar’ın, Euro’nun kurundan önce puan durumuna göz atılır. Genel yerel seçimler değil, Trabzonspor kongresi pür-dikkat izlenir. Trabzonspor Başkanı konuşursa ‘Ulusa Sesleniş’ odur. Takımı için fanatizm kurbanı olup adam bıçaklayanlar, öldürenler vardır başka yerlerde. Ama hocam burada, her takım taraftarının vazgeçilmez olan, “senin için ölürüm” sloganını gerçekleştirircesine, kaçan şampiyonluktaki ayak oyunlarına tahammül edemeyip canına son veren Mehmet’in mezarı vardır.
Sandığın gibi başarıya aç bir yerde değilsin. Aksine başarının doğduğu, tanımının yapıldığı yerdesin. Bir devrimin ateşinin yakıldığı yerdesin. Başarı odaklı olmadı sevdamız hiçbir zaman. Şampiyonluk 25 değil, 100 sene de gelmese bile aynı heyecanla severiz biz hocam. Ama sırtındaki formanın hakkını vermeyince kızarız hocam. Sokağa çıktığında, karşına çıkan herkesi ilgilendiriyorsun. Gözümüzün bebeğindesin. Elde sensin, dilde sen; gönüldesin, baştasın. Bu yüzden hocam; kızmayacaksın, darılmayacaksın, gücenmeyeceksin.” Böyle bir sevgi işte...

Serdar Ersoy
14.10.2010, 10:19
Böyle bir başlık defalarca açıldı ve kapandı...

Hayırlısı :D

Mustafa Umut
14.10.2010, 17:04
Bende aradım ancak sözlüklerde ve forumlarda çoğu yerde var ancak bizim forumda bayağı aradım bulamadım :))

Mustafa Umut
14.10.2010, 20:56
Trabzonspor derbi kazanınca okuldaki Trabzonsporlu arkadaşlarla atkılarımızı alıp göğsümüzü gere gere dolaşmaktır...

ESER
14.10.2010, 21:02
buyuk, ezik farketmeksizin tum takim taraftarlarinca kiskanilmaktir.., Trabzonspor kupa kazanmasin diye istanbula kupa uydurtmaktir,, ( bkz tsyd kupasi )

Deniz Tosunoğlu
14.10.2010, 21:03
trabzonspor bana aile,sevgi,ask,yasam demek, trabzonlu olmadigim halde :)

iskenderunlu
15.10.2010, 18:45
Kazım Koyuncu'yu sevmek yeter Trabzonspor'u sevmek için

irfanb
15.10.2010, 21:37
Trabzonsporlu Olmak...
Nasip olmaz her kula ...
:)

Cem Akyüz
15.10.2010, 22:39
Varolma nedenim açık ve net..İddaalı bir laf ama ben böyle düşünüyorum

Asi Çaykaralı61
15.10.2010, 23:02
Anlatılamaz bir duygu bence ancak yaşanılır diye düşünüyorum

Uğur GEMİCİOĞLU
15.10.2010, 23:09
Koyun olmamak desem :)

LazAnisT
15.10.2010, 23:24
Bizimkilerden birisi yazmıştı buralarda.

Trabzonsporlu olmak önüne sunulan üç seçenekten dördüncüsünü seçmektir

Mustafa Umut
16.10.2010, 09:42
Bizimkilerden birisi yazmıştı buralarda.

Trabzonsporlu olmak önüne sunulan üç seçenekten dördüncüsünü seçmektir
Ben yazmıştım sanırsam :)

Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporlu olanlar başlığına yazmıştım :)

ÖNÜNE SUNULAN 3 SEÇENEKTEN 4.sünü SEÇEN SEÇKİN İNSANLARDIR ONLAR.

Ahmet Karadeniz
16.10.2010, 10:25
Trabzonsporluluk sıradan bir futbol tutkusu değildir. Ucuz ve popülist sloganlardan öte, bir kültürdür.

M.S.SOFU
16.10.2010, 11:17
trabzonsporluluk kültürüne sahip çıkmaktır,aslından utanmamak,şiveli konuşmaktan çekinmemektir.

dik durmak ve popülist sistemin çarkının ortasına çomağı tak diye sokup geçirmektir :D

Mustafa Umut
17.10.2010, 11:30
asla kabul edilmemeyi göze alarak yaşamayı kabul etmektir Trabzonsporlu olmak...

''öz baban'' ile gurur duymaktır, ''öz baban'' ile övünmektir Trabzonsporlu olmak...

Ozan Gözaçan
17.10.2010, 12:15
Trabzonsporlu Olmak !
Deligi gibi yağan yağmurda şemsiyesiz dolaşıp sırıl sıklam olmak demektir. Ocakta kar yağarken yüzmek, sahra çölünde üşüyüp atkı bere takmaktır. Herkezin simokin giyip gittiği bir toplantıya bordo mavi formanla gitmektir. Mezuniyet telafi sınavından maça yetişmek için erken çıkmaktır.Cüzdanında kulüp üye kartını sevgilinin reminin üstüne koymaktır. Kalabalığın tersine yürümektir. Başka takım taraftarlarıyla maç izlerken 10 -15 kişi 1000lerin sesini bastırmaktır. Bir direniştir, başkaldırıdır,ihtilaldir,devrimdir. Gururdur. Sevgidir. Trabzonsporlu olmak bir imzadır herkesden farklı olmaktır. Düzenin parçası olmamaktır.

SDanışmaz
17.10.2010, 12:24
Tam olarak kelimelere dökebilecek olan var mı?

A.Gökhan AKIN
17.10.2010, 12:31
Her zaman ber yanı eksik olduğu halde Tastamam olmaktır!!!

Hürgün Aygün
17.10.2010, 12:43
Bu soru hiç bir zaman kelimelerle,cümlelerle açıklanamaz.:)

EmreYavuz61
17.10.2010, 13:32
trabzonsporlu olmak trabzonsporlu olmayanların hiçbir zaman anlayamayacağı bir duygudur...
trabzonsporlu olmak..dünyada ölmeden yapılması gerekilen 7-8 şeyden biridir...

mstdgn91
17.10.2010, 13:41
Trabzonsporlu olmak Green Card gibidir.. Her yerde geçerlidir..(:

Mustafa Umut
18.10.2010, 17:41
özellikle bugün bütün arkadaşlarımın en büyük isteğidir heralde Trabzonsporlu Olmak...

suratları 5 karış :D

Mert Oğuzlu61
18.10.2010, 17:50
trabzonsporlu olmak, balinaya kafa atan çılgın hamsi gibidir, öyle bişey işte :)

Mustafa Umut
18.10.2010, 17:56
trabzonsporlu olmak, balinaya kafa atan çılgın hamsi gibidir, öyle bişey işte :)
http://img2.imageshack.us/img2/9459/resimboyutlandiraspxs.jpg
İşte budur Trabzonsporlu olmak :D

Mustafa Umut
19.10.2010, 11:22
http://www.facebook.com/video/video.php?v=111966482200817 maç 0-7 iken meslektaşlarını düşünüp Umut gell gell, Sezer Gitme, Burak orada kal, Hocam uzatma verme yaa demektir.

Mustafa Umut
19.10.2010, 16:37
27 yılda 1 kere şampiyon olmasına rağmen taraftarı hala Bize Her Yer Trabzon diyorsa, 61. dakikada yer yerinden oynuyorsa, sadece istanbul büyüklerinin değil, ligdeki her takımın kabusu oluyorsa yıllarca, bu kulüp büyüktür kardeşim. neyi tartışıyoruz ki? bu sezon şampiyon olurlarsa, bu ülke enlem boylam bile değiştirir öyle diyeyim ben size.

edit: doğma büyüme hastalıklı fenerliyim, ama Trabzonsporun büyüklüğünü tartışmayacak kadar da aklıselimim.

ekşiden alıntı.

Great White
19.10.2010, 16:50

bu tişörtü her kim dizayn ettiyse umarım trabzonlu falan değildir. tişörtte cesaret değil salaklık ön plana çıkarılmış..

eğer kendisi trabzonluysa ve bizi onore etmek adına yapmışsa tişörtteki hamsi kadar zekası olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla..

Mustafa Umut
19.10.2010, 17:22
bakış açısına göre değişebilir..

geçen sene bu ürün konuşulmuştu forumda hiç kimse kötü bi yorum yapmadı ama bilemiyorum..

Mustafa Umut
21.10.2010, 19:36
Trabzonspor galip geldiği zaman 1 hafta içinde kötü bi olay olunca Trabzonspor'u düşünüp mooral bulmaktır :)

EmreYavuz61
21.10.2010, 19:46
trabzonsporlu olmak...bir renktaşını gördüğünde hiç onu tanımasan bile selamlaşmaktır...:)

Mustafa Umut
21.10.2010, 20:39
servisle kırmızı ışıkta durduğumuzda camı açıp yandaki 61 plakalı arabaya doğru bize her yer Trabzon !!! deyip karşılıklı gülümsemektir :)

ardından sevistekilerin şaşkın bakışları :)

Barış Bağcıoğlu
21.10.2010, 22:18
akan nehire karşı kulaç atmaktır.

Tolga Han
21.10.2010, 23:12
Trabzonsporlu olmak bir başkaldırıdır isyandır.
saltanatların sona erdirildiği bir kentin en yüce en onurlu simgesidir.

krdnz
21.10.2010, 23:36
Trabzonlu olmasanda "toprağım maç kaç kaç bitti?" sorusuna cevap vermektir.

Murat 61
21.10.2010, 23:58
Çok farklı bir duygu Trabzonsporlu olmak. Anlatılmaz, onu anlatacak dünya üzerinde hiç bir kelime yok. Yaşayacaksın, olacak bitecek.

Ömer TOPAL
22.10.2010, 00:16
bu başlıpa defalarca bakıp bakıp uygun kelimeleri bir araya getiripte nasıl bir duygu oldugunu anlatamamaktır Trabzonsporlu olmak, her kelimeyi yazıp yazıp begenmeyip tekrar silmektir....

demir
22.10.2010, 04:09
her an hayalle yasamakdır, yenıldıgınde o haftanın tadını tuzunu kacırmakdır, kalitesınden hosnut olAmasanda takımın urunlerını satın almakdır, kalecı onurun bıle gol kralı oldugunu hayal etmekdir trabzonsporlu olmak. yataga uzandıgında, ceyhunun, selcugun orta saha gollerını dusunmekdır bu takımı tutmak... bır gun uefa degıl sampıyonlar lıgı kupasını kaldıracagının hayalidir ama hayelden ote bir umuttur istekdir..

hayatını anlatan, cizen, boyayan butun renklerin adıdır bordo mavi, bazen arabanda, bazen yatagında, bazen de bardagında ! ama hayatının her neferındedır bu renkler, belkı hıc kımsenın gormeyecegınden emınsindir ama ıc camasırının rengı bıle bordo mavidir cogu zaman...

hayatının en derin duygusallıgıdır bu renkler ; bazen bir din, bazen bir bayrak, bazen de bir sınırdır bu vatanın sınırları gibi..

aşkdır, sevgidir, ağıttır , isyandır anadır babadır trabzonsporum, dogan cocugumun adıdır rengidir ...

aşkla sevgiyle butunlesmekdir trabzonspor, bazen eşinle takımın maclarına gitmek bazende trazbsonsporlu bir eş bulamadıgın ıcın evlenememekdir...

trabzonspor.. hayalden ote bilinç altıdır.. üstüdürr... yanıdır ..

