PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golden Foot 2010 - Francesco Totti

Gökhan KAN
04.10.2010, 16:45
Uluslararası düzeyde çok büyük önem taşıyan ve şu ana kadar pek çok dünya yıldızı futbolcunun ödül kazanarak "ayak kalıbını" ölümsüzleştirdiği "Golden Foot ödülü 8 Ekim'e kadar oylanacak ve 11 Ekim'de Monte Carlo'da düzenlenecek törenle verilecek. Kazananı 50 seçkin gazeteci ve halk jürisi belirleyecek..

Adaylar şöyle...

David Beckham (İngiltere)
Gianluigi Buffon (İtalya)
Didier Drogba (Fildişi Sahilleri)
Samuel Eto'o (Kamerun)
Steven Gerrard (İngiltere)
Ryan Giggs (Galler)
Carles Puyol (İspanya)
Raúl González Blanco (İspanya)
Clarence Seedorf (Hollanda)
Francesco Totti (İtalya)

Oylama için

http://www.goldenfoot.com/acm-on-line/Home/GoldenFoot/Voting2010.html

Gökhan KAN
04.10.2010, 16:48
Oylar Raul'e hadi beyler..:)

Birtan Karaman
04.10.2010, 17:26
Samuel Eto'o .. :cool:

:)

Semih Aydın
04.10.2010, 17:59
Francesco Totti'ye verdim oyumu. :)

EmreYavuz61
04.10.2010, 18:29
oyum Drogbaya...:)

Erbay
04.10.2010, 19:37
Ryan Giggs.

Atakan
04.10.2010, 21:10
Her şey ile.
Francesco Totti

Gökhan KAN
04.10.2010, 21:50
La oğlum Totti ne yapmış Roma'ya ki oy veriyorsunuz.:) Bence orda oy verilecek 4 adam var. Raul, Seedorf, Puyol ve Giggs..

Semih Aydın
04.10.2010, 22:33
La oğlum Totti ne yapmış Roma'ya ki oy veriyorsunuz.:) Bence orda oy verilecek 4 adam var. Raul, Seedorf, Puyol ve Giggs..
Tüm kupaları kazanmayanı adamdan saymıyorsun herhalde. :)

Hepsi de oy hak ediyor -bence- !

Cem Akyüz
04.10.2010, 22:34
Gökhan bu nasıl bir soru ne mi yapmış Roma'da senin sorman çok şaşırttı beni:)

Gökhan KAN
04.10.2010, 22:39
Benim kriterlerim yaptığı başarılar. Takımına ne kazandırmış. İçlerinde en çok hak eden Seedorf'tur bana göre. Diğer saydığım 3 futbolcuda ona yakındır. Yaptığı işlerin hakkını almaları lazım. Totti iyi futbolcudur. Tarihte yerini almıştır ama bence saydığım 4 futbolcudan başarı olacak geri kalmıştır. Takımına kattıklarıylada geri kalmıştır.

Cem Akyüz
04.10.2010, 22:42
Benim kriterlerim yaptığı başarılar. Takımına ne kazandırmış. İçlerinde en çok hak eden Seedorf'tur bana göre. Diğer saydığım 3 futbolcuda ona yakındır. Yaptığı işlerin hakkını almaları lazım. Totti iyi futbolcudur. Tarihte yerini almıştır ama bence saydığım 4 futbolcudan başarı olacak geri kalmıştır. Takımına kattıklarıylada geri kalmıştır.
Avrupada kupa kaldıramadı doğrudur ama bunda Roma takımının oyuncu yapısınında önemi vardır..Tek başına yapamazdı herşeyi..Gerçi herkesin görüşü farklıdır tabi orada olan bütün oyuncular iyi oyuncular

Oyum tabi ki Totti

Gökhan KAN
04.10.2010, 22:46
Avrupada kupa kaldıramadı doğrudur ama bunda Roma takımının oyuncu yapısınında önemi vardır..Tek başına yapamazdı herşeyi..Gerçi herkesin görüşü farklıdır tabi orada olan bütün oyuncular iyi oyuncular

Oyum tabi ki Totti
Tabiki hepsi iyi oyuncular Cem. Ama bunları birbirinden ayıran bişeyler olması lazım oy verirken. Bende başarıları kıstas aldım kendime. Yoksa hepsi oyuncu.

İsmail Coşgun
05.10.2010, 01:37
Benim oyum Puyol'a.. :cool:

Ahmet Başkaya
05.10.2010, 02:12
Raul'e basmayan eller kırılsın :D

Şaka şaka :)

Ama yine de Raúl González ....

