PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YGS - LYS Maratonu | 2017 Sınav Sonuçları Açıklandı

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7

Mert Oğuzlu61
07.10.2010, 18:13
Öncelikle bu zorlu maratonda bütün renktaşlarıma başarılar diliyerekten girişi yapayım..

İlk konumu açtım, anlamlıda bir konu oldu(: hayırlı uğurlu olsun...

Böyle bir başlığa ihtiyaç vardı bence, burada şu lanet olası sınavlara kadar her türlü konuda fikir alışverişi yapabiliriz birbirimize sorular sorabiliriz vs.. vs.. ayrıca bu sene üniversiteyi kazanan arkadaşlar varsa, hangi bölümü kaç puanla kazandılar felan başlığa biraz bilgi aşılarlarsa seviniriz :)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun :)

Canberk
07.10.2010, 20:15
Vardı sanırım böyle bir başlık arkalarda kalmış :)

Neyse hayırlı olsun ilk konun :D

Sınava girecek arkadaşlarada şimdiden başarılar :)

Mert Oğuzlu61
07.10.2010, 20:43
Vardı sanırım böyle bir başlık arkalarda kalmış :)

Neyse hayırlı olsun ilk konun :D

Sınava girecek arkadaşlarada şimdiden başarılar :)

evet vardı ama bulamadım tarihe karışmış galiba :D

Hasan61
07.10.2010, 21:00
Bu derttem geçen yıl kurtulmuş biri olarak,sınava girecek herkese bol şans diliyorum..

Canberk
08.10.2010, 12:41
Bu dertten inşallah tek seferde kurtulmayı düşünenler olarak teşekkür ediyoruz :)

Ali Tunahan Güllü
08.10.2010, 12:50
Bu sene biz uğraşıcaz bu sınavlarla.
Şuan çalışmalar iyi gidiyor.
İnşallah herkes istediği yere girer.
Bütün renkdaşlarıma bol şans diyorum.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

mavituğ
08.10.2010, 13:45
bu dertten umarım en kısa sürede kurtulursunuz.Dikkatimi geçen sınavı kazanmanın kolaylaşmasıyla 25 yaş üstünü daha sık dershanelerde görmekteyiz:)

Oktay AKKUŞ
09.10.2010, 13:59
Herkese hayırlı olsun. Biz girdik ama daha bitmedi. Tekrar sınava girip Akademiye geçiş yapmayı düşünüyorum.Olmazsa da Kamu Yönetimi okuyarak polislikten kaymakamlığa geçiş yapma düşüncesindeyim.

.....
09.10.2010, 15:23
Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.

O günlerim aklıma geldikçe içim bir hoş oluyor :)

Adam gibi çalışın boş işlerde uğraşmayın. Sene kaybınız olmazsa daha rahat edersiniz.

Hepinizden en iyi başarıları bekliyorum ona göre :):)

Burak DERELİ
09.10.2010, 16:38
Bu sene çok zor gececek bakalım sınavda ne yapacam
ama üstesinden gelirim inş. nede olsa TRABZON'luyum :D ;) :D ççç

Oğuzhan İnce
09.10.2010, 17:09
sınavı biter ingilizcesi başa dert arkada :)
bi geçeyim rahatım diye düşünmeyin :D

Mert Oğuzlu61
09.10.2010, 19:47
11 nisan - YGS tarihi...

doğum günümde sınava girecem, vay arkadaş olaya bak :D:D

Burak DERELİ
09.10.2010, 19:58
11 nisan - YGS tarihi...

doğum günümde sınava girecem, vay arkadaş olaya bak :D:D
ooo kotu olmuş senin için
2011 doğum gününü hiç unutmayacaksın anlaşılan , ya iyi olarak yada kötü olarak hatırlayacan :D

Mert Oğuzlu61
09.10.2010, 20:39
ooo kotu olmuş senin için
2011 doğum gününü hiç unutmayacaksın anlaşılan , ya iyi olarak yada kötü olarak hatırlayacan :D

sorma yaw, 2011 04 11 :D tarihe bak, unutur muyum be...

bu ''11'' her zaman yüzümü güldürmüştür, inşallah doğum günümde o savaştan vura vura sağ çıkacam :)

Hasan ZAİMOĞLU
09.10.2010, 21:15
tek kelimeyle işkence bu yaa . hafta için 6:30da okula git hafta sonu 7:30da dersane ... bildiğin saçmalıklar silsilesi bu başka bir şey değil.

ApoCaN28
09.10.2010, 21:18
tek kelimeyle işkence bu yaa . hafta için 6:30da okula git hafta sonu 7:30da dersane ... bildiğin saçmalıklar silsilesi bu başka bir şey değil.

Katılıyorum .
Nokta .

Abdülkadir Kılıç
09.10.2010, 23:22
Sınava girecek herkese başarılar.

Mert Oğuzlu61
10.10.2010, 22:59
bugün ygs-lys süper ikiliye karşı sınava girdim, şimdi geldi telefona mesaj... (sözelciyim)

ts 1 350 point, dershanede 31. olmuşum ts de...

o nası rakam ya...

alay konusu olacaz şimdi oldu mu ya la...

iyi değil, kötüde değil gibi, ortası bence :) idare eder gibi puanım bence.. sizde yazsanıza uşaklar, girenler varsa yazsın puanları bakalum puanlarımıza :)

Ahmet Başkaya
11.10.2010, 00:50
3.senem :D:D Profu oldum :D

Tıp için kaldık bir sene daha , abi 6 yıl tıp mı okunur diyor arkadaşlar bazen :D

7 yıl Lise okudum olm diyorum :D

Mert Oğuzlu61
06.12.2010, 18:04
nasıl gidiyor maraton uşaklar ? :)

şu forumda ist. dışında gazetecilik okuyan birisi yok mu yaw ? birkaç sorum olacaktı.

Canberk
06.12.2010, 18:15
27 MArt olarak değiştirdiler tarihi bunuda eklemek lazım.

İyi gittiğini söyleyebilirim senden nasıl durumlar :)

Mert Oğuzlu61
06.12.2010, 18:23
27 MArt olarak değiştirdiler tarihi bunuda eklemek lazım.

İyi gittiğini söyleyebilirim senden nasıl durumlar :)

benimde iyi gidiyor denebilir, eylülde 300 lerde olan puanım şimdi 360 larda :) sözele ağırlık veriyorum mat a fazla bakmıyorum sınavda 4-5 soru yapayım benim için yeterli, sözelleri yaptıktan sonra hedefime rahat ulaşırım... 360 yapsam en az 40p okul verir diyorlar ben anlamıyorum o zımbırtıdan, 40p diyelim toplam 400 point... buda hedefime ulaştırır beni... gazetecilik istiyorum :)

senin pointler ne durumda, ea cımıydın sen ?

mda61
06.12.2010, 19:46
Bu sene girecek arkadaşlara bol şans diliyorum. Fazla kasmayın kendinizi, eğlenmenize bakın ama derslerinizi aksatmayın. Derste öğrenin yani. Sınav zaten kolay gelecek, bana güvenin :) tecrübe konuşuyor.

Ben geçen sene girerken, sınavdan önce Bjk maçı vardı. Yenilirsek moralim bozulur diye maçı izlemedim ve sonucunu öğrenmedim. :D Beni etkiliyor böyle şeyler, Trabzon yenildi mi 2 gün yas.

Canberk
07.12.2010, 14:14
benimde iyi gidiyor denebilir, eylülde 300 lerde olan puanım şimdi 360 larda :) sözele ağırlık veriyorum mat a fazla bakmıyorum sınavda 4-5 soru yapayım benim için yeterli, sözelleri yaptıktan sonra hedefime rahat ulaşırım... 360 yapsam en az 40p okul verir diyorlar ben anlamıyorum o zımbırtıdan, 40p diyelim toplam 400 point... buda hedefime ulaştırır beni... gazetecilik istiyorum :)

senin pointler ne durumda, ea cımıydın sen ?

Benimde 300ü geçiyor ama bende durum kötü sayısalcıyım ben ççç

Mert Oğuzlu61
07.12.2010, 20:59
Bu sene girecek arkadaşlara bol şans diliyorum. Fazla kasmayın kendinizi, eğlenmenize bakın ama derslerinizi aksatmayın. Derste öğrenin yani. Sınav zaten kolay gelecek, bana güvenin :) tecrübe konuşuyor.

Ben geçen sene girerken, sınavdan önce Bjk maçı vardı. Yenilirsek moralim bozulur diye maçı izlemedim ve sonucunu öğrenmedim. :D Beni etkiliyor böyle şeyler, Trabzon yenildi mi 2 gün yas.

aynen dediklerini yapmaktayım :)

sen arada gir bişeler yaz şuraya rahatlat bizi yaw, iyi geliyor :D gerçi stres felan yok bende, gayet iyi durumdayım psikolojik olarak.. sınavda ice man özelliğim bana ekstra katkı sağlayacak, bundan eminim.. kendimi güleceksiniz belki ama yüzüklerin efendisindeki aragorn moduna geçirdim, martta 2 kule haziranda kralın dönüşü... savaşa hazırlanıyorum :)

Burak DERELİ
07.12.2010, 21:07
Bende girecem sınava bakalım ne yapabilecem
meslek lisesi okumak bu yandan kötü
daha hiç ama hiç ders çalısmadım ibb maçından sonra inşallah umut ediyorum :D

Sabiye ÖZGÜR
08.12.2010, 13:46
bende o sanslı ygs adaylarından bırıyım..:)

Bende meslek lısesınde okuyorum.Ama bu ayrıcalık mı degılmı orası bılınmez...:rolleyes:

mavituğ
08.12.2010, 14:24
üniversiteyi kazalılan ilk yıl sınava girince puan kesinlesi vardı,şuanda da devem ediyormu bu

Canberk
08.12.2010, 16:56
bende o sanslı ygs adaylarından bırıyım..:)

Bende meslek lısesınde okuyorum.Ama bu ayrıcalık mı degılmı orası bılınmez...:rolleyes:

Ayrıcalık gibi görünüyor YGS'den iyi bölümlere gidilebildiği için :)
Ama çalışırsak olacak bunlar orasını bilemem ççç
Bende Anadolu Teknik Lisesi'nde okuyorum .
Endüstri ile Anadolu karışımı birşey ççç

Burak DERELİ
08.12.2010, 18:34
Ayrıcalık gibi görünüyor YGS'den iyi bölümlere gidilebildiği için :)
Endüstri ile Anadolu karışımı birşey ççç
bence ayrıcaklık gibi ama değil gibi bişeyde :D ççç
hem ayrıcalık hem değil :D

Canberk
08.12.2010, 19:44
YGS ile daha düşük puanla mühendisliğe gidebiliyorsun.
Bu yönden avantajççç
Ama çalışması varya mahvediyor adamı :)

Burak DERELİ
08.12.2010, 20:28
eevet
bir yönden avantaj bir yönden eziyet
ama avantajı kazanabilmek için o sorularıda bilmek gerekiyor :D ççç
ve bende şuan hiç bişe bilmiyorum :( :D

Özkan
08.12.2010, 20:49
Üniversite mezunlarının boş kontenjanlara sınavsız geçişi diye birşeyler duymuştum. Aslı var mı?

mda61
08.12.2010, 20:52
Üniversite mezunlarının boş kontenjanlara sınavsız geçişi diye birşeyler duymuştum. Aslı var mı?