4 tarafını saran bu sevgiyle bazen ağlamak bazen gulmek bazende sarılmakdır trabzonspor ...

herseyi ozunden bellıdır, her daim kendını bellı eder heryede .. mozambikde bir bar da ki 61 rakamıda trabzoznsporu anlatır, istanbuldaki kemençenın tadıda, işte buyuzden, tutugumuz takımda, yasadıgımız hayatta aşşağıdaki gibi herzaman aynı şeyi anlatır

61^^^^^^^^^^^^^^BİZE HER YER TRABZON^^^^^^^^^^^^^^61

Uğur Odabaş
22.10.2010, 07:01
Güzel bi konu ama ben şaşalı kelimeler yazamayacağım :)

Trabzonspor'lu olmak bana göre; hiç görmediğin bi kıza delicesine aşık olmaktır. Öleki onu görebilmek için herşeyini verebilecek kadar çok sevmektir.

Şampiyon olsun veya olmasın her platformda adını utanmadan sıkılmadan haykırabilmektir.

Trabzonspor'lu olmak bir tutkudur aşktır sevgidir. Her ne kadar kötü sonuçlar alınsada ondan vazgeçemeyeceğini bilmektir.

Mustafa Umut
23.10.2010, 11:52
bütün ders kitaplarının 61. sayfasına gelince tenefüste 4 Trabzonlu olarak sınıfta 3'lü çekip bize her yer Trabzon diye kendi kendimize coşmaktır :D ve ardından istanbul özentisi arkadaşların kıskanırcasına bakışlarıııı....

Semra
23.10.2010, 12:02
Avni Aker'de maç izlemek bi türlü kısmet olmadı,
geçtiğimiz yaz Trabzon'daydım kuzenim düşüp başını yardı hastaneye (sürmene'den) Trabzona gittik
stadı görüp kuzenimin derdini unuttum, ona dikiş atılıyor ben dışarda stadı seyrediyorum, bikaç gün sonra dikişlerini aldırmaya gittik, bu kez stadın etrafını dolaştım sonra Ts cluptan forma aldım, duygulandım...
Trabzonsporlu olmak başka bişi, tarif etmek, onu bir kalıba sokmak mümkün değil uçsuz bucaksız bi sevgi...

Olimpiyata maçlara giderken güzergahta her gördüğün 61 plakalı ya da bayraklı arabalarla selamlaşmanın verdiği keyif anlatılamaz!

Mustafa Umut
23.10.2010, 12:21
Avni Aker'de maç izlemek bi türlü kısmet olmadı,
geçtiğimiz yaz Trabzon'daydım kuzenim düşüp başını yardı hastaneye (sürmene'den) Trabzona gittik
stadı görüp kuzenimin derdini unuttum, ona dikiş atılıyor ben dışarda stadı seyrediyorum, bikaç gün sonra dikişlerini aldırmaya gittik, bu kez stadın etrafını dolaştım sonra Ts cluptan forma aldım, duygulandım...
Trabzonsporlu olmak başka bişi, tarif etmeye onu kalıba sokmak mümkün değil uçsuz bucaksız bi sevgi...

Olimpiyata maçlara giderken güzergahta her gördüğün 61 plakalı ya da bayraklı arabalarla selamlaşmanın verdiği keyif anlatılamaz!
bu yazıyı okurken tüylerin diken diken olup gözlerin doluyorsa...Trabzonsporlu olmak budur işte...

Şeref
23.10.2010, 13:24
bu yazıyı okurken tüylerin diken diken olup gözlerin doluyorsa...Trabzonsporlu olmak budur işte...
sen ne diyon hacı salya sümük olduk :alkış: ne gada şanslıyım ya

Mustafa Umut
24.10.2010, 13:00
dersaneye giderken üstümde Trabzonspor forması karşıdan karşıya geçmek için bekliyorum...ve o sırada bi araba bana yol veriyor..bende geçerken plakasına bakıyorum 34 TS ile başlıyor...ve sonra şöföre bakıyorum ardından karşılıklı gülümsemeler eşliğine kafa sallıyoruz birbirimize..anlatılmaz yaşanır bi duygu ve bunu sadece Trabzonsporlular olarak biz yaşayabiirz...

Murat TONBUL
24.10.2010, 13:03
tedavisi imkansız ve dünyanın tek güzel hastalığı :)

EmreYavuz61
24.10.2010, 13:09
trabzonsporlu olmak herkesin istediği ama olamadığı sadece bizim gibi şanslı insanlara nasip olan birşey..misal..
geçen sene basket play-off maçlarına gittik..tabi hiç trabzonsporlu arkadaşım olmadığı için pertevniyel olin ve bursa maçlarına hep fb gsli arkadaşlarımı kandırıp onlarla gidiyorum :)
neyse işte olin maçındayız..fbli ve urfalı bir arkadaş,gsli mardinli bir arkadaş ve kuzenim artvinli fbli...
hepsi maç sonu aynı şeyi söylediler..'trabzonsporlu olmakta bi gururdur yaa baksana memleketinden kaç km uzaklıkta büssürü hemşeri yan yana bize her yer trabzon diye bağırıyorlar...yani dediğim gibi herkes içten içe bize karşı bir kıskançlık duyuyor :)

hatice_61
24.10.2010, 16:34
o kadar güzel bir duyguki onunla sevinip üzülüyosun yenince sevinç kaynağın oluyo kendini çok farklı hissediyosun çünkü diğer takımların taraftarları gibi değilsin sen farklısın ayrı mutluluk trabzonsporlu olmak cok farklı bişe yaşay2ıp öğrenmek gerek

esra61
24.10.2010, 16:59
kelimelerle ifade etmesi zor olsada;
her bordo mavi gördüğünde mutlu oluyorsan,
her şartda trabzonsporluyum diyebiliyorsan,
avniakerdeki maçları izleyip orda oturup maç izleyenleri görünce kıskanıyorsan aşk budur işte..aşk işte avniakerde maç izlemek. bi gün bnd nasip olcak inş.

vadaa55
24.10.2010, 22:38
tedavisi imkansız ve dünyanın tek güzel hastalığı :)
Bu hastalığa yakalanan hiç kimse tedavi olmak istemez. :)

Mustafa Umut
24.10.2010, 23:21
işte öyle birşeyy...

Mustafa Umut
26.10.2010, 17:37
Hergün okuldan eve gelirken acaba bugün ne oldu?? diye kendi kendine sormaktır.. :)

Bayraktaroğlu
26.10.2010, 19:53
80 ilde gurbetlik çekmektir...

Bayraktaroğlu
26.10.2010, 19:55
Trabzonspor galip geldiği zaman 1 hafta içinde kötü bi olay olunca Trabzonspor'u düşünüp mooral bulmaktır :)

bu çok güzelmiş muk61 tebrikler...:alkış:

Mustafa Umut
27.10.2010, 16:51
bu çok güzelmiş muk61 tebrikler...:alkış:
teşekkürler.. :)

izzet
27.10.2010, 17:21
Tramvayda yanyana oturan iki Almanin Konusmasina Kulakmisafiri oldum...

Alman A: "Bu yaz Tatile nereye gittin?"

Alman B: "Bordeux"

Ben (icses): "Maviii"

Mustafa Umut
27.10.2010, 19:20
okul takımının maçında şralralarayayllalryyalayaylayyrşşsyaya layalayy tezahüratının sonunda sınıfın adını söylemem gerekirken kendimi tutamayıp BORDO-MAVİ demektir.. ve ardından bjk li sınıf hocamın bana ters ters bakışları.. :D

Vkgz
27.10.2010, 19:23
...sürekli mutsuz olmak ama genede bırakmamaktır, koşulsuz teslimiyettir.

Mustafa Umut
27.10.2010, 19:25
...sürekli mutsuz olmak ama genede bırakmamaktır, koşulsuz teslimiyettir.

ağzınıza sağlık:alkış::alkış:

Mustafa Umut
29.10.2010, 18:42
hangi takımlısın sorusuna '' ÇOK ŞÜKÜR TRABZONSPORLUYUM '' demektir..

cerebrum
30.10.2010, 00:13
gece yastığa başıma koyduğumda o haftanın olması gereken taktiğini düşünmek yada maçın gecesi ise mutlaka iyi kötü vasat 3 lüyü ölçüp tartıp performanslarıyla uğraşarak uykuya dalmak... rüyanı da bordo mavi görmek.. seni seviyorum Trabzonsporum...

Emre7
30.10.2010, 00:15
futbolu çok bilmektir..

cerebrum
30.10.2010, 00:21
sen hepimize ait özelimizsin.. üç cücüklerin yalancı sevdaları bir yana hırçın sevgililerin sana bağlanmalarrı ayrı bir yana..

Mertcan
30.10.2010, 01:52
İstanbula gelince anladım ne demek olduğunu bunun...

cerebrum
30.10.2010, 03:12
üç cücükler=yalancı sevdalar...

tek büyük=çıkarsız duygular..

şampiyon Trabzonspor..

Mustafa Umut
31.10.2010, 09:52
Saat 9:01 iken saati soranlara 8'i 61 geçiyor demektir :)

iskenderunlu
31.10.2010, 11:09
Gurur-Asalet-Cesaret ve en önemlisi Kazım Koyuncu anısı için Varol Trabzonspor

28TS61
31.10.2010, 13:35
Saat 9:01 iken saati soranlara 8'i 61 geçiyor demektir :)

yada saat 7:59 ise, 9´a 61 var demektir :D

Mustafa Umut
31.10.2010, 19:01
yada saat 7:59 ise, 9´a 61 var demektir :D
O da iyiymiş :)

Sezgin Öztürk
31.10.2010, 19:14
Bir maçta kötü sonuç alınca bütün hafta arası keyifsiz olmakdır. Spor gazetesi okumamakdır :)

OFLU
31.10.2010, 22:52
TRABZONSPORLULUK,
Sevgide sınır tanımayanların kendini ifadesidir,
Bir kelimeye sığdırabilmektir herşeyi,
En kötü gününde TRABZONSPOR uyla gurur duymaktır,
Köşeye sıkıştığında çıkış yoludur,
Yenildiğinde sımsıkı bağlanmaktır biricik aşkına,
Göz yaşlarını elinin tersiyle silip,
Göğsünü gererek TRABZONSPOR luyum demektir,
Dünya'yı BORDO MAVİ görmektir,
Susturmaktır takımına dil uzatanları,
Tabutuna TRABZONSPOR bayrağı sardırmaktır,
Resim derslerinde dağları BORDO MAVİ ye boyamaktır,
Aitliklerin en güzelidir,
Zaafların en güçlüsüdür,
10 yaşından beri para biriktirip maça gitmektir,
Bir başkaldırıştır,
TRABZONSPOR luluk bir sevdadır,
Bu sevda uğruna ölümü bile göze almaktır...

Buda güzel,çoğu satırda kendimizi bulabiliyoruz..

