PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum"

Muhammed
06.10.2010, 17:52
A Milli Takım'a yine alınmayan Sinan Bolat, sonunda isyan bayrağını çekti...

"Belçika çok istedi, ben Ay-Yıldızlı formayı tercih ettim. Ancak aday kadroya alındığım dönemde hiçbir resmi maçta 1 dakika oynamadım"
"Beni hiç izlemeden, ‘Seni takibimiz sürüyor’ diyen Oğuz Çetin olduğu sürece takımda yokum. Son kadroda da dördüncü kaleci bile olamadım"
"Anderlecht’i devirdik, Standard Liege’de kahraman ilan edildim. Arkadaşlarım, milli takıma seçilmeyince benimle dalga geçti"
Belçika Ligi’nde Standard Liege’in kalesini koruyan ancak A Milli Takım’a seçilmesine rağmen henüz milli formayı hiçbir resmi maçta giyemeyen Sinan Bolat’tan şok karar... Ay-Yıldızlı ekibimizin daha önce Romanya ile oynanan maçında aday kadroya alınmayan ardından Kazakistan ve Belçika maçlarında yer alan Sinan, Beşiktaş (http://www.hurriyet.com.tr/index/be%C5%9Fikta%C5%9F/)’tan yedek Cenk Gönen’in alındığı 4 kalecili milli takımda yine olmayınca sonunda isyan bayrağını çekti. Milli kadronun sakat ya da kulüplerinde oynamayan oyuncularla oluşturulduğu ve seçimlerde de yardımcı antrenör Oğuz Çetin’in baskın olduğu dedikodularının yaşandığı bir dönemde genç file bekçisi, “Ülkemi çok seviyorum ama Oğuz Çetin olduğu sürece milli takıma hizmet etmem çok zor. Ben burada her hafta en iyi 11’deyim. Ama Milli Takım’da 4’üncü kaleci bile olamadım” dedi.

‘Burada geleceğim yok’

Takımdaki arkadaşlarının, 5-1 kazandıkları son Anderlecht maçı sonrasında kadroya alınmayınca kendisiyle esprili bir şekilde dalga geçtiklerini belirten 21 yaşındaki Sinan, “Kaleciler sakatlanınca alınıyorum, ardından 1 dakika bile oynatılmadan yedek bile olamıyorum. Beni bu sezon hiç izlemeden Kazakistan ve Belçika maçlarında takıma aldılar. Şimdi ise sakat kaleciler iyileşti ve sonrasında Oğuz hoca arayıp, ‘Bu seferlik yoksun, seni takibimiz sürüyor’ dedi. Beni hiç takip etmedi ki... Neye göre takımda yer buluyorum, bunu anlamış değilim. Bu da şunu gösteriyor; Demek ki şu an takımda geleceğim yok” ifadelerini kullandı.

‘Yapılanlar hoş değil’

Sinan Bolat’ın menaceri Kısmet Eriş, şu an milli takımın adil bir şekilde oluşturulmadığını düşündüklerini vurgulayarak, “Teknik direktör Guus Hiddink’e saygımız sonsuz. Ancak Oğuz Çetin’in, Guus Hiddink’in seçimlerine doğru şekilde yardımcı olmadığına inanıyoruz. O, Çetin’in oyuncağı değil. Liege’in stadında Türk bayrakları dalgalanırken, oyuncumuzun gördüğü bu muamele hiç hoş değil. Avrupa’daki oyuncular nasıl takip ediliyor?” açıklamasını yaptı.

Not:Şu anda milli maçlar haftasındayız. O nedenle konu Genel'de olabilir diye düşündüm. Ondan sonra Milli Takım bölümüne alınabilir.

cihatöztürk
06.10.2010, 17:56
Adamlar haklı

Mesut özile çok kızıyodum neden Türkiye yi seçmediği için adama hak vermeye başladım

Şimdi ben Nuri şahinin yerinde olcam milli takıma alınmayacağım hemde bu performansımla direk giderim Alman milli takına abi

Dursun Kaplan
06.10.2010, 17:58
Ben de Nuri Şahin ve onun gibi oyuncuların neden milli takıma alınmadığını anlamam.

Nihat, Kazım, Aurelio gibi kazmalar milli takıma girerken bu oyuncular harcanıyor. Yazık gerçekten.

Murat'
06.10.2010, 17:59
Sinan Bolat kendine altyapi adina hicbirsey vermeyen Turkiye'yi secmekle en buyuk hatayi yapmisti zaten.

Hakan Karadirek
06.10.2010, 18:02
Milli takim degil ya, istanbul karmasi. sabri, selcuk sahin, kazim, tuncay, nihat, aurelio v.s.

Murat'
06.10.2010, 18:02
Eren Derdiyok, Mesut Ozil gibi futbolcular kendileri icin en dogru karari vermisler zamaninda.

Recep Alkan
06.10.2010, 18:03
Haklı sonuna kadar haklı hemde.

Bu milli takım, ne yazık ki milletin takımı değil. Fatih Terim dönemi ile birlikte bu takım milletten sonuna kadar uzaklaştı. Uzaklaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Kişisel menfaatler ve duygular eşiğinde kadrolar kurdular. Şu anda bile istifa eden Fatih Terim'in istekleri doğrultusunda kadrolar hazırlanıyor. Bir milletin ne yazık ki milli takımı bu kadar milliyetçilikten uzaklaştırılabilir.

Milli takım hocası ligin en iyi takımı olarak adlandırılan Trabzonspor'un mçını sadece 1 kez seyretmiştir. Bu maç hangi maç bilmiyorum ama istatislikler bunu söylüyor. Ne Fener maçımızda nede Beşiktaş maçımızda kendilerini göremedik. Oğuz Çetin denen karakter yoksunu zaten yemin etmiş gibi Trabzon'a ayak basmıyor.

Üzülerek söylüyorum ki, Milli takım yetkilileri (Türk olanlar) eski popo acılarını bugün Trabzonspor'dan milli takım bazında almaktadır.

Ama görüyoruz ki bu sadece Trabzonspor'a uygulanmıyor, bu işten ağzı yanan başka oyuncularımızda varmış.

Yıllarca aynı performansı sergileyen Beşiktaşlı Koray, Rize forması ile hayalinde göremediği Milli formayı, Beşiktaştaki ilk maçından sonra sırtında hissetmiştir.

Türk futbolunun yöneticileri olduğu iddia edilen takımların kendi kadrolarında bile olmayan, sakatlıkları bulunan, aylarca topa ayağı değmemiş olan oyuncuları milli maçlarda cirit atarken, bu utanmaz futbol ulemaları, nerdeyse Hakan Şükür'ü bile hortlatmanın peşinden koşmaktadırlar. Takımımızda herkesin ağzı açık izlediği Egemen, Serkan ve belki Giray gibi oyuncularımızı milli formadan ısrarla uzaklaştırma çabalarını da anlamış değilim.

Sinan Bolat'a sonsuz teşekkür ediyorum, bu yürekli davranışından ötürü. Hakan Arıkan gibi yetek fukarası bir oyuncunun milli takım kalesi koruduğu yerde onun dışarıda kalması büyük haksızlıktır. Sağol varol konuştuğun için.

Kimse bilmez umursamaz ama, bu kadro bu takımın başından gidip, hak eden oyuncular bu milli formayı terletmeye başlamdığı sürece benim de bir MİLLİ TAKIMIM ne yazık ki yoktur. Seyretmedim, seyretmeyeceğim.

Milletim de, takımım da Trabzonspor.

Onur Akyüz
06.10.2010, 18:06
e kardeşim biz aylardır başka birşeymi söylüyoruz?

ESER
06.10.2010, 18:08
yerden goge kadar hakli. takiminda yedek oynayan , sakat olan adamlari istanbula yalakalik yapacam diye kadroya cagir. avrupada basariyla oynayan adamlari gormezlikten gel. onur volkan hakan eyvallah herbiri takimlarinda oynayan ust duzey oyuncular da standart liege gibi bir takimda oynayan adami pas gecip bjk nin yedek kalecisini alirsan adam da hakli olarak isyan eder, sonra kiziyorlar niye mesut almanya milli takimini seciyor diye. buyur iste cevabi. zamaninda mustafa izzet e yapildi. en formda oldugu zamanda bir kez milli yapilip sonra yuzune bakilmadilar. gormezden gelinen onlarca adam da cabasi.. milli takim formasinin milli olma sinirlerini kaziyip attilar resmen.. ee dogal olarak da torpillilerin , agababalarinin siparisleriyle olusturulan bir takima aidiyet hissetmeyen mesutlardan erenlerden degil bu formayi bu hale getiren adamlardan hesap sormak lazim.

Emrullah
06.10.2010, 18:09
Milli takım milli olmadığı için, Türk futbolunda adalet dağıtmadığı için, sadece ve sadece İst. takımlarını temsil ettiği için bu durum düzelene kadar desteklemiyorum. Bu takım Türk Milli takımı değil olsa olsa "İst.'un Posası Çıkmış Oyuncularını Yaşatma Derneği" milli takımı olabilir.

Almanya maçında sonuç umurumda değil, yenilmesini istemem ama sonuç ilgilendirmiyor beni. Umarım Onur, Selçuk ve Ceyhun gibi oyuncularımız bu takımda heba olmaz. Trabzonspor yönetiminin yerinde olsam Fatih Terim zihniyetinin devam ettiği bir yere asla oyuncu göndermezdim. Oyuncu gönderdikleri için eleştirmiyorum ama ben olsam böyle bir tavır alırdım.

bkandil
06.10.2010, 18:18
Bir ara Ganita'da NDND başlığına yazmıştım...

http://images.habervitrini.com/haber_resim/guus_hiddink_oguz_cetin.jpg

Hiddink: Oğuz, Evladım. Şimdi beni iyi dinle. Ben artık yaşlandım, buraya emeklilik günlerimi yaşamaya geldim. Sağolsun Federasyon iyi maaş veriyor ama ben bu yaştan sonra liste yapma, kadro kurma, idmanda koşturma işleiyle uğraşamam. İşte bu yüzden seni kendime yardımcı olarak aldım. Bundan sonra Milli Takımla ilgili her işte yetkili sensin, takıma oyuncu seçme işini de sana bırakıyorum. Hadi evladım, göreyim seni.

Oğuz: Tamamdır hocam, yüzünüzü kara çıkarmayacağıma emin olabilirsiniz.

http://www.cihandergi.com/dergi/21/oguz_cetin.jpg
Oğuz(içses): Oyuncu seçme işi de bana kaldı. Off, ya nasıl seçeceğim şimdi ben oyuncuları. Şu dergideki resimlere bir göz atayım, kimin resmi varsa onu mu seçsem acaba. Düşün, düşün, düşün... Buldum, üstadın söylediklerini yapma vakti geldi demek ki...

Oğuz Geçmişi hatırlar
http://www.netteyim.net/haber/resim/spor/oguz_Cetin_estonya-ispanya_macinda-6a14d29471685b5b48c69c52a83c8c93.jpg

Terim : Şimdi beni iyi dinle Oğuzcuğum. Bu dünya fani, yarın ne olur bilinmez, olur da ben gider, sen bu takımın başında kalırsan. Milli takıma oyuncu seçimleri için sana söyleyeceğim yöntemi uygula. 6 sayısını unutma sakın, çok önemli.
Oğuz: 6 sayısının önemi nedir hocam?
Terim: 6 yabancı kuralı, bunu sakın unutma. Yani Milli takım kadrosuna Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray dışındaki takımlardan en fazla 6 oyuncu alacaksın, geriye kalan bütün futbolcuların bu üç takımdan olacak.
Oğuz: Hocam bu 3 takımda yeterli sayıda ilk 11'de oynayan yerli oyuncu yok ki, nasıl olacak bu iş?
Terim: İlk 11 önemli değil, yedek olsun, yarı sakat olsun, fakat bu üç takımdan olsun. Eğer çok sıkışırsan yabancı hakkını 6+1 olarak kullanabilirsin.
(Hatırladığı bu anıdan sonrası kaldığı yerden)

http://www.cihandergi.com/dergi/21/oguz_cetin.jpg

Oğuz: Bu durumda önce yabancıları yazayım.Tuncay bir, Hamit iki, Halil üç, Nuri dört. Kaldı iki hakkım bunları da Anadolu takımlarından yazalım bari. Sercan beş, Selçuk altı. Orta sahaya bir de Ömer'i de alalım bitsin bu iş. 6+1 oldu, yabancılar tamam. Şimdi diğerlerini doldurabilirim.

http://4.bp.blogspot.com/_4JI8CWc-N-s/THurA9wzzXI/AAAAAAAAAEw/l0mKMvBA_84/s400/Guus+Hiddink-O%C4%9Fuz+%C3%87etin.jpg

Oğuz: Hocam kadroyu yaptım.

Hiddink: Aferin, ver bakayım şu kadroya.

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2010/03/17/hiddink-servet-ve-zan-beni-soka-ugratti-553698.Jpeg

Hiddink: Defans tamam, orta saha tamam, forvet tamam. Oğuz evladım bu ne böyle, kaleci kimleri yazmışsın. Rüştü, Volkan, Hakan. Evladım sen çıldırdın mı? Rüştü de Volkan da sakat.
Oğuz: Eee, şey hocam, olsun ikisi de iyi kaleci hem İstanbul takımlarında oynuyorlar, sakatlıkları da ciddi değilmiş.
Hiddink: Olmaz öyle şey Rüştü ve Volkan'ı çıkar başka oyuncuları yaz. Trabzon'da bir çocuk vardı, birine onu yaz mesela. Diğerini de sen bul.
Oğuz: Tamam hocam, diğerine de Sinan'ı yazalım o zaman.
Hiddink: O da sakat falan değildir umarım.
Oğuz: Değil hocam.
Hiddink: Tamam yaz o zaman, şimdi git temize çek bu listeyi de basına bildirelim.
Oğuz: Tamam hocam.
Oğuz (içses): İşte şimdi yandım, Gitti buz gibi formül, ne yaptın Hiddink hoca, Koskoca imparatorun formülünü çöpe attırdın bana. Fatih Hoca beni ararsa ne cevap vereceğim şimdi.

ESER
06.10.2010, 18:18
oguz efendi heralde piyasasi bitmis adamlarin menajerligine soyunmus.. bugun gokhan zan denen adami edirne disinda kim kadrosuna katar.. bugun nihati kim transfer etmek ister.. oguz abileri heralde kardesleriyle transfer doneminde paslasacak.. bak seni surunurken bile milli yaptim ,sende milli oyuncu ayagina guzel rakama imza attin, simde sen de at bakalim bir sakal.. necip sen de soyle gel bakim.. seni bir numaran yokken ve vasat bir adam olmana ragmen bosuna mi aliyoruz kadroya sen de yap bakayim bagisini istanbul yalakalari dernegine.. oguzun orda olmasi bile bir lobinin urunu.. adam kene gibi yapisti resmen oraya. agababan defoldu gitti sen niye onunla gitmiyorsun be adam. gelene agam gidene pasam yapmakla mi hizmet ediyorsun bu ulkeye. yoksa amac hizmet etmek degil mi?

pazarkapılı
06.10.2010, 18:22
2. bir milli takım yapılmalı.....ama bu ikinci milli takım;milli formayı giymek isteyenlerin,prim için milli formayı giymeyenlerin,geri planda kalmısların,milli formanı heyeceanı hissedenlerin yani bizim olsun....

Hüseyin Çümen
06.10.2010, 18:28
bu son zamanlarda öyle bi hal aldıki milli takım artık kaybetseler üzülmez oldum içine ettiler resmen

yıllardır kayırılan sürekli milli takıma alınan futbolcular var üstüne bide istavroz çıkarıp maçta yer alan bir brezilyalımız var vallahi milli takım için heyecanımı kaybettim kazandıkmı tebessüm ederim yenilsek te çokta takmam

macka61
06.10.2010, 18:53
haklı olsun bede olsam gelmem

Serdar A
06.10.2010, 19:04
Sinan Bolat'ın belçika milli takımınnın kalesini korumasından mutluluk duyarım . Standard'ın ardından futbol hayatı premier ligde devam edecek . O ligde bir Türk milli kalecisi görmek zaten abes olur .

unique
06.10.2010, 19:07
Helal Sinan içimizdekileri dile getirdiğin için. Çok haklı adam, Oğuz denen adam orada olduğu müddetçe Mili Takım bana zevk vermiyor.

ilhan
06.10.2010, 19:56
Oğuz ve Hiddink ikisi beraber ya da birbirlerinden ayrı olarak göreve başladıklarından sonra kaç tane maçı stadda izlemiş? Çift haneli sayılara ulaşamaz. 6-7 ya vardır ya da yoktur.

