PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceyhun-Selçuk-Colman Üçlüsü

Burak TOSUN
26.09.2010, 17:50
Sene başında Trabzonspor orta sahada şöyle bir (http://forum.donanimhaber.com/m_43339448/mpage_1/f_/key_//tm.htm#) 3'lüyle oynuyordu.
----------Ceyhun---------------
---Selçuk----------Colman----

Antalya-Sivas-Manisa-Kayseri maçlarında Şenol Güneş bu 3'lüyü bozdu. İnceleyelim bakalım ne oldu bu 3'lü bozulunca.

Antalya maçı, defansta topu alan Antalya orta sahayı 2 pasla geçip hemen Trabzonspor'un kalesinde oynuyordu. Orta saha hakimiyeti denen şey 0'dı. Trabzonspor üretkende olamayınca 0-0 bitti maç ve 2 puan kayıp.

Sivas maçı, ilk 30 dakika evinde olmanında verdiği avantajla biraz daha üstün taraf Trabzonspor'du ama oyuna hakim, tempoyu yöneten bir takımdan ziyade etkili birkaç atak gerçekleştirdi. Ardından duran toptan gelen bir gol, Selçuk'un bir daha enderine zor rastlayacağımız bir golu ve maçtan kopan bir Sivasspor ardından gelen fark. Puan kaybı yok.

Manisa maçı, maç başlamış ilk dakikalarda yine bir duran toptan gol bulan taraf Trabzonspor. Maçın rahat geçmesini bekleyip yine farka gideceğini düşünürken Manisa orta sahayı sağdan ve soldan çok rahat geçiyor çok etkili pozisyonlar yaratıyordu. Trabzonspor'dan daha iyi oynuyordu Manisa. İlk yarı bitmeden 2 gol yedi Trabzonspor. İkinci yarı 3.'yü de yedikten sonra maç bitti zaten.

Ve son Kayseri maçı, uzun uzadıya yazamacağım geride kalan maçlarda yaşananların aynısı gerçekleşti.

Biraz uzaklaşıp tablonun tamamına bakarsak. Trabzonspor sene başında bu 3'lüyle yaptığı maçlarda zorlu rakiplere rağmen orta sahayı hep elinde bulundurup oyuna hükmetmiş, Ceyhun'un defansif yükü sırtlanmasıyla Selçuk ve Colman ofansta verimli olmuş, orta sahada müthiş bir pas trafiği sağlamış ve topu yüksek yüzdeyle ayağında bulundurmuş. Şu anda 6'da 6'yla giden Bursa'ya 3 atmış, A.gücü'nü rahat bir futbolla yenmiş, L'pool'la başabaş mücadele etmiş. Fenerbahçe'yi mağlup etmiş, taraflı tarafsız herkesin beğendiği ve imrendiği bir futbol takımına dönmüş.

Ama ne olduysa Antalya maçında bozulan 3'lü ve ardından gelen 4 maçta kaybedilen 7. puan.
Ve şimdi Şenol Güneş'den neden bu 3'lüyü bozduğunun izahını istiyorum. Neden takır takır işleyen sistem (http://forum.donanimhaber.com/m_43339448/mpage_1/f_/key_//tm.htm#)le oynayıp 4-2-4 oynamaya çalışmış.
Kesinlikle yazdığım yazıda Şenol Güneş'in istifa etmesini istediğim manası falan çıkartılmasın. Her insan hata yapabilir ve yapacaktırda. Şenol Güneş bence hala Türkiye'de ki en verimli teknik direktördür. Ama 4 haftalık sıkıntının nedenini açıklayıp, çözümünü bulması gerekmektedir.

Biraz uzun oldu okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.

KUTADGU
26.09.2010, 20:43
Fazla teknik bir konu.

Büyük ihtimal bu başlık taşınacaktır.

Ama söylemeden geçemeyeceğim;

Doğru tespitler ve doğru sorular üzerine bir yazı.

Eline sağlık.

Özkan Şentürk
26.09.2010, 20:51
Bu üçlünün bozulmasının bence tek bir sebebi var.O da; bu üçlüyle oynadığımızda kanatlara koyduğumuz oyuncuların ( Yattara, Burak, Engin ) hiçbirisinin skorer oyuncular olmaması.Şöyleki, bu üçlüyle oynayınca otomatikman top bizdeyken 4-3-3, top rakipdeyken 4-5-1 şeklinde bir dizilişle sahaya yayılman gerekli.Savunma anlamında sıkıntı yok.Büyün oyuncular savunma görevlerini yapabilir ama iş hucuma gelince orada tıkanıyor bu sistem.

4-3-3 ün kanatlarındaki adamların devamlı ceza sahasına girmesi gerek ve sezon boyu gol rakamlarının çift hanelere ulaşması gerekki sistem işlesin.Yoksa forverin çok yalnız kalır.Bugünkü kayseri maçı da bunu açıkca gösterdi.

Diğer bir şık ise, Alan ve Jaja gibi mevkisiz ( ne forvet ne ortasaha) oyuncularla oynamak.Bu şıkta da bu sefer bir kanatı boş bırakıyorsun.Tek kanatlı olunca rakip çok kolay önlem alıyor sana.

Bence Şenol hoca'nın bu üçlüyü bozmasının tek sebebi hem hucumu hem savunmayı beraber yapacak dengeli bir kadro kurma arayışıdır.

oskayb
26.09.2010, 21:11
tespit çok doğru , cevabı bilmiyorum ama bildiğim futbolun gerçeğine ne kadar erken dönersek o kadar az kaybedeceğimizdir.

r9emre
26.09.2010, 21:20
Bu orta sahaya dönmedikçe biz sene sonu ilk 3'e bile giremeyiz.

İsa
26.09.2010, 21:38
Colman orta ikilinin önünde oynamadığı sürece sahada ruh gibi gezinmeye devam edecek...

Mustafa ÖZDEMİR
26.09.2010, 21:41
Colman orta ikilinin önünde oynamadığı sürece sahada ruh gibi gezinmeye devam edecek...
katılıyorum...

Samet İslamoğlu
26.09.2010, 21:52
Kaç haftadır kendimi tutuyorum.Şenol hocanın vardır bi bildiği diyorum.Ama ne biliyorsa yanlış biliyor anlasın artık şunu.
Bu takım Ceyhun,Selçuk,Colman oynarken çatır çatır top oynuyordu arkadaş.Liverpool'a kafa tuttuk bu şekilde.Niye bozarsın iyi oynayan kadroyu ne olur ya sen bunun açıklamasını yap yada bilen biri bana söylesin.Olmuyor işte 1 değil 2 değil 3 değil.Haftayada oynatmazsa bu 3lüyü oynatana kadar maç izlemicem şerefsizim.
Ha bide bu Alanzinho necidir,ne yapar,ne yapmış bu sene hala ilk 11 çıkıyor.Trabzonspor'un ilk 11inde oynamak bu kadar basitse bizde çıkalım oynayalım bi maç.Sezon boyu aldığın dakikalarda tek bir olumlu hareket yapama hala ilk 11 oyna ne güzel iş arkadaş.
Şenol Hocanın acil kendine gelmesi lazım.Kendi elleriyle makine gibi takımı bozdu şu saçmalığa bi son vermesi lazım.
Kayserispor maçından hemen sonra yazdığım bi mesaj bende bu sorunun cevabını inanın o kadar çok merak ediyorumki.

Samet İslamoğlu
26.09.2010, 21:56
Bu üçlünün bozulmasının bence tek bir sebebi var.O da; bu üçlüyle oynadığımızda kanatlara koyduğumuz oyuncuların ( Yattara, Burak, Engin ) hiçbirisinin skorer oyuncular olmaması.Şöyleki, bu üçlüyle oynayınca otomatikman top bizdeyken 4-3-3, top rakipdeyken 4-5-1 şeklinde bir dizilişle sahaya yayılman gerekli.Savunma anlamında sıkıntı yok.Büyün oyuncular savunma görevlerini yapabilir ama iş hucuma gelince orada tıkanıyor bu sistem.

4-3-3 ün kanatlarındaki adamların devamlı ceza sahasına girmesi gerek ve sezon boyu gol rakamlarının çift hanelere ulaşması gerekki sistem işlesin.Yoksa forverin çok yalnız kalır.Bugünkü kayseri maçı da bunu açıkca gösterdi.

Diğer bir şık ise, Alan ve Jaja gibi mevkisiz ( ne forvet ne ortasaha) oyuncularla oynamak.Bu şıkta da bu sefer bir kanatı boş bırakıyorsun.Tek kanatlı olunca rakip çok kolay önlem alıyor sana.

Bence Şenol hoca'nın bu üçlüyü bozmasının tek sebebi hem hucumu hem savunmayı beraber yapacak dengeli bir kadro kurma arayışıdır.

Teoride söylediklerin doğrudur.Ama Trabzonspor'da böyle değildi.Trabzonspor böyle oynarken geçen yılın 2.yarısından bu yılın 4.maçına kadar en çok gol pozisyonuna giren takımdı.En çok şut çeken takımdı.Belkide en çok puan toplayan takımdı.Liverpool'a kafa tutan takımdı.
Diyelim Şenol Güneş'te böyle düşünüyor.Yani senin dediğin gibi hücumla savunmayı bi arada yapmak vs. Peki o zaman sormazlarmı adama bu sistemi geçen yıl bittikten sonra neden hazırlık döneminde oturtmaya çalışmadında 3.haftadan sonra çalışıyorsun.Nasıl bir mantık bu?

OLCAY ÇAKIR
26.09.2010, 21:58
Burak61, tebrik ederim bu güzel değerlendirmen için.

Napoli
26.09.2010, 22:13
Yazıya tamamen katılıyorum...Ben Umut Bulut,ve Alanzimho gibi oyuncuları kazanmak için olduğunu düşünuyorum.Başka tekniksel bir mantık goremıyorum.

Harun-61
26.09.2010, 22:15
Senol Hoca, basarili kardo'yu hangi neden dolayi degistirdigini herkes merak ediyor...

Özkan Şentürk
26.09.2010, 22:23
Teoride söylediklerin doğrudur.Ama Trabzonspor'da böyle değildi.Trabzonspor böyle oynarken geçen yılın 2.yarısından bu yılın 4.maçına kadar en çok gol pozisyonuna giren takımdı.En çok şut çeken takımdı.Belkide en çok puan toplayan takımdı.Liverpool'a kafa tutan takımdı.
Diyelim Şenol Güneş'te böyle düşünüyor.Yani senin dediğin gibi hücumla savunmayı bi arada yapmak vs. Peki o zaman sormazlarmı adama bu sistemi geçen yıl bittikten sonra neden hazırlık döneminde oturtmaya çalışmadında 3.haftadan sonra çalışıyorsun.Nasıl bir mantık bu?

Geçen yıl Ceyhun düzenli olarak 11 de oynamıyordu.Tıpkı bu yolki gibi.Şenol hoca geldikten sonra kanatlarda Engin- Burak, forvet arkasında da Alan'ı oynatarak güzel futbol oynayan bir takım olduk ki zaten fener kupa maçını da bu şekilde aldık.Ayrıca Liverpool 2. maçını hatırlayın bir, Ceyhun en fazla aksayan ve takımın pas ritmini en fazla bozan oyuncuydu.

Ama diğer taraftan Ceyhun bell eksiklerine rağmen bu takımın önemli bir parçasıdır ve bu hafta bjk karşısında bence kesin 11 de olacaktır.ernst-guti-aurello üçlüsüne karşı Selçuk-Colman-Ceyhun üçlüsüyle çıkacaktır sanırım hoca.

Alican ALİOĞLU
26.09.2010, 22:30
Çok güzel bi yazı olmuş tebrik etmeden geçemicem.Bu sistemde takım oyununu çok iyi yapıyoduk.Şimdi birkaç oyuncunun gününde olmasını bekliyoruz.

mhayri
26.09.2010, 22:33
sene başınan beri söylüyorum; geçen sene ceyhun elimizdeyken o bölgeyi eksik görüp tjikuzu denen alkoliği
almıştık... Kendisi istanbul barlarına kesin dönüş yaptığı halde ve Ceyhun da da büyük bir gelişme olmadığına
göre o mevkimiz hala boş...
Şenol hocanın Ceyhun'u oynatmama sebebi tempolu ve hızlı oyun anlayışından kaynaklanıyor ve maalesef
ceyhun kardeşimiz bu tempoyu yavaşlattığı iddiasında sevgili hocamız...
Yanılıyor ve hala bunun farkında değil...Evet belki biraz daha yavaş oynayabiliriz ama daha kontrollü ve dengeli
bir takım oluruz...
Tercih hocanın ve biz sadece gördüğümüzü söylüyoruz...

Muhammed
26.09.2010, 22:37
Öncelikle yazı nedeniyle tebrik ederim, bende böyle bir başlık açmayı düşünüyordum daha hızlı davranmışsın.

Konuya dönersekte kesinlikle 3 lü orta saha bozulmamalı bence. Çünkü Selçuk ve Colman zaten ofansif özellikleri olan oyuncular oldukları için hücumdada sıkıntı çekeceğimizi zannetmiyorum. Barış Ataş da dönem dönem 3 lü orta saha rotasyonu içinde kendine yer bulabilir.

Erbay
26.09.2010, 22:38
Çok doğru bir tespit. Biz böyle önliberosuz oynayınca "Trabzonspor önliberosuz oynuyor" diyorlar ve gaza geliyoruz. Aman ne büyük bir şey! Barcelona'da önlibero yok mu? Mascherano'yu niye aldılar Liverpool'dan? Dünyada önliberosuz oynayan takım çok nadir bulunur. Biz oynatmıyoruz, 4 forvet oynatıyoruz çok büyüyüz o yüzden(!) Evinde 3 atar sana gider takım öyle oynarsan. Bu maçta da çok net gözüktü o bölgedeki boşluk, özellikle ani rakip ataklarda. Rakip hiçbir engelle karşılaşmadan, darbe yemeden stoperlerin karşısına çıkabiliyor. Stoperlerin de önünde biri olmadığından kademe anlayışı olmuyor. Mehmet Eren üst üste çalımlarla ceza sahasına girdi, stoperler yardımsız kaldı. Bir oyuncu bu kadar rahat ceza sahasına girebilir mi?

Bizde Selçuk oynuyor en geride. Onun da yattığını, kaydığını falan zor görürüz. O tip bir oyuncu değil. O bölgede oynayacak iki oyuncu var: Ceyhun ve Barış. Bunlardan biri oynayınca, Selçuk ve Colman'ın da performansı artacak. Gerçi Ceyhun'da büyük bir istikrar sorunu var. Bir maç iyi, bir maç kötü. Sürekli böyle.