Mustafa Umut
02.11.2010, 17:16
Sınıf arkadaşımın teki Çaykaralı olmasına rağmen Beşiktaşlı.Bu durum beni o kadar rahatsız ediyorki nerelisin sorusuna Trabzon'luyum dediği zaman çok dokunuyor bana :)

Mustafa Umut
05.11.2010, 18:33
Trabzonsporlu olmak; karşılıksız sevmektir,SABIRDIR,özlemdir,hasrettir.

habreg4s61
05.11.2010, 20:25
Beşiktaş’ın 10′da biri bütçeyle onlarla başa çıkabildiği için, Galatasaray gibi başkanlarını sadece Galatasaray Lisesi mezunlarından seçmediği için, Fenerbahçe gibi her maçına şaibe karışmadığı için, Trabzonspor’u tutan hakem olmadığı için, çok zengin klübü tutup sonra her güçsüz takımı yendiğinde sevinmeyi gruruma yediremiyeceğim için, ligde böyle bir takım varken güçlünün yanında olamıyacağım için…
Liverpool, Barcelona, İnter, Aston Villa vs. takımları Türkye’den hiçbir takım avrupa’da başarı elde edemediği yıllarda yendiği için…
İstanbul saltanatını yıktığı için, herkes gibi olmamak için, olur olmadık yerlerde bu takımı sahipsiz sanıp arkasından konuşmamaları için…
Ercan TANER her üçbüyüklerden biri gol atıca yer göğü inletircesine bağırırken Anadolu takımı gol attığında ‘ne talihsizlik’ dercesine birden sesinin kısıldığı için,
Beşiktaş 6.sırada Trabzon ikinci sırada iken Beşiktaş maçının 20 dk. Trabzon maçının 3 dk özeti verildiği için, spor gazetelerinde yarım sayfa yer ayrıldığı için, çok zengin futbolcu alamadığından futbolcu yetiştirdiği için, Fenerbahçe’nin her Trabzonspor’dan futbolcu aldığı sene şampiyon olduğu için, Galatasaray’da her zaman bir Trabzon’lu yönetici olduğu için…
Anadolu takımlarına destek için, insanların şaşırmaları için, bordo mavi renkler ve büyük zaferler için, parası olmadığı için şampiyon olamadığı için…
Kendisinden 60 yaş büyük, 10 kat zengin ve milyon kat şaibeli takımlarla mücadele ettiği için…
Meçhul bir stadta kamera görüntüleri olmasına rağmen Trabzonspor başkanına taş atılışının hiç bir TV kanalında yayınlamadığı için, Trabzon’a maça giden meçhul takım taraftarlarının cephanelerin gazetelerde yer almadığı için, Meçhul bir statda koridorlara kamera sokmak yasak olduğu için…
Hiç kimsenin bir kişinin bir anadolu takımı tutmasına şaşırmadığı günlerin gelmesi için…
Haklı veya haksız yere Beşiktaş aleyhine verilen her kararda maçın hakemine küfrettikleri için, şaibeyle de olsa bir maç kazandıklarında Galatasaray taraftarları övünerek yürüdüğü için, Fenerbahçe taraftarlarının gördüğüm kadarıyla çoğunun para ile dahi olsa illaki kazanmak istedikleri için…

bir sitede görmüştüm paylaşıyım dedim...;)

Şeref
06.11.2010, 20:06
kronik hastalıktır.

Mustafa Umut
06.11.2010, 23:06
10-15dk da bir içimden geçenler şunlar;

-P.tesi ing. sınavım var.Ne yapacam ben ya?

-Yarın Trabzon maçı var ya ne İngilizce sınavı...

ve bu düşüncelerin ardından aniden gelen yaşama sevinci :)

saffet61
06.11.2010, 23:46
Ts li olmak bugün havaalanını gs taraftarına dar etmekti

Kasım BEKTAŞ
06.11.2010, 23:47
Ts li olmak bugün havaalanını gs taraftarına dar etmekti

saffer bilgi geldimi konu hakkında?

saffet61
06.11.2010, 23:49
saffer bilgi geldimi konu hakkında?

evet abi gs li futbolcular kendi taraftarları tarafından rahatça krallar gibi karşılandı

Kasım BEKTAŞ
06.11.2010, 23:54
evet abi gs li futbolcular kendi taraftarları tarafından rahatça krallar gibi karşılandı

nerde bu haber ?

şahsen futbolda şiddetten taraf biri olmamama rağmen, Trabzon kentinin coğrafi avantajından da olsa kendine has olan bu özelliğinin kaybolması çok acı bir durumdur... Türkiyedeki tek deplasman olgusunu kaybediyoruz... çok kötü...

Trabzon-Spor-61
06.11.2010, 23:56
... mac öncesi, geceleri uyuyamamakdir...

abicim bugünde bize uyku yok. Ben yatinca hep maci düsüniyorum.
Yarin'da Bursa macini düsünecegim yatarken...

bende böyle be abi...

duyguts
07.11.2010, 14:13
Trabzonsporlu olmak herkese baş kaldırmaktır asla ezilmemektir herkes farkının olması herşeyde ilk olmaktır aslında trabzonsporulu olmak anlatılmaz gerçekten yaşanır...

inception61
07.11.2010, 14:33
farklılıktır şekile bağlı kalmamaktır:)

cerebrum
08.11.2010, 02:05
geseye basmaktır:)

Mustafa Umut
12.11.2010, 19:41
http://www.facebook.com/video/video.php?v=153740444669239&oid=160946469597&comments&ref=mf

şu videoyu izlerken gözlerinin dolmasıdır.

.....
12.11.2010, 19:53
Trabzonsporlu olmak mı :)

Valla bu duyguyu Trabzonsporlu olmayan birisi anlayamaz o yüzden böyle polemiklere girmeyelim :p :)

EmreYavuz61
12.11.2010, 20:10
http://www.facebook.com/video/video.php?v=153740444669239&oid=160946469597&comments&ref=mf

şu videoyu izlerken gözlerinin dolmasıdır.

bu nasıl bir videodur ya...!!!ağlattı beni...

iskenderunlu
12.11.2010, 20:16
Trabzonlu olmayıp Trabzonsporu tutmaktır karşılıksız son nefesine kadar
memleketindeki herkesin İstanbul yalakası olmasına aldırmadan bordo mavi yi tutmaktır
şampiyonluk sevinci yaşamamasına rağmen inadına Trabzonsporluyum demektir

alperen akbulut
14.11.2010, 23:03
trabzonsporluluk 91 yaşındaki dedemin ntv sporda barcelonanın maçını izlerken barçanın yediği gole sinirlenip '' ben gidiyrım yatmaya '' demesidir.. aşk budur.. bordoyla maviye aşk..

Selçuk Aydın61
14.11.2010, 23:24
son nefeste ( kelime i şahadet ) edergibi şampiyon sensin tarabzon diyerek hakka gitmektir

Y-DRMS
14.11.2010, 23:26
Yazıyla anlatılacak bir şey değil bu (:

SEDAT
14.11.2010, 23:30
- Yeri Gelip Çok Acılar Çekmektir , Ama Çoğu Zaman Bir Mutluluktur :)

bariskaratas
15.11.2010, 00:24
http://img338.imageshack.us/img338/9595/cimg7795.jpg (http://img338.imageshack.us/i/cimg7795.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

UmutBaykan
15.11.2010, 00:33
Trabzonsporlu olmak , şantiyede beton dökülürken maç izlemek için firar etmektir :D

Semra
15.11.2010, 00:39
bazen çokkk şey düşünmektir...
takımın 100. yılını görebilecek miyim? eğer o kadar yaşarsam, yine bu kadar fanatik olur muyum ?
( düşünüp hüzünleniyorum... )

şahrud
15.11.2010, 01:42
Üç kişilik bir aşktır.. Üç kişilik bir aşka uyanmaktır..

spormania
15.11.2010, 02:03
Şenol Güneş'tir.

TylerDurden
15.11.2010, 02:56
son nefeste ( kelime i şahadet ) edergibi şampiyon sensin tarabzon diyerek hakka gitmektir

budur..trabzonspor deyince tüyleri diken diken olmaktır,sabahlara kadar buralarda trabzonsporu yaşamaktır..

ertek_61
15.11.2010, 03:51
27 senedir düşünüyorum ama henüz cümlelere dökemedim...cümlelere büründüğünde bu sevgi ötesi şey ilk sizinle paylaşacağım...

Bayraktaroğlu
16.11.2010, 11:58
Şimdi Galatasaraylı, Fenerbahçeli ya da Beşiktaşlı dostlar alınacak belki ama gerçek bu...
Şimdi ‘Lider’ diye yazmıyoruz bu satırları...
Şimdiye kadar yazdığımız yazılar da, aslına bakılırsa bir önceki cümlemizin kanıtı...

Panorama yazısı deyince, o hafta oynanan maçların yazılması anlaşılıyor hemen... Belki de öyle yapılması gerekiyor; fakat devir artık o devir değil ki... Cuma günü oynanan bir maçı, salı ya da çarşamba günü sizlere aktarmak ne kadar mantıklı! Çünkü artık onlarca televizyon var, çünkü artık her televizyonda saatlerce süren spor (pardon futbol) programları var. İşte bu nedenle biz, her hafta, aklımıza takılan bir konuyu alıyor, sizlerle paylaşıyoruz. Amacımız, görülmeyenleri göstermeye çalışmak, yazılmayanları yazmak... Böyle bir girişin (açıklamanın) ardından geçelim Trabzon ve Türkiye meselesine...

Trabzon, Türkiye’dir...

Çünkü Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, (hatta ekleyin onların üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Kasımpaşa’yı da) İstanbul’u temsil eden takımlar... Fakat Trabzonspor, aynı zamanda bir şehrin hikayesi... Trabzon’un simgesi, iftiharı, gözdesi... Bordo-Mavi bir forma rengi değil sadece; bir kentin simgesi... Gidin Trabzon’a, girin herhangi bir bakkala, berbere, ya da lokantaya... Karşınızda Atatürk, hemen solunda vergi levhası, sağında ise Trabzonspor posteri vardır. Bu üçlü değişmez asla.

Çünkü Trabzonspor’u Trabzonlular tutar... Elbette Fenerbahçe’nin de, Galatasaray’ın da, Beşiktaş’ın da Türkiye’nin hemen her yerinde taraftarları var; fakat Antep’teki Antepli tutuyor İstanbul’un devlerini... Yani adamın orijini Antepli, tuttuğu takım Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş... Fakat Trabzonspor farklı; Antep’teki Trabzonlular tutuyor Trabzonspor’u... Yani orijini de Trabzon, takımı da Trabzonspor adamın...

Çünkü dünyanın her yerinde bir Karadenizli, Karadenizli’nin olduğu her yerde bir Trabzonlu, Trabzonlu’nun olduğu her yerde mutlaka Trabzonspor forması vardır. Bayrağıdır o forma her Trabzonlu’nun...