İşte özet budur.
Ne bekliyoruz ki.

fteotdgs
06.10.2010, 20:04
Nihayet bir oyuncu cikti, adam gibi tavrini koydu. Helal olsun ulan! Hakki goz gore yenen diger oyunculardan da ayni tavri bekliyorum. Tum bu keyfi, torpilli secimler Fatih Terim- Hakan Sukur ikilisi ile basladi. Sonra da cikar demezler mi "Hakan Sukur gelmis gecmis en buyuk Turk futbolcudur" diye. Bilmesek tum bunlari inanacagiz biz de.

mashal61
06.10.2010, 20:15
Sinan yerinde olsam ben de aynı şeyi düşünürdüm. Adam orada her maç oynuyorsa, en azından Beşiktaş'ın yedek kalecisinden daha iyidir heralde. Mesela Egemen konusunda da aynı şeyi düşünüyorum. Özellikle kendi takımında oynamayan Gökhan Zan'ın çağırıldığı dönem Egemen'in yerinde olsam Sinan gibi düşünürdüm. Gökdeniz kadroya alınmıyor yahu. Neymiş şike olayları varmış. Ona bakarsak başkalarının ne olayları var, onlar da çağırılmasın; tamam, kabul. Benzeri örneklerle soğuttular bizi milli takımdan. Bir benzetme yapayım. p ve q diye 2 önerme var. p^q önermesinin doğru olması için ikisi de doğru olmak zorunda. Orada Oğuz Çetin gibi yanlış bir önerme durduğu sürece yanına kimi koyarsan koy yanlış seçim olacaktır.

mashal61
06.10.2010, 20:20
Oğuz ve Hiddink ikisi beraber ya da birbirlerinden ayrı olarak göreve başladıklarından sonra kaç tane maçı stadda izlemiş? Çift haneli sayılara ulaşamaz. 6-7 ya vardır ya da yoktur.

İşte özet budur.
Ne bekliyoruz ki.
Bir turnuvaya daha katılamamayı ya da katılıp da başarısız olmayı.

Köprü eksikliği olan bir yolda geçirilen kazada ölenlerden sonra oraya köprü yapmak gibi bir şey...

ESER
06.10.2010, 20:22
hiddink yahudi lobisince desteklenen ve her daim piyasasi olan bir adam, yani onun Turkiye de basarili olmak gibi bir kaygisi yok. etlige sutluge karismadan sadece ismini ortaya koyup para kazanma derdinde. boyle gayri ciddi bir olay ingilterede gerceklesir mi, yada ispanyada , yada almanyada, imkani yok. ama yabanciyla reklam aski icin bu adama bu tavizler veriliyor.. hiddink i getirip gostermelik sov yapmak ile carlos u getirmek ayni sey.. ve saniliyor ki bu adamlarla ulke prestij kazaniyor.. tam tersine ulke futbolu avrupalinin gozunde katar , bahreynlesiyor.. avrupa artiklari yillardir katara gidiyor , hangimiz ilgileniyoruz katar ligiyle? bu sonradan gormelikler surdukce bu ulke futbolu 40 yasina gelmis futbolcu eskilerinin , kariyer-maddiyat kaygisi olmayan godomanlarin kuklasi olmaktan oteye gidemez.. hiddink 6 ayda bir hafta takim calistirip bu ulke futboluna ne katabilir?

irfanb
06.10.2010, 20:28
http://www.load-it-up.de/110114/s7q2RInn.jpg

He think

http://www.load-it-up.de/110114/FiIj5Xzp.jpg

He seçiyoring.
:)

MetiN08
06.10.2010, 20:43
Bende burda bir kac arkadasa birsey sormak istiyorum Dünya Kupasinda Mesut Özilin arkasindan sayanlar arkasindan atip tutanlar nerde, Sinan Bolata aynisini desenize burda birkac arkadas milli takimdan sogumus ben gibi bize laf atsaniza Türk degilsiniz diye filan nerdesiniz simdi

Fanatik34
06.10.2010, 20:59
Gurbette yasayanlarin halinden Gurbetciler anlar. Hele hele is futbola gelince bu cok daha önemli!

Her ne kadar Sinan Bolat´in yaptiklarini destekleyen mesaj sayisi az da olsa...umarim bu sayi yükselir ve artik gurbetcilerimizin degerini daha iyi anlariz.

Alika87
06.10.2010, 21:05
malesef bizim ülke hak yemekte bir numara...

İsmail Coşgun
06.10.2010, 21:05
Eren Derdiyok, Mesut Ozil gibi futbolcular kendileri icin en dogru karari vermisler zamaninda.

Katılıyorum.

Kızmamak lazım. Bu olaylardan sonra artık herkes başka milli takımlarda oynayan futbolcularımıza hak veriyordur sanırım.

Barış Burak
06.10.2010, 21:09
Bizim Onurdan daha iyi kaleci.Sonuna kadar da haklı.Ben hep diyorum,Mesut Özile kimse bu milli takımı seçmediği için vatan haini diyemez diye.

seçse ne olacak tı? aurelionun emrenin arkasında olacaktı.Nuri gibi.Nuriye yazık oldu.Sinanada.

Federasyonun bu anlayışı gurbetçi oyuncuları küstürüyor.

Şahsen ben olsam,İngiliz milli takımında oynarım yine de bu kafa yapısına sahip Türk Milli takımında oynamam

Ulan Oğuz çetin.çok çok çok çok çok... bi adamsın

Mesut
06.10.2010, 21:11
vay arkadaş bu haberı sormak için girdim doğruymuş

ESER
06.10.2010, 21:19
ben mesutu ,ereni, hakan yakini vs yi kendisine yatirim yapan ve firsatlar sunan ulkenin milli takiminda oynamasindan oturu yargilamam. kaldi ki buyudukleri , yetistikleri ulkeye hizmet etmeleri yadirganmamali. olaya almanlarin penceresinden bakildiginda onlar daha hakli bile gorunur. adami bul yetistir, firsat sun tam hizmet edecegi noktada kendisine hicbir emegi olmayan ulkeyi secsin.. bu cok da yanlis bir bakis acisi gibi gelmiyor kulaga.. kaldi ki almanya da yasayan bir gencin kendinden birinin almanyada bir almani egale edip onun yerini almasindan memnun olmasi gerekir.. mesut almanya milli takimi formasi giyerek almanyaya usaklik degil, almanyadaki Turk varligina hizmet ediyor... beni real madrid formasi icinde bir Turku gormek ziyadesiyle memnun ediyor, alman milli takimi icin oynamis olmasi onun Turk oldugunu da degistirmiyor..

Samet Metin
06.10.2010, 21:42
Sual: Bu oğuz çetin'in teknik direktör olarak başarısı nedir? Neden milli takım bu adamın ellerinde şekilleniyor?

Cevap: oğuz çetinin teknik yönden bir başarısının olması gerekmiyor. sadece 3 istanbul kulübünün yerli futbolcularının piyasasını canlı tutmak için bu mevkide bulunuyor. yani asıl görevi aziz-adnan-yıldırım triosunun ve şirketlerinin harcadığı paracıkların kaybolmamasını sağlamak...

sual: e bu olayı gören yok mu? bu adam hiç gitmeyecek mi?

cevap: farketmez ki oğuz gider metin gelir. o gider şifo gelir. o da gider şükür gelir. ama görev sabittir değişmez...

metinbay61
06.10.2010, 21:49
mesut milli takım kararı vereceği dönemde açıklama yapmıştı...löw beni, ailemi ve hocamı hergün arıyor diye...bizim kendini beğenmiş hocamız da tercihini yap çağıracağız seni diye haber göndermiş...

şimdi tamda o zamanlarda yıldıray ve halil in açıklamarı vardı...yıldırayı yok sayarak almanyadaki futbolcularımıza kötü örnek oluyoruz diye konuşuluyordu vede olmaya başladı...

kötü bir örnek olacak ama mesut özilin belçika maçında çektiği iki auta giden şuttan sonra ağzına dikkat edin bizim gol kaçırdığımızda hatta kızdığımıda salladığımız küfürleri ediyor adam...mesuta bende kızdım ama çocuk Türk ve doğru seçimi yaptığını şimdi daha iyi anlıyorum...

şimdide sinan bolatın açıklamaları bakalım bize kimi kaybettirecek...

metinbay61
06.10.2010, 21:53
soru:sinan bolat ist takımlarından birine transfer olsa milli takıma çağrılır mı?

cevabı herkes biliyor...

volkan şen takımını satmamış ist takımlarına gitmemiş ve bazılarını kızdırmış...şuan ülkenin en formda ve en yetenekli futbolcularından birisi volkan şen ama milli takımda yok...devre arası istanbula gideceksin baskısı yapıyorlar adama resmen...

kendimizden örnek vermiyorum ki taraflı bakıyomuş gibi gözükmeyelim...

Hasan Habip Özbay
06.10.2010, 21:55
adam haklı bir milleti başta terim ve oğuz olmak üzere milli takımdan soğuttular yazıklar olsun

ESER
06.10.2010, 22:00
mesut milli takım kararı vereceği dönemde açıklama yapmıştı...löw beni, ailemi ve hocamı hergün arıyor diye...bizim kendini beğenmiş hocamız da tercihini yap çağıracağız seni diye haber göndermiş...

şimdi tamda o zamanlarda yıldıray ve halil in açıklamarı vardı...yıldırayı yok sayarak almanyadaki futbolcularımıza kötü örnek oluyoruz diye konuşuluyordu vede olmaya başladı...

kötü bir örnek olacak ama mesut özilin belçika maçında çektiği iki auta giden şuttan sonra ağzına dikkat edin bizim gol kaçırdığımızda hatta kızdığımıda salladığımız küfürleri ediyor adam...mesuta bende kızdım ama çocuk Türk ve doğru seçimi yaptığını şimdi daha iyi anlıyorum...

şimdide sinan bolatın açıklamaları bakalım bize kimi kaybettirecek...

ustad bence de kizmamaliyiz. fatih terim gibi narsist istanbul kuklasi bir yalama mesuta ne verebilir, ne vaad edebilirdi.. fatih terim sabriciginin gokhancigindan mevlutcunun nihatciginin menajerligini kotarmaktan baska ne is yapti bu ulkede.. senol gunesin yipratilmaya basladigi zamanlar bile bu yalamanin lobisi is basindaydi, kolpa kazimlar , hincallar yerden yere vuruyordu senol hocayi,, aman birilerinin isimi fatihin onune gecmesin aman ekmegimizden oluruz kaygilariyla... sonra bu ulkenin en iyi akademisyen hocasini ersun yanali 4 koldan yediler,.. kimin icin cigeri bes para etmez bir kolpa icin,. bu mu simdi ulvi milli takim? boyle seref yoksunu adamlarin duzgun olanlari oguttugu ve istanbulun menajerlik ajansi kimligine burunmus bir kurumu secmedigi icin yargiliyoruz mesutlari ve digerlerini.. bu olaylari gormuyor mu baska milli takimi secen gencler.. bal gibi torpilin lobinin kayirmanin cirit attigini biliyorlar ve bildikleri denizde yuzmek istiyorlar.. sonuna kadar da haklilar.. hatta haklidan da ote almanlarin oynamaya namzet oldugu milli takimi secip ben onlardan daha kralim diyebilecek kadar da ozguvenliler.. hepsi benim icin fatih terimden , oguzdan daha fazla Turk ve daha buyuk gurur kaynagi..

Murat Altun
06.10.2010, 22:03
Adamda heyecan bırakmdılar yahu Milli takımdan adam soğurmu soğutuyorlar işte eskiden milli maçlarda akan sular dururdu şimdi öylemi Fatih terimle başlayıp hala devam eden bazı anlamsızlıkalr kibirler adam kayırmalar inatlar milli takımı milli takımlıktan çıkartıyor malesef
Allaah hepinizi bildiği gibi yapsın

Rıza ÇOLAK
06.10.2010, 22:05
En sonunda cesaretli birisi çıkıp konuştu...

ESER
06.10.2010, 22:12
milli takim , alin terinin , emegin ulke vicdaninda karsiligini buldugu bir kurum haline donusmedikce aldigi hicbir sonucla ilgilenmiyorum..

ilhan
06.10.2010, 22:19
Takımlarında forma giyemeyenler, sakat olduğu halde milli takıma alınanlar sırf prim (evet, evet prim) almaları için milli takıma alınıyor. Biz bizim futbolcular ya da o, şu, bu neden alınmıyor diyoruz. Prim konusunda eli en açık ülkeyiz futbol ve basketbolda... Yoksa Nurcan Taylan şampiyon olmuş, Kenan Sofuoğlu şampiyon olmuş kime ne? Bir teşekkür plaketi ile biter her şey. Ama futbol öyle mi? Oynamasan bile para alıyorsun kamptayken. 4 kaleci var kampta yahu. Yazıyla dört. :)

Travelair
06.10.2010, 22:27
Açıkça Hiddink'e servisi biz yapalım yemeği sen ye demişler

Oğuz Çetin feybe'nin yardımcı antrenörüydü, haydi bir daha yapsalar ya?

Ömer Faruk61
06.10.2010, 22:31
Sinanı sonuna kadar destekliyorum.Bizi Ay-Yıldızımızdan soğuttular.Ben şahsen maçları izlemek bile istemiyorum artık.12 Dev Adamdan Allah razı olsun.Milli Ruhumu bir nebze olsun tekrar canlandırdırlar.Bu ruhsuzları izlemem.Yıldıray Baştürkte f.terim milli takımda olduğu sürece formayı giymem demişti.Adam gibi Adamlar kendini belli ediyor.

hüseyin1975
06.10.2010, 22:36
Almanlar kanatlardan gelmeyi cok sever, cok iyi orta yaparlar.
Bizim Kalecilerin yan top zaafi var, Allah bizi korusun ama isimiz zor.

Sinan buna care olabilecek 1 Kaleci ama basimizdakiler "ISTANBUL EZIGI"!

Tolga Okumuş
06.10.2010, 22:41
Ben bu cesareti başka futbolculardan da bekliyorum.

Ko-nu-şa-cak-sın arkadaş !!!

Sen kafanı öne eğip "demek ki yeterli değilmişim,eksiklerim varmış, oradakiler daha iyi bilir" dersen vururlar kafana alırlar ağzından ekmeğini.

Kesinlikle transfer piyasasında bu adamları canlı tutmak için çağırıyorlar.Bak bu adam milli takıma seçiliyor ona göre bonservisi var mantığıdır bu.

Gökhan Zan necidir arkadaş? Ne oynamıştır,oynadıklarında ne yapmıştır?

Daha geçen hafta Emenike'nin geçmekten sıkıldığı adam değil midir bu futbol artığı?

Emre Güngör nerdedir diye kimse mi sormaz?Adam GS de yedek iken milli takımdaydı Antep'te her maç oynuyor ama bu sefer de takımda yok.

Hakedenin avrupa tecrübesinden yoksun bırakılmasıdır bu.

Daha fazla oyuncu eğer ses çıkarırsa ya da halk olarak büyük tepkiler verilirse birşeylerin değişmesi daha kolay olacaktır.

ilhan
06.10.2010, 22:54
Dünyanın sayılı yıldızları var. 30 yaşına geldiklerinde "Artık milli takımı gençlere bırakma zamanı" diyerek elini ayaklarını çekiyorlar. Hem de futbolun ilahlarından... Ama bizde o yok arkadaş. Elin gavurları gençlere bu kadar yönelirken bizimkiler 26-27 yaşındaki adama bile "genç" diyorlar... Alan Shearer 30 yaşındayken İngiliz milli takımını bıraktı. Oynayamaz mıydı? Yine çatır çutur atamaz mıydı? Kariyerinde 400 üzerinde golü olan bir isim Shearer... Ya da Nedved? Arkadaşları ona yoğun ısrarlar yapmasaydı döner miydi? Totti 32. yaşındayken artık yokum dedi. Gençlerin önünü açmak isteyerek... Ama çağırılırsam ve gerek olursa dönerim-döneriz diyerek bıraktılar.