Her zaman söylüyorum Selçuk'u hamallıkta kullanarak çok büyük hata yapıyoruz. İleride atacağı paslar, şutlar yok oluyor böylece. Selçuk gibi oyuncuların orta sahanın en gerisinde oynadığını pek görmedim. Xavi'nin, Lampard'ın, Gerrard'ın arkasında her zaman bir veya iki oyuncu olur; Makelele, Mikel, Mascherano, Yaya Toure...

Selçuk-Colman oynayınca başarılı olamaz mıyız? Öyle oynamak için Selçuk ve Colman'ın her zaman çok formda olması lazım. Bu da çok sık olmuyor maalesef.

mhayri
26.09.2010, 22:42
Ve devre arası o bölgeye daha hızlı ve etkili bir adam şart...

oguzkoc
26.09.2010, 23:31
ceyhun yerine serkan denenebilir ortasahada.. serkan top kapmada ceyhun kadar başarılı olamayabilir belki ama ondan daha çok yıpratır rakip takımın ortasahasını..

Sevdamız_Bir
26.09.2010, 23:33
Başlığı açan arkadaşıma katılıyorum. Selçuk, Ceyhun, Colman gibi müadele gücü üst düzey ve teknik oyuncularla orta alan oluşturulmalı. Özellikle Ceyhun'un orta alanda aldığı kafa toplarına çok ihtiyacımız var. Çünkü ileri atılan her top arka tarafa düşüyor ve tehlike yaratıyor. Colman'ın yerine Barış da monte edilebilir. Ben Barış'a Colman'dan daha çok güveniyorum açıkçası.

Mehmet S. Pervan
27.09.2010, 01:11
Bu üçlüden sadece bir adam çıkartıldı. Bir adam çıkması takımı böyle etkiliyorsa o zaman biz takım değilizdir demek. Ceyhun sakatlansa ne olacaktı ligde sonuncu mu olacaktık?

Yenilgiyi ucuz bahanelere bağlamamak gerekli.

Burası Trabzon, burası Trabzonspor, Ahmet oynamaz Mehmet oynar bu işler böyledir. Ama kim oynarsa oynasın takım iyi olmak zorunda. Takımın kötü gidişi bir adama bağlanamaz.

Samet Yildirim
27.09.2010, 01:21
Senol Hoca zaten yüzde 90 colman-selcuku kullandi bize geldiginden beri, ancak zor maclarda mesela derbi felan veya liverpool maclarinda 3 ledi...

Ona bakarsak gecen sene kupa finalinde selcuk-colman yan yana oynadi takim olarakda döktürdük baska cok maclar var gecen sene...

Kayserispor macindada ceyhuna gerek yokmus özetlerde gördügüm kadariyla cünkü kayserispor sadece savunmada kalmis ona göre oynamis.

Ama bu hafta ceyhun oynayabilir fakat ben olsam onu oynatmam.

İleli
27.09.2010, 01:22
abartmiyorum cernat gibi adamimiz yok ya!

Paksoy
27.09.2010, 01:23
ceyhun yerine serkan denenebilir ortasahada.. serkan top kapmada ceyhun kadar başarılı olamayabilir belki ama ondan daha çok yıpratır rakip takımın ortasahasını..
Ceyhun fizik olarak daha iyi ve pas aralarına giriyor tam oranın adamı bence serkan yerinde güzel:) ha serkan orda iş yapamazmı? yapar

temel_yilmaz
27.09.2010, 01:30
Aslında sene başında 35 kere gidilip alınmayan adını tam hatırlamıyorum Hutchinson galiba bir iki maçını izledim tabi şu anda psv de oynayan adam ise (yanlışım olabilir)tam bizim oyun tarzımıza yatkın bir oyuncuydu neyse şu anda pek bir önem yok.
Bu stil oynayınc Trabzon az defansı güçlü takıma karşı ileride varlık gösteremez tipik anadolu takımı gibi olur rkibin ceza sahası önüne kdar gelir orada kaybolur.Ancak yine ceyhuu bögesinden ekstra bir olay gelişirse takım kazanabilir yoksa çok maç berabere bitebilir.Ceyhun iyi bir futbolcu olabilir ama oradaki oyuncumuz çok hızlı düşünmeli takım kaldırmıyor o bölgede geç düşünen oyuncuyu ona bazende Colman ekleniyor o zaman hep sıkıntı.
Ama tabiki Ceyhun Türkiye Ligi için yeterli bir oyuncu ama Avrupa'da sırıtır.

sametaydin
27.09.2010, 01:39
Sene başında Trabzonspor orta sahada şöyle bir (http://forum.donanimhaber.com/m_43339448/mpage_1/f_/key_//tm.htm#) 3'lüyle oynuyordu.
----------Ceyhun---------------
---Selçuk----------Colman----

Antalya-Sivas-Manisa-Kayseri maçlarında Şenol Güneş bu 3'lüyü bozdu. İnceleyelim bakalım ne oldu bu 3'lü bozulunca.

Antalya maçı, defansta topu alan Antalya orta sahayı 2 pasla geçip hemen Trabzonspor'un kalesinde oynuyordu. Orta saha hakimiyeti denen şey 0'dı. Trabzonspor üretkende olamayınca 0-0 bitti maç ve 2 puan kayıp.

Sivas maçı, ilk 30 dakika evinde olmanında verdiği avantajla biraz daha üstün taraf Trabzonspor'du ama oyuna hakim, tempoyu yöneten bir takımdan ziyade etkili birkaç atak gerçekleştirdi. Ardından duran toptan gelen bir gol, Selçuk'un bir daha enderine zor rastlayacağımız bir golu ve maçtan kopan bir Sivasspor ardından gelen fark. Puan kaybı yok.

Manisa maçı, maç başlamış ilk dakikalarda yine bir duran toptan gol bulan taraf Trabzonspor. Maçın rahat geçmesini bekleyip yine farka gideceğini düşünürken Manisa orta sahayı sağdan ve soldan çok rahat geçiyor çok etkili pozisyonlar yaratıyordu. Trabzonspor'dan daha iyi oynuyordu Manisa. İlk yarı bitmeden 2 gol yedi Trabzonspor. İkinci yarı 3.'yü de yedikten sonra maç bitti zaten.

Ve son Kayseri maçı, uzun uzadıya yazamacağım geride kalan maçlarda yaşananların aynısı gerçekleşti.

Biraz uzaklaşıp tablonun tamamına bakarsak. Trabzonspor sene başında bu 3'lüyle yaptığı maçlarda zorlu rakiplere rağmen orta sahayı hep elinde bulundurup oyuna hükmetmiş, Ceyhun'un defansif yükü sırtlanmasıyla Selçuk ve Colman ofansta verimli olmuş, orta sahada müthiş bir pas trafiği sağlamış ve topu yüksek yüzdeyle ayağında bulundurmuş. Şu anda 6'da 6'yla giden Bursa'ya 3 atmış, A.gücü'nü rahat bir futbolla yenmiş, L'pool'la başabaş mücadele etmiş. Fenerbahçe'yi mağlup etmiş, taraflı tarafsız herkesin beğendiği ve imrendiği bir futbol takımına dönmüş.

Ama ne olduysa Antalya maçında bozulan 3'lü ve ardından gelen 4 maçta kaybedilen 7. puan.
Ve şimdi Şenol Güneş'den neden bu 3'lüyü bozduğunun izahını istiyorum. Neden takır takır işleyen sistem (http://forum.donanimhaber.com/m_43339448/mpage_1/f_/key_//tm.htm#)le oynayıp 4-2-4 oynamaya çalışmış.
Kesinlikle yazdığım yazıda Şenol Güneş'in istifa etmesini istediğim manası falan çıkartılmasın. Her insan hata yapabilir ve yapacaktırda. Şenol Güneş bence hala Türkiye'de ki en verimli teknik direktördür. Ama 4 haftalık sıkıntının nedenini açıklayıp, çözümünü bulması gerekmektedir.

Biraz uzun oldu okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.

Arkadaşın görüşlerine tamamen katılıyorum. Bu üçlü bozulmamalı. Burak yerine ne kadar kötü de olsa yattara ortasahası kuvvetli bir takımda buraktan da alanzinhodan da daha çok iş yapar.

objek
27.09.2010, 01:39
Ceyhun zorlu rakiplere karsi basarili oldu cunki o maclarda adam kovalayip rakibin oyununu bozma goreviyle oynuyordu diyer maclarda kendisi markaj altinda kalinca prese karsi seri ve cabuk hareket etmekte zorlanabiliyor onun icin takimdan kesilmis olabilir

Mustafa Demir
27.09.2010, 01:40
bu ucunu kesebilecek nokta bi ortasaha transferi lazim

UğurB
27.09.2010, 08:35
Sorun bence Ceyhun'un oynayip oynamamasindan ziyade Colman'in on libero pozisyonunda yani geride olmasi. 4-2-4 vari bir sistemde yani on tarafta Engin-Umut-Jaja-Alanzinho-Yattara-Burak ve Teofilo'dan dordu ile oynadiginda savunmadaki butun yuk ortadaki iki kisiye biniyor. Cunku yukaridaki yedi oyuncudan sadece Umut savunma olarak katki verebilir belki de biraz Engin. Geri kalan 5 oyuncu bu anlamda vasata bile yaklasamiyorlar. Bu durumda Selcuk ve Colman topu hucuma tasimaktan cok rakibi karsilama gorevi yapiyor ve ekstra yoruluyorlar. Selcuk bunu fizik olarak bir nebze kaldirabilse bile Colman 60. dakikadan sonra bitiyor. Oysa 4-2-3-1 gibi bir sistem denense ve Colman'i ondeki 3 lunun ortasinda oynatsak o zaman hem rakip savunmadan bu kadar rahat cikamaz hem de Selcuk ve Colman topu ileriye tasimada daha basarili olur. O nedenle arkada Selcuk'un yaninda Ceyhun, Serkan ya da Baris'tan birini savunma agirlikli oynatirsak sorunun azalacagini dusunuyorum. Ceyhun - Selcuk - Umut ya da Engin - Colman - Yattara - Teofilo bu duzende en cok is yapacagini dusundugum oyuncular.

Dursun Kaplan
27.09.2010, 09:19
Ceyhun defansif anlamda çok iyi işler yaptığı için, Selçuk ve Colman ileri de daha rahat oynuyorlardı.

Ceyhun yedeğe alınınca Ceyhun'un görevini resmen Colman üstlendi. Adam defanstan çıkamıyor.

jeepeers
27.09.2010, 10:54
bence bu 3'lünün bozulmasındaki asıl sebep jaja transferi oldu
hem jaja hem alanzinho'yu kenarda oturtmak çok lüks kaçar takım için (gerçi alan bu haliyle orda bile olmayı pek haketmiyor ya neyse)
ne diye aldırdın derler madem kenarda bir forvet arkası daha varken hocaya
bu üçlü ile oynamak için ya kanatlardan birini feda etmen gerekiyor ya da forvet arkasını
sanırım şenol hoca bunun çelişkisini yaşıyor yoksa o da herşeyin farkındadır umarım
selçuk ve özellikle colmanın forvete yakın oynaması,top dağıtması,şut atması çok önemli bizim takım için
inşallah bi çözüm yolu bulur şenol hoca

ilhan
27.09.2010, 11:00
Bu takımın en ciddi bölgesi sol kanattı. Fakat artık sol kanat değil. Forvetin arkasında oynayacak adam. Öyle bir mevki ki, Colman, Jaja, Engin, Alanzinho o bölgede oynamak istiyor. Bu adamlar sol tarafta oynamayı sevmiyorlar. Şenol Güneş de bu nedenle sol tarafta Umut'a şans verdi birkaç maç.

Ceyhun-Colman-Selçuk üçlüsüyle oynayınca bu üçlünün sağ tarafına Yattara konulabilir. Ama sol tarafına kim konulacak? Jaja'yı koyamayız. Alan olmuyor, Engin o mevkiyi sevmiyor. Umut o tarafı benimsemekte sıkıntı yaşıyor. Ben Şenol Güneş'in bu sıkıntıyı yaşadığını düşünüyorum. Çünkü bu üçlü oynayınca kanatlara kimi koyacağını bilemiyor.

Ben de Ceyhun-Colman-Selçuk üçlüsü oynasın istiyorum orası ayrı tabii.

UĞUR DURTAŞ
27.09.2010, 11:08
biz sivasa 6 gol attığımız maçtan öncesinde ve sonrasındada aynı şeyi savundum bizim takım özellikle ilerde oynayanlar geriye yardıma gelmiyor adam kovalamıyorlar onun içindirki bursa final maçında nasıl oynadıysak yine colman selçuk ceyhunla oynamamız lazım adım gibi eminim colmanın parasal sorunu yoksa colman colman gibi oynamaya başlayacak...sonuçlar kendiliğinden gelecek saygılarımla

Murat 61
27.09.2010, 11:20
Beşiktaş maçında Ceyhun-Selçuk-Colman üçlüsüne dönecektir Şenol hoca.

Ömür Karadeniz
27.09.2010, 11:24
Çok güzel bir konuya değinmiş arkadaşımız.Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.

S.DEMİRCİ
27.09.2010, 12:20
hucüm beklerin olsa çok iyi bir orta saha olur bence...

bangkook_61
27.09.2010, 14:22
Colman-Selçuk-Ceyhun ve Engin-Jaja-Teo 3 lüleri kullanılmalı. Şenol Hoca artık inadından vazgeçmeli.

leventturksoy
27.09.2010, 14:35

abi bu papy alım colmanın yerine oyuna koymalı selcuk kolman ikisi her hafta oynuyor barıs atas birseye yaramıyor ceyhun desen oyle papy bence orta sagya almalı genc dinamik hırslı

tanjugunduz
27.09.2010, 15:16
başlığı açan arkadaşın tespitlerine tamamen katılıyorum ben bunu daha ligin başıdna tespit ettim colmanı cok sıkı takip ettiğim için hatta maçta attığı pasların hesabını tutatn biri olarak colman geride oyna dı mı bitiyor bu şuna benziyor messi geç defansa messi messi ise ileride oynadığı içindir birde onu ileri cıkarabilmek için defansif birileri lazım buda ya ceyhun ya barış ama ben ceyhundan yanayım hava topları ve uzun pasları için ama tabi ki bu durumda kanatlar cok onemli gorevler ustleniyor bu sorunda soyle cozulur yattara ilk 60 dk adamı bunu yıllardır gozlemledik sonradan oyuna girdiği hiçibir maçta istisnasız verimli olamadı koy ilk 60 dk sonra kimi istersen koy mesela yorgun rakibe yattara yerine alan ı koy sağ kanadı boyle cozdugun gibi soluda ilk umutla başla defansif özelliğinden oturu sonra oyunun gidşiatına gore enginle devam et 3. değişikliği sadece kart ceza tehlikesi ve sakatlanmalar için yap şunu da anladım ki jaja yı boşuna almışısız adama takımda yer yok bize teo nun yedeği yada iyi bir 2 yonlu oynayan sol kanat lazım mış birde sağ bek serkanın yerien zaman zaman ileride serkanı oynatabilmek için....