Çünkü takımı üç sene şampiyon olmazsa; Fenerbahçeliler, Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar açar isyan bayrağını... Fakat 26 sezon şampiyon olamasa bile Trabzonspor; İstanbul’dan Avni Aker’e gitmeye devam eder Trabzonlular... Ya da İstanbullular’ın bile gitmeyi zul gördüğü
Olimpiyat Stadı’nı doldurur, Trabzon’dan gelen Trabzonsporlular

Mustafa Umut
16.11.2010, 12:10
Bursa maçını izlerken yanımda oturan abi Trabzon'dan akrabalarını ziyarete gelmiş Samsun'a ve Bursa maçını izlerken aynı kahvede rastladık.Nerelisin,Trabzon'un neresindensin vs. muhabbetlerden sonra Trabzonspor'a geldik.Tabi 2-0 öndeyiz maçı da fazla takan yok :).Muhabbet ediyoruz abi çıkardı kombinesini gösterdi bana.Vayy dedim maçları kaçırmıyosun yani dedim.Evet dedi hiçbir maçı kaçırmam ancak hangi futbolcu nerde oynar ne yapar bilmem, şimdi kaç puanımız var bilmem, futboldan çok anlamam ancak mesele Trabzon olunca, Trabzonsporu desteklemek, stada gitmek benim görevim gibi geliyor dedi.Yani abi futboldan anlamıyor bana sorduğu soru şu: ''şimdi biz bu maçı yenersek 1. mi oluyoruz'' yani takip etmiyor ancak kombinesinden formasına hepsi tam takır abimizin.Uzun lafın kısası şu; Trabzonsporlu olmak Trabzonsporu ölümüne desteklemektir.Abi Trabzonspor dışında futbolu sevmiyor ancak söz konusu Trabzonspor ve Trabzon olunca o kombineyi almayı bir borç biliyor ve Trabzon yenince dünyalar benim oluyor diyor.İşte Trabzonsporlu olmak böyle birşey....HERKESE NASİP OLMAZ.

Emirhan Uludüz
16.11.2010, 12:13
Bayram sabahı bayramlaşmadan önce bilgisayarı açıp Trabzonspor haberlerine bakmak.. :)

Murat SİSMAN
16.11.2010, 12:17
Bayram sabahı bayramlaşmadan önce bilgisayarı açıp Trabzonspor haberlerine bakmak.. :)

Kısa ve çok öz olmuş :alkış:

Benim konuya katılımım şöyle olabilir ; 15 Milyonluk şehir İstanbulda özellikle Kadıköy iskelesinde Bordo Mavi formam ile turlamaktır.O Kadıköy iskelesinde horon tepinmektir.

Ts uLudaĞ
16.11.2010, 15:58
istanbul - Sariyerde oturduğum için.. Bu duyguyu hep fazla fazla yaşadım.. :) TRabzonluya hiç hasret kalmadım :)

TRABZONSPOR u neden tutuyorsun sorusunu hiç cevaplayamadım bu sevgi Kesinlikle DNA ma işlenmiş.. :)

21 yaşıma geldim Şampiyonluk görmedim.. Bu bir taraftarlık değil

BU BİR AŞK HİKAYESİ..

SEDER
16.11.2010, 16:26
trabzonsporlu olmak; 200 promille yakaladığın adamı, sırf arabasında bordo-mavi flama var diye, evine kadar bırakmaktır...

Ts uLudaĞ
16.11.2010, 16:44
trabzonsporlu olmak; 200 promille yakaladığın adamı, sırf arabasında bordo-mavi flama var diye, evine kadar bırakmaktır...

Helal :)))

bASTURk
17.11.2010, 17:25
İlkokulda sınıfın en yakışıklı en karizma en zeki en güçlü en en en.. talebesi gibi.

Çekemezler,ayağını kaydırmaya çalışırlar,oyunlarına almazlar vs. vs..

Burada o iyi uşak Trabzonspor oluyor.Kötü çocukların hilelerine aldırış etmemesi,dikleşmeden dik durmayı iyi uygulaması gerekiyor.

Ha bir de sınıfta hafiften ''kırık'' şöyle böyle,kaypak çocuk da olur, onu hiç takmaması lazım(!)

exelans_25
17.11.2010, 17:48
ayrıcalıktır.

cengizbdn32
17.11.2010, 17:55
muhteşem birşeydir... herkese nasip olmazz...

Hamza Öztürk
17.11.2010, 17:57
....gidip bursada dayak yemek degildir sanirim---

RaJoNKeSeN
17.11.2010, 18:11
Herkese Nasip Olmaz ..

bordoylamavi
17.11.2010, 19:34
bursa ile başlıklar kapatılmış. gidip de bursa heykel de toplananlara bi çift laf edilmeyecek mi. böyle geçiştirielcek mi bu konu. adamlar gelip meydan da bursa forması giyselerdi biz napardık düşüenmiyorum bile. ne işiniz var bi aptal spikerin ettiği aptal laflar yüzünden bursanın meydanında
bu konuyu görmezden gelip başlıkları kapatıp konyu geçitren bmn yönetimini de eleştiriyorum. çıkıp bu konuda yapılan yanlışları uyarmak özeliklle gaza gelme konusunda potansyeli olna genç arkadaşları uyarmak ilerisi için daha iyi olmazmıydı.
nerdeyse insanların ne konuşacağına bile karışılacak. kurallara uygun olmayan bir şey yokken ne bu sansürcü mantık. bıraskın insanlar tartışşsın. kurallara aykırı bir durumda verirsiniz cezayı olur biter. ama böyle sansürleyerek yöneticlik yapmak da neyin nesi oluyor

GuRBeTCii61
17.11.2010, 19:50
Renklere sevdalanmaktir, Iyi günde kotu günde takimi desteklemektir,, Her ne durumda olursa olsun Trabzonsporluyum demek ve diyebilmektir!!

Eren Karaahmetoğlu
17.11.2010, 19:52
Karşı takımın provakasyonlarıyla galeyana gelip de bin bir türlü uyarıya rağmen kendi kendine ne yapmaya gittiklerini bilmeden birşeyler yapmaya çalışmaktır. İyi halttır.

Emrullah
17.11.2010, 19:59
....gidip bursada dayak yemek degildir sanirim---

Dayak falan yok abartmayın, sakin olun. Gaza gelmeye gerek yok. Gururumuzu, Trabzonsporluluğumuzu rencide edici her hangi bir olay olmadı orda. Görüntüleri izleyin bakın. Bizimkiler iplemiyor bile Bursalıları. Bizimkiler 5 kişi olmalarına rağmen gayet rahattılar ve espri bile yapıyorlardı.

Mustafa Umut
17.11.2010, 20:07
Türkiyede Trabzonsporlu olmak, DÜNYADA TÜRK OLMAK GİBİDİR.(nokta)

Emirhan Uludüz
17.11.2010, 20:12
Türkiyede Trabzonsporlu olmak, DÜNYADA TÜRK OLMAK GİBİDİR.(nokta)

ekleme yapayım iznin olursa ;

Türkiyede Trabzonsporlu olmak, Dünyada Türk olmak, Marsta Dünyalı olmak gibidir :D

demiradam57
17.11.2010, 20:19
Manyağın söylediklerini biraz önce dinledim.ve face ekledim.Eğer bu konuda Trabzonspor yöneticileri mahkemeye başvurmazsa allah onları bildiği gibi yapsın.

demiradam57
17.11.2010, 20:20
bursa ile başlıklar kapatılmış. gidip de bursa heykel de toplananlara bi çift laf edilmeyecek mi. böyle geçiştirielcek mi bu konu. adamlar gelip meydan da bursa forması giyselerdi biz napardık düşüenmiyorum bile. ne işiniz var bi aptal spikerin ettiği aptal laflar yüzünden bursanın meydanında
bu konuyu görmezden gelip başlıkları kapatıp konyu geçitren bmn yönetimini de eleştiriyorum. çıkıp bu konuda yapılan yanlışları uyarmak özeliklle gaza gelme konusunda potansyeli olna genç arkadaşları uyarmak ilerisi için daha iyi olmazmıydı.
nerdeyse insanların ne konuşacağına bile karışılacak. kurallara uygun olmayan bir şey yokken ne bu sansürcü mantık. bıraskın insanlar tartışşsın. kurallara aykırı bir durumda verirsiniz cezayı olur biter. ama böyle sansürleyerek yöneticlik yapmak da neyin nesi oluyor

Düşüncelerimi ifade ettiğin için teşekkür ederim.Arkadaşım sana Sinop'tan içten bir tebrik...:alkış::alkış:

demiradam57
17.11.2010, 20:22
Trabzonspor'lu olmak rakip takımın televizyonu tarafından yapılan her türlü hakareti sineye çekmektir.

ONUR BEKAR
17.11.2010, 20:24
yolda gezerken trabzonspor flaması veya 61 plakası gördüğün zaman doyasıya bakmaktır...

demiradam57
17.11.2010, 20:26
Provasyona gelmeyelim laflarıyla kendimizi ezdirmektir...

Mustafa Umut
17.11.2010, 20:31
Yolda giderken ''baba bak ilerdeki arabanın plakası 61, geçelimde selam verelim'' deyip heyecanla o geçme anını beklemektir :)

yattarinho61
17.11.2010, 20:37
..her gece yatinca o gelecek sampiyonlugun hayalini kurmaktir..

demiradam57
17.11.2010, 20:42
Fenerbahçe ve Galatasaray son hafta üstelik zor kazandı, puanları 47, camiaların havası: “Şampiyonluk şansımızı artırdık, sonuna kadar kovalayacağız.”
Trabzon 7 net pozisyon harcadı, berabere kaldı, puanı 47, camianın havası: “Bitti bu iş.”
Çelişkinin nedeni, Kayıhan Gedikli’nin Yanal’a mesajında gizli:
“Ersun hocam kızmayacaksın, darılmayacaksın, gücenmeyeceksin. Futbolun sadece futbol olmadığı yerdesin. Burada insanlar, takımı başka tutarlar, ne bileyim kaşığın sapını tutmak gibi değil burada takım tutmak. Güneşin İstanbul’dan önce doğduğu, suların Bordo-Mavi aktığı yerdesin. Burada herkes aynı sevgilinin peşinden koşuyor hocam. O sevgili ki paylaşılamıyor. Kimse kimseden eksik kalmıyor. Şiirler ona, şarkılar ona, alıp verilen nefes ona. Cebindeki son kuruş ona. Zafer şarkıları ona, ağıtlar ona, övgüler ona, sitemler yakınmalar ona.
Burada herkes Trabzonspor’u günde bir defa düşünür hocam. O da 24 saatini alır insanların. Burada geçim sıkıntısı, işsizlik, kriz, küresel ısınma yok. Herkesin derdinin Trabzonspor olduğu yerdesin. Burada kepenkler açılmadan gazetelerin son sayfaları okunur, Dolar’ın, Euro’nun kurundan önce puan durumuna göz atılır. Genel yerel seçimler değil, Trabzonspor kongresi pür-dikkat izlenir. Trabzonspor Başkanı konuşursa ‘Ulusa Sesleniş’ odur. Takımı için fanatizm kurbanı olup adam bıçaklayanlar, öldürenler vardır başka yerlerde. Ama hocam burada, her takım taraftarının vazgeçilmez olan, “senin için ölürüm” sloganını gerçekleştirircesine, kaçan şampiyonluktaki ayak oyunlarına tahammül edemeyip canına son veren Mehmet’in mezarı vardır.
Sandığın gibi başarıya aç bir yerde değilsin. Aksine başarının doğduğu, tanımının yapıldığı yerdesin. Bir devrimin ateşinin yakıldığı yerdesin. Başarı odaklı olmadı sevdamız hiçbir zaman. Şampiyonluk 25 değil, 100 sene de gelmese bile aynı heyecanla severiz biz hocam. Ama sırtındaki formanın hakkını vermeyince kızarız hocam. Sokağa çıktığında, karşına çıkan herkesi ilgilendiriyorsun. Gözümüzün bebeğindesin. Elde sensin, dilde sen; gönüldesin, baştasın. Bu yüzden hocam; kızmayacaksın, darılmayacaksın, gücenmeyeceksin.” Böyle bir sevgi işte...