Dünyanın en iyi futbol oynayan ülkelerine bakalım. Hepsi genç bir kadro kurmuşlar, aynı kadrolar ile 2-3 büyük turnuva görüyorlar. Biz ise 5-10 yılda bir defa dünya çapında turnuvaya gidiyoruz onda da ya gruplardan çıkmadan çuvallıyoruz ya da 2002 ve 2008'deki gibi bir başarı ile 5-10 yıl teselli oluyoruz.

Çek restini arkadaş... Yokum ben de... Gelmiyorum de... Şimdiye kadar neden alınmadım de... De arkadaş...

Travelair
06.10.2010, 23:01
Erdal Keser'in 25 gözlemcisi 500 bin € bütçesi varmış. Sinan Bolat ise izlenmediğini iddia ediyor. Vardır herhalde bir açıklaması

TSercaN
06.10.2010, 23:22
Sinan gibi yurekli bir kac futbolcu daha bekliyorum.

Hatta o futbolcularin bizim takimdan olmasini cok istiyorum. Egemen cik konus, Serkan cik konus, Giray hatta sen de konus.

Volkan Sen cik konus hic susma. Milli takim bir arkadasin yukarda dedigi gibi, mac zamani akan sular dururdu ama simdi oyle degil.

Artik milli mac gelmis gecmis oynanacakmis yenilmisiz yenmisiz gol atmisiz falan filan hic biri artik heyecan vermiyor.

Bu milli takimi kuranlarin vicdani nasil rahat onu anlayamiyorum. Ne kadar kazma var ise onlari toplamislar neredeyse.

Copluge donustu milli takim ve ben buna cok uzuluyorum cogu Turk vatandasi gibi.

Bu olaya karsi buyuk bir protesto yapilmali, bence baska kuluplerin taraftar siteleriyle bir olunup her site de bir aciklama yayinlanmali ve bu olaya buyuk bir tepki verilmeli.

Neden yedek oyunculari aliyorlar, neden hep Hiddink avrupa tecrubesi olan takimi bozmak istemiyormus yorumlari yapiliyor.

Bunun hesabini butun sorumlular versin ve adaleti neden saglamadiklarini aciklasinlar!

Serdar A
06.10.2010, 23:30
Yukarıdaki freeze arkadaşın söylediklerine hak vermemek mümkün değil .

Milli takımı rant kapısına çevirenlerin bu tezgahına sessiz kalan alet olan medya mensubu da bu pis düzenden mesuldür .

Fatih Terim neden bu kadar yüksek ücrete çalıştırıldı ? Hiddink neden bu kadar uçuk bedelden çalışıyor ? Bunu ulusal medyada soran bir tek allahın kulu var mı ?

Fifa milli takıma gönderdiği oyuncu başına kulüplerle kaç bin euro ödeme yapıyor ? Son 4 yılda , istanbul takımlarının bu yolla kasasına giren miktar ne kadardır ? Peki ya bu sorular ...

Yerleşik kadro zırvaları ... Dünkü çocuk İsmail hangi yerleşik kadronun ürünü ya da Kazım ...

Sinan gitsin Belçika milli takımının kalesini aslanlar gibi korusun .

Sinan belçika milli marşında dahi , Oğuz'dan 10 kat daha fazla Türk dür . Eren'in , Mesut'un Serdar'ın Gökhan'ın Fatih'in Gökdeniz'in ve daha nicesinin olduğu gibi .

Sinan'ın bu tavrını hangi ulusal medya mensubu tenkit ederse , bileceğim ki bu rant düzenin .avşaklarından biridir .

MetiN08
06.10.2010, 23:33
Ben elimde mac icin kartlar vardi inanin baska bir milli takim olsaydi yeminle diyorum giderim ama kartlarimi satdim bu takima degmez diye oriya gidipte o sakatlari yaslilarimi izlicem. Icimde hic bir heycan yok Türkiye almanyaya geliyor ben gitmiyor o basdakilerin allah hepsinin B...... versin okadar cok kisi Milli takimdan sogutdunuz helal olsun

Misina
06.10.2010, 23:45
Bir ara fbye transferi gündeme gelmişti.Eğer gerçekleşseydi oynamasa dahi milli takımın gediklisi olmuştu.

Gelde takdir etme Mesut Özil'i

Terzioğlu
06.10.2010, 23:52
Sinan Bolat'in hakli oldugu yerler var ancak kusura bakmasin, Onur ve Volkan'dan iyi kaleci degil kendisi. Sadece yurt disinda oynamasi onu iyi kaleci yapmaz.

Bu arada madem Türk Milli takimini sectigine pisman oldu, hala Belcika Milli takimina gecme hakki var. Kendi agziyla diyor 1 dakika bile oynamadim. Bu halde hala Belcika Milli takimina gecebilir.

Misina
06.10.2010, 23:55
Sinan Bolat'in hakli oldugu yerler var ancak kusura bakmasin, Onur ve Volkan'dan iyi kaleci degil kendisi. Sadece yurt disinda oynamasi onu iyi kaleci yapmaz.

Bu arada madem Türk Milli takimini sectigine pisman oldu, hala Belcika Milli takimina gecme hakki var. Kendi agziyla diyor 1 dakika bile oynamadim. Bu halde hala Belcika Milli takimina gecebilir.

Onur ve Volkandan iyi olduğunu iddia etmiyorki zaten.Hakan ve Cenk ne kadar Milli takımda olmayı hak ediyorsa Sinan'da o kadar hak ediyor kanımca.

ESER
06.10.2010, 23:57

volkan ve onur dan iyi degil eyvallah da belcikanin en buyuk iki uc kulubunden birinde surekli 11 oynayan bir adam besiktasin yedek kalecisi kadar da mi hak etmez milli takimi.. bu cenk yerden mi bitti bu sene? gecen sene denizlideyken neden adam yerine konulmadi.. besiktas kulubesinde gobegini kasirken gecen sene denizlide oynerken gosterdiginden daha mi iyi performans gosterdi.? nedir yani ? kriter ne? sakat olmak mi, yedek olmak mi? oguz a corba atmak mi? lobi yapmak mi? adam soylediginin her kelimesinde her hecesinde hakli.

Terzioğlu
06.10.2010, 23:57
Onur ve Volkandan iyi olduğunu iddia etmiyorki zaten.Hakan ve Cenk ne kadar Milli takımda olmayı hak ediyorsa Sinan'da o kadar hak ediyor kanımca.
1 dakika bile oynamadim diyor diye dedim. Yoksa ücüncü kaleci olarak bencede kadroya cagirilmaliydi, o ayri.

Sefaenes
07.10.2010, 00:00
Sinan bencede hakli nerde sakat yedek ve kadroya giremiyen oyuncular varsa milli oluyor. Trabzonspor dan bile zorla oyuncu aliyorlar. Nuri Sahin bile haksizliklar yapiyorlar. ya milli takimin ismini degistirsinler yada adam gibi formda olan oyunculari alsinlar milli takima.

Ömer TOPAL
07.10.2010, 00:47
gel olum bjk ye..tut iki top Wien kaplanı ol...gel gs ye iki üç kez uç aslan ol...kolay o formayı giymek...adam olan hak edene vermiyorlar bu devirde forma....! Acı ama gerçek...

Fanatik34
07.10.2010, 00:50
Sinan Bolat´i 3 kere izleme firsatim oldu. 3 macta da Volkan veya Onur´dan bir eksigini görmedim!

Sinan liginde kurtardigi penaltiyla takimini Sampiyon yapan, Sampiyonlar liginde attigi golle takimina puan kazandiran kaleci!

lazibere
07.10.2010, 00:57
adam haklı, oğuz çetın ve mıllı takım heyeti sadece maaş alıyorlar, 70 mılyonluk ülkede bir tana yıldız çıkartamıyorlar da brejilyadan futbolcu defşiriyorlrsa o gun benım için milli takım bitmişti...izlemek için özel bir çabam yoktur, rastlarsam bakarım...

fanatılık yapmıyorum, şu nkı haliyle onur da hak etmiyor o formayı..

Gamze
07.10.2010, 01:10
Mesut'u da anlayışla karşılıyorum, Sinan da tercihini Türkiye'den yana kullanmamış olsa anlayışla karşılardım zira Fatih Terim dönemindeki adaletsizliklerin sonucu olan Mesut vakası, ne yazık ki Oğuz Çetin ve Hiddink döneminde de benzerleriyle devam ediyor.

Bu şartlar altında insanlara neden Türkiyeyi seçmedin deme hakkımız yok kanaatimce.
Zira adaletin olmadığı bir yer için, insanların milli duygularını yargılamak haddimiz olmaz.

ilhan
07.10.2010, 01:12
Ben Sinan'ın bu serzenişini bir sitem olarak değil, diğer futbolcularıda etkileyecek bir tepki olarak görüyorum. Adaletsizlik olduğu konusunda hemfikiriz. Futbolcularda buna ortak tepki vermelidir. Milli takım bir kazanç yuvası artık... Adam sakat, ne maç yapıyor, ne idman yapıyor... Ama milli takım kampında... Hem kulübüne para ödeniyor hem de kendisine prim veriliyor. Adaletsizlik sadece kadro seçiminde değil, primlerde de var.

Paksoy
07.10.2010, 01:45
Ben Sinan'ın bu serzenişini bir sitem olarak değil, diğer futbolcularıda etkileyecek bir tepki olarak görüyorum. Adaletsizlik olduğu konusunda hemfikiriz. Futbolcularda buna ortak tepki vermelidir. Milli takım bir kazanç yuvası artık... Adam sakat, ne maç yapıyor, ne idman yapıyor... Ama milli takım kampında... Hem kulübüne para ödeniyor hem de kendisine prim veriliyor. Adaletsizlik sadece kadro seçiminde değil, primlerde de var.
Arda sakatlandı antremanda sağlıklıydı ya,Hakan balta sakattı milli takım a davet edildi,eğer oda sakat dönerse prim için burda olduklarını ciddi ciddi düşüneecğim,

-Özgener;hadi çocuklar, tarihimizde bize gol atamayan AZERBAYCAN'ı yenin 50 bin prim,son yıllarda nekadar rezil duruma düşürdüler,

Cafer KILIÇSOY
07.10.2010, 03:27
Yıllardır Galatasarayın ilk 18'ine giremeyen futbolcuların milli kahraman olarak bize sunulmasından dolayı soğumuştum milli takımdan. Görülüyorki düzen hala aynı düzen.

Sinan sadece son örnek. Ülkemizi dışarıda gururla temsil eden, UEFA Kupasını kaldıran futbolcu bile alınmadı milli takıma. Peki kim alındı yerine? Şerefli yedek Semih !, senenin altı ayını yan gelip yatan Nihat !, küçük takımların büyük(!) golcüsü Sercan. ALLAH belasını versin bu anlayışın !!!

Bu ülkenin evladıyım, Milliyetciyim, Askerliğimi 18 ay yaptım, Ardımda teskere bırakmadım. Ama bu ülkenin milli takımı için elimi kıpırdatırsam nağmerdim !! Bu takım benim milli takımım değil ve bu düzen değişmediği sürece de olmayacak. İstanbul'daki kokuşmuşları milli takıma doldurupta bu ülkenin yetiştirdiği ve yetiştirilmesine vesile olduğu gençlere sırt çevirenlerin de verilecek bir hesabı olur birgün !!

Oğuz Çetin ve onun gibiler olduğu sürece bende yokum !!

Miraç Atalay Çiftçi
07.10.2010, 03:30
A milli futbolspor hayırlı olsun, tescillendi...

Cafer KILIÇSOY
07.10.2010, 03:30
MESUT ÖZİL'E KIZIYORUZ... AURELLO'YU SEVİYORUZ... PEKİ FATİH TEKKE?

Türkiye tarafından peşine düşülmediği, aranıp sorulmadığı için, Alman Milli Takımını tercih eden Mesut Özil'e hakaret üstüne hakaret ediliyor

Peki madem Mesut'a bu kadar kızıyoruz... Kendi ülkesi tarafından aranıp sorulmadığı için Türkiye'yi tercih eden Aurello'yu neden bu kadar seviyoruz o halde?

Durumları aynı değil mi?

Türkiye şunu idrak etmeli artık...
Euro 2008 milat oldu.
O turnuvada şansımızın da yardımıyla üçüncü olduk, ama gurbetci çocuklarımızı ilelebet kaybettik.

Almanya'daki Türkler'in gururu olan Yıldıray Baştürk'ün başını önüne eğmesine sebep olduk. Almanyada neredeyse gol krallığına yaklaşan Halil Altıntop'u refüze ettik Almanların üzerine titrediği Nuri Şahin'i yedek bile almadık.
Ve...
Bal gibi ihtiyacımız olduğu halde, UEFA Şampiyonu olan, Rusya Şampiyonu olan Zenit'in yıldızı Fatih Tekke'yi, saçma bir kapris yüzünden devre dışı bıraktık.

'Bu Vefasızlığı' ve bana göre 'bu mantıksızlığı' gören gurbetci çocuklarımız, bir daha Türkiye'yi tercih eder mi?

Mevzu sadece bu da değil

Cihan Haspolatlı. Galatasaray'da oynarken hiç tereddütsüz milli takıma alınıyordu... Konya'da seyrediyorum, Cihan aynı Cihan... Niye alınmıyor milli takıma?

Veya Serdar Kulbilge. Fenerbahcede yedek otururken bile Milli takıma alınıyordu. Şimdi Kocaeli'nin kalesinde direk oynuyor. Milli takıma alınmıyor.

Ya da Çağdaş Atan.
Beşiktaşta oynarken şakır şakır milli takım forması giyiyordu. Şimdi Bundesdiga'da forma giyiyor, bana göre Beşiktaştaki halinden çok daha da iyi durumda, ama milli takıma alınmıyor!

Herkes elini vicdanına koysun... Hepimiz biliyoruz ki milli takıma alınmak için ağzınla kuş tutman bile yetmiyor, illa üç büyükten birinde oynaman gerekiyor!

Serkan Balcı.
Fenerbahcede oynarken ''niye bu adam milli takımda oynuyor'' denmiyordu; çünkü hakkıydı... Serkan şimdi Trabzon'da ve bana göre hayatının en iyi dönemini geçiriyor... Milli takım hakkıysa şimdi daha çok hakkı... Ama bir ALLAH'ın kulu çıkıp ''niye bu adam milli takımda oynamıyor'' demiyor!

Ümit Özat.
Fenerbahcede oynarken milli takımın değişmez solbekiydi. Almanyaya gitti... Sağlık sorunu yaşamadan önce bir kez olsun milli takımdan içeri girebildi mi?

Sinan Kaloğlu.
Beşiktaşta milli. Bochum'da milli değil. Sinan aynı Sinan halbuki.

Necati Ateş.
Galatasaray'dayken sürekli milli takıma alınıyordu. İspanya'da oynuyor, milli takım hayal.

Fahri Tatan.
Rize'deyken milli takıma alınmıyordu. Beşiktaş'a geldi milli takıma alındı. Konya'ya gitti. Fahri aynı Fahri. Milli takımdan ne arayan var ne soran.

Beşiktaşlı İbrahim Akın'la bugün İstanbul Belediye'de oynayan İbrahim Akın arasında fark var mı? Tek fark var... Beşiktaştayken milli, şimdi değil.

Hasan Kabze.
Galatasaray'dayken milli... Rubin Kazan'a gitti yani Rus şampiyonuna... Takır takır oynuyor, milli olamıyor.

Baki Mercimek.
Gençlerbirliğinde şahane oynuyor, milli olamıyor. Beşiktaş'a transfer oluyor, kötü oynuyor, milli oluyor. Şimdi Ankarasporda, güzel oynuyor, milli takımda adı bile geçmiyor.

Mehmet Topuz, Galatasaray forması giyse, milli takımdan kesilmesi mümkün mü?

