PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigaranin Faydalari !!!

FANATIK61
20.11.2005, 19:57
Sigaraninda faydasi mi olurmus, demeyin. Iste o kadar kötülenen her firsatta iftiralara magruz kalan sigaranin faydalari :

Sigara içeni köpek isirmaz; çünkü yaninda baston tasir.
Evine hirsiz girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.
Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.
Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tikanacagini bilir.
Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.
Ihtiyarlamaz; çünkü genç yaslarda sevdiklerine kavusur.
Yüzlerine renk gelir; çünkü disleri ve biyiklari sapsari olur.
Vücutlari bir kus gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolasim bozuklugundan ötürü önce parmaklari, sonra da el ve ayaklari kesilir.

Iste sigaranin faydalari, tiryakilere afiyet olsun...

Barış
20.11.2005, 20:05
10-15 yil daha fazla yasamak mi daha güzel yukaridakiler mi?smileys/smiley1.gif

FANATIK61
20.11.2005, 20:10
Ben icmiyorum, icenlerin vay haline...smileys/smiley19.gif

Efrasiyab
20.11.2005, 20:13
ben de icmiyorum eyy icenlerhem sagliginiza hem paraniza yazik icmeyin sunusmileys/smiley2.gif

zafer6161
20.11.2005, 22:27
ben içiyorum günde 1 paket muratti sigarasi

arkadaslar öyle diyorsunuz ama gercekten faydasi oluyo darlandigin zaman yak bi sigara sigarayi içtikten sonra öyle bi rahatliyorsunki.......saka saka tavsiye etmem

BDiler61
20.11.2005, 22:51
valla bende içmiyorum iyikide içmiyorum

Emre B.
20.11.2005, 23:09
Babam sigara içiyodu.Tadini çok mereak ediyorum dedim.Al bi nefes dedi hiç begenmedim.Babama sordum niye sigarayi bana verdin diye.Dedi ki simdi ben sana bu sigarayi vermeseydim arkadaslarindan filan bulup içicektin belki de sigaraya basliycaktin.Ama simdi merakini giderdin.Içis o içis bi daha elime almadim

İ.Öztel
21.11.2005, 02:07
desene erken gittik öbür tarafa http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley19.gif

Hüda Topaloğlu
21.11.2005, 04:40
Benim cok ii bi arkadas var benden3 yas kucuk, sigara kullanmaz, ama gecenlerde tansiyonu dustu, benim iseyillardir ictigim haldehic dusmedi bugune kadar,demek faydasida varmis, soradedimki ona "Ne malum az sora araba carpip olmiyecegin, sora ben sigara ictigim halde senden fazla yasamis olacagim, sende bu tada varamadan oleceksin", bi an afalladismileys/smiley4.gifama yine baslamadi, ama ben enazindan gorevimi yaptim onu ve bu vesileyle sizi uyarmakla, gonlum rahatsmileys/smiley4.gif

(OHAAAA CUUUUScekmekte serbestsinizsmileys/smiley4.gif)

Onur
21.11.2005, 10:06
YUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHH beeee

o zaman smileys/smiley36.gif

Emin
21.11.2005, 11:37
Madem sigara içmiyorsunuz madem sigaradan nefret ediyorsunuz. Kardesim neden içenleri rahat birakmiyorsunuz. Sigaranin getirecegi saglik sorunlarindan size ne. Sizin mi elinizi bacaginizi kesecekler. Hem vebalini ben ödeyecegim hem de böyle asagilanacagim. Sizin burdaki kariniz nedir. Sigaraya karsi degil de sigara içenlere karsi bu düsmanliginizin nedeni nedir. Yaptiginiz sey insanlik için bir uyarimi yoksa içenleri assagilamak ve küçük düsürmek için bir mizah mi anlamak mümkün degil. Sigara içmeyenleri tebrik ve takdir ediyorum. Ancak içenlerinde en az içmeyenler kadar insan oldugunu ve bazi haklari oldugunu düsünüyorum. Sigara içtigim için gurur duymasamda asla ve asla utanmadigimi da söylemek isterim. Son bir not böyle yersiz ve seviyesiz elestirilerin sigarayi biraktiracagina da zerre kadar ihmal vermiyorum. Aksine sigaraya daha çok sariliyorum. Stresten ölmekten se sigaradan ölmeyi tercih ederim. Sigara düsmanligi degil sigara içenlere karsi düsmanliklari ve ukalaliklari yüzünden sigara içenlerin haklarinin da korunacagi bir sigarayla savasanlarla savas dernegi falan kurulmasi gerekiyor. Yeter artik hiç bir gayri ahlaki durumu olmamasina ragmen sigaraya degil de sigara içenlere karsi yapilan insanlik disi uygulamalarin son bulmasi dilegiyle. Edited by: Emin