Özge
05.10.2010, 11:47
Oyum Totti'nin:)

mehmets61
05.10.2010, 12:12
gigs bencede adam kendimi bildim bileli var halada oynuyor:)

Gökhan KAN
05.10.2010, 12:36
http://www.calciomio.fr/wp-content/uploads/2010/09/Alex-Del-Piero-Golden-Foot.jpghttp://english.cri.cn/mmsource/images/2006/08/29/Ronaldo-Golden-Foot.jpghttp://www4.pictures.zimbio.com/gi/Golden+Foot+Awards+2009+GudHr3g4rnpl.jpghttp://wumag.kiev.ua/20062/P14_4.jpg

ilhan
05.10.2010, 12:50
Çok zorladım bir başkasına oy vereyim diye ama listede Totti'yi görünce gönül bağı çekiyor, oyum Totti'nin.

Emrah Akcagöz
05.10.2010, 12:57
Totti.. ;)

Birtan Karaman
05.10.2010, 15:08
Yuh be tek Eto'o cu benmiyim ?:D

Gökhan KAN
11.10.2010, 13:40
Golden Foot'u hangisi kazanacak?

Ajansspor.com'un Türk medya partneri olarak içinde yer aldığı Golden Foot'ta bugün "en iyi futbolcu"nun ismi belli oluyor.. Monte Carlo'da heyecan başladı bile..

Ajansspor.com’un kurulduğu günden bugüne kadar, Türk medya partneri olarak içinde yer aldığı Golden Foot'ta 2010 yılı şampiyonu açıklanıyor.

Bu sezon da dünyanın her yerinden toplanan rekor düzeyde oyla 2010 Golden Foot'un sahibi Monte Carlo’da düzenlenen muhteşem galayla sahibini bulacak. "Golden Foot"ta 2010 yılı organizasyonu için oy verme işlemi 8 Ekim'de sona ermişti.

-BASIN TOPLANTISI YAPILDI-
Şu sıralarda Monte Carlo'da heyecanlı bekleyiş devam ederken, efsanevi futbolcular ve dünya futbolundan önemli isimler bir araya gelmeye başladı.

Ödül töreninin basın toplantısı da efsanevi isimlerin katılımı ile gerçekleştirildi. Beckenbauer, Dunga, Giancarlo Antognoni ve Hugo Sanchez gibi isimlerin yer aldığı basın toplantısı yoğun ilgi gördü.

http://www.ajansspor.com/resim/bcknbauer_gldnfot_hbr01.jpg

-TÖRENİN HEYECANI YAŞANMAYA BAŞLANDI-
Bugüne kadar çok sayıda ünlü ismin katıldığı ve ödüllendirildiği "Altın Ayak" ödülünü geçen yıl Milan'ın yıldız oyuncusu Ronaldinho kazanmıştı. Bu yıl ise Ronaldinho'nun mirasçısı merakla bekleniyor.

"Golden Foot" ödülünün yeni sahibinin Türkiye saati ile 19.00'da açıklanması beklenirken, 1. olan isim; Giancarlo Antognoni, Franz Beckenbauer, Carlos Dunga, Hugo Sanchez ve Francisco Varallo ile birlikte ödüllendirilecek.

Dünyanın en prestjli futbol ödüllerinden biri olan "Golden Foot", "The Champions Promenade - World Champions Clup" ve Monte Carlo Prensi Albert'in katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

http://www.ajansspor.com/resim/bcknbauer_gldnfot_hbr.jpg

-KEŞAPLI DA OYUNU KULLANDI-
Uzun yıllar İtalya'da önemli medya kuruluşlarında görev alan, Türkiye'de ise Lig TV ve Ajansspor.com'un İtalya temsilcisi olan Dündar Keşaplı, organizasyonda yine juri görevi yaptı ve oyunu kullandı.

İtalyan spor medyasında büyük saygınlığı olan, 'Golden Foot'un da daimi jüri üyesi olarak yarışmada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden Keşaplı, aynı zamanda AIPS ve İtalya Olimpiyat Komitesi ile Roma Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunuyor.