Mehmet Yıldız.
Daha ne yapsın. Beşiktaş'ta ve ya Fenerde olsa, formsuz bile olsa , milli takıma alınmaması mümkün mü?

Özetle..
Mesut Özil'e kızmayın kardeşim...

Bu vefasızlık...
Bu ilgisizlik...
Bu mantıksızlık...
Bu üç büyük hastalığı tedavi edilmediği sürece,
Mesut'ların suçu yok.

YILMAZ ÖZDİL

18/02/2009

Haksızlık şampiyonası olsa milli takım kupayı alır!

“Takımlarında forma giyemeyen futbolcular milli takıma seçildi!”
Kime ait bu laf?
İbrahim Toraman’a...
Taa geçen sene, formda olduğu halde kendisini kadroya almayan Fatih Terim için söylemişti.
“Takımlarında forma giyemeyen futbolcular milli takıma seçildi!”
Bu laf kime ait?
Hepimize...
Hiddink için söylüyoruz.
Hoca değişti...
Kafa aynı.
Fener’den neredeyse kovalanan Kazım, milli takımda... Galatasaray’da aylardır oynamayan Gökhan Zan, milli takımda... Sabri sakat, milli takımda... Gökhan Gönül de öyle... Halil Altıntop kendi takımında yedek, milli takımda direkt... “Kendine kulüp ara” denilen ve yedek kulübesine gönderilen Tuncay Şanlı, milli takımda.
Peki niye?
Büyük umutlar bağladığımız Hiddink’in zahmet edip Türkiye’ye taşınmadığını, maçları Hollanda’daki evinde Lig TV’den seyrettiğini biliyoruz, bu bir...
İkincisi de şu...
Beşiktaş, İnönü’de Helsinki’yle oynuyor; Hiddink’in yardımcıları Oğuz Çetin’le Engin İpekoğlu tribünden seyrediyor... Sahada kimler var?
Quaresma
Guti
Zapotocny
Ferrari
Ernst
Tabata
Bobo
Hilbert...
Milli takım hocaları, milli takıma adam seçmek için maç seyrediyor, sahada 8 tane yabancı var... Gerisi? Ekrem Dağ Avusturya vatandaşı, Avusturya milli takımında oynuyor, alamazsın... Biri İsmail Köybaşı, biri de üçüncü kaleci Cenk.
Yani, alsan alsan en fazla iki kişiyi milli takıma alabilirsin.
Netice?
O iki kişi, İsmail Köybaşı’yla Cenk milli takıma alındı.
İsmail’le Cenk’in form durumunu küçümsemiyorum ama, canavar gibi top oynayan ve “omurgası yerli” olan Bursa, Trabzon ve Kayseri’ye hem yazık oluyor, hem de ayıp.
Yani, utanıyorum bu cümleyi yazmaya ama... Kazakistan veya Belçika bize geçirirse, maalesef, “bize müstahak” diye sevineceğim galiba!

Yılmaz Özdil
01/09/2010

Tunga
07.10.2010, 03:53
Egemen'i kadroda düşünmeyen, Serkan Balcı'yı kadrosuna almayan, Umut'u geniş kadroya almayan, kadroya eşek gibi mecbur kaldığı için Onur'u alan, dostlar alışverişte görsün diye Selçuk'u alıp sahada 90 dakika tahammül edemeyen...

Oğuz Çetin varsa...

Ben de yokum!

Colakoglu
07.10.2010, 08:49
Zira adaletin olmadığı bir yer için, insanların milli duygularını yargılamak haddimiz olmaz.

Iste bu cuk diye oturdu.

Orhan Aydın
07.10.2010, 12:10
Şimdi görünce haberim oldu, medyada yer almadı bu.

Mesela, Cenk Denizlispor'da(Süper Ligde) oynarken Milli takıma seçilemiyor da bjkye gelince mi milli kaleciliği ortaya çıkıyor. Alayına kalay

Hüseyin Çümen
07.10.2010, 12:28
günlerdir ardanın sakatlığını konuşuyor türkiye inanılır gibi değil. Oynayacakmı oynamayacakmı oynasa ne olur nereden ameliyat yapılsa iyleşir derken bugün ardanın sakatlığı nedeniyle istanbula gönderileceğini flaş gelişme olarak açıkladı bazı kanallar. Milli takım işte bukadar aciz duruma getiriledi bu tamamen acizliktir arda kaç haftadır oynamıyor zaten ve biz ülke olarak 1 aydır top oynamayan adamın milli maçta oynayamayacak olmasını yıkım olarak görüyoruz.

Milli takım alışılmış şekilde sakat takımlarında oynamayan oyuncuları oynatma üstünde uzman halbuki hazırlık kampları hazırlık maçları bir dünya zaman vardı düzgün şekilde yeni oyuncular kazandırılsaydı bu durum yaşanmayacaktı

aciz bi durumda milli takım ve baş neden oüuz çetindir

ApoCaN28
07.10.2010, 12:43
İstanbul Yağcılığı geçmedikçe ben bu milli takımı zaten desteklemiyorum desteklemeyeceğim . . .

Serdar Dilekoğlu
07.10.2010, 13:02
Bir ülke düşünün.

O ülkede bazı insanlar kendi Milli takımından soğumuş.

O insanların içindeki Milli heyecan son bulmuş.

Hee belki diyeceksiniz o insanlar problemli.

O insanlar yanlış düşünceli.

Ama bu insanları Milli heyecandan uzak tutan nedenleri bilmek gerekli aslında.

Fatih Terim denilen zat geldi o gönül verdiğim ülkemin takımının başına.

Herkes bilirdi bu adamın nasıl tipte bir insan olduğunu.

Kişisel meselelerini Milli takıma yansıtmaktan hiçbir zaman çekinmedi.

Her zaman taraflı bir kadro sürdü sahaya.

Gerçekten hakedenlere vermedi o formayı.

Evet belki kişisel düşünüyorum.

Kendi takımımda oynayan futbolcuların o Milli formayı giymelerini istiyorum.

Ama ben onların o formayı hakettiğini çok iyi biliyorum.

Sahada onları göremeyince içim burkuluyor.

Ve sonunda Terim'de bıraktı Milli takımı.

Karşıydım Milli takımımın başına yabancı hoca gelmesine.

Ama artık bekler oldum gelecek hocanın stratejisini.

Geldi o yabancı teknik adam.

Strateji değişmedi.

Çünkü Fatih'in döküntüleri halen buradaydı.

Adam kendi evinden maç izliyor.

Oğuz denilen İstanbul yalakası Fatih hocasının kadrosuyla devam ediyor.

Ne diyelim.

İstanbul ili milli takımına başarılar dileriz.

Çetin
07.10.2010, 13:26
Ben gurbetçilere asla suç bulmuyorum. Sen burdan zamanında çoğu eğitimsiz insanlarımızı oraya gönder, sonra devlet olarak en ufak bir yardımda bulunma. Onlar orda yabancı, burda gurbetçi psikolojisiyle bir aidiyet içinde olamasınlar sonra bu insanlarımıza suç bul. Ben asla bu insanlarımıza suç bulmuyorum, her şekilde onları kaderine terk ettik. Paralarını islami holdingler iç etti haklarını korumadık göz yumduk, yaşadıkları devletlerde ayrımcılığa uğradılar sesimizi çıkartmadık, evleri yakıldı sesimizi çıkartmadık, yurt özlemiyle buraya gelirken Bulgaristan'da, Sırbistan'da gaspa uğradılar sesimizi çıakrtmadık hala kendi çıkarımıza olsunlar istiyoruz. Ben asla bu insanlara suç bulmam kendilerini nereli hissediyorlarsa oralı olabilirler. Bizim takımı seçenler Fatih Terim milliyetçiliğinden nasıl nasiplendi hepimiz biliyoruz, Lütfen bu insanlarımızı suçlamadan önce takkeyi önümüze koymayı unutmayalım ve unutmayalım ki her insan seçimlerinde özgürdür.

Mehmet S. Pervan
07.10.2010, 13:40
İçimden geçenleri söylemiş. Sonunda forumda böyle bir başlık açılmasından son derece memnunum.

yorumsuz6117
07.10.2010, 15:40
Adam haklı beyler.

Paksoy
07.10.2010, 16:24
http://www.beyazgazete.com/video/2010/10/06/hincal-uluc-ozgener-e-yakindi.html

:alkış::alkış:

unique
07.10.2010, 16:25
Yılmaz Özdil de ne yazmış be, helal olsun adama. Bir kaç tane kalemi cesur yazar daha dile getirse şu olayı da Oğuz denen yalaka herif istifa edip defolup gitse.

zafercalikoglu
07.10.2010, 17:19
ben mesut özile kızanlardan degilim kızanlara kızıyorum,adam turklüğünü inkar etmiyor,onun başarılı olmasını temenni ediyorum,sinan bolatlada aynı fikirdeyim,oğzu cetin varsa bende yokum,,bu kadar oyuncu secimimi olur kardeş

Mustafa Uzuner 61
07.10.2010, 17:33
Milli ta kımı seçmeyen ve seçmesine rağmen oynamayan oyuncular bile bu milli takımla kafa kafaya oynar hatta yener
1. sinan bolat
2. serkan balcı
3. giray kaçar
4. egemen
5. serdar taçcı
6. gökhan inler
7. veli kavlak
8. mesut özil
9. gökdeniz karadeniz
10.eren derdiyok
11.mehmet topal

Alihan Ertürk
07.10.2010, 17:38
Son 2-3 yıldır ( Avrupa Şampiyonası hariç ) milli takımı zaten desteklemiyorum. Bu milli takım Türk milli takımı değil !

Bu milli takım benim millli takımımım değil !! Oğuz Çetin ve o zihniyettekiler varsa yıllardır olmadığım gibi yine yokum !!!

Mustafa Uzuner 61
07.10.2010, 17:40
volkan ve onur dan iyi degil eyvallah da belcikanin en buyuk iki uc kulubunden birinde surekli 11 oynayan bir adam besiktasin yedek kalecisi kadar da mi hak etmez milli takimi.. bu cenk yerden mi bitti bu sene? gecen sene denizlideyken neden adam yerine konulmadi.. besiktas kulubesinde gobegini kasirken gecen sene denizlide oynerken gosterdiginden daha mi iyi performans gosterdi.? nedir yani ? kriter ne? sakat olmak mi, yedek olmak mi? oguz a corba atmak mi? lobi yapmak mi? adam soylediginin her kelimesinde her hecesinde hakli.

Bu sadece sinan bolat içinde geçerli değil aynı konu mehmet topal gs de yedekken bile milli takımdayken şimdi adam la liga da valencia gibi takımda ilk 11 de şeçilemiyor.

Serkan balcı fener de bunun yarısı kadar oynarken milli takımın vazgeçilmeziydi.

Emre güngör gs de neredeyse hiç oynamadan milli takımdaydı antepte ilk 11 de oynuyor maç eksiği de yok ama bir daha çağrılmadı.

Gökdeniz rusya da harikalar yaratıyor ama milli takımda yok

vs....

Mustafa Uzuner 61
07.10.2010, 17:48
Yukarıdaki freeze arkadaşın söylediklerine hak vermemek mümkün değil .

Milli takımı rant kapısına çevirenlerin bu tezgahına sessiz kalan alet olan medya mensubu da bu pis düzenden mesuldür .

Fatih Terim neden bu kadar yüksek ücrete çalıştırıldı ? Hiddink neden bu kadar uçuk bedelden çalışıyor ? Bunu ulusal medyada soran bir tek allahın kulu var mı ?

Fifa milli takıma gönderdiği oyuncu başına kulüplerle kaç bin euro ödeme yapıyor ? Son 4 yılda , istanbul takımlarının bu yolla kasasına giren miktar ne kadardır ? Peki ya bu sorular ...

Yerleşik kadro zırvaları ... Dünkü çocuk İsmail hangi yerleşik kadronun ürünü ya da Kazım ...

Sinan gitsin Belçika milli takımının kalesini aslanlar gibi korusun .

Sinan belçika milli marşında dahi , Oğuz'dan 10 kat daha fazla Türk dür . Eren'in , Mesut'un Serdar'ın Gökhan'ın Fatih'in Gökdeniz'in ve daha nicesinin olduğu gibi .

Sinan'ın bu tavrını hangi ulusal medya mensubu tenkit ederse , bileceğim ki bu rant düzenin .avşaklarından biridir .

katılmamak elde değil:alkış::alkış::alkış::alkış:

Birtan Karaman
07.10.2010, 18:15
Bu takıma el koyan insanlar (!) milli takımdan beni soğuttular. Bu takım Dünya 1. bile olsa ben her hangi bir destek sunmam şahsen. Euro 2008'de özette dahil tek bir maç bile izlemedim. :cool:

Zafer BİLGİN
07.10.2010, 20:26
Bu kafa olduğu sürece ben milli takımı bırakmışım,Sinan bırakmış çokmu.

Anlayacağınız,ben yokum diyorum

h@msi61
07.10.2010, 20:28
Sinan'in hala Belcikaya donme sansi var, gitsin kendisini bu Oguz'dan kurtarsin. Adami milli takimindan sogutur boyle herifler.

Ilelioglu
07.10.2010, 22:03
Mesut Özil'in haksiz olmadigini gösteriyor, nerde adalet diye sormak lazim?

:cool:

SEDAT
07.10.2010, 23:13
- Oğuz Gibi Bi Fesat varken Haklı Çocuk..İyi Konuşmuş Helal Olsun..İçten Pazarlıklı Oğuz Varken Daha Çok Adam Kaybederiz..

brushfield
08.10.2010, 11:51
Oğuz Çetin varsa ben de yokum!
Bu takımın Türkiye'yi temsil ettiğini düşünmüyorum. İlk kez imkanım varken milli maçı seyretmiycem bu akşam.

Gökhan KAN
08.10.2010, 12:08
Sinan'ın menajeri Belçika'dan teklif gelirse Evet diyebileceğini söylemiş..

Hqmi
08.10.2010, 12:38
Son derece haklı.

hodlu
10.10.2010, 22:43
Sadece Sinan değil, Oğuz varsa Milyonlarca Trabzonspor taraftarı da yok.....

Sacit
10.10.2010, 22:47
Sonuna kadar haklı..

zaten herkes soğudu milli takımdan..

OLCAY ÇAKIR
10.10.2010, 22:52
Oğuz varsa ben de yokum.

atf61
10.10.2010, 22:56
azeri garındaşlarımız bize bi gözellik yapsa...bize bi ötürseler:)))valla çok tam süper olacak

OLCAY ÇAKIR
10.10.2010, 22:59
Hiddink'e ve maliyetine baştan karşı çıkanlardanım.

Bugün okuyoruz maliyeti sorgulanıyor diye.

Geçti o.

Şimdi tazminatını sorgulayın siz.

OLCAY ÇAKIR
10.10.2010, 23:01
Ama bir alem ülkede yaşıyoruz hey hat.

15-18 yaşında çocuk! boyacılık yapıyor, onu görmüyoruz,
Kalkıyoruz ülke tanıtıldı yalanıyla savrulan 28 trilyona alkış veriyoruz.

Ne diyim ...

SEDAT
10.10.2010, 23:03
Ama bir alem ülkede yaşıyoruz hey hat.

15-18 yaşında çocuk! boyacılık yapıyor, onu görmüyoruz,
Kalkıyoruz ülke tanıtıldı yalanıyla savrulan 28 trilyona alkış veriyoruz.

Ne diyim ...

- Olcay Abi 28 Trilyonda az Aslında , Ne Biçim Reklam Yaptık Haberin Yok , Gerçi Ponpon Kızlar Çıkmadı ama Olsun , Dünyada Sanki Ponpon Kızlara Karşı Çıkan bi Bizmi Varız Değilmi..

Paksoy
10.10.2010, 23:08
Bizde bu medya olduktan sonra, Almanya maçıyla ilgili konuşulan tek şey Mesut,

-Mesut gol atarsa napar, sevinecekmi,

-Hiddink ismiyle bu kadro seçimi yanlışlarını bertaraf ediyor,zamanla değişecek diye düşünüyorum,

-Yılmaz Vural olsa böyle çıksa nolurdu biliyormusunuz,

OLCAY ÇAKIR
Reklamın büyüğünü taksicilerimiz yapmış o gece Sedat. Biz öyle duyduk..
Ah benim geniş ailem:)

* * *

Aykut Kocaman, Kocaman laflar etti. Alkışladım. Helal olsun dedim..
Birileri konuşmalı.
Bizim kulüptende ses çıkmalı.
Hesabını sormalı Sadri başkan, neden Serkan, Egemen yok demeli...