Boşver sınavsız geçisi, gir sınava. Soruları bu sene ben çalıcam. Forumdakilerin hepsi ful çekicek :D Araştırsalar, aramızda akrabalık falanda yok

Cihan
08.12.2010, 20:58

Tıp için kaldık bir sene daha , abi 6 yıl tıp mı okunur diyor arkadaşlar bazen :D

hacı sen devam mı :) kasma bu kada ya illa tıp illa tıp raaad ol :D ben ist hukukdayım ... bırak tıpı mıpı gel haburalara

Sabiye ÖZGÜR
09.12.2010, 10:51
[QUOTE=Canberk ARSLAN;1917287775]Ayrıcalık gibi görünüyor YGS'den iyi bölümlere gidilebildiği için :)
Endüstri ile Anadolu karışımı birşey çççQUOTEA]

Aynen ayrıcalık.Ama guselde bı ayrıcalık yanii..ççç

Çalışırsan olur ... Olacak .... Oldu.... :D:D

Anadolu Teknık Lisesinde okuyosun işte ne gusel dıger meslek liselerine yada endüstri meslek liselerine göre 1 adım öndesin işte..:);):rolleyes:

Canberk
09.12.2010, 12:33
Hiçte 1 adım önde olmak değil :D
Son senem haftada 45 saat ders var Fizik Kimya Biyoloji Geometri Analitik Geometri var.
görüyoruz ama hiçbiri ygs konusu değil ders sınavınamı çalışacağız YGS'yemi.
Birde Atölye hocalarımızı burdan saygıyla anıyorum haftada 16 saatimizi iş yaptırarak yedikleri için.
Zaten muhtemelen Üniversite sınavına seneye hazırlanacağım olmuyor böyle yürümüyor ikisi aynı anda :D

Semra
09.12.2010, 17:25
inş. herkes gönlündeki okula girebilir ve istediği mesleği yapabilir...
Allah yardımcınız olsun, hayat testlerin arasında biraz can sıkıcı oluyor ama yapacak başka bir şey yok, çalışırken biraz polyana olmak gerek sanırım :):)

Burak DERELİ
09.12.2010, 18:46
Hiçte 1 adım önde olmak değil :D
Son senem haftada 45 saat ders var Fizik Kimya Biyoloji Geometri Analitik Geometri var.
görüyoruz ama hiçbiri ygs konusu değil ders sınavınamı çalışacağız YGS'yemi.
Birde Atölye hocalarımızı burdan saygıyla anıyorum haftada 16 saatimizi iş yaptırarak yedikleri için.
Zaten muhtemelen Üniversite sınavına seneye hazırlanacağım olmuyor böyle yürümüyor ikisi aynı anda :D

atolye zorunlu bir ders senin zamanını yiyenler matematik dersinde ygs konusunu anlatmayan ögretmendir.
Sen yinede görüyosun o dersleri ben meslek liseli olarak
haftada 2 gün okula gidiyorum ve bunun 17 saatlik ders kısmında sadece
7 saati atölye
10 saati: rehberlik,beden,dil anlatım,din,edebiyat,ingilizce
görüyorum.Sen benden epeyce iyisin

Saltuk Buğra
10.12.2010, 14:27
Ben de giricem de bakalım neler olacak. Gazi Anadolu Lisesi'ndeyim. Hafta içi 7 de kalk. Haftasonu 7 de kalk. Uyku haram oldu. Seneye inşallah İstanbul Üniversitesi-Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler de olucam.

Yunus Emre SEYHAN
10.12.2010, 15:13
Bende girecem sınava bakalım ne yapabilecem
meslek lisesi okumak bu yandan kötü
daha hiç ama hiç ders çalısmadım ibb maçından sonra inşallah umut ediyorum :D
Ygs için güzel bir zamanlama. LYS düşünmüyorsan alan içi tercih yapacaksan yeterince vaktin var.

Sabiye ÖZGÜR
10.12.2010, 15:38
Ygs için güzel bir zamanlama. LYS düşünmüyorsan alan içi tercih yapacaksan yeterince vaktin var.

Aynen katılıyorum...:) :D

Fatih Kuloğlu
11.12.2010, 21:37
Herkese selamlar bende bu sene giricem sınava Anadolu Lisesinde TM öğrencisiyim şuanlık YGS TM puanlarım 340-350 arası seyrediyo diğer arkadaşlarımın nasıllar acaba??

Ayrıca bir sorum olacak ben kamu yönetimi okumayı planlıyorum ama gerçekçi olmak gerekirse öyle ODTÜ Ankara Üniversitesi gibi yerler kazanamam.

Aklımda Gazi Üniversitesi - 9 Eylül Üniversitesi - Uludağ Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart var.

Sizce kamu yönetimi nasıl bir bölüm , kamu mezunları bankalarda çalışabilirmi ve yukarıdaki okullardan hangisinin iibf fakültesi ve kamu yönetimi daha iyi ? Yecrübeli abilerimiz ablalarımız bilgilendirirse minnettar olacağım.. :)

Burak DERELİ
11.12.2010, 21:50
alan içi tercih yapacam onun için ygs y girecem sadece ,iyi bir ögreten olduktan sonra anlama kapasitem büyük
tek sorun anladıgım konuyu 1 kaç hafta sonra unutmaktan korkuyorum :D

Oktay AKKUŞ
12.12.2010, 13:25
üniversiteyi kazalılan ilk yıl sınava girince puan kesinlesi vardı,şuanda da devem ediyormu bu

Evet hala devam etmekte.

Oktay AKKUŞ
12.12.2010, 13:28
Herkese bu yolda başarılar diliyorum.Meslek lisesi vs olup sadece YGS düşünenlere tavsiyem polisliği de düşünsünler.Ayrıca diğerlerine de bu konuda bilgi verme şansım olur.Merakı olanlar sorsun.Ben olayın içindeyim herşeyiyle açıklarım.

Canberk
12.12.2010, 13:40
Sen Polislikmi okuyorsun Oktay?

bASTURk
19.12.2010, 18:25
Madem sınava ilk girenlerdeniz öyleyse tecrübelerimizi paylaşalım biraz.

Öncelikle eşit ağırlık ve sayısalcılar için iş Haziran'daki Mat-geo sınavında bitiyor.Geometri altyapınız sağlam olmalı ki 45 dakikada 30 soruya cevap verebilesiniz.Gözünüze soruları iyi kestirin,yapabileceklerinizi hemen çıkarın aradan sonra ötekilere dönüp tekrar bakarsınız.

Ne kadar deneme,test vs. varsa hepsine girin.Sonucu iyi olsun kötü olsun önemli değil burada asıl amaç elinizin alışması,pratikleşmeniz ve olabildiğince fazla soru tipini görmenizdir.

Matematik sınavına gelince.50 soru 75 dakika.Burada çok terleyeceksiniz.:) Çok süratlı,pratik ve direkt sonuca gitmelisiniz.Bunun için soru kaçırmamanız gereken konular var.Misal matris determinant,dizi seri,logaritma,toplam çarpım sembolleri gibi.İkinci derece denklemler,mutlak değer,aritmetik ortalama geometrik ortalamayı da bunlara dahil edersek takribi 20-25 soruya tekabül eder burası.Seri işlem yeteneğiniz ve denklem bilginiz iyiyse bu bölümden zorlanmadan çıkarsınız.Ama yine de matematiğin baba konuları denen integral türev trigonometri felaket zaman alıyor bence onları sona saklayın.Limitte önce löpital denen,türev alma metodunu öğrenin işinizi çok kolaylaştırır.
Trigonometri altyapınız önceki senelerden bu yana sağlam değilse İntegral'e hiç bulaşmayın.Maksimum 6 soru gelir integralden ve geri kalan 44 soru sizi hayallerinizin üniversitesine sokmaya yeterlidir.

Ben dershaneye gitmedim ama gördüğüm kadarıyla dershaneler integrali en sona bırakıyor ve integral matematiğin uzak ara en zor konusu.Zaten 6 tane integral sorusunu o dar zamanda,o stresle yapan adam benim gözümde otomatik beyin makinasına sahiptir.:)
Bu demek değil ki integralin ne olduğunu hiç bilmeyin.Elbette integral almayı bilin,türeve uyarlanışını öğrenin ve bir kaç basit formülleri aklınızda bulunsun.

Geometri'de eski sistemde 9 soru sorulurken soru sayısı 30'a çıktı.Her konudan soru gelebilir en ufak detaya kadar öğrenin,testlerini çözün.

Matematikte grafik okumayı çok iyi bilmelisiniz.Fonksiyonları,parabolleri yalayın yutun.En önemlisi pratiğini öğrenin.Gerekirse bu konulardan özel ders alın çünkü hocalar genelde bu konuların uzun uzun çözümleri üzerinde durur.Türev hayati bir konu!

Bu anlattıklarım Lys içindi.Ygs de tabii çok önemli ama o sınavda bir bakıma kaderinizle başbaşasınız.Her şey o 160 dakikadaki performansınıza bağlı.
Tekrar tekrar söylüyorum sınav stratejisi belirlemek ve pratikleşmeniz açısından deneme sınavlarının hepsine girin çıkın.Sonuçlar moralinizi bozmasın önemli olan pratikleşmek!

Sağda solda herkes bir şeyler söyler.Kulak asmayın,kendi planlarınız varsa benim söylediklerimi de dinlemeyin.Mesela kitap okumak.Şu zamanda kitap okumak sizin için zaman kaybından başka bir şey değil.Anlam bilgisi sorularını çözmede falan kolaylık sağlamaz onun ayrı bir tekniği var.Kelime dağarcığıymış bilmem neymiş bunlar ilkokul lafları.Sizin zaten ortalama okuma hızınız vardır,sözcük bilginiz vardır.Sorularınıza yoğunlaşın gerisi hikaye.

Kankalıkları,manitacılık peşinde koşmayı,mevzulara akmayı bırakın dünyanın en gereksiz olayları sizi hedeflerinizden saptırmasın.Okul puanı çok büyük rol oynuyor.Ben Yıldız Teknik İktisat'a raharlıkla girecekken okul puanı beni 24bin kişi geriye atmıştı Lise hocalarıyla aranızı iyi tutun yeter.
Üniversite hayatı bambaşka,böyle bir rahatlık ve keyif yok arkadaşlar.Kankanın da,manitanın da en hasını burada yaparsınız emin olun.