Semra
17.11.2010, 20:49
yazılanları okurken bile heyecanlanıyorum iyiki Trabzonsporluyum diyorum, ben de bunları yaşıyor ve hissediyorum...
şehir içinde 61 plakalı araba, bayrak ya da Trabzonsporluluğu simgeleyen herhangi bir unsuru görünce kornaya basmak yüzünde de gülümseme ile ... bambaşka bir duygu
Trabzona giderken tünellerde karşılaşırsak o tüneli birbirine katıyoruz çıkana kadar karşılıklı kornaya basmalar...
bu başka bişi kalbin titriyor sanki 40 yıllık tanıdığını görmüş gibi...

bu yıl yeni bir okula başladım, öyle kolay arkadaşlıklar kurabilen biri değilim, önümdeki arkadaşla konuşurken kolunda TS kolluğunu gördüm Trabzonsporlu olması hemen kaynaşmamıza neden oldu :) ders aralarında hep Trabzonspordan konuşuyoruz.

kani6161
18.11.2010, 00:00
bazı arkadaşlarımız bursada ki olaylara bir şey yapılmayacak mı demişler arkadaşlar basında dedikleri gibi değil hiç bir şey yapamamışlar . küfürler gelmiş biraz o kadar. BMN olarak yapılacak şey

Bursaspor maçında yönetimle iletişime geçerek misafir seyirci aldırmayalım olay çıkacaktır büyük ihtimal. ceza almayalım . şsampiyonluğu avni akerde kutlayalım..

herkes es es maçına baksın

GuRBeTCii61
18.11.2010, 00:02
..her gece yatinca o gelecek sampiyonlugun hayalini kurmaktir..

TAM UZERINE BASTIN:alkış:,, hayallerimizde sampiyonlukta kendimize verdigimiz rolude unutmamak lagzim :p

yavuzkaan
18.11.2010, 00:51
30 yaşında olup son şampiyonluğunu hala altı bezlenirken görüp bıkmadan usanmadan o şampiyonluğu beklemektir belkide son bezlenmesi kefenle olurken o şampiyonluğu görmeyecek olsa bile bordo maviye olan sevda azalmadan artarak devam etmesidir. ahmet yavuz yardım

golebshera
18.11.2010, 03:00
Gurbet ellerde bordo maviyi ya da 61 plakayı görünce akrabanı komşunu görmüş gibi selamlaşmak; dudağının kenarındaki gururlu ve neşeli tebessümdür..

Hürgün Aygün
18.11.2010, 12:36
Sokakta,caddede tanımadığın biri bile olsa üstünde Trabzonspor forması görünce içinin kıpır kıpır etmesidir.

Çağatay_
18.11.2010, 13:44
İstanbul sokaklarında bordo-mavili renktaşı gördüğünde bazen göz kırpmak, bazen selamlaşmak, bazen sarılmak, bazen el sıkışmaktır :)

Mustafa Umut
18.11.2010, 14:03
Cem Yılmaz'ın şovunu kız arkadaşının zoruyla izlemeye gidip orda kulağına kulaklığı takıp Trabzon maçını dinlemektir :)

Bu hikayeyi Cem Yılmaz kendi anlatmıştı ve o da tekrar vurgulamıştı Trabzonspor'un büyüklüğünü :)

Birde Okan Bayülgen'in ağzından dinleyin şu video her şeyi anlatıyor :)

http://www.videoizletc.com/musicvideo.php?vid=80348a553

uğurts
18.11.2010, 15:30
Sokakta,caddede tanımadığın biri bile olsa üstünde Trabzonspor forması görünce içinin kıpır kıpır etmesidir.

:alkış::alkış::alkış:

imzamdada yazdığı gibi...

Ertuğrul ATALAY
18.11.2010, 15:31
ancak bu günlerde herkasin gıptayla bakıp keşke Trabzonsporlu olsaydım diye iç geçirdiği,ancak gerçek Trabzonsporluların azap ızdırap dolu yılların ardından gelen ferahlamadır Trabzonsporluluk....gündelik değil sürekliliktir Trabzonsporluluk...

Merve H.Oğlu
18.11.2010, 17:01
İstanbul takımlarıyla yapılan maçlardan sonra koca sınıfta erkek fanatiklere karşı bir bayan olarak takımını savunmaktır..
Şampiyon olup arabayla tura çıkmanın arabanın sunroof undan çıkıp Trabzonspor bayrağı sallamanın hayalini kurmaktır.. :),

Burak DERELİ
18.11.2010, 17:08
takımı son ana kadar savunmaktır.
istanbul takımlarını yendiğimizde tek kişi olarak koskoca sınıfla dalga geçebilmektir.
her okuduğun,gördüğün yerden 61 yada TS çıkartmaktır :)

Mayls
18.11.2010, 17:20
Trabzonsporluluk bordo'yla mavi'yi yanyana gördüğünde tüm olumsuzlukları unutum mutlu olmaktır.

Mustafa Umut
20.11.2010, 14:54
Babamın telefonuna hafta sonu dersanenin olmadığı mesajı gelince ve ben o mesajı okuyunca Trabzonspor maçını ilzleyebilecem diye kendi kendime evin içinde tur atıp tezahürat yapmaktır :D

Emirhan Uludüz
20.11.2010, 15:43
Babamın telefonuna hafta sonu dersanenin olmadığı mesajı gelince ve ben o mesajı okuyunca Trabzonspor maçını ilzleyebilecem diye kendi kendime evin içinde tur atıp tezahürat yapmaktır :D

Yada dershaneyi asmak :D

EmRe-61
20.11.2010, 16:10
Büyük olmak için büyüklerle sevişmemek,savaşmaktır.

Bir anadolu takımı yöneticisine ;
Büyük olmak için büyüklerle sevişmeyeceksin,
savaşacaksın...

Özkan Sümer.

Mustafa Umut
20.11.2010, 16:11
Yada dershaneyi asmak :D
O işi geçen hafta Bursa maçında yapmıştım :D

A.Gökhan AKIN
20.11.2010, 16:30
Karadeniz gibi olmaktır. Kah durgun sularında yüzdüğün kah dev dalgalarında boğuştuğun...

28TS61
20.11.2010, 16:35
öglenci oldugum zamanlar; cuma günleri saat 18:30, cumartesi ve pazar günleri maclarimiz oldugunda 17:30´da yarim gün calisip izin alip maci izlemeye gitmektir :)

Fatih Erdemir
28.11.2010, 07:16
londra'ya yerlesince chelsea ve arsenal gibi guclu takimlarin yerine bordo-mavi ugruna west ham'i tutmaktir.

ESER
28.11.2010, 07:23
yeni bir ortamda tanistigin bir Trabzonluya hangi takimi tuttugunu sormak, istanbul takimi tutan cakma fason Trabzonluysa yol verip adam yerine koymamaktir :)

inception61
28.11.2010, 14:49
rakiplere zehiri vererek onların tükenişlerini izlemektir
kısacası FARKLILIKTIR

Tatar Kemal
28.11.2010, 14:57
kendini arslan, kartal, serçe, timsah zannedenleri bir duvardan öteki duvara atıp yapıştırmaktır. sonra bununla yetinmeyip kedinin fareyle oynadığı gibi oynamaktır.

Tatar Kemal
28.11.2010, 14:59
maçı 6-1 kazanmak üzereyken gelen yedinci gole üzülmek surat asmak "tüh be bu keşke gol olmasaydı " demektir.

Merve H.Oğlu
29.11.2010, 20:34
Daha 3 aylık bir bebeği Tv karşısına koyup (oturamadığı için yatar pozisyonda :D) bak biz bu bordoluları tutuyoruz.. Bu Selçuk abi bu Burak abi şu da Onur abi demektir :)) Aynı bebeğin doğumunun 61. gününü kutlamaktır.. :)

Mustafa Umut
01.12.2010, 19:33
5 aylık dünyalar tatlısı bir yeğenim var..Eniştem fenerli ve arada bir yeğenimin üstünde fenerbahçeli kıyafetler görüyorum ancak o kıyafeti ne zaman üstünde görsem ne tesadüf altına yapıyor :D Bu olaya artık son verdik Trabzonsporlu elbisesini aldık ve artık ne zaman altına yapmakta zorlanırsa hemen fener kostümünü giydiriyoruz :D

Murat Altun
02.12.2010, 11:38
londra'ya yerlesince chelsea ve arsenal gibi guclu takimlarin yerine bordo-mavi ugruna west ham'i tutmaktir.

kupada manchester a 4 attık :)

KUTADGU
02.12.2010, 11:47
Trabzonsporlu olmak uzun süredir görmediğin arkadaşınla muhabbete ilk başladığında "Trabzonspor" demektir...

Biraz geç yatarız ne olacak diye düşünüp "Şampiyon olursak ne olur?" sorusuyla saatlerce konuşmaktır.

Hadi yatalım kalkacağız dedikten sonra, yatmış olduğun yerden bağıra bağıra "Olursak, ne yaparız?" diye sorular sormak, cevaplar aramaktır.

Zor geldiği için tekrar ışıkları yakmak, tekrar sigaraları tellendirmek "Ula olmasa da olur" kelimelerini titrek titrek dudaklardan bırakmak ve sabah ezanını duymaktır. Ki o sabah ezanında da bir mesaj aramaktır, "Sesimiz duydu" diye.

:)

boztepeliyasin
02.12.2010, 11:55
trabzonsporlu olmak kısaca bir hastalık. tedavisi de yok.

GULER
02.12.2010, 11:59
Trabzonsporlu olmak kelimerle ifade edilemeyecek bir ask.

alperen akbulut
02.12.2010, 15:27
... henüz 3 yaşında bir kardeşim var, seni ondan bile kıskanıyorum:D trabzonsporum .. seni kendimden bile...

iskenderunlu
02.12.2010, 15:30
Herşeyden Herkesten vazgeçilir TRABZONSPOR dan asla

B.Yiğit
02.12.2010, 15:34
şuan itibariyle tsclub sitesinden ürün bakmaktır :)

Mira_61
02.12.2010, 15:43
Haftaya yağmur yağmasada Olimpiyat'ta gövde gösterisi yapsak diye hergün dua etmektir.:)

onurts61
02.12.2010, 15:46
5 aylık dünyalar tatlısı bir yeğenim var..Eniştem fenerli ve arada bir yeğenimin üstünde fenerbahçeli kıyafetler görüyorum ancak o kıyafeti ne zaman üstünde görsem ne tesadüf altına yapıyor :D Bu olaya artık son verdik Trabzonsporlu elbisesini aldık ve artık ne zaman altına yapmakta zorlanırsa hemen fener kostümünü giydiriyoruz :D

Aferim yeğenime neye pisleyip pislemeyeceğini erkenden anlamış))):::

B.Yiğit
02.12.2010, 15:51
Trabzonsporluluk Gittiği bir bankada hesap açtırırken trabzonspor kartı olmadığını bildiği halde, ilk önce Spor takımlarına özel kartınız varmı diye sorup, bankacının hangi takımlısınız sorusuna Trabzonspor diye cevap vermektir..