Başkan bunları söyleyecek bir adam, ama ona bunu hatırlatmak lazım...

Bu yıl şampiyonluk farz oldu.

mhayri
Hiddink denen arkadaş geçen gün kariyerinde bundan sonra bir hedefi olmadığını söylediğindebize nasıl baktığını anlamış olmalıydık ve biz bu adamı almak için on ay milli takımı hocasız bırakmadık mı?
Böyle düşünen bir adamdan ne beklioruz ki; yardımcısı Oğuz olmuş olmamış, altyapı hocasıyla hiç görüşmüyormuş ne gam, Sabri'den sol bek yapmış tutmamış kime ne... (Terim efendi de bir kez bunu denemişti hatırlayanlar bilir ; sarbi yine çuvallamıştı)

Demem oo ki Tanzimattan bu yana 160 sene geçti ama bizim yabancı hayranlığımız bir türlü geçmedi lanet olsun...
Sinan Bolat kardeşimiz az bile demiş gitsin değer verilen yerde adam gibi oynası topunu...

Bu bahisten olmak üzere Aykut Kocaman'ın Özer milli kadroya çağrıldığında milli takımın prim sistemi ile ilgili açıklamalarını bir kez daha okumak lazım diye düşünüyorum...

OLCAY ÇAKIR
10.10.2010, 23:10
Bu milli takım, bu federasyonu götürür. Notumuz olsun.

Mustafa
10.10.2010, 23:14
Reklamın büyüğünü taksicilerimiz yapmış o gece Sedat. Biz öyle duyduk..
Ah benim geniş ailem:)

* * *

Aykut Kocaman, Kocaman laflar etti. Alkışladım. Helal olsun dedim..
Birileri konuşmalı.
Bizim kulüptende ses çıkmalı.
Hesabını sormalı Sadri başkan, neden Serkan, Egemen yok demeli...

Başkan bunları söyleyecek bir adam, ama ona bunu hatırlatmak lazım...

Bu yıl şampiyonluk farz oldu.

Olcay abi şu reklam olayını bir türlü anlamış değilim.Neyin reklamını yapıyoruz ki.Ortada satılacak bir mal mı var neyse siyasete kaçmasın olay :D

SEDAT
10.10.2010, 23:15
- Bu Oğuz Manavgat Şelalesine Gitsin 1 Ayda Kurutmazsa Ben Başka Bişey Bilmiyorum..

Fatih
10.10.2010, 23:15
En kısa zamanda Sinan Bolat'ın Belçika Milli takımına seçilmesini umut ediyorum.Aynı şekilde gurbette oynayan diğer Türk futbolcularımızın da oynadığı ülkelerin Milli takımlarında forma giysinler bizi orada temsil etsinler yoksa Selçuk Şahinlerden Sabrilerden Gökhan Zanlardan onlara sıra gelmez.

SEDAT
10.10.2010, 23:17
- Volkan Şen , Serkan Balcı , Egemen , Sercan Yıldırım , Selçuk , Ceyhun Hatta İddaa Ediyorum Engin Baytar Bu Milli Takımda Kesinlikle 11'de Oynar..

Paksoy
10.10.2010, 23:18
Olcay abi prim konusu benim gibi seninde içine oturmuş,

Azerbaycan maçınada 50.000TL prim var,Azerbaycan şu bizim komşumuz Dünya sıralamsında 300lerdeki :)

Paksoy
10.10.2010, 23:19
- Volkan Şen , Serkan Balcı , Egemen , Sercan Yıldırım , Selçuk , Ceyhun Hatta İddaa Ediyorum Engin Baytar Bu Milli Takımda Kesinlikle 11'de Oynar..

formda bir Engin, abartısız Almanya milli takımında oynar,

SEDAT
10.10.2010, 23:20
- Aslında Milli Takıma Adam Başı 1,5 Trilyon Vermeliyiz Hak Geçmesin..

- Belki İçindeki Ülke Sevgisi Tükenmiş Bu Utanmazlar Parayı Görünce Oynarlar..

- Hem Ülkemizin Reklamı Olucak Bak Onu Unuttum , Zaten Azerbaycanda Az Tanınıyoruz 2 Trilyon Olsun!!

OLCAY ÇAKIR
10.10.2010, 23:22
Nasıl paralar dönüyor.
Vah vah vah.

İddia ediyorum, Volkan Şen'in dağılmasında Oğuz'un katkısı var.

Engin böyle devam etsin, Alman milli takımına da davet gelir.

Sahi o da Almanya'dan gelenlerden değil mi?

61kralfatih
10.10.2010, 23:24
ben olsam valla oynamam milli takimda adamlar 3 buyuklerinn yedekleri oynatiyolar karaktersizler yabunlari buraya getirenlerinde allah belasini versin ne hakjlari var bu türk milletine bunlari cektirtmene

Terzioğlu
10.10.2010, 23:24
Söyle bir Milli takim kadrosu hayal edin:

Onur
G.Gönül - S.Tasci - Egemen - Köybasi
M.Topal - Nuri Sahin

Arda Turan----------------.......- Volkan Sen
Mesut Özil

Eren Derdiyok

Bu takim Dünya kupasinda en az ceyrek final oynardi rahat bir sekilde.

SEDAT
10.10.2010, 23:28
- Mesut Özil Çok Abartılıyor , Sanal Bi Messi Üretilmeye Çlaışılıyor , Hamitin Mesuttan Fazlası Var Eksiği Yok , BENCE :)

OLCAY ÇAKIR
10.10.2010, 23:28
Adam Valencia'da oynuyor.

Sen onu da beğenmiyor, çağırmıyorsun.

Anlat bize neden?

*

Adamı Toulouse istedi mesela...

Sen onu, hiç çağırmadın bile....

Sen acaip bişeysin... Ve bizi temsil etmiyorsun, kesinlikle...

Fatih
10.10.2010, 23:29
- Mesut Özil Çok Abartılıyor , Sanal Bi Messi Üretilmeye Çlaışılıyor , Hamitin Mesuttan Fazlası Var Eksiği Yok , BENCE :)
Messi kadar yetenekli değil ama yeni Zidane olmaya aday.:)

61kralfatih
10.10.2010, 23:38
mesut çok iyi oyuncu ama çok abartiliyor katiliyorum daha konusulcak çok sey var mehmetin alinmaamsi vahim zaten olaya baksana aourello sakatlanio selcuk gircek 4. hakemn yanına gitcek ve biri ordan cıkıp onu oturtuo ve tuncayi sokoyor 2 tane sol bek getiriolar suan en fordakiş üzülmez cağırılmazken sabri oynatiliyo böle bişşey olabilirmi ya özer tuncay felan bunlar bu takımın adamı değil bu değer bunlara verilomemesi lazim

SEDAT
10.10.2010, 23:38
Messi kadar yetenekli değil ama yeni Zidane olmaya aday.:)

- Zidan'nın Bi Ayağı Olsun Öpsün Başına Koysun :)

SEDAT
10.10.2010, 23:40
- Özer Bu Milli Takımda Oynuyor Ya Sözün Bittiği Yer Vallahi :)

61kralfatih
10.10.2010, 23:43

yalanmi abicim adami macta 5 kere ismini duymadim ya bide diyolar ki takimda en çok mucadele eden özermiş bizden en iyi olan bunlarda futbol yorumculuklarindan para kazaniyolar ya :S

Oruç
10.10.2010, 23:46
70 milyonluk ülkede sol bek oynacak "orjinal" bir sol bek bulamıyorsak eğer budur sözün bittiği yer.

Fatih
10.10.2010, 23:47
İyi bir Özer milli takımda çok rahat oynar fakat şuanda iyi olan Özer değil Volkan Şen'dir.:)

SEDAT
10.10.2010, 23:48
yalanmi abicim adami macta 5 kere ismini duymadim ya bide diyolar ki takimda en çok mucadele eden özermiş bizden en iyi olan bunlarda futbol yorumculuklarindan para kazaniyolar ya :S

- Doğru Söylüyosun..

- Özer Şuan Gaziantepte Oynasa Milli Takımda Olurmu Olmazdı..

- Aynı Olay Mesut Özil'in Almanyada Oynayıp Real Madride Gitmesi Gibide Değerlendirelebilir..

- Mesut'un Babası Diyor ki Tüm Türkler Mesutla Gurur Duyuyormuş , Valla Ben Duymuyorum , Ben Hamit Altıntop'un İse Önünde Eğiliyorum ...

SEDAT
10.10.2010, 23:50
İyi bir Özer milli takımda çok rahat oynar fakat şuanda iyi olan Özer değil Volkan Şen'dir.:)

- Ben Hiç İyi Bi Özer Seyretmedim Mesela , Ama Nerdeyse 2 Senedir İyinin Ötesi Serkan Balcı ve Egemen İzliyorum..

- Özer Bu İşte Daha İyisi Olmaz Diye Düşünüyorum..

61kralfatih
10.10.2010, 23:59
özer gecensene biraz iyiydi ama bursayi taşiyan volkani milli takima cağirmiosun ayip ya sövermiş gbi sercan bursada zor oynar onu alır anlamak mumkun değil tabi abi ne gurur duycam adamla adam benm traftan bide zonguldaklıyım oda zonguldak dewrek görsem yuzune tukururum ama almanyayi tercih etmesinede saygım sonsuz cunku bu yönetim bu zihniyet varken olmaz ben mesutun yerinde olsaydim bende oynamazdim çünkü türk milli takımının bankolari var kendi takinda 18e giremeyenler oldukca su nuriyi oynatmıolar diyorlarki nuri hiç ileri destek vermedi aadam geceme adam dortmounda oynadiği yerde oynamio koydun adami ön liberoya napsin adam ya ayip valla bide onu sucluolar dediğim gibi nerde yedek 18e giremeyen milli takima

Tolga Okumuş
11.10.2010, 00:00

Şahsi görüşüm şu Özer'in milli olduğu takımda Engin Baytar'ın bildiğin, baya baya omuzlarda taşınması gerekir.

FANATIK61
11.10.2010, 00:07
Sizde Oguz'a para yedirirseniz ilk 11'de oynarsiniz ;)

Alihan Ertürk
11.10.2010, 00:16
OÇ ! Görüyormusun ? Ne hallerde TÜRK milli takımı.. Senin sayende..

61kralfatih
11.10.2010, 00:19
etmediğim beddua kalmadi oğuza:D

Hüdai Pervaneli
11.10.2010, 00:30
En kısa zamanda Sinan Bolat'ın Belçika Milli takımına seçilmesini umut ediyorum.Aynı şekilde gurbette oynayan diğer Türk futbolcularımızın da oynadığı ülkelerin Milli takımlarında forma giysinler bizi orada temsil etsinler yoksa Selçuk Şahinlerden Sabrilerden Gökhan Zanlardan onlara sıra gelmez.

Zaten bir kac kisi fark etmis

Almanyanin Alt yas grubuna bakarsaniz Orasi dolu türk

Alika87
11.10.2010, 00:54
Zaten bir kac kisi fark etmis

Almanyanin Alt yas grubuna bakarsaniz Orasi dolu türk

almanyanin genc milli takimlarinda 18tane türk oynuyor, insallah onlari da kaptirmayiz almanlara.

Mesut konusuna geri döneyim: Mesutu yetistiren, onu iyi topcu yapmak icin o kadar emek ve para harcayan futbol federasyona haksizlik olmazmiydi mesut türkiyeyi secmis olsaydi??? Bana göre herkes mesutun verdigi karari vermesi lazimdi, milliyetciligini bir yana koyacaksin, sonucta almanya futbol federasyonuna minnet borcun var. Sonucta sen alman olmayi secmiyorsun, sadece alman futbol federasyonu icin oynamayi seciyorsun, sonucta bu sadece spor, baska birsey degilmis.

İHTİLALL
11.10.2010, 13:04
Gökdeniz'in milli takıma alınmayışının gerçek nedeni ile,

Hiddink döneminin hemen başında,

Hem de fiskos haber servisleri ile,

Güya "etik" sebeplerden mili takıma çağrılmayacak olmasının ima edilmesi,

Kelimenin tam anlamı ile "kepazelik",aşağılık bir oyun...

Birazcık hafızası olan herkes,

Gökdeniz'in aldığı cezayı tamamladıktan sonra,defalarca Türk milli takımında oynadığını,

Sonra son dönemelerin en şımarık futbolcusu ile olan bir diyaloğundan sonra,

Artık milli takıma çağrılmadığını biliyor ,zaten.

Ve Gökdeniz,şu an yeryüzündeki en pahalı(ödenmiş para olarak) Türk futbolcusu,

Ve Gökdeniz ,Rus ligin de 46 yıl boyunca hiç şampiyon olamayan takımın,onu transfer ettikten sonra, son iki sezon şampiyonluğa damga vurmuş yıldızı!

Ve Gökdeniz,son yıllarda ortalığı kasıp kavuran Barcelona efsanesinin yenemediği ve üç maçta adeta kan kustuğu takımın yıldızı!

Ve Gökdeniz,Putin ve Medvedev'in "nerede o Barcelona'yı yıkan müthiş Türk" iltifatını,bir çok Rus futbolcu alamaz iken,cebine koymuş yıldız!

Ve Gökdeniz vs.,vs.,...

8 gol,5 gol yediği zamanlar ,doksan dakikada atılan nadir bir isabetli şut için ayağa fırlayan naçizane ben,

Milli takım maçlarını uzun süredir ,zapping yapmadan izleyemiyorum.

Sıkılıyorum artık,milli maçlarda..

İHTİLALL
11.10.2010, 13:11
Bu arada ,

Gökdeniz'in bu sezon sözleşmesi bitiyormuş,bu yıl,

Bana göre bütün forvetlerimizin ,tamamından daha kaliteli bir oyuncu olan Gökdeniz'in Trabzonspor'a dönmesi,

Tıpkı başka bir oyuncu da olduğu gibi, Özkan Sümer'in kendisi ile yarım saat görüşmesine bakar.

Ancak Sadri Şener yeniden seçilir ise(Allah korusun)Gökdeniz'in geri dönme ihtimali sıfırdır,

Muhtemelen Fatih Tekke'nin yaptığı hatayı yapmayacak,zaten geri dönmek için yırtınmayacaktır.

Meraklılarına,...

irfanb
11.10.2010, 13:15
"Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum" diyen Sinan Bolat`tan sonra,
"Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum" diyecek olan "He think" `in demecini duyacağımız günler yakındır.

ilhan
11.10.2010, 13:22
Söyle bir Milli takim kadrosu hayal edin:

Onur
G.Gönül - S.Tasci - Egemen - Köybasi
M.Topal - Nuri Sahin

Arda Turan----------------.......- Volkan Sen
Mesut Özil

Eren Derdiyok

Bu takim Dünya kupasinda en az ceyrek final oynardi rahat bir sekilde.

Bir turnuvayı boş geçse bile bir sonraki turnuvada kupa kaldırırdı bu takım.

KUTADGU
11.10.2010, 13:23

Gökdeniz'in aldığı cezayı tamamladıktan sonra,defalarca Türk milli takımında oynadığını,

Ve Gökdeniz ,Rus ligin de 46 yıl boyunca hiç şampiyon olamayan takımın,onu transfer ettikten sonra, son iki sezon şampiyonluğa damga vurmuş yıldızı!

Ve Gökdeniz,son yıllarda ortalığı kasıp kavuran Barcelona efsanesinin yenemediği ve üç maçta adeta kan kustuğu takımın yıldızı!

Ve Gökdeniz,Putin ve Medvedev'in "nerede o Barcelona'yı yıkan müthiş Türk" iltifatını,bir çok Rus futbolcu alamaz iken,cebine koymuş yıldız!

Ve Gökdeniz vs.,vs.,...