Son olarak Ösym bu sınav sisteminde 15-20 senedir sorulmayan soruları sormayı çok seviyor.Örneğin 4x4 matris.Geçen sene bekliyordum sorulmadı ama bu sene geleceğini düşünüyorum 3x3 matristen farklı bir çözümü var aha da buraya not ediyorum,çıkabilir.

Hele şu sınavlara bir girin çıkın,sonra tercih zamanları da bildiklerimizi yazarız.Tercih konusunda en iyi dershanelerin danışmanları bile dünyadan bihaber milleti Kilis'e Iğdır'a sürüyorlar İstanbul'da okuyacakken.Neyse bu konulara daha var siz derslerinize bakın Allah kolaylık versin.

Mert Oğuzlu61
19.12.2010, 18:48
bugün ygs ile fena kapıştım acayip zordu, yada bana öyle geldi.. bakalım kaç point alacam..

Mert Oğuzlu61
20.12.2010, 18:21
bugün ygs ile fena kapıştım acayip zordu, yada bana öyle geldi.. bakalım kaç point alacam..

ygs3 - 330
ygs4 - 326

evet beklediğim gibi oldu ama bu sınav harbi zordu bea :) ist(final)genelinde yapıldı sınav 314. olmuşuk.. 22 şube var, toplamda kaç öğrenci girdi onu bilemeyrum, hafta sonu bakarız.. neyse önümüzdeki sınavlara bakıcaz :)

Hasan61
20.12.2010, 19:43
Bu sınavı dünyanın sonu ya da başlangıcı olarak görmeyin işin %50si bitmiştir demektir.

isimsiz_61
28.12.2010, 12:23
son 88 gun....

Burak DERELİ
28.12.2010, 13:15
son 88 gun....
lütfen saymayalım günler azaldıkça moralim bozuluyor.az bişede olsa telaş oluyor :D

Mert Oğuzlu61
28.12.2010, 14:34
son 88 gun....

az kalmış yaw :)

gazetecilik okuyan birileri yok mu şu forumda, marmara üniv dışında.. :) biraz bilgi alsam.. sözelciyim, gazetecilikten başka birşey düşünmüyorum zaten fazla seçenekte yok(!) marmara üniv kazanabileceğimi sanmıyorum, bunun dışında konya kayseri elazığ erzurum, buralarda var gazetecilik bölümü.. yolumuz inşallah düşer bunlardan birine, ayrım yapmam arkadaş her yere giderim yeterki 4 yıllık kapağı yerleştireyim(:

Mert Oğuzlu61
09.01.2011, 23:12
başvurulular yapıldı mı uşaklar ? :) unutmayın sakın.

çok az kaldı ula sınav kapıda... çevremde arkadaşlarım harıl harıl çalışıyor, inek oldular resmen dershanelerde yatıp kalkıyorlar ben sezon başından beri evde oturup 2 test çözmemişimdir, çözdümde az yani... işin ilginç yanı, denemelerde o inekleri her defasında geçiyorum iyi sonuçlar alıyorum, onlarda şaşırıyor tabi ''ulan çalışmadan nasıl bu puanları alıyosun?!'' gibi sözleri her sınavdan sonra duyuyorum. (çok çok iyide değil, bir ist - marmara üniv kazandıracak düzeyde değil ama hedefime ulaştıracak düzeyde olduğu söylenebilir)

doğama aykırı abi, ben kendimi bildim bileli anasınıfıyla başlayan kariyerimde aha lise sondayım evde oturup herhangi bir sınava 2-3 gün önceden hazırlanmamışımdır, sınav oldumu bir gün öncesinde oturur 1-2 saat kitaba deftere notlara vs.. göz atarım öyle girerim sınava fazlası yok yani.. bu sene okulu bitirdim kafamda, sınavlara giriyoz çıkıyoz işte girende var çıkanda var idare eder diyeyim.. alttan 2 ders var ama diploma işi şu lanet sınav kazanıldıktan sonra halledilir, hallederim.

işin özeti şu arkadaş, hani diyorlar ya ''çalışmadan olmaz, hiçbir yeri kazanamazsın !'' .. bakalım bu sözlerin geçerliliği var mıymış ?

Canberk
09.01.2011, 23:15
Bende çalışmam ama denemelerim berbat geçiyor nasıl olacak ççç
Ben başvuru işlerini yarın halletmeyi düşünüyorum 19uydu değilmi son tarih :D

Mert Oğuzlu61
09.01.2011, 23:30
Bende çalışmam ama denemelerim berbat geçiyor nasıl olacak ççç
Ben başvuru işlerini yarın halletmeyi düşünüyorum 19uydu değilmi son tarih :D

evet 19 ocak son :) sen yine rahatsındır, meslek liselisin dimi ? sizde olay nasıl valla bilmiyorum siz sadece ygs ye gireceksiniz galiba, dimi ? ben düz lisede okuyan bir şahısım, üniv tek çare dostum. sözelciyim bide, bizim ülkede sözelci olmak zor biliyorsundur.. önceki yorumlarımdada yazmıştım gazetecilik istiyorum, buraya odaklandım lise 1 e başladığımdada aynısını söylüyordum şimdide aynısını söylüyorum : gazeteci olacağım :) da bu bölümde her yerde yok işte dedik ya sözelciyiz, ist-marmara üniv, kocaeli konya kayseri elazığ erzurum... ist olmazsa yolum anadolumun bu güzel şehirlerinden birine düşecek, neresi olursa giderim arkadaş.

Canberk
09.01.2011, 23:45
300 puan Gazi Üni. Enerji Sistemleri Mühendisliği .
Olur inşallah :)

Mert Oğuzlu61
09.01.2011, 23:56
300 puan Gazi Üni. Enerji Sistemleri Mühendisliği .
Olur inşallah :)

rahat yaparsın sadece ygs 300p ula ne var onda :) gazi ünivi bende yazacam, gazetecilik 400 point istiyor (!) benim işim biraz daha zor ama belki yolumuz kesişir :)

babam gazi üniv mezunu, ankara da okudu :) teyzemler oturuyor ankara da, buraya geleceksin diye tutturdular eniştem fanatik Trabzonsporlu onunla çok iyi bir ikiliyiz, ankara ya gitsem ikimiz karıştırırız orayı :D

Canberk
10.01.2011, 00:15
Hele ikimiz Gazi'de olursak fena karışır ortalık merak etme :)

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 00:19
ikimizde kazanırsak Gazi yi, orası harbiden karışır hemşerim :D

isimsiz_61
10.01.2011, 21:37
zamanımız azalıyo yahu:S:S:S

Abdülkadir Kılıç
10.01.2011, 21:49
Gerçekten çok az vakit kaldı. Sanki günler iki iki atıyor. Ygs tamam da LYS sıkıntılı biraz. :(

Tolga Kurt
10.01.2011, 22:04
Yaw bugün Ygs denemesi olduk Türkçemi geliştirmişim 40 soruda 37 net :D Ama Mat kötü napıcam ben bu sayısalla pff :S

Burak DERELİ
10.01.2011, 22:24
Yaw bugün Ygs denemesi olduk Türkçemi geliştirmişim 40 soruda 37 net :D Ama Mat kötü napıcam ben bu sayısalla pff :S
oha naptın ya 40 soruda 37 netmi :confused::confused::confused::confused::eek::eek: :eek:

Abdülkadir Kılıç
10.01.2011, 22:41

Matematik ne kadar?

Canberk
10.01.2011, 22:43
Türkçede 33ü geçemedim hala netlerde sayısal zaten yapamıyorum biraz daha Türkçe yapsam iyiydi yaa.

Hasan ZAİMOĞLU
10.01.2011, 22:49
okul sınavları + ygs çalışmaları + yabancı dil sınavı çalışmaları .... bitmiyor arkadaş bit-mi-yor !!!!!

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 22:49

ea cı mısın ? bende denemelerde hep 32-33-34... o civarda, 30 aşağısına hiç düşmedim ama lanet olsun 35 in yukarsınada çıkaramıyorum, kaldım ortalarda o civarlarda dolanıyorum son denemedede 33 net çıkardım.

sosyaldede aynı durum var, ygs de türkçe+sosyalde sorunum yok gibi(sözelciyim bu arada) ama mat yapamıyorum 2-3 net ortalamam sezon başından beri 5 neti geçemedim, fendende fantazi yapıyorum işte ondanda biyoloji felan yapabiliyorum durum bu bende :)

ama lys sınavlarında resmen dökülüyorum o edebiyat yok mu o edebiyat, lys de bi ondan korkuyorum, yememiş içmemiş eser yazmışlar batı edebiyatı var akıllara zarar akımdı servetti finnundu kopuzdu aşk şarap kadın vsv.vs..v.s... çıldırtacak la beni bu ders !!! ygs yi bi halledelim sıra onada gelecek ama önce ygs.

Burak DERELİ
10.01.2011, 22:52
Türkçede 33ü geçemedim hala netlerde sayısal zaten yapamıyorum biraz daha Türkçe yapsam iyiydi yaa.
Canberk sana türkçe ne lazım sen sayısalcısın mat.-fen çalış

Burak DERELİ
10.01.2011, 22:55
okul sınavları + ygs çalışmaları + yabancı dil sınavı çalışmaları .... bitmiyor arkadaş bit-mi-yor !!!!!

aynısı olmasada bende yoğunum
okul + ygs çalısması + staj+ (geçici bir süreliğine staj dosyası doldurma)
çok ama çok yoğunum

Abdülkadir Kılıç
10.01.2011, 22:55
Son sınavda Türkçe 35,25 , Sosyal 33, Matematik 25,75 , Fen 2

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 22:59
Son sınavda Türkçe 35,25 , Sosyal 33, Matematik 25,75 , Fen 2

maşallah, istediğin yere rahat rahat girersin sen :)

mda61
10.01.2011, 23:00
Gençler, rahat olun. YGS ne zaman ?
Sınavdan sonra size bir sır vercem. Sınavdan önce verirsem, şımarırsınız :)

Abdülkadir Kılıç
10.01.2011, 23:00
maşallah, istediğin yere rahat rahat girersin sen :)

Keşke ama LYS kötü. Ona da sıra gelince bakarım diyorum ama az vakit kaldı.

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 23:03
Gençler, rahat olun. YGS ne zaman ?
Sınavdan sonra size bir sır vercem. Sınavdan önce verirsem, şımarırsınız :)

bak şimdi oldu mu yaptığın ? :) söylettirttirrtmeden bırakmam, hadi ver biraz gaz neymiş bu sır ?

