PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alvin SNOW

Metin Ural
30.09.2010, 09:26
Medical Park Trabzonspor, ABD'li guard Alvin Snow ile anlaştı.

30 Eylül 2010 Perşembe - 09:21
Basın Bülteni

Alvin Snow Trabzonspor'da! Beko Basketbol Ligi’nde zirveye oynamak isteyen Medical Park Trabzonspor, Sırp oyuncu Aleksandar Rasic’ten sonra Amerikalı Alvin Snow’u da renklerine kattı.

30 Ekim 1981 Renton, Washington doğumlu, 1,88 m boyunda ve 98 kilo ağırlığında olan Snow, 2000-2004 yılları arasında Eastern Washington, 2004-2005’de Bellevue Blackhawks, 2005-2006’da Deltalcon APOEL Nicosia, 2006-2007’de TBB Trier ve Pınar Karşıyaka’da forma giydi. Karşıyaka’da forma giydiği dönem 15 sayı ortalamasıyla oynayan Amerikalı oyuncu, 2007-2008’de SKK Kotwica Kolobrzeg, 2008-2010 yılları arasında ise Slovenya’nın Helios Domzale takımlarında forma giydi.

Medical Park Trabzonspor Genel Direktörü Doğan Hakyemez, yaptıkları bu transferle Beko Basketbol Ligi’nde daha da iddialı olduklarını söyleyerek, çok iyi bir takım oluşturduklarını dile getirdi.

http://www.sporx.com/basketbol/tbl/alvin-snow-trabzonspordaSXHBQ208113SXQ

Oğuz ZEYTİN
30.09.2010, 10:16
Alvin SNOW

31.10.1981, Washington

188 cm, 98 kg

Takma adı: #Snizzle#

NCAA: Eastern Washington

Daha önce İsrail, Polonya, Almanya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve son olarak Slovenya'da oynadı.

Son yıl Sloven ligi istatistikleri:

37 maç - ort. 27 dk. - 15,4 sayı - %43 3 sayılık, %48 2 sayılık, %84 faul atışı - 3,2 rib - 2,2 asist - 1,8 top çalma

Adriyatik Ligi istatistikleri:

25 maç - 29 dk. - 12,5 sayı - %33 3 sayılık, %32 2 sayılık, %84 faul atışı - 3,5 rib - 2,2 asist - 1,1 top çalma - 2,1 top kaybı

Asi Çaykaralı61
30.09.2010, 11:03
Yeni transferimiz Alvin Snow takımımız için hayırlı uğurlu olsun

magicyattara
30.09.2010, 11:07
Bu istatistikler nasıldır..işin uzmanları ne der bu istatistiklere..:)
Bir guard için fena durmuyor gibi geldi bana..

Bu arada hayırlı olsun..:)

UğurB
30.09.2010, 11:18
Takimlarin kadrolarini tamamladigi bu donemde kadromuza katabilecegimiz iyi oyunculardan biri. Bu oyuncudan daha iyi olarak alinabilecek iyi oyuncular NBA takimlarinin kadrolarindan Ekim ayi sonuna dogru kesilecek oyuncular. Bizim o kadar beklemeye vaktimiz olmadigindan bu oyuncuyla anlasmis olmaliyiz. Hayirlisi olsun

bestrafer
30.09.2010, 18:54
Hayırlı olsun diyelim ilk önce. Biz hedefi Chucky Atkins ve ona benzer oyunculara tutturmuştuk ama Alvin Snow geldi. :) Adını ilk kez duydum açıkçası.

İstatistiklere gelirsek, 15,4 sayısı gayet iyi bir ortalama bence. Sloven Ligi olması aklınızı karıştırmasın. Slovenlerin basketboldaki ilerleyişi biliniyor. Ayrıca Adriyatik Ligi(Sırp, İtalyan, Hırvat, Yunan takımlarının birlikte oynadıkları lig) gibi zorlu bir ligte de gayet iyi bir performans sergilemiş ve gittiği her takımda, her ligte de bu sayı ortalamasını aşağı çekmemiş. İyi bir skorer ve serbest atışçı kazandık diyebiliriz.

Ama tek problem kilosu sanki. Bir guard'a göre fazla ağır gibi geldi bana. Haksız mıyım?

Celil Köse
30.09.2010, 19:28
Hayırlı olur inşallah..:)

Oğuz ZEYTİN
30.09.2010, 19:39
Hayırlı olsun diyelim ilk önce. Biz hedefi Chucky Atkins ve ona benzer oyunculara tutturmuştuk ama Alvin Snow geldi. :) Adını ilk kez duydum açıkçası.

İstatistiklere gelirsek, 15,4 sayısı gayet iyi bir ortalama bence. Sloven Ligi olması aklınızı karıştırmasın. Slovenlerin basketboldaki ilerleyişi biliniyor. Ayrıca Adriyatik Ligi(Sırp, İtalyan, Hırvat, Yunan takımlarının birlikte oynadıkları lig) gibi zorlu bir ligte de gayet iyi bir performans sergilemiş ve gittiği her takımda, her ligte de bu sayı ortalamasını aşağı çekmemiş. İyi bir skorer ve serbest atışçı kazandık diyebiliriz.

Ama tek problem kilosu sanki. Bir guard'a göre fazla ağır gibi geldi bana. Haksız mıyım?

*

Chucky Atkins'i istememin sebebi hem tecrübeli oluşu hem de inanılmaz sıcakkanlılığıydı. Maliyeti de düşüktü. Şimdi Phoenix Suns'a geçti.