-ADAYLAR KİMLERDİ?-
Uluslararası düzeyde çok büyük önem taşıyan ve şu ana kadar pek çok dünya yıldızı futbolcunun ödül kazanarak "ayak kalıbını" ölümsüzleştirdiği "Golden Foot"ta 2010 yılı adayları şu şekildeydi;
Samuel Eto'o (Kamerun)
Ryan Giggs (Galler)
Carles Puyol (İspanya)
Francesco Totti (İtalya)

Golden Foot'u bugüne kadar kazanan isimler 2003'te Roberto Baggio, 2004'te Nedved, 2005'te Shevcenko, 2006'da Ronaldo, 2007'de Del Pierro, 2008'de Roberto Carlos, 2009'da ise Ronaldinho oldu. Ayrıca Platini, Best, Weah, Dino Zoff, Maradona gibi efsanevi isimler de ölümsüzleştirildi.

ilhan
12.10.2010, 14:59
Kazanan Totti.

*
Ve Golden Foot'ta 2010 yılının en iyi futbolcusu belli oldu. Roma’nın dünyaca ünlü kaptanı Francesco Totti, birçok önemli yıldız futbolcu arasında ipi göğüsleyen isim oldu.

Ajansspor.com’un kurulduğu günden bugüne kadar Türk medya partneri olarak içinde yer aldığı, dünyanın en prestijli futbol ödüllerinden biri olan "Golden Foot"ta birinci olan Totti, muhteşem bir tören sonrasında ödülüne kavuştu ve “ölümsüz ayaklar” arasındaki yerini aldı.

-MUHTEŞEM GECE-
"The Champions Promenade - World Champions Clup" ve Monte Carlo Prensi Albert'in katkılarıyla gerçekleştirilen gecede birbirinden önemli futbol adamları da hazır bulundu.

Gecede Ajansspor.com’u, İtalya’da yaşayan Türk gazeteci Dündar Keşaplı temsil etti.

Monte Carlo’daki muhteşem gecede Totti, dünyaca ünlü futbol adamları Giancarlo Antognoni, Franz Beckenbauer, Carlos Dunga, Hugo Sanchez ve Francisco Varallo ile birlikte ödüllendirildi.

-TOTTI’NIN AYAKLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİ-
Uluslararası düzeyde çok büyük önem taşıyan ve şu ana kadar pek çok dünya yıldızı futbolcunun ödül kazanarak "ayak kalıbını" ölümsüzleştirdiği törende, Totti de bu büyük onura erişen futbolcular arasına girdi.

İtalya’nın en ünlü ve karizmatik futbolcularından biri olan, İtalyan futbolu ve milli takımının efsanevi ismi Totti geceye yoğun bir katılım gösteren basın mensuplarına poz vererek, ayak kalıbını ölümsüz hale getirdi.
Ajansspor temsilcisi Dündar Keşaplı, Totti'yi ilk tebrik edenler arasında yer aldı.

http://www.ajansspor.com/resim/totti_dundarKesapli_buyuk.jpg

-ADAYLAR KİMLERDİ?-
Bu yıl da dünyanın her yerinden toplanan rekor düzeyde oyla sahibini bulan yarışmada oy verme işlemi 8 Ekim'de sona ermişti. Francesco Totti haricindeki 2010 yılı adayları ise şöyleydi;

Samuel Eto'o (Kamerun)
Ryan Giggs (Galler)
Carles Puyol (İspanya)

-KİMLER KAZANMIŞTI?-
Bugüne kadar çok sayıda ünlü ismin katıldığı ve ödüllendirildiği "Altın Ayak" ödülünü geçen yıl Milan'ın yıldız oyuncusu Ronaldinho kazanmıştı. Bu yıl ise Ronaldinho'nun mirasçısı, Roma’nın yıldız ismi Totti oldu.

Golden Foot'u bugüne kadar kazanan isimler 2003'te Roberto Baggio, 2004'te Nedved, 2005'te Shevcenko, 2006'da Ronaldo, 2007'de Del Pierro, 2008'de Roberto Carlos, 2009'da ise Ronaldinho oldu.

-KEŞAPLI DA TÜRKİYE’Yİ VE AJANSSPOR.COM’U TEMSİL ETTİ-
Uzun yıllar İtalya'da önemli medya kuruluşlarında görev alan, Türkiye'de ise Lig TV ve Ajansspor.com'un İtalya temsilcisi olan Dündar Keşaplı, organizasyonda yine önemli bir görev üstlendi.

“Golden Foot”un medya sponsorlarından olan Ajansspor.com adına jüri üyesi görevi üstlenen Keşaplı, gecede dünyaca ünlü spor adamlarıyla Türk ve dünya futbolu hakkında sohbet etme şansı da buldu.