''pozitif düşünme'' mi ? ''the secret'' olayı felan :D

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 23:05
Keşke ama LYS kötü. Ona da sıra gelince bakarım diyorum ama az vakit kaldı.

ea cısın galiba, sizde zaten bu netleri yapan adam çok rahat istediği yere (çok çok uç bi hedef koymamışsa) girer merak etme, kesin anadolu lisesinde okuyosundur oradanda gelir doping ohh :)

Canberk
10.01.2011, 23:16
Şu Fen bizi etkilemese ne olurdu be ...
Soruyorum şu Fen'i sözelcilere veya EA'cılara verme gibi bir şansımız yokmu :D

mda61
10.01.2011, 23:18
bak şimdi oldu mu yaptığın ? :) söylettirttirrtmeden bırakmam, hadi ver biraz gaz neymiş bu sır ?

''pozitif düşünme'' mi ? ''the secret'' olayı felan :D

Yok yok, sır falan değilde. Rahatlayın hepsi geçicek. Stres yapmayın diyorum, gülün eğlenin, gezin. Hep kitaplar arasında kalmayın. Trabzon'un maçlarını kaçırmayın :) Ama dersleride aksatmayın. YGS'nin pek bir hikayeside yok, öyle söyliyim size. İkinci sınavlar çok çok daha önemli.

Mert Oğuzlu61
10.01.2011, 23:19
Şu Fen bizi etkilemese ne olurdu be ...
Soruyorum şu Fen'i sözelcilere veya EA'cılara verme gibi bir şansımız yokmu :D

zaten bu ülkede sözelciye kahpe felek vurmuş, bu kadar yetmez direk sıkalım kafalarına diyorsun hee ? ula canberk ! :D

Canberk
10.01.2011, 23:22
Ya bende bir sorun var ya bu Fen sorularında.
Ben güvenmediğimi yapmam arkadaş diyorum 10 soru yapıyorum 8e2 7ye3 fln cıkartıyorum millet güvenip yapıyor 35 soru 5 doğru 30 yanlış çıkartıyor.ççç
Asıl kahpe felek olan FEN ççççççççç

.....
11.01.2011, 16:40
Öncelikle bütün sınava girecek kardeşlerime başarılar diliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

Bende kayıt oldum sınava bir daha bakalım ne olacak ilk senede biraz puan kaybı oluyor ama fazla net yapıp yukarılara taşımak lazım.

Ais sitesinden kayıt yaptırdım ama bi şey soracam. Bu sene sınava nerde gireceğimizi gösteren kağıt ev adresine gönderilmeyecek mi ? Öyle bir şey okudum gazetede eğer öyleyse nasıl olacak ?

Tolga Kurt
11.01.2011, 19:01
oha naptın ya 40 soruda 37 netmi :confused::confused::confused::confused::eek::eek: :eek:

Evet 37 doğru 3 boş :D Ygsden korkum yok ama LYS den tırsıyorum.

Ayrıca matematik hiç yapamıyorum ya :S en fazla 10 net :S

Abdülkadir Kılıç
11.01.2011, 19:24
Son sınav sonucu:
Türkçe: 33.50
Sosyal: 28
Matematik: 30,25
Fen: 1,50

Canberk
11.01.2011, 19:29
Bugün kayıt yaptırdım okulda bayaa sıra bekledim ama başvuru sıra no :61 ççç
İyiki beklemişim ççç

bASTURk
11.01.2011, 19:38
Arkadaşlar internetten de başvuru yapın.En garanti olanı internet,çıktı alıyorsunuz.Bir problem olması durumunda elinizde belgeniz olur.Form dediğiniz kaybolur maazallah işinizi sağlama alın derim.

Cihan
11.01.2011, 20:02
ygs feni kolay olur bakmamazlık etmeyin ben tm ciydim geçen sene .. son 1o dakikada 17 net yaptım fenden

Canberk
12.01.2011, 00:32
zaten bn form doldurdum verdim OSYM nin sitesine girdi fotografimi cekti cikti verdi banada birtane.

Burak DERELİ
12.01.2011, 18:46
Bende dün yaptım başvuruyu inşallah kazanacaz(hiç umudum yok)

Hasan61
12.01.2011, 19:43
ygs feni kolay olur bakmamazlık etmeyin ben tm ciydim geçen sene .. son 1o dakikada 17 net yaptım fenden

Bu öneriyi dikkate alın.
Sözelci-Eşit ağırlıkçı farketmez ygs fen bölümünü bakmadan geçmeyin
Kolay sormuşlardı özellikle biyoloji çok temel bilgileri sorumuşlardı

Tolga Kurt
12.01.2011, 19:53
Bugün yaptım başvuruyu hadi hayırlısı inş kazanırız. KTUyü

evrents
12.01.2011, 20:03
Ben geçen yıl açıköğretim (kontenjansız bölüm) yazdım geldi ama kayıt olmadım puanımın kesilmeyeceği kesin de, başvuru yaparken nereyi işaretliycem bilmiyorum?
Ösym tarafından bir yükseköğrenim programına (sınavsız geçiş dahil) yerleştirildim ama kayıt olmadım diye işaretlersem birşey olur mu??? açıköğretim de yükseköğrenim programı mı oluyor?(anadolu üniversitesi açık öğretim kamu yönetimi yazmıştım).

Canberk
12.01.2011, 22:52

Bu öneriyi dikkate alın.
Sözelci-Eşit ağırlıkçı farketmez ygs fen bölümünü bakmadan geçmeyin
Kolay sormuşlardı özellikle biyoloji çok temel bilgileri sorumuşlardı

Arkadaşlar inşallah Fen'den birşeyler yaparım sayısalcıyım ama birtek fenden korkuyorum yaa .

Mahmut Demir
12.01.2011, 23:22
Kardeşim Türkçe den 35 Sosyal den 37 Matematikten 31 32 civarı yapıyo bazende Fenden 1 2 tane yapıyo 400 civarı geliyo puanı. Ama onunda sorunu matematik. Lys de 360 370 civarında kalıyo. Edebiyatı 40 civarları.Coğrafya 20 lerde. Matematik 20 21 en fazla. Geometrisi de 15 civarı.

evrents
13.01.2011, 19:16
Ben geçen yıl açıköğretim (kontenjansız bölüm) yazdım geldi ama kayıt olmadım puanımın kesilmeyeceği kesin de, başvuru yaparken nereyi işaretliycem bilmiyorum?
Ösym tarafından bir yükseköğrenim programına (sınavsız geçiş dahil) yerleştirildim ama kayıt olmadım diye işaretlersem birşey olur mu??? açıköğretim de yükseköğrenim programı mı oluyor?(anadolu üniversitesi açık öğretim kamu yönetimi yazmıştım).
Güncel......

Tolga Kurt
03.02.2011, 23:39
Az kaldı zaman daralıyor :)

KUTADGU
03.02.2011, 23:43
YGS'ye bende gireceğim.

Zaman, şartlar olumsuz ama yine de bir hayalim var.

Buradan bize rehberlik edersiniz artık gençler

:)

Kaya
03.02.2011, 23:48
Bu sene ben de katılıyorum...

Nostalji değil... :)

Gerçekçi bir hedef doğrultusunda umarım olur...

Burak DERELİ
03.02.2011, 23:56
oo büyükten küçüğe herkes katılıyor :D

Mert Oğuzlu61
04.02.2011, 00:02
rakipler çoğaldı :eek::D:D

Burak DERELİ
04.02.2011, 00:03
aynen rakipler çoğaldı bide kazanamazsak daha kötü olur :D ççç

Abdülkadir Kılıç
04.02.2011, 00:10
Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği bölümü hakkında bilgi sahibi olan var mı?

mda61
04.02.2011, 00:11
Bende girecektim, başvuruları kaçırmışım :)

.....
04.02.2011, 00:11
Bende katılıyorum :p :)

Şaka bir yana YGS ye çalışan arkadaşların oyunla filan işi olmasın.Diyene bak demeyin sonra zor duruma düşmeyin :)

KUTADGU
04.02.2011, 00:15
Benim işim çok zor.
Beni rakipten saymayın :)

Rahat olun gençler.
Sınavdaki en önemli şey sınav stresine yenik düşmemek.
Şimdiden kendinizi strese sokmayın

Canberk
04.02.2011, 00:27
Bu sene ben de katılıyorum...

Nostalji değil...

Gerçekçi bir hedef doğrultusunda umarım olur...

İnşallah olur abi :)

YGS'ye bende gireceğim.

Zaman, şartlar olumsuz ama yine de bir hayalim var.

Buradan bize rehberlik edersiniz artık gençler

Hocam Kaya abiyi anladım da :)
İstediğin rehberlik olsun :)
Ama sen neden böyle bir karar verdin anlamadım :D
Sen mesleğini edinmişsin Devlet Kapısında işini bulmuşsun maaşın belli yerin belli araban güzel :D

Bende katılıyorum

Şaka bir yana YGS ye çalışan arkadaşların oyunla filan işi olmasın.Diyene bak demeyin sonra zor duruma düşmeyin :)

Evet Ömer haklı herkese Haxball yasak .

Benim işim çok zor.
Beni rakipten saymayın :)

Rahat olun gençler.
Sınavdaki en önemli şey sınav stresine yenik düşmemek.
Şimdiden kendinizi strese sokmayın

Valla bende stres fln yok hazırlanıyorum işte yavaş yavaş.
Dersanenin yoğun programıda yarın bitiyor çok şükür.

İnşallah hedef Ankara Gazi Üniversitesi :)
Mert senide bekliyorum bak :)

.....
04.02.2011, 00:29
YGS ye girecek olanlara HAXBALL ı yasaklıyorum uleeyyyn :)

Mert Oğuzlu61
04.02.2011, 01:01
sınav yaklaşıyor bende stres felan yok, çevremdekiler aynen devam ediyor inek gibi çalışmaya ama hala sınavlarda aldığım puanlar hepsinden yüksek ehuehuehu :D ygs geldi çattı evde oturup 2 test çözmemişimdir okulda-dershanede inek oluyorum ama eğitim yuvasından çıktım mı tuğla gibi kitapları sallıyorum bir kenara :)

ulan varya merak ediyorum kazanabilecek miyim acep şu sınavı ? :) fazla birşey değil la gözüm yükseklerde değil, 4 yıllık gazetecilik... neereesi olursa, bana heryer Trabzon :D

KUTADGU
04.02.2011, 01:08
İnşallah olur abi :)

Hocam Kaya abiyi anladım da :)
İstediğin rehberlik olsun :)
Ama sen neden böyle bir karar verdin anlamadım :D
Sen mesleğini edinmişsin Devlet Kapısında işini bulmuşsun maaşın belli yerin belli araban güzel :D

İş kaygısı için okumayacağım ki.
İşimle ilgili yüksek lisansı da yaptım. Oraya kadar.

Şimdi tamamen hayallerimle ilgili bir bölümde okumak istiyorum.
Çok zor da olsa deneyeceğim.

Olay bu :)

Canberk
04.02.2011, 01:52
İşte abi bu hayallerin ne acaba :)

Arabayı satarsan haberim olsun :)

KUTADGU
04.02.2011, 02:09
İşte abi bu hayallerin ne acaba :)

Arabayı satarsan haberim olsun :)

Hele bi ehliyetini al.

