PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vatandaş Uyuma, Vergine Sahip Çık

Çağatay_
28.09.2010, 21:16
Milli Takımımızın başına büyük umutlarla getirilen Hollandalı teknik adam Guus Hiddink, ülkemizde sadece 6 maç izledi.

"Guus Hiddink bugüne kadar sadece Fenerbahçe ,Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon, Gaziantep ve Manisa'yı birer kez izledi, 11 takımı hiç izlemedi,Kritik Almanya maçı öncesi 6. haftada Türkiye'ye bile gelmedi"

http://www.spordabugun.com/h_456170_guus-hiddink-mac-izlemek-icin-bile-gelmiyor.html

Linkte ilgili haberlerden birisini bulabilirsiniz.

Ben Hiddink geldiğinde gençlere yapılacak yatırım ve hakkaniyetli forma dağıtımı için çok umutlanmıştım.Açıkçası hayal kırıklığına uğradım..

Kendisinin çalışmadan yılda 4 Milyon Euro kazandığını görmek, ve bunun bizim vergilerimizle yapılan keyfi harcamalar olduğunu bilmek beni üzüyor.Euro 2004'te harikalar yaratan Çek Cumhuriyeti'nin hocası Karel Brückner 100.000 Euro alıyordu..Yapılan harcamalar keyfi.

Kimsenin kazanacağı paranın derdinde değilim.Ama madem Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu'nun oluşturacağı bir milli takım olacaktı, onlar alsaydı bu paraları.

Kazandığının hakkını vererek tüm mesaisini bu işe ayıran Ersun Yanal'ın günahı neydi ?

Kendi adıma hakkımı helal etmiyorum.Hoca çok para aldığı için değil, çalışmadığı için..

pazarkapılı
28.09.2010, 21:52
arkadaslar biz bu konuda sözümüzü söyledik....hem söylerken de ne atanamayan ögretmendik nede kpss magduru nede zengin iş adamı....tekrardan da söyleriz yine yeniden(zenginliğim bu tür söylemlerin yasam tarzımı yansıtmasıdır)....ancak işin ucunu kendine meğil olacagını gören uzak görüslü arkadaslarımız gecikmiş faturayı tekrardan elimize tutusturmasını anlayamıyoruz....

siz yarın öbür gün stad olayında da gec kaldıgınızı anlayacaksınız ey cemaati-müslim.....

Harun-61
28.09.2010, 23:12
Basket Milli Takiminin primini mahkemeye getiren vatandastan
suc duyurusu bekliyorum :)

Travelair
29.09.2010, 02:33
Böyle olacağı belliydi. Yine de Mesut ayarında gençleri Türk Milli Takımı'na ikna etsin benim için yeterli

Çağatay_
29.09.2010, 02:53
Kesinlikle aldığı para ile derdim yok.

Tek isteğim layıkıyla görevini yapsın.

Nuri'yi, ve onun gibilerini kaybetmesin..Nuri artık sembol bir isim olmuştur.Eğer Almanya'da oynayan kardeşlerimiz Nuri'nin bu kötü durumuna bakarak seçim yaparlarsa, önlerinde Mesut gibi bir örnek varken bizi seçmeleri zor olur..Haklı gerekçeleri olur..

O yüzden Sayın Hiddink, ya görevinizi düzgün yapın, ya da bir çok insanın gözünde haketmediği ücretlere çalışan bir teknik direktör olarak kalın.

İlker Akçay
29.09.2010, 14:34
Hiddink eğer şampiyonaya katılabilirsek 1 milyon euro + eğer finale çıkabilirsek 1 milyon euro olmak üzere 2 milyon euro da prim alacak ekstradan.

Şu an itibariyle kesinlikle alınan paranın karşılığı alınamamıştır.

İsterdim ki basketçilerin bir nevi hakederek bir başarı kazanarak aldığı 28 milyon lira prime tepki verilmesinin yarısı kadar ilgi ve tepki buraya da gösterilse.

Başlığı açan ve ilgi gösteren arkadaşlara teşekkürler.

Eğer oyuncular eskisi gibi Fatih Terim-Oğuz Çetin'in belirlediği havuzdaki isimlerden seçilecekse Terim neden gönderildi?? ve yerine 2 kat fazla ücretle Hiddink getirildi.

Salih Edip
06.10.2010, 18:01
Sinan Bolat da isyan bayrağını çekmiş Oğuz Çetine...

tigin
08.10.2010, 13:49
Futbol federasyonunun ve milli takımın gelirlerinin vergilerle alakası yok diye biliyorum. Gelirleri sponsorlardan, reklamlardan, yayından vs. karşılanıyor.

Tabi bu durum Fatih Terim artıklarının verdiği rahatsızlığı gidermiyor.

ilhan
08.10.2010, 13:55
Hollanda'dan ligtvye bakıyor ve futbolcu seçiyor adam. Ligi ligtvden takip ediyor. Maçlara gelmek yok. Türkiye'de kaç şehir takımı var ligde diye sorsan bilmez. Ben çok umutluydum Hiddink'ten. Sadece kadro seçimleri ya da milli başarı için değil. Türk futboluna yeni bir ekol, yeni jenarasyonlar getirmesini bekliyordum. Gerçi daha erken sayılır ama ilerisi için Türk futboluna pek bir şey kazandıracak gibi değil. Belki milli takımla gruplardan çıkma gibi başarılar yaşayabilir.

mehmetdoğan
09.10.2010, 13:44
tff özerk bir kuruluştur ve hiç kimse oraya vergi vermiyo rahat olun.bunu bilmemenize şaşırdım doğrusu.özerk kuruluşlara hiç bi şekilde devlet karışmaz ve karışamaz

Çağatay_
13.10.2010, 22:26
Futbol federasyonunun ve milli takımın gelirlerinin vergilerle alakası yok diye biliyorum. Gelirleri sponsorlardan, reklamlardan, yayından vs. karşılanıyor.

Tabi bu durum Fatih Terim artıklarının verdiği rahatsızlığı gidermiyor.

tff özerk bir kuruluştur ve hiç kimse oraya vergi vermiyo rahat olun.bunu bilmemenize şaşırdım doğrusu.özerk kuruluşlara hiç bi şekilde devlet karışmaz ve karışamaz

Doğru bir şeye değinmişsiniz dikkatimden kaçan bir durumdu.Hatta bu özerk yapıyı oluşturan kişi Mehmet Ali Yılmaz :) Uyarılar için teşekkürler.

Hiddink'in keyfi uygulamaları 2 mağlubiyetin yanı sıra milli takımdan soğumamıza sebep oldu yeniden.

İnsanları bıktırıyorlar.

Paksoy
13.10.2010, 22:30
HIDDINK'İN sözleşmesinde gizlilik maddesi varmış aldığı para açıklanmıyormuş, alla alla , neden gizlenmek istenmişki merak ettim bak şimdi