8 gol,5 gol yediği zamanlar ,doksan dakikada atılan nadir bir isabetli şut için ayağa fırlayan naçizane ben,

Ne yalan söyleyeyim. Bayıldım.

Bu kadar iyi anlatılabilirdi.

Kaleminize sağlık efendim.

Ortak ve çok benzer düşünüyoruz bu konuda.

Ertan 51
11.10.2010, 13:33
Oğuz Çetin ve o zihniyet devam ettiği sürece ben de yokum:D

Olsam da dümenden oluyorum,Veysel(İHTİLALL) abi nin dediği gibi Milli maç oynanıyor ve zap yapıyoruz,başka işlerle ilgileniyoruz.Bunlar gerçekleştikten sonra diyecek te bişi kalmıyor,
Sinan arkadaşa da hak veriyor insan.

İHTİLALL
11.10.2010, 13:52
Ne yalan söyleyeyim. Bayıldım.

Bu kadar iyi anlatılabilirdi.

Kaleminize sağlık efendim.

Ortak ve çok benzer düşünüyoruz bu konuda.

Bismillah!..:eek::D

Hayırdır inşallah!..:)

Bu ilk olsun o zaman,

Umalım da...:)

KUTADGU
11.10.2010, 13:59
Bismillah!..:eek::D

Hayırdır inşallah!..:)

Bu ilk olsun o zaman,

Umalım da...:)

Uzun epey epey uzun zamanlar önceydi.

Sanırım bir konuda daha katılmıştım sizlere.

Aynı tepkileri vermiştiniz.

Eee, malum :)

Tamam şaka şaka.

Murat Hızal
11.10.2010, 15:16
- Doğru Söylüyosun..

- Özer Şuan Gaziantepte Oynasa Milli Takımda Olurmu Olmazdı..

- Aynı Olay Mesut Özil'in Almanyada Oynayıp Real Madride Gitmesi Gibide Değerlendirelebilir..

- Mesut'un Babası Diyor ki Tüm Türkler Mesutla Gurur Duyuyormuş , Valla Ben Duymuyorum , Ben Hamit Altıntop'un İse Önünde Eğiliyorum ...

Sedat Mesut ne yapacaktı,Sinyor Fatih'e yalvarıp kapısının önünde mi yatacaktı.

Adam'a değer vermediler,adamı hiçe saydılar sonra da vay efendim neden Almanya milli takımını seçtin.

Ben Mesut'la gurur duyuyorum hür bir birey olarak kararını verip doğruyu yaptığı için.

Mesut Türk milli takımını seçmiş olsaydı,bugün kadroya girebilir miydi çok büyük şüphelerim var.

Bence milli takıma çok büyük anlamlar yüklemenin bir anlamı yok,oyuncu seçimleri, ahbap-çavuş ilişkileri bu kadar ayyuka çıkmışken,bu milli takım beni temsil etmiyor.

Bera Algün
11.10.2010, 15:53
"Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum" diyen Sinan Bolat`tan sonra,
"Oğuz Çetin Varsa Ben Yokum" diyecek olan "He think" `in demecini duyacağımız günler yakındır.

Onun yerine bence ben varsam Oğuz Çetin yok der "He think"

bilgehan83
11.10.2010, 16:34
2. bir milli takım yapılmalı.....ama bu ikinci milli takım;milli formayı giymek isteyenlerin,prim için milli formayı giymeyenlerin,geri planda kalmısların,milli formanı heyeceanı hissedenlerin yani bizim olsun....

ben hemen yapayım yeni gördüm mesajı ama

onur/sinan

serkan eren güngör/serdar kesimal egemen hasan ali

selçuk inan mehmet topal

volkan şen sezer öztürk/mehmet topuz engin baytar

mevlüt/umut

.....
11.10.2010, 21:32
Sinyorita gitti bu Oğuz dallaması kaldı.

Allahım sen bunları kökünü kurut. Bir daha hiçbir yerden çıkamasınlar.

OLCAY ÇAKIR
11.10.2010, 22:36
Hiddink çok kızmış bugün.

Yanında Selçuk'da varmış basın toplantısında.

Diğer oyucuların yorumlarını okuduk ama Selçuk'u okuyamadık, konuşmamış mı acaba?

SEDAT
11.10.2010, 22:39
- Hiddink Efendi Mağlubiyeti Normal Bulmuş..

- Ee Hiddink Efendi Azerbaycanı Babamda Çalıştırsa Yeneriz Zaten , Ne İşe Yarıyorsun sen Ve O Fesat Yardımcın..

Bıyıklıoğlu
11.10.2010, 22:39

Ve Gökdeniz vs.,vs.,...

Çok açık bir gerçek nedeni var.

Gökdeniz bu takımda ilk 11 de oynuyor.

Yurt dışında oynuyorsan kadroya bile giremeyeceksin ki milli takıma çağrılabilesin.

Bknz:Tuncay Şanlı Stoke City

OLCAY ÇAKIR
11.10.2010, 23:01
Ben yıllık 10 trilyon maliyet diyordum...

Dün Ercan Güven 11 milyon eurodan bahsetmiş...

25 trilyon mu demek bu en yuvarlağından?

Hiddink bu...

Eder mi eder!!!

Ah benim güzel, büyük, yalnız ve bir o kadar da kompleksli ülkem.

Keşfedelim şu futbolu hele...

Öğrenelim yeniden...

(Bu milli takım, federasyonu yakında yer gibime geliyor, müdahale olur gibi

Fanatik34
12.10.2010, 15:59
......................Onur......................
Gökhan....Giray..........Ömer T...Ismail
.....................Selcuk.....................
Volkan.....Hamit..........Nuri........Arda.
.....................Mevlüt.....................

2014´ün iskelet kadrosu, yüzde yüz Yerli, basarili olur mu?

Kaldi ki önümüzdeki 3 sene icerisinde daha ne cevherler cikacaktir, yeter ki Adalet olsun!

bekir61
12.10.2010, 17:03
......................Onur......................
Gökhan....Giray..........Ömer T...Ismail
.....................Selcuk.....................
Volkan.....Hamit..........Nuri........Arda.
.....................Mevlüt.....................

2014´ün iskelet kadrosu, yüzde yüz Yerli, basarili olur mu?

Kaldi ki önümüzdeki 3 sene icerisinde daha ne cevherler cikacaktir, yeter ki Adalet olsun!

hamit 2014 yilinda 31 yasinda olacak , hamitin yerine mehmet topal olur
mevlüt ise sercan ile forma mücadelesi verir

61kralfatih
12.10.2010, 17:40
biz yasadiğimiz başarilari türk teknik adamlarla yakaldik bu türkiyenin nedir yabancii aski anlamdim gitti hep dediğim gbi bu tff yide kınıyorum

Sefa Murat Dokuz
12.10.2010, 17:50
İsmail, Selçuk, Mevlüt, Nuri her zaman 11 de olmalı.
Sinan Bolat da haklı. Volkan-Onur ve Sinan olmalı kaleci kadromuz.

ilhan
12.10.2010, 19:01
Oğuz Çetin'in milli takım üzerindeki etkisini görmek isteyenler Azerbaycan maçında oynayan fenerli oyuncu sayısına baksın.

SEDAT
12.10.2010, 19:05
Oğuz Çetin'in milli takım üzerindeki etkisini görmek isteyenler Azerbaycan maçında oynayan fenerli oyuncu sayısına baksın.
- Aslında Özere Bakmakta Yeterli..

Ozan Yazıcı
12.10.2010, 21:29
Oğuz Çetin varsa Euro 2012 de yokmuş demek ki..

ilhan
12.10.2010, 21:58
- Aslında Özere Bakmakta Yeterli..

Aykut Kocaman'ı bile şaşırtmış Özer'in milli takıma alınması. Ama belli ki Aykut Kocaman'ın kankası Oğuz Çetin bir kıyak çekivermiş.

SEDAT
12.10.2010, 22:00
Aykut Kocaman'ı bile şaşırtmış Özer'in milli takıma alınması. Ama belli ki Aykut Kocaman'ın kankası Oğuz Çetin bir kıyak çekivermiş.

- Belli ki Özeri'de Şaşırtmış Çünkü Nerde Olduğunun Farkında Değil Kendisi..

Bıyıklıoğlu
12.10.2010, 22:03
Oğuz varsa bende yokum.

İnsanları milli duygulardan soğutmaya kimsenin hakkı yok.

Bu nedir,bunun izahı nedir şimdi?

Fıfa klasmanında 102.sırada olan takıma yenil,üstüne adamlar sana ömrü hayatında 1 gol atabilmiş bir takımdı.

Sen bir de kalk Oğuz efendinin kurduğu takımın 2012 ye gitmesini bekle.

3.olursak başarıdır.Çok ciddiyim.

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:14
Mesut, bende yokum!..

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 22:20
Hiddink yavaş yavaş akıllanıyor benim tahminim 1-2 ay içinde Oğuz Çetin'i gönderecek, oyunculardan da değiştireceği çok adam olacak...

Misina
12.10.2010, 22:23
Hiddink yavaş yavaş akıllanıyor benim tahminim 1-2 ay içinde Oğuz Çetin'i gönderecek, oyunculardan da değiştireceği çok adam olacak...

Hiddink'in tek derdi para.Gelirken bir çuval para aldı giderkende tazminat peşinde olur.

Paksoy
12.10.2010, 22:27
Bence teknik direktör Oğuz Çetin,hıddınk gel sen takımın başında dur Oğuz'A bişiler öğret, şimdi biz Oğuzu tek başına getirirsek harcarlar :D olamaz mı?

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:34
Yapı yanlış kuruldu.

Adamın peşinde aylarca koştular.

Verdikçe verdiler haliyle.

Ne isterse...

Limitsiz.

Tazminatı da kapı gibidir...

Sonra..

Sonrası malum.

Bir süre hiç gelmedi zaten..

Oğuz idare etti durumu.

Şimdi ara ara geliyor.. Ara dediysem ayda yılda bir işte.
Büyük bir maç olursa belki oda.

Sonra iş bu aşamaya geldi.

Dönüşüm yapacak adam değil demiştik.
Zira dönüşüm devri bitti. O işi Derwall ve Piontek yaptı.
Ama sesimiz duyulmadı.

Halkımın zaten umurunda değil bu futbol yoluyla giden dövizler konusu...

Yapacak bişey yok.

Yapacak çok şey var.

Ama gücün yok. Yada formülün yok.

O formülü üretme zamanı...

..
.

Fatih
12.10.2010, 22:36
''Oğuz Çetin varsa ben de yokum'' noktasına geliyor Hiddink.:)

Paksoy
12.10.2010, 22:39
Olcay abi, bir kanalda federasyona yakın bir arkadaşı olan yorumcu dediki;yapmayın hıddınk bu paraya gelirmi 8 mılyon euro alıyormuş yıllık,uçak biletleri seyahat prim vss.. cabası

- senin dediğin gibi peşinden çok koşuldu, gelip maç falan izlemiyor,kapağı attım umrumda değilpsikolojisiheralde,

Adil ÖZGÜR
12.10.2010, 22:41
Yediğimiz golde kalecenin pozisyonlara konsantrasyon eksikliği olduğunu malesef gözlemliyoruz.

Bu golü AZARBAYCAN kalecisinin yemesi mümkün değildir.

Maç boyunca hep şöyle dedim. Azarbaycan Kalecisi Türkiyede olsa kesinlikle gol yemezdik.

Türkiyenin kalecisi Volkan Azarbaycan kalesinde olsaydı, en az 5 tane gol yerdi.

Şimdi Sinan BOLAT'a katılmamak elde değil arkadaş. Bende kaleci olsam böyle bir Milli Takıma kesinlikle gitmem arkadaş.

Sinan ile birlikteyim. Tebrik ederim oniiii.

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:42
Paksoy sorgulamıyoruz.

Önceki gün Ercan Güven yazdı. Boşa yazmaz diye biliyorum ben o adamı.

11 milyon euro maliyet dedi.

Bunu hesabını sorması gerekenlerin adresi bellidir.

Belki sorarlar diye umutla bekliyorum.

Ama pardon; federasyon Özerkti değilmi? Hem özerk hem de hurmacı aynı zamanda...:)

Yazık bu ülkeye...

ilhan
12.10.2010, 22:45
Durum gittikçe "Aurelio'lu milli takımı desteklemem" tarzı bir şeye benzemeye başladı.

Paksoy
12.10.2010, 22:46
Her yerde basbas bağırıyorlar devlet sırrımı bu hıddınk'in aldığı para neden açıklanmıyor diye, fedarasyondan gıg çıkmıyor, federasyondan nezaman gıg çıktı ki bu zamana kadar

r9emre
12.10.2010, 22:46
Aynen öyle,adaletsizliklerle yönetilen bir milli takım benim milli takımım olamaz.Ve bunun baş sorumlusu kesinlikle Oğuz Çetin'dir.Bu sene sadece 6 lig maçı izleyen Hiddink'in kadro seçimi ve taktik kurgusu ile bu maçlara çıktığımıza kesinlikle inanmıyorum.

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:48
Bu zihniyet sırasıyla Daum, şuster, luçesku, haci vb isimleri de denemelidir! Deneyecektir de.

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:50
TFF, olağan bir müdahale! ile olağanüstü kongreye gider... Notumuz olsun... Kocaelispor'la ilgili iddialarda çok ciddi sanırım.

İzleyelim bakalım...

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:52
Sola adam bulamıyorlarsa Gökçek W. neden çağırmıyorlar ki?

Nobre mesela... O da olmalı...

Başka kim varsa artık.

Mesela Emenike deniyor... O da olmalı...

Zaten yarısı Almanya kökenli kadromuzun...

Sahi biz bu ülke de tam olarak futbol adına ne yapıyoruz?

Paksoy
12.10.2010, 22:53
Emre'nin açıklamalarında bir cümle ne anlatmak istedi sormak isterdim kendisine çok merak ediyorum
(Türkiye'yi bizden daha iyi temsil edecek futbolcular var)
-Emre'de bu kadro seçimlerinden rahatsız olabilir,

ilhan
12.10.2010, 22:53
Lucescu'ya kimse hayır demez Olcay abi.

En azından ülkede oynanan maçları Romanya'dan izlemez o adam.

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:55
Makul(Emirhan değil) rakamlara olursa eyvallah İlhan.:)

Makul rakamlar.

Uçmasınlar...

Ama pardon; Türkler uçuyordu değil mi?

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:57
Ha, ben bedava gelirse Morinho'yu bile istemem...

Ben istemem. Ama karar aşamasında bana sormuyorlar, ileri de belki:)

SEDAT
12.10.2010, 22:57
- Lucescu Zor Gelir Artık..Ama Gelse Gerçekten Çok Süper Olur ..

Paksoy
12.10.2010, 22:58
Ama pardon; Türkler uçuyordu değil mi?

ççç ççç koptum

Reklamın anlamı buymuş demekki ,

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 22:59
Emre biliyor eleştirileri. Oyuncu tercihlerinin eleştirildiğini biliyor.
Açıklaması ona göndermedir.

Emre bırakacaksa şimdi bırakacak.

2 yıl sonrasına randevu veriyor.

Sanki 2 yıl yeri garanti gibi.

Çoktan uzaklaştırılmalıydı bu Ahlak zabıtalarınca ama nerde...
Gökdenize gelince ahlak polisi kesilenleri anımsayalım...

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 22:59
bu federasyon radikal bir karar alacak kararlılıkta bir federasyon değil, acilen yeni bir federasyon kurulu seçilmeli ve yabancı oyuncu konusunda kısıtlamaya gitmelidir....

Paksoy
12.10.2010, 23:00
Öncelikle hocadan önce ,bizim Dünya 3lüğü Avrupa 3lüğü ünvanından arınıp,kendimizi dev aynasında görmekden vazgeçmeliyiz,

Bıyıklıoğlu
12.10.2010, 23:01
Bu sefer yine bir Türk denemesi yaparız gibime geliyor.

Ama boşta hoca yok.

Yılmaz Vural olabilir.