Cebine de yüklüce bir para koy bakalım.

O zaman konuşalım

Canberk
04.02.2011, 02:50
Abi ehliyet 5 ay.
yüklü para 10 sene :D

O araba elinde patlar :)

Canberk
08.02.2011, 23:35
2011-YGS’ye Başvuran Aday Sayıları

2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri 19 Ocak 2011 tarihinde tamamlanmıştır.

2011-ÖSYS’ye 1.711.254 aday başvurmuştur. 2011-YGS’ye girmek istediğini bildiren aday sayısı 1.648.229, sadece Sınavsız Geçiş hakkı için 2011-YGS’ye başvuran aday sayısı ise 63.025’tir.

2011-YGS 27 Mart 2011 tarihinde yapılacaktır. Sınavların güvenliğine ilişkin alınan tüm güvenlik önlemleri bu sınavda da uygulanacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek, adaylar sınav yeri bilgilerini sınav binalarına atamaları tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

.....
08.02.2011, 23:40
Sınava hangi okulda gireceğimiz eskisi gibi kağıtla gelmiyor galiba. O konuyu bilen kimse var mı ?

Canberk
08.02.2011, 23:43
Ömer o yüzden orayı kalın puntoyla yazdım.

ÖSYM'nin sitesinden aldım şimdi bunu 20 Ocakta açıklamışlar bunu.

Muhtemelen artık böyle olacak...

.....
09.02.2011, 00:05
Tamam sağolasın :)

evrents
09.02.2011, 00:16
Sınava hangi okulda gireceğimiz eskisi gibi kağıtla gelmiyor galiba. O konuyu bilen kimse var mı ?
Hayırdır ömer sınava girecek misin?

.....
09.02.2011, 00:19
Hayırdır ömer sınava girecek misin?

Evet bu sene sınava girmeyi düşünüyorum stres yokken neler yapabiliyorum merak ettim :)

evrents
09.02.2011, 00:29
Evet bu sene sınava girmeyi düşünüyorum stres yokken neler yapabiliyorum merak ettim :)
Hım :).Bölümünü filan değiştirmeyi düşünmüyorsun yani?

.....
09.02.2011, 00:32
Hım :).Bölümünü filan değiştirmeyi düşünmüyorsun yani?

Yok düşünmüyorum :)

Canberk
24.02.2011, 03:23
Nasıl çalışmalar beylerrr ççç

Mert Oğuzlu61
24.02.2011, 14:05
Nasıl çalışmalar beylerrr ççç

günde ortalama 40-50, taş çatlasa 60, taşın suyu çıksa 70 soru, fazla kasmıyorum :D

YGS de hedefim en az 340p, ilk sınavda bu rakamın altına düşmezsem hedefimi çok rahat tuttururum. sınavlardada ortalamam 330-350 arası, her sınav o aralarda dolanıyorum 350 yukarısına çıkaramadım bir türlü, tembelim çalışmıyorum belki oturup inek olmayı denesem çıkarabilirim ama hiç kasmıyorum :)

Burak DERELİ
07.03.2011, 16:20
YGS ye gireceğiniz yer belli oldu
Aday İşlemleri Sistemi (http://ais.osym.gov.tr/) < adresine girip öğrenebilirsiniz

Sınav giriş belgesinin çıktısını almayı unutmayınız

Burak DERELİ
07.03.2011, 16:43
sınava gireceklerden
Fatih'deki Vatan Lisesinde girecek olan varmı ?? :)

Canberk
07.03.2011, 20:05
Adı, Soyadı : CANBERK ARSLAN

SINAVA GİRECEĞİ
Merkez : SİNOP/MERKEZ
Bina : EĞİTİM FAKÜLTESİ
KORUCUK MEVKİİ
KORUCUK
Salon : 2. KAT 5 NUMARALI DERSHANE

Sınav Tarihi Sınav Saati Salon No Salon Sıra No
27 Mart 2011 10:00 570016005 14

isimsiz_61
12.03.2011, 18:00
ktu iktisadi bilimler fakültesine giriyom:S

DKaraduman
12.03.2011, 18:27
Kolay gelsin arkadaşlar herkese.

Hocaların falan lafına uyup bilgisayarı, televizyonu, gezmeyi tamamen kaldırmayın hayatınızdan; kendinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz ne zaman bilgisayara girip girmeyeceğiniz konusunda. Hiç olmazsa kendinize program yapın sadece şu saatler arası bilgisayarı açabilirim diye ( Sadece bir saat aralığı olması daha iyi olur, mesela günde 2 saat girecekseniz akşam 6 ile 8 arası gibi. Parçalara bölerseniz kurtulmak daha zor olur. ) Eve kapanmayın ders çalışacağım diye, haftada en azından bir iki gün çıkın gezin, koca günde ders çalışacak zamanı bulursunuz zaten. Ve unutmayın ki bu sınavlardaki psikolojiniz bilginizden çok daha önemli, kendimden biliyorum. :)

İnşallah hepiniz istediğiniz yerleri kazanırsınız, kazanamazsanız da öyle hemen üzülmeyin. Yine kendimden biliyorum, iyi ki orayı kazanamamışım diyebiliyorsunuz. :D

DKaraduman
12.03.2011, 18:30

Oğlum 3 senedir diyorum sana: pişman olacaksın tıptan. :D Bak o kadar kişiye söyledim, hepsi şimdi haklısın diyor.

Canberk
12.03.2011, 18:45
ktu iktisadi bilimler fakültesine giriyom:S

Hadi hayırlısı Hülya :)

Son 15 çok mu heyecanlandım yaa bilemiyorum ççç

Sibel
12.03.2011, 21:48
Ben de girecektim ama başvuru yapmadım..Hayallerimi sonraya saklıyorum,bu şampiyonluk stresiyle sınava falan çalışamazdım:)Girecek arkadaşlara başarılar diliyorum...

Muhammed
15.03.2011, 21:52
Bende sınava girecem bu sene. Ancak hiç çalışmadım. 2 kez 30'ar soru Türkçe çözdüm o kadar :D :D

Mert Oğuzlu61
18.03.2011, 20:22
türkiye geneli fdd sınavı(finalin)

türkçe : 35 net
sosyal : 33 net
fen : 3 net
matematik : canın cehenneme lanet olası pislik !

not: sözelciyim

ygs 3 : 355 point
ygs 4 : 353 point

ygs sınavı kapıda, ben son sınavlarda güzel puanlar almaktayım... formumdayım şu sıralar, gel ygs gel. come on ..... ! :D

Canberk
18.03.2011, 20:40
Matematiğe lanet okuyupta Fen'e dokunan bir sözelci ilk defa görüyorum ççç

Burak DERELİ
18.03.2011, 20:57
Canberk belkide bakmış zaman var biraz fen okuyayım belki yaparım demiştir ondan :D ççç

Mert Oğuzlu61
18.03.2011, 21:02
Matematiğe lanet okuyupta Fen'e dokunan bir sözelci ilk defa görüyorum ççç

ben böyle enteresan bir şeyim işte :D

hacı öyle deme fen den 3-5 soru yapabiliyorum :) fenden 1 soru 1 puan getiriyor bize, 1 puanla kaç kişiyi geçiyorsun haberin var mı :D

Canberk
18.03.2011, 23:14
biv sovuyla yivmi bin öğvenci geçiyovsun demişti bizim matematikçi ççç

Abdülkadir Kılıç
18.03.2011, 23:24
Ben galiba kazanamayacağım.

Canberk
18.03.2011, 23:49
Abdülkadir etme güzel kardeşim.
Bende öyle diyordum ama bir şekilde olacak bu iş.
Sakın pes etme hep kazanacağım diye düşün.
Ya kazanamazsam geçerse aklından işin çok zor.
Unut kazanamama ihtimalini.

Mert Oğuzlu61
18.03.2011, 23:50
Ben galiba kazanamayacağım.

arka sayfada netlerini gördüm, bir sınavda türkçe 33 net mat 30 net sosyal 28 net fen 2 net yapmışın, heralde o civarlarda oynuyordur netlerin şimdide.. tm cisin galiba, bu netlerle kazanırsın rahat ol. yalnız çok çok yüksek bir hedef seçmişsen, orasını bilemem. hedefin ney ?

Burak DERELİ
19.03.2011, 10:35
Bende kazanamıyacağım galiba.Hiç bişe bildiğim yok :(

Onur Şeref
19.03.2011, 10:38
Bende kazanamayacağım galiba hiçbir şey bilmiyorum. :)

mda61
19.03.2011, 11:29
Hepiniz kazanırsınız, yeterki sınava olumsuz bir psikolojiyle girmeyin. İnanarak girin, 7 geliyor 7 diyerek girin :D O değilde, babamda giricek sınava, biriniz ondan düşük yaparsanız, yazık olur :D Bir de internet şifresi lazım sınav yerini öğrenmek için ama aday internet şifresi bölümünde '' var olan şifrenizi kullanınız '' diyor. Var olan şifre ne olabilir ?

Mustafa Yılmaz.20
19.03.2011, 11:35
Hepiniz kazanırsınız, yeterki sınava olumsuz bir psikolojiyle girmeyin. İnanarak girin, 7 geliyor 7 diyerek girin :D O değilde, babamda giricek sınava, biriniz ondan düşük yaparsanız, yazık olur :D Bir de internet şifresi lazım sınav yerini öğrenmek için ama aday internet şifresi bölümünde '' var olan şifrenizi kullanınız '' diyor. Var olan şifre ne olabilir ?
Aynı sorun arkadaşımda da var. Uğraştık uğraştık, bir türlü halledemedik. Benim arkadaş şifresini unutmuş, şifresi yazan belgeyi de kaybetmiş. Ösym'yi falan arıyoruz ya açmıyorlar yada meşguller :D O da mecbur ösym bürosuna gidecekti.. :D

mda61
19.03.2011, 12:11
Nerelerde mevcut bu ösym bürosu ?

Ayrıca neden eskisi gibi eve göndermiyorlar ki ? Her şeyi internetten halletmeyi alışkanlık haline getiriyorlar insanlarda.

Mustafa Yılmaz.20
19.03.2011, 12:34
Valla 4.leventte Movenpick'in yanında bir yer var ama orası ösym bürosu mu değil mi bilmiyorum. Arkadaş oraya uğrayacaktı, eğer değilse Vefa'da varmış bir yer..