Serdar A
27.09.2010, 15:22
Trabzonspor'u en kestirme yoldan başarıya götürecek yol budur .

Bu üçlünün önünde Rivaldo , ardına ise Glowacki yerleştirildiğinde takım kendini bulacaktır .

Ceyhun Türk futbolunun en acil olarak beklediği yetenektir ve derhal bu takımın önemli parçası olduğu gösterilmelidir .

Bunu Engin'e , Alanzinho'ya göre çok daha fazla hak etmektedir .

Kasım Hilal
27.09.2010, 15:25
Farabi acaba aynı Rivaldo'dan mı bahsediyoruz yoksa yeni bir yıldız adayı mı var Rivaldo isimli?

Robbie Fowler 9
27.09.2010, 15:25
Bozulmaması gereken 3'lü...

süveyş
27.09.2010, 15:28
ceyhun en iyi maçlarını oynarken birden ilk on birden kesildi
bjk maçını kazanmak için bu üçlüye çok iş düşüyor.

Özkan Şentürk
27.09.2010, 15:57
Allah Şenol Hoca'ya kolaylık versin.Bu üçlüyü koyduktan sonra sağa-sola kimi koyacağız.Colman solda olmuyor.Eledekilerin en ideali Engin.Hadi sağa Yattara yada Burak dedik.Elde sadece forvete yer kaldı.Umut yada Teo'yu oraya koyduk.Alan ve Jaja dışarda kaldı.

Sonuç olarak bu takım ya tek kanatlı oynayacak, ya Jaja-Alan dışarda kalacak, ya da Ceyhun yedek kalacak.

Benim gördüğüm durum budur.

ilhan
27.09.2010, 16:02
Milan'ın senelerce oynadığı sistemi deneyebilir miyiz?

----- X ----
X--X---X--X
-----X------
--X-----X----
-----X-------
--X-----X-----

temel_yilmaz
27.09.2010, 16:08
Yattara form tutamıyor bir çok iyi birçok kötü Burak desen dün maçın başında 12 dakikada gereksiz bir şekilde rakibine attığı dirsekten ötürü kırmızı kart görmeliydi kaldıki bu takımın oyuncusu değil .Israrla kendini sağ açık oynatmak isteyen Gabriç neden gönderildi bence bu iki oyuncumuzdan daha az bir performans göstermezdi .Hocanın Burak tercihi çok yanlış bence Ceyhun -Selçuk-Colman üçlüsünün yanına alternatif olarak Engin yazılabilir burda hangi oyuncu formsuzsa onun yerine bence Engin yazılmalı tabi kafa olarak kendini vermeli Engin çene olarak değil.

Erbay
27.09.2010, 16:12
Yanlış hatırlamıyorsam 2008-2009'un başlarında Yattara sakatlanana kadar böyle oynatıyordu Ersun Yanal. Yattara forvet arkası, ileride Gökhan ve Umut vardı. Yattara'nın ortada oynadığını çok iyi hatırlıyorum.

Rıdvan Dilmen bu sistem için sürekli önde basmak gerekli diyordu şu an takımın kaldıracağını sanmıyorum :) Biz çok kaybı yaparız ve takım çöker tahminimce. Pirlo ve Seedorf'u acilen almalıyız :)

hodlu
27.09.2010, 16:44
Selçuk ile ilgili yazmıştım derhal kadro dışı bırakılmamlı diye.Şuan formda,iyi oynuyor,gol atıyor fakat hepsini masada güçlü olmak adına yapıyor.Bu adamın bize maliyeti oldukça yüksek.İmzayı atmıyorsa sende oynatmayacaksın ki diğerlerine örnek olsun...

Cihan_61
27.09.2010, 16:48
senol hoca liverpool macindan sonra ceyhunu kesid cok yanlis yaptin hocam ceyhun kötü oyniyabilir liverpol karsisinda ama sonucta bu düyna devi liverpool cocuk heycanlanabilir ... türkiye liginde öyle olamaz ...

Emre Çömez
27.09.2010, 16:52
Beşiktaş maçında Ceyhun-Selçuk-Colman üçlüsüne dönecektir Şenol hoca.

inş. abi inş.:)

ApoCaN28
27.09.2010, 17:43
Bu takımın en ciddi bölgesi sol kanattı. Fakat artık sol kanat değil. Forvetin arkasında oynayacak adam. Öyle bir mevki ki, Colman, Jaja, Engin, Alanzinho o bölgede oynamak istiyor. Bu adamlar sol tarafta oynamayı sevmiyorlar. Şenol Güneş de bu nedenle sol tarafta Umut'a şans verdi birkaç maç.

Ceyhun-Colman-Selçuk üçlüsüyle oynayınca bu üçlünün sağ tarafına Yattara konulabilir. Ama sol tarafına kim konulacak? Jaja'yı koyamayız. Alan olmuyor, Engin o mevkiyi sevmiyor. Umut o tarafı benimsemekte sıkıntı yaşıyor. Ben Şenol Güneş'in bu sıkıntıyı yaşadığını düşünüyorum. Çünkü bu üçlü oynayınca kanatlara kimi koyacağını bilemiyor.

Abi zaten senelerdir sol kanatsız oynuyoruz bıraksın koymasın kimseyi oraya =)

Bu 3 oyuncu oynasın sahada Bjk maçı için de Sol Açık ta Engin olsun hiç değil Ferhat ile beraber defans ofans yaparlar belki bişiler malum en zayıf halkamız sol kanadımız olucak bjk maçında . . .

EmreYavuz61
27.09.2010, 18:43
şenol hoca beşiktaş gibi hücum yönü kuvvetli olan bir takıma karşı zaten bu üçlüyle çıkar.ve bu üçlüyle alacağımız iyi bir netice(galibiyet)bundan sonrada bu üçlüyü bozmamasını sağlar...ve bizde yeniden seri yakalarız...

Mustafa ÖZDEMİR
27.09.2010, 19:55
ceyhun defansta oynarsa işimiz zorlaşacak .glowacki bir an önce hazır olmalı...

Burak TOSUN
27.09.2010, 21:45
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Ama ben kanatta oynayacak adamımız olmadığına inanmıyorum.
Elde Engin-Yattara-Burak-Alanzinho varken bunlardan herhangi ikisini kanata monte edebiliriz. Belki müthiş oynamazlar ama dünki gibi de saçmalamaz takım.
Ayrıca bunlara ek olarak birde Gabric vardı ki kiralanması ve yerinin doldurulmaması yönetimsel ve tekniksel açıdan skandaldır.
Yerini dolduracaksan kirala, almayacaksan yerine başka adam dursun.
Dün Burak'dan iyi oynamaz mıydı Gabric?

Hazar_
27.09.2010, 23:32
Komplo teorisi gibi olmasın ama geçen günlerde Şenol Güneş basın toplantısın da ne demişti.?

Selçuk imzaya yanaşmıyor.bu şartlarda bu oyuncuyu oynatmamamız gerekir di am futbolcu kötü değil çok iyi oynadığı için oynatıyorum demişti.

Hala gelmeyen Ceyhun Gülselam imzasından sonra acaba bu Ceyhun Gülselam'a Kayserispor'un Ali Turan'a yaptığının bir alt modelimi ?

Efendioglu
27.09.2010, 23:34
Komplo teorisi gibi olmasın ama geçen günlerde Şenol Güneş basın toplantısın da ne demişti.?

Selçuk imzaya yanaşmıyor.bu şartlarda bu oyuncuyu oynatmamamız gerekir di am futbolcu kötü değil çok iyi oynadığı için oynatıyorum demişti.

Hala gelmeyen Ceyhun Gülselam imzasından sonra acaba bu Ceyhun Gülselam'a Kayserispor'un Ali Turan'a yaptığının bir alt modelimi ?

bence bırakmazlar hiçbirini merak etmeyin

imerhevli
27.09.2010, 23:39
Ben teknik bir değerlendirme yapmayacağım sonuçta her maçta farklı bir onbir ve farklı skorlar ortaya çıkmadımı ben hftadan haftaya performas değiştiren futbolcuyu yazmak ve ona kızmak istiyorum ne oldu kardeşim birşeyinmi var bir hafta önce arslandın şimdi kedi oldun teo yattara colman ve alanzinyo nerdesiniz beyler artık kendinize gelin manisa maçından aldığınız dersler nerede çalışmamışsınız dersinize umut ah mut seni yazmak bile çok zor beyler yazık ligin favorisi gösterilen hücum futbolun abisi nerde arıyorum...yazık oldu umudum kalmadı bizden bu kadarmış diyorum saygılarımla....

bkandil
28.09.2010, 10:37

Halbu ki ülkemiz futbolunda en rahat oynanacak mevki kanattır bana göre, çünkü ligimizde düzgün bek yok denecek kadar az. Az akılı olsalar kanatlarda döktürürler diye düşünüyorum...

Burak
28.09.2010, 10:47
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Ama ben kanatta oynayacak adamımız olmadığına inanmıyorum.
Elde Engin-Yattara-Burak-Alanzinho varken bunlardan herhangi ikisini kanata monte edebiliriz. Belki müthiş oynamazlar ama dünki gibi de saçmalamaz takım.
Ayrıca bunlara ek olarak birde Gabric vardı ki kiralanması ve yerinin doldurulmaması yönetimsel ve tekniksel açıdan skandaldır.
Yerini dolduracaksan kirala, almayacaksan yerine başka adam dursun.
Dün Burak'dan iyi oynamaz mıydı Gabric?

Evet aynen katılıyorum, yönetimin ve Şenol hocanın büyük bir hatasıdır Gabric olayı.Kumar oynadık resmen Yattara ve Burak'ı tercih ederek.Yattara canı istediğinde oynayacak, vurdumduymaz tavırlar sergileyecek ama oynayacak, Burak desen ne telden çaldığı belli değil, takımda yer alacak...Hırvatların Dünya üçüncülüğünden sonraki en parlak jenerasyonundan çıkmış, kendini Avrupa'ya kanıtlamak isteyen ve başarıya bir aç oyuncuyu gönderiyorsunuz..Sağda oynayanları görüyoruz, aslında Serkan olmasa arkalarında daha da beter olacağız Allahtan kotarmaya çalışıyor orayı yüreği ile oynuyor Serkan.

lazibere
28.09.2010, 12:55
Futbol da kumar oynamanın acı sonuçlaır vardır..Bizde bu acıyı yaşıyoruz

Şenol Güneş çok kötü bir Sivas karşısında bulduğu 6 gole kanarak sistemin bu olduğunu düşünmeye başladı ama bu sistemde arkadaşlarımızın da dediği gibi hucum oyuncularımızın gole dönük oyuncular olması gerekiyor..

Yattara- Jaja- Umut- Alanzinyo- teo- burak

Bunların hepsi forvet özellikli oyuncular ama baktığımızda topla oynama ve hucum zenginliği anlamında hiç bir katkıları yok, Dun akşam fenerbahçe maçını izledim, maçtan başka herleye benziyordu ama adamlar bulduklarını atmasını biliyorlar,biz ise bulamıyoruz bulduğumuzu da cömertçe harcıyoruz..

Bana Sivas maçında 6 gol attık demesin kımse...Geçen sezon da İ.B.Ş.belediyeye 6 gol atmıştık ve o gollerin 3 ünü Egemen atmıştı..Ondan sonra kaç gol attı egemen hiç:))

Sivas maçında altı gol attık yattara 2 gol attı, peki bakacağız yattara kaç maç ta daha gole dönük oynayacak ve kaç gol atacak... Arada bir parlayan oyuncunun bulduğu gollere güvenerek sahaya çıkılmaz...

Attığımız gollerin bir çoğu bireysel başarı.. Selçuk'un Bulduğu iki gol, yattara'nın serbest vuruş golu v.s

Dikkatinizi bir yere çekmek istiyorum?

Bütün serbest atış organizasyonlarında Egemen ve Giray ileri çıkıyor ve 3 ortanın 2 sinde ofsayta düşüyorlar.. Bu bilie tek başına takımın sadece ezber futbol oynadığının bir göstergesi.. Bu durumu geçen sozn da tespit etmiştim ve bizzat statda gözüme batmıştı.

Türkiye'nın en iyi top oynayan takımı diye lanse edile edile, rakipler bizim maçlardan evvel bizi kitlemek alanlarımız daraktmak için çalışıyorlar.Ve bunda da başarılı oluyorlar, Büyük takımların ise bu taktikleri kırması ve farklı varyasyonlar denemesi gerekiyor ama bizim topçular bunlardan uzak yada o yetenekte değiller..

Beşiktaş- Antalya maçında Beşiktaş golu geç bulduysada maç içerisinde golu aramak için birden çok varyasyonlar ürettiler ve adeta rakibi hata yapmaya zorladılar..

Bizim takım ise ne olursa olsun maç içerisinde tempoyu arttırıp rakibibin hata yapmasını sağlayacak hamleller yapamıyor, Bu karakterde oyuncumuz yok.. COLMAN ilerde top yapıp, etkili oynamadığı müddetçe maalesef üretken olamıyoruz...Yavaş oynuyoruz, topa sahip olmak deyiminden sadece pas yapmak sonucunu çıkartıyoruz ataklarımızın bir çoğu etkisizce bitiyor bunda da orta sahanın oyundan düşmezi ve 5 forbvetle maça çıkmamızın etkisi yok demek mümkün mü

Bence takımda şu anda SElÇUK ve COLMAN olmasın takımımız top yapamaz..

Büyük takım kötü oynasada maç kazanmasını bilen takımdır..

Son manısa ve kayseri maçlarında takımımızın futboldan öte başka arayışlar içersinde olduklarını gördükçe sinirlerim bozuluyor ve deli oluyorum..

50. dakikada maçın bittiğini düşünen oyuncular var...
Gereksiz yerlere salakça yenen kartları yemınle amatör ligde bir futbolcu yemez. Her futbolcu gayri ciddi oynuyor ve kensinlikle inanmıyorlar maçın kazanılacağına ve maçı çevireceklerine,

Her takımın kötü gidişi olur ama maalesef biz kötü günlerden geç çıkıyor ve çıktığımızdan iş işten geçmiş oluyor, Rakiplerimiz top oynamadan 4 te 4 yaptılar, Biizm yendiğimiz fenerbahçe İç sahada herkese 4-6 atarken maalesef bizim topçular seyrediyorlar...

Başkalarının puan kaybetmesi üzerinden başarı beklemek tek başına yeterli değildir.. Kendin kaybettiğin müddetçe son hep kötü olur.. 6 hafta rakiplerimiz ilk 3 maçta nerdeyse havlu atacaklarken bizim önümüze geçtiler..