*

@ Snow'un kilosu

Konu kilolu garddan açılınca aklıma hep Baron Davis gelir. Onun da fiziği hemen hemen Snow'la aynıdır. O da bunu avantaj olarak kullanır.

Kilosu dezavantaj olanlara örnek olarak: Robert Traylor!

*

@Adriyatik Lig

Genç kardeşim, küçük bir düzeltme yapayım. Adriyatik Ligi; Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan ve Slovenya katılımcılarıyla oynanır. İtalyan ve Yunan takımları yoktur.

Travelair
30.09.2010, 19:41
İstatistiklerine bakarsak gayet güzel bir transfere benziyor. İnşallah bizde de başarılı olur, takımda harç görevi görür. Hayırlı olsun :alkış:

bestrafer
30.09.2010, 20:44
*

Chucky Atkins'i istememin sebebi hem tecrübeli oluşu hem de inanılmaz sıcakkanlılığıydı. Maliyeti de düşüktü. Şimdi Phoenix Suns'a geçti.

*

@ Snow'un kilosu

Konu kilolu garddan açılınca aklıma hep Baron Davis gelir. Onun da fiziği hemen hemen Snow'la aynıdır. O da bunu avantaj olarak kullanır.

Kilosu dezavantaj olanlara örnek olarak: Robert Traylor!

*

@Adriyatik Lig

Genç kardeşim, küçük bir düzeltme yapayım. Adriyatik Ligi; Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan ve Slovenya katılımcılarıyla oynanır. İtalyan ve Yunan takımları yoktur.

Bazı pozisyonlarda özellikle uzun forvet ve pivot konusunda kilo avantajdır. Ama guardlarda sıkıntı olabiliyor. Snow'u görmediğimiz için sadece bir varsayım yapmaya çalıştım abi.

Adriyatik Ligi'ni ben çok daha genel almışım, biraz da tembellikten fazla araştırmamıştım. :) Ama ne olursa olsun bir çok Avrupa ligindeki takımların; hele ki eski Yugoslav ülkelerinin bulunduğu bir ligin zorluk derecesi çok yüksektir. Bu ligte zorluk çekmemişse bizim gibi tecrübeye ihtiyacı olan takımlar için iyi bir transfer olabilir. İnşallah çıplak gözle görme imkanımız olur da daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Ayhan Çolak
03.10.2010, 10:31

kesinlikle haklısın,bu adam ince olursa (90 kg civarı) daha rahat hareket eder.

baron baron dur zaten,ona diyecek birşeyim yok tabii.

sem61
21.11.2010, 15:01
seni bu takıma kim aldıysa onu tebrik ediyorum . 2. ligde oynayamayacak bir oyuncuyu nasıl alıyorlar hayret ...

Hamdi Karamahmutoğlu
21.11.2010, 22:31
Savruk, salaş ve sorumsuz.
3 S.
2.Ligde bile tercih edilmez böylesi.

Batuhan
05.12.2010, 15:04
Takıma katkısı çok az. Gönderilmesi gerekenlerden bence..

zafer6161
24.01.2011, 19:17
yok abi bu adam bizim takımda oynayamaz,ancak bornova ,olin edirne,banvit gibi küçük takımlarda oynar,hem çok ağır hemde yeteneksiz,dün 3 tane topu boş yere trübüne gönderdi :D bi ara dedim noluyo la

zafer6161
24.01.2011, 19:18
şimdi öğrendim taa waşingthondan gelmiş vay beee ,sen kalk taa amerikadan burya gel...iyi adam iyi ;)

Oğuz ZEYTİN
03.02.2011, 12:18
Trabzonspor'u All-Star'da temsil edecek tek oyuncu. En sevdiği işi yapacak, bol bol üç sayı atacak...

Batuhan
25.02.2011, 22:45
Yaktı bizi top kayıpların Snow :) Aynı zamanda boş yere gereksiz üçlük de denemesen iyi olacak. Umarım çalışır düzeltirsin bu hatalarını, güveniyoruz sana aynen devam.

Hazar_
09.04.2011, 18:44
Doğradın takımı lan yine.

Oğuz ZEYTİN
09.04.2011, 18:45
Bilmem kaç milyon dolarlık kadronun Jordan'ı! Seni basketbolcu diye bu takıma önerinin, getirenin basketbol aklı var mı acaba? Böyle adamlar yüzünden yabancı kontenjanı doldu.

Batuhan
09.04.2011, 22:51
İyi niyetinden şüphem yok ama. Bu takımda olmamalı kesinlikle..

Oğuz ZEYTİN
10.04.2011, 11:57
Snow'un çember dövdüğü gün Ty Lawson 10/11 üç sayılık attı.

http://www.youtube.com/watch?v=rankc8FgUVk&feature=player_embedded

İlahi bir mesaj olabilir mi?

Yiğit SARI
10.04.2011, 13:00
Snow'un çember dövdüğü gün Ty Lawson 10/11 üç sayılık attı.

http://www.youtube.com/watch?v=rankc8FgUVk&feature=player_embedded

İlahi bir mesaj olabilir mi?

Helala olsun Lawson'a. Ne kadar geliştirdi hemde boyuda kısacık.

Batuhan
20.04.2011, 15:58
Son maçta neden yoktu? Ayrıldı mı Snow?

Batuhan
24.08.2011, 01:37
Başlık kapatılabilir.