PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DIGITURK ve Sorunlar

Bilhan Özhan
06.10.2010, 14:24
merhaba arkadaslar öncelikle böyle bir baslik varmi diye kisa bi aradim fakat bulamadim.. onun icin böyle bir baslik acma geregi duydum Digiturk hakkinda bilgilerimizi sorularimizi buradan paylasalim ve bilmediklerimiz hakkinda bilgilenelim veya bilgi verelim diye sorunlarimizi burada da aktaralim diye belki kimisine faydamiz dokunur.. böyle bir baslik acmak bugünki yasadigim sorun üzerine aklima geldi..

bugün gecikmis aylik ödememi ödemek icin Digiturk EU dan banka bilgilerini istedim ve belirttim Avusturyadan ödeme yapicagimi.. bugün yaklasik 6 defa sorunum giderilmedi diye Digiturk EU yu aradim

1. arama: bayan bana bilgileri verdi IBAN fln gittim bankaya ödemeye ve ordaki bayan eksik bilgi dedi BIC kodu yok

2. arama: daha önce aradigmi belirttim ve dedim su eksik diye bayan bana o kodun xxx oldugnu söyledi ama bi öncekinde aynisi söylenmisti bunuda belirtmeme ragmen xxx dedi BIC kodu olarak ve bankadaki bayana tekrar söyledim buymus diye.. hayir bu degil dedi..

3. arama: yine belirttim aradigmi ve kodun yanlis oldugnu söyledigmde bana baska bir kod verdi ve oda Dresdner di ve gittim tekrar bankaya yine olmadi (cildirmak üzereyim)

4. arama: bu defa müsteri hizmetlerindeki bayanin sesi de anlasilmiyo sesi cok anlasilmaz bi sekilde geliyor ve derdimi anlatiyorum ve bana yeniden tüm bilgileri verirken tam ortada telefon kesiliyor

5. arama: bayana bu defa dedim sizi tekrarlarca aradim ama sorunum bi türlü giderilmedi diye su BIC SWIFT kodundan dolayi ve ordaki bayan bana farkli bi kod verdi.. DRESDEFT diye ve bankaya gittim söyle böyle dedim kadin bile bana sasti ne bicim firma bu diye ve aratti ve yine sonucsuz ayni sorun ve bulunamadi ve yanindaki is arkadasina sordu o bilgisayardan bakti ve sonundaki DRESDEFT yerine DRESDEFF olan birtane buldu ve bende oraya ödememi yaptim

ama 5. aramada bile tami tamina DIGITURK EU tarafindan hatali bilgi verilmisti ve zar zor isimi bir türlü hallettim.. benim anlamadigim nokta bana neden ilk telefon görüsmemizde adam akilli bilgi veremediler acaba bilgisizler mi yoksa baska birseyden mi kaynaklandi..

Emrullah
06.10.2010, 14:30
bugün gecikmis aylik ödememi ödemek icin Digiturk EU dan banka bilgilerini istedim ve belirttim Avusturyadan ödeme yapicagimi.. bugün yaklasik 6 defa sorunum giderilmedi diye Digiturk EU yu aradim

Digiturk EU'yu bilmiyorum ama Türkiye'de her Digiturk üyesinin "Online İşlem Sayfası" var(DIGIWEB). Ve bu online işlem sayfasından eski yeni, gecikmiş gecikmemiş bütün faturalarını kredi kartıyla ödeyebiliyorsunuz. Yani öyle Digiturk'un banka bilgilerini almanıza gerek yok. Digiturk EU'da da her üyenin online işlem sayfasının olduğunu, olması gerektiğini düşünüyorum. Olmaması tam anlamıyla saçmalık olur.

Ödemeleri Swift yoluyla yapıyorsanız zannedersem her iki taraf 20 dolar civarında bir havale ücreti ödüyor. Ödemeler için çok yüksek bir kesinti. Kredi kartıyla ödemenize neden izin vermiyorlar ki?