Avrupa yakasındaki büro Vefa'da, Anadolu yakasındaki da Üsküdar'daydı galiba.. Bugün yarın görüşürüz onunla sorarım ne yapmış diye.. :)

.....
19.03.2011, 14:30
Sınava giremeyeceğim galiba :)

Sınav merkezimi bilmiyorum arayıp kim bulacak şimdi okulu verdiğim 35 liraya yanıyorum :p :)

Onur Şeref
19.03.2011, 18:56
Sınava giremeyeceğim galiba :)

Sınav merkezimi bilmiyorum arayıp kim bulacak şimdi okulu verdiğim 35 liraya yanıyorum :p :)

Bende aynı şekildeyim. İnternet şifrem yok üşeniyorum almaya.:D

Kaldık yine İÜ'ye. ççç

Sibel
19.03.2011, 18:57
Sınava girecek arkadaşlar,dünyanın sonu değil..Bu sistem berbat zaten..Eğer birazcık şansınız varsa ,sınav yüzünüze güler:)

Hasan61
19.03.2011, 20:26
Birşey bilmiyorum diye düşünmeyin.İlk sınavda zaten bilgi sormuyorlar.;)
Böyle bir nedenden çalışmayı kesinlikle bırakmayın,moralinizi bozmayın.

Canberk
20.03.2011, 14:57
Sibel inşallah gülecek son 1 hafta .
Hasan ilk sınavda ne soruyorlar ?? :D
Ordan yerleşme bekleyenler de var aramızda Ben gibi ççç

Hasan61
20.03.2011, 15:45
Sibel inşallah gülecek son 1 hafta .
Hasan ilk sınavda ne soruyorlar ?? :D
Ordan yerleşme bekleyenler de var aramızda Ben gibi ççç
Kimyadan bilim adamı sormuşlardı :)
Hangisi kimyaya katkıda bulunmamıştır? buna benzer birşeydi..
Bölye abuk sabuk bir sınav işte :)

Canberk
20.03.2011, 15:53
Ben sorulara tekrar bakayım o zaman.
İnşallah Fen'den öyle abuk sabuk şeyler sorarlar Sayısalcıyım da ççç

Mert Oğuzlu61
20.03.2011, 17:34
Ben sorulara tekrar bakayım o zaman.
İnşallah Fen'den öyle abuk sabuk şeyler sorarlar Sayısalcıyım da ççç

canberk sözelciyim o abuk sabuk soruları bende yapabiliyorum ççç mesela geçen denemede bize fizikten bir soru sordular, aşağıdakilerden hangisi fizikçidir diye :D 5 tane garip isimli adamı sıralamışlar, baktım orada röntgen isimli birşey var dedim bu röntgen i bulan adamdır o zaman fizikçidir, işaretledim doğru çıktı al sana ekstra 1 puan ççç sen benim fen çözme tekniklerimi bir bilsen, nasıl yöntemlerim var akıllara zarar :D

evrents
20.03.2011, 17:37
Arkadaşlar teknoloji fakültelerinden (m.t.o.k) haberi olan var mı?Normal mühendislikte fakültesindeki gibi dersler mi veriliyor?Özellikle sakarya üniversitesi teknoloji fakültesi bilgisayar müh. (m.t.o.k) hakkında bilgisi olan var mı?

Canberk
20.03.2011, 17:47
Evren m.t.o.k'ların normal mühendislik fakültelerinden farkı 4 yerine 5 yıllık olması.
ilk sene sınava giriyormuşsun eğer geçersen 4 senede bitirme ihtimalin varmış ama onun hakkında pek bilgim yok.

Teknoloji fakültesi öğrencileri; bir yarıyıl işyeri eğitimi (7. yarıyıl) ve ayrıca yaz dönemlerinde 72 günlük endüstri stajı görme imkânına da sahip.

Bu zorunlu biliyorum ama ondanda emin değilim ççç

Burak DERELİ
20.03.2011, 17:48
Teknoloji üniversiteleri sadece 4 yıllık için gidilebilir ve bu teknoloji üniversitelerinde meslek lisesi öğrencilerine özel olarak kontenjan açılıyor
diye biliyorum

Canberk
20.03.2011, 17:57
Meslekliler için ayrı normaller için ayrı kontenjanları var .
Meslek liseliser 5 normal gidenler 4 yıl eğitim görür.
Üstte yazdığım staj olayıda zorunluymuş.

Sibel
20.03.2011, 23:43
Bu yıl kazanacak olanlar,bi de şampiyon olursak,size sorulacak olan hangi yıl kazanmıştın sorusuna: Trabzonsporun 7.şampiyonluğunu aldığı yıl diyeceksiniz:)

Canberk
21.03.2011, 00:18
Vallahi yaa çok güzel olacak:)

Tabi kazanabilirsek ççç

Mert Oğuzlu61
21.03.2011, 00:41
Bu yıl kazanacak olanlar,bi de şampiyon olursak,size sorulacak olan hangi yıl kazanmıştın sorusuna: Trabzonsporun 7.şampiyonluğunu aldığı yıl diyeceksiniz:)

bak şimdi bir tuhaf oldum :D kazanmak şart oldu(:

Canberk
21.03.2011, 00:59
Mert Gazi bizi bekler kardeşim ççç

Oğuzhan İnce
21.03.2011, 01:34
geçen sene fır dönüyordum bu başlıkta başına ekşimediğim kalmamıştı :)
aha sınavdı, lys farklı oldu olum. lan hangi soru. kadınımmmm falan derken işte geldik üniversiteye birinci sene bitti bile :D

Gürsoy61
21.03.2011, 01:37
Varsa Tm'den hazırlanan özelden soru sorabilirler,bende geçen sene kazananlardanım.

Canberk
21.03.2011, 01:46
Oğuzhan hatırlamam mı ne günlerdi bende izlerdim seni böyle olmam inşallah diye nitekim fazla da oldum sayılmaz ççç

Oğuzhan İnce
21.03.2011, 01:56
Oğuzhan hatırlamam mı ne günlerdi bende izlerdim seni böyle olmam inşallah diye nitekim fazla da oldum sayılmaz ççç
:D sen de son sınıfta devamsızlıktan atılıp dersaneden de babana oğlunuz 3 aydır gelmiyor telefonu açılsın sorarım bu dediklerini :D

Canberk
21.03.2011, 02:02
Dersaneden devamsızlık için çok aradılar ama aradıkları kişi aslında BENDİM ççç
Ama kardeşim ben Sayısalcıyım kaçtığım ders tarih coğrafya :D
Tarihten ufakta olsa bir bilgim var ki bir sayısalcıya göre fazla :D coğrafya desen gözüm kapalı yaparım :D yani bunlardan kaçtım ben zaten kalmış şurda 2 günüm
Pazartesi Salı ders Çarşamba deneme ve dersane hayatım biter ççç

Oğuzhan İnce
21.03.2011, 02:17
..............................................

Canberk
21.03.2011, 02:20
Yok takılmadım öyle şeylere ben 1 sene boyunca TV filan izlemedim Eşşek gibi ders çalıştım ççç

Onur Şeref
21.03.2011, 02:21
Canberk ÖSYM kabul etti diyelim, sen benim yerime okula devam etceksin bende puanım kesilmeden sınava giricem. Kabul eder misin? :D

Canberk
21.03.2011, 02:25
İTÜ Bilgisayar Mühendisliği
Sen kaçtığına göre pis bi tarafı vardır ama adı yeter be kardeşim :D

Onur Şeref
21.03.2011, 12:08
İTÜ değil lan İÜ.

Ben kaçtığıma göre her tarafı pisdir. ççç

Canberk
21.03.2011, 12:20
İÜ.de olabilir sorun değil ççç
1 sene sen denedin şansını bir senede ben denerim olmadı seneye girenlerin biriyle değiştiririz senin bana yaptığın gibi ççç

Mustafa Yılmaz.20
21.03.2011, 15:16
Nerelerde mevcut bu ösym bürosu ?

Ayrıca neden eskisi gibi eve göndermiyorlar ki ? Her şeyi internetten halletmeyi alışkanlık haline getiriyorlar insanlarda.
Dorukhan arkadaşla konuştum şimdi, başvuruyu yaptığınız okuldan şifreyi alabiliyormuşsun. Ösym bürosuna gitmeye gerek yokmuş.

Hasan61
21.03.2011, 15:16
Buradaki heyecanlı gençleri görünce birazda üzülüyorum.Onca süre çalış öğren herşeyi,gel üniversiteye hazırlık ayağına unut :)

antagonist
21.03.2011, 15:33
Dün ÜDS'ye girdim. Kimlikteki fotoğraf 8 yıllık olunca adam uzun uzun baktı. Neyse ki sorun çıkmadı. :)

"Mayıs'ta gireceğim TUS için önlemi alayım." dedim. Kaymaklığa, nüfus cüzdanımı değiştirmeye gittim. ÖSS'ye hazırlanan bir sürü öğrenci kimliğini değiştirmeye gelmişti.

Diyeceğim o ki; kimlikle ilgili bir sıkıntınız varsa son güne ertelemeyin, hemen halledin...

Hepinize başarılar. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız...

Mert Oğuzlu61
21.03.2011, 15:50
beyler spor muhabiri olur mu benden yaw :D acun un izinden gidecem oda böyle başladı, şimdi miami nin yarısı onun ççç

kazandım gazetecilik bölümünü diyelim, mezun olduktan sonra atıyorum trabzon da yerel basına girebilir miyim acep nasıl oluyor bu işler, kalemimde güçlüdür iyi yazarım çizerim.. 5 sene sonra halil şanlı nın yerini alırım okları bana fırlatırsınız ççç

bmn de yok mu yaw hiç şu bölümü okuyan ?

Canberk
21.03.2011, 17:15
Acun'un neden spor muhabirliğini bıraktığını duydun mu ?
Aynı şey seninde başına gelir madara olursun ççç

Süleyman abi resim eski ama öyle 8 senelik değil ki hiçte değişmedim ondan gitmedim değiştirmeye ççç

Mert Oğuzlu61
21.03.2011, 18:15

Süleyman abi resim eski ama öyle 8 senelik değil ki hiçte değişmedim ondan gitmedim değiştirmeye ççç

valla bilmiyorum, neden bıraktı ? :)

evrents
22.03.2011, 17:33
Şu sınav zamanı bir gelse de kurtulsak :).Herkese şimdiden başarılar.