Gazetelerde demeç vererek Umut tacirliği yapan Futbolcular sahada üretsinler.

yattara ile futbolcular arasında bir sorun olduğunu düşünüyorum keza başka futbolcularında ,yattara 20 dakika sahada kaldı ve bir tane top atmadılar ona kayseri maçında..

Kım devreye girecek, ilacımız ne olacak bilmiyorum ama Büyük takım nasıl olunması gerekiyorsa olunsun, Yoneticiler başta olmak üzere futbolcular dinlenmeli, talepleri kulak arkası edilmeden mantıklı bir şekılde çözülmeli..'' Ikı maç oynadılar, paramı istiyorlar'' deyip futbolcuyu taraftarın onune atmamalılar. ''gol kaçırmak futbolda varsa, para odeyememekde futbolda var'' şeklinde demeçler ile Futbolcularımıza olsanızda olur olmasanızda olur havası verdiren yönetimler maaelsef bu işin bu noktaya gelmesinin önünü açtılar...

Takıma Moral lazım umarım bu moral beşiktaş maçında gelir

mashal61
28.09.2010, 13:24
Teknik yönden Şenol hocayı eleştiren bir başlık. Hoş değil.
Bu üçlü devam etseydi puan kaybı yaşadığımız maçları kazanacağımızı iddia edemezsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam biz bu 3'lüyle Sivas'tan 3 yemiştik.
Trabzonspor'u 2'ye ayrıyorum. Şenol Güneş öncesi Trabzonspor ve Şenol Güneş sonrası Trabzonspor. Şenol Güneş ile kazandığımız 2 kupa var. Unutmak için çaba sarf etmemiz gerekmiyor. Beyin bunu kendi kendine hallediyor. Ama hatırlamak için tekrar etmemiz gerekiyor.
Bir de şunu merak ediyorum; Manisaspor maçını kazansaydık bu başlığı açacak mıydınız?

Burak TOSUN
28.09.2010, 16:12
Teknik yönden Şenol hocayı eleştiren bir başlık. Hoş değil.
Bu üçlü devam etseydi puan kaybı yaşadığımız maçları kazanacağımızı iddia edemezsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam biz bu 3'lüyle Sivas'tan 3 yemiştik.
Trabzonspor'u 2'ye ayrıyorum. Şenol Güneş öncesi Trabzonspor ve Şenol Güneş sonrası Trabzonspor. Şenol Güneş ile kazandığımız 2 kupa var. Unutmak için çaba sarf etmemiz gerekmiyor. Beyin bunu kendi kendine hallediyor. Ama hatırlamak için tekrar etmemiz gerekiyor.
Bir de şunu merak ediyorum; Manisaspor maçını kazansaydık bu başlığı açacak mıydınız?

Kimse eleştirilmez değil, herkes insan ve hata yapabilir. Ve Antalya-Manisa-Kayseri maçları gösteriyorki Şenol Güneş hata yapmıştır.

BU 3'lüyle ilerde iyi defans yapan takımlara karşı kayboluruz diyen arkadaşlara şu cevabı veriyorum:
Ceyhun girdiğinde Selçuk ve Colman şimdiki sistemdeki gibi orta sahada gömülüp kalmayacaklar. İleride hücum etkinliklerine daha iyi katılabilecekler. Ki 2'side ayaklarına çok hakim ve noktasal paslar atabiliyorlar.
Aslında bu sistemde Ceyhun'un tek görevi Selçuk ve Colman'ın arkasını toplamak.
Göreceksiniz sadece defans değil, hücumda da çok verimli bir hale geleceğiz.

Oğuzhan Fidan
28.09.2010, 16:15
glowackinin sakatlığı çok çok ciddiymiş demekki 3 hafta dediler 1 ayı geçti halen sakat ! ve bjk maçında 1 buçuk ay oynamamış olucak. nasıl bi kadro düzeni kurucak acaba şenol hoca. ama bencede ceyhun-colman-selçuk üçlüsünü ortasahada birlikte oynatmalı.

Samet Yildirim
28.09.2010, 16:19
Bu 3 lü bu hafta oynamasi imkansiz gibi cünkü glowacki hala doktor kontrolünde calisiyor buda demek oluyor ki ceyhunu stopere cekecek baska caresi var mi ?? mustafa yumlu ve tayfun cora var yani baya sikintili olur...

Tahir61
28.09.2010, 18:13
onur
serkan glovacki(m.yumlu) egemen cale

ceyhun
selçuk colman

yattara(jaja) engin

teo

Tahir61
28.09.2010, 18:14
Bu 3 lü bu hafta oynamasi imkansiz gibi cünkü glowacki hala doktor kontrolünde calisiyor buda demek oluyor ki ceyhunu stopere cekecek baska caresi var mi ?? mustafa yumlu ve tayfun cora var yani baya sikintili olur...

oynatsın mustafa yumluyu.bir genç futbolcu kazanırız

lazibere
28.09.2010, 23:10
Colman kayıplara karıştı!
28 Eylül 2010 / 08:57
Gustavo Colman'ın performansı her geçen gün düşüyor.

Colman'ın performansı her geçen gün düşüyor. Sezonun ilk haftalarında alacağı ücretin artırılması için yönetimden istekte bulunan Gustavo Colman'ın performansı her geçen gün düşüyor. Son oynanan Kayseri maçında da hiçbir varlık gösteremeyen Arjantinli futbolcunun, Şenol Güneş tarafından sert bir dille uyarıldığı öğrenildi.

haber 61.

BU HABERİ YAPAN KİŞİLERİN FUTBOLDAN ANLADIĞINDAN ŞÜPHE EDİYORUM, KAYSERİ MAÇINDA SELÇUK VE COLMAN VE ENGİN DEN BAŞKA VERİMLİ OLAN BAŞKA BİR OYUNCU VARKEN, HİÇ BİR VALRIK GÖSTEREMEDİ DİYE MANŞET ATANLARIN NİYETİ NE... YADA BAŞKA MAÇ MI SEYREDİYORUZ..

Yiğit Gayretli
29.09.2010, 01:34
Tespit doğru yani istatistiksel olarak...Ama ben hala Şenol Hoca'nın sıkıntısı birilerini sol kanat oynatmak zorunda olması diyorum.Colman'ın göbekte oynadığıyla sol kanat oynadığı maçlar arasındaki performans farkı apaçık ortada.İlla bizim o üçlüyle oynamamız lazım bunla olmaz deniyorsa ; Jaja ve Yattara kullanılır Teo'nun arkasında.Tam Barça 4-3-3'ü olur.Kanata yakın adamlar gerektiğinde çizgiye iner gerektiğinde içe kat eder... Aslında fena da olmaz :)

Aldemir
29.09.2010, 17:56
güzel bir konu. sezon başlamadan önce ideal kadroları yazdığımız bir başlıkta buna konuyla ilintili bir yorum yapmıştım, bulursam buraya kopyalayacağım.

Aldemir
29.09.2010, 18:01
buldum. bu sezon düşlediğimiz kadro seçimleriyle ilgili konuymuş.
yalnız bir değil, iki yorum yapmışım.
yorumlarımı iftiharla arşivden buraya naklediyorum :)

Aldemir (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24279)

(http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24279)

Yer: istanbul

Allah, Allah !!
Türkiye'nin en iyi ön liberosuna sahibiz ama kimse kadroda düşünmemiş.
Sahiden şaşırtıcı. Hüseyin, Tugay, Aurelio karışımı Ceyhun'dan söz ediyorum.
Sonra, kimse Colman'ı sol açıkta düşünmemiş.
Oysa açık ara en verimli bölgesi sol açık.
3-1'lik fb maçını ve Ersun Yanal döneminde o mevkii de oynadığı maçları göz önüne getirelim.
Colman'ın sol kanatta biçilmiş kaftan olduğunu anlamak için sağ ayaklı Arda'nın kendi takımı ve milli takımda sol açık, sol ayaklı messinin kendi takımında sağ açık oynadığını hatırlatmak isterim.
Üstelik Colman her iki ayağını kullanabiliyor.
Artık sprinter kanat oyuncuları devri kapandı. Barcelona bir tek korner atışını orta yaparak kullanmıyor.
Onun için Gabriç tarzı oyunculardan öte colman, Arda, Messi gibi oyuncular kanatlarda verimli oluyor.

İdeal kadroya gelince.
Umut Bulut'un olacağı bir kadro ideal olmayacağına göre yazmasam daha iyi.
(http://forum.bordomavi.net/report.php?p=1916892921)

Aldemir (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24279)

(http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24279)

Yer: istanbul

Şartlar dahilinde yapoılacak transferlere de bağlı olarak şampiyon kadroyu yazıyorum.
Yalnız sezon boyu Ceyhun ön libero, Colman sol açık oynayacaksa...
Aksi olursa şampiyonluk gelmez.
taktik 4-4-2

----------------------------ONUR------------------------

-----------------GLOWACKİ-------EGEMEN---------------

SERKAN-----------------------------------------ÇAĞLAR

-------------------------CEYHUN------------------------

ENGİN-------------------SELÇUK----------------COLMAN

------------------JALEVİÇ------MAKUKULA--------------

Takımın hem daha çok pozisyona girmesi, hem de daha çok gol atması için Alanzinho yedek kalmak durumundadır.

CEMEFKER
01.10.2010, 18:14
Bana göre burda sistemi tartışmanın hiç bir manası yok. Ortada ki asıl sorun sistemsiz yola
çıkan bir yönetici grubu takımın başında olması . Şenol Hoca'nın efendiliğine saygımız
sonsuz, teknik adamlığını da burda tartışmak bana düşmez.Ancak bir taraftar olarak da
dışarıya akseden yanlışları görmek , bunları ortaya dökmeye de kimsenin karışmaması lazım.
Nedir o yanlışlar.Adam seçimleri, eldeki olan yanlış adamların üzerine yeni yanlış adamların
alınması/transfer edilmesi.....
Alanzinho varken, Engin Varken, Colman varken, Jaja'nın transferi veya Jaja alınacaksa Alan/Colman/Engin'in elden çıkarılmaması . Jaja denen
bu adam ne oynar, ben forvet diye biliyordum, ancak forvet arkası çıktı, yani oraya talip
Alan ve Engin hatta Colman'ın üzerine bir adam daha.....Bu kadar çakma 10 numara adayı
varken bir tane daha niye...
Madem Jaja alınacak sat Alan'ı veya Colman, al defansın önüne Selçuk'un yanına iyi
bir defansif ortasaha oyuncusu, Ceyhun'u da yedeği olarak kullan.Alan/Colman'ı da Jaja'nın yedeği.....
Şimdi ne oldu, adam fazlalığından ne yapacağını, bildiğini bile unutan bir Şenol Hoca çıktı
karşımıza. Fazla mal göz çıkarmaz derler bir de ....bence futbol için geçerli değil bu .
Mevkiisine göre adam fazlalığı, dengesizliği var takımda.
Bir süre tutan bir orta üçlü (başlığın konusu ) , sonra denildiği gibi Jaja'ya veya bir
başkasına yer açmak için sistemin değişmesi, birilerini küstürmemek için Rotasyon denilen
belanın takıma uygulanması, orta sahanın tamamen Selçuk'u yıkılması.
Rotasyon denilen şey sistemli işleyen çarkın ( veya en iyi verim aldığın düzenin) sağlam helis dişlisinin yedeği yerine düz dişlisinin eklenmesi değildir veya kırık dişlinin eklenmesi.

SEDAT
01.10.2010, 18:35
- Bence Bu Üçlü Takımın En Önemli Bölgesi , Takımın Kaderini Belli Edicek Bu 3'lünün Performansı :)

obastar41
01.10.2010, 18:41
bu üçlünün bozulmaması lazım

Taner Tonbil
04.10.2010, 14:55
en basit örnek dünkü mac.
bu üclü devamli oynmasi lazim

Miraç Atalay Çiftçi
04.10.2010, 14:57
Barış'ın eklenmesi gereken 3'lü. Ara ara 3'lü den biri dinlendirilmeli. Mesela T. Kupası maçları.

sametaydin
04.10.2010, 15:00
2. yarı söylediğimiz üçlü sahada olunca orta alanda güçlü hale geldik birçok pozisyon da bulduk ancak son paslarda ve gol vuruşlarında sıkıntı çektik.

Samet Yildirim
04.10.2010, 17:56
Ilk yarida özellikle ilk 30 dakika BJK yi ezdik coktan 2-0. 3-0 olmasi gerekirdi ama olmadi...1 tane pozison vardi tabatanin birde son saniyede duran top baska da yoktu...

demeki bu 3 lü olmadan da oluyor cok büyütmeye gerek yok...

Yasin Altuntas
04.10.2010, 17:59
Ilk yarida özellikle ilk 30 dakika BJK yi ezdik coktan 2-0. 3-0 olmasi gerekirdi ama olmadi...1 tane pozison vardi tabatanin birde son saniyede duran top baska da yoktu...

demeki bu 3 lü olmadan da oluyor cok büyütmeye gerek yok...

Ama ikinci yari Ceyhun girmesiyle beraberde baya iyi oynadik

Kendi evimizde ve kolay Deplasmanlarda bu üclüsüzde olabilir ama büyük maclarda kesinlikle Orta Saha Hakimiyeti icin oynamalari lazim

Samet Yildirim
04.10.2010, 18:05
Ama ikinci yari Ceyhun girmesiyle beraberde baya iyi oynadik

Kendi evimizde ve kolay Deplasmanlarda bu üclüsüzde olabilir ama büyük maclarda kesinlikle Orta Saha Hakimiyeti icin oynamalari lazim
Valla orta saha hakimiyeti diyorsunda benim gördügüm kadariyla ilk yaridada orta saha hakimiyeti de bizdeydi sadece ve sadece burakin oynadigi sol acik mevkiinde sikinti cektik baska sikinti da cekmedik...

Ilk yarida da takim beraber oynadi hatta dedigim gibi bjk yi hapsetti...

Yasin Altuntas
04.10.2010, 18:12
Valla orta saha hakimiyeti diyorsunda benim gördügüm kadariyla ilk yaridada orta saha hakimiyeti de bizdeydi sadece ve sadece burakin oynadigi sol acik mevkiinde sikinti cektik baska sikinti da cekmedik...

Ilk yarida da takim beraber oynadi hatta dedigim gibi bjk yi hapsetti...

Ama tüm Yük Selcuk´daydi ve dedigin gibi sol Kanat aksiyordu.

Ama Büyük Hocamiz tam Zamaninda dogru degisikligi yapark Ceyhunu Oyuna koydu ve BUragi Sag Kanada cekti. Bununla Orta Sahayi baya bir elimize gecirerek Serkanin üst Düzey Performansiyla Buragin kötü oyunununda önüne gecti.