Bu hafta boşa çıkacak ççç ççç

Paksoy
12.10.2010, 23:01
Bu arada, Genoa'nın stadında oynanan İtalya,Sırbistan maçı 6.dk da çıkan olaylarla tatil edilmiş,çok olaylar çıkmış

ilhan
12.10.2010, 23:04
Almanya, 2006 Dünya kupasından gelen geliri altyapılara ve bayan futbol takımına yatırım yapmış. Şimdi soruyorum; o geliri biz elde etseydik ne yapardık? "maddi manevi" diye bağıranlara mı verirdik yoksa milli takımdaki tüm futbolculara mı pay ederdik?

Adamlarda her şey altyapı yahu.
Zemin sağlam olsun, çatı teferruat...

Bizde zemin yok zemin. Daha çok para döner bu değirmende... Zemine inen yok, çatıdan ahkam kesmesi kolay.

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 23:08
Çatı ha... :)

İlhan çok haklısın...

Biz dağıtırdık ve hakettiler aaaaabiiiiiiiiii derdik. Tanıtım der geçerdik....

Unutmadan, Almanya altyapıya yatırım yapar, bizde onların altyapıya saldırırız... Alamayınca da bozuluruz.

Hiç de utanmıyoruz ha:)

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 23:15

İlhan çok haklısın...

Unutmadan, Almanya altyapıya yatırım yapar, bizde onların altyapıya saldırırız... Alamayınca da bozuluruz.

abi benim oğlan 2 yaşında hiç burda uğraşacak değilim 10-11 yaşlarında göndereceğim onu Almanyaya akrabaların yanına (nasıl bir yolla onu henüz çözemedim :) ) 5-6 sene içinde kesin bir genç milli olur isim yapar ondan sonra ver elini anavatan en kötü 4-5 sene oynasa kendini kurtarır :)

ilhan
12.10.2010, 23:19
Altyapı tabii ki abi... Adamların milli takımlarında oynayan futbolcuların hepsi "ümit milli" formayı giymiş. Yani alt milli takımlarda oynamış öyle a milli takıma çıkmış. Bizde milli takıma gitmek için ümit milli takımda oynamana gerek yok. İstanbul takımlarında oyna yeter.

*

Mustafa Doğan (zerre sevmem kendisini) diyor ki; Almanya'daki 18 yaşındaki futbolcu ile Türkiye'deki 18 yaşındaki futbolcu arasında dağlar kadar fark var. Disiplin, alyapı eğitimi... Her anlamda...

Haksız mı?

*

Mainz'de Koltby ve Schrürrle var. Mainz 7/7 yaptı ligde... Koltby ve Schrürrle 20 yaşlarında... Bir sonraki Almanya'nın grup maçlarında oynamalarına garanti gözüyle bakılıyor. Adamların kadrosunda yaş ortalaması zaten 20-25 arası bir şeyler. Ama onlar "tecrübe" yalanına sığınıp "genç" adamları görmezden gelmiyorlar.

Hep bu Almanlar'ı ve İspanyollar'ı örnek veririm şu altyapı olaylarında. İşime ve kolayıma geliyorlar.

Bugün neden Arjantin ya da Brezilya'nın borusu değil de İspanya'nın borusu ötüyor. Araştırmak lazım. :)

* *

Konu Oğuz Çetin'den nerelere geldi.
Oğuz Çetin varsa bende yokum.

Bıyıklıoğlu
12.10.2010, 23:20
Bu videodaki açıklamaların Milli kısmı sanırım gerçekleri yeteri kadar öne çıkarıyordur.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=445577063850&oid=132513630102094

SEDAT
12.10.2010, 23:20
- Spor Bakanı
- Mahmut Özgener
- Hiddink
-Oğuz

- Bu Şahıslar Varsa Bende Yokum..

Paksoy
12.10.2010, 23:21
İlhan çok doğru, Brezilya ve Arjantın'den yetenek çıkıyor,

Cafer Bulur
12.10.2010, 23:23
Her ne kadar ilhan ile genelde ayri frekanslarda olsak da yukardaki yazisina katiliyorum.

Almanlar her alandaki basarilarini disiplin ve sistematik calismaya borclular.

Disiplin ve sistemin olursa üst düzey yeteneklerin olmasa da zirvede olursun,almanlar bana bunu ögretti.

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 23:23
İlhan çok doğru, Brezilya ve Arjantın'den yetenek çıkıyor,

yetenek patates mi Paksoy ülkeye göre değişsin? bizden niye yetenek çıkmıyor sence?

Fatih
12.10.2010, 23:25

İlhan çok haklısın...

Saldırmak doğru kelime aslında resmen saldırıyoruz .:)

Paksoy
12.10.2010, 23:27
yetenek patates mi Paksoy ülkeye göre değişsin? bizden niye yetenek çıkmıyor sence?
Ülkeye göre değişiyor bence, Ronaldo'ya Messiye çalım atmasını öğretilerde, neden Müller'e Ballack'a vs.. öğretmediler,

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 23:27
Her ne kadar ilhan ile genelde ayri frekanslarda olsak da yukardaki yazisina katiliyorum.

Almanlar her alandaki basarilarini disiplin ve sistematik calismaya borclular.

Disiplin ve sistemin olursa üst düzey yeteneklerin olmasa da zirvede olursun,almanlar bana bunu ögretti.

Almanlar bunu hayatlarının her alanına uyguluyorlar, bizde ise kim bir almanı örnek aldıysa başarılı olmuştur ..iş hayatından bahsediyorum...

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 23:29
Ülkeye göre değişiyor bence, Ronaldo'ya Messiye çalım atmasını öğretilerde, neden Müller'e Ballack'a vs.. öğretmediler,

buna gerek duymuyorlar da ondan , bir de dikkat edersen artık saf alman ırkı futbola ilgi duymuyor zaten nüfuslarında bir daralma da var... eskilerden ne çalımcı almanlar gördük biz litbarski, hesler vb.. :)

Paksoy
12.10.2010, 23:30
Brezilya'da Arjantın'de sokaklarda futbol oynanıyor, buda teknik beceriyi geliştiriyor, Almanya'da mantalite ,oyun bilgisi kısacası profesyonellik öğretiliyor,

ilhan
12.10.2010, 23:36
U17 jenarasyonumuz vardı bizim... Hani Abdullah Avcı'yı vitrine çıkarmıştı. Dünya 3. olmuştu genç takım ve o takımdakilar. O takımdan kaç kişi şu an A milli takımda? O jenarasyonlar neden devamlılıkta koskocaman bir sıfırlar?

*

Kendimizi dev aynasında görmekten vazgeçmeliyiz artık. Hele hele futbolcular...

Brezilya'da Arjantın'de sokaklarda futbol oynanıyor, buda teknik beceriyi geliştiriyor, Almanya'da mantalite ,oyun bilgisi kısacası profesyonellik öğretiliyor,

Almanya'da öğretilen şu; "Bak koçum yeteneklisin ama bu yetenek kendi başına hiçbir halta yaramaz. Bunu takım oyununa yansıtmalısın, takım arkadaşlarının eksiklerini tamamlamalısın... Onlarda senin yeteneklerini sergilerken senin eksik yönlerini tamamlayacaklar. Sen koşmuyorsan, onlar senin yerine koşacak. Ama sende bunu sonuca yansıtacaksın. Yansıtamazdan senden hiçbir şey olmaz."

Messi'de oyun bilgisi ve mantalite yok mu? Fazlasıyla var. Ama gördük Arjantin (favorimdi) milli takımını...

Cengiz Çubukcu
U17 jenarasyonumuz vardı bizim... Hani Abdullah Avcı'yı vitrine çıkarmıştı. Dünya 3. olmuştu genç takım ve o takımdakilar. O takımdan kaç kişi şu an A milli takımda? O jenarasyonlar neden devamlılıkta koskocaman bir sıfırlar?

*

Kendimizi dev aynasında görmekten vazgeçmeliyiz artık. Hele hele futbolcular...

adamlara şans verilmiyor, hiç biri o yaşlarda güvenilip A takıma koyulmuyor ..bizim şu an ümit milli takımımızdaki oyuncularımız bile kendi takımlarında oynayamıyorlar, bu yabancı sayısının artması da gençlerin önünü tıkadı...

OLCAY ÇAKIR
Neden uyarmıyorsunuz?:)

Belçika-Avusturya maçı mükemmelmiş yahu....

Müthiş...

Paksoy
12.10.2010, 23:39
Almanya'da öğretilen şu; "Bak koçum yeteneklisin ama bu yetenek kendi başına hiçbir halta yaramaz. Bunu takım oyununa yansıtmalısın, takım arkadaşlarının eksiklerini tamamlamalısın... Onlarda senin yeteneklerini sergilerken senin eksik yönlerini tamamlayacaklar. Sen koşmuyorsan, onlar senin yerine koşacak. Ama sende bunu sonuca yansıtacaksın. Yansıtamazdan senden hiçbir şey olmaz."

Messi'de oyun bilgisi ve mantalite yok mu? Fazlasıyla var. Ama gördük Arjantin (favorimdi) milli takımını...
Yeneteneğin üstüne bunlarda öğretiliyor tabikide,ben küçük yaşlardaki futboldan bahsetmiştim,
Messi Türkiye'de FB,GS BJK alt yapısında olsa şimdiki durumunda olurmuydu, yada Arda Brezilya'lı olsa,

Bıyıklıoğlu
12.10.2010, 23:39
Tam 4-3 Belçika öne geçmiş diyordum ki 4-4 oldu :)

ilhan
12.10.2010, 23:41
Yeneteneğin üstüne bunlarda öğretiliyor tabikide,ben küçük yaşlardaki futboldan bahsetmiştim,
Messi Türkiye'de FB,GS BJK alt yapısında olsa şimdiki durumunda olurmuydu, yada Arda Brezilya'lı olsa,

Elbette bizde işler başka. Ülkemizde altyapılarda düzen yok. Bilmem altyapının hangi kıdeminde çalışan adamın amcasının oğlunu alıp oynatıyorlar, hısım, akrabaların cocukları vs. zaten öyle dolduruyorlar. Ha elbette arada hak ederek gelenlerde oluyor.

Rooney kaç yaşındaydı ManU'da oynarken?

Çok örneği var.

Bizde altyapı yok. Bizim zemin enkaz...

OLCAY ÇAKIR
12.10.2010, 23:41
Ben açtığımda 87.dakikaydı sanırım gol olmuştu.
Sonra 2 gol daha gördüm...

Tüh kaçırdık kral maçı:)
Tam 4-3 Belçika öne geçmiş diyordum ki 4-4 oldu :)

Paksoy
12.10.2010, 23:46
Elbette bizde işler başka. Ülkemizde altyapılarda düzen yok. Bilmem altyapının hangi kıdeminde çalışan adamın amcasının oğlunu alıp oynatıyorlar, hısım, akrabaların cocukları vs. zaten öyle dolduruyorlar. Ha elbette arada hak ederek gelenlerde oluyor.

Rooney kaç yaşındaydı ManU'da oynarken?

Çok örneği var.

Bizde altyapı yok. Bizim zemin enkaz...
Burda çok yetenekli birçocuk vardı, abim Trabzonspor altyapısından bir hocanın telf bulmuş, hoca demişki, çok uzak buralara kadar gelmesin gibi birşey demiş,:p en basit örnek

Fatih
12.10.2010, 23:47
Almanya'dan gurbetçi alacağımıza gurbetçiyi yetiştiren sistemi alsak ya?

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 23:50
Almanya'dan gurbetçi alacağımıza gurbetçiyi yetiştiren sistemi alsak ya?

sistem diye sadece teknik adamları getirip sonra sabredemeyip 3 ayda kıçına tekmeyi vuruyoruz (löw şimdi nerde?) , adamların da zaten çok umurunda ya!!! ceplerini dolduruyorlar...

Hekimoğlu
12.10.2010, 23:52
Çanlar senin için çalıyor Oğuzcuğum.

ilhan
12.10.2010, 23:52
Burda çok yetenekli birçocuk vardı, abim Trabzonspor altyapısından bir hocanın telf bulmuş, hoca demişki, çok uzak buralara kadar gelmesin gibi birşey demiş,:p en basit örnek

Yahu şu Emre Çolak vardı gs'de. Arada oynuyor. Yeteneğide var. Ee nerede? Ne oldu o çocuğa? Geleceğimizi kurtarırdı falan?

Bizde medya iyi pohpohluyor isimleri...

*

Bu akşam Sergen ntvsporda Onur diye bir çocuktan bahsetti. İzleyenler mutlaka duymuştur. Bu yaz Beşiktaş'ın bi hazırlık maçına denk geldim. O çocukta oynuyordu. Abi yok böyle bir yetenek. Ciddiyim çocuk ne top oynadı şaşırdım kaldım. Adam eksiltmeleri, dribblingleri çok iyiydi.

Var.
Çok yetenekli genç var.

Ama sadece "yetenek" var. Başkada hiçbir halt yok.

SEDAT
12.10.2010, 23:54
- Bir Barış Memiş Vardı , Hey Gidi Hey :)

Cengiz Çubukcu
12.10.2010, 23:55
İlhan Onur'u beşiktaş Bozüyükspordan aldı diye biliyorum hatta önce bize teklif etmişlerdi... son maçta bize karşı da oynayan çocuk olsa gerek...

Paksoy
12.10.2010, 23:56
Bende izledim Sergen'i

magicyattara
12.10.2010, 23:56

Gerizekalı bunları milli takıma alıp ana avrat sövdürüyor..iyilik mi ediyor kötülük mü anlamadım..

Fatih
12.10.2010, 23:57
sistem diye sadece teknik adamları getirip sonra sabredemeyip 3 ayda kıçına tekmeyi vuruyoruz (löw şimdi nerde?) , adamların da zaten çok umurunda ya!!! ceplerini dolduruyorlar...

Kemal Sunal'ın ''Tokatçı'' filmini hatırla Cengiz Abi.:)

Terzioğlu
12.10.2010, 23:58
Iddia ediyorum Almanya'daki egitim ve alt yapiya önem Türkiye'de olsaydi, biz su anda Ispanya kivaminda bir futbol ülkesi olmustuk.

Emre7
13.10.2010, 00:16
Iddia ediyorum Almanya'daki egitim ve alt yapiya önem Türkiye'de olsaydi, biz su anda Ispanya kivaminda bir futbol ülkesi olmustuk.

ben onu yıllardır Trabzon- ManU ilişkisiyle söylüyorum ama ne fayda...
Üste Türkiye, altta Trabzon.
Trabzon'un sanayisi Spor..
Artık şehir yavaş yavaş basketi de kabul etmişken, bazı şeylerin farkına varmak gerek. Saat 8 de yavuz selimde idmanda 6 takımdan aşağı çalışılmıyor diye övünüyoruz ama ne yapıyorlar gidip izledikmi?
Ayağında top kontrolü olmayan yaş yaş çocuklar şut çekiyor. Takımların her biri liglerin dibinde.
İşi Trabzona bağlamış olabilirim ama oki alt yapı diyoruz. Kendimizden başlanmalı diyorum.