Bilhan Özhan
06.10.2010, 14:35
ben simdiye kadar hic Online ödeme yapmadim ve o konuda bilgim de yok ama olsa dahi yapmak istemem cünkü o konuda pek güvencim yok su hack olaylarindan dolayi ve onun yanisira Kredi kartim da yok onun icin bu gibi isleri direk bankadan halletmeyi daha uygun görüyorum

EmreYavuz61
06.10.2010, 14:39
abi senin sorunu bilmiyorum fakat benimde bir sorum olacak...şu faturayla beraber gelen puanlar ne işe yarıyor..?(türksat üzerinden ligtv paketi kullanıyoruz..)

Emrullah
06.10.2010, 14:41
ben simdiye kadar hic Online ödeme yapmadim ve o konuda bilgim de yok ama olsa dahi yapmak istemem cünkü o konuda pek güvencim yok su hack olaylarindan dolayi ve onun yanisira Kredi kartim da yok onun icin bu gibi isleri direk bankadan halletmeyi daha uygun görüyorum

Alacaksın benim gibi düşük limitli kredi kartı(200 TL'lik bir limiti var), her türlü online ödemeni o karttan yapacaksın. Hackleseler de fark etmez. 200 TL'yi mi hackleyecekler?

Peki ödemelerde havale için kesinti yapmıyorlar mı?

Bilhan Özhan
06.10.2010, 14:47
yapiyorlar ama ben ona raziyim ayrica ben Kredi karti alamiyorum Bankadaki mevcut Kredim sayesinde

Ömer SEVİNÇ
06.10.2010, 15:11
Şimdiye kadar pek çok online alışveriş yaptım bir soruna rastlamadım çok şükür.

Hamza Milet
25.09.2014, 18:26
Arkadaslar ben Trabzonspor taraftar paketini almak istiyorum, acaba bu paketle beraber beko basketbol ligini ve THY euroleague maçlarinida seyredebilecekmiyim?

selcuk
25.09.2014, 18:49
yapiyorlar ama ben ona raziyim ayrica ben Kredi karti alamiyorum Bankadaki mevcut Kredim sayesinde

https://www.kalixa.com/
burdan 10 avroya 3 yilligina master card kredi karti alabiliyorsun

kaziklanmakda imkansiza yakin cünkü bu kart yüklemeli
nekadar yüklersen okadar para oluyor üstünde, eksiye girme yok sinir yok

schufa ve ksv gibi bonitätsprüfüng da yok, herkese serbest

Adem Akyüz'
25.09.2014, 19:05
Arkadaslar ben Trabzonspor taraftar paketini almak istiyorum, acaba bu paketle beraber beko basketbol ligini ve THY euroleague maçlarinida seyredebilecekmiyim?

Hayır. Onlar için ayrı bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Burak
25.09.2014, 19:12
Digiturk'un Euroleague reklamı çok güzel olmuş.Resmen beni al diye bağırıyor.Ekstra 15 TL çok geliyor bana.

Bahadır Şimşek
26.09.2014, 11:46

Evet Spor Extra paketi almanız gerekiyor ama genelde 4 ay hediye olarak veriyorlar zaten. Tahhüt yapmadan 4 ay sonra iptal faksı çekerseniz (blöf atarsanız) bir 4 ay daha hediye ederler muhtemelen.

Hamza Milet
01.11.2014, 14:31
“E30-4” Hatası
Digital Kartınız doğrulanıyor.

Bu hatayi her hafta düzenli olarak veriyor.

Acaba fabrika ayarlarina geri dönsem sorun çözülürmü?

Remzi
01.11.2014, 14:38
“E30-4” Hatası

Bu hatayi her hafta düzenli olarak veriyor.

Acaba fabrika ayarlarina geri dönsem sorun çözülürmü?

Cihazın fişini çıkarıp tekrar taktığınızda sorun çözülüyor genelde. Fabrika ayarları sorunu çözmez. Sorun digiturkle alakalı her zaman aynı sorun var.

Hamza Milet
01.11.2014, 14:43
Cihazın fişini çıkarıp tekrar taktığınızda sorun çözülüyor genelde. Fabrika ayarları sorunu çözmez. Sorun digiturkle alakalı her zaman aynı sorun var.

Denedim ama olmadi..
Isin ilginç tarafi ben nezaman ki müsteri hizmetlerini arasam sorun 1 dk içinde çözülüyor?
Yayin hemen geliyor, bencede bunun kutuyla bi ilgisi yok.
Resmen dalga geçiyorlar milletle.