corleone
21.11.2005, 17:08
Benim cok ii bi arkadas var benden3 yas kucuk, sigara kullanmaz, ama gecenlerde tansiyonu dustu, benim iseyillardir ictigim haldehic dusmedi bugune kadar,demek faydasida varmis, soradedimki ona "Ne malum az sora araba carpip olmiyecegin, sora ben sigara ictigim halde senden fazla yasamis olacagim, sende bu tada varamadan oleceksin", bi an afalladismileys/smiley4.gifama yine baslamadi, ama ben enazindan gorevimi yaptim onu ve bu vesileyle sizi uyarmakla, gonlum rahatsmileys/smiley4.gif

(OHAAAA CUUUUScekmekte serbestsinizsmileys/smiley4.gif)

ula adami öldürürsünüz haa smileys/smiley36.gif

Barış
21.11.2005, 17:12
Madem sigara içmiyorsunuz madem sigaradan nefret ediyorsunuz. Kardesim neden içenleri rahat birakmiyorsunuz. Sigaranin getirecegi saglik sorunlarindan size ne. Sizin mi elinizi bacaginizi kesecekler. Hem vebalini ben ödeyecegim hem de böyle asagilanacagim. Sizin burdaki kariniz nedir.

Maç izlerken yanimdaki adam sigara içer de beni rahatsiz ederse,

Benim bi akrabam sigara içerse,ailesini düsünmezse,

Ben o adami rahat birakmam.

Emir BAYRAK
21.11.2005, 22:04
Allah icirmesin...

zafer6161
21.11.2005, 22:19
ben ts bjk macinda sigara yüzünden bi amcayla tartistim maraton trübünündeyim 1,0 yeniliyoruz yanimdada tanimadim bi adam oturuyo yaktim bi sigara darlanmisim adam bana demezmi kardes içme su sigarayi bende inadina cekiyorum adam kalkti ayaga sunu dumanini üfleme bana............................

selokal61
21.11.2005, 22:29
simdiye kadar bir tek bile içmedim allaha sükür sagligimizda yerinde

biraka bilen biraksinsmileys/smiley5.gif

sevencan_oflu
22.11.2005, 17:27
ya arkadaslar nasil bi topic bu böyle. sigaranin yarari olurmu hiç... her ne kadar darlansan bile sikinti alici bisey degil... lanet bisey bu yaaaa.

Oğuz
22.11.2005, 18:19
Raki (sigara) içenler öldü de,

Su içen ölmedi mi? smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Badaloğlu
22.11.2005, 18:28
Sigara öldürür, Içki süründürür, SPOR güldürür...20 sene içtigim sigarayi 2001 yili Ocak ayinin 17'inde biraktim.Simdi yanimda içenin dumani bile rahatsiz ediyor beni.Arabada nefes alamiyorum, evime gelen misafirleri kapi disari ediyorum...

coach
22.11.2005, 18:57
Raki (sigara) içenler öldü de,

Su içen ölmedi mi? http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

-----------------------------------------------

alemsinsmileys/smiley2.gif

Külünkoğlu
22.11.2005, 19:54
sigarasiz sabah olmuyor ne yapalim...