İtalyan spor medyasında büyük saygınlığı olan, 'Golden Foot'un da daimi jüri üyesi olarak yarışmada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden Keşaplı, aynı zamanda AIPS ve İtalya Olimpiyat Komitesi ile Roma Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunuyor.

-"ÇOK MUTLUYUM"-
Ödülü altıktan sonra kısa bir açıklama yapan Totti, "Bu önemli ödüle layık görüldüğüm için çok mutluyum" dedi.
Yıldız oyuncu, takımının kötü durumu ile ilgili ise "Roma'da şuan işler iyi gimiyor ama kısa sürede düzeleceğiz" diye konuştu.

Emrah Akcagöz
12.10.2010, 15:36
Şu ayağın güzelliğine bak.. :D

Helal olsun oylar boşa gitmemiş..:)

Gökhan KAN
12.10.2010, 15:47
Bu Seedorf emeğinin karşılığını ne zaman alacak acaba.

Fatih
12.10.2010, 17:11
Ben Ryan Giggs'e oy vermiştim Tottmadi.:)

Birtan Karaman
12.10.2010, 17:18
Tebrikler Cem abi. :D

Cem Akyüz
13.10.2010, 20:54
Tebrikler Cem abi. :D
Bu iyiydi ya:D

Eyvallah kardeşim :)

Gökhan KAN
05.06.2011, 20:17
2011 oylamaları başlamış başlığı yenileyip oy kullanabilirsiniz..Geçen sene Raul'e vermiştim yine Raul'e verdim. Zanetti kafamı çok kurcaladı ama..:)

http://www.goldenfoot.com/acm-on-line/Home/GoldenFoot/Voting2011.html

Cem Akyüz
05.06.2011, 20:20
Totti olmadığı için boykot ediyorum :)

Gökhan KAN
05.06.2011, 20:21
Cem bu sefer de sol ayağının kalıbını alsınlar dimi..ççç

Semih Aydın
05.06.2011, 20:22
Totti olmadığı için boykot ediyorum :)
Abi çok sevdiğin Puyol var ? :p

Cem Akyüz
05.06.2011, 20:22
Cem bu sefer de sol ayağının kalıbını alsınlar dimi..ççç

ççç

Hacı Totti yoksa oy falan kullanmam hiç birini sevmiyorum oradaki oyuncuların :)

Cem Akyüz
05.06.2011, 20:24
Abi çok sevdiğin Puyol var ? :p

Lafımın arkasındayım o Puyol'u olurda bir yerde görürsem yada biz Barca ile oynarsak stada gidicem sahaya girip girişicem.Ağzını gözünü patlatmak istiyorum Puyol'un.Kafasını gözünü kırarım onun ya ulan ne öfkelendim akşam akşam :)

Gökhan KAN
05.06.2011, 20:25
Giggs, Zanetti, Puyol ve Raul'den biri alması lazım bu ödülü..

Semih Aydın
05.06.2011, 20:29
Lafımın arkasındayım o Puyol'u olurda bir yerde görürsem yada biz Barca ile oynarsak stada gidicem sahaya girip girişicem.Ağzını gözünü patlatmak istiyorum Puyol'un.Kafasını gözünü kırarım onun ya ulan ne öfkelendim akşam akşam :)
Hahaha. :D ççç

Bu arada Gökhan abi Bayern Eski Yıldızları - Real Madrid Eski Yıldızları ile maç yapacak şimdi bilmiyorum biliyormusun. Bilgilendireyim dedim tam senlik maç. :)
İki takım için de oynayan Breitner organize etmiş maçı. :)

Gökhan KAN
05.06.2011, 20:35
Bayern maçını duymuştum ama eski oyuncuların yapacağını bilmiyordum..Breitner he..:) İyi topçuydu.. Geçenlerde bir belgesel vardı Gert Müller'in..Orda Breitner'le beraber döktürüyordu..Hayatımda gördüğüm en tipsiz futbolculardan biri..:)

Semih Aydın
05.06.2011, 20:39
Efsane bir fotoğrafı var Breitner'in Keegan'le;

http://www.sportwetteninfo.at/wp-content/uploads/2009/01/breitner-fcb-vs-keegan-hsv.jpg

Zidane, Figo, Helguera falan oynuyor Real'de. :)
http://www.firstrowsports.eu/watch/67672/5/watch-real-madrid-all-stars-vs-bayern-munich-all-stars-.html

Erbay
06.06.2011, 00:03
Ryan Giggs...

bahadır2561
07.06.2011, 20:31
No Totti no party :)

ilyas BAHADIR
07.06.2011, 23:38
Xavi Hernandes ;)