CAFER ÖZER
13.10.2010, 09:26
Mesele Oğuz Ali Veli Meselesi değil mesele zihniyet meselesi.
İsviçre maçı sonrası terbiyesiz insanları Milli takımda Tuttun,
Fatih Terimle yola devam ettin.Emreyi kaptanlığa kadar yükselttin.
Emre ile kavga eden herkesi takımdan uzaklaştırdın,
Dünkü Maçta Azeri oyuncu sakatlık Dolayısıyla Topu taca attığında o topu Azerilere vermeyip devam edip ordan GOL ÇIKARMAYA çalışan terbiye sınırlarını aşan Kişilerin olduğu takımda neyi tartışacaksın.
Şampiyonlar liginde Oynayan tek Türk Gökdenize Milli takımı göstermeyen zihniyetin neyini tartışacaksın.
Kendi takımlarında kadroya giremeyenlere Milli forma veren zihniyetten ne bkliyorsunuzki.
Takımı Dünya 3.yaptığı halde Şenol Güneşi yereden yere vurup,Başarı ile Şenol arasında alaka yo diyecek kadar Küstahlaşan İnsanların olduğu ülkede,Sırf Fatih Terim Diye Avrupa 3.lüğü,Dünya 3.lüğünden daha büyük bir olay diye Terbiyesizce laflar edip,Milli Takımı sadece İtanbuldan İbaret gören Zihniyetten ve böyle oluşmuş takımdan ne bekliyoruzki.
Şahsen Ben Şenol Güneşten Özür dilenip,Aldığı ücreti Mahkemelerde süründüren ve hala Şenol Güneşe Hak ettiği Değer verilmediği Müddetçe,Formayı İstanbul ıskartalarına değil,Hak edene verilmediği Müddetçe Milli Takım Hiç mi hiç umurumda değil.
Şu an Bu takımın Milli Olduğunada İnanmıyorum,Başında Yabancı teknik direktör olan Şenol Güneşe Verlien Yıllık 600 tl yi çok görüp,Hiddinke verdikleri paranın haddi hesabı belli olmayan,
şenol güneşe ÇOK GÖRDÜKLERİ paranın daha fazlasını Yardımcılara veren Takım Nasıl Milli olurki.
Milli dediğin herkesin Ortak olduğu değerlerdir.
Bu takım Hocası yabancı,
Kadrosu İstanbul Iskarlarından oluşan bir takım,neresi Milli.
Daha Çok beklersinin
Hani ŞENOL GÜNEŞ olmasa Bu takım Yürüyerek Dünya Şampiyonu Oluyordu.
10 yıldır ortada bir şey yok.
1-Şenol Güneşten Özür dilenecek.
2-Şenol Güneşin ücretleri adam gibi ödenecek.
3-Forma hak edene verilecek.
4-Emre gibi terbiyesizler o takımdan gidecek.
5-İstanbul Iskartaları değil Anadoludan her yerden Bankasya dahil Tüm liglerden hak ede Formayı giyecek.
6-Hocası yerli olacak.
o zaman benim Milli takımım derim.
Oğuz Çok iyi ise FB ye gitsin.

Tolga Okumuş
13.10.2010, 14:26
Hakikaten ya,

adamlar topu taca atıyor, biz ise topu onlara vermek yerine kendimiz başlayıp gol çıkarmaya çalışıyoruz.

Ve bunu da kardeş ülkemiz dediğimiz kişilerin takımına yapıyoruz.

Daha ne kadar düşebilirler ki?

Fatih Bayrakdar
14.10.2010, 10:27
Oguz Çetin varsa ben de yokum arkadaş ...

Bu adam buradan gidene kadar milli maç izlemeyeceğim ...

Armağan Dere
14.10.2010, 10:38
Herşeyi bir kenara bırakalım...Azerbaycan bizi yenip de gruptan mı çıkacaktı...Almanya-Avusturya ortaklığını ilerleyen maçlarda göreceksiniz...

ilhan
14.10.2010, 10:40
Herşeyi bir kenara bırakalım...Azerbaycan bizi yenip de gruptan mı çıkacaktı...Almanya-Avusturya ortaklığını ilerleyen maçlarda göreceksiniz...

Yok böyle bir sığ görüş. Azerbaycan "gel beni yen sen benim abimsin" diyecekti herhalde. Bu nasıl bir olaya bakış açısıdır? Uluslarası bir müsabaka... Daha senin takımındaki bir futbolcunun fiyatı değerindeki kadroyu yenemiyorsun sonrada "Bizi yenip gruptanmı çıkacaktı" diyorsun. Yok yenilecekti. Niye yeniyor ki?

Armağan Dere
14.10.2010, 10:45
Her maçta iyi oynayamazsınız...bu bazen 2-3 maçta olabilir...İlerleyen maçlarda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız...Azerbaycan her takıma böle mi oynayacak o zaman göreceğiz...selametle

Fatih Bayrakdar
14.10.2010, 10:48
Adam gibi oynasaydın Azerbaycan ortasahayı geçemezdi Armağan kardeş ...

Bırakalım bu işleri ...

ilhan
14.10.2010, 10:51
Bıraksana Fatih abi ya..

Hatta Almanlar-Azerilerle anlaşmış. Türkiye'yi yeninde bizim kardeş Avusturya gruptan çıkıversin diye. Ne kadar çok biliyoruz biz bu işleri... Daha bilmem kaçıncı sıradaki Azerbaycan'ı yenemiyor rezil oluyoruz sonrada "Ulen gruptan mı çıkacak bunlar sanki" diye kendimizi teselli ediyoruz.

Düşünce, yorum, fikir bunlar farklı şeyler. Ama saplantı daha farklı bir şey. Saplantılı olan insandan her türlü yorumu beklerim ben.

*

Eğer böyle "kek" bir grupta Azerbaycan'ı yenecek güce sahip değilsen, çıkma zaten o gruptan. Bırak Belçika, Avusturya gibi takımlar çıksın.

Fatih Bayrakdar
14.10.2010, 10:54
Çok fazla Kurtlar Vadisi izliyoruz vesselam ...

İçimiz dışımız komplo teorisi olmuş ...

Atlatacağız bu travmaları inşaallah günün birinde İlhan :)

Armağan Dere
14.10.2010, 10:55
Saplantılı değilim,ama sizde bakıyorum ben demiştimci gibisiniz...Mart'a kadar düzelebilirdi takım..şimdi tüm maçları almak zorundasın...Avusturya'yı deplasmanda Belçikayı Belçikada yenmelisin...Oğuz'un savunulacak tarafı yok...ama maça saatler kala Trabzon'dan Engin,Bursa'dan Volkan'ı çağırsan ne olacaktı...Hiçte öle kek bir grup değil...Azerileri yenseydik beraberliklerde bile şansımız olurdu...

ilhan
14.10.2010, 11:03
Çok fazla Kurtlar Vadisi izliyoruz vesselam ...

İçimiz dışımız komplo teorisi olmuş ...

Atlatacağız bu travmaları inşaallah günün birinde İlhan :)

http://1.bp.blogspot.com/_B0iXUs8Kt3Q/TLSuSvrAajI/AAAAAAAADvQ/yy9kAsObqSE/s400/tr+aze+1.jpg

Bu fotoğraf neleri anlatıyor Fatih abi?
Azeriler'in bizlere bakış açısının resmidir bu. Ama biz "Len bizi niye yendiniz. Oooolum gruptan mı çıkacaksınız" kaygısındayız. Bunu sadece Armağan Dere için söylemiyorum, medyada da var böyle düşünen.

Saplantılı değilim,ama sizde bakıyorum ben demiştimci gibisiniz...Mart'a kadar düzelebilirdi takım..şimdi tüm maçları almak zorundasın...Avusturya'yı deplasmanda Belçikayı Belçikada yenmelisin...Oğuz'un savunulacak tarafı yok...ama maça saatler kala Trabzon'dan Engin,Bursa'dan Volkan'ı çağırsan ne olacaktı...Hiçte öle kek bir grup değil...Azerileri yenseydik beraberliklerde bile şansımız olurdu...

Kadrodaki Ali'den, Veli'den, Ahmet'ten, Armağan'dan bana ne? Azerbaycan'ı yenmek için Messi'ye Ronaldo'ya ihtiyaç mı var?

Azerbaycan nerede Türkiye nerede Fifa sıralamasında.

Baya baya "kek" grup. Belçika'yı geriden gelip yeniyorsan, herkesi yenecek güçtesindir. Grubun mutlak favorisi Almanya. Daha sonra bizdik. Ama Azerbaycan gibi bir takıma yenilince kimse bizi favori olarak görmez, görmeyecek.

Adam gibi kadro seçimi yapılsa Almanya'yı da zorlardık ya neyse..

* *

İyi madem cevaplayıverirsen sevinirim;

Madem bu Azerbaycan'ın, Kazakistan'ın falan gruptan çıkma şansları yok ne diye maç yapıyorlar? Avaraj takımı olmak için mi? Bu nasıl bir sistem o halde?

Armağan Dere
14.10.2010, 11:09
İyi madem cevaplayıverirsen sevinirim;

Madem bu Azerbaycan'ın, Kazakistan'ın falan gruptan çıkma şansları yok ne diye maç yapıyorlar? Avaraj takımı olmak için mi? Bu nasıl bir sistem o halde?

Siz haklısınız...Kazakistan da yensin bizi(!)...Rezil olalım...... ama bu iddaanız formaliteden takımlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor...bir musibet bin nasihatten iyidir...İnşallah kalan maçları yeneriz

ilhan
14.10.2010, 11:11
Dediğim gibi; Azerbaycan'ı yenecek güce sahip değilsen, çıkma o gruptan.

Paksoy
14.10.2010, 11:17
Türkiye'den 4 tane 11 çıkarsak Azerbaycan'ı yenebiliriz, böyle ruhsuz,güçsüz,teknik kadronun yanlışlarıyla bukadar

Paksoy
15.10.2010, 16:44
Türkiye Futbol Federasyonu’nda eski futbolculardan oluşan izleme komitesi görevini en ince ayrıntısına kadar yapıyor. Ancak eski oyuncular Gökhan Keskin, Zeki Önatlı, Şenol Ustaömer, İlyas Tüfekçi, Turan Sofuoğlu, Nurettin Yıldız, Gügör Şahinkaya, Bülent Batırman, Adnan Örnek ve Şenol Ulusavaş’ın bulunduğu grubun bilgilerini, A Milli Takım teknik heyeti pek de ciddiye almıyor. Çünkü yurtiçi ve yurtdışındaki karşılaşmaları bizzat yerinde takip eden komite, Almanya ve Azerbaycan mücadeleleri öncesinde çok geniş kapsamlı bir performans raporunu, teknik direktör Guus Hiddink ve yardımcısı Oğuz Çetin’e sundu.

Mehmet, Volkan, Üzülmez...
Ancak Hiddink ve Çetin, bu iki önemli mücadele öncesi bütün bu bilgilerin ışığında aday kadroyu tam tersi bir şekilde kurdu. Gökdeniz Karadeniz, Mehmet Topal, Volkan Şen, Serkan Balcı, Önder Turacı, İbrahim Üzülmez ve Engin Baytar gibi kadroda yer almayan isimlerin en hazır olanlar arasında yer almasına rağmen birinin bile alınmaması, teknik kadronun seçimlerini neye göre yaptığı konusunda kafaları iyice karıştırdı.

pazarkapılı
15.10.2010, 16:59
bir dahaki macta görüsmek üzere....

Rıza ÇOLAK
15.10.2010, 17:42
Oğuz varsa ben varım, ama karşı tarafta

Paksoy
15.10.2010, 19:18
,ANTU da Egemen Serkan ve kısmen Engin baytar için milli formayı hakettiklerini yazmışlar,Colman için başlık açılmış alınsın mı? diye, Bir Trabzonspor hayranlığı aldı gidiyor yorumları var,yendikce yumuşadılar heralde:D

Çağatay_
15.10.2010, 21:25
Bu huylarına gıcık oluyorum sanki bakkaldan ekmek alır gibi "o olur mu bu olur mu"..

İstanbul takımlarının genel özelliği.

Kendini kaf dağının ardında görme sendromu.

Ve mantıklı bir yorum gelmiş ;

" trabzonu semt pazarında seç beğen alcılar gibi görmeyelim.sadri şener bu saatten sonra kimseye oyuncu vermez. "

sifuni
19.10.2010, 16:41
Oguz Cetin insallah kovulur!

Gökhan KAN
21.10.2010, 12:00
Orhan Şam isyan etti!

Gençlerbirliği'nin başarılı defans oyuncusu Orhan Şam, çeşitli kategorilerde 80'den fazla Milli Takım forması giydiğini, ancak A Milli Takım kadrosuna hiç çağrılmadığını belirterek, "Ümit Milli Takım'ın kaptanlığını da yaptım. En azından 1 kere olsun çağrılmayı hakettiğimi düşünüyorum" dedi.

Orhan Şam, yaptığı açıklamada kaptanlığını da yaptığı Ümit Milli Takım kadrosundaki futbolcuların ikisi hariç A Milli Takım kadrosuna çağrıldığını, ancak o dönem Ankaraspor forması giyen Özer ile kendisine görev verilmediğini söyledi. Özer'in, Fenerbahçe'ye transferinden sonra milli formayı giyebildiğini kaydeden Orhan, ''Milli Takım'a çağrılmak için büyük takımlarda oynama şartı mı var'' diye sordu.

A Milli Futbol Takımı kadrosuna hak eden futbolcuların çağrılması gerektiğini ifade eden Orhan, sözlerine şöyle devam etti:

''A takım hariç milli takımın bütün kategorilerinde 80'den fazla karşılaşmada milli formayı giydim. 1 sene Ümit Milli takımın kaptanlığını yaptım. Bu takımda yer futbolculardan o zaman Ankaraspor forması giyen Özer ve benim dışımdaki bütün arkadaşlar milli takıma yükseldi. Özer de Fenerbahçe'ye transferinden sonra milli formayı giydi. Milli Takım'a çağrılmak için büyük takımlarda oynamak şartı mı var? Hak edenin çağrılması gerektiğine inanıyorum. Milli takımda kötü oynayan futbolcu nasıl eleştiriliyorsa, kadro tercihini yapanlar da eleştirilebilmeli. Ümit Milli Takım'da kaptanlık yaptığım döneminde milli takıma en azından 1 kere olsun çağrılmayı hak ettiğimi düşünüyorum. Koskoca Ümit Milli Takım kaptanlığını vermişler sonuçta.''

Travelair
21.10.2010, 12:22
Rant rant rant

Fatih
21.10.2010, 17:46
Valencia (http://www.milliyet.com.tr/index/Valencia)’ya transfer olduktan sonra Milli Takım (http://www.milliyet.com.tr/index/Milli Takim) yüzü göremeyen Mehmet Topal (http://www.milliyet.com.tr/index/Mehmet Topal)’ın yakın çevresine “Beni Oğuz Çetin (http://www.milliyet.com.tr/index/Oguz Cetin) istemiyor” dedi.
Milli Takım’ın Almanya (http://www.milliyet.com.tr/index/Almanya) ve Azerbaycan (http://www.milliyet.com.tr/index/Azerbaycan) maçları sırasında takıma alınmaması tekrar tartışma konusu olan Mehmet Topal, Milli Takım’a davet edilmemesi konusunda bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmadı.
Mehmet Topal’ın konu hakkında yakın çevresine “İspanya (http://www.milliyet.com.tr/index/Ispanya)’nın en büyük takımlarından birinde oynuyorum ama Milli Takım’a alınmıyorum. Beni Milli Takım’a aldırmayan Oğuz Çetin. Beni sevmediğini biliyorum ve Milli Takım seçimi sırasında da Oğuz Çetin’in bana karşı tavrı etkili oluyor. Milli Takım’a alınmıyorsam nedeni Oğuz Çetin’in beni sevmemesi ve istememesi”şeklinde konuştuğu öğrenildi.

SEDAT
22.10.2010, 23:15
- Oğuz Çetin Varsa Yine Aynı Bahçeden Aynı Armutlar Toplanmaya Devam Edilecektir ..

Ahmet Başkaya
22.10.2010, 23:58
Valencia (http://www.milliyet.com.tr/index/Valencia)’ya transfer olduktan sonra Milli Takım (http://www.milliyet.com.tr/index/Milli Takim) yüzü göremeyen Mehmet Topal (http://www.milliyet.com.tr/index/Mehmet Topal)’ın yakın çevresine “Beni Oğuz Çetin (http://www.milliyet.com.tr/index/Oguz Cetin) istemiyor” dedi.
Milli Takım’ın Almanya (http://www.milliyet.com.tr/index/Almanya) ve Azerbaycan (http://www.milliyet.com.tr/index/Azerbaycan) maçları sırasında takıma alınmaması tekrar tartışma konusu olan Mehmet Topal, Milli Takım’a davet edilmemesi konusunda bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmadı.
Mehmet Topal’ın konu hakkında yakın çevresine “İspanya (http://www.milliyet.com.tr/index/Ispanya)’nın en büyük takımlarından birinde oynuyorum ama Milli Takım’a alınmıyorum. Beni Milli Takım’a aldırmayan Oğuz Çetin. Beni sevmediğini biliyorum ve Milli Takım seçimi sırasında da Oğuz Çetin’in bana karşı tavrı etkili oluyor. Milli Takım’a alınmıyorsam nedeni Oğuz Çetin’in beni sevmemesi ve istememesi”şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Topal bu haberi yalanladı .