Harun
22.11.2005, 20:16
Madem sigara içmiyorsunuz madem sigaradan nefret ediyorsunuz. Kardesim neden içenleri rahat birakmiyorsunuz. Sigaranin getirecegi saglik sorunlarindan size ne. Sizin mi elinizi bacaginizi kesecekler. Hem vebalini ben ödeyecegim hem de böyle asagilanacagim. Sizin burdaki kariniz nedir. Sigaraya karsi degil de sigara içenlere karsi bu düsmanliginizin nedeni nedir. Yaptiginiz sey insanlik için bir uyarimi yoksa içenleri assagilamak ve küçük düsürmek için bir mizah mi anlamak mümkün degil. Sigara içmeyenleri tebrik ve takdir ediyorum. Ancak içenlerinde en az içmeyenler kadar insan oldugunu ve bazi haklari oldugunu düsünüyorum. Sigara içtigim için gurur duymasamda asla ve asla utanmadigimi da söylemek isterim. Son bir not böyle yersiz ve seviyesiz elestirilerin sigarayi biraktiracagina da zerre kadar ihmal vermiyorum. Aksine sigaraya daha çok sariliyorum. Stresten ölmekten se sigaradan ölmeyi tercih ederim. Sigara düsmanligi degil sigara içenlere karsi düsmanliklari ve ukalaliklari yüzünden sigara içenlerin haklarinin da korunacagi bir sigarayla savasanlarla savas dernegi falan kurulmasi gerekiyor. Yeter artik hiç bir gayri ahlaki durumu olmamasina ragmen sigaraya degil de sigara içenlere karsi yapilan insanlik disi uygulamalarin son bulmasi dilegiyle.

Emin kardesim niye böyle hiddetlendin kismileys/smiley1.gifBu tür yazilar hemen hemen her yerde var .Bizim insanimizi anca korkutarak susturabiliriz.Iyi niyetle sözle , hastaneyle,derneklerle,vakiflarlka olacak is degil bu.Bende sigara içmeyen bir kisi olarak sigara içenden daha fazla zehirlendigimi belirtebilirim.Yukaridaki yazidaki gibi ben sigara içenlerin degil, içemeyenlerin sagligini düsünüyorum.Içenler zaten o nikotini çekerek çekiyor acisini ama biz içmeyenlerin suçu ne?smileys/smiley2.gif

Hüda Topaloğlu
22.11.2005, 21:31
ben simdi bilgisayarin basinda iciyorsam benden baska kim zehirleniyor acaba?

Can basten
22.11.2005, 22:15
Gelecek kusaklar zehirleniyor agantha...

Aman dikkat sagliksiz nesiller yetismesin...smileys/smiley2.gif

zafer6161
22.11.2005, 22:29
http://www.sigarayibirak.gen.tr/s/birakmaya_hazirmisiniz/bir (http://www.sigarayibirak.gen.tr/s/birakmaya_hazirmisiniz/birakma_sureci.asp) akma_sureci.asp

bahadiroglu
23.11.2005, 11:02
sigaranin söyle zarari var böyle yapiyor demek biz tiryakilerde hiç bir etki yaratmaz.

ben sigarayi 3 sene birakip 3. sene sonunda tekrar baslayan birisiyim.anlayacaginiz bu sigarayi hiç elinize almayacaksiniz.yoksa ilerde birgün tekrar baslama ihtimaliniz yüksek.yine bir aile dostumuz yaklasik 10-15 sene sonra tekrar sigaraya basladi.bunun örnekleri bende çok ama 2 tane yeter heralde konuyu anlamak için...

yalniz çok dikkat etmeye çalistigim ve de özellikle kendimin büyük çaba sarfettigi konu ise sigara içmeyenleri de sigara dumanina maruz birakmak.genellikle bir misafirlige gittiysem eger benden baska sigara içen yoksa sigara dahi içmemeye çalisiyorum.içecek olursam bile farkli bir yerde yada balkonda içip hemen geliyorum.zaten artik aliskanlik oldu sigara içmeyenlerin evine gittigim zaman ne hikmetse aklima sigara içmek gelmiyor.

zaten öenemli olan mevzuda bu iste.sigara içmeyenleride zehirliyoruz.yoksa sigara içmeyenlere ne??sigaradan alinan vergi ve de vergi kazanci baska hangi üründe var?

ama size sevindirici bir haberimde var..15-20 yas grubu arasinda sigara içme orani 1990 ve 1980 lere göre %80 azalmissmileys/smiley32.gif

ayni zamanda yapilan arastirmaya göre sigara gelen zamlar tiryakilerin sigara birakmasinda son 3 senede çok etkili olmus.zamlar yüzünden sigara içenler %12 oraninda azalmis.