Mert Oğuzlu61
23.03.2011, 15:57

tamam öğrendim, şu dünya kupasındaki maç dimi :D brezilya maçı kazanıyor acun orada değil dostunun doğum günü varmış vs.. yanında olmak istemiş.. maçtan sonra acun a bağlanıyorlar tabi brezilya kazandı adamlar sevinçli, acun hemen hemen toplamış arkadaşlarını ve brezilyalı diye yutturmaya çalışmış bizim türkleri, komediymiş valla :D:D:D

bide bizimkiler türkçe tezahurat yapınca anlaşılmış olay ahahaha ççç

Canberk
23.03.2011, 16:10
Ta kendisi dün bulacaktım da fırsatım olmadıydı.
Birde Avrupa Kupasında boş kaleye penaltı atamaması var ayrı birşey o yaa ççç

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=86939
Burada var ççç

Onur Şeref
23.03.2011, 16:13
Dayanamadım aldım şifremi pazar günü sınava giricem. :)

Canberk
23.03.2011, 16:24
Onur İÜ'yü yakma diyorum inat ediyorsun.
Hadi kıytırık bi bölüm olsa neyse birde puanın düşecek daha ne diyelim ççç

Mert Oğuzlu61
23.03.2011, 17:14
Dayanamadım aldım şifremi pazar günü sınava giricem. :)

heyecan felan olmayacak, etrafındakiler stresten geberirken sen rahat rahat çözecen ohh ne güzel :) fantazi olsun diye giriyorsun dimi ? :)

Canberk
23.03.2011, 17:20
Hemde Fantazinin en hası ççç
Adam İ.Ü Bilgisayar Mühendisliği'ni beğenmedi inşallah bu sefer istediğin yer tutar çççççç (:p)

Mert Oğuzlu61
23.03.2011, 17:28
meslek seçimi önemli tabi ilerde pişman olmamak için, o bölümü kazanmış ama bırakmak istiyor bu konu üzerine çok şey yazılır, İÜ Pc mühendisliği borumu İÜ sü yeter :D:D ama kendi kararı demek o işi yapmak istemiyor..

hatice_61
23.03.2011, 21:47
sınava girecek olanlara başarılar dilerim

Ali Tunahan Güllü
23.03.2011, 21:52
Bende giricem son günlerde baya bir heyecan başladı:)
Herkese başarılar Allahım herkesin gönlüne göre versin İnşallah.

Hasan61
23.03.2011, 21:55
Son günlerde ders çalışılmaz demieyin,son saniye bile çalışılır.
Ben sınava giderken arabada formül karıştırıyordum ve 1 soruyu sayesinde yapmıştım fizikten:)

Girecek herkese başarılar :)

Kaan
23.03.2011, 21:55
Haftasonu sınava girecek olan abilerime, ablalarıma başarılar diliyorum. Şaka maka bize de fazla bir süre kalmadı yalnız. :D

Hayat sınavlarla dolu arkadaş 2 sene SBS stresi yaşadık, sonra YGS, LYS falan.. Zor.. :p

mda61
23.03.2011, 22:18
Hepinizin elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum. Önemli olan da bu zaten. Son günleri konsantre olarak geçirirseniz sizin için iyi olur. Son 2-3 gün sınav günü kalkacağınız saatte uyanın ve kahvaltı yapacağınız saatte kahvaltı yapın. Saat tam 10 olduğunda bir deneme çözün mesela yarın. Vücudunuz alışsın. Son günlerde sınavı kafanızda yaşayın, soruları nasıl rahat çözdüğünüzü zor bir soruyla karşılaşınca nasıl davranacağınızı düşünün. Rahat olun, stresi uzaklaştırırın. Konsantrasyon önemli dediğim gibi.

Hepinize güveniyorum, ayrı ayrı başarılar diliyorum. :)

Ercan DEMİRCİ
24.03.2011, 00:56
Allah hepimizin gönlüne göre versin... Bir an önce girip rahatlamak istiyorum:)

İlyas BAHADIR
24.03.2011, 11:02
sınava girecek kardeşlerime allah zihin açıklığı versin valla işiniz zor..kolaylıklar diliyorum öğrenci olmak zor zanaat :)

Burak DERELİ
24.03.2011, 19:03
Son günler sınav için inşalah güzel geçer,bişe bildiğim yok ama bakalım

Akif Gür
24.03.2011, 19:45
ygs adayları şükredin ki bu hafta trabzonspor'un maçı yok... o stresle sınava girilmezdi =)

Cihan
24.03.2011, 20:57
panik yapmayın yaa :D raad olun .. üniversitede bi b.k yok ha bi sene erken ha bi sene geç sonuçta orda zaten yeteri kadar vakit geçireceksiniz :D

r9emre
24.03.2011, 21:06
Stres atmak için ben de öylesine gireceğim bu sene bakalım hayırlısı. :D

Üniversite bitecek biz hala keyfine Öss'ye giriyoruz. :p

Canberk
25.03.2011, 01:45
Bakacağız yaa bi girip çıkalım da ççç
Off of son 3 mü kaldı ne ççç

Mert Oğuzlu61
25.03.2011, 02:38
Bakacağız yaa bi girip çıkalım da ççç
Off of son 3 mü kaldı ne ççç

canberk su gibi akıp gitti ula zaman :D ösym göz bebeğini yiyem kolay sor şu soruları, bana kolay gelsin rakiplerime zor ! :D

Canberk
25.03.2011, 02:51
Valla la ne çabuk bitti.
Daha dün dersaneye başladık yaa bugün bitti dersane .ççç
Höyyt ne rakiplerine zor geliyormuş ?? :D
Biz neciyiz burda ulaa ççç

Mert Oğuzlu61
25.03.2011, 11:53
Valla la ne çabuk bitti.
Daha dün dersaneye başladık yaa bugün bitti dersane .ççç
Höyyt ne rakiplerine zor geliyormuş ?? :D
Biz neciyiz burda ulaa ççç

o zaman şöyle düzelteyim, sorular bana ve bmn den girecek renktaşlarımıza kolay gelsin rakiplere zor :D

bak genelleme yapmadım bütün ts liler değil sadece bmn den girecekler, rakip rakiptir yeğen duygusallığı bırakalım bir kenara ççç şu sınavda yapacağım puanı ben aslında kestirebiliyorum, 330-360 arası birşey alacam aha yazıyorum buraya.. umarım zorlandığım sorularda şans melekleri yanımda olurda 340 ve üzerine çıkarım, hedef bu.

Canberk
25.03.2011, 12:47
İnşallah istediğin olur kardeşim :D

Ahmet Başkaya
25.03.2011, 13:02
Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim .

Canberk
25.03.2011, 13:18
Sanada başarılar Ahmet'im :)

61trabzonomer
25.03.2011, 13:41
Sınava gircek herkese başarılar diliyorum :) bilmediğiniz soruları 3 şıkka indirebiliyorsanız sallayın boş bırakmayın :D

Mert Oğuzlu61
25.03.2011, 14:04
bugün habertürk ten transfer teklifi aldım, yalanım varsa fenerli olayım ççç hele bir şu sınavı kazanalımda sonra düşünecem teklifleri ççç

Ahmet Başkaya
25.03.2011, 14:35
Sanada başarılar Ahmet'im :)

Sağolasın Canberkcan :)

Hasan ZAİMOĞLU
25.03.2011, 14:55
son denememi çözmeye girişiyorum. pazar sabahı herkese başarılar.rakibiz falan da fair play her zamann !! :D

Canberk
25.03.2011, 15:02
Az önce kaygıyı azaltacak bir takım etkinliklerde bulunduk ama bende zaten kaygı yoktu yaa ççç
Birazdan bi formül tekrarı yapar çalışmaları bitiririm.
Birtek Fenden kaygılıyım ama umarım batırmaz beni fen ççç

Mehmet Ç.
25.03.2011, 15:34
herkeze basarilar.

okunmus tuz
okunmus su
okunmus kurabiye
okunmus cikolata

okunmus nevarsa saldirin :D

bizim türk milleti böyledir

calismaz calismaz, sonra okunmus gidalari saldirir.

basaramayinca "bunu okuyan hocanin ben ..." derler :D

saka bir yana bol sans tekrardan :D

allah hepinizi istediginiz yere yerlestirsin

Abdülkadir Kılıç
25.03.2011, 18:00
Son denememi de çözdüm. Ama sadece matematiğini. Nedense kafam bir hafta öncesine göre çok rahat. Herkese başarılar diliyorum.

evrents
25.03.2011, 18:01
Arkadaşlar hepinize şimdiden başarılar.Bir şey soracağım pantolon kemeriyle sınava giremiyor muyuz :)?Kpss'de kemerle sınava almamışlar.Bu sınavla ilgili öyle bir uyarı var mı?

Mert Oğuzlu61
25.03.2011, 18:23
Arkadaşlar hepinize şimdiden başarılar.Bir şey soracağım pantolon kemeriyle sınava giremiyor muyuz :)?Kpss'de kemerle sınava almamışlar.Bu sınavla ilgili öyle bir uyarı var mı?

giriş belgesinde, önemli uyarılar kısmında 8. maddeden yola çıkarsak kemerle ilgili herhangi bir sıkıntı yok gibi. yasaklar arasında belirtilmemiş ama yok oradaki görevli yasak derse çıkarır eline veririm, yani sıkıntı olmaz.. :)

evrents
25.03.2011, 18:27
giriş belgesinde, önemli uyarılar kısmında 8. maddeden yola çıkarsak kemerle ilgili herhangi bir sıkıntı yok gibi. yasaklar arasında belirtilmemiş ama yok oradaki görevli yasak derse çıkarır eline veririm, yani sıkıntı olmaz.. :)
Metal içerikli aksesuar giyilmez filan yazıyor.Arkadaş benim kemer ucuz pazar malı olsa çıkarır verirdim de :D deri yahu pahalı bir şey yedirmem ben ona :).(yanlış anlama seninki pazar malı demek istemiyorum :))

Burak DERELİ
25.03.2011, 18:57
Takma ozaman sınava girerken çıkart birine ver tut pantolonunu düşmesin öyle gir içeri :D
Şaka ama gerçekten sokmazlarsa

ağasarlı emre
25.03.2011, 19:20
abnilerim başarılar.. rahat ve sakin olun 2sene sonra oralardayım tekrardan başarılar

Canberk
25.03.2011, 21:00
Olacak olacak sıkmayalım kendimizi :)
Ben de yarın bi matematiğe bakacağım yarım saat kadar bitmiş olacak herşey.

Gerisi siz LYS'cilere kalmış beni hatta çoğumuzu ilgilendirmiyor LYS ççç

Sibel
25.03.2011, 21:04
Olacak olacak sıkmayalım kendimizi :)
Ben de yarın bi matematiğe bakacağım yarım saat kadar bitmiş olacak herşey.

Gerisi siz LYS'cilere kalmış beni hatta çoğumuzu ilgilendirmiyor LYS ççç
Canberk iyi haberlerini bekliyoruz:):) optik forma bmn diye kodlama sakın,hep burdasın ne ara çalışıyorsun anlamadım:D

Ve arkadaşlar hepinize kolay gelsin:)

Canberk
25.03.2011, 21:10
Oda var bi kere deneme de yaptım :D
Resmi vardı bulursam atarım :D

Teşekkürler Sibel inşallah iyi haberleri paylaşacağım bende :)
Kötü olursa daha gelmem zaten buralara .ççç

esra61
25.03.2011, 21:13
son 1 gün.....bütün ygs mağdurlarına başarılar....dualarınızı bekliyorum:)

Mira_61
25.03.2011, 21:21
Herkese başarılar...İnşallah herkes gönlünden geçen bölümlere yerleşir.
Yine de kendinizi tüm olumsuz koşullara hazırlayın.Geçen sene LYS'de tren,uçak,köpek,çocuk,martı seslerinin hepsiyle baş etmiştim.Böyle talihsizliklerle karşılaşırsanız derin derin nefesler alın ve duymamaya çalışın.:)

Canberk
25.03.2011, 21:40
Benim gireceğim yer köyde ççç
Horoz öterse keserim vallahi sınav bitince ççç

Mira_61
25.03.2011, 21:42
Sınav sırasında martılara yapmayı planladıklarımı hayvanseverler bir duysa linç edilirdim .:)

esra61
25.03.2011, 21:44
bnmkide ormanlık bir bölgede :)sessiz sakin bir yermiş ark dediğine göre

Hasan61
25.03.2011, 21:48
Ne işiniz var buradaç.:)gidin çalışın

Canberk
25.03.2011, 21:48
Mira_61 çok iyi yaa ççç

Esra sana da kolay gelsin inşallah istediğin yeri kazanırsın :)

esra61
25.03.2011, 21:51
inş hepimiz istediğimiz yeri kazanırız.....