Uğurtan
03.12.2010, 02:54
Her anlamda ayrıcalıktır..

Kartvizit gibidir.. ;)

Fatih Erdemir
03.12.2010, 11:42
dukkanin camina asili ts posterini takim kotu gidince bas asagi asip "akillari basina gelene kadar boyle asilacak" diye dip not dusmektir

muratali
03.12.2010, 15:54
Daha 3 aylık bir bebeği Tv karşısına koyup (oturamadığı için yatar pozisyonda :D) bak biz bu bordoluları tutuyoruz.. Bu Selçuk abi bu Burak abi şu da Onur abi demektir :)) Aynı bebeğin doğumunun 61. gününü kutlamaktır.. :)

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

10-61
03.12.2010, 17:37
Trabzonspor'lu olmak;MEB'in pazartesi günü yapacağı öğretmen atamalarında kendi memleketim Balıkesir kadar Trabzon'un da olmasını istemektir.Muhtemel şampiyonluğu orada yaşama ihtimali bile harika bir duygu.

Murat Hızal
03.12.2010, 17:40
Maç günleri dakikaları saymaktır:)

Canberk
03.12.2010, 17:49
Haklısın Murat abi.
Dersaneye Çubuklu formayla gitmektir.:)
Herkezin seni takip etmesidir.:)
Arkadan Bize Her Yer Trabzon'du değilmi diye bağıranın dersane müdürü olduğunu görünce anlık bir tebessümdür :)

61_Hasan_69
03.12.2010, 18:21
gurbette trabzonlu birini görünce suratındaki tebessümdür...

cemoli5408
03.12.2010, 18:26
gayet keyiflidir.. efkarı bile güzeldir...

kani6161
03.12.2010, 18:36
Trabzonspor'lu olmak;MEB'in pazartesi günü yapacağı öğretmen atamalarında kendi memleketim Balıkesir kadar Trabzon'un da olmasını istemektir.Muhtemel şampiyonluğu orada yaşama ihtimali bile harika bir duygu.

bende atamayı bekliyorum. valla bunu düşünmüştüm büyük ihtimal memleket olmayacak büyük ihtimal şampiyonluğu görmeyecem. ne şans dimi

volkan_627
03.12.2010, 23:14
beladır, şereftir, olmazsa olmazımdır...

Mustafa Umut
06.12.2010, 19:55
Kimya yazılısından 61 almaktır :D

EmreYavuz61
06.12.2010, 20:02
Kimya yazılısından 61 almaktır :D

Matematik yazılısından 63 alıpta hocam lütfen 2 puan kırın 61 yapın demektir...:)

(Gerçi hoca yapmamıştı ama olsun...:))

Selim Turan
06.12.2010, 20:03
Gurbette Formayla caddede yürürken yoldan geçen diğer renkdaşların araçlarıyla size korna ile selam vermesidir Trabzonspor...

Emirhan Uludüz
06.12.2010, 20:36
Haklısın Murat abi.
Dersaneye Çubuklu formayla gitmektir.:)
Herkezin seni takip etmesidir.:)
Arkadan Bize Her Yer Trabzon'du değilmi diye bağıranın dersane müdürü olduğunu görünce anlık bir tebessümdür :)

Dershane parasını yatırmada bakalım diyormu :D

Mustafa Umut
06.12.2010, 20:48
Geçen dersanede veli toplantısı vardı beşiktaşlı fizikçi babama ne derse beğenirsiniz; sizin oğlan çok fanatik derste radyodan maç takpi ediyo fln demiş bayağı bi gülmüşler :D

Uğur Ö.
06.12.2010, 20:50
Ölene kadar beni bırakmayacağı yüzde yüz olan şeydir

Şenol Altunsoy
06.12.2010, 20:54
Şirinler gibi paylaşmak onlar gibi mutlu yaşamaktır.

Gümüshane
06.12.2010, 20:57
Sabah kalkinca aklima ilk gelen sey internete girip Trabzonspor haberleri okumak..

mda61
06.12.2010, 21:22
'' Yok böyle sevgi '' dedirtecek bir sevgidir. Ömür boyu seninle olan tek sevgilidir. Haftasonunu sabırsızlıkla beklemek,kötü sonuç alınca keskin sirkeye dönmektir.

Semra
07.12.2010, 10:19
aynen öyle yok böyle bir sevgi!
geçtiğimiz cuma günü Trabzonspor-Bucaspor maçı sırasında okuldaydım, 19.40'da sınav başladı bir yandan soruları çözüyorum diğer yandan aklım maçta! benim gibi Trabzonsporlu olan arkadaşımla kağıtlarımızı hocaya verip sınıftan çıktık, arkadaşım sınava girmeden önce telefonunun radyosunu ayarlamıştı, açtı dinliyoruz radyonun sesiyle okul inliyor, etrafa aldırmıyoruz... öğreniyoruz ki 1-0 öndeyiz, mutluluktan uçuyoruz sınav nasıl geçti, hoca ne sormuştu hiçbirini konuşmadan Trabzonspora odaklanmıştık. Arkadaşımın da benim de telefonlar susmuyor, abim durmadan mesaj atmış nerdesin bari maçın ikinci yarısına yetişelim neyse koşar adım arabaya bindim hemen sordum abi golü kim attı Umut dedi :) arkadaşıma mesaj attım umut golü atmiş spiker golü kimin attığını tekrar etmeyince bilemedik, neyse öğrendik. ama sıkıntı bitmemişti, beşiktaşın trafiği evlere şenlikti:( sinirden ağlıyacağım tamam radyodan dinliyorum ama izleyemiyorum... ikinci yarının bikaç dakikası oynanmıştı evdeydik! ekranın karşısına geçip sınav yüzünden uykusuz kalışımı, yorgunluğumu, iyi kötü her şeyi unuttum... Allahtan Trabzonsporum da 3 puanı aldı Teşekkürler...

Recep Alkan
07.12.2010, 12:15
Dün sanırım başka bir başlığa yazmıştım. Ama galiba burası tam yeri imiş. Diğer başlıkta yazdıımı okuayn arkadaşlarım kusura bakmasın, tam yeri olan bu balıkta tekrarlamak istiyorum.

(Üyemizin gerçek adını yazacağım, tanıyanlar tanır)

BMN de Sadri Şener yönetimine ilk kızmaya başladığım anlarda (Fatih olayına tekabül eder) Zafer ile karşılıklı çok sık ve sert tartışmalarımız oldu. Birbirimizi kıracak kadar laflar söyledik desek yeridir. Şahsım adına konuşabilirim ki nerde ise tanımadığım bir insana kin gütmeye başladım sayılırdı. Sonralarda zaman ilerledi, Süper Kupa finali geldi çattı, organizasyon başlığını açtım, malum Bilet işi sıkıntı. Bir baktım Zafer'den özel mesaj geldi, kaç kişi iseniz bana bildirin biletleri ben alayım. Şaşırdım, hemde çok şaşırdım. Biraz da utandım açıkcası. Uzatmayalım, arkadaşım biletlerimizi temin etti ve maç günü taksim de biletlerimizi elden aldık.

Asıl can alıcı nokta ise, bu hafta oynanacak İBB maçı için. Yine aynı arkadaşımız Zafer, daha organizasyon başlığımız görür görmez, ikinci mesajda yardım dileklerini bize iletti. Ve 30 biletin parasını daha bizden almadan (900 lira) kendisi vererek temin etti. Ve İBB maçına belki de bu kadar kalabalık gelmemizde ki en büyük rolü oynadı.

Burdan bir kez daha kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Sağol varol kardşeim...

berke_arda
07.12.2010, 12:17
trabzonsporlu olmak siz hiç eşiniz doğuma gireceği zaman çocuğunuz olacağı için değil bir trabzon sporlunun daha dünyaya geleceği için sevin dinizmi? işte böyle birşey trabzon sporlu olmak!!!!!

Murat Hızal
07.12.2010, 12:18
Dün sanırım başka bir başlığa yazmıştım. Ama galiba burası tam yeri imiş. Diğer başlıkta yazdıımı okuayn arkadaşlarım kusura bakmasın, tam yeri olan bu balıkta tekrarlamak istiyorum.

(Üyemizin gerçek adını yazacağım, tanıyanlar tanır)

BMN de Sadri Şener yönetimine ilk kızmaya başladığım anlarda (Fatih olayına tekabül eder) Zafer ile karşılıklı çok sık ve sert tartışmalarımız oldu. Birbirimizi kıracak kadar laflar söyledik desek yeridir. Şahsım adına konuşabilirim ki nerde ise tanımadığım bir insana kin gütmeye başladım sayılırdı. Sonralarda zaman ilerledi, Süper Kupa finali geldi çattı, organizasyon başlığını açtım, malum Bilet işi sıkıntı. Bir baktım Zafer'den özel mesaj geldi, kaç kişi iseniz bana bildirin biletleri ben alayım. Şaşırdım, hemde çok şaşırdım. Biraz da utandım açıkcası. Uzatmayalım, arkadaşım biletlerimizi temin etti ve maç günü taksim de biletlerimizi elden aldık.

Asıl can alıcı nokta ise, bu hafta oynanacak İBB maçı için. Yine aynı arkadaşımız Zafer, daha organizasyon başlığımız görür görmez, ikinci mesajda yardım dileklerini bize iletti. Ve 30 biletin parasını daha bizden almadan (900 lira) kendisi vererek temin etti. Ve İBB maçına belki de bu kadar kalabalık gelmemizde ki en büyük rolü oynadı.

Burdan bir kez daha kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Sağol varol kardşeim...

Demek ki neymiş, hepimiz Trabzonsporuz:)

Süleyman50
07.12.2010, 13:06
Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır...

Alican Altunbaş
07.12.2010, 13:45
Gülmek ve ağlamak arasındaki ince çizgidir Trabzonsporlu olmak... Zorluklara karşı gelmek , elindeki ile yetinmek ama her zaman daha fazlasını istemek , sabah bir annenin öperek çocuğunu uyandırması , bir babanın otoritesidir Trabzonsporlu olmak , bir rüyadır , efsanedir ama her zamanda bir gerçektir . Kalplerde atan bir tik tak değil sadece , kopan bir fırtınadır. Tüm duyguları birleştiren bir okyanustur.Kısacacı yaşamdır ve yaşamın her saniyesidir Trabzonsporlu olmak.... Umarım anlatabişimdir duygularımı....

Hqmi
07.12.2010, 13:57
Başka şehirde olunca Trabzon maçını iple çekmek demektir. :)

Fatih Öztürk
07.12.2010, 14:00
tuvalette bile önümüzdeki maçı düşünmektir trabzonsporluluk.

Çağatay_
07.12.2010, 14:02
Az biraz iyi oynamaya başladığımızda, rakiplerin bize olan korkusunu hissedip o keyfi yaşamaktır Trabzonsporluluk :D

Adamlar korkuyor bildiğin :D

Süleyman50
08.12.2010, 09:22
her anında Trabzonsporu yaşamaktır...