Dedigim gibi Ceyhun ne kadar iyi olsada onsuzda Oyunumuzu oynuyoruz Orta Sahaya Hakim oluyoruz ama büyük Maclarda Bosluk birakmamak lazim ve Selcuktan her Mac böyle Üst Düzey beklemek yanlis olur

ozturk
20.10.2010, 10:12
Bu üçlüde ısrar etmeli Şenol Hoca.Orta sahamızda direnç artıyor böylece.

Yunus Emre SEYHAN
20.10.2010, 11:51
Barış-Selçuk-Colman böyle de olabilir. Ceyhun bazen istikrarsız bir görüntü çiziyor.

Hasan Çelik
20.10.2010, 16:11
Ceyhun-Selçuk-Colman ve Engin dörtlüsü ile oyuna başlamamız gerektiğine inanıyorum..
Colman ve Engin diğer iki oyuncudan bir-iki adım önde oynadıklaı takdirde daha etkili bir takım izleyeceğimizden hiç şüphem yok.
Ceyhun olmadığında Selçuk ve Colman ikilisinden birisi sürekl savunma yapmak zorunda kalıyor ve hücumda etkili görünüyor gibi olmamıza rğmen ortasahda top bizde olmadğınan ötürü etkisiz oluyoruz.
Ceyhun ortasaha da savunma görevini iyi yapıyor.Selçuk Ceyhun'dan aldığı destekle daha iyi top dağıtıyor.Kafası rahat olan Colman hücumda en iyiyi vermeye çalışıyor.Engin ise başlı başına bir bela rakip takımlar için..Engin sakat değil ise Engin oynar..Engin varken Alanzinho'yu düşünmem..Engin herşeyini veriyor maçta.yüreğiyle oynuyor..

Bahadır Şimşek
20.10.2010, 17:03
Selçuk--Xavi
Colman--İniesta
Ceyhun--Keita...

Mükemmel bir ortasahamız var nazar değmesin. Bir an önce sözleşmeler de yenilenirse, bu ortasahayla kolay kolay yenilmeyiz artık.

Yiğit SARI
23.10.2010, 21:32
Ceyhun'dan vasat performans

Samet Yildirim
24.10.2010, 00:07
Senol hoca yalvariyorum sana lütfen, eskisi gibi colman-selcuku oynat...böyle maclarda ceyhun fazla geliyor biz istedigimiz gibi top oynaiyamiyoruz...

Bahadır Şimşek
24.10.2010, 00:18
Bugün kötü oynamış olabilir ama Ceyhun'un bu takıma katkısı yadsınamaz.

bangkook_61
24.10.2010, 04:32
Manisa maçında da bariz Ceyhun a ihtiyacımız vardı. Böyle keskin olmayın Alah aşkına artık lütfen. Kötü günündeydi oynayamadı. Selçuk dışında orta saha oyuncularımız istikarsız.

yattarinho61
24.10.2010, 05:16
bu üclü bence sadece deplasman ve derbi maclarinda beraber oynamalilar.. avni akerde ceyhunun yerine engin veya jaja oynamalidir.. misal dün

LazAnisT
24.10.2010, 09:38
Ceyhun çıktı takım düzeldi demek ayıp olur..Bir futbolcunun bu kadar etkisi olurmu

Hüseyin İlkin
24.10.2010, 10:12
Senol hoca yalvariyorum sana lütfen, eskisi gibi colman-selcuku oynat...böyle maclarda ceyhun fazla geliyor biz istedigimiz gibi top oynaiyamiyoruz...

Antalya maçı başka türlü bir maçmıydı? Ya da Manisaspor.

O maçlarda orta sahada sadece Selçuk - Colman ikilisi vardı. Ve aldığımız sonuçlarda ortada.

Bu takımda en önemli mevkii orta saha.

Burası da Selçuk ve Colman'ın yanına bir defansif oyuncu yerleştirmeden olmuyor.

Dün akşam ilk yarıda Ceyhun arkadaşlarına uydu.

Bu bağlamda bütün suçu Ceyhun'a yüklemek fazla ağır bir itham.

Mayls
24.10.2010, 12:31
Dün Ceyhun iyi oynamamış olabilir ama ilk yarıda kim iyi oynadı ki?

İkinci yarıya 1:0 yenik başladık. Dolayısıyla Şenol Hoca'nın bu üçlüden en defansifini çıkarıp yerine daha ofansif ve daha yaratıcı bir futbolcu sokması doğruydu bence. Nitekim skora da yansıdı bu değişiklik. İkinci yarı başlar başlamaz oyunu rakip sahaya yıktık ve golleri bulduk.

Ama ikinci yarıdaki iyi oyunu kesinlikle Ceyhun'un oynamamasına bağlayamayız. Soyunma odasında Şenol Hoca'nın konuşmasından kaynaklanıyor 3 gol.

Armağan Dere
24.10.2010, 12:34
Selçuk raya oturdu ancak Colman ve Ceyhun için aynı şeyi söleyemem..Özellikle Colman çok etkisiz ve bana top atmayın diye çoğu pozisyonun içinde yoktu...Ceyhun'a yine alıştım ben o ağır fiziğiyle bu kadar oluyor...

ugurozturk
24.10.2010, 12:48
ceyhun-selcuk-colman uclusu rakib uzerimize geldigi zamanlarda iş yapabilir. kapanan takımlara karşı her zaman bir hucumcu fazla oynamalıyız. gencler maçında resmen 3 on liberoyla oynadık.

Mollasalihoğlu
24.10.2010, 12:50
İlk yarı Selçuk ile Colman ileriye fazla çıkmadılar, hep topla çıkmak istediler. Sıkıntının kaynağı buydu..

Eğer Selçuk ve özellikle Colman, rakip yarısahanın ön tarafından topla oynamaya başlarlar ise, rakip defansın arasını mı kapatsın, kanatları mı kapatsın, şut mu çektirmesin, ne yapacağını şaşırıyor..

Samet Yildirim
24.10.2010, 12:53
Antalya maçı başka türlü bir maçmıydı? Ya da Manisaspor.

O maçlarda orta sahada sadece Selçuk - Colman ikilisi vardı. Ve aldığımız sonuçlarda ortada.

Bu takımda en önemli mevkii orta saha.

Burası da Selçuk ve Colman'ın yanına bir defansif oyuncu yerleştirmeden olmuyor.

Dün akşam ilk yarıda Ceyhun arkadaşlarına uydu.

Bu bağlamda bütün suçu Ceyhun'a yüklemek fazla ağır bir itham.
Sezon basi ankaragücü karsi mesela yine ayni oyun vardi. Rakip takimlar 11 kisi savunmaya cekildigi zaman ceyhun gereksiz oluyor.

Fakat güclü rakiplere karsi ceyhunu oynatmakda fayda var ama dedigim gibi rakiplerin asiri derece kapandigi zaman ceyhun olmasi sikinti oluyor. Ceyhun oynayinca ayrica sol acikda adam olmuyor cünkü colman mecburen oraya kayiyor oda olmuyor.

Antalya macinda colman-selcuk teklerdi önlerindede 4 lü hucum vardi orda hocamiz biraz abartmisti, yattara, jaja, alan, umut...Manisaspor maci ise cok farkli 2 tane duran topdan gelen 2.toplardan gol oldu yani mac iyi giderken kendi kendimize sikinti yarattik selcuk veya baskasiyla ilgisi yok.

Bütün sucu ceyhuna yüklemek zaten cok sacma olur ama bana göre gereksiz.

-----Engin-----Jaja----Yattara(Burak)
------------Selcuk--Colman------

böyle olmali fazlada ugrasmaya gerek yok, ceyhun varsa engin cikiyor colman sola kayiyor buda iyi olmuyor.

UğuR
24.10.2010, 12:58
Bu yukarıda yazılanlar Şenol Güneş'in maçına göre takım kuramamasından meydana gelebiliyor olabilir mi? Ayrıca her maç aynı futbolcu değişikliği yapılacak diye bir kural mı var ?

Bahadır Şimşek
24.10.2010, 13:11
Selçuk'un üstüne çok fazla yük binmeye başladı. Mesela fark açıldığı zaman Teo-Barış ya da Umut-Barış değişikliği yerine, Selçuk-Barış ya da Tayfun iyileştiğine göre Tayfun-Selçuk değişikliği yapılır, Serkan son anlarda orta sahada tamamlayabilir maçı. Bu şekilde az da olsa dinlendirmiş oluruz Selçuk'u.

ilhan
25.10.2010, 13:27
Sezon içerisinde önemi yüksek maçlarda bu 3'lü oynasa daha sağlıklı olacak sanırım. Gs, Fb, Bjk gibi maçlarda sağlam orta saha kurgumuzu bu 3'lü sağlar. Diğer takımlara karşı daha açık ve daha ofansif oynayabiliriz düşüncesi taşımaktayım. :)

Ozan Gözaçan
25.10.2010, 13:37
Selçuk'un üstüne çok fazla yük binmeye başladı. Mesela fark açıldığı zaman Teo-Barış ya da Umut-Barış değişikliği yerine, Selçuk-Barış ya da Tayfun iyileştiğine göre Tayfun-Selçuk değişikliği yapılır, Serkan son anlarda orta sahada tamamlayabilir maçı. Bu şekilde az da olsa dinlendirmiş oluruz Selçuk'u.

tamamen katılıyorum renkdaş ....

okg_53
25.10.2010, 14:34

Katılmıyorum.
bursa,bjk gibi avrupa kupalarında bulunsak ve de o maçlarda da 90 dk. top oynasa Selçuk , o zaman fiziksel olarak yıpranır. Ardanın düştüğü durumlara düşebilir derdik.

7 günde bir 95 dk. top oynamakla , hiçbir futbolcu sakatlanmaz, yıpranmaz, yorulmaz.
Türkiye kupası periyoduna girdiğimiz zaman , zaten rotasyonlar olacaktır. Barış,Sezer,Zafer üçlüsü o bölgede forma bekliyor.

ilhan
06.11.2010, 14:47
Gs maçı bu üçlünün maçı.
:)

Samet Yildirim
06.11.2010, 15:55
Ilhan birak su isleri yahu :) Ortaligi karistirma :D

engin-colman-selcuk üclünün maci bu...

MDanışmaz
06.11.2010, 15:59
Büyük maçlarda bu 3'lü olabilir ama diğer maçlarda özellikle ceyhun takımın el freni oluyor..

B.Yiğit
06.11.2010, 16:16
Ben Ceyhunun herkesin düşündüğü gibi iyi bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum ama umutluyum yinede. Barış ataç 'ın ceyhundan daha fazla + ları var..

ilhan
06.11.2010, 17:09
Barış Ataç değil, Barış Ataş dostum. :)

*

Samet'im, ne alaka yahu? :)

* *

Onur, Serkan-Ege-Giray(Mustafa)-Cale, Ceyhun-Selçuk-Colman-Engin-Jaja, Umut

Al sana süper kadro.

bangkook_61
06.11.2010, 18:09
Şu Burak ı kesmek akıl karı değil. :)

ilhan
06.11.2010, 18:16
Ben de pek akıllı sayılmam zaten.

Ekleme: Tabii bunu bir başkasının düşünmesi pek ilgi alanım değil. :)

Kubilay ŞAHİN
06.11.2010, 18:27
Hayde bre pehlivan..

kemal koç
06.11.2010, 18:29
oynayamaz arkadas 3 ü birden eger gs maçına da bu üçlüyle çıkarsak puan kaybederiz ama selçuk ve colman ikilisiyle cikarsak gs yi yeneriz

sametaydin
06.11.2010, 18:30
Bence hoca bjk maçı gibi yapabilir. İlk yarı onur-serkan-giray-egemen-cale-burak-selçuk-colman-engin-jaja-umut oynarız. İlk yarı istediğimiz skoru elde edersek 2. yarıda ortasahayı güçledirmek adına ceyhun oyuna alınabilir.

Mustafa AYDIN
06.11.2010, 19:12
Ceyhun neysede Colman ve Selçuk'dan resital bekliyorum.

Samet Yildirim
07.11.2010, 14:12
Barış Ataç değil, Barış Ataş dostum. :)

*

Samet'im, ne alaka yahu? :)

* *

Onur, Serkan-Ege-Giray(Mustafa)-Cale, Ceyhun-Selçuk-Colman-Engin-Jaja, Umut

Al sana süper kadro.
Kadron fena degil ama kanatlarda sikinti var bide Burak Yilmaz futbol kariyeri boyunca bukadar formda olmamistir oynatmak lazim :)

Gökhan KAN
07.11.2010, 14:19
Büyük ihtimal bu 3 lü olacaktır. Benim düşüncem bu 3 lüyle 60. dakikaya maç 0-0 yada 0-1 olarak gelir..

Mustafa Önder
07.11.2010, 14:29
Bize 3'lüler değil, 7 liler 8 liler lazım.
Öyle bir takım olmaya başladıkki, bir çırpıda ilk 11'i sayıyoruz.

Samet Yildirim
08.12.2010, 18:30
1 aydir buraya yazilmamis demeki bu 3 lü konusunda sonuclardan sonra israr edilmiyor :)

yorumsuz6117
08.12.2010, 18:31
Ceyhun bu haliyle oynayamaz.

FC-ST-PAULI-61
08.12.2010, 18:35
hic gerek yok ceyhuna,Allah sükür Senol Hoca ilk 11 de baslatmiyor onu artik

Napoli
11.02.2011, 22:07
bu ucluye hemen donulmelı

Alihan Ertürk
11.02.2011, 22:34
Aynen öyle.
Bu başlığı görmemiştim daha önce, bundan böyle benim başlığım. :)

Haftalardır dile getiriyorum Selçuk-Ceyhun-Colman şeklinde oynamamız gerektiğini.

Samet Yildirim
11.02.2011, 22:54
gerek yok bu 3 lüye...

Cok pozisyon versen derim ki takim savunmasini güclendirmek adina olur ama öyle birsey yok su an...

Cok az pozisoyn veriyoruz genel olarakda bu 3 lüye karsiyim zaten.

jairzinho
11.02.2011, 22:57
Aynen öyle.
Bu başlığı görmemiştim daha önce, bundan böyle benim başlığım. :)

Haftalardır dile getiriyorum Selçuk-Ceyhun-Colman şeklinde oynamamız gerektiğini.

mantıklı. barca da busgets oynuyor hemen önlerinde xavi-inesta

ceyhun ve hemen önlerinde selçuk-colman

4-1-2-3 dizilişi. öndeki 3 lüde solda jaja ortada umut(pawel) sağda burak(yattara)

ayrıca ceyhunun uzaktan şutlarıda etkili kilidi açabiliyor bazen.

ceyhunun takıma girmesi 1 hücum oyuncusunu eksiltsede ceyhunun sahada olması hem kanat beklerinin daha rahat çıkmasını sağlar hemde selçuk colmandan birinin ileride daha efektif kullanımını sağlar.