Mert Oğuzlu61
26.03.2011, 01:15
hastaneye gidersin, beyaz önlüklü bir bayan, elinde iğne. tıss yapacak sana, hastasın ateşin felan var geberiyorsun miden bulanıyor vs..

hemşire hanım eliyle tık yapıyor iğneye ve sana ''dönün lütfen'' diyor, işte o anki ruh haline bürünmüş durumdayım şuan, stres değilde başka birşey garip bir ruh halindeyim şuan :D:D

pazar günüde ygs vuracak iğneyi ve iyi gelecek inşallah ççç

sıkıysa uyu şimdi, bardak bardak ayran içiyorum uykumu getirsin diye banamısın demiyor.

Canberk
26.03.2011, 01:21
Aynen Mert yaa.
Gelmiyor uyku bi duş al sıcak su çok güzel uyku getirir tavsiye ederim ççç

Armağan Dere
26.03.2011, 01:53
Herkese Başarılar Arkadaşlar...7 sene oldu gireli ama ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum..En az 1 yıl bazılarınız 2 yıl emek harcıyorsunuz 3 saatlik sınava bağlı herşey..Allah cümlemizin Yardımcısı Olsun...

EmreYavuz61
26.03.2011, 09:53
Yarın sınava girecek bütün renktaşlarıma başarılar...İnşallah istediğiniz şekilde geçer sınav...

Ahmet Başkaya
26.03.2011, 10:14
Herkese Başarılar Arkadaşlar...7 sene oldu gireli ama ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum..En az 1 yıl bazılarınız 2 yıl emek harcıyorsunuz 3 saatlik sınava bağlı herşey..Allah cümlemizin Yardımcısı Olsun...

3 yıl emek harcayanlar bile var la :D

bordo61
26.03.2011, 10:34
Dın dın , dın dın , dın dın , dın dın.

Bizimde Vizeler başladı.

Hepimize kolay gelsin

ilhan
26.03.2011, 10:41
Sınava girecek arkadaşlar;

Sınav yerinize giderken, sınav salonuna veya binasına girerken, sınıfınıza girdiğinizde; sınava girecek olanların yüzlerine bakmayın. Özellikle gözgöze hiç gelmeyin. Diğer sınav adaylarında göreceğiniz heyecan, tedirginlik sizinde ruh halinize yansıyacaktır. Bunlar psikologların sıklıkla dile getirdikleri şeyler.

Ben bu sınava ilk girdiğimde elim titriyordu. Sonraki girişlerde heyecan meyecan kalmadı. Şamatasına giriyorduk.

Kesinlikle bu sınav hiç kimsenin 'hayatını sonu değil!'. İnsanlar bu sınavdan kötü sonuç alırsam her şey biter gibi hareket ediyor. Asla öyle değil. Hayat insanın karşısına neler çıkarır bilinmez. 180-240 dakika ve kağıt parçaları insanların hayatlarını belirlemez. Anca eğitim kariyerlerini neticelendirir.

Şimdi biz bu tecrübeleri yaşadık diye bunları size söylemesi kolay. Ama bizlerde ilk girişte heyecan yaptık. Sınava ilk kez girsem ve birisi çıkıp bana "şu an benim yazdıklarımı" söylese, "hadi leeen" derdim. :) Çünkü demesi ve böyle durumlarda akıl verir gibi konuşması kolaydır.

Dediğim gibi; insanların yüzlerine bakıp onlardaki negatif enerjiyi üzerinize çekmeyin. Çünkü sınav sırasında duraksadığınız an gözünüzün önüne o endişeli insanların gözleri gelecek.

Başarılar.

bordo61
26.03.2011, 10:57
Sınava girecek arkadaşlar;

Sınav yerinize giderken, sınav salonuna veya binasına girerken, sınıfınıza girdiğinizde; sınava girecek olanların yüzlerine bakmayın. Özellikle gözgöze hiç gelmeyin. Diğer sınav adaylarında göreceğiniz heyecan, tedirginlik sizinde ruh halinize yansıyacaktır. Bunlar psikologların sıklıkla dile getirdikleri şeyler.

Ben bu sınava ilk girdiğimde elim titriyordu. Sonraki girişlerde heyecan meyecan kalmadı. Şamatasına giriyorduk.

Kesinlikle bu sınav hiç kimsenin 'hayatını sonu değil!'. İnsanlar bu sınavdan kötü sonuç alırsam her şey biter gibi hareket ediyor. Asla öyle değil. Hayat insanın karşısına neler çıkarır bilinmez. 180-240 dakika ve kağıt parçaları insanların hayatlarını belirlemez. Anca eğitim kariyerlerini neticelendirir.

Şimdi biz bu tecrübeleri yaşadık diye bunları size söylemesi kolay. Ama bizlerde ilk girişte heyecan yaptık. Sınava ilk kez girsem ve birisi çıkıp bana "şu an benim yazdıklarımı" söylese, "hadi leeen" derdim. :) Çünkü demesi ve böyle durumlarda akıl verir gibi konuşması kolaydır.

Dediğim gibi; insanların yüzlerine bakıp onlardaki negatif enerjiyi üzerinize çekmeyin. Çünkü sınav sırasında duraksadığınız an gözünüzün önüne o endişeli insanların gözleri gelecek.

Başarılar.

İlhan

Vizeler için de geçerli mi bu dediklerin :)

Benim salonumda biri bayılmıştı beni etkilemişti mesela , bence de İlhan doğru söylüyor.

evrents
26.03.2011, 11:29
Geçen yıl ösym'nin 3 sınavına girdim.Ama yine de içimde nedense bir stres sıkıntı var.Belki de geçen yıl nasıl olursa seneye tekrar hazırlanırım diye kendimi rahat ettiriyordum ama bu yıl öyle bir şansım yok(olsa da ben istemem zaten).Belki de ondandır.Ve girmek istediğim bölüm de ygs'den alıyor (meslek liseli olduğum için) onun da etkisi olabilir.Yarın bu saatlerde sınavın yarısından çoğu bitmiş olacak (90 dk biticek son 70 dk'ya gireceğiz) :).

Muhammed
26.03.2011, 11:38
Bende yarın giriyorum sınava. Malesef hiç çalışmadım desem yeridir. Yarın bu mesajımı alıntılayıp netlerimi yazacağım. Hayırlısı bakalım.

bestrafer
26.03.2011, 11:40
Girecek her kardeşime başarılar diliyorum. Bilhassa Canberk'e :D

Seneye de ben girecem ama şimdiden tempo başladı diyebilirim. Umarım herkes çalıştığının karşılığını alabilir bu sene.

ilhan
26.03.2011, 11:49
İlhan

Vizeler için de geçerli mi bu dediklerin :)

Benim salonumda biri bayılmıştı beni etkilemişti mesela , bence de İlhan doğru söylüyor.

Vizeler önemsiz baba. :D
Final ve varsa bütünlemeler de iyi bahanedir bu.

Muhammed
26.03.2011, 11:51
Arkadaşlar şöyle bir kaç kilit bilgi verin yahu kesin çıkar dediğiniz :D

Enes Başkaya60
26.03.2011, 14:16
Canım Kardeşim Ahmet Başta olmak üzere girecek tüm renktaşlarıma şimdiden Başarılar diliyorum...

Allah Yar ve Yardımcınız olsun...

.....
26.03.2011, 15:19
Yarın sınava girecek bütün arkadaşlarıma kardeşlerime başarılar diliyorum.

Allah yardımcınız olsun.

İnşallah emekleriniz boşa gitmez.

Herkesin Allah gönlüne göre versin :)

Semra
26.03.2011, 15:28
İnşallah hepiniz yüreğinizden geçen yerleri kazanırsınız, Allah yardımcınız olsun.

mehmets61
26.03.2011, 15:31
yarın sınava girecek bütün arkadaşlara başarılar diliyorum.soruları gördükçe yüzünüzden gülümseme eksik olmasın:)

Turgay Atalay
26.03.2011, 15:31
Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun, inşallah gönlünüzden geçen yerleri kazanırsınız, başarılar

Mert Oğuzlu61
26.03.2011, 17:02
sınava gireceğim yeri gittim gezdim gördüm geldim :) mekan güzel yalnız kuşlar beni çok günaha sokacak gibi, sınav sırasında inşallah sesler camdan içeri girmez yoksa sınavdan çıktıktan sonra akşam haberlerinde hayvanseverlere saldıran çılgın genç olarak basına yansıyabilirim.

yıllardır bu anı bekliyorum, işte geldi sonunda. saatler kaldı artık, korkuyor muyum ? hayır ! hayatım boyunca istediğim herşeyi elde etmişim, aptal bir sınav mı bana engel olacak.

Özge
26.03.2011, 17:47
Başarılar , umarım hepiniz istediğiniz yerleri kazanırsınız.:)

Burak DERELİ
26.03.2011, 19:01
sınava gireceğim yeri gittim gezdim gördüm geldim :) mekan güzel yalnız kuşlar beni çok günaha sokacak gibi, sınav sırasında inşallah sesler camdan içeri girmez yoksa sınavdan çıktıktan sonra akşam haberlerinde hayvanseverlere saldıran çılgın genç olarak basına yansıyabilirim.

yıllardır bu anı bekliyorum, işte geldi sonunda. saatler kaldı artık, korkuyor muyum ? hayır ! hayatım boyunca istediğim herşeyi elde etmişim, aptal bir sınav mı bana engel olacak.

Nerede gireceksin sınava??

Cihan
26.03.2011, 19:02
sınav kolay beyler raad olun sıkıntı yok ... her sene aynı hikaye matematik yapamam diye bakmamazlık etmeyin ilkokul 5 deki çocuk 15 net garanti çıkarır ..

Burak DERELİ
26.03.2011, 19:07
doğru diyorsun YGS'de ilkokul 5 teki çocuk yapar ama ben sıfır çalısmayla meslek lisesinin dezavantajı ile ne yapılır bilemiyorum çoğunu unuttum