Yunus Emre AYAZ
08.12.2010, 13:13
'' Yok böyle sevgi '' dedirtecek bir sevgidir. Ömür boyu seninle olan tek sevgilidir. Haftasonunu sabırsızlıkla beklemek,kötü sonuç alınca keskin sirkeye dönmektir.

tam olarak budur evet.

sakaryalı.61
08.12.2010, 14:04
gönülden aşık olmaktır......

Uğur Ö.
12.12.2010, 21:10
Trabzonsporlu olduğum için kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum...

SinopLu 61
12.12.2010, 21:39
Çok söylene birşeydir ama bu gerçekti ''Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır...''

esra61
12.12.2010, 22:39
karlı bir günde kilometrelerce uzaktan yola çıkıp takımını desteklemektir herşeye rağmen

cerebrum
15.12.2010, 01:32
ruhunu verene sonuna kadar destek olmaktır..

Mustafa Umut
19.12.2010, 19:19
Bugün bi araba gördüm plakasının sonu 6661 di ve arka cama ''Fazla söze gerek yok Trabzonluyuz...'' yazdırmış fotosunu çekecektim ama yeşil yanınca bastı gitti :D

iskenderunlu
19.12.2010, 21:51
Her nefesi alırken BORDO verirken MAVİ hissetmektir

volkan_627
19.12.2010, 22:04
5 ay önceden müdürü ayarlamaya çalışmak, izinm vermezsen arkamdan soruşturma aç ben şampiyonluk kutlamalarına gidecem diyebilmektir...

Mustafa Umut
20.12.2010, 16:31
Biz planlarımızı yaptık bile...Ne yazılı ne devamsızlık hiçbir şey engelleyemez İnş. Karabük'deyiz :)

TSkaplanTS
20.12.2010, 16:49
Trabzonspor denİlİnce tÜylerİ Ürpermektİr trabzonsporlu olmak

Mustafa Umut
20.12.2010, 22:48
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs754.snc4/65398_1716575750890_1133106516_1967289_6915168_n.j pg

İşte 6 aylık fanatik yeğenim :))))) Bu sene doğmasıyla beraber Trabzonspor'a uğur getirdi :D Bakışlarında şampiyonluk sevinci görüyorum :D

61_Hasan_69
21.12.2010, 08:40
Trabzonsporlu olmak maçların bitmesini hiç istememektir

Canberk
21.12.2010, 12:34
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs754.snc4/65398_1716575750890_1133106516_1967289_6915168_n.j pg

İşte 6 aylık fanatik yeğenim :))))) Bu sene doğmasıyla beraber Trabzonspor'a uğur getirdi :D Bakışlarında şampiyonluk sevinci görüyorum :D

Çok tatlı birşey yaa :)

TSkaplanTS
21.12.2010, 14:42

bu tişörtü her kim dizayn ettiyse umarım trabzonlu falan değildir. Tişörtte cesaret değil salaklık ön plana çıkarılmış..

Eğer kendisi trabzonluysa ve bizi onore etmek adına yapmışsa tişörtteki hamsi kadar zekası olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla..

bence gayet gÜzel olmuŞ
bİzİm İnsanimizin en bÜyÜk ÖzellİĞİ İnsanlari gÜldÜrmesİdİr

Mustafa Umut
23.12.2010, 16:21
Çok tatlı birşey yaa :)
Sağolasın kardeşim:)

61_Hasan_69
27.12.2010, 23:48
Trabzonsporlu olmak salı gününü merakla ve hasretle beklemektir....

Ilelioglu
27.12.2010, 23:52
Trabzonsporlu olmak iste böyle birsey....:)

http://www.holigan.com.tr/v.php?n=17.....--2010-12-27 (http://www.holigan.com.tr/v.php?n=17-yildir-bu-plakayi-bekledi-..--2010-12-27)

Burak DERELİ
28.12.2010, 13:32

maşallah
gerçekten bakışlarında şampiyonluk var :D

Süleyman50
28.12.2010, 13:40
her anında Trabzonsporu düşünmektir....

artenus
29.12.2010, 17:05
Trabzonsporlu Olmak demek. karsı takımın gıpda ile bakısı demekdir :D

Hotaman
29.12.2010, 17:07
Dimdik durmaktır...

Semra
03.01.2011, 14:39
Trabzonsporlu olmak güzeldir...
yazın Trabzona gitmeden önce İstanbul'da bir üniversiteye formasyon alabilmek için başvurdum, Trabzon'a gittim sonuçlar açıklandı listede ismim var, ama ben İstanbul'a dönmek istemedim başka bir üniversiteden alırım diyerek kayıta gitmedim, sonra birgün okuldan aradılar iki gün daha süre veriyoruz gelip kaydınızı yaptırın, ailem bak bir daha bu şansı bulamazsın baskılarına karşı koyamadım kabul ettim İstanbul'a dönmem lazım ama dönmek istemiyorum Trabzon'dayım ve Liverpool ve Fener maçları var, maça gitmem için izin yok ama ben sadece aynı şehirde olabilmek için ayak diredim ağladım zırladım istanbul'a şimdi gitmeyeceğim diye, sonra bizimkiler okulu arayıp vekaletle olur mu diye öğrendiler, notere vekalet için gittik, görevli mümkün değil dedi sonra telefonda konuşurken öğrendik ki kendisi akşamki Liverpool maçına gidecek dayım dediki bu kız Trabzonsporlu gel üzme onu, eğer bugün yola çıkarsa maçı izleyemeyecek, neyse ikna oldu istanbul'da noter arkadaşı varmış ona gönderdi sonra babam gitti kayıt işlemlerini gerçekleştirdi ve ben yaklaşık 15 gün daha Trabzon'da kaldım antremana gittim ama hep yanlış vakitlerde, bazen kampa alındıkları için bir türlü kısmet olmadı antreman izlemek ama olsun egemen, jaja ikilisini gördüm :):):)

Keleşoğlu
04.01.2011, 17:56
3000. mesajım bu başlığa yakışır :)

TRabzonspor aşktır.
TRabzonsporlu olmak sevgiline keşke seni TRabzonspor kadar sevebilsem diyebilmektir.
TRabzonsporlu olmak 16 yıllık öğrencilik hayatı boyunca sınıfındaki / bölümündeki o renge gönül veren tek veya iki kişiden biri olabilmektir.
TRabzonsporlu olmak gurbette gördüğün her bordo maviye her 61 e yakınlaşma isteğidir.
TRabzonsporlu olmak onu çevrene kabul ettirebilmektir.
TRabzonsporlu olmak okul yıllıklarında, asker anılarında arkadaşlarının "umarım ölmeden şampiyonluk görürsün" dokundurmalarına maruz kalmaktır.
TRabzonsporlu olmak katlanmaktır, sabırdır, başkaldırıdır, dik duruştur!
Trabzonspor bizim kimliğimizdir.

Mustafa Umut
04.01.2011, 18:22
3000. mesajım bu başlığa yakışır :)

TRabzonspor aşktır.
TRabzonsporlu olmak sevgiline keşke seni TRabzonspor kadar sevebilsem diyebilmektir.
TRabzonsporlu olmak 16 yıllık öğrencilik hayatı boyunca sınıfındaki / bölümündeki o renge gönül veren tek veya iki kişiden biri olabilmektir.
TRabzonsporlu olmak gurbette gördüğün her bordo maviye her 61 e yakınlaşma isteğidir.
TRabzonsporlu olmak onu çevrene kabul ettirebilmektir.
TRabzonsporlu olmak okul yıllıklarında, asker anılarında arkadaşlarının "umarım ölmeden şampiyonluk görürsün" dokundurmalarına maruz kalmaktır.
TRabzonsporlu olmak katlanmaktır, sabırdır, başkaldırıdır, dik duruştur!
Trabzonspor bizim kimliğimizdir.

EmreYavuz61
04.01.2011, 20:12
Trabzonlu olmak lakabının '61' olmasıdır...:)

Okulda 4-5 öğretmen ve bazı arkadaşlarım Emre yerine 61 diye sesleniyorlar bana adım resmen 61 oldu...:)

Kürşad61*
04.01.2011, 20:19
Trabzonspor;kuzeyli bir rüzgarın,dünyalı bir fırtına olmasının öyküsüdür.Her satırında binlerce emek,alınteri,sevinç ve gözyaşı olan bir öyküdür.. Trabzonsporlu olmak ise bu öyküde yer alan binlerce seçkin insandan biri olabilmektir. :) TSunami

GULER
04.01.2011, 20:22

Avatarin super renkdas.. Nerde bulabilirim:D

Mustafa Umut
04.01.2011, 20:39
Avatarin super renkdas.. Nerde bulabilirim:D
benim avatarımın üstünden kopyala-yapıştır yapabilirsiinz..:)

onurts61
19.01.2011, 10:13
Şuan Batman-Tüpraş ta bayağı kasan bir projem var onunla uğraşıyorum 12 gibi otelime geliyorum ama yorgunluktan uyku tutmuyor aklıma tuttuğum takım geliyor dün gece yine böyle bir anda Trabzonspor umu ve onun ruhunu futbol dışı terimler kullanarak hayatın içinden nasıl anlatırım diye düşündüm ve aklıma aşağıda satırlar geldi;

Nedir bu TRABZONSPOR ruhu ?
Sahiplenmemek Özgürlüktür diyen Ursula K. Le Guin ‘in Umudu.
Son ağacı koruyun diyen Marlo Morgan'ın tecrübesi.
Küçücük dünyasında Neyze'nin deli yüreği.
Erasmusun deliliğe övgüsü.
Arthur Schopenhauer Aşk'ı.
Nietzsche ‘Gözyaşları‘
Charles Bukowski ‘sarhoşluğu'
Newtonun Ağırlığı
100 tork darbesi
Ahmet Altan'ın hayali
Tolstoy'un Dirilişi
Graham Green'in Ay Işığındaki Serinliği
Can Babanın sevgilisi.
Henry Miller'ın İhtirası
Gorkinin Ana'sı.
Ivan Turgenyev'in Babalar ve Oğulları…
İşte bunca hayatı ve içinde bunca fiili barındıran kocaman bir hikayenin güzele çalan sonudur TRABZONSPOR RUHU...

iboandibo
19.01.2011, 12:14
Kaç aydır işsiz olmama ragmen karşıma çıkan iyi bir iş de sırf trabzonsporun maçlarını izleyemicek olduğum için vazgeçmektir.Finalden öndeki gece ders çalışmak yerine maça gitmektir.Okulun uzamasını göze alarak...Gittiğin birçok yerde azınlık olduğundan eminken bile hepsinin sana imrenerek baktığından emin olmaktır.Sırtında Trabzonspor forması ile yabancı bir yerde yürürken gözlerinin içine dikkatlice bakıp gözbebekleri ile sana gülüp başını sallayanında senin kadar fanatik bir Trabzosporlu olduğunu anlayıp gurur patlaması yaşamaktır.Gurbette yaşayıp okuduğun okulda maximum 10-15 Trabzonlu olupda bütün okula kafa tutabilmektir.Üzerinde Trabzonspora ait birşey taşırken kendini daha güvende hissedebilmektir.Ve daha nideleri içim çok dolu ama hangisini yazacam bilemiorum:)