Mustafa Umut
11.02.2011, 23:01
Bu üçlü kesinlikle sahada olmalı bence.Orta alan hakimiyetini elimize almalıyız.Antalya maçında son 10 dk içinde verdiğimiz pozisyonlara dikkat edelim.Onur olmasa 0-2 gibi bir skorla yenilebilirdik.Allah korusun.

-------Ceyhun------
---Selçuk-Colman---
Burak-----------Jaja
-------Umut--------
........(Pawel)

Uğur Kalyoncu
11.02.2011, 23:03
orta sahaya ceyhunu monte etmekten ziyade forvete bir adam monte etmeliyiz..sivasın ağır zemin şartlarına uyum sağlamak amacıyla jaja dan vazgeçip burak,pawel,ve umut la çıkmalıyız..içerde ki maçlarda ise kesinlikle YATTARAAAAAA....

Cafer Bulur
11.02.2011, 23:04
Ceyhun bizim icin son derece yetersiz bir oyuncu,ondan medet ummak hata olur.

Devre arasinda akli ve ayagi basinda bir orta saha almaliydik,simdi sikintisini cok siddetli sekilde cekiyoruz.

Eren Karaahmetoğlu
11.02.2011, 23:12
Kaç gündür bu başlığı arıyordum. :)

Esmoface
12.02.2011, 01:08
Bilmiyorum artık 3. kişi Ceyhun mu olmalı ama, ki benim şahsi fikrim Barış Ataş oynamalıdır Ceyhun'un yerine, Colman ve Selçuk şu anda yeteri kadar oyunun içinde değiller eskiden olduğu kadar. Rakipler anladı tabi sistemi, onların üstüne veriyorlar 2-3 adam, eskisi kadar rahat top çeviremiyoruz.

Süleyman Baykan
12.02.2011, 01:18
Peki Jaja'yı nasıl kullanacaz sol kanat demeyin olmaz orta saha üçlendiği zaman o nasıl oynayacak bilmiyorum bu durumda Colman Jaja'nın bölgesine geçecek.

Esmoface
12.02.2011, 01:22
Peki Jaja'yı nasıl kullanacaz sol kanat demeyin olmaz orta saha üçlendiği zaman o nasıl oynayacak bilmiyorum bu durumda Colman Jaja'nın bölgesine geçecek.

Jaja takımdan kesilmemeli bence, Engin'in yerine Barış oynayabilir, veya Engin o bölgeye çekilebilir. Ama tabi Şenol Hoca bilir işini.

bladex61
12.02.2011, 02:12
savunmada sıkıntımızyok pozisyona girmede sıkıntımız var ceyhunu alırsak 30 dkde bir gelir top ceyhunun bölgesine kadroyu bence şöyle yaparsak gol sıkıntımız ortadan kalkar ama şenol hocanın kadrosunu eleştirmekte pek istemiyorum

----------------selçuk---------------
--burak---------colman-------engin--
-------umut------------pawel--------

Çağatay_
12.02.2011, 02:47
Fenerbahçe maçında bu 3'lü veya Ceyhun yerine Barış oynamalıydı diye düşünüyorum.

Olmadı Antalya maçında denenebilirdi..

Zaten pozisyon vermedik sadece gol atamadık falan demeyin arkadan gelen oyuncu ile gol bulma fırsatlarınız artabiliyor..

Bakalım Sivas maçında ne gibi değişiklikler olacak..

DeAgLeMaNyAq
12.02.2011, 02:58
Özellikle bu sezon Jaja gelmeden bu üçlüyle oynuyorduk. Fena maçlarda çıkarmamıştık. Ama Jaja geldikten sonra bu formata geri dönülmesi, bana çok zormuş gibi geliyor. Modern futbolda zaten Şenol Hoca'nın düşüncesini destekliyor. Bir çok takım çift santrafordan, santrafor arkasında oynayabilen forvetli düzene doğru kayıyor. İlk yarı çok formda bir Selçuk ve kısmen formda olan Colman sayesinde çok doğru işler yapabiliyorduk. Fakat son dönemdeki düşüş ister istemez bunların sorgulanmasına yol açıyor. Bana kalırsa üçlü göbekten ziyade hücum hattındaki sıkıntının çözülmesi gerekiyor. Son dönemde bizim sistemimiz 4-2-2-1-1 değil de 4-2-1-1-2 şeklinde işliyor. Burak kesinlikle sağ çizgide oynamıyor her zaman forvete doğru kaçmanın yolunu arıyor. Bu kendisinin pozisyon bulması açısından olumlu gözükse de, takımı besleme anlamında sağ kanadımızın işlevselliğini bozuyor. Gökdeniz'den sonra zaten sol kanadımız çökmüştü, Yattara'yı da verimli olarak kullanamayınca topal kaldık...

My
12.02.2011, 11:24
Durum kötüye gittikçe eskiden iyi dediklerimizi dahi kötülemeye başlıyoruz. Bu üçlü sahaya çıktığında maç kötü gitse Ceyhun'a veryansın ediliyordu :) Şimdi İstenildiği gibi Colman-Selçuk'la maçlara çıkıyoruz, işler sarpa sarmaya başladığında tekrar Ceyhun demeye başladık :)

Ali YİĞİT
12.02.2011, 11:33
Bu ceyhunu gözünüzde bu kadar büyütmeyin.
Sergenin de dediği gibi aman aman bi top oynamıyo :D

magicyattara
12.02.2011, 11:39
---Ceyhun---

Selçuk---Engin

---Jaja----

Burak--Umut--

Sanırım bursa maçında orta saha ve forvet şeklimiz bu şekildeydi..

MDanışmaz
12.02.2011, 12:26
Büyük maçlara bu şekilde çıkmalıyız özellikle deplasmanda oyanayacağımız Bjk ve Gs maçlarına..

Ekrem D.
12.02.2011, 12:35
Yine Ceyhun lu ortasaha fetişi hortlamış. İlk yarının sonlarına doğru başarılı sonuçlardan dolayı iyiden iyiye kesilmişti bu istek. Bir kaç maçlık seri yapalım, yine kesilir.

Serdar A
12.02.2011, 12:41
Bu üçlüye alternatifim :

Serkan , Selçuk/Colman , Engin

Onur Akyüz
12.02.2011, 12:45
Kendi kendimize macera arıyoruz resmen,

------------ceyhun------------
---------selçuk ------------engin(colman)
----------------jaja
-----burak
----------------------umut

içeride dışarıda bu diziliş çok az zaaf gösterir ve genelde kazanır.

Mollasalihoğlu
12.02.2011, 13:25
Bu üçlüye alternatifim :

Serkan , Selçuk/Colman , Engin
Selçuk - Engin
Colman
Burak Jaja
Pawel

outoftime
12.02.2011, 13:30
savunmamız sos verdiği için ceyhunun kesiciliğinden yararlanmak faydalı olabilir
selçuk top dağıtacaksa yanına iyi bir colman veya güçlü bir ceyhun gerekir
colmandan şimdilik umudu kestik o zaman ceyhunu denemek lazım
zaten bu takımın ilk 11inde oynamış bir oyuncu
şu anda yıldızlar maç kazandırmıyor mücadele kazandırıyor...

bladex61
12.02.2011, 13:32
gol sıkıntımız varken ceyhundan bahsediyoruz yapmayın...

AKSOY_61
12.02.2011, 13:44
Amaç orta alana bir defansif oyuncu monte etmekse bu ceyhun değil de sezer olabilir.
Ceyhun kadar sert oynayan sürekli arkadan çeken, ağır ve pas atma özürlüsü bir adam görmedim.
Uzun pasları güzel kısa pasları yerini bulmuyor.
İlk 11 de kimi keseceğiniz diye düşündüğümüz bir takıma ceyhun gibi bir adamı koyamayız bence.
Normalde sezer de koyulmaz da neyse hiç değilse ceyhundan biraz daha pozitif oynuyor.

Ama benim anternatifim engindir.

Serdar A
12.02.2011, 13:48
Serkan ve Engin hem ileriye katedebilen hemde iyi konsantre olduklarında topu takip eden , rakibe hamle yapabilen isimler . Selçuk'un her iki yanında takımı ileri taşımada ve oyuna dinamizm getirmede olumlu etkileri olabilir .

Bu üçlünün önünde fiziksel olarak güçlü , kanatlara açılabilecek bir üçlü, rakip sahaya yerleşmede sıkıntıları bir nebze çözülebilir .

leventturksoy
12.02.2011, 13:51

cernat kackere almaya gittik olmadı sonra vazgectik demir celik aldı zerre kadar dogru trasfer yapamıyoruz cok basarısızız trasferde

AKSOY_61
12.02.2011, 14:15
cernat kackere almaya gittik olmadı sonra vazgectik demir celik aldı zerre kadar dogru trasfer yapamıyoruz cok basarısızız trasferde

Bu yönetimi hiç beğenmem ama bazen haklı yönleri de oluyor.
Biz oyuncuyu istediğimizde 5..6 milyon euro fiyat çekiyorlar sırf ismimiz var diye.
Oyuncudan vazgeçip başka bir oyuncu alıyoruz tabi.Adamın talibi çıkmayınca
alakasız takımlar bizim alamadığımız oyuncuları 1..2 milyon verip alıyolar.

Böyle örnekler çok cernat, makukula yanlış hatırlamıyorsam kahe vs..

Mellih
12.02.2011, 18:09
bugünkü maçta bu üçlüye dönünce oyundaki farkı gördük.. önlerinde alanzinho ve burak daha rahat oynadılar.

Erbay
12.02.2011, 18:17
Bence orta sahamızın çöktüğü günlerdeyiz. Takımın en iyi iki oyuncusu Selçuk ve Colman rakibin presi karşısında boğuluyorlar. Ceyhun da onlar kötüyken takımı sırtlayacak bir oyuncu değil zaten. Çözüm ne şekilde olur bilmiyorum ama çözüm şart. Bu mevkiye ara transferde nasıl adam alınmadı olacak iş değil.

yorumsuz6117
12.02.2011, 18:43
Bence orta sahamızın çöktüğü günlerdeyiz. Takımın en iyi iki oyuncusu Selçuk ve Colman rakibin presi karşısında boğuluyorlar. Ceyhun da onlar kötüyken takımı sırtlayacak bir oyuncu değil zaten. Çözüm ne şekilde olur bilmiyorum ama çözüm şart. Bu mevkiye ara transferde nasıl adam alınmadı olacak iş değil.

Ne zaman alındı ki şampiyonlukları hep böyle kaybetmişiz zaten. :)

mda61
12.02.2011, 19:25
Ceyhun oyuna girdikten sonra daha iyi oynadığımız aşikar. Ama ben olaya daha farklı yaklaştım maçı izlerken. Colman'ın bize ilk geldiği seneki oyununu hepimiz biliyoruz ve bu oyunu oynarken sol kanadımızda istikrarlı bir oyuncu yoktu, genelde boş oluyordu hatta. Bu nedenle Colman sol açığa yakın oynuyordu. Bugünde Colman sola yakın oynadığı son dakikalar hariç bugün çok vasattı. Acaba Engin'i orataya çekip Colman'ı sol kanatta kullanmak düşünülebilir mi?

Mehmet S. Pervan
12.02.2011, 20:12
Bırakalım 2liyi 3lüyü. Şampiyonluk yolunda kim oynarsa oynasın elinden geleni yapmak zorundadır. Hiç bir futbolcuyu üzerimize tapulamadık. Biri gittiği zaman çöküşe mi geçicez yani ? Modern futbolda artık bu tip şeyler yok. Eski çağa geri dönmeyelim.

Hasan61
12.02.2011, 20:16
Özellikle ikinci yarıda 4-2-3-1 yerine 4-3-1-2 gibi oynuyoruz.
Engin ortaya,Burak forvete kayıyor ve 4-3-1-2ye dönüyoruz.Şenol Hoca tahtaya böylemi yazıyor bilmiyorum ama maç ilerledikçe bu formata dönüyoruz.

Süleyman50
16.02.2011, 16:31
ceyhun çok formsuz kendisini bir türlü geliştiremedi...

Mayls
22.02.2011, 00:59
Şenol Güneş'in böyle bir sistemi kullanacağını düşünmüyorum gerçi ama bana göre şu ortasaha-forvet hattı çok başarılı olur:

Umut (Brozek/Burak)
Jaja (Alanzinho/Engin) ------- Burak (Yattara)
Colman (Engin/Alanzinho/Jaja) - Selçuk (Colman/Serkan)
Ceyhun (Selçuk)

Bu sistemde Ceyhun'a düşen tek şey top çalmak ve o topu Colman'a veya Selçuk'a göndermek. Ayağında top tutmasını, rakip eksiltmesini falan beklemiyorum, yapamıyor çünkü. Bu yaştan sonra aşırı bir gelişme göstereceğini de sanmıyorum. Colman/Engin ve Selçuk çok sevdikleri ara paslarla önlerindeki 3 forveti sık sık pozisyona sokabilecek.

Elimizde Yattara, Engin, Alanzinho ve Brozek gibi isimler de var tabi. Bu da böyle bir sisteme müthiş bir derinlik katar.

Bu sistemdeki en zayıf halka ileri uç. Brozek'i pek izleyemedik ama Umut ve Burak gol yollarında istediğimiz düzeyde değil.

Herkes kabul edecektir ki, sezon başındaki pas trafiği ve pas yüzdesi an itibariyle yok. Bunun sebebi rakiplerin ortasahayı kalabalık tutması ve pas imkanlarımızı kısıtlamaya çalışması. Bu üçlüyle o pas trafiğini tekrar yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Ve bu üçlünün önünde de gerektiğinde sürekli yer değiştirip pas imkanlarını yükseltecek bir üçlü var.

erolizmts
22.02.2011, 01:19
Üçü bir arada oynadığı zaman Manisaspor maçının ilk yarısında olduğu gibi hücum anlamında hiçbirşey üretemeyen bir takım oluyor.

inadına_Trabzon
22.02.2011, 01:45
Ceyhun Colman Selçuk 3 lüsü demek

iyi defans yaparsın demek.
hava toplarında savunman güçlü olur.
hücumda ki duran toplarda bir silahın olur.
Selçuk rahatlar.
Colman rahatlar.

Ama bir nokta var. Ceyhun defansif oynamalı,oyunu selçuk kurmalı. Ve Hücumda duran toplara çalışılmalı. Ceyhun-Glowacki-Mustafa-Burak-Jaja Bu kadar uzun bir 5 li hangi takımda var ? Kafa vuruşlarına çalışırsak ligi ingiliz takımı gibi götürürüz.Ve Türk futbolunun zaafı olan hava toplarını kullanmış oluruz.

uemit
22.02.2011, 04:01
abisi inadina :) öyle olmasi gerekli ama olmuyor!!! ilk defa kac mac sonra yüzde yüz bi poz bulduk duran doptan

Ünal Cumhur
22.02.2011, 13:56
aslında umutla burakın topları vardıda kornerden vurdukları kaleci tuttu. yine bize panterleşen kalecilerden birinin örneğini izledik dün:)

Serdar A
22.02.2011, 14:02
Selçuk-Colman-Ceyhun üçlüsü , Burak-Jaja-Umut üçlüsü için uygun eşleşme mi ?