bu arastirmayi bir gazetede okumustum.gerçekligini ben kendi çevremden özellikle farketmistim.hatta bu haberi okumadan önce sigara içen bir arkadasimla sigara muhabbeti yapiyorduk.ortak olarak birlestigimiz nokta ise ;artik sigara içenlerin sayisinin çok azalmaya basladigiydi.kendisi de bunu farketmis.artik sigara piyasasi türkiyede ölmeye basladi.ama iste sigara devleri,yabanci sirketler yani,bakalim gençlerin pesini birakacak mi??..

bahr
23.11.2005, 14:03
http://www.zaplat.com/komikresim/cocuk/cocuk1621.jpg

DeliKadir_61
11.12.2005, 14:46
sigaranin hic bir faydasi yok adam akili birtanecik fayda söyleyin bana hemen sigaraya baslarim...

zafer6161
11.12.2005, 15:25
var abi var içmeyenler anlayamaz sigara içenler yemekten sonra bi içsinde nasil zevk veriyo adama

Hünkar
11.12.2005, 18:49
var abi var içmeyenler anlayamaz sigara içenler yemekten sonra bi içsinde nasil zevk veriyo adama

tamamen katiliyorum.zaten dunyanin en buyuk mucidi yemek ustune sigarayi bulan adamsmileys/smiley36.gif

zafer6161
11.12.2005, 18:54
iste sigaranin faydasi burda ts 2,3 yenildi gelde yakmasmileys/smiley7.gif

bahadiroglu
11.12.2005, 19:11
iste sigaranin faydasi burda ts 2,3 yenildi gelde yakma

yani simdi yaktim bende bir sigara...allah allah yaa..neyse genele yazmaya...Edited by: bahadiroglu

holigan61
11.12.2005, 19:47
yaa cek bi malbora cigerlerin bayram etsin.Birak simdi yararlarini zaralarini!...

ÇEK CIGERLER BAYRAM ETSIN!...

holigan61
11.12.2005, 19:50
Madem sigara içmiyorsunuz madem sigaradan nefret ediyorsunuz. Kardesim neden içenleri rahat birakmiyorsunuz. Sigaranin getirecegi saglik sorunlarindan size ne. Sizin mi elinizi bacaginizi kesecekler. Hem vebalini ben ödeyecegim hem de böyle asagilanacagim. Sizin burdaki kariniz nedir. Sigaraya karsi degil de sigara içenlere karsi bu düsmanliginizin nedeni nedir. Yaptiginiz sey insanlik için bir uyarimi yoksa içenleri assagilamak ve küçük düsürmek için bir mizah mi anlamak mümkün degil. Sigara içmeyenleri tebrik ve takdir ediyorum. Ancak içenlerinde en az içmeyenler kadar insan oldugunu ve bazi haklari oldugunu düsünüyorum. Sigara içtigim için gurur duymasamda asla ve asla utanmadigimi da söylemek isterim. Son bir not böyle yersiz ve seviyesiz elestirilerin sigarayi biraktiracagina da zerre kadar ihmal vermiyorum. Aksine sigaraya daha çok sariliyorum. Stresten ölmekten se sigaradan ölmeyi tercih ederim. Sigara düsmanligi degil sigara içenlere karsi düsmanliklari ve ukalaliklari yüzünden sigara içenlerin haklarinin da korunacagi bir sigarayla savasanlarla savas dernegi falan kurulmasi gerekiyor. Yeter artik hiç bir gayri ahlaki durumu olmamasina ragmen sigaraya degil de sigara içenlere karsi yapilan insanlik disi uygulamalarin son bulmasi dilegiyle.

Emin kardesim niye böyle hiddetlendin kismileys/smiley1.gifBu tür yazilar hemen hemen her yerde var .Bizim insanimizi anca korkutarak susturabiliriz.Iyi niyetle sözle , hastaneyle,derneklerle,vakiflarlka olacak is degil bu.Bende sigara içmeyen bir kisi olarak sigara içenden daha fazla zehirlendigimi belirtebilirim.Yukaridaki yazidaki gibi ben sigara içenlerin degil, içemeyenlerin sagligini düsünüyorum.Içenler zaten o nikotini çekerek çekiyor acisini ama biz içmeyenlerin suçu ne?smileys/smiley2.gif

ya içmiyenler içenleri rahat iraksin lütfen.Nedir bu eziyet.Okulda hocalar,evde aileler,burda da sizler.OFF OFF!..