Sefa
01.11.2014, 16:09
Senin denediklerini teknik servis gelip deniyor ya da farklı 1-2 numara çekip 20 TL alıp gidiyor..

Kaç kutu değiştirdim bilmiyorum..

Hamza Milet
01.11.2014, 16:15
Senin denediklerini teknik servis gelip deniyor ya da farklı 1-2 numara çekip 20 TL alıp gidiyor..

Kaç kutu değiştirdim bilmiyorum..

Sirasiyla bunlari deniyorum, olmuyor.. fakat müsteri hizmetlerini arayinca sorun gideriliyor.
Benim amacim müsteri hizmetlerini aramadan isi halletmek, ama oda pek mümkün gözükmüyor..

“E30-4” Hatası

Hata Çözümü 1

Kutu ve kart 1 saatten fazla sinyal alamıyor durumda kalsıysa ilk açılışta bu hata oluşur ya da Türksat uydusunda Digiturk dışındaki kanallarda yine 1 saaten fazla kalındığında, tekrar Digiturk kanalı açıldığında bu hata ile karşılaşılır. Çözüm için herhangi bir Digiturk kanalına gelip (Türksatta Lig Tv veya İz Tv) yaklaşık 5 dk beklemek sorunu çözecektir.

- Denedim, olmadi.

Hata Çözümü 2

Kanal üzerinde beklendikten sonra sorun çözülmediyse Digikutunun elektrikten fişini çıkarıp tekrar takınız.

- Denedim, olmadi.

Hata Çözümü 3

Fiş çıkar tak sonrası yayın açılmadıysa 23-TRT 1 kanalına gelip yayının sorunsuz izlendiği görülmeli. Ardından E30-4 hatası alınan bir kanala geçilmeli ve tekrar 5 dk dakika daha beklenmelidir. Bu süre sonunda yayınlar açılacaktır.

- Denedim, olmadi.

Hata Çözümü 4

Kanalda 5 dakika beklenmesine rağmen E30-4 mesajı alınmaya devam ediyorsa 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek alabilirsiniz.Bu durumla daha önceden karşılaştıysanız, Müşteri hizmetlerine bilgilendirme yapınız.

- Denedim, olmadi.

Derbeder-53
29.07.2016, 21:46
Sirasiyla bunlari deniyorum, olmuyor.. fakat müsteri hizmetlerini arayinca sorun gideriliyor.
Benim amacim müsteri hizmetlerini aramadan isi halletmek, ama oda pek mümkün gözükmüyor..

“E30-4” Hatası

Hata Çözümü 1

Kutu ve kart 1 saatten fazla sinyal alamıyor durumda kalsıysa ilk açılışta bu hata oluşur ya da Türksat uydusunda Digiturk dışındaki kanallarda yine 1 saaten fazla kalındığında, tekrar Digiturk kanalı açıldığında bu hata ile karşılaşılır. Çözüm için herhangi bir Digiturk kanalına gelip (Türksatta Lig Tv veya İz Tv) yaklaşık 5 dk beklemek sorunu çözecektir.

- Denedim, olmadi.

Hata Çözümü 2

Kanal üzerinde beklendikten sonra sorun çözülmediyse Digikutunun elektrikten fişini çıkarıp tekrar takınız.

- Denedim, olmadi.

Hata Çözümü 3

Fiş çıkar tak sonrası yayın açılmadıysa 23-TRT 1 kanalına gelip yayının sorunsuz izlendiği görülmeli. Ardından E30-4 hatası alınan bir kanala geçilmeli ve tekrar 5 dk dakika daha beklenmelidir. Bu süre sonunda yayınlar açılacaktır.

- Denedim, olmadi.

Hata Çözümü 4

Kanalda 5 dakika beklenmesine rağmen E30-4 mesajı alınmaya devam ediyorsa 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek alabilirsiniz.Bu durumla daha önceden karşılaştıysanız, Müşteri hizmetlerine bilgilendirme yapınız.

- Denedim, olmadi.

İşaretlediğim ve italik olarak göstermeye çalıştığım madde'ye ek olarak fikrimi belirtmek isterim.

Bunu 5 dakika değil de, 45 dakika veya 1 saat bekleme yapsaydınız belki çözülürdü. Aynısı benim başıma geldi. Mutlaka çözüm bu olmalı.