Bir de böyle bir soru var .

Şenol Altunsoy
22.02.2011, 14:04
Selçuk-Colman-Ceyhun üçlüsü , Burak-Jaja-Umut üçlüsü için uygun eşleşme mi ?

Bir de böyle bir soru var .

Vallahi Serdar ön tarafı orta sahaya göre dizayn etsin Şenol Hoca :) ve mümkünse bu üçlüyü bozmasın.

Serdar A
22.02.2011, 14:10
Şenol abi , yani üçlü değil altılı bir kombinasyon oluşturmak gerek .

6 oyuncu tek tek çok iyi futbolcular . Ancak iyi futbol oynamak için iyi futbolcuları sahaya sürmek yetmiyor .

Şenol Altunsoy
22.02.2011, 14:17
Şenol abi , yani üçlü değil altılı bir kombinasyon oluşturmak gerek .

6 oyuncu tek tek çok iyi futbolcular . Ancak iyi futbol oynamak için iyi futbolcuları sahaya sürmek yetmiyor .

Haklısın Serdar demek istediğinin de farkındayım.Bence ön tarafta bir kez olsun Burak-Pavel-Jaja'yı denemeli Şenol Hoca en azından bir devre, çok üretken ve çok daha hızlı bir takım izleyeceğimizi düşünüyorum.

ilhan
22.02.2011, 14:19
Dün savunma oyuncularından top alan ve top almak için onların içine kadar giren Selçuk'tu. Ceyhun'un şans bulduğu maçlarda bu görevleri yapması en azından bu görevi üstlenmesi lazım.

Bakanay61
22.02.2011, 14:20
Bu üçlü bir arada oynadığında,Ceyhun defansın önünde olunca Selçuk öne gitmek zorunda kalıyor.Böyle olunca baskı yiyor ve oyun kuramıyoruz.Daün akşam ilk yarı böyle oldu.
İkinci yarı Şenol hoca Ceyhunu ilerye Selçuk'u defansın önüne çekti.Böylece Selçuk baskıdan kurtulup oyun kurmamızı sağladı.İkinci yarıdaki daha mantıklı gibi.
Aslında Ceyhun beklediğimden daha yararlı oldu.Eğer Colman'ın bu form düşüklüğü devam ederse yerine Alanzinho oynayabilir ,Ceyhun ve Selçuk,muhtemel bu değişiklikte defansif açıkları bertaraf edebilir gibi geldi bana.

Serdar A
22.02.2011, 14:26
Forvet ile orta alan arasında dinamik-çevik ve sert bir futbolcu gerek . Jaja ve Colman birbirlerini tamamlamada sıkıntı yaşıyor .

Arada bir parça eksik .

HDanışmaz
22.02.2011, 14:27
sezonun başlarında bu üçlü oynuyordu ve takımda jaja yoktu yani ilk 11'de çıkmıyordu.böyle bir 3'lü orta sahada jaja'ya yer kalmaz

Paksoy
22.02.2011, 14:28
Dün bu üçlüyü beğendim.

cyberentalpi
22.02.2011, 14:34
bence kayseri macini boyle oynamalıyızda.
ceyhun iyi oyuncu. ama senol hocanın sistemine uymuyor.

Bizim takımda senol hoca bazen kanatları kullanmalı. eger ortadan delemiyorsdak kanattan cok etkili oluruz.

AKSOY_61
22.02.2011, 14:39
İlk yarı ve ikinci yarı karşılaştırmaları pek sağlıklı değil bence.
Çünkü rakip de yeri geldi mi 2 yarıda farklı oyunlar oynayabiliyor.

Örneğin dün manisa maçında ilk yarıya oranla 2. yarı çok fazla baskı kurduk rakibe.
Peki bunun nedeni colmanı çıkartıp alanzinhoyu sokmak mıydı ya da golü ikinci yarının erken
dakikalarında bulup oyuncuların gaza gelmesi miydi yoksa ikinci yarı manisanın oyundan düşmesi miydi?

Bunların hepsi de olabilir sadece bir tanesi de olabilr ama bilemessin işte.

Öyle bir takımızki oyuncuların dünüyle bugünü bir değil.Mesela geçen hafta iyi oynayan kadroyu sahaya sür
bu hafta yokları oynayabilir.Ya da dün ikinci yarıdaki mücadele eden üretkn kadroyu haftaya oynatalım
rezil bir futbol ortaya koyabilirler.Alanzinho, jaja, yattara, engin, colman gibi oyuncularla bu kadar işte iyiler ama standartın yok.

Allahtan çok iyi bir hocamız var maçın gidişatına göre iyi değişiklikler yapabiliyor oyunun gidişatını değiştirebiliyor.

Ben bu yüzden şu oynasın bu oynasın diyemiyorum artık, böyle bir kadroya sahip değiliz oyuncuların performansı çok değişken.
En mantıklı kadroyu ve değişiklikleri yine maçtan önceki performanslara göre ve maç sırasında oyuncuların durumuna göre şenol hoca yapacaktır..

Fanatik34
22.02.2011, 15:31
Ceyhun-Selcuk-Colman üclüsü ve en uctaki oyuncumuz Umut? Basari saglanma olasiligi %0

Colman sola yakin oynadigi zaman berbat bir görüntü ciziyor.

Eger bu üclü ile Umut ayni anda sahada olacaksa Umut solcizgiye yakin oynamali

Özellikle duran toplarin bircogunda Umut ve Burak birbirini bozuyor. Ikisininde zaten zamanlamasi cok iyi degil

Bu kadar uyumsuzluk icinde bu ligin cok cok üstünde olan Jaja´dan faydalanabilme yüzdemiz cok düsük. Jaja bizde degilde FB´de olmus olsa, yani Alex´in yerine, birakin Türkiye ligini Avrupa´da estirirler!

Kisacasi Pawel bu takima monte edilmedigi sürece hedefe gitmemiz cok zor hatta imkansiz

Alihan Ertürk
22.02.2011, 15:55
Israrımı sürdürüyorum; Bu üçlü ile yola devam edilmeli.:)

NEŞAT BAŞOĞLU
22.02.2011, 15:57
Kayseri maçına bu üçlü ile başlanılabilir, manisa maçında rezil bir gol yedik o yüzden bu üçlünün yararı belli olmadı kayseriye açık futbol oynamamalıyız yoksa kötü olabilir....

Ibrahim Gaygusuz
22.02.2011, 15:59
Daha cok sene sonuna dogru Selcuk-Ceyhun ikilisine gidecek gibi. Colmanin bi derdi var ama ne oldugunu cozemiyoruz ?

okg_53
22.02.2011, 16:10
Bu üçlüyü oynatacaksanız.

Ya Jaja'yı keseceksiniz yada Jaja'yı sol forvette oynatacaksınız.

ApoCaN28
22.02.2011, 16:20
3 isimde oynayınca Colman sola kayıyor . Böyle olunca bu kez Colman verimsiz oluyor . okg_53 dediği gibi hepsinden faydalanmak istiyorsak Colman forvet arkasının biraz gerisinde Jaja da sol açık ya da sol forvet oynamalı .

Alihan Ertürk
22.02.2011, 16:26
3 isimde oynayınca Colman sola kayıyor . Böyle olunca bu kez Colman verimsiz oluyor . okg_53 dediği gibi hepsinden faydalanmak istiyorsak Colman forvet arkasının biraz gerisinde Jaja da sol açık ya da sol forvet oynamalı .

Bence sol değilde sağ tarafta oynamalı Jaja.
Şu şekilde;

--------------Onur---------------
Serkan----XXX-----XXX-------Cale
-------------Ceyhun--------------
--------Selçuk-----Colman--------
---Jaja--------XXX-----------Engin

(Stoper ve santrfor bölgesinde oynayabilecek alternatif oyuncuların çokluğu nedeniyle XXX yazdım)

Engin-Colman
Engin-Burak
Engin-Umut değişiklikleriyle oyuncularımızdan farklı bölgelerde de yararlanabiliriz.

ApoCaN28
22.02.2011, 16:34
Sağ tarafta oynarsa içeri girip sol ayağıyla iyi şutlar çıkarabilir diye düşünüyorsun . Benim de aklıma gelmedi değil :D

Maçlarımızı kazanalım da isterlerse defans oynasınlar :D

Erbay
22.02.2011, 17:10
Jaja topu kaptırdığı andan itibaren yürümeye başlıyor. Solda veya sağda hiç oynayamaz bence. Şu an için ya Ceyhun ya da Jaja diyorum.

61kralfatih
23.02.2011, 14:24
nerde ilk yarıdaki selçukla colman zaten çok etkili değildi şimdi çok kötü ceyhunu saymıyorum zaten
en yakın zamanda toparlanırlar inşallah çünkü bizim farkımız orta alanda

inadına_Trabzon
23.02.2011, 16:55
Ceyhunla 7 de 7 tesadüf değil.

FC-ST-PAULI-61
23.02.2011, 16:57
Ligtvde Ceyhun ilk 11 de olmayacak dediler rahatladim

İlker ToSun
23.02.2011, 22:49
ceyhunun orta sahaya eklenmesi hem orta saha direncimizi azaltıyor hem de kanat etkinliğimizi azaltıyor.

o ortaya gelince colman sola konuyor.

" bu takımda kim çizgi oyuncusu olmaz ? " diye sorsalar ilk olarak colman deriz heralde.

ayrıca colman cehundan hem daha çok top kapıyor, daha yaratıcı, daha iyi paslar atıyor, daha çok koşuyor, daha çok mücadele ediyor yani kısacası hem defansif hem ofansif anlamda ceyhundan daha etkili oyuncu colman

colman ve selçuk ne kadar formsuz olurlarsa olsun ne ceyhun ne sezer ne de barış , bu iki ismin yerine ilk 11 oynayacak adamlar değiller.

ceyhunun orta sahaya monte edilmesi bizim iki mevkimizi birden zora sokuyor ki bütün bunların dışında zaten ceyhunun bu takımda ilk 11 oynayabilecek bir oyuncu olduğuna inanmıyorum

Mustafa ÖZDEMİR
23.02.2011, 23:11
ceyhunun 11 de başladığı 7.maçıda kazandık...

Mert Oğuzlu61
23.02.2011, 23:12

buda ilginç bir not harbi.

FC-ST-PAULI-61
23.02.2011, 23:42
Genclerbirligi Macinda ilk 11 de baslamisti Ilk yari 0-1.Ceyhun cikti 3-1 kazandik

Abluka
23.02.2011, 23:52
doğru tespite katılmakla birlikte eklemek istediğim birşey var ki sezon başında bu üçlünün önünde

Yattara-Teo-Umut
Burak-Teo-Umut
Yattara-Teo-Burak

şeklinde varyetelerde bulunuyorduk yani sürekli olarak top kaybı yapan ve rakibi takip etmekte gözü bile olmayan Jaja yoktu! hal böyle iken saçmasapan yerlerde saçma top kayıpları yaşamadığımızdan ve ön alanda çabuk basabildiğimizden istediğimizi alabiliyorduk diğer yandan arka bölgedeki Egemen'in tüm boş araziye hakim görüntüsü de takıma çok büyük katkı yapıyordu!

r9emre
24.02.2011, 00:09
Ceyhun olmazsa göreceğim ben ne hale gelecek bu orta saha Kayserispor karşısında ama sonra ağlamayın ona buna gol atamadı diye sızlanmasın bazı arkadaşlar.Selçuk ve Colman böyle oynarken Kayserispor karşısına Ceyhun'suz çıkarsak 2 gol kafadan yaz Kayserispor'a biz 3 tane atabilir miyiz göreceğiz bakalım.Engin gelecekse Ceyhun-Selçuk-Engin denesin Şenol Hoca kesin daha iyi verim alırız.

Ömer Faruk61
24.02.2011, 00:10
ST.Pauli ne alıp veremediğin var Arkadaş bu adamla.Bir anlasam.Pas Hatasını,Top kaybını hepsi yapıyor.Ama Ceyhun Jackson değil demi? ne çok biliyorsunuz bazı şeyleri.Orta Sahada Dirençtir Ceyhun.Ne kadar kötü olursa olsun Bu takımda hep yeri olacaktır..

FC-ST-PAULI-61
24.02.2011, 00:11
Ceyhun olmazsa göreceğim ben ne hale gelecek bu orta saha Kayserispor karşısında ama sonra ağlamayın ona buna gol atamadı diye sızlanmasın bazı arkadaşlar.Selçuk ve Colman böyle oynarken Kayserispor karşısına Ceyhun'suz çıkarsak 2 gol kafadan yaz Kayserispor'a biz 3 tane atabilir miyiz göreceğiz bakalım.Engin gelecekse Ceyhun-Selçuk-Engin denesin Şenol Hoca kesin daha iyi verim alırız.
Bilmeyende Ceyhun herzaman oynuyordu sanacak...Simdiye kadar nasil bukadar Puani topladik? Ön Liberosuz

ibrahim
24.02.2011, 00:13
Bilmeyende Ceyhun herzaman oynuyordu sanacak...Simdiye kadar nasil bukadar Puani topladik? Ön Liberosuz
Ön liberosuz? Selcuklan Colman simdiye kadar bütün maclarda ön libero oynadilar. Su an ikiside formsuz durumda. Ceyhundan baska alternatif varmi?

FC-ST-PAULI-61
24.02.2011, 00:14
ST.Pauli ne alıp veremediğin var Arkadaş bu adamla.Bir anlasam.Pas Hatasını,Top kaybını hepsi yapıyor.Ama Ceyhun Jackson değil demi? ne çok biliyorsunuz bazı şeyleri.Orta Sahada Dirençtir Ceyhun.Ne kadar kötü olursa olsun Bu takımda hep yeri olacaktır..
Faul yapmak Direnc degil bence.Girayin Teknigi bile daha iyi ve Cale bile Ceyhundan daha cabuk bir Oyuncu ama bosu bosuna tartismayalim,herkesin Görüsü Farkli

FC-ST-PAULI-61
24.02.2011, 00:16
Ön liberosuz? Selcuklan Colman simdiye kadar bütün maclarda ön libero oynadilar. Su an ikiside formsuz durumda. Ceyhundan baska alternatif varmi?
Nasil yani Selcuk veya Colmani Yedegemi cekelim? Millet Trabzonspor Selcuk ve Colmana dua etsin diyor bazi Arkadaslarimiz Colman oynamasin diyor,anlamadim gitti

Samet Yildirim
24.02.2011, 00:17
Colman-Selcuk ideal ikili bu kesin ama sikinti performanslari biraz düsüste insallah toparlarla.