Mustafa Umut
19.01.2011, 15:54
Şuan Batman-Tüpraş ta bayağı kasan bir projem var onunla uğraşıyorum 12 gibi otelime geliyorum ama yorgunluktan uyku tutmuyor aklıma tuttuğum takım geliyor dün gece yine böyle bir anda Trabzonspor umu ve onun ruhunu futbol dışı terimler kullanarak hayatın içinden nasıl anlatırım diye düşündüm ve aklıma aşağıda satırlar geldi;

Nedir bu TRABZONSPOR ruhu ?
Sahiplenmemek Özgürlüktür diyen Ursula K. Le Guin ‘in Umudu.
Son ağacı koruyun diyen Marlo Morgan'ın tecrübesi.
Küçücük dünyasında Neyze'nin deli yüreği.
Erasmusun deliliğe övgüsü.
Arthur Schopenhauer Aşk'ı.
Nietzsche ‘Gözyaşları‘
Charles Bukowski ‘sarhoşluğu'
Newtonun Ağırlığı
100 tork darbesi
Ahmet Altan'ın hayali
Tolstoy'un Dirilişi
Graham Green'in Ay Işığındaki Serinliği
Can Babanın sevgilisi.
Henry Miller'ın İhtirası
Gorkinin Ana'sı.
Ivan Turgenyev'in Babalar ve Oğulları…
İşte bunca hayatı ve içinde bunca fiili barındıran kocaman bir hikayenin güzele çalan sonudur TRABZONSPOR RUHU...
Vay be Onur Abi sen neymişsin :D
Nasıl bir edebiyat parçalamaktır bu :)
Klavyene ve ellerine sağlık...
İnş. şu Batman daki işini de sağ salim bitirirsin Allah yardımcın olsun..
Çalıyorum izininle :)

onurts61
19.01.2011, 17:04
Vay be Onur Abi sen neymişsin :D
Nasıl bir edebiyat parçalamaktır bu :)
Klavyene ve ellerine sağlık...
İnş. şu Batman daki işini de sağ salim bitirirsin Allah yardımcın olsun..
Çalıyorum izininle :)

Ne yaparsın yeğenim aşk adamı bu duruma getiriyor...

Mustafa Umut
27.01.2011, 14:39
Şu dönemlerde en iyi bildiğimiz olay olan 'SABRETMEKTİR' Trabzonsporlu olmak..

Gökhan Döner
27.01.2011, 15:39
ayrıcalık ..........................................

robinhood61
27.01.2011, 16:14
Trabzonsporlu olmak geceleri uyku uyumamak , 24 saatinde her an aklında olmak , galip geldiğinde dünyanın en mutlu insanı , yenildiğinde en mutsuz insanı olmak , onsuz bir hayatın sıradan ve basit olması demek , kafayı bozmak demek , bence bir hastalık ama tedavisini istemiyorum ben böyle mutluyum arkadaş :)

Murat Erdem
27.01.2011, 16:58
yaş 35, evliyim, iki evladım var. Ev kira, dükkan kira. Kirası-bağkuru-ssk-aidat-borç-harç-vergi-elektrik-su parası-çocukların boğazı-ilacı-üstü-başı hiç biri değil...sabah gözümü açtığım zaman aklıma düşen ilk şeyin Trabzonspor olmasıdır. TRABZONSPOR'LU OLMAK !

mda61
27.01.2011, 18:59
Trabzonsporlu olmak,
bordo mavili yapmak istediğin 8 yaşındaki kardeşin yan odada beşiktaşın marşlarını dinlerken, '' al kardeşim, sen bunu dinle '' diyerek bir tane bile tribünde söylenen Trabzonspor marşı açamamaktır.
( şu an yaşadığım bir olay olduğu için aktarıyorum )

iskenderunlu
27.01.2011, 19:03
radyo bmn de yayın yapmak :D
http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo

Uğur Ö.
27.01.2011, 21:37
24 saat aklının bir köşesinde her zaman Trabzonspor ' un olmasıdır

ESER
27.01.2011, 21:40
statukonun besledigi , yurdum insanina populer kultur diye caktigi fason istanbul kulturune karsi cikan ve onunla savasan DELIKANLI durusun adidir.

mda61
27.01.2011, 21:42
statukonun besledigi , yurdum insanina populer kultur diye caktigi fason istanbul kulturune karsi cikan ve onunla savasan DELIKANLI durusun adidir.

Şu statüko lafına bitiyorum :)

yatara
27.01.2011, 21:45
Gece Yatmadan Önce Sampiyonluk icin kendi kafasinda ilk 11 kurmak !!!

ESER
27.01.2011, 21:46
Şu statüko lafına bitiyorum :)

detayli sekilde anlatayim istersen statuko ile ilgili ne demek istedigimi

Hürgün Aygün
27.01.2011, 21:48
Trabzonsporlu olmak,
bordo mavili yapmak istediğin 8 yaşındaki kardeşin yan odada beşiktaşın marşlarını dinlerken, '' al kardeşim, sen bunu dinle '' diyerek bir tane bile tribünde söylenen Trabzonspor marşı açamamaktır.
( şu an yaşadığım bir olay olduğu için aktarıyorum )
Aynısını yaşadım kardeşim olmasa da...

Süleyman Baykan
27.01.2011, 23:27

Süpersin:alkış::sevinç:

ftunsal
27.01.2011, 23:33
mağlup olunan maçın hemen ardıdan futboldan anlamayan ama zıttına basan karıyı hırpamaktır

mda61
28.01.2011, 00:13
detayli sekilde anlatayim istersen statuko ile ilgili ne demek istedigimi

Sagol abi, anladım ben ne demek istediğini. En azından anladığımı düşünüyorum. Ben genel olarak o sözcüğü çok severim de, lise sıralarından beri takıntım var. Senin cümleyle alakalı değildi :)

yalniz adam
28.01.2011, 00:21
yediğini bordo, içtiğini mavi görmektir...

muratali
28.01.2011, 00:25
6 yaşındaki oğlum PES oynuyor. Oyunda Trabzonspor olmadığı için milli takım oynatıyorum. Arda Turan , Emre , Tuncay Şanlı, Hamit Altintop demeye başladı. Ben de PES oynamayı yasakladım. Fifa 11 de Trabzonum da var. Fifa yükledim makineye, onu oynuyor artık. Çocuk bizim oyuncularımızı ezberlesin di mi. :)

Balcklabel
28.01.2011, 00:49
94 alan öğrenciye inat 61 alan öğrencime AA vermektir :))

ApoCaN28
28.01.2011, 00:52
6 yaşındaki oğlum PES oynuyor. Oyunda Trabzonspor olmadığı için milli takım oynatıyorum. Arda Turan , Emre , Tuncay Şanlı, Hamit Altintop demeye başladı. Ben de PES oynamayı yasakladım. Fifa 11 de Trabzonum da var. Fifa yükledim makineye, onu oynuyor artık. Çocuk bizim oyuncularımızı ezberlesin di mi. :)

Kesinlikle =):alkış:

lazibere
28.01.2011, 00:57
Adama sormuşlarİ; Ceheneme mi gitmek istersın, yoksa cennetemi
--Farketmez, bize her yer trabzon:)))

Ahmet KESKİN
28.01.2011, 07:03
Adamlığın birinci şartıdır.....

Süleyman50
28.01.2011, 08:31
kaybettiğinde dünyanın sonuyumuş gibi üzülmek kazandığında ise dünyanın en mutlu insanı olmaktır...

Mustafa Umut
02.02.2011, 00:35
Girdiğimiz iddaa sonucu fenerin bizi yenmesi ile beşiktaşlı fizik hocama aldığım hediyeyi götürünce;

-Oğlum muhabbetine girmiştik niye masraf ettin şimdi ?
-Ben gülerek; hocam demek ki feneri yenseydik siz almayacaktınız ?
-Hoca gülerr.
-Hocam bizde böyle söz verdik bi kere almamazlık olmaz....
Ve hoca sınıfa karşı gayet ciddi bir üslupla;
''Arkadaşlar Trabzonsporluları gerçekten çok severim gencinden yaşlısına inanılmaz bir futbol bilgiisine sahiptirler.Ve arkadaşınızı kutlamak lazım ne şampiyonluk görmüş ne avrupada bir başarı ve 3 kelimesinden birisi Trabzonspor.''

-Peki sen evde de böylemisin?
-Evet hocam.
-Nasıl mesela?
-Odamı bordo-mavi boyattım.Mobilyalarım mavi perdem bordo.Ve Trabzonspor yenilince evdekilerle 1-2 gün olduğundan daha az konuşuyorum hayata küsüyorum diyebilirim.
Sınıfta bir sessizlik -bir kaç yalama dışında-.

Ayrıca bu hocam ben İstanbula İ.B.B. maçına gittiğimde bayağı bi övmüş beni bütün dersanedeki hocalar tanıyor beni :)

Yani şimdi bunun tarifi olabilir mi sizce? Yok abi yok ''Trabzonsporlu olmak'' kelimelerle anlatılmaz.

Mustafa Umut
16.02.2011, 18:03
NEDEN TRABZONSPOR ?

Bu sevda bitmez ve bitmeyecek bizim için spordan daha önemli bir sevgilidir

- Sermaye, elitler ve desteklediklerine karşı bir duruş için Trabzonspor,
- Genel nüfus oranına göre en fazla futbolcu çıkaran bir vaha olduğu için Trabzonspor,

- Genel nüfus oranına göre en fazla antrenör çıkaran bir vaha olduğu için Trabzonspor
İstanbul kulüpleri dışında ülkemizin her köşesinde ve yurt dışında taraftarı olan yegâne kulüp olduğu için Trabzonspor
- Gurbette kimliğimizi koruyabilmek için Trabzonspor,

- Sporun Anadolu’ya yayılması için model olduğu için Trabzonspor,
- Sevdalarımız haricinde kalbimizi hızla çarptıran sadece o olduğu için Trabzonspor,

- Biz sevdalarımızı en güzel ve en önde oldukları için yapmadık. Trabzonspor’a da şampiyon olduğu için sevdalanmadık. Onun için en önde de olsa, en sonda da olsa sevdamız olmaya devam edecek.
- Trabzonspor bizim sevdamız, biz onu hep önde olduğu hep şampiyon olduğu için için sevmedik. Bununla birlikte gurbette yetişen ve hayata sadece kazanma merkezli bakan ve Trabzonsporluluğu sadece yaşadığı iklimde ailesinden öğrenen yeni kuşak için el ele vererek bir şeyler yapma zamanıdır…

Mustafa ÖZDEMİR
16.02.2011, 18:10
Gece Yatmadan Önce Sampiyonluk icin kendi kafasinda ilk 11 kurmak !!!
önceden çok yapardım ama olmuyor işte...

ibrahim
16.02.2011, 22:23
Barcelonanin macini seyrederken Maxwelli Caleye, Piqueyi Mustafaya, Dani Alvesi Serkana, Xaviyi Sekcuga, Busquetsi Colmana, Engini Messiye, Pedroyu Umuta, Villayi Buraga benzetmektir Trabzonsporlu olmak. :)

outoftime
17.02.2011, 19:32
yastığa kafanı koyduğunda serkanı orta sahaya çekmek
serkandan boşalan yere adam aramak bulamayınca ömer aysan gitmeseydi keşke be demek
ya da her mevkinin bir yedeğini çıkarıp geride kalan bora,ferhat ve barış ataşın durumuna acımak
biz ne takımmışız be diyerek uykuya dalmak