Reha Demirbaş
24.02.2011, 00:22
Güzel bir yazı olmuş hakikaten önemli bir noktaya değinmişsiniz.

Colman-Selcuk ideal ikili bu kesin ama sikinti performanslari biraz düsüste insallah toparlarla.

Bunada katılıyorum ki bu düşüş uzun bir zamanı kapsadığı için ligdede maalesef rahat maç alamıyoruz. Biz Selçuk'un duran toplardaki iasbetli hedefe kesmelerinide biliyoruz ve özledik. Colman'ın araya toplarını uzun ayaga paslarınıda gördük ve özledik.
Umarım dedigin gibi toparlar. Çünki buna ihtiyacımız var.

Emrah Akcagöz
24.02.2011, 00:26
Faul yapmak Direnc degil bence.Girayin Teknigi bile daha iyi ve Cale bile Ceyhundan daha cabuk bir Oyuncu ama bosu bosuna tartismayalim,herkesin Görüsü Farkli
Yalnız Ceyhun daha klas adam geçiyor..:D Neyse şaka bi yana Ceyhun'un en önemli eksiği çok ağır olması..

Hamza Yilmaz
24.02.2011, 00:28
Ahanda yaziyorum. Ceyhun oynamazsa ve orta saha Selcuk ve Colmana kalirsa bizim maci kazanmamiz yüzde sifir. Kayseri orta sahada üstünlügü ele gecirir ve duman eder. Ayni Ankaragücü, Fenerbahce ve Antalyaspor gibi. Colman bana göre cok yumusak vasat bir futbolcu özellikle son zamanlarda gösterdigi futbolla.

SüRMeNe_6161
24.02.2011, 00:30
Ceyhun Bence Oynaması Lazım 7 de 7 Yaptık Uğurlu Geliyo Demekki..

sessizkral_1
24.02.2011, 00:32
Bence kendi sahamızda ceyhun oynamamalı.Deplasmanda olabilir.

Mustafa Umut
24.02.2011, 16:31
http://www.kursunkalem.com/UserFiles/Image/geometri_9/kenarortay2.gif

Alperen Çakıroğlu
24.02.2011, 17:30
Arkadaşlar söylenen colman-selçuk ikilisinin performans düşüklüğünde selçuk bölümüne katılmıyorum. Manisa maçında selçuk aşırı efor sarfedip insiyatif alıp oynadı..

Hazar_
24.02.2011, 17:43
Ben Ceyhun'u beğeniyordum.Oynarsa kendini geliştirecek diye düşünüyordum.Çünkü yapamayan ama deneyen biriydi.Elbet birgün yapabilecekti.Taa ki Jaja gelinceye kadar.Jaja'nın gelişi Trabzonspor'u farklı birşey oynamaya itti.Ceyhun'un takımda ki geleceği bitti.Ancak böyle eksik yerini doldurur bundan böyle.Onun yerinde olsam ayrılırım takımdan.Çok daha üst seviyeye geçmesine engeldir artık Trabzonspor.

degok
24.02.2011, 17:45
bu üç ismi görünce aklıma ilk gelen şey fiziksizler ama teknikler oldu. ceyhun biraz hariç tabi

Ali YİĞİT
24.02.2011, 17:53
Ceyhun kendini çalım yememe ve kafa toplarına çıkma konusunda biraz geliştirse mükemmel topçu olur.

Tolga
24.02.2011, 17:56
Arkadaşlar söylenen colman-selçuk ikilisinin performans düşüklüğünde selçuk bölümüne katılmıyorum. Manisa maçında selçuk aşırı efor sarfedip insiyatif alıp oynadı..

doğru tespit.bir tek Colman'da uzun süreli bir düşüş söz konusu.Ama bu 3'lüyee çare bulmakta çok büyük bir sıkıntı benim gözümde.

Hadi Ceyhun'u Colman'ın yerine Selçuk'un yanına monte ettik burası güzel.Colman'ı nerede oynatabiliriz ? Jaja'nın yerinde.Hemen hemen hücumda son pas işinin tamamını Jaja'ya yükledik.İkisini yan yana koysak verim alabilir miyiz ya da ne kadar mantıklı olur bilemiyoruz ?

Karışık konular be ya :confused::confused:

Alperen Çakıroğlu
24.02.2011, 18:54
doğru tespit.bir tek Colman'da uzun süreli bir düşüş söz konusu.Ama bu 3'lüyee çare bulmakta çok büyük bir sıkıntı benim gözümde.

Hadi Ceyhun'u Colman'ın yerine Selçuk'un yanına monte ettik burası güzel.Colman'ı nerede oynatabiliriz ? Jaja'nın yerinde.Hemen hemen hücumda son pas işinin tamamını Jaja'ya yükledik.İkisini yan yana koysak verim alabilir miyiz ya da ne kadar mantıklı olur bilemiyoruz ?

Karışık tabi ama Ceyhun oynadıgı zaman ortasahamız kuvvetli oluyor tabi bu dış sahalarda daha önemli o yüzden deplasman maçlarında bu üçlü kullanılır bana göre.Colman da aslında düşüş var ama yinede birden kesilecek tarzda bir futbolcu değil sivas maçında paslarını gördük.. Fazla kurcalamadan Şenol Hoca yapacağını bilir diyerekten konuyu uzatmıyorum :)

Erbay
24.02.2011, 19:07
Ceyhun oynasın dediğim zamanlarda Ceyhun'un çok iyi olduğunu düşündüğüm için demiyordum. Ceyhun oynayınca Selçuk ve Colman rakip ceza sahasına daha fazla yaklaşabiliyorlardı. Ceyhun olmayınca bu iki oyuncu rahat şekilde orta sahayı geçip rakip kaleye yaklaşamıyor. Final pasını atacak en iyi oyuncular halbuki. Veya atak olgunlaştırmada. Selçuk neyse de Colman acayip formsuz. Colman'ın hatırladığım en üst düzey performansı Urfa'daydı. Topa sahip olma, top saklama, baskı altında pas yapma... Bu konularda muhteşemdi. Şimdi çok formsuz ve geride oynuyor. (Gerçi o maçta da Ceyhun oynamıyordu, Engin ortaya, Colman sola deplase oluyordu). Nerede oynatırız, kimi keseriz bilmem ama Selçuk ve Colman'ı ileriye rahat çıkmalarını sağlamalıyız.

Özellikle içeride oynanan maçlarda bu üçlü oynayınca oyun çok sıkışıyor. Gördüğüm en büyük eksik yön bu. Sanki fazladan biri oluyor orta sahada gereksiz şekilde.

Ceyhun zayıflamış, o kalın bel çevresini eritmeye karar vermiş. Beklediğimiz seviyeye gelemeyeceğini düşünsem de kendini geliştirmek için bir şey yapması çok önemli.

Bilâl ÇOBAN
25.02.2011, 00:02
-----Ceyhun ----- Selçuk--------

-----------Colman---------------
Burak------------------------Jaja
-------------Umut---------------

Umut yerine Pawel de olabilir elbet.. Bu şablonda tüm oyuncularımızdan en üst seviyede yararlanacağımızı düşünüyorum..

Ömür Karadeniz
25.02.2011, 15:10
Evet Selçuk son maçlarda kötü oynuyor olabilir.Ama bu Selçukun mücadele etmediği anlamına gelmiyor.Aksine eleştirilmeyen Colman hem kötü oynuyor hem mücadele etmiyor.Bu takım yerlilerle şampiyon olacak galiba.Öyle görünüyor.

abcabca
25.02.2011, 15:13
Selçuk duran topları, helede kornerleri son maçlarda çok kötü, kısa kullanıyor, şu kornerleri niye paslaşarak kullanmıyoruz..

OLCAY ÇAKIR
25.02.2011, 15:18
Selçuk'un kullandığı atışlar eleştirilebilir...

Ama öncelikle, ön direk ya da önde bu atışı karşılayacak birinin yüzyıllardır olmamasına mantıklı bir izah getiremiyorum artık!

inadına_Trabzon
25.02.2011, 17:25
jaja korneri sert atıyor karşılayamıyorlar

DeAgLeMaNyAq
25.02.2011, 18:41
Kesinlikle bundan sonra sağ kanattan kullandığımız kornerleri Jaja kullanmalı. Ters ayaklı oyuncuların içe falsolu atışları her zaman daha etkilidir...

hayati_kamil
25.02.2011, 18:53
ceyhun ilk geldiğinden daha iyiydi bizde futbolu git gide geriledi..oynamadığı dönemlerde kiralık gitmeliydi bence üstüne çok şey koyabilirdi

Burak Aksoy
25.02.2011, 19:05

Manisa maçında Alanzinho oyuna girdikten sonra rahatlamamızın sebebidir bu kalın kısım.

Orta sahamız daha çok uzun pasla oynamalı ya da ileri koşmalı. Çok basit aslında bu taktik işleri. Zor olanı doğru anlamak ve uygulamak. Ya da anlatmak ve uygulatmak diyelim.

Tolga
25.02.2011, 22:52
Manisa maçında Alanzinho oyuna girdikten sonra rahatlamamızın sebebidir bu kalın kısım.

Orta sahamız daha çok uzun pasla oynamalı ya da ileri koşmalı. Çok basit aslında bu taktik işleri. Zor olanı doğru anlamak ve uygulamak. Ya da anlatmak ve uygulatmak diyelim.

hayır elimizde mevkiilerinin iyi oyuncuları var ama bizim mevkiilerimizin oyuncuları değiller olanlardanda 2-3 tane var =)) benim karışıklığım burada

Napoli
27.02.2011, 16:25
en ideal ortasahamız

kemal koç
27.02.2011, 16:43
ceyhun oynayınca pozisyon üretmekte sıkıntı çekiyoruz bence alanzinho oynamalı

berkoao
28.02.2011, 00:36
colman defansif oynayınca fazla verimli olmuyor bence.zaten colmanın özelliği aralara attığı kilit toplardır.arkadaşın dediğine katılıyorum.bence selçuk ve colmanda ofansif anlamda, ceyhundan ise defansif anlamda faydalanmalı şenol hoca

inadına_Trabzon
28.02.2011, 00:47
Ceyhun oyun kuracak adam değil. Yanlış oynatıyorlar. Ceyhun defansta durup ilk pası atıp bekleyecek. 1.93 lük oyun kurucu mu olur.

reisoğlu61
28.02.2011, 00:57
selcugun yaninda kesinlikle ceyhun,baris veya sezer üclüsünden biri oynamasi sart.
colman bu görevi üstlenecek oyuncu degil

Fatih Öztürk
15.03.2011, 19:33
ceyhunun artık iskelete yerleşmesi gerektiği kanaatindeyim.tabiki en iyisini şenol güneş bilir.

benim tezim,ceyhunun oynamasıyla selçukun ve colmanın şutlarından daha fazla yararlanabiliriz.

dikkat ediyorum geçen sene, o colman ve selçukun her maçta şut denemeleri oluyordu şimdi hiç olmuyor.bence ceyhun oynarsa bu aralar problem yaşadığımız orta sahada selçukun ve colmanın yükü hafiflemiş olur.

asimavi
15.03.2011, 20:53
....oyunun gidişatına göre .eğer ilk yarıyı önde tamamladıysak jaja çıkıp ceyhun girmeli ..değilse jaja çıkıp alanzinho girmeli ...

Mustafa Umut
15.03.2011, 21:06
ceyhunun artık iskelete yerleşmesi gerektiği kanaatindeyim.tabiki en iyisini şenol güneş bilir.

benim tezim,ceyhunun oynamasıyla selçukun ve colmanın şutlarından daha fazla yararlanabiliriz.

dikkat ediyorum geçen sene, o colman ve selçukun her maçta şut denemeleri oluyordu şimdi hiç olmuyor.bence ceyhun oynarsa bu aralar problem yaşadığımız orta sahada selçukun ve colmanın yükü hafiflemiş olur.

Katılıyorum.
Görünmez adam diyebiliriz Ceyhun'a..

Tolga
16.03.2011, 02:16
Vallahi tamamen santrfor işindeki eksiklikten dolayı

Selçuk-----Ceyhun

Burak--Colman--xxxxx

JAJA

denensin isterdim ? ? ?

kürşat şen
17.03.2011, 14:08
en ideal orta sahamız colman ve selçuktur..
ceyhun girdiği zaman topu kullnmakta sıkıntı yaşıyoruz..
ama defansif anlamda güçlenyoruz..
colman çok formsuz hala..
önceki 2 sezonun colmanını arar olduk..
asıl önemli nokta önümüdeki sene ne olcağı..
selçuk büyük ihtimalle gider..
colmanın yanına 2 tane rekabeti artıracak oyuncu lazım..
bunlar bence bursalı ergic(sene sonu söz.bitiyor)
ve g.birliğili m.jedinaktır..

cahana
17.03.2011, 18:37
colman-selçuk-serkan yada selçuk-colman piotr orta üçlü bu şekilde olmalı bence ceyhun bal yapmayan arı gibi ne yazıkki

Mayls
17.03.2011, 18:44
Ceyhun'un çoğu maçtaki formsuzluğunu sürekli oynamayışına bağlıyorum ben.

Ceyhun'un ortasahadaki varlığı Selçuk'un defansif yükünü azaltacak ve hücumdaki etkinliğimizi ve çeşitliliğimizi arttırır bence.

Alihan Ertürk
17.03.2011, 18:45
Katılıyorum. Şans buldukça daha iyi olacaktır.
Bu üçlüyle çıktığımız maçlarda çok daha rahat oluyor galip gelmemiz.

Orta saha elemanları da ekstra işler yapmayı bırakıp, sadece kendi görevlerini yaparak daha verimli oynuyorlar.

outoftime
18.03.2011, 19:00
jajanın arkasını ancak 3 kişi kapatır
yoksa adam top kaybetme rekoru kıracak

Mollasalihoğlu
18.03.2011, 19:02
Ceyhun'a sarıyoruz son dönemde ama Colman da eski Colman değil.

Zira Colman ve Selçuk kendi ayarlarında oynasa yanlarında ben dahi oynarım. :)

Zeki Akyol
18.03.2011, 22:03

Cok haklısın işte futbolcu almak tamamen de olmasa şans işi Cernat ın geçmişine baktığımızda çok sakatlanan futbolcuydu ama Karabük e gitti sadece bir kere sakatlandı ve Emenike ile takımını sırtladı..bizdede Colman gecen sezon cok üst düzey olmasada iyi bir sezon geçitmişti fakat bu sezon ne defansıf nede ofansıf anlamda tam anlamıyla bir katkısı olmadı.

Geçen senekı Colmanı Cernata değişmem ama kım bılır bu senekı Cernat seneye kötü olur form duırumu belli olmuyor...